Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto je Duch Svaty? Je to ziva tretia Bozska osoba. Nie je to energia,sila. Nie je nieco, ale Niekto.

29
reakcií
3223
prečítaní
Tému 13. septembra 2016, 20:53 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   13. 9. 2016, 20:53 avatar
Duch Svätý nie je niečo ...

Duch svatý není něco, ale někdo: Je to živá božská osoba. Jedno z pokušení naší doby, kdy se tolik mluví o různých energiích, je představovat si Ducha svatého jako pozitivní energii, jako teplo či jiný příjemný pocit nebo jako pohonnou hmotu křesťanského života

Duch svatý není něco, ale někdo: Je to živá božská osoba. Jedno z pokušení naší doby, kdy se tolik mluví o různých energiích, je představovat si Ducha svatého jako pozitivní energii, jako teplo či jiný příjemný pocit nebo jako pohonnou hmotu křesťanského života. Duch ale není žádný duchovní benzín ani jen vítr, který občas zaduje do plachet, ani posvátný pták.
Evangelisté při Ježíšově křtu jen popsali, že Duch svatý sestupoval na Krista „jako když se snáší holubice“. Jan Křtitel nejspíš viděl něco slovy neuchopitelného, nepopsatelného.
Duch svatý je osoba, se kterou máme žít v úzkém osobním vztahu jako s blízkým přítelem. A prosíme-li o Ducha svatého, pak bychom měli vědět, že s ním musíme jednat jako s osobou, nemůžeme s ním manipulovat. Ani on s námi nemanipuluje, čeká, až ho pozveme, ctí naši svobodu.
Energii nelze zarmoutit. Ale Písmo říká, že je možné zarmucovat Ducha svatého, tak jako můžeme zarmoutit partnera nebo přítele – tím, že nedáváme prostor jeho lásce (srov. Ef 4,30).

zdroj: www.vojtechkodet.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

gabriel pb
   15. 9. 2016, 14:54 avatar
veľa šťastia v hľadaní


2.
označiť príspevok

teóma muž
   13. 9. 2016, 21:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

teóma muž
   13. 9. 2016, 21:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

teóma muž
   13. 9. 2016, 21:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 9. 2016, 05:58 avatar
Duch svätý je tretí člen svätej trojice, ak berieme svätú trojicu podľa evanjelia a ni e podľa dogiem o trojjedinom bohu. Tam bol duch svätý postavený ako najmenší z trojice. a ja by som nechcel byť v koži toho, čo to vymyslel a ešte aj nariadil veriacím veriť.
Lebo takto: Ak sa prehreší niekto proti duchu svätemu, to nemôže odpustiť ani syn a ani otec, tým ježiš jednoznačna vyvýšil ducha svätého nad seba a aj nad jeho otca. A jeho otec vynáša úrodu z vinice, ale kde inde ak nie do časopriestoru ducha svätého. Teda podľa teorie štvrtého rozmeru, ak je náš vesmír rozmer nula, potom časo priestor otca a syna je plus jeden, potom by duch svätý mohol byť časopriestor dva na osi čtvrtého romeru.
Ale prečo k nám môže prísť iba skrze otca a syna ?
Z tohoto rebusu sa vykrútili cirkevní znalci veľmi nešťastne, že vytvoprili akýsi nepochopiteľný trojuholník trojitého boha, kde sa to točí dokola a nemá to začiatok ani koniec, tda guláš.
Ja som radšej hľadal v evanjeliu a našiel som ježišov výrok: Tak ako jasom vo vás a vy ste vo mne, tak ja som v mojom otcovi a môj otec vo mne. Teda Ježiš je spolu s nami a s otcom, ale otec je iba sním ???? Ale čo otec ? Ten práve je s duchom svätým.
A jediné riešenie tohoto rebusu je reťaz. teda ohnivko, alebo oká reťaze. Reťaz, ktorá spája dobro a zlo.
A teda v každom opku reťaze musia byť ďaľšie dve oká, pred a za. A teda aj v oku reťaze ježiša sú dvaja, potom je tam oko reťaze jeho otca a naše oko. A v oku reťaze jeho otca je oko reťaze ježiša a ducha svätého. Ducha dobra.
A v našom oku reťaze je ježiš a satan. a v satanovom oku sme my a duch zlý. Teda to je spojnica reťaze medzi duchom dobrým a duchom zlým. A teda najkratšia cesta ducha svätého k nám je cez ježiša, lebo je v oku reťaze svojho otca, kde je aj oko ducha svätého.
No a podľa tohoto by mal byť Duch svätý spojený priamo s duchom dobra. Istý čas som robil v nemecku, kde si ľudia na svätého ducha na verejnosti blahoželali k sviatkom tak, ako sa to u nás robí na vianoce a veľkú noc.
teda duch svätý je podľa modelu reťaze najvyšie, ale je až za ježišom a jeho otcom. A preto nám ducha svätého môže prideliť len ježiš.
A preto ježiš pred smrťou hovoril svojim učeníkom: Satan si vás vyžiadal, ale ja sa budem za vás modliť. A ja sa domnievam, že sa modlil priamo duchu svätému, aby pomohol jeho učenníkom.
Preto možno okrem petra nikto z nich nebol pápežom ?


