Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Konzumný neživot

26
reakcií
400
prečítaní
Tému 21. mája 2019, 05:43 založil Boris.


1.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 5. 2019, 05:43 avatar
Konzumný život nezmenil len spôsob života, ale predovšetkým myslenie a správanie ľudí.

Ľudia rezignovali na tradičné hodnoty ako je umiernenosť a skromnosť. Čo je ešte horšie, rezignovali i na svoj vlastný zdravý rozum. Stali sa len pasívnymi a vďačnými subjektami konzumnej spoločnosti. Stratili kontrolu nad svojim túžbami a svojim možnosťami. Nerozmýšľajú nad svojimi skutočnými potrebami. Preberajú pasívne zvonku predkladané modely života a s ním spojených potrieb. A tie niečo stoja.. Kolobeh pokračuje.

Zvýšená spotreba neznamená lepší život.

Neznamená viac šťastia, ani viac zdravia. Viac spotreby znamená viac starostí a viac stresov. Viac vecí v skrini neznamená viac spokojnosti. Potešenie z nového nákupu trvá len chvíľku. Rýchlo sa stráca. Prichádza nová túžba. Konzumný systém funguje takmer dokonale. Nedá človeku zaspať. Podvedomie pracuje, reklama masíruje mozog i city. Nákupné akcie dodávajú potrebné impulzy. Tlak je silný a človek je slabý.. No, vždy je na výber. Máme vlastný rozum i svoju vôľu. Máme svoje reálne potreby. Viac nepotrebujeme.

stromzdravia.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Konzum sa netýka iba vecí, ale aj informácií. Ľudia hltajú informácie z informačných tokov bez toho, aby o nich popremýšlali. Je to presne ako s vecami, chceme ich napriek tomu, že ich nepotrebujeme. Reklamujú sa ako najlepšie, výborné, no v skutočnosti dokonca škodia.
Prešiel som viacero krajín západného sveta Európy a videl som, že život upadá v materiálnom svete konzumu. Ale ani na západe nieje každý konzument a mnohí sa tam prebudili, alebo prebúdzajú. Konzumný spôsob života je plný stresu, je v ňom málo a iba krátkodobého šťastia, devastuje medziľudské vzťahy, devastuje životné prostredie, je totálne bezcitný a nezodpovedný. Konzum má za úlohu iba jedno, urobiť vás závislými. Aby ste bez rozmyslu utrácali svoju životnú energiu, svoj životný čas na veci. Život v konzumnom svete je presne taký istý, ako život závisláka na droge. Z počiatku je to fajn, hlavne v mladosti ešte hlúpy a neskúsený jedinec podľahne vidine, že bude niekým lepším, ak si zaobstará to. Neskôr sa život bez nákupov hovadín stane už nemyslitelym, lebo to bude jediná forma potešenia a ešte neskôr je jedinec plne závislý na zháňaní penazí, aby si udržal nejaký pomyslený materiálny štandard, bez ktorého si už nevie predstaviť život, pri čom ak neutráca stále viac, tak ho to už ani neteší, už to len potrebuje. Konzumný spôsob života nieje nič iné, ako feťáctvo a vážny duševný problém.. A takýchto feťákov chce mať západný systém z každého. Ak to odmietaš, si antisystémový, si problém a treba ťa riešiť. V skutočnosti si vlastne zdravý jedinec, ktorý sa vyhol závislosti, alebo sa z nej svojpomocne vyliečil a to je pre západný systém problém. Zdraví, sebavedomí ľudia sú neželaní v západnom svete, lebo ten stojí na konzume, egoizme a preto je totálne nezmyselný a škodný, čo sa aj preukazuje na biednom duševnom zdraví západniarov a enormnú potrebu psychológov-. Egoizmus je ďalší škodný faktor tohoto tipu existencie, pretože rúca spoločnosť, ako takú. A je to opať jasne vidieť aj na realite okolo nás. Západ neponúka ideu, ktorá by spoločnosť stmelovala dokopy a tak ponúkala priestor na neustály rast a prosperitu, ale zmieta sa neustále v krízach.

Hold celé zle a len ďalší omyl v dejinách ľudstva, ale o tom to je.. spadneš, postavíš sa a ideš ďalej. Už vieš, kam nemáš stúpať. Že sa elity bránia a majú pár závislých fanúšikov? To je normálne a nič to neznamená...


7.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   21. 5. 2019, 08:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2019, 09:14 avatar
Fotón: Konzumný život žijú prázdni ľudia, ktorí potratili zmysel životy, nemajú žiadne rozumné koníčky a len živoria na živočíšnych pudoch od penisa-vagíny cez drogy až po obžerstvo.

