Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Dve základné demokracie

275
reakcií
2624
prečítaní
Tému 30. júla 2019, 06:05 založil havran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
11. 01. 2012
22
31. 03. 2012
4
 
 


1.
označiť príspevok

havran
   30. 7. 2019, 06:05 avatar
Demokarcia by mala byť jedna. No v skučnosti má dve tváre. Jedna je pre bohatých a druhá pre chudobných. Pokus nastoliť demokraciu pre všetkých zlyhal. Dnes sa jej pripisujú tie najhoršie vlastnosti. Prečo tak zúrivo a s odporom prebieha boj medzi nimi?
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 7. 2019, 10:53 avatar
(1) Havran,
tá ich zúrivosť zrejme spočíva najmä v tom, že základný zákon materialistickej dialektiky rozumným ľuďom dokazuje a odkazuje, že niet protikladov bez jednoty, ani jednoty bez protikladov...
Stačí si historicky zaspomínať, či otrokári, feudáli i kapitalisti sa vo svete niekedy dobrovoľne vzdali svojich výsadných práv? Ľudstvo, naši prapredkovia, si museli vždy aj za cenu obrovských ľudských, kultúrnych i materiálnych obetí vydobyť od vládnucich menšín aspoň o niečo vyšší stupeň reálnej slobody...
Súhlasí havran


16.
označiť príspevok

Myslitel
   30. 7. 2019, 11:16 avatar
13. - Marxisticke hluposti.
A co si nas narod vydobil, kedy sa vymanil s pod nadvlady panov?
Nikdy, len vymenil jednych panov za druhych.


249.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 15:39 avatar
Myslitel - takto hovorí otrok


51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 12:58 avatar
Kasafran: tá ich zúrivosť

Veď je to presne naopak. Zúri tu Havran, keď ohovára demokratické hodnoty. Zúri tu Kasafran, ktorý mu dáva súhlas. Demokracia predsa umožňuje všetkým voličom, aby sa zúčastnili na výbere politikov. Čo si vyberú, zvolia, to majú.

Toto je taký logický zločin, rozdeľovať spoločnosť na 2 tábory, na bohatých a chudobných. Koľko je tých bohatých? Chudobní (sic! Havranov názor na bežnú populáciu) sú predsa v jasnej väčšine. Tak aký problém s väčšinou volebných hlasov?
Súhlasí Starý chren, ondrej61


59.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 7. 2019, 13:16 avatar
(51) Lemmy,
skutočne je až zarážajúce, že človek "humanista" Tvojho typu sa uspokojí s takou realizáciou "demokracie", keď je občanovi raz za 4-5 rokov, po predchádzajúcom predvolebnom vymývaní svojho vedomia a svedomia, dovolené v priebehu 5-10 minút slobodne rozhodnúť komu odovzdá svoj voličský hlas...
A ďalších 4-5 rokov môže opäť chodiť so svojimi životnými problémami na lampáreň...!


143.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:51 avatar
Ako povedal Ondrej, pre teba, falošného komunistu, je ideálny stav, keď občan o ničom nerozhoduje, ale rozhoduje ÚV KSČ.

Práve preto bola Nežná revolúcia, aby sme sa zbavili takých politických omylov.
Súhlasí ondrej61


138.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 7. 2019, 08:46 avatar
Lemmy, oni si demokraciu považuju podla toho, či vyhra ich hlas....ked ano tak demokracia je dobra, ked nie tak demokracia je na nič....oni si zvykli na stranických schôdzach že ich hlas stale vyhraval....su to vlastne také teľata na sudružský spôsob.....    
Súhlasí Lemmy


250.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 15:49 avatar
Lemmy- hovotíš hlúposti, nezúrim a keď chceš niečo rozumné vyplaviť tak svoju primitívnosť nezvaľuj na iných. Tu vôbec nejde o to, že niekto rozdeľuje spoločnosť tak ako tu krkáš. Spoločnosť nikdy nebude seberovná v detailoch. Len somár sa pýta, prečo chudobná väčšina neprehlasuje bohatú menšinu. Lemmy si primitív , radšej trochu rozmýšľaj, kým vybalíš hlúposť. Práve o to ide, že bohatí sa zaštiťujú demokraciou s prívlastkami , nakoniec liberálnou, neoliberálnou a keď to práve nejde inakšie tak dajú zelenú fašizmu. Študuj a pochop histótiu.


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 12:41 avatar
Táraš nezmysly. Viem, že si nepriateľom vlády ľudu, demokracie, ale musím reagovať. Demokracia je len jedna, akurát tebe nevyhovuje. Preto vykrikuješ. Ako môže byť demokracia pre bohatých? Bohatí ľudia si môžu zaplatiť akurát tak veľkú kampaň, kupovať voličov. Ale základný problém spočíva v tom, že voliči, všetci, bohatí i chudobní, ako ty nazývaš spoločnosť, volia niekoho konkrétne. Ak volia väčšinou, a teda demokraticky, bohatých ľudí do politiky, tak aj potom vyzerá politika. Voliči, najmä tí chudobní, ako si opísal veľkú časť občanov, majú predsa slobodnú vôľu voliť strany, v ktorých nie sú bohatí, strany, ktoré zastupujú chudobných (sic!) občanov. Prečo tak chudobní (sic!) nekonajú? Pýtaj sa občanov. Pozri: Šeliga chcel ísť pred protestami do vedenia KDH: Pýtali sa ma, či mám dosť peňazí. Odkaz: slovensko.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Starý chren


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 12:44 avatar
Havran, znamená to, že všetko je o ľuďoch. Keď budú voliči dávať hlas KDH, alebo Kiskovej strane Za ľudí, tak aj potom bude vyzerať politika. Za stav demokracie zodpovedajú voliči. Je to problém občanov, tých, ktorí sa volieb nezúčastňujú, a potom vykrikujú. Opakujem, máme len jednu demokraciu, a to váhu volebných hlasov voličov. Je plno politických strán a hnutí, o ktoré voliči neprejavujú záujem. Načo také strany existujú?


156.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 7. 2019, 09:55 avatar
Lemmy, ale treba priznať jednu vec, že bohatí maju vatsiu šancu byť volenými....nasadia agresivnu reklamu a ľudí to oslovuje na každom kroku....
Ale na druhej strane si myslím, že tí bohatí, su zrejme schopnejší ako tí chudobní...podla mňa v demokracii je malo nejak zvlášť chudobných, a zároveň zdravých a inteligentných.....takže predsa len v demokracii, víťazí ten, kto má rozum a peniaze....je to zložitejsie a ruských trolov teraz z toho potrhá....   


162.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:02 avatar
Ja to predsa dobre viem, čo dokáže reklama.


169.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:13 avatar
Reklama na ľudí pôsobí. Príkladom je predsa Kiska. Investoval veľa do reklamy. Toľko bežní kandidáti na prezidenta nemali, koľko on. Ale problém je na strane voličov, že dajú na reklamu. Prečo občania nedali viac hlasov PhDr. Jánovi Jurištovi?


170.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:14 avatar
Pozri: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Bolo z čoho vyberať.


251.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 15:55 avatar
Lemmy- tvoje mudrovanie o demokracii je hlúposť. Prečo tu idealizuješ demokraciu, Curchil to už dávno formuloval jasne , že je to najhoršie čo máme, ale nič lepšie nepoznáme. A súhlasíš s tým, že to nebol komunista? Netáraj o slobodnej vôli , lebo si budem myslieť, že si naivný somár. Americkému žandárovi je to jasné a podľa toho koná vo svete už 100 rokov v mene koho?


273.
označiť príspevok

havran
   13. 11. 2019, 20:35 avatar
Lemmy- demmokratické voľby ako ich opísal Kalinčiak sa v podstate vôbec nezmenili. Alkohol v rôznej forme nakúpia bohatí pre národ - ak si pochopil tak uvažuj ďalej ---- čo je tým alkoholom? Dnes veľmi sofistikovane sa používajú nástroje na ovládanie myslenia más. Nedostáva sa im reálny opis skutočností , ktoré sa dejú v spoločnosti a s akým zámerom. Bohatí vynakladajú obrovské prostriedky na to , aby vnášali do vedomia spoločnosti chaos a klamstvá. Tak ako sa hraje dnes s preferenciami, ktoých úlohou je nahnať stádo do jednej ohrady, ale vysvetľovať podstatu programov strán sa vyhýbajú.


2.
označiť príspevok

havran
   30. 7. 2019, 06:10 avatar
Demokracia by mala byť bez akýchkoľvek prívlastkov , prosto demokracia..No na svete sú dve skupiny , ktoré tvoria ľudskú spoločnosť. Demokracia by teda mala byť vláda ľudu v ktorej platí väčšinový princíp a to tak, že sociálna spravodlivosť a morálne princípy by mali byť podporované prejavom vôle väčšiny.
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

Myslitel
   30. 7. 2019, 11:33 avatar
2- Utopisticke reci.
Vraj na svete su dve skupiny ludi.
Nehnevaj sa, ale toto tvrdenie je velika hlupost.

Dajme tomu ze by sme ti dovolili vytvorit takuto celosvetovu spolocnost zalozenej na soc. spravodlivosti a moralnych principoch.
Stavim sa, ze o nedlhy cas by ta spravodlivost a moralne principy boli cele poprekrucane.
Ta tvoja vacsina by sa o to postarala.
Súhlasí Starý chren


252.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:01 avatar
Myslitel - budeš sa čudovať, ale s tebou v tomto súhlasím a vieš prečo? Uvedom si , že tak ako pomenoval kapitalistickú demokraciu Churchil je to najhoršie čo máme, ale zatiaľ o nničom lešom nevieme. To však nie je dôvod k tomu, aby sme nehľadali novú cestu. Nakoniec práve to je ľuďom vlastné a posúva ich ďalej.


274.
označiť príspevok

havran
   13. 11. 2019, 20:43 avatar
Myslitel - nechápeš kontext toho čo píšem. Tvoje ..Dajme tomu" je pekná hlúposť a uzávery tiež. Keby boli zdravé podmienky v zdravej spoločnosti, tak by sa prejavil boj jednoty protikladov. No Kapitalistická demokracia robí všetko pre to, aby fungovala len demokracia kapitálu za peniaze , ktoré ulúpia pracujúcim. Revolúcia proti kapitálu sa rieši ozbrojenou mocou.


3.
označiť príspevok

havran
   30. 7. 2019, 06:23 avatar
V skutočnosti však je demokracia pre skupiny ktoré sú definované ekonomickým postavením v spoločnosti. Z toho plynie skupina-trieda- kapitálu a trieda pracujúcich. To je však len to najzákladnejšie triedenie spoločnosti. Ľudia z mnohých dôvodov sa cítia spriaznení s triedou do ktorej vôbec nepatria. A to je už politika sľubov a podvádzania. Kto by nechcel sa viesť na výletnej lodi namiesto podpalubia na najvyššom poschodí? V spoločenstvávh mravcov, či včiel je to jasné. Včela robotnica celý svoj život je včelou robotnicou. Ľudská spoločnosť má jednu úžasnú vlastnosť, ktorá dáva možnosť selekcie podľa kvality jedinca. To však samozrejme neplatí absolútne a ten výber je veľmi tvrdé a nekompromisné pravidlo.
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

havran
   30. 7. 2019, 06:35 avatar
Napohľad to vyzerá tak, že celá spoločnosť je podriadená progresívnej potrebe vývoja. To by platilo pre prípad demokracie všeobecnej, platiacej pre celú spoločnosť. Práve toto je najväčší problém. Tu sa stretáva záujem kapitálu so záujmom spoločnosti.. Vladnúca trieda síce proklamuje demokraciu ako skutočnosť ktorú podporuje, v praxi je to však len pláštik pre ochranu jej záujmu a potrieb.
Súhlasí Kasafran


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 7. 2019, 08:48 avatar
vypada to tak, že v demokratickej spolocnosti víťazí ludska chamtivosť.....nenažratosť. Naopak v totalitnej , kde su si vsetci rovní víťazí ludská ľahostajnosť......šak len mudreujem ňe?......   


