Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto je tou druhou šelmou s rohami Baránka - Krista no hovorí ako satan?

63
reakcií
1209
prečítaní
Tému 31. marca 2018, 21:40 založil RealitaABC.

podobné témy:1.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   31. 3. 2018, 21:40 avatar
Ako vidíme, tak nemôže to byť pohanská Rímska ríša - Rím, lebo tu ide o druhú šelmu zo Zjavenia Jána s rohami Baránka - Krista, no nie na hlave Baránka, ale šelmy, ktorá hovorí ako satan. Teda tu ide už o čas , keď existovalo už kresťanstvo.

Kto reprezentuje nástup falošného kresťanstva, ak nie KC po jeho zlegalizovaní? Nikto iný neprevzal štafetový kolík moci pohanského Ríma - Rímskej ríše, ako táto falošná cirkev - náboženstvo antikrista, ktorá má na hlave dva rohy podobné baránkovým - ako keby Krista, no hovorí ako satan a správa sa to ako svetská šelma.

Potom katolíci nemajú výhovorku, lebo reformácia nastúpila až 1200 rokov neskôr ako sa ujala moci táto falošná cirkev.


5.
označiť príspevok

Krištof
   31. 3. 2018, 22:15 avatar
Čítal som, že tá druhá šelma zosobňuje nepravých prorokov. Porov. Zjv 13, 11-18; 16, 13; 19, 20; 20, 10. Nepraví proroci však rozhodne nemusia byť práve a iba katolíci. Napokon už približne v čase, keď bol písaný tento Jánov spis, existovali napr. tzv. doketisti a "antikristovia" (porov. 1Jn 2; 2Jn 7)


9.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   31. 3. 2018, 22:26 avatar
5

Čo sa týka šelmy, tak tu sa nemôže jednať o nejakých jednotlivcoch, alebo malé skupiny. Biblia jasne vysvetľuje, že šelmy reprezentujú ríše - politický, náboženský a vojenský systém moci. Dokonca v Danielovi sú aj menované tieto ríše.

Mne ide práve u tú druhý šelmu, ktorý má dva rohy ako má Baránok - Kristus - no hovorí ako satan. To musí byť niečo veľké a niečo čo nastúpilo po prvej šelme, ktorá bola zranená a Písmo jasne poukazuje , že tá prvá šelma bola Rímska Ríša - Rím. Kto teda nastúpil po nej je jasné a je jasné aj kto prevzal jej moc. No a tu vystupuje druhá šelma s rohami ako keby Baránkovými - Krista, no hovorí ako satan. Nič mi z toho nevychádza, len to, že je to nástup falošného kresťanstva - náboženstva antikrista, ktoré nesie všetky tieto znaky druhej šelmy.


37.
označiť príspevok

Krištof
   31. 3. 2018, 23:01 avatar
Zjv 13, 12 k tej druhej šelma uvádza:
"Vykonáva všetku moc prvej šelmy pred jej očami a pôsobí, že sa zem a jej obyvatelia klaňajú prvej šelme, ktorej sa zahojila smrteľná rana."
Teda zjavne to má súvis s prvou šelmou - pohanskou Rímskou ríšou. Časovo sa zhoduje s prvou šelmou, lebo tej sa zahojila rana a druhá šelma ju priamo podporuje. Môžu to byť mimokresťankí (pohanskí) mimokatolícki, nepraví proroci, príp. ich náboženské systémy, ktorí podporujú svoju pôvodnú Ríšu. Ten spis bol písaný cca r. 100, ale pohanská Rímska ríša existovala a prenasledovala kresťanov ešte aspoň do r. 313. Mimochodom, reč je tu aj človeku, Zjv 13,18:
"V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť." - Toto číslo sa vysvetľuje rozličným spôsobom. Písmená gréckej a hebrejskej abecedy mali aj číselnú hodnotu. Podľa poradia písmen hebrejskej abecedy číslo 666 dáva význam: Nero cisár, podľa gréckej abecedy: cisár Boh. Nero ako prvý prenasledovateľ kresťanov stal sa symbolom prenasledovania pre celé dejiny Cirkvi. (komentár z katolíckej Biblii)


60.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   1. 4. 2018, 00:47 avatar
37

Ak tá druhá šelma vykonáva všetku moc tej prvej a tá prvá bola obrovská a mocná Rímska ríša, tak aj tá druhá musí byť niečo veľké a mocné, aby mohla vykonávať všetku moc tej prvej. Teda určite nie nejakí proroci a pod. To že tá druhá šelma ma rohy podobné Baránkovým - teda jasná narážka na Krista ako Baránka, tak je jasné, že sa jedná o falošné kresťanstvo. Predsa rohy má ako Baránok - Kristus no hovorí ako drak - satan. Z toho nič iné nevychádza, len to že sa zneužije Kristus na udržanie moci a vzdávanie úcty prvej šelme.

Ide o uzdravenie prvej šelmy, ktorej satan dal trón, čo je veľká vec. Tá druhá šelma - falošné kresťanstvo - náboženstvo je ako medzistupeň, že keď tá predtým prvá šelma je zranená - rozpadá sa Rímska ríša, tak bolo niečo, čo prevzalo jej moc a to bol práve náboženský systém a robí všetko, aby dláždil cestu k uctievaniu podoby tej prvej šelmy, ktorej rana s týmto uzdravila. Skôr by som za tým videl snahu o uctievanie svetskej politickej a vojenskej moci na mieste, kde sa rozprestierala pohanská Rímska ríša, ktorá sa ako keby týmto uzdravila a zase objavila v celej svojej pohanskej podobe a moci.


