Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Haščák dal zabiť Kuciaka, hovorí exsiskár Forisch

24
reakcií
413
prečítaní
Tému 8. novembra 2019, 10:15 založil Thomas Anderson.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   8. 11. 2019, 10:15 avatar
ROZHOVOR Pôsobil v Slovenskej informačnej službe, odkiaľ sa posunul do súkromnej sféry. Prezentuje sa ako lovec gaunerov, no jeho kritici ho označujú za konšpirátora a závadovú osobu. Jedna vec však pri Pavlovi Forischovi nepochybne platí – finančnú skupinu Penta nemá rád.

Pán Forisch, kto ste?

Som bývalý príslušník SIS, ktorý teraz na voľnej nohe pod občianskym združením Prinášame nádej odhaľuje trestnú činnosť. Začali sme Kočnerom a Bašternákom, pokračujeme Pentou a Haščákom.

Čiže sme hľadači pravdy, podávači trestných oznámení, odhaľujeme tu trestnú činnosť a dokladáme ju pomocou trestných oznámení aj s dôkazmi.

A tomu máme veriť?

Tomu musíte veriť. Viete niečo iné, čo by som bol?

Kde je váš záujem?

Môj záujem je v prvom rade pri Marianovi Kočnerovi, odhaľovať tú jeho trestnú činnosť, pretože nás s kolegom pripravil o peniaze pri jednej zálohe na byt.

Ako?

Kolega to opisoval v nejakých reláciách, mali sme od neho niekoľko bytov, čo sme kupovali. Neskôr sa predali a na jeden z nich som si vtedy požičal od kolegu peniaze. Odišiel som do zahraničia a on musel bojovať s Kočnerom, aby dostal tú zálohu späť.

Keďže nekonal, teda nechcel to vrátiť, a keď vrátil, tak len časť. Tak sme sa rozhodli, že mu nakopeme riť.

Prečo ste sa vôbec rozhodli s Kočnerom obchodovať?

Nie s Kočnerom, my sme obchodovali s firmami, za ktorými stál Kočner, to sme ale vtedy neriešili.

To ste mali toľko peňazí z SIS, aby ste si kupovali byty?

Hej, to boli hypotéky hlavne.

Koľko zarábal taký agent SIS?

To vám nemôžem povedať, ale to boli najmä hypotekárne úvery. Ešte aj na tú jednu zálohu som si musel požičať od pána Žiarana.

Váš konflikt teda spočíva v tom, že ste sa kvôli týmto bytom pohádali s Kočnerom?

Hej, vyslovene kvôli nevráteniu zálohy.

To znie ako taký detail. V rámci všetkého, čo sa tu deje…

Nejako to začať treba. Kuciaka riešime tu, ale to sa stalo až potom. To bol rok nejak 2008. Tam bola vražda Valka, to je tiež jedna vec, o ktorej sa veľmi nehovorí.

Hovorili ste teraz nedávno o Pente, Nicholsonovej, Sulíkovi, Lipšicovi. Zabásli vás a vyšla Gorila. Nahrávku ste vydali vy?

Nie.

Kto ju teda vydal?

To sa treba spýtať toho, kto to vydal. Aj keby som to vedel, tak vám to nepoviem, môže to byť predmetom nejakých spravodajských hier. Ani touto informáciou nedisponujeme, resp. ani nemôžem poskytnúť nič, čo by som vedel ohľadom Gorily, lebo sa to týka mojej spravodajskej činnosti.

A to je náhoda, že vás zobrali a potom to vyšlo?

Náhodička náhody.

Také náhody sa dejú?

Evidentne áno.

Dobre, čo si myslíte teda o tom publikovaní. Prečo to vyšlo?

Lebo nás zabásli? To sa nevylučuje, že sme to nevydali my, a bolo to preto. Je to druh spravodajskej hry a jedného dňa by to malo ísť aj tak von. Takto aspoň každý pochopí, že nás môžete zavrieť aj na tisíc rokov a sú tu ďalší ľudia, ktorí budú konať v prospech spravodlivosti.

