Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Krátka štúdia...

16
reakcií
2812
prečítaní
Tému 5. augusta 2013, 10:33 založil sta2rky.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 10. 2009
48
25. 11. 2005
2
24. 02. 2020
2
13. 01. 2010
168
 
 


1.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 8. 2013, 10:33 avatar
Krátka štúdia o vedeckom skúmaní hypotézy existencie Boha

Všetky súčasné náboženstvá, až na nepatrné výnimky, sú založené na hypotéze existencie bohov a nadprirodzeného sveta duchov. Pokúsme sa zamyslieť nad tým, čo by nastalo, ak by sa vedeckému skúmaniu podrobila otázka existencie týchto fenoménov? Mohli by nastať dve alternatívy: a) existencia Boha by sa potvrdila
b) existencia Boha by sa nepotvrdila.
V prípade výsledku a) , teda vedecky sa potvrdí, že Boh existuje a dá sa sním nadviazať relevantný kontakt, neudeje sa nič zvláštne. Veriaci síce nebudú musieť veriť, ale budú vedieť a môžu sa ako predtým krstiť, chodiť do kostolov, modliť sa, prípadne priamo komunikovať s pánom Bohom a na Slovensku postaviť ešte aspoň 300 ďalších kostolov . Tá komunikácia by nemusela byť taká bezkonfliktná, ba dokonca poznanie skutočnej božej vôle by mohlo byť až nežiaduce. Okrem iného,. čo ak by sme zistili, v rámci jasnej komunikácie s Bohom, že vojny, zabíjanie vo vojnách, nie je božím želaním a dôsledkom božieho hnevu a jeho trestajúcej pravice, ako nám to katechéta farbisto opísal na hodinách náboženstva, ale je to produkt ľudskej zloby. Len ťažko si potom vieme predstaviť, čo by urobilo ľudstvo s tým obrovským arzenálom zbraní a munície, ak by ho nemohlo použiť v spravodlivej vojne proti teroristom, alebo humanitárnom bombardovaní v Iraku, Juhoslávii, Líbyi, alebo aj v Sýrii?
V prípade výsledku b), teda, že Boh nejestvoval ani nejestvuje, by to nehorázne ohrozilo život celého ľudstva a to v týchto bodoch:
1) Ukázalo by sa, že všetky náboženstvá sú klamlivé, zbytočné a nezmyselné, čím by bolo sklamaných vo svojej viere nielen 90% veriacich Američanov, ale aj skoro rovnaký počet veriacich ostatného sveta, včítane Slovákov.
2) Obrovská armáda duchovných celého sveta by rozšírila rady nezamestnaných a nemohli by veriacim hovoriť o božej láske, sľubovať večný život a spasenie, hroziť zatratením a vyberať milodary.
3) Tá správna, Bohom národu daná, štátna moc by v cirkvách stratila spolupracovníkov na poli občianskej poslušnosti, charity, vymývania mozgov, upevňovania moci, filozofie zlatého teľaťa – peňazí a nemala by koho odškodniť za , od občanov nakradnutý, cirkevný majetok.
4) Zanikla by kresťanská, moslimská, judaiztická, hinduistická morálka, ľudia by sa zvlčili, neorganizovane by sa okrádali a zabíjali.
Uznáte, že vedeckými metódami riešiť tento problém nie je žiaduce ba ani potrebné.
Svet a národ slovenský to nepotrebuje.
Súhlasí Kengura


4.
označiť príspevok

lahoda muž
   5. 8. 2013, 14:28 avatar
Chces aby zanikla kresťanska moraalka
Aby ste sa aj vy vzájomne­ milovali a aby sme mylovali svojho blížneho­ ako seba samého!

Nečudujem sa aj Nacisti pohŕdlali kresťanskými princípmi rovnosti a súcitu.Podľa nich to bol prejav slabošstva.Ja to priam ukážkový darwinizmus


6.
označiť príspevok

lahoda muž
   5. 8. 2013, 14:35 avatar
re: milovali


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 8. 2013, 14:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

lahoda muž
   5. 8. 2013, 14:58 avatar
Par hitlerovich vyrokov
Najhoršou rakovinou sú farári oboch vierovyznaní! Svoju odpoveď im nemôžem dať ihneď, ale všetko je zaznamenané v mojom veľkom notese. Príde deň, kedy sa s nimi zúčtujem krátkym procesom.
Vlčí brloh, 8.2.1942
sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Více než 12.000 světských kněží, tj. 36 % celkového počtu německého kléru, se dostalo v létech 1933 až 1945 do konfliktu s nacionálně socialistickým režimem; 407 z nich bylo převezeno do koncentračního tábora, 107 jich tam přišlo o život. 63 dalších kněží bylo popraveno nebo zavražděno.
Zdroj: tu.

