Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Mimoriadna sprava k 17.Novembru

2
reakcií
127
prečítaní
Tému 12. novembra 2019, 18:34 založil PartOFgod.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 11. 2014
13
04. 09. 2018
9

1.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   12. 11. 2019, 18:34 avatar
17. november (1) – deň zrady alebo deň víťazstva, kto stratil a kto profitoval, aká je skutočná pravda?

blog.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Každá minca má dve strany a iná je pravda chudoby a iná je pravda kapitálu, pre jedných to bol deň zrady kým pre druhých deň víťazstva, záleží na uhle pohľadu, či sa nám osobne podarilo zlepšiť si život a životný štandard alebo sa nám pohoršilo.
Čo bolo dobré pred 89-tom:

Ľudia si mohli pochvaľovať to, čo bolo dobré, že bolo regulované nájomné a nikomu nehrozil vyhadzov z bytu, že každý mal a musel mať v občianke potvrdené zamestnanie, že bola dostupná kúpeľná starostlivosť najmä pre mladistvých, zatiaľ čo dnes kúpeľné domy chátrajú, že sme síce museli vystáť frontu na nové knihy a na banány, ale knihy boli dobré a lacné a zemiaky boli vždy oveľa lacnejšie ako banány. Dokonca sa vtedy dosiahlo svetovo uznávanej bezhotovostné lekárskej starostlivosti a tak ďalej.

Možno stojí za pripomenutie, že boľševici síce kedysi všetko znárodnili, ale nič nerozprodali ani nerozkradli, podarilo sa im vybudovať spoločnosť takmer bez veľkých sociálnych problémov, zaviesť hodnotný vzdelávací systém, univerzálny penzijný poriadok, vybudovať solídne, aj keď vynútené velkopoľnohospodárstvo, a napríklad aj vystavať celoštátnu integrovanú sieť rozvodov vysokého napätia, ktorú používame dodnes. Dokonca aj zanedbaný priemysel bol v mnohých smeroch takmer konkurencieschopný. Nakoniec odovzdali republiku s dlhom len 17 miliárd do rúk nastupujúcich expertov, ktorí vedeli, ako na to ísť, a tak sa dlh rozrástol až na dnešných 1 745 miliárd.

Čo bolo zlé?

Ja patrím k tým sôr narodeným a preto mám odlišný názor, zlá bola jediná věc – nadradenosť komunistických aparátnikov nad pracujúcimi, ktorí napokon zvrhli režim a nastolili kapitalizmu s cieľom aby sa oni stali bohatými a na ostatných im nezáležalo. Áno v tých detalioch bolo zlé, že nebolo súkromné podnikanie, že sa nemohlo voľne cestovať a podobné banality, no to najhoršie bola ochrana komunistických aparátnikov prostredníctvo tzv. ŠTb – Štátnej bezpečnosti, kde si postupne dosadzovali svojích ľudí a pripravovali sa na prevrat, ktorý sa im napokon podaril.

Dnes už je jasné, že…

november 1989 nebol o zmene k lepšiemu pre „diktatúru proletariátu“, ale o zradu tohoto proletariátu (hlúpeho a sprostého) ale išlo o odovzdanie moci prostredníctvom študentskej revolúcie, ktorá dostala kúzelnu prezývku „nežná“. Český disident Peter Pithart to verejne priznal v médiach.
www.denik.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Keď v 89-tom sa hovorilo o roku 1968 ako o roku zrady na česko-slovenskom národe, na ktorého Vasil Bilak a spol., povolali vojská Varšávskej zmluvy aby potlačili údajnú kontralevolúciu, ľudia verili, že treba zmenu a podporili tzv. „nežnú revolúciu“ vo viere, že sa ide vylepšovať socializmus, taká je Holá pravda.

Kto profitoval a kto stratil?

