Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Katolícka cirkev je Kristove telo

143
reakcií
376
prečítaní
Tému 22. novembra 2020, 00:15 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 00:15 avatar
List Kolosanom 1:24
Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev.

Poznámka : Cirkev je teda Kristove telo, Jeho duchovné telo, to potvrdzuje i Sk 26:14

Skutky apoštolov 26:14
Všetci sme padli na zem a ja som počul hlas, ktorý mi po hebrejsky hovoril: »Šavol, Šavol, prečo ma prenasleduješ? Ťažko ti proti ostňu sa vzpierať.«

Poznámka : Hoci Pavol Ježiša neprenasledoval, kedže Ježiš bol v tom čase v nebi, ale prenasledoval Jeho Cirkev na Zemi, a teda Jeho duchovné telo.

.....................................................................................................................................................................................................................

Cirkev je teda Ježišove duchovné telo, a Ježiš sa nemože mýliť, On sa nikdy nemýlil, nikdy neklamal, pretože bol bez hriechu 1Pt 2:22 a preto ani dnes nemože Ježišove duchovné telo v ničom klamať a preto :

JE STRASNOU URAZKOU TVRDIT, ZE PROTESTANTI SA NAZYVAJU CIRKVOU A TEDA DUCHOVNYM TELOM KRISTA. AK BY TOMU TAK BOLO, POTOM BY JEZIS KLAMAL, PRETOZE U EVANJELIKOV BY JEZIS UCIL ZE MOZME KRSTIT AJ DETI, ALE U BAPTISTOV BY ZAKAZOVAL KRSTENIE DETI. TAKZE V KTOREJ Z TYCHTO CIRKVI JEZIS KLAME ? JA MYSLIM ZE V ZIADNEJ Z NICH NEPOSOBI JEZIS A TEDA ZIADNOU Z NICH NIE JE DUCHOVNYM TELOM KRISTA.

Učenie o tom že niektore prikazania sú k spáse nevyhnutne, a ostatné nie su doležite a možu ich protestanti učiť ako chcú a aj napriek tomu sa nazývať duchovným telom Krista, je jedna z najväčších urážok Kristovej pravdovravnosti a neomylnosti.
...................................................................................................................................................................................................................

Existuje len jedna jediná Cirkev, ktorá celý čas dbala na dodržiavaní všetkých Božích prikázaní, a tou je jedine RKC.


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 12:46 avatar
1, ........ Píšeš: "Existuje len jedna jediná Cirkev, ktorá celý čas dbala na dodržiavaní všetkých Božích prikázaní, a tou je jedine RKC."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Katolícky kňaz Jozef Porubčan v knihe "Apokalypsa". opisuje v 5 kapitole/str.19/ s názvom: "Takmer mŕtva cirkev,...." cirkev týmito slovami: ....... "Ach Bože, - mŕtva cirkev.
Navonok je všetko živé,ale.....
Nepripomína to vyzdobené hroby, o ktorých hovoril Ježiš? Nepripomína to aj náš vek, ked sa "život" kresťanov prejavuje len zápismi do matrík, prípadne akým - takým vonkajším kultom, s minimálnym znamením skutočnej lásky a nádeje nového života?"
Kňaz - Porubčan ďalej pokračuje/str.21/ ...... "Evanjeliová plnosť života, prefabrikovaná na biedne živorenie konzumnej spoločnosti. Vnútorná bieda, úbohosť, chudoba, slepota a nahota, maskovaná chválou materiálnej zbohatlosti, ľahostajnosti a nezáujmu.
Papučové kresťanstvo bez každodenného kríža. Matrikoví alebo nanajvýš kultoví kresťania, ktorým už ani nenapadne, že sa majú vyznačovať tým, že sa vzájomne milujú. Až na zvracanie nechutné!" 
To je z kapitoly č.7 - Taká nijaká cirkev, .... str.21
Aj preto pán Porubčan na strane 22 cituje: .... "To všetko čo videl apoštol Ján, vidíme aj my: Úpadok pôvodnej lásky, masy takmer mŕtvych kresťanov, masy vlažných, atď."

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

A tak ak toto povedal, napísal katolícky kňaz pred viacerými rokmi, .... čo by napísal dnes? Nuž už by videl totálne , duchovne mŕtvu cirkev. A to nielen na Slovensku, ... ale celosvetovo! Tento kňaz používa aj silnejšie slová a aj iní katolícki kňazi, učenci, pisatelia!
A to je presne to, čo uvádza aj 8 kapitola ZJAVENIA, ..... teda to, že tu sa opisuje "DUCHOVNE MŔTVA TRETINA ZEME", .... a to je práve trinitárske kresťanstvo, ktoré v čase spĺňania daného proroctva, tvorila presnú TRETINU zeme!!!!    
O tom je aj BLOG .: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
A aj sám katolícky kňaz poukázal na fakt, že naozaj ste duchovné mŕtvi, matrikoví kresťania!

                             

Teda, Tomáš, ... o akom dodržiavaní všetkých Božích prikázaní to hovoríš?
Pozri sa okolo seba a pozeraj sa poriadne, .... a ZAPLAČEŠ !!!    


2.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 00:20 avatar
Rovnako bludné učenie hlásajú aj JEHOVISTI, ktorí tvrdia že apoštolské cirkvi v prvom storočí, ktoré boli nazvané Kristovým duchovným telom, krátko po smrti apoštolov upadli do celkovej apostázie. Zastávať tieto perverzné názory je však rovnaké ako tvrdiť, že Kristove duchovné telo upadlo do apostázie a teda do bludu. Ked boli teda apoštolské cirkvi nazvané Kristovým telom, nie je možné aby Kristove telo upadlo do apostázie, alebo začalo učiť učenie odporujúce Bohu.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 13:40 avatar
2, ....... Ale Ján a Pavol tvrdia jasne, .... že sa tak udeje po smrti apoštolov!
Odpovedz ........ o akej "POSLEDNEJ HODINE" to Ján hovoril?
Kto to , ..... VYŠIEL Z PÔVODNÉHO KRESŤANSTVA", ... ale už úplne INY ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Varovanie pred antikristom"
"18 Deti, nastala POSLEDNÁ HODINA. A ako ste počuli, že prichádza antikrist, tak sa teraz objavili mnohí antikristovia, z čoho poznávame, že je tu posledná hodina. 19 VYŠLI Z NÁS, ALE NEBOLI Z NÁS. Veď keby boli bývali z nás, boli by zostali s nami, ale malo sa ukázať, že nie všetci sú z nás." 1 Jána 2,18-19
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Ak budeš vedieť odpovedať na tie otázky, potom môžeme ďalej pokračovať!
       


3.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 00:25 avatar
Ako mám nazývať združenie protestantov tak, aby som tak strašne nikoho neurazila?

Cirkev spadajúca pod toto vyznanie sa nazýva protestantská cirkev.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 00:29 avatar
Normálne ich treba nazývať "protestantmi", alebo cirkvi pod ktorú patria : Lutheráni, Kalvíni, Husiti, Metodisti, Baptisti,.......


5.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 00:46 avatar
Prosím vás BRATIA v tele, uznajte že protestantizmus vám spásu neprinesie, nevzpierajte sa proti ostnu. Ak sa vám na RKC niečo nezdá, pýtajte sa, ja vám všetko vysvetlím, a na mojej stránke katolik0.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk odpovedám na všetky protestantské argumenty ku učeniu RKC.

