Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Myšlienka jedine Biblia(sola scriptura)- je nebiblická. Biblia naopak jasne hovorí, že kresťan sa má držať posvätnej Tradície a cirkvi, ktorá je oporou a stĺpom pravdy.

64
reakcií
2261
prečítaní
Tému 22. júna 2017, 19:58 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   22. 6. 2017, 19:58 avatar
Myslienka sola scriptura je nebiblicka.

Pismo nam hovori, ze Kristus zalozil Cirkev, ktora ma bozsku autoritu spravovat v Jeho mene (Mt 16,13-20; 18,19, Lk 10,16). Kristus prislubil, ze Jeho Cirkev potrva az do skoncenia sveta (Mt 16,18;28,19-20, Jn 14,16). Biblia nam tiez hovori, ze spolu so Svatym Pismom, musime pocuvat aj posvatnu Tradiciu (2Sol 2,15;3,6).

Myslienka Sola Scriptura sa v Pisme nikde nenachadza, je nebiblicka. V skutocnosti nam Biblia hovori, ze sa mame drzat aj ustnej tradicie, hlasaneho slova Bozieho (1Kor 11,2, 1 Pt 1,25). V 2Pt 3,15-16 nas sv. Peter varuje, ze Svate Pismo moze byt tazke interpretovat a jasne naznacuje potrebu autoritativneho vykladatela. A nakoniec, 1 Tim 3,15 nam hovori, ze Cirkev je oporou a stlpom pravdy.

Historia Biblie potvrdzuje, ze to bola Cirkev, ktora uplatnovala svoju apostolsku autoritu, ktora urcila co je a co nie je Pismom. Tuto autoritu potrebujeme na to, aby sme s istotou vedeli co do Biblie patri (1 Tim 3,15). 3.

Akykolvek pisany dokument, ktory je mysleny ako klucovy pri urcovani toho, ako maju ludia zit, musi mat zivu, pokracujucu autoritu, ktora ho strazi, garantuje a oficialne vyklada. V opacnom pripade by si text dokumentu vykladal kazdy po svojom a zavladol by chaos. Napriklad zakladatelia Spojenych statov Americkych spisali vyznamny dokument, ktory autoritativne urcuje, ako sa ma tento stat riadit - vola sa Ustava. Tiez vsak ustanovili aj zivu, pokracujucu autoritu, ktora Ustavu strazi, garantuje a oficialne vyklada - Najvyssi sud. Tito zakladatelia vedeli, ze bez takejto zivej autority by Ustava viedla k nekonecnym rozkolom, ako by si ju kazdy vykladal po svojom. A Boh mal bezpochyby viac mudrosti, ako zakladatelia USA. Nikdy by neponechal pisany dokument, ktory by mal byt jedinym meritkom viery bez zivej autority, ktora by ho chranila a oficialne vykladala.

granosalis.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Scarlet666, Astax1


2.
označiť príspevok

kesha1
   22. 6. 2017, 20:02 avatar
Lea :( som v soku .Myslel som , ze ty jedina nediskutujes o Bohu a drzis sa pevne Biblie :(


3.
označiť príspevok

meaculpa muž
   22. 6. 2017, 20:20 avatar
velmi vtipne
Súhlasí lea_pragmaticka1


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   22. 6. 2017, 20:21 avatar
Biblia, posvätná Tradícia a katolícka cirkev - bez toho to nejde


5.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   23. 6. 2017, 13:45 avatar
a ak tie tradicie a ucenie cirkvi sú v rozpore s Písmom tak čomu dáš prednosť ? Co bude pre teba najvecsia autorita? Pismo, cirkev alebo tradicie ?
Súhlasí Myslitel


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 6. 2017, 13:50 avatar
Nie sú v rozpore, sú jeho správnym výkladom a garantom pravdy a pravdivosti, sama Biblia píše 1 Tim 3,15 nam hovori, ze Cirkev je oporou a stlpom pravdy.


7.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 6. 2017, 13:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 6. 2017, 13:54 avatar
Citovala som Bibliu a nie katolícku cirkev. Alebo niektoré veci, ktoré sa ti nehodia nemusíš dodržiavať z Biblie?


9.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 6. 2017, 13:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Astax1 muž
   23. 6. 2017, 20:31 avatar
Kánon zostavila Katolícka Cirkev. Čiže vždy keď cituješ zo Sv.Písma nepriamo uznávaš neomylné vedenie Cirkvi Duchom Svätým pri jeho zostavovaní.
A keďže Cirkvi bolo zverené Sväté Písmo v jeho plnosti, jej bol zverený aj výklad.

Ale keďže sa v pýche staviaš nad Cirkev, sám blúdiš vo tmách.
Potom nepíš o nejakom ignorovaní faktov, pretože nikdy si nepredložil ani jeden dôkaz, že práve TY máš pravdu.
Súhlasí lea_pragmaticka1


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 6. 2017, 21:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Astax1 muž
   24. 6. 2017, 12:30 avatar
Dokáž, že práve TY máš väčší stupeň viery, ako jediný svätý Katolíckej Cirkvi. A keď dokážeš svojím životom, že si bližšie k Bohu, ako bol napríklad Sv.František z Assisi, alebo ktorýkoľvek iný svätý, ktorý sa podieľal na budovaní Božieho chrámu, potom ti uverím.

Tvoja viera nestojí na ničom inom, len na tvojej vlastnej (ľudskej) interpretácii Sv.Písma. A podľa tejto litery, ktorú ohýbaš podľa svojej schopnosti racionálne preniknúť do zjavených právd, normuješ svoj ak viery. Tým pádom celá tvoja viera stojí len na tvojom intelekte.

Živíš nenávisť voči Katolíckej Cirkvi, bez toho, aby si bol pravdivo poučený o jej histórii. Veríš mýtom a polopravdám, ktoré sa začali šíriť začiatkom 17. storočia. Napríklad o "upalovaní bosoriek", "krížových výpravách", "inkvizícii" a to všetko bez toho, aby si sa snažil úprimne hľadať, kde je pravda. Viac krát som dával do popredia dokumentárne seriály na televízii Lux, kde sa k týmto otázkam vyjadrujú historici a akademici, ktorí skúmali túto epochu katolíckych dejín. V skutku história Cirkvi vôbec nie je taká "čierna", ako o tom hovoria jej nepriatelia. Napríklad spomeniem len mýtus o "detskej krížovej výprave", ktorá nikdy neexistovala. Bola to skupina ľudí, všetkých vekových kategórii, ktorá mala v úmysle obrátiť svätú zem, ktorá bola v tom čase v rukách mohamedánov, mierumilovným spôsobom. Keď táto "výprava" prechádzala okolo opáctiev a okolo duchovných, tí jednoznačne hovorili, že toto nemôže byť božia vôľa. Väčšina výpravy sa vrátila domov, keď ich taliansky námorníci odmietli prepraviť do Svätej zeme.
Alebo mýtus o tom, že európsky šlachtici a rytieri išli do Svätej zeme len preto, aby v nej získali bohactvo a slávu. Pritom sa drvivá väčšina šlachticov a rytierov vrátila za každým na späť a vo Svätej Zemi ich ostalo len pár.
Alebo všeobecne rozšírené klamstvo, že križiaci pozabíjali všetkých moslimov, keď počas prvej krížovej výpravy vpadli do mesta. Stredoveký európsky básnik metaforicky vyjadril veľkolepé víťazstvo kresťanských vojsk vo Svätej zemi slovami, že sa križiaci brodili po kolená v krvi. Z toho vznikol mýtus, že križiaci popravili všetkých moslimov v meste. Pravda je ale taká, že keď kresťania ovládali Svätú zem, dovolili moslimov aj judaistom vyznávať ich vlastnú vieru. Dokonca sa moslimovia mali lepšie za vlády kresťanov, pretože platili menšie dane, ako keď táto oblasť patrila moslimom.