Takých ľudí je mizivý počet, takže je to len výkrik do tmy. Oveľa viac je sexuálnych škandálov v náboženských organizáciách.


12.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   21. 5. 2019, 09:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2019, 09:23 avatar
Daj počet ľudí na Slovensku, ktorí žijú konzumný život, že sú to prázdni ľudia, ktorí potratili zmysel životy, nemajú žiadne rozumné koníčky a len živoria na živočíšnych pudoch od penisa-vagíny cez drogy až po obžerstvo.

Potom možno bude mať význam s tebou diskutovať.


14.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   21. 5. 2019, 09:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   21. 5. 2019, 10:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 5. 2019, 10:49 avatar
Plánované hospodárstvo je pravý opak konzumu. Kapitalizmus sa práve bez konzumného spôsobu života nezaobíde, lebo na konzumácii stojí. Daj štatistiky o samovraždách za socializmu. Dnes je to cca 3000 ľudí ročne.


19.
označiť príspevok

Scarletta žena
   21. 5. 2019, 14:08 avatar
17. za socializmu podobné štatistiky moc neexistovali . ale lekari a sudny lekari by ti mohli rozprávat .


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2019, 06:23 avatar
Konzumný neživot sa najviac prejavoval pred rokom 1989. Ja na rozdiel od teba ten konzumný neživot nevidím. Sú to falošné táraniny. Spotreba mlieka neustále klesá. Áno, sú ľudia, ktorí hovoria, že mlieko od kravy je len pre teľa. Nie pre človeka. OK. Názor proti názoru. Čo sa tak ľudia počas socializmu pachtili za autami? Mali na výber: Žiguli alebo embéčku.  Dnes robotník si pohodlne kúpi Mercedes alebo Toyotu, KIA… a chodí s autom do práce. Kde berú ľudia tú drzosť, že niektorí sú konzumní? Čo to znamená? Je to prázdne slovo, podobne ako to novodobé: lepšoľudia. 

Nikto nikoho nenúti, čo si má kúpiť. Všetko je k dispozícii. Neviem, prečo komunisti neustále nariekajú. Bankové služby už robím z pohodlia doma. A kedykoľvek môžem niečo kúpiť alebo zaplatiť nejakú faktúru.

Ty sa tak nešikovne sťažuješ, že pochybujem, že tým zdvihneš preferencie mimoparlamentnej strane, aby sa aspoň na 4 roky ukázali v parlamente. Potrebujú aspoň 5 % hlasov od voličov.


3.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2019, 08:24 avatar
sucasny extremizmus sem zaveje poriadok a ak o tristo rokov hodis na zem akykolvek odpad, ci human nebude svedomito triedit odpad,human posle human do chladku
o tristo rokov pre human s IQ nizsim nez 90 bude mat velmi tazky boj o zivot, pretoze ekologicky zit a stravovat bude financne velmi narocne a ak nebude splnat normy, klesne na urovni zitia
http://www.youtube.com/watch?v=WPjouLKpoq4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

kvoli tomu do urcitych statov o par rokov human s nizsim IQ ani neemigruje, ci nenastahuje


4.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2019, 08:27 avatar
prichadza era extremistickeho ponatia existencie zivota na planete Zem a human bude selektovat svoje hranice, konzumny nezivot uz teraz zacina prijimat kodex Zeme


5.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2019, 08:28 avatar
uz sa mi tu zacina pacit, human mozno predsa stihne odvratit katastrofu a zaplati zan novym stylom zivota
Súhlasí Boris


6.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2019, 08:30 avatar
ryby sa vratia do mori a delfiny do oceanov
a rybari budu mat opat plne siete ekologicky zdravych morskych zivocichov
a koraly nevykapu
ostatne ma tu nezauijma, iba ryby a koraly


8.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   21. 5. 2019, 08:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2019, 09:03 avatar
ja ta nepocujem iba citam tvoje slova a kedze spominas slovo s velkym pismenom, pravdepodobne v tej tvojej komunite sektarskej tiez sa pridrziavate vzoru ala bezdomovec, kedze bezdomovci inklinuju a su zavisli na svojej komunite a vyhladavaju osobny kontakt navzajom, ,aby vobec mohli fungovat podla svojho vzoru zavislosti


10.
označiť príspevok

salbea žena
   21. 5. 2019, 09:04 avatar
takze k prisp.c 8, osobne pre mna si nikto, avsak tu mi prezentujes zly sektarsky Pantograf


16.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   21. 5. 2019, 10:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Scarletta žena
   21. 5. 2019, 13:59 avatar
konzum, presnejšie následky konzumu v prvom rade devastuju ekologiu ale o tomto sa autor temy nezmienuje, preto zase tendenčne trepe o západe


20.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 5. 2019, 15:16 avatar
Zrejme si prehliadla
"Konzumný spôsob života je plný stresu, je v ňom málo a iba krátkodobého šťastia, devastuje medziľudské vzťahy, devastuje životné prostredie, je totálne bezcitný a nezodpovedný."


