Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Na Slovensku vyšla brožúrka pre učiteľov

46
reakcií
669
prečítaní
Tému 12. januára 2019, 14:11 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 1. 2019, 14:11 avatar
Na Slovensku vyšla brožúrka pre učiteľov, ktorá im napovie, ako môžu v triede rozpoznať extrémistického žiaka
“Používa výrazy ako kiskoidi, presstitúti, fašistickí liberáli a číta konšpiračné weby”:
Bratislava 10. januára 2019 (HSP/Foto: Screenshot slovaksecurity.org)

Mimovládna organizácia Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku, platená zo zahraničia, v spolupráci s ministerstvom zahraničných vecí vydala príručku pre učiteľov, kde ukazuje, ako treba rozpoznať extrémistov medzi žiakmi, ako bojovať proti takzvaným dezinformáciám a ako indoktrinovať žiakov, aby mali pozitívny vzťah k migrácii
Na snímke obálka príručky

Nedávno sme informovali o príručke, ktorá vyšla v Nemecku a ktorej cieľom je rozpoznať už medzi škôlkarmi deti z extrémistických rodín. Poznávacím znamením majú byť u dievčat vrkoče a sukne, u chlapcov nezavalité, vyšportované postavy a u oboch týchto pohlaví skôr bezproblémovosť, tichosť v kolektíve. (Viac TU).

Zdá sa, že rovnaká ideológia sa nevyhla ani Slovensku.

Protislovenské konanie ministra zahraničných vecí a európskych záležitosti, Miroslava Lajčáka sme mohli pozorovať pri jeho presadzovaní nebezpečného paktu OSN o migrácii, ktorý našťastie vláda nakoniec odmietla.

Tentokrát však ministerstvo pod jeho gesciou v spolupráci s mimovládkou SSPI udrelo na deti v školských laviciach. Príručka, ktorú vypracovali rôzni liberálni aktivisti nesie názov “Učitelia proti dezinformáciám 2.”

Prvá časť tejto príručky sa zrejme minula účinku, a tak mimovládkari a MZV vyšli s druhým číslom tejto propagandistickej príručky.

Príručka sa rozdeľuje do piatich sekcií :

1.Migrácia, mýty a skutočnosť
2. Mýty a fakty o kauze Skripaľ
3. Radikalizácia mládeže a čo s ňou môžu robiť učitelia
4. Ako zvládnuť diskusie o extrémizme. Komunikačné rady a metodické návody pre učiteľov
5. Vigilanti – Samozvaní strážcovia poriadku a polovojenské skupiny na Slovensku

Takže poďme si to rozobrať po poriadku:

Migrácia a vraj mýty a rafinovane podaná skutočnosť
Sekciu o migrácii vypracovala Zuzana Vatraľová, vedúca úradu Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM).

V úvode píše ako migrácia pre Slovensko nie je žiadny problém. Tvrdí, že považovať migrantov za hrozbu je extrémizmus a sú to len predsudky. Následne definuje jednotlivé pojmy, čo je to migrant, utečenec, azylant a podobne.
Na mušku si tiež zobrala údajné mýty o migrantoch. Prvý mýtus je podľa nej to, že migrantov je veľa. Síce priznáva, že ich je v celom svete až 250 miliónov, no vzhľadom k celkovému počtu obyvateľov planéty je to vraj málo.
Ďalším mýtom je podľa Vatraľovej to, že migranti sú ekonomickou záťažou pre štátny rozpočet. Argumentuje tým, že na Slovensku sú poväčšine migranti z iných krajín EÚ a v drvivej väčšine sú slušní a pracovití. No samozrejme, len akosi zrejme náhodne prehliadla fakt, odporcovia migrácie poukazujú hlavne na migrantov z Afriky a Ázie, ktorí majú dosť odlišné pracovné návyky než Európania.
Za pozastavenie stojí aj jej ďalší údajný mýtus, že imigranti zvyšujú kriminalitu. Znova hovorí o Slovensku a píše, že tu páchajú imigranti málo trestných činov, lebo v roku 2017 českí imigranti tu spáchali len 309 trestných činov a Ukrajinci len 199.
Znova je to zavádzanie. Nikto nehovorí že Európski imigranti zvyšujú trestnú činnosť. Pani Vatraľová by sa mala pozrieť na štatistiky v krajinách západnej Európy, kde si pustili imigrantov z nekompatibilných kultúr a tam to sú omnoho vyššie čísla kriminality.
Na záver autorka uvádza typické slniečkárske frázy ako napríklad, že migrácia je ekonomicky prospešná a umožňuje krajinám rásť a rozvíjať sa.

