Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Denne zomiera na ostatné nemoci cca 150 ľudí na Slovensku.

157
reakcií
456
prečítaní
Tému 3. októbra 2020, 14:02 založil havran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 14:02 avatar
Na COVID zomiera cca denne cca 0,238 človeka. Toto s vami nikoho nepohne?

8.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2020, 15:08 avatar
havran, tu sú alarmujúce čísla www.slsp.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ec.europa.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk z roku 2016. Mám otázku, ako to, že to s Tebou pohlo len teraz, v čase korony 

11.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 16:25 avatar
J.Tull- tvoje argunety nie sú relevantné. Nyslíšč, že pri enormnom zameraní spoločnosti na C19 nebudú čísla pre ostatné nemoci väčšie? Prekvapuješ ma spôsobom tvojho uvažovania.
Súhlasí Kasafran

82.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2020, 18:56 avatar
havran, moja poznámka je relevantná k Tvojmu tvrdeniu:
"Toto s vami nikoho nepohne"
Nieže nemám problém s kritikou ohľadne enormného zamerania na koronu, ale práve naopak, podporím každú konštruktívnu kritiku i v tomto smere... len žiaľ v tej Tvojej tá konštruktívnosť chýba...

10.
označiť príspevok

kesha1
   3. 10. 2020, 15:41 avatar
1. No veď zomiera málo , lebo je málo aj nakazených . Ale keby sa tomu nechal voľný priebeh , tak pri tej vysokej nakazlivosti by zomieralo vela .
To je virus a ten je nákazlivý .

12.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 16:27 avatar
kesha1 -že "keby" to hovorí kto? To je argument?
Súhlasí Kasafran

17.
označiť príspevok

kesha1
   3. 10. 2020, 16:54 avatar
havran
Tak videl si čo sa robilo vo svete ?
Tam je najhoršie , že vláda nepomáha najviac ekonomický postihnutým skupinám ľudí .
Ja už aj viem , ako toto skončí , nakoniec to ľudia všetko odignoruju a tí zravotne podlomení a stari si to odskacu .
Súhlasí havran

19.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 17:09 avatar
kesha1 Vie v čom je problém? Ja ho vidím v tom, že sa zneužívajú a vyrábajú údaje o šíreni COVIDU19. Ja predsa nepopieram, že takto to nie je vo svete prezentované. Čo urobí Matovič, keď sa to ukáže 10 násobne? Pre mňa je stále rozhodujúce to, aká je úmrtnosť ľudí na C19. Napríklad tých 150 ľudí čo denne umiera na Slovensku koho zaujíma prečo umierajú. Argument je , že "lebo rakovina, lebo srdce, .....?" Možno vieš, že práve tie dve diagnózy ročne predstavujú tisíce. Ak nie si cynik , tak sa nad tým zamyslíš. Pravda je taká, že kým niekto zarába na handričkách cez nos a ústa, šetrí milióny na drahej lekárskej technike, ale tie ušetrené m peniaze zase pôjdu do vrecák politikov a oligarchov, ktorí sa odlepili od Fica a rýchle sa prisali na Matovičovcov, a iných... premýšľaj.
Súhlasí Kasafran

20.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 17:12 avatar
kesha1 a teba kto presvedčil , že takto má vyzerať pomoc? Mne to skôr pripomína dôvod na pustenie miliardovej žily. Zamyslí sa na to z takého uhhla.
Súhlasí Kasafran

27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 17:43 avatar
A prečo potom v Číne bola taká veľká panika, že natvrdo, pomocou vojenskej sily, uzatvorili nakazené mestá?
Súhlasí Starý chren

32.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 17:49 avatar
Neviem, či je to pravda, ale že tam, keď na verejnosti niekto nemal rúško, že ho vyfackali.

33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 17:51 avatar
Horšie to s nimi bolo, keď boli izolovaní od sveta. Podobne v Taliansku.

39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:01 avatar
V Humennom len v jednom sociálnom zariadení sa nakazilo 57 ľudí, z toho 23 tvorí personál. Nákaza sa šíri geometrickým radom. Rakovina sa tak neprenáša. Ani HIV.
Súhlasí Starý chren

67.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:35 avatar
INa, už mám aj respirátor FFP3. Dostal som ako dar.

75.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:49 avatar
Aj mne by sa zišiel.

96.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 19:32 avatar
Aká svetovláda mala čo z toho, že bola španielska chrípka? Zahynuli milióny ľudí.

97.
označiť príspevok

Lemmy muž
Čo získala svetovláda z eboly?

2.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 14:04 avatar
Ak si myslíte, že COVID 19 je naozaj taká hrozba , ako sa prezentuje, podliehate pandémii strachu.
Súhlasí Kasafran

5.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2020, 14:35 avatar
havran, nehnevaj sa na mňa, že Ti to tak napíšem, ale opakovane prezentuješ svoje nemyslenie...  
Neviem kto Ti nakukal, že to s nami nehne... každá jedna smrť, ktorej bolo možné predísť, je zlom. Aj keď sa robia opatrenia - napríklad preventívne vyšetrenia, ktoré môžu včas odhaliť zákernú chorobu... zavádzanie stále modernejšej život zachraňujúcej techniky, technológií - u nás je to ešte vždy žalostne málo... čo to má však spoločné s opatreniami, ktoré sa zavádzajú pri šírení infekčných chorôb, akou je i korona? ... nie je hrozbou, pretože na rakovinu, srdcovocievne choroby... na cestách... zomiera viac ľudí? To je čo za logiku? 

Robia sa chyby a nie je ich málo, náš premiér /vláda/ sú toho asi nedostižným príkladom... lenže nemyslenia, konšpirácie... len prilievajú olej do ohňa...

