Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Každodenný zápas

119
reakcií
3846
prečítaní
Tému 29. mája 2013, 11:00 založil Astax1.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 11. 2015
15
01. 11. 2018
0
 
 


1.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 5. 2013, 11:00 avatar
Diabol pokúšal našich prarodičov a zvíťazil nad nimi.Pre tento pád všetci nesieme jeho dôsledky. Hriech,porušenie tela a zlo sú v našom vnútri a až do konca našej existencie nás čaká jediný zápas: odolávanie zlu, odolávanie satanovi a rozhodnutie pre dobro .Musíme si pripomenúť, že sú tu dva ciele, v ústrety ktorým kráčame: peklo a raj. Pôjdeme bud' do pekla, alebo do raja. Tertium non datur - tretiu možnosť nemáme. Existuje očistec, ale ten nie je vol'bou. Je to dočasný stav, ktorý Boh dáva tým, ktorí napriek zlu a hriechom budú raz môcť dosiahnuť nebo. Rozhodnutie človeka je a zostáva medzi dvoma cieľmi: peklo alebo raj, satan alebo Boh, večná temnota alebo večné svetlo.Peklo je satanovým král'ovstvom. Tma bez svetla,
bez Boha, král'ovstvo večného nešťastia.

Kto neverí v diabla a v peklo neverí v evanjelium kto neverí evanjeliu neverí v Boha.

Rozpráva Gabriele Amorth najznámejší exorcista:

Raz som exorcizoval jednu osobu. Exorcizmy už trvali dlhší čas a pochopil som, kto ju posadol. Išlo o hlboké, tažké posadnutie, skoro nemožné odstrániť ho. Nebol to akýkol'vek zlý duch, bol to sám satan."Prečo neodídeš preč z pekla?" opýtal som sa ho.Jeho hlas bol ponurý a nenávistný, ale aj nekonečne smutný.
"Kňaz, povedz mi: Kam by som mal isť?"
"Prečo nejdeš za Bohom? Prečo nezaklopeš na jeho bránu? Prečo neučiníš pokánie a nevrátiš sa spať?"
Nasledovalo dlhé ticho .
"Nikdy nerobím krok nazad. Moje rozhodnutie je nezmeniteľné. Neodvolateľné. Moje odmietnutie platí navždy, " prehovoril po chvíli.
"Nikdy si sa nevrátil k bránam raja?"
"Ja sa nikdy nevraciam. Zostávam vždy tu. Ja som peklo. A Boh je mojím nepriatelom naveky."

Odporúčam prečítať si aspoň jednu knihu od G.Amortha a zistíte že boj medzi diablom a Bohom prebieha stále nie len formou posadnutia ale aj v nás samých len ten čo dobre "vidí" si to môže všimnúť.

A ak neveríte v posadnutosť mali by ste začať veriť.Robia sa aj nahrávky aby nik nemohol spochybniť že to nie je reálne.
Súhlasí omega


10.
označiť príspevok

Lucifero muž
   29. 5. 2013, 18:39 avatar
1. No to ma podrž. Vraj večná tma. A čo večný oheň, ako nás strašili farári na náboženstve? Ž by už vyhorel? No ak nie, potom v pekle nemôže byť tma, pretože oheň je svetlo a teplo. Naopak v nebi môže byť večná tma, veď tá je už v hlavách veriacich.


14.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 5. 2013, 20:22 avatar
Lucifero
Večná tma je ako obraz pekla nemožno to brať do slova.Počul alebo čítal som mnoho svedectiev o pekle a napriek tomu každý videl peklo inak. A prečo lebo je normálne že každý videl peklo v stave v akom sa nachádzal ale napriek tomu mali všetci niečo spoločné hovorili o pekle ako o mieste múk,agónie,beznádeje,zúfalstva a čo je najhoršie že je to večné.

Ale nechcem ťa strašiť máš na výber nebo alebo peklo ja osobne si vyberám nebo.
Súhlasí miši


26.
označiť príspevok

Lucifero muž
   30. 5. 2013, 13:09 avatar
14. Astax. Nikto nemôže byť v pekle večne. A ani v nebi nie. Pretože podľa zákonov vzniku, zániku a večnosti všetko, čo má začiatok má aj koniec. Dnes už aj renovovaní vedci pripúšťajú, že ani vesmír nie je večný, ani nekonečný, pretože má začiatok. A keďže má začiatok, bude mať aj koniec. Večné môže byť iba to, alebo ten, tí, ktorí nikdy nevznikli a sú. Napríklad substancia hmotnej povahy, alebo substancia duchovná. Toto tvrdenie má podporu nielen v Biblii, ale napríklad aj v Tibetskej knihe mŕtvych: Žid. 7/1-3 Melchisedech, kráľ Sálema, bez otca, bez matere, bez rodoslovia nemajúc ani počiatku dní ani konca života, ale súc pripodobnený synovi Božiemu zostáva kňazom naveky... Ale podporu majú aj v Tibetskej knihe mŕtvych na str. 43. Je to svetlo nemajúce vzniku ani zániku. Pekla sa teda netreba báť, pretože je to výmysel, či bludné predstavy psychicky narušených cirkevných hodnostárov.


30.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 5. 2013, 16:18 avatar
Lucifero,
V jedno máš pravdu všetko čo sa raz začne sa musí aj skončiť ale to platí pre náš materiálny svet.Preto sa vraví všetko čo je pod slnkom sa raz skončí ale to neplatí o niečom čo nieje pod slnkom.Druhý svet čiže život mimo našu realitu sa nedá zachytiť vedou preto nám veda nemôže dať odpoved na otázku či môže byť niekto v pekle večne.
Napísal si "Pretože podľa zákonov vzniku, zániku a večnosti všetko, čo má začiatok má aj koniec."Toto je múdro napísané ale platí to len pre náš svet ved Boh tu bol odvždy Boh nemá začiatok teda nemôže mať koniec.Vo sv.písmu sa píše "Na začiatku bolo slovo,to slovo bolo u Boha a to slovo je Boh" Podla tejto vety môžme zistiť že Boh je večný a teda ked je Boh duch a je večný tak aj jeho stvorenia sú večné.
V tomto prípade ako aj v mnoho iných nemôžeš pliesť do tohto vedu lebo veda dokazuje len to, čo sa dá vnímať zmyslami (empiricky skúmať). Na túto otázku nám veda odpoveď nedá.Odpoved na túto otázku môžme dostať skrze Božie zjavenie.

Ak by si čítal G.Amortha tak aj samotný diabol sa často krát zmienuje(cez posadnutého človeka) o pekle ako o mieste múk ktoré nepominú.Ak neveríš v posadnutosť mal by si začať lebo príznaky ktoré sa prejavujú počas exorcizmov niesu zlúčitelné s ludskými schopnostami ako napr.levitácia,nad ľudská sila,vyvracanie klincov,skla či iných predmetov a mnoho dalších prejavov.Posadnutý často krát prichádzajú k lekárom či psychológom ale nik im nevie pomôcť dokonca bol prípad kde posadnutý priamo pred očami lekárov vyplúval kúsky skla.Veda nám do tejto chvíle nevie dať odpoved na tieto prejavy a prečo lebo to je niečo čo je mimo nášho sveta.Ak tomu neveríš tak existuje mnoho svedkov,podkladov,a aj nahrávok(zas nie tak často) z exorcizmov.
A ak by si tomu neveril neviem či sa to dá ale mohol by si sa aspoň opýtať či by si nemohol byť prítomný na exorcizme.
Súhlasí Beckie


36.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2013, 07:20 avatar
ktory zasran zamoril Astaxovi 1 myslienky to snove ? musel to byt psychopat a sakra inteligentny,ked si ich vytahuje sta esove karty po tolkych rokoch dokolecka dokola z tolkych slepacich a tupych hlav a niet tomu do paroma konca !
peklo neexistuje a ani nebo
Súhlasí Lucifero


52.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   31. 5. 2013, 19:24 avatar
Nebo a ani peklo neexistujú? Tak Peklo sa nazývala osada, v ktorej som ako malý býval. A nebo máš nad hlavou, kde lietajú vtáci a lietadlá.


92.
označiť príspevok

TvojOponent5
   1. 6. 2013, 16:33 avatar
Slušák...Stačí urobiť stojku a už to neplatí. 


27.
označiť príspevok

milky945 muž
   30. 5. 2013, 13:44 avatar
len taká drobnosť, svedkovia pekla hovorili, že peklo je večné? A kto im to povedal, resp. ako nato prišli? Svojou skúsenosťou asi nie, lebo večnosť sa nedá dokázať skúsenosťou.


28.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 5. 2013, 15:55 avatar
milky
Ako na to prišli?Poznávanie na druhom svete je iné ako na našom ľudia ktorý zažili klinickú smrť hovorili že ked prišli k Ježišovi cítili že vie všetko o nich nič pred ním nebolo skryté.Tak aj tí čo boli v pekle ale vrátili sa z neho z milosti Božej poznali že ľudia sú tam na večnosť to nieje ako tu že sa to dozvieš od iného človeka alebo si to niekde prečítaš.
Súhlasí miši


60.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 22:39 avatar
od toho tu máme predsa ducha Svätého, no nie? Aby nám povedal - vnukol myšlienku čo nás čaká.
Zdá sa to hlúpe veriť tomu? Ale ved nábožesnstvo je o viere toho čo nevidíme. Najsilnejšia a najvzácnejšia viera je viera bez dôkazov
Súhlasí miši


2.
označiť príspevok

omega
   29. 5. 2013, 11:16 avatar
Cau Astax. Si tu dlho nebol.

Mam rozcitanu od Gabriele Amorth - Posledny exorcista. Vyborne citanie.

Myslim, ze nahravky sa velmi nerobia, nie je to pre senzaciechtivych, vsak vies, ani Jezis nerobi zazraky na senzaciu.

