Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Mier vyšiel z módy?

75
reakcií
1968
prečítaní
Tému 12. mája 2013, 20:54 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 03. 2013
75
20. 08. 2008
27
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 5. 2013, 20:54 avatar
Mier vyšiel z módy
11. Máj 2013
Autor: Viliam Bujnovský

Vojnová agenda sa stáva fraškou
Pred štvrťstoročím sa politický marketing na Slovensku obmedzoval na patetické heslá o vedúcej úlohe strany, o večných časoch so Sovietskym zväzom a ešte o jednom pojme, ktorý sa dnes už takmer nespomína – o mieri. Vedúca úloha strany aj Sovietsky zväz sú už dnes minulosťou, dúfajme, že o mieri to platiť nebude.

Zlo ako riešenie
Najmä pamätníci vojny dobre poznali neoceniteľnú hodnotu mieru a skrz svoju osobnú skúsenosť zvyčajne pripisovali vojne atribúty najväčšieho zla. Mier bol hodnotou zaplatenou strádaním a krvou, nebola to prázdna fráza politického marketingu. Komunisti neboli prví ani jediní, ktorí oslavovali mier ako všeobecnú hodnotu a odsudzovali vojnu – spomeňme si na Hviezdoslavove Krvavé sonety. Celá Európa po dvoch vojnových katastrofách nemala pochybnosti o hodnote mieru, aj keď nezastavil rozvoj zbrojenia a s ním súvisiacu zmenu vojny do studenej formy.
Otvorený konflikt s veľmocenským pozadím sa tak presunul do rozvojových krajín ako Kórea, Vietnam či Afganistan. Dnes mier vyšiel z módy, vojna už nie je „úpadkom ľudskej kultúry”, ale predáva sa ako riešenie či dokonca nevyhnutnosť. Mediálny priestor ovládla vojnová agenda a obhajoba vojen. Terorizmus pochybného pôvodu sa stal hrozbou aj zámienkou na vojenské intervencie s rádovo väčším počtom nevinných obetí ako samotný terorizmus. Ani koniec studenej vojny nezastavil vojensko-priemyselný komplex, molocha, ktorý okrem krvavých konfliktov parazituje takmer výhradne na peniazoch z verejných zdrojov.

Falošná propaganda
Vojnová agenda je šírená najmä z USA, na území ktorých zúrila vojna naposledy v rokoch 1861 až 1865. Odvtedy sa vojensky angažovali iba v zahraničí, takže bezprostredné hrôzy pocítili len ich vojaci, zatiaľ čo vojnová ekonomika a finančníctvo prosperovali. Agenda maľuje obraz hrozby a nepriateľa, o strategických, ekonomických a finančných záujmoch, samozrejme, mlčí. Úloha médií je pri formovaní verejnej mienky zásadná. Aj keď v prostredí internetu existuje názorová pluralita, dominantné médiá razia vojnovú agendu, pričom ignorujú, odmietajú či zosmiešňujú nepohodlné názory.
Nastala doba, s ktorou máme na Slovensku historickú skúsenosť: oficiálne médiá podsúvajú obraz reality, ktorému už veľká časť verejnosti nedôveruje. Ako ukazuje história, účinná vojnová propaganda je vo svojej podstate veľmi primitívna; stačí jej totiž, ak presvedčí málo informovanú a vystrašenú väčšinu. Vojny sú spravodajským tovarom, informuje sa o nich účelovo a jednostranne, uplatňuje sa dvojaký meter, ich hrôzy sa stávajú neosobnou štatistikou.

Schizofrénia
Dvojaký meter dokonale ilustruje aktuálna hystéria okolo atentátov počas maratónu v Bostone, pri ktorých zahynuli traja ľudia. Destabilizácia Iraku, Líbye a Sýrie v réžii USA a ich spojencov pritom priniesla bombové útoky s desiatkami až stovkami zabitých. Spravodajstvo o nich pravidelne informuje už celé roky, niekedy takmer denne, bez pátosu a bez celosvetovej piety. Médiá zjavne prisudzujú zmareným životom rozdielne hodnoty s otvoreným šovinizmom.
Protagonisti exportu demokracie a vojny proti terorizmu spolu s vazalskými feudálnymi monarchiami podporujú a vyzbrojujú militantných náboženských fanatikov a žoldnierov z celého sveta. Cieľom ich deštrukcie sú umiernené, sekulárne, a najmä suverénne štáty ako Líbya a Sýria, prostriedkom sú najodpornejšie teroristické praktiky na civilnom obyvateľstve.