Boli tam extrémne závažné obvinenia, drogy, vydieranie a teraz ste vonku. Potvrdilo sa z toho niečo?

Veď to bola zahratá vec.

Vám nenašli drogy?

Nie, našli to nejakému Vasovi, čo je nejaký 20-ročný chlapec, nevieme ani kto to je. Býval u našej susedy, prenajal si tam izbu cez Air bnb, cez tú stránku, asi týždeň predtým, a zrazu sa tam objavili, podhodili tam drogy. Lenže si asi neuvedomili, že my už v tej bytovke nebývame, takže aj keby robili čokoľvek, tak by nám to neprišili.

Takže podľa vás sa vám policajti snažili podhodiť drogy?

Nie, nám sa tam zjavila osoba, ktorú nikto nepoznal, s drogami. Tak, inak nám to nevychádza, keď si niekto prenajme izbu a zjaví sa tam s 30 gramami trávy…

Váš spolupracovník?

Nie, normálne susede v dome, kde som kedysi býval ja, ale už tam dlho nebývam a ani kolega. Takže časovo im to trošku nevyšlo. A už nám to nemali teda ako prišiť. Lebo inak mi to nevychádza.

Ten chalan údajne ani nevedel, čo má v tom sáčku, čo niesol.

Takže polícia podhodila drogy susede?

To hovoríte vy. On tam začal bývať, lebo ona prenajímala izbu. Normálne si objednal izbu, začal tam bývať a so sebou mal nejaký balíček. A v čase, keď tam došla polícia, keď vtrhli do jej bytu, on tam bol a ten balíček mal pri sebe.

Aspoň podľa toho, čo vieme. Toho človeka nepoznáme a nikdy sme ho nevideli.

A prečo vás teda zatkli v tom momente?

Lebo 19-tého je konkurzný súd, posledný, ktorý podľa všetkého Penta prehrá. Iný dôvod nie je, novinársky nám to už spravili pri iných konkurzoch, že týždeň alebo dva pred konkurznými súdmi vždy o nás vyšiel nejaký článok.

Samozrejme, bolo to tiež o vydieraní a všade sa spomínalo, že som bol namočený vo Valkovej vražde, pritom to píše tá pomätená pani, ktorá evidentne podľa Kočnerovej Threemy bola jeho otrok. Tak to je jediný dôvod: diskreditácia, kriminalizácia, likvidácia.

Diskreditácia nastala tým, že vytiahli prvý prípad – drogy, zbrane. Tie zbrane, ktoré tam sú odfotené sú síce moje, ale napísané na tú slečnu, lebo ja si teraz len obnovujem zbroják.

Na vás teda nič nemajú?

Presne, žiadnu inú zbraň nenašli, nič. Drogy, zbrane, nič, vydieranie… Máme niekde behať so samopalmi vydierať? Už sme párkrát tak odľahčili, že ako by ste vydierali bez samopalov? Evidentne toto niekto zachytil a aplikoval, ale to nevadí.

Takže nevydierali ste nikoho?

Nie, na tejto úrovni? Načo? Nepotrebujem vydierať. Veď my od nikoho nič nežiadame. My dávame trestné oznámenia na základe skutočností, ktoré zisťujeme v rámci toho, že tým, že robíme konkurz, tak sme účastníci konania a tým pádom vidíme všetky dokumenty a všetky tie podvody.

Vy tvrdíte, že Kuciak mal informácie od vás.

Áno, to bolo medializované. Lebo písal o tom, že tam majú lystériu.

Keď sme išli na tvrdo, že sme dávali všetko tomu Kuciakovi.

On sa s vami priamo stretával, vo vašom byte?

Nie, ja som ho raz navštívil, potom sme sa stretli v redakcii a potom sme si všetko len písali mailami a whatsappom.

Ako ste sa naňho nakontaktovali?

Oslovil som ho mailom, lebo on písal o Kočnerovi a bol ten z novinárov, ktorý sa nebál. On bol jediný ochotný o tom písať. Takých nie je veľa. Ani sa vám nedivím, že s tým máte troška problém.

Takže zabijú aj mňa?

