Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo sa to zase v dnešných dňoch deje ?

661
reakcií
2188
prečítaní
Tému 17. júna 2019, 10:27 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 6. 2019, 10:27 avatar
Keď mi kledysi bolo povedané, aby som napísal, že ježiš nie je boh, zažil som dva bolestné týždne, pokial som nepochopil a neuveril, že je to pravda .
Pred pár dňami sa to začalo znova a potreujem pomoc všetkých senzitívnych ľudí, , ktorí sa dostanú až do týchto duchovných sfér,, či tiež podobné necítia.
Teraz totiž ide o to, aby sa slúžila sv. omša podľa liturgie tridentského koncilu, ale s výnímkou, že v omši nebudú spomenuté veci, ktoré sú predmetom dogiem a učení svätých otcov, aby bola slúžená omša, len podľa evanjelia.
Napríklad:Nesmie sa modliť, že ježiš je boh, a vypustiť dogmy o márii, proste len to, čo je v evanjeliu.
Je to obrovské prianie toho, ktorý je vo mne a ktorý mi aj povedal:Napíš, že ježiš nie je boh a teraz zase toto, slúžiť omšu bez učení svätých otcov a dogiem.


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2019, 10:37 avatar
Len si uveril. To ešte neznamená, že je to pravdivá vec.


4.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 10:39 avatar
Lenže aj eucharistia je dogma.


12.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 11:05 avatar
Konkrétne prevzatá z mitraizmu.


313.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2019, 10:36 avatar
t-e-ó-m-a, je v Biblii ďaleko viac toho, o čom možno povedať, že je prevzaté z mitraizmu, či iných náboženstiev, filozofií...
 


315.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 10:43 avatar
Eucharistia je revzatá z mitraizmu a nie s písma.


317.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 10:46 avatar
315. myslím, že Tull ti chce oznámiť, že samotné texty Písma sú prevzaté z iných, tzv. pohanských učení
Súhlasí the X


322.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2019, 11:00 avatar
-era-, nechcel som mu práve toto oznámiť... keď však niekto obviňuje RKC z preberania zvykov, pravidiel, myšlienok z pohanstva, potom je namieste poukázať na vieru, myšlienky kritikov, o ktorých na základe rovnakej logiky možno povedať, že ju rovnako prebrali z neho... 


320.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2019, 10:53 avatar
t-e-ó-m-a, len jeden príklad z množstva /zopakujem/:
„... Keď sa Zarathuštra „narodil a vyrastal, voda a rastliny rástli“ ... „odteraz sa bude dobré náboženstvo mazdaizmu šíriť po všetkých siedmych kontinentoch“
Zarathuštra sprvoti žil v nebi. Až neskôr sa narodil k pozemskému životu. Narodil sa „uprostred dejín“ a v „Strede Sveta“. Keď Zarathuštrova matka dostala jeho chvarenah /tajomné fluidum, ohnivé svietivé, oživujúce a spermatické zároveň/, obklopilo ju veľké svetlo. „Po tri noci bočné steny domu vyzerali, akoby boli v plameňoch“ Pokiaľ ide o jeho telesnú podstatu, ktorá bola stvorená v nebi, spadla z dažďom a narástli od nej rastliny, ktoré spásli dve jalovice, čo patrili rodičom Proroka: podstata prešla do mlieka, ktoré zmiešané s haomou /nápoj nesmrteľnosti/ vypili jeho rodičia; prvý raz spolu uľahli a splodili Zarathuštru. Ahriman a dévovia sa ho ešte pred narodením márne pokúšali zahubiť. Tri dni pred tým ako prišiel na svet, dedina tak žiarila, že Spitamidi /kmeň, ku ktorému patril; „skvelí útočníci“/ opustili dedinu v domnienke, že je v plameňoch. Pri návrate našli dieťa vyžarujúce okolo seba svetlo. Podľa tradície sa Zarathuštra pri príchode na svet smial. Len čo sa narodil napadli ho dévovia, ale on ich zapudil vyslovením posvätnej mazdajskej formulky. Vyšiel víťazne zo štyroch skúšok /hodili ho na horiacu hranicu, do vlčieho dúpäťa .../.
Keď sa Ahura Mazda priblížil k Zarathuštrovi „ako Dobré zmýšľanie“ a spýtal sa ho: „Komu chceš zasvätiť svoj kult?“, Prorok odpovedal: „Tvojmu ohňu!“ a dodal „Pokiaľ budem môcť chcem pomýšľať na dar tvojmu ohňu z úcty k Poriadku, ktorý je v ňom!““ Anjeli-pôvod a hierarchia?hl=detska+rec
Zdôrazním podobu (nielen) s predstavami JS. Zarathuštra je prvým človekom, ktorý konal len dobro... Ahriman (diabol... ) sa ho viackrát pokúšal zahubiť a keď neuspel, sľuboval mu, ak sa zriekne jediného Boha, Ahura Mazdu, pozemskú slávu panovníka nad panovníkmi. Ako som vyššie uviedol, Zarathuštra bol splodený nadprirodzeným spôsobom. Jeho duchovné telo stvoril Boh mnoho tisíc rokov pred stvorením sveta. Bol predpovedaným Prorokom, je z rodu najväčších dávnovekých iránskych kráľov, ktorí odvodzujú svoj pôvod až od prvého človeka Gajómarta (Adam)


6.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 6. 2019, 10:46 avatar
elemír a prečo je to pre teba tak dôležité?.......zrejme sám musíš cítiť, že otázka božstva je kľúčová.......
Na svete bol, a svet povstal skrze neho, a svet ho nepoznal!

1 Nech sa neľaká vaše srdce! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. 2 V dome môjho Otca je mnoho príbytkov; keby nebolo tak, povedal by som vám to, 3 pretože vám idem prihotoviť miesto a keď odídem a prihotovím vám miesto, prijdem zase a poberiem si vás k sebe, aby ste tam, kde som ja, aj vy boli. 4 A kam ja idem, viete, aj cestu viete. 5 Tomáš mu povedal: Pane, nevieme, kam ideš, a jako môžeme vedieť cestu? 6 A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa. 7 Keby ste boli mňa poznali, boli by ste poznali aj môjho Otca; ale odteraz ho už znáte aj ste ho videli. 8 Na to mu povedal Filip: Pane, ukáž nám Otca, a bude nám dosť. 9 Ježiš mu povedal: Taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma Filipe? Kto mňa videl, videl Otca, a jako ty hovoríš: Ukáž nám Otca? 10 Či neveríš, že ja som v Otcovi a Otec vo mne? Slová, ktoré vám ja hovorím, nehovorím sám od seba, ale Otec, ktorý prebýva vo mne, on činí tie skutky. 11 Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. A jestli nie, pre samy tie skutky mi verte. 12 Ameň, ameň vám hovorím, že ten, kto verí vo mňa, skutky, ktoré ja činím, bude aj on činiť, a ešte aj väčšie ako tie bude činiť, lebo ja idem k svojmu Otcovi. 13 A čokoľvek budete prosiť v mojom mene, učiním to, aby bol Otec oslávený v Synovi. 14 Keď budete niečo prosiť v mojom mene, ja učiním.


8.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 10:53 avatar
Máš pravdu. Otázka Božstva je kľúčová.

Jn 17,3
A večný život je v tom, aby poznali teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.

24 a potom nastane koniec, keď odovzdá kráľovstvo Bohu Otcovi, keď zruší vládu všetkých kniežat, mocností a síl. 25 Lebo on musí kraľovať, kým mu nepoloží pod nohy všetkých nepriateľov. 26 Ako posledný nepriateľ bude zničená smrť, 27 lebo mu všetko položil pod nohy. Keď však hovorí, že všetko je mu podrobené, je zrejmé, že okrem toho, ktorý mu všetko podrobil. 28 A keď mu bude všetko podrobené, vtedy aj sám Syn sa podrobí tomu, ktorý mu všetko podrobil, aby Boh bol všetko vo všetkom.

Myslím si že viac k tomu nie je čo dodať. 


13.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 6. 2019, 11:05 avatar
veru nie je....Otec a Syn su jedno.......


14.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 11:06 avatar
Tak ako aj my máme byť jedno s nimi.


15.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 11:07 avatar
A asi nemá zmysel ani ďalej pokračovať. Nikam to nevedie.
Súhlasí Veľký Kocúr


16.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 6. 2019, 11:14 avatar
veru nemá.....Ludwig a shagara ti to vysvetlia....


17.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 11:28 avatar
A tebe zas fotón.


26.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 6. 2019, 12:13 avatar
mne v tejto otazke foton nemusí nič vysvetľovať.....    ......


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 6. 2019, 21:45 avatar
6,.....To, či je jeden Boh, alebo traja bohovia/trojica/ je "kľúčová otázka" a životne dôležitá. Pre modlárstvo a porušenie "výlučnej oddanosti" jedinému Bohu sa nevstupuje do Božieho kráľovstva. Tiež je to zakotvené v najdôležitejšom , prvom prikázaní. Boh Jehova tiež opakovane zdôrazňuje, že "jemu sa nikto nemôže rovnať!"
Tiež Ježiš poukázal, že ak jeho Otca uctievame "ľudskými náukami",.....tak že naše "uctievanie je nadarmo"! Mat.15,3-9
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda, koľkokrát to potrebuješ vedieť a mať napísané v Písme aby si to pochopil?
A máš pravdu, Ježiš nám verne zjavil svojim správaním, príkladom svojho "neviditeľného Boha a Otca"! On bol jeho "zástupcom",...."prostredníkom",...."poslom",....."hovorcom/slovom/.....atď.


51.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   17. 6. 2019, 19:19 avatar
Elemír, ty veríš, že Ježiš nie je Boh a si v katolicizme? V k. predsa veria, že je Bohom a majú pravdu.
Ale nemajú pravdu napr. v eucharistii, pretože to je rúhanie, Boh už neumiera, preto Ho nemožno obetovať nanovo na stole.
Obeť zmierenia už raz bola daná a smrť Krista stačí jedna.

Ak veríš, a nech ktokoľvek verí,že Ježiš nie je Boh, tak Ho v skutočnosti nepozná a Boh nie je v ňom. Človek môže byť na chvíľu zmýlený, ale nemôže to byť vytrvalý beh.


57.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2019, 08:48 avatar
zuzka, pre toto je na svete tolko zla, lebo si každý myslí, že ježiš už raz za všetky hriechy sveta zomrel a my mnemusíme mať zábrany pred hriechom, lebo už dopredu máme všetko odpustené a hriech prestal mať význam pri našom spasení?
Možno pri takých ľuďoch poctivých, oddaných a možno aj svätýcjh to tak funguje,
Ale čo vražd nevinných ľudí, ktorí nemôžu za nič, iba majú smolu, že sa ocitli na mieste, kde sa ocitol tiež aj krvilačný šialenec, ktorý sa nezastaví ani pred deľmi ????? Za týchto visel ježiš na kríží ??????
Akú by to malo potom logiku, ak boh hovorí: ja zotriem každú slzu na tvári a zúčtuje každú kvapku krvi a preto kto sa dostane do moci tohoto boha, ako ten, čo toto utrpenie spôsobuje, musí počítať s s pomstou boha, ktoré utrpenie človek ani nemôže zniesť, lebo týmto chráni on týchto maličkých a preto ho všetci krvilační zločinci tak nenávidia, lebo majú strach z jeho odplaty. A mmnohí ľudia ako ty si práve neuvedomujú, že by mohli takýmito vyjadreniami mariť jeho snahu po sparvodlivosti a viacej vystavovať nevinných týmto zločincom.
Na začiatku tejto témy si môžeš prečítať, že to, že ježiš nie je boh, som si nevycucal z prsta a ani som to nenašiel v nose. Zuzka, možno som sa až príliš rozohnil , lebo aj takých veriacích je dnes veľa, ale vždy , každý okamžik musíme tvrdo vo svojej svätosti hodnotiť, či mnáhoidou nejdeme k hriechu, ako hovorí boh kainovi, keď zabil svojho brata: nebezpečenstvo vždy bude číhať pro tvojích dverách, ale ty si človek a ty ho musíš ovládať!
To je naivný nezmysel, ak niekto povie, že ježiš zomrel za všetky hriechy sveta, dokonca minulé a budúce ?
To je pre hriešných ľudí, aby po hriechu spokojne spávali, lebo to je práve polovičná lož, lebo ježiš síce zomrel za všetky hriechy sveta, ale tak, aby každý hriech mal možnosť byť odpustený. A pei jordáne ján ukázal, že hriech je treba vysloviť a olutovať, učiniť pokánie, jánovi vbyznávali ľudia svoje hriechy a on im hovoril, čo majú robiť,
Keď sa bohatý mládenec ukazoval ježišovi, že splňa všetko to, čo hovorí ježiš, aby bol spasený,ježiš mu na to povedal: Ešte jednio ti chýba, choď a predaj svoj majetok. A preto aj ja a ajty a všetci, ktorí si myslíme, ž robíme všetko preto, ako nám to píše v evanjeliu, všetci musíme počítať s týmto ježišovým vyjadrením - ešte jedno vám chýba, ale nemusí to byť majetok, možnože povie, ešte vám chýba, aby ste sa zbavili dogiem, prekliatia z tridentského koncilu a mnoho iných možností, o ktorých netuším.
Ježiš povedal, ján je najväčší, čo sa narodil zo ženy, ale každý, kto je v královstve nebezkom je menší, ako on.


73.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   18. 6. 2019, 19:11 avatar
Elemír, ja som nič nehovorila o tom, žeby sme nemali stíhať svätosť. Hovorila som, že Kristus je Boh (áno, partof) a že už nezomiera. Preto Ho nemožno opätovne obetovať. Je to napísané v Písme. Žid 9, 28 .. Žid 10, 9-12 a tiež Kristovi slávne dokonané je.

Väčšinou keď vidím, že nemá význam s ľuďmi komunikovať a argumentovať tak to ani nerobím. Nerobí to dobre svetlo pre ostatnými.


75.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 6. 2019, 19:19 avatar
Zuzka8

Ak by si ale poznala učenie Katolíckej Cirkvi, potom by si nemohla povedať, že Cirkev hlása novoobetovanie sa Krista, pri eucharistickej obete. Pretože nejde o novú obetu, ktorá by bola nezávislá od tej, ktorá bola prinesená raz navždy za ľudí. Ale tu ide o sprítomnenie tej istej obety, nekrvavím spôsobom, ktorá sa udiala krvavím spôbom na kríži.


257.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 6. 2019, 06:53 avatar
Zuzka, astax, 73,75
Podľa mňa ste obaja velmi blízko, ale je pravda, že kristus sa obetoval raz a navždy a ponúkol túto šancu na využitie všetkým, ktorí aspom z časti pochopili zmysel tejto obete, ježiš sa obetoval za nás, aby naše hriechy mohli byť odpustené, hriech jednoducho nemožno zotrieť bez toho, že by s tým súhlasil jeho pôvodca, to by bolo odobratie toho, čo je jeho, bez jeho vedomia, dokolca by hriešnik stratil to najdôležitejšie, čo na hriechu môže človek získať, že sám vyslovil lútosť a učinil pokánie. Lebo náš boh je aj bohom pokory.
Ale katolícka cirkev nazýva obetou to, čo nie je ani symbolická obeť. Veď stačí si všimnúť, čo hovorí kňaz ak berie do rúk hostiu. a to sú slová premenenia, ktoré vyslovil ježiš pri poslednej večeri. A toto sú pelomové slová z poslednej večere, kto toto nedokázal uveriť, nechápem, prečo sa na ježiša spolieha.
Keď sa vrátilo 60 učenníkov, ktorí hlásali evanjlium, uzdravovali ľudí a vyháňali z nich zlých duchov, tak ich ježiš podrobil poslednej skúške, keď im povedal, kto je moje telo a pije moju krv, má život večný. A od učenníkov taká istá odpoveď ako mnohí tu dnes na tomto fore, tvrdá je to reč, ako nám tento môže dať jesť svoje telo a piť jeho krv a jednoducho odišli. Možno si aj každý pomyslel " aj keď si nám ukázal ako uzdrvovať ľudí a vyháňať zlých duchov a dokzal si tým to, že si niečo viac, ako my, ale toto si si nemal dovoliť.
Potom sa opýtal 12 aj vy chete odísť? A my vieme, že mu Peter povedal, kam by sme šli, keď ty máš slová večného života.
A nakoniec aj pre toto je veľa nevriacích,lebo to vidia ako rozprávky a tým sa inteligenčne vyzdvihli nad neho, A týto stratili to najdôležitejšie pri spasení a to je pokora.
A teraz si myslím, že veriací nie sú veriací len preto, že si niečo prečítali a uverili, ale sila viery tých, čo uverili je v tom, že to poznajú priamo vo svojom živote, nebáli sa vstúpiť do duchovného sveta a uvideli a zažili to, o čom neveriací ani len zďaleka netušia.
Takže ja si myslím, že obeta sa vykonala raz a na vždy a to, čo je na omši, to je premenenie.


259.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 07:47 avatar
Elemír: kristus sa obetoval raz

Vyzerá to tak, že by sa mal obetovať ešte raz. Lebo za tých 2 000 rokov jeho obeta nepriniesla ovocie. Kresťania sa stále vadia, škriepia, korumpujú, ohovárajú, osočujú, vedú vojny, zabíjajú sa, kradnú… Čo už, možno to tak je, lebo žiaden Kristus nebol.


260.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:04 avatar
259. Lemmy, ako ty môžeš vedieť, či obeta priniesla, alebo nepriniesla ovocie? Hodnotíš to podľa svojich subjektívnych prianí.
Keby si sa na celú vec pozrel hlbšie, muselo by ti vyjsť, že obeta nebola preto, aby kresťania boli dobrí - to je na ich vôli - ale preto, aby nastala možnosť pre tých, ktorí chcú, prekonať smrť.


261.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:07 avatar
To nie sú subjektívne veci, ale objektívne.

Vypísal som množstvo zla, ktoré kresťania páchajú, a Kristus mlčí. Mlčí od tzv. ukrižovania, ak vôbec niečo také bolo.

Prečo necháva kresťanov piť alkohol? Sú potom za tých exekúcie, rozpad tzv. tradičnej kresťanskej rodiny.


263.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:08 avatar
261 Hovorí ti niečo pojem "slobodná vôľa"? Nuž tak to je to, čo božský svet u ľudí rešpektuje.


266.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:12 avatar
Práve preto nie som nábožný, nie som ani kresťan, práve preto, že tzv. bohovia mlčia. Všetci bohovia a bohyne celého vesmíru.

Len ľudia majú nejaké náboženské predstavy, a tým to končí. Len ľudia.

Taký boh, ktorý rešpektuje zločiny, stojí na milú kedveš.


269.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:14 avatar
266. To je ako keby si povedal: Taká príroda, čo rešpektuje záplavy, tsunami, zemetrasenia, hurikány, taká príroda stojí na milú kedveš


272.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:18 avatar
Aha, stotožnil si svojho boha s idiotom, nemysliacim hlupákom, pretože príroda nemyslí. Veľmi výstižné. OK.

Zemetrasenia sú prirodzenou súčasťou sveta, Zeme. Príroda sa na nič nehrá, lebo nemôže, lebo nemá myseľ. Je to len živelná udalosť, ktorá je výsledkom nejakých pohybov, tlakov, počasia. Za tým nehľadaj nič. To len ľudia, lebo myslia, tak sa trápia pohromami. Lebo chcú žiť pokojne. Ale príroda ako taká sa vyvíja, žije, bezcieľne. Tam sa nič neplánuje. Tam sa všetko riadi okamžitými situáciami.


276.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:22 avatar
272. Ale veď ako prívrženej evolučnej teória a darwinizmu by si predsa mal mať ten postoj, že človek je iba výsledkom tejto nemysliacej hlúpej prírody - a teda jeho myslenie a trápenie sa je úplne irelevantné - produkt bezcieľne sa vyvíjajúcej prírody je sám rovnako bezcieľny.

Ja si veru vôbec nemyslím, že by príroda bola bezduchá a bezcieľna.


279.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:28 avatar
Myslieť si môžeš, čo chceš, ale je fakt, že príroda je bezduchá a bezcieľna.

To, že kdesi vo vesmíre, vo veľmi malom zrniečku, nazývanom planéta Zem, sa vyvinul tvor, schopný uvažovať, znamená, že je schopný si klásť aj otázky, a dávať svojmu životu zmysel, hodnoty. Keď bude takto myš alebo zajac uvažovať ako človek, tiež budú mať nejaké svoje vlastné zmysly pre život. I nejaké ciele.


282.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:33 avatar
279. To sú tvoje predstavy, ktoré si si zamiloval. Verím, že si s nimi spokojný, ale vydávať ich za objektívnu pravdu je veľmi odvážne


280.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:30 avatar
Prečítaj si niečo od Jacquesa Monoda: Etika poznania a socialistický ideál.