Skripaľovci
Druhou sekciou je kauza Skripaľ. Vypracoval ju nikto iný ako najznámejší slovenský rusofób Jaroslav Naď, v súčasnosti aj politik za stranu OĽaNO.
V podstate len opakuje oficiálnu propagandu Veľkej Británie, ktorá viní Rusko z otravy dvojitého agenta Sergeja Skripaľa, no nepredložila doposiaľ žiadne vieryhodné dôkazy.

Trojzónová radikalizácia mládeže
Tretia sekcia, sa venuje tomu, ako majú učitelia riešiť údajnú radikalizáciu mládeže. Najprv si ich majú rozdeliť do troch zón.
Prvá -“zelená zóna” – ide o žiakov, ktorí nevykazujú žiadne znaky radikalizácie.
Druhá – “žltá zóna” znamená, že mladý človek začína vykazovať isté znaky radikalizácie . Tu musia učitelia vykonať sekundárnu prevenciu a to individuálne rozhovory s daným jedincom.
Tretia -” červená zóna” je najhoršia. V nej je jednotlivec vtedy ak je už členom nejakej extrémistickej skupiny. Tam už treba zavolať na žiaka políciu,aby konala v trestnoprávnej rovine.

Ako spoznať žiaka-extrémistu podľa krokov Ireny Biháriovej (Progresívne Slovensko)
Štvrtou, najšokujúcejšou sekciou, je ako zvládnuť diskusie o extrémizme . Komunikačné rady a metodické návody pre učiteľov. Vypracovala ju známa mimovládkarka Irena Biháriová, tohto času už aj politička v strane Progresívne Slovensko.
Biháriová okrem iného v tejto sekcii vysvetľuje učiteľom ako rozpoznať “extrémistických žiakov” :
” – ide najmä o postoj k Rómom (ale aj k ostatným menšinám), ktorý vykazuje výraznú neznášanlivosť alebo ak žiak pri argumentovaní používa rétoriku extrémnej pravice.
– žiak naznačuje kritiku demokracie. Hovorí o nje ako o nefunkčnom či nespravodlivom systéme, viac či menej opatrne formuluje požiadavku na zmenu systému
– spochybňuje verifikované javy a medicínske postupy
– formuluje presvedčenie , že sa niekto cieľavedome pokúša manipulovať spoločnosť
– Pri písomných prácach sa odvoláva na pochybné zdroje a konšpiračné weby. Biháriová pripomína, že ich zoznam je pravidelne aktualizovaný na web stránke konspiratori.sk
– niekedy má svojský slovník typický pre prostredie konšpiračných komunít, ktorým značuje kritizované javy “presstitúti, židobankstri, fašistickí liberáli, ekonomický fašizmus, kiskoidi a pod.”

Trochu si to rozoberme. Takže podľa pani Biháriovej je extrémizmom to, že si niekto dovolí kritizovať demokraciu. Akoby demokracia nemala žiadne chyby a teda nemôže ju nikto kritizovať.
Ďalej je extrémista ten kto si myslí, že sa niekto pokúša manipulovať spoločnosť. No komické na tom, je to, že aj táto propagandistická príručka, sa snaží manipulovať spoločnosť, konkrétne žiakov na školách.
Čo je však komické úplne najviac, Biháriová považuje za extrémistu aj človeka, ktorý číta “konšpiračné weby”, teda alternatívne resp. nezávislé noviny a odvoláva sa na web Juraja Smatanu konspiratori.sk, kde je ich zoznam.
Čiže každý musí povinne čítať mainstreamové médiá, ktoré často šíria lži a západnú propagandu, lebo inak bude daný jedinec nazvaný extrémistom.
A čerešnička na záver, extrémistom je aj ten, kto používa výrazy ako “presstitúti, či kiskoidi .” To ani nepotrebuje komentár.
V podstate, keď to zhrnieme, podľa Biháriovej je extrémistom každý, kto ešte nie je indoktrinovaný liberálnou propagandou a kto nepoužíva politicky korektný slovník.