63.
označiť príspevok

Krištof
   1. 4. 2018, 14:17 avatar
60.
Možností výkladu tohto je viac. Na internete som našiel text v pdf., ktorý to vidí asi tak, ako citujem nižšie (text celkovo je väčší, dávam sem len tú časť, o ktorú ide v tejto téme):

ŠELMA Z MORA
Má jasné rysy a črty štátnej moci ako SYSTÉMU.
Můžeme se domnívat, že tato hrůzná a zároveň bizarní obluda ztělesňuje moc, jež ovládá celý tehdejší svět, totiž římskou říši. Jestliže stát v čele s císařem je tím prvním a posledním, politický prostor se stává prostorem modloslužebným, jakousi hrůznou a pervertovanou církví, jež si vytváří své zrůdné rituály, svou vlastní liturgii a nekontrolovatelnou, tím však nebezpečnější mystiku moci. „Ježíš, ne César!" Tato Masarykova věta také varuje před šelmou, jež nevystupuje jen z moře dávno minulého času římského impéria. Téměř všude je možné vidět šelmu! (AZN)

- Rozprestiera sa nad celou zemou – možno ešte nie ako nejaká „svetovláda“, ale ako „svetovládny systém“ určite: idea štátu, ktorý všetko reguluje, vyberá dane, vytvára si stále viac monopolov a stále viac posilňuje svoju moc, je aj dnes úplne absolútna a všeobecne platná po celej zemi!

Zvláště ten mořský netvor má bohatý biblický rodokmen. Staletí před sepsáním knihy Zjevení popisoval vidoucí Daniel vidění čtyř šelem vystupujících z moře: lev s orlími křídly, medvěd, okřídlený čtyřhlavý levhart a čtvrtá šelma s deseti rohy. Šelma ze Zjevení spojuje prvky všech čtyř. Má deset rohů, je jako levhart, má medvědí tlapy a lví tlamu. Danielovy šelmy představovaly starověká království Babylonu, Médie, Persie a říši Seleukovců. „Kombinovaná" šelma ze Zjevení je dokonalou supervelmocí, v niž jsou zabudovány prvky všech jejích předchůdců. To, co drak vyvolává z moře, představuje negativní systémy tohoto světa ve všech jejich aspektech: politickém, vojenském, sociálním, ekonomickém i náboženském. (TBD)

- Katolícka cirkev mala vždy istú triezvu skepsu voči civilnej moci – preto nikdy neskĺzla do cézaropapizmu (ako pravoslávni, ale napríklad aj anglikáni, švédski luteráni, v širších merítkach islam).

- A naopak – každé koketovanie s touto mocou jej vždy prinieslo viac zla a porážok, než osohu…

- DNES – hoci je ošemetné snažiť sa „našiť“ apokalypsu na konkrétny čas – je to znova zjavné. Štátna moc stojí otvorene proti čomukoľvek, čo je kresťanské a naopak, ona sa situuje do polohy spasiteľa a záchrancu ľudstva (napr. idea o všetko a všetkých sa starajúceho „sociálneho štátu“ a pod.). Vraví sa, že všade, kde ľuďom vezmete Boha, nahradí ho vzápätí politik…

- Kedykoľvek Diabol konal svoje dielo, využíval na to obzvlášť štruktúry štátnej moci, pretože pozná ich „mesiášske pokušenie“: byť v strede, uctievať a oslavovať seba a považovať sa za spasiteľov sveta, ktorým je preto dovolené všetko, nestrpiac nad sebou inú autoritu…

Toto je klíčové téma zvěsti Zjevení dokonce i pro nás dnes. Varuje nás, abychom neuctívali moc a vliv, bohatství a prestiž. Šelma si činí nárok na slávu. Zjevení to líčí takto: „Celá země nad tou šelmou užasla; poklonili se drakovi, že dal té šelmě svou pravomoc, a poklonili se také šelmě se slovy: ,Kdo je podobný té šelmě a kdo s ní může bojovat?'" (13,3-4). Tato otázka je tragickou parodií na píseň Mojžíšovu, opěvující zázrak rozdělení Rudého moře. Janovo vidění prohlašuje za démonickou každou pozemskou moc - politickou, vojenskou či ekonomickou - která vyžaduje absolutní a nekritickou poslušnost. Řím byl jedním příkladem takové moci; od té doby jich bylo mnoho dalších. A na duchu šelmy nemají podíl pouze velmoci. Instituce všeho druhu - velké nebo malé, národní, nadnárodní nebo místní - mohou s šelmou spolupracovat.
Zjevení nás vážně varuje, abychom na takové zkaženosti a pýše neměli podíl. (TBD)

ŠELMA ZO ZEME:
...
V tejto šelme sa tá prvá uskutočňuje a realizuje. Ak teda prvá šelma predstavuje ideu „kráľovstva sveta“, stojaceho v opozícii voči Božiemu Kráľovstvu, potom druhá šelma, pozemská, predstavuje tých, ktorí túto ideu uskutočňujú a to prostredníctvom IDEOLÓGIE (uctievanie Šelmy) a USKUTOČŇOVANIA diela Šelmy. V praxi môžeme v tejto pozemskej šelme vidieť stelesnenie ľudí, ktorí slúžia idee Šelmy:

- Veda (konajú znamenia a zázraky a dávajú Šelme prostriedky vládnuť) – Veda je novým náboženstvom našej kultúry. Ako taká už dávno presahuje hranice svojej kompetencie. Osobuje si právo byť nad morálkou, chce „nerušený vedecký výskum“ – nerušený nejakými morálnymi obmedzeniami, lebo čo prospieva vede, to je dobré. Okrem toho už dávno prekročila svoje prirodzené hranice a okrem poznávania vecí a zákonitostí vynáša už aj ďalekosiahle, vskutku náboženské závery. Do mašinérie Pozemskej šelmy vnáša zhruba toto:
1) ateizmus – ak vieme ako hodinky pracujú, nemusíme veriť v mýtického hodinára, ktorý ich vraj zostrojil! Nech žije človek, neobmedzený pán sveta, Boh nad všetkými „bohmi“! To je čosi, čo politikom a rôznym ,,sociálnym inžinierom“ nesmierne vyhovuje!
2) konzum – ohurovanie ľudí pozlátkom pokroku a spústy možností zábavy, úletov a podobne na úkor zmyslu života a jeho transcendencie. Skutočné ópium ľudstva – či už materiálne (luxus, konzum), alebo ideologicky (ak vieme ako veci fungujú a vieme ich využívať pre seba, nemusíme sa starať otázkou aký majú (a my s nimi) zmysel a cieľ.)
3) Súčasne dáva Šelme – štátu prostriedky k diktatúre, o ktorej Zjavenie hovorí. Čím by bol moderný štát bez výdobytkov vedy a techniky, že?

- Ekonomika je druhá podobná oblasť. Stáva sa meradlom dobra a zla. Čo napomáha ekonomickému rastu, je dobré a čnostné. Čo mu prekáža, je zlé, fanatické…

- Politici (uskutočňujú dielo Šelmy) – novodobí mesiáši, sediaci na výslní moci a slúžiaci jej a presadzujúci jej uplatňovanie!

- Štátne cirkvi (vyzerajú ako Baránok, ale hovoria ako Drak) – či už ako organizácie, alebo ako jednotliví duchovní, poplatní „štátu“ a „modernosti“ a pod. Spoločne by sme ich asi označili za „liberálov“, či už ide o jednotlivých potentátov, alebo o celé organizácie, opúšťajúce Evanjelium v prospech „modernosti“ – napr. už spomenutá Švédska štátna luteránska cirkev a pod.

- Ideológovia, ktorí tieto cirkvi úspešne kopírujú, napodobňujú a nahrádzajú.

Zbožštění člověka, podpořené vhodnou propagandou /vzpomeňme jen na verše českých básníků, oslavujících v padesátých letech devótně, vpravdě „nábožensky" sovětského diktátora Josifa Stalina/, patří k trvalému ohrožení lidských dějin. V cílené propagandě podbízí se „duchovno" pohanských náboženství surové realitě politiky mocných. (AZN)


58.
označiť príspevok

teóma muž
   31. 3. 2018, 23:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   1. 4. 2018, 15:21 avatar
Tu sa hovorí o svete, ktorý bude niesť znaky týchto ríš a to všetko sa premení príchodom Krista v prach.

Je to obraz postavy, ktorá sa ukázala vo sne Nabuchodonozorovi a ktorý mu Boh skrz daniela vyložil,

Jasne hovorí o štyroch ríšach, z ktorých je poskladaná postava a tá postava v sebe nesie črty týchto ríš.

1 Babylon

Prvá ríša z postavy bola Babylon - „Ty si tou zlatou hlavou a po tebe povstane iné kráľovstvo.“ (Dan 2:38-39) to iné po babylonskom bola Médsko - perzská ríša.

Nabuchodonozorov potomok, Balsazár, keď mu na hostine časť ruky oznámila koniec babylonského kráľovstva: „Mene, mene, tekel ufarsín. „Ešte v noci bol zabitý Balsazár, kráľ Chaldejov.

2 Médsko - perzská ríša

Méd Dárius sa ujal kráľovstva (Dan 5:30-31)

Nástupnickou ríšou po babylonskej je teda Médsko - perzská ríša. No a tá bola porazená Gréckom a to Alexandrom Macedónskym.

3 Grécko

Tretia ríša je Grécko. Keď Alexander Macedónsky zomrel, ríša bola rozdelená na štyri časti.

A nakoniec ríša, ktorá sa nemenuje no indície naznačujú na Rímsku ríšu - zlepenec železa a hliny .

4 Rímska ríša

A máme tu štvrtú ríšu – Rímska ríša. „A štvrté kráľovstvo bude tvrdé jako železo, lebo železo drví a krúši všetko, a tedy jako železo, ktoré poláme to všetko, tak aj ono rozdrví a poláme“.

No objaví sa kameň, ktorý nebol v rukách a udrie do nôh obrazu postavy, ktorá predstavovala tieto štyri ríše ako jednu na druhej a stálo to na nohách z hliny a železa, ktoré predstavovali Rímsku ríšu, až sa to všetko nakoniec zrútilo, keď príchod Krista, udrel do nôh - štvrtej ríše. Teda Rímska ríša predstavovala nohy zo železa a z hliny, ktoré dobre nedrží a do ktorých udrelpríchod Kristov.

