Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Krstime sa v Trojicu alebo do mena Cirkvi?

72
reakcií
1499
prečítaní
Tému 25. novembra 2017, 20:29 založil gabor.

podobné témy:1.
označiť príspevok

gabor muž
   25. 11. 2017, 20:29 avatar
Ako viem z mojej Skusenosti 26 rokov tak vela krestanov ma zakazane alebo sa im nedoporuca ist do inej cirvi.Ako vieme jeden druhu ohovara tak si mislim ze sa krstia nie v trojicu ale do mena tej Cirkvi.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 21:54 avatar
1,.......ani jedno,...ani druhé nie je pravda!
Príklad..... Jednotliví veriaci Židia museli prijať toto nové usporiadanie,keď prišiel mesiáš. Ako to dali najavo? Tak, že sa oddali Bohu a dali sa verejne pokrstiť vo vode v mene Ježiša Krista. Tento krst symbolizoval, že sa oddali Bohu, a tak prostredníctvom Ježiša Krista/v ktorého uverili/ získali k nemu nový vzťah. — Skutky 2:21, 33–36; 3:19–23.
A samozrejme ,zároveň aj uznávali moc svätého ducha na ich novej životnej ceste.
A tak daná formulka:....V mene Otca,syna,ducha,....nie je žiadna trojičná formulka,....ale nová situácia pri príchode mesiáša a založení kresťanského zboru! Ak niekto vymenuje tri subjekty,....tak by bolo hrubým znásilnením a prekrútením slov Písma,tvrdiť,že tu ide o trojicu!
Kde sa tam píše,...že sú to všetko osoby?
Kde sa tam dočítame, že sú všetci Všemohúci Bohovia/rovní/?
Kde sa tam píše ,že sú všetci nestvorení,veční?
Kde sa tam píše ,že sú všetci všadeprítomní?....NIKDE !!!
Pravdou je to,že sa stávame kresťanmi v pravom kresťanskom zbore, ale prim stojí na Bohu,synovi a duchu!


26.
označiť príspevok

gabor muž
   26. 11. 2017, 07:11 avatar
Shagara k 17 ty asi si ma nerozumel. Nejde o trojici,ide oto ze jeden krst jedna viera a jeden Pan tu sa nepise v pisme o prekrstievani vela krat.CIZE KED SOM BOL UZ KRSTENI CI UZ AKO MALI CI AKO DOSPELI TAK PRECO BY SOM SA UVAS AKO JS MUSEL PREKRSTIT? Jediny kdo to nevyzaduje je Katolicka cirkev .NEZIADAJU ZIADNE PREKRSTENIE.


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2017, 13:43 avatar
26,....aj ja som bol krstený ako katolík/ako dieťa/,....ale keď som spoznal pravdu a stal som sa Jehovov svedok,tak som sa dal skutočne pokrstiť platným krstom a ten už platí natrvalo!
Teda,....áno,......ak spoznáš presne pravdu,.....budeš robiť pokánie,....obrátiš sa robiť dobré,....tak sa dáš pokrstiť a staneš sa pravým kresťanom a služobníkom živého Boha Jehovu.
Opakujem sa...........platný je iba jeden krst v pravom náboženstve. Ak by tým náboženstvom bola RKC,tak platí ich krst.
Ale o tom nemôže byť žiadna reč,lebo už krst detí je nebiblický,nelogický!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aj protestanti píšu:......."V Biblii boli pokrstení len tí veriaci, ktorí uverili v Krista - ako verejné svedectvo ich viery a stotožnenie sa s Ním (Skutky 2:38; Rimanom 6:3-4). Krst vo vode ponorením je krokom poslušnosti nasledujúcim po viere v Krista. Je to vyhlásenie viery v Krista, vyjadrenie podriadenosti Jemu a stotožnenie sa s Jeho smrťou, pochovaním a vzkriesením." A s tým súhlasím! Problém protestantizmu je ale v tom,....že od RKC prevzali mnoho nebiblických dogiem!/Trojica,peklo,nesmrteľná duša, život v nebi,atď/
Ešte citujem protestantov:......."Krst človeka nespasí. Nezáleží na tom, či ste boli pokrstení ponorením, poliatím či pokropením - pokiaľ ste najprv neuverili Kristovi vierou na spasenie, krst (bez ohľadu na jeho spôsob) je bezvýznamný a zbytočný. Krst vo vode ponorením je krokom poslušnosti, ktorý sa má vykonať po získaní spasenia ako verejné vyznanie viery v Krista a stotožnenia sa s Ním. Krst detí nezapadá do biblickej definície krstu ani biblického spôsobu krstu."

Marek 16:16 ......."Ten, kto uverí a pokrstí sa, bude spasený; a kto neuverí, bude odsúdený."......najprv viera a potom krst.

Matrikových kresťanov je už dosť,......netreba vyrábať ďalších! Pobožných,duchovných mŕtvol je naozaj viac ako dosť!


31.
označiť príspevok

gabor muž
   26. 11. 2017, 16:08 avatar
Shagara k 30 ty citojes Mareka 16:16 ja ti budem citovat ze najprv krst a potom ucenie v Mat 2_;19 mas najprv krst a potom ucenie A CO V SKUTKOCH 16;13-15 SK 16;29-34 SK 18;18 1 kor 1:16. CO MISLIS Shagara cele rodiny boli krstenie co tie rodiny nemali deti?


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2017, 20:30 avatar
31,....každý Biblie znalý človek vie,že krstu musí predchádzať viera, a tak chápe ,že tvrdenia o "celej rodine" sa týkajú iba dospelých!
Prvotní kresťania sa krstili určite takto,a tiež celým ponorením do vody!
Tiež si musíš uvedomiť,čo je krst? Ak to nevieš,tak potom dochádzaš k nesprávnym záverom.
Aj Ježiš sa pokrstil nie ako mimino,ale ako dospelý keď začal súžiť Bohu. A to presne platí na každého kresťana. Krst je teda symbol novej životnej cesty,zameranej na Boha .
------------------------------------------------------------------------------
Príklad: Aj študent školy získava diplom,....maturitu,.....výučný list/doklad,symbol/ ukončenia školy a začiatok jeho profesijného zamerania. Samotný doklad je len potvrdením,že absolvoval školu a že je pripravený na svoje povolanie.
Ukončením školy/získaním diplomu/ sa teda začína jeho povolanie.
To platí aj na krst. Krstom sa dospelý jedinec začleňuje do kresťanského zboru a začína svoj život v Kristovi!
Tiež si uvedom,....že väčšina pokrstených /detí/ katolíkov,.....nikdy nezačne slúžiť Bohu. Krst v ich prípade je len náboženský folklór,tradícia. Nič viac!
-------------------------------------------------
Krst ponorením, i keď je najviac biblickým spôsobom identifikácie s Kristom, nie je (ako niektorí veria) predpoklad spasenia. Skôr je to akt poslušnosti, verejné vyznanie viery v Krista a identifikácia s Ním. Krst je obrazom opustenia nášho starého života a vzniku nového stvorenia (2. Korinťanom 5:17). Krst ponorením je jediný spôsob, ktorý úplne ilustruje túto radikálnu zmenu.


46.
označiť príspevok

gabor muž
   28. 11. 2017, 23:03 avatar
K 36 Shagara ale pismo nikde neuvadza ani nebrani krstenie malich deti. musel bysi pismom dolozit zakaz ,a ten neni.Naopak prikazuje Jezis aby sme nebranili detom ist k nemu.


2.
označiť príspevok

gabor muž
   25. 11. 2017, 20:30 avatar
Ospravedlnujem sa za chybu.


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2017, 20:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   25. 11. 2017, 20:40 avatar
Krstom sa každý stáva Božím dieťaťom a pripodobňuje sa Kristovi bez ohľadu na to, v akej cirkvi bol pokrstený.


5.
označiť príspevok

gabor muž
   25. 11. 2017, 20:45 avatar
K 4 tak ze ked som bol pokrsteny mozem ist aj do katolickej aj k Jehovim to je len priklad.Lebo boli pokrsteni do Krestanstva.


7.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   25. 11. 2017, 21:11 avatar
Ak si pokrstený platne - teda boli pri krste splnené všetky podmienky, tak si jednoducho kresťan, na tom sa nedá nič zmeniť. Ani keby si prestal veriť alebo by si prestúpil na iné náboženstvo. Čiže je jedno kde si, kresťan už si a to sa už nedá nijako zrušiť. Rozdiel je ale v tom, že ako to ďalej rozvíjaš. U katolíkov robíš pokánie, očisťuješ si srdce, sláviš a prijímaš eucharistiu a žiješ láskou. U jehovostov sa pripravuješ na zvonenie pri dverách a otravovanie ľudí.
Tie podmienky pri krste sú iba dve: voda (ponorenie alebo poliatie) + slová: Krstím ťa v mene Otca i Syna i Ducha svätého.
Súhlasí kntsz


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 21:18 avatar
7,....hovoriť o zrušení,nemá význam,....nakoľko nebiblický krst nemá žiadnu hodnotu. Krst je spojený neoddeliteľne s vierou a poznaním,....a to mimino nemôže mať!
Krst v RKC je len na skoré podchytenie členskej základne svojich ovečiek,aby neprešli inam. Lebo,čo ovečka,....to korunka. V RKC totiž neplatí,že ...."Zadarmo ste dostali ,zadarmo dávajte"! Tam je každý úkon spoplatnený.
Nezaplatíš,....tak ťa ani nikto nepochová!
----------------------------------------------------------------------------------
Micheáš v 3 kapitole o takýchto vydieračoch hovorí:......."Ich pohlavári súdia za úplatok, ich kňazi učia za plácu, ich proroci veštia za peniaze, pritom sa opierajú o Pána a vravia: "Či nie je Pán medzi nami? Nepríde na nás nešťastie!" 12 Preto pre vás zorú Sion ako pole, Jeruzalem bude zboreniskom a chrámový pahorok bude zalesnenou výšinou. "


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 21:11 avatar
4,.....Krst vo falošnom náboženstve nemá nijakú hodnotu. Tobôž nie nebiblický krst detí!
A je pravdou ,že "krstom sa stávame Božím dieťaťom",.....ale to opäť neplatí na krst detí a na krst už v zmienenom falošnom náboženstve. Pretože mnoho katolíkov a iných sú pokrstení ako deti, ale neskôr vôbec nepraktizujú svoje náboženstvo. Matrikoví kresťania ,to je rovnako,....ako nijakí kresťania!
Za ďalšie,....krst nie je vôbec to,čo učí RKC,....ale je to len symbol začiatku novej cesty v Kristu,....a nemá žiadny význam na dedičný hriech a podobne!
Opakujem,.....krst vo falošnom náboženstve má asi taký význam ,ako keď sa ráno umyješ/pofŕkaš/ vodou!
Písmo píše:...."To,čo obetujú národy,....obetujú démonom"!


