Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Ľubos Blaha o Kiskovi

19
reakcií
1453
prečítaní
Tému 21. septembra 2017, 19:00 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 9. 2017, 19:00 avatar
Ľubos Blaha o Kiskovi
6 hod. · Bratislava, Bratislava Region ·

Opozícia zatiaľ našla tri spôsoby, ako obhajovať Kiskove daňové podvody, jeden zábavnejší ako druhý. Prvý je variáciou na slávne peliškovské „a komu tím pomáhate – druhý straně!“. Hlavným predstaviteľom je Hríb a jeho téza o tom, že každý, kto kritizuje Kisku, je užitočný idiot jeho neprajníkov. Ide o klasickú logiku všetkých totalitných hnutí – svet je čiernobiely a ty si buď s nami alebo proti nám. O chybách našich vodcov sa nehovorí, lebo zvíťazí druhá strana. V dejinách máte kopec príkladov: ak kritizuješ Hitlera, pomáhaš Židom; ak kritizuješ Cirkev svätú, pomáhaš Satanovi. A tak. Výsledok: tá časť opozície (vrátane médií), ktorá to dáva „na Hríba“ je partia totalitných "jehovistov" a tak ich treba vnímať aj do budúcnosti.

Druhá obhajoba Kisku je variáciou na železnú logiku slovenskej pravice – „za všetko môže Putin“. Hlavným exponentom je zatiaľ Nicholson. Ide o klasický prejav chorobnej rusofóbie, ktorá sa tu šíri už niekoľko rokov. Zatiaľ tento spôsob obhajoby vyústil do podozrenia, že diskreditačné maily na Kisku posielajú Rusi (aby to bolo ešte šteklivejšie, tak to robia spolu s Chmelárom), ale možno očakávať, že konšpiračné fantázie rusofóbov pri tomto neskončia: nakoniec zistíme, že Rusi možno zorganizovali Kiskovi celú kampaň, aby ho dnes mohli vydierať a Putin od prvého dňa Kiskovej kampane všetko dôkladne pripravoval - spolu s vesmírnymi jaštermi, Bildergbergom a Perinbabou. Trápny dôsledok tohto zábavného uvažovania je však to, že ak je dnes Kiska vydieraný inou mocnosťou, predstavuje pre Slovensko bezpečnostné riziko a všetci, čo to dávajú „na Nicholsona“ by mali žiadať Kiskove okamžité odstúpenie. Inak si nikdy nebudeme istí, či Kiska náhodou nie je „ruský agent“. Rozkošné!

Tretia obhajoba je zo všetkých najvtipnejšia. V bežnom živote sa jej hovorí „opičia láska“ a prejavuje sa poznámkami typu „náš mucko je najlepší na svete, on nerobí zlé veci a ak áno, nevidím, nepočujem“. Hlavným predstaviteľom tohto prúdu slovenského pravicového myslenia je od včerajška Galko, ktorý sa preslávil literárne mimoriadne pokrokovým statusom, v ktorom píše, že SaS stojí za Kiskom, lebo je „slušná hlava“ a „slušná bašta slušnosti“ a tak. Galko si očividne obľúbil slovo „slušnosť“, čo závratne zvyšuje úroveň jeho štylistiky, ale to je vedľajšie. Dôležité je, že toto hovorí líder opozície. (Na Sulíka a Matoviča po dlhých mesiacoch úplnej nečinnosti fakt zabudnime, oni už proste neexistujú. Lídrom opozície je Galko. Čo je síce fór roka, ale je to tak.) A Galko to dáva rovno „na truhlíka“: Kiska je "slušná hlava" a tak ho treba milovať, nech kradne, koľko chce. Aj tento druh argumentácie je v dejinách prítomný, od egyptských faraónov až po severokórejského Kima. Totálna oddanosť, slepý kult osobnosti – proste, Galko.
Chcel by som úprimne zablahoželať slovenskej opozícii k tomu, ako sa postavila ku kauze Kiska. Namiesto jediného logického postoja „padni komu padni“ sa postavili na stranu podvodníka, pretože – ako sa kedysi vyjadril jeden americký prezident o krvavých diktátoroch v Latinskej Amerike – "ide o bastarda, ale o nášho bastarda". Tak si to užite, drahé opozičné médiá, drahí opoziční politici: od tejto chvíle už nikdy viac nebudete môcť predstierať, že vám ide o pravdu či spravodlivosť. Ide vám o „vašich ľudí“. A to je ten najkúzelnejší záver tejto kauzy, nech skončí akokoľvek. Či sa Kiska odpíše alebo nie, to sa uvidí, ale jedno je isté už dnes: opozícia a médiá sa definitívne odpísali. Pekný deň


