Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Konečne generálny štrajk

355
reakcií
323
prečítaní
Tému 5. decembra 2019, 09:31 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 09:31 avatar
Francúzska vláda už cez rok ignoruje požiadavky francúzskeho ľudu, ktorý je cez rok demonštrujúc v uliciach, čo stálo doposial oficiálne 11 ľudí holý život a tisíce boli zranení, mnohí s trvalými následkami.
Stačilo., povedali si francúzi a nastupujú do generálneho štrajku.

www.zeit.de Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Iste si mnohí povedia "hlupáci" chcú povaliť systém? Bude to stáť mnohých ľudí život, ochromi sa doprava, dodávky a tak ďalej...
No na druhej strane... ako sa má občan domôcť spravodlivosti a svojich práv, keď ho elity totálne ignorujú?

Ja vravím správne francúzi, nedajte sa.
Každá kvalita si pýta svoju obetu.


2.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   5. 12. 2019, 09:58 avatar
To len potvrdzuje teóriu o liberálnej demokracii. Je to vydrbávanie so slušnými pracujúcimi ľuďmi. Teraz môžu Francúzi ukázať, čo to demokracia v skutočnosti je. Že je to vláda ľudu.  
Súhlasí Boris, Kasafran, havran


3.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:01 avatar
Veď z Francúzska vyšla aj "veľká Francúzska revolúcia". To francúzi poslali oficiálne feudalizmus do dejín, aj keď nie celkom, píšem oficiálne. Feudalizmus bujnel odvtedy len tajne, v krytí moderného kapitalizmu, čo sa ale dnes prevaľuje a ľudia majú opať dosť-.


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 10:35 avatar
A neliberálna demokracia je aká ?

Veď píšeš že slobodná demokracia je zlo vraj treba nejakú inú ? Akú ?


25.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   5. 12. 2019, 11:52 avatar
Problém nie je v tom, ako sa to volá, ale kto to riadi. Ľudia sú klamaní zdanlivou slobodou. Malá skupina vyvolených využíva prácu tisícov a priživuje sa. Aby odvrátili pozornosť od seba, ukazujú prstom na iných. Národovci a Rusko sú teraz tí zlí, ktorí sú hrozbou. Pre koho? Pre oligarchov. Volič je hovno, nevie nič. Počiatek je idiot, ale ukazuje mentalitu týchto ľudí. Pravda je taká, že nás vodia ako somára za mrkvou a my ideme a veríme, že tá mrkva je už na dosah. Ale prešlo už 30rokov a výsledok všetci poznajú. Blahobyt nie je pre každého, len pre vyvolených.
Súhlasí Boris, Kasafran


39.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 12. 2019, 12:56 avatar
25. fekálny maškrtník, keby si zdedil vyššie IQ , nemusel si teraz pucovat hajzle a vyplakávat po fórach o vyvolenych .
Súhlasí Osvietený


351.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   5. 12. 2019, 23:09 avatar
(25) Keby si ty vedela, čo to je to IQ. Asi si myslíš, že je to pleťový krém, alebo kondicionér. Tak skús uhádnuť.  


352.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 12. 2019, 23:34 avatar
351. fekálny maškrtník, IQ je to, čím ty nedisponuješ .    


353.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   5. 12. 2019, 23:46 avatar
(352) Takže je to vagína?  


354.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 12. 2019, 23:52 avatar
fekálny maškrtník. opytaj sa svojej mami


355.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   5. 12. 2019, 23:58 avatar
Vedel som to. Nevieš nič, hlúpa ako noc.  


356.
označiť príspevok

Bijjou žena
   6. 12. 2019, 00:13 avatar
fekálny maškrtník, uz som si zvykla ze aj sprostí ludia objavili internet ale dám ti malé clue . chod si vygooglit čo je to dunning krúger niečo sa o sebe dozvieš .


79.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 13:49 avatar
Osvietený TY SA NAOZAJ ROBíš, žE NEROZUMIEš, ALEBO Z PRINCíPU MUSíš OPONOVAť? Ty vôbec nechápeš čo je demokracia a nerozlišujes kto a akú demokraciu presadzuje. Začni konečne chápať tie rozdiely a potom sa ti možno rozsvieti. Len si uvedom, akú demokraciu ponúka to decko čo dobehla do prezidentského paláca s tým svojím zástupom feťákov. Tú"liberálnu demokraciu" nám tu niekto vtláča a ohlúpuje slovenský národ, ktorý bbude musieť ju okúsiť na vlastnej koži.
Súhlasí Kasafran


81.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 13:51 avatar
45 ročné deturence nemôžu sedieť v palaci starých bolševíkov    


4.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 10:12 avatar
Francúzska vláda je tam preto v tom zložení že si to priala vo volbách a teda bola požiadavka francúzskeho ľudu........a teraz čo ? Ja by som si netrúfol hovoriť za nejaký, hociktorý ľud.....problém je v tom , presne ako aj u nás, jedna skupina ľudí sa nevie zmieriť s tým že nebude všetko podľa jej želaní . Ďalší problém je ako zistiť prianie skutočnej väčšiny, lebo za súčasného stavu môže aj absolútna menšina ale volebná väčšina vládnuť . Preto som tu tvrdil, že volby musia byť povinné, inak sa to nedá zistiť a budú nekonečné hádky kto je väčšina......
Súhlasí -era-, Osvietený


5.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:29 avatar
majko, Žlté vesty majú vo francúzskej spoločnosti podporu cez 70 percent. Aj preto sa to dotiahlo až do generálneho štrajku. To už nieje o jednej a druhej strane občanov, ale o vláde proti občanom.-
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 10:38 avatar
Nepoznám taký relevantný prieskum, iste medzi odborármi asi majú podporu, vo Francúzsku vždy boli odbory velmi silné. Je to ale iba časť spoločnosti, Francúzov je podstatne viac . Okrem toho pokial viem tak neštrajkujú za odstúpenie Macrona a vypísanie predčasných volieb ale proti dôchodkovej reforme a detaily reformy nepoznám, ty ano ?
Súhlasí Osvietený


11.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 10:52 avatar
Áno poznám tú reformu, je to dôchodok na základe bodového systému, ktorý je nespravodlivý, nahráva opať raz len tým bohatším.
Sledujem aj nálady francúzskeho ľudu aj keď len na nemecky a anglicky písaných portáloch
Die Steuerrevolte der «gilets jaunes» im ganzen Land geniesst immer noch die Unterstützung von 70 Prozent der Bevölkerung
www.nzz.ch Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je to teda vačšina spoločnosti a žiadajú stiahnutie reformy, alebo odstúpenie vlády a vláda sa snaží túto reformu pretlačiť už druhý krát.. Zhruba pred troma rokmi to uZ francúzi s protestami odmietli.


14.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 10:57 avatar
Prečo je ten systém nespravodlivý ? Tí bohatší náhodou neodvádzajú viac ako tí chudobnejší ? Majú rovnaké odvodové podmienky ? Nepoznám detaily ale u nás smalými dôchodkami všetci nariekajú, ale kým platili menšie či minimálne odvody tak nenariekali, takže aj naši tkz. bohatší by mali urobiť generálny štrajk, lebo je to nespravodlivé......
Súhlasí Osvietený


16.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 11:07 avatar
Ak zarábaš málo, tak máš logicky menší odvod. Že zarábaš málo nieje tvoje rozhodnutie majko.


21.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 11:36 avatar
Nehovor a koho je to rozhodnutie, neučiť sa , nenamáhať sa, nevydržať nároky a podobne ? Jedine toho jedinca, nikto iný za to nemôže, nemáme otrokársku spoločnosť že niekto nutne musí robiť tam kde robí. A kde je spravodlivosť ? Odvody ano ale dôchodok už podľa zásluhy nie je ? A prečo ? To nehovorím ešte o tom, že tí tkz. bohatší odvádzajú podstatne vyššie aj dane z príjmu, nielen odvody......takže sú pre spoločnosť podstatne užitočnejší a potom na dôchodku majú byť za to potrestaní ? To je choré a nespravodlivé.....


26.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 11:59 avatar
Nehovor, takže my nepotrebujeme, upratovačky, mechanikov, murárov, pekárov..
Lebo všetci sa môžu a majú vzdelávať, aby mohli byť úspešnými manažermi a mali svoje výnosné firmy..
Kto by mal pod nimi potom robiť je neznáme a nepodstatné...
Inak presne týmto štýlom sa baví od počiatku francúszka vláda so svojimi občanmi a sem sa to dostalo. Takže bravo majko, prosím nezakladaj stranu, ani nekandiduj za prezidenta, zle by sme dopadli  

A ešte jedna podobnosť, pred veľkou Francúszkou revolúciou bola vraj rozbuškou pre ľud poznámka kráľovnej Marii ANtoanety, keď vraveli, že ľud sa búri, pýtala sa, že preČo sa búri. Odpovedali jej, že preto, ľebo ľud nemá chleba, nemá čo jesť a Mária Antoaneta odpovedala: tak nech jedia koláče.... A skončila popravou pred celým Parížom.


41.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 13:01 avatar
Také niečo som nepísal tak mi to nevkladaj do úst. Kto niekoho prinútil aby mal vzdelanie iba na upratovaku ? A ďalej považuješ za spravodlivé aby upratovačka dostávala zo svojich odvodov vyšší alebo rovnaký dôchodok ako má zamestnanec v inom zodpovednom postavení ? Je vcelku ľahké zrátať si kolko peňazí kto odviedol štátu a vlastne na tom je postavený aj vzorec na výpočet dôchodku, pričom aj tak diskriminuje tých čo odviedli viac.......To je nejaký motív ?


43.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:10 avatar
Také niečo som nepísal tak mi to nevkladaj do úst. Dôchodok má byť taký, aby z neho človek vedel vyžiť. Ak celý život pre štát odvádza dane, je to to najmenej, čo môže očakávať. A nie, že upratovaćka má ma´t viac, ako niekto so zodpovednejším zamestnaním.
Z pravidla bohatí na daniach odvádzajú najmenej, pretože si nárokujú veľa naspať majko. To za prvé a za druhé, kto má viac, môže viac oželieť pre dobro celej spoločnosti, alebo sa môže pasovať s vidlami, čo je lepšie? to sú fakty. Aj v USA už nie jeden miliardár varoval, že sa chystá vzbura bežných američanov a že boháči sa majú začať triasť pred "vidlami" opať som aj sem na fórum dával o tom linky.


45.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 13:13 avatar
Opakuješ sa, dôchodok môže byť iba zásluhový, teraz sa ide deformovať minimálnym dôchodkom.........boris nehovoríš pravdu, ja píšem o zamestnaných ľuďoch, tí žiadne nároky na nejakú vrátenie nikdy nemali ani nemajú .


46.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 13:15 avatar
Tvoj názor predošle je asi na rovnakej úrovni ako ak dieťa v rodine povie-tatko ty musíš zarábať tolko aby sme každý mali slušné auto napr......a čo ak na to nemajú peniaze ?


51.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:20 avatar
To som nepochopil..


53.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:21 avatar
Francúzsko má stále zhruba rovnaké HDP s miernym rastom,. ale dlhy rastú a na nič niesu peniaze.. Tak kto je na vine majko? Občania? Lebo stále drú viac za to isté a všetko je stále drahśie? Alebo niečo kurví vláda?
A je taká vláda oprávnená naďalej ostať vo funkcii?


67.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 13:34 avatar
HDP má inú skladbu ako príjmy štátu, hoci nejako súvisia. Ale znovu, ja fandím každej vláde ktorá nájde to bezbolestné riešenie, to mimochodom čaká aj nás, lebo náš kardinálny problém nie je nejaká korupcia ale zásadné zvýšenie príjmov štátu, ale o tom som ešte nikoho najmä z opozície nepočul rozprávať.......To sa tu napočúvame "lebofico".......zapamätajte si to.....
Súhlasí Osvietený


85.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:55 avatar
To fandím aj ja takej vláde. Ale tu malo to riešenie prísť behom toho roka demonstrácii a nie neustále odporovať občanom, Čo čakali, že sa stane a ešte v FR?!  