Inak citam svatcov ako ty, ale narocne, toto je oddychove poucne citanie, aj ked som sa potom bal, ze ma diabol posadne a budu sa ma blizki bat.


3.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 5. 2013, 11:27 avatar
omega

Ja som Posledny exorcista dočítal tak včera tiež som si ju kúpil.Tiež s tebou súhlasím že sa to nerobí pre senzáciu a mnohí sa tým zaoberajú práve pre to.
Aj ja som sa bál hlavne v noci nie toho že ma diabol posadne ale sužovania(že budem počuť v dome lomoz,zvuk chôdze a pod.).
Ale ak si v milosti posvacujúcej tak diabol by ťa len ťažko posadol.Tiež v knihe posledný exorcista sa páter Amorth pýtal diabla ako sa dá brániť proti malefíciu diabol odpovedal nosiť na hrudi posvatený kríž.
Súhlasí miši


4.
označiť príspevok

rastos muž
   29. 5. 2013, 11:37 avatar
Nechápem, načo také vôbec čítate, načo sa vôbec zaoberáte diablom. Kresťan to nepotrebuje.
Súhlasí J.Tull


5.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 5. 2013, 14:36 avatar
ratos
Náš najvačší nepriateľ je diabol.A ak chceš bojovať proti svojmu nepriatelovi musíš ho najprv poznať.Aj mi ak chceme bojovať proti diablovi musíme ho poznať.Tieto knihy sú dôkaz o sile démonov a o každodennom boji.Mal som tému o diablovi ak chceš tak si ju nájdi.Ďalej musíme vedieť ako sa proti nemu brániť.

ratos píšeš že sa kresťan nepotrebuje zaoberať diablom.To je veľká lož áno netreba sa ním zaoberať stále ale treba vedieť kto to je, čo chce, aké nám kladie nástrahy atd...
Téma diabol,peklo a exorcizmus sa stala v Cirkvi tabu.Je to veľká chyba a je to dôsledok diablovej práce výsledok je že ludia nevravím že všetci neveria už v diabla ani v peklo a nie len laici ale ani kňazi,biskupi či kardináli.
Najvačšia výhra satana je ked presvedčí človeka že neexistuje.

Preto vravím že by sa malo v kostole viac vravieť o týchto veciach.
Súhlasí omega, elemír


18.
označiť príspevok

rastos muž
   30. 5. 2013, 00:39 avatar
O diablovi vieme dosť z Biblie. Kto je, čo chce, aké nástrahy... plus aj to, ako sa chrániť, napr. Ef 6,13 a ďalej.

Knihy o exorcizme skôr slúžia na uspokojovanie ľudskej zvedavosti. Je vysoko otázne, čo z nich je pravdivé. Ja sám som za desaťročia kresťanského života nestretol človeka, ktorý by potreboval pomoc exorcistu.


25.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 5. 2013, 10:39 avatar
rastos,
Sv.písmo nám nezakazuje čítať aj iné knihy práve naopak.Áno pre kresťana je Sv.Písmo hlavné ale môžme čítať aj iné knihy.
Vravíš že knihy o exorcizme slúžia na uspokojovanie ľudskej zvedavosti.S týmto nesúhlasím aj mnoho kňazov prichádzajú na exorcizmus aby sa dalej vzdelávali.Preto ked si prečítam túto knihu nechcem upokojiť svoju zvedavosť ale chcem sa niečo naučiť.Týmito knihami môžeš tiež rásť vo viere lebo nám ukazujú akú má moc Ježiš Kristus a naopak akú satan(to aby si vedel ako sa brániť proti malefíciu.)Cirkev nezakazuje čítanie týchto kníh práve naopak. Ak budeš vidieť posadnutého aby si mu vedel poradiť na koho sa obrátiť.
Píšeš "Je vysoko otázne, čo z nich je pravdivé" nič čo bolo v tej knihe si neprotirečí so sv.písmom JK tiež vyhánal diabla bol to najvačší exorcista a chceš tvrdiť či to bola pravda?Vraviš že si sa nestretol s človekom ktorý by potreboval exorcistu to je chvalabohu dobré ale to neznamená že ked si sa s nikým takým nestretol že niekde inde ludia nepotrebujú pomoc exorcistu.G.Amorth sa sťažuje na nízky počet exorcistov preto musí "robiť" každý den vrátanie Vianoc a Veľkej noci denne vykoná aj 18 exorcizmov.Ako iste vieš že človek sa nevyslobodí v priebehu jedného exorcizmu.Často na to reba roky.

Ďalej vedz rastos že ten dialóg v 1 G.Amorth neviedol s diablom zámerne ako sám povedal stalo sa to náhodne dalej uvádza že nikdy zámerne nekomunikuje s diablom a to platí o všetkých exorcistoch.Najčastejšie otázky exorcistu sú a majú byť Aké je tvoje meno?Kedy si vošiel do tohto tela? Kedy odídeš? ....

Exorcista nevykonáva exorcizmus aby sa "porozprával" s diablom ale aby ho vyhnal z tela v ktorom sa nachádza.
Ľudia vedia málo o diablovi,pekle a exorcizmoch lebo Cirkev sa k tomu nevyjadruje preto treba čítať vzdelávať sa,rásť vo viere a ty vravíš že je to zbytočné?
Súhlasí soubirousova


7.
označiť príspevok

omega
   29. 5. 2013, 16:24 avatar
Krestan nepotrebuje ani rozpravky, neprecitas ich detom? Alebo mozno sa uz rozpravky necitaju, nepozeras filmy? Ved to tiez krestan nepotrebuje.
Ja citam najlepsie diela, ale su narocne, som pisal, ze toto je pre mna skor oddychove poucne citanie.
V evanjeliu sa tiez diabol spomina vyse 100x, vyskrtame?

Okrem toho rastos si krestan, aj vzorom pre inych, ale nemas uplne spravnu vieru :-)


19.
označiť príspevok

rastos muž
   30. 5. 2013, 00:41 avatar
Škrtať nemusíme, stačí, keď vieme, že ochrana voči diablovi spočíva v nasledovaní Krista.
Súhlasí Slušný človek


20.
označiť príspevok

omega
   30. 5. 2013, 02:00 avatar
Spociva, ale to je prilis vseobecny vyraz.

Konretne to znamena aj to, ze ako oddych zvolim Posledneho exorcistu namiesto inych vadnych sprostosti.
Súhlasí Astax1


6.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 5. 2013, 15:45 avatar
Na posadnutosť verím, aj Kristus vyháňal démonov, v diabla verím, ale na večné mučivé peklo neverím. Dovolím si zatiaľ reagovať krátko len na tvoje dve vety, lebo nemám moc času teraz:

1. „Hriech,porušenie tela a zlo sú v našom vnútri a až do konca našej existencie nás čaká jediný zápas: odolávanie zlu, odolávanie satanovi a rozhodnutie pre dobro. Musíme si pripomenúť, že sú tu dva ciele, v ústrety ktorým kráčame: peklo a raj.“

Ako sa môžem rozhodnúť pre dobro, keď zlo je mojou súčasťou, je v mojom vnútri, ako píšeš v prvej vete úryvku. Čiastočne súhlasím s prvou vetou, ale nie s druhou. Ak je zlo súčasťou človeka, človek sa nemôže rozhodnúť pre dobro. Spravil to diabol? Nespravil.

Ďalšia vec je, o akom dobre hovoríš? Hovoríš o dobre, s ktorým má skúsenosti každý / bežný človek alebo hovoríš o dobre, pre ktoré sa obetovali len podaktorí / “vyvolení“? Ktoré dobro je postačujúce pre spásu, pre ktoré dobro sa má človek rozhodnúť?

Človek nemá šajnu o tom aké dobro je Boh, aké dobro sa môže stať súčasťou Božieho kráľovstva (je postačujúce na spásu) a on sa ide rozhodovať pre dobro.

2. „Kto neverí v diabla a v peklo neverí v evanjelium kto neverí evanjeliu neverí v Boha.“ …... Toto je dosť choré. Je téma diabol hlavná prísada / časť evanjelia? Je evanjelium posolstvo o diablovi? Evanjelium je dobrá zvesť o Pánovi, o Božom kráľovstve, o večnom živote. Evanjelium je Božie slovo a Božia vôľa, ktoré prezentoval Kristus. Evanjelium hovorí hlavne o tom, aký je Boh, nie diabol, ani peklo.


8.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 5. 2013, 16:47 avatar
milky
Zlo nosíme v našom vnútri ale to neznamená že tam nemáme aj dobro.Ludia majú v sebe aj dobro(Každé dobro je od Boha lebo človek ako taký nemôže sám od seba konať dobro.) .Krstom sa každý kresťan zrieka predošlého života ktorý patril diablovi lebo ak niesi pokrstený si v moci diabla a začína žiť nový život,život s Bohom.Aj svatý mali v sebe zlo a napriek tomu sa rozhodli pre dobro.Je to hlúposť to čo píšeš ak by bolo tak ako píšeš tak by sa zatratil každý človek lebo každý má v sebe zlo.

Neviem aké chceš vysvetlenie pre dobro?Asi každý vie čo to slovo znamená.

V evanjeliu sa jasne píše o diablovi a o pekle.Nehovorím že evanjelium je zvesť o diablovi ale evanjelium nás učí že diabol je nepriateľ Boha a človeka a že peklo je miesto večných múk.

"Ak ťa teda na hriech zvádza tvoje pravé oko, vylúp ho a odhoď od seba, lebo viac ti osoží, keď zahynie jeden tvoj úd, ako aby celé tvoje telo uvrhli do pekla. A ak ťa tvoja pravá ruka na hriech zvádza, odtni ju a odhoď od seba, lebo viac ti osoží, keď zahynie jeden tvoj úd ako aby celé tvoje telo dostalo sa do pekla"

(Matúš V, 29-30).