Odkaz: adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


285.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:50 avatar
280. Pekne píše, chalanisko jeden:
"Je totiž možné, že človek potrebuje viac ako „vysvetlenie“, ktoré etika poznania nemôže poskytnúť; že človek sa potrebuje pozdvihnúť nad seba, že potrebuje nájsť nadprirodzeno. Zdalo by sa, že ho k tomu povedie nehasnúca sila veľkého socialistického sna, stále živá v srdciach ľudí. Nijaký hodnotový systém nevytvorí pravú etiku, kým nenavrhne ideál, ktorý presiahne individuálne Ja až do sebaobetovania – ak bude treba."


490.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 6. 2019, 07:26 avatar
mohol by som ešte doplniť, že taká cirkev, čo rešpktuje tridentské prkliatie, stojí tiež na milú kedveš ateda všetko, čo je na prvý pohlad jasné aj neveriacemu, nemôže byť božie, ale patrí tomu druhému.
Lemy ty si neveriaci preto, že si kdesi prišiel na to, že boh miluje zločin, ale preto, že ten ktorý je schopný uveriť až takúto kravinu, ten nebude nikdy oslovený z neba, na to netrteba logiku boha a tým to končí.
Kto nikdy neveril, nemá šajnu o tom, čo je veriť a ako to zmení človeka a bez týchto inormácíí radšej nediskutuj na túto tému, aby si si viac nepoškodil, než získaš.
Boh neriadi naše osudy, nie je náš riaditeľ, boh je náš sudca, ktorý povdal, mám spísanú zmluvu s každým živým tvorom a s každou bylinou a budem vyžadovať jej plnenie. Boh si vyhľadáva tých, čo ho vyznávajú v duchu a v prvde a ty ho ešte ani nevyznávaš a už sa rozčuluješ, že si ťa nevybral. Boh sa neuchádza o tvoju priazeň a ty nie si volič, aby si mui povedal, ako ťa on zaujal, alebo nie. To je u boha naopak, Ty sa musíš uchádzať o jeho priazeň a tvoja priazeň skončila u teba, že si sa nechal oklamať satanom, že je zlý. a tým to končí. Teba vôbec nezaujíma, ako mohlo dôjsť ku inkvizícii,je za to zodpovedný boh, kristus, alebo satan ?


262.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:08 avatar
Chceš povedať, že Kristus je ticho, ako žijú kresťania, lebo aj tak vie, že fajčiari, alkoholici, narkomani, homosexuáli, asociáli, pôjdu do neba?


265.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:10 avatar
262. Kristus nie je ticho, ale Kristus nikoho nenúti. Ukazuje cestu a ukazuje následky činov - ale nenúti.

A či a kto pôjde do neba - to nech si ľudia zistia sami.


268.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:13 avatar
Tzv. Kristus je práve preto mlčiaci, pretože nikoho nenúti. A cestu ukazujú akurát tak šíritelia náboženstiev, teda len ľudia.


271.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:17 avatar
268. Nie je to tak. Ak sa človek dobre pozrie do motívov svojich činov, do toho, ako prežíva niektoré svoje myšlienky ako temné a iné ako jasné, uvidí, že niečo je v ňom samom, čo mu vo chvíľach voľby medzi možnosťami našepkáva, ktorá možnosť má akú morálnu hodnotu.


274.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:19 avatar
Prečo sa klameš? Prečo nechceš vidieť to veľké množstvo zlých ľudí vo svete?


281.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:32 avatar
274. Ja ich vidím. Ja sa neklamem.


270.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:14 avatar
E: A či a kto pôjde do neba - to nech si ľudia zistia sami.

Alebo je to tak, že ich vôbec nezaujímajú náboženské taľafatky. Sú kresťania, ale pitie alkoholu považujú za OK. Aj tak vedia, že boh ich vezme do neba.


273.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:18 avatar
270. Nevedia. Dúfajú.

Ale áno, náboženské taľafatky ich málo zaujímajú.


275.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:20 avatar
Stačí im v nedeľu vyleštiť topánky, posedieť v kostole, sem tam sa prekrižovať, občas zjesť oplátku.


277.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:23 avatar
Takých je drvivá väčšina


278.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:25 avatar
Ľudí náboženstvo nerobí lepšími. Ľudia nie sú ľuďmi, lebo sú nábožní, lebo chodia do kostola, ale fakty, ako žijú, či korumpujú, dávajú úplatky, či klamú, či bijú sa, alebo niekoho zmlátia, či burcujú do vojny, či pijú alkohol. To všetko je objektívne na človeku.


283.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:37 avatar
278. Áno, ľudia nie sú ľuďmi preto, lebo sú nábožní. Ale ľudia sú aj nábožní preto, lebo sú ľuďmi.

A áno - objektívne je všetko na človeku.
A tí, ktorí vidia hlbšie do človeka, vidia aj, z akých síl a zložiek sa skladá to, čo tvorí človeka v jeho myslení, cítení a vôli.

Tí, ktorí to vidieť nechcú, vidia iba dôsledky, povrch.


284.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:40 avatar
Keď niekto pije alkohol, nemusíš sa dostať pod povrch, pretože nebudeš poznať jeho dôvod. Ani príčinu. Alkoholik môže klamať. O subjektívnych veciach sa o inom človeku nemusíš nič dozvedieť. Môžeš vidieť len ten tzv. povrch, čiže objektívne správanie. Objektívne je aj to, čo povie. Subjektívne je, či hovorí pravdu alebo klame.


286.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:53 avatar
284. Keď chce niekto opravovať historické hodinky ale vidí iba, ako sa hýbu ručičky, ale nepozná tie zubaté kolieska a pružinku a nepokoj, ktorý je za doskou s číselkami, môže si o objektívnosti pohybu ručičiek myslieť všeličo, ale skutočné dôvody aj tak nepozná.


264.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 08:10 avatar
Za 2 000 rokov sa boh, ani Kristus, nijako neprejavili. Prečo si myslíš, že raz v ďalekej budúcnosti sa prejaví? O milión rokov? Budeš prekvapený, ako v tom čase budú vyzerať tzv. mysliace bytosti, ale na ľudí sa budú veľmi málo podobať.


267.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 08:12 avatar
264. Kto chce vidieť, ten vidí, ako sa prejavili. Kto nechce, ten nevidí.

Problémom sú vlastné predstavy. Človek si predstavuje, že to, čo sa označuje "boh" či "Kristus" by malo byť také alebo onaké - a samozrejme to nikde nevidí.


287.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 09:03 avatar
259. Tvojou logikou môžem ja povedať že ateisti sú zlí, lebo ateistické režimy v ZSSR, Číne, KĽDR či v Kambodži napáchali mnoho zločinov...


293.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 09:38 avatar
Až na to, že v tých režimoch bolo veľmi málo ateistov. Väčšina napr. v ZSSR boli kresťania. V Číne pestujú tao. Máš pochybné názory na tie režimy.


295.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 09:41 avatar
Ateisti nemajú ideológiu, v ktorej by hlásali niečo podobné ako kresťania, ktorí majú tzv. kresťanskú morálku, ktorú aj tak nedodržujú.

Humanisti majú, a veľmi dobre vypracovanú. Ale nepoznám prípady zlých humanistov, ktorí by porušovali humanistické zásady.


298.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 09:45 avatar
Ale komunisti mali vo svojej ideológii zakotvený ateizmus. Je preto správne hádzať všetkých ateistov do jedného vreca s ľuďmi ako boli Stalin, Mao č Pol Pot?


301.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 09:48 avatar
A kto hádže všetkých kresťanov do jedného vreca? Ja napríklad zásadne rozlišujem medzi kresťanmi dobrými a zlými. Dnes som diskutoval len o tých zlých, ktorí korumpujú, fajčia, berú drogy, málokedy chodia do kostola [a to nie je moja výčitka, to im predhádzujú na oči tí, ktorí chodia do kostola alebo samotný klérus], ktorí pijú alkohol, ktorí rozvracajú tzv. tradičnú kresťanskú rodinu, ktorí používajú prezervatívy [toto je tiež výčitka kléru]…


302.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 09:49 avatar
Ty. prečítaj si svoju 259. Hovoríš tam negatívne o kresťanoch všeobecne.


304.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 09:52 avatar
Nepravda. Len musíš pochopiť, že je hlúpe zakaždým pokračovaním nejakej myšlienky opakovať, že je reč o tých, ktorí sú alkoholici, alebo úplatkári.


299.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 09:46 avatar
skutočné kresťanstvo nemá nič spoločne s RKC....ktoré urobilo s kresťanstva štátne naboženstvo....Je to len zmes bezduchých rituálov.....
Humanisti bojuju proti Bohu a je to na ich škodu....Mne osobne by bol inač humanizmus aj sympatický....ale je to vlastne len liškanie sa satana.....


305.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 09:53 avatar
Humanisti nebojujú proto žiadnemu bohu, boj s fikciou nemá zmysel. Bojujú s ľudskými predstavami.


309.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 10:18 avatar
Cau satan v ludskej kozi mame sa ?


306.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 09:55 avatar
Líškanie sa Satana považujem za urážku! Ak budeš takto o humanizme klamať, tak budem na teba prísny ako na Kasafrana, ktorý šíri tiež klamstvá.


308.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 10:04 avatar
no ale, keby si veril V boha a Božiemu Slovu, tak by si videl humanizmus tiež ako líškanie satana.....Možno by si pochopil, kde sa ludstvo ruti so svojou falošnou tolerancoiu.....napr. postoj voči buzerantom....(nemáte ani tušenia, kde to končí).....tento svet sa ruti do zahuby prave vdaka humanizmu a jeho falošnej tolerancii....nerešpektuje božie prikazy.....


307.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 10:02 avatar
Ondrej, ty máš problém v tom, že si nedokážeš predstaviť čistých ľudí, mysľou, ktorí nemajú žiadne náboženské pohnútky. Ja predsa k životu nepotrebujem náboženstvo. Kritizujem súčasný stav, lebo náboženstvo sa mi všade do života pletie. Obmedzuje ma, uráža ma. Myslím tie reči nábožných, na Slovensku kresťanov.

Poznám ateistu, ktorý sa tvári, že je kresťan, lebo ako ateista by trpel v rodine. Chodí na kostola, lebo si na túto tortúru už navykol. Nechce žiť odlúčený od príbuzných, tak sa tvári, že je ako oni. Ale sú aj hrdí a čestní ľudia, ktorí nie sú ako oni.

Prečítaj si: Sme „iní“.

adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ak chceš pochopiť zmýšľanie normálnych ľudí.


656.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 6. 2019, 00:59 avatar
Treba si postaviť svoj osud na dobro a dobrých ľudí a vy sa tu neustále iba topíte v horkých slinách


289.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 09:13 avatar
Astax, to už je len také zufale ospravedlňovanie ......RKC nie je schopna tuto dogmu zrušiť.....dokonca v Poľsku sa im eucharistia premenila na mäso?.......Nuž utvrdzujete sa ako barani, a neváhate pri tom použiť aj klamstvo.......


290.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 09:17 avatar
takisto sa RKC tvrdohlavo utvrdzuje Marianskými zjavenjami.....


468.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 6. 2019, 16:37 avatar
Eucharistické zázraky sú známe po celom svete. Boli o nich natočené aj dokumenty, aj spísané knihy. Nejdem tu vysvetlovať charakter tohto tajomstva, pretože nemožno dávať niekomu pevný pokrm, ak môže prijímať len tekutý. No treba povedať, že viera v Eucharistiu nie je založená na zázrakoch, ale ony sú len dôkazom pravosti tohto zjavenia.


476.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 16:49 avatar
Katolícky Kristus v bohostánku je falošný Kristus, falošný mesiáš. Zvedené je ním obrovské množstvo ľudí. Tento Kristus robí falošné znamenia a zázraky, ako je premieňanie sa na kúsky tela a krvi, a množstvo eucharistických zázrakov ktoré ty popisuješ. Ďalej nás Ježiš varuje: Hľa, hovorím vám to vopred. Keby vám teda povedali: »Hľa, je na púšti,« nevychádzajte; »Hľa, skrýva sa v dome,« neverte. Skrýva sa v dome, iný preklad je skrýva sa v izbe, iný preklad je skrýva sa na tajnom mieste, iný preklad je v skrýši. Všetky preklady správne a jasne vystihujú to, čo katolíci uchovávajú v bohostánku. Ježiš nás vopred varova!l


481.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 16:56 avatar
Astax. Samotné zázraky nie sú dôkazom pravosti zjavenia pokiaľ to odporuje písmu. Písmo nás varuje že satan bude robiť zázraky o stošesť aby nás oklamal. Kristus nás varoval pred falošnými mesiášmi, ktorý budú v jeho mene robiť zázraky a aby sme tomu neverili. A katolícky Kristus je falošný mesiáš. Mimochodom Katolícka omša a katolícka eucharistia je modlárstvo. Modlári nevojdú do Božieho kráľovstva. (Ef 5,5) Eucharistia vždy bolo vďakyvzdávanie, nie premenený chlieb. (až do roku 1215, napriek tomu sa katolícka náuka odvoláva, že to ustanovil Ježiš Kristus. Pozri katechizmus, článok 1345)
Modlárstvo znamená: kňaz koná obeť, neživá vec sa stáva živou, neživej veci sa klaňajú a uctievajú ju ako Boha.


76.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 19:33 avatar
"Hovorila som, že Kristus je Boh (áno, partof) a že už nezomiera."

Oprava.
Kristus nie je Boh. A Boh nieže už nezomiera. On nikdy nezomrel. Pretože Boh nemôže zomrieť.


59.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   18. 6. 2019, 08:58 avatar
Zuzka prosim ta este aj ty s tym zacinas. Mna z vas ebne. Prosim vas chovajte sa dostojne ako dospely ludia ktory uz neziju v stredoveku. Jezis Kristus bol normalny smrtelnik taky isty ako ja ty a dalsich 7.000.000.000 ludi s tym rozdielom ze bol vyspela duchovna bytost nemusel sa inkarnovat na zem ale chcel a prisiel aby pozdvihol ludstvo na novu duchovnu uroven tym ze vsetkym vsetko odpustil otvoril na duchovnej urovni 6 cakru pre vsetkych


74.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   18. 6. 2019, 19:15 avatar
Part, tiež som verila v podobné bludy ako ty. Ale keď ma Kristus zachránil, tak som ich odhodila a vyznala ako hriech. A som rada, že vidím pravdu o tom.


77.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 19:34 avatar
Je to vtipné. Skočila si z kaluže do blata. Čiže bludom si neprestala veriť.


78.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 19:38 avatar
77,ty si zacal verit pravde?


79.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 19:38 avatar
Základ pravdy poznám.


80.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 19:41 avatar
Takže si videl pravdu?


81.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 19:42 avatar
Nevidel. Ale bažil som po nej.


82.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 19:42 avatar
A Boh ma vyslyšal.


83.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 19:44 avatar
Ako sa vola tvoj Boh,


84.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 19:45 avatar
Jehova. Jediný pravý Boh.


85.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 19:47 avatar
A čo potom Som ktorý som
Hospodin

Pán duchov
Čo na to povieš?


89.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 19:52 avatar
To nie sú Božie mená!


91.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 19:55 avatar
89, A koho sú tie mená,


93.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 19:58 avatar
To nie sú mená
Súhlasí t-e-ó-m-a


96.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 20:04 avatar
84.   hehehe


98.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:05 avatar
skajka, máš dobrú náladu, 


86.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 6. 2019, 19:47 avatar
A tomu veríš, že ťa nejaký boh vyslyšal?


87.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 19:50 avatar
neveri,
lebo počul,


88.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 19:52 avatar
Lemmy aj počul si a neuveril si,
Ale tvoja sloboda ,,,


90.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 19:53 avatar
Aii som nevidel, ani som nepočul.


92.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 19:57 avatar
A Boh ťa vyslyšal aj ked si nepočul a nevidel,
To je ale niečo nové,


94.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 19:59 avatar
Asi si nepochopil.  

Boh ma vyslyšal. Ale neodpovedal mi videním, alebo slovami.


95.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:02 avatar
Viem ako sa prihovara Stvoritel,,,
ale pises ze ti neodpovedal ani slovami ani videnim
Teda ked si nevidel a nepocul ako vies komu si uveril?


97.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:05 avatar
Uveril som Bohu o ktorom píše písmo. Jehova mi dal dar poznania, dar viery.


99.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:08 avatar
Ako vieš že ti do dal?


104.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:15 avatar
Viem. To poznáš.


100.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:08 avatar
Dal mi poznanie. Takže už nikdy nebudem unášaný vetrami a pochybnosťami. Moja duša to vie.


101.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:10 avatar
Braček, ak mas dar poznania tak mi skus poradit čo tá duša je ,


102.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 20:12 avatar
DUŠA je odpoveďou na otázku AKÉ JE JA


106.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:18 avatar
102, potlesk ,,,, len tiez noe,


103.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:14 avatar
Dal mi dar poznania o sebe. A čo je tá duša? Je to celá bytosť.


105.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:17 avatar
Skús počúvať , kto má uši na počúvanie,
Noe


107.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:20 avatar
A never tým nezmyslom že duša je nesmrteľná.


108.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:21 avatar
Duša, ktorá zhreší zomrie.


133.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 20:55 avatar
108. to je velmi potešújuce pre beštialnych vrahov, teroristov, pedofilov , a všetky zvieratá v ludskej kozi. budu presne tam, kde boli pred narodením nič ich nebude boliet, nič ich nebude trápit, ziadny trest


136.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:59 avatar
Mzdou za hriech je smrť. Trestom je smrť duše.


137.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 21:00 avatar
136. ale peklo by bolo spravodlivejšie aj logickejšie


141.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:03 avatar
Uvedomuješ si, že v pekle by skončili aj ľudia, ktorý podľa svetskej morálky sú dobrí? Pretože Boh nerozlišuje medzi hriechmi ťažšími, ľahšími. A tak by v pekle skončil napríklad Hitler aj Budha.


145.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 21:04 avatar
141. o tom predsa bude rozhodovat Boh, nie cirkve, nie sekty, nie rozne spoločenstvá . vraj Boh ani nerozdeluje ludi na veriacich a neveriacich


147.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:06 avatar
Boh už rozhodol

Kto chce kam, pomáha mu tam


150.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:09 avatar
"vraj Boh ani nerozdeluje ludi na veriacich a neveriacich"

Jn 3,16
Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.
Jn 3,18
Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.


153.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 21:12 avatar
150. lepši zly veriaci nez dobry ateista ? ale gratulujem, keby sme sa vsetci prevazne zaujimali o tieto nabozenske pitchoviny , ktoré tu nonstop riesite. tak beho jednej dekady vykapeme


155.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:13 avatar
Zlý veriaci skončí ako ateista.


162.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 21:18 avatar
155. a čo znamená byt veriaci. onanovat nad bibliou ako ludwo ?


164.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:20 avatar
Byť veriaci neznamená len veriť. treba zaprieť sám seba a nasledovať Krista.


166.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:21 avatar
Nasledoval by si Krista aj do pekla?


169.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:29 avatar
Peklo neexistuje.


173.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:30 avatar
Takže nie


176.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:33 avatar
A čo by Kristus robil v pekle že by som ho tam mal nasledovať?


177.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:33 avatar
Poriadky


179.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:35 avatar
Tak kedže peklo neexistuje tam tam netreba robiť poriadky. 


180.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:35 avatar
Chápem, že do pekla sa ti moc nechce


182.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:36 avatar
Tak komu by sa chcelo do pekla.  


183.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:37 avatar
Keď musíš tak musíš


170.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 21:29 avatar
164. aha . no čo ešte s tym zlym diablom byma zaujimalo, ten tiez zomrie ?


174.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 21:30 avatar
170. Nie


178.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 21:34 avatar
170. čize človek zomrie , a pričina všetkého zla moze existovat aj nadalej. divna logika


181.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 21:36 avatar
Ten, kto povedal, že človek zomrie, ti možno dá inú odpoveď na toho diabla


172.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 21:30 avatar
164. Ak chceš niekoho nasledovať, musíš ho najskôr dokázať rozpoznať medzi inými.


109.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:21 avatar
Počul si 107?


110.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:29 avatar
Už zaplo fšak?


112.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:31 avatar
Snažíš sa mi zobrať vieru? To sa ti nepodarí. 


114.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:33 avatar
Cítim že satan skrze teba skúša pevnosť mojej viery.


113.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:33 avatar
No ale nič to,
stáva sa,
lebo pises, dusa je cela bytost,
no a terazky si predstav ze ked je dusa podla teba cela bytost a Boh by ta chcel nahodou zachranit tak nemoze lebo ty tomu neveris ,,,Lwbo si zhresil, ale on aj napriek tomu bude chciet ,,,,,, ale nemam mu verit ze on ma tu moc?


115.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:34 avatar
Sorry ale trepeš. 


111.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:30 avatar
Počul. Ale nie ako počuješ bežne.


116.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:35 avatar
Bracek, nic ti neberiem, ani nwmozem ani ta neskusam,
v 105 mas odkaz na Noeho, tam sa dozvies co ke vskutocnosti ta duša ak ti Boh zjavi ,,,,,


117.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:36 avatar
Jedna otázka na teba. Je duša nesmrteľna?