Taká je pravda a mohol by som pokračovať. Ale keďže si vo svojom srdci zameraný proti katolíckej cirkvi, nik ťa nedokáže presvedčiť.
Keď aj priznáme, že Katolícka Cirkev urobila v minulosti chyby, za ktoré sa ospravedlnila, vždy treba rozlišovať medzi tým, čo Katolícka Cirkev oficiálne učí, a čo sa konalo v mene Katolíckej Cirkvi. A v tom je skutočne rozdiel.

Taktiež treba rozlišovať úmysel a nevyhnutnosť vojny. V katolíckej cirkvi existuje "spravodlivá vojna", ktorá sa môže viesť ak už zlyhali všetky prostriedky k tomu, aby sa vojne predišlo. Každý jeden človek, ako aj Cirkev má právo na svoju obranu. Spravodlivá vojna nie je expanzná vojna a má prísne pravidlá.
Pán povedal "milujte svojich nepriateľov". No to neznamená, že nechám svojich nepriateľov, aby útočili na to, čo im nepatrí. Pri obrane sa dovoľuje aj usmrtiť svojho nepriateľa, bez toho "aby som ho nenávidel". Vieme, že aj Svätý Peter usmrtil manželov za to, že klamali. Znamená to, že keď ich usmrtil, že ich nenávidel?
Obrana je dovolená, tak ako to bolo pri Lepante alebo pri Viedni. Taktiež je hlúpe si myslieť, že keď sa k Európe približovali osmanské vojská, ktoré mali jediný cieľ - poislamštiť európu, kresťania mali stáť so založenými rukami. Zaiste vyžadovala sa v prvom rade modlitba, ako účinný prostriedok k ochrane Európy. Ale kresťan nemôže čakať pod bralom, ktoré sa každú chvíľu zrúti a modliť sa, aby sa to bralo nezrútilo. Máme sa modliť ale aj konať. To bol prípad spravodlivých vojen, konkrétne prípad bitky pri Lepante. Dovtedy nepremožená Osmanská flotila zakúsila drvivú porážku zo strany Katolíckej flotili. Dobre vieme, aké úkazy sprevádzali túto bitku, že námorníci a celý katolícky svet sa modlil ruženec k Panne Márii, aby ona ochránila Európu. Tak sa aj stalo. Pápež v tú hodinu, ako kresťanská flotila porazila osmanov prerušil svoju audienciu, otvoril okno a povedal, "v tejto chvíli naša flotila zvíťazila nad turkami, poďme sa poďakovať Pánovi". Povedal to dva týždne pred tým, ako sa k ním dostala oficiálna správa o stave bitky.
Tých prípadov je veľmi veľa, ktoré sa dejú aj dnes, a ak to niekto spochybňuje, tak je slepý.

No taktiež je veľmi zaujímavé, že sa vždy hľadí len na chyby. Ja sa pozerám na ovocie Cirkvi a vidím koľko dobra urobila za 2000 rokov. Ak by som to mal všetko menovať zapísali by sme nespočetné množstvo kníh.

Sväté Písmo nás učí, že Spása je v pravde, ale ako chceš byť spasený, ak túto pravdu nepoznáš? Nečudujem sa, že blúdiš vo tmách, pretože zo základu pravdy vychádzajú ostatné pravdy. Ale ty nepoznáš ani základnú pravdu, ktorú vyznáva celé kresťanstvo, a na ktorej bolo postavené. Z tohto dôvodu nemôžeš ani poznať iné pravdy, ktoré majú základ v božom zjavení.
Súhlasí lea_pragmaticka1


13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   24. 6. 2017, 12:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Astax1 muž
   24. 6. 2017, 18:39 avatar
Ako?
Sám hovoríš o skutkoch. Teda ukáž, či tvoje skutky sú väčšie, ako boli skutky Sv.Františka z Assisi.
František z Assisi sa zriekol všetkého svojho majetku a bohatstva pre Krista. Urobil by si to isté? František vykonával púte, chodil, aby kázal evanjelium, staral sa o malomocných, postil sa, často krát nemal čo jesť, vybral si život "bezdomovca" a napriek tomu všetkému bol šťastný. Dokonca počas 5. krížovej výpravy šiel rovno za Sultánom, nebál sa smrti. Sultán mu povedal: „Ja môžem konvertovať na tvoju vieru, ktorá je skutočne krásna, ale my obaja by sme boli zabití.“
Dokázal by si urobiť to isté?

Kristus prehovoril k nemu z kríža, keď sa modlil v kostole San Damiano . Trikrát zopakoval: „František, nevidíš, že sa môj dom rozpadá? Oprav ho!“
Založil rehoľu, kde sa k nemu pridalo už počas jeho života 5000 mužov, ktorí s ním zdieľali rovnaký spôsob života.
A Kristus ho obdaril svojimi ranami, keď mu vtisol krvavé znaky utrpenia – stigmy.

Vieme, že milosťou sme pohybovaný k cieľu a čnosť plodí milosť. Žiadny človek nedokáže svojvoľne premôcť starého Adama, zrieknuť sa hriechu a pričleniť sa k niečomu vyššiemu čo do milosti, k niečomu čo ho presahuje, iba ak skrze milosť, ktorá prichádza od Boha. Kladme si teda otázku, dokázal by toto všetko Svätý František z Assisi, ak podľa teba žil v klamstve, blude a jeho viera bola "falošná"? Prečo ho dokonca počúvali vtáky, tak ako ryby Sv.Antona. Keď Sv.Anton prišiel do Padovy a začal kázať, ľudia mu povedali "Choď kázať rybám" a on šiel a kázal. Ryby prichádzali, aby ho počúvali a keď to videli Padovčania uverili.
Mohli by sme pokračovať a uvádzať zázraky, ktoré sa stali na príhovor Sv.Františka z Assisi, ale komu nestačí malo, nebude stačiť ani veľa.

Základným znakom, ktorý nám napovie veľa o "duchovnom stave" človeka je pokora. V živote Františka nájdeme množstvo obdivuhodných prípadov pokory, napríklad keď bol mučený svojimi vlastnými a toto všetko pretrpel pre Krista.
A teraz vyskúšaj svoju vlastnú pokoru...a uznaj, či by Boh dal tebe viac svetla, aby si spoznal pravdu, ako Sv.Františkovi z Assisi.
Súhlasí lea_pragmaticka1


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   24. 6. 2017, 19:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Astax1 muž
   24. 6. 2017, 19:36 avatar
Len si polož otázku, či si viac "hodný", ako všetci svätci katolíckej cirkvi, aby Boh práve tebe zjavil, že katolícka cirkev je falošná. Prečo to nezjavil aj im, keď tak veľmi milovali Krista a vzdali sa preňho všetkého?