Výroba teroru
Médiá v rozpore s realitou zotrvačne dookola spievajú rovnakú falošnú pesničku. Pozadie terorizmu ich nezaujíma. Súdy s teroristami v USA odhalili, že v takmer všetkých prípadoch ide o pasívnych kritikov z radov moslimov, netrénovaných a neschopných akcie. Plány, peniaze, zbrane aj výbušniny im poskytli agenti – provokatéri z radov FBI, aby ich následne zatkli. Zjavne potrebovali živiť domácu hrozbu a vykazovať nejaké úspechy v boji proti terorizmu. O tomto hlavné správy mlčia, možno si na to „bezpečne” spomenú až po rokoch, ako keď nedávno priznali, že hlavný dôvod útoku na Irak v podobe hrozieb zbraní hromadného ničenia bol falošný.
Pamätníci vojnových hrôz v Európe definitívne vymierajú a agenda otupuje najmä nové generácie. Schopnosť reflektovať bulvarizáciu a bagatelizáciu vojen klesá a slovo mier vyšlo z módy. Komu to vyhovuje?

zdroj: www.extraplus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí TvojOponent


31.
označiť príspevok

Romanov muž
   13. 5. 2013, 01:53 avatar
RE:1
Kasafran, ešteže máš kde chodiť pre nápady na témy, napr. www.voltaire.netkosice.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


34.
označiť príspevok

Sinka
   13. 5. 2013, 19:39 avatar
Prečo pripomínaš nejakých zlodejov? Kasafran na rozdiel od teba nekradne.


2.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   12. 5. 2013, 21:02 avatar
Mier ani tak nevyšiel z módy ako sa ho prejedlo.
Vojna je výnosný biznis. Dopyt pred, počas i po nej rastie geometrickým radom. S dopytom rastie odbyt a zisky.
Vojna je výsledkom konania ľudí so zdravým rozumom.
Vždy, keď sa znevažovala RKC a bagatelizoval jej prínos pre spoločnosť, vždy nastúpil úpadok spoločnosti spojený s násilím, kultúrnym prepadom, úpadkom morálky a relativizácia života.
Práve presvedčenie obyvateľstva o absurdnosti bytia a relativizácia života je kľúčovým faktorom na zmierenie sa s nevyhnutnosťou vojny. A tak sa obyvateľstvo a prasce vyberú na jatky, aby naposledy poslúžili ako výrobný prostriedok pre maximalizovanie ziskov.
Ktosi sa s nami hrá, A nie je to Boh ani Cirkev.
Kto je to?


3.
označiť príspevok

ruwolf muž
   12. 5. 2013, 21:17 avatar
Kresťania dehonestujú život.


6.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   12. 5. 2013, 22:03 avatar
Čím?


30.
označiť príspevok

ruwolf muž
   13. 5. 2013, 01:19 avatar
Tým, že ho pokladajú za menejcenný...


4.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 5. 2013, 21:59 avatar
TvojOponent,
skutočne si myslíš alebo si presvedčený, že vojna je výsledkom konania ľudí so zdravým rozumom???


5.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   12. 5. 2013, 22:03 avatar
Rozum charakterizuje človeka ako živočíšny druh.
Všetci s právom rozhodovacím sú presvedčení, že majú zdravý rozum.
Vojnu nevyhlasujú tí dolu, ale tí hore. Tí, ktorí majú rozum a namýšľajú si, že na rozdiel od nás dolu majú rozum zdravý.
Vojna priveľmi drahá činnosť na to, aby ju viedol hlupák. Vojnu vedú inteligentní ľudia.
Naozaj chceš spochybniť, že vojna je výsledkom konania ľudí so zdravým rozumom?


7.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 22:08 avatar
hej, taky šachovy turnaj, ale to nieje inteligencia, alebo zdravy rozum, aj ked dnes je asi naozaj ťažko hodnotiť či ešte zdravy rozum ako taky existuje


8.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 22:09 avatar
Skus to zhodnotit podla seba... Co si myslis o svojom?