Ako vieme, tak nastal rozpad pohanskej Rímskej ríše , no podobu aká bola a jej povahu nesie čudný zlepenec a je zjavná nesúdržnosť spojenectiev nadväzujúcich na pohanskú rímsku ríšu a to tak ako nesúdrží železo s hlinou. No majú zásadný vplyv na celkové svetové dianie a veľkú moc. No medzitým Boh založil kráľovstvo Ježiša Krista, ktoré nie je vidieť, pretože nie je z tohto sveta a tomuto kráľovstvu nebude koniec. Ján 18:36 Ježiš odpovedal: Moje kráľovstvo nie je z tohoto sveta; keby bolo moje kráľovstvo z tohoto sveta, moji služobníci by zápasili o to, aby som nebol vydaný Židom. Ale teraz moje kráľovstvo nie je odtiaľto

Áno, je tu, no nie je odtiaľto - zo sveta a ako vidíme, tak Ježiš nevládne na spôsob kráľov tohto sveta a ani nepoužíva zbrane tohto sveta! Ako teda vidíme Ježišova smrť sa premenila vo víťazstvo! A jeho príchod to všetko premení v prach.

„Tes2 8A potom bude zjavený ten bezzákonný bezbožník, ktorého Pán Ježiš zabije duchom svojich úst a zkazí zjavením svojho príchodu“

34A hľadel si dotiaľ, až sa odtrhol kameň, ktorý nebol v rukách, a uderil obraz do nôh, ktoré boly zo železa a z hliny, a rozbil ich na prach. 35Vtedy bolo razom rozdrvené železo, hlina, meď, striebro i zlato, a bolo to jako plevy z humna letného času, a odniesol to vietor tak, že sa tomu nenašlo nikde miesta, a kameň, ktorý uderil obraz, stal sa velikým vrchom a naplnil celú zem

Paralelne k tomu je sen o štyroch zvieratách, ktoré hovoria práve o tom istom.

PROROK DANIEL

7. kapitola

Danielove videnia: Štyri vetry a štyri zvieratá. Starodávny dňov. Podobný synovi človeka.
1V prvom roku Balsazára, babylonského kráľa, videl Daniel sen a videnia svojej hlavy na svojej posteli. Vtedy napísal sen a povedal z neho hlavné veci. 2Daniel hovoril a riekol: Videl som vo svojom videní vnoci a hľa, štyri nebeské vetry sa vyrútily na Veľké more. 3A štyri veľké zvieratá vystupovaly z mora, rozdielne jedno od druhého. 4Prvé bolo jako lev a malo krýdla orla. Hľadel som, až mu boly krýdla vytrhané, a bolo pozdvihnuté od zeme a postavené na dve nohy jako človek, a bolo mu dané srdce človeka. 5A hľa, iné, druhé zviera sa zjavilo, podobné medveďovi, a bolo postavené po jednej strane, a malo tri rebrá vo svojej tlame, medzi svojimi zubami, a takto mu povedali: Vstaň a nažer sa hojne mäsa! 6Potom som videl a hľa, zase iné zviera čo do podoby jako leopard, ktoré malo štyri vtáčie krýdla na svojom chrbte, a štyri hlavy malo zviera, a bolo mu dané panstvo. 7Potom som videl v nočných videniach a hľa, i štvrté zviera vystúpilo, strašné a hrozné a veľmi silné, ktoré malo veľké železné zuby; žralo a krúšilo a ostatok šliapalo svojimi nohami a to bolo rozdielne od všetkých zvierat, ktoré sa boly zjavily pred ním, a malo desať rohov. 8Pozoroval som jeho rohy, a hľa, iný roh malý vystúpil medzi nimi, a tri z prvých rohov boly vyvrátené pred ním od koreňa a hľa, oči boly na tom rohu jako oči človeka a ústa, ktoré vravely veľké veci. 9Hľadel som, až boly postavené tróny, a posadil sa Starodávny dňov; jeho rúcho bolo biele jako sneh, a vlasy jeho hlavy jako čistá vlna; jeho trón plamene ohňa; jeho kolá horiaci oheň. 10Ohnivá rieka tiekla a vychádzala zpred neho; tisíc tisícov mu slúžilo, a desaťkrát tisíc desaťtisícov stálo pred ním; zasadol súd, a boly otvorené knihy. 11Vtedy som pozrel a hľadel som pre hlas velikej reči, ktorú hovoril roh, a hľadel som, až bolo zviera zabité a jeho telo zahubené a dané, aby ho spálil oheň. 12A ostatným zvieratám odňali panstvo, avšak bolo im dané predĺženie života do času a do vymeraného času.

No a tu je príchod Krista

13Videl som v nočných videniach a hľa, s nebeskými oblakmi prichádzal ktosi na pohľad ako Syn človeka a prišiel až ku Starodávnemu dňov, a dali mu priblížiť sa pred neho. 14A bolo jemu dané panstvo i sláva i kráľovstvo, a slúžily mu všetky národy a ľudia a jazyky; jeho panstvo je večným panstvom, ktoré nepominie, a jeho kráľovstvo je také, ktoré nebude zničené. 15A môj, Danielov, duch sa zhrozil v mojich vnútrobách, a videnia mojej hlavy ma predesily.