okrem toho v r . 1939 poslal 80% katolíckych klerikov do koncentračných táborov, v Dachau zahynulo 2600 katolíckych kňazov z 24 krajín a v Poľsku bolo zavraždených 3.000 kňazov ...
Viac tu sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 8. 2013, 15:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   5. 8. 2013, 18:41 avatar
Aj v prípade a) sa môže ukázať, že že všetky náboženstvá sú klamlivé, zbytočné a nezmyselné...
4) nie je ničím podložené tvrdenie...


17.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 8. 2013, 20:51 avatar
Zdôrazňujem, neorganizovane. Ono ľudia sa pravdepodobne vzájomne vraždili a vraždia stále. Celé je to napísané s nadsadením, skrátka nie veľmi vážne.


2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 8. 2013, 11:29 avatar
Doplňte podľa Vás, aké by to mohlo mať ďalšie následky.


3.
označiť príspevok

Kengura muž
   5. 8. 2013, 14:15 avatar
sta2rky, na všetky body už je neskoro, výstižne povedané ako funguje súčasný svet " ľudia by sa zvlčili, neorganizovane by sa okrádali a zabíjali. Navrhol by som jedno náboženstvo a to by sa volalo Etika.Neoslavoval by sa Boh ale Človek ako taký. Na Etike by sa všetci etikoni naučili slušným mravom
Súhlasí pua12456, sta2rky


5.
označiť príspevok

lahoda muž
   5. 8. 2013, 14:32 avatar
Inac pre osvieteneho a podobnych fanatikov.
sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Pekne citanie


15.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   5. 8. 2013, 18:43 avatar
Opakovaním lží tie lži nespravíš pravdivými - to Ti polo oznámené už viac-krát...


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 8. 2013, 14:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

lahoda muž
   5. 8. 2013, 14:52 avatar
Samozrejme taky fanatik ako ty s musi vracat ťoo rokov do zadu, aby nejakym sposobom poskodil RKC. A pri tom to nechape v suvislostiach a že ani v jednom pnešlo priamo o naboženstvo ale vždy išlo v bojoch o moc, slavu, uzemie, suroviny, atd.
Ty si beznadejny pripad, a myslim ze robis medvediu sluzbu ateizmu, ktori nikdy netvoril historiu a dejiny, až na najkrvavejsie 20 stor. Ktore je dokazom toho že vojny sa nikdy neviedli s nešlo o naboženstvo, ale ako vravim o moc.

Ak sa dívame na svet akokoľvek, kresťanstvo bolo a je jednotny a stabilizujúci prvok, bez ktorého by sa zapadný svet nikdy nezjednotil, nespojil a svet nikdy nevyspel.
To je fakt.

Ateisticka propaganda je neoddelitelnou sucastou ideologickej sustavy komunizmu.
Ako priklad zacitujem z prirucky Vedeckeho ateizmu vydanej v preklade z ruskeho originalu Naucnyj ateizm, Politizdat, 1973, vo vydavatelstve Pravda, tlacovom kombinate KSS (Komunistickej strany Slovenska), ktory vyhotovili dnesni "sekularni humanisti" a clenovia a niekdajsi predsedovia spolocnosti OZ Prometheus, prof. Jaroslav Celko a PhDr. Peter Prusak v r. 1974, str. 212:
"V obdobi socialistickej vystavby sa ateisticka propaganda uskutocnovala aktivne, bola sucastou ideologickej prace komunistickej strany.

Umučení v ZSSR je dokumentárny film o militantnom ateizme v bývalom Sovietskom zväze. Snaží sa rozpovedať osobný emotívny a hrozivý príbeh o tom, čo ľudia prežívali, keď si chceli zachovať vieru, dokonca s rizikom smrti. Nezáležalo na tom, aké náboženstvo ste vyznávali, ak ste v ZSSR verili v Boha, boli ste prenasledovaní, a to brutálnym spôsobom. Od roku 1917 až do 1990 boli veriaci ľudia strieľaní, popravovaní, zatváraní do gulagov a v nich ponechávaní len tak napospas istej smrti, pretože sovietska vláda náboženstvo nenávidela. Čo však tento príbeh robí mimoriadne dôležitým je, že nová generácia v Rusku nevie nič o svojej minulosti a bude preto popierať aj to, že sa takáto brutalita niekedy stala.