Ja som bol tiež dakedy protestantom, no z milosti Božej som sa stal katolíkom, prosím teda bratia, nezatvrdzujte si svoje srdcia, ale úprimne hladajte pravdu. Určite sami v hlbke svojej duše cítite, že to čo súčasný protestantizmus učí nie je správne, a že takto sa duchovné telo Krista prejavovať nemože.


6.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 00:55 avatar
Tak ja sa pýtam, prečo je Vatikán taký bohatý, ked Ježiš učil, že "To skôr prejde ťava uchom ihly, ako boháč vstúpi do Božieho kráľovstva" ... dakujem
Súhlasí Shagara


7.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 01:05 avatar
6 : Tak ako ja som tradičným katolíkom, a teda katolíkom držiaci sa učenie cirkvi pred 2 Vatikánskym koncilom, takže ja so súčasnou RKC moc toho spoločného nemám, ale aj o tradičnej RKC - sa hovorilo že bola bohatá.

Ok, zoberme si to takto. Cirkev netvorí len zopár Vatikánskych kardinálov a pápež, ale cirkevnú hierarchiu tvoria všetci cirkevní predstavení, knazi, biskupi, diakoni.... A o knazov/biskupov/diakonov naozaj nemožme povedať že žijú v bohatstve, ved oni zložili slub chudoby a žijú v chudobe, alebo ste snad už videli niekedy knaza s BMW ?

Takže myslím že neslobodne súdiť Cirkev ako celok, len na základe toho že pápež či niektorí Vatikánski kardináli žijú v bohatstve, pretože všímať si 1% ale nevšímať si 99% nie je spravodlivé.


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 13:02 avatar
7, ....... ako obyčajne nemáš žiadne vedomosti o bohatstve RKC!
A nevieš ani o tom, že takmer každý biskupský úrad je na hrade, zámku alebo v honosnejšom sídle. Pozri sa na takú Latinskú Ameriku, na chudobu ovečiek a bohatstvo kléru?
--------------------------------------------------------------------------
Citujem zo stránky - "ZATAJOVANÝ PROCES".: ...... »V Latinské Americe zijí biskupové v palácích, ovládají tisk, představují politiky, kteří vykořisťují národ, a vyuzívají hodnoty majetku, které mají od církve k tomu, aby obdarovali svoje upřednostněné 'chudé' anebo k jiným velice pochybným politickým a církevním účelům. Za mojí přítomnosti v Latinské Americe trávili duchovní vsech stupňů svůj čas tím, ze pořádali penězní sbírky. Z výtězku sbírky si část ponechají. Kdyz vyberou např. 10 000 dolarů, osm tisíc pro sebe a na účely, pro něz se sbírka uspořádala, nakonec zbydou dva tisíce. Co se v nábozenských sborech v Latinské Americe vybere, převede se ve velikých sumách na Tiberský poloostrov do Itálie a do Vatikánu. Kdyby tam lidé měli alespoň nejmensí ponětí o bohatství biskupů a nábozenských sborů, pak by nikdo, kdo má rozum, nedal v budoucnosti zádný příspěvek jakéhokoli druhu...«
..................
"Kdyz se jednou Ferrariho společně s kuriálním kardinálem Tisserantem, zakladatelem Společnosti Bozí pro lidi (La sociedad de Dios para la Humanidad, SDH), zeptal v letadle někde nad americkými kontinenty spolucestující: Co vlastně děláte? , odpověděl: Pracuji v největsím a nejspinavějsím podniku světa . Na otázku, co tím myslí, odpověděl za hromového smíchu posluchačů: Katolickou církev. Originální to vsak nebylo, protoze ji uz dříve Karl Kautsky prohlásil za nejobrovitějsí vykořisťovací stroj ."
-----------------------------------------------------------------------
Toľko citácia - www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Pozri si tam kapitolu s názvom: " Církevní majetek a láska k druhým".         

                               
A tu na jednej stránke je aj vyčíslené bohatstvo RKC: www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 01:09 avatar
6 : Inak aj kebyže je celá Cirkev bohatá, to ešte nemusí znamenať že učí falošné učenie. V Zjv 3:14-18 sa napríklad hovorí o laodicejskej cirkvi, ktorá bola tiež bohatá, ale Ježiš jej nevyčítal žeby učila bludné učenie, vyčítal jej len jej bohatstvo, a teda aj takáto bohatá cirkev učila správnu biblickú vieru, hoci svojimi skutkami bola zlá. Takýto boli aj mnohí pápeži, ktorí síce učili správnu biblickú vieru, ale vo svojich skutkoch a vlastnostiach boli zlí a žili v bohatstve.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 13:10 avatar
8, .......
Príslovia 30:1 ...... " Je pokolenie, ktoré je čisté vo svojich vlastných očiach, ale ktoré nebolo umyté od vlastných výkalov".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A Ježiš Laodičanom povedal: ..... " si biedny a poľutovaniahodný a chudobný a slepý a nahý," A že sú "vlažní"!
Samozrejme v duchovnom ohľade. A to sa muselo prejaviť aj tým učením,.... čo sa neskôr aj stalo po smrti Jána!
Zlý morálny stav sa musel prejaviť aj zlým učením. Duch svätý nikde nebude viesť a usmerňovať zlých, nemorálnych ľudí!
          


9.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 01:13 avatar
Takže učila vieru, ktorej sama neverila?
Súhlasí Shagara


10.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 01:39 avatar
9 : Verila, však v RKC neučí len pápež, ale aj knazi/biskupi. A veľa pápežov bolo aj mravne chvályhodný. Niektorí pápeži síce mohli vo svojich vlastnostiach podlahnúť zlému na základe svojej slobodnej volby, ale Boh ich ochránil vo veciach učenia viery a mravov.


11.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 01:40 avatar
Tak napríklad aj ja mám od nejakého dobráčiska daleko, ale to ešte neznamená že nehlásam pravú biblickú vieru.


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 11. 2020, 08:10 avatar
v podstate len zufalo si sam sebe obhajuješ svoju pravdu.........
Súhlasí Shagara, stefan 5


13.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 11. 2020, 08:18 avatar
Tomas....kristove telo je poskladane zo živých kamenov......zo znovuzrodených ludí....to nie je ziadna denominacia vytvorena ludmi....vieš to pochopiť?.....


14.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 12:20 avatar
13 : Ondrej, však odpovedaj priamo na temu, ako môže Kristove duchovné telo klamať ? A buď teda klame u evanjelikov alebo baptistov, takže u koho klame ?


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 13:16 avatar
13, ...... bol v 1 storočí znovuzrodení? BOLI !!!
A boli v nejakej viditeľnej denominácií? BOLI !!!
Boli v kresťanskom zbore!
A Biblia tvrdí, že presne tak tomu bude aj v druhom spĺňaní/pri druhom príchode Krista/, .... a že tu opäť bude jeden pravý, kresťanský zbor! 
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Nemôže jeden znovuzrodený byť Baptista a veriť v peklo, .... a druhý znovuzrodený adventista a neveriť v peklo! A mohol by som pokračovať! Boh je "Bohom poriadku", nie náboženskej anarchie!
"KRISTUS NIE JE ROZDELENÝ"!
                  