9.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 22:13 avatar
maš dojem že sedim niekde hore v kresle ? :D veľkolepy, génius, prečo ?


10.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 22:15 avatar
Ale ci ho povazujes za zdravy alebo nie :-)


11.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 22:19 avatar
zdrave je len to čo si nahovoriš, zvyšok je halucinacia


12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 22:22 avatar
To moze urobit i ten co rozputa vojnu :-)


13.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 22:27 avatar
ani nie, my im to nedovolime. zaleži aj od karmy čo si si priviezol za suvenir z minulych životov, zvyčajne tam byvaju uskladneni duchovia s ktorymi netelefonuješ spravne, treba ich niečim občas nakrmiť, ovšem ak su na cukričky s čokoladkou :D


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 22:30 avatar
Moze byt... Chcel som len poukazat na Kasafranov prispevok zo zaciatku tohto vlakna...


15.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 22:31 avatar
Teda ci vojnu moze rozputat clovek so zdravym rozumom... V kontexte toho co si povedal mi vyslo ze to je otazkou toho co si nahovoris ze je zdrave...


16.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 22:42 avatar
však to vieš, su to zasrani biznismeni, názor si urob ty sam, je uplne jedno odkiaľ su, je to komplet prepojene, navyše je tu niečo ako osobny vyvoj, takže ak sa ti to nepáči, pošlu ťa skutočni vladcovia niekde po smrti do ineho časopriestoru, aj do minulosti, no nevynutiš si to už samovraždou, nič nieje nahoda. dôležite je to aby si si vnutro nezasvinil, nevymenil za jedneho z tych duchov ktori rozhoduju potom už za teba. inak cely tento svet tu je bordel, to som mal napísať ? :D


17.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 22:46 avatar
Pis co ta napadne :-) si slobodny :-) ci?


18.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 22:49 avatar
vidiš, je veľmi ťažke diskutovať ked si predpojaty, ale taka je realita, bez obav. ty bi si chcel ukončiť svoju puť iba tu ?


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 22:50 avatar
Neviem, boli casy ked som chcel vediet ako to bude pokracovat, teraz sa skor priklanam k tomu ze uz mam dost... Ktovie co prinesie zajtrajsok :-)


20.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 23:01 avatar
nič zvlaštne, tak do dvadsať rokov bude globalna vojna hlavne o ropku, pitnu vodu, niekto kto znenavidi svet to určite podpori chemickou látkou aby to prebehlo huževnatejšie a všetko ako to pozname dnes, zanikne. ale neboj sa, my tu už nebudeme


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 23:05 avatar
Nu, nechcel by som velmi zit v takej buducnosti...


22.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 23:11 avatar
určite si to obľubia a budu to brať ako chodenie do kostolika


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 23:13 avatar
Rozmyslal si aj nad nejakymi rieseniami ako sa vyhnut takej buducnosti?


24.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 23:21 avatar
neda sa tomu vyhnuť, ľudom je to aj tak všetko jedno, niektori už ani nežiju, take makety, hoci si pripadaju uspešni :D treba sa tešiť, nie im uveriť


25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 23:26 avatar
Ludom mozno ano ale tebe nie kedze sa tym zaoberas... Skor ma zaujimalo ci si to len tak vizualizujes resp. Co ta vedie k tomu by si "zil" v buducnosti? Ja by som nieco take robil asi len koli tomu co som napisal... Aby som hladal cesty ako sa takej buducnosti vyhnut...


26.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 23:30 avatar
myslel som tešiť zo seba sameho, nie z makiet ktore by ti zobrali aj vzduch pomaly ktory dychaš :D je to vyvoj každeho, buducnosť asi nie, stači ta minulosť, ale normalna


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 23:33 avatar
Mam taku teoriu ze buducnost je neista a maximalne zalezi od toho co robime v sucastnosti... V tomto okamihu...