2.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 9. 2017, 19:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

majko1 muž
   21. 9. 2017, 19:19 avatar
Ono je to zo strany SAS o chladný kalkul......ono vo volbách nikdy nezískajú väčšinu na zostavenie vlády a tak jediná šanca je tkz. úradnícka vláda, ktorú menuje prezident.....preto Kiska........


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2017, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 9. 2017, 20:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 9. 2017, 21:22 avatar
Suita smeráckych, postkomunistických krkavcov je tu znovu.
Našli ste si nový opozičný cieľ?
Kasafran - najhorší sú analfabeti, ktorí sa naučili počítať.
Ty si vypotil priam literárne dielo, len aby si si kopol do Kisku.
Uniká ti však, zjavne vedome, že celý daňový príbeh o Kiskovej firme už bol uzatvorený - opakujem - UZATVORENÝ aj daňovým úradom aj orgánmi činnými v trestnom konaní pred rokmi, kedy ešte sa ani nechýrovalo, že bude prezidentom.
Asi nie si súkromník a ak, tak si ešte nemal daňovú kontrolu, lebo vedz, že keď už začnú, tak ti nájdu aj to čo neexistuje (samozrejme pokiaľ nie si ich človek a Kiska zjavne nie je) a spoliehajú, že zaplatíš a prémie majú isté - možno aj pracovný postup. Kiska priznal, že dal pokyn firme, aby nešli do sporu a vyčíslenú čiastku aj s penálmi uhradili. Má pri tom dosť peňazí, aby sa súdil a nezaplatil ani cent. Skús si zistiť, koľko daní a odvodov za zamestnancov zaplatili tejto republike Kiskove firmy. Všetci smerácky politici aj so svojimi mecenášmi toľko nezaplatia do konca života. Oni totiž priam žijú a bohatnú z toho čo im platíme na vratkách DPH. (Viď Basternakove miliony.) O tom však cudne mlčíš.
Úbožiak.
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

RighteousFred
   22. 9. 2017, 10:10 avatar
Pán je podnikateľ    vie, ako to chodí... Radšej by som na tvojom mieste držal hubu, ako zadrel takúto nesmiernu úbohosť....................


13.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 9. 2017, 11:01 avatar
9-
neuveriteľne zľadený súlad medzi tvojim príspevkom a psom v tvojom logu. Gratulujem.  


14.
označiť príspevok

RighteousFred
   23. 9. 2017, 11:12 avatar
Psi sú úžasné tvory, čo máš proti psom? Hádam ťa nemajú radi?
Ako tvoj súlad podnikania s porušovaním zákonov  


15.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 9. 2017, 12:07 avatar
14-
aaa, súdruh je zaťažený na podnikateľov.
Pre upresnenie podnikám v slobodnom povolaní a aj ako živnostník, ktorý od štátu t.j. aj od teba nedostal ešte ani cent. Iba platím výpalné na darmožráčov akým budeš zjavne aj ty, keď sú pre teba všetci podnikatelia zlodeji porušujúci zákon.
Mimochodom, pozri si aký je podiel fyzických osôb a malých a stredných podnikov na tvorbe hrubého domáceho produktu u nás a aký v rozvinutej západnej európe. V Európe je to viacej 55%. U nás možno polovica práve vďaka takým chu.om ako si ty.


