Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Harabina nepustili k politickým väzňom R. Vaskému a M. Daňovi

33
reakcií
190
prečítaní
Tému 9. januára 2020, 13:56 založil hokejis.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
17. 01. 2011
69
09. 02. 2014
22
17. 07. 2011
41
 
 


1.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 1. 2020, 13:56 avatar
Štefan Harabin sa pokúsil navštíviť politických väzňov Rudolfa Vaského a Martina Daňa. Na rozkaz riaditeľa väznice Mrg. Jána Rusa nepustili Harabina na návštevu.

www.mojevideo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2020, 14:01 avatar
Náš víťaz prezidentských volieb minister spravodlivosti mečiarizmu nevie , že občan musí mať pri sebe občiansky preukaz pri návšteve väzňov . Hnoj


3.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 1. 2020, 14:09 avatar
Edo ty náš obhajca totality Harabin mal občiansky


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2020, 14:20 avatar
Nemal občiansky klameš ako každý deň tak i dnes
Súhlasí Lemmy


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 1. 2020, 14:23 avatar
SSEdo ty klamársky troll a presvedčený boľševik !


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2020, 14:23 avatar
Harabin sa tvári ako bojovník za slobodu slova: Jeho minulosť ho však dobehla

Harabin sa netají, že sympatizuje s konšpirátormi a príchod na súd poňal skutočne veľkolepo na svojom Harabiňáku, v ktorom okrem Rostasa priviezol aj množstvo podporovateľov. Najnovšie sa postavil aj na stranu Rudolfa Vaského a Martina Daňa. Obidvoch zadržala NAKA a obvinila z trestného činu výtržníctva. Daňo je okrem toho obvinený aj pre daňové podvody.

Strenutie sa nakoniec neuskutočnilo, pretože Harabin mal so sebou len kópiu občianskeho preukazu, preto ho do nitrianskej väznice nepustili. Médiám tvrdil, že im chcel dať aj vzorku krvi, aby vedeli, že je to on. Nepochodil.

Rezort spravodlivosti Harabinovi nerozumie

Na Harabinovu avizovanú návštevu zareagovalo aj ministerstvo spravodlivosti. Vyzdvihli prácu Zboru väzenskej a justičnej stráže. To, že chcel navštíviť väznicu bez preukazu totožnosti, je podľa nich bizarné. „Nikto, zdôrazňujeme, nikto, nemá právo takto hrubo porušovať predpisy, už vôbec nie bývalý minister spravodlivosti a sudca Najvyššieho súdu,“ napísalo ministerstvo na sociálnej sieti.

Motiváciu jeho činov rezort nechápe, keďže Harabin sa ako bývalý sudca neustále odvoláva na paragrafy zákonov, ktoré by mal ovládať. „Toto gesto sa inak ako predvolebná kampaň nedá chápať a ministerstvo týmto oceňuje ZVJS, ktoré nepodlieha tlaku rôznych politikov a ich tendenčným zámerom a postupuje vždy, v každom prípade, bez ohľadu na to, o akú osobu ide, na základe predpisov a bezpečnostných opatrení,“ uviedol rezort a poďakoval príslušníkom za profesionalitu. „Minister spravodlivosti Gábor Gál preto dnešné profesionálne konanie príslušníkov ZVJS opäť hodnotí mimoriadne pozitívne.“

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Bijjou


7.
označiť príspevok

Bijjou žena
   9. 1. 2020, 14:47 avatar
LóóóL
Súhlasí Osvietený, Lemmy


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2020, 16:16 avatar
Politický väzeň nie je hovädo čo sa vyhráža vraždením ľudí roxorovou tyčou a popisuje ako po ich deroch bude striekať krv a mozgy a politický väzeň nie je daňový podvodník ktorý odrbal našu krajinu o viac ako 800 000€

Daňo vraj bojuje proti korupcii: Zakladá jednu firmu za druhou, štátu dlhuje vyše 800 - tisíc

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

To je tvoj dvojaký kilometer hakovýSS

O Kiskovi ktorý nedlhuje štatu ani cent píšeš že je daňový podvodník lebo KTAG zle zaučtovala 6000€ ktoré správne preučtovala a zaplatila pokutu 27 000€ čo znie až výpalníckou úžerou .

Kiskova filantropická organizcia dobrý anjel rozdala chudobe viac ako 50 000 000€ sám prezident každý mesiac rozdal svoj 9 000 000€ plat chudobe a to dobrovolne .

