Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

EVOLUCE rada

47
reakcií
1426
prečítaní
Tému 29. júna 2017, 09:23 založil tomas12345.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 09. 2009
55
14. 03. 2015
10
07. 06. 2013
22
24. 02. 2012
1
 
 


1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 6. 2017, 09:23 avatar
Ktory zivocich bol uplne prvy na zemi ? A ako vobec mohol tento zivocich vzniknut pomocou evolucie ked evolucia predpoklada ze zivot sa velmi velmi pomaly vytvori z jednoduchsieho na zlozite , lenze v pripade zivocicha zivocich musi mat vyvinutu kompletne obehovu , nervovu, dychaciu , a srdcovo cievnu sustavu.A toto podľa evolucia by muselo trvat xy rokov dokiaľ by sa taketo nieco vyvinulo .Takze moja otazka je z COHO sa vyvinul uplne prvy zivocich ?Nemohol sa vyvinut hned ,lebo to by odporovalo evolucii , takze ako to bolo ?
Súhlasí kesha1


2.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 6. 2017, 09:31 avatar
Este by som sa mohol spytat aj to ktory zivocich bol prvý vo vode ? A ako takyto zivocich vobec mohol vzniknut ? Na to aby mohol žiť v mori by predsa potreboval dokonale vytvorenu dychaciu sustavu lenže podla evolucie by sa aj dychacia sustava mala vytvarat len velmi postupne. To si uz ale vobec nedokazem predstavit. Ak by to bolo tak podla evolucie tak by musel vzniknut zivocich ktory by mal zo zaciatku len z casti vyvinutu dychaciu sustavu . Lenze takyto zivocich by sa takmer hned udusil .Takze jedine sa da prijat fakt ze prvy zivocich bol taky ktory uz mal dokonale vytvorenu dychaciu sustavu.Lenze tympadom nejde o postupnu evoluciu ale o 100% prisposobeneho zivocicha .


9.
označiť príspevok

asmodei muž
   29. 6. 2017, 15:06 avatar
(2.) Netaraj.
Vo vode ziju este aj teraz mikroorganizmy a tie nepotrebuju ziadnu dychaciu sustavu aku si ty predstavujes, kedze ich povrch tela tvoreny polopriepustnou membranou priamo filtruje latky priamo potrebne na ich fungovanie.


10.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 6. 2017, 16:25 avatar
mikroorganizmy ano , ale ako vznikli prve vodne zivocichy ako napriklad ryby sa pytam. Postupne vzniknut nemohli lebo by sa im nestihla vyvinut dostatocna dychacia sustava a udusili by sa.


11.
označiť príspevok

asmodei muž
   29. 6. 2017, 17:06 avatar
(10.) Ty nechapes, ze absorbciu kyslika z vody u povodnych vodnych zivocichov zabezpecuje povrch ich tela (neskor specializovany do efektivnejsej podoby ziabier)?


12.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 6. 2017, 20:39 avatar
Lenze ani u povodnych zivocichov nemohol povrch ich tela zo dna na den zabezpecovat dokonale dychanie .Postupne sa aj u nich muselo vyvinut to ze dychalo pomocou povrchu ich tela. A tu je ten problem nemalo sa to ako vyvinut lebo tie zivocichy by sa hned zadusili . Alebo ty si myslis ze sa narodili zivocich ktory mal uz dopredu vyvinutu dychaciu sustavu cez povrch tela ??!


14.
označiť príspevok

asmodei muž
   30. 6. 2017, 06:35 avatar
(12.) Jasne ze mohol. O polopriepustnych membranach je vlastne princip fungovania buniek. Vsak dany objekt este ani nemusi byt "poriadne" zivy (teda nemusi dychat) a uz moze obsahovat polopriepustnu membranu z jednoduchych chemickych zlucenin vhodneho zlozenia a struktury.


30.
označiť príspevok

Fotooon muž
   30. 6. 2017, 13:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 6. 2017, 09:46 avatar
Chces povedat ze nasi predkovia niesu opice ale akesi hajzlove bakterie??? hahahah


5.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   29. 6. 2017, 09:48 avatar
Ja neviem :D skus my odpovedat na otazku (ak vieš )


4.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   29. 6. 2017, 09:47 avatar
Pouzivas moc lavu hemisferu mozgu/racionalne myslenie/... ))


6.
označiť príspevok

sta2rky muž
   29. 6. 2017, 10:46 avatar
tomas - Skus na to isť retrospektívne a uvedom si, že ak ty si mal svojich rodičov a tí svojich rodičov, tak aj tí stotisíci tvoji predkovia mali svojich rodičov, ale už ten 150 miliónty náš predok nemohol byť človek, lebo ľudská rasa, ľudský druh živočíchov ešte nejestvoval. Samotný vývoj sa dial na atomárnej úrovni cez DNA štruktúru a gény. Aké počiatočné atomové štruktúry si začali uvedomovať existenciu, o to sa snažia vypátrať mikrobiológovia a genetickí inžinieri. Ale je isté, že náš prvý predok nebol človek.