28.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   12. 5. 2013, 23:41 avatar
ako ducha celkom určite, od toho zavisi tvoj buduci pobyt, aj ked si v podstate celkom sam proti každemu a všetkemu. na čo sa obmedzovať strachom ? ale je to ťažke, pretože nevieme čo je to obmedzovanie, preto musiš mať to vnutro čiste, vtedy vznika pamäťova stopa, teda niečo čo ma pre teba cenu, vtedy zanika aj chaos, objavuješ rast aj za cenu bolesti, je to jednoduche. bližšie info:
http://www.youtube.com/watch?v=Fc-bjjVp-oA Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
ak si si to ešte nečekol


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   12. 5. 2013, 23:44 avatar
Keby som sa citil byt osamotenym tak by som sa snazil hladat priatelov...


32.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 5. 2013, 19:34 avatar
EnaXnaY,
svoju teóriu môžeš pokojne doplniť aj o neistotu minulosti, pretože tiež zžáleží od toho, čo s ňou robíme/robia v súčasnosti všakovaké hlavy históriou "pomazané"...


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 19:37 avatar
Riesenie je jednoduche nezit v minulosti ale urobit hrubu ciaru historia uz nie je mozme sa do nej pozriet aby sme sa poucili nasli inspiraciu ale je dolezite zit tu a teraz a s pohladom do buducnosti zit svoj zivot
Súhlasí Malá Zoe


35.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   13. 5. 2013, 19:44 avatar
prax ale byva trocha tazsia, nezavislost budes tazit zo vzduchu ?


36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 19:47 avatar
co pre teba znamena nezavislost? ze si robis co chces?


37.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   13. 5. 2013, 19:49 avatar
niečo ako nesvojpravny :D


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 19:57 avatar
Skus to prosim rozviest, neviem co tym myslis


45.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 5. 2013, 20:20 avatar
(41) EnaXnay,
sprav si syntézu a analýzu "hodnôt", ktorými sa riadi naša (nielen) slovenská súčasnosť a potom pouvažuj o tom, v čom to vlastne žijeme a kam to vlastne chceme dospieť/dôjsť...


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 20:23 avatar
Ano, je dolezite vediet kde sme.... ale vieme aj to kam chceme dospiet?
Súhlasí Kasafran


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 20:25 avatar
Sme v tom za jedno a hladame cesty ako to dosiahnut?


51.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 5. 2013, 20:34 avatar
EnaXnay,
o budúcnosti musíme snívať, rozmýšľať a plánovať ju metódou postupných krokov (per partes) - je to naša povinnosť pripraviť ju skutočne sociálne spravodlivejšou a ľudskejšou s vyššou kvalitou života pre všetkých ľudí - mielen pre kadeaké "elity"...


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 20:37 avatar
Podla mna musime mat jasnu predstavu bodu v buducnosti do ktoreho sa chceme dostat... Lebo tych bodov je nespocetne mnozstvo... A potom uz len hladat spojnicu medzi tymto bodom a bodom ktoremu hovorime sucastnost...
Súhlasí Kasafran


53.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   15. 5. 2013, 17:57 avatar
čo asi !? aby si nemal povedzme zviazane ruky všadepritomnou byrokarickou buržoaziou, ale tu bude asi niaka tieňova vlada ktora rozhoduje o tom kedy si maš aj ciknuť pomaly.


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 18:01 avatar
cital si niekedy ustavu? podla mna sa na to pozeras zle tam je jasne uvedene ze kazda bytost je slobodna, ze je dovolene konat vsetko co nie je zakazane ak ma pamat neklame... lebo niektore veci proste zakazes koli rieseniu situacii ktore priniesol zivot ...


55.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   15. 5. 2013, 19:07 avatar
iba na nete a ten znesie všecko, prečo ? :D
Súhlasí Kasafran


56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 19:08 avatar
preco mas pocit neslobody potom?


57.
označiť príspevok

postihnuty debil žena
   15. 5. 2013, 19:33 avatar
keby len toho :D vieš že už ani neviem


58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 19:35 avatar
mam na to taku teoriu lebo clovek veri rozpravkam namiesto toho aby zistil aka je skutocnost


59.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 5. 2013, 21:28 avatar
(58) EnaXnay,
som skutočne úprimne zvedavý na Tvoju reflexiu našej súčasnej skutočnosti...


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 21:30 avatar
Poviem ti namiesto toho rozpravku Ludia maju taku vladu aku si zasluzia veris mi?
Súhlasí postihnuty debil


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 21:33 avatar
Chces pocuvat moje rozpravky? Alebo sam sa podujmes preskumat realitu?