48.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:17 avatar
Tak prečo Francúzi demonštrujú? Asi v nímajú súčasný dôchodkový systém ako lepší nemyslíš? A ak je tak, prečo vláda chce násilne niečo meniť, čo občan za boha nechce? To je demokracia? Nehovorím o tom, že tam prehehlo X pokusov o referendum. Úspešných petícii mali na kilá....
A ja píšem o firmách, ktoré dostávajú rôzne úlavy na daniach, vratky a podobne. V čom nepíšem pravdu majko?


50.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 13:19 avatar
Neviem presne o čo ide ale viem že Francúzsko si neplní EU štandardy vo financovaní štátu resp. zadlžovaní.....tak možno preto.....vieš je rozdiel kričať dajte dajte a je rozdiel ak si v pozícii toho čo má dať a nemá z čoho....
Súhlasí Osvietený


55.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:23 avatar
Nejde mi do hlavy, prečo vnímaš vládu FR ako tú, ktorá nezodpovedá za vzniknutý problém, môžeš mi to prosím nejako širšie opísať majko?


59.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 13:27 avatar
Ale ja ju tak vnímam, veď práve preto asi reformujú ich dôchodkový systém......Znovu hovorím, nie je jednoduché byť v pozícii keď všetci pýtajú ako keby štát bol nekonečná studnica peňazí.....
Súhlasí Osvietený


60.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:28 avatar
Takže radšej obrátiš krajinu hore nohami. Radšej budeš strácať denne miliardy, ako by si mal odstúpiť a povedať, tak asi niesme tí praví pre túto krajinu?


62.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 13:30 avatar
A čo sa prípadne vyrieši ak Macronova vláda odstúpi ? Zrazu bude mať štát dosť peňazí ? Ako , prezraď....
Súhlasí Osvietený


63.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:31 avatar
Vyrieši sa to, ze ľudia pôjdu opať do práce. Budú nové voľby. To je málo? To je horšieako generálny štrajk?


66.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 13:34 avatar
A ak náhodou vyhrá zase Macron, tak pôjdu zas do úlíc? Možno aj.


73.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:44 avatar
Nevyhrá. Macron musí chodiť po kanáloch. Je do slova nenávidený vo Francúzsku veď spôsobil až a už kolkaps krajinya stále je len arogantný a sám so sebou nemá problém.. Za to gfrancúzou svojimi ponižujúcimi vyhláseniami stále viac nasiera. To čo je za politiku?


74.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 13:46 avatar
Finančne sa vôbec nič nevyrieši, iba ubudne ešte aj z tých peňazí ktoré tam majú.....Riešime predsa problém financovania a nie toho či ľudia pôjdu alebo nepôjdu do práce......tak sem s riešením....
Súhlasí Osvietený


76.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:47 avatar
O tom nieje téma. Ja som sa pýtal, čo majú tí ľudia robiť.
Tá vláda uź nemá dôveru, nech by mala aj ten najlepší nápad na svete.


78.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 13:49 avatar
majo vo Francuzku sa štrajkovanie stalo národným športom

Dvojdňový štrajk preruší železničnú dopravu nielen vo Francúzsku
Francúzske železice v nedeľu uviedli, že kvôli štrajku bude počas dvoch dní na území premávať iba 15 percent vysokorýchlostných vlakov a 25 percent regionálnych vlakov.
Autor TASR
2. apríla 2018 7:19

           


82.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:52 avatar
To sú lokálne štrajky Edo. Posledný generálny štrajk bol v FR v roku 2003 aj to trval iba jeden deň, lebo vláda okamžite ustúpila požiadavkám...
Zrejme si nie celkom uvedomuješ, čo je to generálny štrajk.
Súhlasí Kasafran


86.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 13:56 avatar
Boris - on nie je schopný objektívneho nazerania na to čo sa deje okolo neho. Má zakrvavené oči , komunisti sú pre neho červená šatka. Čaká na svojho toreadora, ktorý ho zloží jedným vpichom medzi lopatky.
Súhlasí Boris, Kasafran


89.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 14:00 avatar
Áno havran, neustále to dokazuje. Ten istý model ludí, ako aj ten Macron. Len arogantne ponižovať ostatných a seba vidieť ako absolútneho. A preto aj Francuzsko tak dopadlo. mali by sme si brať príklad a aj pre to nevoliť liberálov... Hotová katastrofa v mixe cynizmu a hlupoty.,
Súhlasí havran, Kasafran


90.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 14:01 avatar
Majo ty nechápeš jednu vec . Borat fandí každej činnosti ktorá spôsobuje akékolvek škody v europskej unii . Teiž fandí dezinformáciam fandí hybridnej vojne vedenej voči našej krajine atd atd . Boris je fanda všetkeho zla sveta
Súhlasí TemnýmyseI


92.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 14:03 avatar
Zabudol si spomenúť, že som okradol rodičov o byt a prehral ho na automatoch   


93.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 14:04 avatar
Tak toto si trafil.
Súhlasí Osvietený


94.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 14:07 avatar
Podobne sú na tom ĽSNS a komunisti.
Súhlasí Osvietený


98.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 14:20 avatar
TemnýmyseI - nemohol by si tú tvoju temnú myseľ trochu rozjasniť? Štrnganie s Osvieteným ti akosi nepomáha. Celé ČSSR bolo pod komunistickou ideológiou , ale v podstate Slovensko nebolo komunistické, ako sa to snažíte vtlkať ľuďom do hlavy. Slniečkárski neoliberáli to len neustále tlačia, lebo v skutočnosti nemajú čo ľuďom ponuknúť, preto ponúkajú nenávisť a dúfajú, že sa im podarí roztrieštiť Slovenský národ.


122.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:00 avatar
Pravdou zostáva, že život je teraz kvalitatívne na vyššej úrovni, než za socializmu.


95.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:11 avatar
Edo fandí každej činnosti ktorá spôsobuje akékolvek škody Slovensku.
Tiež fandí dezinformáciam fandí hybridnej vojne vedenej voči Rusku atd .
Edo je fanda všetkeho zla sveta
Súhlasí havran, Kasafran


97.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 14:18 avatar
zmošeš sa len na zrkadlenie ruský potkan....a povedz to j vtakovi jarabakovi......Voči rusku nie je vedena ziadna vojna.....akurat su sankcie za šarapatenie na Ukrajine......EU ma zaujem spolupracovat s Ruskom, čo sa týka obchodu, ved to je podstata demokracie....a kapitalizmu, len ruskí oligarchovia to nechcu, lebo tie prasata sa boja, že nejako prídu o svoje majetky......


100.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 14:24 avatar
ondrej61- ako vždy máš horúčku a blúznenie. Veľký americký brat tlačí Európu do ohňa vojny , dúfajúc, že tak ako vždy na tom zarobí. Viď 2. svetovú vojnu. Len chuj to nechápe.
Súhlasí Kasafran


101.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 14:27 avatar
Len chuj nechápe rozpútanie druhej svetovej

oľská obranná vojna alebo invázia do Poľska začala 1. septembra 1939 a trvala do 5. októbra 1939. Nacistický útok na Poľsko (plán útoku mal označenie Fall Weiss) je považovaný za začiatok druhej svetovej vojny v Európe. 17. septembra 1939 zaútočilo na Poľsko aj ZSSR. Nacistické Nemecko, Slovensko a ZSSR v priebehu tejto spoločnej operácie za jeden mesiac donútili Poľsko ku kapitulácii. Západní Spojenci, ktorí v reakcii na tento akt agresie vyhlásili Nemecku vojnu, však neboli schopní Poľsku významnejšie pomôcť a nedokázali ani využiť fakt, že väčšina nemeckých jednotiek bola sústredená v Poľsku a na poľských hraniciach.

V Sovietmi obsadenej časti krajiny panoval teror tak isto ukrutný, ako v tej nemeckej. Tragický osud postihol zajatých poľských dôstojníkov a príslušníkov inteligencie, ktorí boli zavraždení v priebehu roku 1940. Masové popravy sa stali známe ako Katyňský masaker, odohrali sa vo viacerých zajateckých táboroch, najmä vo Smolenskej oblasti.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


102.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 14:27 avatar
tlaci Europu do vojny a zaroven je v NATO?.....Ved to by musela zautocit aj proti Rusom.....(Ak teda mysliš vojnu Europy s Ruskom).....čo sa nestane.....ty komunisticke dilino
Súhlasí Osvietený


110.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:43 avatar
Tak tak ondrej proti Rusku je vedená hybridná vojna, neustále napadanie Ruska, sankcie...


114.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 14:49 avatar
Europa to musi robiť, (sankcie)..je to aj jednak proti jej zaujmom, a to je obchodovanie.....Demokraticky svet ale nemôže opustit demokraticke hodnoty......Rusko anektovalo Krym a rozduchava občiansku vojnu na Ukrajine.....a demokraticky svet sa nemôže tvariť, že nič nevidí......


115.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:50 avatar
ondrej je to špinavá hybridná vojna proti Rusku.
Žiadna anexia krymu sa samozrejme nekonala.
Občiansku vojnu rozdúchali amíci s ukronáckami.
Súhlasí Kasafran


117.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 14:53 avatar
to tvrdi ruska propaganda.....Europa podnikla kroky, ktore poskodzuju aj ju samu, ale musela to urobiť ty dilino komunistické.....tento stav aky je momentálne vyhovuje rusku......


121.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:57 avatar
to tvrdí americká propaganda a ty len klameš, vraj "znovuzrodený"
Súhlasí Kasafran


120.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:56 avatar
ondrej turci okupujú časť cypru, žiadne sankcie, Izrael okupuje západný breh Jordánu atd, žiadne sankcie, dokonca terorizujú dedinčanov ktorých vyháňajú z ich pôdy aj ich vraždia, žiadne sankcie, tak netáraj propagandistické nezmysly.
Súhlasí Kasafran


124.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 15:01 avatar
Vdaka USA Izrael este nie je rozbitý....a zrovnaný so zemou....Turci to je ina kapitola, tych nam sam čert poslal do NATO.....
Súhlasí Osvietený


127.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:04 avatar
ondrej61 - .... a teba zase na DF 
Súhlasí Kasafran


129.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:05 avatar
ondrej realita je že na Izrael ani Turecko neboli uvalené sankcie a na Rusko ano pretože je to súčasť hybridnej vojny ktorú západ vedie proti rusku.
Súhlasí Kasafran


136.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 15:11 avatar
USA nema zaujem bojovať proti Rusku.....aj podniklo v minulosti kroky a Rusku hodne pomohli vdaka technologiam.....To len Rusi sa cukaju v poslednej dobe a nechcu sa otvoriť svetu.....Gorbacova maju za vlastizradcu a sme tam ,kde sme boli, s tým rozdielom, ze viacere krajiny už si stihli zaopatriť americku ochranu, pretože neveria Rusom a velmi dobre vedia ake to bolo ked boli v ZSSR a ake je to teraz.....
Súhlasí Osvietený


140.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:16 avatar
ondrej realita je aká je amíci tlačia vojenskú prítomnosť k ruským hraniciam, dotlačili EU k uvaleniu sankcií, vedú hybridnú vojnu...


96.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 14:12 avatar
Osvietený- na rozdiel od teba je Boris schopný chápať demokraciu ako fenomén pre skutočne zdravý rozvoj ľudskej spoločnosti, čo sa o tebe povedať nedá, lebo ty si len zakrvavená potvora a keď už hovoríš o zle sveta, tak to je parketa na ktorej tančíš ty a len podľa tvojích pravidiel.
Súhlasí Kasafran


99.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 14:20 avatar
No davať na stareho kmunistu s oprdenými trenkami je to posledné.....snivate prasata o estebackych korytách ...to by boli pravidla ,ktoré vyhovuju Vam....    
Súhlasí Osvietený


103.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 14:34 avatar
Ondrejko zase si sa rozparádil, takto chceš budovať demokraciu teda povedz akú a pre koho? Si len teliatko božie. Nechápeš, že ktosi sa snaží rozdrobiť náš Slovenský národ , aby sme poslušne ako ovce plnili jeho vrecká? Uvedom si, že USA tlačí na to, aby ostatní platili viac a oni menej? Nehľadajú cestu k mieru. Prečo by aj likvidovali svoj biznis. Cieľ je taký, aby oni zbrane vyrábali a svet im platil. Ešte ti to nedošlo? Drevák zadubený!
Súhlasí Kasafran


105.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 14:37 avatar
sudruh havran ročný vyvoz zbraní z USA tvorí 0,2 % HDP USA

ročný vývoz zbraní Ruska tvorí 6,2 % hdp Ruska

Aby sme vedeli u koho tie zbrane hrajú akú ulohu bolševíkus
Súhlasí ondrej61


106.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:39 avatar
Presne Edo americkí jastrabi zbroja ako diví.