7.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   29. 6. 2017, 11:28 avatar
panubohu sa nedarilo stvoriť človeka podľa svojich predstáv keď stratil nervy povedal : ja na to seriem - a vysral sa...a z toho organického hovna vznikol potom človek...preto je tu život na hovno a ľudia sú sračky  


33.
označiť príspevok

Fotooon muž
   30. 6. 2017, 14:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

meaculpa muž
   29. 6. 2017, 14:34 avatar
Preco by Boh mal vsetko stvorit naraz a nemohol stvorit vsetko podla dopredu nastavenych podmienok? Evolucia je este genialnejsia metoda Stvoritela ako stvorenie naraz


13.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 6. 2017, 03:07 avatar
Ja to mám hlboko v hájim zelenom, a boh to ani od nás nechce, aby sme vedeli, či nevedeli či evolúcia bola, alebo nie, šo boh stvoril svet za š sekundy, či minúty čim 3000 rokov. kto je veriací a uveril, tak vie že boh jasne povedal: Obetu chcem a nie milosrdenstvo a čo má s týmto evolúcia spoločné ???????
Ja si myslím, že posledný súd nebude o zložení skúšky z genezoisu, či evanjelia, pre veriacích to nemá žiadny význam a neveriací, ak chce tým zdôvodniť svoju neveru, to nemôže mať šancu pred bohom, ale načo hľadajú dôvody, ak neveria?????
Teda buďto verím a viem prečo verím a evolúcia a podobné vedecké veci ma nezaujímajú, alebo neverím a potom ma nezujíma absolútne nič ani evolúcia, načo ??? Teda okrem toho že je to obor, ktorým sa živím, alebo, ma to jednoducho zaujíma.
Možnože v stredoveku boli niektorí cirkevní vedci až príliš aktívny a veci, ktoré vymysleli sú dnes jednoducho primitívne, ale ešte vbiacej je promitívne, ak nenájde niekto a nepovie: vyhoďme to z cirkvi, veď sú to kraviny , lebo to nemá z vierou nič spoločné.
Súhlasí meaculpa


15.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 6. 2017, 07:14 avatar
Naša skúsenosť nám jasne hovorí, že život začína vždy zo živého. Nikdy nikto nepozoroval a nikdy nebude pozorovať samovoľný vznik života z neživej hmoty a to je fakt. Ak niet akéhokoľvek dôkazu, že život vzniká samovoľne z neživej hmoty, ale na každom kroku je vidieť, že život vždy vzniká jedine zo živého, tak potom čo núti vedcov a ostatných s istotou tvrdiť, že život vznikol samovoľne z neživej hmoty a súčasne vychádzať z nejakých vedeckých teórii, ktoré by mali stáť práve na opakovaných dôkazoch, ktoré tieto teórie potvrdia . No a z toho by malo vychádzať aj presvedčenie vedca. No a žiadne takéto dôkazy o samovoľnom vzniku života z neživej hmoty nie sú. Potom všetci čo s istotou tvrdia, že život vznikol samovoľne z neživej hmoty, tak svoje presvedčenie majú založené len na domýšľavosti a nie na dôkazoch. Potom ak z toho vychádzajú, tak ako sa môžu nazývať podľa definície vedcami. Ako potom môžu vytýkať tým, ktorí veria v neviditeľného Stvoriteľa – Boha? Ako sa môžu vysmievať tým, ktorí vidia na každom kroku dielo jeho rúk a múdrosť s akou to všetko naplánoval a stvoril, a pritom ich presvedčenie ako vedcov paradoxne stojí nie na dôkazoch, ale len na nejakých predpokladoch a vykonštruovaných teóriách . Ak vychádzajú z predpokladoch, ktoré nemôžu dokázať, tak následne všetko ostatné čo tvrdia vychádza z mylného predpokladu. Skôr si myslím, že chcú všetkých presvedčiť, že niet Boha a že je zbytočný a takto ospravedlniť svoju bezbožnosť vymýšľaním rôznych teórii o samovoľnom vzniku života z neživej hmoty a následnej evolúcie až k človeku. Takto sa chcú zbaviť vedomia zodpovednosti za život aký viedli na Zemi ak teda vylúčia Boha – Stvoriteľa.

Ak pod evolúciou rozumieme prispôsobovanie sa prostrediu v rámci už daných možnosti v genetickej výbave u každého druhu rastlín a živočíchov, tak žiadny problém a takéto prispôsobenie aj stále beží. Každý druh sa prispôsobuje v rámci už daných možností. A každý druh má aj dané nevýhody – ako sú reprodukčné bariéry rôzneho druhu. Boh predvídavo to zakomponoval do možností, ktoré sú dané v genetickej výbave živočíchov a rastlín a to do každého druhu živočíchov a rastlín a teda výhody aj nevýhody, aby sa udržiavala rovnováha v prírode. Také reprodukčné bariéry sú taktiež dané, no a to predsa obmedzuje živočícha alebo rastlinu v reprodukcii a nie len v reprodukcii. Je to obrovský a zložitý balík protiopatrení v genetickej výbave živočíchov a rastlín a neobmedzuje sa len na to, aby sa nemohli páriť navzájom niektoré druhy, ale je tam zahrnutá napr. dĺžka života, obmedzený čas a doba párenia, často aj smrť živočícha po parení, existencia dvoch pohlaví a nutnosť hľadať partnerku atd. atd. Každý živočích sa snaží využívať vlastné výhody na maximum, ale nie nevýhody. Súčasne nedobrovoľne je obmedzený rôznymi bariérami v jeho genetickej výbave.