19.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 11. 2020, 13:20 avatar
Ľudia s totalitnou mentalitou veria, že môžu byť všetci ľudia na svete v jednej cirkvi


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 13:46 avatar
19, ..... OK, potom aj Ježiš a prví kresťania mali totalitnú mentalitu!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Naozaj v 1 storočí, boli kresťania nenávidení práve pre ten ich postoj, ...... pretože ako tvrdí zdroj: "Rané kresťanstvo a apokryfy"......"Kresťania sa cítili ako vyvolení,jediní ktorí poznajú pravdu,...nedostupnú ostatným". /str.102/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Už Komenský veril, že – „pravda je vždy len jedna:“…… „Pretože pravda je vždy jedna a nedeliteľná, môže byt vždy jen jeden názor z niekoľkých pravdivý. A preto, ak je o nejakej veci sebe-viac rôznych alebo i opačných názorov, všetky okrem jedného musia byť nesprávne.“   
Viem že je to nepopulárne tvrdenie, .... ale tak to je! 


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 11. 2020, 13:49 avatar
Prví kresťania si vyberali z mnohých rôznych názorov, kým sa ujednotili na základných 4 evanjeliách. Mnohé evanjeliá aj im prišli ako príliš absurdné, tak ich neuznali.
Súhlasí Shagara


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 14:56 avatar
22, ....... nakoľko prví kresťania mali nadprirodzení dar, "posudzovať inšpirované výroky", .... a tak presne vedeli čo je od Boha a čo nie?!
A to čo neuznali boli už tie spomenuté apokryfy. Teda, kresťanmi zavrhnuté spisy. Sú to knihy pochybného autorstva či autority alebo tie, ktorým chýba svedectvo Božej inšpirácie, i keď sa im azda pripisuje určitá hodnota pre osobné čítanie.
  


24.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 14:57 avatar
Nejde o to co citas , ide o to co do seba prijmas ,


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 11. 2020, 15:03 avatar
Teraz som do seba prijal hrsť slnečnicových semienok.


29.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 15:04 avatar
Nech ti padne na uzitok Lemmy 


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 11. 2020, 15:05 avatar
Sú zdravé na nervy. Kedysi som kupoval neolúpané, ale bol som z lúpania taký nervózny, že som sa išiel zošalieť.


32.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 15:06 avatar
31Viem si predstavit -Dobre na nervy -a robis si nervy lupanim  
Súhlasí Lemmy


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 11. 2020, 15:07 avatar
Teraz už len chrumkám.
Súhlasí djjaro


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 11. 2020, 15:07 avatar
Najradšej mám lieky. Užívam liek proti depresii, a keď vezmem blister, tak horko-ťažko z neho vylúpnem tabletku, taký je tam silnejší povlak. Tak liek má pomáhať v zdraví, a pritom znervózniem z neho.


35.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 15:12 avatar
Skus zo zadnej strany prepichnut niecim a potom vybrat tabletku


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 11. 2020, 15:14 avatar
Skúšal som, mal som dopichané prsty na ruke od ihly.


39.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 11. 2020, 15:27 avatar
Lemmy, všetky tieto skúšky trpezlivosti sú ti dávané osudom, aby si spevnel vo svojej duševnej podstate. Pracuj na sebe


30.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 11. 2020, 15:05 avatar
Prijal si ich ústami? Tak na teba platí: Človeka nepoškvrňuje to, čo do neho ústami vchádza, ale to, čo mu z úst vychádza
Súhlasí Lemmy


25.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   22. 11. 2020, 15:00 avatar
Ani krst malých detí, ani 1000 ročné kráľovstvo a ani viera či jeden den je vačší ako iný, nie je rozhodujúca vec.
Na tom viera kresťana nestojí.

Viera kresťana stojí na Kristovi samotnom a uverení v neho ako v Alfu a Omegu, všemohúceho Boha, ktorý prišiel zachrániť svoj ľud.To je spasiteľná viera. A tú mali v priebehu storočí len protestanzské cirkvi, lepšie povedané, znovuzrodení ľudia v nich.
V RKC niet spásy, lebo veria všetkému možnému, len nie Božiemu Slovu.
Dokonca aj svoje hlúpe a nezmyselné pohanské tradície dávajú na úroven Božieho Slova


26.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 11. 2020, 15:02 avatar
A kde berieš istotu k takémuto vyjadreniu?


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 15:12 avatar
25, .... bez viery v milénium sa ale nedajú vysvetliť mnohé veci v Písme! 
Viera naozaj stojí na Kristovi a na jeho kráľovstva, a to je to milénium. /tisícročné kráľovstvo Krista, ako tomu verili aj prví kresťania/
Teda Kristus a milénium sú spojené nádoby! A aj to evanjelium, .... je dobrá správa o Božom kráľovstve, ... a to je to milénium! 


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   22. 11. 2020, 15:14 avatar
Akosi ti to nevychádza, lebo 1000 rokov dávno ubehlo. Mal by si vedieť, aká vtedy bola panika medzi kresťanmi, keď verili, že zajtra bude koniec sveta. Odvtedy ubehlo ďalších 1000 rokov, a furt nič.


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 16:39 avatar
37, ...... milénium má prísť po armagedone. Milénium je to tisícročné kráľovstvo Krista, ..... alebo ten očakávaný raj, ..... a zároveň tisícročný súdny deň! Počas týchto tisíc rokov budú ľudia týmto kráľovstvom/vládou/ vedení ku dokonalosti a aj samotná/zničená/ zem! Prví kresťania očakávali toto milénium po druhom príchode Krista!     


78.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 19:59 avatar
25 : Stefan, odpovedaj priamo na otázku, odkedy duchovné telo Krista klame ? Alebo podla teba je normálne že duchovné telo Krista klame ?


80.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   22. 11. 2020, 21:31 avatar
Aké duchovné telo? Vatikánska neviestka vznikla v 6.stor. Preukáž, že by dovtedy existoval nejaký pápež.
Ten brloh zmijí plný uchylakov vo Vatikáne je duchovné telo?

Slúžia satanovi, otcovi lži, takže sú tiež klamári.
A nerozprávaj tu o nejakých tradičných katolíkoch. Vatikán tú sektu rozpráši kedy chce. Alebo si tradičný internetový katolík?


81.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 22:17 avatar
Zoznam pápežov
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


94.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   23. 11. 2020, 09:16 avatar
To je nejaký zoznam
Treba preukázať, že biskupi na tomto zozname boli nad inými biskupmi.
To sa preukázať nedá. Leda tak vatikánskymi "historikmi"  


82.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 23:35 avatar
80 : Stefan zase píšeš mimo témy, a neodpovedáš na moju otázku : Ako možu byť protestanti Kristovou cirkvou, ked všetky denominácie učia inak ? Takže ktorá z nich klame ? Bud totiž klamú všetky, alebo má len jedna z nich pravdu, a len jedna z nich je duchovným telom Krista.


126.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:23 avatar
82, ..... Tomáš si tak naivný alebo si myslíš že katolíci sú jednotní? 
Ako som čítal diela Rímsko- katolíckych učencov, tak každý tvrdí niečo iné!
Ale aj v rámci katolíckych cirkví je to tak!  
RKC proste nikdy neučila pravdu. Už od počiatku bola ustanovená na chybnom/svetskom, štátnom/ základe a na gnóze pohanského sveta!
Nikto nie je ďalej od PRAVDY ako RKC !!!!     