253.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:05 avatar
ondrej61- tak sa to javí len tebe v primitívnej gebuli. Radšej nemudruj , lebo vymyslíš fúrik. Tvoje hlboké zamyslenie ti môže spôsobiť vážnu chorobu.


255.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 10. 2019, 16:11 avatar
Jarabaku moja primitívna gebula je oproti tvojej komunistickej osprostenej oveľa lepšie na tom......


256.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 10. 2019, 16:12 avatar
truľo osprostený totaliťák


218.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 20:55 avatar
Dokedy ti bude vadiť terajšia všeobecná demokracia, keď voliť môže 4 milióny občanov?


254.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:08 avatar
Lemmy- To mohli aj za socializmu, forma však nie je to hlavné, ale ide o to ako sa tá demoklracia uplatňuje. Si spokojný?


275.
označiť príspevok

havran
   13. 11. 2019, 20:47 avatar
Lemmy- ako si na to prišiel, že mi vadí to, že volí 4 mil. občanov? Mne však vadí mechanizmus a moc ktorú vo svoj prospech používa kapitál.- zneužíva.


5.
označiť príspevok

havran
   30. 7. 2019, 06:37 avatar
Viete nahliadnúť pod ten pláštik?
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

kesha1
   30. 7. 2019, 08:00 avatar
Pláštik ???? Ak by bol nejaký pláštik, nikdy by sa nestala obyčajná žena zo sídliska u nás prezidentkou. Veď prezidentka je v opozícii voči vláde !! To je nemožné v krajinách, kde je vládnuca trieda ( diktatúra) , ako napríklad v Rusku a pod.
Súhlasí ondrej61, Starý chren


217.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 20:53 avatar
kesha1- to je najdebilnejšia argumentácia aku si mohol vypotiť. Uznaj, že pravdou je realita.
Súhlasí Kasafran


257.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:14 avatar
kesha1- čo to tu motáš. o diktatúre tried. Ani nerozumieš tomu čo si povedal. Kto je vládnuca trieda na Slovensku? Pravica, ľavica, robotníci, kapitál.....? Prezidentka čie záujmy chráni? Ešte ti to nedocvaklo?


276.
označiť príspevok

havran
   13. 11. 2019, 20:50 avatar
kesha1- práve si nepochopil, že sa dá použiť aj pláštik zo sídliska a ,mnoho ľudí majú pocit , že to je ten ich čo ho zahodili do popoľnice a s ľútosťou ho oprašia.


10.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 7. 2019, 08:40 avatar
demokracia je pre cloveka to najlepsie...to ako sa na Slovensku vadime, len poukazuje na to aký sme....a je to vdaka demokratickému systému...vtaku jarabaku...

demokracia to je len system, umožnujuci cloveku konať slobodne..... je to zrkadlo spoločnosti....My ludia vypustení z klietky, mame problem so slobodou. Krasne sa ukazuje v tomto systeme aký je vlastne Slovák....
Súhlasí kesha1, Starý chren


21.
označiť príspevok

Myslitel
   30. 7. 2019, 11:56 avatar
10- Preto sa zda, ze slovensky narod si demokraticky zvoli novodoby feudalizmus.
My mylujeme a chceme mat nad sebou panov, zda sa.
Aj pachohybsky zbojnik to ukazal ked sa natahoval o bicik.
Súhlasí ondrej61


220.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 20:57 avatar
ondrej61- nemýľ si slobodu s anarchiou. Slovák nie je o nič horší, ako ktokoľvek v inej krajine. Nesplodili sme fašizmus, ani komunizmus, ani neohlupujeme s demokraciou. Len sa necháme ohlupovať. Vieš Ondrejko? A rozumieš čo ti hovorím?
Súhlasí Kasafran


221.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 20:58 avatar
To, že ty, a tebe podobní, sa necháte ohlupovať, svedčí čosi o vás. Zamyslite sa nad sebou!


258.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:16 avatar
Lemmy- ty si sa už istotne ubezpečil, že , že teba sa to netýka.


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 7. 2019, 08:51 avatar
havran, pod tvoj určite......    
Súhlasí kesha1


6.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 07:51 avatar
V praxi nemôže byť len jedna demokracia, rovnako ako v praxi neexistuje len jedna pravda. Jedna pravda či jedna demokracia môže byť iba ako nejaký ideál, to jest v duchu.

Praktická podoba demokracie je v neustálom vývoji a bohužiaľ závisí od ľudí a ich schopnosti sami seba ovládať.

A bohužiaľ je to tak, že väčšina ľudstva nie je schopná sa ovládať v miere potrebnej pre skutočnú demokraciu. A preto musia byť ovládaní mocou tých, ktorí sa ovládať dokážu.

Sorry.
Súhlasí havran


64.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 7. 2019, 15:06 avatar
Pravda je len jedna a vačšina ľudí sa musí ovládať, lebo ak by sa neovládala ako menšina vypatlaných elít, tak je tu už len púšť.
Sorry
Súhlasí Kasafran


222.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:02 avatar
-era- s tými demokraciami to máš akosi nedomyslené. Súhlasím, že v praxi kde kto proklamuje svoju demokraciu a v tom je problém. V skutočnosti je to tak, že veľmoci ťa vždy budú presviedčať, že si na demokraciu ešte nedorástol a bude dobre, keď sa necháš poučiť. Kapíto?
Súhlasí Kasafran


8.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 7. 2019, 08:13 avatar
www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
demokracia akuart tak pre media, aby mohli sirit politiku vyssej elity
Súhlasí Kasafran, havran


9.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 08:38 avatar
Zotrvávať zaseknutí v minulosti tiež nie je optimálne.
Súhlasí Kasafran, havran


14.
označiť príspevok

Myslitel
   30. 7. 2019, 11:11 avatar
Demokracia je nespravodliva. Preco by mala mat vacsina vacsiu pravdu ako mensina. Historia ukazala mnohokrat ze vacsina sa moze velmi mylit a mala hrstka ludi musi trpiet ich hlupost.
Aj Hitler bol zvoleny demokraticky. Demokraticky mu bola dana aj absolutna moc diktatora. Vdaka tomu dal popravit asi 2 miliony Nemcov, dalsie desiatky milionov zomreli v jeho vojne.

Preto je odpovedou Republika so svojou ustavou a zakonom ktorym sa musi podriadit (Ustave aj zakonu) kazdy rovnako bez vynimky.
Prezident ci robotnik, kazdy rovnako bez privilegii alebo akejsi imunity.

Politikom je takyto system odporny. Nemohli by v nom spekulovat, bohatnut a slubovat danovnikom hory doly za ich hlasy.
Preto u nas mame tu velkolepu demokraciu.
Súhlasí Kasafran


15.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   30. 7. 2019, 11:16 avatar
Máš na mysli niečo ako Rímsku republiku? Tá už bola spravodlivá?


17.
označiť príspevok

Myslitel
   30. 7. 2019, 11:21 avatar
15 - nie skor taku akou boli USA na zaciatku, po oddeleni sa od anglickej monarchie.
Skoda, aj ich politikom sa podarilo zmenit ustavu, obchadzat zakony a dnes tam maju demokracie plne usta.


18.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   30. 7. 2019, 11:21 avatar
Ja som si myslel, drahí kresťania, že máte kráľa Ježiša Krista a očakávate jeho príchod. Ale namiesto teokratických monarchistov tu nachádzam demokratov a republikánov, čo vkladajú nádej v ľudské nedokonalé systémy, ktoré za celú dobu ľudských dejín neboli nikdy skutočne spravodlivé a ani byť nemôžu, lebo neodstraňujú to čo je príčinou zla vo svete, ľudskú hriešnosť a neposlušnosť Stvoriteľovi...


20.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 11:53 avatar
Duch Krista je základom skutočnej demokracie.

Súhlasí PartOFgod


23.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   30. 7. 2019, 12:12 avatar
Tvoja veta mi nedáva zmysel...
Súhlasí Kasafran


28.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 12:38 avatar
23. Jej zmysel je v slovách:
Nenazývam vás viac sluhami, pretože sluha nevie, čo robí jeho pán. Nazval som vás priateľmi, pretože všetko som vám oznámil, čo som počul od svojho Otca.

Demokracia je založená na rovnosti všetkých, kde každý je zodpovedný sám za seba.
Aristokracia bola založená na pár vyvolených, ktorí mali zodpovednosť za ostatných.


31.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   30. 7. 2019, 12:41 avatar
Demokracia je založená na rozhodovaní väčšiny. Myslíš, že apoštoli mali právo prehlasovať Krista? Nezostáva stále on hlavou každého muža, ako to napísal jeho apoštol Pavol?


34.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 12:45 avatar
31. Ako píšem v 32. nie je to podstata demokratickosti. Platí to tak azda akurát pre tú formu parlamentnej demokracie, ktorú sme teraz ako-tak dosiahli.


40.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   30. 7. 2019, 12:50 avatar
Potom si slovo demokracia vykladáš akosi po svojom. Demos Kratos je vláda ľudu, teda systém, kde väčšina spoločnosti, či už priamym hlasovaním ako to bolo v prípade "čistej" aténskej demokracie, alebo prostredníctvom zvolených zástupcov rozhoduje o zákonoch a o smerovaní spoločnosti. Teda princíp, väčšina rozhoduje a menšina sa musí podriadiť je základným princípom toho, čo sa všeobecne označuje ako demokracia.


45.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 12:54 avatar
40. Keby si pritom aj rozmýšľal a nie len preberal zaužívané dogmy, nemohol by si z "vláda ľudu" prejsť k systému a k hlasovaniu.

Vláda ľudu je proste vláda ľudu. A nie systém.

Ovšem, "vláda ľudu" je idea, je to čisto duchovný pojem a keď sa má nejako realizovať v praxi, v živote, v hmote, potom sa z nej stane nejaký systém. Ale ten systém nie je daný v slovách "vláda ľudu". Ani náhodou. Systém hlasovania, systém väčšiny, to je len konkrétna podoba v konkrétnom čase - primerane nedokonalá, ako možno vidieť z mnohých nespokojných.


47.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   30. 7. 2019, 12:55 avatar
Ale rozmýšľam. Tak si zadefinujme čo je to ľud. Ako by si ho definoval?


58.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 13:14 avatar
Ľud je súčet všetkých ľudí.


62.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   30. 7. 2019, 14:00 avatar
Podľa tejto definície by si mal pravdu, že názor väčšiny a nejaké hlasovanie neznačí demokraciu. Lenže všeobecne sa ľud definuje ako masa, ako veľká časť obyvateľstva, ktorá však nemusí nutne zahŕňať každého jednotlivca. A ja vychádzam z tejto definície...
Súhlasí -era-


44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 12:53 avatar
Zatiaľ o inú formu vlády ľudu nie je záujem. Ešte aj o tú parlamentnú akosi občania nejavia záujem, nie až taký veľký, aký sa očakáva. Je nízka volebná účasť. Takže plač nad občanmi, že je im jedno, ako vyzerá demokracia.
Súhlasí -era-


48.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 12:56 avatar
44. Niet dôvod plakať. Veci sa hýbu stále dopredu. Ani vývoj demokracie nie je možné zastaviť. Samozrejme, postup musí byť patrične pomalý a pozvoľný.


259.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:21 avatar
-era-treba znovu pripomenúť Churchila .


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 12:47 avatar
To je hlúposť. To môže platiť len v hlave nábožného, presnejšie kresťana. Demokracia sa však týka všetkých voličov. Aj v Indii prebehajú demokratické voľby. A bez ducha krista.


38.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 12:49 avatar
36. Lemmy, prepáč, ale vôbec nevieš o čom píšeš.41.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 12:50 avatar
Prepáč, ale viem veľmi dobre, že táraš, pretože tvoj názor môže platiť len v hlave kresťana. V mojej hlave nemá miesto taká ideológia vo vzťahu k mojej slobodnej voľbe v demokratických voľbách.


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 12:52 avatar
Pre mňa je pri voľbách rozhodujúci môj vlastný názor, ktorý porovnávam s humanistickým svetonázorom podľa Humanists International. humanists.international Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


43.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   30. 7. 2019, 12:52 avatar
Tak vlastný názor alebo názor Humanist International?  