Je to všetko dané nekonečnou múdrosťou Boha
Súhlasí elemír


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2017, 07:33 avatar
RealitaABC: Naša skúsenosť nám jasne hovorí, že život začína vždy zo živého. Nikdy nikto nepozoroval a nikdy nebude pozorovať…

Lebo nikto nežil v čase, keď sa tvorila abiogenéza. Preto nemôžeme mať takú skúsenosť.

IlúziaABC: Naša skúsenosť nám jasne hovorí, že život začína vždy zo živého. Nikdy nikto nepozoroval boha a nikdy nebude pozorovať božskú výrobu ženy z rebra muža… a nikto nikdy nebude pozorovať zázraky… lebo všetky tie mytologické (náboženské) predstavy sú len výmyslom človeka.


21.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 6. 2017, 08:59 avatar
Lemmy napísal: Lebo nikto nežil v čase, keď sa tvorila abiogenéza. Preto nemôžeme mať takú skúsenosť.
---------------------------
To ale neopravňuje vedcov s istotou tvrdiť a to bez dôkazov, že život vzniká samovoľne z neživej hmoty. Ak to niektorý vedec bez opakovaných dôkazov a s istou tvrdí, tak podľa definície nie je vedcom. Potom komu vlastne veríte?

Lemmy napísal: Naša skúsenosť nám jasne hovorí, že život začína vždy zo živého. Nikdy nikto nepozoroval boha a nikdy nebude pozorovať božskú výrobu ženy z rebra muža… a nikto nikdy nebude pozorovať zázraky… lebo všetky tie mytologické (náboženské) predstavy sú len výmyslom človeka.
------------------
Tak prečo sa z tých, ktorí veria v Stvoriteľa - Boha vysmievate ak jedni aj druhí veria v to, čo nikdy nevideli. Vedci veria, že život vznikol samovoľne z neživej hmoty. My veríme, že život je stvorený živým Bohom. My máme nádej v Bohu a vy máte beznádej a prázdnotu.


17.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 6. 2017, 08:12 avatar
A čo tie výmysly človeka o hmote, vzniku hmoty o atome a vlastne základu celej dnešnej fyziky, ktorú tiež doteraz nikto nevidel, to je tiež len viera. a aká viera oproti tej, čo my veríme na základe toho, že keď sa modlíme, tak dni sú lepšie, ako keď nie.
A teda my veriací aspom nejaký dôkaz máme , ale fyzici a vedci len to čo sa naučia v škole, či čo ja viem kde.
V prvom rade sa treba riadne zorientovať kde sme a čo sme.
ježiš hovorí jasne, pred tým než bol tnto svet, já som bol, teda musel žiť v nejakom inom väčšom priestore a nakoniec prvenstvo jeho stvorenstva bol jeho syn a jemu stvori tento náš malý vesmírik,atk čo tu niekto kecá o vzniku hmoty, či historii hmotyak existencia tohoto vesmíru je pre nášho boha iba malý časová okamžik.Keby vedci viacej študovali genezis a evanjeliu určite by vedeli o vesmíre hmote viacej.
Napríklad genezis, naša slnečná galaksia bola stvorená až na štvrtý deň stvorenstva. Tie prve tri dni sa mohli udiať niekde inde, mimo galaksiu.
Alebo nechoďme vôbec von zo svoje galaksie, ktorý vedec mi bude oponovať, že na jupiteri a saturne nie je život, iba v keď iných tlakových podmienkach.napríklad v oceáne v hlbke 11km je život, kolko spermii cicavcov, zárodočných vajíčok, pelu a všetkého podobného je možné skladovať aj miliardy rokov vo vysokomm tlaku a chlade -273°K ??
Bibia a vôbec genezis sa začíne jednou vetou, ktorou je definovná každá hmota, trdaa pred stvorením mal k dispopzícii 6 vecí, Takže sú to obrazy, ktoré by mali vedcom, alebo ľuďom s otvorenou hlavou čo povedať.
Pred potopou nebola dúha, po potope bola čo znamená táto jediná veta a čo všetko sa dá z tejto diskuisie vyvodiť.

Ja si nakoniec myslím, že my predsa len máme trošku iné problémy než je týchto desatoro, pätoro, či samotné evanjelium a oh ma tiež určité starodti


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2017, 08:32 avatar
E: Pred potopou nebola dúha, po potope bola

Poriadny blud. Vidíš, aj toto je dôvod, prečo nie je rozumné byť veriacim, nábožným.