28.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   22. 11. 2020, 15:04 avatar
sk.pinterest.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tomáš tu máš stoličku, ktorú používali proti oponentom skaly a stlpy pravdy katolíkov katolíkov - pápeži.
Sadol by si si na nu?
Súhlasí ondrej61


40.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 11. 2020, 16:01 avatar
Tomaš proste nechape, že vdaka protestantom sa krestanstvo očistuje. Samozrejme že krestanske zbory nie su uplne jednotné....pretože je toho mnoho čo treba ocistiť. Niekomu nevadi krst malých detí.....su nezhody v otazke soboty...atd.....Bolo by naivne si myslieť, že v jednej chvili by sa protestanti zhodli na vsetkom....Ale ako vidime, vdaka protestantom sa to napravuje....a zbory sa vlastne navracaju na počiatok...tak ako to bolo po zmrtvýchvstaní.....


77.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 19:57 avatar
40 : Ondrej, dokedy sa budeš náročky vyhýbať otázke ? Tak ESTE RAZ : Odkedy duchovné telo Ježiša klame ?


79.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 11. 2020, 21:00 avatar
Ja nerozumiem reči tvojho kmeňa Tomas. Stale tu čosi splietaš, bolo Ti jasne vysvetlené, že vznikom RKC sa rapidne zmenilo kresťanstvo, ktore dovtedy bolo. Mne je na tebe sympaticke, že ako katolik vidíš skodlivosť ekumeny( to je na katolika slusné videnie)...vidíš modlarstvo.....
Chces sa kdesi vtraciať ale to proste nejde. Ako možes vobec chodit do kostola?.....ludia vedia o tvojom myslení...vedia o tom, že sa distancuješ od sucastnej RKC?.....na to si mi neodpovedal....Ja tvojej otazke nerozumiem.....


83.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   22. 11. 2020, 23:38 avatar
79 : Zase odveci Ondrej, robíš to už fakt naschvál ? Ty tvrdíš že protestanti maju Ducha Svätého a sú duchovným telom Krista, lenže ako možu byť duchovným telom Krista, ked všetci protestanti učia inak ? To by potom Ježiš musel klamať, pretože u baptistov učí že sa nemožu krstiť deti, ale u evanjelikov učí že sa deti krstiť možu ? Naozaj tu vidíš posobenie Ducha Svätého ? Potom tvrdíš že Ježiš a Duch Svätý klame a všade učí inak. Prečo teda hovoríš že Ježiš klame ? Pretože ak tvrdíš že protestanti majú Ducha Svätého, potom pripúšťaš že aj anarchia v protestantizme a aj rozne protichodné učenia navzájom sú výsledkom Ježiša.


84.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 00:02 avatar
Duch Svatý nemusí byť všade u protestantov...Zas si neodpovedal Tomas.....
Dam ti tu niečo z poslednej reformacie, aby si to pochopilň
http://www.youtube.com/watch?v=Mu2gYxOgwtI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Pozri si to video a možeš aj dalsie....


85.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 11. 2020, 00:07 avatar
84 : Lenže Ondrej potom nie je nikde u protestantov, pretože VSETKY protestantské cirkvi učia inak. Takže ktorá je ta jediná protestantská cirkev ktorá má pravdu ?
Súhlasí Shagara


86.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 00:23 avatar
Pozri si to video....zacina to byť zaujimave v 17 minute.....


87.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 11. 2020, 00:25 avatar
86 : Nevieš odpovedať, a tak ma odkazuješ na video aby si sa ma zbavil. Toto možeš skusat na niekoho iného. Berem to teda tak že nevieš odpovedať, potom ale nechápem prečo veríš niečomu čo si ani nevieš obhájiť..... rovno možeš už aj veriť v špagetové monštrum,


88.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 00:28 avatar
to video ti pomože pochopiť preco su protestanti ako sú.....ja ti to neviem vysvetliť....


89.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 11. 2020, 00:29 avatar
88 : Iste, na to ti neskočím, dal som ti jednoduchú otázku, na ktorú je jednoduchá odpoved, takže čakám na nu.


90.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 00:32 avatar
na co mi neskočíš?.....ved si to pozri, je to ako šite pre teba....
Citim z teba, že si sam nasilu niečo dokazuješ, ale nie si si istý.....


91.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 11. 2020, 00:34 avatar
90 : Zas aby som počúval niečo o cisárovi Konštantínovi ? Dal som ti priamu jednoduchu otázku, na ktorú stačilo jednoducho odpovedať. Na jednej strane sa tu robíš za velkého znalca Biblie, ktorí najlepšie chápe Bibliu a opovrhuje apoštolskými autoritami, v tomto si teda nemal problémy pochopiť a vysvetliť..... Ale akonáhle dostaneš otázku na ktoru nevies racionálne odpovedať tak sa vykrúcaš z odpovede a už odrazu tvrdíš že to nevieš vysvetliť.... Na tieto detské hry ti Ondrej neskočím..klameš sám seba.


92.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 01:19 avatar
Tomas ja som sa na znalca biblie nikdy nehral, viac krat som aj na po poukaza.....Vtip je v tom, že rozumiem podstate....viem o com je bozie dielo, viem o com je to ked Ježiš povedal, zborte tento chram, za tri dni postavim nový....Viem o com to je ked sa roztrhne opona a ty vidíš.....Nepotrebujem vediet bibliu naspamať, o tom to nie je...Vid Shagara....
Súhlasí Zuzka8


93.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 01:22 avatar
ano tam sa dozvieš ako sa krestanstvo navracia na pociatok.....a aj to prečo su protestanti taki akí su....nie celkom jednotní....
Opytam sa ta.....bolo RKC pod vedenim Ducha Sväteho, ked mucili ludi na dômyselných zariadeniach?......


98.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 11. 2020, 12:38 avatar
93 : Keď nie si znalec Biblie potom sa nehraj na samovykladatela, pretože potom v tebe nepôsobí Duch Svätý, ale diabol. Diabol koná schizmy v cirkvi, diabol spôsobuje že každý učí inak, a ty si len slepý pretože to odmietas vidieť.

O inkvizicii som na svojej stránke písal, je to inak, ako vy tvrdíte.


99.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 12:59 avatar
rkc je neviestka....toto musíš pochopiť.....


100.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 13:02 avatar
ty este aj inkvizicie obhajueš?.....ved to je chore, chlapče spamätaj sa


101.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 11. 2020, 16:28 avatar
100 : Spamätať by sa mal ten kto tvrdí že Boh káže v každej cirkvi inak, ved Ondrej ty robíš z Boha klamára. Dokedy sa chceš takto rúhať ?


102.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 16:31 avatar
Je to vdaka RKC, ktora vsetko pokazila a teraz sa to musi napravať....nejde to naraz . Skus napriklad marianskym obdivovatelom šahnut na Mariu...alebo skus povedať niekomu, že ruženec je obyčajne modlarstvo....je to hlboko vryte v ludoch tomasi, a to vdaka RKC......