Nebezpeční strážcovia poriadku
Piatu sekciu Vigilanti – Samozvaní strážcovia poriadku a polovojenské skupiny na Slovensku opäť vypracovala “progresívna” Irena Biháriová. V podstate píše o tom, že akceptovateľné sú len hliadky, ktoré sú podporené štátom, alebo obcou. Skupiny ako Slovenskí branci,Vzdor Kysuce, alebo Kotlebove hliadky sú podľa nej nebezpečné.
Je poľutovaniahodné, že ministerstvo zahraničných vecí na čele s Miroslavom Lajčákom míňa peniaze daňových poplatníkov na takéto propagandistické príručky, ktoré majú za cieľ indoktrínovať slovenské deti liberálnou propagandou.
Je preto dôležité, aby žiaci, ak uvidia nejaké náznaky u svojich učiteľov, že sa pokúšajú o túto indoktrináciu , nahlásili túto skutočnosť svojim rodičom. Tí sa môžu následne sťažovať u riaditeľa školy , aby vykonal u daného učiteľa nápravu. V krajom prípade je možné dieťa preložiť na inú školu. Len tak môžu uchrániť svoje deti od tejto nebezpečnej liberálnej propagandy.

Celú príručku si môžete prečítať TU.

Samuel Gdovin


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 08:57 avatar
V zborníku sa píše: Dezinformácie, propaganda a falošné správy predstavujú novodobý spoločenský fenomén a zároveň bezpečnostnú hrozbu pre Slovenskú republiku.

Chápem tvoju snahu šíriť „fake news“, pretože tebe záleží na tom, aby tá hrozba zosilnela. Nemáš rád Slovensko.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 08:59 avatar
Na ktorej strane v ktorom zborníku sa spomínajú presstitúti?


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 14:56 avatar
Kasafran, prečo neodpovedáš? Vieš len kopírovať nejaký text od hejtera?


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 15:02 avatar
Takže nepovieš? Lebo nevieš?


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 15:08 avatar
Ja viem, len som sklamaný z teba, aký si duševný mrzák, a to si hovoríš humanista! Tie zborníky si vôbec nečítal. Hanba ti!!! Lebo práve takým nenávistným komunistom ako si ty, sú tiež tieto publikácie určené. Tam sa veľa hovorí o tebe. Napríklad ako šíriš rôzne klamstvá, rôzny vymyslené konšpirácie… máš toho veľa na rováši. Musíš sa zmeniť!


9.
označiť príspevok

ardzun muž
   13. 1. 2019, 15:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 15:11 avatar
Klameš! Je to o kritickom myslení. Žiaci sa naučia kriticky myslieť. Nebudú aspoň takí zaostalí ako ty, ak sa to naučia.


11.
označiť príspevok

ardzun muž
   13. 1. 2019, 15:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 15:30 avatar
Píšeš tak preto, lebo máš strach z kritického myslenia? Máš nedôveru vedecky myslieť?


13.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 1. 2019, 15:44 avatar
(8) Lemmy,
prečítaj si vyjadrenia svetových osobností o svojej neoddeliteľnej vlastnosti:

„Keď sa hovorí o ľudskej hlúposti, každý človek myslí vždy len na tých druhých.“
William Shakespeare anglický dramatik a básnik 1564 - 1616

„Hlúposť je najzvláštnejšia zo všetkých ochorení. Netrpí ňou chorý, ale tí okolo neho.“
Jacques Prevért 1900-1977 francúzsky básnik a scenárista 1900 - 1977

„Keď sa hovorí o ľudskej hlúposti, každý človek myslí vždy len na tých druhých.“
William Shakespeare
?
„Humor je boj s ľudskou hlúposťou. V tom boji nemôžeme nikdy vyhrať, ale nikdy v ňom nesmieme ustať. Pravdaže pozor na omyl - ten, koho považujeme za blbca, považuje za blbca nás. Ide o to nevyvraždiť sa.“
Jan Werich český herec, dramatik a spisovateľ 1905 - 1980

Zdroj: citaty-slavnych.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 15:50 avatar
Tvoja hlúposť spočíva predsa v neschopnosti odpovedať, na ktorej strane sa spomína slovo presstitút. To je však tvoj problém, lebo ako hovoria kresťania, že sa niekto bojí kríža ako čert, tak ty máš detinský, panický, strach prečítať publikáciu. Máš strach, že by sa ti svet očistil o nezmyslov. Máš strach z kritického myslenia. O tom je tá publikácia. Oni robia osvetu, a ty máš z osvety panický strach. Veríš svojim bludom ako kresťania veria v hovoriaceho hada.