19.
označiť príspevok

kesha1
   30. 6. 2017, 08:48 avatar
18 . Pred potopou nepršiavalo ! Ty chumaj :-)


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2017, 08:49 avatar
Táraniny.  
Súhlasí kesha1


22.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 6. 2017, 09:15 avatar
Boh urobil z dúhy znamenie zmluvy pre seba, aby sa vždy rozpamätal ak ju bude vidieť na túto zmluvu, aby viacej nezničil každé telo potopou. Z čoho sa smejete?


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2017, 09:55 avatar
Lebo je na smiech taká primitívna rozprávka pre dospelých. Dúha je jav, ktorý je nezávislý na ľudskej predstavivosti o svete. Aj keď nebola žiadna taká rozprávková potopa, oddávna bola dúha, aj keď ešte neboli žiadne živočíchy.


27.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 6. 2017, 10:23 avatar
25. Ale dúha je aj závislá od prírodných podmienok. Musí byť vzduch istej kvality, nesmie byť všade plno vodných pár.
Keď by sme brali vznikanie zeme ochladzovaním z nejakej hmlistej substancie, tak v istom časovom bode sa tomu stalo tak, že sa vzduch vyčistil natoľko, že dúha bola možná.
Čiže nebola možná vždy.
Mohlo by to tak byť?


29.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 6. 2017, 13:26 avatar
25
Mohlo to byť aj tak, že dúha bola vždy za určitých podmienok, no po potope z nej Boh urobil znamenie zmluvy pre seba. No a spochybňovať Bibliu kvôli dúhe je bláznovstvo.


32.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 6. 2017, 13:36 avatar
Blaznovstvom je akceptovat tie bludy co su popisane v biblii


34.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 6. 2017, 21:49 avatar
32
Povedať, že Biblia obsahuje bludy a súčasne veriť , že nejaké nič vybuchlo, aby sa zase to všetko vrátilo naspäť do ničoty a tmy, aby cieľ našej existencie bola neexistencia, je tak temná a bezútešná, ako je práve tá prázdna ničota, pre ktorú mnohí žijú. Táto informácia nenesie v sebe života ani zmysel života.

Informácia, ktorá nesie v sebe život je v Slove Božom, v ktorom je zasľúbenie večného života v Kristu na oslavu Boha. Ježiš povedal:Ján 6:63 Duch je, ktorý oživuje; telo nič neosoží. Slová, ktoré vám ja hovorím, sú duch a sú život.Ján 14:27 Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam; nie tak, ako dáva svet, ja vám dávam. Nech sa neľaká vaše srdce ani nestrachuje!

V tom Slove je radosť a pokoj v Kristu, ktorý svet nezná a ani nemôže nikdy dať.

Ak vieš o radostnejšej správe pre človeka, ako je evanjeliu Ježiša Krista, ktoré nám zvestuje večný život a to jedine z milosti skrze vieru v to, čo nám oznamuje a to bez zásluh a zdarma ako dar, tak mi ju oznám. Všetky náboženstva sveta sľubujú niečo za niečo a veda ani nehľadá zmysel. Jedine Slovo Božie oznamuje o hotovom spasení vybojovanom samotným Bohom a to bez zásluh a zdarma, ako dar. No a ty to jednoducho odignoruješ a necháš sa pripraviť o tento dar jednoducho tým, že tomu neveríš. Totižto jedine vierou sa dá prijať tento dar večného života.
Súhlasí Ludwig


35.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 6. 2017, 21:57 avatar
Realita, ja netuzim po vecnom zivote

Takze je pre mna cele evanjelium jedna velka bachorka

Skor mi to pripomina mucholapku na ktoru ste sa vy zlate musky prilepili


36.
označiť príspevok

Ludwig muž
   30. 6. 2017, 22:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 6. 2017, 22:06 avatar
Nech by tam hoc aj holuby do huby lietali

Mozno vy si neuvedomujete co obnasa taka vecnost

Je to pasca a vy ste sa do nej chytili

A tak vam treba ked sa neviete uspokojit s malo

Budete chciet zomriet ale smrt nebude prichadzat

To bude vas trest za vasu nenazranost


39.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 6. 2017, 22:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2017, 22:16 avatar
35,....každý normálny jedinec nechce zomrieť a byť večne zabudnutý a nikdy už neexistovať.
Tvoje slová sú len odrazom nevedomosti o Bohu,živote a o sebe. Poprípade zážitky z detstva,z prítomnosti,...nejaká trauma a podobne sú tým,čo bráni mnohým veriť a tešiť sa na nový svet. Ak sa večný život v novom spravodlivom svete posudzuje s rozháranou mysľou,nevierou,nepokojom, bolesťou, absenciou poznania existenčných otázok,atď,.....tak verím ,že mnohí môžu mať podobný názor ako ty.
Príklad:.....človek ktorý má chronickú depresiu/zlý psychický stav/ sa nevie tešiť takmer z ničoho, z čoho sa tešil keď bol psychicky v poriadku. A tiež fakt,že drvivá väčšina ľudí nevie ,čo je to mať dobrý vzťah k Bohu, mať presné poznanie a skutočnú nádej ,....tak aj to bráni mnohým veriť a tešiť sa na nový svet. Inu,nie každý chce byť "sólista", ale uspokojí sa len s tým že je štatista.