Nie je napísané "Ježiš povedal: "Veru, hovorím vám: Niet nikoho, kto by pre mňa a pre evanjelium opustil dom alebo bratov a sestry alebo matku a otca alebo deti alebo polia, aby nedostal stonásobne viac"? A neurobilo práve toto mnoho svätcov, prečo im Boh potom neukázal, že katolícka cirkev je "falošná"? Si azda väčší?
Mne netreba vedieť, či si sa v skutočnosti vzdal majetku alebo nie. Ja som ti položil otázku, aby si si na ňu sám dal odpoveď.

Píšeš: "Kto nechce uveriť neuverí ani na základe väčších svedectiev, ako vidíme v biblii na príklade farizejov, ktorí videli že Kristus konal obrovské zázraky aké nik iný nekonal, a aj tak v neho neuverili..."

Tebe ale nemôžem uveriť na nijakom základe. Tvoj jediný dôkaz pravosti svojho presvedčenia tkvie len v tvojom subjektívnom interpretovaní Písma, s ktorým ale ja vôbec nesúhlasím. Na základe čoho by som ti mal teda uveriť?

A toto čo si napísal ja otočím na teba.
Ty neveríš ani na základe nespočetných svedectiev katolíckej cirkvi, neveríš ani zázrakom, ktoré konala a koná Cirkev vo všeobecnosti ale radšej ich vyhlásiš za diablove dielo, tak ako farizeji, keď hovorili, že Kristus vyháňa zlých duchov mocou Belzebua. Čim sa líšil od farizejov?

Dám ti otázku. Pred pár mesiacmi sme mali možnosť vidieť na vlastné oči neporušené telo pátria Pia, ktoré bolo spolu s iným svätým, ktorý mal taktiež neporušené telo presúvané v procesii cez Rím. Svätý páter Pio je známy svojím svätým životom a taktiež počas svojho života vykonal mnoho zázrakov, ktoré sú oficiálne uznané.
Akou mocou vykonával tie zázraky? A prečo je jeho telo po viac ako 60 rokoch stále neporušené?
Súhlasí lea_pragmaticka1


17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   24. 6. 2017, 19:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   24. 6. 2017, 20:14 avatar
Opäť vyťahuješ z kontextu. A opäť zle si vysvetľuješ.

Napísal Astax toto:Tebe ale nemôžem uveriť na nijakom základe. Tvoj jediný dôkaz pravosti svojho presvedčenia tkvie len v tvojom subjektívnom interpretovaní Písma, s ktorým ale ja vôbec nesúhlasím. Na základe čoho by som ti mal teda uveriť?

PS: A toto je už celkom iné. Vyťahuješ z Biblie čo ti pasuje aj z vysvetľujúceho rozhovoru. Žiaľ takto nejde.


19.
označiť príspevok

Astax1 muž
   24. 6. 2017, 20:23 avatar
Prečo?
Lebo ty si prišiel, aby si na Katolícku Cirkev útočil, ja som prišiel, aby som ju bránil.
Otázky ti dávam na to, aby si si vstúpil do svedomia a preskúmal svoje presvedčenie vo svetle toho, čo som napísal. Aby si to, čomu veríš podrobil kritickému skúmaniu. A ak dospeješ k odpovedi, prečo si myslíš, že si viac hodný poznať pravdu, ako tí, o ktorých som písal, rád by som ju poznal.

A je pravda, že tebe nemôžem uveriť na nijakom základe, iba ak tak na tvojom subjektívnom interpretovaní Písma, ale ty máš možnosť uveriť na mnoho základoch, ktoré ponúka katolícka cirkev. Od zázrakov, cez zjavenia až k exorcizmom.
Vieme, že diabol nie je všemohúci ani vševediaci. A predsa podla teba sa vo Fatime nezjavila Panna Mária ale diabol. Len sa sám seba pýtam a mal by si sa aj ty, ako potom, že Panna Mária predpovedala čo sa stane v budúcnosti a dokonca predpovedala presný začiatok vojny? Mohol by to diabol vedieť? Pozná diabol budúcnosť? Odpoveď znie - NIE. Panna Mária nás vo Fatime žiadala o obrátenie, o modlitbu, mohol by toto žiadať diabol? Nebol by potom sám v sebe rozdelený?


20.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 6. 2017, 20:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 6. 2017, 20:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Ludwig muž
   24. 6. 2017, 20:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Astax1 muž
   24. 6. 2017, 21:25 avatar
22.
Prečo túto "nezaslúženú" milosť nedosiahli aj svätí? Prečo ich Boh, hoci ho tak milovali, nechal v blude? A prečo túto "milosť", ktorú máš ty nemá aj napríklad tu teóma? Nechcem rozoberať čo v našich očiach je pravda o Bohu, lebo to je na osobitnú tému ale zamysli sa nad tým, prečo všetcí tí ľudia minulosti a tým myslím aj žiakov apoštolov nemali tú milosť, ktorú máš ty? Lebo vieme, že už žiaci apoštolov pojednávali o Ježišovi Kristovi ako o Bohu. Ja len nedokážem pochopiť, prečo oni boli v blude, a prečo ty si v pravde?

Nie, celý svet neuznáva pravosť a jedinečnosť Katolíckej Cirkvi, ale len Katolícka Cirkev poskytuje najviac dôkazov a "základov" k uvereniu.
Písmo nás varuje pred falošnými zázrakmi, ale to by si najskôr musel vedieť preveriť, ktorý zázrak je falošný, a ktorý nie. A nikdy som nepopieral, že zázraky sa môžu diať aj v pravoslávnych, protestantských, či letničiarskych denomináciach. Môžu. Pretože zaiste, ak s úprimným srdcom vyznávajú Boha, aj tam pôsobí Duch Svätý. Ale nikdy tam nebude pôsobiť tak, ako v katolíckej cirkvi, lebo len Katolícka Cirkev má plnosť pravdy.

A naopak diabol nepozná budúcnosť. Diabol je iba vyššie v intelektuálnej úrovni, lebo nespoznáva na základe zmyslov ako človek, pretože je duch. Preto nie je viazaný kolkostinov ani matériou alebo časom.
Je pravda, že diabol niečo vie. Ale to niečo vyplýva z jeho predpokladu skutočnosti. Ak by si pustil z rúk knihu, predpokladal by si, že spadne na zem, kvôli gravitácii. Podobne "uvažuje" aj diabol, aj keď na vyššej úrovni. On nepozná budúcnosť, on nevedel, že keď ukrižuje Krista, že tým pádom to Boh premení na jeho potupnú porážku. Aj diabol sa v histórii ľudstva učí. Nikdy v minulosti nebol takýto rafinovaný útok na spásu ľudí, ako práve v tejto dobe. Technika, absolútna sloboda, racionalizmus, zmätok a pod. Toto všetko je oveľa rafinovanejšie, ako boli moslimské vojny a predsa diabol takto zaútočil iba pred sto rokmi.