"Nebojte sa tých, čo môžu telo, ale nie dušu zabiť. Skôr sa však obávajte toho, čo môže I dušu i telo zahubiť v pekle"

(Matúš X, 28).

Ak neveríš tomu čo je napísané v evanjeliu tak neveríš Bohu.


9.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 5. 2013, 16:54 avatar
milky
Ale zarazilo ma tvoje zmýšlanie že človek ktorý má v sebe zlo sa nemôže rozhodnúť pre dobro.Zober si sv.Augustína či Pavla alebo iných svatcov ktorý nežili dobrým životom ale neskôr sa rozhodli pre dobro čiže pre Boha.Neviem odkiaľ berieš tieto názory ale ak by si sa nad tým zamyslel zistil by si že to čo hovoríš je hlúposť.
Súhlasí soubirousova


11.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 5. 2013, 19:54 avatar
Astax
Ja som len reagoval na tvoje slová v 1, nič iné. No a chcel som poukázať na ich absurdnosť z pohľadu logiky, nemiešal som do toho Písmo alebo iné učenie. Zároveň si otvoril otázku spásy človeka a čiastočne si na ňu odpovedal, že spása patrí tým, ktorí sa rozhodli pre dobro. Ja som sa preto pýtal, či vieš aké dobro. To len na upresnenie, viac teraz len naznačím a neskôr doplním: ............... Spasenie je v Kristovi, len on je cesta, pravda a život. On má byť Pánom nášho života, my máme myslieť ako on a veriť ako on. Ale myslieť a veriť ako On vieme / môžme vedieť len pod jeho vedením, nie naším rozhodnutím a snažením. Z toho vyplýva aj iný spôsob života a skutky, ktoré sa líšia od tohto sveta, lebo svet koná dobro, ale iba v obmedzenej miere. Učeníka Krista spozná každý, lebo jeho vnútro je Kristovo a prejavuje sa navonok inak. A o to práve ide, dosiahnuť úroveň Krista, lebo on je prvorodený zo všetkého stvorenia. ........ Prepáč, som sa rozpísal a v rýchlosti som povyberal do gulášu len tie najchutnejšie prísady.


12.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 5. 2013, 20:16 avatar
milky
Chcel si poukázať na ich absurdnosť?Ja by som povedal že skôr to čo si písal ty je hlúposť alebo ty chceš tvrdiť že v človeku niet zlo?To by si klamal sám seba a napriek tomu zlu čo je v človekovi môžme sa rozhodnúť pre Boha.
Čo je dobro?Dobro je dobro bez ohľadu aké, dobro zostane dobrom.Neviem aké koná svet dobro pokiaľ viem svet tvoria ľudia a ako hovoria svatý človek by sám od seba nemohol konať dobro to je vždy Boh ktorý dá k tomu potrebnú milosť.
Ak by si chcel niečo s písma môžeš ale neviem či v písme nájdeš niečo čo poprie moje tvrdenie.V tej 1 som to nepísal z brucha ale čerpal som zo slov Gabriela Amortha.Ďalej som uviedol aj pravdy ohľadom pekla ktorým ty nechceš veriť.
V slove "dobro" si začal hladať iný zmysel alebo niečo také lebo neviem prečo si to začal rozoberať.Faktom zostáva že sme náchylný na hriech a preto je v nás zlo, tiež je fakt že človek musí bojovať aj proti sebe samému proti svojej prirodzenosti to neznamená že ked mám v sebe zlo nesnažím sa ho odstrániť.Zlo v nás zostane do konca nášho života.Ale aj napriek tomu si volím cestu dobra čiže cestu ku Kristovi.
Súhlasí soubirousova


13.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 5. 2013, 20:21 avatar
Astax; ... všetko čo je v Biblii treba brať doslovne? ... 


15.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 5. 2013, 20:57 avatar
J.Tull
Vo sv.písme netreba brať všetko doslovne.Ale ak ma týmto chceš dostať a ihned povedať že ked všetko nemáme brať doslovne tak ani toto.Ano nie všetko treba brať doslovne ale ihned dodávam že pravdy o pekle,o diablovi sa majú brať doslovne lebo jednak neboli písané v podobenstve a Cirkev sa k tomu vyjadruje veľmi jasne a tiež k vykonávaniu exorcizmov.


16.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 5. 2013, 21:13 avatar
Astax; ... ako vieš že neboli myslené v podobenstve a hlavne ako vieš, že to, čo písali autori evanjelií je doslovná pravda ...? pomôž rastosovi, Slušnému človeku a vysvetli: „Čo sa týka rozdielu v opise Ježišovho detstva Matúšom a Lukášom“ /napríklad, “Jozefovým mestom“ bol Nazaret, ako o tom píše Lukáš, alebo Betlehem podľa Matúša...?/ Tri dôvody, prečo ešte vlastne existuje ľudstvo na zemi veď v tomto prípade predsa sotva ide o podobenstvo  


24.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 5. 2013, 10:12 avatar
J.Tull,
Sv.Jozef sa narodil v Betleheme, no potom neskôr sa presťahoval do Nazareta, pravdepodobne kvôli práci. Bol chudobným tesárom. V Nazarete sa zasnúbil s Máriou.
Lukáš uviedol že jeho mestom bol Nazaret lebo v ňom býval a Matúš hovoril o jeho rodisku čiže Betleheme.Faktom je že sa narodil v Betleheme a býval v Nazarete neviem prečo o tom špekuluješ?


33.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 5. 2013, 16:46 avatar
Astax1; Lukáš kapitoly 1 a 2 ... „26 V šiestom mesiaci poslal Boh anjela Gabriela do galilejského mesta, ktoré sa volá Nazaret, 27 k panne zasnúbenej mužovi z rodu Dávidovho, menom Jozefovi. A meno panny bolo Mária.“ ...
Lk kap. 2 „1 V tých dňoch vyšiel rozkaz od cisára Augusta vykonať súpis ľudu po celom svete. 2 Tento prvý súpis sa konal, keď Sýriu spravoval Kvirínius. 3 A všetci šli dať sa zapísať, každý do svojho mesta. 4 Vybral sa aj Jozef z galilejského mesta Nazaret do Judey, do Dávidovho mesta, ktoré sa volá Betlehem lebo pochádzal z Dávidovho domu a rodu, 5 aby sa dal zapísať s Máriou, svojou manželkou, ktorá bola v po žehnanom stave. 6 Kým tam boli, nadišiel jej čas pôrodu. 7 I porodila svojho prvorodeného syna, zavinula ho do plienok a uložila do jasieľ, lebo pre nich nebolo miesta v hostinci ... 21 Po ôsmich dňoch, keď ho bolo treba obrezať, dali mu meno Ježiš, ktorým ho anjel nazval skôr, ako sa počal v živote matky. 22 Keď uplynuli podľa Mojžišovho zákona dni ich očisťovania, priniesli ho do Jeruzalema, aby ho predstavili Pánovi ... 25 V Jeruzaleme žil vtedy muž menom Simeon, človek spravodlivý a nábožný, ktorý očakával potechu Izraela, a Duch Svätý bol na ňom ... 36 Žila vtedy aj prorokyňa Anna, Fanuelova dcéra, z Aserovho kmeňa. Bola už vo vysokom veku. Od svojho panenstva žila so svojím mužom sedem rokov ...38 Práve v tú chvíľu prišla aj ona, velebila Boha a hovorila o ňom všetkým, čo očakávali vykúpenie Jeruzalema. 39 A keď vykonali všetko podľa Pánovho zákona, vrátili sa do Galiley, do svojho mesta Nazareta. 40 Chlapec rástol a mocnel, plný múdrosti, a Božia milosť bola na ňom. 41 Jeho rodičia chodievali každý rok do Jeruzalema na veľkonočné sviatky.
... z uvedeného jednoznačne vyplýva, že Jozef z Máriou bývali v Nazarete, ktoré boli „ich mestom“ a do Betlehema sa vybrali kvôli „sčítaniu ľudu“. Odtiaľ neušli do Egypta, ale šli do Jeruzalemu a keď vykonali všetko podľa Pánovho zákona, vrátili sa do svojho mesta. Lukáš nevie nič o „nejakom vraždení neviniatok“ ...
Matúš kapitoly 1 a 2 24 Keď sa Jozef prebudil, urobil, ako mu prikázal Pánov anjel, a prijal svoju manželku. 25 Ale nepoznal ju, kým neporodila syna; a dal mu meno Ježiš. 1 Keď sa za čias kráľa Herodesa v judejskom Betleheme narodil Ježiš, prišli do Jeruzalema mudrci od východu2 a pýtali sa: "Kde je ten novonarodený židovský kráľ"? Videli sme jeho hviezdu na východe a prišli sme sa mu pokloniť." 5 Oni mu povedali: "V judejskom Betleheme, lebo tak píše prorok: ... 11 Vošli do domu a uvideli dieťa s Máriou, jeho matkou, padli na zem a klaňali sa mu. Potom otvorili svoje pokladnice a dali mu dary: zlato, kadidlo a myrhu. ... 13 Po ich odchode sa Jozefovi vo sne zjavil Pánov anjel a povedal: "Vstaň, vezmi so sebou dieťa i jeho matku, ujdi do Egypta a zostaň tam, kým ti nedám vedieť, lebo Herodes bude hľadať dieťa, aby ho zmárnil." ... 16 Keď Herodes zbadal, že ho oklamali, veľmi sa rozhneval a dal povraždiť v Betleheme a na jeho okolí všetkých chlapcov od dvoch rokov nadol, podľa času, ktorý zvedel od mudrcov ...19 Po Herodesovej smrti sa Pánov anjel zjavil vo sne Jozefovi v Egypte 20 a povedal mu: "Vstaň, vezmi so sebou dieťa i jeho matku a choď do izraelskej krajiny. Tí, čo striehli na život dieťaťa, už pomreli. 21 On vstal, vzal dieťa i jeho matku a vrátil sa do izraelskej krajiny." 22 Ale keď sa dopočul, že v Judei kraľuje Archelaus namiesto svojho otca Herodesa, bál sa ta ísť. Varovaný vo sne, odobral sa do Galilejského kraja. 23 Keď ta prišiel, usadil sa v meste, ktoré sa volá Nazaret, aby sa splnilo, čo predpovedali proroci: "Budú ho volať Nazaretský."
Matúš na rozdiel od Lukáša tvrdí, že Jozef s Máriou mali svoj dom v Betleheme /nemuseli hľadať miesto v hostinci/, nič nevie o nejakom „sťahovaní národov kvôli sčítaniu ľudu“. Z Betlehemu ušli rovno do Egypta, nezastavovali sa v Jeruzaleme, aby vykonali všetko podľa Pánovho zákona a do Nazaretu neprišli preto, žeby to bolo „ich mesto“, ako o tom píše Lukáš, ale zo strachu pred Archealusom a usadili sa tam, aby sa splnilo, že ho budú volať Nazaretský ...