6.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 9. 2016, 06:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 9. 2016, 06:20 avatar
Asi si si nevšimol, čo citujem a z čoho vychádzam.


9.
označiť príspevok

tomii muž
   14. 9. 2016, 08:19 avatar
veru elemir trepes dva na tri


24.
označiť príspevok

Veličenstvo
   14. 9. 2016, 15:16 avatar
Ja by som Ducha postavil medzi Otca a Syna. Sú dve cesty k Otcovi, cez smrť, alebo cez Ducha. Prijatím Syna za brata prijímame jeho Otca za nášho Otca a Duch je medzi nami a Otcom. Medzi človekom a Otcom je buď Syn a Duch, alebo svet a smrť.


8.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 9. 2016, 08:16 avatar
vsak to je dobre, ze sa modlite a tuzite od rana do vecera po smrti a starate sa o svoju smrt viac ako o Zem
ked parazitizmom a obzerstvom bude ludstvo na pokraji vyhynutia, budete sa urcite modlit este viac
velmi dobre Psycho a vobec nie chore


10.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 9. 2016, 08:20 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=e9C332OGlhI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

modlite sa k posmrtnemu svetu
pretoze tento tu ste ako sarance zdevastovali
a vas jebnuty Boh nikde


11.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 9. 2016, 08:22 avatar
keby som mohla naplula by som vam do ksichtu a nazvala vas bestiami
ale nemozem, pretoze sa slusne modlite za vasu smrt, za vykapanie, za vymretie, za vyhynutie
co mam robit, predsa ste bestie
a su tu Wau peniaze a mozem si za ne kupit napr.vodu


12.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 9. 2016, 08:22 avatar
wau peniaze


13.
označiť príspevok

sta2rky muž
   14. 9. 2016, 08:45 avatar
Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom.

Každý zdravý človek je sugestibilný, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie..
Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď..
Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo a so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci je im umožnené pôsobiť v spoločnosti.

Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu z posmrtnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovaniu nadprirodzených síl do života veriacich a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy.
Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.


14.
označiť príspevok

elemír muž
   14. 9. 2016, 10:31 avatar
Oháňašsa tu qvantom informácii a kadejakých hovadín a pri tom zbytočne strácaš to, čím si iní vylepšujú život.
So svojím zdravým rozumom, racinálnym úsudkom a kvantom informácii si ešte stále ďaleko od toho, čo my využívame na zlepšenie života.
Ľudský mozog zastal na zdravom usudku a racionálnom rozume, ale veriaci objavilio duchovno, ktoré he ďalej za tým, čo di myslíš, že je ľudský mozog schopný,
A preto sme my o krok vpred a tebe ten krok zatiaľ chýba, ďalej ťa nepustí tvoj zdravý rozum. Ak totopreklonáš, zistíš, že proti zdrav ému ruzumu je tu niečo oveľa vyspelejšie a významnejšie a jednoduchšie, než tie tvoje informácie z okolitej prírody.
SI pozadu za nami, toto si uvedom.
A preto máš 100% pravdu v poslednej vete : Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.
A neviem, prečo sa rozčuluješ, nikdo ťa nechce tam, kde ty nechceš, nikto ťa nechce nikde dokopať. Veď ty si si ani neuvedomil, že tu je kolonka náboženstvo, tak čo sa tu ako ostatní ateisti vytrčate, vaše rozumy si strčte do ...... a nám veriacím, nechajte priestor na to, čo my považujeme za slobodu. O čom si my tu chceme diskutovať. My máme dosť problémov vo svojich cirkvách a nie sa tu ešte zaoberať s bezduchými ľuďmi.
?