Ale ty náš bolševík vidíš len Kisku ako daňového podvodníka i keď štatu nedlhuje ani cent Daňo ktorý dlhuje 800 000€ je politický väzeň a hrdina lebo je taký istý chuj ako ty a ty si sa v ňom našiel súdruh názi .

Kokotavé hovädo komunistický nomenklatur a predseda MO KSS Harabín idiot ktorý ide do basy bez občianskeho preukazu je obeť , lebo ZVJS neporušili predpisy .

Zase robíš ombucmana naj chujom sveta ako vždy . Prejdi pozvolna naobhajobu islamistických vrahov ako včera


12.
označiť príspevok

havran
   9. 1. 2020, 16:27 avatar
Osvietený- si zjavne účelovo a hlboko veriaci , táraš o akýchsi rozdaných 9 milionov, zabúdaš, že otec mastného vlasa bol komunistický inkvizítor v r.1970 a robil čistky medzi učiteľmi a pracovníkmi ONV a mastný vlas sa o 10 rokov neskúr pripravoval na skvelú karieru v KSS. Si ty len hlúpy úbožiačik, ale tebe niet pomoci, lebo tú tekvicu na krku máš do gruntu vydlabanú.


13.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 1. 2020, 16:29 avatar
Edo americkí vahovia spáchali teroristické vraždy.


14.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 1. 2020, 16:30 avatar
Vrahovia !


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2020, 16:36 avatar
už som mal obavu že nevytiahneš v debate o hyper danovom podvodníkovi a recidivistovi a zločincovi Vaskym USA a dočkal som sa prišiel i lapasak Havran poplakat si nad otcom Kisku že vraj bol v tej istej strane ako Havran      


17.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 1. 2020, 16:38 avatar
EDo amíci spáchali bezprecedentné teroristické vraždy v Iraku.


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2020, 16:56 avatar
alah akbar

a Hizballáh spáchal bezpredecentne filantropicke akcošky . Chystal velu islamisticku vraždu a tak išiel do pekla kam aj patril .

Tak ako Ládin či Islamský štát prišiel o hlavu. Bagdádí je mŕtvy, oznámil Trump

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A tam pôjdu všetci teroristi , ktorí sa vyhrážajú nám džihádom .

Tvoji mučeníci


19.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 1. 2020, 16:59 avatar
Edo tiež by si schvaľoval keby bol zabitý americký minister obrany ?


9.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 1. 2020, 16:18 avatar
Vasky a Daňo si dovolilii robiť srandu z politikov a kritizovať ich, dovolili si aj tvrdú satiru a totalitný režim ich väzní


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2020, 16:31 avatar
Predstav si tak vlastne Daňo by za 800 000 daňový podvod nemal sedieť v base ale Kiska by za 0 € dlhu na daniach v base mal sedieť lebo je podvodník . Zaujímavá uvaha v hlave zahoráckeho paka . U idiota Vaskeho ide o recidivistu .

Donekonečna to nepôjde na to prišiel i PAT a MAT

Daňo a Vaský čelia obvineniu za opakujúci sa prečin výtržníctva spáchaný formou spolupáchateľstva

V prípade ďalších dvoch čiastkových útokov tohto prečinu bolo voči Daňovi vznesené obvinenie ako samostatnému páchateľovi a v prípade jedného skutku mu bolo vznesené obvinenie aj za prečin podnecovania. Obvinení sa podľa vyšetrovateľa dopúšťali páchania takýchto skutkov verejne prostredníctvom počítačovej siete.

Daňo je zároveň obvinený za daňový delikt, konkrétne neoprávnené vratky DPH. Vaský bol v lete odsúdený na podmienečný trest za prečin násilia proti skupine obyvateľov a prečinu podnecovania. V roku 2015 v rozhlasovom vysielaní hovoril o roxorovej revolúcii, pričom spomínal zoznam osôb, ktoré majú byť ubité.

www.kosiceonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Aspoň vie hakovýSS čo ťa v skorej dobe čaká za všetko to svinstvo a trestne činy ktoré pomocou internetu páchaš .

Môžete tam s rostasom karty a hrat a pera si leštit


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 1. 2020, 16:20 avatar
A keď píšeš o tých bolševíkoch a hyperkresťanovi

Cyril Bystrík Janík (* 5. január 1952, Liptovská Teplička – † 9. november 1998, Česko) bol politický väzeň stíhaný pre náboženstvo.