70.
označiť príspevok

Astax1 muž
   1. 6. 2013, 09:53 avatar
J.Tull
Zo začiatku sa to môže javiť ako protichodné ale ak ideš do hĺbky zistíš že to tak nieje.Lukáš opisoval tento úsek života sv.rodiny skrátene nezaoberal sa detailami kdežto Matúš to opisoval podrobnejšie.Lukáš písal o narodení Ježiša v Betleheme po určitých dňoch Ježiša obrezali a dali mu meno Ježiš tak ako povedal anjel.Po určitom čase ktorý bol predpísaný na očistu čiže 40 dní bol Ježiš predstavený Pánovi v Jeruzalemskom chráme.Betlehem a Jeruzalem sú od seba vzdialené asi 8km. Ďalej Lukáš píše že sa vrátili do Galiley do ich mesta Nazareta kde nažívali.Ďalej sa píše že Ježiš rástol a mocnel plný múdrosti čiže vyrastal v Nazarete.Lukáš vynechal časť kedy sa prišli Ježišovi pokloniť mudrci.Opisoval to v skratke vynechal tieto veci ale Matúš o tom píše.Ježiš sa narodil v Betleheme v chudobnej jaskyni.V iných knihách(nie vo sv.písme) sa uvádza že v jaskyni zostali ešte tak týžden a potom sa presťahovali do domu v Betleheme.Ježiš bol predstavený Pánovi po 40 dňoch v tom čase už bývali v dome.Mudrci ked sa prišli pokloniť Ježišovi vstúpili do domu lebo v tom čase mal Ježiš okolo 9 mesiacov čiže už bývali v dome preto Matúš píše o dome.Ked Jozef dostal varovanie zobral Máriu i Ježiša a šli do Egypta kde boli asi tak 5 rokov.Sv.rodina sa potom vrátila do Nazaretu kde si nažívali čiže kde dalej žili.Lukáš ani Matúš si neprotirečia lebo Lukáš to opísal stručnejšie vynechal vraždenie detí,útek do Egypta a rovno sa zmienil o Nazarete.Tiež je logické že sa to líši lebo by sa to mohlo zdať ako dohodnuté.Tiež preto aby obaja neopisovali to isté na čo by to bolo dobré ak by sa o tom zmienoval aj Lukáš aj Matúš čo Lukáš vynechal Matúš doplnil.


17.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 5. 2013, 22:54 avatar
Astax1,
ja som zvedavý, preto mi, prosím, vysvetli, kedy vlastne Tvoj Boh stvoril Satana a jeho domov Peklo? Pred Adamom, Evou a Rajom, alebo po nich a prečo? Som presvedčený, že to dokážeš presvedčivo...


22.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 5. 2013, 10:03 avatar
Kasafran,
Kedy Boh stvoril satana?Satan je pomenovanie alebo výraz všeobecne pre démonov čiže diabla ale možem to tak nazvať že ide aj o "druhé" meno Lucifera.
Boh stvoril anjelov.Lucifer bol najvačší spomedzi všetkých anjelov bol vtedy najdokonalejšia bytosť ktorú Boh stvoril.Ale ako vieš vzoprel sa Bohu a "zobral(nasledovali ho) so sebou aj 1/3 anjelov.Tak bol Lucifer zahnaný Sv.Michaelom do priepastí pekelných ktoré vytvoril Boh pre diabla ktorý sa mu vzoprel.Peklo nieje miesto pre človeka to miesto bolo vytvorené pre diabla ale žiaľ končia tam aj ľudia lebo majú radšej tmu ako svetlo.

A ako dobre vieš Adama a Evu pokúšal diabol čiže s toho vyplýva že už v tom čase bol diabol vyhnaný čiže bol démonom.

Ak sa pýtaš prečo Boh stvoril démonov tak vedz že to boli anjeli ktorý sa vzopreli Bohu ale Boh videl že sa to stane aj napriek tomu ich stvoril lebo každý má slobodnú voľu aj anjeli ju mali a majú ju aj ľudia preto si mozu vybrať medzi nebom a peklom.


34.
označiť príspevok

milky945 muž
   31. 5. 2013, 05:27 avatar
Slovo Lucifer sa v slovenskom preklade nenachádza, nachádza sa jedine v latinskom a tam značí niečo úplne iné. Ak teda nie je Lucifer, nie je ani vymyslená bájka o jeho vzbure. Ale možno sa mýlim, skús ma presvedčiť o Luciferovi a jeho vzbure Písmom alebo aspoň katechizmom.


35.
označiť príspevok

milky945 muž
   31. 5. 2013, 05:41 avatar
34: *v slovenskom preklade Písma / Biblie


48.
označiť príspevok

Astax1 muž
   31. 5. 2013, 13:45 avatar
milky
Tak ty asi nečítaj poriadne katechizmus katolíckej Cirkvi a ak by si to nenašiel tam hladaj v učení Cirkvi alebo v starom zákone.
Nevedel som že si až tak nevedomí.
Čítaj

www.gotquestions.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


62.
označiť príspevok

milky945 muž
   1. 6. 2013, 05:45 avatar
Luciferov príbeh o tom, že bol pôvodne dobrý anjel a neskôr sa vplyvom pýchy zmenil a vzbúril proti Bohu je blud. Výklad písma Izaiáš 14:12-14 a Ezechiel 28:12-18 sa dá vzťahovať na hocikoho, primárne na kráľov Babylonu a Týru, sekundárne na obyvateľov daných miest, ale len veľmi ťažko na Satana, že on bol na vrchole božej priazne a z nej padol. Na koniec uvediem dve písma, ktoré popierajú, že Satan bol nosičom svetla:

Ján 8,44: Vy ste z otca diabla a chcete robiť žiadosti svojho otca. On bol vrahom od počiatku a nestál v pravde, pretože niet v ňom pravdy. Keď hovorí lož, hovorí zo svojho vlastného, lebo je lhár a jej otec, otec lži.

2. Korint. 11,13: Lebo takí falošní apoštolovia sú ľstivými robotníkmi, pretvarujúcimi sa na apoštolov Kristových. 14A nie div, lebo veď sám satan sa pretvaruje na anjela svetla. 15Nuž teda nie je to veľkou vecou, ak sa i jeho služobníci pretvarujú, ako čo by boli služobníkmi spravedlivosti, ktorých koniec bude podľa ich skutkov.


63.
označiť príspevok

nabzlo muž
   1. 6. 2013, 07:46 avatar
ty si Jehovista,to len oni odpovedajú na otazky citátmi z biblie,lebo nič iné v hlave nemajú...


82.
označiť príspevok

milky945 muž
   1. 6. 2013, 14:16 avatar
63: nie som jehovista, aj keď majú viac pravdy / väčšie poznanie pravdy ako mnohí kresťania


117.
označiť príspevok

Astax1 muž
   2. 6. 2013, 16:12 avatar
milky
Vo sv.písme sa to píše jasne, nemôžem za to že sv.písmo chceš chápať po svojom.Cirkev, sv.písmo sa vyjadruje jasne žiaľ ty to nechceš prijať.A prosím ťa nehovor mi že je to blud.Lebo ty ani v peklo neveríš tak ako môžeš veriť všeobecne na diabla?
Začni študovať učenie Cirkvi a obráť sa na Boha aby ti dal múdrosť pochopiť písmo lebo vlastnými silami ho nepochopíš alebo sa obráť na nejakú duchovnú osobu.


120.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 6. 2013, 17:07 avatar
astax 117:
Tak to snáď nemyslíš vážne. Ježiš povedal v Ján 8 o diablovi, že diabol bol od počiatku vrahom a nestál v pravde. Ďalej Pavol hovorí v 2. Korint. 11, že satan sa pretvaruje na anjela svetla, teda Satan vás všetkých oklamal a napriek tomu veríš akémusi učeniu cirkvi, ktoré chybne vykladá Izaiáš 14:12-14 a Ezechiel 28:12-18?

V Izaiáš 14:12-14 a Ezechiel 28:12-18 nie je zmienka o Luciferovi alebo diablovi. Je tam zmienka maximálne o Cherubovi / anjelovi, aj to len v Ezechiel 28:12-18. Ezechiel 28 hovorí o kráľovi Týru, ktorému Boh dal moc, majetok a slávu. Ten kráľ bol ako jagavý Cherub v záhrade Božej odetý do drahých kovov a kameňov, to všetko mu dal Boh, ale on to zneužil a preto padol, preto bol zhodený.

Izaiáš 14:12-14 a Ezechiel 28:12-18 by mohol byť príbeh Lucifera, ale najskôr musíš dokázať, že Lucifer existoval, teda že Satan bol najskôr nosič svetla, nie tmy.