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 12:54 avatar
Veď som zrozumiteľne napísal, že môj vlastný názor. Ten si len porovnávam, či môj vlastný názor nie je úplne mimo humanistiky.


24.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 7. 2019, 12:18 avatar
Drahy krestania Jezis vam hovoril ze ked pride nabuduce nebudete ho moct ukrizovat prijde so silou 1.000.000 muzov a odstranuje pricinu zla vo svete. Vladimir Vladimirovic Putin tomu popisu zodpoveda.


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 7. 2019, 12:23 avatar
Možno Vladimír prinesie i základné pravidlá pravopisu a skôr ako ťa zoberie do neba sa dozvieš že drahí nie drahý a mnoho iných slävänstäv .

Prebehne to takto :

Putin terčem vtipů. Ráj po jaderné válce? To ještě žádný vůdce nesliboval

Výrok ruského prezidenta Vladimira Putina ze čtvrteční debaty v Soči, že v případě jaderného útoku Rusové "jako mučedníci půjdou do ráje" a agresoři "prostě chcípnou", vyvolal bouřlivou reakci na sociálních sítích i množství vtipů. "Dostane se Rus do ráje - a tam prezident Putin," hlásá jedna z anekdot, které zaznamenala ruská redakce BBC. "Je Putin - je ráj. Není Putin - není ráj," hlásá další.

Zdroj: eurozpravy.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                                     


29.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 7. 2019, 12:39 avatar
A nemas to jedno ake i? Inteligentny clovek vnima obsah textu
Súhlasí Kasafran


63.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 7. 2019, 14:05 avatar
Ono bi to jedno bolo ale nye je . Preto tupoňa any za mnoho rokov nenaučya gramatyke lebo je tupoň .


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 12:49 avatar
PartOFgod: prijde so silou 1.000.000 muzov

No tak! Lieky! Lieky! Zabudol si zobrať lieky!!!


25.
označiť príspevok

Myslitel
   30. 7. 2019, 12:22 avatar
18- a 20 - Ani Boh Otec, ani jeho Syn Kristus nie su demokrati.
Staci si precitat Desat Bozich prikazani. Su prisne, a vobec neberu ohlad na nazor vacsiny.
Dokonca, zda sa, ze sa Boh priklana ku kapitalizmu, -
Exo 20:17 Nepožiadaš dom svojho blížneho, ani nepožiadaš manželku svojho blížneho, ani jeho sluhu, ani jeho slúžku, ani vola, ani osla, ani nič, čo je tvojho blížneho!“
Taky Marx tvrdi presny opak.

Jezis demokratom urcite nebol a nieje, jeho podobenstvo o sirokej a uzkej ceste spomina ze vacsina pojde do zahuby.
Toto je predsa nedemokraticke.

A mimochodom, zakladatelia republiky, USA, boli veriaci krestania. Aspon vacsina z nich.
Ta ich republika sa stala utociskom pre miliony krestanov, ktori boli v Europe prenasledovani.


27.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   30. 7. 2019, 12:23 avatar
Nepochopil si vôbec môj príspevok. Ani republikánom Ježiš nebol. Tak prečo podporuješ republiku, keď máš v nebi kráľa?


32.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 12:43 avatar
25. Prečo si myslíš, že základom demokratickosti je, že "väčšina rozhoduje o menšine"?
Podľa mňa je to iba dôsledok a navyše, je to dôsledok našej popletenej doby, kde príliš veľa ľudí ani neviea, čo je dobré a čo zlé.35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 12:46 avatar
Väčšina si nemôže voči menšinám čokoľvek dovoliť, pretože menšiny sú v Ústave SR chránené zákonmi.

Štvrtý oddiel

PRÁVA NÁRODNOSTNÝCH MENŠÍN A ETNICKÝCH SKUPÍN

Čl. 33

Príslušnosť ku ktorejkoľvek národnostnej menšine alebo etnickej skupine nesmie byť nikomu na ujmu.

Čl. 34

(1) Občanom tvoriacim v Slovenskej republike národnostné menšiny alebo etnické skupiny sa zaručuje všestranný rozvoj, najmä právo spoločne s inými príslušníkmi menšiny alebo skupiny rozvíjať vlastnú kultúru, právo rozširovať a prijímať informácie v ich materinskom jazyku, združovať sa v národnostných združeniach, zakladať a udržiavať vzdelávacie a kultúrne inštitúcie. Podrobnosti ustanoví zákon.

(2) Občanom patriacim k národnostným menšinám alebo etnickým skupinám sa za podmienok ustanoveným zákonom zaručuje okrem práva na osvojenie si štátneho jazyka aj

a) právo na vzdelanie v ich jazyku,

b) právo používať ich jazyk v úradnom styku,

c) právo zúčastňovať sa na riešení vecí týkajúcich sa národnostných menšín a etnických skupín.

(3) Výkon práv občanov patriacich k národnostným menšinám a etnickým skupinám zaručených v tejto ústave nesmie viesť k ohrozeniu zvrchovanosti a územnej celistvosti Slovenskej republiky a k diskriminácii jej ostatného obyvateľstva.
Súhlasí -era-


50.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 12:58 avatar
35. Správne. Tak pôsobí Kristov duch v dušiach ľudí, hoci ľudia o tom väčšinou nemajú ani šajn


53.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 13:00 avatar
Hej, ide o tvoj subjektívny pocit, že v Ústave SR ohľadom ochrany menšín pôsobí Kristov duch. Proti gustu žiadna dišputa. Ako som povedal, platí to len v tvojej hlave.


57.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 13:12 avatar
53. Našťastie je to aj v mojej hlave.


49.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 7. 2019, 12:56 avatar
Demokracia je vláda väčšiny, naproti nej sú autokraticke režimy kde vládne úzka skupina či dokonca jeden človek.
Súhlasí Kasafran, havran


52.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 12:59 avatar
49.
Demokracia je vláda väčšiny iba ak v tejto dobe, pretože nič lepšieho sme ešte nevymysleli.


54.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 7. 2019, 13:02 avatar
Hovoríme o demokracii. Ak ako píšeš bude vymyslené niečo iné tak to pomenujeme inak.
Súhlasí Kasafran


56.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 13:11 avatar
54. Zaujímavý názor. Takže toto, vládu väčšiny nad menšinou nazveme demokraciou a keď raz vymyslíme skutočnú vládu ľudu, tak si na to vymyslíme iné slovo.

Hmm, i tak še da.


60.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 7. 2019, 13:34 avatar
Tu nieco nesedi. Je 22,4 % viac ako 77,6%? To sa mi nezda


61.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 13:55 avatar
60. Nesedia tvoje výpočty.

A to, čo sa ti nezdá je fakt, že tu nie je 22,4 proti 77,6.
Ale je tu 22,4 proti 16,9, a to je viac.

Zostávajúcich 60,7 nemôžeš počítať, lebo sa nevyjadrili
Súhlasí Starý chren


260.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:23 avatar
.....Churchil


223.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:04 avatar
Myslitel asi ti ušlo, že dečmokracia nie je o pravde, ale o vláde väčšiny.
Súhlasí Kasafran


22.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 7. 2019, 12:01 avatar
(20) Era,
Ty si nebodaj neuvedomuješ, ako urážaš Kristovho ducha, keďže doteraz - za skoro celých 2000 rokov - sa mu nepodarilo predviesť skutočnú demokraciu...?


37.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 12:48 avatar
22 Kasafran,

Tvoj úsudok v tomto je úplne mylný. Ale ako zarytému materialistovi ti to samozrejme odpúšťam, veď nevieš, čo činíš
Súhlasí Starý chren


224.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:08 avatar
-era-od niekoho ako si ty je to zábavné. Tým zarytým materialistom si kasafrana iste potešil. Kto formuje tvoje úsudky?
Súhlasí Kasafran


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 13:04 avatar
Je potrebné zamyslieť sa nad tým, prečo väčšina, teda podľa Havrana chudobní, volia výraznú menšinu do politiky, teda bohatých.


225.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:13 avatar
Lemmy na takú detskú otázku ti môžem odpovedať, no to by si ty nepochopil práve preto, že patríš medzi tých chudákov. Zamyslí sa, možno niekedy na to prídeš v čom je problém. Všetko je už zabezpečené ústavnými zákonmi a vieš kto ich pripravil? Chudák si a aj ostaneš, priznávam však , že takto sa ti žije lepšie.
Súhlasí Kasafran


261.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:27 avatar
Lemmy.... koľko máš rokov, takú otázku nepoloží ani dieťa. Koľko stoja voľby? Nie je to náhodou o peniazoch, ktoré do volieb investujú bohatí z čistej lásky k blížnemu?         


65.
označiť príspevok

Boris muž
   30. 7. 2019, 15:08 avatar
Už niesom demokrat. Už neuznávam demokraciu, je to hovadina vedúca do pekla.


66.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2019, 15:58 avatar
Čo pre teba znamená "byť demokratom"?


226.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:18 avatar
-era-demokracia je droga pre chudákov, ktorí nevedia nič iné, iba prosiť a ďakovať. Avšak demokracia je vláda väčšiny, ale musíš vedieť ako tú vládu zabezpečiť a vykonávať. Asi sa vždy nájde Judáš, ktorý svoj ľud zradí. V histórii sa lepšie osvedčil Dávid a jeho syn Šalamún.
Súhlasí Kasafran


227.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 21:20 avatar
H: Asi sa vždy nájde Judáš, ktorý svoj ľud zradí.

Po roku 1948 to bola KSČ v úlohe Judáša. Prečo tak nenávidíš demokraciu? Prečo sa o nej hanlivo vyjadruješ, že je to droga pre chudákov? Ty nie si chudák? Ako chceš zabezpečiť vládu? Keď ti vadí, že môže hlasovať 4 milióny voličov.


230.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:31 avatar
Lemmy- čo to tu táraš. Ak hovorím, že je to droga pre chudákov, tak musíš rozumieť o čom hovorím. Ty naozaj nechápeš aký je mechanizmus kapitalistických volieb? Práve sa začína odvíjať nové dejstvo, keď havrani začínajú rozoberať zdochýňajúceho koňa, ktorý tvrdil, že je ľud. Možno si pohovoríme o tom za 4 roky, tak nezabudni. Nikdy som sa nemýlil za 50 rokov a splnilo sa aj to čo som povedal súdruhom na OVKSS i Husákovi. Vtedy som im predpovedal pád 15 rokov vopred, chceli ma za to ukameňovať, len som mal na nich "presvedčivé argumenty". Ty si pre mňa len zábavný popletený chlapec, čo ho vedú ako ovcu na strihanie. Ešte sa budeš baviť.
Súhlasí Kasafran


232.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 21:35 avatar
Ak chceš, aby ťa niekto bral vážne, tak opíš, priblíž tú drogu pre chudákov. Kto sú chudáci? Ty si chudák? Trpíš drogou? Nemyslím si, že voľby sú drogou pre chudobných. Naopak, majú veľkú príležitosť na zmenu. Ale musia ju chcieť. Aspoň 3 900 000 voličov.


262.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:33 avatar
Lemmy--- takže demokracia za peniaze a tí bohatí sa trasú túžbou ju kúpiť pre chudobných /možno aj duchom/ Tie príležitosti na zmenu bohatí sľubujú už od čias faraónov trtko vieš?


247.
označiť príspevok

Kasafran
   1. 8. 2019, 23:35 avatar
(230) Havran,
musím Ťa v charakteristike Lemmyho trošku poopraviť - on nie je zábavným popleteným chlapcom, ale nedostatočne pripraveným obhajcom a presadzovateľom neoliberálnych sionfašistických hodnôt a záujmov na našom Slovensku...
Jeho názorová príbuznosť a stotožňovanie s "úrovňou" Osvieteného gangu je veľavravným, ba priam usvedčujúcim dôkazom v koho službách na svojej webovej stránke i na tomto DF neúnavne pracuje a nadčasuje...
Súhlasí havran


248.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 8. 2019, 00:30 avatar
Kasafran,
musím ťa v mojej charakteristike opraviť, pretože o mne táraš nehorázne nezmysly. Ako môže komunista a humanista takto podlo a zákerne ohovárať ľudí? Nielen mňa urážaš s tou tvojou fašistickou rétorikou, ale aj iných. Trpíš stihomamom a falošným názorom o akýchsi neoliberálnych sionistických hodnotách. Nože, vymenuj mi ich z mojich viet, kde sa takto idiotsky vyjadrujem ako ty?