40.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 6. 2017, 22:22 avatar
Shagara no povedz co ty budes robit na vecnosti

Prvych milion rokov

Potom druhych milion rokov atd

Ocakavam ze o tom napises podrobny elaborat


45.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   1. 7. 2017, 11:20 avatar
35

Smrťou človek pred zodpovednostou neutečie, no môže byť ospravedlnený skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za jeho hriechy. Z mŕtvych vstanú tí čo verili aj tí čo neverili. Ide tu o to, že tí čo uverili v Krista, tak majú zasľúbený večný život s Bohom, ktorý im pripravil miesto. Sú spasení jedine z milosti skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy na kríži - Ježiša Krista a to bez zásluh a zdarma. Za ich hriechy už bolo zaplatené nevinnou krvou Ježiša Krista a tak sú ospravedlnení v Kristu. Žiť skrze vieru v tomto vedomí formuje človeka na nového človeka, ktorý svojím novým životom z nekonečnej vďačnosti Bohu oslavuje Boha.

Život bez Boha je márnosť nad márnosť. Všetko raz skončí , no to čo trvá večne je Božie Slovo v ktorom je večný život. Ani Zem ani slnko tu nebudú večne.

Ak berieme človeka len ako náhodný produkt prírody, tak málo by mu to byť všetko jedno . No z nejakého dôvodu to človeku nie je jedno. Aha, má intelekt, vedomie vlastnej existencie a vedomie vlastnej dôstojnosti, zodpovednosti, svedomie atd. Človek nie je len telo - hmota a keď z niekým komunikujeme aj tu na tomto fóre, tak nekomunikujeme s hmotou, ale s osobou - živou bytosťou.

Ak by nebolo Boha, tak v podstate všetko by nám z toho pohľadu malo byť jedno, lebo aj tak všetko aj celá naša slnečná sústava určite raz zanikne. Ak teda všetko raz zanikne, tak je jedno či tu na Zemi žil v nejakom časovom okamihu vesmíru nejaký človek.

No ak človek nie je len náhodným produktom prírody, ale je stvorenou bytosťou samotným Bohom, tak všetko dostáva už iný rozmer a potom dostáva aj zmysel existencia takej bytosti akou je človek a všetko okolo neho. Potom sa človek môže pýtať - prečo vlastne existujem, prečo je Zem a tak nádherná príroda na nej? Existujeme, aby sme neexistovali? To ako keby som hovoril preto, aby ma nikto nepočul? Písal by som preto, aby to nikto nečítal? To predsa nedáva zmysel, že. Že zmysel je nepotrebný? Prečo potom hľadáme zmysel tomu čo píšeme, prečo robíme dobre, alebo zle, milujeme, nenávidíme, vzdelávame sa, trápime sa, ak teda všetko je márnosť a Zem určite zanikne aj s tým všetkým čo tu píšeme? Raz všetko zanikne - Zem aj všetko na nej, tak kto si bude uvedomovať, že bola nejaká Zem a že bola v nejakom časovom okamihu vesmíru, ak všetko zanikne v nenávratne?

Podstata je taká, že ak niet žiadneho vedomia, tak niet ani žiadnej existencie. Jedine z vedomia Stvoriteľa, môže vzniknúť aj naše vedomie existencie aj vedomie vlastnej dôstojnosti aj zodpovednosti. Tak ako dávame zmysel každej veci, ktorú robíme ako napr. aj chrániť Zem aj život na nej a to preto, lebo existuje naše vedomie a zodpovednosť. Tak podobne aj stvoriteľ dáva zmysel každej veci, ktorú učinil a to preto, lebo existuje večné vedomie Stvoriteľa. Z tohto pohľadu všetko už dostáva svoj zmysel – aby sa oslávil Stvoriteľ - Boh. Bez Stvoriteľa a teda jeho večného vedomia, by bolo všetko márnosť nad márnosť a určite aj naše príspevky.

Ide predovšetkým o konečný dôsledok toho, čo Boh činí a to oslava zvrchovaného Stvoriteľa - Boha v novom stvorení v Kristu Ježišovi. Pripravuje si pre seba nové stvorenie v Kristu Ježišovi, ktoré je nekonečne vďačné jedine Bohu a naveky ho bude v láske oslavovať. K tomuto cieľu je podriadené všetko.

No a ako to tam bude?: 1Kor 2:9 Ale jako je napísané: Čoho oko nevidelo a ucho nepočulo a čo na srdce človeka nevstúpilo, čo všetko Bôh prihotovil tým, ktorí ho milujú.


23.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 6. 2017, 09:36 avatar
Ako to, že v genetickej výbave druhov rastlín a živočíchov sú úmyselne zahrnuté aj nevýhody?