21.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   30. 5. 2013, 03:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 5. 2013, 10:07 avatar
Lux.Aeterna

Ak by preskakovalo Amorthovi tak by preskakovalo všetkým exorcistom a tiež Cirkvi a pápežovi lebo sám Ján Pavol II vykonával exorcizmi,aj Benedikt XVI nepriamo udelil exorcizmus a k vykonávaniu exorcizmov sa vyjadroval jasne a mohla si zachytiť že aj František nedávno vykonal alebo sa modlil modlitbu oslobodenia za jedného muža a mohla si vidieť následky.

A finálne ak by preskakovalo Amorthovi tak by preskakovalo aj Ježišovi Kristovi ktorý tiež udeloval exorcizmi a bol najvačší exorcista.


98.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   1. 6. 2013, 19:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.105.
označiť príspevok

Astax1 muž
   2. 6. 2013, 09:26 avatar
Lux.Aeterna,
Podľa čoho usudzuješ že je Amorth "padnuty na hlavu"?Poznáš ho?Vieš čo robí?Vieš kto to je?
Nemôžeš len tak odsúdiť človeka ked ho nepoznáš to isté čo hovoríš o Amorthovi môžem ja povedať o tebe.


29.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 5. 2013, 16:17 avatar
Presne tak a svojím učeníkom dal moc uzdravovať a vyháňať zlých duchov. normálny človek by sa do toho nemal púšťať, lebo bez moci, ktorú dal ježiš, by to ani učenníci nezvládli. Skladaaanie rúk je ako kopírovanbie softwaru Ducha svätého a mnohé odlúčené cirkvi od katolíckej zakrátko prišli na to, že sila sa vytratila a museli hľadať niekoho, kto mal položené ruky na hlave. Kňazi by s tým nemali hzardovať, lebo to je zbraň proti démonom a povinnosť voči Ježišovi Kristovi Vyhánať z ľudí, zlých duchov. sory time out.


31.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 5. 2013, 16:35 avatar
elemír
S týmto s tebou súhlasím a tiež sa vyslovene zakazuje aby sa obyčajný laici rozprávali s démonom počas "tranzu" teda vtedy ked diabol plne ovláda telo posadnutého.A prečo ? Lebo laik nemá poverenie od Cirkvi vykonávať túto službu teda nemá dostatočnú milosť od Boha a teda diabol by ho lahko oklamal.

Rozpráva G.Amorth

Je májové ráno v roku 2009. Joseph Ratzinger je pápežom už štyri roky.Je streda, deň generálnej audiencie.Veriaci prišli z celého sveta.Na námestie prichádza skupinka štyroch ľudí. Dve ženy a dvaja mladí muži. Tie ženy sú asistentky, ktoré mi pomáhajú počas exorcizmovObe ženy sa obrátili k Giovannimu a Marcovi. Inštinktívne ich podopreli. Obaja sa totiž začínajú nezvyčajne správať. Giovanni sa trasie a škrípe zubami.Ženy vedia, že v tele Giovanniho a Marca niekto začína reagovať.
"Giovanni,snaž sa ovládať; " hovorí jedna zo žien.
"Ovládaj sa, Giovanni. Nenechaj sa premôcť.Reaguj. Vydrž."Druhá žena hovorí rovnaké slova Marcovi.Zdá sa, že Giovanni ženu nepočúva. Otočí sa a pomaly hovorí: Je nie som Giovanni. " Ten hlas znie, akoby prichádzal z iného sveta.Žena už nič viac nehovorí, Vie, že s diablom môže hovoriť iba exorcista. Ak by to urobila, bolo by to velmi riskantné. Preto zostane ticho a obmedzí sa len na držanie Giovanniho, ktorý je v tej chvíli úplne v rukách démona.Džíp krúži po celom námestí, Obidvaja posadnutí sa sklonili až po zem. Búchajú si hlavou o dlažbovékocky. Pápež vystúpi z auta a pozdravuje osoby v prvom rade.
Giovanni a Marco začínajú spoločne zavýjať.A zavýjajú veľmi silno."Svatosť, svatosť, tu sme!" kričí na pápeža jedna zo žien, snažiac sa pritiahnuť jeho pozornosť.Benedikt XVI. sa obracia, ale nepribližuje sa. Vidí obe ženy a vidí aj dvoch mladíkov na zemi, ktorí kričia, trasú sa a z úst im vychádza pena. Vidí nenávistný pohľad obidvoch mužov.Pohlad namierený priamo proti nemu.Pápež sa nenechá zmiast. Pozerá do d'aleka. Zdvihne ruku a žehná. Pre oboch posadnutých to znamená silnú ranu. Je to ako rana bičom po celom tele, a to až tak, že oboch odhodí asi tri metre dozadu na zem. Teraz už viac nekričia. Iba plačú, Počas celej audiencie stonajú. Ked' pápež odíde, precitnú. Nepamatajú si nič.

Satan sa veľmi bojí Benedikta XVI. Jeho svaté omše, jeho požehnania, jeho slová sú ako vel'mi silné exorcizmy.


32.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 5. 2013, 16:37 avatar
Ak chcete kniha Posledný exorcista sa dá stiahnuť na ulozto.cz


37.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 5. 2013, 08:37 avatar
človek ani nemá možnosť poznať v sebe zlé=ho ducha , aj keď forma prítomnosti nie je vždy rovnaká a samotný démon sa vždy neprajavuje tý tzpickým spôsobom. Zaujímavé na tom tiež je, že v mnohých ľuďoch, ale i v cirkevných predstavených niekedy býva taký tichý démon, ktorý sa veľmi dlho neprejavuje, nedáva o sebe vedieť a čaká na príležitosť. Ale takýto človek sa však veľmi nepríjemne cíti v blízkosti exorcistu. Ten zlý duch má z exoscistu veľký strach a núti dotyčného alebo odísť z blízkosti exorcistu, alebo donúti dotyčného, aby exorcistu od seba odohnal. A práve to je asi akýsi atest dobrého exorcistu, alebo dokonca certifikát, ak exorcistu odoženú od seba cirkevní predstavení. Oni sú tým jasní, ale jasní by potom mali byť aj všetci, čo sa v jeho blízkosti cítia dobre.
V súčastnosti už aj psychiatria využíva exorcizmus v niektorých prípadoch, ale výkon dvojice psychiatra a exorcistu je vraj len iba jeden prípad za týždeň a obaja potom cítia značnú únavu a potrebujú regeneráciu fyzických a psychických síl.

Ak zlý duch nájde čistý vybielený dom, nezostane tam sám, ale odíde a zoženie si ešte iných horších od seba a dni tohoto človeka sú horšie a horšie.Evanjelium.


38.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 5. 2013, 08:41 avatar
Posadnutosť je jedna z možností, ako satan ovláda tento svet takýmito ľuďmi.


39.
označiť príspevok

Chiara
   31. 5. 2013, 09:02 avatar
Ale choď s tými rečami. Posadnutosť je parlament posadnutý chamtivosťou, zaslepený neľudskosťou, to je celý pekelný svet, ktorý túto spoločnosť riadi a zhodil ju do pekelných brán. Trp !


40.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2013, 09:05 avatar
clovek ovlada 20 % svojho mozgu a ak existuje bytost,ktora ovlada 50 % svojho mozgu,tak si s nami moze cinit co len chce a z tvojho mozgu ucinit posadnuty,alebo vygumovany emental
satan neexistuje a verim tomu,ze mimozemska bytost ano,ktora sa velmi dobre na nasom primitivizme zabava formou cierneho humoru
co nam vsetko do gebule za chujoviny natlacil,je neuveritelne


41.
označiť príspevok

Chiara
   31. 5. 2013, 09:06 avatar
Naviac, ak sa stále bavíte len o diablovi, podporujete jeho sily aj keď pasívne, diabol číha na každom rohu. Treba ho ignorovať a poslať do prdele, neživiť ho.


43.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2013, 09:09 avatar
vyvoj nasich myslienok je dany vopred psychopatom,ovlada nas mimozemsky idiot


44.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2013, 09:10 avatar
fakt neklamem


45.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2013, 09:12 avatar
a svet bude vyzerat o par rokov tak,ako si to prial pred tisice a tisice rokmi
presne na hodinu a minutu sa deje to,ako si svoj program naplanovalmozno aj na nanosekundy,ine totiz casove pasmo nepozname


46.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2013, 09:13 avatar
vy ano ?
bo ja nie


47.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2013, 09:14 avatar
do .....,chyba mi tych tridsat percent mozgovej kapacity,takto len tliacham do vetra


42.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2013, 09:08 avatar
faktor Psi je vsade
aj tu


49.
označiť príspevok

elemír muž
   31. 5. 2013, 14:43 avatar
Salbea, uvedomuješ si že píšeš o satanovi. Ibaže ty si si ho postavila do úlohy mimozemšťana. Veď nakoniec aj Boh a Kristus s duchom Svätým sú mimozemšťania, lebo sú na nebi.
A ignorovať niečo, čo mi vadí a nesnažiť sa s tým niečo urobiť, to je tiež nie to pravé makové.


50.
označiť príspevok

Lucifero muž
   31. 5. 2013, 18:19 avatar
49. elemír. Tvoj Hospodin zabíjal ako besný. Ukáž mi kde v Biblii sa píše, že by niekoho zabil Satan. Okrem toho keď si prečítaš Jóba zistíš, že Pán sa zo Satanom rozpráva ako s kamošom. Napríklad Jób 2 - 4: A stalo sa jedného dňa... že prišiel k Hospodinovi aj Satan. A Hospodin riekol Satanovi: odkiaľ ideš? A Satan odpovedal Hospodinovi a riekol: Chodil som sem a ta po zemi a prechádzal som sa po nej. A zase riekol Hospodin satanovi: Či si si všimol môjho služobníka Jóba? Áno ja viem, čo sa v tej knihe ešte píše a čo urobil Jób. Ale urobil to všetko zo strachu pred Hospodinom. Prečítaj si Knihu Jóbovú, a nevymýšľaj si. A nezabudni, napíš koľko ľudí v Biblii zabil Satan. A podlož to kapitolou a veršami.