67.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 7. 2019, 18:34 avatar
Nie sú dve demokracie, existuje iba jedna a tou je výkon moci podľa rozhodnutia väčšiny v slobodných volbách . Nemáme taký politický systém, lebo vládnuť môže aj menšina, väčšina je viac ako 50% oprávnených čiže všetkých voličov. Zaujímavé že pri zákone o referende to platí ale v parlamentných volbách už nie . To treba zmeniť a bude pokoj .
Nedávno som písal že volby by mali byť povinné, je to presne z toho dôvodu.....mimochodom Sulík nedávno vyhlásil že načo sa spájať s niekým pred volbami, veď oni sa potom nejako dohodnú.......Preložené do ľudskej reči- vy prostučkí voliči nechcite po nás aby sme už pred volbami vytvorili nejaký spoločný volebný program, ten si vytvoríme už bez vašej účasti potom. Vy ste tu iba na to, aby ste nás volili..........spoločný volebný program všetkých súčasných opozičníkov je iba DOSTAŤ sa k Moci, to je všetko. Žiadne sociálne programy, zvyšovanie životnej úrovne, budovanie infraštruktúry, lepšia ekonomika- nič- iba dostať sa k válovu.......ktovie či si to poniektorí voliči aj uvedomujú......
Súhlasí Kasafran, havran


68.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 18:36 avatar
Majo: ale v parlamentných volbách už nie . To treba zmeniť a bude pokoj .

Prečo? Stačí, aby občania išli voliť, tak ako po roku 1989. Vo veľkom počte.


75.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 7. 2019, 18:54 avatar
Nezdielam tvoj názor, je podľa mňa nedemokratický lebo nezohladňuje väčšinový princíp, väčšina je opakujem viac ako 50 %.....ale zo všetkých oprávnených voličov....prečo máš z toho taký strach ?
Súhlasí Kasafran


76.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 18:56 avatar
Ja nemám strach, len sa ti snažím vysvetliť, že takýmto spôsobom môžeš dosiahnuť neschopnosť ukončenia volieb, lebo ak príde menej ako 50 % voličov z oprávnených, tak budeš donekonečna robiť voľby, kým ich nebude aspoň 50,00000009 %.


77.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 18:58 avatar
Preto sa za relevantné údaje berú zúčastnení voliči. Nemôžeme za to, že veľká časť občanov nejaví záujem o politiku. Musia si zvyknúť na to, ako odvolia zúčastnení voliči. Veď keby sa im čosi nepáčilo, tak by mali svoje zadky zdvihnúť od televízora, a ísť do volebnej miestnosti vyjadriť svoj politický názor.


79.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 7. 2019, 18:59 avatar
No a ? Toho že príde jeden volič sa už nebojíš ? Preto som písal že volby musia byť povinné tak ako v iných demokratických krajinách v EU.......
Súhlasí PartOFgod, Kasafran


81.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 19:02 avatar
Máš to úplne pomýlené. To, že nepríde nejaký volič, je jeho vec. Nás do toho nič. Práve preto ti hovorím, že kvóta 50 % je utópia. Ty chceš násilím nútiť občanov, aby sa povinne zúčastňovali volieb. Ja naopak som za to, aby voľby boli slobodné, kto nechce, nech nejde voliť. Ich vec. Práve z toho dôvodu sa za relevantné berú len údaje zúčastnených voličov.,


85.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 7. 2019, 19:04 avatar
To je vymysel humanizmu? Tak si mozes poznacit ze nefunkcne


88.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 19:06 avatar
O tom počujem prvý raz od teba. Zrejme ťa čosi pomýlilo. Ale čo?


90.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 7. 2019, 19:09 avatar
MEMORANDUM SLOBODNÉHO OBČANA
Ja, slobodný občan, v hlbokej úcte voči kultúrnemu a národnému dedičstvu, vyhlasujem, že sa ujímam vlády. K tomu, aby som mohol spolu s ostatnými, rovnako slobodnými ľuďmi vládnuť slobodnej spoločnosti sa zaväzujem, že budem ctiť najvyššie morálne zásady a tie budú pre mňa Zákonom. Absolútnou hodnotou je ľudský život a preto si vyhradzujem neodnímateľné právo na odmietnutie akéhokoľvek rozkazu, ktorý by ho mohol ohroziť.

Ku svojej vláde nepotrebujem žiadnych prostredníkov, pretože tak ako každý slobodný občan, mám možnosť byť zvolený ako aj okamžite odvolaný. Ako občan s mandátom vládnuť nesiem plnú zodpovednosť za svoje rozhodnutia, pretože som si vedomý ich vplyvu na životy nás všetkých. Zo všetkých síl budem chrániť a vyznávať najvyššie humánne cnosti, akými sú: úcta k druhým, vzájomná láska a porozumenie, ochrana životného prostredia a jeho zdrojov, tolerancia ku všetkým vierovyznaniam, rasám, národom, národnostiam a etnikám. Rodina ako nedotknuteľný základ a pilier celej spoločnosti musí byť pod starostlivou ochranou a preto sa zaväzujem poskytovať jej plnú podporu a to najmä zabezpečením dôstojného bývania, ako aj dôstojných podmienok staroby.

Po stáročiach útlaku som si vedomý, že slobodu nemožno dosiahnuť bez umožnenia prístupu k potravinovým zdrojom a prírodnému bohatstvu pre všetkých rovnakou mierou. Navyše, aby slobodná spoločnosť nebola vystavená manipuláciám, musí mať zabezpečený priestor vo verejnoprávnych médiách na vlastnom vysielacom okruhu pod kontrolou občanov.

Spôsob spravovania vecí verejných ako aj všetkých verejných inštitúcií musí vychádzať zo spravodlivej a efektívne kontrolovanej deľby moci a precízneho systému bŕzd a protiváh, vychádzajúcej z ústavne zakotveného zákona o priamej demokracii. Politiku štátu určujú slobodní občania, preto všetkým občanom slobodného štátu musí byť zaručená rovnosť príležitostí. Ústavné zákony vychádzajú priamo z vôle slobodných občanov a sú nadradené všetkým ostatným.

K UPLATŇOVANIU VLÁDY SLOBODNÉHO OBČANA VEDÚ NASLEDOVNÉ CIELE:

1. Slobodný občan je základom slobodnej občianskej spoločnosti založenej na princípoch priamej demokracie.

2. Slobodný štát je suverénnym spoločenstvom slobodných občanov vyznávajúcich ústavou chránené hodnoty, pričom jeho suverenita a zákony sú nadradené všetkým ostatným medzinárodným zákonom. Výrazom štátnej suverenity a zvrchovanosti je vlastná mena ako základný pilier hospodárstva.

3. Základnou povinnosťou slobodného štátu je vytvárať a permanentne udržiavať úplnú potravinovú sebestačnosť pre všetkých svojich občanov, ktorá musí byť prioritným strategickým cieľom podporujúcim rozvoj hospodárstva, znižovanie nezamestnanosti ako i rozdielov medzi mestom a vidiekom. Slobodný štát je takisto povinný podporovať zdravé trhové prostredie s minimalizáciou byrokratických nákladov a obštrukcií v slobodnom podnikaní.

4. Slobodní občania sú vlastníkmi štátnej banky, ktorá každému občanovi slobodného štátu poskytuje úvery s garanciou nulového úroku.

5. Slobodní občania sú vlastníkmi strategických podnikov, pričom tieto musia byť spravované s úmyslom najväčšieho úžitku pre všetkých občanov.

6. Verejné školstvo na všetkých úrovniach je v plnej výške hradené zo štátneho rozpočtu. Jediným kritériom pre výber uchádzačov sú ich primerané osobnostné a vedomostné predpoklady k úspešnému štúdiu, pričom jeho obsah je koncipovaný dopytom trhu a potrebami spoločnosti.

7. Každý slobodný občan má ústavou zakotvené právo na prácu. Štát je preto povinný vytvárať podmienky pre dostatok pracovných miest na to, aby žiadnemu občanovi nebolo toto právo odopreté. Odmietnutím štátom vytvoreného adekvátneho pracovného miesta občan stráca nárok na podporu v nezamestnanosti.

8. Každý občan slobodného štátu má právo na zdravotnú starostlivosť, pričom štandardná zdravotná starostlivosť vo všetkých štátnych zariadeniach, vrátane liekov a zdravotníckych pomôcok je v plnej výške hradená z verejných zdrojov.

9. Prístup k informáciám zabezpečuje verejnoprávny informačný kanál televízie a rozhlasu pod priamou kontrolou občanov.

10. Slobodný občan je základom mierumilovnej spoločnosti so štatútom trvalej neutrality, ktorá nevstupuje do žiadneho ozbrojeného konfliktu a preto nepodlieha záväzkom v žiadnych militaristických spoločenstvách. O pripojení, zotrvaní či vystúpení z akéhokoľvek medzinárodného zväzku rozhodujú občania výlučne referendom.
Súhlasí Kasafran


97.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 7. 2019, 22:27 avatar
(90) PartOFgod,
ďakujem Ti za zverejnenie a pripomenutie tohto stále vysoko aktuálneho memoranda, ktoré bolo prijaté 3. 11. 2012,
v Kalnej nad Hronom a vydal ho Gabriel Karácsony...


86.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 7. 2019, 19:05 avatar
Je mi ľúto že sú ľudia ako ty, ktorí nepoznajú zmysel demokracie ale radi na ňu hrajú.......
Súhlasí Kasafran


82.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 7. 2019, 19:03 avatar
To koho napadlo ze volby su dobrovolne ved to je chore. To mozte zrusit skolsku dochadzku


228.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:21 avatar
Lemmy- mkáš v tej hlavičke šero. Kapitál nedopustí inú demokraciu len ako svoju.
Súhlasí Kasafran


229.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 21:23 avatar
Táraš bludy. Keby si pochopil, akú veľkú silu majú v rukách 4 milióny voličov, tqak by si netáral také nezmysly o demokracii. Nemôžem za to, ako voliči volia. Hádam vedia, čo činia.


263.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:41 avatar
Lemmy- tým si sa prejavil ako úplný naivný cuciačik ktorý nechápe, prečo voľby stoja toľko peňazí. To z lásky k blížnemu, ale ide zase len o prachy, ktoré sa musia zhodnotiť. Málo sleduješ aj to čo sa deje teraz v reále. Vari ťa spasí Matrovič, Sulík, Truban Beblavy, Kiska či Fico a za nimi stojaci zbrojnoši? ZOBUĎ SA somárik.


69.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 18:38 avatar
Sulík hovorí správne. Pred voľbami by nebolo voči voličom fér, keby vopred povedali, že s tým a s tým by išli do koalície. Nie. Nech voliči odovzdajú svoje hlasy, vyjadria svoje názory na politiku, koho chcú vo vláde, a SaS bude potom s relevantnými partnermi rokovať. Tak konajú rozumné strany.


71.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 7. 2019, 18:42 avatar
Čiže ľudia nemajú voliť program ale politikov na základe čoho ? Máš to riadne pomýlené, v čom podľa teba spočíva súťaž medzi politickými stranami , v sympatiách , z toho žiješ ? Tvoj a Sulíkov názor robí z občana voliča iba figúrku ktorá nemá žiaden dosah na volebný program.......
Súhlasí Kasafran


91.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 19:11 avatar
Prečo o mne klameš? Ja predsa netvrdím, že volič nemá voliť podľa programu alebo politikov na základe čoho??? Položil si veľmi hlúpu otázku, na ktorú sa nedá rozumne odpovedať. Môžem inak. SaS má zrozumiteľný program Agendu 2020. Ak s ňou volič súhlasí, môže dať na základe predošlých skúseností s politikou SaS, ako reagujú v opozícii, im dať v parlamentných voľbách hlas.

A klameš o tých figúrkach. Voliči nesú najväčšiu váhu na tom, kto bude riadiť štát. Len ty nevieš, ako bude 4 milióny voličov voliť.


