Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Lietadlo MH17 zostrelil ruský BUK, tvrdia vyšetrovatelia. Rusko vinu popiera a ďalej konšpiruje

82
reakcií
752
prečítaní
Tému 3. novembra 2018, 22:52 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2018, 22:52 avatar
Kremeľ vinu za tragédiu lietadla MH17 odmieta. Namiesto toho vymýšľa rôzne konšpiračné teórie o zostrelení, hoci tie odporujú zisteniam medzinárodných vyšetrovateľov.

Lietadlo aeroliniek Malaysia airlines zostrelili 17. júla 2014 nad východnou Ukrajinou. Letelo z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Na palube zahynulo 298 ľudí, z toho 15 členov posádky.

Už v roku 2016 holandskí vyšetrovatelia spolu s medzinárodným vyšetrovacím tímom tvrdili, že lietadlo zostrelili zo separatistického územia ruským protilietadlovým systémom BUK.

V medzinárodnom vyšetrovacom tíme sú vyšetrovatelia z Holandska, Austrálie, Ukrajiny, Belgicka a Malajzie. Podľa najnovších zistení tohto tímu vyšetrovateľov, ktoré publikovali vo štvrtok 24. mája, lietadlo zostrelil ruský BUK z 53. brigády protivzdušnej obrany ruskej armády v ruskom meste Kursk. BUK vystrelili z oblasti kontrolovanej proruskými separatistami.

Vyšetrovací tím zatiaľ nezverejnil mená konkrétnych zodpovedných. Vyšetrovanie však už speje k záveru.

Britská investigatívna skupina Bellingcat, ktorá sa prípadom MH17 dlhodobo zaoberá, tvrdí, že na transport odpaľovacieho zariadenia rakety BUK na Donbas priamo dohliadal generál ruskej vojenskej rozviedky GRU Oleg Ivannikov.

Európska únia vyzýva Rusko, aby rešpektovalo výsledky vyšetrovania. Rusko však naďalej všetky obvinenia z podielu na zostrelení lietadla odmieta.

Holandsko a Austrália napriek tomu oficiálne obvinili Rusko z účasti na tragédii a rozmýšľajú nad právnymi krokmi.

„Na základe záverov (spoločného vyšetrovacieho tímu) sú Holandsko a Austrália presvedčené, že Rusko je zodpovedné za rozmiestnenie raketového systému BUK (na Ukrajine), ktorý bol využitý k zostreleniu MH17. Vláda teraz podnikla ďalší krok, keď formálne obvinila Rusko zo zodpovednosti“, vyhlásil holandský minister zahraničia Stef Blok. Australská ministerka zahraničia Julie Bishopová dodala, že „jediný záver, ktorý môžeme teraz vyvodiť, je, že Rusko sa priamo podieľalo na zostrelení MH17“.

Rusko už v minulosti vetovalo návrh na vytvorenie medzinárodného tribunálu, ktorý by sa prípadu MH17 venoval.

Poznatkom medzinárodného vyšetrovacieho tímu však odporujú všetky verzie tragédie, s ktorými prišiel Kremeľ.

Od začiatku tragédie kremeľské médiá ponúkali rôzne interpretácie zostrelenia. Raz to mala byť ukrajinská stíhačka, potom ukrajinská strela BUK. Raz Ukrajinci vraj útočili na lietadlo s Putinom, inokedy MH17 zostrelili omylom. Kremeľ si vymýšľal rôzne dôkazy či okolnosti tragédie, len aby hodil vinu na Ukrajinu.

V jednej z najznámejších verzií, ktorú intenzívne šírili ruské médiá, vystupoval údajný španielsky letecký dispečer z letiska Boryspiľ v Kyjeve, ktorý sa predstavil len ako „Carlos“.

„Carlos“ v rozhovore pre RT tvrdil, že za zostrelenie lietadla sú zodpovední Ukrajinci. Údajne monitoroval let MH17 a spozoroval dve ukrajinské lietadlá v blízkosti MH17, ktoré ho mali zostreliť.

„Carlos“ šíril svoju verziu o zostrelení aj cez účet na Twitteri. Niekto ho založil v roku 2010, počas ukrajinskej krízy na ňom obhajoval ruský pohľad na udalosti. V marci 2014 mal na Twittri 3781 fanúšikov, v čase tragédie MH17 už vyše 11-tisíc.

Mnoho novinárov zaujímalo, kto je ten záhadný španielsky dispečer z Kyjeva, keďže letisko Boryspiľ v čase tragédie nikoho takého nezamestnávalo. Novinári z rádia Slobodná Európa v spolupráci s rumunskými kolegami z RISE Project „Carlosa“ vystopovali.

Muž, ktorý sa pre RT vydával za zamestnanca letiska, bol podľa podľa nich v skutočnosti kriminálnik José Carlos Barrios Sanchéz, ktorého v Španielsku (2010) a neskôr aj v Rumunsku (2013) odsúdili za podvody. Sanchéz novinárom cez WhatsApp v marci 2018 potvrdil, že bol v Španielsku vo väzení aj to, že nikdy nepracoval na letisku Boryspiľ v Kyjeve.

Novinári tvrdia, že Sanchéz nahral svoje vystúpenie pre RT už v máji 2014, dva mesiace pred zostrelením MH17.

Sanchéz im priznal aj to, že za svoje aktivity na Twitteri dostával peniaze z Ruska. Peniaze dostal aj od RT za svoj „herecký“ výkon, keď sa prevtelil do dispečera „Carlosa“. Sanchéz tvrdil, že za svoje služby zarobil 48-tisíc dolárov. RT takéto obvinenia odmieta.

Tento hoax o španielskom leteckom dispečerovi okrem kremeľských médií použil aj sám Putin v rozhovore s americkým režisérom Oliverom Stoneom.

Podobne ako v prípade otravy dvojitého agenta Skripaľa a jeho dcéry v britskom Salisbury, aj v prípade MH17 použila kremeľská propaganda podobnú taktiku. Zaplniť informačný priestor rôznymi viac či menej uveriteľnými vysvetleniami udalosti, aby v konečnom dôsledku ľudia ostali zmätení a nevedeli, čomu sa dá veriť.