55.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 5. 2013, 19:58 avatar
elemir to je tvoj nazor a nie moj
satana a aj boha som si z hlbky duse odignorovala,pre mna neexistuju
a odvtedy fungujem uplne v pohode,kludna,spokojna
k zivotu ich nepotrebujem bez nich je moj kazdodenny zivot plnohodnotnejsi,bo sa uz nezaujimam schizofrenickou Bibliou,zaujimam sa o realitu,imaginarny svet je svetom fantazie,vymyslov,denneho snenia,uteku od reality a to ja uz nechcem
ked je svet kruty tak je kruty,ale nebudem za to vinit ziadne neexistujuce bytosti,ale iba zial stale primitivneho a na stastie v stalom nielen duchovnom vyvoji cloveka
keby som na vlastne oci videla a na vlastne usi pocula,ze je na vine vsetkemu existujuca coala,alebo iny predator ako napr. mily leguan,tak uverim
zial nic takeho nevidim,iba tupeho cloveka


51.
označiť príspevok

Krištof
   31. 5. 2013, 19:23 avatar
Satan ako zlý duch zrejme nemá k dispozícii povedzme blesky, ktoré by vrhal po ľuďoch, ani to nie je jeho metóda. Satan nemusí zabíjať ľudí priamo, ale prostredníctvom pokúšania na zlé, podnecovania zlých myšlienok, emócií, ktoré môžu viesť až k vraždám alebo samovraždám, drogovaniu atď. Teda Satan je vrah nepriamo, tým, že podnecuje zlé nenávistné myšlienky, je zvodca, klamár. Preto Ježiš povedal tým židom, ktorý ho chceli zabiť: "Vy ste z otca diabla a žiadosti svojho otca chcete robiť. On bol vrah ľudí od počiatku" (Jn 8, 42, 44). Nazval ich obrazne diablovými deťmi, lebo ho chceli zabiť a práve Satan Diabol má žiadosti zabíjať, oni akoby ním boli ovplyvnení. Podľa Biblie priamo sa Satan podieľa na rôznych utrpeniach, ochoreniach, posadnutí a pod. Potom ho treba ako zlého ducha vyhnať z človeka, čo robil Ježiš. Satan neprispel ničím pozitívnym, napr. žiadnym prikázaním Nezabiješ, ani Miluj blížneho svojho, práve naopak. Samozrejme, aj daní ľudia, ktorí robia zlé veci, sú prinajmenej spoluzodpovední. Boh život stvoril, preto má aj právo prípadne ho vziať.
"Veľký drak, starý had, ktorý sa volá diabol a satan, zvodca celého sveta... Preto radujte sa, nebesá, aj vy, čo v nich bývate. Beda však zemi i moru, pretože diabol zostúpil k vám veľmi nazlostený" (Zjavenie 12, 9, 12).
Mne sa však pozdáva myšlienka, že diabol satan je niečo ako zúrivý pes priviazaný na dlhej reťazi. Keď nevstúpim do priestoru, ktorý je vymedzený dĺžkou reťaze, diabol mi nemôže ublížiť. Ani nemám rád, keď sa o ňom hovorí viac, než je to potrebné


53.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 5. 2013, 19:29 avatar
to tu opisuješ cirkev a kresťanstvo....


84.
označiť príspevok

milky945 muž
   1. 6. 2013, 15:05 avatar
Nazval ich obrazne diablovými deťmi? Nazval Satana vrahom tiež obrazne / nepriamo?

Verš 42 hovorí "Keby bol Bôh vaším otcom, milovali by ste ma". Ježiš povedal, že Boh nie je ich otcom, teda nie sú deťmi božími, preto ich ďalej označil deti diabla. Takže to všetko asi nemyslel obrazne ale doslova. Jasne profiluje kto sú a kto nie sú. A mimochodom, to sa vzťahuje tým pádom aj na nás.

Ježiš hovoril v podobenstvách, keď opisoval duchovné záležitosti, božie kráľovstvo alebo boží plán, teda veci, ktoré sa nedajú vyjadriť ľudskou rečou, slovami. Ale slová ako vrah a deti diabla netreba opisovať obrazne v podobenstve, to je zbytočné, teda treba ich chápať doslova.


54.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 5. 2013, 19:34 avatar
“Chce Boh zabrániť zlu, ale nedokáže to?
Potom nie je všemocný.
Je toho schopný, ale nechce?
Potom je zlomyseľný.
Je oboch tak schopný, ako to aj chce?
Tak odkiaľ sa berie zlo?
Nedokáže zlu zabrániť a ani to nechce?
Prečo ho potom nazývať Bohom?”


61.
označiť príspevok

Beckie žena
   31. 5. 2013, 22:41 avatar
čo by to bolo za lásku, keby bola nanútená?
preto je tu slobodná vôľa. neviem ako ty, ale ja som žiaľ veľmi slabá a stále padám. Ale dúfam, že s Božím milosrdenstvom sa raz dostanem do neba. To je moja opora. Akú máš ty?


56.
označiť príspevok

Astax1 muž
   31. 5. 2013, 21:09 avatar
nabzlo
Zapamataj si že všeto sa deje z dovolením Božím.Jeden svatý píše že ak by Boh nezakázal satanovi vyhubiť celé ludstvo on by to urobil lebo nenávidí človeka.
Že Boh nemoze zabranit zlu?Zlo vytvára diabol a diabol bol anjel čiže mal na výber a rozhodol sa ist proti Bohu mal volbu tak ako ju mame aj mi.A kedze má alebo mal slobodnú volu a rozhodal sa tak ako sa rozhodol Boh mu to nemoze zakázať aj ked raz príde den ked satan bude zahnaný do pekla a zostane tam navzdy.Vtedy uz nebude škodiť svetu.Tak aj ty máš slobodnú volu a Boh ti nezakaze robiť zlo lebo konať zlo je len tvoja voľba.

Tiež Boh ťa nemoze spasiť bez tvojho súhlasu toto si ZAPAMATAJ BOH CHCE SPASIŤ KAŽDÉHO ALE ČLOVEK MU TO MUSÍ DOVOLIŤ!!!


57.
označiť príspevok

radnerad muž
   31. 5. 2013, 21:33 avatar
56. "raz príde den ked satan bude zahnaný do pekla a zostane tam navzdy" to sa stane vtedy
ked sa oficiálne uzná že krest. je blud.
A treba dúfať že ho nenahradí niečo čo bude ešte odpornejšie a demagogickejšie
ako bolo kresťanstvo. Nič nie je večné iba hlúposťi sa dobre darí odolávať času.
Aj krest. boh je iba krátka epizóda v porovnaní s vznikom zeme a vesmíru
ako ho dnes poznáme a chápeme.
ZAPAMATAJ SI - TVOJHO BOHA SI NIEKTO STVORIL ZA NEJAKÝM ÚČELOM A TIEŽ
NÁM TU NASRAL KOPEC KAZATELOV A VYKLADAČOV "UČENIA" A KÝM TU BUDÚ
KOPY SOMÁROV ČO UVERIA - POKOJ NEBUDE NIKDY!!!
Súhlasí nabzlo, Chiara


59.
označiť príspevok

Krištof
   31. 5. 2013, 21:52 avatar
57. Áno, a ty si preto taký rozumný, že si to zdedil po somárovi alebo opici v rámci evolúcie


66.
označiť príspevok

Astax1 muž
   1. 6. 2013, 09:32 avatar
radnerad,
Vieš kedy príde ten deň o ktorom som hovoril?Ked Ježiš príde v sláve druhý krát na zem.
Kresťanstvo nikdy nepochováš lebo Kristus povedal pekelné mocnosti ju nepremôžu.A ze Boh je iba krátka epizodá v porovnaní z vznikom zeme a vesmíru?Ak by si bol múdrejší vedel by si že zem a vesmír stvoril Boh.Tiež by si vedel že Boh je tu odvždy."Na začiatku bolo slovo a to slovo bolo u Boha a to slovo je Boh"S toho vyplýva že Boh tu je a bude.Už v starom zákone ľudia "komunikovali" s Bohom s tohto môžeš vedieť že Boh je s človek už od stvorenia zeme.

Ak neveríš že existuje Boh a teda ani diabol tak mi vysvetli kto alebo čo sa deje s posadnutým človekom?S človekom ktorý sa prejavuje nad ľudskou silou(často krát ho nevie udržať ani ôsem ľudí),levituje,vyvracia rôzne predmety ako klince dlhé až 10cm,kúsky skla či iné predmety.Ďalej hlas ktorý vychádza s človeka ktorý je posadnutý je úplne iný ako hlas človeka.Často krát sa posadnutý plazia po zemi ako had a nieje zo zlúčitelné s ludskými môžnostami lebo ked sa plazí vypadá to akoby nemal kosti dalej pohybuje sa ako pavúk,zavíjanie,penenie a mnoho iných predmetov.Lekári,psychológovia či veda im nevie pomôcť lebo je to niečo čo je mimo ich "obzor" čiže nedá sa to vyliečiť liekmi.Lebo veda može skúmať niečo čo je hmotné a nie čo je duchovné.Veľa posadnutých prichádza za lekármi či psychológmi ale oni im nikdy nepomôžu.Ako mi to vysvetlíš?

A mohol by som podať ešte viacej dôkazov o pravdivosti našej viery.


68.
označiť príspevok

Linda žena
   1. 6. 2013, 09:38 avatar
keby včera prišiel, tak je pozde 


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 6. 2013, 09:56 avatar
čakanie na Godota  


72.
označiť príspevok

Astax1 muž
   1. 6. 2013, 09:56 avatar
Linda
Boh vie všetko on vie čo je najlepšie preto on rozhoduje kedy to bude a mi nemôžme povedať že už je neskoro.