15.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 1. 2019, 16:56 avatar
(14) Lemmy,
spomínaš si, kedy si sa postavil z nôh na hlavu a kráčaš ušami...?


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 16:58 avatar
Šíriš len plné reči.
Súhlasí Kasafran


41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 21:45 avatar
Ach, opravujem sa, môžeš odstrániť svoj súhlas. Chcel som napísať, že šíriš len plané reči. Vypadlo mi písmeno a.


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 17:00 avatar
Prečo nechceš odpovedať? Nevieš odpovedať, lebo si idiot? Taký biorobot bez rozumu?


43.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 1. 2019, 23:43 avatar
Kasafran, stále si nepovedal číslo strany, kde sa to píše. ty si publikáciu ani nečítal!!! Taký si ty harakter.


44.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 1. 2019, 00:14 avatar
(43) Lemmy,
veďže sa už toľkokrát nerob až takým totálne nepozorným čitateľom. Očakával som, ale márne, či si náhodou prvýkrát, alebo ešte raz neprečítaš úvodný článok témy od Samuela Gdovina a objavíš tam ten "inkriminovaný" výraz, ale kdeže...
Preto Ti odporúčam, aby si si ho skutočne prečítal, pretože predpokladám, že sa v tej Tvojej "humánistickej" hlave niečo rozsvieti...!!!

..."Čiže každý musí povinne čítať mainstreamové médiá, ktoré často šíria lži a západnú propagandu, lebo inak bude daný jedinec nazvaný extrémistom.
A čerešnička na záver, extrémistom je aj ten, kto používa výrazy ako “presstitúti, či kiskoidi .” To ani nepotrebuje komentár.
V podstate, keď to zhrnieme, podľa Biháriovej je extrémistom každý, kto ešte nie je indoktrinovaný liberálnou propagandou a kto nepoužíva politicky korektný slovník."...


45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 1. 2019, 00:19 avatar
Veď OK, ty si čítal len Gdovina. Ale tá publikácia je o kritickom myslení. Čo si zanedbal, lebo si sa zmohol len na šírenie provokácie od Gdovina. Ty si publikáciu nečítal. To je holý fakt. Na tomto príklade ukazujem, aký si povrchný. Ty si neoveruješ fakty. Ty sa zmôžeš len na slepú vieru, že nejaký Gdovin hovorí pravdu. Hltáš všelijaké nezmysly z internetu. Keď je takých ľudí, čo im chýba kritické myslenie, na Slovensku veľa, tak môžeme zaplakať. Ty by si mal povinne sa naučiť text z tých dvoch zborníkov. Je určený síce žiakom, ale aj tebe by výrazne pomohlo, keby si to prečítal. Ale poctivo, nie ako niektorí, čo si len obrázky pozerajú.


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 1. 2019, 00:32 avatar
Napríklad Gdovin sa mýli s kiskoidom. Je to následok. Najprv bola propagácia zo strany obrancov tvrdého kapitalizmu voči sociálnym demokratom, a hovorili, že kto volí Fica, je ficoid. Alebo hranol. Takže najprv začali výdatne útočiť práve liberáli. Ja nie som indoktrinovaný liberálnou propagandou, lebo ju vnímam rovnako ako extrém komunistov, či fašistov. Aj mňa menej vzdelaní vysokoškolskí pedagógovia označujú za extrémistu. Zvykol som si. Je to len dôkaz, že aj na vysokých školách učia hlupáci, ktorí si prečítajú krátke úryvky, alebo vôbec nič, len niečo počuli od jednej babky, a už si vytvoria falošný obraz. Ani učitelia, ktorí kážu o kritickom myslení, niekedy kritické myslenie vypnú. Neoverujú si fakty.