65.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 5. 2013, 21:45 avatar
(61) EnaXnay,
mám rád rozprávky, v ktorých je "zašifrovaný" pozitívny odkaz alebo poučenie pre nastupujúce generácie a môžem Ti zodpovedne povedať, že moju/našu realitu vedome skúmam a analyzujem už viac desaťročí...


66.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 21:48 avatar
k comu si zatial dosiel?


68.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 5. 2013, 22:20 avatar
EnaXnay,
v ostatných/posledných? dvoch desaťročiach k tomu, že náš "vývoj" podskočil minimálne o šesť desaťročí späť...


70.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 22:23 avatar
mozno si len nenasiel zalubenie v tom ako to teraz funguje


71.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 22:25 avatar
napriklad... mas pocit ze na slovensku nie je mier?


73.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 5. 2013, 22:35 avatar
(71) EnaXnay,
nie pocit, ale presvedčenie...!!!


72.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 5. 2013, 22:33 avatar
(70) EnaXnay,
možno nájsť zaľúbenie v tom, čo väčšine ubližuje...?!!


75.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 22:37 avatar
navstivil si uz vsetkych 5 milionov obyvatelov a spytal si sa ich na to? alebo na zaklade coho hodnotis?


62.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 5. 2013, 21:37 avatar
EnaXnay,
verém Ti len čiastočne, pretože to nie je celkom pravdivý výrok...


63.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 21:39 avatar
Mozno v tom je problem ze mi neveris alebo aj nie preto ti radim aby si si to sam vyzistil


64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 5. 2013, 21:40 avatar
robi sa to takto : ak ta nieco irituje alebo zaujima ... nastuduj si o tom co najviac ... pozitivnych i negativnych... nic nezamlc.. ak sa da skus to na vlastnej kozi ... objektivizuje sa ti tym pohlad


38.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 5. 2013, 19:51 avatar
EnaXnaY,
nie je to až tak jednoduché ani s tou hrubou čiarou - nemysli si, že jej vyrytím, napísaním alebo namaľovaním za určitou bližšou či vzdialenejšou minulosťou prestane história existovať. Tá existovala, existuje i existovať bude nezávisle od nášho vedomia...
Uvedom si, že ľudia, národy alebo civilizácie, ktoré si nevážia svoju minulosť, nedokážu si budovať svoju kultúrno-sociálnu prítomnosť a tobôž nie budúcnosť...


39.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   13. 5. 2013, 19:52 avatar
Niečo ako liezť aj nadalej po stromoch, ale uvedomovať si, že pády bolia, brať do úvahy jazvy, ale nenechať sa nimi odradiť :-)
Súhlasí EnaXnaY


40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 19:56 avatar
Dovolim si teda takuto definiciu S vedomim toho aka bola minulost, hladiet do buducnosti a zit pritomny okamih
Mysli sa tym nevenovat vacsinu casu tomu co bolo, tomu co bude, ale venovat ju tomu co je teraz
Súhlasí Malá Zoe


42.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 5. 2013, 20:13 avatar
Malá Zoe,
také niečo vôbec nie, aj keď vďaka tomu sa v našej genetike zakódovali rôzne pudy - aj sebazáchovy...
Je potrebné uvedomiť si logiku príčinných súviskostí v minulosti, ktoré vytvárali/vytvárajú našu súčasnosť a alternatívne uvažovať o budúcnosti našej a našich potomkov...


43.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   13. 5. 2013, 20:15 avatar
Nerozumiem, Kasafran, vari píšem niečo iné? to znamená, že ak raz spadnem zo stromu, už tam nebudem nikdy liezť? Lebo ja budem, a just :-)
Súhlasí Kasafran


44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   13. 5. 2013, 20:18 avatar
Pre mna to znamena ze nabuduce si mozno das lepsi pozor poucila si sa z minulosti neznamena to ze teraz budes v kuse a donekonecna premyslat a rozoberat dovody toho preco a ako sa to stalo venovala si tomu urcity cas, zhodnotila si situaciu, zistila preco sa to stalo a hotovo
Súhlasí Kasafran


46.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   13. 5. 2013, 20:20 avatar
Aj ja to tak vnímam. "urobiť hrubú čiaru" neznamená zabudnúť, ale naopak, uvedomovať si to, čo je za ňou, ale nevzdať sa svojich snov ....
Súhlasí Kasafran, mima333


48.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 5. 2013, 20:25 avatar
Malá Zoe,
prečítal som si Tvoju rekaciu (39) ešte raz a zistil som, že som ju nepochopil správne. Prepáč mi. prosím...