76.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 6. 2013, 10:09 avatar
Tak teda tento dobrý váš Boh usúdil,že toto je to najlepšie:

ehealthwall.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Táto choroba gniavi človiečika už pred pôrodom, je veľmi bolestivá,lebo príliš tuhá pokožka praská,ako dieťa rastie, hlboké rany sú po celom tele a infekcia takmer istá... väčšinou končí smrťou


77.
označiť príspevok

Astax1 muž
   1. 6. 2013, 10:33 avatar
Najda
Je to ťažké ale daj si otázku kto za tú chorobu môže?
Táto choroba nebola napr. pred Kristom za túto chorobu môže človek a tiež aj za rakovinu lebo človek ničí túto zem a aj sám seba.


78.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 6. 2013, 10:42 avatar
Nie, za túto chorobu človek nemôže, je to genetická porucha, chyba. Kto môže za chyby pri našom vývine?
Veď to, čo píšeš, je strašné- ak Boh trestá nevinných za hriechy druhých... des.
Ako ti napadlo, že táto choroba pred Kristom nebola?
Súhlasí J.Tull


93.
označiť príspevok

TvojOponent5
   1. 6. 2013, 16:39 avatar
Nadja.. Dobre, vyčiarkni z toho boha. Pozri sa na to ako ateistka. Je to len hmota. Plácneš to na panvicu a máš večeru. A tie praskliny sú potom super. Aspoň to pri vyprážaní nestrelí. Mno?
Alebo to budeš brať ako výzvu, aby si sa niečo naučila.
Prečo sa neje ľudské mäso?


96.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 6. 2013, 17:39 avatar
Ale ono sa je, niektorí ľudia ho jedia na znak úcty, iní z nenávisti, a väčšina z nutnosti.


103.
označiť príspevok

TvojOponent5
   1. 6. 2013, 23:43 avatar
Väčšina ľudí z Tvojho kmeňa je ľudské mäso?  Pozerám pozerám, k vám asi nedávno dorazili nejakí kresťanskí misionári... 


109.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2013, 09:36 avatar
Pozri, ty si to plácol na panvicu, radšej to zješ, ako by si mal priznať skutočnosť.


97.
označiť príspevok

Nadja žena
   1. 6. 2013, 17:45 avatar
Inak ja nemám problém z toho vyčiarknúť Boha, ale vy máte problém dokázať jeho dobrotu  


104.
označiť príspevok

TvojOponent5
   1. 6. 2013, 23:45 avatar
Má zmysel slepému rozprávať o dúhe?  


107.
označiť príspevok

Nadja žena
   2. 6. 2013, 09:34 avatar
Dúha je fyzikálny jav, ktorý vzniká vždy, keď sú splnené isté podmienky.
Ty vidíš božie dobro vždy, aj keď sú podmienky úplne opačné, dobro dokazuješ najhorším zlom a tvrdíš, že je to dobré, len preto, lebo to urobil Boh. Keby to isté spravil človek, budeš vidieť niečo iné - zlo.


69.
označiť príspevok

karas muž
   1. 6. 2013, 09:47 avatar
Ach, svata prostoto!  


73.
označiť príspevok

Astax1 muž
   1. 6. 2013, 09:57 avatar
k 66 tam som napísal "predmetov" ospravedlnujem sa chel som napísať prejavov, písal som to narýchlo.


64.
označiť príspevok

nabzlo muž
   1. 6. 2013, 07:50 avatar
nie z jeho dovolením,ale neschopnosťou niečo zmeniť,tvoj svätý je hlupák,ktorý nič nepochopil...


65.
označiť príspevok

Chiara
   1. 6. 2013, 08:51 avatar
Zlo je na zemi od nepamäti sveta.Niekde sa píše, že Boh potrestal Adama so slovami, a preto, lebo ho neposlúchol, že ľudia budú za neho trpieť. Toto, mi pripadá od Boha ako citové vydieranie, pomsta. A toto sa tlačí veriacim do hlavy? Astax začni mať zdravý úsudok, nebudeš zaťažený mýtmi a dogmami.


67.
označiť príspevok

Astax1 muž
   1. 6. 2013, 09:37 avatar
Chiara,
Niekde sa píše? Tak to asi nečítaš tie správne knihy.
Ja mám zdravý úsudok narozdiel od vás ateistov.

Máte literatúru,príklad svatých,máte svedectvá,môžte sa spojiť s Bohom komu toto nestačí tak sa presvedčí na druhom svete ale pozor vtedy už môže byť neskoro.


87.
označiť príspevok

nabzlo muž
   1. 6. 2013, 15:26 avatar
čo máme svedectvá,kresťania,pokiaľ nepostavíte cirkev pred súd,pre Vás bude neskoro,ak ten váš boh je spravodliví,tak vám to spočíta aj s úrokmi...


102.
označiť príspevok

Beckie žena
   1. 6. 2013, 23:14 avatar
tomu ver, že je spravodlivý, ale máme teda neskutočné "šťastie" že má nekonečné milosrdenstvo, takže niekto tak hrozný ako ja, má šancu ísť do Neba )


58.
označiť príspevok

lajošovkohut muž
   31. 5. 2013, 21:38 avatar
"Nič nie je večné iba hlúposťi sa dobre darí odolávať času."   tak, tak.


74.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 6. 2013, 10:01 avatar
Astax1 citala som fatimske proroctvo,v ktorom sa spominalo Rusko,takze Pani zasahovala v case zjavenia to svojho do politiky
pravdepodobne ide o mimozemsku inteligenciu a vyhovuje jej zatial takymto primtivnym sposobom kontaktovat ludsku civilizaciu az do tychto cias pritomnych,co je este stale prejavom toho,ze sme pre nich primitivnymi


75.
označiť príspevok

Astax1 muž
   1. 6. 2013, 10:07 avatar
salbea
Spomínalo sa Rusko lebo v Rusku bol alebo je komunizmus ktorý zasahoval do Európy.Komunizmus je popieranie Boha čiže ateizmus.Komunistu rozširovali tento ateizmus do celej Európy a chceli zničiť svet viery.Preto Panna Mária zasahovala aby sa tak nestalo.


95.
označiť príspevok

salbea žena
   1. 6. 2013, 17:17 avatar
dobre Astax1
Luciina jedna kamaratka neboha podla slov Pani bola vzata do ocistca,ona je z neba a my sme potom kde,v pekle ?
zijem a som na navsteve u diabla,samotneho Satana ?
mozem pouzivat cele jeho kralovstvo a nicit ho,preco ?


108.
označiť príspevok

Astax1 muž
   2. 6. 2013, 09:35 avatar
salbea

Mi nie sme ani v pekle ani v nebi ani v očistci.Mi sme na zemi.Ked Mária hovorila že bola vzata do očistca(tá kamarátka) to znamená že po jej smrti na tejto zemi sa šla očistovať aby raz mohla vstúpiť do neba.

Prečítaj si 1 tam to píšem.


79.
označiť príspevok

Beckie žena
   1. 6. 2013, 11:50 avatar
Ja proste verím v Božiu lásku a neomylnosť


80.
označiť príspevok

Beckie žena
   1. 6. 2013, 11:50 avatar
a to mi nevyvráti nemôže vziať nikto


81.
označiť príspevok

Chiara
   1. 6. 2013, 12:58 avatar
Je to tvoje, nikto ti to neberie. Len na čo šíriť takto vieru, ak láska samotná nie je v ľuďoch prítomná.


101.
označiť príspevok

Beckie žena
   1. 6. 2013, 23:09 avatar
ah, je mi ľúto, že si takých ľudí nestretla. Možno sa nepohybuješ v takom spoločenstve ľudí :/ . Len v mojom okolí žije veeeľmi veľa ľudí, z ktorých takáto láska priam srší a som nesmierne vdačná, že ich poznám. Možno nie v každom je prítomná alebo ju nevidíme napovrchu, ale som presvedčená, že sa z ľudí dá "vydolovať". Sama poznám ľudí, u ktorých sa to podarilo . A prečo šítiť vieru? Pretože tá pomáha v nachádzaní lásky v ľudoch


83.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 6. 2013, 14:48 avatar
Astax; k "70" ... pekný pokus zlúčiť nezlučiteľné. Táto špekulácia, lebo čo iné to je, ak nie špekulácia, je podložená iba ak silou viery ... 
Ako to, že sa Lukáš nezaoberal detailmi, veď píše rovnako „detaily“ z Ježišovho detstva ako Matúš, čo sa „detailivosti“ týka /akurát, že si odporujú/. Opisuje detail „zvestovania“, ale detail o Jozefom sne mu nestojí za zmienku, na druhej strane detailista Matúš nepokladá za dôležité písať o zvestovaní ... Lukáš píše o pastieroch, alebo to nie je detail? ... a „detail“ ako sú traja Králi, vraždenie neviniatok, útek do Egypta ... už mu nestoja za to, aby sa o nich, čo len slovkom zmienil ... napríklad už len preto, aby Matúšove slová potvrdil a naopak detailistovi Matúšovi ušiel detail veľkého, absurdného sťahovania národov, aké v dejinách Ríma nemá páru, „Lukášove detaily“ v Jeruzaleme ... Neobstojí ani tvrdenie, že Lukáš dopĺňal Matúša a vynechal detaily, aby ho neopakoval, nielen preto, že tým spôsobil „protirečivosť“, ale aj preto, že v iných prípadoch ho opakuje jedna radosť ...


85.
označiť príspevok

Astax1 muž
   1. 6. 2013, 15:15 avatar
J.Tull
Nemohli obaja písať o tom istom preto čo nenapísal jeden napísal druhý.Povedz mi kde sa títo dvaja opakovali?Ked som hovoril o detailoch nemyslel som tým celé evanjelium Lukášove či Matúšove ale len tú časť.To len ty vravíš že si odporujú.
A nakoniec ak ťa to tak zaujíma zober si M.Valtortu Život Pána Ježiša a čítaj.
Nemám za potrebu sa stebou hádať.