Zdá sa, že táto propaganda je úspešná minimálne v Rusku. Podľa výskumu nezávislej výskumnej organizácie Levada Center z roku 2014 až 82 percent Rusov verí, že za zostrelením lietadla stojí Ukrajina.


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 11. 2018, 23:00 avatar
valiBUK ?


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2018, 23:12 avatar
generál ruskej vojenskej rozviedky GRU Oleg Ivannikov vali BUK .

KRYM NAŠ


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 11. 2018, 23:20 avatar
SEMENO DAŚ ?


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 11. 2018, 23:22 avatar
aj s vajcami mu ho raz vyrežu


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   3. 11. 2018, 23:26 avatar
Kiskovi ?


7.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 11. 2018, 17:33 avatar
(4) Mil@níčko,
zrejme dá, lebo USIzrael už dal Porošenkovi jasný pokyn pretransformovať ruský ropovod na ukrajinský semenovod, s podmienkou, že ako prvé bude transportované semeno z Ožiareného vajec...


8.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 11. 2018, 17:58 avatar
Čítal som správu holandských vyšetrovateľov, nikde netvrdia že let zostrelili Rusi, konštatovali iba že to bola ruská zbraň Buk a to je všetko. Kto strielal a odkial sa nevyjadrili. Takže nechápem prečo podsúvaš niečo nepotvrdené. Teda systémom, ak niečo zostrelila americká zbraň, tak to urobili američania ? Túto konštrukciu v tvojom podaní a v podaní niektorých médií a politikov využívajú akurát extrémisti, gratulujem že im naháňaš volebné body, lebo teraz ľudia už neuveria ani pravdivej informácii o niečom a ani sa tomu nečudujem........
Súhlasí ardzun, Kasafran


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 20:19 avatar
majko das mi prosim ta link na tu zaverečnu spravu kde medzinarodny vyšetrovaci team tvrdi že mh 17 nezostrelila ruska brigada z kursku? dakujem.


9.
označiť príspevok

majko1 muž
   4. 11. 2018, 18:02 avatar
Okrem toho tí holandskí vyšetrovatelia obvinili ukrajinskú letovú kontrolu, že naviedla lietadlo na danú trasu........
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:27 avatar
majko1 opusti už zem a veky a sputniky a prečítaj si zaverečnú správu medzinárodného vyšetrovacieho týmu .

Tím zložený z holandských, belgických, malajzijských, austrálskych a ukrajinských expertov na tlačovej konferencii v holandskom meste Bunnik uviedol, že inkriminované odpaľovacie zariadenie patrilo 53. brigáde ruskej protivzdušnej obrany. Experti vychádzali z analýzy videí, ktorá mali k dispozícii.

Podľa šéfa kriminálnej služby holandskej polície Wilberta Paulissena má 53. brigáda stálu základňu v Kursku, ktorý leží na západe Ruska asi 120 kilometrov od ukrajinských hraníc. Prokurátor Fred Westerbeke vyhlásil, že lietadlo na linke MH17 bolo zostrelené raketou systému Buk, odpálenou z priestoru pri obci Pervomajskyj južne od mesta Snižne. Tento priestor bol vtedy a je aj teraz pod kontrolou proruských separatistov.

hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

ardzun muž
   4. 11. 2018, 18:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Kasafran
   4. 11. 2018, 18:58 avatar
Ardzun,
opäť mi voľáko zavŕtala v hlave otázka, ktože ho to len tými dávkami dilinovín tak dlhodobo a v takom veľkom množstve dokáže zásobovať...?


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:29 avatar
Vyšetrovatelia dospeli k záveru, že odpaľovacie zariadenie bolo súčasťou 53. protivzdušnej brigády ruských ozbrojených síl, informovala agentúra Reuters. Rusko popiera, že by sa na zostrelení lietadla spoločnosti Malaysia Airlines akokoľvek podieľalo.

Experti vyšetrujúci okolnosti pádu lietadla nad východom Ukrajiny vychádzali z analýzy videí, ktoré mali k dispozícii. Podľa šéfa kriminálnej služby holandskej polície Wilberta Paulissena má 53. brigáda stálu základňu v Kursku, ktorý leží na západe Ruska asi 120 kilometrov od ukrajinských hraníc.

"Všetky vozidlá v konvoji prepravujúcom raketu boli súčasťou ruských ozbrojených síl," povedal Paulissen.

Prokurátor Fred Westerbeke na tlačovej konferencii vyhlásil, že lietadlo na linke MH17 bolo zostrelené raketou ruského protivzdušného systému Buk

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:30 avatar
Tým složený z nizozemských, belgických, malajsijských, australských a ukrajinských expertů na konferenci prezentoval předběžné výsledky vyšetřování pádu letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí.

Vyšetřovatelé dospěli k závěru, že odpalovací zařízení bylo součástí 53. brigády ruské protivzdušné obrany, uvedla agentura Reuters. Rusko ale popírá, že by se na zkáze letounu společnosti Malaysia Airlines jakkoli podílelo.

Experti vyšetřující okolnosti pádu letadla nad východní Ukrajinou vycházeli z analýzy videí, která měli k dispozici. Podle šéfa kriminální služby nizozemské policie Wilberta Paulissena má 53. brigáda stálou základnu v Kursku, který leží na západě Ruska, asi 120 kilometrů od ukrajinských hranic.

Odtud byl podle něj vyvezen ruský protivzdušný systém Buk, který se po akci vrátil zpět. "Všechna vozidla v konvoji převážejícím raketu byla součástí ruských ozbrojených sil," řekl Paulissen.

zahranicni.ihned.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:32 avatar
EÚ vyzvala Rusko, aby prijalo zodpovednosť za zostrelenie lietadla MH17

Európska únia vyzvala v utorok Ruskú federáciu, aby sa prihlásila k zodpovednosti za svoju úlohu pri zostrelení malajského dopravného lietadla nad východnou Ukrajinou a v plnej miere kooperovala v záujme potrestania tých, ktorí nesú zodpovednosť za túto tragédiu.

Šéfka európskej diplomacie Federica Mogheriniová tak učinila vo vyhlásení, ktoré vydala pri príležitosti štvrtého výročia zostrelenia stroja spoločnosti Malaysia Airlines smerujúceho z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, známeho aj ako let MH17.

