Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Kiska podal trestné oznámenie za krivé obvinenie na jeho osobu

4
reakcií
221
prečítaní
Tému 14. februára 2020, 18:51 založil Bijjou.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Bijjou žena
   14. 2. 2020, 18:51 avatar
Exprezident a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska dnes v Poprade podal trestné oznámenie za krivé obvinenie jeho osoby.
Na internete sa vo štvrtok 13. februára objavil videozáznam rozhovoru medzi Milanom Reichelom a Michalom Šuligom, ktorý má dokazovať, že Kiska vedel o problémoch s pozemkami vo Veľkom Slavkove. Šuliga, ktorý svojho času Kiskovi sprostredkoval predaj pozemkov a zároveň mal preňho pracovať, na zázname hovorí, že exprezident má aj čierne peniaze, ktoré potrebuje investovať. Kiska na súde odmietol svoju vinu a argumentoval tým, že o tom, že pozemky vo Veľkom Slavkove patria niekomu inému, nevedel. „Dnes som podal trestné oznámenie za krivé obvinenie mojej osoby v trápnom zinscenovanom videu, podľa všetkého v réžii Smeru. 15 dní pred voľbami prichádza najväčšia špina. Smeru ide o všetko. Fico sa ma bojí, preto na mňa celú kampaň útočí. Vie, že ja som jeho najväčší súper. Som jediný, kto ho porazil a vie, že ak bude strana Za ľudí silná, nebude môcť vládnuť s fašistami a SNS," uviedol Kiska.

Skrytá kamera stojí podľa Kisku rovno na biliardovom stole. „Niekoľkokrát sa do kamery aj pozrú, niekedy ani nevedia čo hovoriť, akoby im niekto dával pokyny. Kameru na konci niekto rukou vypne. Presne rovnaký scenár použil na mňa Smer v roku 2014 pred prezidentskými voľbami, očierňovanie, vymyslené kauzy. Všimnite si, kto toto primitívne video šíri. Sú to smeráci, fašisti a konšpirátori," povedal exprezident.

Kiska dodal, že sa k nemu dostali informácie, kto za zinscenovaným videom stojí. Podľa jeho slov má ísť o človeka zo štruktúr Smeru. „Budem o tom hovoriť pred orgánmi činnými v trestnom konaní. Verím, že tak ako v roku 2014, aj teraz Smer s touto špinavou kampaňou pohorí a Fica definitívne porazíme," uzavrel líder Za ľudí

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk...B.
Súhlasí Milosh


4.
označiť príspevok

havran
   14. 2. 2020, 20:33 avatar
Bijjou - ako ho poznám, on bude zatlkať a keď už to nepôjde, bude zatĺkať ďalej. Vlastne je to jeho jedina záchrana. Nerieš formu , ale vnímaj obsah. Len odvádzaš pozornosť od veci samotnej. Vlastne ten návod vá prdolizom Kisku dal on sám. Škoda, že ho nepoznáte v reále čo je zač. Má to v génoch od svojho deda a otca. Nebudem ti tu niečo argumentovať, lebo je to zbytočné, ty proste potrebuješ nájsť bojovníka proti Smeru. To chápem, len pochop aj ty, že on nebojuje o teba, ale o svoj mastný vlas.
Súhlasí Kasafran


2.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 2. 2020, 18:59 avatar
Mediálna nadpráca v priamom prenose. Prečo Denník N chráni a protežuje Kisku?
Jaroslav Fabok14/02/2020
Dôraz na názorovú pluralitu a politickú nestrannosť. Aj tieto faktory by mali patriť medzi predpoklady, ktoré médiám zaručujú punc objektivity.

Ak sa niektoré médium hlási k jednej preferovanej názorovej platforme, nejde o nič výnimočné. Po celom svete fungujú médiá, ktoré sa netaja svojou politickou orientáciou, prípadne sú priamo stranícky angažované. Nesnažia sa však zavádzať verejnosť tým, že sa tvária ako nestranné a objektívne médium. Problémom už určite je, ak sa niektoré médium prezentuje ako nestranné a objektívne a pritom len bezostyšne subjektívne plní potreby svojho akcionára.