86.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 6. 2013, 15:26 avatar
Astax1; ... keď som Ti oponoval písal o detailoch, tiež som nemyslel tým celé evanjelium Lukášove či Matúšove, ale len tú časť, o ktorej diskutujeme.
"Povedz mi kde sa títo dvaja opakovali?"
Prečo sa evanjeliá podľa Matúša, Marka a Lukáša nazývajú synoptickými?  


94.
označiť príspevok

TvojOponent5
   1. 6. 2013, 16:41 avatar
Tulle. Ty nemáš čo oponovať. Môžeš nanajvýš tullovať. 


99.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 6. 2013, 19:19 avatar
TvojOponent; To píšeš mne, vynálezcovi sejačky a iných, nielen technických vynálezov, ale i mnohých systémových opatrení, ktoré som zaviedol, nie pre vlastný prospech, ale pre prospech ľudstva, mne trubadúrovi, ktorý svojimi pesničkami pranierujem to, čo z „Boha urobili“ ľudia? ...že sa nehanbíš  


100.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 6. 2013, 19:26 avatar


88.
označiť príspevok

Astax1 muž
   1. 6. 2013, 15:33 avatar
J.Tull,
V 66 som ti napísal ako to chápem ja a tiež ako to je.
Ale ak v tom chceš mať úplne jasno tak čítaj M.Valtortu Život Pána.M.Valtorta opísala život Pána Ježiša a Panny Márie dosť podrobne lebo mala charizmu,videla určité časti s ich životov.


91.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 6. 2013, 16:25 avatar
Astax; ... ak sa mi nejakým spôsobom táto kniha dostane do rúk, prečítam si ju, ale kupovať ju nebudem ... čítam všeličo, dokonca i „nezmysli“, ako je „Keith Laidler Hlava Boha“ ... mal som aj „Biblia má predsa pravdu“, mám „Daniel Rops Biblia a jej ľud“ i „Ježiš vo svojej dobe“ /zatiaľ som ich len „preletel“/ ... vyhodil som peniaze za „Lee Strobel Kauza Stvoriteľ“ ..., ale viac ich už na podobné publikácie vyhadzovať nebudem ... 

... ak tvrdíš, že sa Ježiš narodil približne 9 rokov pred Kristom, potom ako to dáš do súvisu s tým absurdným sťahovaním národov pri sčitovaní ľudu Qviriniom a hviezdou, ktorá viedla troch kráľov ...? 

... k tomu, čo si písal v "66" sa nevyjadrujem ... 


106.
označiť príspevok

Astax1 muž
   2. 6. 2013, 09:30 avatar
J.Tull
"ak tvrdíš, že sa Ježiš narodil približne 9 rokov pred Kristom, potom ako to dáš do súvisu s tým absurdným sťahovaním národov pri sčitovaní ľudu Qviriniom a hviezdou, ktorá viedla troch kráľov"
Kedy som ja napísal že sa Ježiš narodil približne 9rokov pred Kristov.A nieje náhodou Ježiš a Kristus ten istý.To si pomotal nič také som nenapísal.
A prosím môžeš sa vyjadriť k 66 som zvedavý ako mi na to odpovieš.

A k knihám pod M.Valtorti o živote Márie a Ježiša tuším že sa to dá nájsť na na internete tak si to môžeš prečítať.


110.
označiť príspevok

J.Tull
   2. 6. 2013, 09:46 avatar
Astax; ... napísal si:
„Ked Jozef dostal varovanie zobral Máriu i Ježiša a šli do Egypta kde boli asi tak 5 rokov“
Sv.rodina sa vrátila až po smrti Herodesa a tan zomrel † marec 4 pred Kr.,Jeruzalem) bol od 37 pred Kr. až do smrti kráľ Judey. sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Podľa Teba sa potom musel narodiť 9 – 10 rokov pred Kristom ... 

„A nieje náhodou Ježiš a Kristus ten istý“
Tvrdil som niekde niekedy niečo iné? 
K „66“ sa nevyjadrujem, aj preto, lebo to odvádza od podstaty toho o čom teraz mi dvaja diskutujeme ...

Tú knihu ak je na internete sa pokúsim nájsť ... problém je ten, že môj čas pri PC je obmedzený a „prerušovaný“ ...  


111.
označiť príspevok

Astax1 muž
   2. 6. 2013, 10:35 avatar
J.Tull
Treba sa držať sv.písma neverím wikipedii lebo tam môže hocikto napísať čo chce.
Herodes zomrel v tom čase podľa sv.písma ked bola sv.rodina v Egypte.A v Egypte boli asi tak 5rokov.V tom čase už bol dávno narodení Ježiš Kristus ved od neho sa začal nový zákon.


112.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 6. 2013, 13:08 avatar
111: hej astax, keď sa treba držať sv. písma, tak mi odpovedz na 62, lebo odpovedáš na všetko možné a nemožné, ale tomu sa vyhýbaš.


114.
označiť príspevok

J.Tull
   2. 6. 2013, 14:56 avatar
Astax; ... „Treba sa držať sv.písma“
Dobre, tak mi vysvetli verš:
39 "A keď vykonali všetko podľa Pánovho zákona, vrátili sa do Galiley, do svojho mesta Nazareta."
Vrátili sa do svojho mesta Nazareta a nie do Betlehema, ako to tvrdíš Ty ...  


116.
označiť príspevok

Astax1 muž
   2. 6. 2013, 16:00 avatar
J.Tull
Už som si vysvetlil ako to vidím ja ohladom Lukáša a Matúša.Nechcem to tu písať znova.Ale ako vravím ak je to pre teba tak podstatné tak čítaj www.magnificat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk a img.signaly.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


118.
označiť príspevok

J.Tull
   2. 6. 2013, 16:17 avatar
Astax1; ... "preletel" som Tebou odporučené stránky ... pekne napísané 
... lenže z toho vyplýva, že Lukáš klame 


119.
označiť príspevok

J.Tull
   2. 6. 2013, 16:20 avatar
... zabudol som dať "klame" do úvodzoviek   ... vhodnejšie by bolo nehovorí pravdu 


113.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 6. 2013, 13:18 avatar
J.Tull 110: Písmo nie je historická literatúra, je to teologická literatúra, takže si nekladie za cieľ úplne presne vo všetkom zachytiť historické udalosti. Priznávam, že ten rozdiel s Egyptom medzi Matúšom a Lukášom je dosť zarážajúci, ale pre mňa nie moc podstatný. Dôležité sú slová Ježiša Krista alebo potom neskôr jeho učeníkov, lebo oni hovorili o Božom kráľovstve, oni hovorili o duchovných záležitostiach, z nich hovoril Duch Boží. Neviem či bol Duch Boží pri formulovaní sporných viet o Egypte, dosť o tom pochybujem, lebo Duch Boží si neprotirečí. Ale keď zistím viac, prečo je ten rozdiel, dám vedieť.
Súhlasí J.Tull


115.
označiť príspevok

J.Tull
   2. 6. 2013, 15:12 avatar
milky945; ... prečítaj si moje príspevky napr. v Tri dôvody, prečo ešte vlastne existuje ľudstvo na zemi a možno pochopíš, prečo konám tak ako konám ... 


89.
označiť príspevok

karas muž
   1. 6. 2013, 16:07 avatar
Chlapi,vy tym hlupym bludom,co tu pisete,aj verite?Neboli vas z toho hlava?  


90.
označiť príspevok

Astax1 muž
   1. 6. 2013, 16:09 avatar
Veru že verím.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:38,  Führer (v doslovnom preklade z nemčiny „vodca“), bol v dobách vlády nacistickej strany...
dnes, 15:23,  Uplatňovanie vodcovského modelu vo vojnovej Slovenskej republike „V jednom národe môže...
dnes, 15:16,  Lemmy neviem koľko si si požičal ale za sprostu hlavu trpí celé telo . Za čias...
dnes, 15:03,  Anjeli bežne jedia súche zákusky ale kečup majú zakazaný aby nelietali červenej farby .
dnes, 15:01,  Laibach - Rossiya Navždy zjednotení v obrovskom, nekonečnom priestore Vytvorené v...
dnes, 14:57,  Slovinská najznámejšia kapela Laibach - The Sound of Music (Official Video)
dnes, 14:53,  Nech žije Slovinsko ako náš partner v europskej unii demokratických europských krajín a...
dnes, 14:40,  mather návrh na dekriminalizáciu tu už bol a ani dekriminalizacia neprešla . Príde mi to...
dnes, 14:31,  Wagner – súkromná vojenská spoločnosť Skupina Wagner je ruská polovojenská...
dnes, 14:28,  era určite budú v tom najlepšom pokoji . Kedže tam ani neboli Rusko premaľovalo bojové...
dnes, 14:24,  Kasafran výborný odkaz . Proste ty to vieš . Klobúk dolu .
dnes, 14:17,  Neviem, kto je autor. Keď sa prihlási, dostane za úlohu prečítať Blbošov zatiaľ posledný...
dnes, 14:15,  150 príspevkov slušné . *13*13*13
dnes, 14:11,  Kapitola z knihy ruského historika Marka Solonina „Bočka i obruči“ (Drohobyč 2004) sa...
dnes, 13:59,  ten posledný smajlik sa tam kde namotal?*03*03*03
dnes, 13:57,  Nahodou, píše dobre a kohuti maju z toho vyrážky*03*03*03*23
dnes, 13:54,  Ondro mne to nevadí od takých ľudí ako to budú písať je to potvrdenie že veci robím spravne
dnes, 13:53,  Prečo Čína a Turecko prestáva kupovať ruský zemný plyn?!!!!! Gazpromu ostáva ako...
dnes, 13:52,  čoskoro budeš rasista a fašista, ani Hitler by sa nemusel hanbiť....
dnes, 13:51,  Ale veď to je to jediné, prečo sem píše. Neber mu jeho potešenie :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(337 194 bytes in 0,238 seconds)