112.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 14:45 avatar
Osvietený- tak najprv ti poviem - si nevzdelaný pako, keď hovoríš o DPH . Naštuduj si to a poptom sa mi ospravedlň . USA hrubý produkt je mnohonásobne vyšší, ako ruský , takže toto porovnanie nič nehovarí, lebo to nie je z rovnakého základu. Opýtaj sa žiaka 7. triedy. Koľko dávajú zbraní do NATO? To asi nevieš?


118.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 14:53 avatar
Havran DPH je dan z pridanej hodnoty ja som písal o HDP hrubom domacom produkte ty vzdelanec

USA do nato ???

Do pokladne nato dáva USA 16 %

Celý rozpočet našej aliancie je 2,5 miliardy dolárov čo je naozaj iba smietka na kávu a na chod sídla v Bruseli .

Teraz to už súdruh vieš           postupuješ do 7 ročníka
Súhlasí ondrej61


125.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:03 avatar
Osvietený - musím sa ti ospravedlniť, naozaj tam píšeš HDP /predsa len moje oči sú za 40 rokov pri obrazovke PC sú slabé/, ale aj tak, nemôžeš porovnávať dve relatívne čísla z iných základov, to hádam chápeš. To je podstatné. Celá chytristika USA je v tom, že tlačí na krajiny NATO , aby kupovali viac, čo USA vyrába.


131.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:07 avatar
Ano politika Trumpa je naozaj robená až na vydieraní krajín aby kupovali viac produkcie z USA

Nie však zbraní !!!

Táto politika sa ukazuje ako nesprávna

Trumpove nové clá zaplatia Američania
TASR

Nové americké clá sa dotknú širokej škály čínskych výrobkov, ktoré sa nachádzajú v každej americkej domácnosti. Ich dovozné ceny stúpnu a veľkú časť z tohto nárastu ponesú na svojich pleciach spotrebitelia. Výdavky domácností sú pritom kľúčovým motorom americkej ekonomiky.

Idiotizmus nebezpečného prezidenta je ťažko predvídateľný


113.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 14:48 avatar
To by chcelo dať absolútne čísla nie percentá z HDP, to je zradné číslo ak nepoznáme z akého základu sa percento počíta...... 
Súhlasí havran


116.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 14:53 avatar
1. Spojené státy americké

Na prvním místě se tradičně umístily Spojené státy americké, které mezi roky 2013 až 2017 vyvezly 34 % z celosvětového exportu zbraní. Vývoz amerických zbraní mezi roky 2013 a 2017 vzrostl oproti předchozí pětiletce o 25 %. Hodnota amerického exportu zbraní byla v roce 2017 téměř 12,4 miliard dolarů. USA byly v letech 2013 až 2017 hlavními dodavateli zbraní hned pro 98 států a téměř polovinu veškerého exportu zbraní tvořily dodávky zbraní na Blízký východ. Ředitel SIPRI doktor Aude Fleurant dodává: "Na základě dohod podepsaných během vládního období prezidenta Obamy dosáhly dodávky amerických zbraní nejvyšší míry od konce devadesátých let. Tyto a další významné dohody podepsané v roce 2017 již za vlády Donalda Trumpa zajistí výsadní postavení USA i v dalších letech." Hodnota vývozu zbraní z USA v letech 2013-17 byl o 58 % vyšší než hodnota vývozu druhého největšího vývozce zbraní v tomto období - Ruska.
zdroj -finance.cz


137.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:14 avatar
majko to vieme že usa je najväčší exporter zbraní ale aká ekonomika ktorá tvorí štvrtinu svetovej produkcie .

Preto je vhodné porovavať aký ma dopad 12 miliard dolarov na americku ekonomiku a aký ma napríklad na ruskú .

Keby Slovensko vyviezlo za 12 miliard zbrane a vypičítal sa čistý zisk bolo by to zaujímave číslo ale pre slovensko . Pre USA sú to drobne ktoré neprodukujú šušne oproti Facebooku , Twiteru , Google , Amazonu , Aplle , Microsoftu atd

V Rusku sú zbrane tretí najvýznammnejší artikel po rope a plyne


141.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 15:16 avatar
Tvrdil si lož a to tendenčne čo je tvoj bežný obraz tu na DF . Škoda dalej debatovať........


350.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 20:49 avatar
majo čo bola lož ?    


119.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 14:54 avatar
majko1- veď hovorím. Osvietený je buď nevzdelanz pako a myslí si že každý je taký nevzdelaný debil, alebo to robí zámerne.


144.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:19 avatar
havran čísla su verejne dostupné . Ja ich neviem utajiť . A už vôbec nechcem .

Preto keď porovnáš tržbu ročnú za export zbraní 12 miliard a napríklad Facebook ktorý zarobil 60 miliard amazonu 63 miliard atd až po EBAY .

Čiastka 0,2 % hdp je smietka s nou alebo bez nej


148.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:24 avatar
Osvietený - pochop, že nemôžeš porovnávať relatívne hodnoty z iných základov. Neutajíš ani svoje motanice. Dal si to tu verejne. Okrem teba a Ondrejka to už pochopili všetci. A je to tiež verejne dostupné.


157.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:30 avatar
havran ak tvoj príjem bude 2400€ a z toho 2 € budeš mať za predaj zbraní

kolega bude mať príjem 200€ a príjem z predaja zbraní bude mať 12€

Kto predáva viac zbraní ?


123.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:01 avatar
majko sú i absolutne čísla ale tie nič nehovoria . Proste HDP USA tvoria iba promile z tržieb za zbrane kdežto v rusku je to významne číslo .

80 % HDP USA tvoria služby


107.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 14:39 avatar
no moc asi na tom nezarabaju, ked vynakladaju tolke prostriedky v NATO....Ved my mame motentalne ochranu v podstate zadarmo.....To ziviť taký ostnatý drôt nas stalo ovela viac ftaku jarabaku......


108.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:41 avatar
Amíci majú vojenské základne po celom svete aby mohli presadzovať svoje záujmy


109.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 14:42 avatar
Ano staty si to vyslovene praju, ktovie prečo......


111.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:43 avatar
V každej krajine sa nájdu kolaboranti !


128.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:04 avatar
Rozdrobenie Slovenského národa je dobré. Treba zlomiť ducha ľudáckeho nacionalizmu. Inak sa nepohneme ďalej. Keď celkom splynieme s EÚ, bude to pre ľudí len dobré. Ty sa snažíš za každú cenu chrániť hranice a národnú identitu. Ale k čomu to je? Ľudia sa z toho nenajedia. Nič im to nedá. Sú to len čiary na mape. -A ešte odlišný jazyk od zbytku sveta.  
Súhlasí ondrej61


130.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:06 avatar
Vieme foton že si protislovenská kreatúra. Také špiny ako ty škodia Slovensku


132.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:07 avatar
Nie som proti ľuďom ako ty.
Súhlasí ondrej61


133.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:08 avatar
Ano foton priznal si že si protislovenská kreatúra


134.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:09 avatar
foton si želá zánik Slovenska.


139.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:16 avatar
hokejis neželá dobre ľuďom.


142.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:17 avatar
foton chceš aj zánik Izraela ?


146.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 15:22 avatar
Izrael je vyvolený Boží narod a Boh má s nim ešte plany.....Posledne casy budu v režii Izraela a Božej nadprirodzenej pomoci......


152.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:26 avatar
ondrej tvoje choré uctievanie židov


159.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:30 avatar
hokejis- myslíš , že je Ondrej neodborne obrezaný?


162.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:34 avatar
havran žeby kvôli tomu ondrejovi tak hrabalo ?


168.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 15:35 avatar
a tvoj chorý antisemitizmus
Súhlasí Osvietený, TemnýmyseI


170.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:36 avatar
ondrej antislovakista !


147.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:22 avatar
Izrael nie je v únii.


153.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:27 avatar
a čo ked nie je v únii ?
Nechceš aby zanikli všetky štáty sveta len Slovensko ?


161.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:33 avatar
Národ Izraela je niečo iné. Oni svoju identitu potrebujú, inak by ho obsadili islamisti a teroristi, žijúci naokolo. Z hľadiska bezpečnosti to teda potrebujú.


167.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:35 avatar
Každá krajina na svete potrebuje svoju identitu.
Europu obsadzujú islamisti ale to vítaš v Izraeli ti to vadí.


172.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:38 avatar
Nepotrebuje každá. Len tie, ktoré sa potrebujú hádať a neustále bojovať, pretože bez konfliktov si život nevedia predstaviť (ako napr Rusi)

Obsadzujú len v tvojej hlave. Stále je tu prevaha európskej kultúry a tak to aj zostane. Splynutím s EÚ budeme ešte viac posilnení v boji proti terorizmu.


174.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:40 avatar
amíci furt proti niekomu bojujú, konflikty to je ich.
ked bude moslimov nadpolovičná väčšina Europa sa stane islamskou


176.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:41 avatar
No v rusku ich je už skoro polovica     
Súhlasí TemnýmyseI


182.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:44 avatar
Osvietený- je tu malý rozdiel - do Ruska neprišli v zástupoch naraz, splývajú s ruským obyvateľstvom a to je niečo iné, tak ako v USA. Prečo Trump robí plot? Ty veci posudzuješ len mechanicky a ideologický aj to primitívne.


188.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:58 avatar
Prečo robí Trump plot ? Lebo je populista
Súhlasí TemnýmyseI


201.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:12 avatar
Edo ved ty chceš aby Europa prijala ďalších a ďalších moslimov


143.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:18 avatar
foton takí ako ty plní nenávisti voči Slovensku mu len škodíte


151.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:26 avatar
Slovensku najviac škodí nacionalizmus a z neho plynúca izolácia od civilizovaného sveta. To najviac škodí životnej úrovni ľudí.


156.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:29 avatar
Slovensku škodia protislovenské hyeny ako ty


135.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:10 avatar
TemnýmyseI keď stratí národ svoju identitu, tak stratí i svoju krajinu. Máš málo príkladovz dávnej minulosti i teraz? Vďaka čomu Židia nestratiliu svoju identitu a nakoniec získali i späť svoju zem? Si úplne spracovaný na blato. Kto ťa kúpil?


