Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Mariánske zjavenia a kríza koronavírusu

266
reakcií
1153
prečítaní
Tému 7. apríla 2020, 21:57 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 4. 2020, 21:57 avatar
Vatikán, 31. 3. 2020 (kath.net)
Keď pápež František večer 27. marca 2020 na prázdnom Námestí sv. Petra prosil Boha o zľutovanie s ľudstvom naplneným strachom z pandémie koronavírusu, nebol možno celkom sám. Na oblakmi zatiahnutom nebi nad severnou kolonádou námestia sa zjavila ľudská postava so svetlom v strede. Tisíce veriacich, ktorí si to pri prenose všimli, sú presvedčené, že to bolo zjavenie Božej Matky, ktorá veriacim signalizovala, že v tejto hodine núdze nie sú sami.
Je zbytočné špekulovať, či to bola ozaj Božia Matka, alebo iba „náhodné“ zoskupenie oblakov. Aj renomovaní mariológovia hľadajú teraz poukazy na pandémiu v mariánskych posolstvách v ostatných 150 rokoch. Vo Fatime, ani v Lurdoch, či La Salette sa nehovorí o celosvetovej nákaze, no poukazy na to nájdeme v novších posolstvách, o ktorých Cirkev ešte celkom nerozhodla.

Výzvu k obráteniu, pokániu a modlitbe majú všetky mariánske zjavenia spoločné.

Na povzbudenie najprv posolstvo z Medžugoria:
V Medžugorí povedala Božia Matka 25. marca 2020:

„Milé deti! Som celé tie roky s vami, aby som vás viedla na cestu spásy. Vráťte sa k môjmu Synovi, vráťte sa k modlitbe a k pôstu! Moje milé deti, pripustite, aby Boh hovoril k vášmu srdcu, lebo satan vládne a chce vaše životy a Zem, po ktorej kráčate, zničiť. Buďte odvážne a rozhodnite sa pre svätosť! Uvidíte obrátenie vo svojom srdci a svojich rodinách, modlitba bude vypočutá. Boh vaše úpenlivé volanie vypočuje a dá vám pokoj…. „
Garabandal a zákaz verejných svätých omší

Najznámejším príkladom poukazov na súčasnosť sú možno zjavenia Panny Márie v Garabandale na severe Španielska. Tam sa mala Božia Matka desiatky ráz zjavovať v r. 1961 a 1965 štyrom dievčatám Márii Loly Mazonovej (12), Conchite Gonzalezovej (12), Hyacinte Gonzalezove (12) a Márii Cruz Gonzalezovej (11).
Raz prišla sama, inokedy mala v náručí Ježiška alebo ju sprevádzal sv. Michal archanjel. Zvláštnu pozornosť si získal Garabandal, lebo tu po prvý raz lekári a psychológovia skúmali extázu. Dievčatá sa pohybovali synchrónne a necítili bolesť ani pichnutím ihlou. Občas levitovali, alebo boli veľmi ľahké. Raz nafilmovali mystické prijímanie, keď sa biele svetlo na jazyku vizionárok zmenilo na Hostiu. V r. 2007 uznal Garabandal apoštolský administrátor, biskup Carlos Osoro – dnes kardinál a arcibiskup Madridu, ako miesto modlitby.
Posolstvá z Garabandalu vyzývali ľudí k obráteniu a pokániu a hovorili aj o udalostiach za života štvrtého pápeža po Jánovi XXIII. – teda Benedikta XVI.
Príde k svetovému varovaniu, aby sa vyzvalo ľudí k obráteniu a v rámci jedného roka príde k veľkému zázraku v Garabandale. Conchita povedala:
„Varovanie je vec, ktorá príde priamo od Boha. Všetci ľudia to uvidia. Bude to zjavenie našich hriechov. Veriaci aj neveriaci všetkých svetadielov to uvidia a pocítia. ... Varovanie bude strašné. Oveľa strašnejšie bude zemetrasenie. Bude ako oheň. Nespáli naše telo, ale pocítime to na tele i na duši. Všetky národy a všetci ľudia to pocítia rovnako. Nikto tomu nemôže ujsť. A dokonca aj neveriaci pocítia strach pred Bohom. Nedokážeme si ani predstaviť, ako veľmi urážame Boha.“
Varovanie sa podľa nej uskutoční krátko po dôležitej synode a súčasne s kozmickou udalosťou spojenou s kométou alebo kolíziou dvoch komét.
„Prišiel čas, keď uvidia, že svätá omša sa už nebude môcť slobodne sláviť, vtedy svet bude potrebovať najnaliehavejšie, aby Boh zasiahol.“
Keď sa Conchity v r. 1982 - 17 rokov po poslednom zjavení – na túto výpoveď pýtali, mysleli si mnohí, že obsadenie západnej Európy Rusmi a vláda komunistov bude dôvod zákazu omší. No vizionárka odmietla uviesť dôvod. Potvrdila iba:
„Bude veľmi ťažké praktizovať vieru, bude pre kňazov veľmi ťažké slúžiť omšu a pre ľudí otvoriť brány kostolov. … Verejné omše budú očividne zakázané.“
K varovaniu povedala už 22. októbra 1965 ešte nasledovné:
„Neviem, čo je kométa. Ak je to niečo, čo závisí od vôle ľudí, tak hovorím – nie. Ak je to niečo od Boha, tak je to možné.“

Faktom je, že pre koronavírus po prvý raz v 1700-ročnej histórii kresťanského západu, prakticky v celej západnej Európe zakázali svätú obetu.
A kométa „Atlas“ (C/2019 Y4) sa k Zemi priblíži 23. mája 2020 tak blízko, že ju každý na nočnej oblohe zbadá, lebo bude jasnejšia ako Venuša. Toto nebeské teleso, ktoré má 720 000 kilometrov dlhý plynový chvost, objavili 28. decembra 2019 skrze „Asteroid Terrestrial-impact Last Alert System“ (ATLAS) na Havaji. Nebezpečie kolízie tu však nie je – Zem minie o 117 miliónov kilometrov, zatiaľ čo k Slnku sa priblíži do 39 miliónov kilometrov.

Schio a zákon o eutanázii

Schio je malá obec v talianskej provincii Vicenza na úpätí predhoria Álp. Renato Baron, 53- ročný kostolník z kostolíka San Martino kľačal 25. marca 1985 a modlil sa pred sochou Ružencovej Panny Márie, keď sa mu zdalo, že sa na neho usmieva a hýbe sa a počul jej hlas:
„Od dnes sem prichádzaj, musím ti povedať veľa vecí … ktoré zapíšeš.
Príď zajtra zasa. ...“
Baron bol realista, ženatý, vyučený hospodár, zamestnaný najprv v textilnom priemysle a potom v diaľničnej spoločnosti, člen mestskej rady a sekretár kresťanskodemokratickej strany. No od toho dňa sa stal mystikom. Svedkovia hovoria o intenzívnej vôni ruží, vychádzajúcej od vizionárovho kríža, ktorá plnila izbu, keď hovoril s Božou Matkou. Istý čas aj malá soška Dieťaťa Ježiška plakala krvavé slzy.
Mária sa v Schiu označila ako „Kráľovná lásky“ a dala Renatovi vyše 1500 posolstiev pre svet. V r. 1987 založil Renato Baron so spolupracovníkmi „Mariánske hnutie Kráľovnej lásky“ (Movimento Mariano Regina dell' Amore), ktoré má za cieľ realizovať Máriine želania – obrátenie, modlitbu a žité zasvätenie Božej Matke, no aj konkrétne skutky lásky (domov seniorov v Schiu, misijné stanice v Keni, Brazílii a Neapole). Hnutie schválil biskup Vicenzy. Keď Baron v r. 2004 zomrel, zúčastnilo sa na slávnostnej zádušnej omši 40 kňazov a 3000 veriacich.

28. 12. 2000 Renato oznámil posolstvo Božej Matky:

„Keď sa zavedie zákon o eutanázii, dospeje svet k rozhodujúcemu bodu. Potom vlastnými očami uvidíte a zažijete, čo musí ľudstvo trpieť, lebo zradilo Boha.“

24. septembra 2019 schválili v Taliansku zákon o eutanázii. V ten istý deň sa zrútil veľký kríž na mieste modlitby v Schiu. Pokus podať žalobu proti zákonu stroskotal výnosom najvyššieho súdu v decembri 2019. V rovnakom mesiaci s vyskytli prvé prípady koronavírusu v Číne, od februára 2020 aj a Taliansku.