16.
označiť príspevok

RighteousFred
   23. 9. 2017, 12:14 avatar
V zlodejskom režime musí byť každý účastník nevyhnutne zlodej  


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 9. 2017, 12:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 9. 2017, 18:57 avatar
16-
"Čím je srdce preplnené o tom hovoria ústa." (Kristus.)
Zjavne ťa zlodejina sprevádza celým tvojim životom.


7.
označiť príspevok

peter67 muž
   21. 9. 2017, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

kntsz muž
   22. 9. 2017, 10:03 avatar
Neviem či som tvoju opravu pochopil. Alebo je tam nejaký inotaj?
Ja som platca DPH ako podnikateľ.
Platím kvartálne z toho čo fakturujem. (My platíme DPH.)
Ak v kvartáli nakúpim viacej ako vyfakturujem, tak mi daňový úrad platí vratku t.j. hodnotu, ktorá vznikne z rozdielu DPH čo som platil ja pri nákupe - DPH čo platili mne cez moje faktúry.
Ak niekto nakúpil falošne t.j. na vrátenie DPH nemám nárok a napriek tomu to od štátu t.j. od Nás požaduje a štát t.j. My mu to zaplatíme, vznikne podvod. U niekoho vedomý a u niekoho nevedomý. To by mal daňový úrad posudzovať a podľa toho takéto prípady postupovať orgánom činným v trestnom konaní.
U Kisku zrejme šlo o učtovné nedopatrenie a aj s ohľadom na výšku chyby bol prípad uzatvorený doplatením s penále.
U vyše menovanáho chránenca Smeru šlo o miliony eur neoprávneného vrátenia DPH a štát pod dáždnikom Smerákov a spol. mu nielen miliony vyplatil, ale ani neurobil kontrolu a vyšetrovanie bolo uzatvorené. Až keď to opozícia pod vedením matovičovcov odhalila, tak začali konať - zjavne iba pro forma a nikomu tie ukradnuté miliony nevadia, zato sa pomaly celý národ pohoršuje nad zopár tisíc eurami (pri tak veľkej firme je to zopár tisíc) a miliony ukradnuté zrejme cez fingovanú firmu nikomu nevadia.
Ako si ja ako platca DPH môžem vyplácať sám sebe vratky.
Vysvetli mi ten inotaj.
Súhlasí Osvietený


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 9. 2017, 10:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 9. 2017, 22:02 avatar
ZLYHANIE HLAVY ŠTÁTU
Je všeobecne známe, že každá kauza berie strane a politikom dôveryhodnosť a percentá preferencií. Príkladom môžu byť vládne strany Smer – sociálna demokracia a SNS, ktorým od volieb výrazne klesli preferencie. Tentokrát však je to samotná hlava štátu.
Prezidentovi Andrejovi Kiskovi sa nedarí vyvrátiť podozrenie, že firma KTAG, v ktorej je spoluvlastníkom, chcela štátu zaplatiť menej na daniach ako by mala. Nedarí sa mu vyvrátiť ani podozrenie, že na danej kauze sa podieľa aj osobne. To, čo sa objavilo už v marci roku 2014 a doteraz iba šepkalo, prípadne sa objavovalo na sociálnych sieťach a v príspevkoch internetových blogerov, potvrdzuje už aj Transparency Internacional Slovensko. Až päť faktúr vyplatených rôznym subjektom je z obdobia, kedy prebiehali dve kolá prezidentskej kampane. Pán prezident má problém dôveryhodne doložiť z akých peňazí vlastne financoval celú svoju prezidentskú kampaň. Hlava štátu tak čelí závažnému obvineniu z netransparentnosti a nedôveryhodnosti konania svojej firmy a z pokusu o krátenie dane. Nič na to nemení ani skutočnosť, že hneď ako daniari zistili pochybenie, bol využitý pofidérny inštitút účinnej ľútosti a daň aj s pokutou doplatená.
Už dávno pred oficiálnou prezidentskou kampaňou bol pán Kiska občanom prezentovaný ako filantrop prvej kategórie, ako niekto, kto do politiky vnesie transparentnosť, bude bojovať proti korupcii a prinesie na Slovensko novú politickú kultúru. Nie je preto ľahké, keď neželaná pravda vyjde na povrch. Dokázal to aj v nedávnej emotívnej reakcii na uvedené odhalenia, kedy sa mu nie celkom darilo maskovať svoju zúrivosť. Dokonca ministra financií chcel postaviť do úlohy svojho podriadeného, ktorý má prísť na koberec a vysvetliť, ako je to možné, že na verejnosť uniklo to, čo malo byť navždy zahalené rúškom tajomstva.
Prezident Andrej Kiska sa ocitol vo veľmi vážnej politickej a protizákonnej situácii. Aj on iba potvrdil nízku kredibilitu politikov medzi občanmi. Zlyhal ako osoba, aj ako hlava štátu, ktorá má nielen zjednocovať občanov, ale svojim príkladom ich viesť k zákonnosti a morálnej čistote. Nestal sa prezidentom s vysokým morálnym kreditom, ktorý by bol vzorom ostatným.