Európska únia podľa nej podporuje uznesenie Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov, ktoré stanovuje povinnosť všetkých členských štátov spolupracovať na úsilí vedúcom k potrestaniu vinníkov.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:33 avatar
Páchateľov zostreleného letu MH17 budú zrejme súdiť v Holandsku

Holandskí poslanci ratifikovali vlani podpísanú dohodu s Ukrajinou, podľa ktorej majú byť holandskej justícii odovzdaní ľudia podozriví zo zostrelenia malajzijského civilného lietadla nad východnou Ukrajinou.

Prípadný proces s podozrivými by sa zrejme uskutočnil v Haagu, uviedla agentúra AFP. Katastrofa letu MH17 si v lete 2014 vyžiadala životy všetkých 298 ľudí na palube.

Dohodu podpísal vtedajší holandský minister spravodlivosti Stef Blok so svojím náprotivkom Pavlom Petrenkom vlani v júli, tri roky po katastrofe. Holandsko a Austrália, odkiaľ pochádzala väčšina obetí, dávajú vinu za tragédiu Rusku.

Medzinárodný tím vyšetrovateľov pod vedením expertov z Holandska v máji uviedol, že Boeing 777 zostrelila raketa Buk odpálená z mobilného odpaľovacieho zariadenia, ktoré patrilo 53. brigáde ruskej protivzdušnej obrany s posádkou v Kursku.

Raketa bola odpálená z okolia obce Pervomajskyj južne od mesta Snižne. Tento priestor bol vtedy a je aj teraz pod kontrolou proruských separatistov.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:37 avatar
Vyšetrovatelia o tragédii lietadla MH-17: Zostrelili ho ruskí vojaci, vieme ich mená!

Holandská prokuratúra dostala mená vojakov, ktorí zostrelili lietadlo na Ukrajine. Zoznam dostali od investigatívnych novinárov zo skupiny Bellingcat.

Podľa novinárov lietadlo zostrelili vojaci z 53. protilietadlovej raketovej brigády umiestnení v Kursku.

Vojaci z Kurska previezli systém Buk povstalcom do Donecka ešte v júni 2014. Medzi podozrivými sú veliteľ brigády a jeho vojaci, ktorí zariadenie údajne obsluhovali. „Vojaci teda vedia, kto odpálil raketu, alebo je ten človek stále medzi nimi,“ povedal pre holandskú televíziu NOS Eliot Higgins z Bellingcat, ktorý sídli v Británii. Bellingcat spolupracuje s vyšetrovateľmi z Holandska, Malajzie, Ukrajiny a Austrálie, ktorí pátrajú po páchateľoch tragédie.

Holandsko už v októbri minulého roka dospelo k záveru, že lietadlo zostrelila raketa Buk, ktorá bola vypálená z priestoru ovládaného proruskými separatistami. Rusko však všetky závery holandského vyšetrovania odmietlo a tvrdí, že sú politicky motivované. Lietadlo boeing 777 spoločnosti Malaysia Airlines sa zrútilo 17. júla 2014 na východe Doneckej oblasti Ukrajiny. Zahynulo všetkých 283 cestujúcich a 15 členov posádky.

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:43 avatar
PRÁVE TERAZ Potvrdené! Tragédiu letu MH17 má na svedomí ruská armáda: Smrtiaca raketa bola ich
24.05.2018 14:03

BUNNIK - Raketový systém použitý pri zostrelení civilného lietadla nad Ukrajinou v lete 2014 bol súčasťou ruských ozbrojených síl. Uviedol to dnes medzinárodný tím vyšetrovateľov na tlačovej konferencii v holandskom meste Bunnik. Tím zložený z holandských, belgických, austrálskych a ukrajinských expertov na konferencii prezentoval predbežné výsledky vyšetrovania pádu lietadla Boeing 777, v ktorého troskách zahynulo 298 ľudí.

Vyšetrovatelia dospeli k záveru, že odpaľovacie zariadenie bolo súčasťou 53. brigády ruskej protivzdušnej obrany, uviedla agentúra Reuters. Rusko však popiera, že by sa na skaze lietadla spoločnosti Malaysia Airlines akokoľvek podieľalo.

Experti vyšetrujúci okolnosti pádu lietadla nad východom Ukrajiny vychádzali z analýzy videí, ktoré mali k dispozícii. Podľa šéfa kriminálnej služby holandskej polície Wilberta Paulissena má 53. brigáda stálu základňu v Kursku, ktorý leží na západe Ruska asi 120 kilometrov od ukrajinských hraníc.

"Všetky vozidlá v konvoji prepravujúcom raketu boli súčasťou ruských ozbrojených síl," povedal Paulissen.

Prokurátor Fred Westerbeke na tlačovej konferencii vyhlásil, že lietadlo na linke MH17 bolo zostrelené raketou ruského protivzdušného systému Buk, odpálenou z priestoru pri obci Pervomajskyj, ktorá je pod kontrolou proruských separatistov.

Mená osôb zodpovedných za útok neoznámili. Vyšetrovatelia v tejto súvislosti vyzvali verejnosť, aby im poskytla všetky možné informácie o obsluhe odpaľovacieho zariadenia. Novinárom však povedali, že počet "záujmových osôb" sa znížil z pôvodných sto na niekoľko desiatok.

Informáciu o zrejmej zodpovednosti Ruska za skazu malajzijského lietadla zverejnil medzinárodný tím vyšetrovateľov už predvlani v septembri. Ani vtedy sa ale v ich správe žiadne mená neobjavili. Podľa agentúry AFP tím pracne zmapoval trasu celého konvoja pri jeho osudnej ceste na východ Ukrajiny.

Podľa Paulissena nie je pochýb o tom, že pri útoku na lietadlo bol použitý systém Buk. Má totiž podľa neho "mnoho špecifických znakov, ktoré sú samy o sebe akýmsi odtlačkom prstov". Raketa niesla označenie výrobnej série 9M38 a dva fragmenty tejto série boli na východe Ukrajiny nájdené.

Informácie publikované na webe holandskej generálnej prokuratúry uvádzajú, že plášť motora rakety bol označený evidenčným kódom "9 d 1318869032". Údaj "9 d 131" je označením motora rakety série 9M38. Nasledujúce číslo 8 je kódom výrobcu, čo je v tomto prípade Dolnoprudenský vedeckovýrobný závod na severe Moskvy. Za ním je uvedené číslo 86, ktoré znamená rok výroby, teda 1986. Posledné štvorčíslie 9032 je označením konkrétneho použitého motora.

