Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kočner nám dal školenie z demokracie

23
reakcií
377
prečítaní
Tému 14. októbra 2019, 18:36 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 10. 2019, 18:36 avatar
Kočner nám dal školenie z demokracie
Bratislava 10. októbra 2019

Celá verejnosť je šokovaná tým, aké mal Kočner známosti, s kým každým sa poznal a čo všetko si vedel, často aj v rozpore so zákonom, vybaviť
Momentálne sa veľmi rozoberá jeho údajné prepojenie na Moniku Jankovskú a tiež jeho kontakty na ďalších sudcov a jeho schopnosť pre seba ale aj pre iných ovplyvňovať ich rozhodovanie.

Propagandisticko-dezinformačné médiá hlavného prúdu sa snažia všetkými silami vytvoriť aj prepojenie na stranu Smer a podávať Smer a Kočnera ako jednu mafiánsku skupinu.
Samozrejme, opomínajú, že Kočner bol pečený varený u prezidenta Michala Kováča, ktorý mu udelil tri milosti za obyčajné prasprosté trestné činy. Dokonca jeden spáchal Kočner v organizovanej skupine so synom prezidenta Michalom Kováčom mladším.
Hovorilo sa vtedy, že ide o kšefty Michala Kováča staršieho, ktorý ich ako prezident realizuje cez svojho syna. Mainstream však tieto informácie vtedy prekryl, tak ako ich prekrýva aj dnes. Jednoducho sa nehodia.
Dezinformačné médiá hlavného prúdu sa koncentrujú na to, aby ukázali Kočnerove prepojenia na Smer. Hlavným ich cieľom je povaliť vládu. Tak je logické, že opomínajú jeho prepojenia na opozíciu ako Sulík, či Matovič.

V skutočnosti to, čo sa dnes dozvedáme o fungovaní Kočnera a čo verejnosť šokuje, je len jedno veľké školenie, ktoré nám Kočner dáva z demokracie.
Všetci sa tvária zdesene a niektorí možno aj skutočne sú, ale realita je taká, že presne takto funguje demokracia.
Demokracia má korupciu zakomponovanú vo svojej DNA. Utopická predstava o fungovaní demokracie, keď spravodliví a morálne veľmi silní ľudia riadia krajinu v prospech jej občanov nehľadiac pritom na seba, tak takéto fungovanie demokracie je možné iba v učebniciach o politických systémoch a idealistických románoch.

V skutočnosti demokracia funguje presne tak, ako to ukazuje Kočner. Je postavená na vzťahoch, známostiach, protislužbách a peniazoch. Inak povedané, na korupcii.
Funguje tak vo všetkých krajinách a rozdiel je iba v miere korupcie. Slovensko sa v miere korupcie v roku 2018 umiestnilo celosvetovo na 54. mieste, pričom si oproti roku 2012 polepšilo o 4 priečky. Nie je to práve lichotivý ani dobrý výsledok, ale je to taký európsky priemer. Za nami sa pohybujú napríklad Taliansko, Chorvátsko, Maďarsko a podobne.
Korupcia však neobchádza ani krajiny na špičke rebríčka, majú tam svoje škandály.

Kočnerove sms-ky vyvolali pohoršenie a pobúrenie. To je v poriadku. Tak to má byť. Zlá správa je, že tak, ako Kočner, fungujú skoro všetci bohatí ľudia a nie len oni.
Koľkí z vás využili, že mali na nejakom úrade známeho alebo rodinu a ten vám vydal rozhodnutie skôr a nemuseli ste čakať 30 dní? Koľkí z vás na škole odniesli skúšajúcemu fľašu?
Kočner robil to isté, len v omnoho väčších rozmeroch. Službička za službičku. Často aj v rozpore so zákonom. Fungoval tak 30 rokov. Za všetkých vlád. A fungoval by aj teraz, keby mu nepreplo a nedal zabiť novinára. A fungoval by aj za ďalšej vlády, bez ohľadu na to, kto by v nej bol.

Samozrejme, to je úplne šialené, keď si to človek uvedomí. Ľudia vkladajú nádej do zmeny pomerov a vlády. V skutočnosti iba pár ľudí skončí vo väzení a pár s useknutou kariérou. Systém sa zotaví, zacelí rany a bude fungovať ďalej.

Kto by ho mohol zmeniť? Kiska, ktorý sa priznal k podvodom s daňami a prehral súd o pozemok? Truban, ktorý vo svojej naivite propaguje fet? Beblavý, ktorý je v politike už od Dzurindu a Kaníka? Sulík, ktorí priamo s Kočnerom spriadal plány, keď bola jeho strana vo vláde? Matovič, ktorý sa s ním stretával? Kollár, ktorý s ním trávil čas na Donovaloch?