Súhlasí Starý chren

13.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 16:42 avatar
J.Tull. Teda tých 150 mrtvych mesačne , tomu sa nedá predísť? Tak zachraňuješ za enormné náklad&y 0,24 mesačne. Ty si práve tiež sprezentoval svoje myslenie. Nemotaj tu do toho preventívne vyšetrenia. Tie sa robia aj tak. Ja chodím 2x ročne. Vidím, že tvoje úvahy sú sú absolútne laické. Snažíš sa myslieť srdcom , ale aj to by mohlo byť objektívnejšie, keby si sa nesnažil za každú cennu byť v opozícii. Dosť ma prekvapuješ, lebo si javil ako racioálny jedinec. V čom je nemyslenie, keď som použil reálne čísla? Nemyslenie je však v tom, čo predvádzaš ty. Nepoužil si žiadne racionálne argumenty, ale citové výlevy. Toto neberiem. Nakoniec z ľudí blízkych v mojom okruhu "odchádza" človek, ktorému diagnostikovali rakovinu až na 2 krát v aoríli a ateraz je v podsatate na "konečnej" ostáva ešte pár dní, lebo spočiatku to vraj bola COVID a ukázalo sa , že ten nemá a nikdy nemal. Dosť dobre nechápeš previaztanosť nemocí cez ekonomický a organizačný systém. Mal by si sa zamyslieť nad svojou neuváženou úvaho. Vieš, že nezvyknem tárať. No ty si sa teraz k problému postavil ak člen stáda.
Súhlasí Kasafran

21.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 17:12 avatar
Havran. Je smutné, čo sa stalo tomu človeku, ktorý bol nesprávne diagnostikovaný. No takéto veci sa stávali, aj keď tu nebola korona. Poznám pani či bola viackrát vyšetrená v Onkologickom ústave a stále ako negatívna, až jej niekto z rodiny vybavil vyšetrenie v Rakúsku a tam jej zistili rakovinu aj s metastaziami v 4. štádiu. A to bolo pred koronou. Chýba je skôr v stave nášho zdravotníctva.
Súhlasí J.Tull, havran

23.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 17:24 avatar
Starý chren celkom si ma nepochopil. Tu nejde o to, že by sa to nestalo keby nie C19, ale zober do úvahy úvahy ten pomer 150 : 0,85! čo je absolútne číslo za rok 46800:90. Chyby môžeš hľadať a odstraňovať, ale prejdú desaťročia a takto ako to riadi táto vláda to lepšie nebude, čo sa dá doložiť číslami. Na Slovensku je to už 30 ročná história.

93.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2020, 19:21 avatar
havran, Tvoje nemyslenie je už i v číslach ... porovnávaš jednu chorobu súčtom iných, v princípe odlišných, chorôb. Ty naozaj nevidíš akú /ne/logiku tu prezentuješ?:
"tých 150 mrtvych mesačne , tomu sa nedá predísť?"
Prečo to zdôrazňuješ teraz? Pred koronou sa im nedalo predchádzať? A ak to naše zdravotníctvo, kompetentní... nerobili, tak majú zložiť ruky do lona a ničovaté nič nerobiť ani proti korone, lebo sa nedá predísť iným úmrtiam /mimochodom nie je to len o úmrtnosti... /? ... ktorá, podľa Teba sa asi šíri rovnakým spôsobom ako rakovina, choroby srdca... neinfekčné choroby, s ktorými ich, z hľadiska pandémie, nelogicky porovnávaš ... keď vraj, podľa Teba, kašleme na iné choroby, potom máme kašlať i na koronu? ... alebo čo sleduješ svojimi témami, príspevkami?
Kritizuj prestrelené opatrenia, zanedbávanie ostatných nielen "fyzických" chorôb, ale aj duševných, sociálnych, ekonomických dopadov a pod. ... ale konštruktívne, logicky a pridám sa tiež...

108.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 19:41 avatar
J.Tull neboj sa, ja ťa veľmi dobre rozumiem, aj tvoju urputnú snahu obhájiť svoju mantru. Tak poďme na to: Všetko závisí od organizácie a riadenia štátu a v ňom zdravotníctva.Ostreľuješ ma tu nezmyselnými otázkami. Samozrejme, že je rozdiel medzi infekčnými chorobami a chorobami srdca , či iných orgánov tela. To čo si tu napísal , nehnevaj sa, ale to nie je konzistentné s podstatou problému boja proti C19. Podľa teba ktorá choroba si zasluhuje našu pozornosť a koľko môžeme do toho investovať? Všetko so všetkým súvisí _:vraj_ , ale najmä s peniazmi. Vieš domyslieť ekonomické dôsledky toho čo tu dnes robíme a nejaký cuciak , ktorý ani nedokončil seriózne školu a tvrdí , že to stojí za to, hoci zachránime i len jeden život. To povedz tým desaťtisícom, na ktorých liečenie sa už nedostane len preto, aby sa malá časť ľudí vyliečila z horúčky. Napísal si tu útržky a tak som ti aj reagoval, dúfam, že nájdeš spolenie súvislosti. Ale ak chceš, môžeme si o tých princípoch podiskutovať v samostatnej téme.Možno zásadný problém je v tom, že ja viac odmietam ten politický akcent a zneužívanie C19 skrytým spôsobom s dopadom na ekonomiku.

114.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2020, 19:54 avatar
havran, musím končiť, tak len otázka: aké opatrenia je potrebné, podľa Teba, robiť proti korone?

Súhlasí -era-

139.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 10. 2020, 15:57 avatar
havran, nerozumieš mi. Poukazujem na nemyslenie, ktoré je zlom, hnevá ma...preto štekám... Sú ľudia, ktorým je zbytočné čokoľvek hovoriť, pretože nedokážu prijať kritiku, zamyslieť sa... Dôvodne predpokladám, že k nim nepatríš a preto som si dovolil byť i ostrejším...
Aby som bol konkrétny:
1. porovnávaš úmrtnosť jednej konkrétnej choroby nie s inou jednou chorobou, ale súčtom úmrtností ostatných chorôb...
2. píšeš o pandémii strachu, ale nič konštruktívne* si k nej neuviedol /vari uvedomenie si vysokého počtu úmrtí zapríčinených inými chorobami ju odstráni?... keď tieto čísla, nech sú akokoľvek reálne, s nimi pohnú, potom sa už korony budú báť menej?/
3. uvádzaš „Pre mňa je stále rozhodujúce to, aká je úmrtnosť ľudí na C19“, pričom si neuvedomuješ, že závažnosť choroby sa nemeria iba úmrtnosťou, ale napríklad aj potrebou pobytu v nemoci a hlavne rýchlosťou šírenia...
4. píšeš:
„tých 150 ľudí čo denne umiera na Slovensku koho zaujíma prečo umierajú. Argument je , že "lebo rakovina, lebo srdce, .....?“
Najprv niečo z osobnej skúsenosti. Trom mojim kamarátom preventívka zachránila život. Dvom diagnostikovali, našťastie včas, rakovinu prostaty a tretiemu rakovinu hrubého čreva, viacerým známym /včítane blízkej rodiny/ zachránila moderná technika – ktorá ešte „nedávno“ u nás nebola – srdce /týka sa to i môjho.../* Vraj si uvedomuješ rozdiel medzi infekčnými a neinfekčnými chorobami. Z Tvojich príspevkov to tak nevyplýva. Pri každej jednej infekčnej chorobe sa predsa robia podobné opatrenia ako pri korone – zamedzuje sa prenosu nákazy. Pri rakovine, srdcovocievnych chorobách predsa nič také robiť netreba, okrem toho, že sú nutné opatrenia, ktoré zamedzujú, aby sa nestali infekčnými oni. Tak sa deje pri každej epidémii. Vari si nepamätáš obdobia, pri ktorých bol viackrát zákaz návštev chorých...
atď... je toho viac, ale nateraz stačí
* v ďalšom príspevku napíšem svoju kritiku k opatreniam, čosi som už naznačil /„5“, „82“/ „...