264.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:44 avatar
majko1- dúfam , že to odomňa nebude bozk smrti, ale súhlasím s tebou. Voči Lemimu si bol submisívny a to má trochu mýlilo.


70.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 18:40 avatar
SaS má veľmi široký volebný program. Počet voličských hlasov rozhodne, čo z toho sa im podarí presadiť na rokovaniach s inými stranami. Iná vec by bola, keby 4 milióny voličov by dalo hlas len SaS, v takom prípade by vládny program bol v súlade s Agendou 2020.
Súhlasí Osvietený


72.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 7. 2019, 18:44 avatar
Nikto ani Sulík nevie čo sa z toho programu bude realizovať a znovu ty vynechávaš občana z toho aby rozhodoval o budúcom programe budúcej vlády, to je absolútne nedemokratické.....
Súhlasí Kasafran


73.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 18:48 avatar
No a? Chcel by som teba vidieť v politike. Ako môžeš vopred vedieť, čo z tvojho programu sa podarí presadiť po voľbách. Nevieš, či sa vôbec dostaneš do parlamentu. Nevieš, či získať dostatočný mandát, aspoň 10 %. Nevieš, či sa ti podarí byť vo vláde. Nevieš, či budeš v opozícii. Tak netáraj o nedemokratickosti. SaS si na svojich rokovaniach demokraticky vybudovala svoj volebný program. Mandát má od členov SaS.
Súhlasí Osvietený


265.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:46 avatar
Lemmy - toto poznáš? " nik vám nemôže dať to, čo vám môžem sľúbiť" Ktorý klasik to použil a kde?


231.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:34 avatar
majko1 Myslíš si , že neviem definovať čo je demokracia? Predsa sa tu nebudeme školiť. Ale vieš ako sa demokracia v praxi ohýba? Ale ináč nemám nám námietky voči tvojím definíciam.


74.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 7. 2019, 18:51 avatar
Veď som to písal, je to strašne jednoduché, ak má nejaké zoskupenie straničiek šancu spolu vládnuť tak nech sa dohodnú pred volbami čo budú ich spoločné priority a s tými oboznámia voličov aby vedeli čo ich čaká . Musí vzniknúť nejaký program spoločný ktorý osloví väčšinu voličov, čo na tom nechápeš ? Ja nie som naivný volič ktorí ide voliť na základe nenávisti budovanej dlhodobe v opozíciou, to je strašne slabučký "program"......
Súhlasí Kasafran


78.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 18:59 avatar
Rozmýšľaj, ako sa môžu vopred, pred voľbami, dohadovať, keď nevedia, kto koľko získa hlasov? Prečo presadzuješ čosi, čo je v praxi absurdné?


80.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 7. 2019, 19:02 avatar
No a ? Kde je v tvojom zmýšľaní volič ? Iba opica čo má zdvihnúť ruku a potom nech sa deje čokolvek ? Nezávisí náhodou počet hlasov s programom ? Absurdné je neznáma situácia čo sa bude diať po volbách......
Súhlasí Kasafran


84.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 19:04 avatar
V mojom zmýšľaní sa má volič zaujímať, komu zverí dôveru v zastupovanie, a teda vo výkone politiky. Mal by poznať program, čo tá strana chce dosiahnuť. Mal by poznať, s čím by zásadne nesúhlasila taká strana. A podľa toho hlasovať.


89.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 7. 2019, 19:09 avatar
No veď o tom stále píšem, ale program napr.7 strán sa diametrálne líši, tak ako vie volič jednej z tých strán že práve pre to že stranu volil sa to bude aj plniť ? Fakt si nechápavý, to v súčasnej situácii bez zjednotenia programových priorít pred volbami nie je možné a nielen to je to nedemokratické a nefair voči voličom......
Súhlasí Kasafran


92.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 19:13 avatar
Po voľbách sa rokuje, hľadajú sa prieniky, spoločné stanoviská. Tvoj názor, že sa 7 strán diametrálne odlišuje, môže byť omyl, pretože ak si porovnáš poriadne volebné sľuby, zistíš, že niektoré strany majú rovnaké názory na konkrétne veci. Ak sa dohodnú, vo vláde môžu na tom spoločne pracovať.
Súhlasí Osvietený


98.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 7. 2019, 23:40 avatar
Lemmy ano presne ako píšeš . Keď môže vládnuť most híd so SNS prečo by mali byť problémom programové prieniky Strán ako sú PS +SPOLU +ZA LUDÍ , u ktorých sa zatiaľ ukazuje že by mohla nastať situacia isť už do volieb v trozáprahu a s veľkou pravdepodobnosťou ich i vyhrať . SAS nemá žiadnen programový rozpor s touto koalíciou a viem si predstaviť , že ani Hlina nie . A to sme už virtuálne prekročili 45 % čo bude s určitosťou znamenať väčšinu v parlamente . Viem si predstaviť i koaličný prienik zjednotenej smk a mostu alebo ich dvojkoalíciu . Ale to sú samozrejme iba hypoteticke veci . Ale do volieb už ďaleko nie je najdôležitejší mesiac pred voľbami bude november 2019 .
Špinavá kampaň započne už v septembri . Čo ja predpokladám že práve špinava kampaň a dezinformácie budú bumerangom pre tých ktorí ju budú viesť . Tak ako sa stalo vo voľbách prezidentských vyhrá slušnosť . Smer utopí na čisto Blahova debilita . Je to škoda lebo i v smere majú výborných ľudí a odborníkov . Mne sedí Pele ale i Lajčák a mnoho ďalších . SNS je uplný odpad po tých sa nikto nebude domáhať . Kollár je dno a nulová ľsns si to odsedí a možno ani nie uvidíme


99.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   30. 7. 2019, 23:41 avatar
KOTLEBA NA HRAD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


100.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 23:44 avatar
Smer utopí na čisto Blahova debilita .

Bude fajn, ak to strana SMER – sociálna demokracia po voľbách pochopí.


101.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   30. 7. 2019, 23:45 avatar
Pičaputovci to pochopia a to veľmi rýchlo !!!!!!!!!!!!!!!


102.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 7. 2019, 23:45 avatar
Lemmyho už debilita utopila.
Súhlasí Kasafran


104.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 23:48 avatar
V čom konkrétne? Čo ty považuješ za debilitu? Ľahké je urážať bez argumentov.


103.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 23:46 avatar
Mne Lajčák nesedí. Mal podať nekompromisnú demisiu, a nie kľučkovať. Tak sa z neho stala politická mŕtvola. Lajčák mal dávno odísť na politický bitúnok.


105.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   30. 7. 2019, 23:48 avatar
Žuvačkári ešte potrebujú Vajčáka, preto ešte ostáva.
Súhlasí Kasafran


107.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 7. 2019, 23:50 avatar
Lajčák je diplomat kalibru akých ma slovensko troch .

To že zostal urobil výborne pre našu krajinu . Na jeho miesto sa už hrabal Blaha .
Keď sa to dozvedel vedel že toto nemôže Slovensku urobiť


109.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 23:51 avatar
Budem po voľbách pokojný, keď Lajčák zmizne z politiky.


112.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   30. 7. 2019, 23:54 avatar
Lajčák urobil pre našu krajinu tak veľký koklot, keby mohol, tak nás predá žuvačkovým kokotom zadarmo aj s Tatrami kokot jeden zajebaný pičárko kokotný !!!!!!!!!!!!     


106.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 7. 2019, 23:50 avatar
Ved ak by boli volby povinne by sa zaujimal a zistil by ze vsetci su darmozraci


111.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 23:53 avatar
Voľby nemôžu byť povinné, pretože by neboli slobodné. A my sme sa v roku 1989 zasadili o slobodné voľby.


114.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   30. 7. 2019, 23:55 avatar
Ale počul som, že v slobodnej krajine EÚ sú povinné, vyhľadaj to kde to je, vďaka.
Súhlasí Kasafran


266.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:48 avatar
majko1- prepáč, ale začínaš sa mi páčiť, dúfam , že ti to nezničí tvár a kariéru na DF 


233.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:36 avatar
majko1 - len kto by ich potom volil, keby vybubnovali čo naozaj urobia?
Súhlasí Kasafran


83.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 7. 2019, 19:04 avatar
Lemmy, ty si myslíš že američania sú idioti lebo si vyberajú len z dvoch možností ? Podobne Briti a podobne vo viacerých demokratických krajinách..........
Súhlasí Kasafran


87.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 19:05 avatar
To tvrdíš ty. Ja také nič netvrdím. Nepýtaj sa ma na tvoje vlastné predsudky. Zapamätaj si, že demokracia je o väčšine získaných hlasov.


234.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:40 avatar
Lemmy- aký je rozdiel medzi liberálmi a demokratmi v USA? Dokonca za Obamu stúpla vojnová aktivita Amíkov.
Súhlasí Kasafran


237.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 21:45 avatar
V USA nie sú liberáli v tom význame ako v Európe. Ako napríklad strana Sloboda a Solidarita. Tam historicky prevážili 2 strany, demokrati a republikáni. Tam by došlo k nedorozumeniam, keby sa politici, ktorí sa môžu slobodne uchádzať o funkciu prezidenta, nazývali liberálmi (čo vlastne znamená slobodne). Tam sú 2 silné strany, ktoré Američania rešpektujú, a rivalita je medzi tými dvomi tábormi.


267.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:50 avatar
Lemmy - to síce áno, ale ako sa to dosiahne. Vari je to také jednoduché a čo za tým je?


93.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 19:17 avatar
O USA máš veľmi málo poznatkov. Tam je viacero politických strán, dokonca na prezidenta môže kandidovať aj nezávislý. Problém spočíva vo zvyku, že Američania si zvykli dávať prednosť rivalite medzi demokratmi a republikánmi. Keby teoreticky vedela osloviť voličov Komunistická strana USA (Communist Party of the United States of America, CPUSA), tak by sme možno diskutovali o inom politikovi ako o Trumpovi.


94.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 7. 2019, 20:07 avatar
Americkým prezidentom môže byť len oligarcha alebo ten koho financujú oligarchovia.
Prezidentská kampaň v USA stojí stámilióny dolárov.
Súhlasí Kasafran, havran


95.
označiť príspevok

Dôverník Fero muž
   30. 7. 2019, 20:24 avatar
Tvoj starý kokot stojí milióny dolárov. Myslíš si. A to bola pri tom sprácnivená muchotrávka. Huahahahaha.... Pojebanec ruský!!!!


96.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 7. 2019, 20:29 avatar
Je to ruský potkan čo smradi na Slovensku....


236.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:43 avatar
Dôverník Fero ty budeš istotne demokrat? Len s tým IQ to nemáš celkom v poriadku.
Súhlasí Kasafran


108.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 23:50 avatar
No a? Čo je to za argument? Len podporuješ môj názor, že voľby sú demokratické, že občania vo väčšine volia toho, koho chcú. Z akých dôvodov, je pre pre mňa bezpredmetné. Nikto ich násilím nenúti voliť oligarchov. Oni chcú voliť oligarchov. Tak aký máš problém? Vyčítaj to miliónom voličov, že tak volia!


110.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   30. 7. 2019, 23:52 avatar
Oligarchov volia len volovia a prijebaní jedinci, ktorí by mali byť v blázinci !!!!!!!!!!!!!


113.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 23:55 avatar
Urážaš 4 milióny voličov. Možno aj svojich nevyjebaných rodičov, možno aj nevyjebaných alebo aj vyjebaných príbuzných. Kto vie, aká chrasta sa ukrýva v tvojom príbuzenstve.


115.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   30. 7. 2019, 23:57 avatar
A ty urážaš len mňa a to si zaslúži slovnú súlož, ktorá prejde nečakane na pästnú.


116.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 23:59 avatar
Nie! Veď v 110. i predtým si napísal všeličo o občanoch, ktorí volia volov. Overil si si to u nevyjebaných rodičoch? A máš istotu, že tvoji príbuzní neboli vyjebaní?


117.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   31. 7. 2019, 00:01 avatar
Mám len jednu istotu, že keď sa stretneme, bude horúco aj keď bude mínus 22.   


119.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 00:03 avatar
Vo Svite alebo v Poprade bude veľká pravdepodobnosť, že bude mínus 22 stupňov. Čítal som predpovede.