Trevignano Romano

Odkedy sa vrátili v marci 2016 z púte v Medžugorí, manželia Gisella a Gianni z Trevignano Romano (33 km severne od Rím) - pôvodom Sicílčania - zažívali zázraky.
Najprv začala soška Panny Márie z Medžugoria prelievať krvavé slzy. Potom sa opakoval „zázrak slzenia“ na obraze Božieho milosrdenstva, ktorý kúpili v Ríme. Od júna 2016 mali obaja zjavenia Božej Matky a prijímali posolstvá. Slnečný zázrak a rôzne znamenia na nebi, ktoré sa aj filmovali, sa zdali potvrdzovať nadprirodzený pôvod.
Zbierke posolstiev udelil imprimatur krakovský arcibiskup. Od počiatku sa tu zjavení varovalo pred pandémiou, ktorá zasiahne aj Rím. Niekoľko príkladov:

18. 6. 2016: „Nákaza, bieda napadnú Rím, čo spôsobí smrť a zúfalstvo.“
10. 10. 2016: „Otvor svoje srdce pre nekonečnú lásku môjho Syna a živ sa Telom môjho Syna. Modli sa, aby choroba, pre ktorú niet liečby, mohla byť vykorenená.“
17. 1. 2017: „Čoskoro budete nútení znova sa modliť vo svojich domoch. Pevne sa držte sa každodennej modlitby svätého ruženca, ktorý je jediným štítom, ktorý vás uchráni od Zlého. Budem stále s vami, po každý raz, keď budete vzývať moje meno.“
13. 5. 2017: „Moji milovaní, zasvätenie môjmu Nepoškvrnenému Srdcu je nesmiernou ochranou proti chorobám, ktoré čoskoro prídu a proti útokom démonov.“
5. 1. 2019: „Moje milé deti modlite sa, modlite sa, súženie prichádza a epidémie sa šíria … Modlite sa neustále, deti moje, časy, ktoré som predpovedala, sa začali, ale nemajte strach, lebo vždy budem po vašom boku! Moji milí, to bude čas žatvy, teda sejte dobre a kto to nerobil, toho prosím, aby sa obrátil!
20. 7. 2019: „Milovaní bratia, milujte Boha v jeho celej plnosti, obráťte sa, čas spravodlivosti už prišiel. Budete vidieť z neba prichádzať ohnivé gule, Zem sa neprestane otriasať, staré a pochované choroby sa vrátia a nové choroby sa rozšíria.“
18. 2. 2020: „Milované deti, hľaďte dobre na všetko, čo sa okolo vás deje: kostol sa rúti spolu s mnohými mne zasvätenými osobami, zemetrasenia sú všade, vírusy si našli svoju cestu, hospodárstvo sa zrúti, ale vaša viera žije ďalej. Ty si slabý, ale naozaj nebadáš toto všetko? Si uprostred zmätenia a boja a keď si toto všetko uvedomíš, tak si posilníš vieru a zohneš kolená v modlitbe. Obráťte sa deti, ja budem vždy s vami, keď ma budete vzývať.“

Najzreteľnejší oznam však nasledoval 28. 9. 2019:

„Modli sa za Čínu, lebo odtiaľ prídu nové choroby. Všetko je pripravené znečistiť vzduch neznámymi baktériami. (…) Modli sa za Cirkev, lebo prídu útočníci a ich útok bude katastrofálny. Nenechajte sa viesť vlkmi prevlečenými do ovčích rúch. Všetko naberie skoro veľký obrat. Hľaď na nebo, uvidíš znamenia konca časov.“

Nastal čas materinské posolstvá Božej Matky brať veľmi vážne a spoznávať znamenia času. Príliš dlho žilo ľudstvo akoby Boha nebolo. Koronavírus spochybňuje mnohé, čo nám bolo samozrejmé. Konfrontuje nás s našou smrteľnosťou. Dáva nám pocítiť túžbu po sviatostiach, ktoré sa zrazu zdajú nedosiahnuteľné. A napomína nás, že Boh je Pánom nad životom a smrťou. Kto jemu dôveruje, nemusí sa báť. (zg)


7.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   7. 4. 2020, 22:44 avatar
Koronavírus vari zažíva dnes nejakú krízu??
Práve iba začína pučať a rozkvet ho iba čaká.


14.
označiť príspevok

Krištof
   8. 4. 2020, 10:05 avatar
Bolo by treba najprv to všetko overiť a nie bez toho hneď všetkému veriť a prípadne šíriť neoverené veci. Treba rozlišovať.
Sväté omše Cirkev slávi každý deň, akurát si ich bežní veriaci môžu pozrieť a vypočuť toho času len prostredníctvom masmédíí a prijímať môžu aj inak, pozri duchovné sv. prijímanie počas priamych prenosov www.lumen.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Každopádne, asi pred týždňom som bol v kostole na spovedi a dostali sme potom aj normálnu Eucharistiu (hostiu). Oni majú v bohostánku Eucharistie (premenené hostie) pripravené, nemusí sa kvôli tomu v danej chvíli slúžiť sv. omša (odslúžila sa predtým povedzme súkromne a Eucharistie potom odložili v nádobe do bohostánku na neskoršie užitie pre veriacich).
Kostoly pre ľudí sú otvorené na súkromnú modlitbu, pozri napr. www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Cirkev (Vatikán, Kongregácia pre náuku viery, Magistérium, pápež) oficiálne uznala mariánskej zjavenia napr. v Lurdoch, Fatime, Guadalupe. Avšak viaceré iné "zjavenia", napr. tie v Medžugorí neuznala. Jedine čo tam uznala, je Medžugorie ako miesto modlitby resp. pútnické miesto.
Pápež František o údajných zjaveniach panny Márie v Medžugorí povedal: „Preferujem Madonu ako matku, našu Matku, a nie Madonu ako vedúcu telegrafického oddelenia, ktorá denne rozosiela posolstvo v určitej hodine... toto nie je Ježišova mama. Tieto údajné zjavenia nemajú takú hodnotu."
Podobné porovnanie použil aj v roku 2015 po návrate zo Sarajeva, hlavného mesta Bosny a Hercegoviny, kde leží aj Medžugorie. „Mária je Matka, nie je vedúca pošty, aby nám každý deň posielala nejaké posolstvá,“ uviedol František s tým, že nesprávny prístup k zjaveniam môže vyvolať zmätok a vzdialiť človeka od Boha... "Toto nie je kresťanská identita,“ dodal pápež pred dvoma rokmi."
"Vo veci údajných aktuálnych zjavení správa [vyšetrovacej komisie] vyjadruje svoje pochybnosti,“ prezradil pápež."
bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Raz sa stalo, že nejaký miestny biskup dal imprimatur na nejaké zjavenie, ktoré však Cirkev ako taká neuznala. A pokým to ona neuzná "centrálne" (Kongregácia, pápež...), tak pre katolíka to nemá príslušnú hodnotu, nemusí to uznať.

"Súkromné zjavenia
V priebehu storočí sa vyskytovali a vyskytujú sa aj dnes tzv. „súkromné“ zjavenia. Ide najmä o zjavenia Panny Márie. Treba povedať, že takéto zjavenia sú možné a neodporujú Božiemu plánu, práve naopak, sú, ak ich Cirkev uznala, jeho súčasťou. Hlavným problémom je ich pravosť. Pri jej posudzovaní nemožno zabúdať na vplyv podvedomia, sugescie, ilúzie, chorobných stavov i na pôsobenie diabla. Cirkev opatrne posudzuje údajné zjavenia, skúma, analyzuje, vysvetľuje, zaujíma stanovisko. Sú kritériá, ktoré Cirkev uplatňuje pri posudzovaní pravosti jednotlivých zjavení, napr. zázrak, vlastnosti osôb, ktoré mali zjavenie, ich psychická rovnováha, mravný život, úprimnosť, poslušnosť cirkevnej autorite, pravdivosť obsahu posolstva (súlad s katolíckou vierou a učením), ovocie zjavenia (milosti obrátenia, duch modlitby, svedectvá lásky a pod.)."
www.blumental.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

kntsz muž
   7. 4. 2020, 22:24 avatar
Elemír, odkiaľ si získaval tieto informácie?
Z jedného zdroja, alebo z viacerých?
Je potrebné nebyť ľahkoverný.
Situácia je naozaj vážna a východisko neisté až v nedohľadne.
Po internete sa šíry strašne veľa informácií a nie je problém aj v udalostiach, ktoré sa stali, pridať alebo ubrať kde tu nejaké slovíčko, aby informácia dostala autorom želané smerovanie.
Súhlasí Krištof, Osvietený


3.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   7. 4. 2020, 22:27 avatar
Zaujímavé by bolo vedieť stanovisko predstaviteľov ostatných náboženstiev, prečo korona vírus postihol aj ich ovečky.  


4.
označiť príspevok

hokejis muž
   7. 4. 2020, 22:30 avatar
Kedy nejaký vírus si vyberal podľa náboženstiev?


5.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   7. 4. 2020, 22:34 avatar
Nerozumieš. Vyjadrenie môže znieť asi takto:
To máme za to, že sa nemodlíme.
To máme zato, že slabo šírime svoju vieru.
To máme zato, že sme vo svojej viere vlažní.........
Súhlasí Osvietený, Zuzka8


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   7. 4. 2020, 22:42 avatar
Sú nakazení kresťania, moslimovia,-judaisti atď. To či nie je či je niekto nakazený súvisí s individuálnym človekom nie s jeho náboženstvom


8.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   7. 4. 2020, 22:47 avatar
Nerozumieš. Samozrejme, že to súvisí. ak niekto má takú silnú vieru a verí, že on môže bozkávať sväté relikvie, že môže prijímať, že na ulici hromadne môže pokľaknúť a békať do sýtosti a napriek tomu hromadne ochorejú, ako sa ktomu vyjadria predstavitelia náboženstiev??
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

hokejis muž
   7. 4. 2020, 22:52 avatar
Chori sú zo všetkých náboženstiev


10.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   7. 4. 2020, 22:53 avatar
Chápem Eda, prečo sa s tebou nedá. Ahoj.  
Súhlasí Boris, Osvietený


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   7. 4. 2020, 22:57 avatar
Elfi-trol je tvoj vzor?


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 10:34 avatar
Už prišlo na vzor už len zaverečná fáza čaká opakovanie


16.
označiť príspevok

Boris muž
   8. 4. 2020, 10:17 avatar
Nie, že by sa s Edom dalo....


