Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kedy nastalo Bibliou predpovedané odpadnutie?

69
reakcií
1007
prečítaní
Tému 20. septembra 2018, 10:42 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2018, 10:42 avatar
Mnohí totiž poukazujú,že ešte len má prísť. O čom je reč? Nuž Biblia predpovedala:........Apoštol Pavol napísal pod inšpiráciou Božieho ducha:................ „Nech vás nikto nijakým spôsobom nezvedie; lebo [Jehovov deň zničenia tohto skazeného systému] nepríde, kým najprv nepríde odpadnutie a nebude zjavený človek nezákonnosti.“

A tak ,príde ešte len toto odpadnutie,alebo už dávno prišlo?

Už sme tu spomínali Jánove slová o "poslednej hodine", ktoré napísal tesne pred svojou smrťou, a poukazovali na poslednú hodinu čistého uctievania. Slovami:...."vyšli z nás ,ale neboli nášho druhu", na to zreteľne poukazuje!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale výrazným spôsobom na fakt,že predpovedané odpadnutie nastalo krátko po smrti apoštolov ,poukazuje aj znázornenie Ježiša Krista.

Ježiš predpovedal, že jeho učenie bude prekrútené. Povedal:......... „Nebeské kráľovstvo bolo prirovnané k človeku, ktorý zasial na svojom poli znamenité semeno. Keď ľudia spali, prišiel jeho nepriateľ a nasial burinu medzi pšenicu a odišiel.“ Napodiv, keď služobníci upozornili svojho pána na tento zlý skutok a požiadali o povolenie zozbierať burinu, on im povedal: „Nie, aby ste azda pri zbieraní buriny nevytrhli aj pšenicu. Nech oboje rastie spolu až do žatvy; a v čase žatvy poviem žencom: Zozbierajte najprv burinu a zviažte ju do snopkov na spálenie, potom choďte a zhromaždite pšenicu do mojej sýpky.“ — Matúš 13:24–30.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vidíte v daných slovách tento fakt,že to nastalo hneď po smrti apoštolov?


35.
označiť príspevok

muskat muž
   24. 9. 2018, 12:43 avatar
Prvym odpadlikom u jehovistov bol ich zakladatel Charles Taze Russell. Defraudant, kurevnik a alkoholik.   Bol to odpadlik od anglikanskej cirkvi.


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2018, 12:59 avatar
35,.....asi aj preto svoj majetok venoval na bádanie Biblie a odkrývanie pohanských názorov iných?
Ak niekto konvertuje z falošného náboženstva,nemôže byť odpadlíkom od pravdy,od pravého náboženstva ,lebo v nej/v ňom/ nikdy nebol. Bol len proste -konvertita!


37.
označiť príspevok

muskat muž
   24. 9. 2018, 13:11 avatar
Aky majetok???   Vsak vsetok prehral v kartach a prehyril s kurvami. Aj svoj podiel z rodinnej firmy isiel dolu gagorom.Preto zalozil Spolocnost straznej veze, ktora mu prinasala zisk od osprostenych oviec. A tak mohol s otcom otvorit privatny obchod so zelezom.


38.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 9. 2018, 13:16 avatar
ale ze bo slobodomurár, tak to dúfam nepopieraš?  