120.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 00:05 avatar
Onedlho idem do Popradu a Svitu kupovať eurobankovky, mohol by si mi robiť asistenta, aby som ušetril čas.


118.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 00:02 avatar
Milan, vieš, že ťa mám rád. Len ma zaujíma, koľko vyjebaných, a koľko nevyjebaných máš príbuzných.


121.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   31. 7. 2019, 00:09 avatar
Všetci sme prijebaní a teba stiahneme so sebou.


122.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 00:10 avatar
Žiaľ, takú moc nemáš. Si len obyčajný diskutér.


123.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   31. 7. 2019, 00:11 avatar
Mám veľkú moc a už si stiahnutý, vitaj v klube prijebanec.


268.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:55 avatar
Lemmy- tvoje slovo má veľkú váhu no kvalita ako kopa hovien. A ty by si mal byť prototyp voliča pre svetlú budúcnosť?      


238.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:46 avatar
Lemmy - tak takého bystrého debila som už dávno nevidel. To naozaj nedokážeš povedať nič duchaplnejšie?
Súhlasí Kasafran


239.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 21:48 avatar
Kým sa ja vyjadrujem konkrétne, ty sa zmôžeš len na ohováranie, pletky, bez argumentu. To je čosi pre To-miho, keď vytvoril tému: Diskusne forum v poslednej dobe


141.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 08:49 avatar
Fíha a ktoré strany za posledných 100 rokov sa uchádzali o vedúci post v USA ?????  
Súhlasí Kasafran


124.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 07:36 avatar
Už len toto chcem dodať, je mi ľúto že niektorí občania nemajú potuchu o tom čo je sloboda, demokracia . Svojimi postojmi ktorými sa snažíte popierať existujúcu realitu iba podporujete extrémizmus proti ktorému sami akože vystupujete . Slovensko nie je pupok sveta ani slobody ani demokracie. Rozumný človek čo pozná situáciu vo svete preberie hotové a osvedčené veci napr. v politike a volbe a najmä v tom, že neexistuje tolko dobrých programov ako je počet strán, obyčajne existuje iba jediný program a tým je prosperita všetkých vrstiev spoločnosti samozrejme na základe zásluhovosti .
Lemmy nevieš rozumne odpovedať na moje zásadné pripomienky- sú niektoré krajiny EU neslobodné pretože majú
povinné volby ? Sú krajiny neslobodné preto že prakticky všetky vyspelé krajiny volia obyčajne iba z dvoch možností ? Ako je možné že "slobodu" nevoliť staviaš vyššie ako voliť povinne ako normálny občan ? Ako je možné že v referende ti už kvórum nevadí - tam už nie je sloboda nevoliť ? ale v parlamentných vobách ti stačí aj jeden hlas čo fakticky rozhodne o celom národe ? Ak niekomu vadí znalosť volebného programu nielen 20 strán ale ich predvolebného zoskupenia, tak o čom majú voliči rozhodovať ? Iba o tom kto sa dostane k válovu ? To považuješ za slobodu ?
Súhlasí Kasafran


125.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 7. 2019, 08:17 avatar
majko, podľa mňa príliš bazíruješ na našom krátkom jednotlivom živote.  

"ale v parlamentných voľbách ti stačí aj jeden hlas čo fakticky rozhodne o celom národe"
Na koľko rokov rozhodne? Na 4? Na 8? Čo to je v zmysle vývoja ľudstva? Nič, iba okamih. Veď aj v ľudskom živote sú okamihy, z ktorých sa môžeme poučiť - a tak aj v živote ľudstva.

A s tým preberaním hotových a osvedčených vecí je to tak, že nič neexistuje takého, že by to nemalo svoju odvrátenú stránku. Vždy, keď niečo prevezmeš, niečoho iného sa musíš vzdať. A toto je treba si dopredu uvážiť - lebo niektorý národ trebárs dospel sám od seba, že sa niečoho vzdá v prospech niečoho iného. Ale iný národ nie. A ak "rozumný človek" prevezme niečo cudzie a rozkáže iným vzdať sa niečoho svojho, môže to dopadnúť veľmi zle a bolestivo.

Lebo vždy tu popri "rozumných" existuje aj veľa "pocitových" - a čím viac ideš zo západu na východ, tým ich je väčšie percento. Takže opatrnosť pri preberaní "osvedčených" vecí je vždy namieste.


148.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 08:58 avatar
Ano, pre mňa sú 4 roky veľa, to ti závidím tvoju autossugesciu že niečo bude ešte potom........  Ja nie som ani trochu naivný, som si vedomý že veci a deje nie sú čiernobiele, preto píšem aj v súvislosti s volbami že je to vždy výber menšieho zla či väčšieho dobra z hľadiska našej individuality . J veľa cestujem a vidím hlavne v Azii, že tam žijú šťastní ľudia, ktorí podľa nšich kritérií by mali byť úplne zúfalí z nedostatku "slobody" , peňazí a sociálneho zabezpečenia..... 
Súhlasí Kasafran


167.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 7. 2019, 12:09 avatar
148. Majko - áno, sú šťastní, ale ľudstvo proste nie je rovnorodé po celej zemi, Ľudstvo je rôzne. V rôznych častiach zeme má rôzne priority.
A európania sú proste takí, že sú oveľa viac "ponorení" do sveta strohého ("dokázateľného a objektívneho"  ) zmyslového vnímania a preto aj vymysleli v novších dobách dnešnú prírodovedu a z nej následne všetky tie technické vynálezy a technológie. Ono to totiž spolu súvisí - že počítač a najnovšie technológie nepriniesli ľudstvu Ázijské krajiny, ale Európske a severoamerické.


240.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:53 avatar
-era-si nenapraviteľný idealista. Nič nefunguje tak samozrejme a v skutočnosti je to o peniazoch. Teda je to demokracia pre kapitál a nie "pro populo". V tom ako vidím, drvivá väčšina slovenského národa je ešte zaostalá.
Súhlasí Kasafran


242.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 21:55 avatar
Je potrebné zamyslieť sa nad slovenským národom, prečo je mu bližší kapitál ako vlastný názor.


269.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 16:58 avatar
Lemmy- ....Košeľa či kabát?.......


126.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:24 avatar
Majo: nevieš rozumne odpovedať na moje zásadné pripomienky- sú niektoré krajiny EU neslobodné pretože majú
povinné volby ? Sú krajiny neslobodné preto že prakticky všetky vyspelé krajiny volia obyčajne iba z dvoch možností ?

Demokraciu máš takú, akú si ju ľudia tvoria. Áno, ak účasť na voľbách je povinná, nejde o slobodné voľby. Ide o povinné voľby. Áno, štáty, kde majú na výber len z dvoch možností, sú ochudobnené o širší výber. Ale oni si to tak nastavili, ich problém. My máme lepší výber. Zvykne kandidovať aj 20 strán. Aj viac.

Majo, dávaj si pozor, aby si si neplietol demokraciu so slobodou. Ono to môže ísť ruka v ruke, ale nemusí. Demokracia je o väčšinovom názore. Uznáva sa, že kto získa viac hlasov, ten vyhráva. V postupnosti. A sloboda spočíva v tom, že kto chce, môže si založiť stranu, podľa pravidiel zo zákona, uchádzať sa o priazeň voličov, a voliči majú slobodné rozhodnutie, komu dajú hlas. To slobodné rozhodnutie je aj v tom príliš úzkom zložení, keď má na výber len 3 možnosti. 1. volí stranu A, 2. volí stranu B, a 3. nejde voliť. Ak sú voľby povinné, tak 3. možnosť bude, že odovzdá zdrap papiera. Účasť sa mu započíta, ale odovzdá neplatný hlas.


130.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:36 avatar
Máme dobré podmienky pre demokraciu a slobodu. Stačí, ak bude väčšia účasť, aspoň 80 %, pri voľbách, aby nešťastníci nemohli frflať. Iste, napríklad referendum by som znížil na 100 000, teda odhadom na toľko, koľko stačí strane, aby sa s 5 % dostala do parlamentu. Keď sa môže nejaká strana dostať do parlamentu už len tým, že osloví 100 000 ľudí, prípadne 200 000, teraz je to len číslo, tak aj pre platnosť referenda by malo stačiť tých 5 %.


132.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:38 avatar
V Spojenom kráľovstve nie je referendum pre parlament alebo vládu záväzné, a preto aj tak vyzerá hašterenie ohľadom brexitu. Som za to, aby referendá boli okamžite (napríklad do 1 mesiaca) po uznaní platnosti vyhlásené ako zákon.


151.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 09:02 avatar
Ďalší tvoj omyl v hodnotení situácie, V Británii ide iba o podmienky brexitu a nie brexit samotný.....
Súhlasí Kasafran


153.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 09:06 avatar
Mýliš sa. V Spojenom kráľovstve nie je referendum záväzné. Takže, keby politici chceli, môžu slobodne ignorovať brexit.


157.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 10:47 avatar
Čítaj poriadne ja som sa k záväznosti referenda v GB vôbec nevyjadroval.......
Súhlasí Kasafran


163.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:04 avatar
Potom v 151. sa falošne vyjadruješ slovami: Ďalší tvoj omyl v hodnotení situácie, V Británii ide iba o podmienky brexitu a nie brexit samotný.....


131.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 08:38 avatar
Iba potvrdzuješ moju domnieku že si zrejme myslíš že sme pupok demokracie a slobody, lebo štáty ako USA, Belgicko, Grécko, Velkú Britániu aj ďalšie považuješ za menej slobodné ako Slovenská republika, prepáč, je mi to smiešne.....ja taký namyslený nie som aj preto že som už zažil všelijaké režimy a cestujem po svete takže viem ako to tam naozaj chodí.


133.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 08:41 avatar
130. vôla 5% voličov je u teba väčšina ? No to ma podrž.....Ak v parlamentných volbách ti stačí jeden hlas, lebo v tom je podla teba sloboda, tak prečo nestačí jeden hlas aj v referende ? Veď ide o tých istých občanov -voličov.......


137.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:45 avatar
Podržím ťa. Áno, ak stačí strane, aby sa dostala do parlamentu so ziskom 5 %, tak by takú váhu malo mať aj referendum. Dnes je príliš prísne, a preto sa prakticky žiadne referendum nevyhlásilo ako platné. EÚ kampaň ignorujem, išlo o štátnu agendu.


134.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:43 avatar
Budem ignorovať tvoje subjektívne emócie. Nehovoria nič. Len žlč. Tebe vadí, že mne vyhovuje väčšia sloboda, viac demokracie. OK. S tým ja nič nespravím. Ja budem naďalej obhajovať fakt, že traja ľudia si môžu založiť stranu, a uchádzať sa o vôľu voličov. Ja sa tiež smejem z toho, keď strana môže mať 14 kandidátov, ale nakoľko je celkový počet v strane 3, tak kandidujú len traja. Už mám humorný zážitok aj z toho, že kandiduje len 1 človek. Áno, beriem to na vedomie, že aj toto je súčasť slobodného rozhodnutia v rámci demokracie.


136.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 08:45 avatar
Subjektívne emócie máš ty v tom že si namýšľaš že tvoja volba-nevolba je najvyššia úroveň slobody, ale ja ti to neberiem, ja som uviedol svoje argumenty, ty okrem všeobecných deklarácií o slobode žiadne z praktického života.
Súhlasí Kasafran


140.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:49 avatar
To tvrdíš ty o mne, že je najvyššia. Ja uvádzam praktickú skúsenosť, že je lepšie, ak máš na výber viac strán, viac pohľadov, názorov, na politiku. V USA to majú zúžené len na 2 možnosti: buď demokratov, alebo republikánov. My sme na tom podstatne lepšie pri voľbe. A rovnako sú slobodné voľby viac ako povinné voľby. Nezažil si zrejme povinnú vojenskú službu, a nevieš nič o šikanovaní.


142.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 08:50 avatar
Chudáci USA dúfam že sa to nedozvedia že sú vlastne neslobodná krajina.......... 


145.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:52 avatar
Oni to dobre vedia. V USA je napríklad Komunistická strana USA, ktorá trpí tým, že sa im nedarí dostať do reálnej politiky.