118.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:37 avatar
Ak ti to nezjavi tak trepeš ty,


120.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:39 avatar
Odpovedz na 117.


124.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:40 avatar
Dusa neuzrie ,


126.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:42 avatar
Čo neuzrie? Pýtal som sa či duša zomiera, alebo nie. Je ťažké na to odpovedať bez krútenia?


121.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:39 avatar
A čo mi mal zjaviť?


127.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:43 avatar
Aj aj,


119.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:37 avatar
"Bracek, nic ti neberiem, ani nwmozem ani ta neskusam,"
Ty si to neuvedomuješ. Ale ja to cítim.


122.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:39 avatar
Ja viem co citis ,
ty si to neuvedomujes?
Citis bolest
ked somnou pises, je to sucast aby si rozumel len ty lebo s tebou pisem,


123.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:40 avatar
Necítim bolesť.


125.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:41 avatar
A čo cítiš?


128.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:45 avatar
Diabol prišiel a snaží sa mi skrze teba vybrať slovo zo srdca. Ale to je márne. Už mám pevné korene. Neodpadnem v čase skúšky.


129.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:48 avatar
pozri sa sam do srdca ,
ja ti tam nevidim
a neviem preco si myslis ze diabol prichadza cezo mna ,
pises ze bazis po pravde a ked ti dam odkaz na noeho aby si si to precital a dozvedel si sa co ta dusa v skutku je
tak len otacas ,,, ale nic ,


130.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:50 avatar
Ponukam ti slovo Bozie a ty ze diabol,,,
diabol ponuka slovo Bozie ?
pametaj nic viac nikto ako Slovo nedostal a ani nedostane , taka je pravda


132.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:54 avatar
Aj satan cituje z písma.


134.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:57 avatar
Ponúkaš mi Božie slovo, ale chceš, aby som ho nečítal pod Božím vedením, ale tvojim výkladom.


131.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 20:52 avatar
Prečo si to myslím? Lebo sa krútiš, skúšaš ma a nevieš mi odpovedať na jednu otázku či duša zomiera, alebo nie. A teda ako môžeš vedieť čo je duša, keď mi nevieš odpovedať na základnú otázku o duši? Hráš sa tu na nejakého osvieteného človeka, ale takých "osvetených" tu už máme dosť. Napríklad elemír.


135.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 20:58 avatar
Nehram sa na osvieteneho,
Nemam to za potrebu,
Moja odpoved je v 127,
Ak chces hladat pravdu tak ju hladaj poriadne
Lebo vidno ze nechapes slovo,


138.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:00 avatar
Aha. Vidno že nechápem slovo.  
O tom presne píšem. Diabol ma skrze teba pokúša.
A odpovieš mi konečne na moju otázku? Je duša nesmrteľná? Ak neodpovieš, viem prečo.


139.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 21:02 avatar
138. apr , kam pojde diabol ? dobial zomriet nemoze


151.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 21:10 avatar
139. Pôjde tam, kam ho pustia


160.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 21:16 avatar
151. era, este spravím vynimku k tejto debate. anjeli su nesmrtelni, či ? takze


168.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 21:27 avatar
160. Ja neviem, nakoľko sú anjeli nesmrteľní. Ale otázka bola kam pôjde diabol. Preto hovorím: Pôjde tam, kam ho pustia.


140.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:02 avatar
Precitaj si noeho tam sa to dozvies ,
ja som ti uz odpoved dal v 127,


143.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:04 avatar
A ktvojej 134,
nikde som nepisal ze pod mojim vedenim precitaj si116


149.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:06 avatar
Áno pod tvojim vedením. A príspevok 135 to len dosvedčuje.


154.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:12 avatar
takze ty nechces odkaz na Noema co je dusa?


156.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:14 avatar
Odpovedz mi najprv či je duša nesmrteľná.


158.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:15 avatar
Podľa tvojej odpovede usúdim či má vôbec zmysel sa zaoberať tvojim výkladom ohľadom duše.


144.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:04 avatar
To znamená že duša je nesmrteľná aj smrteľna?


148.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:06 avatar
Uz si pokrsteny?


152.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:10 avatar
Neodpovedal si mi.


157.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:15 avatar
Aj Aj ale nechapes ,


159.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:16 avatar
Tak mi to vysvetli.


161.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:18 avatar
Suvisi to z krstom stačí?


163.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:18 avatar
Nie. Pokračuj.


165.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:21 avatar
nebud drzy,
led tym prejdes tak pochopis
ked si tym presiel Teda tym krstom a nepresiel si tym este ,,, tym pochpoenim
tak sa to dostavi neskôr , vse ma svoj cas ,


167.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:27 avatar
Aha, čiže mi nevieš odpovedať normálne.


171.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:29 avatar
Normalne som ti odpovedal,
Je len na tebe ako to vezmes,
V pravy cas


175.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:32 avatar
Ďakujem to mi stačí. 
Súhlasí -era-


184.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:41 avatar
aj tak nic nevies,


185.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 21:46 avatar
Aha. keď myslíš. 


186.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:49 avatar
Viem to,
lebo si ma neprial ako posla ale ako demona
A napriek odkazom si robis pizdu z odkazu co som ti dal na noema
Ale ty uz mas poznanie ako si napisal ,
Len ked mas poznanie a krst nie tak jazdis na cervenu ,.A zato su pokuty


187.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:51 avatar
O akých odkazoch to zas trepeš?


189.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:53 avatar
Odkaz tu je také modré na čo sa dá kliknúť


190.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:54 avatar
Alebo čierne alebo červené, väčšinou podčiarknuté


191.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:54 avatar
Teba to nezaujima tak neries co nechces riesit,


192.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:55 avatar
Práve teraz ma zaujíma s čím si zas pletieš odkaz


193.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:57 avatar
to je tvoj problem
nie moj ,
ja sa o to nezaujimam,


195.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:58 avatar
No tak trepeš tu že si dal nejaký odkaz a pritom si žiadny nedal


188.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 21:53 avatar
A kedze neprijmas odkazy od ludi ,
Akoze prijmes Slovo ,,,Bozie ?
Zivé,


194.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 21:57 avatar
didžej- nie si nejaký nátlakový?  


197.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:01 avatar
Diabli sa už čertia. 


198.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:02 avatar
teoma niesom, len som sa zamyslel ze keby si kazdemu pisal ze je demon tak by si nediskutoval ale presviedcal by si svoj nazor ze kazdy kto ti da odkaz na pismo je od demona alebo satana,,
chapes ?
ale nic ,
skusenost dalsia ,
len nezabudni ze podla lasky spoznaju ta , aj mna , kazdeho,


201.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:06 avatar
Lenže ty si mi nedal len odkaz ale už máš výklad že podľa toho odkazu spoznám čo je duša. A ja som sa ťa najprv pýtal základnú vec či je duša nesmrteľná. To si mi nevysvetlil len si sa krútil. teda nemá zmysel z nejakého odkazu dedukovať tvoj výklad duše.


202.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 22:07 avatar
Teóma, ty vieš čo je to NOE?


206.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:11 avatar
Biblická postava. Ale skôr sa treba pýtať kto je Noe. 


208.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:14 avatar
Lásku mal aj Budha ale nie pravú.


207.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:12 avatar
era, natlakovy ?
ak ti napisem ze dusa ja aj aj
co je na tom nepochopitelne
iba ak to ze ked to neprezijes tak nepochopis
toto sa mu snazim vysvetlit ale teoma caka zazrak


209.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:16 avatar
Mzdou za hriech je smrť. Duša ktorá zhreší zomrie. Tak sa píše v písme!


196.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:00 avatar
"lebo si ma neprial ako posla ale ako demona
A napriek odkazom si robis pizdu z odkazu co som ti dal na noema"

Jer 14,14
A Pán mi odpovedal: "Lož prorokujú proroci v mojom mene. Neposlal som ich, ani som im neprikázal, ani som nehovoril k nim; lživé videnie, ničomné veštenie a výmysly svojho srdca vám prorokujú.

1Jn 4,1
Milovaní, neverte každému duchu, ale skúmajte duchov, či sú z Boha; lebo do sveta vyšlo mnoho falošných prorokov.

"Ale ty uz mas poznanie ako si napisal ,
Len ked mas poznanie a krst nie tak jazdis na cervenu ,.A zato su pokuty"

Mk 16,16
Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený; ale kto neuverí, bude odsúdený.

Na to aby som sa dal pokrstiť som najprv musel správne uveriť. Viera predchádza krst nie naopak. Či som sa mal dať najprv pokrstiť hoc aj u trinitárov, keď som nemal tú správnu vieru a nevedel som či je Boh jediný či trojjediný? Mysli. Najprv som potreboval vedieť kto je pravý Boh.


199.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:04 avatar
A nevieš mi ani jasne odpovedať či je duša nesmrteľná. Len sa krútiš ako had. A keď napíšeš aj aj a chcem vysvetlenie tak žiadneho sa nedočkám.


203.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:08 avatar
dal som to aj aj ale tebe sa nepaci


205.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:10 avatar
Lenže duša zomiera a teda klameš!


210.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:17 avatar
tak zomries
cely lebo veris ze dusa je
cel bytost ucitelu co si neda vysvetlit,,,
vid svoju 103 108,a vymahas odpovede ako exekutor , pametaj vse ma svoj cas len ten kto skutocne miluje caka , a tebe sa nechce


211.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:18 avatar
Každý zomrie. Ale v deň žatvy nás Boh vzkriesi.


212.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:19 avatar
V deň súdu.


215.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:22 avatar
Uz zrazu?
ved ty pises ze hriesna dusa zomrie ,
211,


216.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:26 avatar
Každá duša zhrešila. Teda všetci zomrieme. Najprv musí prísť žatva, deň súdu. A tak budú tí, ktorí verili v Krista vzkriesení k večnému životu.


217.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:27 avatar
Tí budú vzkriesení v nových oslávených telách.


221.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:33 avatar
ty veris v krista?


222.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:34 avatar
Verím.


223.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:37 avatar
tebe nestaci jehova?


224.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:38 avatar
Jn 3,16
Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale aby mal večný život.


227.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:42 avatar
Noo, tak podla toho miluj aj ty syna aby si mal to po com tuzis ,
Lebo bez lasky nic niesme,
Súhlasí t-e-ó-m-a


228.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:44 avatar
Tak láska je najdôležitejšia. Bez nej je všetko márne.
Súhlasí djjaro


229.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 22:45 avatar
Dôležitejšie sú peniaze

Lebo za ne skočíš do tesca a kúpiš si tresku

Bez tresky by si dlho nevydržal

Od hladu by si umrel


231.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:47 avatar
Tak treska mi nechutí. Čiže by som bez nej vydržal. 


240.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 22:53 avatar
Nevydržal by si - zdochol by si a ani blbosti na dfku by si nemohol potom vypisovať o láske


242.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:54 avatar
Mt 4,4
On odvetil: "Napísané je: “Nielen z chleba žije človek, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst.”"


244.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 22:57 avatar
To je blbosť

Mne stačí treska a cigy


248.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 6. 2019, 23:16 avatar
ideš pekne dole vodou, chlape......je ťa škoda, ale koleduješ si o to, rúhaš sa Bohu.....nemdopadneš dobre fešáku.....


249.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 23:18 avatar
Dopadnem tak ako všetci

Zomrem a červíky ma zožerú

Rovnako ako teba


251.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 6. 2019, 23:19 avatar
presne toto tvrdia aj jehovisti......svedkovia satana......   


252.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 23:31 avatar
Tak asi na tom niečo bude


253.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 6. 2019, 23:38 avatar
samozrejme......su to svedkovia satana.....a maju nazor ako ateisti.....Kristus sa neobetoval na kríži, len tak ......obetoval sa prave preto, aby nas zachranil......inač naco by sa obetoval, keby sme zomreli v tele a finito?.....Ved tato otazka je presne to čo rozdeluje veriacich ludí od ateistov......


254.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 23:42 avatar
Nikto sa neobetoval

Ježiš zomrel lebo bol burič


288.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 09:08 avatar
253. Ateisti veria vo vzkriesenie z mŕtvych a vo večný život pre spravodlivých v Božom kráľovstve? Odkedy prosím ťa?


292.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 09:36 avatar
Nie. Neveria v také rozprávky.


294.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 09:39 avatar
jedno mate s ateistami spolocne, a to, že duša človeka zomiera.....a že clovek je vlastne ako zviera....Neverite, že človek žije na večnosti, bud v pritomnosti Božej alebo v neprítomnosti.....
Ani len pokrstiť sa neviete......   


296.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 09:43 avatar
Prečo si radšej nepreštuduješ čomu veria tí ktorých nazývaš jehovistami? My veríme vo večný život v Božej prítomnosti, ale rešpektujeme biblické texty o duši a zmŕtvychvstaní.
Súhlasí t-e-ó-m-a


300.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 09:47 avatar
Tu je veľmi dobrý článok o tom čo sa v Biblii označuje dušou.
www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


303.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 09:51 avatar
Ateisti už slovo duša používajú v značne poetickom význame.

Slová sa významovo časom menia. Kedysi slovo punkx znamenalo výbuch, trest, prásk, neskôr znamenalo niečo podradné ako protitútky, a nakoniec v 70. rokoch minulého storočia sa slovo punk presadilo v hudbe, ako punk rock, čo znamená nečistý, nebárs kvalitný rock. Kto počúva Sex Pistols, musí si uvedomiť, že punk rock má už len samotné gitarové zvuky značne odlišné od čistého rocku.


297.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 09:44 avatar
Nemajú s ateistami spoločné, že duša zomiera. Zomiera človek ako telo, zaniká vedomie, pretože bunky v mozgu začínajú hniť, neurónové siete sa v mozgu rozpadnú. Symbolická sieť, v skutočnosti hynú bunky, ktoré už nie sú schopné medzi sebou prenášať žiadne impulzy. Pre ateistov je duša abstraktný pojem, ktorý sme zdedili po predkoch. Inak, je to pekný výraz pre všetky emócie, pocity a stavy, ktoré človek prežíva.


311.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 10:32 avatar
Nesmrteľná duša stavia na starovekej Gréckej filozofii nie na písme.


250.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 6. 2019, 23:18 avatar
už si našiel svoju pravdu?......vidím, že si horlivý unitár.....    .....


312.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 10:35 avatar
Nenašiel som svoju pravdu. Tu nachádzaš ty. ja som našiel skutočnú pravdu. A môžeš ju nájsť aj ty. Popros Boha celým svojim srdcom a osloboď sa od reťazí antikristových dogiem.


314.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 10:37 avatar
Príjmy svitanie nech nekráčaš v tmách.


316.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 10:46 avatar
teoma....ja ti to fakt nezavidím, to tvoje neustale menenie názorov....ale hlavne že pravda je vždy na tvojej strane......človek nie je zviera a neumiera.....bude na večnosti, bud v Božej pritomnosti alebo bude na večnosti mimo Božej prítomnosti....(čo asi nebude moc príjemné......Prijal si pohansku nauku, nedokažeš si totižto predtaviť Božiu spravodlivosť....Boh je laska, ale zároveň je to aj prísny Boh.....vidíme to aj v starom zakone......Boh nie je sadista, a jeden čas oľutoval, že stvoril človeka.....


319.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 10:50 avatar
Ondrej, majú zvieratá dušu alebo nemajú?
Súhlasí t-e-ó-m-a


321.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 10:59 avatar
Musi sa opytat fotona. 


323.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 11:01 avatar
zvierata, maju tiež svoje emocie, inštinkty...ale nemaju ducha ako clovek....človek je duch....ma telo a dušu....duša to je vlastne tvoje vonkajsie ja...Duch to je tvoja prava podstata.....ten nikdy nezanikne, sme stvorení na Boží obraz....takže zviera ma dusu....ale nema ducha, ktorý potrebuje ožiť v cloveku.....clovek s neožitým duchom je vlastne mimo božiu prítomnosť, a potrebuje sa znovuzrodiť.......zviera tu možnosť nemá......neviem to ináč vysvetliť....pretože funkciu duse a ducha je velmi tažke rozlísiť....


324.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 11:03 avatar
Prečo teraz píšeš o duchu, keď bola reč o duši? Definuj mi čo je pre vás duša? Ako by si ju charakterizoval, čo to vôbec duša je?
Súhlasí t-e-ó-m-a


325.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 11:06 avatar
myslím, že som ti to vysvetlil dosť jasne.....aky je rozdiel, medzi clovekom a zvieraťom....vy ten rozdiel nevidíte.....


326.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 11:09 avatar
Krutis sa ako dijaro.
Súhlasí Veľký Kocúr


327.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 11:10 avatar
Ja vidím veľa rozdielov medzi zvieraťom a človekom, a týka sa to aj nádeje na večný život, ktorú zvieratá podla mňa nemajú. S naším chápaním čo je to duša teda súhlasíš?


329.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 11:22 avatar
so zvieratami máme vela spoločného....tu by sme mohli hovoriť o duši.....ale je tu este duch človeka, ktorý sa NIKDY nepominie.....a to jehovisti neveria.....clovek je vlastne tiež "trojjedinný"....duch duša a telo......len vdaka tomu Boh može s nami nadviazať kontakt....Boh je totižto Duch...a da sa vnimať duchovne.....niekedy to prejde až do telesných pocitov....ale moja viera nie je založená na pocitoch.....


330.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 11:23 avatar
Zajimavé. Čiže Boh je trojjediný, má ducha, dušu a telo?  


345.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:17 avatar
ano ta podobnosť tu je.....sme stvorení na jeho obraz.....Boh je Otec, Syn a D.S...


389.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:53 avatar
Tak asi si nečítal poriadne písmo. Boh je Duch. Nemá telo ani dušu.


394.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 6. 2019, 12:57 avatar
389/ Ze si Boha este nevidel????hahahaha Ved je vsade!!!! Hluchota slepota temnota...))


332.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 11:29 avatar
V 294 si ale písal, že máme s ateistami spoločnú vieru v smrteľnú dušu. Z toho mi logicky vyplýva, že podla teba je duša nesmrteľná. Prečo do tohoto odbáčaš? Pýtam sa teda znova, čo je to teda duša?
Súhlasí t-e-ó-m-a


335.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 11:36 avatar
démon ludwo píše o bohu, to je vtipné :-)


336.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 11:49 avatar
Prečo zas začínaš?


337.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 11:57 avatar
336. lebo je to pravda. preco sa do toho staraš ?


341.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:08 avatar
Lebo píšeš lož.


346.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 12:18 avatar
341. budem majitelovi Df vypisovat a ziadat ho, aby ho vykopol z fora


365.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:37 avatar
Až taká si krysa?


386.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 12:49 avatar
365. zeby bol ludwo krysa ? konečne ho niekto pomenoval pravym menom


400.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 13:07 avatar
On na teba ani nereaguje. Prečo začínaš vyvolávať hádky?


404.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 13:17 avatar
400. a preco sa ty do toho montujes ?? ides s ludwom na ulici ponukat straznu vezu ? hehehehe
Súhlasí ondrej61


408.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 13:22 avatar
z teomu bude kvalitný jehovista......to sa musí uznať......    ...vie sa zatnúť ako baran....


413.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 13:34 avatar
408. ondrej, hlavná vec ze ludwo cely čas klame, ze nie je SJ ach


415.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 13:37 avatar
nemyslím, že klame....on nie je jehovista.....ale maju vela spoločneho....a v zakladných otázkach krestanstva bohužiaľ satanského.......


418.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 13:45 avatar
Máš pravd , neklamem. Nie som členom náb. spoločnosti SJ. Ale za jehovistu označujete každého kto sa hlási k učeniu Ježiša ale súčasne odmieta dogmy o trojici, nesmrteľnej duši a pekle. A v tomto zmysle som a k nim dnes aj zaradil.


421.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 13:50 avatar
no ale sa necuduj, pretože prave jehovisti su takí najvatsi odporcovia trojjedinosti......


425.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 13:54 avatar
Nečudujem sa, v mnohých veciach sa s nimi zhodnem a to oslovenie ma už neuráža.
Súhlasí t-e-ó-m-a


427.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 13:57 avatar
421. ondrej ak niekto kopiruje satanske sektarske pamflety, tak je satan tiez aj keby to robil len zo zabavy
Súhlasí ondrej61


426.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 13:55 avatar
418. ktory normalny človek dobrovolne çita oficialne stránky jehovovych svedkov. a este ich aj kopiruje v diskusiach ?


422.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 13:51 avatar
415. on klame aj v inych veciach bez obav , mna tento pošuk nezaujima, keby si na internete neobtieral hubu o inych ludi .


420.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   19. 6. 2019, 13:49 avatar
Ale, ale teoma.
Tie verše v 8 máš odkiaľ? Ono je v nejakých relevantných prekladoch napísané, že odovzdá kráľovstvo Bohu Otcovi?

Jak čítam, tak čítam, ja tam vidím Bohu A Otcovi. Funkciu A som tu kedysi vysvetloval wolfikovi a ten to potom radšej nechal tak.
Písmo je dokonalé.


429.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 14:34 avatar
Otec je jediný pravý Boh. Alebo komu odovzdá kráľovstvo? Sebe?