Názory sa rozchádzajú podľa uhla pohľadu, podľa osobných skúsenosti, alebo podľa toho, kto mal aké šťastie. Aj tu prevládajú dva názory. Ten prvý je v prospech tých, ktorým sa život po 89-tom zlepšil, či už z dôvodov pripravenosti na zmenu, alebo z dôvodov v­­äčšieho šťastia. Podľa nich sa má aj väčšina lepšie, nakoľko majú možnosť slobodne podnikať, slobodne cestovať a majú väčšie slobody než za „diktatúry proletariátu“. Druhý názor je ten opačný, profitovali len ľudia, ktorých niečo spája s vlastizradou, s odpredávaním strategických odvetví, pripustením zahraničných bánk, obchodných reťazcov, zahraničných investorov do všetkých oblastiach hospodárstva. Podľa druhej skupiny, väčšina občanov stratila, stratila na dôstojnom živote, stratila na šťastnejšej budúcnosti, stratila ľahkosť žitia.

Pokračovanie v ďalšom blogu….

Tetnto blog je kratky v ramci textu, veď už je všetko známe, preto ponúkam video s archívnymi zábermi.

Čo sa stalo 17. novembra 1989 (1)

(pôvodne na linke ktorú zablokovali….. youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ) Teraz funguje tu….

http://www.youtube.com/watch?v=b1kcxgBQOBU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&t=109s

novembra 1989 (2) Kto profitoval a kto stratil?
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Bónus:
Sedem dôvodov prečo 17. november 1989 nebol deň víťazstva!

Iná je pravda kapitátu, iná je pravda chudoby! Aj v hodnotení či bol alebo nebol sedemnásty november deň víťazstva pospolitého ľudu, alebo deň zrady úzkej skupiny vysokých komunistických pohlavárov, je potrebné sa pozerať minimálne z dvoch ak nie z troch uhľov pohľadu. Na strane prvje je to uhol pohľadu tých, ktorí získali, novodobí kapitalisti, a z pohľadu tých, ktorí stratili, novodobí bezdomovci. Na strane druhej je tu nový uhoľ pohľadu, uhol pohľadu novej generácie, ktorej pribudlo 24 rokov na živote.

Prvý dôvod: Nezamestnanosť a chudoba. Za socializmu bolo nemožné aby bol niekto bez práce a žil v chudobe. Povinnosť pracovať bola daná v zmysle zákona a kto si dovolil nepracovať bol stíhaný za príživnictvo. Dnes oficiálna štatistika hovorí, že vyše polovica populácie žije na hranici životného minima. Objavil sa nový fenomén bezdomovcov, ktorých vídíme v každom meste, dedine alebo na cestách či necestách. Taká je pravda chudoby.

Druhý dôvod: Neprimerané obohatenie jedných na úkor druhých. Za socializmu nebolo možné aby niekto zarábal špekulatívnym spôsobom, tým, že niečo lacno kúpi a drahši predá. Bol by stíhaní z trestného činu špekulácie. Dnes je situácia taká, že čestný člověk je na smiech tým čo zarábajú špekuláciou. Bohatí sú najmä tí, ktorí vôbec nepridávajú hodnoty do spoločnosti ale len rozmnožujú peniaze prostredníctvom špeklácie. Samozrejme pravda kapitálu je iná, veď je sloboda a každý môže podnikať.

Tretí dôvod: Nevymožiteľnosť práva. Za socializmu bolo právo vymožiteľné, lebo nebolo dovolené špekulovať, teda vytvárať čierne peniaze. Dnes vďaka čiernym peniazom sa dá kúpiť všetko. Kauza Gorila odkyrla, že špekulanti v igelitke nosili provízie za špekulácie v miliónoch. V súdnych sporoch ako povedal súdruh Fico, vyhráva ten, kto má viac peňazí, lebo si vie zaplatiť lepšieho advokáta. V preklade to znamená, že vyhráva ten, kto dá viac.