Nemyslíme si, ale 100-percentné to nie je (smiech).

Ale povedzte mi, čo dostalo Kočnera do basy?

Zmenky.

A reálne, čo ho dostalo? No predsa tlak verejnej mienky. Všetci o tom vedeli, že je podvodník. Tá situácia bola neúprosná a kto to spôsobil? No médiá.

Tým, že uverejňovali správy typu – pozrite sa, čo zase Kočner urobil.

Médiá sú super v tomto...

Áno, keď to uverejnia, no nesmú sa všetci posrať.

Tu nie je záujem uverejňovať niečo na Haščáka, lebo zmenky sa použili na to, veď ja som odovzdal tú nahrávku, kde mi Kočner povedal, tesne, možno týždeň dva tri pred zatknutím ma požiadal, či nezrazím toho Rajtára a chcel zdiskreditovať Kyselicu.

A vtedy mi on povedal jednu zásadnú vec, že keby kauza zmenky, nevyšla von, tak to celé dokončia, lebo on sa dohodol s Haščákom, že to strelia Číňanom. Ale dohadovali sa aj s Markízou, lebo z dvoch miliárd korún treba potom zaplatiť dane, keď on to potom zoberie…

Preto Lipšic sedí pri Šantovi stále. Vlastne on je prokurátor a zástupca Markízy sedí pri ňom? On má sledovať ten priebeh, aby nešlo toto von. On to teraz nenatrel, ale mne to povedal na rovinu. Dve nahrávky boli (Kočner, Kyselica, vražda, ešte niečo (?) a oboje zmizli z generálnej prokuratúry. Aj z NAKY aj zo SISky. Zovšadiaľ zmizli, to je aká pravdepodobnosť?

A vy ich nemáte?

Nie, všetko čo robíme máme len do určitého štádia a potom sa to zlikviduje, alebo schová. Ale teraz, keď ich vytiahnem, tak znova idem, a ja sa tiež nenechám zabiť, takže ich jeb*m a aj celý tento štát.

Takže chceme dokončiť túto vec, vrátiť ľuďom nemocnice, zobrať ich Pente.

Je podľa vás Kočner konečný zadávateľ vraždy Kuciaka?

Nie. Je to Haščák (šéf finančnej skupiny Penta, pozn. redakcie). Kočner vykonal, možno sa aj raz potvrdí, čo sme povedali v jednej relácii…

A prečo by to chcel spraviť Haščák, veď Kuciak písal primárne o Kočnerovi.

Nešlo tu o písanie. Písanie bola jedna vec a druhá vec bola, že to bol dobrý spôsob, ako sa zbaviť Kočnera, keďže on (Haščák, pozn. redakcie) sa Kočnera zbavoval. A to mohlo slúžiť na ten prevrat. Aby urobili prevrat, to je celé. Budaj to v jednom rozhovore povedal najlepšie, že keď netečie krv, nemôže byť revolúcia.

Prečo by tu robili prevrat?

Načo budete zabíjať niekoho, kto písal o Kočnerovi. O ňom už napísali všetko. A teraz začal písať o Pente. Čo je väčší problém? To čo písal, alebo to, čo bude písať?

Takto sa bránil aj Kočner, že pozrime sa na to, čo bude písať a potom sa všetci upriamili na Vadalovcov.

Ale ten článok bol už celý hotový, aj keď vyšiel po jeho smrti. Ale čo chcel písať, to je podstatné. A pozrime sa, kto písal tiež o Vadalovcoch, penťácke noviny, všade, aby tam neboli tie otázky…

Denník S o reakciu požiadal aj Jaroslava Haščáka. Po zaslaní odpovede ju doplníme.

— Peter Števkov

denniks.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   8. 11. 2019, 10:52 avatar
Veľmi silné slová. Ďalšia aféra, alebo len prázdne reči a machrovanie? Podľa Forischa dal Haščák zabiť Kuciaka, pretože začínal písať o Pente. Chcel, aby to vyzeralo na Kočnera a chcel tým vyvolať revolúciu. To sedí s tým, čo povedal, že chce zničiť Smer. Tak uvidíme, ako to bude pokračovať.  