Páter Cyril Bystrík Janík OFM v detskom veku osirel. Vyučil sa za vinohradníka a ako hlboko veriaci vstúpil do rehole františkánov

V júni 1985 uňho Štátna bezpečnosť v rámci proticirkevnej akcie „Vír“ vykonala domové prehliadky, pri ktorých sa našla samizdatová, náboženská literatúra a liturgické predmety. Prípad iniciovala ŠtB, ktorá v spolupráci s políciou, pre členstvo v reholi na objednávku režimu, Janíka obvinila z vykonštruovaného trestného činu a dosiahla jeho odsúdenie na viac ako dva roky nepodmienečne.

Podrobnosti o prípade, ktorý bol súčasťou a vyvrcholením akcie ŠtB proti kresťanstvu s označením akcia „VÍR“, boli publikované Ústavom pamäti národa v časopise Pamäť národa č. 02/2007. Okresný súd v Poprade ho najprv oslobodil.

Prokurátor sa však odvolal a Krajský súd v Košiciach vrátil vec okresnému súdu.

Súd znovu za predsedníctva JUDr. Štefana Harabina odsúdil Janíka na 28 mesiacov nepodmienečne.

V odvolacom konaní ho Krajský súd v Košiciach zároveň odsúdil za marenie dozoru nad cirkvou. V roku 1986 bol po odsúdení ako ťažko chorý uväznený. Po zmene režimu v novembri 1989 pôsobil v reholi v Prahe. Pre ťažkú psychickú chorobu opustil kláštor a žil medzi ľuďmi bez prístrešia. Zomrel predčasne vo veku 46 rokov 9. novembra 1998 za dodnes neobjasnených okolnosti. Bol pochovaný na Olšanskom cintoríne v Prahe

Odhalenie pamätnej tabule a čestné členstvo in memoriam
Františkán páter Cyril Bystrík Janík bol prijatý za čestného člena in memoriam Svetového združenia bývalých československých politických väzňov, ktoré podalo návrh na očistenie jeho mena. 6. júna 2010 bola na rodnom dome pátra C. B. Janíka OFM v Liptovskej Tepličke odhalená pamätná tabuľa.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   9. 1. 2020, 16:22 avatar
Edo totaliťáci ktorých obhajuješ aj dnes prenasledujú ľudí za názor


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 1. 2020, 12:59 avatar
LŽIVLASŤ: Harabin klame. Už zasa

Bývalý sudca a líder strany Vlasť Štefan Harabin sa pokúsil navštíviť Rudolfa Vaskyho v zariadení na výkon väzby v Nitre. Nielenže sa mu to nepodarilo, ale nahovoril pri tej príležitosti kopu nezmyslov. A okrem toho aj zjavne klamal.

Harabin v utorok veľkolepo oznámil, že „Vasky a Daňo v tom nesmú ostať sami!“ a že v stredu pôjde navštíviť Vaskyho do väzenia. V Nitre ho však včera za Vaskym nepustili. Dôvodom bolo, že pri sebe nemal občiansky preukaz. Harabin sa potom pred bránami väznice rozhorčoval, ako je možné, že nestačilo, že sa preukázal kópiou občianskeho preukazu. Smial sa na tom, že mu neverili, že je naozaj Harabin. Obvinil šéfa väznice z toho, že tým spáchal trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Konšpiroval o tom, že dôvodom je, že Smer sa chce pred voľbami „zalíškať pani Tódovej a pani Nicholsonovej“. A zaklincoval to tvrdením, že bol ochotný preukázať svoju totožnosť aj prostredníctvom odberu krvi. Veď keď nemáte pri sebe občiansky, ako inak preukážete svoju totožnosť než rozborom krvi, však?

Harabin vysvetľuje právnu stránku veci

Bežný konšpirátor by sa zrejme uspokojil s tým, že sa takto strápni. Ale JUDr. Harabin nie. On je predsa právnik, bývalý sudca Najvyššieho súdu SR, dokonca trestný sudca. Preto cítil potrebu vysvetliť vlastencom a vlastenkám „právnu stránku veci“. Tak natočil ešte jedno video, v ktorom okrem iného vyhlásil, že „žiaden právny predpis neukladá, že vy nemôžete preukázať totožnosť iným hodnoverným spôsobom než originálnym občianskym preukazom“.

Ako je to v skutočnosti

To je síce vo všeobecnosti pravda, vo vzťahu k vstupu do väznice a k pokusu preukázať svoju totožnosť kópiou občianskeho preukazu, prípadne odberom krvi však určite nemožno hovoriť o inom hodnovernom a hlavne zákonom predpokladanom spôsobe preukázania totožnosti.