Militantný atheizmus, podľa Harolda J. Bermana, odborníka na sovietske právo z Harvardskej univerzity, bol štátnym krédom Sovietskeho zväzu. Militantný štátny ateizmus bolševickej revolúcie vďačí za svoj vznik marxisticko-leninskej poučke, že náboženstvo je ópium ľudu. A cieľom Zväzu Sovietskych socialistických republík ako takým bola likvidácia náboženstva a prostriedky ako tento cieľ dosiahnuť zahrňovali búranie kostolov, mešít, synagóg, chrámov, náboženských monumentov, ako aj masové deportácie veriacich do sibírskych táborov nútených prác, ktoré sa všeobecne nazývajú ako gulagy. Mnohé z týchto svätostánkov boli pretvorené na kúpeľné domy, sýpky a múzea ateizmu, z ktorých tie druhé menované boli postavené za účelom získavania más, aby prijali ateizmus. Nadôvažok často sa usporadúvali ateistické a antireligiózne karnevaly, za účelom propagácie urážok veriacich a presvedčenia, ktoré považovali za posvätné.


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 8. 2013, 15:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Aranjes žena
   5. 8. 2013, 15:37 avatar
Hele starký..to čo tu tak farbisto opisuješ a po čom zjavne túžiš ,aby sa stalo /myslím teraz verziu 2/ sa nestane, pokým niekto nepríde na to ,aká energia stojí za "veľkým treskom" ..vlastne,ak by sa zistilo,že tá tajomná energia je vlastne boh,tak by razom padla verzia 2 ,ale vpodstate aj Tvoja verzia 1


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 8. 2013, 18:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:45,  Milan Nostrad, nože mi prezraď, čo Ti ako RNDr. - doktorovi prírodných vied -...
dnes, 00:33,  JA to nepokladám za vývoj ;) Aj slovo revolúcia to vystihuje ;) Nie je to krok vpred ale...
dnes, 00:32,  (15) EnaX, nezabúdaj, že aj víťazstvá a porážky sú súčasťou dialektiky vývoja v boji...
dnes, 00:31,  Nevlastním cudzie fotky ;)
dnes, 00:30,  Ešte raz ;) Ak máš čiernu skrinku a nevieš sa do nej pozrieť tak ti veľmi nepomôže...
dnes, 00:29,  Neexistuje totiž konsenzus v súboji vôlí ;) Jeden je víťaz a druhý porazený a musí...
dnes, 00:29,  (184) Enax, nebodaj neberieš do úvahy faktor času, ktorý obsahuje aj neprestajný vývoj...
dnes, 00:26,  Tu na df je to viditeľné veľmi dobre ako sa každý a za každú cenu snaží zvíťaziť nad...
dnes, 00:23,  (12) Enax, v niektorej svojich reakcií na tomto DF som konštatoval, že veľa ľudí nielen na...
dnes, 00:23,  To je ako s BIG BANGOM ;) Ľudia si myslia, že keď si galaxie vzďaľujú od SEBA tak...
dnes, 00:21,  A nie je zaručené, že tie predstavy budú na hony vzdialené od skutočnosti ;)
dnes, 00:20,  Ľudské je tiež obmedzené ;) Ak totiž existujú zákonitosti, ktoré nie sú zjavné, či...
dnes, 00:18,  (182) EnaX, čím kôr by si si mal uvedomiť, že naše áno, ale ľudské vonkoncom nie...!
dnes, 00:16,  No pokora by mala slúžiť tebe hlavne vzhľadom na iných ľudí ;) Aby si sa k nim...
dnes, 00:15,  (10) EnaX, ide o to pred kým, alebo pred čím...
dnes, 00:10,  JA vidím jediný význam utrpenia ;) Že formuje človeka ;) Učí ho pokore ;) A čo...
dnes, 00:05,  Na keru riť potom existuje utrpenie, keď nenaučí človeka pokore? ;)
dnes, 00:01,  Takže nesúhlasíš, že utrpenie formuje človeka? ;)
dnes, 00:00,  7- teraz sa nehorázne mýliš immane. Ja už som zmierený s koncom svojho života a ak ma...
včera, 23:54,  A isto budeš súhlasiť, že naše poznanie je obmedzené ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 339 bytes in 0,239 seconds)