Situácia vyzerá bezútešne. Demokracia = korupcia. A niet toho, komu by záležalo na národe a štáte viac ako na sebe a kto by vymietol tento chliev.

Karol Kalapik

www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Thomas Anderson


2.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   14. 10. 2019, 18:53 avatar
Korupcia bola aj za komunizmu a bolo to normálne. Len teraz sa z toho robí veda, lebo ide o veľké sumy. Ale keby tie sumy nešli Slovákom, kam by išli? Môžeme byť radi, že je to aspoň tak ako je. A čo majú vlastne na Kočnera? Monika Beňová povedala, že Kočner nemal na to, aby riadil vrcholných politikov. A s vraždou Kuciaka možno tiež nemá nič spoločné.


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 10. 2019, 20:37 avatar
TA: Korupcia bola aj za komunizmu a bolo to normálne.

Veď komunisti dodnes hovoria, že počas ich vládnutia bola demokracia. Karol Kalapik s Kasafranom v podstate ohovárajú demokraciu počas rokov 1948 až 1989.
Súhlasí Osvietený


14.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   14. 10. 2019, 20:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Guľa muž
   14. 10. 2019, 20:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   14. 10. 2019, 22:51 avatar
Fotón je sektár a klania sa peniazom.  
Súhlasí Kasafran


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 10. 2019, 23:00 avatar
16,.....Money - Money - Money ! .milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Tak je potom modlár! Preto stále obhajuje trojicu?  ..... Peniaze - Prachy - Bubáky! 


19.
označiť príspevok

the X žena
   14. 10. 2019, 23:13 avatar
16. spammeri budú zabanovaní


20.
označiť príspevok

MilanFabo muž
   14. 10. 2019, 23:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   15. 10. 2019, 03:39 avatar
(19) Hlúpa Scarletta, ty o tom niečo vieš, že? Ty si už bola zabanovaná aspoň dvadsaťkrát.  


24.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 10. 2019, 22:01 avatar
(16) Thomas Anderson,
ja ešte smelo dodávam, že sa klania najmä Zlatému teľaťu...


17.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   14. 10. 2019, 22:52 avatar
A čo ti na tom nie je jasné.  


3.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   14. 10. 2019, 19:23 avatar
A trollov ako Osvetielkovany nikto nazabanuje


4.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   14. 10. 2019, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   14. 10. 2019, 19:30 avatar
S fanatikom tazka rec
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   14. 10. 2019, 19:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   14. 10. 2019, 19:45 avatar
To je smiešne, veď on si s pravdou vytiera zadok. Pravda je, keď kritizuješ aj Kisku, a to on nerobí.  
Súhlasí Guľa


10.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   14. 10. 2019, 19:46 avatar
Tento šašo z Haluzíc je zábavný, preto ho tu nechávajú.  


12.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   14. 10. 2019, 19:49 avatar
Zabavne je to len chvilu. Inde ten troll letel, ako si aj sam videl, ze ho inde nemusia.


7.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   14. 10. 2019, 19:36 avatar
MEMORANDUM SLOBODNÉHO OBČANA
Ja, slobodný občan, v hlbokej úcte voči kultúrnemu a národnému dedičstvu, vyhlasujem, že sa ujímam vlády. K tomu, aby som mohol spolu s ostatnými, rovnako slobodnými ľuďmi vládnuť slobodnej spoločnosti sa zaväzujem, že budem ctiť najvyššie morálne zásady a tie budú pre mňa Zákonom. Absolútnou hodnotou je ľudský život a preto si vyhradzujem neodnímateľné právo na odmietnutie akéhokoľvek rozkazu, ktorý by ho mohol ohroziť.

Ku svojej vláde nepotrebujem žiadnych prostredníkov, pretože tak ako každý slobodný občan, mám možnosť byť zvolený ako aj okamžite odvolaný. Ako občan s mandátom vládnuť nesiem plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia, pretože som si vedomý ich vplyvu na životy nás všetkých. Zo všetkých síl budem chrániť a vyznávať najvyššie humánne cnosti, akými sú: úcta k druhým, vzájomná láska a porozumenie, ochrana životného prostredia a jeho zdrojov, tolerancia ku všetkým vierovyznaniam, rasám, národom, národnostiam a etnikám. Rodina ako nedotknuteľný základ a pilier celej spoločnosti musí byť pod starostlivou ochranou a preto sa zaväzujem poskytovať jej plnú podporu a to najmä zabezpečením dôstojného bývania, ako aj dôstojných podmienok staroby.

Po stáročiach útlaku som si vedomý, že slobodu nemožno dosiahnuť bez umožnenia prístupu k potravinovým zdrojom a prírodnému bohatstvu pre všetkých rovnakou mierou. Navyše, aby slobodná spoločnosť nebola vystavená manipuláciám, musí mať zabezpečený priestor vo verejnoprávnych médiách na vlastnom vysielacom okruhu pod kontrolou občanov.