103.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 11. 2020, 16:35 avatar
Jo, to je čosi podobné ako tebe siahnuť na krst do vody.


106.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 16:37 avatar
No ale krst vo vode je biblický krst, presne tak ako nam to ukazal Ježiš. A vidíš že ludia proste krstia male deti, ktore o tom nevedia.....Krst je vedoma zaležitosť, clovek je poucený a vie presne co robi...Je napísané, kto uverí a dá sa pokrstiť.....Ja neviem o tom, žeby male deti vedeli veriť.....


109.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 11. 2020, 16:43 avatar
Každá líška svoj chvost chváli.


111.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 11. 2020, 16:46 avatar
Ee. Každý lišiak svoj chvost chváli.     


112.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 17:36 avatar
Preco myslíš?...ved mame predsa Božie Slovo....ohladom krstu je to jasne....není o čom diskutovať


113.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 11. 2020, 17:38 avatar
Vidíš - a už reaguješ rovnako ako katolíci, keby si im siahol na Máriu alebo ruženec. Zbieraš argumenty a ideš obhajovať svoju pozíciu.


114.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 17:52 avatar
Krst je jasný podľa slova....už samotne šlovo baptizo, znamená ponoriť....Ono sa s človekom skutočne niečo udeje,keď sa dáva krstiť do mena Ježiš a urobí to Podla príkladu Ježiša....voda je proste život...není to hocijaký rituál....Zvlástne je že katolíci majú rituálov požehnané, doslova sa v nich ukajaju, a máme tu príklad od Ježiša a katolíci si to proste vylepšia na svoj obraz.....
ovo
Súhlasí djjaro


128.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:41 avatar
114, .... je to rituál. A samotná voda nič neznamená. To, čo tu je dôležitejšie je to, čo predchádzalo krstu: Poznanie, .... z toho plynúca viera/iba tá nás očisťuje/, ... pokánie, .... obrátenie, .... a až následne krst, .... symbol oddanosti Bohu a nastúpenej ceste!
Teda, ..... krst je ako aj nejaký DIPLOM po absolvovaní vysokej školy. Daný diplom sám osebe nič neznamená, .... ale tá získaná odbornosť v danej škole, a to ,že som skúškami dokázal, že som spôsobilý na danú odbornosť a tak ako potvrdenia všetkého toho dostávam daný symbol to všetkého, DIPLOM !
A už vôbec KRST neznamená záchranu ako to chybne učí RKC !
Záchranu získavame skrze vieru v Krista, jeho obeť!
                           


129.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 19:06 avatar
Ja som nenapísal, že to nie je rituál, ale že to nie je hocijaký rituál.....Ono sa skutočne s človekom niečo udeje....videl som viacero prípadov, keď ľudia začali hovoriť po ponorení v jazykoch.....boli pokrsteni D.S.
Katolíci nepochopiteľné ignorujú Ježišov príklad,ako má vypadať krst....namiesto toho si vytvorili ritualov viac ako dosť....


136.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 11. 2020, 21:52 avatar
129 :

2) Evanjelium podľa Marka 7:3-4

"Lebo farizeovia a všetci Židia robia tak, že ak si päsťou neumyjú rúk, nejedia držiac podanie starších. Aj keď prijdú z trhu, ak sa neumyjú, tiež nejedia, a je aj mnoho iných vecí, ktoré prijali, aby ich držali, jako oplakovanie[Baptizo] pohárov, krčahov, medeného riadu a jedální."

Poznámka : Farizeji oplachovali (baptizo) poháre takým spôsobom, akým je to najúčinejšie i dnes, a to liatím prúdom vody, kedy prúd vody odlupuje špiny z pohárov, krčahov a medeného riadu.

Vidíme teda, že aj v tomto prípade slovo "baptizo" vyjadruje liatie vody na daný objekt, pričom daný objekt nie je celý, a ani zčasti ponorený vo vode.     


142.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 22:06 avatar
Tomas darmo obhajuješ krst malých detí...Je to proste nebiblické...deti nevedia veriť....


130.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 11. 2020, 19:09 avatar
114. Samozrejme, že ponoriť - ale do čoho, to je otázka. Veď aj "Christos" alebo "Mesiah" je v preklade "pomazaný" a tiež nejde o fyzické pomazanie olejom.


131.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 19:21 avatar
Jednoznačne do vody ako to vidíme v Božom slove.....Prechod izraelitov cez červené more je takým predobrazom.....doslova sa znova narodili.....


132.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 19:54 avatar
131, ..... ale opäť ide iba o obraznú reč. Nakoľko sotva veríme, že židia boli tak "PONORENÍ"   do daného mora/vody/, ako Egyptská armáda. 
Tu išlo o fakt, že poslúchli Boha a prešli cez dané more, a tak sa zachránili!
Samozrejme, ... o záchranu tu ide, .... ale za záchranu môže Boh, ktorý rozdelil dané more a umožnil im zachrániť sa pred Egyptskou armádou.
Napríklad Peter aj POTOPU prirovnal ku krstu: ..... "To je predobraz krstu, ktorý vás teraz zachraňuje (nie tak, že odstraňuje telesnú špinu, ale tak, že ním prosíte Boha o dobré svedomie)+ vďaka vzkrieseniu Ježiša Krista. "
Aj Heb.9,14
Teda, koráb bol hmatateľným dôkazom, že sa Noach oddal konaniu Božej vôle, a potom verne robil prácu, ktorú mu dal Boh. To viedlo k jeho záchrane.
Teda, ...... krst je len začiatok. Nevedie automaticky k záchrane. Apoštol Pavol napísal, aby sme stále „pracovali na svojej záchrane s bázňou a chvením“. (Filipanom 2:12)
Teda, .... ak budeme konať Božiu vôľu a vytrváme v tom do konca, až potom budeme zapečatení na záchranu.
                            


133.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 19:58 avatar
130, .... je viac krstov. Je aj KRST SVÄTÝM DUCHOM, ..... KRST ZA MŔTVYCH, ........ KRST OHŇOM, .... teda tu musíme rozlišovať!

                   


134.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 11. 2020, 20:40 avatar
A všetky sú "baptizó" - ponorenie.


138.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 11. 2020, 21:56 avatar
134 : Era, nie sú :

2) Evanjelium podľa Marka 7:3-4

"Lebo farizeovia a všetci Židia robia tak, že ak si päsťou neumyjú rúk, nejedia držiac podanie starších. Aj keď prijdú z trhu, ak sa neumyjú, tiež nejedia, a je aj mnoho iných vecí, ktoré prijali, aby ich držali, jako oplakovanie[Baptizo] pohárov, krčahov, medeného riadu a jedální."

Poznámka : Farizeji oplachovali (baptizo) poháre takým spôsobom, akým je to najúčinejšie i dnes, a to liatím prúdom vody, kedy prúd vody odlupuje špiny z pohárov, krčahov a medeného riadu.

Vidíme teda, že aj v tomto prípade slovo "baptizo" vyjadruje liatie vody na daný objekt, pričom daný objekt nie je celý, a ani zčasti ponorený vo vode.


137.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 21:52 avatar
niečo o krstoch...
www.milost.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


115.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 17:58 avatar
112, ....... "POZNANIE", .... "VIERA", ...... "KRST", .... sú spojené nádoby a nemôžeš oddeliť jedno od druhého!
To tvrdil pán Ježiš, a kto tvrdí opak, klame!
A tak máš pravdu: nie je o čom diskutovať!  