Samozrejme, každý z nás, vrátane novinárov, je len človek, ktorý má zaiste široké penzum súkromných názorov. Do tohto bodu by bolo všetko v poriadku. Horším prípadom však je, ak niektoré z „objektívnych“ médií robia „diablovho advokáta“ vybraným politikom, s ktorými sú takzvane „na jednej vlne“. V niektorých prípadoch ich však môže spájať aj čosi viac ako len rovnaké ideologické preferencie. Logickým vyústením je v takomto prípade nadpráca, ktorú je konkrétne médium pre daného politika viac ako len „ochotné“ robiť.

Kauzy a záverečné práce
Jedným z mnohých príkladov nadpráce médií v prospech politikov je článok, ktorý venoval Denník N obhajobe exprezidenta a šéfa strany Za ľudí Andreja Kisku. Celý príbeh sa začal koncom roka 2018 mohutne medializovanou kauzou okolo rigoróznej práce Andreja Danka (SNS).

Na margo svojej medializácie zaujal Danko obranný postoj. Celú kauzu označil za „cielený a organizovaný útok.“ Do „hry“ sa v tej dobe pokúsil vtiahnuť aj Kisku. „Je zaujímavé, že zrazu zmizli práce. V Košiciach je stiahnutá práca Andreja Kisku,“ doplnil v tejto súvislosti Danko.

Je však potrebné podotknúť, že zrejme nikto z nás nechce obhajovať Dankovo pochybenie v prípade, ak je jeho práca skutočne plagiátom. Podobné vyjadrenia však zostávajú na pleciach odborníkov či vyšetrovateľov, nie na novinároch, ktorí by za ideálnych okolností mali o svojich zisteniach nestranne informovať.

O to podivnejšie je, že Denník N sa po Dankových vyjadreniach na adresu exprezidenta s plnou vervou pustil do obhajoby Kisku. Novinárka, ktorá na článku pracovala, sa nevyhla ani posťažovaniu si, že po vypátraní Kiskovej diplomovky „ktorá sa kedysi pretriasala aj v parlamente, po nájdení nik nejavil záujem, médiá už riešili iné témy, preto ostala ležať na rektoráte školy.“

Predstaviť si, že by niektoré z médií malo až taký enormný záujem o zachovanie dobrého mena niektorého z politikov teda nie je vôbec ťažké. Tento proces môžeme sledovať v priamom prenose. Priestor v článku dostal, napríklad okrem bývalého rektora STU Roberta Redhammera, aj Kiskov mediálny poradca Roman Krpelan. Ten po nájdení a zverejnení exprezidentovej záverečnej práce denníku odkázal, že „to sa komentuje samé.“

Korene sú hlboko
Nejde však iba o priestor, ktorý v Denníku N dostal Kiska v prípade svojej záverečnej práce. Podobných článkov by sa našlo viac. Najčerstvejšou ukážkou mediálneho protežovania v prospech Kisku je včerajší článok, ktorý sa týka zverejneného videa, na ktorom je možné vidieť a vypočuť si rozhovor medzi bosom podtatranského podsvetia Milanom Reichelom a Michalom Šuligom, od ktorého si Kiska v minulosti kupoval sporné pozemky.

V článku dostal exprezident veľký priestor, v ktorom oboch aktérov videa nazýva „amatérskymi a zlými hercami“. Za všetkým tiež podľa svojej reakcie vidí sprisahanie expremiéra Roberta Fica, ktorý sa mu chce takýmto spôsobom údajne pomstiť za to, že ho Kiska svojho času nevymenoval za predsedu Ústavného súdu. Článok zároveň zdôrazňuje, že exprezident sa dnes chystá podať trestné oznámenie za ohováranie. To, že Kiska je zapletený do podvodov s mafiánom už denník „dôstojne“ zamlčal.

Korene nadpráce Denníka N, ktorý Kiskovi ponúka nezanedbateľný priestor, sa možno nachádzajú oveľa hlbšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. V roku 2015 totiž Denník N oznámil , že spoločnosť Eset vstupuje do jeho štruktúr na základe investície vo výške 1,2 milióna eur. Spolumajitelia firmy Eset sú tak so svojimi 51 percentami majoritnými akcionármi Denníka N.