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 11. 2019, 18:09 avatar
exsiskár Forisch bude asi najdôverihodnejším svedkom                 

Minimálne ako denníks.sk               

Zo žumpy do žumpy     

Už sa tu prehustuje denníkov hlavých púohlavných najhlavnejších dennikovs a iných žump


5.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   8. 11. 2019, 19:24 avatar
Zas len kecáš, ako vždy. Najväčšia žumpa si ty.  


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 11. 2019, 18:12 avatar
Keď si dobrý, tak si dobrý

V tomto egocentrickom podtatranskom svete je malosť veľkosťou a naopak.

Nezabúdaj na sebavedomie, upozornili ma chlapi v krčme. A ak chceš byť úspešný, pridaj k tomu samoľúbosť a drzosť.

Smutne som prikyvoval: dobré rady prišli neskoro. Pred niekoľkými dňami ma oslovil istý denník s anketou, téma – povinné čítanie. Občas som trochu spisovateľ, väčšinou vášnivý čitateľ, tak sa mi to nezdalo podozrivé. Poctivo som premýšľal o otázke, ktoré knihy by mali byť povinné.

Samozrejme, žiadne. Lebo žiadne. Nič nemá byť povinné. Predstavil som si situáciu autora povinnej literatúry, najmä nejakého ešte živého: asi nie je terno byť predmetom sústredenej nenávisti študujúcej mládeže. Napokon som však dal dokopy pár tipov, Dostojevskij, Kafka, Kerouac, Sorokin, nech nepôsobím ako sabotér.

Iný respondent k výberu pristupoval zodpovednejšie. Z ankety sa predsa dala vyťažiť drobná služba manželke, pajtášovi či rovno sebe samému! Aj keby tá služba mala byť medvedia.

A tak známy bard Feldek prezradil, že existujú diela, ktoré sú kvalitné a atraktívne zároveň, napríklad od „borcov ako Joseph Heller alebo Ľubo Dobrovoda“. A prečo nie? Ide o jednu ligu, jednu činnosť, o písanie akýchsi kníh, tak aký problém? Aké ďalšie rozlišovanie? Aký hodnotový rebríček? Takto vybratá dvojica „borcov“ je dokonalým príkladom absurdity, ako vystrihnutej práve z Hellerovej Hlavy XXII. Tým je šikovne podčiarknutá kvalita jedného z borcov, no a druhý – kamarát – ten sa zvezie.

Medzi „skutočné klenoty slovenskej literatúry“ pán Feldek potom ešte zaradil aj prózy Oľgy Feldekovej a svoj vlastný román – možno preto, že napísal len jeden, a tak nečudo, že ho má veľmi rád.

Skrátka, keď si dobrý, tak si dobrý. A keď niekto nevie, ako veľmi si dobrý, upozorni na to. Vyzdvihni sa, nik to za teba neurobí. Najmä ak si to nezaslúžiš. Ba práve vtedy musíš kričať najhlasnejšie a ukazovať na seba prstom. Z literátov všetkých čias do povinného čítania nominuj seba, manželku a kamaráta. Ak sa pri tom predsa len aspoň trochu začervenáš, zamaskuj sa Rudom Slobodom – aj to bol síce kamarát, ale úroveň jeho kníh je na svetelné roky vzdialená všetkým malkáčom i velkáčom tohto egocentrického podtatranského sveta, kde malosť je veľkosťou a naopak.

Ty, mládež, sa však nenechaj znechutiť. Ty čítaj! Ale len keď chceš. A len tých borcov, čo stoja za prečítanie, lebo času nie je nazvyš.

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   8. 11. 2019, 20:08 avatar
To je dobré, s tou malosťou. Ako v tej galérii, kde vystavili skvosty autorov zo ZOMRI. Malý človek vie nasrať veľký počet ľudí. Bravo!  