9.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   25. 11. 2017, 21:18 avatar
tak to je naše chápanie krstu (7) a vaše chápanie krstu (8)
Súhlasí kntsz


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 21:27 avatar
9,....nie je "naše" a "vaše" chápanie krstu! Ale je len jedno chápanie krstu,....a to podla Božieho slova!
----------------------------------------------
O kresťanoch v prvom storočí historik Augustus Neander v knihe General History of the Christian Religion and Church (Všeobecné dejiny kresťanského náboženstva a cirkvi) uvádza:......„Krst bol vykonávaný najprv iba v prípade dospelých, keďže ľudia boli zvyknutí chápať krst a vieru ako úzko spojené veci.“
Krst-poznanie-viera sa nedajú od seba oddeliť,....sú to spojené nádoby!
Dejiny baptistérií v katolíckych kostoloch, kresbách potvrdzujú,že aj katolíci sa krstili ponorením a dospelí! Neskôr sa ale všetko/nielen krst/ zmenilo!


27.
označiť príspevok

gabor muž
   26. 11. 2017, 07:43 avatar
K 8 Shagara Mozez zarucit svojov hlavov ze tvoj Krst bol hodnotny u JS? V skutkov alebo v Pavlovych listov sa uvadza ze sa krstili cele Rodiny,cize urcite tam boli aj deti.MOZES ZARUCIT SVOJOV HLAVOV ZE JEDINE JS SU TY PRAVY A ZBYTOK JE FALOSNE?


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2017, 13:28 avatar
27,....to je asi tak pravda,....ako keby som vymenoval tri veci,a tvrdil,že to je trojica! Ak sa hovorí ,že "celé rodiny",....tak sa tam myslí tých,čo mohli urobiť slobodné rozhodnutie na základe poznania,na základe počutia evanjelia.
Nikde sa tam netvrdí ,že tam boli pokrstené aj deti!
Ak niekto povie,že sú ako celá rodina veriaci,....tak určite tam neradíme aj miminá,ktoré nevedia ani hovoriť. Ako môžu mať potom vieru? A krst je spojený s vierou!
A zaručujem sa na základe poznania histórie a Biblie ,že iba krst dospelých je platný. A tiež iba krst v pravom náboženstve. lebo iba tam pôsobí Boží svätý duch. Ostatné krsty sú teda falošné!
Tí,ktorí nevyšli z "Veľkého Babylonu",...a tí, čo nejdú po "úzkej ceste života", sa len pofŕkali vodou. A tu je pomoc! Stačí sa utrieť obrúskom,alebo uterákom!


32.
označiť príspevok

gabor muž
   26. 11. 2017, 16:12 avatar
K 29 to je tvoje visvetlenie cele rodiny ties nie Biblicke len tie ktore mohli slobodne sa rozhodnut. ESTE RAZ TO JE TVOJE VISVETLENIE. NO BOHUZIAL KEBY TAM NEBOLO TO CELE KOMPLETNE RODINY.


38.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2017, 20:36 avatar
32,.....ak poviem,že celá moja rodina si pripíjala na úspech,......tak sa to určite netýka batoľat,malých detí!
Ale odpovedal som aj v ďalšom príspevku!
A to nie je Bohu na žiaľ,....ale tým ktorý nechápu zmysel krstu. To,že katolícky krst je absolútne nesprávny , spočíva aj v tom,.....že RKC tvrdí že "krstom sme spasení"! A to nijak nie je pravda! Spasení sme skrze vieru v Krista!


12.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 11. 2017, 21:23 avatar
Patrick
Keďže si tu, využijem tvoju prítomnosť. Pred nedávnom som diskutoval s elemírom a kntsz - katolíkmi, ohľadom problému, ktorý sa týka odvolania Mons.Bezáka z úradu arcibiskupa v Trnave. K diskusii sa pridala aj téma ohľadom dogiem a čistoty viery.
Nachádzajú sa rozpory vo výrokoch Krista?

Chcel som ešte odpovedať elemírovi ale nemám na to dostatok času. Je mi známa jeho viera, ktorá je v rozpore s vierou Cirkvi. Na um mi prichádzajú slová z vieroučnej konštitúcii o Katolíckej viere z Prvého vatikánskeho koncilu 3. zasadnutie, 3. hlava - Viera
Predmet viery
"Božskou a katolíckou vierou treba veriť všetko, čo obsahuje Božie slovo, či napísané alebo tradované, a Cirkev to v slávnostnom rozhodnutí alebo v obyčajnom a všeobecnom ohlasovaní viery predkladá veriť ako Bohom zjavené."

V Bule INEFFABIUS DEUS od Pápeža Pia IX o nepoškvrnenom počatím Panny Márie sa píše:
"Kto by sa preto - čo nech odvráti Boh - opovážil zmýšľať inak, než sme definovali, nech vie a nech si stále uvedomuje, že je vlastným rozsudkom odsúdený, že vo viere stroskotal a odpadol od jednoty viery; (...)"

Tieto slová môžeme aplikovať na každú pravdu viery, ktorú Cirkev predkladá veriť ako Bohom zjavenú.
Sv.Justín o Eucharistii píše: "Tento pokrm sa volá u nás Eucharistia, na ktorom smie byť účastný iba ten, čo verí, že je pravda, čo učíme". Hoci elemír pristupuje k Eucharistii, vierou sa sám odčlenil - exkomunikoval, zo spoločenstva Cirkvi, táto sviatosť mu nespôsobuje milosť. Sviatosť je platná, pretože boli splnené podmienky jej platnosti - forma a matéria. Účinkom tejto sviatosti v duši toho, kto ju hodne prijíma, je zjednotenie človeka s Kristom. A keďže milosťou je človek včleňovaný do Krista a spája sa s jeho údmi, vyplýva z toho, že skrze túto sviatosť sa v tých, čo ju hodne prijímajú, rozmnožuje milosť. No pre tých, čo ju prijímajú nehodne sa stáva odsúdením: "Kto by teda jedol chlieb alebo pil Pánov kalich nehodne, previní sa proti Pánovmu telu a krvi. Nech teda človek skúma sám seba, a tak je z toho chleba a pije z kalicha. Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije odsúdenie." 1 Kor 11, 27-29
Ak by teda niekto prijímal Eucharistiu, no nebol by zjednotení s Katolíckou Cirkvou a s vierou, ktorú vyznáva, "je a pije si odsúdenie. "
No elemír to nechce vidieť a so svojimi heretickými názormi zachádza až tak ďaleko, že sa rúhavo vyslovuje ohľadom božstva Ježiša Krista. Nesúdim ale pýtam sa, je takýto človek naďalej katolíkom?

Neviem, či máš čas mi odpovedať ale rád by som poznal tvoj názor, najlepšie by bolo, ak by si si prečítal aj tú diskusiu.


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 21:41 avatar
12,....Astax neplač,....lebo je to komické!
Vieš koľko katolíkov má taký postoj ako Elemír? Trúfam si povedať ,že väčšina.
Časopis Rozmer poukazoval,...napríklad koľko katolíkov verí v reinkarnáciu,....a čo s tým? Sú ešte katolíci,...alebo príslušníci New age?
A takto je to aj v iných veciach! Veľká časť verí v ezoteriku,...špiritizmus a predsa chodia do kostola a myslia si akí sú kresťania. To,že to tak je ,dokumentoval aj istý kňaz z Beladíc v známom médiu,kde poukázal,že "aj 10% je veľké číslo,z celkového počtu veriacich, ktorí ako tak sa držia učenia Písma!" Bolo to v Plus sedem dní!
Elemír je len jeden z veľkého počtu,........proste ,je to tak,že RKC vychováva nábožné mrtvoly,matrikových "kresťanov".
A sami tvrdíte vašim učencom,.....že "polovičný kresťan je nezmysel". Je to tak,že kresťan musí byť celým srdcom kresťan a milovať Boha,....a to ostatné nie je nič!
Ako hovorí Písmo...."Tých polovičatého srdca som nenávidel"! Žalm 119:113


16.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   25. 11. 2017, 21:43 avatar
Ja si myslím, že katolíkom je - ale hriešnym.
Treba sa na to pozrieť z dvoch hľadísk. 1. Právne 2. Duchovné.
Z duchovného hľadiska, a teda v "neviditeľnej cirkvi" platí, že pokrstený človek je už navždy kresťanom. Z toho sa nedá nijako exkomunikovať, lebo krsť je nezmazateľná sviatosť.
Právo je na to, aby sa zaistila vonkajšia jednota cirkvi. A z právneho hľadiska, a teda vo "viditeľnej cirkvi" platí, že za isté hriechy sa udáva aj trest, ktorý má pedagogický účel. Exkomunikácia je jeden z najhorších trestov, pretože človek nemôôže pristupovať k sviatostiam... ale vždy je možný návrat. Je to niečo, ako keď učiteľ pošle dieťa za dvere - nie preto, aby mal on od neho pokoj, ale aby si to dieťa uvedomilo, že spravilo niečo zlé.

Treba teda dávať pozor na to, aký hriech človek koná a ako sa to posudzuje v práve. Neviem, o čo presne ide v tomto prípade, čiže nemôžem sa vyjadriť k tomu, či sa exkomunikoval - ale skôr si myslím, že nie. A teda na oboch úrovňach je stále kresťanom/katolíkom

Ešte taký doplnok. Treba brať ohľad na to, že s čím daný človek nesúhlasí a ako tento nesúhlas propaguje, a či hľadá úprimne pravdu, alebo so zatvrdnutým srdcom obhajuje svoj názor. Každý kresťan musí súhlasiť s dogmami - to je povinnosť - ale ak sa mu nepozdávajú, tak mu ich cirkev rada vysvetlí a zdôvodní. Ak to ten človek nechce mať zdôvodnené, je to chyba cirkvi alebo jeho srdca? No a aby to bolo kompletné: To, čo sa nepredkladá ako neomylné dogmy, tak tomu kresťan má veriť, ale nemusí a môže korektne diskutovať o inom názore.