15.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   14. 9. 2016, 12:04 avatar
Pripada mi to ako dost jedovata a nazlostena odpoved na par ateistickych vyjadreni. Preco taka zlost?
Ja by som rad vedel, co je ten nastroj ktory veriaci pouzivaju a ake su jeho konkretne vysledky, ak su teda o tolko lepsie a markantnejsie ako tie, co prinasa veda a racionalne myslenie?
S tvrdenim, ze sa ateisti nemaju vyjadrovat k temam, ktore sa,ich netykaju ciastocne suhlasim, ale co ak sa nabozenska tema dotyka priamo ateistov? Napriklad ked veriaci tvrdia, ze vedia co bude po smrti a ateistov caka ten najhorsi osud. Alebo ked veriaci tvrdia, ze dogmaticka viera v poznatky, ktore su takmer istotne neprave, je hodnotnejsia ako vedecke poznatky a toto chcu ucit aj deti, ktore su obzvlast zranitelne voci indoktrinacii. Nemame mat pravo sa vyjadrit aspon vtedy?
Skutocne ateistov nechce nikto nikam dokopat? Co ak boli odmalicka v krestanskej komunite a ich priznanie k neviere donuti ich okolie aby ich uplne vylucilo zo spolocnosti, nejedna sa o formu socialneho natlaku?
Súhlasí sta2rky


16.
označiť príspevok

tomii muž
   14. 9. 2016, 12:16 avatar
takí ateisti ako tu chodia nedokopes k viere. clovek sa pokúšal ale ked ma niekto zatvrdle srdce slepe oci a nepocuje tak je to s nimi tazke. racionalne myslenie veda? ludia si myslia akí su dokonalí a snazia sa svojimi vedeckymi skumaniami dopracovat k pravde. no pritom si pred pravou pravdou zakryvaju oci, uci a srdce. satanovi sa s takými ludmi ako s ateistami lahko pracuje. staci nech im podhodi nejaku kost a ludia na to hned skocia ako psíkovia. ludia sa povysuju myslia si akí su mudry ze poznaju pravdu, to presne satan chce, aby si ludia mysleli ze su neomylny a ako napreduju vo vede. pritom je to len tah satana, otca lzí, pri ktorom kazda loz vyzera ako pravda. v dnesnej dobe je kazdy zahladení do seba. ja ja ja ja ja ja chcem byt najlepsi, ja chcem mat dokonaly zivot, ja som tvorcom svojho stastia, ja vsetkemu chapem vsetci myslia len na seba a to satana tiez tesi.

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

tu je obraz tych vasich "pravd", vyvysovania sa az do neba svojou mudrostou a vedeckymi poznatkami.


17.
označiť príspevok

tomii muž
   14. 9. 2016, 12:18 avatar
mudry--múdri


18.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   14. 9. 2016, 12:31 avatar
No, pokial to beries takto, tak mi to pripada, ze niekoho k viere dokopat chces.
Vidim tu aj otazku moralnosti, ale v tom Ti historia nie je velmi naklonena, vseobecne bolo jednoduchsie presvedcit veriacich ze zabijanie inych veriacich ako aj ich mucenie su spravne a az moralne ziadane. Zaroven sa tu hovori o neskromnosti, preto sa chcem opytat, co je skromne na tvrdeni: Boh vytvoril cely vesmir a pocital pri tom somnou?
Co sa tyka profesora Hawkinga, neviem ako ma jeho sucasny stav presvedcit o comkolvek, jedna sa o degenerativnu chorobu, ktoru ma od narodenia.
A na zaver pripominam, ze sa mi nedostalo nijakej informacie o vydobytkoch nabozenstva, ktore su tak nadradene tym vedeckym.
Súhlasí sta2rky


19.
označiť príspevok

tomii muž
   14. 9. 2016, 12:33 avatar
to je preto lebo nepozeras videa kde vyvracaju vasu vedu. teoriu velkeho tresku, teoriu vzniku z nicoho, evoluciu...


20.
označiť príspevok

tomii muž
   14. 9. 2016, 12:34 avatar
ked nie si veriaci clovek tak budes verit len a len vede to je jasne. ale ked uveris, uvidis pravdu, ktorú ako neveriaci nevidis


21.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   14. 9. 2016, 12:52 avatar
Prepac, ale musim oponovat vo vsetkych bodoch, videl som vela videonahravok, ktore mali vyvracat vedu, ale este doulezitejsie je, ze som videl vela diskusii, kde kazdy nazor bol postaveny pred okamzitu opoziciu.
V tomto robis zasadnu chybu, nie je to len "nasa" veda, patri vsetkym a vsetci (aj Ty) z nej cerpaju. Ak mas dojem ze nie, potom budes musiet dokazat, ze Boh vymyslel pc aj internet s ktorym teraz hlasis jeho slovo.
Ak by niekto vyvratil evoluciu, bol by svetoznamy, bol by z neho doslova vedecky hrdina.