110.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 11. 2020, 16:45 avatar
Ondrej, je to možné, ale iba tam, kde je vody dostatok, že takto Ján Krstiteľ krstil ešte neznamená, že nikto sa nemôže dať pokrstiť napr v subsaharskej Afrike, kde je vody málo na pitie, nie ešte na kúpanie. Krst vodou je symbol.
Súhlasí Shagara


120.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:07 avatar
110, .... to by nebol až taký problém. Vieme aj cestovať a ísť tam ked ju môžme nájsť!
Ale s tým záverom súhlasím. Je to ako nejaký DIPLOM, čo dostaneš po absolvovaní vysokej školy!
A tak aj ten DIPLOM je len symbolom toho, že si ju úspešne ukončil. Možno až tak, že má aj červenú farbu!  


123.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   23. 11. 2020, 18:13 avatar
Shagara. Cestovať sa dá, z vodou tam putujú aj kilometre, ale čo by povedali tí jednoduchí ľudia, ktorí bojujú o každý liter vody na ponáranie? JA by som tomu asi ťažko rozumel. Stále vzťahujeme naše prostriedky na ich situáciu.
Ak zoberieme Ondrejov argument, tak krst Ježiša sa dial v rieke. Potom pravý krst sa môže uskutočniť iba v tej istej rieke!!! A nie v hocakej "mláke". Stále sa jedná o symbol, prítomnosti vody. Takže smiem prehlásiť, ak krst, tak v Jordáne? Nič iné nie je platné!!!


127.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:35 avatar
123 ...... máš v niečom pravdu. Ale vždy sa našlo niečo na ponorenie. Stačilo vyčkať na obdobie dažďov, na monzún a podobne.
Aj v tých najsuchších oblastiach sa našli aspoň menšie vodné zdroje!
Tak či tak, aj tam sa ľudia sporadicky kúpu. A krst sa môže diať v hocijakej vode aj doma vo vani!
Tu ide opäť o symboliku akoby ponorenia v smrť predošlému spôsobu života, a vyjdenie z danej vody/akoby očistenie, čo predchádzalo krstu/ zas poukazuje na novosť života, .... na novej ceste.
Historické dôkazy určite poukazujú na to, čo som napísal. Ale aj biblické, .... napríklad Kornélius , .... dozorca väznice s rodinou, ..... eunuch z Etiópie, a ďalší ,...... sa určite nedali pokrstiť v Jordáne.
A ak dnes/ale i v minulosti/ niekto žije ďaleko od rieky Jordán, a na inom kontinente, tak musí cestovať do Izraelu?
Na to by už tí väčšinou chudobní mali?   
                           


104.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 11. 2020, 16:35 avatar
Ondrej, všetko RKC pokazila?
JA si myslím, že pálenie bosoriek a predávanie odpustkov bolo dobré. Či?     


105.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   23. 11. 2020, 16:37 avatar
Akože Ti papier odpustí hriechy?


108.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 11. 2020, 16:42 avatar
Nie obyčajný!!! Napr. modrý papier ti odpustil aj keď si bol pozitívny.  


107.
označiť príspevok

peter67 muž
   23. 11. 2020, 16:38 avatar
Lebo keď upálil bosorku, ktorá privolávala krupobitie, tak už krupobitie prišlo od Boha a nie od bosorky.


141.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 11. 2020, 22:00 avatar
Ja som tu bosorku nevidel ako vedel by som jej aj iný trest dať . Ale ak bola moc škaredá tak asi to bolo primerané . Veď čo s ňou ?


139.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 11. 2020, 21:58 avatar
104 : Peter, protestanti zahubili 3 násobné viac čarodejníc ako katolíci


121.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:10 avatar
102, ..... alebo ako pokazila JEDINEČNOSŤ Boha?!  A prišla s pohanskou triádou!  
Nuž kto by veril duchovnej smilnici a niečo od nej prijímal? Iba nerozumný človek!   
A tak modlárstvu STOP: 


135.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   23. 11. 2020, 21:32 avatar
102 : Možeš tvrdič čo chceš, Biblia svedčí proti tebe, pretože pravá Božia cirkev nekáže všade inak, a to vy protestanti robíte, a preto u vás účinkuje diabol. Cim skorej si to Ondrej priznáš, tým lepšie pre teba.

Ja nie som fanatik, ktorí je slepý voči všetkému čo mu nepasuje, nemám problém uznať modloslužbu v Assisi, snažím sa súdiť spravodlivo.... Ale ty Ondrej, si zaslepený fanatik, pretože hocijaku velkú herézu v protestantizme si schopní odignorovať a zľahčiť. Súdiš ako nespravodlivý sudca.     


140.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   23. 11. 2020, 22:00 avatar
tomas ja ta nechcem sudiť, ale už len nejaky rozhovor medzi nami vypada ako sudenie.....Ty si katolicky rebel a ides nam tu mudrovat o tom, že protestanti nie su jednotní, a teda ježiš je klamar.. Vypada to tak, že aj v RKC nie ste jednotní....Niektorí dokonca povazujete papeža za heretika.....ved to je do oci bijuce...ale to berieš ako samozrejmost.....Mas to domotané....protestanti su tí ktorí nachadzaju tu uzku cestu...je to proces...aj ked nie su jednotní vo vsetkom....Proste krestanstvo sa vdaka protestantom navracia na pociatok.....V RKC to už možne nie je....


143.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   24. 11. 2020, 14:32 avatar
140:
RKC jednotná je a vždy bola, pretože mi máme len jeden katechizmus, jedni dogmy a KTOKOLVEK sa nedrží dogiem je mimo jedinej Cirkvi, preto aj súčasná RKC je mimo cirkvi, aj pravoslávni keďže sa nedržia jedinej apoštolskej vierouky. Mi katolíci verní apoštolskej Tradícií máme teda len jednu vieru a prikázania, a nemáme stovky rôznych vierovyznaní ako majú protestanti.


122.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:12 avatar
101, ..... zatiaľ sme sa dopracovali k tomu, že v RKC určite nekáže!  
A klamú iní, .... tí, ktorým sa viac páčia pohanské poučky ako SLOVO Boha!   


124.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:17 avatar
98, ....... OK, Tomáš má pravdu!
Inkvizícia, upaľovanie .... bolo len také rodinné posedenie, rodinná grilovačka na dnešný spôsob.  
Asi vtedy ešte nemali drevené uhlie? 
A tak a len utužovali rodinne vzťahy!
Malo to len ten háčik, že to "ohnisko" strašne kričalo a rušilo rodinnú idylku!   
Tomáš, koľko ti šaňo rožkatý  platí na hodinu? Alebo si platený podla úkolu?


125.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:19 avatar
85, .... aj katolícke cirkvi učia inak!
Iba jedne cirkev, organizácia, spoločenstvo je jednotné po celom svete , .... a to JS !!! 


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 16:42 avatar
40, .... potom sa ešte očistiť od iných dogiem, ... od viery v trojjediného Boha, .... od pekla, ... nesmrteľnej duši a mnoho iného!
A to nehrozí! Očistiť sa môžeme tak, že vyjdeme z Veľkého Babylonu! Boh to očisťovanie koná iným spôsobom. A tomu sa treba podriadiť, ak chceme mať jeho schválenie.    