Zákon o Zbore väzenskej a justičnej stráže upravuje aj vstup do chránených objektov, ktorými sú aj ústavy na výkon väzby. V § 58 ods. 1 uvádza: „Vstup do chráneného objektu možno povoliť osobe, ak preukáže oprávnený záujem a predloží doklad totožnosti.7b) Na účely vstupu do chráneného objektu sa za doklad totožnosti nepovažuje potvrdenie o občianskom preukaze podľa osobitného predpisu.15).“

Slovné spojenie doklad totožnosti obsahuje odkaz napr. na zákon o občianskych preukazoch, zákon o cestovných dokladoch a zákon o pobyte cudzincov. Harabin teda mohol v súlade so zákonom preukázať svoju totožnosť napr. aj cestovným pasom. Ak by bol cudzincom, tak aj iným dokladom totožnosti. Poznámka pod čiarou začína slovom „napríklad“, a teda je teoreticky možné pripustiť, že by osoba vstupujúca do chráneného objektu preukázala svoju totožnosť aj nejakým iným dokladom totožnosti. Dôležité v tejto súvislosti je však slovo „doklad“. Kópia občianskeho preukazu nie je dokladom, ale kópiou dokladu. Rozbor krvi rozoberať radšej nebudeme.

Preukazovanie totožnosti policajtom

Preukazovanie totožnosti je upravené aj v zákone o Policajnom zbore. Ak je to potrebné na plnenie úloh podľa tohto zákona, policajt je oprávnený vyzvať osobu, aby preukázala svoju totožnosť dokladom totožnosti. Dokladom totožnosti sa (rovnako ako pri vstupe do väzníc) myslí občiansky preukaz, cestovný pas, iný doklad totožnosti v zmysle zákona o pobyte cudzincov (§ 18 ods. 1). Namiesto dokladu totožnosti môže osoba predložiť aj niektoré typy služobných preukazov, alebo potvrdenie o odovzdaní, strate alebo odcudzení občianskeho preukazu (§ 18 ods. 2). Ak vyzvaná osoba odmietne preukázať svoju totožnosť, je policajt oprávnený predviesť ju na útvar Policajného zboru za účelom preukázania totožnosti (§ 18 ods. 3).

Oprávnený predviesť osobu na útvar je policajt aj v prípade, že takáto osoba svoju totožnosť prostredníctvom dokladu totožnosti alebo iného v zákone stanoveného dokladu preukázať nemôže (nie nechce) a „ani po predchádzajúcom poskytnutí potrebnej súčinnosti nemôže hodnoverne preukázať svoje meno a priezvisko, dátum narodenia a adresu bydliska… Hodnovernosť preukázania mena a priezviska, dátumu narodenia a adresy bydliska posudzuje policajt podľa dôvodu zisťovania totožnosti osoby“ (§ 18 ods. 4).

Ak by teda Harabina legitimoval na ulici policajt, je pravdepodobné, že by za dostatočné preukázanie totožnosti považoval, keby mu líder Vlasti podal kópiu svojho občianskeho preukazu so slovami „Tu má-te ten dok-lad“.

Vo väzení je to inak

Zákon o Zbore väzenskej a justičnej stráže však žiadne takéto náhradné preukazovanie totožnosti osoby pokúšajúcej sa vstúpiť do ústavu na výkon väzby nepozná. Harabin bol preto povinný predložiť doklad totožnosti (originál občianskeho preukazu alebo cestovného pasu). Predloženie kópie občianskeho preukazu bolo na tento účel nepostačujúce a príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže postupovali správne a v súlade so zákonom, keď Harabina za Vaskym nepustili.

Harabin to takmer určite vie a vedome klame. Alebo nevie, čo je u dlhoročného trestného sudcu nemenej vážny problém.

Ani jedno z toho však nie je žiadne prekvapenie. U Harabina sme si na to už zvykli. Jeho skutočnou vlasťou je totiž lož.


21.
označiť príspevok

hokejis muž
   10. 1. 2020, 13:25 avatar
Edo nás spammer-kopci-troloviny a-kopci. Vieme, že tvojou metódou je lož


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2020, 16:15 avatar
Je lož, že Harabin nemal pri sebe platný doklad? Je to pravda, že nemal platný doklad! Lož šíriš ty.