A ak je Katolícka Cirkev falošná, prečo sa diabol najviac usiluje o jej zničenie? Už som písal o pláne slobodomurárov, ktorý unikol z ich vlastnej lóže spred 70 rokmi. A všetko čo bolo v tom liste sa naozaj stalo.

Píšeš: "Pokiaľ je katolícka viera falošná, tak prečo by diabol nežiadal skrze falošné zjavenie obrátenie sa na túto vieru?
Pretože hoci by bola viera falošná, modlitba a utrpenie by sa nestratilo. Verím, že aj ty, hoci nepoznáš pravdu, sa modlíš k Bohu a tvoja modlitba sa nestráca. Podobne je to aj s inými cirkvami, či denomináciami. Diablovi viac vyhovuje, ak je niekto ateista, akoby bol kresťan, no nebol by členom pravej Cirkvi.


29.
označiť príspevok

Ludwig muž
   24. 6. 2017, 22:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Ludwig muž
   24. 6. 2017, 22:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 12:24 avatar
Správne si očakával.
No nejde mi o to, aby som spochybnil túto tvoju vieru a potom ďalej argumentoval. Chcel som poukázať na ústredný bod kresťanskej viery. To, na čom je celé kresťanstvo založené, ale čo ty neprijímaš. Iba Shagara sa vo svojej tvrdohlavosti a zaslepenosti môže utvrdzovať v tom, že ranní Cirkevní otcovia nepojednávali o Kristovi ako o Bohu. Toto je lož. Sú zachované oficiálne schválené rukopisy z tej doby, ktoré to potvrdzujú.
Ja som ti teda položil otázku, akože už títo prvotní kresťania, hoci prijali vieru od apoštolov, zblúdili a vyznávali herézu? A pýtam sa, prečo také niečo dovolili apoštoli a samotný Pán?

Tohto sa priamo dotýka poznanie o Katolíckej Cirkvi, ktoré k nám prechádza skrze tradíciu. Sv.Písmo hovorí "Viera je z hlásania" a nie z litery. Litera napísaného slová má byť začlenená do živej tradície. A to bol aj prípad zostavovania Kánona. Jedine na základe ústnej tradície sa mohol schváliť Kánon. Za Katolíckou Cirkvou stojí história, ktorá už pochovala mnoho organizácii, štruktúr, či kráľovstiev. Ale Katolícka Cirkev stojí. Stojí napriek tomu, že aj v nej sa vyskytli herézy, apostázi, prenasledovania, ale napriek tomu sa nerozpadla.
Musíš uznať, že Sv.Písmo nám hovorí, aby sme boli jednotní. "Aby boli jedno, ako my sme jedno". A Kristus prosil za túto jednotu slovami " Za nich prosím. Neprosím za svet, ale za tých, ktorých si mi dal, lebo sú tvoji. Kým som bol s nimi, ja som ich zachovával v tvojom mene, ktoré si mi dal. Ochránil som ich a nikto z nich sa nestratil, iba syn zatratenia, aby sa splnilo Písmo. No neprosím len za nich, ale aj za tých, čo skrze ich slovo uveria vo mňa, aby všetci boli jedno, ako ty, Otče vo mne a ja v tebe, aby aj oni boli v nás, aby svet uveril, že si ma ty poslal."

Vieme taktiež, že Sv.Písmo nám hovorí, že Kristus má neobmedzenú moc. Sám hovorí "nik mi ich nevytrhne z ruky" a inde sa píše "on mocou, ktorou si môže podmaniť všetko".
Ja sa teda pýtam, zlyhal Ježiš, keď prosil za apoštolov a za tých, ktorí skrze nich uveria, aby boli jedno? Lebo podľa tvojich slov sa "falošná" Katolícka Cirkev odklonila od učenia apoštolov. Teda otázka znie nemal Ježiš dostatok moci, aby vyprosil od Otca, aby tí, ktorí uveria skrze apoštolov ostali jedno v učení?

Nie je teda ukazujúcim prvkom pravosti jednota? Skúsme sa pozrieť, akú jednotu docielil reformátor Luter. Sám vyhlásil "aký je v to nás asi duch, ak v základných otázkach sme takí nejednotní a jeden hovorí: ja mám pravdu a môj nepriateľ luhá"
Ak Luter prišiel s pravým učením, prečo sa jeho reformácia rozštiepila do ďalších 20k denominácii? Nie je Boh jednota?

Ježiš sa modlil za učeníkov a za svoju Cirkev a u Krista je chcieť, môcť. Teda pýtam sa, je naozaj Katolícka Cirkev "falošná", ak skutočne pretrvala v jednote 2000 rokov? Nie je to presne to isté, o čo prosil Kristus? O jednotu? Nie je preto na prekvapenie, že sa v Cirkvi vyskytli mnohé bludy a hriechy. Dokonca bol čas, kedy existovalo trojvládie. Všetci traja "pápeži" mali za sebou svojich kardinálov a biskupov a všetci traja sídlili v iných končinách. Je nepochybne isté, ak by bola Cirkev falošným dielom, tak by sa rozpadla v takomto zmätku. Ale to sa nestalo a aj túto krízu prekonala s božou pomocou. Toto by nebolo možné bez zásahu Boha, lebo diabol rozdeľuje, no Boh spája.

"A prečo práve ty Astax máš poznanie pravdy a si v pravej cirkvi, ako sa nazdávaš, a ja nie?"
Odpoviem tvojím argumentom. Aj u mňa je to nezaslúžená milosť. Ja som sa do Katolíckej Cirkvi narodil, no každý kresťan ale hlavne katolík sa musí rozhodnúť, či chce vytrvať na ceste viery a spoznávať svoju Cirkev. A Boh mi postupom času ukazoval tajomstvá Cirkvi, ktoré sú skryté iným. Ale nič nie je "zadarmo". Boh nás skúša, aby sme prešli utrpením, a aby nás toto utrpenie zocelilo. Keď sme "pevnejší" a prejdeme dočasnou skúškou, Boh nás zahrnie milosťami. A takto sa to strieda počas celého života. Boh nás skúša, či sme hodní poznania. Preto niekto má viac poznania a milosti, ako iní, lebo všetci nedostali rovnako. Rád sa pýtam "odpadlíkov" od katolíckej cirkvi, ako dobre vlastne poznali katolícku vieru. A ukazuje sa, že vlastne neboli hlboko veriaci ale ostávali na "plytčine." Nešli do hĺbky svojej viery a často tú vieru ani nemali.
Zo samotného charakteru vysluhovaných sviatostí vyplýva predpoklad plného zjednotenia sa vo viere s Katolíckou Cirkvou. Prijatie nejakej sviatosti, ktoré spôsobuje milosť, nesmie byť však chápané nezávisle od dispozície prijímateľa (a teda, že by bolo účinné „magicky“). Keď sa človek nevierou alebo dobrovoľne udržiavanou hriešnosťou vymaňuje spod účinnosti sviatosti, tá nespôsobuje milosť. Preto ani katolíci, ktorí bez skutočnej viery pristupujú k sviatostiam nedosahujú účinky milosti, ba naopak.