139.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 08:47 avatar
Nezahováraj, tak sú tie krajiny s povinnými volbami resp. krajiny kde ľudia dlhodobo volia prakticky iba z dvoch možností neslobodné či menej slobodné ako Slovenská republika ?
Súhlasí Kasafran


146.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:54 avatar
Majú zúžený výber. Slovenská republika je na tom podstatne v lepšej situácii. Máme väčší výber.


150.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 09:01 avatar
Takže USA a ďalší sú podľa tvojich merítiek menej slobodní ako Slovenskí občania ????????????????????? No to je sila......  


152.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 09:04 avatar
Áno, sú menej slobodní, lebo majú príliš zúžené možnosti výberu. Keď prídeš do obchodu, kde je na výber 20 druhov chleba, a prídeš do druhého obchodu, kde majú na výber len 2 druhy chleba, ľahko pochopíš, ako to myslím.


158.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 10:49 avatar
No to je sila, ale nečudujem sa, viem e sú u nás aj takí ľudia s podobnými názormi na demokraciu a slobodu, len či reprezentujú väčšinový názor si dovolím pochybovať...... 


235.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 21:42 avatar
Nereprezentujem väčšinový názor. Môj názor je menšinový. Ale rešpektujem vôľu väčšiny, a o tom je demokracia. Nemusím súhlasiť s názorom väčšiny, ale môžem sa snažiť zmeniť situáciu v môj prospech, a teda, aby si väčšina osvojila názory, ktoré zastávam aj ja.


241.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:55 avatar
Lemmy-netáraj v kapitalizme demokraciu formuje kapitál. To ti asi nikdy nedôjde.
Súhlasí Kasafran


243.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 21:57 avatar
Naopak, ty táraš. Zamyslí sa, prečo ten tvoj slovenský národ dáva prednosť kapitálu pred vlastným názorom. Voliči, 4 milióny ľudí, môže prekonať vlastným názorom akýkoľvek kapitál. Akýkoľvek. Nemáš takých bohatých ľudí, aby dokázali vymyť mozgy 4 miliónom voličov. Len voliči sa musia naučiť myslieť po svojom, a nie dávať na reklamy.


271.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 22:25 avatar
Lemmy Čo to je za táraninu. Ten slovenský národmá nejakú inú možnosť? Vari niekto nabáda žiť zo vzduchu? Platí zákon hodnoty v rozdeľovaní podľa práce. ALE NIKTO ASI SA NETEší z toho, keď sa vytvorila oligarchia , ktorá žije z mozoľov a krvi bežných ľudí. Stále nechápeš, že tu nikto nevolá po nejakom vysnívanom kkomunizme, ale nepáči sa ľuďom, keď sa rozkrádajú hodnoty pod zámienkou "svätého " práva kapitálu zdierať pracijúcich. Normálny človek uznáva individuálne podnikanie, ale nie ožobračovanie a je jedno z ktorej strany sú aktéri. Pravica, či ľavica. podporovaná nadnárodnými štruktúrami.


270.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 17:00 avatar
Lemmy-naučil si sa čítať meinstrím a teraz tu rozdávaš hlúposti?


127.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:27 avatar
Majo: obyčajne existuje iba jediný program a tým je prosperita všetkých vrstiev spoločnosti samozrejme na základe zásluhovosti .

Falošná utópia. Keď sa človek narodí s vážnym zdravotným postihnutím, tak zásluhovosť pre spoločnosť bude mať asi akú veľkú? Nezaslúži si dostávať toľko peňazí, aby sa mu žilo dobre? Nemôže mať úľavy zo zásluhovosti?


128.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:31 avatar
Zásluhovosť podnikateľa je postavená na jeho podnikaní. Do podnikania vstupuje s rizikom, a ak dobre podniká, tak má veľmi vysokú zásluhovosť. Až takú, že sa stane z neho miliardár. Ale keby chybne podnikal, dostane sa pod exekučný nôž. Bude žobrák, bezdomovec. Ak niekto od rána do noci sa venuje práci, tak nutne má väčšiu zásluhovosť ako robotník, ktorý si odpracuje 8 hodín, a potom ho nezaujíma, či sa podnikateľovi darí alebo nedarí. Robotník myslí len na svoj zárobok. Bude sa robotník podieľať na stratách z podnikania? Nebude!!!


129.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:32 avatar
Majo: a tým je prosperita všetkých vrstiev spoločnosti

Napríklad Havran a Kasafran, teda marxisti, komunisti, uznávajú len 2 vrstvy: bohatých a chudobných. I to je pohľad na spoločnosť.


144.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 08:52 avatar
Neberiem do úvahy tvoje negatívne emócie voči niektorým............na túto tému som sa vyjadril, skús reagovať iba na moje príspevky a neťahaj sem osobné emotívne veci......
Súhlasí Kasafran


147.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 08:55 avatar
Čo považuješ za moje emotívne veci?


149.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 08:59 avatar
Tvoje čisto emotívne reakcie na havrana a kasafrana, ale to si iste pochopil, neviem prečo sa teda pýtaš.


154.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 09:08 avatar
Môj názor na Havrana a Kasafrana je objektívny. Nejde o emócie. Opieram sa o ich vyjadrenia voči demokracii. Oni tvrdia, že sú len 2 vrstvy: bohatí a chudobní. To nie je o emócii, ale o tom, čo oni tvrdia.


272.
označiť príspevok

havran
   31. 10. 2019, 22:36 avatar
Lemmy- toto čo si napísal je blud a vymýšľaš si , lebo nerozumieš písanému slovu. Vôbec nechápeš, ako je štrukturalizovaná súčasná spoločnosť na národnej a nadnárodnej úrovni.Stále dokazuješ aký si prihamovaný a suverénne vyhlasuješ, že si tu asi jediný etalón múdrosti. V skutočnosti nie si schopný normálne diskutovať a keď si v úzkych prejdeš do urážok. Tak rozmýšľaj tupelo.


135.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 08:43 avatar
Pletieš sem veci o ktorých nepíšem. Zásluhovosť je podla mňa v tom, že nebudú všetci na tom rovnako, to predsa neznamená že nemôžu byť spokojní ? Robotníci sú podľa teba iba nespokojní ? Nerieš sociálne prípady a výnimky o tom nie je reč ani to nijako nesúvisí s volebnými programami a povinnými volbami .
Súhlasí Kasafran


155.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 09:10 avatar
Majo, hráš falošnú diskusiu. Kladieš otázky, o ktorých som sa ja nijako nevyjadril. Napríklad: Robotníci sú podľa teba iba nespokojní ?


159.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 10:50 avatar
Teda falošnú diskusiu robíš ty, lebo odpovedáš mi na to na čo som sa nepýtal . A nie iba raz.....
Súhlasí Kasafran


166.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:08 avatar
OK, pýtaj sa ešte raz, ale na to, na čo si predtým nereagoval slovami: No to je sila… Subjektívne emócie máš ty…

Aby sme sa netočili v kruhu.


191.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 7. 2019, 14:51 avatar
Netočme sa v kruhu, k téme nemám čo dodať, všetko som vysvetlil a zdôvodnil, každý kto si prečíta našu diskusiu nech si urobí názor sám.......
Súhlasí Kasafran


244.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 21:57 avatar
Lemmy- táto tvoja veta je ako vytrhnutá z Marxizmu-Leninizmu. Len tu chýba poznámka o dobyvačných vojnách pod zámienkou ochrany demokracie v zahraničí.


160.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 11:01 avatar
Lemmy,
si skutočne až tak obetavo oddanou a nezištnou hlásnou trúbou neoliberalizmu, alebo si len jeho žoldnierom...?
Nože aspoň trošku odhaľ oponu vlastníctva webovej stránky www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- a napíš účastníkom tohto DF (na ktorom sa zvykneš priživovať aj jej propagovaním) a naznač, kto ju, a Teba ako jej správcu, obsahovo živí a financuje...!


161.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:01 avatar
Kasafran, zdravý rozum nie je hlasná trúba. To, že si čosi namýšľaš, neznamená, že to tak musí byť. Je to len tvoj (de)mentálny defekt. Ty mi však nestojíš za odpoveď, lebo si zákerný ohovárač. Už som ti predtým povedal, že sa o mňa nestaraj! Zo zlými ľuďmi ako si ty, nechcem mať nič spoločné!


245.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 22:02 avatar
Lemmy- nechaj ty zdravý rozum na pokoji a nekrm tu nikoho svojími výmyslami. Poďakuj pánovi Kasovi, že sa ti venoval. Nedávaj nikomu nálepky, lebo aj tebe sa môže nejaká ujsť a ako viem , tak sa ti ich ušlo nemálo.
Súhlasí Kasafran


164.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:05 avatar
Kasafran, čo keby si odhalil oponu vrchného velenia Spoločnosti Prometheus? Porozprávaj nám o tom bližšie.


165.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:06 avatar
Čo je zlé na propagácii humanizmu?


168.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 7. 2019, 12:09 avatar
Lemmy, ja by som ten tvoj humanizmus aj bral....ak by si tak zanovite nebojoval proti kresťanstvu....Ved logicky obom ide o dobro a pomoc druhému....alebo sa mýlim?.....


171.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:16 avatar
Kedy som kritizoval tú dobrú stránku kresťanstva? Kritizujem to zlé v kresťanstve, to, čo nechcem, aby bolo súčasťou spoločnosti. To dobré nekritizujem.


173.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 7. 2019, 12:19 avatar
nie ty doslova maš ludi za hlupakov, ktorí veria v nejakého Boha....
Súhlasí Veľký Kocúr, peter67


177.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:24 avatar
Upresnime si to! Môj názor je, že náboženstvá sú ľudské predstavy. K tomu som dospel výskumom, pozorovaním rôznych svetových náboženstiev. Čiže, nemusíš môj názor vnímať tvrdo, že ide o hlupákov, stačí, ak pochopíš, že ide o čisto ľudské názory.


180.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 7. 2019, 12:30 avatar
no otazka je, prečo je tak malo humanistov....ono ak by humanisti videli na kresťanstve to pozitívne a davali to najavo, tak si myslim, že humanizmus ako taký by nebol až tak v menšine.....doslova hlupym spôsobom sa humanisti oberaju o vätšie sympatie....
Súhlasí peter67


184.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:34 avatar
Prečo je to pre teba otázka, že je málo humanistov?

V spoločnosti odvždy bolo málo ľudí, ktorí sa zaoberajú životom ľudí. To je humanizmus.


185.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 7. 2019, 12:38 avatar
aj kresťanstvo sa zaobera životom ludí.....a zaobera sa hriechom....vplzyu hriechu na človeka a dokonca ako sa vysporiadať s hriechom...


187.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:40 avatar
Ondrej, viem, lenže je to mimo praxe.


189.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   31. 7. 2019, 12:42 avatar
Ako mimo praxe?
Súhlasí -era-


172.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:17 avatar
Na Slovensku je väčšina kresťania. Humanisti sú v menšine, ale občas je potrebné obhajovať aj práva menšiny.


175.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:21 avatar
Najlepšie to povedal bývalý minister kultúry Krajcer, keď povedal, že taká veľká menšina nie je štátom definovaná. My sme pre štát niktošmi!!!


176.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 7. 2019, 12:23 avatar
šak kludne obhajuj, ale veľmi si to kazíš prave tým, že veriacich ludí máš za hlupakov....
Súhlasí peter67


179.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:29 avatar
Ako v rámci evolúcie, tej vedeckej, nazývaš ľudí, ktorí hovoria, že prvá žena bola vyrobená bohom z rebra prvého muža?


174.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:19 avatar
Nemám záujem žiť v štáte, kde väčšina pohŕda a ignoruje menšinu.


178.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 12:25 avatar
Keď nechceš žiť v demokracii, môžeš odísť a dať nám demokratom pokoj.


181.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 7. 2019, 12:31 avatar
mufko a demokrat   .....


182.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:31 avatar
Hokejis, a kam odídeš? Do Severnej Kórei?


188.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 12:41 avatar
Lemmy ty antidemokrat môžeš vypadnúť.


200.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 18:44 avatar
Aký si ty demokrat, keď pohŕdaš názorom väčšiny?