Spôsob spravovania vecí verejných ako aj všetkých verejných inštitúcií musí vychádzať zo spravodlivej a efektívne kontrolovanej deľby moci a precízneho systému bŕzd a protiváh, vychádzajúcej z ústavne zakotveného zákona o priamej demokracii. Politiku štátu určujú slobodní občania, preto všetkým občanom slobodného štátu musí byť zaručená rovnosť príležitostí. Ústavné zákony vychádzajú priamo z vôle slobodných občanov a sú nadradené všetkým ostatným.

K UPLATŇOVANIU VLÁDY SLOBODNÉHO OBČANA VEDÚ NASLEDOVNÉ CIELE:

1. Slobodný občan je základom slobodnej občianskej spoločnosti založenej na princípoch priamej demokracie.

2. Slobodný štát je suverénnym spoločenstvom slobodných občanov vyznávajúcich ústavou chránené hodnoty, pričom jeho suverenita a zákony sú nadradené všetkým ostatným medzinárodným zákonom. Výrazom štátnej suverenity a zvrchovanosti je vlastná mena ako základný pilier hospodárstva.

3. Základnou povinnosťou slobodného štátu je vytvárať a permanentne udržiavať úplnú potravinovú sebestačnosť pre všetkých svojich občanov, ktorá musí byť prioritným strategickým cieľom podporujúcim rozvoj hospodárstva, znižovanie nezamestnanosti ako i rozdielov medzi mestom a vidiekom. Slobodný štát je takisto povinný podporovať zdravé trhové prostredie s minimalizáciou byrokratických nákladov a obštrukcií v slobodnom podnikaní.

4. Slobodní občania sú vlastníkmi štátnej banky, ktorá každému občanovi slobodného štátu poskytuje úvery s garanciou nulového úroku.

5. Slobodní občania sú vlastníkmi strategických podnikov, pričom tieto musia byť spravované s úmyslom najväčšieho úžitku pre všetkých občanov.

6. Verejné školstvo na všetkých úrovniach je v plnej výške hradené zo štátneho rozpočtu. Jediným kritériom pre výber uchádzačov sú ich primerané osobnostné a vedomostné predpoklady k úspešnému štúdiu, pričom jeho obsah je koncipovaný dopytom trhu a potrebami spoločnosti.

7. Každý slobodný občan má ústavou zakotvené právo na prácu. Štát je preto povinný vytvárať podmienky pre dostatok pracovných miest na to, aby žiadnemu občanovi nebolo toto právo odopreté. Odmietnutím štátom vytvoreného adekvátneho pracovného miesta občan stráca nárok na podporu v nezamestnanosti.

8. Každý občan slobodného štátu má právo na zdravotnú starostlivosť, pričom štandardná zdravotná starostlivosť vo všetkých štátnych zariadeniach, vrátane liekov a zdravotníckych pomôcok je v plnej výške hradená z verejných zdrojov.

9. Prístup k informáciám zabezpečuje verejnoprávny informačný kanál televízie a rozhlasu pod priamou kontrolou občanov.

10. Slobodný občan je základom mierumilovnej spoločnosti so štatútom trvalej neutrality, ktorá nevstupuje do žiadneho ozbrojeného konfliktu a preto nepodlieha záväzkom v žiadnych militaristických spoločenstvách. O pripojení, zotrvaní či vystúpení z akéhokoľvek medzinárodného zväzku rozhodujú občania výlučne referendom.


11.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   14. 10. 2019, 19:46 avatar
Toto by viedlo len k uplnemu chaosu.


8.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   14. 10. 2019, 19:42 avatar
Takze 2, 5.000.000.000 eur za ten srot f16 vratit a 1,6.000.000.000 za transporteri vratit ziadne ale


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 10. 2019, 00:32 avatar
Korupcia je podla Thomasa prospešná a normálna no zbohom a na pláž           

Masaker                            

Súdruh Karol Kalapik bude ešte vzrušenejší až prídu na rad tie najvypečenejšie špeky ktoré skladoval Kočner .

Tam sa dozvie i o jednom tajomnom cudzojazyčnom / a možno nie len o jednom / pracovníkovi GRU

To až bude sranda a už onedlho    

Čo vlastne ten Kočner robil ???

Aktivity ruskej mafie zahrňujú obchod s drogami, zbraňami, nebezpečnými látkami, kupliarstvo, pranie špinavých peňazí, falšovanie, násilné trestné činy, lúpeže a krádeže. Ďalej je to podnikanie, ktoré navonok vyzerá ako legálne, ale má zakryť finančnú trestnú činnosť.