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2018, 22:17 avatar
Nápoveda:.........z vyjadrenia,že "nech oboje rastie až do žatvy", je zrejme ,že sa to udialo inokedy na počiatku.
Nakoľko Ježiš a apoštoli boli "prekážkou" aby sa rozmohlo predpovedané odpadnutie/inak-vzbura proti čistému uctievaniu/,....ale keď zomreli/a Ján bol posledný/ nič nebránilo danému odpadnutiu. Potom burina a pšenica rástli vedľa seba.
Teda, až v žatve sa má oddeliť burina od pšenice. A vieme ,že žatva je záver konca a zvestovanie posolstva v zmysle Mat.24:14.
Z daného znázornenia aj vyjadrenie ,že "niekto zaspal" poukazuje na smrť v spánku,teda na smrť apoštolov,ktorí teda postupne pomreli. Smrť bola Ježišom často prirovnávaná k spánku. Aj to poukazuje na obdobie tesne po smrti apoštolov. Už aj z Kristových varovaní siedmym ,rozptýleným zborom/ako ich opisuje Ján v Zjavení/ ,je zrejme, že už aj tu boli vidno isté náznaky smerujúce k odpadnutiu.
......................................................................................................................................................
V súvislosti s daným textom o odpadnutí Pavol povedal:........ „Tajomstvo tejto nezákonnosti je... už v činnosti.“
Tento nezákonný sa teda začal prejavovať už v prvom storočí. Slová..."je už v činnosti" ,to jasne potvrdzujú!
Keď Pavol vo svojej dobe vyhlásil,....... že človek nezákonnosti /neprávosti/už začal pôsobiť, povedal aj o tých, ktorí odzrkadľujú postoj toho nezákonného:-------- „Lebo takí sú falošní apoštoli, podvodní robotníci, ktorí sa premieňajú na Kristových apoštolov."
Odkiaľ mali prísť títo falošní učitelia?.......... „Z vás samých,“ budú hovoriť prevrátené veci, aby odviedli za sebou učeníkov“. (Sk. 20:29, 30)
A to Pavol naznačoval viacerými textami,že už dochádza u viacerých k spochybňovaniu Písma a autority apoštolov.
Vrátim sa k Jánovi........ ten napísal......1. Jána 2:18 ......."18 Deti, je posledná hodina, a tak ako ste počuli, že prichádza antikrist, tak sa teraz mnohí stali antikristami; z toho spoznávame, že je posledná hodina."
Slová "je posledná hodina" som už spomínal v 1 príspevku, ale čo znamenajú slová:....."tak sa teraz mnohí stali antikristmi"?
Spomína tu Ján dnešné časy, keď ubehlo cca 2000 rokov? Nie ,on hovorí -"teraz",teda v jeho časoch už mnohí boli antikristmi!
Teda,ako je možné,že mnohí kladú predpovedané "odpadnutie" až do takej ďalekej doby? V žatve",....v ktorej sme teraz sa už deje niečo iné,...."oddeľuje sa burina od pšenice", prostredníctvom oznamovania dobrého posolstva o Božom kráľovstve.
Pavol tiež napísal..... „Viem, že po mojom odchode vniknú medzi vás utláčajúci vlci a nebudú nežne zaobchádzať so stádom." Možno slová-"po mojom odchode" vztiahnuť až na ďalekú budúcnosť? Asi sotva!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak je viac ako zrejme,že dané odpadnutie sa začalo už po smrti apoštolov a úplne sa zavŕšilo spojenectvom so svetom,s pohanstvom.


3.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   20. 9. 2018, 22:32 avatar
Ale vy to napravíte, však?


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2018, 22:45 avatar
3,.....Boh všetko napraví! A svoj ľud/JS/ len používa,aby mohli úprimní a pokorní ľudia spoznať skutočnú,čistú ,biblickú pravdu! Pretože to je podmienka ba získanie pravej viery a následne večnej a šťastnej budúcnosti!


5.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   20. 9. 2018, 22:49 avatar
Tak prečo ťa veriaci, mimochodom pravý kresťan označuje za "Satanáša" ?


6.
označiť príspevok

ardzun muž
   20. 9. 2018, 22:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

veriaci muž
   20. 9. 2018, 22:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

ardzun muž
   20. 9. 2018, 22:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

veriaci muž
   20. 9. 2018, 22:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

ardzun muž
   20. 9. 2018, 23:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

veriaci muž
   20. 9. 2018, 23:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2018, 23:17 avatar
11,....to ..."D. S".... znamená duch satana?
Súhlasí ardzun


14.
označiť príspevok

veriaci muž
   20. 9. 2018, 23:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2018, 23:39 avatar
14,.....nevedel,.........duch svätý je....... "moc Najvyššieho" a nie osoba./teda-sila/


24.
označiť príspevok

veriaci muž
   21. 9. 2018, 08:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 9. 2018, 13:02 avatar
24,....prevzal si túto dogmu od tých,ktorí na počiatku dejín odpadli od pravdy,......a tak len obhajuješ pohanský názor na boha!


27.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 9. 2018, 13:04 avatar
Pohania neboli debili.


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 9. 2018, 13:54 avatar
27,....skutočne nebolí malí "debili!" Na zlo a bludné predstavy boli viac ako veľkí. Vid dnešná evolúcia,.....absolútne potlačenie zdravého úsudku! Ach jaj,.....


29.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 9. 2018, 14:00 avatar
28 A ty o čomže milý Shagara? Pohanmi sa zvyknú nazývať napríklad Gréci, Egypťania, Chaldejci, Peržania, Indovia, Kelti,

A týchto ty nazývaš veľkými debilmi? Nuž, čo už


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 9. 2018, 14:09 avatar
29,....nie ja,ale sami a to svojim správaním a učením.
Odhliadnuc od ich správania, vždy ľudia,vedci,myslitelia prišli s prevratnými myšlienkami na svoju dobu.
Ale čo má kultúra,demokracia,politika, ničiace zbrane, architektonický sloh, filozofická rétorika, pax Romána, viadukty, dlažobné cesty,obchodné cesty,a podobne",......s kresťanskou morálkou a vierou v osobného Boha?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aj dnes veda napreduje,....ale technologický postup,veda má aj svoju odvrátenú tvár. A tak sme dnes tam ,kde sme aj vďaka "mysleniu pohanov"!/neviere v pravého Boha/


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2018, 12:12 avatar
29,....to robíš ty! Ja to slovo dávam do úvodzoviek, ak si si nevšimol. Tak mi nepodsúvaj svoje slová.