43.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 11. 2020, 16:47 avatar
Radšej keby ste očisťovali svoje duše.


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 17:45 avatar
43, ..... už mrzne a , to čistenie duší nechám na jar. 
Ja trubiroh, ..... však ja mám bezdušové pneumatiky! 
Tak aspoň kolesá, pneumatiky umyjem! 


44.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 11. 2020, 17:04 avatar
trojjedinosť je v poriadku, na tom sa zhodnu vsetky krestanske zbory si myslím...nesmrtelnost duše to samé...a zivot v zatratení tiež....
Ucenie slobodomurara Russela sa zjavilo ako démon...to nebolo vyjdenie z Babyona....Vyjsť z Babylona mohli akurat byvali clenovia RKC


66.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 11. 2020, 17:56 avatar
teraz bude Shagara špekulovať, kedy vlastne vysli jehovisti z Babylona.....   


69.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:57 avatar
Nikdy nevysli stale su tam a pekne krasne tam ostanu pokial bude kristus michael 
Súhlasí ondrej61


119.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   23. 11. 2020, 18:05 avatar
Ak sa na tom zhodli všetky kresťanské zbory, tak čo sú potom SJ? Tí sa tiež krstia ponorením!!


46.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:09 avatar
42Hlavne sa ocistit od dogmy Kristus michael


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 17:15 avatar
Ked sa z toho všetkého čo tu píšete očistíme, zostane z nás vôbec niečo?  


48.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:16 avatar
47 Podla toho co tym myslis ,


49.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 17:18 avatar
No lebo tu čítam samé príspevky že "Hlavne sa očistiť z toho"... a "z iného" atd... tak toho bude nejak moc, nie?


50.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:19 avatar
Tebe to moze byt jedno Nadja , ved Bozie veci niesu ti blizke ,, ci ?


51.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 17:20 avatar
Môže, môže... ale vy mi nie ste jedno


52.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:22 avatar
A co mas v plane s nami urobit ?
Súhlasí ninka


53.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 17:24 avatar
Mam v plane mať vás rada
Súhlasí -era-, ninka


54.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:26 avatar
Takze ty to mas v plane ?
No pekne si sa vyfarbila ,
Som si myslel ze Nas mas rada uz ,,,,   
Súhlasí ninka


57.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 17:43 avatar
To predsa nič nehovorim o tom, čo je teraz... ale o tom, čo bude v budúcnosti   


61.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:45 avatar
Ked mas v plane je jedno ci minuly cas alebo buduci
Súhlasí ninka


62.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 17:48 avatar
No veď to, ... (mala som vas rada, mam vas rada, a ) mám v pláne mať vas rada (aj nadalej )   
Súhlasí -era-


63.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:49 avatar
Neklam , pisala si ze to mas v plane ,     
Súhlasí ninka


64.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 17:51 avatar
Veeed to tu potvrdzujem, s dodatkom a aj preddatkom...  


67.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:56 avatar
Mas nas na haku ja viem , 


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   22. 11. 2020, 17:58 avatar
Ja nemam nijaký hák, naozaj... ani len na ryby... malinký háčik, nič.
Súhlasí djjaro


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 17:42 avatar
46, ..... od toho sa nedá očistiť, .... nakoľko Božie slovo je pravdivé a tak to musíme akceptovať.
Ak už očistiť, tak od niečoho iného:scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


56.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:43 avatar
Ojebovat mozes kohokolvek
Ale Mana Slovo urcite nie
Pisem ti
Poznam OSOBNE michala AJ KRISTA


58.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:43 avatar
A radim ti vyjdi z Babylonu kristus michael ,


59.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:44 avatar
Ale ked ty sam nechces Nech sa paci tvoja vec ,


65.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:54 avatar
Nech sa mu klanaju vsetci anjeli bozi
Teda paradne ovladas SLOVO -michal nebol bozim anielom ?
Ale ved je anielom ale je aj kristom ,
              
Komu ze Boh prikazal nech sa klanaju? ved anielom ,,,
A terazky michal sa poklonil sam sebe ?    


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 18:03 avatar
65, .... a čo tým chcel básnik povedať? Aj ja sa pokloním s radosťou Ježišovi, ...... ale uctievať budem len jeho Otca!
Pozri si to slovo - PROSKYNEO, ...... a prídeš na niečo. Pavol sa klaňal kráľovi , ked bol vo väzení a čo ho uctieval? 
Michael je "knieža", .... "knieža pokoja" a "Pánov anjel", ako to priznávate aj vy!  
A Michael sa klania len Otcovi!
To iba pri viere v trojicu by sa klaňal sebe samému!  Máš to trošku pomýlené, ale dobre! 


73.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 18:08 avatar
Ty sa klanias tomu co nepoznas ,,,,,
Michalovi sa chces klanat ? ved michal nieje kristus
Ned nebudes sa nikomu klanat ,


74.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 18:09 avatar
Mna nemusis chytat za slovicka
Ved ti davam na znamost
Poznam ich osobne a su dvaja
Michal je michal a Kristus je kristus ziadne michal kristus


75.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 18:09 avatar
Ale radsej ta necham v babylone
Ked sa ti tam paci , nech sa ti paci ,


76.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 18:20 avatar
Pamataj Tomu ktoremu sa klanias JE TI PANOM AJ BOHOM


118.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:04 avatar
74, .... Ok, tak sú dvaja vodcovia anjelov!  
A ako sa volal Ježiš, predtým ako prišiel na zem?
Volal sa ...."Kto je ako Boh", .... len je o niečo nižší od neho? 


45.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:07 avatar
Jehovisti su tiez v Babylone


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 11. 2020, 17:57 avatar
45, .... nie, ........ oni vyšli z neho! A postupne z neho vychádzajú ďalší!
Pretože ako čítame v danej kapitole, prečo máme vyjsť z neho: ....... "aby sme nemali účasť na jeho hriechoch a nedostalo sa nám z jeho rán".  


144.
označiť príspevok

djjaro muž
   24. 11. 2020, 17:04 avatar
68, Pekne ste v Babylone a to v takom ze sami seba sudite ze ste spravodlivy a idete len podla praveho poznania,,,
Ale daj si otazku ci mas OZAJ prave poznanie


70.
označiť príspevok

djjaro muž
   22. 11. 2020, 17:58 avatar
Ty sa pekne staraj o krista michala a neojebuj duse ziveho slova


95.
označiť príspevok

Myslitel
   23. 11. 2020, 11:36 avatar
Cirkvi su viacere, a nie kazda z nich je Kristovym duchovnym telom..
Katolicka institucia nou urcite nie je.
Clovek by musel byt slepy, hluchy a ignorantom historie aby oznacil RKC za Kristovo telo.
Jezis povedal, podla ovocia rozoznas falosnych prorokov.
Rimska cirkev ukazala mnoho trpkeho ovocia.
Francuzky statnik Baron DePonnat (1940) to vystihol dobre ked povedal:
"Rimska cirkev sa zrodila z krvi, valala sa v krvi, zahanala svoj smad krvou, aj jej cela historia bola pisana krvou".