Cieľom je nielen peňažný zisk, ale tiež zaistenie vplyvu a možnosť rozhodovania v strategicky významných ekonomických odvetviach, dosadenie vlastných ľudí do štátnej správy a významných podnikov.

V rámci Európy je ruskojazyčný organizovaný zločin jedným z najbohatších.

Jedným z dôležitých príjmov ruskej mafie je vydieranie podnikateľov (tzv. výpalné, reket, racket, racketeering) a potom inkasovanie poplatku za „ochranu“ a za umožnenie podnikateľovi prevádzkovať jeho činnosť (tzv. kryša, kriša).

Postsovietsky organizovaný zločin sa vyznačuje hierarchickou štruktúrou (aj keď tá nie je tak dôsledne dodržiavaná ako u klasickej mafie), tradíciami, disciplinovanosťou a poriadkom.

Na vrcholu pomyselnej pyramídy je vždy tzv. vor v zákone (zlodej zo zákona, zlodej podľa zákona, zlodej podľa práva). Je to profesionálny zločinec, starší a skúsený, ktorý si svoje postavenie vydobyl svojou kriminálnou kariérou. Nikdy nebude spolupracovať s políciou, ostatní ho rešpektujú a svoju funkciu vykonáva až do svojej smrti (niekedy predčasnej). Je tu tiež rada vorov. Pod nimi je autorita, ktorá riadi staršiny. Staršinovia už majú na starosti organizovanie konkrétnych činností, spolupracujú s vedúcimi skupín, ktoré vykonávajú akcie (pašovanie, vydieranie, obchod), sú v kontakte s právnikmi, rôznymi poradcami a pešiakmi, vojakmi, vykonávateľmi.

Príkazy sa vydávajú sprostredkovane z dôvodu utajenia. Jednotlivé články reťazca by o sebe teda nemali vedieť. To potom sťažuje prácu polícii pri odkrývaní ich trestnej činnosti. Ruská mafia tiež často využíva prostredníkov na nákup nehnuteľností a iného majetku – a tak sú sídla firiem, byty alebo autá napísané na tretiu osobu a hlavní aktéri sú ťažko postihnuteľní.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   15. 10. 2019, 03:55 avatar
Zase tvrdenie bez dôkazov. Osvietený šíri svoje bludy, bez najmenších zábran. Korupcia je stará ako samo ľudstvo, je ako prostitúcia alebo mafia. Nejde vykoreniť, pretože stále mení svoje podoby a metódy práce. Slovenské bohatstvo zostalo v rukách Slovákov, aspoň niektoré. Ale takí ako Mikloš, by ho radi rozdali cudzincom, to by až potom nastali zlé časy.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:02,  samozrejme že existuje.....jak nebo, tak peklo....Svedkovia jehovoví si to proste predstavuju...
dnes, 00:05,  23- nedúfaj, že ti niekto z roboty zaplatí absenciu spôsobenú tvojou zámernou neúčasťou...
včera, 23:44,  Toto bol rodokok. *21 *19
včera, 23:34,  A dneska malý Leo, že chce aj on si dať kvapky do nosa. Ja že to nemôžeš, to je...
včera, 23:23,  Aj nebo existuje, hoci to pre niektorých ľudí nie je spravodlive, prečo by človek za zopár...
včera, 23:16,  Kasafran, ale to si na tom rovnako, lebo aj ty si presvedčený o klamstvách, ktoré považuješ...
včera, 23:06,  (158) Mil@níčko, musím Ťa upozorniť, že sa mýliš, pretože Dosvietený je vždy...
včera, 23:05,  Vždy menšie riziko, ako sa nechať nakaziť pri nákupe v obchode.
včera, 23:00,  https://www.youtube.com/watch?v=xc4kxwdSras
včera, 22:56,  (3) Mil@níčko, vidíme, že obaja mali pravdu - aj Galileo Galileo tak povedal o našej...
včera, 22:47,  Tento druh zvedavosti v sebe nesie značné riziko. Ale nech si rád a poteší ťa to. *04
včera, 22:44,  Komunisti sa pomýlili o 12 000 rokov?
včera, 22:43,  Ja sa teším. Sám som zvedavý na priebeh vyšetrenia.
včera, 22:34,  Mám dôvodné obavy, ale nebojím sa. Nepôjdem.
včera, 22:29,  Varování Pyramid! Změna cyklu každých 12 000 let. Začátek katastrof!...
včera, 22:25,  Len sa neboj, a choď.
včera, 22:20,  Rúško nosím, riadim sa opatreniami, ale na test nepôjdem.
včera, 22:16,  Je zdravé opiť sa rožkom, ako sa nakaziť na COVID-19.
včera, 22:13,  SLOVACI, NEDAJTE SA OPIT ROHLIKOM! Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja...
včera, 22:12,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/122021646_165745918541668_19725971...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(99 528 bytes in 0,274 seconds)