Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Dôchodkový systém – likvidácia dôchodcov?

17
reakcií
537
prečítaní
Tému 10. januára 2019, 22:39 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 1. 2019, 22:39 avatar
JUDr. Imrich Hurinský
Latorická ulica č. 5
821 07 B r a t i s l a v a

Národnárada Slovenskej
republiky
JUDr. Andrej D a n k o
B r a t i s l a v a

Bratislava 5. januára 2019.

Vec : Dôchodkový systém – likvidácia dôchodcov?

Dňom 1. januára 2019 sa mi „zvýšil“ dôchodok zo zákona o 2,6%. Táto suma je však veľmi fiktívna. Na základe návrhu Vašej politickej strany sa „upravili“ ceny o 2,5%. Údajne z dôvodu dodatočného odvodu. Teda, tým pádom sa mi „zvýšil“ dôchodok o reálne 0,1%. Jednoduchá matematika. Prosím dočítajte do konca, môžete si zatiaľ myslieť čo chcete a komentovať to.

Od 1. januára t.r. sa však zvýšila aj cena tepla, elektriny, vody, plynu o x percent. Ako sa k výsledným cenám jednotlivé subjekty dopracovali, nezistí nikto. Zrejme sa používali albánske indexy, bulharské koeficienty a rumunské konštanty. Ak si napríklad žiadate v súlade so zákonom údaje o cene, BVS a.s. vám to nedá, odkazuje vás na iné úrady. Lenže, táto spoločnosť, ktorá si určuje ceny vody a stočného nemá ani základný prehľad o svojom majetku a žiada dokladovať ich majetok od vás, ako občana. To je sekundárne.

Vážený pán predseda Národnej rady Slovenskej republiky, k tomto listu ma nedonútil nikto, ani hlad, ani iný problém. Som zhrozený nad tým, ako sa pristupuje k dôchodcom, k ich potrebám, k ich starostlivosti zo strany štátu. To ani nehovorím o tom, že sa porušuje aj základný zákon štátu – Ústava Slovenskej republiky. Som zhrozený tou zrejme tichou genocídou tejto sociálnej skupiny.
Lekári nemajú podpísané zmluvy so VšZP – všetci sú zhrození a skáču okolo nich, aby bol len ich záujem uspokojený. Nikoho však nezaujíma, že tí istí lekári bez potvrdenia si vypýtajú 25 € za vyšetrenie, lebo nemajú zmluvu. Nezaujíma ich, že pacient je dôchodca. Na drevo plať a hotovo.

Pri každoročnej „úprave“ dôchodkov ( 1,90 eura, to už len bola úprava) sa spomína tzv. dôchodcovská inflácia. Aká je to inflácia? To sudcovia, vojaci, policajti, remeselníci, projektanti majú každý svoju infláciu? Tu sa nejedná o skvalitnenie života tých ľudí, čo celý život pracovali, ale zrejme o ich urýchlený znížený počet. Lebo podľa MPSVaR SR sú dôchodcovia príťažou štátneho rozpočtu. Ale ani ja, ani nikto z dôchodcov nechce od štátu nič, len vrátiť to, čo štátu požičal počas aktívnej pracovnej činnosti. To v tom parlamente skutočne schválite a akceptujete každý nezmysel? Lebo ide o politické body? Doteraz mi nikto nevedel vysvetliť, čo to tá dôchodcovská inflácia je, ani čo je to „dôchodcovská solidarita“ Načo sú potom v parlamente 3 čítania zákonov a dôvodové správy? To každý tam zhltne? V odôvodnení SP s v rozhodnutí o úprave dôchodku uvádza : „Váš starobný dôchodok je zvýšený o pevnú sumu 8,40 € mesačne, pretože táto suma je vyššia ako suma zvýšenia o percento medziročného nárastu spotrebiteľských cien za domácnosti dôchodcov, čo predstavuje 3,60 € mesačne.“
To si fakt celý sociálny výbor aj ministerskí úradníci myslia, že ak má niekto dôchodok, že stratil rozum, myslenie, úvahu a celá rodina sa mu presťahovala do Afriky?

Národná rada, ktorej ste predsedom a národ Vám dal dôveru by mala postupovať v súlade s platnou legislatívou. Tak prosím vysvetlite mi Vy, alebo sociálny výbor, alebo ústavný výbor, čo je to za pojem „prednosta domácnosti“. Hľadal som to v Zákone o rodine, OZ, ObZ, platných súvisiacich predpisoch a nikde som to nenašiel. Ale SŠÚ mi bohorovne oznámi, že je to východzí podklad, od ktorého sa odvíja výška dôchodcovskej inflácie. Tak čo tu vlastne máme? Rodovú nerovnosť? Nerovnosť medzi manželmi? Prednostu domácnosti nepoznám, poznám prednostu úradu, kliniky, stanice, a pod.