Správa vyšetrovateľov dodáva, že oba nájdené úlomky tak preukázateľne sú súčasťou rakety Buk série 9M38. Do akej miery boli fragmenty časťou zbrane použitej ruskou 53. brigádou, nemožno vraj zatiaľ s istotou povedať.

Prokurátor Westerbeke povedal, že vyšetrovanie sa dostalo do záverečnej fázy. "Získali sme mnoho dôkazov, ale obvinenie ešte nie je pripravené," povedal. Podľa predchádzajúcej dohody štátov, ktoré sa na vyšetrovaní podieľajú, bude o vine podozrivých osôb rozhodovať holandský súd. Kedy sa tak stane, nie sú Paulissen ani Westerbeke schopní určiť.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:44 avatar
majko1 a teraz mi daj tú tvoju verziu vyšetrovateľov

citujem ťa :

" Čítal som správu holandských vyšetrovateľov, nikde netvrdia že let zostrelili Rusi"          


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:53 avatar
A na záver Wikipedia cz

Ruská strana se výrazně zapojila na obranu separatistů, popírala jejich vinu, obviňovala ze sestřelení ukrajinské jednotky a předkládala množství verzí zničení letu MH17, včetně tvrzení státních televizí o sestřelu stíhacím letounem.

13. října 2015 oznámil Nizozemský bezpečnostní úřad, odpovědný za leteckou bezpečnost, že let Malaysia Airlines 17 byl sestřelen raketou odpálenou z protiletadlového systému 9K37 Buk. Mezinárodní vyšetřovací komise, pověřená nizozemskými úřady a spolupracující se zahraničními experty, dospěla k závěru, že letoun MH17 byl sestřelen protiletadlovým raketovým systémem BUK dopraveným z Ruska. K odpálení rakety došlo na území ovládaném proruskými separatisty. Použitý komplet pak byl po sestřelení letadla odvezen zpět do Ruska.

V červenci 2015 Malajsie vznesla k Radě bezpečnosti OSN návrh na stíhání viníků sestřelu před mezinárodním tribunálem, který získal většinovou podporu členských států RB OSN, ale byl vetován Ruskem.

25. května 2018 Austrálie s Nizozemskem po několikaletém vyšetřování a sběru důkazů oficiálně obvinily Rusko z odpovědnosti za tragédii letu MH17. Vyšetřovatelé dospěli k závěru, že odpalovací zařízení patřilo ruské armádě, konkrétně 53. brigádě ruské protivzdušné obrany

Vlády Malajsie a Nizozemska požadovaly zřízení speciálního tribunálu OSN, který by měl být vybaven pravomocí zjistit a potrestat viníky, v čemž je podpořily i vlády Austrálie, Belgie a Ukrajiny,[23] avšak představitelé ministerstva zahraničních věcí Ruské federace označili takový krok za „nešťastný a kontraproduktivní“,[23] a pro Rusko nepřijatelný.[24] Ruský prezident Putin jej odmítl i v telefonickém rozhovoru s nizozemským premiérem Ruttem[25] a návrh na jeho zřízení byl 29. července 2015 Ruskem v RB OSN vetován.

V prosinci roku 2017 byla uveřejněna zpráva , že řízení sestřelení tohoto letadla s největší pravděpodobností osobně řídil, či jinak koordinoval dráhu letu rakety BUK ruský generálplukovník Nikolaj Fjodorovič Tkačev, oslovovaný vojáky jako Delfín

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:54 avatar
Rozuzlení

Dne 28. září 2016 mezinárodní vyšetřovací komise oznámila, že let byl sestřelen raketou 9K37 Buk odpálenou z území ovládaného proruskými separatisty. Raketový systém byl přivezen z Ruska a tam se po odpalu navrátil.[64][65].

Dne 17. července 2017 uveřejnila nezávislá vyšetřující skupina Bellingcat 73 stránkovou zprávu, shrnující všechny hlavní důkazy o pachatelích sestřelení letu MH17, pocházející z otevřených zdrojů.[66] Obsah zprávy lze shrnout do těchto bodů:

Mezi 23. a 25. červnem 2014 přepravila ruská 53. protiletadlová raketová brigáda řadu vozidel na pozice v blízkosti hranice s Ukrajinou. Mezi těmito vozidly byl i Buk 332.
Dne 17. července 2014 se tento Buk 332 nacházel již na území Ukrajiny. V Doněcku byl naložen na červený podvalník, na kterém přejel na východ do města Snižne.
Po příjezdu byl Buk 332 vyložen a po vlastní ose přejel na jih na pole mimo město.
Buk 332 vystřelil raketu, která sestřelila letadlo MH17.
Ráno 18. července 2014 byl tento Buk 332 natočen při průjezdu městem Luhansk. Je zřetelně vidět, že mu chybí jedna raketa.
Buk 332 se vrátil do Ruska.
21. července 2014 představilo ruské ministerstvo obrany řadu vymyšlených či zavádějících informací o dráze letu MH17, údajích z radarů, místu natočení videa v Luhansku z 18. července 2014, včetně špatně datovaných či značně upravených satelitních snímků.
Nebyly předloženy žádné důvěryhodné důkazy podporující tvrzení, že by se v oblasti nacházel 17. července 2014 jakýkoli ukrajinský Buk.

Mezinárodní vyšetřovací tým v předběžných závěrech vyšetřování zveřejněných v květnu 2018 uvedl, že raketový systém použitý k sestřelení letadla byl součástí ruských ozbrojených sil, a to jejich 53. protivzdušné brigády

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 11. 2018, 21:58 avatar
28. septembra 2016 medzinárodná vyšetrovacia komisia oznámila, že let bol zostrelený raketou 9K37 Buk, ktorá bola odpálená z územia ovládaného proruskými separatistami. Raketový systém bol dovezený z Ruska kam bol po zostrelení vrátený späť.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 11. 2018, 07:57 avatar
osvietený, môžeš sa aj posrať a dať sem tisíc okopírovaných článkov ale pravdu nezmeníš. Neuveritelne zavádzaš . Ja som písal o holandskej vyšetrovacej komisii ktorá skúmala vrak lietadla a súvislosti s leteckým nešťastím. To je nepolitická odborná komisia ktorá nerieši isté politické či propagandistické záujmy, ona skúma iba fakty. Všetko ostatné je už o propagande a politike a záujmoch istých skupín. To ma nezaujíma, to je už politický bulvár. Nijaké dôkazy neexistujú sú to len konštrukcie vzbudiť nejaký dojem v jednoduchších ľuďoch......... 
Súhlasí Kasafran


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2018, 09:36 avatar
majko 1 veď mi daj odkaz na tu spravu . kde je??? nech si ju počítam konečne. ďakujem vopred.
Súhlasí -era-


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2018, 09:40 avatar
wikipedia je bulvar ??? mas tam zdroj uvedeny.