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 21:56 avatar
16,....správne,..."je katolíkom". Ale nie kresťanom!


23.
označiť príspevok

Astax1 muž
   25. 11. 2017, 22:53 avatar
Ďakujem za odpoveď.
Z právneho hľadiska, by som to nechcel riešiť, pretože trest exkomunikácie sa už v Cirkvi nepraktizuje dlhšie, hlavne po ekumenických konciloch, sa prestalo s touto praxou. Taktiež by ani nebolo možné uplatňovať právnu exkomunikáciu na radového farníka, keďže teraz nie sú exkomunikovaní, či napomenutí ani biskupi, ktorí otvorene obhajujú napr. homosexuálne partnerstvá a teda sú v priamej opozícii voči viere Cirkvi.

Dôležitejší rozmer je z duchovného hľadiska. Pravda, krstom je kresťan - katolík raz navždy začlenený do Kristovho mystického tela, no napriek tomu sa môže od tohto mystického teľa sám exkomunikovať, hoc nie zákonitou vrchnosťou ale sám svojou (ne)vierou. Veď exkomunikácia znamená postaviť mimo spoločenstva. Ak teda niekto vyznáva inú vierou, ako spoločenstvo Cirkvi, sám sa od neho odčleňuje. Exkomunikácia môže byť dočasná, preto ak sa dotyčný v pokáni navráti do spoločenstva Cirkvi, nevyžaduje sa ďalší krst, pretože stále je v platnosti ten prvý.

Nemyslím si, že exkomunikácia ma striktne právnu formu ale aj duchovnú. Predovšetkým vtedy, ak niekto nechce poslúchať Cirkev a neprijíma vieru, ktorú Cirkev v pravde hlása.

V Encyklike PÁPEŽA PIA XII. MYSTICI CORPORIS CHRISTI (1943) sa píše: "Medzi údy Cirkvi sa však skutočne [je to povedané ponajprv na rozdiel vo vzťahu k tým, ktorí patria do Cirkvi „in voťo" a za potrebných, predpokladov (viera, láska) môžu dosiahnuť spásu, pretože „sú nereflektovanou túžbou a želaním zameraní na tajomné telo Vykupiteľa", ako hovorí encyklika na záver, tu č. 370 - N.- R.[ počítajú výlučne tí, ktorí prijali kúpeľ znovuzrodenia, vyznávajúc pravú vieru, a ani sa sami od seba biedne neodlúčili od ústrojenstva tohto tela a ani pre veľké priestupky neboli od neho oddelení zákonitou vrchnosťou. „Veď my všetci," hovorí Apoštol, „či židia alebo Gréci, či otroci alebo slobodní, boli sme v jednom Duchu pokrstení v jedno telo" (1 Kor 12,13). Ako teda v ozajstnom zhromaždení veriacich je iba jedno telo, jede n Duch, jeden Pán a jeden krst, (ak možno mať iba jednu vieru. A tak, kto nechce poslúchať Cirkev, treba ho podľa príkladu Pánovho pokladať za pohana a verejného hriešnika (Mt 18, 17). Preto tí, ktorí majú inú vieru, alebo sa spravujú inou vrchnosťou, nemôžu žiť v jednote takéhoto tela, a preto ani v jeho Božom Duchu."

Nemôžem povedať, že poznám Cirkevné právo, ale myslím si, že je dostatočným dôvodom, aspoň pre napomenutie a následnú nápravu, ak niekto tvrdí, že pravdy viery - dogmy sú od zlého a mali by byť zrušené, že Cirkev nie je neomylná vo svojom učení, že Kristus nie je Bohu rovný, že Panna Mária nebola Panna a pod. Toto som písal konkrétne o elemírovi, ktorí sa zriekol takmer všetkého, čo Cirkev verí. Dokonca zastáva názor, že Panna Mária vo Fatime prišla, aby Cirkev zrušila dogmy. Nemôžem to nazvať inak, ako pýchou, ak tvrdí, že Cirkev vo svojom učení ide proti evanjeliu. Toto sú závažné skutočnosti. Viem, že to elemír nerobí úmyselne, myslím si, že aj hľadá pravdu ale zišiel z pravej cesty a nastúpil na svoju vlastnú.
Preto som povedal, že ak aj prijíma eucharistiu, tá nespôsobuje milosť.


64.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 11. 2017, 12:34 avatar
12-
Astax1- neviem aké a či vôbec nejaké je tvoje postavenie v hierarchii katolíckej cirkvi.
Ak však niekto z hierarchie napíše vetu: ..."jeho viera, ktorá je v rozpore s vierou Cirkvi." alebo "...vierou sa sám odčlenil - exkomunikoval, zo spoločenstva Cirkvi, táto sviatosť mu nespôsobuje milosť." alebo "No elemír to nechce vidieť a so svojimi heretickými názormi zachádza až tak ďaleko, že sa rúhavo vyslovuje ohľadom božstva Ježiša Krista. Nesúdim ale pýtam sa, je takýto človek naďalej katolíkom?"
Uvedom si, že komunikuješ na anonýmnom DF. Inak povedané - čo ty môžeš definitívne vedieť o elemírovi ako človeku - ak si schopný takýchto výrokov?
Spomínam si že napísal, že Kristus nie je Boh. Ja som žiadal upresnenie a jeho odpoveď mi stačila na to, aby som pochopil, že táto dosť jednoznačná veta má aj iné vysvetlenie ako zrejme chápeš ty.
Osobne som presvedčený, že s akou ľahkosťou odsudzuješ Bezáka, tak s tou istou ľahkosťou odsudzješ elemíra. Z takéhoto postoja sa dá celkom logicky vyvodiť aj chápanie (netvrdím, že ja to tak vyvodzujem), že sa staviaš na roveň Boha a odpisuješ ľudí, či exkomunikuješ ich ako uznáš sám za vhodné.....


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2017, 22:09 avatar
64,......v tomto zmysle ale má pravdu Astax. Ak sa niekto stane katolíkom, tak je jednoznačné,že sa musí držať jej pokynov. Nemôže si každý robiť čo chce a i veriť v čo chce.
A Elemír povedal toho dosť,aby mohol byť oprávnene exkomunikovaný. Samozrejme v RKC je to krok,ktorý sa deje viac s tými,ktorý majú nejaké postavenie v cirkvi,a učia herézy.
Tiež si uvedom,.....že takmer každý tretí katolík už verí v niečo iné,ako učí RKC! A určite RKC nebude vylučovať vo veľkom.
A dané pokyny o vylúčení dal Boh, a nie JS,alebo Asttax, alebo RKC.
A tak sa Elemír sám odčlenil od RKC.
Ak je Elemír v RKC a odmieta trojicu,....tak to je niečo,ako keby som ja bol u JS a veril v ňu/trojicu/.
Alebo inak,......dám sa ku komunistom a budem presadzovať tvrdý kapitalizmus! Dochádza ti to?
Ako chceš dosiahnuť jednotu v cirkvi? Tak,že každý si bude veriť,čomu chce? To je ale už anarchia!
Súhlasí Astax1


68.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 11. 2017, 13:58 avatar
67-
máš smolu.
Svojim zvádzaním na DF neuspeješ.
Ten človek, čo si dokázal kúpiť počítač a napojenie na internet a naučil sa s tým narábať, z princípu nemôže byť taký nesvojprávny dement, aby už po dvoch troch vetách nezistil čo si zač.
S niečím tak slizkým, farizejským, machiavelistickým som sa ešte nestretol a to som sa v ťažkých odborných pracovných rokovaniach stretol s naozaj širokou paletou típkov, ktorí diplomaticky dokázali dosť brilantne zakrývať ciele svojich rečí a konania.
Je iba jedna možnosť ako iných ľudí presvedčiť o svojej pravde.
Je to cesta, ktorú nám slovom a svojim osobným príkladom ukázal Kristus.
Od takejto cesty si však podľa mňa stráááááááááášne ďaleko.
Sorry.
Súhlasí Osvietený


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2017, 19:46 avatar
68,....ideš proti Kristovi,.....a tvrdíš ,že ty konáš správne!
Nehovoril Kristus niečo aj o jednote,....jednote zmýšľania?
Ako to myslel? Tak,že budeme si veriť každý čo chceme?
Alebo je "Kristus rozdelený"?
---------------------------------------------------------------------

2 Jána 9-10
"Každý, kto sa tlačí dopredu a nezostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto v tomto učení zostáva, ten má tak Otca, ako aj Syna. 10 Ak niekto k vám prichádza a neprináša toto učenie, nikdy ho neprijímajte do svojho domu, ani ho nezdravte."
Mat.18:15-17
" Ak ich neposlúchne, povedz to cirkevnému zboru; ak neposlúchne ani cirkevný zbor, nech ti je ako pohan a colník. "
Súhlasí Astax1


73.
označiť príspevok

Astax1 muž
   2. 12. 2017, 23:24 avatar
Asi prvý krát s tebou súhlasím, aj keď ty dané verše vzťahuješ na svoje spoločenstvo a ja na Katolícku Cirkev.


72.
označiť príspevok

Astax1 muž
   2. 12. 2017, 23:22 avatar
64.
kntsz
Pridal si sa na stranu elemíra, nevedno či preto, že vyznávaš rovnakú vieru alebo len preto, že som nesúhlasil s tvojím názorom ohľadom Mons.Bezáka.
Musíš si ale uvedomiť, že nič z tohto čo píšem, nie je zo mňa. Svoje komentáre formujem podľa učenia katolíckej Cirkvi. Netvrdím, že som "hovorcom" Katolíckej Cirkvi, len opakujem jej učenie.
Ak som teda napísal "jeho viera, ktorá je v rozpore s vierou Cirkvi", chceš tvrdiť, že som napísal niečo nepravdivé?
Skutočne, ak elemír verí, že dogmy sú od zlého a mali by byť zrušené, ak tvrdí, že Cirkev nejde podľa evanjelia, potom ide proti viere Cirkvi.

Ak som napísal: ".vierou sa sám odčlenil - exkomunikoval, zo spoločenstva Cirkvi, táto sviatosť mu nespôsobuje milosť", chceš tvrdiť, že to nie je pravda? Ak nevyznáva vieru, ktorú vyznáva celé spoločenstvo Cirkvi, potom už viac vnútorne nepatrí do tohto spoločenstva, pretože k Cirkvi nie sme pričlenení len na základe vonkajšieho znaku.