Pri zbieraní politických bodov sa vytešujeme, že ako nám klesá nezamestnanosť, ako nám ide hore ekonomika. Ale kto povie, ako nám klesá životná úroveň dôchodcov? Zvýši sa minimálna mzda – zvýšia sa ceny, narastá kúpna sila ESO (ekonomicky silný občan), ale dôchodca to pocíti len na zvýšení ceny, znížení svojej kúpnej sily. Dokonca sa už vyskytli verejne názory politikov, že dôchodcovia by si mali vymeniť byty za menšie ak im dôchodky nestačia. To je ďalší krok k tichej genocíde dôchodcov? Keď niekto niekde žije takmer celý život, má sa vysťahovať do absolútne cudzieho prostredia? Lebo tam sa veľmi ťažko prispôsobí so všetkými dôsledkami, bez priateľov, rodiny, spôsobu života ?

Nedoplácajú dôchodcovia na to, že štát si nevie vybudovať také mechanizmy, ktorými by vedel skontrolovať reálne príjmy, odvody, dane povinných subjektov? Ja nie som povinný byť solidárny s daňovými podvodníkmi, asociálmi, ktorí nikdy nechceli pracovať a ani nebudú, nemienim doplácať na to, že štát v mene ktorého schvaľujete zákony, ich novely, a pod. si nevie odkontrolovať správnosť odvodov. Štát má k tomu nástroje, ale ich nevyužíva, alebo nechce využívať. Naopak, ešte takýmto skupinám ľudí vyrovnáva tzv. minimálne dôchodky. Tu asi bude len jedno riešenie, ak si dôchodcovia založia politickú stranu a dôkladne budú svoje práva na slušný a zaslúžilý dôchodok brániť. Čo myslíte, koľko hlasov by dostali pri voľbách? A zrejme nahradia to ROH pri JDS.

Moja otázka je, čo mienite ako predseda parlamentu urobiť, aby sa zabránilo doslova genocíde dôchodcov tým, že sa im neustále zhoršujú ich životné podmienky.

Kópiou tohto listu žiadam o stanovisko aj výbor pre sociálne veci a súčasne aj ministra p. Richtera. Nie je predsa možné, aby penzisti žili rok od roka horšie.

S úctou


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2019, 22:42 avatar
A aký má dôchodok?


12.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   11. 1. 2019, 01:58 avatar
Na tuto otazku ti viem odpovedat presne Dochodok mojej babky ktora do 74 rokov pracovala na zeleznici dostava 300 eur dochodok nebyt toho ze ma syna a dceru ktory jej pomahaju tak najvaciu dilemu ma z toho ze nevie na aku smrt ma umriet ci nezaplati energie a umre od zimy alebo nezaplati lieky Alebo si nekupi potraviny a zomre od hladu . A scarlet povedala ze moja babka si zato moze sama . A ja sa vas pytam na nejebe vam na tie sproste skorumpovane zlodejsko mafianske skurvene nenazrate tupe mozgy vypatlane alebo chcete zlte vesty pankacov v prvej lini za nimi cely narod horat budu vladne bavoraky . Ma neserte kurva


13.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   11. 1. 2019, 02:10 avatar
Mne je jedno kde na to zoberiete vy buzeranti co dali 7.5 000 000 000 eur na zbrojenie s penazi ludi SR Spinavcom USA na zbrojenie . Tie peniaze donesiete naspat a investuju sa do zdravotnictva skolstva a dochodkov a nebudem o tom doskutovat z tej zlocineckej NATO treba vystupit slovensky narod sa nebude zucastnovat ziadnej agresie voci komukolvsk. Amen


14.
označiť príspevok

Scarllete žena
   11. 1. 2019, 08:39 avatar
12. Ano, mali by ste sa hanbit akych si volite. a vynechaj ma zo svojich vylevov uz konecne ty chory mozog.


15.
označiť príspevok

Scarllete žena
   11. 1. 2019, 08:55 avatar
mali by ste sa hanbit akych politikov si volite , tak . sry


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 1. 2019, 08:59 avatar
My sa predsa hanbíme. Pred voľbami vyzerá politik OK, po voľbách plačeme, koho sme zvolili. 


17.
označiť príspevok

Scarllete žena
   11. 1. 2019, 09:05 avatar
16. slovaci volia atraktivne zabalene klamstva
Súhlasí Lemmy


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 1. 2019, 09:07 avatar
Je mi ľúto, že väčšina voličov takto volí. 