"A bezcenní bohovia Egypta sa budú kvôli nemu istotne chvieť a srdce Egypta, to sa uprostred neho roztopí.“ ?(Izaiáš 19:1)

„Všetci bohovia národov sú bezcenní bohovia; ale Jehova, ten utvoril samotné nebesia.“ ?(Žalm 96:5)

"Lebo všetci bohovia národov sú bezcenní bohovia.“ — 1. Paralipomenon 16:25, 26.

"A v konečnej časti dní sa stane,"........"A bezcenní bohovia celkom pominú". Izaiáš 2 kap.

Sofoniáš 2:10, 11,......."10 Toto budú mať namiesto svojej pýchy , pretože hanili a vypínali sa proti ľudu Jehovu vojsk. 11 Jehova v nich bude vzbudzovať bázeň; lebo určite oslabí všetkých bohov zeme a ľudia sa mu budú klaňať, každý zo svojho miesta, všetky ostrovy národov. "

Dúfam ,že rozumieš slovnému spojeniu-"všetci bohovia zeme,národov",...????

Zrejme nechápeš pointu našej konverzácie. Ja poukazujem na vieru národov,ich učenie a správanie, a hlavne na ich bezcenných bohov. Nehovorím o tom,že ľudia daných národov boli "debili". To sú tvoje slová!

„Veci, ktoré obetujú národy, obetujú démonom, a nie Bohu.“ ?(1. Korinťanom 10:20)


33.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 9. 2018, 12:31 avatar
32. Ale veďže zachovaj kľud a rozvahu, milý Shagara

Nikde som ja nikdy nemohol napísať, že by pohania boli debili. Práve naopak, tvrdím, že neboli debili. Ani Gréci, ani Egypťania, ani prastarí Indovia, ktorí uctievali trojicu Brahma-Šiva-Višnu. Boli to všetko múdri ľudia, ktorí vedeli čo robia a prečo to robia.

Ty si odborník na Písmo,... okay, do istej miery, povedzme... ale pohanom sa nerozumieš, pretože ich odmietaš. Človek v skutočnosti nemôže spoznať pravdu o niečom, čo nemiluje...


15.
označiť príspevok

ardzun muž
   20. 9. 2018, 23:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2018, 23:16 avatar
5,......pretože ,dnes je "kresťanský dom" rozdelený. A títo rozdelení,nejednotní "kresťania" sú časťou satanovho sveta.
A tí nutne bojujú proti pravým kresťanom. Aj svojho času ,vyvolení Boží ctitelia/židia/ bojovali proti kresťanom.
A tiež sa navzájom takto častovali. A tak aj Kristus bol "satanáš"/Belzebub,diabol,bludár a podobne/
............................................................................................................................
A Kristus povedal...."ak mňa tak nazvali ,aj vás tak budú volať",....."ak mňa prenasledovali,aj vás budú"!


16.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   20. 9. 2018, 23:24 avatar
Takže časťou Nesatanovho sveta ste iba vy SJ?
Aj mňa pravý kresťan volá motorkár, hoci som skútrista!! Ale nehnevám sa naňho, lebo je iba slepý a nevidí podstatné rozdiely. DS ho neosvietil v tejto náuke.


17.
označiť príspevok

ardzun muž
   20. 9. 2018, 23:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2018, 23:38 avatar
17,....ten má satana rovno za krkom. 


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2018, 23:37 avatar
16,....to povedali i viacerí nesvedkovia ,že nie sme časťou sveta. Máš pravdu,iba JS!
To znamená byť apolitickí,neutrálni a odmietať hodnoty sveta,ak stoja proti hodnotám Boha. A samozrejme, striktne sa držať Božieho slova, a teda "neísť nad to,čo je napísané" v Božom slove!
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Aj skúter je motorka,motorové vozidlo, aj keď niečim špecifické!
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk 


21.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   20. 9. 2018, 23:43 avatar
Vidím, že si nečítal to, čo si odkázal. klikni si na to ešte raz. -Skúter je jednostopové motorové vozidlo podobné motocyklu -
Neskutočne debilná veta, ale nič to. Je to technický problém, nebudem ti to vysvetľovať.
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2018, 23:53 avatar
21,....čítal a viem o skútroch dosť. Ale to je nepodstatné a viem aj v čom je rozdiel oproti klasickej motorke.
A "jednostopové motorové vozidlo" je fakt,......jedna stopa, jeden motor, jedno vozidlo
Ale nech ťa to netrápi.