7.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   9. 11. 2019, 08:46 avatar
Kto vam to ma povedat ak nie byvali S.I.S kari ktory sa nedali skorumpovat. Tiez hakl Bavolar pavlik bobekova jana tekely
A maju v sebe bojovneho ducha slovana a aj napriek tomu ze su jednou nohou v hrobe chcu pomoct v spravodlivemu a cestnemu slovensku. V mojich ociach su to hrdinovia naroda a kazdemu treba postavit bustu v zivotnej velkosti.


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 11. 2019, 09:22 avatar
Ty nemáš oči ale dva bobky


9.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   9. 11. 2019, 11:02 avatar
Kasafran to sem dával ešte v apríli, od tej doby sa to veľmi nepohlo. Forish hovorí, že Kočnera dostali do basy médiá, pretože stále písali o jeho kauzách, až to policajtov nasralo a zavreli ho. Niekedy mám dojem, že policajti robia len to, čo im povedia novinári. Takže podľa tohto princípu by mali dostať aj Haščáka. Ale jeho tiež môžu zavrieť iba za nejaké podvody. Ibaže by sa nejaký svedok osmelil a začal svedčiť. Podobne to bolo aj s Černákom, najprv len také nevinné zadržanie a potom sa to začalo sypať. Policajti stavili všetko na jednu kartu, všetkých pustili, okrem Černáka. Lenže Haščák je oveľa mocnejší než Černák, takže to bude tvrdý oriešok.  


20.
označiť príspevok

the X žena
   9. 11. 2019, 20:36 avatar
9. ako vieš čo sem dával kasafran v apríli?!? ved ty si novo registrovany nick predsa alebo si klamár . spravíme témičku o klamstvách , ako klameš ze si práve novo registrovany diskutér a ojebávaš celé fórum ?
a tvoje dristy majú tiez hodnotu úchylneho klamára . a nechci mi tvrdit ze si lustroval kasafranove témy
Súhlasí zaktmcy


21.
označiť príspevok

zaktmcy
   9. 11. 2019, 20:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 11. 2019, 20:42 avatar
Ako klame Kiska, Čaputová, Truban, tak klamú aj americkí trollovia.
Súhlasí Thomas Anderson


23.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   9. 11. 2019, 21:20 avatar
Ja nemôžem za to, že si zahamovaná a po ôsmich rokoch sa nevieš orientovať na fóre.  


24.
označiť príspevok

the X žena
   9. 11. 2019, 21:36 avatar
23. ty sa vzdy tak jebnuto prezradíš .


25.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   9. 11. 2019, 21:40 avatar
Áno, priznávam sa, som Boris, stačí?  


10.
označiť príspevok

gabriel pb
   9. 11. 2019, 11:08 avatar
janko kuciak sa chcel zo slovenska odstahovať, nafingovali jeho vraždu takto, dali mu lieky na spanie, tajná služba ho uniesla do zahraničia, potom prišli filmári, dali do domu figuríny 100% kópie človeka, krv a nábojnice a potom prišli fotografi, chceli overiť, či všetko zapadá ako doska na záchode a nakoniec prišla polícia a začala riešiť udajú novinársku vraždu


11.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   9. 11. 2019, 11:13 avatar
To je tiež jedna z možností, aj keď si myslím, že málo pravdepodobná.


12.
označiť príspevok

gabriel pb
   9. 11. 2019, 11:16 avatar
je potrebné uveriť realite, najskôr pochopíš realitu, ak si začneš kupovať kakaové mlieko v modrom obchode
Súhlasí Thomas Anderson


13.
označiť príspevok

zaktmcy
   9. 11. 2019, 11:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   9. 11. 2019, 11:29 avatar
Ahoj Fotón, čo máš nového?  


15.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 11. 2019, 11:37 avatar
nickname?


16.
označiť príspevok

zaktmcy
   9. 11. 2019, 12:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

the X žena
   9. 11. 2019, 12:04 avatar
16. cool  


18.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   9. 11. 2019, 14:25 avatar
Tak to je výborné, rád si prečítam tie komentáre. Nasadil si latku vysoko, držím palce.  


19.
označiť príspevok

zaktmcy
   9. 11. 2019, 14:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(100 099 bytes in 0,453 seconds)