"Alebo prečo nemajú tvoje poznanie takí Svedkovia Jehovovi"
Svedkovia Jehovovi sú prevažne odpadlí katolíci, im to poznanie bolo predkladané ale oni ho odmietli vo svojej pýche a pričlenili sa k ničomu oveľa nižšiemu čo do milosti. Samotná história Jehovistov nám ukazuje na jej falošný a zhubný pôvod. Aj keď sú možno horliví vo svojej viere, to nepoukazuje na ich pravovernosť. Horliví sú aj mnohí katolíci, horliví sú aj pravoslávni, horliví sú k svojej viere aj moslimovia. Poznáme nedávnu históriu východných katolíkov, alebo pravoslávnych, kde ich prenasledovali komunisti.

Ešte sa vrátim k zjaveniam. Neviem o tom, žeby v iných cirkvách prebiehali zjavenia, iba ak v pravosláví. So zjaveniami úzko súvisia obrátenia a uzdravenie. Práve nespočetné uzdravenia nám pomôcť pochopiť výnimočnosť Katolíckej Cirkvi.
Diabol môže spôsobiť uzdravenie. Ale toto uzdravenie nie je trvácne. Poznáme mnoho svedectiev, kde boli uzdravení ľudia rôznymi šamanmi, šarlatánmi a pod. Títo ľudia hovorili, že sa síce uzdravili ale ich uzdravenie netrvalo dlho a dokonca sa vrátila choroba ešte vo väčšej miere a s ochorením prišla aj duchovná sklúčenosť. Naopak sa deje pri katolíckych uzdraveniach, ľudia sú trvalo uzdravení a naplnení pokojom.


42.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 6. 2017, 13:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 14:13 avatar
Horlivý môžeš byť v pravde alebo v blude. V pravde vieme, prečo je to tak. Pri horlivých katolíkoch hlavne minulosti ale aj súčasnosti si môžeš byť istý ich horlivosťou za pravú vieru. Pretože ich diela väčšinou neostali iba pri horlivosti ale boli sprevádzané mnohými nadprirodzenými javmi. Napríklad svätí, ktorí sa živili iba eucharistiou, mali nadprirodzené a lekárskou vedou neodškriepiteľné znamenia - stigmy, ich telá sú neporušené (páter Pio a ďalší), predpovedali budúcnosť. Ako Svätý Pio, keď k nemu prišiel mladý kňaz Karol Wojtyla, tak mu páter Pio povedal, uč sa jazyky, lebo budeš pápežom a pod.
Toto nikdy nenájdeš u jehovistov alebo u moslimov a predsa týmto zjaveniam neveríš, ale radšej ich vyhlásiš za diablove dielo. Opakuje sa tá istá scéna ako s Ježišom a farizejmi, keď mu neverili, že Boží Syn. Alebo keď prosil boháč Abraháma, aby poslal do domu jeho bratov Lazara, ten mu odpovedal: "Neuverili by, ani keby mŕtvy vstal z hrobu. Majú Mojžiša a prorokov, nech ich počúvajú".
Uveril by si teda, ak by niekto vstal z mŕtvych? Aj také boli prípady v katolíckej cirkvi. Kde už pár dní mŕtvy profesor sa počas svojho pohrebu v katedrále Notre-Dame posadil v otvorenej truhle a na otázky "Povedz aké veľké sú tvoje hriechy", ktorá bola súčasťou pohrebného obradu odpovedal, "spravodlivým božím súdom som zatratený". Na tomto pohrebe bol prítomní skoro celý Paríž, a nik to nemohol poprieť.
Povedz teda, o čo si ty iný?

"Vôbec s tebou nesúhlasím v tom, že nasledovníci apoštolov verili tomu že Kristus je Všemohúim a Najvyšším Bohom."
Nemusíš tomu veriť, ja som citoval Sv.Ireneja, Sv.Cypriána, Sv.Justína a ďalších, ktorí pojednávali o Ježišovi, ako o Bohu. A veľa nám napovie koncil, kde exkomunikovali Ariána za jeho bezbožné názory o Ježišovi, kde sa na tom zhodol celý biskupský zbor a na tomto koncile upresnili podstatu Ježiša Krista. A keďže vieme, že viera je z hlásania a prechádza skrze tradíciu, potom by museli, aspoň niektorí biskupi na koncile, vyznávať rovnakú vieru, ako Arián.


47.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 6. 2017, 14:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 14:49 avatar
Oficiálny dokument z koncilu v Nicei, kde bola prítomná väčšina biskupov.

": ,,...Predovšetkým sa teda v prítomnosti bohumilého kráľa Konštantína preskúmali záležitosti týkajúce sa bezbožnosti a bezprávia Aria a jeho prívržencov. Jednomyseľne sme sa uzniesli, že treba anatematizovať jeho bezbožný názor a výroky aj rúhavé mená, ktoré rúhavo použil o Božom synovi , hovoriac, že ,,je z nebytia", že ,,pred svojím zrodením nebol", že ,,bol čas, keď nebol", a keď hovoril, že Boží Syn je zo svojej vlastnej moci schopný zlej i dobrej veci a keď ho nazýval stvorením a dielom. Svätý tento snem toto všetko anatematizoval a tento bezbožný názor, nezmysel a rúhavé výroky nevydržal ani len počúvať..."

Ešte pred koncilom v Nicei Alelexandrijský biskup pokladal otázku za tak vážnu, že zvolal synodu skoro sto biskupov z Egypta a Líbye, na ktorej bol Arius so svojimi spoločníkmi vyobcovaný z Cirkvi.
A vieš o tom, že aj Ária už mali v Carihrade r. 336 späť prijať do Cirkvi, ale bezprostredne predtým náhle zomrel?

Nepovedal som, že nikto z biskupov nevyznával blud ariána ale povedal som: "potom by museli, aspoň niektorí biskupi na koncile, vyznávať rovnakú vieru, ako Arián."
Všimni si to "na koncile".
A keďže sme sa bavili o trvácnosti Cirkvi o jednote a o rozdelení. Arianizmus sa dlho neudržal, ako to je zvykom u všetkých bludov, ale jeho nasledovníci sa rozpŕchli na všetky strany a vytvárali nové bludné vetvy.
(anomoei alebo exukontiáti, heteruziáni, eunomiáni, homoei,homouziáni-semeriáni...)


52.
označiť príspevok

Ludwig muž
   25. 6. 2017, 14:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 15:01 avatar
No dobre, ponechám ťa, aby si veril čomu chceš veriť.


65.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 6. 2017, 08:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 6. 2017, 20:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Astax1 muž
   24. 6. 2017, 21:30 avatar
teóma
""panna Mária" vo Fatime. Nejde to čo hovorila, ale či to je v súlade s písmom. To čo hovorí "panna Mária" nehovorí ona. Odporuje písmu."

Ja hovorím, že to neodporuje Písmu. A znova sa dostaneme k interpretácii Písma, ale ako som už v tejto téme napísal: "Kánon zostavila Katolícka Cirkev. Čiže vždy keď cituješ zo Sv.Písma nepriamo uznávaš neomylné vedenie Cirkvi Duchom Svätým pri jeho zostavovaní.
A keďže Cirkvi bolo zverené Sväté Písmo v jeho plnosti, jej bol zverený aj výklad. "

"Nemusel to vôbec vedieť a vidieť budúcnosť. Proste to zariadil tak, aby vypukla vtedy vojna."
Diabol nie je všemohúci, on nevie "zariadiť", kedy vypukne vojna. A ak takto uvažuješ, tak celkom vynechávaš Boha a robíš z neho pasívneho sledovateľa.