Slovo presstitút sám považujem za účelné, lebo vykresľuje charakter novinára. Sú čestní novinári, a sú novinári, ktorí sa správajú ako prostitútky. Za peniaze uverejnia kdejaký blud. Alebo falošnú, nadnesenú, prikrášlenú propagandu. Jedna novinárka na nátlak majiteľa novín spravila taký pekne vykreslený rozhovor s Vaľovou, aká je skvelá primátorka. Neskôr podala novinárka výpoveď, lebo sa za ten rozhovor hanbila. Lebo pravda, majiteľ novín sa správal ako presstitút. Malo tam byť uvedené, že ide o platenú volebnú reklamu. A Vaľová mala zahrnúť platbu do svojich výdavkov počas volebnej kampane.

Inak Vaľová je práve tá, ktorá verejne v rozhovore povedala, nepriamo, ako sa výdatne kradlo počas socializmu. Ona síce spomenula, že Humenčania mali na autách ručne vyrobené poťahy z umelých vlákien, ktoré sa vyrábali v humenskom Chemlone. Ale aká je pravda? Zamestnanci kradli vlákna vo veľkom z podniku. Cez bránu. Strážnikom stačila pálenka. A všetci boli spokojní. Po krachu socializmu strážnici neprepustili žiadneho zamestnanca s kradnutým vláknom. Lebo, keď sa zistilo, že kradne, alebo, že strážnik je nepozorný, nedôsledný, tak sa prepúšťalo. A tak sa krádeže vlákien prerušili. Alebo znížili na minimum.


2.
označiť príspevok

ardzun muž
   13. 1. 2019, 05:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   13. 1. 2019, 08:26 avatar
2/ Krásnych zajtrajskov? A ty naco cakas???))


18.
označiť príspevok

majko1 muž
   13. 1. 2019, 17:54 avatar
Čo je dezinformácia ? Je to vyslovené klamanie alebo polopravda smerujúca k nejakému účinku ? Alebo je to iba domnienka alebo názor dotyčného ? Tak potom si myslím že dezinformácie šíria všetky médiá........No ak je naozaj sloboda slova, tak sa s tým musíme zmieriť, nie ?


19.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   13. 1. 2019, 17:55 avatar
Ona je tu nejaká sloboda slova? A kde sa skrýva, nezbednica jedna?  
Súhlasí Kasafran


20.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2019, 17:56 avatar
V márnici
Súhlasí Kasafran


21.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 1. 2019, 18:06 avatar
Sloboda slova sa skrýva v odvahe jednotlivcov.
Súhlasí Kasafran


22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2019, 18:07 avatar
Mám odvahu povedať, že hovoriaci had je blud
Súhlasí Kasafran


24.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 1. 2019, 18:10 avatar
Máš slobodu slova. Ja mám odvahu povedať, že hovoriaci had nie je blud. Mám slobodu slova, pokiaľ ma nezatknú.  


28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2019, 18:13 avatar
Bojíš sa hovoriaceho hada?


31.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 1. 2019, 18:21 avatar
Ťažko povedať. Pokiaľ na mňa neútočí, tak nie. Horšie je to, keď útočí.


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2019, 18:23 avatar
Lepšie by bolo keby si povedal, že si človek so slabosťami ako sa vyhovárať na diabla


34.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 1. 2019, 18:33 avatar
Ja som človek so slabosťami a za svoje hriechy sa nevyhováram na diabla. Mal som na myslí iné účely, nie moje poklesky. Za tie si môžem zväčša sám.


35.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 1. 2019, 18:34 avatar
Nie účely, ale útoky.


36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2019, 18:36 avatar
Aké útoky?


37.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 1. 2019, 18:39 avatar
Napríklad posmech, nenávisť okolia.


38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2019, 18:52 avatar
Za to môže hovoriaci had?


39.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 1. 2019, 18:56 avatar
Ježiš povedal: budú vás nenávidieť bez príčiny. Často sú to také veci, že ťažko sa dá veriť, že je to len od ľudí.


40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2019, 19:02 avatar
Ľudia sú svine, netreba ani diabla


42.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 1. 2019, 21:53 avatar
(24) Slušný človek,
uvedomuješ si, že si týmto svojím "slobodným" konštatovaním aspoň "akomak" urazil svoj rozum a logiku...?