Ja som citoval učiteľov cirkvi (Sv.Justín), citoval som Encyklili pápežov, citoval som Buly a nariadenia koncilov, citoval som Písmo, na akú autoritu sa odvolávaš ty?

"čo ty môžeš definitívne vedieť o elemírovi ako človeku - ak si schopný takýchto výrokov?" Dokáž mi, že tieto výroky sú nepravdivé a ja zoberiem svoje slová späť. Ale ak je pravda, čo som napísal, čo to zmení na tom, že nepoznám elemíra ako človeka?

"táto dosť jednoznačná veta má aj iné vysvetlenie ako zrejme chápeš ty."
Aké vysvetlenie chápem ja? Nejde tu o mňa ale o to, v čo verí elemír (možno aj ty) a čo káže veriť Cirkev.
Elemír tvrdí, že Kristus neexistoval pred svojím narodením, a že mal počiatok, že je stvorením, že "Trojica bola založená" pri Jordáne.
Tieto rúhavé výroky už v Cirkvi zazneli a zaoberal sa nimi Nicejský koncil, budem citovať:
"..Predovšetkým sa teda v prítomnosti bohumilého kráľa Konštantína preskúmali záležitosti týkajúce sa bezbožnosti a bezprávia Aria a jeho prívržencov. Jednomyseľne sme sa uzniesli, že treba anatematizovať jeho bezbožný názor a výroky aj rúhavé mená, ktoré rúhavo použil o Božom synovi , hovoriac, že ,,je z nebytia", že ,,pred svojím zrodením nebol", že ,,bol čas, keď nebol", a keď hovoril, že Boží Syn je zo svojej vlastnej moci schopný zlej i dobrej veci a keď ho nazýval stvorením a dielom. Svätý tento snem toto všetko anatematizoval a tento bezbožný názor, nezmysel a rúhavé výroky nevydržal ani len počúvať..."

Ďalej tvrdí, že Syn je menší ako Otec.
" Kto nevyznáva, že Boží Syn je pravý Boh, ako je jeho Otec pravý Boh, že všetko môže a všetko vie a je rovný s Otcom, je heretik." RÍMSKA SYNODA ZA PÁPEŽA DAMAZA I. (382)

Mohol by som písať omnoho dlhšie, lebo elemír toho popísal veľmi veľ.
Vyberiem iba pár "perličiek".
Elemír tvrdí, že dôležité je sa zasvätiť Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie - s čím jednoznačne súhlasím - ale zároveň odmieta prijať dogmu o Nepoškvrnenom počatí Panny Márie. Toto si ale odporuje, pretože ak by Panna Mária nebola počatá bez poškvrny, nemohli by sme o jej srdci hovoriť, ako o Nepoškvrnenom, pretože ono by bolo poškvrnené dedičným hriechom.

Ďalej tvrdíš, že všetko nekriticky prijímam. Ale je rozdiel niečo tvrdiť, s čím rozumovo súhlasím (s pravdami Cirkvi) a je rozdiel im neveriť, pretože nemám schopnosť ich obsiahnuť - ty a elemír. Keďže nemáte dostatok milosti, aby ste tieto pravdy aspoň do istej miery pochopili, máte sa podriadiť Cirkvi.
Preto som napísal: "Hovorím ti teda, drž sa učenia Katolíckej Cirkvi a tých, ktorí boli povolaní do učiteľskej služby."
Nepovedal som nič iné, len to čo je v Písme. Píše sa predsa "Kto vás počúva mňa počúva, a kto vami pohŕda, mnou pohŕda" A zas "kto nechce počúvať Cirkev, nech je vám ako pohan a mýtnik".

Azda vy nepohŕdate tými, ktorých my nazývame "Cirkevní otcovia"? Netvrdíte, že ich učenie ide proti Evanjeliu?

"Zrušiť dogmy a učenia svätých otcov. A až potom sa môžeme pustiť do niečoho iného...Lebo vy a cirkev, to ano, ale čo vy a ježiš ak dogmy nie sú zlučiteľne s evanjeliom ?"

Sú toto slová katolíka?
A od teba ešte očakávam odpoveď, v čom sa môj názor na Mons.Bezáka líši od názoru p.Mariána Kuffu.

Nachádzajú sa rozpory vo výrokoch Krista?


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2017, 20:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 21:58 avatar
6,....alebo to urob ako "osvietený". Sám sa pasoval za rytiera svätého grálu,keď bol niečim osvietený,...a teraz sa tým na DF hrdí! On si vybral,...na čas mu to pomôže a potom ho budú sladko sať červy! 


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2017, 21:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 21:31 avatar
11,.....a myslíš si,že ja som si to vycucal z prsta? Ja pripúšťam,že sú aj kňazi čo tak robia/ale je ich málo/ ,....prax je ale iná. Je to už tak vžité, že to je pre väčšinu samozrejmosť. Ak máš pravdu,....príď na jeden neohlásený krst/hocikde/ a presvedč sa,...ako to funguje?!
U nás aj každá omša za niekoho je spoplatnená! Tak nelaškuj!
Pozri sa,....ja viem aj o kňazoch,čo neuznávajú kult Márie ,....ale väčšina ho uznáva. A čo ,poviem,že kňazi neveria v kult Márie všetci? A je to aj o iných veciach,.....


69.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 11. 2017, 14:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2017, 20:14 avatar
69,......tak Pápež František klamal,keď pred médiami kritizoval túto prax?......www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Komické je to, ........že len aby ste mali pravdu,....tak zapriete aj vlastný nos na tvári!
A mohol by som ti nájsť mnohé tvrdenia ako ovečiek RKC,tak aj ich kňazov. Ale hádam uveríš "hlave RKC"!
  


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2017, 22:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 22:24 avatar
21,....klamár si ty! Opýtaj sa samotných katolíkov a potom reaguj! Ak sú čestný, tak to musia potvrdiť. 40 rokov som bol katolík,...tak ma nepoučuj a rozprával som sa s mnohými v službe a ponosovali sa aj dnes na túto prax. Kde žiješ....v jaskyni.
Nikdy netvrdím to,čo nie je pravda! Na rozdiel od teba!
A nám nikto nič nezakazuje,....ale sa len držíme Božieho slova. Myslíš si,že mi niekto /mne dospelému človeku/ môže niečo zakázať? Nie ,nemôže! Som svojprávny,a rozhodujem sa podľa svojho svedomia,....a nie podla svedomia niekoho iného!
Doma mám 5 TV,....a čo si myslíš, že grilujem na nich? Očkovanie,infúzie ,...si kde zobral,ako aj ten TV? Vyčítal si to z kryštálovej gule? Osvietený,....na klamanie si tu ty. Ja ako kresťan neklamem! Aj preto nepíšem ,to ,čo neviem! Rob aj ty tak!


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2017, 22:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 23:11 avatar
22,....kto hovoril o "cenníku"? To naozaj si tak natvrdlý?
Druhá vec....vieš koľkokrát bol celibát zavedený a zrušený?
Alebo ako to bolo za éry obrazoborectva?
Ale sa verilo v limbus a potom bol zrušený!
Tiež sa verilo ,že obeť Ježiša bola zaplatena satanovi, a potom sa to zrušilo!
Alebo vieš ako to bolo na začiatku s Bohom a trojicou?
Vieš ako sa to dlho menilo?
A mohol by som pokračovať až donevidím,.....
---------------------------------------------------------------------------
Druhá vec:....JS na počiatku ako bývalí katolíci,protestanti verili aj v vianoce,....a iné sviatky, v kríž,...atď. Tiež fajčili a nevideli v tom nič zlé,....a podobne. Ale to sa postupne všetko zmenilo. Tak ako aj v protestantizme,atď.
Pozri knihu: "Dejiny dogmy" a tam sa to podrobne dočítaš! Všetko sa menilo a nič nebolo -"hotové"!
Ak to nevieš,....naštuduj si to,....a neotravuj s hlúposťami. Si biblický analfabet,....a chceš tu niekoho poúčať!