Štvrtý dôvod: Korupcia a právo silnejšieho. Za socializmu sa považovalo za korupciu, keď niekto doniesol na úrady flašku vína, či bonbonieru, aby urýchlil svoje podanie. Dnešná korupcia to nie je len úplatok štátnemu zamestnancovi, ale to je systém riadenia štátu. Korupciu tu máme preto, aby špekulanti boli chránení, aby čestní a statoční ľudia boli len otrokmi systému, ktorý bojuje proti vlastnám občanom. Samozrejme navonok sa všetko tvári, že korupcia je len malé zlo trhového hospodárenia.

Pokračovanie v ďalšom blogu podvečer 17.novembra 2019

Sráva pre sympatizantov za ZMENU, 17.11.2019 sa stretneme v reštauracii Smädný mních na Dlhých dieloch (pod Billou) v Bratislava od 17 hodine, budeme riešiť o.i. aj odvolanie Čaputovej cez referendum – ako ďalej a kedy spustíme deň „D“.
…………………………….

Vyzývam každého človeka na Slovensku, ktorí sa cíti byť v ohrození alebo už bol poškodený týmto systémom aby sa pridal do skupiny na FB.

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Minúta ticha – pre všetky obete po roku 1989!
Kde prirodzené právo prehráva nad papierovým právom, treba aby rozhodli občania v ľudovom referende!
Ešte raz na záver:

Bude nás 1.000.000 (milión) ľudí, ktorí nevolili Čaputovú? A podpíšu petíciu za jej odvolanie

Linka na petíciu: www.peticie.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.peticie.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Linka na Facebook: www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Podpíšte a preposielajte priatelia!!!!

Toto som zabudol… naša nádej….

Eldorado

http://www.youtube.com/watch?v=ZqK8BXbh7yg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Mohli mi ukradnúť dom, majetok, pohľadávky ale to, že mi ukradli syna to im nedarujem!!!!

Ďakujem za solidaritu pri hľadaní lacného ubytovania v Bratislave pre dve osoby, stále prespávame v aute a ide zima…..

Nie vlastnou vinou som bezdomovec ale následok prenasledovania!!!!!!

Už sa preukázalo, že Šufliarský bol spojenec s Kočnerom, a na jeho príkaz zo SMER-u mi ukradli rodinný dom za to, že som si dovolil zachrániť si život a život mojej rodiny a detí a zavčasu som utiekol do Švajčiarska a tak som unikol podsvetiu, ktoré dostalo ponuku jeden milion za moju likvidáciu, verím, že príde doba kedy sa to ešte všetko vysvetlí a vinníci budú exemplárne potrestní!!!

2.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   12. 11. 2019, 20:29 avatar
Mimoriadna sprava je od Europravnicky " v demokracii ty nevladnes ale mozes svojim hlasom ovplyvnit kto bude vladnut!!!" Cize nevladnem ani ja ani ty ani nikto ale vsetci vladnu!!!))

3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 11. 2019, 21:29 avatar
17 november je pre mňa najemotívnejší štátny sviatok zo všetkých 5 . Deň boja za slobodu a demokraciu .
Vždy mám zimomriavky keď si spomínam na ten čas .
Treba však ešte popracovať .
40 rokov zbedačovania našej krajiny komunizmom si vyžaduje 40 rokov dobiehania vyspelého západu .
Osobne si myslím že to o 10 rokov dokážeme .

Ja som pred rokom 1989 neveril , že sa môže stať z komunistickej krajiny nazad slobodná krajina bez elektrickeho koterca .
A ide to len treba chcieť .