K ostatnému sa nejdem vyjadrovať, pretože to tu bolo rozoberané veľmi veľa krát, bez výsledku.


26.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 6. 2017, 21:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 6. 2017, 21:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

teóma muž
   24. 6. 2017, 21:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 11:35 avatar
téoma

"Prečo Boh hadovi nezatŕhol pokúšanie Adama a Evy?"
Pletieš si slobodnú vôľu, skúšku človeka, s podľa teba neobmedzenou mocou diabla hýbať svetovými dejinami.
V skutočnosti Boh riadi dejiny a nie diabol. Ľudské dejiny Boh naplánoval ešte pred stvorením sveta. A diabol nemá moc zasahovať do Božieho plánu, tak že by Boha "prekvapil" ale ak diabol niečo urobí, Boh to naplánoval už predtým.

Ako príklad nám môže poslúžiť príklad Jóba zo Starého Zákona, kde diabol si musel prísť pýtať "povolenie", aby ho preskúšal.

"A kto podľa teba vyvoláva vojny po celom svete? "
Vojna je zlo. A zlo nedostatkom dobra. Ale keďže sme už pri tých vojnách, prečo diabol vo forme islamu viedol vojny proti katolíkom? Čo ho k tomu nútilo, ak podľa teba je katolicizmus falošným náboženstvom? Prečo viesť vojnu proti tým, ktorí mi aj tak "patria"? Nešiel by diabol sám proti sebe? Nebol by sám v sebe rozdelený? A prečo toľkorakými spôsobmi Boh zázračne pomohol, aby islam nedobil katolícku Európu?

A znova môžeme uviesť príklad zo súčasnosti. Vieme, že je všetko pripravené na III.svetovú vojnu. Prečo, ak diabol má kontrolu nad takýmto veľkým svetovým miľníkom, už dávno nevyprovokoval atómovú vojnu, ak má k tomu všetky prostriedky?
Nie preto, že ho zadŕža Boh?
Okolo roku 1979 bolo ľudstvo na pokraji svetovej vojny. Tak nám to v tom čase hovorila Panna Mária prostredníctvom Dona Gobbiho. Panna Mária žiadala zasvätenie a modlitbu, aby sa vojne predišlo. O pár rokov neskôr Sv.Ján Pavol II zasväcuje svet. Toto zasvätenie spôsobilo pád komunistov a na svetlo sveta sa dostala utajená správa, ktorá sa dostala k Poliakom. Tí informovali a predložili patričné dôkazy a vypracované plány, kde sa ZSSR chystalo na vojnu proti západu. Čas naplánovanej vojny bol čas, kedy Panna Mária žiadala o zasvätenie a o modlitbu. S istotou môžeme povedať, že toto zasvätenie a modlitby, ktoré žiadala Panna Mária zadržali svetovú vojnu, ktorá by sa inak stala.

Pripisuješ diablovi moc, ktorú nemá. V čase, kedy Panna Mária varovala pred II.sv.vojnou prebiehala ešte I.svetová vojna. A Panna Mária už predpovedala presný začiatok ešte ničivejšej vojny. Nikto a ani diabol nemohol poznať ďalšiu epochu ľudských dejín. A taktiež je tu aspekt sily modlitby, ktorou sa môžu meniť dejiny ľudstva, tak ako sa to stalo mnoho krát v minulosti. Preto je hlúpe si myslieť, že diabol "naplánoval" už počas I.sv.vojny začiatok druhej.

Nie diabol riadi dejiny ale Boh.


32.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   25. 6. 2017, 11:43 avatar
Astax. Zaujala ma v tvojom príspevku č. 31 myšlienka, že prečo by mal satan viesť vojnu proti tým, ktorí mu aj tak patria?
Satan podoruje všetky vojny je mu jedno, kto proti komu bojuje. Myslíš si, že je na niečiej strane? Samozrejme, s výnimkou vojen, ktoré viedol Boh.
Súhlasí Ludwig


36.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 12:27 avatar
Slušný človek.
Vieš mi teda vysvetliť, prečo Boh niekoľko krát viditeľne zasiahol pri obrane katolíckej európy? Alebo si myslíš, že to zasiahol diabol, sám proti sebe?


59.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   25. 6. 2017, 18:35 avatar
Neviem, či Boh do týchto ľudských rozporov vôbec zasahoval. 


33.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 12:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 12:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 12:34 avatar
teóma.
Boh vo svojej všemohúcnosti videl všetko. Videl všetko predtým, ako sa to stane. On videl či ty, alebo ja sa budeme k nemu modliť a vyznávať pravdu. A v tejto prozretelnosti naplánoval tvoj a môj život ku konečnému cieľu.
Boh je "hýbateľ", milosťou sme pohybovaný k cieľu. A Boh tento pohyb zariaďuje smerom ku spáse človeka, alebo k jeho zatrateniu. V tejto prozretelnosti naplánoval dejiny sveta. Diabol sa nerozhodol v roku 1917, že o 22 rokov neskôr na stopercent rozpúta druhú svetovú vojnu. To nie je v jeho moci. Pretože on nemohol vedieť, ako Boh naplánoval tieto dejiny. A taktiež všetko sa môže zmeniť utrpením a modlitbou ľudí ale Boh už vo večnosti videl, či sa to zmení alebo nie.

Nebavíme sa o tom, či Boh niečo naplánoval, lebo to som ani nepovedal ale bavíme sa o tom, či diabol mohol predpovedať počas jednej svetovej vojny, že o 22 rokov rozpúta ešte horšiu vojnu.

Ja hovorím, že nemohol. A týmto to aj ukončím.


38.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 12:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 12:58 avatar
téoma
Meníš svoje stanoviská a argumenty.
Pred tým si písal: "Nemusel to vôbec vedieť a vidieť budúcnosť." a zasa "To nemá nič spoločné z jasnovidectvom. ".