138.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:14 avatar
havran keby si napísal aby židia stratili svoju identitu tak to by pokrytec foton vykrikoval
Súhlasí havran


145.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:21 avatar
Nepravda. Naša krajina nám zostane. Ľudia (Slováci) v nej budú bývať i naďalej. Iba sa budú mať lepšie. Odpadnú neustále trenice o národnú hrdosť, ktorú presadzujú náckovia a kvôli ktorej sa mlátia na uliciach. Bude tu väčší pokoj, mafia vo vláde si ani neškrtne, životná úroveň porastie, bude väčšia zamestnanosť, platy, dôchodky a mnoho ďalšieho.
Súhlasí ondrej61


150.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:26 avatar
foton ty protislovenská špina takí ako ty len škodiť Slovensku


158.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:30 avatar
Slovensko sú čo? Ľudia. Nie ten fľak na mape, ktorý bozkávaš. Národná hrdosť a nacionalizmus spôsobuje len izoláciu a vyvoláva neustále trenice. Do toho ohňa pridávaš aj ty svojim esesáckym postojom svoj diel. To všetko padne, keď splynieme s EÚ podobne, ako americké štáty sa zjednotili do USA. Teraz držia spolu. Spolu viac dokážu, ako keby národniari to tu stále rozbíjali.
Súhlasí ondrej61


160.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:33 avatar
Slovensko ty protislovenská špina je naša krajina.
Také špiny ako ty len škodiť Slovensku


165.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:34 avatar
Ach, či si ty hlúpy a nevzdelaný. Naša krajina nám zostane. Padnú len hranice na mape chudáčik gramofón náš.
Súhlasí ondrej61


171.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:37 avatar
Slovenská republika chceš aby zanikla ty protislovenská špina


186.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:57 avatar
Čo si ty predstavuješ pod pojmom "Slovenská republika", je len fľak na mape. Územie na ktorom žijeme nám po splynutí nikto nevezme. Akurát sa rozrastieme i smerom na západ a západ bude žiť u nás. Skrátka budeme jeden ľud a nikto nikomu nebude už vyčítať: ty si Slovák, ty Francúz, ty Angličan. To bude jediný rozdiel. A budeme hovoriť všetci anglicky, čiže už nebudeš potrebovať prekladač. Vidíš, samé výhody a ani jedna nevýhoda. ...A hlavne tu už nebudú trúby ako ty, ktoré nestále papagájujú po fórach slovo "protislovenský", pričom ani sami nevedia, čo to pre ľudí prakticky znamená.    
Súhlasí Osvietený, ondrej61


200.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:11 avatar
foton takým protislovenským špinám ako ty odzvoní.
Anglickou hatlaninou môžeš hovoriť ty.


208.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 16:18 avatar
keby si len tušil aky si rasista.....mufko...falošná narodna hrdosť drži svet v šachu a konfliktoch.....V tvojich očiach potom musí byť migrant vlastizradca, ktorý isiel do lepsieho sveta za lepsim životom, a mozno to bol aj tvoj dedo....
Súhlasí TemnýmyseI


216.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:21 avatar
ondrej trepeš zasa nezmysly o akomsi virtuálnom rasizme ?
Moslimovia prinášajú obrovské problémy a raz urobia europu islamskú.


220.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:22 avatar
a to nie je všetko z teba urobia LGBTI a premaluju ťa na čierno


232.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:27 avatar
tak tak Edo budeš sa každý deň hádzať povinne 5 x na koberček


236.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:29 avatar
Sa ti o tom koberčeku aj sníva ake ruske          


239.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:31 avatar
Edo ty islamistický troll budeš mať možnosť slúžiť tvojím islamským pánom


242.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:32 avatar
Okamurovec tvrdil

že za to môžu jeho lieky na tlak, ktoré v ňom vyvolávali pocity stiesnenosti, zvieravé pocity a búšenie srdca. Spolu s informáciami „od priateľov z Nemecka, internetu a správ“ o útokoch islamistov v Nemecku či Francúzsku potom všetko vyústilo do snov. „Prenasledovali ma hrôzostrašné sny, že sa sem valia vlakmi ako v indických filmoch. Znásilňujú, obrezávajú nám ženské, kameňujú… Vravel som si, teraz sa to u nás začne, začnú nás strieľať,“ vysvetľoval na súde Balda.


225.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 16:24 avatar
ak by ich Europa neprijala, tak v duducnosti to bude ešte horšie....


233.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:27 avatar
ondrej čo bude horšie ???????
Europu chceš zničiť !!!!!!


241.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 16:32 avatar
samozrejme že horsie ak ich nedokaže dnes Europa prijat aby sa adptovali, tak lutujem nase deti....Nie je to len o moslimoch, ale aj o hladných ludoch, ktorých nič nezastaví.....rasista mufko to nevidí.....
Súhlasí Osvietený


244.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:34 avatar
ondrej ved netrep slniečkarske nezmysly.
Ked ich bude nadpolovičná väčšina tak sa Europa stane islamskou.
Máme armádu a tá by mala chrániť Europu a nie sa podieľať na amerických vojenských dobrodružstvách


245.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:35 avatar
alebo podpolovičná väčšina

bubááááááci               


164.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:34 avatar
TemnýmyseI - kto nie je schopný si chrániť svoju zem, ani si ju nezaslúži. Trochu čítaj básne slovenských básnikov......
Súhlasí hokejis


166.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:35 avatar
A pred čím ju chceš chrániť, pred prosperitou Európskej Únie?
Súhlasí ondrej61


169.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:36 avatar
foton ty si celá prosperita, západ nás má za koloniu a využíva nás na svoje obohacovanie.


175.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:40 avatar
V náručí velkeho brata sme totiž neboli gubernia okupantov

Ale západ nás kolonizuje a USA nas takto už 2 roky dlhe kolonizovali

UNRRA: Na pomoc v najťažšej chvíli sa nezabúda

Víťazov zdobí štedrosť. Týmto heslom sa riadili vlády protihitlerovskej koalície, keď zakladali Správu Spojených národov pre pomoc a obnovu, známu pod skratkou UNRRA (United Nation Relief and Rehabilitation Administration).

Prvý vlak s potravinami a liekmi od tejto medzinárodnej humanitárnej agentúry dorazil do Bratislavy práve pred 70 rokmi. Na Orave a hornom Zemplíne pomohli dodávky zažehnať hroziaci hladomor. Pred prvými povojnovými Vianocami mnohé deti v Československu písali listy nie Ježiškovi, ale dobrej tetuške, víle alebo pani Unrre…

Podľa správy v Pravde zo 7. júna 1945 bolo v prvom transporte s pomocou aj 22 nových nákladných áut zo zásob kanadskej armády. Boli určené na rozvoz tovaru UNRRA, prevažne potravinárskeho, po Bratislave i celom západnom Slovensku. Už týždeň predtým priniesla Pravda informáciu o tom, že pomoc prichádza zo zámoria najprv loďami do rumunského prístavu Konstanca na pobreží Čierneho mora, odkiaľ sa k nám dostane buď riečnymi plavidlami po Dunaji (po odstránení prekážok na jeho toku), alebo vlakmi. "Lode aj vlaky sú vlastne sovietske vojenské transporty,“ oznamovali noviny.

zurnal.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

         

kolonizovaný zahorák bez občianstva EU plný bubakov a mindrakov a hovien z ruských hovnometov
Súhlasí TemnýmyseI


183.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:47 avatar
Tak, tak... HákojiSS je kolonizovaný paranoidnými predstavami, naordinovanými mu do hlavičky Kremľom.  
Súhlasí Osvietený


203.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:13 avatar
tak tak SSfoton sme len západná kolonia ale ty si protislovenská špina takže ty tomu samozrejme tlieskaš


214.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:20 avatar
Kolonizovaná je len tvoja zahoaxovaná hlavička.


224.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:23 avatar
tak tak sme koloniou


179.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:41 avatar
Kolónie sú len v tvojej sprostej socialistickej hlavičke plnej paranoidných fikcii a gramofónov. Chodím tu normálne do práce, i keď je to západná firma a zarobím toľko, že mi to stačí pre život. Keď splynieme s EÚ, bude i viac ľudí takto zabezpečených a nezamestnanosť výrazne poklesne.
Súhlasí ondrej61, Osvietený


204.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:15 avatar
foton ty protislovenský odpad západ nás zneužíva ako lacnú pracovnú silu, zaplavuje nekvalitnými potravinami, zničil naše poľnohosopdárstvo, priemysel aby nás učinil na nich závislými ...


206.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:16 avatar
preto si treba kupovať to kvalitne z Číny
Súhlasí TemnýmyseI


215.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:21 avatar
V tvojom svete paranojí sa nachádza lacná pracovná sila a nekvalitné potraviny.


227.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:24 avatar
Iste troll foton na Slovensku majú zamestnanci VW také isté platy ako v Nemecku


185.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:50 avatar
Ach ti tvoje primitívne ruské paranoje. Západ tu má fabriky, ktoré zlepšili životnú úroveň a hlavne dali ľuďom prácu. Ty si im ju nedal svojimi sprostými výmyslami, ktorými si kolonizovaný. Naše bývalé socialistické podniky nemohli obstáť, lebo boli na primitívnej úrovni. -Už ale aj my Slováci začíname budovať kvalitné podniky na úrovni západu, akurát to ide pomaly. Dostávame sa postupne na úroveň západu. Potom nastane splynutie a úroveň bude všade rovnaká.  
Súhlasí ondrej61, Osvietený


187.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 15:57 avatar
185- nikdy nenastane splynutie a rovnaká úroveň. To je nereálne.


194.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:04 avatar
Nikdy nehovor nikdy. Aj rimania si mysleli, že sú neporaziteľní. Tvoje myslenie je poviazané tvojimi minulými zážitkami.


198.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 16:07 avatar
To bolo hlúpe prirovnanie. A tvrdenie v poslednej vete je čistá fabulácia.


199.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:09 avatar
Fabulácia je už v príspevku 187: "nikdy nenastane splynutie a rovnaká úroveň". Fabulácia.

V čom bolo to prirovnanie hlúpe?


202.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 16:12 avatar
Prirovnanie bolo hlúpe v tom, že prirovnáva zánik niečoho k vzniku niečoho. Vzniknúť nič nemusí, ale zaniknúť musí všetko, čo vzniklo. Takže je normálne, že zanikla Rímska ríša, tak ako zanikne každá iná ríša, ktorá vznikla.
Ale že tu raz, niekedy nastane nejaké splynutie a rovnaká úroveň, k tomu niet nijakých reálnych dôvodov, si to myslieť.


210.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:18 avatar
To nebolo podstatou analógie. Analógia spočívala v tom, že niekto si bol o niečom skalopevne presvedčený a nakoniec z toho nič nebolo. Použil si slovo nikdy.
Skús si zapamätať jedno pravidlo: " Ak sa niečo stať môže, stane sa to.".


222.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 16:23 avatar
Hlúpe pravidlo. Kto a ako vie, že sa niečo stať môže? To by sa kľudne mohla aj zem s ľuďmi vyvinúť podľa evolučnej teórie.


254.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:42 avatar
Je to pravidlo fyziky.
....Vieš to na základe údajov a prvkov, ktoré obsahuje systém. Napríklad: znie to síce nemožne, ale pri hode mincou ti môže 20 krát za sebou padnúť znak.
...V evolučnej teórii potrebuješ spájať atómy do reťazcov dlhých stovky atómov. To je z fyzikálneho hľadiska nemožné. Tak, ako v hre LOTO nikdy nevylosuješ číslo 66, lebo tam nie je.


205.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:16 avatar
To si myslia dnes amíci, že sú neporaziteľní


209.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:18 avatar
Súdruh zahorak nie USA ale nato a nato si zabudol    

A Haag je v Anglicku aby si vedel ako si minule dokola opakov ako je Haag v Anglicku a len ja idiot si myslím že je v Holandsku

Daj nejaký HOAX z Malmo nejakých bubakov zo sputnika


219.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:22 avatar
Tak tak Edo americkí jastrabi si myslia že sú bohovia
Ano ty troll aj v Malmo majú obrovské problémy s migrantami


226.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:24 avatar
Aj prezident trump na to upozornil .

To preto lebo tak ako ty vo švedsku nebol ani on a tak sa mu zadarilo

Trump hovoril o útoku vo Švédsku, Švédi o ničom nevedia a uťahujú si z neho

Švédi sa po slovách Donalda Trumpa čudujú, čo sa u nich stalo v piatok večer.