23.
označiť príspevok

pozorovateľ
   20. 9. 2018, 23:55 avatar
“Nech vás nikto nijakým spôsobom nezvedie! Lebo nepríde (Jehovov deň), kým najprv nepríde odpadnutie a nebude zjavený človek nezákonnosti, syn skazy.” - 2. Tesaloničanom 2:3. Jehovov deň v prvom storočí prišiel v roku 70 n-l! Ktorí členovia pomazaných tvorili odpadnutie?


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 9. 2018, 13:01 avatar
Odpadnutie.......

1,......ale ,.....aké sú dôsledky tohto odpadnutia v 2 až 4 storočí?

Ak vieme,že toto odpadnutie skutočne nastalo po smrti apoštolov, a že totálne bolo zavŕšené spojenectvom so svetom, tak je každému zrejme ,že RKC nemá apoštolskú postupnosť ,a že ona je tým vzbúrencom proti Bohu/antikristom/.
A tak celé jej učenie nemôžme brať ako pravdu,ale presne naopak. A tak ak dnes mnohé cirkvi preberajú jej náuky,dogmy ,tak sú viac ako vo veľkom nebezpečenstve, V skutočnosti učia nepravdu!
Je viac ako isté,že potom RKC nemôže učiť pravdu.
.Pavol tohto "nezákonného" opisuje slovami: .......... „Stavia sa na odpor a vyvyšuje sa nad každého, kto sa nazýva ‚boh‘ alebo je predmetom hlbokej úcty, takže sa posadí v chráme Boha a verejne sa ukazuje, že je bohom.“ (2. Tesaloničanom 2:4)
Neskôr sformovaná hierachia RKC je toho dôkazom. Tituly a postavenie vodcov KC na to jasne poukazuje.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Augustus Neander vysvetľuje v knihe The History of the Christian Religion and Church, During the Three First Centuries (Dejiny kresťanského náboženstva a cirkvi, prvé tri storočia), čo sa stalo: „V druhom storočí... sa zrejme vytvoril stály úrad predsedajúceho presbyterov, ktorý dostal meno [episkopos], pretože mal zvláštny dozor nad všetkým, a tým bol odlíšený od ostatných presbyterov.“

Tak bol položený základ, aby sa postupne objavila trieda duchovenstva. /"človek neprávosti"/nezákonnosti/.
Asi o storočie neskôr sa Cyprián, „biskup“ z Kartága v severnej Afrike, silne zastával autority biskupov — ako skupiny odlišnej od presbyterov (ktorí sa neskôr stali známymi ako kňazi), diakonov a laikov. Ale nezastával sa nadradeného postavenia jedného biskupa nad ostatnými,.....to prišlo po jeho smrti.

McClintockova a Strongova Cyclopedia hovorí:....... „Od čias Cypriána [zomrel okolo roku 258 n. l.], otca hierarchického systému, vystúpil do popredia rozdiel medzi duchovenstvom a laikmi a veľmi skoro bol všeobecne prijatý. Od tretieho storočia sa pojem clerus... takmer výlučne používal na duchovenstvo, aby sa odlíšilo od laikov. Vývojom rímskej hierarchie sa duchovenstvo nestalo len oddeleným rádom... ale bolo tiež uznávané ako jediné kňazstvo.“
Kdežto v "prvotnej cirkvi,všetci boli bratia a sestry", žiadne delenie na laikov a kňazskej triedy.


31.
označiť príspevok

teolog
   24. 9. 2018, 00:40 avatar
Biblia nehovorí, že odpadnutie príde po smrti apoštolov! Hovorí, že príde "pred Jehovovým dňom"! A ten nastal v roku 70. Posledný Jehovov deň v tomto systéme vecí nastane v Armagedone. To znamená, že predtým príde odpadnutie, tak ako v roku 66 (po smrti apoštola Pavla, podľa jeho inšpirovaných slov).