Ja ti odpoviem mojím argumentom:
Diabol je iba vyššie v intelektuálnej úrovni, lebo nespoznáva na základe zmyslov ako človek, pretože je duch. Preto nie je viazaný kolkostinou ani matériou alebo časom.
Je pravda, že diabol niečo vie. Ale to niečo vyplýva z jeho predpokladu skutočnosti. Ak by si pustil z rúk knihu, predpokladal by si, že spadne na zem, kvôli gravitácii. Podobne "uvažuje" aj diabol, aj keď na vyššej úrovni. On nepozná budúcnosť, on nevedel, že keď ukrižuje Krista, že tým pádom to Boh premení na jeho potupnú porážku. Aj diabol sa v histórii ľudstva učí. "

Ak by si skrze milosť vnikol hlbšie do tajomstva pravdy vedel by si, že poznať budúcnosť prislúcha jedine Bohu, lebo on je všemohúci a tým, ktorí nazerajú na Boha. Diabol je v trvalom odlúčení od Boha a je všetko to, čo Boh nie je. Aby diabol poznal budúcnosť musel by nazerať na Boha.
Ak by poznal budúcnosť, neukrižoval by Krista, lebo v tom bola jeho definitívna porážka. Vizionárka Mária Valtorta opisuje pokúšanie Ježia na púšti. Satan k nemu prichádza v podobe beduína a rozpráva sa s ním, ako s človekom. V jednom z jeho pokušení ho zvádzal, aby si našiel ženu, povedal: "Si nový Adam, musíš mať novú Evu". V tejto súvislosti mu taktiež povedal: "Mal som použiť ženu inak a bol by som Boha porazil. Príliš som sa ponáhľal". Toto vôbec nepoukazuje na diablovu schopnosť vidieť do budúcnosti...
Súhlasí lea_pragmaticka1


40.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 13:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 13:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 13:53 avatar
Ak by diabol poznal budúcnosť načo by sa "zahadzoval" s moslimskými vojnami. Skrytý nepriateľ je väčší nepriateľ. Preto osvietenstvo, renesancia urobili viacej zla, ako moslimské vojny. Prečo? Pretože je to oveľa rafinovanejšie, ľudia už viac neverili v Písmo, že do neba sa musí prichádzať skrze utrpenie. Oni sa chceli mať dobre v tomto živote a nie až v budúcom. Takýmto skrytým pôsobením sa diablovi darí zvádzať viacej ľudí. Podobne to bolo aj s komunizmom. Komunizmus priamo popieral Boha a bojoval proti akémukoľvek vyznaniu viery. Naproti tomu západný komzumizmus a materializmus. Ukázalo sa, že západný spôsob života je oveľa rafinovanejší a pod rúškom demokracie okradáva človeka o to najpodstatnejšie, o večnosť.
Ak by diabol poznal budúcnosť, všetko v období spred 300 rokmi by "preskočil" a prešiel by rovno k tomuto útoku. Nie je náhodou, že táto doba a všetko čo je s ňou spojené, technika, ktorá uchvacuje zmysli, pôžitkársky život, strata povedomia hriechu atď sa začala plne rozvíjať až od konca 19. storočia.
A prečo je to tak? Pretože toto je čas, kedy je diablovi dovolené použiť akékoľvek prostriedky na zvedenie ľudí. Je to čas, o ktorom nám hovorí Písmo, že na konci 1000 ročného obdobia bude diabol na krátko vypustený s celou svojou mocou, aby zvádzal ľudí. Tomuto "vypusteniu" zodpovedá vízia pápeža Leva XIII. Počas Svätej omše mal pápež víziu, kde videl obrovský zástup diablov vystupovať zo zeme. Videl, ako diabol búral chrám svätého Petra, ktorý symbolizoval Cirkev.
Toto je ten čas, kedy je diablovi všetko dovolené.

Cituješ verš z druhého listu Solúnčanom. Ale tieto verše naopak poukazujú na pravosť Cirkvi. Pretože Pavol píše: "Čo sa týka príchodu nášho Pána Ježiša Krista...nedajte sa hneď vyviesť z rovnováhy a naplašiť ani duchom ani slovom ani listom, údajne naším, akoby už Pánov deň nastával...Lebo nenastane, kým nepríde najprv odpad (od pravej viery). Lebo tajomstvo neprávosti už pôsobí; ale len dotiaľ, kým nebude odstránený ten, čo ho teraz zadŕža."

Tajomstvo neprávosti sa naplno ukáže vtedy, keď bude odstránený ten, čo ho zadŕža. Zadŕžať ho môže jedine Kristus, teda pravá viera. To je to "Lebo nenastane, kým nepríde najprv odpad". Najprv musí prísť odpad od pravej viery, aby sa naplno ukázalo tajomstvo neprávosti.
Ale keďže vy hovoríte, že katolícka cirkev nevyznáva pravú vieru, tak potom už v rannej cirkvi alebo neskôr v stredoveku, nič nezadŕžalo tajomstvo neprávosti v plnej sile, aby sa ukázalo. Ale my vieme, že sa tak nestalo a ukazuje sa až teraz. Prečo?

Pretože práve v dnešnej dobe je najväčší odpad od Katolíckej viery, od plnej pravdy. Apoštol hovorí v liste: "My však musíme ustavične vzdávať vďaky Bohu za vás, bratia, Pánom milovaní, že si vás Boh vyvolil ako prvotiny na spásu v posvätení Duchom a vierou v pravdu"
Nevyžaduje sa viera v nejakú parciálnu pravdu ale vieru v plnú pravdu. A keďže dnes vidíme, že sa ukazuje "tajomstvo neprávosti" a veľký odpad od katolíckej viery, tak potom tieto slová "A preto Boh na nich posiela silu bludu, aby verili lži" nespadajú na katolícku vieru ale na vieru všetkých tých, ktorí opustili Katolícku Cirkev.
Súhlasí lea_pragmaticka1


44.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 14:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 14:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 14:29 avatar
teóma
Mohol si mi skôr odpovedať na moje argumenty. Na to, že veľký odpad má prísť na konci časov ale podľa teba prišiel už po smrti apoštolov. Namiesto toho chceš znova diskutovať o Panne Márie ale povedz mi ako môžem s tebou diskutovať o Panne Márie, keď nie si poučený ani v základných otázkach katolíckej viery?

"Existuje jediná cirkev, ktorá zakazuje ženiť sa (kňazom, vydávať sa mníškam)"
Je napísane : "Duch výslovne hovorí, že v posledných časoch niektorí odpadnú od viery a budú sa pridržiavať zvodných duchov a učenia démonov, vedení pokrytectvom luhárov, ktorí majú na svedomí vypálené znamenie; zabraňujú ženiť sa a jesť pokrmy, ktoré Boh stvoril, aby ich so vzdávaním vďaky požívali veriaci a tí, čo spoznali pravdu."

Pavol hovoril o posledných časoch, no Cirkev praktizuje celibát už veľmi veľa rokov. Okrem toho Cirkev nezakazuje ženiť sa ale ľudia sa sami rozhodujú - slobodne pre zasvätený život. Dokonca východný katolíci - grékokatolíci majú dovolené prijať kňazskú vysviacku, aj keď sú už ženatí. To akosi nepasuje do tvojho argumentu "falošnej" cirkvi.
Pavol hovorí o odpadnutí od viery na konci časov, to je presne to isté, čo hovoril v Solúnčanom, ako znak Pánovho príchodu, totižto odpad od pravej katolíckej viery.

O ruženci sa toho už popísalo mnoho. A samotný ruženec je plne biblický, ako som o tom už mnoho krát písal.

Píšeš: "Zrazu prídete vy a vaše zjavenia "Márie" a všetko sa má meniť?".
Naopak prišiel si ty a tebe podobní oklamaní ľudia a myslíte si, že práve vy máte teraz pravdu. Cirkev tu je už 2000 rokov a bude tu do skončenia sveta. Ona je "stĺp a opora pravdy" a nie ty.

"Pridŕža sa okrem tradície aj babských bájok (napr.: uznané zjavenia Márie – Fatima, Lurdy)."
Teraz sme o tom diskutovali a nijak si nedokázal, že Fatimské, či Lurdské zjavenia sú falošné.