K majiteľom spoločnosti Eset však nemá ďaleko ani samotný Kiska. Toho ešte v októbri minulého roka novinári prichytili na spoločnom obede v bratislavskej reštaurácii napríklad s Antonom Zajacom. Ten už v minulosti priznal, že je ochotný v prípade záujmu poskytnúť Kiskovi peniaze na kampaň.

Viac ako znepokojujúce teda je, že jeden z majoritných akcionárov Denníka N vyjadril otvorenú podporu exprezidentovi. „Jeho kredit je veľmi silný. Urobil obrovský kus práce a pokiaľ by mal plány zmeniť slovensko, tak to určite podporím,“ doplnil minulý rok Zajac.

Na tomto mieste sa vynára otázka, do akej miery je možné zaručiť nezávislosť médií, pokiaľ ich akcionári majú miestami nadštandardné vzťahy s niektorými z vrcholových politikov. Prípadne, ak ich kampane neskrývane podporujú. Otvára sa tak možnosť, podľa ktorej podpora nemusí byť len finančná. Mediálne kanály sú rovnako efektívnym nástrojom. Poctivé by však bolo priznať to a netváriť sa nezaujato.
Súhlasí havran, Kasafran


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   14. 2. 2020, 20:18 avatar
Carly Rae Jepsen - I Really Like You


5.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 2. 2020, 22:40 avatar
(2) Boris,
viacerí účastníci tohto DF si určite všimli a pochopilii, že racionálna i mentálna vybavenosť Kisku je nápadne skoro totožná s podobnou vybavenosťou Osvieteného gangu...!
Súhlasí nrbatas
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:21,  (3) Hokejis, a k tomu ešte ako vraj "znovuzrodený" veriaci kresťan... Neviem si...
dnes, 13:16,  bum, bum, bum.......*14*14*14*14.......mufik pôjde bručať.....bum, bum, bum.....*01*01*01*01
dnes, 13:12,  mufík má rád rasistky :)
dnes, 13:12,  mufík obdivuje rasistky mlátiace dievča :)
dnes, 13:10,  aj teba ty teliatko*14*14*14*14
dnes, 13:09,  bum, bum, bum.....*01*01*01
dnes, 13:08,  mufík by tiež vybozkával nohy rasistickým ženuškám :)
dnes, 13:04,  Rasista mufík obhajuje rasistov :)
dnes, 13:00,  Presne, presne, bum, bum.....čo si nam to zas vyňuchalo, ty rasistické čudo?.......bum,...
dnes, 12:45,  Ústava Ruskej federácie Politolog Oskar Krejčí ve své glose stručně informuje o...
dnes, 12:45,  Nie vždy je zlo a dobro natolko jasné, aby neboli pochybnosti, všetko záleží na...
dnes, 12:43,  Rasizmus ? Černoška núti belošku bozkávať inej černoške nohy. Počas toho ju mlátia...
dnes, 12:27,  -era-, nešklebím sa, len sa široko usmievam*21 ... Sú reálne pozorovania, z ktorých...
dnes, 12:20,  Je to taká programátorská výzva ;) Naprogramovať umelú inteligenciu ;)
dnes, 12:19,  Ale na čo komu bude naprogramovanie novej reality?
dnes, 12:13,  Aj keď zatiaľ to vyzerá biedne, len 7 prispievateľov ;)
dnes, 12:04,  Podľa mojich skúseností som nikdy takýmto spôsobom nezískal žiadny zisk, takže radšej...
dnes, 12:03,  JA si myslím, že obetovať jedno euro človeka nezabije ;)
dnes, 11:55,  Z nijakých. Nechápem prečo sa ma pýtaš takúto otázku a ešte sa pritom aj šklebíš :)
dnes, 11:51,  Zatiaľ som o tom nepremýšľal, ale ďakujem za informácie.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy je lepšie hovoriť s rozumným človekom o niečom hlúpom, ako s hlupákom o niečom rozumnom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 167 bytes in 0,212 seconds)