Ako nazveme manipuláciu DNA človekom a to v takom rozsahu, kedy by vznikol iný druh živočícha, alebo rastliny? Je to evolúcia podľa evolučnej teórie, alebo nie je? Ak áno, tak ako to, že evolučná teória vylučuje inteligenciu pri vzniku druhov? Prečo tá medzera v logike zástancov teórie evolúcie?

Ako vidíme, tak práve ten úmysel a zmysel je vlastný vedomiu a inteligencii. Samotný človek svojou inteligenciou ako napr. manipuláciou s informáciou DNA u rastlín a živočíchov úplne spochybňuje teóriu o všemocnej náhode a evolúcii, ktorej to vraj trvalo milióny a milióny rokov a toľko sa natrápila s náhodami a prírodným výberom a nejaký jej produkt, ktorý vraj zliezol zo stromov, to urobí za veľmi krátky čas. Takže sa s človekom už prestala hrať evolúcia, ale človek sa začal hrať na evolúciu? Žeby by to bolo tak, že človek sa nehrá s evolúciou, ale evolúcia s ním? Tak ako to vlastne je? Ach jaj , od bunky až k vývoji atómovej bomby? Evolučná teória je taká hlúpa teória, akej na Zemi ešte nebolo.


24.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 6. 2017, 09:54 avatar
Vznik a vývoj života náhodou je nezmysel

Kde sa vzal počiatok pohlavného rozmnožovania, keď na to sú potrebné súčasne dva organizmy, ktoré vzniknú v rovnakom časovom okamihu a budú mať súčasne aj pohlavné bunky a to presne s polovicou chromozómov, aby keď sa spoja mali štandardný počet. A súčasne musia mať vzájomne funkčný rozmnožovaní mechanizmus. Je to ako otázka – čo bolo skôr a to nie vajce, alebo sliepka, ale sliepka, alebo kohút? Ak sliepka bola skôr, tak čo z toho, že bola schopná zniesť vajce, aj tak by sme sa nedozvedeli že existovala. Ak kohút, tak by tam pobehoval a čakal na objavenie sa sliepky, až pokým by skapal z toho pobehovania. Aj tak by sme sa nedozvedeli o kohútovi. Takže jediná alternatíva je tá, že sa objavili obidvaja v rovnakom čase s fungujúcimi pohlavnými orgánmi, čo vylučuje náhodu.

No keď podľa zástancov teórie evolúcie chybami v replikácii vznikli u jednobunečných organizmov z nepohlavného rozmnožovania z ničoho nič v rovnakom časovom okamihu dve funkčné pohlavia s opačnou sexuálnou orientáciou a funkčnými pohlavnými orgánmi, aby sa súčasne aj sexuálne priťahovali iba odlišné pohlavia so všetkou svojou zložitosťou vzájomných vzťahov, tak je nemysliteľné, aby to vzniklo postupne a to ešte pôsobením chyb - mutáciou. Je nemysliteľné, že sa to stalo samovoľne v rovnakom časovom okamihu, lebo predsa iba tak sa mohli rozmnožiť a teda jedine tak mohlo existovať pohlavné rozmnožovanie. Ako keby pohlavné bunky sa postupne vyvíjali , no pre jednobunkový organizmus by boli zbytočné, keďže ešte nevedeli na čo budú slúžiť, lebo partnerka - partnerka ešte neexituje. No a súčasne by sa naďalej rozmnožovali nepohlavne? Tak ako niekto môže tomuto veriť? Ja verím tomu, že je to dielom práce a nesmiernej múdrosti a inteligencie Stvoriteľa – Boha. Predsa moja vlastná životná skúsenosť napovedá, ako tvorí aj človek a jeho inteligencia. Ak človek vyrába auto, tak použije svoju inteligenciu a vyrobí ho kompletné a jednoducho len zhmotní nehmotnú informáciu – víziu, ktorý vyšla z jeho vedomia. Ak niet vedomia, tak niet ani vízie a nebolo by auto. Ako sa v rovnakom časovom okamihu chybami v replikácii a to náhodou vyvinie samica, ktorá má vajíčko a má fungujúci pohlavný mechanizmus a súčasne vyvinie samec, ktorý má spermie a taktiež fungujúci pohlavný mechanizmus. A to ešte nehovorím o sexuálnej príťažlivosť a rituálu ktoré párenie sprevádzajú. Teda ide o časový okamih, kedy súčasne začali fungovať obidva mechanizmy čo je nemysliteľné, aby to vzniklo chybou a náhodou. A to ešte nehovorím o počiatku vzniku života.

No tí, čo veria v bohov, ktorých mená sú - všemocná evolúcia, samoorganizujúca hmota a duchom náhoda, tak práve títo veria v pohanských bohov. Niekedy ľudia taktiež uctievali hmotu - stvorenie, ako napr - sĺnko, mesiac atd. V podstate sa vtedajší “evolucionisti“ ani nelíšia vo svojej viere s tými dnešnými evolucionistami, ktorí uctievajú hmotu, náhodu ako keby to bol stvoriteľský boh.