140.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 10. 2020, 16:00 avatar
havran, najprv stručne k zdravotníctvu. Na Slovensku je v porovnaní s krajinami Európy vysoká miera odvrátiteľnej úmrtnosti. Napriek zopár lastovičkám je naše zdravotníctvo zastaralé, preťažené... pred ordináciou trocha lepšieho odborníka sú plné čakárne, dlhé „čakacie termíny“ /pred menej schopným poloprázdne/... a hlavne, tento systém urobil zo zdravia človeka tovar, výhodný biznis, ktorému sa podriaďuje predovšetkým... málo pozornosti sa venuje generačnému oslabovaniu imunity, široko dostupným kvalitným potravinám, športu, pohybu všeobecne... s prihliadnutím na tento faktor... Posilňovanie imunity sa týka aj korony...
Písal si o pandémii strachu. Nepomôže poukazovanie na vysokú úmrtnosť iných chorôb. Neviem ako by to malo pomôcť zbaviť sa strachu pred koronou... Podľa mňa, tu chýba „jasná reč“ z hľadiska opatrení. Zavádzajú sa nepremyslene, bez racionálneho vysvetlenia. Ľudia predsa nie sú hlúpi a ak sa prijímajú rozumné opatrenia, ktoré sa im rovnako rozumne i vysvelia, netreba ich zákonne nariaďovať a hlavne nebudú sa ani báť, ako teraz, keď je v tom chaos... raz platí jedno a o „hodinu“ už iné. Niečo sa vyhlási, ale často tak, že mnohí nevedia čím sa riadiť... na velkokapacitnom otvorenom štadióne môže byť 50 ľudí rovnako ako v malom uzavretom priestore napríklad na svadbe, či v malom kostolíku pri omši... Chýba kvalitné manažovanie, ktorého, ako sa ukazuje, náš premiér nie je schopný atď...
Potom sú tu ekonomické dopady, ktoré sú tiež nedostatočné... dalo by sa o tom hodne... to všetko prispieva k „pandémiu strachu“ ...
Dovolím si napísať ako by sme sa mali v tejto situácii riadiť. Jednou vetou – držať sa zdravého rozumu. Nosiť rúška, pretože dokázateľne chránia. Aj tie jednoduché sťažujú vírusom prejsť z infikovaného ako i sťažujú ich vdýchnutie. Podstanú úlohu zohráva pri prekonaní, dokonca čo i len prepuknutí choroby množstvo, ktoré sme vdýchli, či inak prijali do svojho organizmu... z tohto hľadiska sú dôležité i odstupy, ako aj doba styku... rúška však netreba nosiť vždy a zakaždým, ale práve naopak, nosiť ich tam, kde je riziko nákazy a pohybovať sa vonku, tam, kde riziko tak nehrozí, čo možno najčastejšie a nie „zostaňte doma“. Človek potrebuje spoločnosť, nie je namieste vzdávať sa jej úplne. Treba sa riadiť rozumom, byť opatrným... ani cez cestu predsa neprechádzame bezhlavo, ale nebudeme predsa kvôli tomu, že mnohých zrazilo pri jej prechode, teraz cez ňu vôbec prechádzať... keď už však, z rôznych dôvodov, sa rozhodneme viacej času tráviť doma, nemusíme „depresívne lamentovať“. Je možné venovať sa mnohému, na čo sme predtým nemali čas...
Dalo by sa mnohé, napríklad aj o zvyšovaní imunity povedzme aj kyslou kapustou, ktorej sezóna pomaly začína...

22.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 17:14 avatar
2. Nemyslím si, že je kovid taká hrozba, aby kvôli nej nastala až taká hospodárska recesia, aká nastala. (ale možno je to dobrá zásterka na recesiu, ktorá bola aj tak možno nevyhnutná)

A nie nemám strach z kovidu. Pre mňa je to proste nová choroba, jedna z mnohých, ktoré vedú ku smrti. Je tu a bude tu. Predpokladám, že ešte dlho predlho.

Nakoniec, každý človek raz umrie, tak prečo nie na kovid, že?
Súhlasí havran, Kasafran, ninka

24.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 17:29 avatar
-era- je to tak a nnikto tu nebude večne, veriaci to majú ľahšie, lebo sa budú vyhrievať v božskej žiare lásky, Je jasné, že musím uvoľniť svoje miesto pre mladých a nových, len ma trápi, keď vidím ako ich ohlúpujú, viem, že nakoniec sa cez to prehryzú, tak ako to doteraz ľudská rasa vždy dokázala , aj bez božej pomoci.

42.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 18:07 avatar
Ja by som aj chcela radšej rýchlu smrť. .. =)))  
Súhlasí Starý chren, -era-

43.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 18:08 avatar
Bum, a je to.

45.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:10 avatar
Lepšie, ako trpieť a trápiť sa dlho.
Súhlasí Zuzka8

46.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 18:16 avatar
Infarkt myokardu alebo mŕtvica sa mi páči, ale spolieham sa na Krista, že čo bude po smrti, keby som nepoznala Boha, tak sa mi asi ani tento druh smrti nepáči. ... Hm. ..

47.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:19 avatar
Na infarkt, ani mŕtvicu nemusíš zomrieť. Záleží od intenzity prípadu.

48.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:20 avatar
Tí dvaja manželia mali rýchlu smrť, čo sú opísané v biblii. Len škoda, že zomreli v hriechu.

79.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 18:52 avatar
Ananiáš a Zafira, som to kukla, klamali Ducha Svätého.
Súhlasí Starý chren

72.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 18:45 avatar
Viem. Všaka smrteľný.