18.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 10:37 avatar
Jak ide o tých, čo jednak veria, že Boh existuje, ale aj o ateistov. Aj pre nich to má byť na uvedomenie.


19.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 10:41 avatar
Ked si uvedomujes ze Boh existuje ,, teda vies ze JE uz staci LEN VERIT MU
Súhlasí Zuzka8


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 10:43 avatar
Zase nie bezbreho . Preto treba mať na kostole hromozvod a v čase epidemie je lepšie tam nepáchnúť.
Súhlasí Zuzka8


22.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 10:45 avatar
21Osvieteny Byt veriacim vsak neznamena nechranit si zdravie ,,,,
Ale,,, mas pravdu netreba terazky nikde do kostola chodit ,,,,


23.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 10:46 avatar
A hromozvod si dat na chrbat koli bezpecnosti     


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 10:56 avatar
djjaro no veď to . 300 natlačených ľudí kde je priemerný vek 70 rokov asi nie je dobrý nápad .

Nech doma prebehnú pátričky aby to nebolo naposledy.

Na druhej strane chápem , že to môže hlavne staršia generácia ťažko znášať . Až si neviem predstaviť čo by moju babku mohlo zastaviť aby nešla na veľkú noc do kostola .

Preto je to o zodpovednosť duchovných . Tam sa tiež ukázalo zopár dobrodruhov .

Každopádne sú veci , ktoré potvrdzujú že pan boh má zmysel pre humor

Kňaz streamoval omšu a omylom si zapol animované filtre

Počas rozprávania sa na obraze striedali rôzne efekty, ktoré z neho urobili čarodejníka, medvedíka čistotného či postavu zo sci-fi hry.

Na konci vyše 50-minútovej omše sa dozvedel, že sa premietajú aj filtre a so slovami „občas sa treba aj zasmiať” ukončil video.

klocher.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


25.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 10:48 avatar
No ja som za to, terazky tiež nikde nechodiť v nedeľu. .. elemír to inak prezentuje, no.


27.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 10:53 avatar
25Mozno prezentuje aby sme aj pocas toho zakazu prikazu spoliehali na BOHA a nezabudali


37.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 11:17 avatar
27, áno, chápem jeho zmýšľanie. Ono máme jednak veriť, ale Boh nám dal aj rozum, aby sme premýšľali. A máme oboje múdro spojiť. ..
Súhlasí djjaro


24.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 10:47 avatar
No, áno dj 19. To je aj v Písme písané v liste Rím., že stačí na vieru v Boha vidieť stvorenie. .. ale ľudia v skutočnosti popierajú. To tam je písané.

...

Áno, je Toho hodný, aby sme Mu verili, už len keď vieme, že existuje.


26.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 10:51 avatar
25 Raz som povedal jednemu fararovi so srandy,,,
Ked sa ma spytal ,,,
Preco teba nevidiet v kostole?
Odpovedal som ---- Nemozem tam ist ,, lebo dačo zmizne a bude na MNA,,        
Klepol ma po pleci a smial sa    
Súhlasí Osvietený


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 10:58 avatar
Mal si mu povedať pravdu . Že to bude tým , že tam nechodíš    

Nemáš prečo lebo nemáš hriechy .


30.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 11:02 avatar
Ale mam , vela toho na rovasi osvieteny ,,,
Dlho som mal problem po mojom poznani ,, s kostolmi a taaak ,
Ale casom som prisiel na to ze nieje dobre sudit nikoho ,, za to v co veri,,
Nech je krestan , ci budhista, hinduista, ateista ,
Aj je clovek v laske mal by si najst cestu ku kazdemu CLOVEKU
Pretoze clovek nieje cirkev ,,,, len tvori cirkev,
Súhlasí havran, Čeka


31.
označiť príspevok

havran
   8. 4. 2020, 11:08 avatar
To sú slová z ktorých vyžaruje čistota a ľudskosť. Osvietenému to skopíruj aspoň desaťkrát, aby mal "desatoro".


34.
označiť príspevok

Čeka muž
   8. 4. 2020, 11:16 avatar
havran ešte aj to desatoro tvoja rodná zločinecká organizácie K SS skopírovala od kresťanov

Ba i Blaha sa modlí    

Blaha sa modlí, aby poloblázni v politike nešírili zlobu

Asi sám za seba                 

www.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


32.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 11:11 avatar
Ale normalne som krsteny aj birmovany hnet ,,,, grecokatolicka cirkev ,,,
Ako dieta trochu jehovista som bol ,
Dalej po prestahovani do pp katolicka cirkev
Kostolu sa nebranim ,,,ale moc nechodim ,,,len pohreb , prijmanie ked som krstny
Ale najradsej sa pomenuvam HRIESNIKOM


35.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 11:16 avatar
Ale najviac dakujem mojim rodicom ze aj ked boli veriaci nikdy ma do toho nenutili
Sam som si vybral uz v 10 rokoch
Ked som mal prve stretnutie z BOHOM
Súhlasí Čeka


38.
označiť príspevok

Čeka muž
   8. 4. 2020, 11:18 avatar
djjaro v Rusku by si bol terorista    

Rusko zaradilo jehovistov na zoznam extrémistov a teroristov

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


39.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 11:20 avatar
Hehehe,, no toto,,,,
Pekne by som im vysvetlil ze aj jehovista moze davat Lasku tak ako aj ini cirkevnici 
Súhlasí Čeka


33.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 11:13 avatar
29 Potom by som sa mu uz nedokazal na oci ukazat        
Súhlasí Čeka


42.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 11:40 avatar
Djjaro, ale ta môžeš ľuďom ukázať, v čom sa mýlia vo svojom vyznaní. Samozrejme to má mať hranice.  
Bo inak nemusia vidieť pravdu. ... Ale súhlasím, že posudzovanie je zlé.


45.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:24 avatar
42 Aj posudzovanie ma svoje hranice Zuzka 


46.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:24 avatar
Tak už ma toľko neposudzuj a uver môjmu SLOVU


47.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:25 avatar
Tvoje slovo je prd platne


48.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:25 avatar
Prečo sa rúhaš SYNOVI ČLOVEKA?


49.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:26 avatar
Preco sa hrajes ?


50.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:26 avatar
Lebo život je HRA - TY PROTI TEBE


51.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:27 avatar
No ved hraj sa


52.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:27 avatar
Poď sa hrať so MNOU - SYNOM ČLOVEKA


53.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:28 avatar
HRAJ SA


54.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:29 avatar
Veď SOM vám vravel, buďte ako deti, teda hrajte sa


55.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:29 avatar
Ja niesom decko


56.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:30 avatar
Si a neposlušné


57.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:30 avatar
nekonspiruj zase ,


58.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:31 avatar
No poď sa zahrať, predstav si že SOM naozaj SYN ČLOVEKA


59.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:32 avatar
No predstav si ze mi nebudes rozkazovat co ja si mam predstavovat,,,,,,,       


60.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:32 avatar
Veď ti nerozkazujem ale bolo by pekné keby sme sa spolu zahrali


61.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:33 avatar
SO SLOVOM SA HRAT NEBUDES


62.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:34 avatar
Ale nebuď taký zlý na MŇA


69.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:52 avatar
Ved niesom na teba zly
Ved ti davam perlu SLOVO
a nechcem byt sebecky,, ale nemozem za to ze mi nerozumies ,,,alebo nechapes ,,,uz fakt neviem ,


71.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:53 avatar
Ale JA sa chcem hrať

Poďme sa hrať hru, že JA SOM SYN ČLOVEKA


72.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:54 avatar
Hra bude to ze ma presvedcis ze si synom cloveka?


74.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:55 avatar
Hra bude to, že ten ktorého čakáte už je tu

A budeme sa hrať na to aké by to bolo, keby že LÁSKA prišla medzi vás


80.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:58 avatar
A preco sa mas hrat ked mozes LAsKU rozdavat aj bez hry ,,,


82.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:59 avatar
No veďka lebo KDO SE HRAJE, TEN NEZLOBÍ


84.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:59 avatar
Ten kto sa hraje sa moze nieco naucit ,


86.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:00 avatar
S tebou to ťažko keď ty už všetko vieš

Ale hra prináša aj zábavu a tým pádom potešenie


88.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:01 avatar
No ved toto,,,
Je mi tazko sa hrat lebo ked poznam pravdu tak to budem nejak musiet zakomponovat aby to vyzeralo ze sa hram ,


90.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:02 avatar
Pravda nie je všetko

Aj fantázia je fajn


96.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:04 avatar
Fantazia prinasa kluce k porozumeniu a pochopenieu pravdy
je akoby klucom od brany poznania nazyvam to PREDSTAVIVOST


100.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:06 avatar
Ale len SPOZNAT PRAVDU A TA VAS ,,OSLOBODI,,


102.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:07 avatar
Tak vidíš, že SLOBODA je dôležitá

Nikto nechce byť otrokom


104.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:09 avatar
Nejde o tvoju slobodu


106.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:09 avatar
Lebo aj ked si oklamany mozes sa citit slobodne ,


111.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:12 avatar
No je to naopak

Keď si SLOBODNÝ, môžeš aj klamať


107.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:10 avatar
No nie len o moju, o každého z nás

Veď pre koho si písal KNIHU?