25.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 11. 2017, 01:47 avatar
Čo sa týka vášho názoru na mňa a cirkev v tom máte pravdu. Ak cirkev stanoví, že toto budete robiť a ja to neurobím, dopustil som sa hriechu proti cirkvi a preto všetko, čo tu píše astax a patrik je pravda.Ale čia pravda, pravda cirkvi.
Ak sa prehreším proti pätoro, ktoré vymyslela cirkev, zhrešil som proti cirkviu, ak sa prehreším porti desatoro, ktoré vymyslel boh a dal,mojžišovi, zhrešil som proti bohu. Ak sa prehreším proti evanjeliu, zhrešil som proti ježišovi. Ak sa prehreším voči duchu svätému, ktorý je definovaný ako: Povedali, že je posadnutý, zhrešil som proti duchu svätému. Hriech proti duchu svätému nemôže odpustiť ani ježiš a ani jeho otec, teda môžem iba poprosiť ducha svätého moditbou o odpustenie a ježiša s jeho otcom, aby prosili tiež za mňa, ak je to možné.
Ak sa prehreším proti desatoro a evanjeliu, je v evanjeliu dostatočný návod, ako sa zbaviť hriechu odpustením a zase, najbližšie k tomu je katolíck CIRKEVA,LEBO jánovi vyznávali svoje hriechy a on im povedal,čo majú robiť a potom ich krstil.
A teda, ak sa ako dospelý spovedám pred krstom, sú mi odpustené hriechy nevedomosti, lebo som nebol poučený o hriechu, ale ak som pokrstený a dopustím sa hriechu, potom sa musím spovedať z hriechu tak, ako to udáva ježiš v evanjeliu. Ježiš hovorí: Odpúšťajú sa ti hriechy, choď a viacej nehreš. Ale peter sa ho pýta: Pane , kolko krát mám odpustiť svojmu bratovi sedem, alebo 77 krát ? Ježiš hovorí: Ani sedem a ani 77, kolko krát sa previní. Prvá krát sa ľudia spovedali kôli krstu a každý, kto bude v dospelosti pokrstený, tak sa mu zmývajú, alebo odpúšťajú hriechy krstom, ale po krest, opaKUJEM, AK NIEKTO ZNOVA ZHREší, napríklad nedokáže odolať pokušeniu, potom sa odpúšťajú hriech ježišom kristom, teda mechanizmnom, ktorý zaviedol ak povedal učeníkom, choďte do celého sveta a komu odpustite bude odpudtené a komu zadržíte bude zadržané.
Ale pozor: Bude odpustené a bude zadržané a nie je povedané, že tomu je automaticky odpustene alebo neodpustené.
A teda ja si to takto predstavujem:1. čo je to krst.
Krst je oddelenie duše človeka od jeho tela a od tohoto času má duch požiadavky nebies a telo požiadavky toho druhého, teda približne telo chce niečo iné, ako duch.Že napríklad, telo chce, aby si sa dobre najedol a užil si tento svet, ale duch chce, aby si sa postil. Lebo iba duch ti chce dobre a po čase zistíš, že ak ješ čo chceš a kolko chceš si tučný, chorý a .....
Ak sa držíš ducha a dokážeš sa aj postiť, nie si tučný ,atď..... No to isté aj iné telesné pôžotky, vrátane sexu. Ono to totiž nie je zakázané, jesť, sex a podobne, ale má sa torobiť podľa tohoto pravidla.
Teda krst je: Krstím ťa v mene otca i syna i ducha svätého. Teda krstím ťa v mene svätej trojice, lebo nA spasení duše sa podieľa každý člen svätej trojice svojím jedinečným poslaním a stačí, že neprejdeme cez jedného, nedosiahneme spasenia.
POodľa podobenstva o ježišovom tele ako o vínom kmeni , ježiš mám korene v temnote hmoty a my sa dostaneme do časopriestoru jeho otca iba cez jeho telo,teda obrazne v podobenstve: kmeň. Preto aj ježiš hovorí, že iba ten, čo je moje telo a pije moju krv. Ježiš je jediný, kto z nebies zostúpil a znova vystúpil on jediný pozná cestu a je medzi nami. Tí čo boli do neba vzatí, poznali iba cestu tam a nie sú tak medzi nami, ako ježiš. Teda ježiš je jediná pravda, ako nájsjť cestu do života. Je pravda, cesta a život. Nik okrem neho, dokonca aj ľudí spod zákona mohol vziať do neba jedine ježiš. Po smrti na kríži zostúpil do podsvetia a kto počul jeho hlas, bolspasený. Ak napríklad človek pokrstí človeka, tak je pokrstený a krstom sa mu odpustia hriechy, ale potom už nie, iba ak splní to, čo ježiš povedal v evanjeliu. A tiež, ak pokrstíme nemluvňa a o krste nevie, môže sa stať, že kým príde k prvej spovedi, má so sebou všetky dovtedajšie hriechy.
Takže ak sa poliehame na ježišov príslub a kňazi prebrali túto zvláštnu moc od apoštolov skladaním rúk, postupným až po dnes, potom nás, alebo aj v vás dopraví do časopriestporu jeho otca, tak že nás nasaje obrazne koreňmi a prenesie na svoje telo, kde vyraší naša vetvička, potom ešte otec ošetruje našu vetvičku a ak neprinesie úrodu, hádže ju do ohňa a ak prinesie úrodu, tak ako záhradník podobne vynesie urodu zo svojej vinice do časo priestoru ducha svätého a teda naša spása je dokončená v duchu svätom. Preto sa krstíme v mene otca i syna i ducha svätého, lebo to je pravda o ceste do života. A teda žiaDNE NEPOCHOPITE+Né TAJOMSTVO, KTORé VYMYSLEL SVäTí CIRKEVNí OTCOVIA, ALE EVANJELIUM a slová ježiša krista v podobenstve o ježišovom tele, ako o vínnom kmeni. A teda podľa evanjelia nie je cesta o spasení nepochopiteľné tajomstvo ale je to nezmysel, ako by chcel niekto lyžičkou preliať more do jamky. ak teda má niekto záujem zastierať v evanjeliu niečo čo je najdôležitejšie v živote človeka, teda svútú trojicu a robiť z toho niečo iné, než ježiš jasne vysvetlil, aká je potom svätosť tých ľudí, čo to vymysleli ???? A týchto mám bez pochýb uznávať a počúvať ????
Tridentský koncil.
Bolo tam stanovených veľa dobrých vecí, ktoré vyplynuli z reformácie, ale boli tam aj veci nezlučiteľné s ježišom a jeho evanjeliom. A nakoniec bolo povedané, alebo cirkvou stanovené. že nech je prekliaty každý, kto neuverí závery tridentského koncilu. Kedy koho kristus preklial? Naopak,nech je požehnaný, kto ťa požehnáva a nech je prekliaty, kto ťa prelína. A teda cirkev defacto prekliala sam seba a ešte sa nehanbili povedať, že to je bohm dané, korým, náš boh preklína, či ježiš kristus ?
Lenže to ide ďalej aj tu minniektorí napísali, že som odpadlík, exkomunikácia a podobne a že nie som katolík. Ak ale toto je katolícka cirkev, ktorá preklína a ustanovuje veci, ktoré súproti evanjeliu, alebo dokonca ustanovuje veci , ktoré žiaden človek nemôže vedieť, tu je totiž obrovská hrozba hriechu proti duchu svätému, tak potom je pravda, že ak som proti rtýmto veciam, ktoré cirkev takto stanovila, odmietol som poslučnosť cirkvi a jej vrchnosti v týchto dotyčných bodoch. A tu má pravdu aj astax, aj patrika a neviem, kto ešte ďalej.
Lenže ja som neodmietol poslušnosť evanjeliu a teda ani ježišovi kristovi. A neviem ako pre vás, ale pre mňa je dôležitejší ježiš, ako cirkev,ktorá nedodržuje to, čo nám dal ježiš v evanjeliu.
Toto všetko je hlaVNE preto, že cirkev podceňuje účinok satana, mnohí členovia cirkevnej hierarchie si predstavujú, že postavením v hierarchii cirkvi majú zaručenú svätosť a čo ak práve majster lži tento moment okamžite využije.
A môj názor je, že nie pre toto je cirkev komplet zlá, vôbec nie, ja napríklad tvrdím, že je svätá, ale nie kvôli tým, čo povymýšľali tieto veci mimo evanjelia a niektoré hroziace hriechom proti duchu svätému, ale prerto, že je ježišové evanjelium čisté, ako on a ježiš a obháji s evanjeliom všade bez pochýb a to je záruka svätosti cirkvi pre tých, ktorí uznávajú cirkev iba podľa ježiša a jeho evanjelia a nie podľa toho,čo doplnili do cirkvi svätí otcovia vrátane všetkých dogiem.
No a prichádzame k fatime.
Ak teda chce cirkev zasvätiť rusko jej nepoškvrnenému srdcu a nie jej panenstvu a nepoškvrnenému počatiu a čo ja viem všeličo, čo je napíásané o márii, matke, čo nie je v evanjeliu, cirkev nemá na to dostatok svätosti, aby to nebo uznalo, lebo vo fatime to bolo požadované. Veď zasvätení bolo mnoho ale anoi zavätenie jana pavla neboloprijaté, podľa toho, čo je z ruska dnes, ale samotná lucia povedala, že to nestačí. Ján pavol spolu s luciou sa o to snažili a kto iný ,ak nie oni dvaja a ak predsa tak prečo??????????
Všetko bolo povedané v dialogoch s deťmi, ale ak boli opravené dialogy podľa dogiem a učení svútých otcov, čo ja osobne predpokladám na 90%, tak čo teraz? A čo ak možno ani lucia nenapísala všetko len preto, že by toi cirkev neschválila pre dogmy???
Má vôbec cirkev moc rozhodovať o tom, ktoré zjavenie bolo pravé a ktoré nepravé, cirkev si myslí že má,ale nemôže rozhodovať o tom, čo bolo rozhodnuté v nebi a to žiadny človek na svete nemôže vedieť. a navyše, prečo sa tolkokrrát opakuje v evanjeliu, ... dal si vedieť svojím maličkým a mudrych a bohatých si prepustil na prázdno,,,, a aj vo fatime sa zjavila deťom ?
Obviňujete bezáka, že sa nepodriadil cirkvi a ani neuposlúhol jej nariadenia. lebo vám nejde o ježiša, ak takto jednáte, váš názor je pod vplyvom učení a dogiem a nemá spoločné nič s evanjeliom. a ježišom.
Zjavenie na otázku ktosi odpovedalo jasne : som z neba. A teda jasný posol z neba, ale cirkev ho nepočula, respektíve bola aje v takom stave, že nemôže prijať toto posolstvo z neba pre dogmy a učenia. Teda cirkev uprednostnila svoje dogmy a učenia oproti tomu, čo povedal posol z neba a dala čo týmto najavo, že nebo a cirkev to čo je tu aký vzťah????
V guadalupe biskup neveril tak isto a dostal hmatateľný dôkaz a stámiliony uverili. Vo fatime bol dôkaz zjavenia v slove.
A prečo ja z cirkvi neodídem, kým ma z nej nevyženiete ? Lebo cirkev nie ste len vy a vaši svätí, ktorých ste si vysvätili.
Zjavenie na otázku ktosi odpovedalo jasne : som z neba. A teda jasný posol z neba, ale cirkev ho nepočula, respektíve bola aje v takom stave, že nemôže prijať toto posolstvo z neba pre dogmy a učenia. Teda cirkev uprednostnila svoje dogmy a učenia oproti tomu, čo povedal posol z neba a dala čo týmto najavo, že nebo a cirkev to čo je tu aký vzťah????
V guadalupe biskup neveril tak isto a dostal hmatateľný dôkaz a stámiliony uverili. Vo fatime bol dôkaz zjavenia v slove. bolo povedané, čo sa má urobiť a ak sa neurobí príde vojna ešte horšia. A neurobilo sa a predpoveď sa naplnila a vyše stomilionov ľudského utrpenia. Aký ešte dôkaz tu kto chcel ????? A doterz sa neuverilo všetko.Kto si zodpovbie asi tie miliony ??? Samotný boh., že to dopustil? hitler, stalin, američani ....rusko ???, alebo cirkev, ktorej nebo niečo nariadilo a cirkev neuskutočnila, čo bolo nariadené ?????Samozrejme, že si počkáme na riešenie boha, ktorý má v tom jasno, ale jem to také zložité, že čo sa malo urobiť?
Ani hus a ani luther sa nepodriadili poslušnosti , keď videli, čo sa robí. A čo si myslíte, kto je zodpovedný za husovú smrť ????? U koho v duši bol satan, keď bol hus pred súdom, v sudcovi, ktorý ho odsúdil na smrť, alebo v husovi, čo chcel poukázať na neporiadok v cirkvi ?
Ak teda niekto povie, že musíš sa cirkvi podriadiť, v poriadku, to nie je problém, ale ak sa cirkev odkloní od evanjelia a teda aj od ježiša, môže ma takáto cirkev priviesť k ježišovi ? Ja myslím, že nie a ak ma exkominikujete, čo tým dosiahnete,
pribudne vám ďalší hriech a ja sa porúčam,lebo nie na vás som sa spolahol, ale na evanjelium a na ježiša. a vás mi je ľúto .
Lebo cirkev nie ste iba vy a vaši svätí, ktorých ste si vysvätili. To sú mnohí a možno aj väčšina pápežov, väčšina biskupov, ktorí sú svätejší ako tí, ktorých ste si vysvätili a radoví veriací, ktorých ste nazvali laikmi, lebo vy ste čo, profesionáli, V čom, v dogmách a učeniach?
Astax, aostatní, uvedomte si, že cirkev nie ste len vy s vašími dogmami a učeniami, cirkev to sú aj tí, čo neuverili dogmy a učenia, lebo pochopili evanjelium tak, že dogmy do cirkvi nepatria. A dporučujem vám, aby ste si to znova premysleli, že ježiš je oslobodený od dogiem a učení a má to potvrdeneé evanjeliom jeho vlastným, lebo čo ak práve cirkev špinia tí, čo tie dogmy vymysleli a prikázali veriť a tým tu špínu na cirkvi nesú na svojích ramenách , potom a špina tej cirkvi naozaj parí. a je to posledný dôvod, prečo nemôže zasvätiť rusko jej nepoškvrnenému srdcu.