430.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 14:35 avatar
24 a potom nastane koniec, keď odovzdá kráľovstvo Bohu Otcovi, keď zruší vládu všetkých kniežat, mocností a síl.

Ešte niečo?


431.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 14:36 avatar
Kúp si okuliare. Zle čítaš.


432.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 14:39 avatar
A viem že Rohaček má Bohu a Otcovi. Čo je na tom nepochopiteľné? Keď Otec je Boh? Či to oddelíme? A Otec nie je Boh? Alebo sa snažíme krútiť a nakoniec Kristus odovzdá vládu sám sebe?

Jn 17,3
A to je ten večný život, aby znali teba, toho jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.
Súhlasí Veľký Kocúr


433.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 14:41 avatar
Tiež nerozumiem aký je rozdiel medzi "Bohu Otcovi" a "Bohu a Otcovi."


434.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 14:42 avatar
Krútia a krútia len aby nejak zapasovali trojjedinosť s písmom.  


435.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 14:43 avatar
Čakám kedy sem prikvitne fotón.


441.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 14:54 avatar
435. potom budete vyplačkávat


444.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 14:58 avatar
Nech príde. Pokiaľ na mňa pôjde podobnou logikou ako Štefan v jeho 439, tak mu žiaľ nebudem môcť ani nič odpovedať, pretože takéto argumenty mi hlava jednoducho neberie. Príde mi to byť hra so slovíčkami ktorej pravidlá som nepochopil...


450.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 15:17 avatar
444. ludwo, ty krysa, ty na tomto fore v prvom rade nemáš čo hladat. najskor z ineho fora okydâvaš Df aj diskuterov a potom sem prismradíš. si tolko vypisoval a zobral enaxa nech ma vykopne z lipky, aby sa tam mohol "v klude" vraj diskutovat. a potom dolezieš sem ty potkan ? a takato krysa si berie regulerne do ust Boha . tfuj. ingrigan, čo len intriguje, vypisuje ludom sukromne a snazi sa ich manipulovat . ta wolfe mal dost


437.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 14:46 avatar
433. Tak nejaký maličký asi predsa len je.
"Bohu a Otcovi" vyznieva skôr tak, že Ten Niekto je Boh a je súčasne je jeho Otec.
"Bohu Otcovi" je skôr také ako keby existovalo viacero bohov a tento jeden mal titul "Boh Otec".439.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   19. 6. 2019, 14:49 avatar
Roháček, evanjelický a katolický má Bohu A Otcovi.
Tak, ako...rieku vody života, čistú ako krištáľ, vytekajúcu od Božieho A Baránkovho trónu
.....V ňom bude trón Boha A Baránka........a jeho služobníci MU budú slúžiť

Budú slúžiť JEMU a nie IM.

Odkaz je na trojjediného Boha.
Tie okuliare si kúp ty a sektárske preklady s hlúposťami vyhod.

Ludvovi sa nečudujem. Ten považuje Písmo za šlabikár pre prvákov. Ale ty taký vychytralík a toto nevieš?


442.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 14:56 avatar
Nepovažujem Písmo za šlabikár pre prvákov. Ak si dospel k takémuto záveru na základe toho čo som napísal dnes erovi, tak ten záver je chybný. Chcel som len povedať, že ak aj pripustíme možnosť žeby človek získal poznanie prevyšujúce to čo bolo napísané, nikdy to hlbšie poznanie nemôže Písmu protirečiť, tak ako hlbšie vzdelanie v nejakom odbore nemôže popierať základné zákony onoho odboru.


445.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   19. 6. 2019, 15:05 avatar
Kristus je základný zákon onoho odboru.
Písmo vzťahuje Boží tron aj na neho. Hore som ti to vložil nevidel si?

Takto môžem pokračovať.
....mesto nepotrebuje ani slnko, ani mesiac, aby mu svietili, lebo ho ožiaruje Božia sláva a JEHO LAMPOU je Baránok
....nebudú potrebovať svetlo lampy ani svetlo slnka, lebo im BUDE ŽIARIŤ Pán, Boh

KRISTUS je svetlo. Je to Pán, BOH


451.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 15:17 avatar
A Kristov trón vzťahuje Písmo na jeho učeníkov. "Toho, kto zvíťazí, posadím vedľa seba na mojom tróne, ako som aj ja zvíťazil a zasadol som s mojím Otcom na jeho tróne." Zj 3:21.

Podla Tvojej logiky potom musia byť všetci Ježišoví učeníci Kristus sám, lebo majú sedieť na jeho tróne ako Kristus sedí s Bohom na Jeho tróne. Vy si neuvedomujete, že keby ste aplikovali toto zmýšľanie na každý biblický text, tak by ste došli k mnohým podobne absurdným záverom? Ako tá vaša logika: Boh je nazvaný skalou, Kristus je nazvaný skalou, teda Kristus musí byť Boh. To by potom Bohom musel byť aj apoštol Kéfas-Skala Šimon. Alebo logika: Boh je Pán, Ježiš je Pán, Ježiš je Boh. To by sme touto logikou už mali toľko bohov, že sa to ani nedá snáď spočítať, lebo titul Pán je prisúdení mnohým ľuďom...A takto sa dá pokračovať. Takže v tom čo si napísal nevidím absolútne nič čo by potvrdzovalo správnosť trojičnej dogmy.
Súhlasí t-e-ó-m-a


446.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 15:08 avatar
Presne tak. Boha a baránka. Čiže trón Boha (Otca) Najvyšší..... a baránka, ktorí je druhí najvyšší. Budú slúžiť jemu a nie im. to je samozrejmé. Kedže najvyšší vládca bude Boh Otec.

1Kor 15,27
lebo mu všetko položil pod nohy. Ale keď hovorí: "Všetko je podrobené," je jasné, že okrem toho, ktorý mu všetko podrobil.
1Kor 15,28
A keď mu bude všetko podrobené, vtedy sa aj sám Syn podrobí tomu, ktorý mu všetko podrobil, aby bol Boh všetko vo všetkom.

Takže tak.
Súhlasí Veľký Kocúr


449.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 15:17 avatar
Čiže Boh Otec odovzdá vládu Kristovi, ale bude stále nad ním. teda všetko mu podrobí okrem seba. A Kristus sa podriadi Otcovi aby bol Boh vo všetkom a všetko. Ja nepíšem že Kristus nebude na tróne. Ale že Boh bude vždy na tróne ten vyšší nad ním.


452.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 15:21 avatar
Kristus sedí po pravici Boha Otca. To neznamená že on je Boh. Alebo že sedí po pravici seba.
Súhlasí Veľký Kocúr


455.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 16:01 avatar
v Bohu su tri osoby.....kedy to pochopíš?.....a je tam hierarchia a poriadok.....To znamená, že Otec je Otec a Syn je syn....Otec zveril vsetko synovi a nie naopak.....To že je SAzn podriadený Otcovi, neznamená, že je menejcenný......to je boh, ktorý stvoril tento svet a cloveka na svoj obraz.......
nejaké detske vysvetlenia, ako može Boh toto alebo tamto.....su na smiech.....Bavime sa o Bohu komedianti....trojjedinnom Bohu, ktorý stvoril cloveka na svoj obraz, a vdaka svojejj trojjedinnosti ukayal cloveku navod ako sa s nim zmieriť.....doslova vytvoril presný model ako ma prebiehať ymierenie človeka s Bohom......ktorý s radosťou povie....toto je ten v ktorom sa mi zalubilo.....a toto povie aj tebe teoma, aj tebe Ludwig......ale musíte urobiť čo urobiť máte......Boh stale caka na vaš ťah......


456.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 16:08 avatar
Pripomínaš mi jeden počítačový program s ktorým sa môžeš "porozprávať." Ale rýchlo zistíš, že má len dosť obmedzenú zásobu fráz ktoré neustále v drobných obmenách opakuje. Tak je to aj s Tebou...Koľkokrát ti mám povedať že ma zaujímajú len texty Písma?


457.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 16:10 avatar
litera ťa spoľahlivo zabila......


459.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   19. 6. 2019, 16:14 avatar
Liter ťa spoľahlivo zabije.  
Súhlasí ondrej61, djjaro


461.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 16:17 avatar
ano litera, bez ducha zabíja......   


463.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   19. 6. 2019, 16:21 avatar
Taká ani neexistuje, taká litera bez ducha.  


464.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 16:26 avatar
ale existuje a to je prave to, čo naboženskí ludia(mimochodom aj ty) nerozumeju a ani rozumieť nemôžu......(ja netvrdím, že ste hlupáci, aby bolo jasno)......pretože toto su pravdy dane od Otca.....neznovuzrodený clovek tomu nemôže rozumieť....


469.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   19. 6. 2019, 16:38 avatar
Ale ja som znovuzrodený!
Poprosil som Jehovu a stalo sa!!!


472.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 16:41 avatar
456. tak sem nelez ty krysa.


474.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 16:43 avatar
472. Ovládnuť v sebe tú nenávisť by sa nedalo?


477.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 16:50 avatar
474. ja ti mám radit, však rob so sebou niečo
Súhlasí -era-


480.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 16:55 avatar
477. A ovládnuť v sebe tú nenávisť voči Ludwigovi by si nemohla?


482.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 16:58 avatar
480. prečo si to nepisal jemu ked tu kydal na moju osobu ? a este aj o bordeloch, o kurwach, a podobne nechutnosti ? kde si bol vtedy ? zalezeny neotravuj ma
Súhlasí ondrej61


487.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 17:09 avatar
482. Možno mi záleží viac na tebe, než na ňom? Neviem.
Ale nič, spýtal som sa a dostal som odpoveď


458.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   19. 6. 2019, 16:13 avatar
Takže Boh, prostredníctvom Seba splodil Seba?
Ak Boh čaká na náš ťah, tak je potom šachistom?  
Súhlasí ondrej61, -era-


460.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 16:15 avatar
presne tak, je to ako pri pravidlách šachu.....raz ťaha jeden , potom ťaha druhý.....aj vsemohuci Boh dodržuje tieto pravidlá......


462.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   19. 6. 2019, 16:20 avatar
Lenže mat môže dať iba jeden!§ ten,ktorý vykonal posledný ťah!.  


465.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 16:27 avatar
satan ti dava akože mat, ale maš dobrý ťah......


471.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   19. 6. 2019, 16:39 avatar
Ee. Ja hrávam iba s Bohom. Satan tam nič nevykonáva, hádam iba našepkáva ťahy.


485.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 17:04 avatar
si na tom horšie, ako som si myslel....


489.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   19. 6. 2019, 21:34 avatar
Ondrej, nemysli, lebo zažiješ ešte mnohé sklamania.  
Vidíš, raz si myslel a špatne. Ale nevzdávaj to, možno sa strafíš.   


453.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 15:29 avatar
Tak veru to je logicke kedze nie si stvoritel vsetkeho ale si castou boha a stvoritel vsetkeho co sa ti kedy v zivote stalo a akych ludi si si do svojho zivota pritiahol.


447.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 15:08 avatar
Ján odovzdal niečo Pavlovi Petrovi. Ján odovzdal niečo Petrovi a Pavlovi. V prvom prípade si môžeme myslieť že Ján dal niečo jednému mužovi s meno Pavol a priezviskom Peter. V druhom prípade si môžeme myslieť že Ján dal niečo dvom mužom, s menami Pavol a Peter. Ale trinitár dospeje k záveru, že Ján je Peter a Pavol...
Súhlasí t-e-ó-m-a


448.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 15:14 avatar
Tak nejak. Ono je to podľa nich asi tak. raz sa píše Boh a Otec, to pre nich znamená Syn a Otec.

A keď sa píše Boha a baránka, už to zrazu znamená Otca a baránka. Teda ak sa označí jedna osoba pomenovaním Otec, alebo Syn, to znamená že slovo Boh sa priraďue k tej osobe, ktorá nebola menovaná.     


454.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   19. 6. 2019, 15:31 avatar
Pričom si Duch Svätý, len tak voľne v ľufte poletuje.    


369.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 6. 2019, 12:41 avatar
335/ Vies co je vtipne??? Ze stojim na mieste a zabrzdeny ma nemoze dobehnut!!!)))


338.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 12:02 avatar
To je nezmysel.


343.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:15 avatar
mate spolocne to, že človek a zviera su v podstate jedno...zomreš v tele a finito...ale to je pohanska nauka....clovek jeho duch nikdy nekončí....Duša ma v biblii, viacero významov...a šprtať sa v tom chce naozaj dobru znalost písma , a hlavne porovnávať preklady....Ja ti tuto otazku nedokažem vysvetliť....funkcia duse a ducha sa velmi ťažko rozlišuju....pochop už konecne, že tvoja podstata nikdy nekončí....a o to ide....to kde bude clovek na vecnosti, zaleží len na nom....je treba sa zmieriť s Bohom a znovuzrodiť sa.....žiadne také, že hriešnici na večnosti nebudu.....


344.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 12:16 avatar
To nie je pohanská náuka, to je vedecký fakt.


350.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:21 avatar
čo je vedecký fakt?......čo vie veda o duchu a duši človeka?......


353.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 12:24 avatar
Veda sa fikciami nemusí zaoberať. Ale ľuďom nebráni používať tieto slová pre subjektívny opis vlastných pocitov.


360.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 12:32 avatar
Veda sa dobrovoľne obmedzila zo strachu, že by mohla prepadnúť fantasmagóriám. Úmysel bol dobrý.


348.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 12:18 avatar
Teraz trochu zahováraš. Na základe nášho názoru na DUŠU nás pokojne nazveš svedkami satanovými, ale sám sa k pojmu duša vôbec nevieš vyjadriť, nedokážeš ju ani len definovať. Ako môžeš teda posudzovať našu vieru a vynášať takéto súdy? A to čo tvrdíš o ľudskom duchu, môžeš mi pravdivosť svojho tvrdenia dokázať skrze Bibliu?
Súhlasí t-e-ó-m-a


354.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:24 avatar
tak nech ti to vysvetli niekto iný.....ja ti nedokažem vysvetliť funkciu ducha a duše.....ano ste svedkovia satanoví, ked tvrdíte že hriesný clovek na večnosti už nebude......a tento fakt vas vykopuje z kresťanstva......


362.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:35 avatar
Nedokážeš to vysvetliť a veríš niečomu čo ani vlastne nechápeš. Si v reťaziach katolíckych a pohanských dogiem. Píšeš že sme svedkovia satanovi a nepoznáš pravdu, ty len slepo veríš tomu čo do teba nahustili. Nevieš odpovedať písmom na základné veci. A ty sa považuješ za znovuzrodeného kresťana? My nie sme svedkovia satanovi práve naopak. Ale tak nečudujem sa že nás tak nazývaš.
24 Učeník nie je nad učiteľa ani sluha nad svojho pána. 25 Stačí, keď je učeník ako jeho učiteľ a sluha ako jeho pán. Keďže Belzebulom nazývali pána domu, o čo skôr potom jeho domácich!


351.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 6. 2019, 12:22 avatar
Ondrej netrap sa , nikam to nevedie ,
Lebo sa uz krutime ,,,
len oni dvaja stoja v pravej viere,
A maju poznanie ,
Ale ked maju take poznanie preco sa pytaju nas , co je dusa ,
Poradim vam , spytajte sa Stvoritela a on ak bude chciet tak vam da co je spravodlive ,
Súhlasí ondrej61


355.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 12:24 avatar
Pýtam sa aby sa ukázalo, že to sami neviete, lebo to je zjavné z vašich odpovedí... Slovom duša (hebr. néfeš, gr. psyché) sa v Biblii označuje živá bytosť, vrátane zvierat, ale niekedy má aj význam "život".
Súhlasí t-e-ó-m-a


358.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 12:27 avatar
Ak má mať slovom duša význam pre život, potom dušu majú aj vírusy, baktérie a prvoky.


359.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 6. 2019, 12:31 avatar
355/ Vies kto je Eno??? Zasrate zastate ego...a mozno aj lego.))


363.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:35 avatar
hlavne že ty to vieš a dospel si k pohanskému názoru, že hriesny clovek na vecnosti nebude......   


397.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2019, 13:01 avatar
Veľký Kocúr, Psyché je starogrécka bohyňa duševnej krásy, Zeus a spravil ju nesmrteľnou, keďže statočne znášala všetky trápenia, ktoré podstúpila pri hľadaní svojho milého, Erosa boha lásky... upload.wikimedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

 


467.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 6. 2019, 16:33 avatar
355,,,pýtaš?
Hmm,,,
pravy vyznam slova dusa nieje pre kazdeho,


473.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 16:41 avatar
didžej. voľakedy si sa mi nezdal taký povýšenecký.


475.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 6. 2019, 16:46 avatar
era, viem ze to vyznieva tak ,
ale myslim to inak,
skus pochopit, aj písmo Biblia je napisana slovom v podobestvach
a je to myslene inak ako je napisane ,


478.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 6. 2019, 16:52 avatar
Ak nosíš na tele pečate
A trpíš ortielom v tele
A ešte aj bolesti znášam od ludí pre Slovo,


479.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 16:53 avatar
475. Ja rešpektujem teba aj tvoj postoj, ale prečo nenecháš druhých, nech idú pokojne svojou cestou, keď nemajú záujem o tvoje pravdy?


483.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 6. 2019, 16:59 avatar
A tak preco sa pytaju ked aj tak nemaju zaujem
A sme Doma ,
Aj keby Stvoritela videli tak by pochybovali ci je to On ,


484.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 6. 2019, 17:02 avatar
neccem sa tu obielovat,
viem ze moje slova su tvrdsie,
a ponesiem si svoj kriz zato,
ale nikomu som nenukal svoju pravdu
Len Slovo,
kto sa nenarodi neuzrie ,
a kto si mysli ze uzrel bez narodenia tak pycha mu zaslepila oci,


486.
označiť príspevok

gabriel pb
   19. 6. 2019, 17:04 avatar


488.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 6. 2019, 17:21 avatar
Yelsid-Lastima de tanto amor,


501.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 09:56 avatar
djjaro, je mnoho tých, ktorí sa "narodili" a rovnako tvrdia, že nenúkajú svoju pravdu, ale Slovo, pritom ponúkajú rozdielne i odporujúce si Slovo...
Podľa mňa, už v tvrdení: "som znovuzrodený", v prezentovaní sa ako znovuzrodený, je skrytá i pýcha, najmä ak sa vlastný názor predkladá, nie ako názor, vlastné porozumenie Slovu, ale rovno za Slovo...
 


607.
označiť príspevok

djjaro muž
   20. 6. 2019, 17:37 avatar
501, tull
Kašlem nato
Aj tak som v zatratení,


352.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:22 avatar
Nepleť sem ducha. Otázka znela čo je duša. A neodpovedáš len krútiš. Takže keď na to nevieš odpovedať odpovedz je duša nesmrteľná? Áno? Nie? Stačí odpovedať jednoslovne.


356.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:25 avatar
Veríš katolíckej dogme a pritom ju ani nechápeš.


357.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 6. 2019, 12:25 avatar
Aj, Aj,
viac zatial neznesies lebo si zlenivel počúvať,


361.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:33 avatar
duša človeka ako taka je nesmrteľná....ale môžeme to chapať aj tak, že je "smrteľná"....pretože clovek zomrie v tele a zanikne jeho viditeľná časť.....duša je čo?.....to si ty tvoje viditelne ja.....duša ma emocie pocity......u cloveka je to ine ako u zvieraťa....pretože tu je este duch.....a v sojitosti s dušou, tvojím vonkajším ja vytvorí nesmrtelnu duchovnú bytosť ktorá ma svoju identitu...a odlisuje sa od iných ......tak ako si na zemi v tele odlišný od iných, tak budeš aj na večnosti.....(trochu som sa rozmudroval)........ale si velmi tvrdohlavý, a mysliš si, že ked ti neviem vysvetliť presne čo je duša, že môžeš sa držať pohanskej nauky.....že hriesný clovcek na večnosti nebude......


364.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:36 avatar
Ešte raz sa spýtam. Je duša smrteľná, či nesmrteľná?


367.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 12:40 avatar
Očuj teóma - a telo je porušiteľné, alebo neporušiteľné?
Súhlasí djjaro


370.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:42 avatar
Porušiteľné. Oslávené tela budú neporušiteľné.


372.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 12:43 avatar
Takže nie je telo ako telo, jo?


502.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 10:03 avatar
-era- je toho viac, dám iba podstatu:
Ale to hovorím, bratia, že telo a krv nemôžu zdediť kráľovstvo Božie, ani porušenosť nezdedí neporušiteľnosti. Hľa, tajomstvo vám hovorím. Všetci nezosneme, ale všetci budeme premenení, razom, v okamihu, pri zatrúbení poslednej trúby. Lebo zatrúbi, a mŕtvi vstanú neporušiteľní, a my budeme premenení. Lebo toto porušiteľné musí obliecť neporušiteľnosť a toto smrteľné obliecť nesmrteľnosť. A keď toto porušiteľné oblečie neporušiteľnosť, a toto smrteľné oblečie nesmrteľnosť, vtedy sa naplní slovo, ktoré je napísané: Smrť je pohltená vo víťazstvo.
 