110.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:12 avatar
Pre tych co nechcu byt klamany


112.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:12 avatar
Ale klamany neznamena ze nemas slobodu


115.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:15 avatar
A čo potom znamená to, že máš spoznať pravdu aby ťa oslobodila?


120.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:18 avatar
To znamena ze ked nespoznas pravdu tak si otrokom hriechu v sebe
Súhlasí -era-


123.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:18 avatar
No tak preto je SLOBODA dôležitá, aby si nebol otrokom


113.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:13 avatar
A pre tých, ktorí chcú byť klamaní máš čo?


114.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:15 avatar
Ved pises a nerozumies sebe?
Pre tych co CHCU BYT KLAMANY ,,,,,, SI UZ VYBRALI,,,,, ZE CHCU BYT KLAMANY ,,,NIET CO RIESIT ,,,


116.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:16 avatar
Lebo ak niekto SAM OD SEBA nechce najst SVETLO ZIVOTA NECH SA POTACA PO TME V SEBE


119.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:16 avatar
Možno nevie, že ho má hľadať

Veď vieš čo SOM povedal na kríži, nevedia čo činia


122.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:18 avatar
A co to znamena ?


125.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:20 avatar
To znamená, že ho treba naučiť

Tak ako malé dieťa

Hodíš mu nejaké utrpenie a on sa začne pýtať otázky PREČO

To ho dovedie k tomu aby hľadal SVETLO SVETA


128.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 15:21 avatar
Kde máš uložené tú kopu zlata čo ti migranti priniesli pri narodení?


129.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:22 avatar
V banke, kde inde
Súhlasí Osvietený


132.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 15:23 avatar
Ježiši ty si vlastne oligarcha


133.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:24 avatar
Ten najväčší na svete


130.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:22 avatar
No ved utrpenie vedie k hladaniu A otazke PRECO JA ?
Az potom prichadza na UM Stvoritel a prosba o pomoc ,,,,
Nie je hanbou poprosit Stvoritela,,, pomoz ,,,,


131.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:23 avatar
Však je to fikane vymyslené s tým utrpením

Ak by ho nebolo, nikto by SVETLO SVETA nehľadal


134.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:24 avatar
Nie je to fikane ,,,,
Napriklad henoch neuzrel utrpenia ani hriechu a chodil s BOHOM


135.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:25 avatar
Niektoré opice sa hold vyvinuli viac ako iné


136.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:26 avatar
Nepochopil si ,,,
Lebo zmyslas telesne ,,,


137.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:27 avatar
Ale pochopil

Len SOM to chcel odľahčiť


138.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:27 avatar
No ved vysvetli ked si pochopil ,


139.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:29 avatar
To súvisí s tým ako si BOH vyberá svojich vyvolených

Henoch mal proste šťastie


140.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:30 avatar
Taký Jób už toľko šťastia nemal bo BOH so SATANOM sa stavili, že koľko vydrží


142.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:31 avatar
BOH keď sa nudí tak vymýšľa píčoviny


144.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:32 avatar
Daj si pozor co pises lebo ON TO VIDI


143.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:32 avatar
To nebola stavka ,,,
ale rozkaz ,,,


145.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:33 avatar
Adaj pozor lebo ked rozkaze pride naspat k tebe,a potom uvidi ake picoviny ty stvaras


146.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:34 avatar
Cize sa uvedom o KOM pises ,,,


148.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:34 avatar
Pretoze ma to uz prestava bavit ,,,
Bud sa hraj susne alebo sa nehram ,


150.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:35 avatar
Zrazu ti vadí pravda?


153.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:36 avatar
Ziadna pravda ze picoviny ,,,
Vidno ze zmyslas telesne


154.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:37 avatar
Podobnú píčovinu urobil keď stvoril ŽENU

Stvoril ju tak aby nám žrala nervy

Náročky


155.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:39 avatar
Je to kujón ten STVORITEĽ

Ale aspoň sa nenudíme


149.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:35 avatar
JA sa nebojím, už SOM mu aj do kokotov vynadal

On ma len na SMRŤ poslal ale potom si to rozmyslel


156.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:39 avatar
Nevies co si on mysli alebo nemysli ,
Cize nerob si svoje zavery tak ako ti pasuje ,


157.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:40 avatar
Povedal mi, že ešte ma využije, že je vo MNE potenciál


159.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:41 avatar
Povedal mi nech si davas pozor na to co s teba vychadza


161.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:42 avatar
Nemusím si vôbec dávať pozor lebo čo zo MŇA vychádza vo MNE jest

A ON veľmi dobre vie čo vo MNE jest


164.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:44 avatar
ALE nepovie ,


165.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:44 avatar
Na hovorenie SOM tu JA


167.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:46 avatar
tY si tu na hranie ,,,


168.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:47 avatar
Jojo hrám sa so SLOVOM


170.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:48 avatar
Jo jo hras sa sam v sebe so satanom ako ti posepkal aby si sa vydaval za nick jezis kristus


172.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:49 avatar
Zapojíme do hry aj Satana, hovoríš?

No dobre no


174.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:50 avatar
Ty si ho zapojil od zaciatku tak ?


175.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:51 avatar
SYN ZATRATENIA sa už zjavil, teraz SOM na rade JA, SYN ČLOVEKA


177.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:51 avatar
Ty si len prach


179.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:52 avatar
No tak, hraj sa so MNOU, nebuď zlý


182.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:53 avatar
Vola ma STVORITEL


183.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:54 avatar
Že pozdravujem


184.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 16:20 avatar
A prečo voláš svoju ženu STVORITEĽ?


185.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 16:25 avatar
Keď ona je len PLODITEĽ?


186.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 16:27 avatar
Zasadíš do jej lona semiačko a vyrastie nový výhonok na STROME ŽIVOTA


187.
označiť príspevok

Satan
   8. 4. 2020, 17:06 avatar
No už SOM aj tu

Aj JA sa chcem hrať


141.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:31 avatar
isteze stastie 


147.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:34 avatar
Je šťastím pre TEBA ak si ťa BOH vyvolí

Veď pisateľ KNIHY to musí vedieť


151.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:36 avatar
Pisatel knihy je slovo


152.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:36 avatar
A SLOVO sa telom stalo a prebývalo medzi nami a tak SOM tu


158.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:40 avatar
152A tak si to nepochopil
Lebo len citujes co je napisane ale nechapes ,,,


160.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:41 avatar
Chápem to takto

Zjedol SOM SLOVO a to vo MNE ožilo

Bolo síce trpké ale nakoniec SOM ho strávil

A tak SOM sa stal SYNOM ČLOVEKA


162.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:43 avatar
No nejak to mas popletene


163.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:44 avatar
A teraz po slovensky

Prečítal SOM KNIHU a rozhodol SOM sa že naplním čo bolo písané

Preto sa chcem hrať hru, že SOM SYN ČLOVEKA


166.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:45 avatar
A teraz v inom jazyku
INUK KURENI LUNIA DUNI


169.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:48 avatar
Však si sa zľakol, že niekto sa podujme naplniť čo bolo písané?


171.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:49 avatar
heheheh uz sa davno stalo mojo nehraj sa zbytocne


173.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:50 avatar
Tak prečo sa všetci modlia aby SOM už prišiel?


176.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:51 avatar
Preco si myslis ze si ten o ktorom si myslis co hovoris sam o sebe ?


178.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:52 avatar
Lebo JA SOM


180.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:53 avatar
A kto si ?


181.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:53 avatar
SOM, KTORÝ SOM


124.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 4. 2020, 15:19 avatar
Aj TY si bol na kríži?


126.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:20 avatar
Ty poznáš ešte iného okrem Ježiša Krista?


127.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:21 avatar
Nebol ale pomahal som mu ho niest ked nevladol


117.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:16 avatar
No navrhujem nejaké nové neotrepané klamstvá aby sa nenudili


101.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:07 avatar
No vidíš, tak si predstav prosím, že SOM SYN ČLOVEKA

A napíšeme novú rozprávku pre deti aby mohli večer pokojne spávať


66.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 14:43 avatar
Napríklad, keď Ti teraz poviem, djjaro, že sa Ti čudujem, že vôbec komunikuješ s enaxnay, tak Ťa neodcudzujem.


67.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:44 avatar
Mne je smutno keď Zuzka niekoho ignoruješ

Je to od teba bakané


68.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 14:52 avatar
No tak neurážj sa. 67 akože občas Ti niečo napíšm, ale inak nie. 


70.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:52 avatar
Neurážam sa, SOM smutný

Vnímaš ten rozdiel?


93.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:03 avatar
66V pohode Zuzi      
Súhlasí Zuzka8


63.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 14:39 avatar
45 ne, posudzovať sa proste nemá. Ale odsúdiť niečo ako zlé, je dobré. .. Napríklad, ak vidíš fajčiara vonku, tak vnimaš, že tu fajčí a vnímaš, že je to zlé. A tým odsudzuješ jeho konanie vo svojom vnútri. Ale nemyslíš si za to, že som od neho vyšší, keď ja nefajčím. Tiež vidíš svoje hriechy. Toto je ok. ... Bo inak by tu bola samá anarchia a nikoho by sme nemohli s l?skou napomenúť.
Prosto netreba niekedy mlčať a niekedy treba.


64.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:41 avatar
Fajčenie nie je vôbec zlé

Je to fajn dať si pauzičku a trošku začmúdiť pľúca
Súhlasí Osvietený


65.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:42 avatar
Veď aj klobásky sa údia dymom aby dlho vydržali
Súhlasí Osvietený, djjaro, -era-


81.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 14:58 avatar
No počkaj, toto som chcela enaxnayovi odpísať, však klobásy sú nezdravé práve pre ten dym. Aj korbáče údené, syry. To je jedno.