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2020, 13:30 avatar
Harabin sa naschvál predvádza, aby sa o ňom písalo, hovorilo. Ale normálny človek nejde do väznice na návštevu bez riadneho dokladu. Čo tým sledoval, že mal pri sebe len obyčajnú kópiu občianskeho preukazu? Kvôli čomu si dal vyhotoviť kópiu?
Súhlasí Bijjou, Osvietený


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 1. 2020, 15:54 avatar
Samozrejme , že patologický luhar niečo sledoval . Najskôr chcel poukázať na nekompetentnosţ služby. Tak ako obyčajne zostal zase za chuja.
Súhlasí Lemmy, Bijjou


26.
označiť príspevok

Bijjou žena
   10. 1. 2020, 16:22 avatar
ale vychádzaj z toho ze jeho sympatizanti nepremyšlajú racionálne ani logicky čize bude opät len dalšie zdielanie ako ho nepustili za vasskym
Súhlasí -era-


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2020, 16:25 avatar
Potenciál strany VLASŤ sú 2 percentá. Ako keby ani neboli v politike.
Súhlasí Osvietený


28.
označiť príspevok

Bijjou žena
   10. 1. 2020, 16:29 avatar
27. aj kotlebovi sympatizanti sú mnohí často aj harabinovi
Súhlasí Osvietený


29.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 1. 2020, 16:40 avatar
A tak je to dobre.
Súhlasí Osvietený


30.
označiť príspevok

Bijjou žena
   10. 1. 2020, 16:47 avatar
29. prečo dobre?
Súhlasí Osvietený


31.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 1. 2020, 16:51 avatar
Lebo ho nemám rád. Takže ak zostane pri tých 2 percentách, tak je to dobre
Súhlasí Osvietený


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 1. 2020, 00:06 avatar
Lemmy realita bude hlboko pod 1 %


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 1. 2020, 15:55 avatar
Tak ako jeho užitočný idiot hákovýSS.
Súhlasí Lemmy


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 1. 2020, 14:09 avatar
Francuuuuzáááák kričal rozjasaný dav scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 1. 2020, 14:10 avatar
Bez občianskeho je randenie ne-zá-kon-né!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:51,  Osvietený Nemýľ si odvahu s hlúposťou. Však v podstate to opísal podľa teba a sem-tam...
dnes, 21:34,  palec hore panoramix
dnes, 21:00,  1.Smer 20% 2.ĽSNS 16% 3. PS-Spolu 12% 4. OĽaNO 10% 5. SaS 7% 6. Za ľudí 7% 7. Sme...
dnes, 20:53,  Akého je pohlavia ? :)
dnes, 20:53,  Oprava! Kráľom severu nie je a ani nikdy nebolo Rusko!
dnes, 20:53,  Mafián Kiska vo vláde ? To snáď nie !
dnes, 20:52,  ondrej aj keď klameš necítim voči tebe nenávisť.
dnes, 20:51,  Daniel bol na drogách
dnes, 20:50,  To , že Kiskova strana bude súčasťou vlády je 100 % istota
dnes, 20:48,  Počas 2 svetovej vojny si zas mysleli, že kráľ severu je Hitler s pohromou proti židom. Vy...
dnes, 20:41,  Rusko je krajina vedená plutokratmi, ktorí sa za jelcina a putina zabetónovali pri moci. Ešte...
dnes, 20:39,  No pravdaže drgol! Veď preto proti nemu zúrivo zaútočil kráľ severu...najprv s Obvinením,...
dnes, 20:36,  1- komplexné a dôsledné myslenie :)
dnes, 20:35,  Už aj svedkovia majú svojho Supermana. Posledný obrázok v štúdijnom šlánku...:-)...
dnes, 20:19,  Ježiško ma netrápi či vstal z mŕtvych, alebo nevstal je len nepodstatný detail......
dnes, 20:19,  Moja partnerka síce je o 25 rokov mladšia ale dieťa už nie je *13*13*13
dnes, 20:17,  Zase sem tatka tvojho motáš rodaka okokotena nula sviňo
dnes, 20:17,  a samozrejme dufam, že Kiska sa dostane do vlady......to stačí.....
dnes, 20:16,  Každopádne máš to veľmi slušne odhadnute Prečo odvaha lebo odomňa Havran , Kasafran a...
dnes, 20:16,  Citujem fotóna. "Teóma, ty si príliš hlúpy, aby som ďalej s tebou pokračoval v...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(117 239 bytes in 0,512 seconds)