375.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:44 avatar
teoma sa nam zatvrdil ako osol.......a nevidí podstatu......vidí, že nedostava presnu odpoved o duši a zatločil sa nam.....   


381.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:47 avatar
Nezahováraj. Sám nevieš ani čo píšeš splietaš dva na tri. Nevieš čo tá duša je a zrazu mudruješ. Myslíš si že je aj smrteľná aj nesmrteľná. A prosím odpovedaj písmom a nie táraninami. Lebo tvoje odpovede sú miž maž pohanstva, katolíckych dogiem, gréckej filozofie a vlastných výmyslov. Preto ucelene nevieš odpovedať.


385.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:49 avatar
Ja ti viem odpovedať písmom či je duša smrteľná, alebo nie. nemusím sem dávať ani žiaden výklad. Písmo o tom priamo píše.


388.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:52 avatar
no vypada to tak, že predsa len viem o tom viac..ty .len sa pýtaš......tvojou skazou je že sa moc šprtaš v písme.....namiesto toho by si mal urobiť čo urobiť máš.....a časom ti to D.S. vysvetlí a vnesie ti do mysle pokoj......


395.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:58 avatar
Ja sa pýtam nie preto žeby som nevedel. Ale pýtam sa ťa a ty sám seba usvedčuješ zo lži. Zaujimavé že tebe Časom DS nič nevysvetlil len pohanské dogmy ktorým ani nechápeš a nevieš to podporiť písmom. Píšeš, že sa moc šprtám v písme. A to je akože zlé? Mám to robiť ako ty? Nešprtať sa v písme a potom uveriť lži?


401.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 13:08 avatar
ja sa ti snažim vysvetliť tvoj zakladný omyl......že hriešný človek na vecnosti nebude......pretože o to ide......je to pohanská nauka.....Zaujimave je že nechceš pochopiť, že clovek na večnosti bude nejakým spôsobom trpieť....neveríte, že Boh toto dopustí.....a na druhej strane veríte, že Boh obetoval niekoho, čo je mimo neho.......to čo za Boh?......ved toto robia presne islamisti.....huckaju mladých neskusených ludí, aby sa odpalovali a zobrali so sebou co najviac ludí......a sami si žiju v luxuse....a tým posetilcom naslubuju tucet panien........
nou nou, Boh obetoval svojho syna.....ale ten syn to je to Slovo u Boha, božia podstata....ktorý bol predtým ako bol svet....bez neho nič nepovstalo, čo povstalo......Boh samotný v ludskom tele.....ktorý sice odložil svoj telesný stanok, ale nezomrel, tak ako nezomiera ani clovek, jeho duch......    


402.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 13:12 avatar
Dokáž nám to Písmom. Dokáž nám jednoznačne, že v ľudský duch spojený s dušou (to je tvoja definícia že sú spojené) predstavuje večné vedomie nezávislé na ľudskom tele a na jeho vitálnych funkciách. Ak to dokážeš, budem ti len povďačný.


470.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 6. 2019, 16:39 avatar
381, nechapem jednu vec coho je clovek schopny aby nieco sa dozvedel o niecom o com nema tusenia,


368.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:41 avatar
duša cloveka....ma v biblii viac významov....napisal som ti aj hej aj nie......dusa zvieraťa je smrtelná....lebo neni v spojení s duchom, tak ako je to u človeka.....


371.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:43 avatar
Aj hej aj nie. Čistý dijaro. Tak duša buď je, alebo nie je nesmrteľná. Nemôže byť aj smrteľná, aj nesmrteľná.


374.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:43 avatar
Dušu máme len jednu. Alebo snáď viac?


378.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 12:45 avatar
Alebo snáď môžeme získať iný druh duše?


376.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 12:44 avatar
Tak potom ani telo nemôže byť porušiteľné aj neporušiteľné.


379.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 12:47 avatar
Lenže rozdielne v Písme jasne odlíšené ako hmotné telo-smrteľné a duchovné telo-nesmrteľné. Kdežto o duši toto neplatí.
Súhlasí t-e-ó-m-a


380.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 12:47 avatar
...rozdielne telá sú v Písme...


384.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 12:49 avatar
Nuž, v Písme predsa nie je všetko. Aj Kristus hovorí, že by nám mal ešte veľa toho povedať, ale že by sme to teraz ešte nezniesli.


392.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 12:56 avatar
A kedže tam nie je všetko, tak môžeme pokojne odporovať tomu čo tam je? To čo tam nie je môže len dopĺňať a prehlbovať čo napísané bolo, nie stáť v opozícii voči tomu.
Súhlasí t-e-ó-m-a


406.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 13:21 avatar
392. Áno môžeme - ak vieme niečo z toho, čo nám Kristus vtedy ešte nepovedal.


409.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 13:27 avatar
Keď vychodíš vysokú školu matematicko-fyzikálnu, tak sa tam tiež naučíš veci ktoré si v učebnici matematiky pre základné školy nenašiel, ale určite ťa hlbšie vedomosti nemôžu viesť k tomu, aby si spochybňoval násobilku, pythagorovu vetu alebo aby si prisúdil Ludolfovmu číslu úplne inú číselnú hodnotu. Chápeš ako to myslím?


411.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 13:29 avatar
409. Chápem, ako to myslíš.

Ale napríklad sa tam dozvieš, že súčet uhlov v trojuholníku nemusí byť 180 stupňov - teda by to akože odporovalo tomu, čo si sa učil na ZŠ.

Ale neodporuje, pretože si sa medzičasom naučil aj rozpoznávať oblasti platnosti jedného a druhého.


383.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:48 avatar
je rozdiel, medzi dušou cloveka a dušou zvieraťa.....o duši na motorke radšej pomlčím.....   


390.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 6. 2019, 12:53 avatar
383/ Ondro zhodnime sa na tom ze zviera nema ani vedomie... ako potom reaguje na moje povely???))


373.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 12:43 avatar
Aj duša človeka musí byť smrteľná, ak je napísané: "Hľa, všetky duše sú moje; jako duša otcova tak i duša synova je moja; duša, ktorá hreší, tá zomrie." (Ez 18:4)
Súhlasí t-e-ó-m-a


382.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 12:48 avatar
A niekde niekto aj napísal, čo to znamená, že duša zomrie? Pochováme ju do zeme? Rozpadne sa na kusy? rozplynie sa ako vzduch? Vieme? Nevieme?


391.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 12:54 avatar
Ale snáď je význam slov život a smrť natoľko protikladnýe, že nemôžeme o niečom čo zomiera vyhlásiť že to súčasne aj žije, dokonca večne. To je ako tvrdiť že je prameň vody studený a zároveň horúci, že voda je sladká a zároveň slaná...
Súhlasí t-e-ó-m-a


393.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 12:57 avatar
este pochopiť, čo je to zomrie......aj Adam v ten den zomrel a cuduj sa svete žil este mnoho rokov.....tak Boh klamal, ked povedal, že v ten den zomrie?......   


396.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 13:00 avatar
Ale prestal byť nesmrteľným a stal sa v ten deň smrteľným, takže významovo to má aspoň blízko k smrti v "ten deň". Narozdiel od tvrdenia, že to čo umiera večne žije...
Súhlasí t-e-ó-m-a


398.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 13:04 avatar
Ale úplne sme opustili pôvodnú tému a začína sa to tu zvrhávať do nikam nevedúceho osočovania. Pôvodne si tvrdil, že duša je nesmrteľná a že sme ako ateisti ak to spochybňujeme, pričom si nedokázal k tomuto tvrdeniu nič uviesť, nedokázal si ani len zadefiinovať čo je to duša. Prečo sa vyjadruješ k veciam ktorým nerozumieš?
Súhlasí t-e-ó-m-a


403.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 13:12 avatar
nie!!!!...Adam v ten den naozaj zomrel, a bol vykázaný z Božej prítomnosti......   ...v tom spociva biblicka smrť.....ale ako vidím, je to na vas zatial veľa


407.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2019, 13:21 avatar
ondrej61, ako mohol v ten deň zomrieť a byť vykázaný...? Ako mohol byť vykázaný z Božej prítomnosti, keď Boh učinil Adamovi a jeho žene odev z kože a odial ich... ako mohol byť vykázaný z Božej prítomnosti, keď Boh prijímal ich obetiny, keď im daroval synov a dcéry... ako mohli byť ľudia bez Božej prítomnosti, keď ich trestal, uzatváral s nimi zmluvy?
 


410.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 13:27 avatar
uz nebol v Božej pritomnosti v rajskej zahrade......aby nemohol pojedať zo stromu života......pojedať yo stromu života na vecnosti a zaroven byť hriesnym, je pre Boha neprijateľné......


414.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2019, 13:35 avatar
ondrej61, lenže nezomrel a "nezomrel ani z Božej prítomnosti..." bol "len" vyhnaný z raja... nie spred tváre Boha...

 


416.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 13:39 avatar
no ved v tom spociva biblicka smrť....odlucenie od Boha......už nekomunikoval s nim adam tvarou v tvár......


428.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 6. 2019, 13:59 avatar
ondrej61, aké odlúčenie od Boha, keď, zopakujem:
"Boh učinil Adamovi a jeho žene odev z kože a odial ich... ako mohol byť vykázaný z Božej prítomnosti, keď Boh prijímal ich obetiny, keď im daroval synov a dcéry... ako mohli byť ľudia bez Božej prítomnosti, keď ich trestal, uzatváral s nimi zmluvy?"
To, že "už nekomunikoval s nim adam tvarou v tvár......", predsa neznamená, že s ním nekomunikoval, že bol odlúčení od Boha...
 


399.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 13:04 avatar
393. ondrej nebav sa s jehovistickym sektárom . prenechaj to fotonovi, ked príde ten ho da zase do laty
Súhlasí ondrej61


412.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 13:33 avatar
myslím, že foton tu už nepríde.....ani mna to tu nebaví....ale mna tu nebude škoda.....fotona ano....ten daval mnoho dobrých vecí...je neuveritelne inteligentný a rozhľadený......


417.
označiť príspevok

hokejis muž
   19. 6. 2019, 13:42 avatar
df presvetlí ked americkí trolli tu prestanú prasiť.


419.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 6. 2019, 13:48 avatar
df zakape, ked tu budu ruskí troli......ruský trol, to je ako mor.....ako taka voš.....čo skodí Slovensku ale vdaka Bohu, je takýchto vsivakov zbalamutených dosť málo, čo velebia Putina nech robi čo chce a kritizuju Slovenského prezidenta, nech robi čokolvek.....su to spiny....a skodia kde len chodia.....    


424.
označiť príspevok

hokejis muž
   19. 6. 2019, 13:52 avatar
df kape kvôli americkým trollom, ktorí sú ako infekcia


423.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 13:52 avatar
Aspoň by vedel zadefinovať pojem duša, keď už by sa pustil s niekým kvôli tomu do hádky...


497.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   20. 6. 2019, 09:00 avatar
373

Duša človeka nie je smrtelná,pretože ludia dušu zabiť nemožu, len telo. Telo je teda smrtelne ale duša nesmrtelna, ktorú može zabiť jedine Boh.

Evanjelium podľa Matúša 10:28
"Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle."


498.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 09:13 avatar
497. V tomto zmysle by myslím naozaj nebolo od veci, určiť, čo je to záhuba duše, čo je to smrť duše.

A možno najlepšie by bolo začať opakom: Čo je to život duše? Čo je to duševný život?

Príde mi, že v prvom rade je to všetko to, čo prežívame v sebe ako myšlienky, pocity, city, spomienky, túžby, nádeje, všetko, čo si takto uvedomujeme - niečo viac a niečo menej. Napríklad aj rozhodnutia, niečo vykonať. Proste vnútorný život človeka pri vedomí.


499.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 09:29 avatar
... A smrť duše by v tomto zmysle znamenala stratu sebavedomého života. Stratu vedomia o tom, že niečo prežívam.

Keby som sa stal mechanickým strojom, ktorý iba tupo automaticky reaguje na povely, bol by to prejav smrti mojej duše.

Vlastne každý bezsenný spánok je smrť mojej duše.


616.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   20. 6. 2019, 19:21 avatar
498

Nie je v tomto prípade dôležitá definícia "zahuba duše". Pointa toho veršu bola tá že ludia nedokážu zabiť dušu, a preto musí byť duša nesmrtelná, nezničitelna. Zniciť ju dokáže len Boh.


617.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 6. 2019, 19:35 avatar
Oháňaš sa tu jedným veršom pričom ho ani nechápeš a tvoja pointa odporuje iným veršom.


654.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 6. 2019, 01:09 avatar
No však ukáž ako odporuje.


500.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 09:36 avatar
Dôležité by pre teba malo byť, čo sa pojmom duša sa v označuje v Bibii namiesto toho aby si si toto slovo vysvetloval na základe vlastných záverov. V Biblii sa označuje dušou buď živý tvor alebo život človeka. Ak to budeme rešpektovať, tak čo teda nemôžu ľudia zahubiť ale Boh áno? Život človeka nemôžu navždy zahubiť, pretože smrť nebude panovať naveky nad Božími služobníkmi, lebo Boh im život prinavráti pri vzkriesení mŕtvych. Boh má však aj moc zahubiť naveky.


503.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 10:15 avatar
500. Nuž, to je rozdiel medzi človekom, ktorý chce aktívne myslieť o skutočnosti a človekom, ktorý aktívne myslieť nechce a hľadá opory mimo seba, v tom, čo vykonali iní.

Pre mňa je to zbabelá cesta.

Tvoje vety, ktoré by mi mali byť vysvetlením, sú pre mňa bohužiaľ iba prázdne šupky slov, z ktorých azda viem niečo cítiť, ale určite nič konkrétneho predstaviť.

Vieš, dnes sa cituje Šavol/Pavol, lebo zbor cirkevných otcov zaradil jeho listy do kanonizovaného Písma. Ale veľmi veľa toho, čo on v listoch písal, nebolo nikde predtým v Písme, v starom zákone. Mal kontakt priamo na zdroj dobrej zvesti.

To je pre mňa skutočný ideál.


505.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 10:49 avatar
-era-, sebakritika?  
 


507.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 10:58 avatar
505. Tull, asi budeš v zajatí svojich utkvelých predstáv?


512.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 11:22 avatar
-era-, podľa seba súdim teba?... hľadám opory mimo seba, už len preto nemôžem byť v zajatí svojich predstáv... vedel by si napísať aspoň jednu moju utkvelú predstavu?

Tvojou napríklad je utkvelá predstava o existencii "kontakt priamo na zdroj dobrej zvesti", ktorú si prijal, podľa mňa, bez aktívneho myslenia a to na základe dôvery v autoritu...  


525.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 12:04 avatar
512. Sorry Tull, o existencii "kontaktu priamo na zdroj dobrej zvesti", to nie je moja utkvelá predstava, ale moja hypotéza, ku ktorej mi život poskytol zopár podporných argumentov, takže nemám dôvod ju zavrhnúť a teda s ňou počítam

Tvoje tkvelé predstavy ja nepoznám, iba som sa spýtal. Lebo tvoj príspevok 505 mi inak vôbec nedáva zmysel


546.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 13:03 avatar
-era-, podľa môjho názoru, ktorý výchádza z Tvojich tvrdení, existencia "kontaktu priamo na zdroj dobrej zvesti" nie je Tvoja hypotéza, ale "pravda" autority, ktorej dôveruješ viac ako všetkému ostatnému, hľadká Ti bruško, je v smere Tvojej srsti... je v súlade s Tvojim vnútrom... neprijal si ju aktívnym myslením /ktoré je o pochybovaní, kladení otázok... hľadaním odporujúceho.../, ale vo väčšej miere citovo, inštinktívne... iracionálne...
 
Mojou utkvelou predstavou je, že nemám utkvelú predstavu... 


547.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 13:07 avatar
546. Tull OK. takže to, čo si popísal v svojom príspevku je tvoja nepravdivá predstava a ak v tebe tkvie tak, že je to tvoje trvalé presvedčenie, tak bude možno aj utkvelá


548.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 13:35 avatar
-era-, je to moja predstava, nie však utvelá... bez akýchkoľvek problémov sa jej vzdám, pokiaľ ma svojim argumentmi usvedčíš, že som sa mýlil...
Ani mi netrhá žily ... teraz som reagoval hlavne pre Tvoje:
"Nuž, to je rozdiel medzi človekom, ktorý chce aktívne myslieť o skutočnosti a človekom, ktorý aktívne myslieť nechce a hľadá opory mimo seba, v tom, čo vykonali iní.
Pre mňa je to zbabelá cesta. ..."

Pripadá mi to, akoby si písal o sebe... sám si sa predsa priznal, že dôveruješ Steinerovi viac ako ostatným, ktorých odmietaš čítať, nesprostredkovane sa oboznámiť čo vlastne tvrdia oni... odmietaš sa hlbšie zaoberať skutočnosťami, ktoré odporujú... priznal si sa, že Ti je bližšie inštiktívne, než racionálne myslenie... pravdou je to, čo nám hovorí inštinktívny rozum, intuícia a nie aktívne myslenie, opierajúce sa o pozorovania, experimenty, porovnávania argumentov z viacerých nezávislých zdrojov...
 


549.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 14:05 avatar
548. Tull - tvoje spomienky na to, k čomu som sa vraj priznal, sú pre mňa dosť prekvapujúce. Ja osobne sa na také veci ani nepamätám.
Steiner je pre mňa informácia medzi inými informáciami. Jedinú špeciálnu dôveru, ktorú som mu dal je, že nezamietnem nič z toho, čo tvrdí, kým si osobne nepreverím, že by to bola nepravda.

A že by som Steinerovi dôveroval viac než ostatným? Určite sa pamätám, že som napísal, že Steinerovi dôverujem viac, než tebe - ale aj to som napísal až po hlbšom zvážení tvojich a jeho argumentov v konkrétnom prípade a v porovnaní s mojou vlastnou skúsenosťou.

A že by som sa priznal k niečomu takému, že pravdou je to, čo nám hovorí inštinktívny rozum a nie aktívne myslenie - to by som asi musel byť zdrogovaný alebo nepríčetný

A že by som sa odmietal hlbšie zaoberať skutočnosťami, ktoré odporujú - tak to je tiež trochu inak: totiž tak, že sa odmietam zaoberať pseudo-skutočnosťami, ktoré mi ty predostieraš v tvojej viere, že odporujú.

A čo sa týka tvojej predstave o mne, som presvedčený, že som už vynaložil dosť veľa úsilia v tomto smere a nič to nepomohlo, takže kľudne budem žiť i ďalej s tým, že si i naďalej myslíš to, čo si myslíš. Svet sa preto nezrúti a ja budem mať viac času na dôležitejšie veci


659.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 6. 2019, 14:02 avatar
-era-, ak Hotentota cituje Hergopáter:
„Čo je našou povinnosťou, to urobíme, poskytneme dejisko, na ktorom sa povinnosť stane stane skutkom“ 
a potom kritizuje Hotentonta, že nie povinnosť, ale sloboda:
„Môže mi byť totiž celkom ľahostajné, kde sa pôvodne vzal stav, v ktorom mám teraz konať; pýtam sa len, čo mám robiť. A tu je sloboda nevyhnutným praktickým predpokladom a ideou, pod ktorej podmienkou jedine môžem pokladať príkazy rozumu za platné. ...Sloboda je podstatou morálky“ 
nezáleží na tom, komu z nich dôverujem viac, či Hotentotovi, alebo Hergopáterovi, ani na tom, čo hovorí a čomu verí, či neverí, aké má argumenty Peťkopaľko z Malužinej, ale na tom, ak si chcem overiť, či je citát správny, čo ten Hotentot vlastne napísal a ako to myslel. Rozšírim si vlastnú skúsenosť vyhľadaním daných Hotentových tvrdení aj s relevantným kontextom /snažím sa porozumieť/ a potom porovnám...

Priznal si sa, že Ti je bližší „racionalizmus“ /platón/ - filozofia rozumu, ktorá stojí na stanovisku, že to čo mi hovorí môj rozum o svete je pravdivé. Z vrodených zásad rozumu je možné rozvinúť správny obraz sveta a to v podstate bez empirických skúseností ako si tvrdil, že sa považuješ za antropozofa, ktorého predstaviteľom je najmä Steiner a ten tvrdí:
„Medzi stupňami charakterologických dispozícii sme sa za najvyšší označili čisté myslenie, praktický rozum. Za najvyšší spomrdzi motívou sme teraz určili pojmovú intuíciu“
ešte predtým:
„V tom čo vo vedomí vystupuje ako myslenie, nebude vidieť tieňovú napodobeninu skutočnosti, ale v sebe spočívajúcu duchovnú podstatu. A onej môže povedať, že sa mu vo vedomí sprístupňuje prostrednćtvom intuície.“ /samozrejme je toho viac.../
Tvrdíš, že porovnávaš s vlastnou skúsenosťou, ako to robíš, napríklad pri zisťovaní, či je pravdou čo tvrdí o Kantovi Steiner, keď Kanta vo svojej skúsenosti nemáš...? Netvrdím, že aktívne nerozmýšľaš, že neporovnávaš poznané vlastnou skúsenosťou, tvrdím, že porovnávaš z vlastnej viery získané argumenty, ktoré sa Ti myslením stali „faktami“, s argumentmi, s faktami, ktoré vo svojej skúsenosti nemáš a vyjadril si sa tiež, že Ťa ani moc nezaujímajú...