49.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 18:22 avatar
Rýchlu a hlavne nečakanú

Zaspať a nezobudiť sa
Súhlasí Kasafran

50.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:22 avatar
Môj otec tak zomrel.

51.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 18:23 avatar
Nech odpočíva v pokoji. Amen.
Súhlasí Starý chren, havran

52.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:23 avatar
A jedna 30- ročná kolegyňa z práce.

54.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 18:25 avatar
A to nemala ani kovid
Súhlasí Starý chren

73.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 18:46 avatar
No, ale v dobrej starobe. ..

76.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 18:50 avatar
čo je to dobrá staroba?

Existuje aj zlá staroba?

77.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:51 avatar
Áno, zlá staroba je veľmi bolestivá, denne trpíš na veľmi krutú bolesť. Chcel by si už zomrieť, ale štát nepripustí eutanáziu.

91.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 19:15 avatar
Nová metaanalýza z USA, ktorá je teraz k dispozícii ako predbežná publikácia, poskytuje podľa Drostena cenné poznatky, pretože vylučuje veľa zdrojov chýb. Podľa toho možno v USA predpokladať úmrtnosť na infekciu 0,8 percenta.To však nie je úmrtnosť z počtu nakazených ale z počtu tých, u ktorých choroba prepukla. Pre Slovensko by to znamenalo že tých 50 čo zomreli, je to 0,8 percenta. Teda nemáte relevantný údaj, z čoho je to 0,8 percenta.Teda do konca roku to môže byť 1,5 percenta z tých, ktorí boli pozitívní a hospitalizovaní. Teda do konca roku to bude cca 95 , až 100 ľudí, ktorí podľahnu corone. Medzi tým zomrie celkom na iné nemoci 54000 ľudí. Kto toto nedokáže pochopiť , tak to len vysvetľuje ako ľahko sa ovciam vládne.
Súhlasí Kasafran, peter67

143.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 10. 2020, 16:12 avatar
Cukor a bič. To je stará pravda. Nuž dnes trošku biča, potom trošku cukru a budeme békať ako správne ovečky. 
JA tak robím od narodenia. Na nič iné sa nezmôžem.   

144.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 10. 2020, 16:15 avatar
A veru sa VEĽMI MÝLIŠ. Iné choroby sa neprenášajú ako COVID-19.

146.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 10. 2020, 16:16 avatar
Žiadne sa tak neprenášajú???

153.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 10. 2020, 09:56 avatar
peter67, pokiaľ viem, na Slovensku v takomto rozsahu žiadne...  

83.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 18:56 avatar
Lemmy ten hneď dáva ten najhorší prípad. .. Ak by si mal silné bolesti v starobe, tak zrejme už potom umieraš na niečo iné a umrieš na niečo iné, než je to zaspanie. .. to je skôr postupné chradnutie pre chorobu. ..

Áno era, záleží od choroby, akú máš chorobu. .. Napr. ani demencia nie je moc príťažlivá. ..

84.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:59 avatar
Pýtal sa na zlú starobu, tak som opísal prípad. Môžem aj iný. Zdravý bezdomovec starne, a jeho staroba je zlá, lebo už nevládze ani žobrať pred obchodným domom.

87.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 19:02 avatar
Tak dá sa to aj inakšie povedať mladým. ..   Tak som myslela Lemmy. ..  
Súhlasí Lemmy

86.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 19:00 avatar
Ja mám napríklad už zlý stredný vek. Možno sa staroby ani nedožijem. Ako chodím pozerať na úmrtnú tabuľu, tak zomierajú aj mladší ako som ja.

94.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 19:22 avatar
Kto za to môže? To určite tá protivná a neférová príroda.

102.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 19:34 avatar
Všeličo za to môže, napríklad nepozornosť, a auto zrazí chodca. Nevera, a obesí sa. Netreba za všetkým hľadať prírodu. Životný štýl, čo jeme, či športujeme, to všetko má negatívny vplyv, ak sa nedodržiava správa životospráva.

125.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 23:13 avatar
94) to máš era skrz hriech. ..  

129.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 10. 2020, 08:06 avatar
Skrz? Pekné slovo. Skoro ako vo filme Léto s kovbojem.

132.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   4. 10. 2020, 12:45 avatar
V Martine sa to bežne používa.   xD

133.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 10. 2020, 12:47 avatar
Aj ja to bežne používam. V niektorých prípadoch je to slovo nenahraditeľné. Tak ako Nemci majú slovo "durch".

88.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 19:02 avatar
Dobrú starobu pozorujem u suseda, ktorý je na invalidnom vozíku, a každý deň sa snaží vyjsť vonku, do záhrady, stále vidím, ako do niečoho šupe, či už si nejako pomáha hrabať lístie, alebo zbiera jablká. Je síce bezvládny, ale myseľ má v dobrej kondícii. Prijíma starobu tak ako je.
Súhlasí Zuzka8

95.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   3. 10. 2020, 19:31 avatar
Moja babka ma 93 do 75rokov pracovala pre tento stat a teraz ke davaju 300 eur ze na skap ale viete co moji zlaty hraju vam zaverecnu

137.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 10. 2020, 13:01 avatar
PartOFgod minimálny zákonom stanovený dôchodok po odpracovaní 50 rokov je 441,50 €

Vo veku 93 rokov má nárok k tomuto dôchodku 109 € na prepravu

Peňažný príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov súvisiacich s hygienou alebo s opotrebovaním šatstva, bielizne, obuvi a bytového zariadenia 19,94 €.

Preplácanie 100% ceny liekov

Príspevok na stravu a mnoho ďaších príspevkov ako su vložky či plenky zdarma

Ten kto sa o takúto osobu stará má nárok na opatrovateľský príspevok 476,74 eura mesačne.

A ďalšie a ďalšie benefity .

Faktom je že ty ako polodebil nie si schopný tieto príspevky vybaviť .

A tak tu klameš a trepoceš sa ako hlupák.

92.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 19:20 avatar
83 Dik.

Takže takto to bolo myslené. OK.

85.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 18:59 avatar
76) ale to my ešte nevieme, či sa dožijeme era. ..

89.
označiť príspevok

ninka
   3. 10. 2020, 19:03 avatar
Zlá staroba? Ja ju vidím tak, že starí ľudia nechcú byť toľko sami, chcú komunikovať tvárou v tvár, a nie že po nich už ani pes neštekne z rodiny. Zlá staroba je osamelosť. A technicky, aj keď si nemôžu dovoliť financivať lieky či nejaký výlet, hoci celý svoj aktívny život pracovali. Zlá staroba je nemať s kým zahrať kanastu, opýtať sa na chýbajúce slovko v krížovke, keď si nemajú s kým vypiť čaj alebo zasmiať sa riadne od srdca pre nejakú vtipnosť či radosť. Čo erino, ako to ti máš v tomto, názor myslím. Hm?