Aj na teba sa vzťahujú Pavlove slová: "A nik, kto dostáva mlieko, nechápe slovo spravodlivosti.“ (Hebr 5, 13). Ako teda môžeš pochopiť to, čo ťa presahuje, ak stále prijímaš iba mlieko? Nič nepochopíš, ak ti to nie je dané pochopiť. Ale pochopil by si, ak by si o to prosil, "lebo kto prosí, ten dostane". Skús najskôr prosiť Boha, aby si pochopil ale pred tým musíš "vyčistiť" srdce t.j. zbaviť sa predsudkov.
Súhlasí lea_pragmaticka1


49.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 14:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 14:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 6. 2017, 14:59 avatar
teóma
Máš v tom zmätok. Pretože grékokatolícka cirkev a rímskokatolícka cirkev je tá istá Cirkev. Obe cirkvi sú zjednotené s pápežom. Len grékokatolícka má východný obrat a západná latinský obrad. Ale obe vyznávajú rovnaké učenie. Preto, ak hovoríš o Katolíckej Cirkvi, tak potom hovoríš aj o Rímskokatolíckej a aj o Grékokatolíckej Cirkvi. A ešte k tomu som ti napísal, že to Pavol povedal, že sa tak bude diať na konci časov. Ale Cirkev má celibát a aj zdržiavanie sa mäsitého pokrmu na deň pôstov zavedené už veľmi dlho.

Okrem toho Cirkev odporúča zdržiavať sa mäsitého pokrmu na deň pôstov, ako znak obety spolu s Ježiškom Kristom. "Všetko je vám dovolené, ale nie všetko je vám na osoh".

O úlohe Panne Márii s tebou nejdem znovu diskutovať. Moju odpoveď nájdeš tu: Ktoré náboženstvo najviac prekáža vám ateisti? --- komentár 198

Ostatne všetko už bolo povedané a už sa začíname točiť v kruhu, preto ukončujem túto diskusiu.
Súhlasí lea_pragmaticka1


55.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 15:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 15:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 15:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

teóma muž
   25. 6. 2017, 15:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   25. 6. 2017, 20:02 avatar
viac ako funguje a prečo tak funguje veštenie, horoskopy, zlý duchovia - odporúčam od odborníka:

http://www.youtube.com/watch?v=y5Kd7qDDTJE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


63.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   25. 6. 2017, 19:55 avatar
Rada ti vysvetlím ako pracujú zlí duchovia veštenia, pred ktorými Biblia varuje. Oni poznajú len minulosť a ani jeden z nich nepozná budúcnosť ani jedného človeka, len predpokladajú, keďže vidia čo človek robí zlé, kde má náchylnosť na hriech, čo je jeho túžba. Preto, keď ideš k veštici ťa ohúri, že vie čo sa ti stalo v minulosti a veľmi rád uveríš jej čo ti predpovie -to všetko jej v duchu hovorí zlý duch. Samozrejme, že diabli a zlí duchovia vedia, že prehrali a skončili, o to viac sa snažia čo najviac ľudí stiahnúť k sebe do pekla, aby ich tam nenávideli a robili zle.


60.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 6. 2017, 19:22 avatar
Lea. Zacni sa venovat tomu, co ti umozni konecne pochopit samu seba. A nie ich.


62.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   25. 6. 2017, 19:39 avatar
Ja som hľadala pravdu a podstatu života a našla som Boha, konkrétne Pána Ježiša Krista a spoznala som, že katolícka cirkev je tá pravá nikto ma neučil, nenútil a nikto mi to nevysvetľoval. Prišla som na to vylúčovacou metódu a skúsenosťami - ani protestanti, ani jehovisti, ani budhisti, ani moslimovia, ani nijaký svetský filozofický smer, ani veda, ani veštenie(a celý okultizmus), ani reinkarnácie, ani mimozemšťania, ani aura, ba ani tzv. mám v paži(byť proti fšem) ... všetko je slabé a nič oproti kresťanstvu a Pánovi Ježišovi.


61.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 6. 2017, 19:33 avatar
Ježiš povedal pred Petrom, choď odo mňa *atan, nemáš zmysel pre b*žie veci, tým bolo upozornené na lenivosť človeka a keď je človek veľmi lenivý je to choroba, tie Bo*ie veci sú príkladné ako stretávať všetkých na ceste a ukazovať im lásku z neba v podobe uzdravenia nasýtenia, pokoja a napitia
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:27,  "Pozrite, Asýrčan! On je prút, ktorým vyjadrím svoj hnev, v jeho ruke je palica, ktorou...
dnes, 07:11,  Čo tam po ňom . Ako budúci majiteľ certifikátu zdravia sa už teším na užívanie slobody...
dnes, 03:57,  Mimochodom, tento prorocký verš Zachariáša 8:23 - "Toto hovorí Jehova vojsk: ‚V tých...
dnes, 03:54,  Aj dnes sa drvivá väčšina mýli..."vďaka" VZ!...
dnes, 01:39,  A dbaj na radu , ...... "Preto vám teraz hovorím: Nechajte týchto ľudí /prvých...
dnes, 01:38,  To by bolo voči Židom nespravodlive, pretože Ježiš musel zomrieť.....zabil ho ľudský tvoj...
dnes, 01:34,  71, .... OK, ..... to beriem, ale odpadlíci sú v Biblii zvláštna kategória, ktorá je Bohu...
dnes, 01:24,  25, ...... NIE !!! Prečo sa potom píše všade v Písme, že .... "1 Na počiatku stvoril...
dnes, 01:09,  Alebo, ako zas raz Matovičovi vybije poistky....
dnes, 01:01,  A je to tu znova. *13*13*13*13*13*13*13*13*13 Haluzický vidlák s IQ tykve, by rád hodnotil...
dnes, 01:01,  "Dajte si pozor, aby ste nepohŕdali žiadnym z týchto maličkých. Hovorím vám, že ich...
dnes, 00:59,  102, ..... teda celý svet bude zatratený!*13*10 Napríklad ja skúmam tieto jazyky, ale aj...
dnes, 00:53,  https://antipropaganda.sk/teoria-qanon-anonymny-vseved-poblaznil-ameriku-z-trumpa-spravil-spasite...
dnes, 00:53,  57, .... áno, propaganda satanovi aj dnes ide na výbornú! Nedávno bol dobrý dokument s...
dnes, 00:51,  t-e-ó-m-a ak Trump prehrá voľby napíšeš mi aspoň že prepač zase som skočil na debilne...
dnes, 00:49,  t-e-ó-m-a bodaj by si mal pravdu . Lebo tu bude s tebou na nevydržanie *13*13*13 Myslíš si...
dnes, 00:48,  67, .... OK, len si to nesmieš pliesť s tým ak je niekto pomazaný blatom!*11
dnes, 00:47,  49, .... dali ste preč z Božieho slova Božie meno, a potom si pletiete pánov, Pánov a voľne...
dnes, 00:37,  Trump ale voľby vyhrá. Som o tom presvedčený.*19
dnes, 00:36,  Teba museli veeeeeľmi kopať do vajec, keď si malého dementa splodil....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(201 269 bytes in 0,182 seconds)