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                 


228.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:25 avatar
TaK TAK TROLL eDO chudáci švédi tí dopadli a špiny ako ty chcú zlo aj pre Slovensko


231.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:27 avatar
Trump spomenul v prejave incident vo Švédsku. Švédi o ničom nevedia

Švédi si po najnovšom prejave amerického prezidenta Donalda Trumpa lámu hlavu nad tým, čo sa u nich v krajine stalo v noci z piatka na sobotu.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                               


234.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:28 avatar
Pošli švedom nejake ruske videjko nech vidia čo sa deje         


238.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:30 avatar
Tak tak Edo v Malmo streľby, výbuchy - www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


248.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:38 avatar
nemusia v noci svietit . Toho opiteho strielajuceho rusa už mimochodom chytili


252.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:41 avatar
Tak tak Edo v Malmo streľby, výbuchy, čo tebe sfetovancovi chýba aj u nás


253.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:42 avatar
Ešte daj Malmo a video a bubaka a sputnika    


255.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:43 avatar
Presne Edo chudáci švédi - www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


258.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:48 avatar
chudaci švedi ako to len môžu prežiť ??? Nechapem    

Imigranti zakladajú hnutie odporu. Pozor na manipuláciu

Malmö je obľúbeným terčom dezinformátorov.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

             


262.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:56 avatar
Presne V Malmo migranti páchajú obrovskú kriminalitu www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


217.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:21 avatar
Kde si to myslia? Cituj.


277.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:16 avatar
V tvojej hlave je kolónia. Západ sem rozširuje svoje podniky, čím sa zlepšuje život obyvateľov.


286.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:22 avatar
Hlúpy foton perlí
Zneužívajú nás ako lacnú pracovnú silu, zaplavujú nekvalitnými potravinami učinili nás na sebe závislými aby nás mohli vydierať a cicať


190.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 16:00 avatar
TemnýmyseI- si primitív a hlupák, ktorý vidí len hamburgery a túži po plnom bruchu.


195.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:05 avatar
Kde si nabral slovo to "len"? Cituj ma...


196.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:06 avatar
Práve preto je slovensko v kolektívnej obrane nato aby si dokazalo braniť svoje uzemie najefektívnejšou a najlacnejšou formou obrany na svete .
Súhlasí TemnýmyseI


163.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 15:34 avatar
delenie ludí na rasy, len prinaša konflikty .....v multikulturnej spolocnosti to odpadá.....
V amerike si tým presli.....bojoval tam sever proti juhu a dnes vidíme, že možu žiť rozne rasy vedla seba.....aj ked aj tam su este s rasizmom problemy.....Oddelovat ludi kvoli rase sa neda do nekonecna....Aj teraz vidíme, že Afrika uplne zaostava a my vidíme že sa ludia k nam hrnu za lepsim životom.....ak by sa dala Afrika s Europou uz skor dokopy, tieto problemy by teraz neboli......Nakrmiť niekolko stotisic hladných ludi neni len tak......
Súhlasí TemnýmyseI, Osvietený


173.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:38 avatar
ondrej realita je že multi kulti nefunguje vidíme aké obrovské problémy majú s moslimami vo švédsku atd.
Ty nie si normálny, Chceš z europy afriku


178.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 15:41 avatar
problemy možu byť, lebo dlho sa neriesili.....mnoho problemov je nafuknutých.....Ak by sme zili nadalej oddelene od menej prosperujuceho sveta, tak to lutujem naše deti......
Súhlasí TemnýmyseI


207.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:18 avatar
ondrej slniečkarskym zatváraním očí pred realitou ju nezmeníš.
Chceš z Europy Afriku jedno veľké ghetto


212.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 16:19 avatar
už len papagajuješ mufko
Súhlasí Osvietený


221.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:22 avatar
vidíš ondrej aký si hlupák


213.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:19 avatar
Ja chcem afriku a afričaniek moc a ešte viac

Urob bubaka    
Súhlasí ondrej61


223.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:23 avatar
Vieme Edo že ty si špina ktorá chce len zle


181.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 15:44 avatar
Problém vždy boli, sú a budú. Problémy sú na to, aby sme ich mohli riešiť. Rímska ríša sa napr. rozpadla pod náporom migrantov. Etník, ktoré dnes tvoria európske národy.
Súhlasí ondrej61, Osvietený


211.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:19 avatar
foton občas aj pravdu napíše. Rímska ríša zanikla pod náporom migrantov a dnešní migranti likvidujú dnešnú Europu a hlupák foton tlieska.


218.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 16:21 avatar
lenže je sa treba na tom poučiť a to sa aj stalo....je rozdiel, ked príde migrant nasilu, alebo je prijatý, a zaclenený do spolocnosti.....


229.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:26 avatar
ondrej vidíme aké majú obrovské problémy s moslimami v holandsku atd slniečkarske táraniny ju nezmenia


230.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 16:26 avatar
mufko si hrdý na svojich predkov, ktorí sa zapricinili o rozpad Rímskej ríše?.....


235.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:28 avatar
ondrej že si hlupák ktorý chce zničiť Europu ?


237.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:30 avatar
Pojdeš za kamošom

Za teroristický útok poslal Krajský súd v Prahe v pondelok ráno 71-ročného českého dôchodcu Jaromíra Baldu do väzenia na štyri roky. Muž pred dvoma rokmi zámerne zoťal stromy v Stredočeskom kraji na železničnú trať, čím chcel vyvolať nenávisť proti moslimským utečencom. Verdikt nie je právoplatný, je možné sa proti nemu odvolať, napísal portál Novinky.cz.

Balda podľa rozsudku zoťal v júni a júni 2017 dva stromy na železničné koľaje. V okolí potom rozhádzal letáky písané latinkou a zámerne skomolenou češtinou, čo malo vyvolať dojem, že postínané stromy sú dielom islamských teroristov. V oboch prípadoch narazil do stromov vlak a len šťastnou zhodou okolností sa ani jeden nevykoľajil a nikomu z 20 cestujúcich sa nič nestalo.

Na letákoch sa nachádzal napríklad text, ktorý vyzýval na útoky proti „českým neveriacim psom a ich pesiciam“. Muž letáky rozšíril na celkovo 13 miestach Českej republiky. Televízii Prima poslal list s podobným znením.

Balda svoje konanie od začiatku nepopieral. Tvrdil, že za to môžu jeho lieky na tlak, ktoré v ňom vyvolávali pocity stiesnenosti, zvieravé pocity a búšenie srdca. Spolu s informáciami „od priateľov z Nemecka, internetu a správ“ o útokoch islamistov v Nemecku či Francúzsku potom všetko vyústilo do snov. „Prenasledovali ma hrôzostrašné sny, že sa sem valia vlakmi ako v indických filmoch. Znásilňujú, obrezávajú nám ženské, kameňujú… Vravel som si, teraz sa to u nás začne, začnú nás strieľať,“ vysvetľoval na súde Balda.

Elektrikár na dôchodku, sympatizujúci s politickým hnutím SPD, nechcel svojimi činmi údajne nikomu ublížiť, chcel len vyvolať odpor k teroru, „urobiť výzvu ako Palach“. Počas takmer ročnej väzby sa mu vraj však všetko v hlave urovnalo. „Prehodnotil som všetky svoje prístupy a názory a zistil som, že to bola odo mňa zhovadilosť,“ vyhlásil na súde.

OKAMUROVEC NAŠ    
Súhlasí ondrej61, TemnýmyseI


243.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:32 avatar
Tak tak migranti terorizujú bielych


247.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:37 avatar
bubaci z ruských hovnometov    


246.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 16:36 avatar
zachraniť, aby sa nestalo to čo Rímanom.....aj Europa bude aj migranti sa adaptuju....


249.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:39 avatar
Europa bude, bude islamská


251.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:40 avatar
Europa sa premení na Eurábiu


256.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:44 avatar
Ano presne tak na ruskej stranke euroarabia to naozaj tak vypadá ultras hovnomet    

www.eurabia.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kremelske hovna frčia ako na pase v Petrohrade žerave káble     
Súhlasí TemnýmyseI


287.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:22 avatar
Už je premenená. Na Zem a Veku. A tam to aj zostane.


291.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:26 avatar
Tak tak foton díky špinám ako ty sú vpúšťané do Europy masy moslimov


259.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 16:51 avatar
to zaleži od ludi či sa stanu krestanmi.....reinkarnacia nie je o kresťanstve.....


263.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:57 avatar
Ved ty chceš aby bola Europa zaplavená moslimami a tým islamizovaná


250.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:40 avatar
Hlúpi Rimania vpustili na svoje územie migrantov, my nemusíme opakovať rovnakú chybu


257.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:46 avatar
Hoax: Útok muslimů na procesí v Seville

             

Dnes se podíváme, jak snadno se dá vyrobit lež a jak ještě snadnější je její šíření. Na webu Europortál (pobočce Parlamentních listů) byla 16. dubna 2017 zpráva v následujícím znění:

„Skupina muslimů zaútočila železnými tyčemi na procesí křesťanů ve Španělsku. Banda muslimů za pokřiku Alláhu akbar zaútočila na křesťany v španělském městě Sevilla slavíci Velikonoce! Útočící muslimové zranili desítky lidí a ničili křesťanské symboly. Muslimové byli vyzbrojeni železnými tyčemi a s nimi zaútočili na procesí křesťanů – tohle je dnešní multikulturní Evropa a projev budoucnosti v Evropě s muslimskou nadvládou!“

www.forum24.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


260.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 16:53 avatar
obkolesme sa betonovým plotom......


261.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:56 avatar
Alebo elektrický koterec pre Hokejiss by stačila aj zvieracia kazajka lebo on ako jediný nemá občianstvo eu    

Včera mi napísal že občianstvo EU je americká lež
   

Občianstvo Európskej únie je automaticky udelené každému občanovi členského štátu EÚ.
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí TemnýmyseI


264.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:58 avatar
Edo ty si priznal že nemáš slovenské občianstvo, ja mám ved si za zánik Slovenska


267.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 12. 2019, 17:03 avatar
Ty si písal že nemaš občanství EU súdruh a Haag je v Anglicku
Súhlasí TemnýmyseI


269.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:05 avatar
Edo mám slovenské občianstvo ty protislovenská špina nie


271.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 12. 2019, 17:06 avatar
stav trvá                
Súhlasí TemnýmyseI


273.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:10 avatar
Ty máš protislovenské občianstvo, lebo pomáhaš zaplavovať Slovensko ruskými fekáliami hoaxov.
Súhlasí ardun


275.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 12. 2019, 17:12 avatar
TemnýmyseI hokej SS nie a nie pochopiť jednu zásadnú vec    

Občianstvo Európskej únie je automaticky udelené každému občanovi členského štátu EÚ.
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

On ho nemá lebo zahorákúm ho nedaveli    
Súhlasí ondrej61


276.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 17:14 avatar
asi bol zašity v bunkri


282.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:21 avatar
Edo nemá slovenské občianstvo, ja mám


323.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 17:43 avatar
ty mas akurat papiere na hlavu.......a pomylil si si to s obcianským   


324.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:43 avatar
ondrej tak tak máš dili papír


278.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:18 avatar
Klamať môžeš koľko chceš, len kto ti to uverí - ty protislovenský ruský živel.
Súhlasí Osvietený


288.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:24 avatar
foton chce zánik Slovenska táto protislovenská špina a iba klame a vraj "znovuzrodený"


325.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 17:48 avatar
potkan ruský je to, a skodí Slovensku, kde sa len dá......Kyda na svojho prezidenta.....na ruskeho nedopustí.....za Ural to hnať.....   


326.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:50 avatar
potkan americký je to, a skodí Slovensku, kde sa len dá.
Do amíkova to hnať.


327.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 17:53 avatar
ja nekydam na Slovensko, ani na svojho prezidenta....suhlasim so smerovaním Slovenska na rozdiel od teba, ruský potkane, alebo lepsie slovensky vlastizradca, čo sa ti nepaci nič, čo je Slovenske.....Amerika na chrani pred Ruskom.....Sme v NATO a ani nas to veľa nestojí.....


328.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 18:02 avatar
ondrej ty protislovenská figúrka, chceš zánik Slovenska.
Ty si vlastizradca, ktorý nenávidí Slovensko a slúži amíkom.
Amerika ťa chráni pred zlými rusmi ano ?
No daj si svoje tabletky.


329.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 18:09 avatar
To potom je vätsina Slovenska, podla pošahaneho ruskeho potkana, vlastizradca.....Ano aj Amerika nas chrani pred Ruskom, sme v NATO....Rusi si už nemôžu dovoliť len tak nás "navštiviť"ako to v minulosti urobili.....    ...a tý ruský potkan na Slovensku to nezmeníš.....