90.
označiť príspevok

ninka
   3. 10. 2020, 19:08 avatar
Ejha, jaká hrubica... Nech mi je odpustené, joooj...  
Súhlasí Kasafran, 0svietení

126.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 23:15 avatar
...mi Ti oni ony ...      

100.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 19:33 avatar
Ja ti neviem, ako to mám v tomto.

Staroba príde na každého, kto dovtedy nezomrie

Jeden výrok jedného človeka začína slovami: "Zostarni so mnou, to najlepšie nás ešte len čaká" - Isaac Asimov to dal ako motto do svojej knižky Okruhliak na oblohe.

Možno to najdôležitejšie je pýtať sa: Žijem správne svoj život? Čo ja sám môžem urobiť pre svoj dobrý život?, ale na druhej strane, osudu aj tak nikto neutečie.

127.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 10. 2020, 23:20 avatar
(100) Era,
súhlasím - až na ten útek pred "osudom"...

128.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 23:23 avatar
"Zostarni so mnou, to najlepšie nás ešte len čaká" - Isaac Asimov
T.j. pekné a je v tom pravda.
Súhlasí Kasafran

147.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 10. 2020, 16:22 avatar
Autorom výroku je Robert Browning

148.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 10. 2020, 16:25 avatar
Ako keby sme tušili, kto jeden, alebo druhý pán. 
Súhlasí -era-

149.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 10. 2020, 19:06 avatar
147 je len pre poriadok

Asimova si nikdy nečítal? Sci-fi?
Súhlasí peter67

151.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 10. 2020, 22:43 avatar
Veru nikdy som nečítal sci-fi, ja totižto programy vlád nečítam.  
Aj keď si pred 3 týždňami som si opäť prečítal Tajomný ostrov.  

150.
označiť príspevok

Osvietený muž
   4. 10. 2020, 19:15 avatar
Asimov bol z Ľsns ??? Okruhliak na oblohe.

98.
označiť príspevok

J.Tull
-era-, Nakoniec, každý človek raz umrie, tak prečo nezrušiť zdravotníctvo, načo pomáhať na to odkázaným, načo lotrami ozbíjanému doráňanému, polomŕtvemu, obväzovať rany, nalievať do nich olej a víno, vyložiť ho na hoviadko, zaniesť do hostinca a opatrovať ho... zastreliť, aby netrpel, že? 

101.
označiť príspevok

-era- muž
Položil si si otázky, tak si na ne aj daj odpoveď.
Súhlasí Kasafran

112.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2020, 19:50 avatar
-era-, mám odpovede... nepoložil som si otázky, položil som ich Tebe... rozdiel je i v tom, že nemám problém ich zverejniť, čo u Teba dôvodne nepredpokladám... 

116.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 19:56 avatar
Sorry, ale na debilné otázky nemám žiadnu potrebu reagovať.    

130.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 10. 2020, 12:22 avatar
-era-, máš na mysli túto:
Nakoniec, každý človek raz umrie, tak prečo nie na kovid, že?  
?

131.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 10. 2020, 12:32 avatar
NIe.

123.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 10. 2020, 21:05 avatar
(98) J.Tull,
odporúčam Ti minimálne ešte raz analyzovať svoju reakciu. Ak tak spravíš, potom dôvodne predpokladám, že zistíš ako nevhodne si Erovi argumentoval...

134.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 10. 2020, 12:49 avatar
Kasafran, na "debilnú" otázku "debilná" reakcia... ale máš pravdu nepatrí sa reagovať "debilne", ani tak... mohol som radšej parafrázovať:
Nakoniec, každý človek raz umrie, tak prečo nie na chorobu zapríčinenú kohosi nezodpovednosťou, že?
... ešte korektnejšie je opýtať sa, ako to vlastne myslel...

141.
označiť príspevok

Lemmy muž
   4. 10. 2020, 16:05 avatar
Týmto ľuďom nemusíš ísť na pohreb, lebo s tebou súhlasia: havran, Kasafran, ninka.

142.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 10. 2020, 16:09 avatar
Nemusím ísť nikomu a nikto nemusí ísť mne. Je doba slobody

145.
označiť príspevok

peter67 muž
   4. 10. 2020, 16:15 avatar
Ani zamestnanec pohrebnej služby??? To sa pochováš sám? 
Súhlasí -era-, Kasafran

3.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 14:27 avatar
Koho vlastne táto pandémia strachu chráni? Poznám mľudí, ktorí hovoria, že pandémia by mala trvať stále a ľudí len treba naučiť s ňou žiť.
Súhlasí Kasafran

57.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 18:29 avatar
Taký názor vás nedesí? Nevidíte v tom snahu opantať svet? Prečo ohýbate svoje chrbty? Robí vám to dobre? Myslíte na svoje potomstvo, aký svet s pokrivenou morálkou pre nich pripravujete?
Súhlasí Kasafran

59.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:30 avatar
Dobre, vysvetli, prečo má Čína takú snahu opantať svet? Tým, že rozšíri do sveta nákazu? Tak si Čína ťažko opantá svet.

78.
označiť príspevok

havran
Lemmy- tebe sa niektoré veci vysvetliť nedajú, ale nebudem to rozoberať prečo.
Súhlasí Kasafran

81.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:53 avatar
Nemôžeš rozobrať, pretože by si sa ešte viac strápnil a zosmiešnil. Ukázal by si nahotu vlastných bludov.

99.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   3. 10. 2020, 19:33 avatar
Ziadna pandemia neexistuje a corona tu vzdy bola aj bude
Súhlasí havran

104.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 19:36 avatar
To je v poriadku.

To, čo je podstatné, je to, že je to čosi nové a ešte sa v tom celkom nevyznáme, preto je z toho toľko zmätku a neistoty.
Súhlasí havran

105.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   3. 10. 2020, 19:38 avatar
Ten zmatok a neistota je zamer v skutocnosti nejde o nic tragicke.
Súhlasí havran, Kasafran

106.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 19:39 avatar
Ešte čo nevymyslíš?