Výklad videnia; štyri svetové ríše. Všesvetové kráľovstvo Kristovo.

16A vtedy som sa priblížil k jednému z tých, ktorí tam stáli, a pýtal som sa ho na istotu všetkého toho. A povedal mi a oznámil mi výklad vecí. 17Tie veľké zvieratá, ktoré sú štyri, sú štyria kráľovia, ktorí povstanú zo zeme. 18Ale kráľovstvo dostanú svätí Najvyšších, a držať budú kráľovstvo až na veky a až na veky vekov. 19Vtedy som chcel vedieť istotu o tom štvrtom zvierati, ktoré bolo rozdielne od nich od všetkých, strašné náramne, ktoré malo zuby zo železa a pazúry z medi, ktoré žralo a krúšilo a ostatok šliapalo svojimi nohami, 20jako aj o desiatich rohoch, ktoré boly na jeho hlave, a o tom inom, ktorý bol vystúpil, a padly pred ním tri, o tom rohu, ktorý to mal oči a ústa, ktoré vravely veľké veci, a bol na pohľad väčší ako jeho druhovia. 21A hľadiac videl som, že ten roh viedol vojnu so svätými a premáhal ich, 22až prišiel Starodávny dňov, a daný bol súd svätým Najvyšších, a prišiel čas, a kráľovstvo prevzali svätí. 23Takto povedal: Štvrtým zvieraťom bude štvrté kráľovstvo na zemi, ktoré bude rozdielne od všetkých kráľovstiev a požerie celú zem a pomláti ju a rozdrtí ju. 24A desať rohov znamená, že z toho kráľovstva povstane desať kráľov, a po nich povstane iný, ktorý bude rozdielny od predošlých a poníži troch kráľov. 25A bude vravieť slová proti Najvyššiemu a unaví svätých Najvyšších a bude pomýšľať na to, že premení časy a zákon. A budú vydaní do jeho ruky až do času a čias a do polovice času. 26Ale potom zasadne súd, a odnímu jeho panstvo, aby ho vyplienili a zahubili až do konca. 27A kráľovstvo, panstvo a veličenstvo kráľovstiev pod všetkými nebesami bude dané ľudu svätých Najvyšších; jeho kráľovstvo je večným kráľovstvom, a všetky panstvá budú jemu slúžiť a poslúchať ho. 28Až potiaľto koniec veci. Mňa, Daniela, veľmi desily moje myšlienky, a zmenilo sa jasné vzozrenie mojej tvári, avšak som zachoval vec vo svojom srdci.


2.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   31. 3. 2018, 21:55 avatar
Nikto z vas nema vyhovorky.Tvrdite ze Neviestka su mikulasenecka rkc. Ta kurva ale mala dcery co sa podali na svoju mater. Takze vsetky boli v modlarstve a mali falosne vnimanie pisiem, Krista, evanjelia. Ak by nie tak podla ich viery v Jezisa Krista by mali byt udajne vsetci zachraneny podla povrchneho chapania pisiem.


3.
označiť príspevok

kntsz muž
   31. 3. 2018, 22:07 avatar
K tomu netreba vôbec komentár.
Usvedčuje vás oboch vaša reč, ktorou sú preplnené vaše srdcia.
Samá zloba a nenávisť.
Ste veľmi , ale veľmi vzdialení od Krista, ktorého charakterizujú tieto slová:
"Nebude sa škriepiť, ani kričať nebude a nikto nepočuje jeho hlasu po uliciach. Trstiny nalomenej nedolomí a knotu dymiaceho neuhasí, kým neprivedie právo k víťazstvu a v jeho mene budú dúfať národy."


4.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   31. 3. 2018, 22:10 avatar
3

Tu nejde o zlobu, ale o identifikáciu a odkrytie toho, kto je tá šelma s rohami baránka no hovoriaca ako satan.

Teba to nezaujíma? Znamenie šelmy je totiž vážna vec.


6.
označiť príspevok

kntsz muž
   31. 3. 2018, 22:21 avatar
4-
zaujíma, preto som reagoval.
Ako sa odkrývať šelma - satan s penou na ústach?


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:23 avatar
Moja teoria ze selma je clovek

Nie konkretny clovek ale clovek ako druh

Ked vidim ako sa k sebe ci okoliu ludia navzajom spravame tak mi to sedi


12.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   31. 3. 2018, 22:31 avatar
7
To už je prijatie znamenia šelmy, ktoré sa prejaví na myslení aj konaní jednotlivcov.
Súhlasí -era-


13.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 3. 2018, 22:31 avatar
7. Lenže nie všetko konanie ľudského druhu je zlé a ničivé. Takže druh by som vynechal. Ľudské telo proste umožňuje dobro i zlo. A dobro nerovná sa zlu. Alebo inak: Baránok nerovná sa šelma.
Skrze človeka sa môže prejaviť jedno i druhé.

Šelma bude skôr netelesná inteligencia, schopná istým spôsobom poslúžiť si človekom, ak jej v tom človek nezabráni.


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:33 avatar
To nie je o tele

Telo je len nastroj ducha

A duch je od prirodzenia egoisticky

Takze ako som povedal - mne to sedi na cloveka ako druh


19.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 3. 2018, 22:39 avatar
14. Ty nemáš žiadnu skúsenosť s neegoistickým konaním človeka?