Opakujem, ak by si nebol písal „503“ neozvem sa so svojou kritikou...

 


661.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 6. 2019, 14:16 avatar
...oprava. Malo byť:
"... obraz sveta a to v podstate bez empirických skúseností. Ako si aj tvrdil, že sa považuješ... "
 


506.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 10:56 avatar
Ty si sa však rozhodol všetky slová zapísané ignorovať, bez ohľadu na to či zachycujú skutočnosť natoľko, aby ju človek zo zapísaného slova pochopil. Spravil si z Biblie vlastne zdrap bezceného papiera, ktorý nahrádzaš vlastnými vnútornými zážitkami. Ale ak ten papier dal spísať Boh, tým že inšpiroval a svojím duchom viedol pisateľov Písma k zápisu tých písmenok , potom sa staviaš proti Bohu svojím výsmechom k tým "písmenkám"...To je ako keby sa niekto rehotal z desatora prikázaní vyrytých do kameňa, ktoré mal Mojžiš v rukách. Ak tie písmená do kameňa umiestnil svojou mocou sám Najvyšší, ako nám to zvestuje Biblia, potom kto sa smeje tým písmenám, smeje sa rovnako aj Tomu kto ich na tie kamenné dosky umiestnil...


508.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 11:00 avatar
506. To nie je pravda.

Iba hľadám pravý význam oných písmenok.

Som presvedčený, že človek sám je mierou ostatných vecí a teda aj mierou Písma. Teda nie, že Písmo mi povie, kto som, ale poznanie mňa samého mi povie, čo je Písmo.

To je moja cesta.


511.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 11:12 avatar
Nehľadáš. Napísal si napríklad že Jehova nie je jediný Boh, hoci v Biblii je nespočetne krát a jednoznačne napísané ,že Je jediným Bohom. Nehľadáš teda pravý význam slov, hľadáš len spôsob ako ich absolútne spochybniť.


526.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 12:07 avatar
511. Máš pravdu, že ku hľadaniu pravého významu slov mi nie je Biblia primárnym zdrojom. Zdrojov mám veľa. A teda môže byť v nej aj tisíc krát napísané, že Jehova je jediným Bohom, pre mňa to je iba informácia medzi mnohými inými informáciámi.

A mojim cieľom je dať každej informácii jej patričné miesto.


527.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 12:08 avatar
Jasná negácia výroku nie je jeho objasňovaním, ale popretím jeho pravdivosti.


531.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 12:15 avatar
527. Áno, ale iba vtedy, ak boli obidva výroky vyhlásené z rovnakého uhla pohľadu.


533.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 12:18 avatar
Z akého uhla pohľadu môže JE byť súčasne aj NIE JE?


536.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 12:27 avatar
Sprostý príklad:

Janko povie: Toto je môj tata.
A Jurko od susedov povie: To nie je môj tata.


540.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 12:31 avatar
Ten príklad nezodpovedá dobre tomu o čom sme písali. Janko povie: Toto je môj tata. Jurko povie: Toto nie je tvoj tata. Môže popritom mať pravdu aj Janko aj Jurko?


542.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   20. 6. 2019, 12:34 avatar
Ze by muj tata nebyl muj tata ?


662.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   24. 6. 2019, 10:04 avatar
Pokial existujete teraz vzdy ste existovali a navzdy existovat budete nemozte nebit to nie je mozne a zrovna teraz prvy krat v historii prichadzate do bodu kedy mate moznostu spojit sa s duchom svatym a uvedomit si sameho seba ako nieco nesmrtelne co je tu od pociatku a co je vecne.


545.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 12:41 avatar
540. V tom prípade nemôže mať pravdu aj jeden aj druhý, pretože potom by to bolo vyslovené z rovnakého uhla pohľadu.


510.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 11:09 avatar
Ak keď už uvádzaš apoštola Pavla, spomeniem v súvislosti s jeho učením jednu podstatnú vec. V knihe Skutky apoštolov sa môžeme dočítať, že keď Pavol zvestoval Evanjelium a Krista nábožným Židom žijúcim v jednej gréckej diaspóre (na meno mesta si nespomeniem), tí si zobrali spisy Starého Zákona a overovali si na základe nich či Pavlove svedectvo o Mesiášovi zapadá do toho čo bolo zapísané V Písme. A až keď zistili že jeho učenie je v súlade s Tórou a Prorokmi, tak uverili. Čo z toho vyplýva? Že Pavlove kázania museli v súlade s tým čo boli už predtým zapísané a rozhodne nie v rozpore s tým. A veľký význam Písma, inšpiráciu Bohom aj užitočnosť pre každého veriaceho potvrzduje sám Pavol v druhom liste Timotejovi keď napísal: "Od útleho detstva poznáš sväté Písma. Tie ti môžu dať múdrosť, ktorá vedie k spáse skrze vieru v Krista Ježiša. Celé Písmo je vnuknuté Bohom a užitočné na učenie, na karhanie, na naprávanie a na výchovu v spravodlivosti, aby Boží človek bol dokonalý, pripravený na každé dobré dielo."
Svojim postojom sa teda staviaš proti Pavlovi, hoci sa naňho odvolávaš.


530.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 12:13 avatar
510 Pavol vedel presne komu má čo povedať, aby to prinieslo dobré plody. Grékom hovoril trochu inak než židom: "Aténčania! Podľa všetkého pozorujem, že ste mimoriadne nábožní. Keď som sa prechádzal a prezeral som si vaše svätyne, našiel som aj oltár s nápisom: ‚Neznámemu bohu.‘ Ja vám teraz teda hlásam to, čo uctievate, hoci to nepoznáte."

A k tvojej citácii:
"Od útleho detstva poznáš sväté Písma. Tie ti môžu dať múdrosť, ktorá vedie k spáse skrze vieru v Krista Ježiša. Celé Písmo je vnuknuté Bohom a užitočné na učenie, na karhanie, na naprávanie a na výchovu v spravodlivosti, aby Boží človek bol dokonalý, pripravený na každé dobré dielo."
- Asi ťa prekvapí, ale s tým sa môžem plne stotožniť. Nikde tam totiž nie je nič, že by všetko ostatné bolo od diabla.

Napokon, ja sám si rád pomáham citáciami z Písma. napríklad "Skúmajte všetko a čo je dobré, toho sa držte". A preto skúmam všetko, nie iba Bibliu.


534.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 12:20 avatar
A zároveň sú pre Teba biblické texty len písmenkami, ktorých sa netreba pridŕžať, dokonca im možno otvorene protirečiť...Nejde to jedno proti druhému?


539.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 12:30 avatar
534. Nejde.

S veľmi veľa príspevkami, ktoré tu píšete, sa dokážem stotožniť, lebo aj keď vychádzajú z Biblie, vyjadrujú pravdy, ktorú som spoznal aj ja sám mojim životom.

Ale občas proste súhlasiť nemôžem, lebo mi príde, že Písmo občas znásilňujete na svoj obraz.


655.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   21. 6. 2019, 01:19 avatar
500

"V Biblii sa označuje dušou buď živý tvor alebo život človeka."

Neoznačuje. Porvnaj to s týmito veršami a dosad si tam na miesto duše živého tvora alebo život človeka a ani jedno ti nebude tam pasovať.

Skutky apoštolov 4:32
Množstvo veriacich malo jedno srdce a jednu dušu. A nik z nich nehovoril, že niečo z toho, čo mal, je jeho, ale všetko mali spoločné.

Evanjelium podľa Matúša 27:50
Ježiš však znova zvolal mocným hlasom a vydýchol dušu.

Ludská duša je nehmotná forma vedomia v ludskom tele.


377.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   19. 6. 2019, 12:44 avatar
368/ V spojeni s duchom? S dusou sa treba stotoznit...))


387.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:52 avatar
Duša má viac významov. Ale ja sa ťa pýtam na dušu človeka. A teda na verše hovoriace o ľudskej duši.


366.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 12:40 avatar
Pohanské náuky šíriš ty. Peklo, to je pohanská náuka. Nesmrteľná duša je pojem starovekej gréckej filozofie.


328.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 11:19 avatar
Dusu ma aj moj bycikel
Súhlasí the X


333.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 11:32 avatar
bicykel


334.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   19. 6. 2019, 11:33 avatar
Sranda keď musíš opravovať pravopis veľkému národovcovi. 


339.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 12:03 avatar
Bicykel je cudzie slovo tam sa moze aj narodovec pomylit.


340.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 12:08 avatar
Potom bude lepšie, keď nebudeš zo seba robiť Slováka.


342.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 12:14 avatar
A co mam kvoli pravopisnej chybe sa stat protislovensky zivel jak si ty ? Mi inteligentny vieme ze bycikel a bicikel a bicykel a bycykel je stale len kouo .


347.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 6. 2019, 12:18 avatar
PartOF idiot, ty nie si inteligentný, toto slovo nezneužívaj.


349.
označiť príspevok

the X žena
   19. 6. 2019, 12:19 avatar
342. to robíš naschvál ? "Mi inteligentny "neverim ze niekto moze byt tak sprosty  


318.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 6. 2019, 10:48 avatar
Hallelujá


233.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:48 avatar
noo na chcleba sa tazko robi
a na tresku este viac musim,makat,
ale Slovo je zadara,


230.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:46 avatar
nemas ani tusenia kolko som sa natrapil aby som to z teba dostal,,,, 


232.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:47 avatar
No dočkal si sa.  


236.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:50 avatar
a ty ?


238.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:51 avatar
Čo ja?  


241.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:53 avatar
ci uz vies ze dusa nieje cela bytost,


243.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:55 avatar
Ale je kamarát. 


246.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 23:09 avatar
A je farebny kamarat
Skus sa pozriet na dlaň
Ale pred tym si ju stisni druhou rukou silno
Mozno na nieco prides,
243


234.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 22:48 avatar
228. láska je paradajka


235.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:50 avatar
Čiže?  


237.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 22:51 avatar
235. čize čo ?


239.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:52 avatar
Prečo je láska paradajka?  


245.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 22:58 avatar
239. to je take príslovie. však jebni paradajku na zem, čo z nej zostane. sa rozplešti


226.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 22:41 avatar
Nie, nestačím mu


218.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 22:28 avatar
Zomierame preto, že telo doslúži - väčšinou sa niečo pokazí


256.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 01:42 avatar
Panenka maria sedembolestna toto je dosledok odpojenia od boha. Prosim ta to si sa kde dozvedel ze nesmrtelna dusa zomiera najdi to zaujima ma ten dement ktory siri taketo vyplody .


200.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:04 avatar
to mozem napisat aj ja tebe ,

a aj kazdemu,
lenze mna to neucili ,
mna ucili odpustat teba sudit podla zdania,


204.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:09 avatar
Ja nesúdim. Len ťa karhám, pretože píšeš že ťa poslal Boh a Boh ťa určite neposlal. Teda píšeš výmysly svojho srdca pod vedením démonov. Lebo píšeš v rozpore s písmom.


213.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:19 avatar
to pise ten pravy co sa nevie rozhodnut akobsa pokrstit ,
taoma radsej prestanem pisat bo od zaciatku si pod nejakym vplyvom
v lazdom vidis demona ale svoho prehliadas ,sorry


214.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:21 avatar
Ja nevidím v každom démona. Ale každý, kto píše v rozpore s písmom má ducha antikrista. Píšeš že sa neviem rozhodnúť ako sa pokrstiť, Lenže ešte len teraz mi dal Boh vieru. Všetko príde.


219.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:31 avatar
A vsetko sa raz skonci ,poznanie ,jazyky ,atd,
len slovo ostane naveky,


220.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   18. 6. 2019, 22:32 avatar
Raz.


225.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 22:39 avatar
dva


291.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   19. 6. 2019, 09:28 avatar
Nevšímaj si ho teóma. V podstate by ťa jeho reakcie mali vo viere skôr utvrdiť než naopak. Som rád že si dospel k tej viere ktorú máš teraz. A súhlasím s tebou, že človek dokáže v srdci rozpoznať pravdu ktorú mu zjavil Boh, aj keď k nemu neprehovoril ľudským jazykom.
Súhlasí t-e-ó-m-a


142.
označiť príspevok

Jehova
   18. 6. 2019, 21:03 avatar
Ateisti končia, kresťania idú na súd, hinduisti sa reinkarnujú, atď


146.
označiť príspevok

the X žena
   18. 6. 2019, 21:05 avatar
142. kto chce kam
Súhlasí Jehova


310.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 10:24 avatar
Zabudni na pedofilnych uchylnych fararkov aj na bezduche svate omse. Na ktorej vyslope liter vina a drista nezmysli. Ste tu aby ste sa spojili s duchom svatym a zistili kym v skutocnosti ste.


405.
označiť príspevok

gabriel pb
   19. 6. 2019, 13:20 avatar
nie dôležité postavenie a titul, dôležité je srdce na správnom mieste


438.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 14:47 avatar
Akoze Jezis nie je boh ked boh som aj ja a mozem potvrdit ze naoza jezis neklamal ked hovoril co ja som aj vy ste a ja a otec sme jedno


440.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 14:52 avatar
Aby som mohol tvrdit nieco ine musel by som popriet osobny zazitok a to nejde
drive.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 6. 2019, 10:35 avatar
1 elemír - a vieš, že ti vôbec nerozumiem?

Už v prvej vete: "Keď mi kledysi bolo povedané, aby som napísal, že ježiš nie je boh, zažil som dva bolestné týždne, pokial som nepochopil a neuveril, že je to pravda ."

Čo si pochopil, že je pravda? Pochopil si, že ježiš nie je boh?

Druhá vec: Kde aby sa slúžila taká omša? Vo všetkých kostoloch, katolíckych aj protestantských po celom Slovensku ba po celom svete?

Treia vec: A ty chceš, aby sa taká omša slúžila, bez "dogiem a učení svätých otcov"?


5.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 10:41 avatar
Myslím si, že podstatná otázka je či je Ježiš Boh, alebo nie. To je základ. Ak ešte nemáte vysporiadanú túto otázku, nepohnete sa ďalej.
Súhlasí ondrej61


7.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 6. 2019, 10:51 avatar
Ty tomu jeho príspevku č. 1 rozumieš?
Čo pochopil elemír? Že ježiš je boh, alebo že nie je boh?
Ja tomu, čo napísal nerozumiem.    


11.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 11:04 avatar
Či som pochopil. Ak chce elemír skutočnú pravú omšu, tak v tej omši sa nesmie nachádzať jediná katolícka dogma. Žiadna trojica, peklo, Matka Božia, eucharistia, modlenie k anjelom a Márii...


18.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 6. 2019, 11:48 avatar
11 Ahá, takže elemír je jasne protikatolícky. Oukey


20.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 11:52 avatar
On je taký polokatolík, poloprotestant. 


22.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 6. 2019, 11:55 avatar
Skrátka človek na ceste. Pekné


50.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   17. 6. 2019, 18:44 avatar
Podla mňa sa elimír v úvodnom príspevku nevenuje otázke či je Ježiš Bohom, len porovnáva svoje súčasné rozpoloženie s obdobím keď riešil práve túto dilemu. A tak ako vtedy potreboval napísať to čo považoval za pravdu, dnes má potrebu písať o nutnosti slúžiť omše bez dogmatických učení...
Súhlasí -era-


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 6. 2019, 22:01 avatar
50,....omša je nebiblická. Kresťania sa učili Božie slovo, modlili a raz ročne slávili pamätnú slávnosť, kde jedli symbolický chlieb a pili červené víno, čo boli vhodné symboly Ježišovho tela ,ktoré obetoval a jeho preliatej krvi!
Omša je pozostatok pohanstva.


56.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   18. 6. 2019, 06:41 avatar
Ja netvrdím že omša je biblická. Reagujem len na erovu poznámku, že nerozumie tomu čo elimír napísal a vysvetlujem ako som to pochopil ja.
Ale keď už si to načal, tiež považujem chlieb a víno za symboly Ježišovho tela a krvi, v ktorých je Kristus prítomný v duchovnom zmysle. Katolícka dogma o transsubstanciácii, doslovného premieňania chleba a vína na mäsité telo a krv, robí z omše kanibalistický obrad...


60.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   18. 6. 2019, 09:04 avatar
Jezis hovoril co ja som aj vy ste ano aj vy ste castou boha samotneho ste bohovia stvoritelia vsetkeho co sa vam kedy v zivote stalo a akych ludi ste si do svojho zivota pritiahli, ste bohom ktory zaziva ludsku prirodzenost a na svet sa pozera vasimi ocami. Vsetko ostatne co si o sebe myslite ze ste je len ponizenim toho cim ste v skutocnosti.


62.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   18. 6. 2019, 09:20 avatar
Mate moznost na vlastnej kozi zazit zazitok aky mali 11 apostoli a mozte sa spojit s duchom svatym. Ale nie vy budete radsej dristat dookola nezmysli ze vas to bavi . A nechcete ani bohovi prijat dar ktory vdaka jezisovi mozte zazit


443.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 14:58 avatar
Pokial vsetko existuje je energia a volame ju boh jezis nemoze nebyt bohom to je vylucene


9.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 6. 2019, 10:54 avatar
ano presne tak.....nemáš ju zatiaľ vysporiadanu.........Ježiš je to slovo u Boha, ktoré sa stalo telom a prebývalo medzi nami....to slovo bolo u Boha a bolo Boh....panimaješ?

Bez neho nič nepovstalo čo povstalo........panimaješ?


10.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 11:02 avatar
To je pravda u Boha. To je zásadné.


19.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 6. 2019, 11:49 avatar
era, pred tou udalosťou, že ježiš nie je boh, som bol taký katolík ako všetci doteraz a preto som veľmi trpel, lebo som taktiež nemohol pistúpiť na to, že ježiš nie je boh. Ak by mi to bolo jedno, prečo by som bojoval sám so sbeu a možko aj s tým, čo je vo mne. Lenže mne nebolo dovolené,ani sa modliť, jednoducho vždy som zaspal, vždy do toho niečo prišlo a celý život bol za ých niekolko horší a horší, ako teraz. Ale sadol som si a zunova prelistoval bibliu teda evanjelium za účelomnájdenia presného znenia či to tak je, alebo nie je. Našiel som dve veci:
1.Ježiš sa pýta učenníkov, za koho ma pokladáte vy a za koho ma pokladajú ľudia ? A odpovedal mu boh, ortec ježiša krista, že ty si syn boží mesiáš ja som uveril otcovi ježiša krista.
2. Veriacích najviac mýli jánov prolog, kde berú istotu už v tu uvedených slovách. ján bol s ježišom od svojej mladosti ako chlapec, ktorý mu spal na hrudi a po jeho smrť na kríži, teda on je hlavný evanjelista a potom po odchode ježiša mal dosť času sklbiť dokopy to, čo ježiš hovoril a to čo bolo po jeho smrti, je detailista a jeho posledná veta v prologu: Jednorodený boh, ktorý je vlone svojho otca, ten o ňom priniesol zvesť. Teda jednorodený boh v lone svojho otca je otec ježiša krista, teda aj otec ježiša má svojho otca. Je v jeho lone, lebo z lona boha nikdy nič nevyšlo. Ak si prečítate prolog ešte raz a na toto sa zameriate, zistíte, kedy sa píše o ježišovi a kedy o jeho otcovi. A potvrdí sa vám, že jednoznačne pltí to, čo povedal otec ústami Petra, že je syn boží a mesiáš, nič viac.
Potom ježiš prisúbil poslanie ducha pravdy, ktorý z jeho odoberie, teda odníme mu titul boha a vám povie, čo máte robiť.

Pri posledných omšiach sa mi občas ukázal obraz pri zdvihnutí hostie nad hlavu, že po pravej ruke kňaza stál mladý muž , ktorý poukazoval ľavou rukou na hostiu a púravou šťastný ukazoval na podium oložené kvetmi,, po ktorom akoby z chórusu schádzal dole starček, pripôosledných omšiach cca pred pol rokom, akoby bol už veľmi chorý a a odvtedfy som ho už nevidel ?
Neviem, či som tu opisoval túto udalosť, ale teraz , keď ho už nevidím, akoby zomrel. a mám z toho v hlave mlyn, čo je fikcia ačo videnie, či znamenie z neba.
Nikto z tých popisovaných nemal napísané meno a ani mi nebolo povedané, kto akú rolu hrá, ale sa do da do súvislosi s ualosťami vo svete, človeku môže napadnúť hocičo.

A ešte jedna poznámka: Nie je dôležité pre spasenie duše, či bol ježiš boh, alebo nie, lebo m neudemem spasení ježišom podľa toho,čo on je, ale podľa toho, čo sme my a tieto diskusie môžu odrádzať a berú čas nám zbytočne na to, aby sme sa zaoberali našími hriechmi.
No a na záver, musí sa zrušiť prekliaie z tridentu, lebo to je satanova sila a tým drží cirkev v šachu.
Rozmýšľjame, ako sa z pod tejto kliatby vymaniť, ale jedna prílažitosť by mohla byť aj slúženie omší bez dogiem a uení svätých otcov, čisto iba podľa evanjelia.