109.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   3. 10. 2020, 19:46 avatar
Tu nie je co vymyslat ak by to bolo nieco tragicke urcite by som svojmu synovi nehovoril ze ak sa mu bude v skole pod ruskom tazko dychat nech si ho da kludne dole a nech ucitelia volaju mna
Súhlasí havran, Kasafran

110.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   3. 10. 2020, 19:48 avatar
Taku este nehrali aby mna a mojho syna na uzemi SR terorizoval nejaky skorumpovany vlastizradny sionfasisticky neoliberálny rusofobny nedonoseny vypatlany zmrd
Súhlasí havran

107.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 19:40 avatar
V rovine vlád, premiérov či lekárov s tebou nesúhlasím. Tam to nie je zámer.

111.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 19:49 avatar
PartOFgod
všimni si , ako politici vždy takýto nový jav začnú meninť na nástroj dosiahnutia svojích zámerov. Nepôjdem do sveta. Ale teraz prvé čo urobil Matovič, porušiac pri tom protokol pri vyhlásení výnimočného stavu ,to, že nevymenoval rozsah platnosti, síce tára, že to nebudú využívať všeobecne, ale to len hovorí , no zákon platí v plnom rozsahu. Konečne vypraská Kotlebu, Fica, Pelegriního a nakoniec všetkých, čo si dovolia odporovať. Takto sa dostal k moci fašizmus. Ľudia, trochu sa pozrite do histórie a uvidíte, že to všetko už tu bolo. !
Súhlasí Kasafran

113.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   3. 10. 2020, 19:52 avatar
Takto sa dostal k moci fasizmus a teraz pocitia co je to sila nevinnosti jednoty a lasky slovenskeho mierumilovneho najproruskejsieho narodu na svete

115.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   3. 10. 2020, 19:54 avatar
Na Slovensko caka velmi dolezita historicka uloha tento maly nevyrazny slovansky narod zmeni chod dejin

117.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 10. 2020, 19:58 avatar
Jo, jo, ale ešte pár tisícročí vydrž

118.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   3. 10. 2020, 20:00 avatar
To je coby dup a ziadne obavy nie su na mieste mame za sebou anjela mierotvorcu mozme si dovolit cokolvek uzname za vhodne nikto a nic nam nemoze ublizit lebo budu zniceny

119.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   3. 10. 2020, 20:02 avatar
Kde inde ako na slovensku si viete predstaviť že lud povstane proti cocona sialenstvu a zvlast ked mame v cele uplnu duchovnu trosku

121.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 20:05 avatar
PartOFgod- netešil by som sa tomu, lebo to najslabšie ohnivko môže nniekto veľmi rýchlo nahradiť a možno ho už aj zastupuje. 

4.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 14:29 avatar
Viete si predstaviť ako vyzerá taká COVID spoločnosť?
Súhlasí Kasafran

103.
označiť príspevok

PartOFgod muž
Virm si to predstavit tretina bude pobehovat po ulici zabalena v skafandroch a dve tretiny ludi budu zit normalny zivot

6.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 14:54 avatar
Tie čísla, čo uvádzaš, to je 150 denne a 0,248 denne?

7.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 15:01 avatar
A tých 150, to sú úmrtia aj starých ľudí, ktorí zomreli na starobu, alebo čisto úmrtia na choroby.

15.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 16:46 avatar
Starý chren v ccelkovej úmrtnosti na Covid sú započítaní aj starí ľudia, tak prečo nie i v celkovej na iné choroby? Na starobu umrtia tam nie sú. Toto sa nevykazuje ako diagnóza. Nedivím sa, že Slovákov môže Matovič tak vodiť ako na povrázku.
Súhlasí Starý chren, Kasafran

29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 17:45 avatar
Rovnaké opatrenia by boli, aj keby bol predsedom vlády Honky Tonky, Fico alebo Mečiar.
Súhlasí Starý chren, havran

30.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   3. 10. 2020, 17:47 avatar
Ľudia si zvolili Mečiara a zistili že je to kokot. Tak si zvolili Dzurindu ale napokon zistili že je to tiež kokot. Takže chceli d'alšiu zmenu a zvolili si Fica, o ktorom bývalý prezident (mimochodom tiež veľký kokot) všade roztruboval, že je to kokot. Nakoniec už nevedeli čo a ako tak si zvolili Matoviča, o ktorom síce vedeli že je kokot, ale nemysleli si že je až taký obrkokot. Takže nakoniec l'udia zistili že oni sú kokoti lebo dookola volia kokotov čo z nich dookola robia kokotov.
Súhlasí havran

9.
označiť príspevok

J.Tull
   3. 10. 2020, 15:12 avatar
Starý chren, nevšimol si si, že písal "denne cca 0,238 človeka" /korona/... oproti 150 ľuďom /ostatné choroby/...

16.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 16:50 avatar
J. Tul ty si pozorneší - ďakujem za vysvetlenie nášmu kamarátoviJ je to tak, a je to i v názve témy, stačí viac čítať s porozumením a nie za každú cenu atakovať so zatemneným mozgom.

152.
označiť príspevok

J.Tull
   5. 10. 2020, 09:53 avatar
havran, nie som o ničovaté nič pozornejší. Na môj vkus sa mi pričasto stáva, že niečo prehliadnem, zle si vysvetlím, si stojím na kábli... dôležitejšie je, uznať svoj omyl, priznať si ho...

Súhlasí ninka

154.
označiť príspevok

ninka
   5. 10. 2020, 09:59 avatar
Tull. Priznať si svoj omyl je oceniteľná vlastnosť našej povahy. A ľudia si dnes už málokedy vedia povedať prepáč, ktoré je myslené naozaj od srdca. Havran ťa pochválil opodstatnene. Paráda!  

14.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 16:44 avatar
Starý chren - prekvapuje ma, že to nevieš , ale samomzrejme diskutovať môžeš, ale kde je znalosť veci o ktorej diskutuješ?
Súhlasí Starý chren

18.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 17:05 avatar
Prečo sa pýtaš havran?  

25.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 17:36 avatar
Zuzka8- uveď obsah tvojej otázky prosím. Potom sa rozhodneme, kto z nás bude odpovedať.
Súhlasí ninka

26.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 10. 2020, 17:41 avatar
No, že čo je Tvojim cieľom, keď sa pýtaš. .. Nechápem prečo sa to pýtaš. .. A či myslíš, či sa to tu vyrieši alebo chceš, aby sa ľudia iba zamysleli, alebo alebooo.

28.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 17:44 avatar
Pýta sa, že či si uvedomujeme, aký je koronavirus neškodný, čo sa týka úmrtnosti, oproti iným chorobám.