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2018, 12:39 avatar
31,......Prečo potom Ján poukazuje na fakt,že odpadnutie vzišlo už za jeho života/bolo vidno/ a plne sa rozvinulo po jeho smrti?
Ako chápeš slová:..."Deti ,je posledná hodina"!?
Alebo: "Vyšli z nás ,ale neboli nášho druhu"?
Prečo Pavol povedal,že ..... „Tajomstvo tejto nezákonnosti je... už v činnosti.“
Aká "nezákonnosť bola už v činnosti"?
Ak Pavol a Ježiš poukazovali slovami: ..."po mojom odchode" ,že príde odpadnutie, tak to malo prísť až o 2000 rokov?
A kedy "satan nasial burinu do pšenice"?
Ako chápeš slová z daného podobenstva že "keď ľudia zaspali"? Nebol to spánok smrti apoštolov?
Je zjavné z daného podobenstva,že odpadnutie má prísť až v závere konca,ak Ježiš poukázal jasne, "že burina a pšenica majú spolu rásť,a že až v závere konca ,/v žatve/ bude burina a pšenica oddelená"?!
Dá sa to vôbec chápať tak,ako to vnímaš ty?
Pretože potom nerástli spolu dlhú dobu, ale len niekto zrazu v závere odpadne?
Je to vôbec možné? Nie je vidno dnes to odpadnutie,ak poznáme históriu kresťanstva?
Nie je zrejme zo slov Ježiša/posolstvo siedmym zborom",že čiastočne už odpadnutie bolo rozvinuté?
A tiež aj z mnohých slov Pavla?
Dajú sa slová Pavla...... „Viem, že po mojom odchode vniknú medzi vás utláčajúci vlci a nebudú nežne zaobchádzať so stádom.",......chápať tak,že sa to udeje až v ďalekej budúcnosti?
Alebo aj zo slov.... „Viem, že po mojom odchode... z vás samých povstanú muži a budú hovoriť prevrátené veci, aby odviedli za sebou učeníkov.“,......???
Chápeš to tak,že "po mojom odchode o 2000 rokov"?
Ak Pavol už v jeho časoch hovoril "o falošných apoštoloch" ,čo to naznačovalo?
Ako chápeš spojenectvo kresťanstva/už odpadnutého/ v 4 storočí so svetom,kde sa totálne zavŕšilo dané odpadnutie? Ako pravé kresťanstvo? Nemajú pravdu tí,ktorí tvrdia,že toto kresťanstvo sa stalo -"prostitútkou ríše"?
Máme vari chápať ,že predpovedané odpadnutie kresťanov prišlo dvakrát? Teda,pred rokom 70 n.l, a potom ešte to zadupľovali v závere konca,ako to píšeš ty?
Dá sa tomu vôbec veriť?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A je mi jasné, že nepatríte k JS/organizovanému subjektu/,ale k "mimostojacim JS",teda k organizácií,ktorá nie je právnym subjektom na Slovensku, a tudiž vás členská základňa JS/právny subjekt/ označuje ako "odpadlíkov"?!
Veríš,že hŕstka mimostojacich môže mať pravdu? Hlavne ak ignorujete biblické fakty?


39.
označiť príspevok

teolog
   24. 9. 2018, 13:34 avatar
Niektoré Kristové proroctvá majú dvojité splnenie. Ako s pokolením v prvom storočí, tak je to aj dnes. V prvom storočí trvalo 71 rokov. Dnes už je to 104 rokov!


40.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 9. 2018, 13:41 avatar
teolog, som zvedavý , čo na to este povie pozorovatel  


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2018, 14:45 avatar
39,.......ale ako môže niekto odpadnúť,ak raz už odpadol?
Alebo myslíš,že odpadnú JS od pravdy/niektorí/ a potom bude koniec?
Nechápem?
Hádam veríš,že takzvané kresťanstvo/trinitárske/ nie je tým kto je v pravde? A že oni sú tí odpadlíci?
A odpovedz na všetky moje nadhodené otázky?
A v 1 storočí nemohlo trvať 71 rokov,lebo mesiáš neprišiel cca okolo roku 0/keď sa narodil/,....ale vtedy keď bol v Jordáne pokrstený!


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 9. 2018, 14:50 avatar
39,...a písal som,že Ján okolo roku 99 n.l píše ,že "antikrist už prišiel". Teda,po roku 71 prišiel znovu? Lebo zrejme,že ten prvý asi bol zničený v roku 70 n.l? Nie? Tak potom tu máme troch antikristov,a ten tretí ešte len má prísť?
Nepochopil som ťa! Ani najmenej!


43.
označiť príspevok

teolog
   24. 9. 2018, 23:25 avatar
Odpadlíci
1. Jána 2:18, 19: „Tak sa teraz mnohí stali antikristami... Vyšli z nás, ale neboli nášho druhu.“
Tí, ktorí odporujú Kristovým pravým nasledovníkom
Ján 15:20, 21: „Ak mňa prenasledovali, budú prenasledovať aj vás... Ale to všetko vám urobia pre moje meno.“


44.
označiť príspevok

teolog
   24. 9. 2018, 23:27 avatar
“Nech vás nikto nijakým spôsobom nezvedie; lebo nepríde (deň Jehovov) , kým najprv nepríde odpadnutie a nebude zjavený človek nezákonnosti, syn skazy. Stavia sa na odpor a vyvyšuje sa nad každého, kto sa nazýva „boh“ alebo predmet hlbokej úcty, takže sa posadí v chráme Boha a verejne sa ukazuje, že je bohom.” - 2. Tes.2:3-4. Podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla, kde je situovaný (umiestnený) 'človek nezákonnosti' a ako bude zjavený?