47.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   14. 1. 2019, 04:09 avatar
24 bola tak trochu recesia, lebo neexistuje v demokracii absolútna sloboda slova. Sú určité hranice. Chceli by sme, aby bol ten priestor medzi hranicami čo najširší. Niektorí vodcovia sa zasa snažia, aby bol ten priestor medzi hranicami čo najužší.
Súhlasí Kasafran


23.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   13. 1. 2019, 18:09 avatar
Tak ja musím uvážiť, ktorá časť "mojej" pravdy je taká vzácna, že stojí za to skončiť pre ňu vo väzení...
Súhlasí Slušný človek


25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2019, 18:11 avatar
Ježiš mal odvahu až na kríž
Súhlasí Slušný človek


27.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   13. 1. 2019, 18:13 avatar
Ale neskončil na ňom preto, že sa prel o nepodstatné maličkosti.
Súhlasí Slušný človek


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2019, 18:15 avatar
Hovoriaci had nie je maličkosť
Súhlasí Kasafran


30.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 1. 2019, 18:19 avatar
Hovoriaci had je jedna z najdôležitejších vecí.


32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 1. 2019, 18:21 avatar
Hovoriaci had je absurdita jedna z najväčších v biblii
Súhlasí Kasafran


26.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   13. 1. 2019, 18:13 avatar
Aj apoštoli mali v Rímskej ríši slobodu slova. Niektorí za tú slobodu zaplatili životom, napr. Štefan, ktorého ale ukameňovali vlastní, nie Rimania.
Súhlasí Veľký Kocúr
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:12,  Ani ja nie som svätý pri jazde na mojom skútriku, občas mu osolím, ale do rizika nejdem,...
dnes, 22:11,  28, .... žiadny "deň nášho pána Ježiša Krista neexistuje v Písme. Ak áno, ukáž...
dnes, 22:08,  Najradšej mám géniov, čo ich volajú darcovia orgánov, sú to hlupáci, čo nevedia...
dnes, 22:04,  Dvaja pri Zvolene, je to aj v :...
dnes, 22:01,  Jaj tak, ja som si aj myslela, že sú jeden a ten istý. ... *19 *19
dnes, 21:57,  A do tretice sa pýtam: Ak apoštol Ján písal o "poslednej hodine",.....o čom to...
dnes, 21:51,  1, .... pápežstvo je presný opak toho, čo chcel Ježiš. Aj preto som napísal daný blog o...
dnes, 21:41,  11, .... presne tak sme sa zjavili ako kresťania v 1 storočí! A od druhého storočia až do...
dnes, 21:35,  Ale nebol by to kvalitný šíriteľ fašizmu.
dnes, 21:26,  Kasafran krízový štáb je známy takže je to nepravda
dnes, 21:26,  Tunajší kverulant s prezývkou lllteómalll sa snaží poškodiť Teómu.
dnes, 21:23,  O mne môžeš povedať, že nie som členom Spoločnosti Prometheus, nakoľko sa tam nachádza...
dnes, 21:22,  Jak myslíš falošná identita? .. už som aj zabudla, že som sa s ním bavila. ..
dnes, 21:20,  Fašista Krysafran, klameš, pretože odišiel zo zdravotných dôvodov.
dnes, 21:17,  (2) Hokejis, pokiaľ viem, Krčméry už precitol a Matovičov krízový štáb už opustil...
dnes, 21:06,  Mari, inak nevieš žobrať?
dnes, 21:05,  Keď tu niekto spomenie kodino, husia kože mi naskočí.
dnes, 21:05,  Čo by sme bez teba tu na fóre robili?...
dnes, 21:03,  Zvykaj si, nemiluje vlastných. Mal by si vedieť, že prezývka lllteómalll je falošná...
dnes, 20:56,  Nesprávaš sa zrovna moc príkladne, keď človeka čo verí v Boha a je Jeho takto potupuješ...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muž zaplatí dvesto korún za stokorunovú vec, ktorú potrebuje.
Žena zaplatí sto korún za dvestokorunovú vec, ktorú nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(141 447 bytes in 0,254 seconds)