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2019, 22:44 avatar
Kasafran: Tu asi bude len jedno riešenie, ak si dôchodcovia založia politickú stranu

Proti tomu nemám nič, nech si založia. Zákon im to umožňuje.


4.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 1. 2019, 23:18 avatar
(2) Lemmy,
to sa mňa nepýtaj, tú otázku adresuj autorovi listu...!


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2019, 23:20 avatar
Lenže ty to propaguješ, mal by si sa ho opýtať. Ja jeho e-mailovú adresu nevidím.


9.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 1. 2019, 23:25 avatar
(5) Lemmy,
si už aj taký slabozraký, že nevidíš prečítať jeho poštovú adresu...?


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2019, 23:21 avatar
Povedz Hurinskému, nech odpovie priamo tu v diskusii.


7.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 1. 2019, 23:22 avatar
(3) Lemmy,
veď on o tom hovorí:
"...Tu asi bude len jedno riešenie, ak si dôchodcovia založia politickú stranu a dôkladne budú svoje práva na slušný a zaslúžilý dôchodok brániť. Čo myslíte, koľko hlasov by dostali pri voľbách? A zrejme nahradia to ROH pri JDS."
A ešte mi povedz - ak by si bol proti, čo by si tým ovplyvnil...?


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 1. 2019, 00:26 avatar
Vyjadril som sa jasne, nie som proti tomu, aby založili stranu. Tie doterajšie ľavicové sú na milú kedveš. Takže očakávam len zmenu. Dúfam, že oslovíš.


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 1. 2019, 23:24 avatar
Uveď kasafran na jeho obranu, ako sa v tejto veci porušuje základný zákon štátu – Ústava Slovenskej republiky.


10.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 1. 2019, 23:31 avatar
(8) Lemmy,
nože nebuď pohodlný, dovzdelaj sa a daj si do súvislosti ním uvádzané fakty a pozri/vyhľadaj, čo o nich píše Ústava SR, ako najvyšší zákon...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:50,  Nie to neviem. Čo to bolo?
dnes, 10:48,  Nie je to len na internete a nie len na židov . Ono to vždy začína tak nevinne. Neznámy...
dnes, 10:45,  pozorovateľ, tá situácia už nastala... v období konca 1. a začiatku 2. storočia *04 *21
dnes, 10:35,  Tankista, prečo sa nedištancuješ od zločineckej organizácie RKC?
dnes, 10:33,  Katolík, závidiš bezdomovcovi, ktorý je hladný, že dostane jedlo? Máš ty vôbec nejaký...
dnes, 10:30,  Katolík s odpornou prezývkou, ty by si najradšej odtrhol bezdomovcovi polievku od úst. Tak sa...
dnes, 10:29,  Som hrdý na to, že už toľko rokov sa uskutočňujú Ceny humanistov.
dnes, 10:28,  Keď som v roku 2006 oslovil členov Spoločnosti Prometheus, aby vznikla každoročne cena...
dnes, 09:56,  Mimochodom, vieš, čo bola "operácia klamu" v prvom storočí...?
dnes, 09:55,  Iné biblické preklady používajú výraz "operácia klamu"...
dnes, 09:48,  Otázka 12: Kniha Rozhovory z Písma pod názvom Posledné dni poskytuje záruku, že po...
dnes, 09:38,  medzi nebom a zemou existuju hodnoty, ktore clovek nevyznava, pretoze ich nepozna a to preto, ze...
dnes, 09:37,  Nepíše sa tam "klamlivá lož", ale "klamlivá moc" :) A prečo by mala...
dnes, 09:08,  11/ Preukázateľne si čítal Enaxove príspevky, kde sa vyjadril tak, ako som ho citoval. Tebe...
dnes, 08:46,  "Ale prítomnosť človeka nezákonnosti bude dielom Satana, ktorý mu dá moc vykonávať...
dnes, 08:33,  ...pretože sú to vnemy a vnemy sú základným prvkom poznania. :)
dnes, 07:59,  Utrpenie prináša nové možnosti poznávať svet v jeho podstate.
dnes, 07:11,  Áno, je to tak. A tým, čo píšeš, sám potvrdzuješ, že v ľudstve existuje vývoj...
dnes, 07:04,  Nemyslím na súvislosti ďalších legiend, ale súvislosti nášho vlastného života. :)
dnes, 05:34,  Navrhujem zaslať žiadosť https://skepticalinquirer.org/contact-us/...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak v živote nájdeš cestu bez prekážok, tak pravdepodobne nevedie nikam.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(84 906 bytes in 0,241 seconds)