Zrušiť dogmy a učenia svätých otcov. A až potom sa môžeme pustiť do niečoho iného, napríklad zasvätiť rusko jej nepoškvrnenému srdcu.

Lebo vy a cirkev, to ano, ale čo vy a ježiš ak dogmy nie sú zlučiteľne s evanjeliom ?
Súhlasí kntsz


28.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 11. 2017, 10:44 avatar
Ježišu králu, neba i zeme, tebe sa klania anjelov chor.
Velebnosť tvoju v hymnách a piesňach, vyznáva svätic i svätých chór.
Ukrývaš svoju tvár vo sviaTOSTI, LEž VIERA ZRIE JU TU OSLáVENú.
preto my tebe vo svätostánku, vzdávame úctu a pokoru.

Ježišu králu, neba i zeme , blažených duší opojenie
zoi srdca tvojho, osláveného, plynie nám večné potešnie.
Skrývaš ho pred nami, vo sviatosti, tužime za tebou nebeský zdroj.
Ježišu králu, neba i zeme, so srdcom svojim nás večne spoj.

Zdrav buď kriste , najmocnejšíí , zdravas radosť nebeská
zdrav buď ježiš náš najmilší, zdravas radosť nebeská.
K tebe hľadia cherubíni, s tebou sa vždy radujú,
tebe všetci serafini, hlboko sa klaňajú.

Tu prebývaš medzi nami, baránok ty nebeský,
prijmi vďačne naše dary, žehnaj národ slovenský.
Nech nás ruka tvoja vodí, chráň nám mravy, chlieb a reč,
daj nech vlasti neuškodí,ani bieda, ani meč.

Nám synom a dcéram rodným udeľ ducha svornosti,
a uštedrí ľuďom hodným dni pokoja, hojnosti.
Prosíme ťa, by zavládla medzi nami jednota
aby cirkev objať mohla všetkých členov národa.

nedá mi,. aby som sa vás neopýtal na tie tri posledné verše, či by to predsa len nebolo lepšie ako : nad tatrou s blýska ??????
,
,,,,,,,,,,
,
,
,


33.
označiť príspevok

sta2rky muž
   26. 11. 2017, 16:34 avatar
Chlapi a vy si myslíte, že akási vaša viera - stav vašej mysle, vášho vedomia, môže mať vplyv na váš posmrtný stav? Vy si neuvedomujete, že váš mozog - sídlo vášho vedomia a vašej pamäte, smrťou definitívne zaniká? Vy sa zrejme utešujete nesplniteľnými sľubmi plynúcimi z rôznych náboženských učení, ktoré vám predložili náboženskí chytráci. Začnite racionálne uvažovať ako ste naleteli !!
Súhlasí Kasafran


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2017, 20:32 avatar
33,.....s tým súhlasím. Pretože nesmrteľná duša je len pohanskou náukou! Ale nádej na vzkriesenie existuje!


34.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 11. 2017, 18:00 avatar
Starký po dopravnej nehode som tam bol na ARE 2x, takže vašu racionalizáciu si môžeš strčiť do .... hája zeleného a zatial ste naleteli vy tomu druhému. Žiadne endorfíny a zhášanie moszgu dokonca 5 minút. Oakmžite som počul, keď jeden zakričal, odišiel nám,..... a uz za chvíľusom bol pri plnom vedomí na na zelenej lúke na druhej strane. Avšetci tí, čo to nezažili neuveria,ako vy.
Súhlasí kntsz


35.
označiť príspevok

majko1 muž
   26. 11. 2017, 18:05 avatar
34. Primár na ARE zatlieska a zakričí, chlapi ,poriadne sa nadýchnite bude výpadok prúdu 5 minút........takže asi si sa zle nadýchol.......   


39.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 11. 2017, 21:56 avatar
a hneď prvý dôkaz sa nám tu objavil, Díky mojko.


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2017, 22:18 avatar
až na to,že mojko si strieľa!  


41.
označiť príspevok

sta2rky muž
   27. 11. 2017, 19:32 avatar
Nádej môžete mať akúkoľvek, ale realita nepustí. elemír a čo všetko ti vygeneruje tvoj slabo kyslíkom zásobený mozog v spánku, aké zaujímavé sny? Aj to by sa malo brať vážne? Nebuďte detinský, veď určite máte nejaké znalosti z biológie. Uvedomte si že z vás žije cirkevná, či sektárska hierarchia a od vás sa odvíja jej opodstatnenie v štáte. Čo si od náboženstva sľubujete, že budete večne žiť? Z nevedomia sme sa narodili, do nevedomia odchádzame. Je to kruté, ale je to tak.


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 11. 2017, 23:20 avatar
Starí ,mladí....hore na stromy! Šag sme len opice,.....je to kruté zistenie,....a ešte sa aj tak správame. Odpustte opice,....nemôžem inak! Všetko je len chémia a nekontrolovaný pohyb atómov,neurónov,....do prčic,prečo som to nevedel prv?


43.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2017, 10:44 avatar
Sadnime si ešte raz a prečítajme trikrát po sebe: Ježiš a samaritánka, pomaly slovo za slovom, lebo to čo ježiš hovorí jej, je naše, patrí nám.
Ja sa nespolieham na to, že budem spasený z toho, čo som uveril správne, alebo nesprávne. Po smrti na kríži zostúpil ježiš do podsvetia a kto bol dobrý a spravodlivý, počul jeho hlas. A nielen to, ježiš spasil mnoho ľudí aj za svojho života a nikto z nich nemal tie informácie,ktoré tu máme my dnes, lebo komu sa viac dalo, od toho sa bude viacej požadovať.
Treba si predstaviť, napríklad, že nie som veriací a mám len iformácie tých ľudí, pre ktorých platilo, že boli dobrí a spravodliví, že boli milosrdní, lebo obetu v zmysle ako dnes nepoznali.
spomeňte si, keď sa učenníci pýtali ježiša?pane a kto potom môže byť spasený?, blázon, kto si myslí, že je bez hriechu .... boh si vyhľadáva ľudí, ktorí ho vyznávajú v duchu a v pravde.
Spoľahnime sa na ježiša a jeho matku. Samritánka mu povedala, pane, ani načieradlo nemáš a chceš mi dať piť ?

Na niektorých to je veľmi veľa a nevedia sa rozhodnúť a ak sa neviete rozhodnúť, spoľahnite sa na neho a nemajte z toho strach, on vie že neviete a prečo a vtedy sa snažte byť milosrdní, dobrí a spravodliví a nemáte sa čoho báť, lebo vtedy on vie, že chcete a mali by ste veľmi chcieť, lebo kolko peňazí ste mu obetovali a on dal za vás ďaleko viac. Draho sme boli kúpení. Možno by sme mali byť ako futbalista, ktorý bol draho kúpený a chce odviesť čo najlepší výkon, ale nie iba preto, že bol draho zaplatený, musí podať výkon aj preto, aby bol ešte drahšie kúpený, lebo každý očákava od jeho výkonbu viacej, ako od bežného fotbalistu,ktorí neboli takto draho kúpení a všetci ostatní sa snažia, aby dosiahli takúto hodnotu.
Aj ježiš hovorí:Ak bežíte na štadione, vždy bežte tak, aby ste boli prví.
Lebo vo všetkých príkladoch ježiš nevídí až tak naše konkrétne výsledky, ale našu snahu, naše odovzdanie sa a zápal pre
jeho vec.
A tak nie všetci mu môžu obetovať všetko, sú aj takí, čo mu obetujú celý svoj život, väčšina praktizuje vieru, kolko im zostane času popri zamestnaní a deťoch, ale zo začiatku sa často obzrite za seba a hľadajte v živote znaky, že sa nemodlíte do bútlavej verby, že ten deň, keď sa modlíte, je iný a lepší , že praktizovaním viery žijete život iný a lepší. On vie aj vtedy, ak sa od rána do večera nezastavíte a unavení zaspíte, že ste jeho, že na neho myslíte a možno aj v staršom veku mu to vynahradíte, a potom už nie ako dlh, ale ako balzam na duši, ako keď po dlhej ceste prídete do kostola,sadnete si do lavice, zoberiete si hlavu do dlaní a vtedy si pomyslíte: Tu som správne, lebo bol som chorý aj s deťmi a ty si mi pomohol, prenasledovali ma nepriatelia a ty si mi pred nimi naplnil pohár až po okraj, bol som stratený a ty si ma našiel. a za to, čo mi dávaš tu v tomto živote, nemám strach ti dať seba po smrti, lebo jediný strach, čo mám, je že ťa stratím, ale aj v tomto sa na teba spolieham.
Súhlasí kntsz


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 11:41 avatar
43,....do podsvetia zostupuje každý kto zomrel,....teda aj Ježiš. To "podsvetie"/hádes/ je ríša smrti a idú tam dobrí aj zlí!
Toto slovo mnohí prekladajú ako "peklo",čo je veľmi nešťastný preklad. Ale nie všade,....ale podla kontextu,ako im to pasuje!