21.
označiť príspevok

Bijjou žena
   21. 5. 2019, 15:22 avatar
20. a najviac devastuje zivotne prostredie Čína ale to nie je pravda ze ?


22.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 5. 2019, 15:25 avatar
Vzhľadom k počtu obyvateľov to pravda je. Vzhľadom k znečisteniu na jedného občana to pravda nieje, tam stále a neohrozene trónia američania. Teda USA ostáva najvačším znečisťovateľom na svete a kým neskrachujú, tak to tak aj ostane.


25.
označiť príspevok

Xty factor žena
   21. 5. 2019, 22:39 avatar
22. s logikou a s raciom asi nie si velky kamarát


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   21. 5. 2019, 22:41 avatar
To povie primitívna sliepka


27.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 5. 2019, 05:58 avatar
Argumentuj, nepadaj na úroveň primitíva.
Čomu si neporozumela?
Čína, ako krajina s viac, ako miliardou obyvateľov a pokročilým priemyslom sú najvačším znečisťovateľom na Zemi. Ak však spravíme prepočet na jedného obyvateľa, teda koľko odpadu vyprodukuje jeden človek za dajme tomu rok, tak sú to američania, ktorý v tejto štatistike vedú a teda sú najvačšími znečisťovateľmi oni, nie čina. Čina je len početnejšia, ako USA. Videl som aj jeden dokument, kde amici riešili činu za znečisťovanie. Snažili sa čínanom dohovarať. No na to im číňania a ja s nimi plne súhlasím argumentovali tak, že američanov nikdy nezaujímalo, koľko odpadu produkujú a ani dnes sa nevzdali svojho obžeského životného štýlu, teda akým právom idú títo niekomu niečo rozprávať?!


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 5. 2019, 17:30 avatar
Dula, ktorá nikdy nerodila a má vyštudovanú nemčinu a estetiku

zdravie.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 5. 2019, 17:33 avatar
Zo skupiny Ezokraviny alebo ako zhypnotizovať spermie, aby zaspali.

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:05,  Zasa si hladný ?
dnes, 15:04,  havran ja som nepotreboval slaninu schovavať . Ja som si potraviny a nie len potraviny kupil v...
dnes, 15:04,  Aspoň elf zabáva
dnes, 15:03,  Edo a úvaha ? :)
dnes, 14:57,  Osvietený - to bolo "silné" ty "génius ducha" malomocných.
dnes, 14:57,  havran ty predpokladaš že kôl v plote nebol multimilionar ??? Prečo si to myslíš ???...
dnes, 14:55,  Osvietený - ty vieš prd o tom, kto sú moji súputníci. Tebe je však škoda niečo...
dnes, 14:54,  Príde mi to také humorné keď mi psychiatrický pacient kladie otázku ako Kasafran či Ty...
dnes, 14:52,  Havran tu maš svojich suputnikov a hakoveho SS ktorý ich denne glorifikuje...
dnes, 14:52,  Osvietený - máš to v tej hlavičke pomotané, keď nerozlíšiš otázku od argumentu. To sa...
dnes, 14:50,  Edo SS sa o nič iné ani vo svojej úbohej malodušnosti ani o nič iné nemôže snažiť.
dnes, 14:48,  Osvietený - ako richádzaš na takú debilnú úvahu?
dnes, 14:43,  Osvietený a to sami nepáči, keď tak "bohorovne" trieskaš výmysly. Keby bol taký...
dnes, 14:41,  Skoro :) Oslavovaný Hollywood :)
dnes, 14:40,  era k tomu spanku pred nabýtkom , čedokom , mototechnou , mäsnou , či tuzexom atď . Vystihol...
dnes, 14:39,  Poznate??? https://www.youtube.com/watch?v=OqQ_K6TQx8o
dnes, 14:38,  Kasafran tvoja argumentácia ma neprekvapuje a beriem ju ako ocenenie .
dnes, 14:37,  era inak je kontrolovaná hygiena pôvod potravín ich testovanie ba ani na kilo masa netreba...
dnes, 14:36,  4/ Ako u nas na Luniku!!!:)))
dnes, 14:35,  era samozrejme na zapade boli bohatí a chudobní a v komunizme chudobní a chudobnejší.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(96 079 bytes in 0,798 seconds)