27.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 11. 2018, 12:12 avatar
Veď si prečítaj svoju vlastnú reakciu v príspevku č. 19 posledný odstavec. Ty už súdiš ale prokurátor ešte nie, prečo ak je všetko tak jasné ? Toto je zaujatosť a nie tlačová konferencia sudcu po vynesení rozsudku......  Okrem toho je fakt zaujímavé že vraj všetko o pohybe Buku je známe- teda asi iba niektorým, ale zmiznutie malajzijského lietadla pred pár rokmi nikto nevie vysvetliť ani ho nájsť.......ale to iste nie je tak politicky zaujímavé.......Inak nechápem prečo sem tú tému dávaš, bola tu už zopár krát keď bola aktuálna. Žeby prekrytie niečoho iného ?????? Máš pocit že obyvateľov Slovenska trápi najmä to kto odbachol to lietadlo nad Ukrajinou ? A v mieste kde ho poslal ukrajinský dispečer ? Čo na to tvoja vyšetrovacia komisia ????????    
Súhlasí Kasafran


28.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 11. 2018, 12:20 avatar
V ktorej komisii sú Ukrajinskí odborníci , Ruskí odborníci a hádam aj tí ukrajinskí rusi s ktorými bojujú......? Či to by narušilo "nezávislosť" komisie ?
Súhlasí Kasafran


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2018, 15:26 avatar
majko1 píšeš v príspevku 8 " Čítal som správu holandských vyšetrovateľov, nikde netvrdia že let zostrelili Rusi, "

Ja som ťa poprosil či mi môžeš dať odkaz kde si tú záverečnú správu vyšetrovateľov čítal . Opýtal som sa preto lebo správa vyšetrovateľov je len jedna jediná a žiadna iná . V tej sa konštatuje presne to čo píše Wikipedia ktorá má uvedené i zdroje odkiaľ správu čerpala .

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

príspevok 21 a 22.

Ty náš sputnik klameš v tom je celý problém .
Samozrejme že nemáš žiaden odkaz na záverečnú správu vyšetrovateľov kde by konštatovali že lietadlo MH17 nezostrelili Rusi .

let bol zostrelený raketou 9K37 Buk, ktorá bola odpálená z územia ovládaného proruskými separatistami. Raketový systém bol dovezený z Ruska kam bol po zostrelení vrátený späť.

Informácie publikované na webe holandskej generálnej prokuratúry uvádzajú, že plášť motora rakety bol označený evidenčným kódom "9 d 1318869032". Údaj "9 d 131" je označením motora rakety série 9M38. Nasledujúce číslo 8 je kódom výrobcu, čo je v tomto prípade Dolnoprudenský vedeckovýrobný závod na severe Moskvy. Za ním je uvedené číslo 86, ktoré znamená rok výroby, teda 1986. Posledné štvorčíslie 9032 je označením konkrétneho použitého motora.

Ja stále čakám tu tvoju správu ktorá píše všetko uplne opačne ako som uviedol ja . Vopred ďakujem . Rád si ju prečítam

    


30.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 11. 2018, 16:14 avatar
Od veci, netreba viac reagovať, tvoj úmysel je tak jasný že netreba nič dodať.....     
Súhlasí Kasafran


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2018, 16:20 avatar
majko1 treba netreba reagovať ?
Ty nemáš ako reagovať vyprskol si hovno že si čítal správu holandských vyšetrovateľov, nikde netvrdia že let zostrelili Rusi.

Taká správa neexistuje . Proste si si ju vymyslel a tak nemáš dať do placu odkaz kde si to čítal , lebo si si to vymyslel .

Teraz keď ťa žiadam aby si ukázal tú tvoju správu ktorá tvfdí ten tvoj blud nevieš ako ďalej a tak ťa napadla spásonosná myšlienka                               

"Od veci, netreba viac reagovať, tvoj úmysel je tak jasný že netreba nič dodať"

Čím si len potvrdil že si uplný blbec a luhár !!!     


32.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 11. 2018, 16:31 avatar
Ako som písal, netreba reagovať, lebo ty nereaguješ ani na zjavné argumenty, si totálne poplatný svojim propagandistickým chlebodárcom, takže preto...... 
Súhlasí Kasafran


42.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 13:50 avatar
32. ale mna by zaujimala ta ( udajna) sprava daj link
Súhlasí Osvietený


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 13:54 avatar
nedraždi ho vidiš že je vo vlastnej prdeli .


44.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 14:00 avatar
43. ja sa len pytam
Súhlasí Osvietený


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 14:19 avatar
odpovede sa však nedočkáš. žiadna totiž neexistuje. majko si to ako obyčajne iba vymysel.


51.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 11. 2018, 14:24 avatar
Máš link v mojej 46 a terazky čo ? Hádam sa mi chceš ospravedlniť ??????        


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2018, 16:57 avatar
majko1
Žiaden argument si nedal !!!

Žiadna správa vyšetrovateľov , ktorá by jasne nedefinovala vinníkov ako rusov z 53 ruskej brigády z Kurska neexistuje !!!

Už to raz a pre vždy pochop .

Z horeuvedených dôvodov nemôžeš dať odkaz na správu ktorú si vraj čítal lebo neexistuje !!!

Práve preto som ti dal X odkazov včetne presnej wikipedie na správu vyšetrovateľov .

Tú ignoruješ a melieš si tu propagandu bez dôkazov . Vymyslíš si rozprávku a kolovratkuješ ju dokola ako ardun a uderka podobných užitočných idiotov ako si ty sám .