45.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2017, 22:51 avatar
Tu sa nejedná o peklo, načo by ježiš išiel do pekla ??? Toto je nejaký duchovný medzi priestor práve medzi nebom, peklom a zemou. Ale, ak žijeme v priestore, kde vládne knieža tohoto sveta, sme defacto v pekle. Takže peklo rušíme lebo v ňom žijeme. Vlastne na koncii 40 dňového pokúšania ukázal satan ježišovi svoje královstvo a ako vieme, na to aby to obaja videli, stačilo, že boli vynesení na najvyšší vrch a teda potom sme v časopriestore satana, ale nie v pekle.A teda satanove kniežatstvo nemôže byť peklo, lebo peklom sa vyhráža hriešnikom boh, lebo ak chce byť spravodlivý a milosrdný, ako sa mu zapáči, ale vždy aj táto spravodlivosť a milosrdenstvo majú svoje hranice a nasleduju tresty.
Teda ak sa na to zamyslím takýmto spôsobom, satan peklo nepotrebuje, satan sa nepotrebuje ani vyhrážať niekomu, čo robí zlé, lebo práve to je služba jemu a preto sa nebude predsa odmeňovať za službu jemu peklom, to nemá žiadnu logiku.
Aj keď nakoniec všetci zlí aj so satanom sa budú všetci klaňať bohu a budú mu slúžiť, ako to tiež povedal ježiš satanovi po ukončení pokúšania. Aj keď na konci všetko, čo nebude spasené, bude hodené do ohnivého jazera.
Možem ti ešte povedať vlastnú skúsenosť.
Keď som po,nehode na ARE defacto zomrel od bolesti, prišiel som na zelenú lúku a akoby som mal pocit, že niekde musím ísť, Proste bol tam nejaký,m kopec na tom niečo postavené išiel som tým smerom. ale to zakrátko skončilo. A vrátil som sa do tela, potom som dostal asi nejakú injekciu a to už bola niečo hrozné, čo sa nedá opisa. bolo to pred desiatimi rokmi a už si moc nepamätám, ale hlavná pointa bola v tom, že som mal dolámané ruky nohy rebrá a najhoršir , malsom preborenú pánev do vnútra, No a oni to zrejme ešte nevedeli a posadili ma. nastala ukrutní neopísateľná bolesť, ktorá sa stupňovale neustále až som padol de nejakej hnedej tmy a potom do uplne iernej tmy a vtedy všetka bolesť prestala a prišiel som na túlúku. no oni mi niečo pichli a znova ma posadili, Teraz taukrutná hnedá tma nastala oikamžite a jám si strašne prial, kedy už konečne príde ta čierna tma, aby sa to zase skončilo. Nakoniec p=redsa len ta čierna tma prišla a ja som uvidel ako son na posteli s tými prístrojmi a za postelou bola tma a tak som inštiktívne vošiel do tej tmy apotom to bolo na oveľa dlhšie. Podstatabola tá, že som išiel po nehjakej ceste a nerozmýšľa som kde idem ale išiel som až som sa postavil pri dvere,, kde už čakali nejakí traja, či piati, ani neviem potom som prišiel na rad aj ja, dvere sa iba pootvorili a taká pani v čiernom ma doslova vysotila von, s tým: že ty tu ešte nepatríš.
No a toto som čítal dávno pred tým, než som približne zažil niečo podobné aj ja. A mnohí, čo prešli cez tie dvere sa stretli s mrtvymi,čo zomreli pred tým, boli postavení pred tabulu poznania, kde v momente všetko pochopili. Toto si určite čítal aj ty, ale akby som tu situáciu mal rozobrať, aleb zaradiť k niečomu, o čom tu teraz diskutuje, tak fakt, že človek je po smrti okamžite tam môže sa vrátiťm a zase môžebyť tam. A teda, z moje skúsenosti sú po smrti ešte dva priestory, ten, kde čakáš, až sa tie dvere otvoria a druhý priestor za tými dverami. kde som sa ja nedostal.
Teda, ten prvý priestor, nazvime to duchovný priestor, lebo tam sú už len duchovia zomrelých ľudí, tam je treba mať niečo v sebe, alebo nikoho za sebou, či vedľa seba, ktorého nevidíš, ale on ti ukáže, kde máš ísť , pravdepodobne ak ježiš hovorí, nechajte mrtvych, nech si pochovávajú mrtvych, zrejme to je potvrdené , že veriaci sú vedení veriacimi a neveriaci,ani neviem či vôbec nejako sú vedení, lebo jew mnoho takýchto duší, čosi neuvedomili ani ,že sú mrtvi niekolko desať či storoč , ba teraz si spomínam , ak ježiš niekoho prirovnával k faraonom, ktorí vysedávajú v tme svojich hrobiek.
;Nie je tomu tak dávno, čo jeden pán dával kurzy na počítače a hovoril nám, že raz pred vyučovaním si pripravoval triedu a bol tam sám a zrazu prišiel k nemu priateľ a mu hovorí : Prosím ťa povedz mi, čo sa so mno robí, uť to trvá týždeň a stále neviem na čom som. A on že mu povedal, Vieš , čo to,je, ty si už mrtvy veď v utorok som ti bol na pohreb. A potom sa kráko pomodlili a viac už neprišiel., teda bol ten prípad, že tam prišiel ako neveriací a nikto sa o neho nepostaral, aby ho priviedol k dverám, a krátka modlitby satačila a išiel Ďalej. neskôr som sa dočítal aj, že neveriací tiež stačí vysloviť meno Ježiša Krista a on vraj prišiel a oslobodil ho od nejakej bolesti, už si presne nepamätám.
Ttoto ti píšem len preto, že máš uiplne iný názor na tieto veci a toto je moja skúsenosť a ak si prečítaš život po živpte a podobné knížky hlavne od ateistov.
Jedného ateistu som poznal, čo tam bol neuveriteľne dlho a ten spomínal aj boha ak nejaké nepísateľné dobro v obrovských superlatívoch , ale keď sa vrátil do života, nestal sa aj nariek tomu veriací, ale bolo vidno, že sa na veriacích nepozerál ako na vymetené mozgy, ako tvrdil pred tým, ale už si tých ľudí vážil viacej a čo som bol šokovaný povedal, že na to aby si sa dostal do neba, neviem v ktorej pozícii bol on, že na to netreba až tak veľa. On s tým bol aj raz v televízii, bežal taký serial, kde tito, čo boli na druhej strane rozprávali o tom.
A ja by som tiež za seba povedal, aj keď som tam nebol dlho, že tiež nejako nezmenilo a neprehlbilo to moju vieru, a či mi bolo dané niečo do hlavy bez môjho vedomia, to tiež neviem, lebo ja som ollen krátko.
Táto nehoda bola v 97 a tieto moje názory som ja mal už niečo po 93 roku a to že som tam bol, akoby s tým ani nesúviselo.


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 23:31 avatar
45,....keby som citoval všetky texty,kde sa spomína šeol a hádes, ...tak by si pochopil,že je to miesto kde idú všetci čo zomreli a to bez rozdielu. Nie je to teda ,žiadne miesto múk,
Aj Ježiš,keď bol tri dni mŕtvy,.....tak bol v hádese/po-katolícky v pekle/. Teda jednoducho mŕtvy,v nevedomí!
Teda,nie je to nejaký "medzi priestor",....ale skôr stav nebytia./pomyselne ,možno aj miesto/
Určite nie niečo,kde sme pri vedomí!
-------------------------------------------------------
A ja som sa tiež zaoberal fenoménom "klinickej smrti",.......a to ma priviedlo aj tam ,kde som teraz,.....ale to je len istá fabulácia,halucinácie,...alebo aj pokus Božieho odporcu navodiť v ľuďoch predstavu,že po smrti žijeme.
Preštudoval som toho dosť,...a aj v zmysle vedeckom to odmietam. Pretože aj veda prišla na to,že tu ide o niečo "čo má súvis s pochodmi v mozgu",....a nie niečo,čo poukazuje na zásah Boha,alebo jeho pôsobenie!
Sú príklady,že takéto veci sa stávali zlým ľudom a podobne,.....a z mnohých príkladov vysvitlo,.....že Boh takto nepôsobí,ak beriem v úvahu zdravý úsudok a Písma!
Pravá viera nestojí na nejakých zážitkoch,......a v príbehu o boháčovi a Lazárovi som to už dokumentoval niekoľkokrát!
Tam bola jedna myšlienka:......."Potom povedal: ‚Nie, otče Abrahám, ale keby k nim prišiel niekto z mŕtvych, budú robiť pokánie.‘ 31 Povedal mu však: ‚Ak nepočúvajú Mojžiša a Prorokov,/teda -Písma/ nepresvedčí ich, ani keď niekto vstane z mŕtvych.‘“
-----------------
Pochopil si tú myšlienku?
Získať pravú vieru,to je dlhodobý proces prijímania biblického poznania a pritiahnutia Bohom,....a nie niečo založené na prchavom zážitku. A to aj keď mnohých ovplyvnil!


66.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 11. 2017, 13:19 avatar
47-
aký to rozdiel......
elemírov reálny zážitok a tvoje fantazmagórie a účelové konštrukty.