21.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 11:55 avatar
"Jednorodený boh, ktorý je vlone svojho otca, ten o ňom priniesol zvesť. Teda jednorodený boh v lone svojho otca je otec ježiša krista, teda aj otec ježiša má svojho otca. "

Tak to si teda zaklincoval. Teda Kristus má dedka?   
Súhlasí -era-


23.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 11:59 avatar
Jednorodený boh je samozrejme Kristus. Ale nie je Boh. Je jasné kedže Kristus je Boží Syn, tak je boh. Lebo je božskej podstaty. Ale nie Boh všemohúci. Jediný pravý Boh je Otec.

Tak sa píše v písme.
Jn 17,3
A večný život je v tom, aby poznali teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.

Jediný Boh je Kristov Otec. Nie dedko a Otec.
  
Súhlasí Shagara


24.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 12:03 avatar
A nikde v písme sa nespomína aby mal Kristus svojho deda. Alebo Boh Otec svojho Otca.
1Kor 8,6
my máme iba jedného Boha, Otca, od ktorého je všetko a my sme pre neho, a jedného Pána, Ježiša Krista, skrze ktorého je všetko, aj my sme skrze neho.

Teda to s dedkom je asi len vtip. Lebo keď to myslíš vážne tak potom už fakt neviem.


25.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 12:07 avatar
Jn 1,14
A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy.
Teda jednorodený Syn je jednorodený boh.
Súhlasí Shagara


27.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 12:18 avatar
Jednorodený boh, ktorý je v lone Otca, ten o ňom priniesol zvesť. Možno si zle pochopil celý kontext verša. Ten jednorodený boh (Kristus Boží Syn) ktorý je v lone Otca ten priniesol o ňom zvesť. Zvesť o Otcovi. Nie Kristov Otec, ktorý je v lone svojho Otca, Kristovho deda priniesol zvesť o dedovi.   


28.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 6. 2019, 12:20 avatar
amen cma   


29.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 12:22 avatar
Veraže. 


30.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 12:31 avatar
Rodina sa rozrastá a už je svätá pätica. Otec, Syn, Duch Svätý, Mária Matka, a Dedko. 


31.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 6. 2019, 12:33 avatar
prideš mi ako ateista.....


32.
označiť príspevok

havran
   17. 6. 2019, 12:35 avatar
ondrej61 to je nadávka, či morová choroba? Tak povez ako prichádzaš ty? 


34.
označiť príspevok

the X žena
   17. 6. 2019, 12:36 avatar
32. havran ty sa nemas doma s kym porozpravat ?


37.
označiť príspevok

havran
   17. 6. 2019, 12:48 avatar
the X- vari si "dívka dušehojivá"? Čo tu robíš ty? Uč sa dieťa múdrym byť. Ak ale máš nutkavú kompulzívnu obsedantnú potrebu, tak povedz.


38.
označiť príspevok

the X žena
   17. 6. 2019, 12:53 avatar
37. no neviem kto z n?s dvoch trpí na OCD lepsie spraviš ked ti tvoja opatrovatelka vymeni pampersku, začinaš byt nervozny


39.
označiť príspevok

havran
   17. 6. 2019, 12:59 avatar
the X- zo máš takú dlhoročnú prax? Prejavujú sa na tebe deformácie z monotónneho vykonávania primitívnych činností.
Radšej zalez a počkaj kým ti prestane menzes.


40.
označiť príspevok

the X žena
   17. 6. 2019, 13:00 avatar
39. havran, šup pampersku


41.
označiť príspevok

havran
   17. 6. 2019, 13:03 avatar
the X- si dnes akási dojemne pozorná, ale si na zlej adrese. Kde robíš opatrovateľku?


42.
označiť príspevok

the X žena
   17. 6. 2019, 13:08 avatar
41. prečo, to nie je sranda ked si poserieš trencle


44.
označiť príspevok

havran
   17. 6. 2019, 13:12 avatar
Lemmy - zájdi si niekde na geriatriu a tam môžeš ňuchať do vôle. Ja tvoj problém asi nevyriešim.


45.
označiť príspevok

the X žena
   17. 6. 2019, 13:13 avatar
44. havran, tuším sa uz začína prejavovat to tvoje OCD  


47.
označiť príspevok

havran
   17. 6. 2019, 13:16 avatar
the X- porozprávaj, čo ešte tušíš? Ja ti potom poiem čo na rozdiel od teba viem.


48.
označiť príspevok

the X žena
   17. 6. 2019, 13:22 avatar
47. uz si sa predviedol "čo vieš" vela kecov o ničom


49.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   17. 6. 2019, 13:25 avatar
Kolko krat ti mam hovorit zbal sa a tahaj dopce demonizovat ty slovensky narod urcite nebudes


46.
označiť príspevok

havran
   17. 6. 2019, 13:15 avatar
Je to pre the X, ale pokojne tam choďte obaja.


33.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 12:35 avatar
Nie. Len poukazujem na absurdnosti.


63.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2019, 09:42 avatar
teoma - dedka si z neho urobil ty, to je tvoje a to si nechaj.
V lone otca je otec ježiša krista, ktorý o ňom priniesol zvesť, teda ortec vydáva svedectvo o svojom synovi.
Ja som bol presvedčený o tom, že nie je a namám k tomu čo dodať,snáď len tolko, že ak pritýchto debatách ide o spasenie, čo by malo byť najdôležitejšie, potom hľadajme toho, kto nás vôbec môže spasiť anesnažme sa urobiť z neho niečo čo alebo niekoho na taký spôsob, aby sme si to spasenie čo najviac zabezpečli. Ak teda podotýam ešte raz, že sme na spasenie uverili. Ale viacej študujme a hľadajme, ako sa my sami máme na toto spasenie pripraviť, lebo ide o nás a o naše hriechy.

Statút ježiša bol stanovený dávno pred tým, než tento svet existoval a nechápem, ako chce na tom niečo meniť lôovek, čo sa sotva dožije storikov.


35.
označiť príspevok

Astax1 muž
   17. 6. 2019, 12:42 avatar
Nikdy v histórii ľudstva nebolo toľko zmätku, toľko rôznych interpretácii, názorov, vier, ako je tomu dnes. Každý s istotou prehľasuje že má pravdu, že dostal "zjavenie", bez toho, aby mal záruku pravdy. Záruka pravdy sa nenachádza v litere, lebo mnohí čítajú, a nerozumejú tomu, čo čítajú. Sk 8, 30-31. Pre takýchto ľudí sa zárukou stáva ich rozum, na ktorom postavili svoju vieru. Sú presvedčení o tom, že ak existuje pravda, oni ju vlastnia, pretože ich rozum im káže tak hovoriť. A preto sa v súčasnom svete stretávajú mnohé proti-názory, pretože každý je presvedčení o svojej neomylnosti. Ale kde je záruka?

Sú aj takí, ktorí prijímajú a zas tie isté názory odmietajú tak často, že sa sami v tom strácajú. Nie je sa ani čomu diviť, keď sa tak ľahko dajú ovplyvňovať rôznymi stranami. Ale Kristov duch je stály, tak ako je Boh stály. Vždy tu boli a ešte budú ľudia, ktorí budú chcieť diktovať ako sa má Cirkev správať a čo učiť, alebo zas takí čo, budú hovoriť proti nej. Nie je dôvod na znepokojovanie sa, lebo to nie je pre nás žiadna novota. No my pevne stojíme v pravde, ktorú aj žijeme a zveľadujeme. Kto to môže pochopiť, nech pochopí.


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 6. 2019, 21:54 avatar
35,.....v niečom máš pravdu. Ten náboženský zmätok je tu naozaj. Ale niet sa čomu čudovať, lebo to Ježiš a iní predpovedali.
Tiež Ježiš vedel že sú rôzne interpretácie Božieho slova, ved aj židia sa na tom potkli. Ale nepovedal on: "OK,....nezavrhnem vás ako národ, ani nezničím toto sväté mesto a chrám,.....ved pravda ako taká sa nedá spoznať,".
Ježiš vedel, že pravda je poznateľná a nevyhnutná pre spásu. Aj preto varoval učeníkov, že "nesmieme učiť ľudské náuky, lebo naše uctievanie by bolo márne". Mat.15,3-7. A Pavol varoval aj pred zničujúcou filozofiou. Kol.2,8.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale Astax,....ty si sa tiež pripojil k nám. Najprv hovoríš o "zmätku", a potom to priklincuješ slovami v závere: "No my pevne stojíme v pravde, ktorú aj žijeme a zveľadujeme. Kto to môže pochopiť, nech pochopí."
Mám proti tebe len to,....že RKC nestojí v pravde,....nedáva dobrý príklad, ....a neučí svoje ovečky,....ale "pastieri pasú iba sami seba"! Kto to môže pochopiť, nech pochopí.


55.
označiť príspevok

Astax1 muž
   17. 6. 2019, 23:06 avatar
Cirkev Kristova, ktorá bola založená z jeho prebodnutého boku na kríži, a ktorú Kristus zveril Petrovi a jeho nástupcom slovami "Pas moje ovce!" a "Tebe dám kľúče od nebeského kráľovsta" vždy vydávala svedectvo pravde, lebo nik nemôže byť v pravde, ak nie je zjednotený s touto Cirkvou. Ako možno mať iba "jedného Pána a jednu vieru". Ef 4, 4-6 a Táto viera, ktorá bola daná apoštolom prešla neporušeným odovzdávaním až k nám, a my túto vieru vyznávame a ohľasujeme. Kristus vo svojej veľkňazskej modlitbe prosí za tých, ktorí uveria skrze hlásanie apoštolov, aby ostali v pravde. Takto prosí za Cirkev ten, u ktorého je chcieť, môcť a dodáva, že "pekelné brány ju nepremôžu". Apoštol Ján si vedomí tohto prisľúbenia môže prehlásiť "Pravda, ktorá v nás zostáva a bude s nami naveky." 2 Jn 1, 2 Vskutku pod inšpiráciou Ducha farizej Gamaliel povedal: "Ak je tento zámer alebo toto dielo od ľudí, rozpadne sa, ale ak je od Boha, nebudete ich môcť rozvrátiť. Aby ste sa neocitli v boji proti Bohu!" Sk 5, 38-39. A my vieme a môžme podať svedectvo, že skutočne nik nedokázal rozvrátiť Cirkev od jej založenia až do teraz, a ani nerozvráti. Boli takí, ktorí z nás vyšli a začali konať svoje ľudské dielo, ale ono nemalo základ v Bohu, lež v človeku, a preto sa rozpadlo. Tak bolo aj napísané: "Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Lebo keby boli z nás boli by zostali s nami. No malo sa ukázať že tí všetci nie sú z nás." 1 Jn 2, 19.
V dejinách Cirkvi a aj v súčasnosti sú takí, ktorí sa ocitajú na druhej strane, v boji proti Bohu, no myslia si, že robia službu Bohu.

A nakoniec nás Kristus varuje, že pred jeho druhým príchodom sa zmätok ešte zväčší. Vystúpia mnohí, zo svojou "pravdou", so svojím "pravým náboženstvom", so svojími novotami, ktoré budú prehlasovať za pravdivé a Bohom zjavené. A budú zvádzať nevedomých ľudí na svoju a aj na ich záhubu.
"Keby vám vtedy niekto povedal: "Hľa, tu je Mesiáš" alebo: "Tamto je," neverte. Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených. Hľa, hovorím vám to vopred. Keby vám teda povedali: "Hľa, je na púšti," nevychádzajte; "Hľa, skrýva sa v dome," neverte." Mt 24, 23-26

Čo teda môžme povedať o tých, ktorí prichádzajú vo svojom mene a hlásajú falošného Krista?
Spása je v pravde, a táto pravda je neporušene uchovávaná, zveľadovaná, vyučovaná a vyznávaná v plnosti, len v Katolíckej Apoštolskej Cirkvi!


58.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   18. 6. 2019, 08:56 avatar
Čo všetko dokážu ľudia vyčarovať z Ježišových slov... Ja v jeho slovách adresovaných Petrovi, čuduj sa svete, vôbec nikde nevidím, žeby Peter mal mať nejakých nástupcov a už vôbec nie že to budú rímski biskupi...A to čítam zväčša katolícky preklad...
Súhlasí t-e-ó-m-a


64.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 6. 2019, 11:34 avatar
Keď aj čítaš Sväté Písmo, hoci aj katolícky preklad, vždy uvažuješ v tendenciách svojej doby a istej zaujatosti, ktorá má základ v tvojom presvedčení. T.j. vo Sv.Písme vidíš a rozumieš iba tomu, k čomu si naklonený. Sväté Písmo bolo kanonizované v čase, keď pravda o Petrovom primáte bola už všeobecne prijimaná vtedajšou Cirkvou. Svedčia o tom rôzne skutočnosti, napríklad aj výpovede apoštolských otcov, ktorí hovoria, že "primát bol prepožičaný Petrovi" Sv.Irenej
Vyplýva to aj zo samotného charakteru Cirkvi, ktorá zjednocuje veriacich v rovnakej viere, pod jedným pastierom. Takáto jednota by ale nebola možná bez hlavy. Hoci by aj niektorí namietali, že netreba ľudského zástupcu, keď hlavou je Kristus, predsa treba povedať, že samotná prirodzenosť človeka si vyžaduje aj viditeľného zástupcu. No zriadenie v Katolíckej Cirkvi nie je diktátorskeho charakteru, kde by mal pápež nad Cirkvou absolútnu moc. Veď je to kolégium biskupov, ktoré sa spolupodieľa na vedení Cirkvi. A všetky pravdy, ktoré vyučuje Cirkev musia mať pôvod v zjavení.

Je trúfalosťou v tejto dobe spochybňovať zriadenie Cirkvi a slová, ktorými sa dokazuje toto zriadenie, bez toho, aby sme poznali všetky dobové skutočnosti. Veď skôr ako bolo napísane Písmo sa viera a obyčaje veriacich udržiavali v živej tradícii a samotná tradícia dala možnosť kanonizovania Sv.Písma. Súčasná doba prináša trend spochybňovania a relativizmu aj toho, čo bolo platné a ustanovené dávno predtým.


67.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   18. 6. 2019, 12:12 avatar
Ja sa usilujem byť Ježišovým učeníkom, preto ma zaujíma len to čo vyplýva z jeho slov. A ak tvrdíte, že v zmienených slovách, ktoré povedal Ježiš Petrovi je akési jasné vyznanie, že cirkev rímsko-katolícka je Kristovou Cirkvou a rímski biskupi budú pokračovateľmi Petra, tak to len vkladáte do biblického textu niečo čo tam vôbec nie je. Ježiš proste povedal, že založí zhromaždenie ktoré nepremôžu ani brány smrti. Nič viac, nič menej. Je len vašou špekuláciou, že tým mal na mysli hierarchizovanú inštitúciu na čele s pápežom. Pán Ježiš povedal, kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v jeho mene, tam je on medzi nimi. Toto vy nerešpektujete...
Súhlasí t-e-ó-m-a


72.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 6. 2019, 19:11 avatar
Snažíš sa byť Ježišovým učeníkom, ale nie podľa Krista ale podľa seba. Kristus nepovedal, že jeho nasledovníci sa nimi stanú na základe čítania litery, ktorá bude spísaná v knihách, inak by sa musel zaručiť, že každý bude chápať rovnako zmysel slov obsiahnutých vo Sv.Písme, a tak normovať svoj akt viery. Pretože tento výklad by sa prirodzene menil pri premenách času a kultúr, a tak by "nasledovníci" Krista, ktorí by čerpali z toho istého prameňa zakaždým vyznávali inú vieru. Toto by ale nemohlo byť znakom Kristových učeníkov, pretože Kristus je nemenný, a preto aj zjevenie je nemenné. Namiesto toho Kristus ustanovuje nie akési neviditeľné spoločenstvo ale viditeľnú Cirkev, aby bola ona "stĺpom a oporou pravdy" 1 Tim 3, 15 a na inom mieste hovorí "Kto vás počúva, mňa počúva". Tieto slová adresuje apoštolom, ktorí sú poslaní hlásať pravdu, ktorú od neho prijali. Ak by sa mal každý stať Kristovým učeníkom, tak ako si to predstavuješ ty, nebolo by treba ani apoštolov, ani učiteľov, ani vykladačov. Pretože všetko čo by bolo potrebné, by veriaci s istotou nachádzali vo Sv.Písme. No my predsa vieme, že mnohí ľudia čítajú to isté Sväté Písmo a predsa v ňom nachádzajú niečo iné. Môžu sa takto prejavovať učeníci pravdy?

Katolícka Cirkev je nositeľkou apoštolskej tradície a skúsenosti. Najskôr bola tradícia a potom Sväté Písmo, a preto si ani jedno ani druhé nemôže odporovať. Ako môže niekto povedať, že zo Sv.Písma nevyplýva primát Petra, ak tento primát bol zjavný ešte pred kanonizovaním Sv.Písma? Kto má potom pravdu? Ten ktorý žil s učiteľom, a neskôr spísal všetko čo bolo nevyhnutné, alebo ten ktorý prichádza omnoho neskôr a nesúhlasí s obyčajou toho, ktorý žil s učiteľom, no predsa čerpá z toho čo daný človek spísal?

Sväté knihy často hlásajú, že Cirkev je telo. „Kristus," tak hovorí Apoštol, „je hlavou tela, Cirkvi" (Kol 1, 18). No ak je Cirkev telom, je potrebné, aby toto telo - podľa slov svätého Pavla - bolo jedno a nerozdelené: „mnohí sme jedno telo v Kristovi" (Rim 12, 5). Ale musí byť nielen jedno a nerozdelené, lež aj čímsi hmatateľným a viditeľným.
„Veď my všetci," hovorí Apoštol, „či židia alebo Gréci, či otroci alebo slo­bodní, boli sme v jednom Duchu pokrstení v jedno telo" (1 Kor 12,13). Ako teda v ozajstnom zhromaždení veriacich je iba jedno telo, jeden Duch, jeden Pán a jeden krst, (ak možno mať iba jednu vieru. A tak, kto nechce poslúchať Cirkev, treba ho podľa príkladu Pánovho pokladať za pohana a verejného hriešnika (Mt 18, 17). Preto tí, ktorí majú inú vieru, alebo sa spravujú inou vrchnosťou, nemôžu žiť v jednote takéhoto tela, a preto ani v jeho Božom Duchu.

Ak by to bolo také jednoduché ako na konci píšeš. Povedz mi, prečo sa učeníci dostali do sporu a "nie malej hádky" ohľadom obriezky pohanov? Prečo azda spolu nedostali akési, podľa teba, mystické vedenie ale museli ísť s touto spornou otázkou k starším do Jeruzalema? A predsa dokonci aj tí, čo boli v Jeruzaleme sa pohádali na tom istom predmete veci. Musel zasiahnuť až Peter, a na konci snemu sa píše: "Duch Svätý a my sme usúdili". Žiadna neviditeľná cirkev, ako si ju ty predstavuješ nemôže existovať, preto Kristus povedal "Kto vás počúva, mňa počúva".


247.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   18. 6. 2019, 23:15 avatar
72

Lenže o Písme sa aspon Ježiš zmienil ako o niečom čím sa má dokazovať Biblická pravda, kým pri dokazovaní Biblickej pravdy sa nikdy neopieral o tradíciu. Hovoril : "je napísane" a nie že "je tradované".

Apoštoli tu boli preto aby rozšírili krestanstvo do sveta a ustanovili štruktúru Cirkvi + podali výklad Písma. Písmo je nemenné narozdiel od tradície, ktorá sa mení a transformuje z generácie na generáciu.

"Pretože všetko čo by bolo potrebné, by veriaci s istotou nachádzali vo Sv.Písme. No my predsa vieme, že mnohí ľudia čítajú to isté Sväté Písmo a predsa v ňom nachádzajú niečo iné. Môžu sa takto prejavovať učeníci pravdy?"

Pokial človek číta Písmo tak ako je napísané, a nie tak ako chce aby bolo napísané, tak pochopí pravdu v nom obsiahnutú. Písmo píše jasne, napríklad ked čítam o tom ako Boh neznásal modly a desiatky krát sa o nich spomenul v negatívnom sloa zmysle, je pre nestranného čitateľa jasné, že nemá zmysel stavať modly v kostoloch a pri pohlade na ne sa modliť k Bohu, a odobrobvať si to tým, že ja predsa nemyslím pri pohlade na modlu na modlu ale na Boha. Nestranný užívatel neovplyvnený cirkevnými inštitúciami a s nestranným pohladom bez zaujatosti nájde v Písme pravdu.