Co sa tyka mojej viery, veriaci uz som bol, vyrastal som v tom a dobre viem, co je indoktrinacia a ako velmi si clovek moze byt isty, ze to co mu povedali rodicia a katecheti musi byt pravda. Mozno prave preto chcem trochu priblizit ostatnym, ze zivot bez iluzii je krajsi, aspon pre mna
Súhlasí sta2rky, fajer


22.
označiť príspevok

archangel muž
   14. 9. 2016, 12:55 avatar
život bez viery a bez lásky k ježišovi je len premrhaný život(zbytočný život)


23.
označiť príspevok

sta2rky muž
   14. 9. 2016, 14:07 avatar
22. Toto tvoje tvrdenie je zaujímavé tým, že nenábožensky orientovaným ľuďom ponúkaš aby boli náb. veriaci a sami zistili aký je to správny a šťastný život a na druhej strane, aj keď nepoznáš stav mysle ateistov, (nie si ateista), tak si myslíš že ide o premrhaný život. Nie je to tak, aj my ateisti žijeme rovnako plnohodnotne, alebo neplnohodnotne ako aj náb. veriaci.
Súhlasí fajer


25.
označiť príspevok

fajer
   14. 9. 2016, 15:27 avatar
tak že, šesť miliárd ľudí žije zbytočne....oni totiž neveria na toho tvojho pajáca....


28.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   14. 9. 2016, 17:39 avatar
Popravde mi toto tvrdenie príde ako nielen urážlivé a servilné, ale aj veľmi zlovestné.
Ak nemám žiadneho pána, čí som potom otrok? Toto počujem, keď napíšeš, že ktokoľvek neverí tomu, čomu veríš Ty, je prázdy a bezduchý.
Tu prichádza veľká otázka, "ktorý boh je ten pravý?" pretože všetky viery si robia rovnaké alebo podobné nároky na človeka, žiadna nepodkladá tvrdenia dôkazmi, ale navzájom sa osočujú a vylučujú. Nemôžu teda mať všetky pravdu, ale môžu sa všetky mýliť.

Mimochodom, žiaddna z otázok, ktoré som tu alebo inde položil nebola rečnícka, ak máte odpovede, veľmi rád by som ich počul


26.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 9. 2016, 15:31 avatar
je pravda, ze clovek potrebuje byt na niecom alebo na niekom prisaty ako parazit, iba vtedy ma jeho zivot zmysel
vid.nabozenske vierovyznania, iba vtedy si vie udrzat ako taky rád, napr.perfekcionisti v myslienkach prisati na upratovani
zivot bez parazitovania nema zmysel a clovek ho povazuje za zbytocny
zaujimave preco je to tak


27.
označiť príspevok

sta2rky muž
   14. 9. 2016, 15:44 avatar
Ja hovorím, že život treba prežívať šťastne, správne, rozvíjať si vedomie poznaním a byť kreatívny. A tá kreativita môže byť veľmi pestrá a individuálna, tiež nemusí byť pozitívna. Ak sa človek niečim zmysluplným nezaoberá, prepadá nude a pocitu bezcennosti. V takomto svetle vidím aj starších náboženstvom sa zaoberajúcich ľudí, je to pre nich náplň v inak prázdnom živote.
Súhlasí -era-, Wolfwood


30.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 9. 2016, 22:53 avatar
je tu ale stále niečo, čo sa nedá jednoducho vysvetliť. Ježiš povedal, nie každému je to dané, len ten komu to dá môj otec.
Je to asi ako láska, nôžu rodičia nehovárať syna, aby si zobral tú, alebo tú, a majäú určite zo svojej skúsenosti prvadu, že by to bolo najlepšie m,anželstvop, ale synáčkovi mykne zadkom iná trochu inak a je v tom a rodišia sa môžu pokrájať. A vznikne manželstvo, ktoré sa po roku rozpadne.
Ale tak to to funguje aj s vierou, Niekto to nenávidí celý život ako ten chlapec, nevestu, ktorú mu našli a on s tým nevie nič robiť, svoje šťastie vidí v tom, že ide proti sebe, on o tom nevie, ale šťastný je len vtedy, ak ide proti svojmu dobru.
Takže nie je dané každému uveriť, Buibliu prečíta sto ľudí a iba 15 z nich uvidí bopha, ostatná trápne a naivné rozprávky a v bohu zbadajú masového vraha.