31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 17:48 avatar
Keď sa havran nakazí, bude zaujímavé sledovať jeho príbeh, ako odmietal nosiť rúško. Aké bolesti mal, keď bol na pľúcnej ventilácii v nemocnici.

34.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 17:54 avatar
Mozno, že ho nosí, ale protestuje, ako Dr. Bukovský.
Súhlasí Zuzka8

36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 17:56 avatar
Potom by bol pokrytec. Rojko.

40.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:02 avatar
Možno, že nesúhlasí s opatreniami, ale pokiaľ platia, chce dodržovať zákon.

58.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 10. 2020, 18:29 avatar
(40) Slušný človek,
môžeš uviesť číslo a paragraf zákona NR SR, ktorý nám, občanom SR, prikazuje kedy a kde nosiť rúška...?

60.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:31 avatar
Povinnosť nosiť rúško: korona.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Starý chren

61.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:32 avatar
Nemyslel som zakon, schválený nrsr. Ale opatrenia pandemickej komisie, ktoré schválila vláda a zaviedla ich.
Súhlasí Lemmy

66.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:35 avatar
Kasafran. Aj opatrenia, ktoré zaviedli voľakedy komunisti ohľadne slintavky zvierat neboli v zákone, ale to nariadenie sa muselo dodržiavať.
Súhlasí Lemmy

155.
označiť príspevok

havran
   dnes, 05:42 avatar
Lemmy , že sa môžem nakaziť, to nevylučujem, tak ako ty nevylučiš, že sa nenakazíš. Rozdiel medzi nanami je v tom, že ja chápem smrť ako súčasť života. Pravda neponáhľam sa zomrieť a nepotím sa od strachu. Celkom iste robím racionálne oopatrenia na ochranu svojho zdravia a zdravia ľudí v mojej blízkosti. Ja si však všímam zneužívanie pandémie tých, ktorí vládnu na rôznych stupňoch riadenia spoločnosti, počnúc Zmatkovičom. Miliardy by mal venovať v smere zvýšenia odolnosti ľudí a nnie ich dokonca tlačiť na jej dno. Keď to nevieš pochopiť rád ti to vysvetlím.

35.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 17:56 avatar
Starý chren- C19 je neškodný ako "Litl boy" , ide o to ako sa použije. Môj názor je taký, že sa zneužíva nad rámec svojích medicínskych možností. Je to viac bomba ako uránové palivo v elektrárni. Neviem či som to v skratke povedal dosť jasne.
VLáDCOVIA TOHOTO SVETA A TO VôBEC NIE Sú HLúPI POLITICI , ALE OLIGARCHICKá šPIčKA SVETA, nASTAVILI TúTU BIOLOBICKú BOMBU PRE SVOJE MOCENSKé ZáMERY. Veď také malé štátiky akok napríklad Slovensko musí konať podľa toho kam patrie.
Súhlasí Kasafran

37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 17:57 avatar
H: ALE OLIGARCHICKá šPIčKA SVETA, nASTAVILI TúTU BIOLOBICKú BOMBU PRE SVOJE MOCENSKé ZáMERY.

Keby ti ešte tak v Číne uverili.

38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 17:58 avatar
Najmä na mokrých trhoch, kde zvykla oligarchická čínska (komunistická) špička jedávať pečených netopierov.
Súhlasí Starý chren

41.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 18:06 avatar
Lemmy - vieš , že ťa mám niekedy v podstate rád, al dnes to nebude. Zjavne si sa vymkol z podstaty , choď si teda zachrúmkať tie netopiere.
Súhlasí Kasafran

44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:09 avatar
Nie som čínsky papaláš, ktorý nakazil celý svet.

53.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 18:24 avatar
Lemmy- asi ťa presvedčil Trump v dobe, keď USA potrebuje Čínu nejakým spôsobom zastaviť. Uvedom si, že USA deň i noc tlačia doláre a musia zabezpečiť , aby svet stále platil dolármi. Čo by si robil inakšie ako Trump teraz?

55.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:25 avatar
Nosil by som rúško. 

56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:28 avatar
Mýliš sa! Nákaza pochádza z Číny, z ich nehygienických podmienok. A Trump sa tiež nakazil, takže asi Trump podľa teba nepatrí do tej svetovlády.

62.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 18:32 avatar
Lemmy vieš , že si potvrdil, ža nevieš viac ako rádio a telka? O Trumpa sa neboj, nezomrie ako ten v GB a nesiaha medzi tých 12 , čo riadia svet. On je len malý barák a keď sa rozhodnú, že už ho majú dosť, tak neprežije ani tú CORONU.

64.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:34 avatar
Keď ty uveríš akokoľvek hlúpej konšpirácii.     

157.
označiť príspevok

havran
   dnes, 06:12 avatar
Lemmy bez hlbšie zamyslenia, ako to robíš ty, všetko sa ti môže zdať konšpiráciou.

71.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:44 avatar
Otázka je, že či vie, alebo nevie, že nie je najmocnejší muž planéty. 

158.
označiť príspevok

havran
   dnes, 06:23 avatar
Starý chren Takých nakmocnejších je na svete mnoho. Opýtaj sa Matelka kto je najmocnejší na Zemi. Však vieš ...ta rozprávka o koze rohatej a ježkovi.   

63.
označiť príspevok

havran
Lemmy - skús si pustiť rádio Jerevan, za socíku bol najlepší   

65.
označiť príspevok

Lemmy muž
A ty jedz nedopečených netopierov, aby si prestal tu tárať nezmysly o neškodnosti vírusu.

68.
označiť príspevok

Starý chren muž
   3. 10. 2020, 18:39 avatar
Trump to iba hrá, aby to nebolo nápadné.
Súhlasí havran

69.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 18:40 avatar
Lemmy nebuď trápny. Nikde som tu nenapísal, že C19 je neškodný. Asi si doteraz vôbec nepochopil, keď som na číslach a nie propagande ukázal jeho smrtnosť. Mám dojem, že máš príliuš jednostranné vzdelanie a nechápeš, čo čítaš. Práve na TA3 oznámili, že na C19 zorela 81 ročná pani. , nepomýlili si vek a nebolo to 18 rokov? Nebuď trápny.

70.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 10. 2020, 18:42 avatar
Nie som aspoň tak trápny ako ty, nezľahčujem situáciu, a nevymýšľam si bludy o svetovláde ako ty. To sú tvoje slová: cca 0,238 človeka. Toto s vami nikoho nepohne?