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 9. 2018, 23:27 avatar
teolog ty poznáš Krista ba i jeho odporcov ? Odkiaľ ?


46.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2018, 00:25 avatar
44,...teológ nič si nezodpovedal. Ja som položil viac otázok, a ty tu len cituješ niečo a neodpovedáš.
Ale tam,to bolo spojené s "poslednou hodinou". Čoho to bola posledná hodina?
Kontext Jánovej správy poukazuje na ,koniec pravého,čistého kresťanstva!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ján poukázal aj na fakt,že "antikrist už je".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
A Pavol zas poukázal že "nezákonný je už v činnosti"!

To všetko a mnoho iného poukazuje nespochybniteľné,....že odpadnutie sa netýkalo času pred rokom 60 n.l, ale sa stalo zjavným po smrti Jána/a ostatných apoštolov/ a to už v 2 stotočí. Ján zomrel okolo roku 100 n.l.

A Kristus zjavil "človeka nezákonnosti" dnes pri svojom príchode a súde kresťanstva! /rok 1918/


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 9. 2018, 00:36 avatar
Ján zomrel v roku 100 ? Mal dobrý koreň Noe ešte 950 ročný šoferoval archu


48.
označiť príspevok

teolog
   25. 9. 2018, 02:48 avatar
Šírenie náboženských lží

Apoštol Pavol upozorňoval svojho spolupracovníka Timoteja, aby sa mal na pozore pred učením odpadlíkov, ako boli Hymeneus a Filetus, ktorých „slovo sa rozšíri ako sneť“. Pavol dodal: „Práve títo muži sa odchýlili od pravdy a hovoria, že vzkriesenie už nastalo, a podvracajú vieru niektorých.“ ?(2. Timotejovi 2:16–18) Hymeneus a Filetus zjavne učili, že vzkriesenie je symbolické a že kresťania už boli vzkriesení v duchovnom zmysle. Je pravda, že keď sa človek stáva pravým učeníkom Ježiša, v Božích očiach ožíva, o čom jasne hovoril aj sám Pavol. (Efezanom 2:1–5) No Hymeneus a Filetus vo svojom učení prehliadali Ježišov sľub týkajúci sa doslovného kriesenia mŕtvych pod vládou Božieho Kráľovstva. — Ján 5:28, 29. Niečo podobné je v existencii aj dnes!


49.
označiť príspevok

teolog
   25. 9. 2018, 05:47 avatar
Antikrist
Definícia: Antikrist znamená proti Kristovi alebo namiesto Krista. Tento pojem sa vzťahuje na všetkých, ktorí popierajú to, čo hovorí Biblia o Ježišovi Kristovi, na všetkých, ktorí odporujú jeho Kráľovstvu, a na všetkých, ktorí zle zaobchádzajú s JEHO NÁSLEDOVNÍKMI! Zahrňuje to aj jednotlivcov, ORGANIZÁCIE a národy, ktoré falošne tvrdia, že reprezentujú Krista, alebo ktoré nesprávne pripisujú sebe úlohu Mesiáša.


50.
označiť príspevok

teolog
   25. 9. 2018, 05:53 avatar
Skúšajte inšpirované výroky:

Vzhľadom na uvedené skutočnosti by sme si mali vziať k srdcu slová apoštola Jána, aby sme svoje náboženské presvedčenie nebrali na ľahkú váhu. „Neverte každému inšpirovanému výroku,“ vystríha tento apoštol, „ale skúšajte inšpirované výroky, aby ste videli, či pochádzajú od Boha, lebo mnoho falošných prorokov vyšlo do sveta.“ — 1. Jána 4:1.


51.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 9. 2018, 08:34 avatar
A čo si ty takto predstavuješ pod Kristom v súvislosti s Pavlovým výrokom "Už nežijem ja, ale vo mne žije Kristus". Ako môže žiť Kristus v človeku namiesto človeka samotného?


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2018, 15:10 avatar
51,.....asi mať "Kristovú myseľ",....ako hovorí Písmo. Alebo jednoducho-verne nasledovať Krista!