330.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 12. 2019, 18:11 avatar
vätsina ?           


332.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 12. 2019, 18:13 avatar
Čo sa čuduješ Nularodak napísal ti to ako präkäkovi ved ty tak píšeš bežne aby si to i ty vedel prečítať


334.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 18:29 avatar
už sa chyta slovíčok....to pochytil od motorkára......Ale OK, budem odteraz písať väčšina, musím sa priznať že to nebol preklep, ja som si myslel, že sa to fakt tak píše    ......


331.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 18:12 avatar
ondrej len v tvojej sfetovanej hlave chce väčšina Slovákov zánik Slovenska
si špinavá vlastizradca škodiaci Slovensku a slúžiaci špinavým americkým záujmom.
Ešte si si nedal tabletky ? Ty ochrana pred Ruskom


333.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 18:22 avatar
spajaš dve veci, lebo už nevieš čoby......

jednak moslimov a jednak clensvo a zaruku mieru v NATO........ruský potkane......

nikto nechce zanik Slovenska, to je len take tvoje kvikanie, aby si niečo mlel......Na Slovensko sa nikto moc nehrnie.....a migranti sa tu necitia v bezpecí zrejme.....môžeme sa hanbiť......
Slovensko ide dobrým smerom a ty ruský špinavý potkan a vlastizradca si aj povytrhavaj vlasy, aj tak ti to nepomôže......Si proti vsetkým , proti prezidentovi, proti ludom, čo su za Europu.....obhajuješ akurát Putina.....tu neni o com diskutovať......


335.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 18:33 avatar
ondrej ved si dal súhlas trolovi fotonovi ked písal že Slovensko má zaniknúť, aj slovenský jazyk a budeme hovoriť anglicky.
Migranti idú po peniazoch a u nás vedia že nedostanú to čo na západe preto sem nechcú ísť.
Ty si tak bláznivý slniečkar ktorý chce zaplaviť aj Slovensko migrantami.
Si proti dobru a za zlo.


336.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 18:46 avatar
To neznamena, že Slovensko zanikne uplne...Akurat ludia budu viac hovorit po anglicky......hranice su len čiary na mape....Prečo sa tak bojiš migrantov, ked tu nechcu isť?.....len aby si kvikal?......Casom môže Slovensko zaniknuť, ale to je dlhý vývoj, mame svoje školy....tradicie.......Aj vo svete su Slovaci a tvoria slovensku komunitu, ponukaju slovenske špeciality.....atd....Dnes už "čistokrvných Slovakov je stale menej a menej a stým nenarobiš nič mufko.....Tvoje sny o slovanskej čistokrvnej rase su len falošným populizmom......chod sa presvedčiť ku Putinovi, a nech ti vysvetli čo je to čista slovanska rasa.....   
Súhlasí TemnýmyseI


345.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 19:08 avatar
Slovenská republika chcete aby zanikla. Aby slovenčina zanikla. Neexistuje národ bez vlastného jazyka.
Ved si všímaj realitu !
Nie tak dávno v Bruseli neprešiel len o 2 hlasy šialený návrh, aby krajiny povinne museli prijímať migrantov. Skôr či neskôr možno očakávať že to škodcovia Europy pretlačia.
Ja nechcem ty slniečkarsky blázon islamské Slovensko ani zbytočné problémy s migrantamiv ako majú na západe


337.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 18:48 avatar
Slovensko je pre vás esesákov len zdrojom večných hádok a bojov. Keď Slovensko prestane ako štát existovať, zaniknente aj vy, nacisti. A bude po problémoch.


338.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 12. 2019, 18:51 avatar
Nezanikne, lebo vás protislovenské kurvy dojebeme a potečie aj krv, ale naše Slovensko si nedáme do piče !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


339.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 18:56 avatar
Konečne bude pokoj od vás náckov a bude tu normálne prostredie pre život, aké je na západe.


340.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 12. 2019, 18:57 avatar
Cez nás neprejdete vy kurvy zajebané pojebané spičené protislovenské piče !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


341.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 18:59 avatar
Tak budete z republiky vyhnaní do Ruska.


342.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 12. 2019, 19:01 avatar
Vás odjebeme za veľkú mláku, tam k tým kokotom, čo bojujú a strieľajú do vlastných ľudí, tam pôjdete, do kolísky demokracie vy zajebanci skurvení zakokotení !!!!!!!!!!!!!!


344.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 19:03 avatar
Pozerám, že zatiaľ si okrem Ruska toho veľa nevidel. Ale keď sem príde západ a Slovensko sa konečne prestane kresliť na mapách, uvidíš, že si štekal zbytočne. Skrátka, že ťa fotrovci oklamali.


349.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 19:10 avatar
Vlhký sen protislovenských špín


343.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 12. 2019, 19:02 avatar
Vyobcujeme ich z obce lebo nemajú občianstvo eu
Súhlasí TemnýmyseI


347.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 19:09 avatar
budete zo Slovenska vyhnaní do Amíkova


346.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 19:08 avatar
Prestanete existovať vy protislovenské špiny a bude po problémoch


348.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 12. 2019, 19:09 avatar
Nech sa splní vôľa tvoja, amen.


265.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 16:59 avatar
nechajme Europu zaplaviť moslimami a premeniť na eurábiu


266.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 12. 2019, 17:02 avatar
Tvoju hlavu už zaplavenu maš už len ostatok EU    
Súhlasí ondrej61


268.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:04 avatar
Edo už nechce aby sme vpúšťali moslimov do Europy


272.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 12. 2019, 17:09 avatar
Chudák Maiga hokejiss ho zaženie     lebo nema správnu farbu a správne naboženstvo        
Súhlasí ondrej61


274.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 17:10 avatar
mufko rasista.......


280.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:20 avatar
ondrej len tára


279.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:19 avatar
Edo zaplavíme Europu moslimami a premeníme na Eurábiu


283.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 17:21 avatar
Ked zahorákovi na gebulu drístaju migranti

najnovšie príspevky od tohto účastníka

Edo zaplavíme Europu moslimami a premeníme na Eurábiu (pred minútou)
Edo mám slovenské občianstvo ty protislovenská špina nie (pred 15 minútami)
Edo už nechce aby sme vpúšťali moslimov do Europy (pred 16 minútami)
nechajme Europu zaplaviť moslimami a premeniť na eurábiu (pred 21 minútami)
Edo ty si priznal že nemáš slovenské občianstvo, ja mám ved si za zánik Slovenska (pred 22 minútami)
Ved ty chceš aby bola Europa zaplavená moslimami a tým islamizovaná (pred 23 minútami)
Presne V Malmo migranti páchajú obrovskú kriminalitu ... (pred 24 minútami)
Presne Edo chudáci švédi - ... (pred 37 minútami)
Tak tak Edo v Malmo streľby, výbuchy, čo tebe sfetovancovi chýba aj u nás (pred 39 minútami)
Europa sa premení na Eurábiu (pred 40 minútami)
Hlúpi Rimania vpustili na svoje územie migrantov, my nemusíme opakovať rovnakú chybu (pred 40 minútami)
Europa bude, bude islamská (pred 41 minútami)
ondrej ved netrep slniečkarske nezmysly. Ked ich bude nadpolovičná väčšina tak sa Europa stane ... (pred hodinou)
Tak tak migranti terorizujú bielych (pred hodinou)
Edo ty islamistický troll budeš mať možnosť slúžiť tvojím islamským pánom (pred hodinou)
Tak tak Edo v Malmo streľby, výbuchy - ... (pred hodinou)
ondrej že si hlupák ktorý chce zničiť Europu ? (pred hodinou)
ondrej čo bude horšie ??????? Europu chceš zničiť !!!!!! (pred hodinou)
tak tak Edo budeš sa každý deň hádzať povinne 5 x na koberček (pred hodinou)
ondrej vidíme aké majú obrovské problémy s moslimami v holandsku atd slniečkarske táraniny ju nezmenia (pred hodinou)
TaK TAK TROLL eDO chudáci švédi tí dopadli a špiny ako ty chcú zlo aj pre Slovensko (pred hodinou)
Iste troll foton na Slovensku majú zamestnanci VW také isté platy ako v Nemecku (pred hodinou)
tak tak sme koloniou (pred hodinou)
Vieme Edo že ty si špina ktorá chce len zle (pred hodinou)
vidíš ondrej aký si hlupák (pred hodinou)


270.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 12. 2019, 17:06 avatar
zaplavme ruskými hovnometnými hoaxami      lebo to sudruhom na gebule drísta
Súhlasí ondrej61


281.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:20 avatar
Edo ty troll - www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


285.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 17:22 avatar
najnovšie príspevky od tohto účastníka

Edo zaplavíme Europu moslimami a premeníme na Eurábiu (pred minútou)
Edo mám slovenské občianstvo ty protislovenská špina nie (pred 15 minútami)
Edo už nechce aby sme vpúšťali moslimov do Europy (pred 16 minútami)
nechajme Europu zaplaviť moslimami a premeniť na eurábiu (pred 21 minútami)
Edo ty si priznal že nemáš slovenské občianstvo, ja mám ved si za zánik Slovenska (pred 22 minútami)
Ved ty chceš aby bola Europa zaplavená moslimami a tým islamizovaná (pred 23 minútami)
Presne V Malmo migranti páchajú obrovskú kriminalitu ... (pred 24 minútami)
Presne Edo chudáci švédi - ... (pred 37 minútami)
Tak tak Edo v Malmo streľby, výbuchy, čo tebe sfetovancovi chýba aj u nás (pred 39 minútami)
Europa sa premení na Eurábiu (pred 40 minútami)
Hlúpi Rimania vpustili na svoje územie migrantov, my nemusíme opakovať rovnakú chybu (pred 40 minútami)
Europa bude, bude islamská (pred 41 minútami)
ondrej ved netrep slniečkarske nezmysly. Ked ich bude nadpolovičná väčšina tak sa Europa stane ... (pred hodinou)
Tak tak migranti terorizujú bielych (pred hodinou)
Edo ty islamistický troll budeš mať možnosť slúžiť tvojím islamským pánom (pred hodinou)
Tak tak Edo v Malmo streľby, výbuchy - ... (pred hodinou)
ondrej že si hlupák ktorý chce zničiť Europu ? (pred hodinou)
ondrej čo bude horšie ??????? Europu chceš zničiť !!!!!! (pred hodinou)
tak tak Edo budeš sa každý deň hádzať povinne 5 x na koberček (pred hodinou)
ondrej vidíme aké majú obrovské problémy s moslimami v holandsku atd slniečkarske táraniny ju nezmenia (pred hodinou)
TaK TAK TROLL eDO chudáci švédi tí dopadli a špiny ako ty chcú zlo aj pre Slovensko (pred hodinou)
Iste troll foton na Slovensku majú zamestnanci VW také isté platy ako v Nemecku (pred hodinou)
tak tak sme koloniou (pred hodinou)
Vieme Edo že ty si špina ktorá chce len zle (pred hodinou)
vidíš ondrej aký si hlupák (pred hodinou)
Súhlasí TemnýmyseI


318.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:36 avatar
Je to na psychiatra.  


320.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:37 avatar
Presne foton navštív svojho psychiatra


321.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:39 avatar
Gramofón.


322.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:39 avatar
Americký robot


284.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:21 avatar
Ty si hlúpy, keď si svet nárokuješ pre seba a nikoho doň nepustíš. Rimania boli tiež "migranti". Neustále si podrobovali cudzie územia, ako to dnes robí Rusko.


289.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:25 avatar
foton ty hlupák ktorý chce premeniť Europu v Eurábiu.
Cudzie územia si podrobujú amíci


294.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:27 avatar
To chceš ty. Preto v tom na Zem a Veku žiješ. My ale patríme do reálnej Európy, nie tej, ktorá je v pohlavných správach.


300.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:29 avatar
foton už nechceš aby boli moslimovia vpúšťaní do europy ?