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2017, 09:56 avatar
IlúziaABC: No tí, čo veria v bohov, ktorých mená sú - všemocná evolúcia

To je veľmi hlúpa veta. Evolúcia nie je všemocná. A veda nie sú bohovia. Je idiot ten, kto si pletie vedu s mytológiou. 


28.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 6. 2017, 13:21 avatar
26

Tých bohov máte viacej. Ak nie hmota, tak náhoda. No možno to u vás je jeden boh - samoorganizujúca večná hmota a náhoda.

Niekto sa klania bohu blesku - hromu a nejakej polievke. Niekto bohu,ktorý sa volá samoorganizujúca hmota, niekto Bohu, ktorý sa volá náhoda a niekto živému Bohu - Stvoriteľu neba a Zeme.

Evolučná teória má predsa svojho boha, no a mnohí v neho veria a to najmä popierači práveho živého Boha - Stvoriteľa. Problém je v tom, že tá samoorganizujúca hmota nie je živý Boh, ale len stvorenie - mŕtva hmota. Niekedy ľudia taktiež uctievali stvorenie. Evolučná teória učí o samoorganizujúcej hmote a náhode ako o bohu, len ho tak nepomenováva, no podstata je tá istá. Uctievate ju a klaniate sa jej, no a vedci sú apoštolmi novej viery - viery v hmotu a náhodu.

Tvojím otcom je "samoorganizujúca hmota a duchom náhoda", keďže vyznávaš, že z toho pochádza život. Ja vyznávam, že život pochádza zo živého Boha a nie z neživej hmoty a na jeho slávu je to všetko.
Súhlasí -era-


31.
označiť príspevok

Fotooon muž
   30. 6. 2017, 13:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2017, 22:26 avatar
Samotná Biblia v tejto veci argumentuje takto:....... ‚Každý dom postavil niekto, ale ten, kto postavil všetko, je Boh.‘“ (Hebrejom 3:4)
Všetko na svete,vo vesmíre musí mať svoju racionálnu príčinu. Ak by ste našli na púšti stoličku a tvrdili by ste niekomu,že sa ona vytvorila sama vplyvom dlhého času a náhody ,tak vás vysmejú.
Samozrejme, bez ohľadu na logickosť tejto argumentácie nie každý človek dôjde k takémuto presvedčeniu. — 2. Tesaloničanom 3:2.
Teda,môže za to neviera, predpoklad založený na nepresnom poznaní skutočností a náš zlý psychologický a morálny status.
Súhlasí -era-


42.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 6. 2017, 22:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Ludwig muž
   30. 6. 2017, 22:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 7. 2017, 15:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 7. 2017, 15:41 avatar
Peter. Ludwig chcel len povedať, že aj to je perzonifikácia, keď niekto napíše, že Biblia hovorí, alebo argumentuje. Je to prenesený výraz, ako keď niekto hovorí, že nejaká kniha o niečom hovorí, alebo súd hovorí, a podobne. Ale mám dojem, že to všetko vieš, len si tu z nás robíš prču. Len neviem vždy odhadnúť, kedy hovoríš vážne a kedy zo srandy. 


48.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 7. 2017, 16:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 7. 2017, 10:56 avatar
Dúha, neviem či mám ďalej písať o dúhe, ale pre tých, čo sa mi zdalo, že zabrali, si myslím, že to stojí za to. A práve takýchto vyhľadávam.
Podmienkou dúhy je, že na velmi krátkom úseku, cca dva,päť kilometrov musí byť predel, kde prší a neprší. Slnko musí svietiť pozorovateľovi do chrbta a asi polovica plochy musí byť zakrytá ešte oblakmi z ktorých pršalo, aby akoby v tmavšom prostredí dúha ešte krajšie vynikla., ale hlavne musí byť v predele ešte aj IS diagram, teda teplota, tlak a rosný bod.
Takže teplota, ale hlavne tlak, lebo od tlaku závisí oblačnosť a kvalita oblačnosti, teplota mono na tuistu vzdialenosť od slnka by muhla by približne rovnaká, rosný bod sa tvorí podľša diagramu, ale na iných tlakových krivkách. (Izochory,izobary a izotermy) a tak predstavte si, že by zem bola o 20% ťažšia. BNol by tlak vyšší o cca 20% , ak je teraz tlak okolo 1000 hPa a predstavte si, že by bol 1200 hPa. čím vyšší tlak, tým menej prší, Automaticky, čí je voda pod nižším tlakom, vodné pary sa ľahšie uvoľňujú. Pri 1200 hPa, už by bolo totálne sucho, takže to zem nemohla byťž ťažžia 20%, ale menej ??????L Je tu totiž viacero vecí, ktorými by sa mal zaoberať vedecký kolektív, pretože napríklas 20% väčšia gravitácia by mohla spôsobiť aj dráhu okolo slnka,bola by od slnka trochu ďalej, to by zase bola menšia teoplota, teda ajsamotný is diagram je práca opre vedcov, ale serioznych vedcov a tí by možno vedeli spočítať, akú gravitáciu asi mala zem pred potopui sveta.