83.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:59 avatar
Ale predsa je to najsamlepšie jedlo na tejto zemeguli
Súhlasí Osvietený


73.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 14:55 avatar
Chichi, to s tým fakkt súhlasite, aj Osvietený?  


75.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 14:55 avatar
Že fajčenie neškodí?


77.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 4. 2020, 14:56 avatar
Nie, súhlasíme s klobáskami


85.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 15:00 avatar
Era   Tvoje chute hej, ale žalúdok nie.  


94.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 4. 2020, 15:03 avatar
Náhodou!
Klobása je dobrý uzemňovač organizmu. Kedykoľvek by duša chcela odletieť do luciferských výšok, dobrá klobása ju vráti pekne do pozemskej praktičnosti. Žalúdok je súčasťou systému a systém, ak je dobrý, ťahá za jeden špagát.


198.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 11:52 avatar
94 hmm, dneskaj je nutné žiť zdravo, bo potraviny sú nekvalitné, aj vzduch, veľa stresu. A tak.  


78.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 14:56 avatar
Vieš čo škodí najviac?

Kyslík

Spôsobuje oxidáciu a vďaka tomu starneme a aj umierame


92.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 15:02 avatar
78 Vy sa pozrite na to, ako sa vy staráte o svoje zdravie. ..  


95.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:03 avatar
Nestarám a predsa SOM zdravý

Čím to asi bude?


108.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 15:10 avatar
Uvidíte.


109.
označiť príspevok

Ježiš Kristus muž
   8. 4. 2020, 15:10 avatar
Jojo, uvidím ak neoslepnem


79.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:56 avatar
Fajcenie skodi ,,,
Ale keby som fajcil napriklad 3cigarety za den tak je to pre organizmus antibiotikum ,


87.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 15:01 avatar
Jak vieš.  


89.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:02 avatar
Hovoril mi to jeden ujo   


97.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 15:04 avatar
No ppčuj, ja som videla v TV, ako jedna drogovozávislá si myslela, že keď si dá drogu, nepovedala akú, tak že to vyštípe covid.  Takže má silnú imunitu. Jakže ona si to myslela úprimne, ale vo svojom ponímaní. Hm hm.


98.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 15:06 avatar
Myslim si ze vsetko treba s mierou a rozumne


103.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 15:08 avatar
Tak alkohol hej, s mierou, ale tiež myslím, že iba kvalitné víno a pivo. A tak tvrdé drogy to netreba skúšať ani náznakom. ..
Súhlasí djjaro


219.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 16:52 avatar
Aj alkohol je tvrdá droga.
Súhlasí Osvietený, djjaro


99.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 15:06 avatar
Myslím, že skôr marihuana má x x x liečebných účinkov, ale iba CBD, z nej, a nie v spojitosti s THC.  


118.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 15:16 avatar
Zuzka8 a ty nefajčíš ?


189.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 19:11 avatar
Ne e. Nefajčím. Ja som fajčila, ale po obrátení už nie.


190.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 19:19 avatar
Zuzka8 a manželovi to nevadí ?


191.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 19:24 avatar
Zuzi tys krestanka?


199.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 14:15 avatar
Nj, ja som kresťanka djjaro. Osvietený, ja nemám manžela, aktuálne ani nechcem. .. veď aj tak je teraz izolácia. 


200.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 14:19 avatar
Izolacia           


201.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 14:20 avatar
Uvidis ako dopadne izolacia ludstva a potom sa rozhodnes    


203.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 16:00 avatar
Myslíš, žeby som mala o tom popremýšľať, djjaro?  

Osvietený,myslíš, že nefajčím, lebo nemám manžela, či ako?   To preto, že Boh nechce, abys om fajčila. ..   nefajčím už zo 6 rokov. No vďaka Bohu, že mi dal silu, bo sa mi ťažko toho vzdávalo.  


204.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 16:03 avatar
Zuzka8    


205.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 16:17 avatar
S tým Boh nemá nič. Ja som prestal fajčiť práve vtedy, keď som bol neveriaci. 
Práve vďaka Jířimu Procházkovi som prestal fajčiť. Stačilo vzhliadnúť jedno video.


206.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 16:27 avatar
203 Mysklim si Zuzka ze len ty sama najlepsie vies ake je to spolahnut sa na BOHA
Súhlasí Zuzka8


207.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 16:29 avatar
Myslím si že Boha nemusíš otravovať so všetkým.


208.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 16:30 avatar
Spoliehat na na BOHA nieje otravovat ho ,


209.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 16:35 avatar
Teoma , ak sa ti pletie Boh do cesty to znamena ze ta otravuje ?


210.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 16:37 avatar
Ja som prestal fajčiť bez spoliehania sa na Boha. 


211.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 16:39 avatar
Keby si vedel prehlaidat,, okamihy,,, tak by si prisiel na to ze to video s prochazkom ti nenapadne dohodil BOH


212.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 16:41 avatar
Lebo nemal si pevnu volu sam od seba
A preto si si musel vypocut video ktore ta posunulo v tvojej voli prestat


213.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 16:45 avatar
Tak či tak prestal som vďaka Prochazkovi. 


214.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 16:49 avatar
Svagre v pohode ,,,
A uz ako dlho nefajcis ?


216.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 16:51 avatar
Už cca pol roka. 


218.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 16:52 avatar
Pekne ,,,   
Súhlasí t-e-ó-m-a


215.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 16:51 avatar
Prochazka si už neželal dalej fajčiť ?
Súhlasí djjaro


217.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 16:52 avatar
On nehovoril o fajčení.  
Ale prehovoril mi do duše. 
Súhlasí Osvietený


220.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 16:53 avatar
keby pri tom víne nebol lapotal mohol byť tiež inde


224.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 17:05 avatar
Akom víne? 


225.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 17:05 avatar
Kde inde? Vyhral pás Rizinu a ide si po pás do UFC.


226.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 17:07 avatar
Hradna svieca _ ?     


228.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 17:09 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=5bFOwcgC7l8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ako píšem vďaka nemu som prestal fajčiť.


230.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   9. 4. 2020, 17:10 avatar


221.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 16:55 avatar
215 Osvieteny tebe to dnes ide ,,ze nezelal,,,      
Súhlasí Osvietený


222.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 17:04 avatar
Takto si španoval aj Zuzku    
Súhlasí Osvietený


223.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 17:05 avatar
190       


227.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 17:08 avatar
Len Zuzka nie a nie . Ale chýba jej to to to je dobré znamenie
Súhlasí djjaro


229.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 17:10 avatar
Tys beťár       
Súhlasí Osvietený


231.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 17:15 avatar
Musím len opatrne aby sa Zuzka nezlakla . Máme spolu veľa spoločného tiež nechcem manžela napríklad
Súhlasí djjaro


232.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 17:17 avatar
Nie ze sa do Zuzky zamilujes    


233.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 17:19 avatar
V žiadnom prípade . Okrem iného mám partnerku a tá mi vyhovuje.


234.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 17:20 avatar
Niesi vydaty?        


236.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 19:49 avatar
A jakej Zuzke sa bavíte.


237.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 19:50 avatar
No dovol Zuzka ja sa na tebe nebavim       


238.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 20:01 avatar
Ale mozes sa bavit na mne ked chces ,,,,     


239.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 20:04 avatar
Zuzka ako sa ti to podarilo?
Presta fajcit ?


240.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 20:07 avatar
   no tak dobre, lebo ja som veriaca, mňa by v skutočnosti nechcel žiaden zo sveta. .. bo to by dopadlo ako Robinson Crusoe. .. Nechcem sa smiať na Tebe.
Súhlasí djjaro


241.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 20:08 avatar
Verim ze mas v sebe lasku 


243.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 20:12 avatar
Akú lásku?  

Nee, fajčenie až tak dosť škodí. .. ale nie, no tak si si nič nečítal na nete o fajčení, aký ma vplyv na organizmus?


244.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 20:15 avatar
Moja partnerka tvrdí opak a vraj má z toho krajšie pery.
Na internete sú kraviny tomu never nie je nad šestdesiatdevinu


246.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 20:19 avatar
Choď spať.  


245.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 20:15 avatar
Tu ktorou si verila ze prestanes fajcit
Súhlasí Zuzka8


247.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 20:20 avatar
Videl si srdce Mareka Krajčího?  


248.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 20:21 avatar
Nie ,


250.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 20:37 avatar
Doteraz som ho hľadala, a aj tak neviem ako Ti ho poslať.  


251.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 20:39 avatar
Zuzka 250 je pre ?


252.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 20:43 avatar
Jaj, pre Teba, s Tebou hovorím o tom srdci.   nedá sa tu totiž to pripnúť príloha. Ale aspoň som ho našla, bo by som ho aj tak hľadala.


253.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 20:46 avatar
No ja dufam ze si nasla to po com si tuzila , 


255.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 20:49 avatar
Súhlasí djjaro


260.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 21:04 avatar
A prečo je nad tým I bodka na tom srdiečku ?


262.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 21:09 avatar
260 lebo je to od detí.  