48.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2017, 09:13 avatar
Pavol v jednom zo svojich listov napísal: Ak by nebolo vzkriesenia, všetko je márnosť a u mňa má toto velkú loigiku, ae nie až na 100%.
Ja napríklad sa denne modlím, chodím do kostola a nie preto,že iba kvôli vzkrieseniu, robím to preto, že až príliš veľa sa mi dá najavo v mojom živote, že ten deň, ak sa nepomodlím, je oveľa horší. Ja SA PRETO MODLíM HLAVNE PRE TEN DEň, KTORý MA čAKá. aLE TO SOM SI NAJPREV VIACKRáT VYSKúšAL, či to funguje a ono hej a to statné a vzkriesenie, je až potom a myslím že to príde akopsi automaticky, že ak si tou modlitbou denne niečo kúpim, neminiem všetko a časť ako úspora ide na tento účel.
Teraz si predstav, že by mi dal niekto nezvratný dôkaz, že ježiš vôbec neexistoval, alebo ako sa ním snažia niektorí ateisti podať dôkaz, že veriť to nám šibe, lebo máme vymetené mozgy,.Alebo že mária nie je taká, ako je opísaná v evanjeliu, ale je taká, ako ju opisuje katolícka cirkev dogmami a mnoho iných a možno ešte aj ťažších dôkazov, nad ktorými by som možno aj zaváhal, že ježiš je boh alebo nie je, ale prestal by som sa modliť a prišiel by som o to dobro denne, prečo sa vlastne modlím ???? To urči nie, o toto sa nedám zobrať nikomu. Aj keby padla tehla na hlavu z posledného kostola a zabila posledného farára, prečo by som sa mal tohoto vzdať???????
Lebo moja viera nie je založená na tom, že som presvedčený, že boh je, lebo ma o tom niekto presvedčil, moja viera je , že ten deň,keď sa modlím je lepší. A čím viac sa mi dá, tým je to lepšie. Aj keby som sa prehrešil proti všetkým 10 a piatim prikázaniam, bol by som vrah a čo je viem čo ešte hnusné, čo sa hnusí bohu, alebo človeku, toto si nenechám vytrhnúť z ruky.
Koľkým bolo povedané: spáchal si smrteľný hriech nemôžeš byť spasený. Ja som tiež napáchal hriechov, zvlášť, keď som bol neveriací a tá hrzba, že nebudem spasený je vo mne oveľa väčšia, ako že sa to predsa len podarí, ale mám sa preto prestať modliť, mím preto prestaľ čerpať dary neba, dary života ? No dobre, nebudem spasený, ale nebudem na ten okamžik čakať bez modlenia, prečo by som mal žiť horšie, ak to nie je nič tažké a zvláštne a stačí sa zohnúť a zdvihnúť to zo zeme.
Samozrejme, že týmto sa hriešnosť a zodpovednosť za hriech neruší, naopak po každej spovedi som presvedčený, že tu som správne.
Ja viem, že človek, ktorý sa nikdy nemodlil, nespovedal a nijako nepraktizoval svoju vieru, že nevie o čom hovorím. Dokonca aj rôzne kresťanské spoločenstvá, kde nemajú tieto veci, tí tiež nemôžu vedieť, o čom hovorím, pokial to nezažili, ale majú k tomu oveľa bližšie ako neveriaci.
Pokiaľ človek nevie prečítať vo svojom živote ten pocit, že modlil som sa a toto dobré je zato. ťažko môže o týchto veciach rozprávať. Alebo dokonca aj tí, čo sa modlili a mali ten pocit, že to tak je, mnohých presvedčili o tom, že to je náhoda a že netreba z toho robiť vedu, alebo najčastejšie nám hovori, že to preto si vymýšľate tieto kraviny, že máte vymetený mozog.
Ja nechcem nikomu nič vnucovať , nikoho presviedčať, ja len píšem, čo žijem a každý, kto to prečíta si urobí svoj názor. či som správne, alebo či mám vymetený mozog.
No a presná forma toho, čo bude po smrti,to si myslím nie je teraz až také podstatné, ide len o to, to dosiahnúť.
Súhlasí litiliti, kntsz


49.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 09:16 avatar
E: Ak by nebolo vzkriesenia, všetko je márnosť

S tým by sa dalo aj súhlasiť. Keďže nie sú žiadne vierohodné argumenty v prospech vzkriesenia, tak celá kresťanská ideológia stojí na vode, a teda, je márnosťou, ktorá mnoho ľudí oberie o ohromný čas v živote.


50.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2017, 09:28 avatar
lemy
Nepodsúvaj svoje dojmy ako pravdu všetkým.
Márnosť je ak niečo zbytočne premrháš alebo máš možnosť niečo využiť a ty to odmietaš.
Ja tu píšem veci, ktoré nechápu iní hlboko veriací ľudia, a teda ty ako ateista, nemáš ani šancu to pochopiť.
Súhlasí litiliti


51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 09:33 avatar
Čo si zasa vymýšľaš? Veď ja nepodsúvam svoje dojmy ako pravdu. Netáraj!

A pokiaľ teista povie niečo, o čom tvrdí, že ateista to nemôže pochopiť, tak už zo skúsenosti viem, že ide o nejakú hlúposť. Zamyslí sa nad tým, čo píšeš.


52.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2017, 09:33 avatar
A nehľadaj argumenty, lebo kto hľadá argumenty, vždy nájde viacej proti argumentov.
Hľadaj v sebe, ak sa ti podarí zrušiť v sebe odpor k týmto veciam.


53.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 09:34 avatar
Komu adresuješ 52.?


54.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2017, 09:38 avatar
no, než som písal 52, ty si dal 51 a z toho je jasné, že ten odpor k týmto veciam sa ti nepodarilo a ani nepodarí tak ľahko zrušiť, takže to máš jasné už teraz a vieš, že tebe sa to nepodarí, venuj sa pre teba potrebnejším veciam, a táto otázka je pre teba týmto uzavretá.


58.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 09:57 avatar
Tam nie je odpor, ale nesúhlas s tvojimi rečami.


55.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2017, 09:40 avatar
53 tebe a tebe podobným,s nenávisťou k bohu ako to,tu predvádzaš môžeš hľadať svojho nepriateľa,ale nie boha.
Súhlasí litiliti


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 09:57 avatar
Elemír, táraš o mne nezmysly. Prečo si namýšľaš taký blud, že vraj, podľa teba, nenávidím nejakého boha, zrejme toho, o ktorom si ty myslíš, že existuje. Nepoznám dôvod, prečo by som takto mal uvažovať. Je to len tvoja pokrivená optika o druhých ľuďoch.


57.
označiť príspevok

litiliti muž
   29. 11. 2017, 09:57 avatar
elimir....tu nenavist k Bohu, ktoru tu prezentuje Lemmy, si uz vsimol hadam kazdy na tomto fore.....je vobec takyto clovek ateistom?


59.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 10:00 avatar
Za to ja nemôžem, že teisti nie sú schopní pochopiť jednoduché vety, a vymýšľajú si nezmyselné zámienky, len aby sa cítili lepšie.

Litiliti, táraš o mne bludy, ale nemá to už význam, lebo ty sa už asi do konca života nenaučíš rozumne myslieť. A Tull bude opäť na koni, lebo sa mu nepáčia moje názory. Lenže sa to si môžu sami teisti, lebo tárajú bludy. Neraz veľmi hlúpe. Ak však tie ich názory samotných teistov neurážajú, nedbám, tárajte si, koľko chcete!


60.
označiť príspevok

litiliti muž
   29. 11. 2017, 10:04 avatar
Lemmy, dne si trocha stupol u mna, vcera si mi vypisoval, ze uz nebudes so mnou diskutovat.
A dnes si tiez napisal, ze som mudry, lebo si uviedol, ze mudri ludia povazuju krestanstvo za nabozenstvo
Vlastne ta mam rad
Chces dokaz?


61.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 10:07 avatar
Litiliti: ze uz nebudes so mnou diskutovat.

Myslel som to inakšie, že nebudem s tebou diskutovať tvojím katolíckym vulgárnym slovníkom. Stratil si hodnotu pre diskusie.

Ak reagujem, tak len kvôli iným, ktorých by tvoje podlosti mohli pomýliť.


62.
označiť príspevok

litiliti muž
   29. 11. 2017, 10:10 avatar
Lemmy, ved ale ty vsetkych povazujes za podliakov, tak ako teraz ?

Takze uz budeme na seba slusni?


63.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 11:56 avatar
Nedokážeš byť slušný hneď v prvej vete, ktorú napíšeš po tom, ako začneš snívať o tom, že už budeš slušný. Hneď tu klameš: ved ale ty vsetkych povazujes za podliakov.

To nie je pravda. Ty nie si všetci.


65.
označiť príspevok

litiliti muž
   29. 11. 2017, 13:16 avatar
Lemmy a ty sa vari povazujes za slusneho cloveka?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:11,  To sú irelevatné otázky. Telo je telo a duša je duša, inak by nik nerozprával vety ako že...
dnes, 09:08,  1 . Ako potom vysvetliť , že keď má človek hlad , prvé hľadá čo je jesť ? Až až...
dnes, 09:07,  Dokonalá harmonia v Bohu. 1Kor 15,22 Lebo ako v Adamovi všetci zomierajú, tak aj v...
dnes, 08:56,  V Bohu je harmonia a je tam aj podriadenosť. Otec všetko podriadil Synovy a nie naopak....Syn...
dnes, 08:30,  V Bohu tieto osoby medzi sebou komunikuju, pretože je to Boh..... Aj v človeku medzi sebou...
dnes, 08:14,  Človek je duch, duša a telo....To su tri zložky ,a zaroveň sa jedná o jedneho človeka....
dnes, 08:10,  148/ A mysel si kde nechal????Jaj ty nemas mysel!!!:)))
dnes, 08:01,  duch ,duša a telo su tiež tri......a zároven jedno...čo ty na to ha?*58*58*58
dnes, 08:01,  Papate co vam media polozia pred ustocka. Vobec vam nedochadza o co tu ide. Prezident ktoreho...
dnes, 07:37,  10/ Hlavne ze Ondrik miluje Jeziska!!!On si nevsimol ze je to muz!!!hahahah:)))
dnes, 07:20,  Prečo je otáznik? Lebo komunista Blaha vie, že sa mýli.
dnes, 07:00,  Blaha toho natára.
dnes, 06:57,  Shagara, môžeš bezdomovcom pomáhať. Číslo účtu: SK0883300000002901760284...
dnes, 06:56,  Mám šťastie, že poznám dobrých ľudí, ktorí mi pomáhajú v núdzi, a nedovolia, aby som...
dnes, 02:30,  78, ..... OK, ... ale ja nebudem hľadať takých bohov , čo mi budú štekliť uši, len preto,...
dnes, 02:28,  3, ... až tak si na tom zle?*15 Ako ti môžem pomôcť?*58*21*52
dnes, 00:55,  V pondelok idem zbierať do potoka odpadky. .. *60
dnes, 00:54,  Ono je to hlúpe, že 10 susedov Ťa nechá na ulici. .. brrrrrrrrrrrrrrr. ..
dnes, 00:52,  Keď už sa tá téma otvárala. .....
dnes, 00:29,  79, .... OK, ..... si to nemá zmysel! Dobrú noc.*40
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(228 135 bytes in 0,460 seconds)