306.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 17:31 avatar
Ja chem a moslimiek vela aspon 100 ich beriem a afričanky chcem


310.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:32 avatar
EDo foton nechce


312.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 17:33 avatar
Ja chcem tých 200milionov čo ich Harbin videl z električky
Súhlasí TemnýmyseI


317.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:35 avatar
Kiska ti Edo tvoje želanie splní


316.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:35 avatar
Písal si o Eurábii, nie o púšťaní moslimov. Vidíš, ani poriadne Slovensky nevieš. Nevidíš rozdiel medzi významom slov, ty Rus.


319.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:36 avatar
foton že si hlúpy americký troll vieme
Keď bude v Europe nadpolovičná väčšina moslimov premení sa v Eurábiu


296.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:28 avatar
Ktoré územie si podrobili amíci?  


303.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:29 avatar
amíci okupujú Irak, Afganistan...


290.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:26 avatar
Skostnatený hokejiss, ktorý neznáša zmeny. Chcel by si tu mať do dnes Rímsku ríšu?
Súhlasí Osvietený


292.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:27 avatar
foton chce mať z Europy Eurábiu


295.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:27 avatar
a islamista ondrej takisto samozrejme chce islamskú europu


297.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 17:28 avatar
Nie foton ale ty sa chodíš na tento dezinformačný ruský hovnomet prikrmovať ty naš bubak
Súhlasí TemnýmyseI


304.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:30 avatar
Edo ty náš hovnolog


311.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 17:32 avatar
Bubaci z ruských hovnometov striekaju do gebule zahoráckeho bezmozga    

Bubaci pomocccc   
Súhlasí TemnýmyseI


314.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:34 avatar
Edo ty náš dementný hovnolog


299.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:28 avatar
Ja nečítam Zem a Vek. Eurábia je tam pre teba.
Súhlasí Osvietený


305.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:30 avatar
foton číta dilinoviny ved je dilino


293.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 17:27 avatar
TemnýmyseI hokejSS je xenofob , homofob , rasista , nacista a hlavne mišuge
Súhlasí TemnýmyseI


298.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:28 avatar
Edo je xenofob , homofob , rasista , nacista a hlavne mišuge


301.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 17:29 avatar
Ruský gramec spustený            
Súhlasí TemnýmyseI


307.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:31 avatar
Americký gramec spustený


309.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:31 avatar
Súhlasí Osvietený


302.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:29 avatar
Diktafón.
Súhlasí Osvietený


308.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:31 avatar
Americký robot


313.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 17:33 avatar
Gramofón.


315.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 17:35 avatar
americký robot


177.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:41 avatar
ondrej61 - čo vieš o rasizme v USA? Napríklad čo ti hovorí Martin Luther King? A bolo to nedávno. Agrárny Juh proti severu...
Chujko už tu raz Afrika bola a zaplavila Pyrenejský polostrov. Nerozumieš pohybu národov. Len hlupák uverí tvojím rozprávkam. Tomu neveria Amíci, ani Rusi a tiež Číňania. Zídi zo stromu a postav sa pevne na zem teliatko božie. Naplní sa predpoveď Sibyly a Nostradáma?
Súhlasí Kasafran


180.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 15:44 avatar
No jasne obkolesme sa aspon desať metrovým betonovým plotom.....snad niekolko rokov vydrží.......   
Súhlasí TemnýmyseI, Osvietený


184.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:49 avatar
ondrej61- možno, že kapitalizmus , ktorému je jedno kto preň maká z migrantov urobí hoviatka. To je jedna z možností, ktorú vidím ja. Vidím však aj iné riešenia bez kapitalizmu.
Súhlasí Kasafran


191.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:02 avatar
Aké hoviadka?   Dostanú normálne prácu, kúpia ubytovanie, stravu.... Všetko ako ostatný. Otroctvo už bolo zrušené. Dobré ráno.


192.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:02 avatar
...ako ostatní.


189.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:00 avatar
To im ešte zostalo v hlavičkách zafixované z tej železnej opony.
Súhlasí Osvietený, ondrej61


193.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 16:03 avatar
TemnýmyseI- ty máš zase zafixovanú hlavičku jedným smerom.


197.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   5. 12. 2019, 16:06 avatar
A ten smer sa volá "lepšia životná úroveň pre každého".


240.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:31 avatar
Tvrdil, že za to môžu jeho lieky na tlak, ktoré v ňom vyvolávali pocity stiesnenosti, zvieravé pocity a búšenie srdca. Spolu s informáciami „od priateľov z Nemecka, internetu a správ“ o útokoch islamistov v Nemecku či Francúzsku potom všetko vyústilo do snov. „Prenasledovali ma hrôzostrašné sny, že sa sem valia vlakmi ako v indických filmoch. Znásilňujú, obrezávajú nám ženské, kameňujú… Vravel som si, teraz sa to u nás začne, začnú nás strieľať,“ vysvetľoval na súde Balda.


149.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 12. 2019, 15:25 avatar
Aj Kelti sa obracaju v hroboch vtaku jarabaku.....   .....
Súhlasí TemnýmyseI


155.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:28 avatar
ondrej iste aj ty si plný nenávisti voči Slovensku a chceš jeho zánik


104.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 14:35 avatar
Havran ak chce Boris chápať demokraciu nech si najskôr vyrovná mnohotisícové podlžnosti voči Slovensku .

Potom môže bluzniť ďalej aj s tebou
Súhlasí ondrej61


154.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:28 avatar
Osvietený - tebe Slovensko istotne niečo dlží? Už si si to vymohol?
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 11:01 avatar
zlatý socik

http://www.youtube.com/watch?v=4zdhN3k5zjo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


POLČAS ROZPADU    


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 10:42 avatar
majko slušný názor . Jedine čo si nemyslím , že povinné voľby by niečo riešili skôr naopak donútili by tých ľudí , ktorí sa slobodne rozhodili nevoliť isť k voľbám . Predpokladám že ich hlas by bol protestným ako oplátka za donútenie . Strana , ktorá by takúto upravu navrhla by sa sama diskvalifikovala . Je tu skupinka ľudí , ktorí sa mentálne necítia na volenie a iné skupinky až po analfabetov asocialov až po ľudí , ktorí ani nevedia že existuje SNR ani na čo slúži . Čo toho , že idiota donutiš voliť daš mu lístky a on tam šupne hocijaký ?


12.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 10:53 avatar
Slobodne nevoliť je hlúposť a prejav nezodpovednosti za stav spoločnosti, to či na volebné právo a povinnosť bude jediné kritérium vek je otázne ale zatial nič univerziálnejšie nepoznám. Výsledok volieb sa týka úplne všetkých aj terajších nevoličov, takže nevoliť je skutočne protispoločenský jav ktorý treba eliminovať . Okrem toho si myslím že súčasný stav vyhovuje politikom malých straničiek bez programu a bez skutočnej šance nie nové priniesť do spoločnosti . Súčasný stav je v podstate nedemokratický, lebo nie je demokratické ignorovať vývoj vo vlastnej spoločnosti . Vybrať si je vždy potrebné, veď to je základ demokracie, základom nie je nevybrať si. Už sme sa bavili, funguje to napr. v Belgicku, Grécku aj inde príde k volbám podstatne väčšia časť voličov, takže výsledok volieb je skutočná väčšina. OK je aj taká možnosť, že niekto sa vzdá svojho volebného práva, ale potom doživotne a nech nepindá na spoločnosť že je taká onaká......
Súhlasí Kasafran


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 11:12 avatar
majo ale veď pindať by nemal ani keď sa volieb dobrovolne nezúčastnil ale pindá .
Ak ho donútiš nasilu bude ešte viac pindať odhliadnuc od toho aký hlas trucu hodí.

Ano na svete sú dve metody ako donutiť niekoho niečo urobiť je to metoda biča alebo cukríka .

Ak by sa ujala metoda cukríka tam by som videl ešte ako tak nárast možno o 10 - 20 %

Napríklad deň volna v praci či škole atd,

Bičom by vznikla iba anarchia


18.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 11:32 avatar
A ako je možné že v Belgicku, Grécku to funguje ? Pindanie nie je podstatné, to som dal na okraj. Žiaden cukrík, je to demokratická povinnosť a úcta k systému . Mne sa zdá, že kopec ľudí u nás si mýli demokraciu a slobodu s anarchiou......
Súhlasí Kasafran


20.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 11:34 avatar
Jasne som položil otázku majko už v úvode témy.

"No na druhej strane... ako sa má občan domôcť spravodlivosti a svojich práv, keď ho elity totálne ignorujú?"

Môžeš reagovať.
Súhlasí Kasafran


22.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 11:38 avatar
Používaš nejaké všeobecné nič nehovoriace pojmy. Ja neviem kto je elita a kto je ten občan čo nič nemôže....nie je to často preto, že sa mu nechce, nevie a podobne ?


23.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 12. 2019, 11:46 avatar
(22) Majko1,
pokús sa prečítať Borisov príspevok (20) ešte raz. Ak tak spravíš, potom dôvodne predpokladám, že zistíš, že nič nehovoriacim nie je ani pre Teba...


33.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 12:29 avatar
Trvám na svojom, ja poznám svoje práva aj ako ich mám použiť . Povedal som už že detaily za čo a prečo vlastne štrajkujú francúzi nepoznám ani ma to nejako nezaujíma, ja sa totiž starám hlavne o svoj život. Ja im ani nefandím ani neodsudzujem, lebo neviem o čo ide a oni to iste vedia a využívajú svoje práva.


27.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:02 avatar
Vidím majko, že si jeden z tej francúzskej menšiny, ktorá má stále pohodlné miesto a nemá prečo štrajkovať, ako aj vníma štrajkujúcich, ako neschopnú svoloč.
Pripomeniem, že vo veľkej Francúzskej revolúcii končili prospechári slúžiaci a chrániaci šlachtu napichnutí na koloch.


34.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 12:31 avatar
Nikdy som nič pohodlné nemal ani nemám , iba za svoj život nikoho druhého neobviňujem ale sa starám legálnym spôsobom aby som sa mal čo najlepšie a ver mi žesa to dá aj u nás.


35.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:34 avatar
majko, socializmus skončil. Dá sa to aj u nás, ale nie pre každého. A ja taký systém neakceptujem, ktorý necháva padaŤ na hubu tých slabších, či jednoduchších, alebo len zásadových. To nieje systém, ale nesystém a ak má odpor váhu 70 percent populácie, tak to nebude o neschopných..


37.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 12:42 avatar
Inak aj za socíku bolo heslo každému podľa jeho zásluh....prečo by to nemal platiť aj teraz ? Ľudia sú pohodlní a stále nechápu že za svoj život môžu oni sami a nikto druhý . Zase nevie kde si zobral 70% populácie, to si si vymyslel, že ? Ak je u nás tak strašne zle, tak prečo nie je u nás generálny štrajk ? Veď máme aj odbory, nie ? Akonáhle bolo zle za socíku , tak bol aj generálny štrajk a naozaj masové protesty a to vtedy aj niečo reálne každému hrozilo....


38.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:49 avatar
No práve, každý podľa svojich zásluh a to tu neplatí.
70 percent som ti dával link na Nemecký spravodaj vyššie. To som si nevymyslel...
U nás nieje ešte tak zle, ako západnejšie, to som sa tu snažil už viac krát nadhodiť ako osobnými skúsenosťami, tak štatistikami, ale ľudia tomu proste neveria.


28.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 12:08 avatar
22. A ja by som ešte navyše povedal, že spravodlivosť tu na zemi nikdy nebola a nebude a žiadne práva človek tu v skutočnosti nemá. Že to dožadovanie sa spravodlivosti a práv je v skutočnosti naháňanie sa za chimérou.
(Ale aby bolo jasné: Ja nie som proti tomu.)