22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:39 avatar
Nemam

Clovek vzdy kona len to co chce alebo musi

Aj vo wiki sa pise ze neegoisticke konanie neexistuje


24.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 3. 2018, 22:43 avatar
22. OK. Ale egoistické podľa tohto potom nerovná sa zlé v morálnom zmysle. Teda egoizmus nemusí vždy poukazovať na šelmu.


25.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:44 avatar
Pre mna egoisticke je zle

Lebo urcite existuje aj alternativa

Ked dobrovolne konas co chce niekto iny

A este mas z toho aj radost

Ale takeho som este nestretol


27.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 3. 2018, 22:45 avatar
25. Keď dobrovoľne niečo konáš, znamená to, že to chceš konať. Či?


28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:46 avatar
Nejde o to ci to chces

Mozno to aj nechces

Ale podriadis sa voli druheho


30.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 3. 2018, 22:49 avatar
28. Keď dobrovoľne niečo konáš, znamená to, že to chceš konať.


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:50 avatar
Dobrovolne znamena ze ta nikto nenuti


33.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 3. 2018, 22:53 avatar
31. Presne. Lebo máš dobrú vôľu čin vykonať. Chceš to, čo chce ten druhý. Chceš to z lásky, resp z poznania, že ten druhý chce dobrú vec. To je "egoistický" dobrý čin. A ten nemá nič spoločné so šelmou. Práve naopak.


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:54 avatar
Ja dam druhemu aj cigu ked ma poziada

Je to dobry cin?

Ked cigarety skodia zdraviu?


51.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   31. 3. 2018, 23:21 avatar
22

Mat 7:18 Dobrý strom nemôže rodiť zlé ovocie ani zlý strom rodiť dobré ovocie.

Nie je ťažké pochopiť obyčajnú záhradkársku logiku. Nie je predsa možné, aby strom niesol ovocie, ktoré by bolo v protiklade k povahe jeho koreňa a teda celého stromu. Ak je koreň zlý, tak je jasné, že aj celý strom je zlý a ponesie zlé ovocie.

A preto Ježiš hovorí :Mat 12:33 Ale urobte strom dobrým, a urobíte i jeho ovocie dobrým; alebo urobte strom zlým, a urobíte i jeho ovocie zlým. Lebo strom sa pozná po ovocí.

Človek je ako strom. Koreňom je jeho srdce a nie vôľa sama. Neexistuje žiadny možný spôsob, ako by sa vôľa mohla rozhodnúť niesť ovocie, ktoré je v protiklade k povahe jeho koreňa. Ak je koreň zlý, strom zákonite ponesie zlé ovocie.

Preto človek je ako niekto, kto stojí pri svoje pokladnici. Pokladnica je jeho duchovná schránka - srdce. Nie je možné, aby vybral čisté zlato z truhlice, ktorá je naplnená len zhrdzaveným železom. Obsah srdca určujú slová a činy, ktoré je možné vyniesť. Vôľa pre svoje rozhodnutia musí siahať do srdca. Preto každá myšlienka, slovo a skutok človeka bude niesť povahu toho, čo je uložené vo vnútri – v srdci.

A preto, kto uveril pravému evanjeliu Ježiša Krista, tak predsa nemôže zmýšľať ako keby neveril. Preto nemôže ani žiť ako keby neveril! Je to už dobrý strom, lebo koreň – srdce je obnovené - znovuzrodené - nové. Potom aj ovocie bude niesť povahu toho, čo je vo vnútri - v srdci.


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 23:23 avatar
Realita tak ja neviem jak ty ale strom som uz videl

A ziaden nerodil vyslovene zle alebo dobre ovocie

Vzdy sa na strome naslo aj pohnite, aj odobane aj nedozrete aj dobre


61.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   1. 4. 2018, 01:05 avatar
54

Neber to doslovne, ale vnímaj pointu. Nebudem predsa to prirovnávať k DNA každého stromu. Hoci aj to by sa dalo. Zmením DNA - informáciu v semene a urobím zo stromu, ktorý rodí nepožívateľné ovocie na strom, ktorý rodí dobré ovocie.

Tak podobne sa vierou do srdca človeka dostane informácia od Boha - semeno Ducha - Slovo, ktoré sa zakorení a rodí sa nový človek a bude donášať ovocie, ktoré bude niesť povahu toho semena ducha - Slova Božieho.


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 4. 2018, 02:24 avatar
To je idealny stav

Ale realita pri stromoch ako aj pri ludoch je aka som napisal

Teda ze kazdy obcas zlyha, niekedy sa zas dari a inokedy nie

Niekedy sa ti nechce

Inokedy ta ovladne vasen

Semtam podlahnes nejakej zavislosti

A aj napriek tomu nemusis byt zly clovek


29.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   31. 3. 2018, 22:47 avatar
13
Lenže Písmo vykladá čo je šelma aj kto je žena sediaca na nej. Problém je v identifikácii druhej šelmy, ktorú Písmo nepomenováva. V Danielovi sú presné pomenovania zvierat, ktoré reprezentujú ríše - Babylónsku, Médo - Perzskú, Grécku a štvrtú nepomenováva no podľa indícii z písma sa jedná o Rímsku ríšu a satan jej dal svoj trón a veľkú právomoc. Druhá šelma je náboženský systém, ktorý ako keby mal pomáhať vzdať úctu tej prvej šelme, ktorá sa akože uzdravila zo smrteľnej rany.