52.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 9. 2018, 08:41 avatar
nemáte šancu spoznať ho, neviem prečo shagara zavádza, na svete je toľko variácií, že by ste museli testovať 20% ľudstva, veěd aj preto neidem do lekára, lebo študujú krvnú plazmu, aby vynašli liek pre budúce generácie, to že vás chcú vyliečiť je iba výhovorka, chcú podmaniť alfa ľudí


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2018, 15:08 avatar
52,.....Ale Gabi Písmo hovorí,že ho musíme spoznať,ak sa mu máme vyhnúť a nebyť jeho súčasťou!
A "dolekára" treba ísť, ak si to okolnosti vyžadujú?!
A "alfasamcov" nechaj tak,....to je iná parketa, ale aj tým za chvíľu vyprší čas.
A čo "čučoriedky",....už sú obraté?


59.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 9. 2018, 22:52 avatar
som Ti vďačný, koľko dobrých ľudí sa nájde, čučoriedky by ma nenapadli, dufám, že máš aspoň pomazánky, keď spomínanaš čučoriedky


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 9. 2018, 11:21 avatar
59,....Za málo Gabi,......nájdu sa aj pomazanky. Boh s tebou Gabko!


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2018, 15:12 avatar
Teológ,.....vy ako jednotlivci si myslíte,že sa riadite "inšpirovanými výrokmi" ak odmietate slová tých, čo sú skutoční Jehovovi svedkovia? A ktorí evidentne majú Božie schválenie?


56.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   25. 9. 2018, 15:21 avatar
teolog ti nikdy na otazky neodpovie.. a ani jeho schizofrenicke dvojča pán pozorovatel    


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2018, 16:45 avatar
56,.....a neviem prečo? Alebo sa im páči balancovať nad priepasťou?
Ak majú pravdu,tak nech ju obhajujú a nech akýmkoľvek spôsobom odpovedia na mnou nadhodené otázky!
A nech ma usvedčia Písmom a zdravým úsudkom ,že moje vysvetlenia sú nesprávne.
O tom je vecná a slušná polemika.


58.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   25. 9. 2018, 19:09 avatar
teolog a pozorovatel je jedna osoba..len tu vystupuje akoby boli dvaja...


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 9. 2018, 11:19 avatar
58,....tak to je nekresťanské,....istý druh pokrytectva! To som nevedel. Ale on nie je môj duchovný brat,.....je mimostojaci! Slušne povedané!


62.
označiť príspevok

teolog
   27. 9. 2018, 11:17 avatar
55 - Božie schválenie má ten, kto sa drží Božieho Slova a nie slova ľudí, nezáleží kto sú! Pamätaj ne príklad, keď apoštol Pavol verejne opravil apoštola Petra!


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 9. 2018, 16:23 avatar
62,...OK,....ale ak niekto tlmočí slovo Boha a je od Boha poslaný,....tak ak ho neposlúchneš,tak neposlúchneš Boha.
--------------------------------------------------------------------------------
A dávaš čudné a nesprávne príklady. Aj vo svätom zbore dochádza k hádkam/ojedinele/. Príklad Pavol,Barnabáš, alebo ako si spomenul ty a podobne!
To s tým ale nemá nič spoločné.
Je to iba tvoj veľmi neskromný a nesprávny pohľad!
Vyše osem miliónov JS na nedrží Božieho slova ,ale ty áno?!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Používa Boh osobne teba,alebo nejakú malú skupinu aby konal jeho vôľu dnes?
Alebo tých druhých? Už len keby si bol pragmatik, tak pochopíš ,že nemôžeš mať pravdu.
Vždy bola poslušnosť prioritná,....inak jednotu nedosiahneš!


67.
označiť príspevok

teolog
   27. 9. 2018, 20:38 avatar
Koho bude súdiť Ježiš Kristus a na základe čoho...ako skupinu alebo jednotlivca?


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 9. 2018, 21:02 avatar
67,....nuž ved práve to. Položil si správnu otázku! Boh súdi dnes na základe toho ako reagujeme na dobré posolstvo,ktoré dnes hlásajú JS.

JS v zmysle Matúša 24:14,......." sú príjemnou Kristovou vôňou medzi tými, ktorí sú zachraňovaní a ktorí hynú. Tým druhým vôňou, ktorá vychádzado smrti, tým prvým vôňou, ktorá vychádza zo života do života.“ — 2. Korinťanom 2:15, 16.
"nechodíme prefíkane, ani nefalšujeme Božie Slovo, ale robiac pravdu zjavnou, odporúčame sa každému ľudskému svedomiu pred Bohom. 3 Teda ak je dobré posolstvo, ktoré oznamujeme, naozaj zahalené, potom je zahalené medzi tými, ktorí hynú," 2 Kor.4 kap.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda odpoveď na tvoju otázku je taká,.....že posúdení pre život,alebo pre smrť budeme na základe toho,ako dnes reagujeme na posolstvo ,ktoré dnes hlásajú Kristovi pomazaní bratia,sprevádzaní aj bratmi s pozemskou nádejou!