Toto mi vysvetlíte, ako toto funguje?
Ja som tu už viacej krá napísal svoje riešenia, ale tak isto, väčšina má ma za idiota. Možno majú aj pravdu, ale preto sa určite nevzdám toho, čo mi dáva cirkev a viera v boha. Veď ja som bol tak isto ateista a tak isto som si vtedy maslel, ako dobre, že nie som veriaci, že nemusím veriť kadejaké bludy z cirkvi, chodiť do,kostola a modliť sa a čo ja viem, čo ešte.
Ja sopm aml tiež svoju ateistickú propagamndu a obhajoval som svoju neveru ešte arogantnejšie, ako možno tu frajer a jemu podobní. Lenže nakoniec som padol aj ja do problémov a dokonca som si pomýšľal siahnúť na život., tak som využil cirkev ako poslednú inštancie a zrazu, problémy, ktoré som do vtedy videl pred sebou a obludy sa začali dať riešiť.U mňa nejde o peniaze bohatstvo, mne ide o pohodu vo vnútri, ale tu som tiež mal ako ateista dlho, ale iba pokial neboli problémy.
Aj teraz prídu problémy, ako vždy, ale už má systém, už má riešenia, ale hlavne mám pomocníkov, na ktorých sa môžem spoľahnúť.
Ja žijem vieru tu a teraz a už neriešim depresie tabletkami, napriek tomu, že mám diagnostikovanú organickú depresiou, a ešte ma to občas prepadne a viem už čo robiť, Už dávno nechodím na psychiatriu, lebo mi naposledy povedal, že čo tam u neho chcem, vraj vyzerám ako športovec.
Teda mňa viera dala dokopy aj v tomto smere. Ak sa nahodou dostanem do kritickej situácie, až neskôr sa zamyslím nad tým, ako som to vyriešil a ako to mohlo všetko dopadnúť, ak by sm urobil to, alebo to, ale neviem prečo som urobil práve to, čo zmenilo kritickú situáciu na banálnu. viem to pripísať iba duchovným pomocníkom, ktorí ma asi sprevádzajú.
kolko kolízii na aute ? kolko zabryzdení v poslednej sekunde a nič sa nestalo. A pri tom stačilo, aby som bol týždeň na ťažkej služobke , vôbec som nemal čas sa venovať modlitbe a stala sa mi nehoda, ktorou trpím dodnes ?Možno kruté, ale ja to vidím tak .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:01,  Dnes trochu inak...https://youtu.be/1kit9W0J4cA
dnes, 11:58,  havran, dúfam, že nám to konečne aj konkrétne ozrejmíš... *21
dnes, 11:49,  Začína z toho vytŕčať politický zámer svetovej oligarchie. K tomu sa ešte vrátim.
dnes, 11:42,  Osvietený zabudol , ako jeho starý otec skrýval slaninu v pivnici, aby ju nemusel predávať...
dnes, 11:40,  Vyzerá to tak, že by mohlo prísť ku kladnej zmene, čo sa týka testovania, diagnostiky......
dnes, 11:36,  havran, celoslovenské plošné testovanie je Matovičova fixná idea.... podobne ako je Tvojou...
dnes, 11:33,  Lebo "nová doba". Neboj, dobre už bolo :)
dnes, 11:24,  havran *19 To čo vedeli robiť už naši dedovia , hľadieť si svojho a nad panskými móresmi...
dnes, 11:24,  Potrebná je aj opozícia. Kto by to tak mohol byť? Dnes je to kŕdeľ vrabcov , ktoré...
dnes, 11:22,  -era- nemali by byť z prvého stupňa ZŠ. Indiani mali radu starších a okolo nich stáli...
dnes, 11:21,  Ora et labora :)
dnes, 11:20,  Skončí sa volebné obdobie a už si ho nezvolíme. Zvolíme si dravých mládežníkov z PS :)
dnes, 11:19,  kesha 1 .... čo by mala robiť slovenská ovca?
dnes, 11:17,  -era- súhlasím len si musíme uvedomiť , že vôl je veľmi odolný. Matovič s priznal v...
dnes, 11:14,  Jasne ze matrix...
dnes, 11:13,  9 . Použité testy idú do odpadu , modré bumašky si poberú ľudia domov . Radosť potom...
dnes, 11:11,  Je to skúška odolnosti :)
dnes, 11:10,  Ukážu veľké H . Testovanie nie je , ako napríklad voľby , kde všetko možno...
dnes, 11:06,  Covid19 je zástierka na komplot. Tým však nechcem povedať , že ochorenie tu nie je, lebo to...
dnes, 11:00,  -era- .... že by Matrix?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(115 192 bytes in 0,371 seconds)