192.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 17:48 avatar
Lemmy je na svete taký štát, kde väčšina nepohŕda a neignoruje menšinu? Napr. zoofilov, nekrofilov,
Súhlasí Kasafran


193.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 18:20 avatar
(192) Peter67,
maj pochopenie pre "humanistu" Lemmyho - veď on predsa predovšetkým obhajuje svoje právo na obhajobu akýchkoľvek práv akejkoľvek menšiny, a to akýmkoľvek spôsobom...
Súhlasí peter67


194.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 18:27 avatar
Kasafran. Ja mám pochopenie pre každého z vás!!!! Preto občas pustím injekciu každému, bez rozdielu vierovyzvania.
Musí to byť dobrá nahrávka, keď naďabím na perlu, tak sa ju snažím vyšperkovať, že to niekto chápe ako rýpanie, za to ja nemôžem.     
Súhlasí Kasafran, Osvietený


195.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 18:36 avatar
Ako sa svet vyvíjal mali ľudia strach z bosoriek , upírov neskôr im prišlo divné ako sa niekto môže pozerať na otroka ako na človeka a i dnes sa v istých krajinách berie žena inak ako u nás . V niektorých im príde normálne ukameňovanie atď . Ale v niektorých krajinách môže žiť vo zväzku i komunita LGBTI . Ja osobne v tom žiaden problém nevidím . Asi som po predu ako Česko    
Keď som jednému čechovi nedávno rozprával ako sme mali zakon že manželstvo je zväzok muža a ženy a bolo to málo tak sme v parlamente vymysleli ten istý zakon ale ustavný a stale bolo málo tak sme za 6 000 000 € urobili referendum a stale je málo smial sa ako kôň     Ani sa mu nečudujem . Opýtal sa že " Co vlastne chcete ??? " Ja že neviem    

Asi potrebujeme obmeniť bubákov    


204.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 18:51 avatar
Edo. Ja sa dodnes bojím bosoriek! Minimálne jednej.  
Súhlasí Osvietený


206.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 18:53 avatar
Baba Vanga hovorila utekaj od nej  


208.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 18:58 avatar
(204) Peter67,
odporúčam Ti ju odbosorovať - ja som tak už spravil dávnejšie a žijem s ňou naďalej v mieri a láske. Sprav tak, veď za pokus to stáť môže...
Teraz sa idem pozrieť koľko informačnej hlušiny sa na nás začne valiť o 19:00 hod. v TV spravodajstve...


210.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 19:02 avatar
Kasafran: odporúčam Ti ju odbosorovať

Z toho vyplýva, že humanista nie si. Zároveň z tvojho názoru vyplýva, že nie si ani materialista, ani komunista, ak veríš v odbosorovanie.


196.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 18:37 avatar
(194) Peter67,
to ma skutočne teší - veď to je predsa ONO, a preto tak konaj smelo ďalej! Nedaj sa spolu Mil@níčkom, i keď sa nad Tatrou celé veky často blýska, zastrašiť žiadnymi bleskami, ani ich dunivými echami...


197.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 18:40 avatar
Peter67, falošne odvádzaš pozornosť primitívnou otázkou. Reč je o menšinách v politickom význame. O tvojich zoofilov a nekrofilov sa starajú na psychiatrii.


201.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 18:45 avatar
Lemmy, ak si zoofilovia a nekrofilovia a iní filovia založia politickú stranu a budú bojovať za svoje práva, aj potom z takej krajiny utečieš? lebo ich nebudú rešpektovať??
Ja nič falošne neodvádzam!!
Reč je o injekciách a ja som tu jednu pichol.  
Súhlasí Kasafran


203.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 18:51 avatar
V takom prípade budem sledovať postoj väčšiny. Myslím si, že ich možno zakážu skôr ako stranu Kotleba a spol. s r. o. Myslím si, že prokuratúra podá na súd zodpovednejšie stanovisko. Neobávam sa však takej situácie. Nie je čo riešiť, nakoľko ešte nikto nepodal prihlášku na ministerstvo ohľadom takých strán. Riešiš balast, ktorým sa nie je dôvod zaoberať.


213.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 19:19 avatar
Ach jaj Lemmy, ja riešim balast a ty riešiš problémy sveta, keby si riešil balast, tak by možno......    
Súhlasí Kasafran


214.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 19:22 avatar
Peter67, aký si len naivný. Ja neriešim nič, toto je diskusné fórum. Neviem, prečo si tak veľmi pomýlený.


215.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 19:38 avatar
Lemmy, ty nerieš nič? Prečo stále píšeš, že o tebe klamem a vymýšľam si a falošne odvádzam pozornosť? Možno tým si ma tak veľmi pomýlil, že nič neriešiš.     
Súhlasí Kasafran


207.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 18:56 avatar
Ja nemám problém s demokraciou. Len sa jej dožadujem vo väčšom množstve. Lepšie by bolo, keby bola vyššia volebná účasť, aby boli zreteľnejšie názory občanov na politiku. Keď môžem si nájsť v daný deň ja sám aspoň 15 minút na to, aby som odvolil, môže tak spraviť každý oprávnený volič.


209.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 7. 2019, 18:59 avatar
Ja ti jebem na demokraciu, chcem tu mať kráľovstvo so mnou ako kráľom


246.
označiť príspevok

havran
   1. 8. 2019, 22:05 avatar
Lemmy zlé je , keď sa neoliberál maskuje humanizmom. Mal by si sedieť na oslavných omšách a nie tu púšťať tie nezmyselné prdy, ktorým ani sám nerozumieš, lebo to len asi opisuješ.


183.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 12:34 avatar
Lemmy,
máš pravdu, zdravý rozum nie je a ani nemôže byť hlasnou hlásnou trúbou Tvojich myšlienok, výrazov, pojmov a reakcií produkovaných nielen na tomto DF, ale aj na spomínanej webovej stránke, o ktorej obsahovú náplň sa tak "svedomite" staráš aj citáciou a kritikou nielen mojich príspevkov preberaných z tohto fóra...!
Nože prezraď a otvorene povedz/napíš, Ty vzor "humanistu" telom i dušou veľmi fušersky (priam dementne) slúžiaceho métam/cieľom predstaviteľov "vyvoleného" národa, aké výhrady a kritické pripomienky máš voči "veleniu" Spoločnosti PROMETHEUS, ktorej si aj Ty ešte stále členom...?!
Súhlasí havran


186.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 12:39 avatar
Čo si dokázal? Len schopnosť viesť pletky. Skús byť konkrétny! Máš strach?Čo ti bráni hovoriť o vedeniu SP?


198.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 18:40 avatar
Kasafran čo je na tom najsmutnejšie že si vôbec nepochopil na čo ťa Lemmy upozornil neraz .

Na zdielanie tých najdebilnejších dezinfošiek a klamstiev .

Keby si bol chlap povieš aspoň prepáčte nechal som sa oklamať .

Ale to ty už nikdy neurobíš lebo si žiješ v dezinfo dogme
Súhlasí Lemmy


190.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 12:52 avatar
(186) Lemmy,
veď až natoľko neodhaľuj svoju závislosť na "vyvolených" a konečne zaujmi konkrétne stanovisko a odpovedaj na moju reakciu (183):
"...aké výhrady a kritické pripomienky máš voči "veleniu" Spoločnosti PROMETHEUS, ktorej si aj Ty ešte stále členom...?!"


199.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 18:43 avatar
Moja výhrada je veľmi vážna. V Spoločnosti Prometheus je človek, ktorý tu používa prezývku Kasafran, a ide o veľmi zlého človeka. Na druhých ľudí používa nehumánne urážky. Osočuje, ohovára. O ľuďoch klame! Kasafran vyťahuje na verejnosť súkromné, intímne, veci, o ktorých by sa verejnosť nemala ako dozvedieť. Zneužíva informácie, ku ktorým sa dostane len preto, lebo je tiež členom SP. Takého zlého podliaka majú v SP.
Súhlasí Osvietený


202.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 18:50 avatar
Demonštratívne z toho spolku vystúp!! Nech všetci vidia, že nesúhlasíš.
Potom uvidíš, či sa ostatní zamyslia a vyhodia ho, alebo si vydýchnu, že ich už viac neotravuješ.
Uvažuj aj nad takouto možnosťou.
Mňa vyhodili zo všetkých spoločností, hlavne tých alkoholických.  
Súhlasí Kasafran


205.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 18:52 avatar
Máš hlúpe nápady. Ja mám nejakú výhradu, to však neznamená, že kvôli mojej výhrade by som mal z niekam vystupovať. Tvoje problémy neriešim. My si v občianskom združení musíme sami poradiť.
Súhlasí Osvietený


211.
označiť príspevok

peter67 muž
   31. 7. 2019, 19:17 avatar
Lemmy. Ty ako učiteľ slovenčiny by si mal písať rigoróznejšie, lebo to ušiská trhá.  
Ja som ti dal návrh a ty hneď, že hlúpy nápad. Ty si celý nejaký upätý na hlúposti, by si priam s ňou zžitý. Nejako ťa na tvojej ceste životom neopúšťa. Prečo asi?
 
Súhlasí Kasafran, havran


212.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 7. 2019, 19:18 avatar
PRO HLUPÁKA VŠECHNO HLOUPÉ
Súhlasí Kasafran


219.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 8. 2019, 20:57 avatar
A problém? Veď ty si podal návrh, ja som ho vyhodnotil ako hlúposť. Neriešim! Už fakt, že ti dal súhlas Kasafran, ma povzbudzuje, že si ozaj napísal nezmysel. Bez urážky.


216.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 23:09 avatar
(211) Peter67,
vyčkaj času - po získaní "docentúry" sa už nikdy, nikde a v ničom nebude dopúšťať nielen ľudských, ale ani gramatických/štylistických chýb...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:17,  29. prestan urázat diskutérov, Edo nemal daleko od pravdy, jeden cudzí jazyk je povinny ....
dnes, 01:08,  21. hej, ale magoris zavádza v tom ze je to od neho podané, akoby madarskí politici navrhovali...
včera, 23:51,  Prelomový rozsudok: Dvaja bývalí ministri národniarov idú do väzenia Marian Janušek a...
včera, 23:46,  U fašistov na kandidatke je to prehustene komunistami . Čo tento tvor ? Marián Tkáč...
včera, 23:40,  Presne tak, ako to teraz predviedol nevzdelaný minister. Presne tak mi to uškodí, lebo kvôli...
včera, 23:39,  Ktorého skorumpovaného politika obhajovala niekedy Remišová netuším . Pomôž mi Kasafran
včera, 23:39,  Kasafran, čo sa to deje s komunistami? Veď vy prežívate politický marazmus! Tu propaguješ...
včera, 23:35,  Lemmy ako ti uškodí že Maďar nebude vedieť po slovensky ?
včera, 23:34,  Na Slovensku sme nemali politika kalibru ako je Remišová . Najvýdatnejšia bojovníčka proti...
včera, 23:33,  Oprava odkazu:...
včera, 23:32,  Ak je deťom maďarskej národnosti cudzí, treba ich naučiť. Preto Osvieteného otázka je...
včera, 23:29,  V žiadnom prípade nie cudzím jazykom.
včera, 23:29,  Ústava SR, článok 6: (1) Na území Slovenskej republiky je štátnym jazykom slovenský...
včera, 23:27,  Súhlasím, Krysafran, že slovenský národ by mal byť uchránený pred takými zločincami...
včera, 23:25,  Lebo Érsek naozaj povedal, že slovenčina sa má na južnom Slovensku vyučovať ako cudzí...
včera, 23:24,  „Spravodlivosť bez moci je bezbranná, moc bez spravodlivosti je tyrania.” - Blaise Pascal...
včera, 23:24,  Aha, to sme v inej téme, tak odkaz:...
včera, 23:23,  OK, beriem na vedomie, že už robíš zo seba idiota, takže tvoje slová, ktoré ťa...
včera, 23:19,  Ja som nikde nepísal že nehovoril o slovenskom jazyku ako cudzom .
včera, 23:18,  To tiež nemusíme . Ersek má štatnice z jazyka slovenskeho ten ho podla papierov ovláda
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(565 082 bytes in 0,450 seconds)