Nevieš zodovedať ani to minimum že kde si to čítal že to rusi nezostrelili MH17 ???

Kde je to písané ???

    

Tu je celá genéza zostrelenia MH17 ako i zdroje odkiaľ je čerpaná .

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Wikipedia nie je zem a vek a baba vanga


34.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 11. 2018, 18:23 avatar
Môžeš písať kolko chceš, tvoje vývody sú iba propaganda, najskôr platená, to je všetko........nemám potrebu sa s tebou baviť, to čoi som písal je pre druhých, tvoje agitky sú tu dostatočne známe............škoda slov..... 
Súhlasí Kasafran


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2018, 18:26 avatar
Nie potrebu Majko . Tú máš kedže tu mlynčekuješ ako užitočný idiot    

Potreba ti nechýba tebe chýba argumentačná schopnosť preto nemôžeš svoje idiocie obhájiť lebo nemáš čím .


36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2018, 18:30 avatar
majko1 správa medzinárodného vyšetrovacieho týmu je len propagandou    

Ešte nedávno si písal že si čítal jasnu spravu kde vyšetrovatelia neurčili vinníkov ako rusov

    Asi si bol na hlavnych spravach a zem a vekoch s ukrajinskou stíhačkou zostrelujúcou MH17     alebo si prezeral falošné snímky mierotvorcov     

Rusi oklamali celý svet: Satelitné snímky z miesta zostrelenia letu MH17 Kremeľ sfalšoval!    

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-
Súhlasí Scarllete


37.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 11. 2018, 07:32 avatar
Niet načo reagovať, sú to iba tvoje propagandistické výgrcky.......   
Súhlasí Kasafran


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 08:39 avatar
Už sa nám kremelska trubka opakuješ .


39.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 11. 2018, 11:44 avatar
(37) Majko1,
a poriadne smradľavé - necháva ich všade tam, kde sa na tomto DF pohybuje. Rád by som spoznal názory jeho susedov na jeho občianske správane - možno si stopnem Jasnéhomysľa, aby ma na budúcu jar k nemu na jeho skútrí zaviezol. Ak sa tak stane, potom už zrejme spoznám aj ďalšie jeho tváre...


40.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 11. 2018, 12:20 avatar
39. Mňa ľudia ako osvietený nezaujímajú, nedávajú mi nič, iba otravujú ovzdušie všade kde sa zjavia a šíria nenávisť a zlobu to je nejaká duševná úchylka, ale s tým sa tu nedá nič robiť....... 
Súhlasí Kasafran


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 13:47 avatar
majko len pradu nie lož ako ty . keď si mal zodpovedat kde si čital spravu vyšetrovacej komisie ktora skonštatovala že mh17 nezostrelili rusi rozplakal si sa a zostal zase za chuja


45.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 11. 2018, 14:05 avatar
výgrcky ako vždy, tebe a podobným je škoda dávať nejaké dôkazy, odkazy, vy máte účel už dopredu daný, škoda slov, kto chce si správu nájde a uvidí že som si tvrdenie nevymyslel. Inak ak ťa možno raz naživo stetnem, tak plakať budeš ty, idiot.
Súhlasí Kasafran, nrbatas


46.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 11. 2018, 14:15 avatar
Pre ostatných čo vedia anglicky- www.government.nl Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 14:24 avatar
majko ty naš angličan je rok 2018 nie oktober 2015. Najdi si zaverečnú spravu vyšetrovateľov nie čiastkove pribežné vyšetrovanie. to bude s určitosťou problem.


52.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 11. 2018, 14:28 avatar
Nuž si idiot, čo už ......ja som zvyknutý že fakty sa časom nemenia je to záverečná správa o vyšetrovaní nehody.....potom už nastúpili iba taký sráči ako ty a začali robiť svoju propagandu.......vyvat politruci........   


54.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 15:18 avatar
52. majko 1. mozes mi dat direkt link na tu zaverecnu spravu ? alebo hodit kopirak ?
Súhlasí Osvietený, kesha1


55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 15:30 avatar
komolexne spracovana sprava je na wikipedii . pod spravou su uvedene i zdroje cs.m.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.
Súhlasí kesha1, Scarllete


58.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 15:52 avatar
55. osvieteny ja som zvedava na tu zaverecnu spravu od majko1.
Súhlasí Osvietený


80.
označiť príspevok

majko1 muž
   7. 11. 2018, 07:13 avatar
Písal som dopredu že je to len pre tých čo vedia anglicky.........ale aby sa kompletne ukázali vaše klamstvá v súvislosti s mojim tvrdením o správe, tak po kliknutí na odkaz holandskej vlády, ktorý som uviedol sa v texte objaví aj link na uvedenú správu v ktorej je okrem iného aj verzia v azbuke od Ruskej federácie aj verzia Ukrajinská. Holt ešte aj tí Holanďania vedia byť objektívnejší . Ale pochybujem že aj keď vás niekto prichytí pri klamstve že to nejak pomôže, lebo nenávisť vás zaslepuje vo videní reality. Okrem toho pre občanov tejto republiky zostrelenie letu nad Ukrajinou, či kauza Škripal a podobné, nie sú najdôležitejšou témou. Ľudí zaujíma kolko budú zarábať ako sa budú meniť rôzne ceny a iné dôležité veci v reálnom živote . Len tak pre zaujímavosť- kde v čom vám Ruský štát spôsobil nejakú škodu či vám nejako ublížil ? Konkrétne, lebo ak to nedokážete zodpovedať, tak odpoveď je iba že ste platení propagandisti, alebo ľudia totálne zmagorení tou propagandou..........


56.
označiť príspevok

kesha1
   6. 11. 2018, 15:38 avatar
Na týchto ľuďoch je najhoršie to, že ani v prípade vojny (ak by nás povedzme napadli rusi) by neverili, že nás napadli. Nepriateľ by im prehodil svoju verziu a tomu oni automaticky veria. Takže títo ľudia sú v podstate,, veriaci " realita ich už nezaujíma. Podobne, ako ti, ktorí veria, že Ježiš ožil a odišiel z hrobu. Takto funguje ľudstvo....


59.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 15:55 avatar
56. JK kludne mohol vstat „ z mrtvych. totiz nemusel byt ani mrtvy, www.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


61.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   6. 11. 2018, 15:58 avatar
59. To na kríži obživneš?  