Takže slovko dúha , nie je pre väčšinu dnešných diskutérov a ja by som si na to tiež vylámal zuby, ale boh vedel, prečo to tam dal napísať.

no a ako sa môže meniť gravitácia, alebo celková váha zeme? Väčšina z vedcov nepripúšťa, že by mohlo dôjsť k zmene hmotnosti zeme a to práve je dôkaz ich slepoty, ako jednoducho si môže človek o sebe myslieť, aký je vedec a ako jednoducho mu boh dokáže, že ak sa nebude v prvom rade pochopiť najprv jeho, môže urobiť miesto objavu idiota zo seba samého.
Nevieme, aká bolavýška morskej hladiny pred potopou, ale počas potopy zakryla voda všetky vrchu sveta. Nemusli to byť ani Himaláje a možno by stačilo aj 2,5 až tri kilometre a pokúste sa spočítať, o čo bola ťažšia zem. zoberme napríklad 2,5 kiletra výšky vody. a samozrejme vody padly a ustálili sa na tej výške, čo je dnes a ten rozdiel pred a po zapríčinil existenciu dúhy.
Mne ide o to, že ak sa vedec číslo jeden pozrie na bibliu a povie, to sú kraviny, bez toho, že by sa nad tým zamyslel, lebo je ateista, musí prísť na to isté, čo je napísané v genezise pre tých, čo to neuverili, až o niekolko tisícročí.
Ale ak vedec č, 2 sa na to pzrie a iba tak to hodí do kalkulačky, či dnes do jednoduchého programu, potom možno zistí, že tá veta o tej dúhe zaberie v genezise jeden jediný riadok, ale dokáže zamestnať niekolko možno sto vedcov a tí by prišli na to, ako predpovedať počasie na niekolko desiatok dní s presnosťou pár hodín. Príklad.

No a toto všetko mokla spôsobiť dvojhviezda nibiru. A tu zase to je kravina. Ak ti je to kravina, tak tu nezavadzaj, lebo inkovia to vytesali do kameňa. všetklo im veríme, ale toto by predsa len nemala byť pravda.
Je to ako pochybovači o bohu, Biblia by sa dala uveriť, ale toto asi by som neveril a tak radšej odložím.
kolko už toho archeologovia vyhrabali a kolko tým zasvietili do temnôt minulosti ale náhdu sa vždy mudrci, ktorí povedia toto ano, ale toto snáď nie. A o tomto je rýchlosť objavovania vedy, čím viac je vo vede tých druhých, tým sa to viac vlečie.

Toto ja stale tvrdím, že genezis a evanjelium nemôžu byť pretoto zemského pôvodu, sú pôvodom vyššej inteligencie, na ktorú priemerný dnešný vedec ešte nedozrel, lebo čím menej nižšie IQ, tým má väčšiu istotu, aká je to kravina.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:23,  Tak nabudúce nezačni podjebovať a nemusí to byť. *04
dnes, 20:21,  Prečo si taká nevďačná ? *11*13
dnes, 20:20,  Človeka poznáš po reči. Ako ťa naučili tak píšeš
dnes, 20:20,  Ma nezaujíma. .. *04
dnes, 20:18,  Veď aj balkón sa ráta za " von " či ? *04
dnes, 20:17,  Noo, nepýtala som sa ho. .. *21 Myslím, že to je často neriešiteľné. Alebo môžeš...
dnes, 20:15,  Nie všetkých, len takých kokotov protislovenských a ojebujúcich ako ty !!!!!!!!!!!!! *04
dnes, 20:15,  O.k. Nevidím tak do toho. Rozumiem, že to nevieš zniesť, keď som tu dala príspevok z...
dnes, 20:14,  Rodak ty súdiš všetkých podla seba a tvojho brata Julka *39*39*39 Lebo ty si jedna veľká...
dnes, 20:14,  A ako to vyriešil ?
dnes, 20:13,  Tvoja trachea sa Ti odvďačí za prestanie. .. *19
dnes, 20:11,  Môj kamoš toto riešil z druhej strany, jemu ide do bytu dym, a nefajčí, ale má respiračné...
dnes, 20:08,  Ty si tak akurát kokot a nie zástupca starostu do piče neojebuj tu furt. *13*13*13*13*13*13
dnes, 20:06,  Bleskovky sú tradičný bulvar ale toto nie je pripad kotlebovského hovnometu . Tu len a len...
dnes, 20:03,  No dobre, nebude to zrovna dobrá stránka, ja tež nemám rada články vo forme bleskoviek. A...
dnes, 20:03,  Bez domova nemôžeš kandidovať na poslanca . Ale to si asi nevedel *13*13*13 Lebo ty...
dnes, 20:02,  Vedel som, že ťa vytočím ty zdrogovaná troska bez domova. *39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39
dnes, 20:02,  Vedel som, že ťa vytočím ty zdrogovaná troska bez domova....
dnes, 20:01,  Schiza rodakov*13*13*13
dnes, 20:00,  A plesnivý chlebík nezabudni *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(148 469 bytes in 0,236 seconds)