257.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 20:57 avatar
To mu deti napísali.   .. ja mám to srdce na fb za svojou fotkou. Rada sa za neho modlím, zatiaľ. .. to píšem dj-ovi.  
Súhlasí Osvietený


258.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 21:00 avatar
Zuzka uz som mal strach ze mi chces poslat svoje srdce myslou do mna


259.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 21:04 avatar
To še nedá. .. to by bolo mystické. Xixi
Súhlasí djjaro


261.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 21:05 avatar
Ty si vyhodnarka?


263.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 21:10 avatar
261 ee, stred.


264.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 21:14 avatar
To je bb kraj ?   


265.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 21:27 avatar
Nee, Martin Vrútky. .. už je večer, sa mi nechce písať, vieš ako. A nemám v sebe kávu. ..keď si dám kávu, tak píšem ako drak.


266.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 21:29 avatar
Tam mám dobrú kamošku Zuzku Badovú


267.
označiť príspevok

djjaro muž
   9. 4. 2020, 21:29 avatar
V pohode Zuzi ,, pekny zvysok vecera


256.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 20:52 avatar
chlapov mi neposielaj . Ahááá to je minister .
Súhlasí Zuzka8, djjaro


249.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 20:23 avatar
Mareka Krajčího nepoznám ale počul som srdce mojej priatelky to je dobrý rachot


254.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 20:46 avatar
Že rachot. .. tomu sa hovorí bitie.   ..
Súhlasí Osvietený


242.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 20:08 avatar
Zuzka8 takže veríš , že to fajčenie nemusí až tak škodiť ?


235.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   9. 4. 2020, 19:42 avatar
Teóma, tak ja viem, prečo som prestala fajčiť.   nemôžeš mi povedať, že to nie skrz Boha, keď viem prečo som chcela prestať.  


202.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 4. 2020, 14:20 avatar
Aháááá tak preto nefajčíš . Máš recht aspoň nedostaneš kovida


105.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 4. 2020, 15:09 avatar
Zuzka8 ako komu výrobcom cigariet isto neškodí.


76.
označiť príspevok

djjaro muž
   8. 4. 2020, 14:55 avatar
No ved klobaska by nebola klobaskou keby nebola pekne do ruzova udena ,, ci ?


12.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 4. 2020, 23:19 avatar
2 kntsz
Prišlo mi to v pošte spolu ešte dva príspevky, ale od veriacich, ktorí spolupracujú s manželkou na rôznych cirkevných akciách.
No ale ak som sa nad tým zamyslel, tak som tam uvidel mnoho vecí, ktoré som ja zverejňoval ale pred tým som nikde nenašiel podobné veci.
Je to samozrejme podnet na zamyslenie, žiadné šoky a prekvápka, pretože takýchto veci je dookola hoja Ďunďa, jednoducho som si myslel, že okrem mňa by si to mohlo pozrieť veľa ľudí. A v ten deň , keď práve františek dával to požehnanie, som zažil možno doteraz najzvláštnejší deň môjho života, ja som to napísal hneď a až teraz sa mi potvrdzujú mnohé veci z čias pred tým.
Inak v tomto všetkom máš pravdu a nie že treba to obchádzať a nevšímať si toho, ale skorej si to pozrieť a dávať tomu svoje komentáre a daľšie podnety na zamyslenia.
Toto je prvý môj príspevok, čo som stiahol , inak výlučne píšem iba svoje príspevky.
Ide o to, že sme sa ocitli v novej dobe, ktorá nevznikla z vôle človeka a preto sa treba naučiť v tom žiť.
Tu nejde ani tak moc o veriacich, tu sa rieši najvyššia cirkevná hierarchia a neveriací.
Keď ešte nikto netušil o pandemii na Slovensku sa naplňali kostoly a to už niekolko rokov to pribúdalo a hlavne veriací mladí, ktorí začali chápať silu duchovna a stojí im za to, prekonať všetky prekážky , aby sa dosatli ku sviatosti, teda k príjimaniu. Lebo najvyšším prejavom toho dobrého duchovna a najväčším duchovným zážitkom vôbec je zdvihnutá hostia nad hlavou kňaza a potom príjimanie. A postupne na to prichádza viac a viac ľudí, takto to precítiť, až zlá duchovna séra bola prinútená kostoly zavrieť, zrejme už táto sila dosiahla a presiahla obavy zloby.
Lebo ak sledujem omšu na internete, dostávam sa v kritických momentoch na dve miesta, môj dom, byt a miesto odkiaľ sa to vysiela, kde sa to slúži a a ja pri tom trpíme nejakou takou rozštiepenosťou, ak som zvyknutý na jedno mieso kostole.
Ale, ešte lepšie sa mi zdalo, ak som alebo sme si tú omšu odlúžili sami doma a samozrejme bez dogiem, nie je tam toho veľa, tých dogiem, ale v kľude som to pred omšou vyškrtal a potom to bolo ešte lepšie.
Takže asi sila omše v kostole je to, čo najviac páli zlobu duchovného sveta.
Cirkev velmi podceňuje ulohu satana pri našom spasení a potom takto ho ťažko porazíme.


13.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 4. 2020, 23:27 avatar
chorí sú nielen veriací, ale aj neveriací a zo všetkých náboženstiev a my si tu riešime problémy nášho náboženstva a neveriací riešia problémy tak,že nám zavreli kostoly.Samozrejme, že to akceptujeme, lebo akceptujeme aj ich právo na život, lebo takto je vlastne postavená problematika okolo korony vírusu.
Súhlasí Lemmy, kntsz


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 4. 2020, 10:08 avatar
Vírusmi sa môže nakaziť akýkoľvek človek, bez ohľadu na svetonázor.


36.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 4. 2020, 11:17 avatar
13-
s týmto sa dá len súhlasiť.
Možno by to chcelo zareagovať v tejto téme podrobnejšie, ale časovo som limitovaný - ešte stále pracujem na termínovaných zákazkách.
Preto iba môj všeobecný názor a zjednodušene:
Boh netrestá!
Boh iba dopúšča t.j. nezasahuje na obranu človeka v každej situácii, ktorá z viny človeka nastáva.
Členenie na náboženstvá (nie sekty, či u nás neuznané obyčajne militantné náboženstvá), je hlúposť. Neverím, že Boh pri Poslednom súde bude rozlišovať medzi katolíkmi, evenjelíkmi, pravoslávnymi......
Tým však si musíme povedať, že medzi uznanými náboženstvami u nás je dosť odlišnosti a dosť závažných.
Napr. spomínaš svätú spoveď, rozhrešenie, prijímanie....a aj iné.
Iné náboženstvá ju nemajú a vyznávajú hriechy verejne spoločne a ľutujú ich tiež spoločne.
Sám sa pýtam: Pácham hriech ak idem na spoveď povedzme raz do roka?
Katolícky kňaz povie áno a možno veľký, ale evanjelícky kňaz povie, nie ak si si hriechov vedomý, ak ich ľutuješ a novým sa vyhýbaš!
Myslím, že táto pandémia by mala nabádať aj predstaviteľov rôznych náboženstiev, aby sa k sebe zomkli a zjednotili sa, aby neuvádzali veriacich do falošností a omylov.
Potom by sa dal urobiť aj lepší poriadok v tom, čo je iba produktom hmotne energetického sveta (napr. aj chorého mozgu) a čo je zjavenie - proroctvo - zázrak......ako bytostná informácia z onoho Duchovného sveta - od Boha.
Následne bude iste možné z tejto jednoty aj prijateľnejšie - zrozumiteľnejšie a so silnejšou a jasnou argumentáciou vplývať na skeptikov či neveriacich až militantných nevercov.
Súhlasí Čeka, Osvietený


188.
označiť príspevok

Krištof
   8. 4. 2020, 17:39 avatar
"Sám sa pýtam: Pácham hriech ak idem na spoveď povedzme raz do roka?"
Spoveď raz do roka je povolené minimum. "...cirkevné prikázanie, ktoré hovorí o vykonaní sviatosti zmierenia [spovedi] a prijatí Eucharistie aspoň raz do roka, ale aj kánon 920 Kódexu kánonického práva, ktorý stanovuje to isté. V tomto príkaze sú však dve dôležité a často prehliadané slová: aspoň raz. ... Toto prikázanie určuje iba minimálnu spodnú hranicu duchovného života, akoby na prežitie."
old.katolickenoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 10:43 avatar
A keď elemír, Mária nie je prostredníkom medzi Bohom a nami. Ty ju tak predstavuješ práve teraz. Rozpráva to, čo si Boh myslí, ale Boh si na to zvolil Krista a nie Máriu. .. Satan si to dobre vymyslel, že sa skrýva za nejakú postavu ženy, aby ľudia hľadali znamenia a Máriu a nie Krista. .. Dôležité je totiž, v prvom rade, aby človek uveril v Krista a bol spasený. Na čo sú mu "zjavenia Márie", keď nevolá k Tomu, Kto znovunarodzuje dušu. Kristus je Vykupiteľ.
Súhlasí Myslitel


40.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 4. 2020, 11:26 avatar
20-
Netvrdil by som.
Ak sa modlím k Márii, Kristovej matke to neznamená, že tým chcem uberať z Krista!
Som presvedčený, že elemír vyznáva jediného Boha v trojjedinosti Otec - Syn - Duch svätý.
O Márii vieme toho dosť z Evanjelií a bolo by min. nerozumné z nej urobiť človeka ako je hockto z nás.
Ak si ju vybral Boh pre fyzické zrodenie svojho syna, tak nevidím dôvod nezahŕňať ju do našich modlitieb zvlášť ak historicky je preukázaný jej neustáli vplyv na našu pozemskú existenciu.
Súhlasí Osvietený


41.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   8. 4. 2020, 11:38 avatar
Ono ide o to, ako je predstavovaná celkovo. .. ale modliť sa máme len k Bohu. Inak ak sa modlíme k mŕtvym, je to modloslužba.