63.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 16:11 avatar
61. niektori aj 9 krat   spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Temnýmyseľ


74.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   6. 11. 2018, 17:32 avatar
63. Tí Filipínčania sú ináč veriaci  Ale každý nech sa hrá ako vie.  


60.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   6. 11. 2018, 15:56 avatar
Na týchto ľuďoch je najhoršie to, že ani v prípade vojny (ak by nás povedzme nenapadli rusi) by neverili, že nás nenapadli. Priateľ by im prehodil svoju verziu a tomu oni automaticky veria. Takže títo ľudia sú v podstate,, veriaci " realita ich už nezaujíma. Podobne, ako ti, ktorí veria, že Ježiš ožil a odišiel z hrobu. Takto funguje ľudstvo....


62.
označiť príspevok

kesha1
   6. 11. 2018, 16:00 avatar
  Temnýmysel, viem, že ty veríš ruskej verzii, teda, že let zostrelila armáda UA. Lenže namiesto toho, aby si dal súhlasy majkovi, žartovne podrypujes  
Súhlasí Scarllete


64.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 16:26 avatar
62. ruske heslo - keby nieco , tak nic  
Súhlasí kesha1, Osvietený


65.
označiť príspevok

kesha1
   6. 11. 2018, 16:47 avatar
Temnýmysel je taký. Vybral si určitých ľudí, ktorí sú mu sympatickí a nechce sa s nimi handrkovat, hoci má opačný názor ( Osvietený, Scarlet ) . A určité typy mu nesedia a týchto podrypuje (Foton, Veriaci) .
Súhlasí Osvietený


66.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 17:04 avatar
65. ho ho ho on rype do kazdeho   zalezi len kto sa ako sam berie vazne
Súhlasí Temnýmyseľ


68.
označiť príspevok

kesha1
   6. 11. 2018, 17:10 avatar
Hohoho Scarlet   napr. taký Kasafran ( a ten sa berie sakra vážne) ho vola Jasný Myseľ   Kasafrana nikdy nepodrypol a ani nemá prečo, lebo je s ním politicky stotožňeny
Súhlasí Scarllete, Osvietený


69.
označiť príspevok

veriaci muž
   6. 11. 2018, 17:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   6. 11. 2018, 17:27 avatar
65. kesha1, ja sa nehandrkujem s nikým, iba podpichujem a čakám, kto sa vytočí.    
Poznáš to-najväčšia radosť je...   
Ak si pozrieš pozorne moje príspevky, tak Scarlet aj Edo poriadne občas schytajú jedovatú strelu, ale nič si z toho nerobia, obratom ma pošteklia a život plynie ďalej.
iba hlúpy ľudia berú debatu od klávesnice vážne, najviac sektári, ktorí tu klepú do nekonečna to svoje: JA MÁM PRAVDU a TY SI TEN SPROSTÝ ktorý ničomu nerozumie.   
Súhlasí Osvietený


75.
označiť príspevok

veriaci muž
   6. 11. 2018, 17:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

veriaci muž
   6. 11. 2018, 18:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   6. 11. 2018, 17:21 avatar
64. Kdyby něco, tak biblický texty sme nehrály.  


71.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   6. 11. 2018, 17:21 avatar
62. kesha1. Ja ani poriadne neviem o čom ti točíte!! Viem, že niekto zostrelil lietadlo, plné nevinných ľudí!! Bola to sprostá vžda, iba ma nezaťahujte do debát, či to boli Rusi, Ukrajinci , alebo mimoni, boli to vrahovia, majkovi dám súhlas,aj tebe, ale musí to byť trefné, úderné a šteklivé.
Ešte raz, do debát o zostrelení sa nedávam, podobne ako keď si písal, že RM odišla kvôli mne, uznal si chybu.
Takže teraz ku Kasafranovi-ryl som do neho statočne, aj teraz ho zľahúčka pošteklím, ale načo, keď si s Edom kladú do...načo?


76.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 18:23 avatar
Peter to asi na df nevyšetríme kto to bol. Preto sme debatu zúžili na záverečnu spravu medzinarodnych vyšetrovateľov a tam mal majko nejaku neexistujucu spravu .
Súhlasí Temnýmyseľ


78.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   6. 11. 2018, 18:33 avatar
Edo. načo?? Naťahuješ sa tu, ty ich oni teba a tak si pekne hrkútate a ja nemá do koho pustiť šíp.   
Súhlasí Osvietený


79.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 19:40 avatar
Ja nenaťahujem len som horel nedočkavosťou až Majko tú skutočnú správu vyšetrovateľov predloží lebo ta uverejnená na wikipedia je iba propaganda i jej zdroje    

cs.m.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

a čoho som sa dočkal od pozorovateľa majka ? Takejto idiocie www.government.nl Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                   


67.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 17:06 avatar
žiadna nebude lebo je len jedna . ta zverejnena na wikipedii. potom su už len ruske dezinfošky.
Súhlasí kesha1


70.
označiť príspevok

Scarllete žena
   6. 11. 2018, 17:17 avatar
67. osvieteny vsak ho nechaj
Súhlasí Osvietený


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 14:17 avatar
majko ty by si ma hadam nemlatil len preto že si idiot? nežartuj a nerob bubakov .


49.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 11. 2018, 14:23 avatar
Ja tu nemienim robiť preteky v osočovaní nejakého diskutéra ako to robíš ty., Nemám čo dodať.


53.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 11. 2018, 14:38 avatar
Majko1,
Ruská armáda na základe vyšetrovania tvrdí, že let MH17 zostrelila ukrajinská raketa
17. 09. 2018 13:45 , článok bol aktualizovaný 17. 09. 2018 15:38 | MOSKVA/TASR

Tvrdenie je v rozpore so závermi holandských a austrálskych vyšetrovateľov. Ukrajina to odmietla s tým, že ide o "fake news".
Rôzne možnosti pádu lietadla spoločnosti Malaysia Airlines.AP

Ruská armáda v pondelok uviedla, že raketa, ktorá nad Ukrajinou zostrelila lietadlo malajzijských aerolínií (let MH17), pochádzala z arzenálu ukrajinskej armády, a nie z Ruska.
Agentúra AP pripomína, že lietadlo zostrelila raketa sovietskej výroby nad povstalcami ovládanou východnou Ukrajinou v júli 2014, pričom zahynulo všetkých 298 ľudí na palube.