A ak nie si v jedinom Božom ľude u JS,tak si súčasťou Veľkého Babylonu a máš krvnú vinu, a budeš niesť ten trest ,ktorý dostane aj Veľký Babylon!
Nie nadarmo hovorí Boh,že z neho máme z neho "vyjsť"!

Ledaže by bolo nejaké "neutrálne pásmo"?


69.
označiť príspevok

teolog
   27. 9. 2018, 21:15 avatar
Matúš 25:31 - 46 hovorí niečo iné...žeby takzavané "neutrálne pásmo"?


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 9. 2018, 21:27 avatar
69,....poznám dané slová,ale tam nič také nie je! Uniká mi pointa,....tak ma prosím usmerni.....čo ty vidíš v daných slovách?
To,ako "veľký zástup" pomáha Kristovým bratom?
Ale "neutrálne pásmo"tam nevidím!
-------------------------------------------------------------------
A tak dávaš návod iným,že netreba odnikiaľ vychádzať, a pripojiť sa k Božiemu ľudu/lebo to v Písme nie je/ a že môžu byť tam kde sú,alebo to môžu vyhlásiť za svoje "neutrálne pásmo"!
Jednoduchá,široká a pohodlná cesta,.....a kam vedie?
---------------------------------------------------------------------------------
Odpoveď nechám na čitateľov DF.
A nepomáhate Kristovým bratom,ak nie ste s nimi zjednotení, a učíte odlišnú náuku!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Korinťanom 6:17,..........."7 „‚Preto vyjdite spomedzi nich a oddeľte sa,‘ hovorí Jehova, ‚a prestaňte sa dotýkať nečistého‘“; „‚a ja vás prijmem.‘“

                         


63.
označiť príspevok

havran
   27. 9. 2018, 11:24 avatar
teolog -Uvedom si, kto hlása božie slovo- tak ako stvoril Boha, tiež hlása jeho slovo. To asi nemôžeš pochopiť.


64.
označiť príspevok

havran
   27. 9. 2018, 11:26 avatar
Pochop , že to má logiku: najprv si stvorí Boha a potom ti tlačí do hlavy čo ten Boh chce.


66.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 9. 2018, 16:27 avatar
64,.......stvorí Boha, potom ten Boh stvorí svet,....človeka a človek sa búri ,zhreší a tak napíše komunistický manifest! 

Potom padne "múr" a "železná opona", a človek zisťuje, a konštatuje: ..."Zas som naletel,...a som dosť starý aby som porozumel,ale ja len opakujem svoju u nesplnenú ilúziu a čakám na zázrak"!     
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:55,  Aspoň niekto. *13*13
dnes, 21:54,  Vitaj brat v Krtistu, čo máš proti mojej učňovke?? *03
dnes, 21:53,  Vidíš ako si dopadol? Všíma si ťa iba nenormálna.*28*28*28*28
dnes, 21:53,  a hlavne vzdelanie........no montovať divany do výberových podnikov vyžaduje naozaj vyššie...
dnes, 21:50,  20. Bože ten sa má. 50 centov na kilometer, on musí byť ozaj v balíku.*11*11*11*11
dnes, 21:47,  zase máš potrebu si vynucovat pozornost ? *46
dnes, 21:47,  39. teba si ziadny normálny diskutér ani nevšimne, keby si sa nevnucoval *19
dnes, 21:46,  To je snáď jeho vec nie !!!!!!!!! *46
dnes, 21:45,  31. petrík zase máš potrebu si vynucovat pozornost ?
dnes, 21:44,  Mňa neojebeš ľahká ženo. *14*14
dnes, 21:44,  Never jej !!!!!!
dnes, 21:44,  30. ak počuješ hlasy z Df , urgentne vyhladaj odbornú pomoc *19
dnes, 21:43,  Ibaže sa ti to vypomstí na rodičoch!! Prísaha je prísaha. *28*28*28
dnes, 21:43,  juesej je idealne mufík.......to je bozie kralovstvo.....to si nevedel mufík môj?*01*01*01
dnes, 21:42,  27. tak to nechaj plávat . zostane to tvoje malé špinavé tajomstvo *19
dnes, 21:41,  Dľa czego, by ju szukal??*03
dnes, 21:37,  Tys ju šukal ? *06*06
dnes, 21:36,  Možno naposledy, keď ste si telefonovali???*06*06*06*06
dnes, 21:35,  29. Prisahaj na rodičov a pôjdem aj ja. *13*13*13*13
dnes, 21:33,  Túto vetu som už niekde počul..................nebude to Skája do piče ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Láska je ako poleva - prvá lyžica horúca, posledná studená.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(178 602 bytes in 0,214 seconds)