No ide najmä o to, že katolicizmus vedie ku skutkom + Kristovi. Ale spasenie je len v Kristovi. Sola Christus.

Človek by mal odhodiť vštky snahy, prijímania, pre svoje spasenie. ..  


121.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 4. 2020, 15:18 avatar
41-
miešaš to podľa toho, čo si chceš ty myslieť a nie podľa toho čo som ja písal.
Nikde som nepísal, že neverím v jediného Boha, ktorý je nad všetkým a to isté si myslím aj o elemírovi.
Kto sa modlí k mŕtvym?
Ak by si bola veriaca, tak veríš v posmrtný život, alebo lepšie - veríš v nesmrteľnosť duše. Telo zomiera a mení sa v prach. Duša nezomiera.
Takže pojem "modloslužba" ako si ho použila, si žiada vysvetlenie......
Druhú vetu - tiež nerozumiem v akej súvislosti si ju použila.
Nik tu nepoprel a ja tiež nie Kristove slová: Ja som cesta, pravda a život.
Tretia veta sa tvári múdro, ale priznám sa úprimne - nerozumiem čo si ňou chcela povedať alebo inak - má min. tri možnosti ako sa dá vysvetľovať.  


43.
označiť príspevok

Myslitel
   8. 4. 2020, 11:54 avatar
40 - katolicka propaganda. Mentalna gymnastika v snahe vyhnut sa pravde svateho Pisma.
Drahy katoliku, vasa cirkev z Marie, nech jej patri slava a ucta, ta vasa cirkev z nej urobila priam Bohynu.
Hanba na cirkev ktora robi modlu z cloveka. Lebo ano, Maria bola len clovekom. Jezis sa nevola Synom cloveka len pre nic. Maria bola clovekom. Dokonca so zdedenym hriechom. Ved predsa aj ona, ako kazda ina Zidovka, isla obetovat dve holubice za svoje hriechy, - preco nie, ved bola clovekom. Ale nie, vy katolici z puhej smrtelnej zeny robite Bohynu.
Staci mi vytukat na Googli v anglictine "obrazok papeza ako sa klania madone" a ten mi da spustu fotiek, dokazov, ze Maria je pre katolicku cirkev Bohynou a modlou. Samotni papezi sa klanaju pred podobiznou, sochou Marie.
Hanba na taku cirkev ktora velkodusne porusuje Bozie prikazanie nerobit si modlu ani podobizen nicoho a nikoho, ani samotneho Boha, a pritom sa vyhlasuje za svatu.
Hanba na katolicku cirkev a na slepych ktorym take konanie nevadi.


91.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 4. 2020, 15:02 avatar
43-
asi si treba trochu vyčistiť stôl:
Nik a ja už vôbec nie, ti nebráni, aby si veril v čokoľvek, v kohokoľvek a akokoľvek.
To, čo som napísal vyššie nikoho nenapáda, neosočuje... je to môj názor.
To, že tvoje srdce je preplnené nenávisťou k inak zmýšľajúcim sú starosti tvoje a neháč ich láskavo na hlavu iných či už konkrétnych ľudí (mňa), alebo veriacich v iné náboženstvá.
Neviem čomu veríš, ale najskorej nejakej sekte, ktorá má svoju existenciu postavenú na agresivite a osočovaní inak zmýšľajúcich.
Zjavne ti to neprospieva, lebo tvoj výstup má silné neurotické znaky svedčiace o tvojej nepokojnej duši.
Obávam sa, že tvoje smerovanie nie je k Bohu láskavému a dobrému, ale smeruješ k niečomu zlému a nenávistnému, čo radšej ani nepomenujem.......
Súhlasí Osvietený


192.
označiť príspevok

Myslitel
   8. 4. 2020, 21:25 avatar
91 - Branim ja tebe vo vierovyznani? Toto naopak, drahy katoliku, robila tvoja cirkev po cele starocia. Nie ja, ale opacne, ona upalovala a mucila ludi ako ja.
A ty drzy clovece mas dnes v sebe tu drzost posudzovat mna len za to ze poukazem na vasu katolicku chybu.
Ved keby sa pisal rok 1500, ty by si urcite stal s nadsenym davom pri ohni v ktorom by som horel ako odkundes, sektar, ZE? LEBO TOTO ROBILA TA VASA MARIINA SEKTA PO STAROCIA, kazdemu kto na vasu zvratenost poukazal ste zatocili krkom, ako vrazedna sekta ktorou ste sa po cele starocia ukazali byt.

Tu mas vycisteny stol.

Este snad jedna vec, vsimni si ty clovece, nikde a nijak neutocim na tvoju osobu, ani na tvoj charakter, totiz nemam potrebu.
Ale ty, slaboch, prve coho sa chytas, je utok na moju osobu.
Podle a spinave. Hodne charakteru podliaka.


193.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 4. 2020, 00:06 avatar
192-
výborne potvrdzuješ to čo som o tebe napísal.
Ty neútočíš na mňa?
Nešpásuj.
Ja som sa narodil v minulom storočí a láskavo ma nespájaj so stredovekom.
Ďalej už nebudem argumentovať, aby ťa náhodou netrafil šľak - nemienim ťa mať na svedomí.
Aspoň preventívne by si však mal navštíviť psychiatra. Neboj, možno si ťa tam hneď nenechajú......
Súhlasí Bijoux


194.
označiť príspevok

Bijoux žena
   9. 4. 2020, 00:14 avatar
193, to drahy katolíku patrilo asi jeho susedovi


196.
označiť príspevok

Myslitel
   9. 4. 2020, 10:13 avatar
193 - ako som napisal o tvojej predoslej reakcii - podla a spinava taktika hodna charakteru podliaka.
Zas a len zas utocis na moju osobu.
Precitaj si celu moju diskusiu od pociatku. Nie ja, ale ty si zacal s urazkami konkretne na moju osobu.
Co mam ja s tebou? Si mi ukradnuty.
Vraj si rodeny v minulom storoci a nemas nic s katolikmi zo stredoveku.
No a? Ja teba konkretne neobvinujem z nicoho. Ale i tak pripomeniem 90te roky, byvalu Juhoslaviu. Mne staci vediet co chorvatsky katolici robili pravoslavnym Srbom vtedy, a v 2. svetovej pred tym ani nespominat. Sadizmus a genocida pod velenim oddanych fanatikov katolickej cirkvi s pozehnanim Vatikanu.
To mi staci ako dokaz ze ste sa od stredoveku velmi nezmenili.
RKC ma vela nevinnej krvi na rukach, a ty, ked ta tato pravda uraza, sa radsej zamysli nad svojou cirkvou, nie nad mojim stavom.
Viem, pravda boli, mnohi ju preto nechcu pocut. Maju sklon namiesto toho ukazovat prstom opacnym smerom, tak ako to robis ty.


197.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 4. 2020, 10:29 avatar
196-
rieš si prosím ťa svoje zakomplexované mindráky priamo s Vatikánom.
Mňa z toho láskavo vynechaj.


44.
označiť príspevok

Čeka muž
   8. 4. 2020, 12:01 avatar
Myslitel tak trocha reality

Kritika

časť verejnosti im vyčíta odmietanie krvných transfúzií.
časti verejnosti sa nepáči ich aktívna misijná činnosť (obchádzanie všetkých ľudských obydlí, v skupinách, zväčša vo dvojiciach).

Protichodná zmena výkladu Biblie a rôznych zákazov a príkazov počas existencie organizácie:

zakazujú očkovania, ktoré považujú za požívanie krvi a prirovnávajú ho k smilstvu (Zlatý vek, 4. 2. 1931)
povoľujú očkovania (Strážna veža, 15. 12. 1952)
vyzdvihujú prednosti očkovania (Prebuďte sa!, 22. 8. 1965)
odsudzujú transplantácie ako kanibalizmus (Strážna veža, 15. 11. 1967)
povoľujú transplantácie (Strážna veža, 15. 3. 1980)
vyzdvihujú prednosti transplantácie (Strážna veža, 15. 5. 1984)
zakazujú krvné transfúzie ako „pohanské a Boha znesväcujúce" (Strážna veža, 1945)
povoľujú niektoré zložky krvi v liekoch na hemofíliu, Faktor VIII, imunoglobíny a albumín (Prebuďte sa!, 22. 7. 1982)