29.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:16 avatar
Ako si vysvetlíš potom toto era?

http://www.youtube.com/watch?v=meiU6TxysCg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 12:18 avatar
To, že niekto je naštvaný, že nedostáva to, čo dostáva druhý, je dané žiadostivosťou a závisťou.
Súhlasí Bijjou


31.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:22 avatar
Zle si pozoroval. Tam žiadny extra nárok nenastal. Tá jedna opica nevykonala nič extra, aby dostala niečo lepšie, ako tá druhá. Čiže ide o pocit nespravodlivosti. O pocit krivdy.
Sú iné príklady, kedy majú isté jedince výsadu prví sa nakŕmiť zo spoločného úlovku, ale preto, ze majú zase podstatnú úlohu ochranu skupiny. Čize pri napadnutí idú prví do obrany. A tam ostatní jedinci neprotestujú, ak sa nemôžu nažrať prví zároveň s nimi. Čiže nie, u zvierat sú silné komunitné javy a veľmi dbajú na spravodlivosť a poriadok.


32.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 12:28 avatar
31. To si môžeš kľudne domýšľať. Vôbec to tak nemusí byť. Tie dve opice sú v samostatných klietkach, akáže je to komunita?

Jedna opica vníma druhú ako dostáva chutné kúsky a zbiehajú sa jej slinky na to isté.
Súhlasí Bijjou


36.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 12:36 avatar
Tie opice sú naučené, že dostanú kameň, ako "platidlo".
Keď kameň odovzdajú, dostanú odmenu.
V tomto prípade dostali obe kameň, obe ho poslušne odovzdali, ale jedna dostala hrozno a druhá uhorku. Obyčajn e dostávajú obe hrozno. Je to zrozumitelnejšie? Opičky žijú spolu, len pre test sú oddelné. Je to výnatok z celej prednášky. Toto je vedecký výskum, nemyslím si, že len tak tárajú era.


40.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 13:01 avatar
"Obyčajne dostávajú obe hrozno."

Takže ešte k tomu pôsobí aj Pavlovov reflex.
Súhlasí Bijjou


44.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:11 avatar
Dostať rovnaký plat za rovnako odvedenú prácu je podmienený reflex, áno. Čo je na tom divné era?


47.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 13:16 avatar
44. Idea, že plat je odmenou za vykonanú prácu, je klamná ilúzia, ktorá sa dostala do hláv ľudí a teraz im tam straší. A vidím, že straší až tak, že si ju projektujú do vonkajšej prírody a "nachádzajú" ju tam.


49.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:19 avatar
Opať sa na to pozeráš zle era.
Plat za vykonanú prácu je idea. Ale ak jeden dostane, tak má dostať aj druhý, ak jeden nedostane, nemá dostať ani druhý, Inak je problém. Ako u zvierat, tak u ľudí a teda je to prírodzené. Máš niečo proti prirodzenosti? Pretože tvoj postoj mi je nepochopiteľný.


58.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 13:27 avatar
Ja len hovorím, že "ak jeden dostane, tak má dostať aj druhý, ak jeden nedostane, nemá dostať ani druhý" nie je obsiahnuté v žiadnej prirodzenosti.


61.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:30 avatar
Ale je. U vyššich foriem života, ako sú mnohé druhy cicavcov žijúcich komunitne to tak je era.
Takže čo?


64.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 13:32 avatar
Čo akože čo? Nemá to tam prečo byť. Prečo by malo? Ty tvrdíš, že je, ja tvrdím, že nie je. Takže čo?


65.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:33 avatar
Čo nieje? Veď je to opakovane sledovaný jav.


69.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 13:35 avatar
Jav, že jeden závidí druhému? Prečo tá druhá opica nedala tej druhej, čo dostala? Prečo to zhltla a kašle na ňu?


72.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:42 avatar
era, kde vidíš závisť? Vieš čo je závisť? To je, ak závidíš niekomu niečo, čo si si ty nezaslúžil.
Krivda je niečo iné, krivda nieje závis, ale keď si makal ako ten druhý a ten dostane odmenu a ty nie. Potom čo urobíš? Prídeš aj druhý krát, nie? Lebo veď ty nezávidíš... Veď premýšlaj.


75.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 13:46 avatar
Ľudská morálka nepochádza z prírodných síl a prírodných systémov.
Ty hovoríš o morálke a myslíš si, že pramení z prírody, z pudov a reflexov. A myslíš si, že kus ľudskej morálky sa dá pozorovať v zvieracích spoločenstvách.

Nie, nemám jediný dôvod toto uznať za pravdu.


77.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:48 avatar
Dal som ti jeden z dôkazov. Teda tu už nemáme ďalej čo riešiť.
Súhlasí -era-


80.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:49 avatar
A áno, rozhodne pochádza aj morálka, resp. jej základy zo zvieracieho sveta. Je to všeobecne pozorovateľné.
Aj logické a už sme sa o tom dnes bavili, príroda funguje na báze pokus omyl, na príčine a následku.
Súhlasí havran


83.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 13:52 avatar
-era-myslíš, že morálku ľuďom vštepili mimozemšťania?


84.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 13:54 avatar
83. havran - v istom ohľade by sa dalo použiť aj slovo "mimozemšťania", ale je to dosť zavádzajúce slovo


87.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 13:58 avatar
-era- rozumiem ti , aj to čím by si ho nahradil. To je to , čo ľudí odlišuje od zvierat .
Súhlasí Boris


91.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 14:02 avatar
Presne, zvieratá si nedokážu vybrať falošné modly. Aj preto sú ďaleko morálnejšie ako ľudia.. aspoň v niektorých obdobiach ľudských dejín rozhodne boli.


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 13:09 avatar
vedci zistili, že presvedčiť konšpirátorov argumentáciou je takmer nemožné. Je to asi ako naučiť jesť opicu príborom. Chce to strašne veľa času a aj keď sa to podarí, tak to funguje iba chvíľu a keď na opicu nedávate pozor, tak ten príbor po čase aj tak odloží, banán hodí o zem podupe po ňom, oští ho, vzniknutú hmotu rozotrie po dlážke a zje banánovú šupku. Lebo je to tak pre ňu jednoducho prirodzenejšie. Ak to však napriek tomu skúsite, väčšinou narazíte na toto:

- podpora rôznymi autoritami, ako: to je predsa už dávno známe, že... / je veľa odborníkov, ktorí to tvrdia... alebo mám kamárata, ktorý má kamaráta a ten tam bol
- tvrdenie, že niektoré konšpiračné teórie sa v minulosti ukázali ako pravdivé, čo má asi vyvolať dojem, že nakoniec budú pravdivé všetky, alebo čo...
- obvinenia zo zaujatosti / brainwashu mainstreamovými médiami
- „chalan, ty si dobre mimo"
Súhlasí Bijjou, ondrej61


52.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 12. 2019, 13:20 avatar
36. najlepšie je ked blbec opisuje na Df de Waalov vyskúm a howno o tom vie
Súhlasí Osvietený


54.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:22 avatar
Ani to štrikovanie ti nejde Skajuš?  


56.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 12. 2019, 13:23 avatar
54. zato mám doma de waalove publikácie vieš prostáčik
Súhlasí Osvietený


57.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 13:24 avatar
Ako podložky pod taniere?  


126.
označiť príspevok

Bijjou žena
   5. 12. 2019, 15:03 avatar
57. nie, ako podlozky pouzívam tvoj IQ test


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 11:50 avatar
Čo tak zapalovať auta a vytlkať výklady ? To by mohol byt dobrý nápad


68.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 13:34 avatar
majo slovensko nie je Belgicko

Ak volič nepríde do volebnej miestnosti, príde mu list. Úrady sa ho pýtajú, prečo nehlasoval.

Ak ich zdôvodnenie neuspokojí, hrozí človeku pokuta 25 až 50 eur.

Belgicko, ani viaceré ďalšie krajiny, v ktorých zákony prikazujú voliť, tieto pravidlá už neberú natoľko vážne.

Za volebnú neúčasť nikoho nepotrestali už pätnásť rokov.


71.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 13:36 avatar
Iste, my sme mali volebnú účasť aj 99,9%.........práve tá hrozba pokuty asi funguje a som si istý že by fungovala aj u nás. Ja hľadám riešenie, ty iba výhovorky aby ostal súčasný stav......


88.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 13:58 avatar
V žiadnej krajine EU z krajin ktore maju povinne volby nikto pokutu nedostal ale u nas by sme mohli byť zase o kus popredu .

už vidím ako vedú ludí z romských osad k urne aby spasili slovensko a spravodlivo hlasovali

Hned by bola učasť na luníku 9

Na košickom Luniku IX je tradične slabá účasť voličov

V prvom kole tu prišlo hlasovať len 2,83 percenta voličov. V tejto mestskej časti je v dvoch volebných okrskoch zapísaných zhruba 4 400 oprávnených voličov.

hned by sme mali jasnejší obraz kto má zakony tvoriť


8.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 12. 2019, 10:40 avatar
(4) Majko,
aj v XXI. storočí si nebodaj presvedčený o tom, že v buržoáznej demokracii platí fráza Vox populi, vox Dei - Hlas ľudu, hlas Boží...?


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 10:46 avatar
Kasafran hlas ľudu rozhoduje vo voľbách .

Môže rozhodovať i ulica ak sa protestu zúčastní aspoň 30 - 50 % voličov .

antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

majko1 muž
   5. 12. 2019, 10:54 avatar
Vysvetlil som to.


19.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 12. 2019, 11:32 avatar
Život ve Francii ochromila generální stávka. Nevyjely vlaky ani metro, čekají se stovky protestů

ct24.ceskatelevize.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

To je v pohode. Vo Francúzsku sa len rok demonštrovalo.. Podstatnejšie boli lezby a transky..


70.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 13:35 avatar
Čo môže už slovaka ktorý je migrant v Madarsku potešiť viac ako štrajk vo Francúzku ???

Už jedine zapalovanie aut a vytlkanie výkladov v Katalánsku             
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:52,  Veď práve preto, že KSS reprezentoval bývalý režim, tak občania prestali ich voliť, a...
dnes, 05:51,  Jeho propagácia fašizmu spočíva v podsúvaní rôznych fašistických názorov, napríklad,...
dnes, 05:50,  Pozri si radšej film John Wick 1,2,3.*05
dnes, 05:48,  Áno, toto je jeho dilema, že ako komunista volil fašistov.
dnes, 05:47,  Teolog, ty si nielen hlupák, ale i nebezpečný troll. Za toto by ťa mali zavrieť, že...
dnes, 03:34,  Niektorým pred asi 100 rokmi, pre mnohých to bude zakrátko...:-)
dnes, 01:32,  bobor je len jeden
dnes, 01:23,  Vam jehovistom svedkom satanovým už odzvonilo davnejšie
dnes, 01:06,  Jednoznačne - Áno! Určite prichádza ďalšia svetová vojna - nukleárna a považujte ju za...
dnes, 01:02,  Zase sa to hovädo hrá na yntelygenta. Proste génius Borat.
dnes, 00:50,  13. kasafran vraj volil LSNS , či? *39
dnes, 00:48,  11. ale ved KSS reprezentoval byvaly rezim, tkz raj na zemi *21
dnes, 00:42,  17. pravdepodobne to boli masochisti *19 https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Masochizmus JK...
dnes, 00:24,  kto uz videl, recenzie to má ale slabé :) youtube.com/watch?v=U3Xy2x9NDrw
dnes, 00:21,  bobor, však si šlehni . aj tak vyzeráš ze nejaky ten piatok uz frčíš na nejakej maškrte *21
dnes, 00:13,  102. ondrej , ja neporovnávam kto je múdrejší . tych múdrych a inteligentnych je na Df viac *19
včera, 23:48,  The U.S. Peace Council Denounces the Trump Administration’s Continuing Aggression Against...
včera, 23:42,  samozrejme bobor....mnohí maju svedomie otupené.....maju tvrde srdcia
včera, 23:40,  101. nenamyšlaš si *21 pár zakomplexovanych trollov sa nájde všade . ale ešte viac je nás...
včera, 23:26,  5. to nevymyslíš ze zivot je pohlavná choroba, na to treba bobrov intelekt *39*39*39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najprv sa musíš naučiť milovať, ak chceš byť milovaný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(694 456 bytes in 0,620 seconds)