Vtedy sme žiadali

VPN a Koordinačný výbor slovenských vysokoškolákov zverejnili programové vyhlásenie s dvanástimi požiadavkami:[27][28]

Žiadame vytvoriť zo Slovenskej národnej rady skutočný parlament slovenského národa, v ktorom budú mať zastúpenie všetky zložky našej spoločnosti.
Žiadame zaručiť úplnú slobodu tlače. Novinári, zvoľte si už dnes také vedenie redakcií, ktoré túto slobodu zaručia.
Žiadame zaručiť slobodu podnikania, zhromažďovania, spolčovania, pohybu, svedomia a ďalšie občianske práva a slobody.
Žiadame zrušiť vedúcu úlohu KSS zakotvenú v ústave a v tomto zmysle zmeniť ústavu.
Žiadame odideologizovať školstvo a kultúru a oddeliť kultúru od štátneho riadenia.
Žiadame zaručiť nestrannosť súdov a prokuratúry a vytvoriť skutočne právny štát.
Žiadame dôslednú odluku cirkvi od štátu.
Žiadame slobodné odborové hnutie a nezávislé študentské organizácie.
Žiadame zrovnoprávniť všetky formy vlastníctva.
Žiadame dôsledne demokratickú federáciu Čechov a Slovákov a zákonné upravenie práva postavenia národností na princípe plnej a faktickej rovnoprávnosti.
Žiadame reálne zaručiť právo na zdravé životné prostredie.
Žiadame zaručiť rovnakú šancu pre všetkých pri voľbe povolania a naplnení životnej dráhy.

90% sa splnilo a tých 10% ešte dotiahneme
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:01,  “Lebo zakaždým, keď jete tento chlieb a pijete z tohto pohára, zvestujete Pánovu smrť,...
dnes, 07:39,  Je to sila. Minuli 978 miliárd dolárov, ktoré nazbíjali z celého sveta, a nedosiahli v...
dnes, 07:30,  Je to jednoduchší človek a nedá si poradiť.
dnes, 07:25,  Boha co to neciti???:)))
dnes, 07:22,  15/ Ondrejkova slovna zasoba...demokracia sloboda potkan mufko kamzik!!!!:)))
dnes, 07:19,  62/ Ondrejko ty si znovuzrodeny kokot alebo predajna kurva ci oboje??? Jezisko ta miluje ako...
dnes, 06:12,  ale zas ty vieš sa rozhodovat v partii šachu....vieš ja šachistov obdivujem.....vy vidite...
dnes, 05:50,  hokejis je rasista
dnes, 05:48,  nenavisť sirite vy ruskí potkani......nenavidite vlastnu prezidentku.....*10*10*10
dnes, 05:29,  tiež som si vsimol panoramix je teraz uplne v pohode....dokonca ma nadhľad nad vecami ktore my...
dnes, 05:17,  Boris už ťa prikazania nezaujimaju?*04*04*04
dnes, 05:07,  Strážna Veža v roku 2017 v jej februárovom študijnom vydaní pod názvom “Kto dnes vedie...
dnes, 04:54,  tým si len potvrdil revolucionar Boris, že si blazon....*10*10*10.....volby prebehli tak ako...
dnes, 01:06,  6. prečo by mal niekomu prekázat ? je to sympaticky, inteligentny, slušny človek [ aj jeho...
dnes, 00:52,  55. a kde tvrdím ze v jednej miestnosti ? nevymyšlaj si furt. takto, iba v hlavnon meste v...
včera, 23:50,  boli u nás traja ľudia zo šarišských michaľian a okolia používali nespisovný jazyk ak sa...
včera, 23:40,  Ale keď ide o obmedzenie polopravdivých preferencií, tak sa oháňa súdom.. Veď tá osoba je...
včera, 23:39,  Ďalej je tu podozrenie, že zlučovanie kampaní je tiež proti zákonu. Ani v tom sa nekoná.
včera, 23:36,  Lepšie je, ak sa spýtaš Skajuš, než si začneš domýšlať. Hlasy sa odovzdávali vo...
včera, 23:32,  a tebe vadí, že sú takmer všade kamery a dôchodcovia v starobinci nemajú vianoce aké majú...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Neexistuje cesta ku šťastiu, pretože šťastie je cesta.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(67 158 bytes in 0,608 seconds)