50.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   13. 5. 2013, 20:27 avatar
To prepáč nemuselo byť, ved diskutujeme a nie vždy sa obe strany pochopia, je to ok :-)


67.
označiť príspevok

mima333
   15. 5. 2013, 21:50 avatar
Ale nevydím to zas tak čierne dajú sa nájsť aj príjemné veci v dnešnom svete.
Súhlasí EnaXnaY, Kasafran


69.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 5. 2013, 22:23 avatar
Mima333,
je to tak a budem rád, ak ich spropaguješ...


74.
označiť príspevok

mima333
   15. 5. 2013, 22:37 avatar
Nie je to tiež jednoduché ale vždy sa nájdu aj príjemní ludia okolo nás napríklad rodina, priatelia. Dobré veci sú aj v tom že môžme študovať kto chce, komu čo vyhovuje. Alebo môžu to byť aj naše dobré vlastnosti ktoré nás povzbudzujú. Treba si život niekeky spríjemniť.


76.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 5. 2013, 20:24 avatar
Mima333.
som rád, že je to aj tak...
Avšak veľmi ma zarmucuje existujúca a stále sa negatívne rozvíjajúca atmosféra súčasného spoločenského systému, ktorý je priam programovo orientovaný nie na pokrok, ale na úpadok spoločenského vedomia i bytia vo všetkých oblastiach života. A jednotlivec/človek je voči tomu skoro bezmocný.
Aj preto si musíme chrániť existujúce a budovať si ďalšie nové ostrovčeky prirodzene ľudských rodinných a priateľských vzťahov spolupráce, spolupatričnosti a spravodlivosti. Inak zaniknene...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:19,  Bez smajla to malo byť. =}}
dnes, 18:18,  Tak ja som si toto uvedomila tiež až vďaka tomu, čo napísal s ch. .. no a konkordancia na...
dnes, 18:15,  Gratulujem ;) Ale JA SOM ešte mladé božstvo ;)
dnes, 18:12,  Podľa mňa vôbec ničoho, ale páči sa mi predstava, že to budem používať ako sarkastický...
dnes, 18:12,  Prečo vo všetkom vidíš nejaký predobraz? Jednoducho ,nejak žil Salamun v tej dobe. Dnes je...
dnes, 18:11,  mufík satanov služobník ale "znovuzrodený" :)
dnes, 18:06,  EnaXnaY, to je ništ... Jasom i viacnásobný dedika...*13
dnes, 18:03,  Starý chren, asi nedostal od Boha múdrosť... dostal z nej len omrvinku... *21
dnes, 17:58,  mufík prasa špinavé,,,,,,,
dnes, 17:57,  mufík milovník banderovcov :)
dnes, 17:50,  ..ale asi rozumiem ako to myslíš, tiež som raz nevedela pochopiť, ako niekto v nadbytku...
dnes, 17:49,  mufik bandera*21*21*21
dnes, 17:37,  ... velikán filmovej hudby, ktorý dokázal zosúladiť obraz, zvuky, s hudbou, vytvoriac tak...
dnes, 17:15,  Jehova by bol smutný, že ste prešli ku konkurencii ;) Strata zákazníka zabolí ;)
dnes, 17:13,  Jak mám prestať byť BOH? ;) To sa nedá ;)
dnes, 17:12,  Rúhaš sa. Máš šťastie, že Boh je trpezlivý. Ale donekonečna trpezlivý nebude. Mal by si...
dnes, 17:10,  Môžeme sa občas pomodliť, aby sme podobné neurobili aj my, ta ne? *19
dnes, 17:07,  Hľa: https://www.dzio.sk/mapos/som-trojjediny-boh.php ;)
dnes, 17:06,  Mýliš sa, SOM BOH, ten ktorý je, otec, syn a duch svätý ;)
dnes, 17:05,  Virtuálny.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(179 369 bytes in 0,198 seconds)