Tvoj 37. príspevok: ALE OLIGARCHICKá šPIčKA SVETA, nASTAVILI TúTU BIOLOBICKú BOMBU PRE SVOJE MOCENSKé ZáMERY.

138.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   4. 10. 2020, 13:02 avatar
Tiež si tak myslím ale nenavážam sa do Havrana, noo, či im ide o svetovládu alebo nie to ani nezistíme  , ale to, že covid existuje, to vieme, a aj, že seniori sa ho boja viac, než mladší ľudia od niich. .. Dá sa aj lepšie myšlienky načerpať z toho, než len že svetovláda je v skutočnosti tyrania. To je podľa mňa strašne depresívne. ..   .. Ja verím v iného Svetovládcu, napr.

156.
označiť príspevok

havran
   dnes, 05:55 avatar
Zuzka8 čo je na tom depresívne, keď vieme, že existuje svet - Zemeguľa s ľudskou spoločnosťou funguje na princípoch , a jeho fungovanie je pre väčšinu záhadou a čakajú odpoveď od Boha, ktorú dostávajú sprostredkovane od cirkevných predstaviteľov a pápeža. Ich rečiam môžeš iba veriť, no keď by si študovala históriu kléru tak by si prinajmenšom zapochybovala. Vždy nájdeš spájanie moci Boha s mocou peňazí. To ti nie je podozrivé? Dištancujú sa od svetskej moci, no história dokazuje nniečo úplne opačné.

74.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 18:49 avatar
Lemmy- vidím, že ani nevieš, čo tie čísla znamenajú. 0,238 ku 150 je pomer smrtnosti C19 k počtu ostatných úmrtí za deň. Tak už to zober na vedomie a nerob zo seba primitíva. Tomu by rozumel aj Dežo. Z toho si môžeš vypočítať i ročné priemery, atď... Niekedy chápeš veci celkom príčetne a niekedy si akýsi vykoľajený. Už som ti povedal, že dnes nemáš svoj deň.
Súhlasí Kasafran

80.
označiť príspevok

Lemmy muž
Je viem, čo hovorím. Ty tu splietaš nezmysly o akýchsi mocenských zámeroch, o svetovláde.
Súhlasí havran

122.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 20:13 avatar
Lemmy toto hovoril aj blázon na psychiatrii , keď tvrdil, že preskočí čiaru na stene.  Hovorím ti, dnes nemáš deň, choď spať a zajtra povieš niečo a dám ti súhlas. Ale spinkaj, to chce jasnú hlavu.
Súhlasí Kasafran

120.
označiť príspevok

havran
   3. 10. 2020, 20:03 avatar
Lemmy - pojem svetovláda nie e jnový, ani neznýmy , no keď je pre teba taký záhadný nedivím sa, že nedokážeš chápať súvislosi vo svetovej politike. Nechcel a nevládol pred 2000 rokmi Rím svetu? Alexander Macedónsky, Po čom túžil Napoleon, Musolíni a Hitlerovi sa takmer podarilo. Potom takmer 70 rokov USA? Teraz vadí niekomu Čína. Chápeš? Keď nie, tak netáraj a choď spinkať.
Súhlasí Kasafran

135.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   4. 10. 2020, 12:51 avatar
Ja si zas nemyslím, že im ide o svetovládu. .. =| .. Skôr chcú konať ako sa má a je náročné to vedieť. .. Bez tak by som to ja nenavalovala všetko na hlavu premiérovi. Máme vládu akú si zaslúžime či nezaslúžime a stále sú to ešte iba ľudia a nie Spasitelia. ..  

136.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   4. 10. 2020, 12:54 avatar
Nevidíme im ale do srdca, aké majú motívy. ..

124.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 10. 2020, 22:04 avatar
Pán Ján pije iba prevarenú vodu a je kovid negatív.
Pán Jozef pije neprevarenú vodu a je kovid pozitív.
Čo z toho vyplýva??
1. Ten kto pije prevarenú vodu nemôže byť kovid poztív.
2. Pán Ján a zatiaľ nenakazil.
Každý si môže nájsť tam čo chce, ale ak začnem tlačiť do hláv, že pravdou je č 1. Uvidíte koľko ľudí začne prevárať vodu.  
Súhlasí Kasafran, J.Tull, -era-
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:24,  Evanjelium podľa Lukáša 5 : 1 - 10 "1 Keď raz stál pri Genezaretskom jazere, tlačil...
dnes, 00:56,  Naši odlúčení bratia protestanti tvrdia, že existuje len nebo a peklo a nič medzi tým. My...
dnes, 00:54,  V kategórií nákladných áut ide na Rely Dakar ruský Kamaz svoju vlastnú ligu. Z...
dnes, 00:20,  Tým, že odmietaš uveriť, že Donald Trump vyhral.
dnes, 00:18,  Jaj ale ja som písala o tých zadarmo, tie obsahuju 25 mcg. Zasa ale 100 g rybky asi by na...
dnes, 00:11,  Ako sa to pozná?
včera, 23:56,  To je ten fundamentalizmus. V tomto máš pravdu.
včera, 23:53,  https://www.youtube.com/watch?v=PTyd3uLZli8 Scarlet počúvaj.
včera, 23:52,  Popozeraj sa, čo sa tu kvôli nej deje
včera, 23:50,  Zakázal bibliu? Prečo?*21 V stredoveku ju zakazovala RKC bežným ľuďom čítať. *21
včera, 23:47,  Biden a spol.
včera, 23:47,  Niektorým by som ju na rok zakázal :)
včera, 23:47,  No tak to točili live. Nič to aj tak nemení na situácii. Sú tam obklopení plotom.
včera, 23:43,  A ak by ubzikol tak priamo do náručia vojska. Nikam inam.
včera, 23:42,  Cez leto si zvykol honit v koryte na zahrade, ibaze teraz v tej zime by si ho nenasiel. :-))))))))))
včera, 23:41,  37. uz zase odbavuješ na youlove ?
včera, 23:39,  ani nie, ja nefičím na konšpi *19
včera, 23:37,  16. tot má v profile videjko. ale nie je on - line . ale ona určo nevolila trumpa *19
včera, 23:37,  Scarlet keď si si pozrela to video a počúvala Trumpa v poslednom období tak ti to musí byť...
včera, 23:36,  Zbytočne sa snažíš nejako bibliu samovykladať, pretože stále platí, že stlp a opora...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(333 615 bytes in 0,997 seconds)