Papezov Rim, jeho historia, bola plna brutalneho mucenia, kynozenia, hromadneho zabijania a nasilneho konvertovania.
Este aj kruty mohamedani ktori vynikali v podobnej brutalite, krutili hlavami nad tym, co su schopni robit katolicky fanatici svojim tzv. "heretikom".
RKC dokonale splnila znaky falosnej cirkvi o ktorej varoval samotny Kristus aj apostoli.

Od svojho pociatku, odkedy cisar Konstantin dal papezovi kluce od Rima, odvtedy sa RKC stala nabozensko-politickou organizaciou, nie Kristovym telom.
Dovtedy prenasledovana Rimanmi, sa zrazu skrz politicku moc jej danu rimskym cisarom, stala prenasledovatelom kazdeho kto s nou nesuhlasil.

Ako moze clovek ignorovat Kristovo posolstvo a tvrdit ze takato politicka organizacia reprezentuje Krista?
HANBA na takeho cloveka.

Nabuduce pred tym nez pojde taky clovek do kostola, nech si precita Zalm 115, ked vobec ma Bibliu doma, a nech potom porovna svoju cirkev s tym co sa tam pise.
Kostoly plne modiel a mrtvych kosti.
Vraj v kazdom kostole kde sa kona omsa, maju kosti nejakeho svateho pod oltarom.
Bud priamo pod alebo v nejakej miestnosti priamo pod nim.
V niektorych kostoloch maju zabalzamovane zhnile mrtvoly na ukazku von pri oltari, pre veriacich aby ich uctievali.
Modlia sa pri nich, klacia pri nich, bozkaju ich.
Ved to hranici s chorobnym pohanskym fanatizmom, nie s ucenim Krista.
Zvratena tradicia. Toto ma byt reprezentantka Kristovho tela? Uctievat zhnite mrtvoly svojich akoze svatych?
Kristus takej cirkvi nie je Kristom Biblie.

Jeho Cirkev v ziadnom pripade nie je taketo zvratene uctievanie mrtvol ako toto:

Katolicky biskup Filipe Neri Ferrao uctieva mrtvolu svateho:
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Odporne kazdemu zdravemu rozumu.:
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Dalsi biskup uctieva mrtvolu svojho svateho:
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nevinne vyzerajuce sochy katolickych svatych, Chrysanthus a Daria:
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

dnu v ich hlavach je toto odporne fanaticke dielo, - ich lebky:
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Zabalzamovana mrtvola katolickej svatej Lucie v Taliansku
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
A jej naozaj odporne zhnite nohy stare vraj 1700 rokov.
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Katolicke deti sa ucia ctit si jej "svate" papuce:
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Mrtvola svatej Lucie na verejnosti:
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Chore!

Papez Bendikt klaci a uctieva lebku svateho Wenceslava.
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Svaty wenceslav v plnej krase:
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Arcibiskup a svaty Wenceslav.
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Katolicky arcibiskup sa poklonil pred krabicou v ktorej je zhnite srdce mrtveho John Vianney v UK.
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tu je toto prekrasne zhnite srdce:
ivarfjeld.files.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ako a preco vobec vyberat srdce von z mrtvoly a po starocia ho nosit v bedni?
CHORE!
A toho by som tu mohol dat daleko viac.

RKC je morbidna sekta plna tradicii nemajucich nic spolocne s Kristom. Ved este aj Krista stale nosia mrtveho, zmrzaceneho a zbiteho na krizi.
Satan musi mat radost, vidiet symbol jeho vitazstva po celom svete.
Katolici takeho Krista slepo nosia dodnes.
I ked Pismo jasne pise, ze Kristus bol vzkrieseny a zije po boku svojho Otca.
Nie nadarmo sa v Pisme tiez pise, neurobis si podobizen nicoho ani nikoho aby si ju uctieval.

Takze ktora cirkev robi hanbu Kristovi po celom svete?
================================
Súhlasí stefan 5, ondrej61


96.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   23. 11. 2020, 12:05 avatar
Presne tak to je.
Ale ľuďom zaslepeným od lesku nakradnuteho bohatstva pohanskej smilnice sa to vysvetliť nedá


97.
označiť príspevok

0svietený muž
   23. 11. 2020, 12:07 avatar
Každá cirkev, každá sekta je parazitom na viere ľudí v Boha.


117.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:02 avatar
95, ..... "Kristus nie je rozdelený" a aj preto tu na zemi má len JEDNU CIRKEV !!!       


116.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2020, 18:00 avatar
97, ..... tak ako môžeš spoznať Boha a presne konať jeho vôľu?
Ak by to bolo len na nás, jednotlivcoch, tak svet by bol ešte viac rozdelený a chaotickejší, problematickejší!   

              
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:41,  7) hej, to v šestke sú takí pipiškovia. .. *21 .. ale oni normálne keď vyrastú tú...
dnes, 13:40,  tomas, však ti Patrik vysvetľoval, že dogma "Mimo cirkvi niet spásy" stále platí....
dnes, 13:36,  attis, máš na mysli takéto pudy /pricapím o slonoch/: "V období sucha sa črieda...
dnes, 13:35,  19) myslíš ironicky? Lebo mečiarizmus bol neskôr fakt zavrhovaný, aj uznávaný politológ...
dnes, 13:33,  73- už si nepamätám čo to bolo, ale bola to nejaká malá motorka. Narazil si koleno, ani...
dnes, 13:33,  Petrův nástupce: Církvi se nikdy nevedlo tak dobře jako nyní Pápež František:...
dnes, 13:33,  konečne slušný príspevok
dnes, 13:33,  7., 9. Aj takýto názor je však len jeden z viacerých. Povedzme "náboženský...
dnes, 13:32,  ..ten Lasica bol fajn, nehovoril iba sladko, ale aj to konal .. Rada od starkého je vždy súca....
dnes, 13:29,  len sa divím takemu Astaxovi, Kleinovi.....ti su radšej ticho
dnes, 13:29,  Sektari ondrej a tomas...alebo jeden a ten isty tu hra trapne divadlo ???
dnes, 13:28,  28. -era- ešte aj na Dfku rozlišuješ kto je ti viac sympaticky . a do koho rypes a do koho nie...
dnes, 13:28,  Nadja, našli sa viaceré osady, ktoré vyzerali podobne ako osada staviteľov asi najstaršieho...
dnes, 13:26,  44. aky egoizmus , ak niekto nevychováva svoje biologické ale cudzie dieta.
dnes, 13:24,  151) Chcel som len poukazat na to,ze moralka cloveka,sa znizuje -v pomere medzi vztahom ludi,ku...
dnes, 13:23,  som rád tomas, že to píšeš....
dnes, 13:17,  94- áno, v hrubom sa to kryje s tým, čo som vedel. Väčšina médií a to hlavne tie...
dnes, 13:15,  Exactly. Gény, do ktorých si začíname myslieť, že vidíme, ale v skutočnosti nevidíme...
dnes, 13:14,  Patrik, neodbocuj, a pusti sa priamo do vysvetľovania dogmy Florentskeho koncilu, ako to vtedy...
dnes, 13:12,  Ľudia stále potrebujú bojovať. A keďže ich nebaví bojovať proti svojim vlastným zlým...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je ako diamant - tvrdý, ale krásny.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(350 203 bytes in 1,723 seconds)