Holandsko a Austrália oznámili v máji, že podľa nich raketu previezli na Ukrajinu z vojenskej jednotky v ruskom meste Kursk. Rusko rezolútne popiera svoju účasť.

Generálporučík Nikolaj Paršin, šéf raketového a delostreleckého oddelenia na ministerstve obrany, povedal novinárom, že armáda preštudovala archívy vo výskumnom centre, ktoré vyrábalo rakety Buk. Konštatoval, že predmetnú raketu previezli v roku 1986 k vojenskej jednotke na Ukrajine, ktorú nikdy - podľa poznatkov Ruska - neopustila.

Hovorca ruskej armády generálmajor Igor Konašenkov tiež pripomenul vyhlásenia ukrajinských predstaviteľov, ktorí popreli, že by sa separatisti zmocnili nejakej z ukrajinských rakiet Buk.

Konašenkov sa vyjadril aj k videám prezentovaným Spoločným vyšetrovacím tímom (JIT) pozostávajúcim z expertov z viacerých štátov, ktoré ukazovali presun raketového systému Buk z Ruska na Ukrajinu. Ruskí experti podľa neho videá podrobne preskúmali a prišli k záveru, že boli vyfabrikované, uvádza agentúra TASS.
Ukrajina označila tvrdenie Paršina za "fake news"

Tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksandr Turčynov odmietol v pondelok tvrdenie Ruska, že raketa, ktorou bolo v roku 2014 nad Donbasom zostrelené lietadlo typu Boeing malajzijskej leteckej spoločnosti, bola z arzenálu ukrajinskej armády. Informovala o tom agentúra Interfax.

Vyhlásenie "o údajnej ukrajinskej stope" je podľa Turčynova "len ďalšou nepodarenou fake news z Kremľa", ktorý chce takto "zakryť svoj zločin dokázaný oficiálnym vyšetrovaním i nezávislou skupinou odborníkov".

www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk../1935165_ruska-armada-na-zaklade-vysetrovania-tvrdi-ze-let-mh...

Otvoriť sa nedá, ale je tam takéto ospravedlnenie Markízy:
Súhlasí nrbatas


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 11. 2018, 15:40 avatar
kasafran ako môže byt v rozpore s vyšertovatelmi ked podla majka vyšetrovatelia zistili že rusi lietadlo nezostrelili ??? 


81.
označiť príspevok

majko1 muž
   7. 11. 2018, 12:07 avatar
Presne to funguje ako som predpokladal, oznámil som link, je to link na government.nl, čo je vládny holandský link, ale podľa osvieteného a spol je to asi proruský dezinformačný link, hahahahaha a čo sa stalo ? Nič, na to neodpovedajú a píšu ďalej svoje propagandistické pindy....preto nemá význam na nich reagovať, oni nepotrebujú argumenty, pravdivosť, spravodlivosť oni iba potrebujú slúžiť svojim chlebodárcom, to je asi tak o diskusii , nielen tejto, všetko. A samozrejme, protivníka v diskusii treba zosmiešňovať znemožniť, škandalizovať, hahahaha nuž asi sa nejaká minorita čo na to naletí ešte nájde........
Súhlasí Kasafran


82.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 11. 2018, 14:15 avatar
(81) Majko1,
ber to tak, že Ožiarený je typ jedného z prvých usizraelských humanoidných robotov, a preto jeho softvér je už dávno neschopný objektívne reagovať na vývoj situácie doma i vo svete. Neprestajne preto reprodukuje len tie "studenovojnové" plagiáty akýmkoľvek spôsobom znevažujúce socializmus a najmä Rusko...


83.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 11. 2018, 14:28 avatar
znevažuje socializmus huaaaaa. najmä rusko . venezuela spasa sveta
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:52,  svitanie nesmie bolieť ..osobné vlastníctvo sa predsa vzťahuje len na predmety alebo...
dnes, 06:01,  200.. Dobre vediet ..
dnes, 05:49,  Noze neprekrucaj ako tebe pasuje... Odôvodni...preco jezis prikazal alebo povedal Krstite...v...
dnes, 05:46,  102... Som u teba na navsteve a ty stale...nejake hracky*39A
dnes, 05:45,  Ja si mozem dovolit michala nazvat pajacom... A mozem odprisahat ze michal nieje kristus.....
dnes, 05:42,  99..Nemas poriadne argumenty tak si myslis ze hranim ma odfuknes
dnes, 03:11,  28. nadji, píšem artikel nie tento konkrétny článok . sme sa nepochopili *19
dnes, 01:57,  201. a ty si vraj si intrigán Df , ktorému je kazdá intriga dobrá *19
dnes, 01:51,  pokora *21
dnes, 01:50,  94. Shovívavý člověk se nezastaví v konání dobra, ani když ho druzí křivě osočí...
dnes, 01:14,  ved si masti svoje ego pri vystvavaní druhých....nikto ti nebráni
dnes, 01:11,  92. kazdy den tu beriete bozie meno nadarmo . a to je myslím smrtelny hriech *19 len aby ste si...
dnes, 01:10,  už vrceš aj do ninky?......no ty si riadne škareda vila......moc si o sebe myslíš....vraj v...
dnes, 01:08,  to už odbocuješ, drž sa toho principu viditelný docastny a neviditelný večný.....Nech už...
dnes, 01:05,  174. kto povedal ze všetci ?:-) niektorym diskutérom Df nesiaham ani po členky . a potom sú...
dnes, 01:01,  Alexej Navaľnyj má za sebou prvú noc v ruskej väzbe. Niekoľko hodín nebolo známe ani to,...
dnes, 01:00,  Imperialisti útočia na ľavicových pseudointelektuálov, užitočných idiotov a našich...
dnes, 00:58,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/139749063_2895236124068919_7679609630165717673_o....
dnes, 00:57,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/140273250_3623779051003273_4853050037700734243_o....
dnes, 00:55,  kesha plynové masky sme naozaj v sklade mali . Všetky som ich vyšrotoval dlhé roky dozadu ....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(229 228 bytes in 0,453 seconds)