15.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 22:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:35 avatar
Moje teorie ostavaju v platnosti az kym nenajdem lepsie teorie ktore lepsie vystihuju podstatu

Ty selma akasi


21.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 22:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:40 avatar
Mne moje teorie vyhovuju - davaju mi zmysel

A vam mozno budu davat zmysel az po case

Ked dostatocne dozriete


38.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 23:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 23:01 avatar
Neriesim fotonko

Robte si co chcete

Mate na to vysostne pravo


40.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 23:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 23:06 avatar
Nesklapnem

Mam na to vysostne pravo

Tak ako vy


42.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 23:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 23:09 avatar
Neriesim co si o mojich teoriach myslite

Zjavne este nedozrel cas aby ste im chapali


44.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 23:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 23:13 avatar
Chod uz spat bo sa ti sniva


46.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 23:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 23:17 avatar
Heh Tvoja zena musi mat z teba radost


48.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 23:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 23:19 avatar
A nevadi ti to?

Co ked sa do mna buchne?


50.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 23:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 23:22 avatar
To som rad

Vzdy mi islo o to aby som vas sokoval


53.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 23:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 23:25 avatar
Aj ty si ma dnes sokoval ked si uznal ze ZIDIA UROBILI CHYBU


56.
označiť príspevok

Fotooon muž
   31. 3. 2018, 23:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 23:27 avatar
Beriem to ako ustretovy krok od teba


17.
označiť príspevok

kntsz muž
   31. 3. 2018, 22:36 avatar
7-
enax - nik nie je dokonalý. Jediný dokonalý človek na tejto zemi bol Kristus a aj toho sme označili za poloboha.
Dôležité - či skorej naše poslanie je nachádzať a nájsť cestu aj k ľuďom, ktorí nám ubližujú.
Ešte kedysi za mlada som si pre seba konštatoval: Ak budem zlý ku svojim blížnym, tak iste aj oni budú ku mne zlí. Ak však k nim budem dobrý, je šanca, (žiaľ iba šanca) že aj oni budú ku mne dobrí. A teraz si vyber čo je lepšie.


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:38 avatar
Nemas taku istotu koli nasej jedinecnosti a inemu stupnu vyvoja kazdeho jedneho z nas

Este treba doplnit nasledujuce moznosti ;

Ty budes zly a okolie k tebe dobre
Ty budes dobry a okolie k tebe bude zle

A tym je zoznam moznosti uplny


35.
označiť príspevok

kntsz muž
   31. 3. 2018, 22:56 avatar
18-
správne.
Predstav si, že som už mal rozpísanú možnosť, že podobne - zrkadlovo to môže vnímať aj protistrana. Potom som to zotrel, aby som príspevok nenaťahoval.
Tým však to moje konštatovanie dostáva logiku. Lebo ak som zlí a neuvedomujem si to, tak keď sa budem snažiť byť dobrým možno aj dobrým sa niekomu môžem javiť. Inému sa však stále môžem javiť ako zlý.
Z toho mi vyplýva, že ak si chcem aspoň s niekým rozumieť, musím sa stále snažiť byť dobrým a potom je šanca, že niekomu sa takým aj môžem javiť. Ak však budem vedome zlý, tak nie je šanca, že by som sa niekomu javil dobrým.
 


36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 3. 2018, 22:57 avatar
Ja by som takuto reciprocitu neriesil

Treba sa snazit byt dobrym neustale bez ohladu na okolnosti

Lebo byt zlym sposobuje druhym aj sebe bolest

A nikto nema rad bolest

Preto sa tomu treba vyhybat

Kto pozna bolest nikdy nebude chciet bolest sposobovat
Súhlasí kntsz


8.
označiť príspevok

kntsz muž
   31. 3. 2018, 22:23 avatar
oprava 6- ako sa dá odkrývať .....


10.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   31. 3. 2018, 22:29 avatar
6

Odkrytie je aj v prospech teba, že. Tak aká pena.


26.
označiť príspevok

kntsz muž
   31. 3. 2018, 22:44 avatar
10-
možno som sa nepresne vyjadril.
Hovorí sa, že ak máš vážny problém, tak ho musíš riešiť v kľude s vyrovnanou mysľou.
Ty aj 6363 hľadáte satana a vaše príspevky kypia satanskou zlobou a nenávisťou proti RKC. Takto ho nenájdete, skorej si myslím, že ovláda vás.