Štefan Horváth
Banská Bystrica


12.
označiť príspevok

kntsz muž
   22. 9. 2017, 23:36 avatar
11-
no ak to zpapagájuješ ty, tak to bude určite pravda.... 


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 9. 2017, 12:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 9. 2017, 23:47 avatar
Kntsz,
s Ožiareným, akoby vás jedna mater mala a na vašu výchovu zvysoka kašlala. Opäť zopakujem tú našu slovenskú skúsenosť: Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:52,  Peter67. K tomu kritickému mysleniu by som ešte pridal teoretické poznanie a praktické...
dnes, 17:51,  48, ..... a to sa ti aj splní. Ako sa aj hovorí, .... "čo sa babe zachcelo, to sa jej...
dnes, 17:50,  Máš to marné.
dnes, 17:50,  Vies shagara na mma taketo neplati.. Dvojica . trojica ..stvorica.. pätica... Lebo...
dnes, 17:49,  Sebe verím, to vieš, my egoisti musíme mať nejaký pevný bod :)
dnes, 17:49,  Po vyhrážkách korporácií nakoniec medzinárodná hokejová federácia podľahla....
dnes, 17:49,  havran kto zavraždil toho Lučanského ? Máš už vraha alebo ešte pokračuje vyšetrovanie ?
dnes, 17:48,  Ani sebe?
dnes, 17:46,  ja si len pamätám ze sa zmienoval ze je zamestnany ako starosta, alebo zástupca starostu hmm
dnes, 17:44,  78. -era- never nikomu *19
dnes, 17:44,  deep state
dnes, 17:43,  Konečná cesta populizmu vedie k deštrukcii demokracie. Teraz to môžete sledovať na...
dnes, 17:43,  Preto proti Trumpovi útočia politici, médiá ?
dnes, 17:43,  ..vyhodili a v lufte aj do riti nakopali? *15*15*15
dnes, 17:43,  Za Mccarthizmu boli prenasledovaní tí, čo boli podozrievaní zo sympatií s komunistami dnes...
dnes, 17:41,  Nuž porušil povinnosti vyučujúceho.*04 Po najbližších voľbách sa vráti ako dekan, alebo...
dnes, 17:41,  68. mozno sa myliš , mozno edo aj v minulosti písal na Df ze pracuje v zdravotníctve . zial ja...
dnes, 17:40,  Človek musí mať kritické myslenie. Samozrejme používať ho. A tiež používať uja...
dnes, 17:39,  Osvietený, to je otázka pre teba.*39
dnes, 17:38,  59.isteže
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 489 bytes in 0,249 seconds)