Niekde sa asi stala chyba u Charlesa Tazea Russella


195.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 4. 2020, 01:51 avatar
Ešte, ak na niečo nezabudnem, by som sa chcel vyjadriť k niektorým otázkam na mňa
1, Spoveď, je základom a prvým predpokladom, že tomu, čo hovoríme spasenie sa, sa môže podariť,
Prvý, kto sa spovedal samotnému bohu, bol kain, keď zabil svojho brata. Bože, spáchal som hriech, ktorý nie je možné odpustiť. Prvý, kto ma stretne ma zabije, A boh mu hovorí:Nože nie tak, kto by siahol ma tvoj život, sedem krát si pomstu odnesie. Týmto mu hriech odpustil, iba že následky boli obrovské: Toto doporučujem si pozrieť, lebo tak isto a na tomto základe vlastne potom ján krstiteľ spovedal a krstil ľudí v jordáne. Každý vyslovil svoje hriechy a ján im hovoril, čo majú robiť.
Ale vždy si treba uvedomiť, že ani odpustený hriech nezostane bez následkov, zoberme si napríklad kaina, odpustením mu boh zaručil, že ho nikto len tak nesmie zabiť, tak ako zabil on, ale kein sa už viac neobjavil v takej blízkosti boha, ako pred tým, obrábal kamenistú zem. Ale ja predpokladám, že krajina kannánska bola asi jeho a boh ju prislúbil mojžišovi, teda izraelitom a to asi bolo tiež také dobré od boha, že tu krajinu vybudoval a užil si ju,ale potom ju zabrali izraeliti. Takže, dalo by sa z toho vydedukovať všeličo, ale podstata je , že odpustením hriechu, aj keď už nikdy nezíska to čo mal ako bezhriešny, stále žil a išiel ďalej, nebol zabitý, čo by sa asi kainovi stal, ak by sa dostal mimo ochranu boha, teda zhrešil som, je mi odpustené, ale čo je hlavné, zostal som pod ochranou boha.Katolícka cirkev to vidí trošku benevolentnejšie, ale nakoniec až taký rozdiel to nie je, ale pre tých, čo im bolo dané, o čom je tento život, tí si velmi vážia aj toto.
Kto poznáte moje dávnejšie a staršie príspevky, tak viete, že som bol vlastne na ARE dvakrát zomrel od bolesti po auonehode. Prvý krát som tam prišiel, ale nebolo,to dlhé, ale bolo to dobré, lebo som už niekam išiel, ale druhý krát to bola hrôza, lebo som sa dostal na miesto večného zatratenia, a to mu ktosi napísal po tom, čo som opísal moje zážitky.Lebo na ARE prvý krát som počul, odišiel nám, strihajte z neho všetko dole , ale asimi dali injekciu a vrátil som sa nazad, a z toho príjemna z druhej strany znova do tej ukrutnej neopísateľnej bolesti. Tak som si prial, kedy už zase príde tá smť a ukončí zase tuto bolesť, nakoniec prišla a ostal som sa na to miesto zatratenia, kde som necítil nič nad sebou, ani pod sebou, žiaden zvuk a žiadne svetlo, totáleprázdny priestor a to trval dos dlho, kým som si spomenul na meno ježiš a hneď kosi prišiel a vyviedol ma z tej katastrofy.
Dlho a stále rozmýšľam, prečo to bolo prvý raz tak a druhý raz ta hrôza, veď som bol na tomto svete len pár sekúnd a myslel som si, že som nemohol spáchať žiaden hriech a taký rozdiel. V čo to bolo ?
Aj ten článok, čo som ako 1. zverejnil, totiž spáchal som hiech ým, že som veľmi, ale moc veľmi som si prial tu druhú smrť, aby už tá bolesť konečne skončila. Pri nehode som mal dolámané ruky rebrá nohu, ale mal so dovnútra preborenú pánev a oni ma posadili a samozrejme dva krát, beriem to, že asi to nemohli vedieť, čo je so mnou, no ale čo už.
Takže k eutanázii som bol tiež dosť vlažný, ale na druhej strane to berú asi inak.
A tiež poučenie, čo ježiš neustále zdôrazňoval,neviete dňa a ani noci, kedy si po vás prídu a preto buďte pripravení a to je to ísť na tú spoveď častejšie než si myslíme, ale hlavne, ak cítime, že sme zhrešili, radšej sa toho hneď zbaviť. Lebo naozaj a zvlášť v tejto dobe, človek nevie, kedy to príde a čo potom ?
Takže na spoveď máme nádherné príklady v starom, ale aj v novom zákone, ale hlavne, ten pocit, ak vyjdete z tej spovedelnice je nádherný a stojí zato. Je to ako keď ráno sa mi nechce do sprchy, ale ak konečne odtiaľ čistý vyjdem, tiež j to dobrý pocit.
Čo sa týka svätej trojice, to uznávam, že každý člen tojice ma pri spasení človeka svoje jedinečné poslanie , ale neverim to čo hlása cirkev, ale to čo je v evanjeliu, je tam podobenstvo o vínnom kmeni, ako o ježišovom tele, otec záhradník a duch svätý, ktorému boh otec ježiša krista odovzdáva duše veriacich ako záhradník odovzdáva úrodu z vinice pánovi. Teda k nášmu bohu sa dostaneme len cez ježišovo telo ako vínneho kmeňa a ten ešte naposledy robí výber a vetvičky, čo prinášajú úrodu ošetruje a tie ostatné olamuje a hádže do ohňa. To je proste evanjelim, a každý sa môže rozhodnúť, čo jr pre neho dôležitejšie, či cirkev, alebo evanjelium, no ale bez katolíckej cirkvi to tiež nejde, čo sa dokázalo aj taraz v posledných dňoch. Ale zase ježiš je spasiteľom všetkých ľudských pokolení, lebo je napísané: Milosrdenstvo chcem a nie obetu.Teda pre boha je oveľa dôležitejšie byť laskyplný a ohladuplný voči iným ľuďom, pomáhať slabším, ako mať vybičovanú svätosť, ale toto všetko už sú len dohady, ako to všetko tam bude.
No a to, že ježiš ni je boh nie je dogma, to už sa riešilo v evanjeliu, akeď sa pýta svojích učenníkov, za koho ma pokladáte vy a za koho ma pokladajú ľudia ?
A čo sa týka ježišovej matky, v evanjeliu sa nerieši jej poctivosť a preto by sme sa ani my nemali tohoto dotýkať a panenský titul prestať používať. Podľa ruženca a podľa sily tejto modlitby, má pre nás určité poslanie, ja osobne tam tiež veľa veci nechápem, ale ak sa modlím, je deň neporovnteľne lepší, ako keď nestíham a doporučujem každému vyskúšať.
Ak si niekto myslí, že katolícka cirkev je kopa hnoja, nie je ďaleko od veci, ale práve mária je tiež jeden z dôkazov pre mnohých ľudéí, ako som napríklad já, e nebo uznáva neustále iba pápežský stolec, nech je akýkolvek.
Nenechajte sa oklamať satanom, ak nakydal na túto cirkev kopu hnoja, že cirkev je beznádejná, naopak, satana porazíme tak, že mu to neuveríme.
O tom obraze nad rímom v čase požehnania som sa dozvedel až neskôr a iba potom som pochopil,prečo som zažil, to čo som zažil.
Ale zase na druhej strane to nechce až tak moc urobiť pre seba, stačí ak sa nebudeme hrať na ťažkých frajerov a suverénov a to nám umožní skloniť šiju pred bohom a možno potom v nebi nedosiahneme úspechy, ako ozajstní svätci. ale hlavne, aspom tam byť ako posledný červik a už nás to môže zachrániť od katastrof, ktoré sú slúbené tým, čo boha nenávidia.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:39,  Včela nádherný to tvor prírody za čo je každý na vidieku povďačný . Mal by ich dať...
dnes, 20:39,  110, ..... pozri sa do Pavlového opisu vzkriesenia, duchovného a hmotného! O čom je...
dnes, 20:37,  dzI/Ova KNIHA ŽIVOTA je oficiálny zoznam dzI/Ovych priateľov ;)
dnes, 20:36,  Knihu života treba chápať ako knihu v ktorej je zapísaný tvoj život. Od narodenia až po...
dnes, 20:35,  Predať, odsťahovať sa.
dnes, 20:35,  Áno jasné... Takže ja si mám kvôli nejakému bezduchému , bezohľadnemu človeku, ktorý...
dnes, 20:29,  1, ...... všetky body ktoré si vymenoval sú nebiblické, nesprávne....
dnes, 20:27,  Vďaka za radu....ale myslím že ten článok som už čítal... To je tak že život včely...
dnes, 20:25,  57. Robert to je blbé .*19 inak má dobry, kvalitny med ? a predáva ? čo tak poslat na rozbor,...
dnes, 20:21,  Áno na samote posledný dom pod lesom.. Je dom ... asfaltová cesta.. trávnatá plocha...a...
dnes, 20:18,  1- zaujímavé, že robert nahodil tému a viacaj sa neukazuje. Ide o dva problémy. Jedným...
dnes, 20:09,  Na Včelársky zväz som volal.. žiaľ bezúspešne.. dostal som odpoveď .. že chov včiel nie...
dnes, 20:06,  6 . sci - fi je tiez fantasy , resp. v oboch príp. sa jedná o fikcie. len v prvom príp. to nie...
dnes, 20:04,  ja som striebro životné
dnes, 19:57,  krása v živote a najmä pravda v živote človeka prináša utrpenie, lenže oplatí sa vždy...
dnes, 19:56,  Ale skutočnosť je taká že to miesto ktoré sme vičistili..objednal som si dva 6tonky...
dnes, 19:55,  Kntsz, pod sem *19 pod sa pokochat ako osvieteny opät prerazil Dno *21
dnes, 19:55,  Jedná sa o veľkú skúšku ľudstva ;) Princíp spočíva v tomto: DAŤ a NIČ za to...
dnes, 19:54,  Ale skutočnosť je taká že to miesto ktoré sme vičistili..objednal som si dva 6tonky...
dnes, 19:53,  Ale skutočnosť je taká že to miesto ktoré sme vičistili..objednal som si dva 6tonky...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(550 338 bytes in 0,226 seconds)