11.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   31. 3. 2018, 22:30 avatar
Kristof vzdy ked tu bol niekto z rodu Adamovho ako Abel a iny bol tu i Kain ... . Ja som veriaci Bohu nie vierovyznaniam lebo vidim ze tie nevedu skutocne k oslobodeniu a Kristovi ako to o sebe radi propaguju. A spravne zosobnuje antikristov. Jeden z nich bol napriklad i Wojtila ktory ma prave duchovne meno Belzebub cize satan, kolki nalateli mu ? Dokonca niektori sa k nemu i modlili! Cize Jan Pavel bolo pokradnute a kto mu na to naletel to je jest pokrm s krvou..., ak by sa ludia modlili v Duchu a Pravde rozpoznavali by prave mena a mnoho ineho no su bezne daleko od pravdy, no pride vytriezvenie a posledny sud ukaze skryte veci. A Antipas a iny boli duchovne zamordovany ked wojtila skapal skorej nez mal( bolo to zabitie za ktorym bol jeho nacisticky nasledovnik), a boli zvolany pred telo ktore akoby znovu ozilo ( mikulasenecka predstava zombies vzkriesenia) kde jeho identicke dvojca slo sluzit dalej. Ti co to videli ich to bytostne zlomilo boli duchovne pomordovany- oklamany. 8 kralov zo 7 v knihe zjavenie su vsetko mikulasenecky papezi z dvojciat a ti co tam mali byt i ale mali iny post. Ten 8 zo 7 bol Obama pravym menom podla pisma ANA a AVA dvojicky buzny z Mandeleho incestu. Bal sa odhalenia ako tzv cierneho antikristivskeho papeza a chcel skorej moc. Tak miesto neho je tam ten co riadil vsetko dovtedy z uzadia, lucifer Akeldama incestman Borgoglio.


20.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   31. 3. 2018, 22:39 avatar
Vsetko co tu pisem je z lasky a velkej trpezlivosti. Pisem pravdu Boh vie. I ked mi praju smrt a idu proti mne. Pravda lieci a oslobodzuje pokornych co su ochotny zbavit sa lzi a zmenit mysel. Tych co sa vzopru to znici. 666 su tri svetske moci, ludske judasske nabozenstvo reprezentovane mikulaseneckym Vatikanom ( prave meno Tyrus, kto myslite ze su jeho obyvatelmi co im Jezis hovori ze beda im ?) druha 6 je politicka moc reprezentovana OSN, tretia 6 je kulturno vedecky svet siriaci dezinformacie ako je big bang, evolucia, cierne diery, slnieckarstvo, vesmir o 8-9 planetach, rok o 365-6 dnoch a mnoho ineho. Kupovanie a predavanie je davanie deciek z incestu do inych rodin kukuckovy princip, bocian nesie zasielku..., a z incestu plno buzien lezieb diktatorov zlych prevratenych ludi na najvyssich postoch


32.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   31. 3. 2018, 22:52 avatar
A tretia 6 je reprezentovana NASA. Takmer by som zabudol dodat. 26. Ja som uplne kludny a v klude ti hovorim ze si pametaj co si tu napisal slnieckar. Mas projekciu a ruhania na adresu toho kto vedie mna roztrhaju kazdeho na kusocky z antikristov. Idem do hajan. Oddychnut si od ludi ako si ty


59.
označiť príspevok

ranexil muž
   31. 3. 2018, 23:55 avatar
Jaaaj. Toto bol povzdych.
Fot9n
Čo je to byť znovuzrodeni?
Veriť v takéto odhalenia?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:57,  Milan a čo baby? To sa tiež nezastavíš, alebo už ťa tak nebavia?
dnes, 12:57,  Brutálne. *04
dnes, 12:56,  Ale celkom sa mi páčia, Covid je tiež dosť pekný. Najlepšie by to ohodnotil prezident J....
dnes, 12:52,  KDE JE ROPA ALEBO ZLATO, TAM NECHÝBA USA S NATO.*04
dnes, 12:50,  Veru, kvietky a mňa nezastavíš. *13*13
dnes, 12:49,  Milan ie kvietky boli najprv v Tatrách, no teraz sú už aj v Poprade neďaleko za sídliskom....
dnes, 12:31,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/117770448_10216667144543342_2295046825945602329_o.j...
dnes, 12:27,  306- ísť po tvojich myšlienkach a samostatne sa k nim vyjadrovať asi nepovedie k pochopeniu...
dnes, 12:24,  Zuzka8 - pred večerou, alebo po raňajkách?
dnes, 12:15,  djjaro, nevedel som, že tvrdenie: "Myslenie je mimo subjektu a objektu" je rozbor a...
dnes, 12:13,  kntsz, tu sú: „280“ - napíšem /zopakujenm/ niečo z môjho duchovna. Aj debil je ronako...
dnes, 12:12,  kntsz, do ničoho sa Ťa nesnažím napasovať, ani Ti nič nenanucujem. Reagujem na Tvoje...
dnes, 12:09,  Nie ja som zdravy hetero a to ze Vladimir je najkrajsia a najcistejsia bytosť je holy fakt nic viac
dnes, 12:06,  viete čo povedal Forest Gump.. *03
dnes, 11:48,  A podla poznania*21
dnes, 11:47,  -era - to spravne pochopil ,, lebo zaklady su rovnake ale vnimanie toho ma kazdy inak podla duse
dnes, 11:46,  Lebo sa mi zda ze ti to odporuje steeiner urbil len rozbor a ano -era- spravne napisal ze kazdy...
dnes, 11:43,  No ved sam na sebe vyskusaj ci to co napisal steiner dava logiku a preco
dnes, 11:42,  Lemmy- rozdávaš tituly, ktorý ty už dávno máš. Stačí nám tu jeden takto titulovaný a...
dnes, 11:27,  Lemmy - keď potrebuješ striasť gaštany , daj si inzerát a neotravuj tu. Snaž sa a možno...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neexistuje cesta ku šťastiu, pretože šťastie je cesta.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(184 037 bytes in 0,254 seconds)