255.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   19. 6. 2019, 01:01 avatar
72

"Sväté knihy často hlásajú, že Cirkev je telo. „Kristus," tak hovorí Apoštol, „je hlavou tela, Cirkvi" (Kol 1, 18). No ak je Cirkev telom, je potrebné, aby toto telo - podľa slov svätého Pavla - bolo jedno a nerozdelené: „mnohí sme jedno telo v Kristovi" (Rim 12, 5). Ale musí byť nielen jedno a nerozdelené, lež aj čímsi hmatateľným a viditeľným.
„Veď my všetci," hovorí Apoštol, „či židia alebo Gréci, či otroci alebo slo­bodní, boli sme v jednom Duchu pokrstení v jedno telo" (1 Kor 12,13). Ako teda v ozajstnom zhromaždení veriacich je iba jedno telo, jeden Duch, jeden Pán a jeden krst, (ak možno mať iba jednu vieru."

Ak by bola potrebná len jedna univerzálna cirkev, apoštoli by v rannom krestanstve nezaložili rozne cirkvi ale založili by len jednu cirkev. Pravda je však taká, že univerzálna dominantnosť katolíckej cirkvi sa začala až po Nicejskom koncile v roku 325. Jedno telo v Kristovi znamená že máme mať všetci rovnaké učenie, vyznávať jedného Boha.

"Ako môže niekto povedať, že zo Sv.Písma nevyplýva primát Petra, ak tento primát bol zjavný ešte pred kanonizovaním Sv.Písma?"

UKáž to v Písme.

"Ten ktorý žil s učiteľom, a neskôr spísal všetko čo bolo nevyhnutné, alebo ten ktorý prichádza omnoho neskôr a nesúhlasí s obyčajou toho, ktorý žil s učiteľom, no predsa čerpá z toho čo daný človek spísal?"

Koho máš na mysli ? kto žil s Petrom a spísal to čo učil ?


436.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 6. 2019, 14:45 avatar
Ježiš Kristus vychádzal zo židovskej tradície. Sám zachovával zvyky a obyčaje otcov. Ako dvanásť ročný putoval do Jeruzalema, na sviatok stánkov zjavuje apoštolom svoje božstvo, na sviatok paschy prechádza zo smrti do života. Tradícia v plnom zmysle nie je teda ani výlučne odovzdávanie Božieho slova vo Svätom písme, ani odovzdávanie písomne nezachytených právd a praktík, ale tradíciou sa rozumie všetko, čo Cirkev sama v milosti Božej je, všetko, čo verí. Základ tradície bol položený v prvej „apoštolskej kázni" pracirkvi. Veriace spoločenstvo však svoju vieru vyjadruje aj písomne, a toto písomné vyjadrenie odovzdáva ďalej. Tradície vonkajšieho druhu, zvyklosti v pôstoch, kajúcna disciplína, obrady atď. môžu byť z diskusie úplne vylúčené, pretože pre život viery nemajú bezprostredný význam. Reč je len o tých tradíciách viery, ktoré - kedže sú apoštolského pôvodu - v nepretržitej následností Cirkev prijala a dotýkajú sa viery a mravov. Tieto tradície môžu byť zachytené aj písomne, môžu byť však aj nenapísané, lebo Radostná zvesť vždy prevyšuje, napísané slovo. Písmo samo je súčasťou tradície.

Sväté Písmo kanonizovala Katolícka Cirkev. Rozhodnutie o tom, ktoré knihy sa majú zaradiť do Biblie a ktoré nie, urobila Katolícka cirkev na konciloch v Hippo (393) a v Kartágu (397 a 419). Tieto rozhodnutia neskôr schválili a slávnostne vyhlásili ekumenické koncily v Nicei (787), Florencii (1440) a Tridente (1525-1546). Samo stanovenie, ktoré knihy sú od Boha vnuknuté, je možné iba na základe živej Tradície, veď nijaká kniha sama v sebe bezprostredne nenesie znaky Božieho vnuknutia. Predovšetkým však sám obsah Svätého písma, potrebuje, normu pre výklad a pre stále novú aktualizáciu. Inak by totiž napísané slovo buď bolo ponechané slobodnému vysvetľovaniu jednotlivca, a tento výklad by sa pri premenách času a chápania, stále menil, alebo by sa Boh musel zaručiť, že každý jednotlivý veriaci bude pri rozvíjaní a aktualizovaní obsahov Písma stále chápať správny zmysel Božieho slova, a tak skutočne podľa, neho normovať svoj akt viery. Boh takúto záruku jednotlivcovi nedal. A tak sa Cirkev oproti reformovaným cirkvám stále pridržiavala, toho, že iba litera Svätého písma sama osebe nemôže byť výlučnou normou viery.


496.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   20. 6. 2019, 08:57 avatar
436
466

Založím pravdepodobne tento týžden diskusiu v kategorii "náboženstvo" a tam sa podrobne vyjadrím k týmto tvojim argumentom.


466.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 6. 2019, 16:32 avatar
"Apoštoli tu boli preto aby rozšírili krestanstvo do sveta a ustanovili štruktúru Cirkvi + podali výklad Písma"

To je správne. Ale táto služba a úrad v Cirkvi nezanikli smrťou apoštolov. Oni vymenovali svojich nástupcov. Títo prijímali dar Ducha Svätého prostredníctvom "vkladania rúk", a tak boli povolaní do služby. "V antiochijskej cirkvi boli prorokmi a učiteľmi Barnabáš, Simeon, ktorého volali Niger, Lucius z Cyrény, Manaen, ktorý bol vychovaný s tetrarchom Herodesom, a Šavol." Sk 13, 1
Taktiež im a ich nástucom pripadla služba ohlasovania viery, vysvetľovania Sv.Písma atď. "A v Cirkvi Boh niektorých ustanovil po prvé za apoštolov, po druhé za prorokov, po tretie za učiteľov, potom sú zázraky, ďalej dary uzdravovať, pomáhať, viesť, dar rozličných jazykov." 1 Kor 12, 28 Cirkev má teda vyditeľnú štruktúru.

"Písmo je nemenné", no existuje pokrok v chápaní tradovaných slov a vecí. Napríklad už v prvotnej Cirkvi sa opustilo od nejakych obyčajov, ktoré sa týkali židovskej viery, a kresťania už neboli ďalej povinní tieto obyčaje zachovávať. Tradícia sa môže meniť, ale iba tradícia vonkajšieho druhu (obrady, pôsty atď), pričom vieroučná tradícia sa nikdy nemôže meniť a ani sa nemení.

"Pokial človek číta Písmo tak ako je napísané, a nie tak ako chce aby bolo napísané, tak pochopí pravdu v nom obsiahnutú."
Ako som napísal vyššie, Písmo si vyžaduje normu pre výklad. Pretože Boh vo Svätom písme prehovoril prostredníctvom ľudí a ľudským spôsobom, vysvetľovateľ Svätého písma musí pozorne skúmať, čo vlastne mali svätopisci v úmysle vyjadriť a čo Boh uznal za dobré zjaviť ich slovami; len tak môže dobre pochopiť, čo nám Boh chcel povedať. Aby sme zistili úmysel svätopisca, treba si okrem iného všímať aj literárne druhy, lebo z istého hľadiska iným spôsobom sa pravda podáva a vyjadruje v historických textoch a ináč v prorockých alebo básnických textoch alebo v iných formách literárneho prejavu. Vysvetľovateľ musí hľadať zmysel, ktorý svätopisec chcel vyjadriť v daných okolnostiach, a to podľa podmienok svojej doby a kultúr)', a ktorý aj skutočne vyjadril pomocou vtedy používaných literárnych druhov. Na správne pochopenie toho, čo posvätný autor chcel povedať tým, čo napísal, treba totiž venovať náležitú pozornosť jednak zvyčajným vtedajším spôsobom myslenia, vyjadrovania sa a rozprávania, ktoré boli v dobe svätopisca bežné, a jednak spôsobom, ktoré sa v tom čase používali vo vzájomných ľudských stykoch. Keďže však Sväté písmo treba čítať a vysvetľovať v tom istom duchu, v ktorom bolo napísané, ak sa má zistiť pravý zmysel posvätných textov, nemenšiu pozornosť treba venovať i obsahu a jednote celého Písma a brať zreteľ na živú Tradíciu celej Cirkvi a na analógiu viery. Navyše Božie slovo vo Svätom Písme je zverené Cirkvi, ktorá pomocou autentického magistéria vysvetľuje zmysel Písma, a robí to s pomocou prisľúbeného Ducha Svätého predovšetkým vo svojom ohlasovaní viery. Magistérium. nie je normou pre Písmo, ale normou pre
chápanie Písma jednotlivcom v Cirkvi.

Tvoj model chápania Písma nemôže fungovať, a my vieme prečo je to tak. Hovorí nám to aj skúsenosť, veď predsa aj tu na tomto fóre nájdeme takých, ktorí nemajú nič spoločné s Katolíckou Cirkvou (napr. Veľký Kocúr), a predsa chápu inak zmysel Písma ako ty, alebo napríklad elemír. No v spoločenstve Cirkvi nemôže existovať viac vier, iba jedna pravá, a tak akási duchovná neviditeľná cirkev, nemôže existovať.

"Ak by bola potrebná len jedna univerzálna cirkev, apoštoli by v rannom krestanstve nezaložili rozne cirkvi ale založili by len jednu cirkev." Apoštoli zakladli rôzne cirkvi, no v súčasnom chápaní Písma to boli skôr diecézy. Ak by si sa chceli striktne pridržiavať danej formulácie, tak môžme povedať, že aj Katolícka Cirkev nie je jednou cirkvou ale spoločenstvom mnohých cirkví. Katolícka cirkev je tvorená cirkvami sui iuris. Aktuálne je to 24 cirkví sui iuris – 23 východných (východné katolícke cirkvi) a jedna západná (tzv. latinská cirkev). Preto aj Katolícka znamená Všeobecná. Spoločným znakom týchto cirkví je jednotná viera, v spojení s rímskym biskupom. Táto pravda, bola prítomná už v prvotnej Cirkvi. Sv.Irenej 130-202 v diele Proti Herézam napísal: "Podanie apoštolské je zjavné na celom svete. Stačí ho pozorovať v každej cirkvi tomu, kto chce poznať pravdu... My môžeme vymenovať biskupov, ktorých ustanovili apoštoli, ale aj ich nástupcov až po nás... Ale keďže by dlho trvalo vymenovať nástupcov apoštolov po všetkých cirkvách, budeme sa zaoberať len tou najväčšou a najstaršou, ktorú všetci poznajú, čiže cirkvou založenou a zriadenou v Ríme dvomi veľkými slávnymi apoštolmi Petrom a Pavlom. Ukážeme, že podanie, ktoré ona má od apoštolov a vieru, ktorú ohlasovala ľuďom, prešli až k nám pravidelným nástupníctvom biskupov... Lebo s touto cirkvou pre jej vyššiu prednosť sa má zhodovať každá cirkev, čiže veriaci v celom svete... Toto sú dôkazy, že sme v pravde....“

"UKáž to v Písme."
Pán povedal iba Petrovi: „Pas moje ovce!" (Jn 21, 17) „Moje", povedal, a to všeobecne, a nie jednotlivo, tieto alebo tamtie. To sa chápe tak, že mu zveril všetky. Keď teda Gréci alebo iní hovoria, že oni neboli zverení Petrovi a jeho nástupcom, musia priznať, že nie sú z oviec Kristových, keďže Pán u Jána povedal: Je len „jedno stádo a jeden pastier" (Jn 10, 16). Peter dostáva najvyššiu autoritu v Cirkvi, keď mu Pán hovorí: „Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi." Mt 16, 19 Kľúče sú znakom najvyššej autority. "Nebeské kráľovstvo" tu znamená Cirkev, preto sa Kristus modlil za Petrovu vieru, aby nezakolísala. Lk 22, 32. Pán prisľubuje aj pomoc Ducha Svätého, ktorý ostane s Cirkvou až naveky, preto ju pekelné brány nepremôžu. Moc zviazať a rozviazať odstávajú aj apoštoli, ak sú zjednotení s Petrom. Peter si vedomý svojho úradu, ho aj vykonáva, ale nie diktátorsky, ale ako prvý medzi bratmi t.j. ako rímsky biskup. Je to zrejmé zo Svätého Písma, keď je Peter zakaždým menovaný ako prvý z apoštolov, hoci jeho meno nebolo prvé podľa abecedy, Peter nebol ani prvý z apoštolov, ktorí prišli za Kristom. On riadil voľbu Judášovho nástupcu, vyniesol rozsudok nad Ananiášom a Zafirou, otvoril cirkev pre pohanov, keď dal pokrstiť Kornélia bez obriezky, a na zasadaní cirkevného zboru v Jeruzaleme, ktorí historici pokladajú za prvý cirkevný snem, (v roku 49 alebo 50) presadil nepovinnosť obriezky pre kresťanov, ktorí pochádzali z nežidovstva.

"Koho máš na mysli ? kto žil s Petrom a spísal to čo učil ?"
Nejde tu o konkrétnu postavu. Učiteľ nie je Peter ale Kristus. A ten čo žil s Kristom je Cirkev, ktorá vieru od Krista prijala, v tradícii uchovávala, zveľadovala, určila kanón. A svojou neporaziteľnosťou, podľa slov Gamaliela, dokázala, že toto dielo je od Boha. Ten čo prichádza omnoho neskôr sú tí, ktorí popierajú pravdu, ktorú Cirkev učí dve tisíc ročia, prichádzajú s "falošným Kristom", a pritom čerpajú z toho istého prameňa, ktorý ustanovila tá Cirkev, proti ktorej bojujú.


491.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 6. 2019, 07:42 avatar
Neviem, čo tu splietaš, aké koše, ježiš povdal jasne, čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého a učiteľské ústavy cirkvi sú len n a to, aby dokazovali, že to, čo vymysleli mimo evanjelia, je pravda.
Ale úplne zbytočná a na 80% naozaj od satana a uloha apoštolov nikdy nebola, že doplňať niečo do evanjelia, ale správne vykladať evanjelium, ktoré tu zanechal ježiš. Toto vám musí stačiť, ostatné je pre vás tvrddý pokrm.
Ježiš povdal petrovi: Ty si skala a na nej založím cirkev, teda jediný zodpovedný a žiadne koncily a zhromaždenie, lebo tam sa hlasovaním môže zbaviť zodpovednosti tým, že sa schová za dav,
Pochop konečne, že evanjelium stačí a všetko ostatné je od toho druhého, a veď si to preber jedno za druhým.


492.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 07:49 avatar
491 Elemír "evanjelium, ktoré tu zanechal ježiš" - Ježiš Kristus priniesol sám seba ako Dobrú Zvesť. On nepriniesol to, čo evanjelisti napísali a čo koncil biskupov schválil. On prišiel a porazil smrť. A vykonal toho toľko, že všetky knihy sveta by nestačili, keby sa to malo všetko popísať.

Evanjelium = Dobrá zvesť pre ľudstvo. Nie písmenká v knižke.
Sorry.


493.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 08:13 avatar
Evanjelia sú teda falzifikáty, ak Ježiš nepriniesol to čo je v nich?


495.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 6. 2019, 08:53 avatar
493. To netvrdím. Evanjeliá sú špeciálne knihy, v ktorých je vybrané zo života Ježiša Krista to, čo v nich má byť za konkrétnym účelom.

To však neznamená, že tam je spísané úplne všetko, čo súvisí s ježišom Kristom a všetko ostatné je od diabla.


61.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2019, 09:11 avatar
Astax, falošného krista hlása práve kaolícka cikev, lebo tvrdí, že ježiš je boh, ale v evanjeliu to nie je. A to je jedna vec: potom dogmy, učenia svätých otcov a nedávno aj františek, že boh nemôže byť taký zlý, aby nás uviedol do pokušenia. Boh je v prvom rade spravodlivý a milosrdný a spravodlivosť, to je byť dobrý na dobrých a zlý na zlých. Ale práve veiací mu tomto podkopávajú jeho autoritu a násile sveta a nevinne preliata krv sa nezmenšujú. A toto je memento zodpovednosti pre mňa a aj pre teba.
Stavitelia chrámu sv. petra v ríme určili, nevedomky, že František je posledný pápež. To je krutý fakt, s ktorým katolícka cirkev nepohne, pretože nedikáže vyhádzať z cierkvi všetky dogmy, učenia svätých otcov a čo ja viem čo ešte, Nedokáže očistiť cirkev tak, aby premohla satana a naplnila proroctvo, ktoré vyslovil boh pri vyhnaní z raja?
Toto nikdy neurobíte, lebo ste pod tridentským prekliatím a robíte všetko naopak, ako je napísané v evanjeliu.
Ak by všetky cirkvi sveta vyhodili všetko, čo je mimo evanjelia, zrazu by sme zistili, že sme všetci jedna a čistá ježišova cirkev. Lenže tu je niekto, kto to nedovolí, aby sa to stalo, lebo to by bola jeho smrť.
Lebo tu možno ani nejda tak o pravdu ako o naše spasenie. Lebo pravda je v tom, kto má tu moc, nás spasiť.
Učenia svätých otcov, dogmy, slebo prekliatie z tridentského koncilu, ktoré tak zúrivo ochraňujete ????? a To si myslíte, ž toto sa ježišovi páči ???

Ja verím, že jediný človek na zemi, ktorý tu kedy bol je ježiš spasiteľ s jeho čistým evanjeliom.
Prečo neurobíte prvý krok a nedáte príklad všetkým ostatným cirkvám ????


65.
označiť príspevok

Astax1 muž
   18. 6. 2019, 11:43 avatar
Choď elemír a založ si svoju cirkev, ak si myslíš, že poznanie ktoré máš je od Boha. A čas ti ukáže, či to tak je alebo nie.
Ale vyvaruj sa tvrdenia, že si katolík, pretože stojíš v opozícii voči Katolíckej Cirkvi, a preto sa nemôžeš nazývať katolíkom.
Súhlasí -era-, t-e-ó-m-a


66.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   18. 6. 2019, 12:07 avatar
astax....na pravde môže byť len ten, kto ma skúsenosť s D.S....je pokrstený D.S.....hovorí v jazykoch....Hovori o potrebe znovuzrodenia......a to ako vidím nehovorí nikto, a pritom je to tak dôležité......tvoja viera stoj akurát na Petrovi.....ktorreho mimochodomJ Ježiš počastoval ....satanom......Všetci sa máme stať tými Petrami....vsetci tak ako on mal skusennost s Ježišom.....inač sa budeš plantať vo vlastnej pravde......RKC urobila viac skody ako si myslíš.....Konštantín, to snad myslej aj dobre....ale spojil pohanstvo s kresťanstvom.......a zničil skutočne krestanstvo....a stalo sa z neho štátne náboženstvo.......


68.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 6. 2019, 16:06 avatar
Astax , mne nejde o mič iné, len aby veriaci zbytočne neriskovali svoje spasenie, lebo ja si myslím, že n ezáleží, čí a aký si katolík, katolícka viera vôbec nemá patent na spasenie a čím skorej si to všetci uvedomia, tým je naša zácheana bližšie.
Jediný patent na spasenie je jezis krisrus a jeho evanjelium a mohol by som aj traz napísať, že toto je ta pravda, ktorú hľadáme, ale satan bude vždy robiuť všetko preto, aby oklamal aj tých njsvätejších, lebo ak oklame ich, oni nevedemky oklamú všetkých, lebo sa nespolahli na svoj rozum, na evanjelium. čisté evanjelium a nič viac.
Tridentský koncil je maturita všetkých veriacich, ktorý si vybrú dobré veci podľa evanjelia a ničoho iného alebo ktorý si vyberú katolícku cirkev, len preto, že sa im nechce čítať evanjelium.
Myslíš, že by satan nebol rohoto schopný ??????
Tí, čo zostali pod kliatbou tridentského koncilu robia všetko naopak a vôbec si to neuvedomumuju,Ignorujú fatimu, dechtice, zakazujú mavštevovať hriešnikov a hriešne miesta a ak sa toho niekto dopustí, toho vyhodia z cirkvi ???
Najbilžší priateľ krista je exorcista, tam nemôže byť pochýb, al naopak, zlý duch sa cíti velmi zle pri svato duchu, ktorý je v exorcistovi a zúrivo ich odháňajú os seba.
Astax, nemôžeš obhájiť prekliatie na cirkvi, o je napísané, ako hooí ježiš - napísané je ...
Cirkev vyhlasuje svätých, ale ako ak je pod prekliatím, svätý je m ožno len ten, ktorý zúrivo bojuje proti zlu a ide dopredu a nevšíma si, že jeho neprajníci padajú za nám ako podťaté stromy, veď kedy sa komu stalo niečo takéto, čo bol pod tridentským prekliatím.
Veď všetci popd kliatbou sa modli, praktizujú vieru, všetko funguje ako po másle, 120% istota, že budú spasení a preto aj neustále prnasledujú svätých a vyhrážajú sa im, exkomunikujú z cirkve, nedovolia im slúžiť omše am čo ja viem ešte všeličo, je to proste hrozné a to všetkjo na základe, že oni majú istotu svätosti,.
Astax a všetci tebe podobní, čítajte evanjelium a porovnávajte s tým čo je cirkev, pochopte aká situácia bola v stredoveku, ma nemôžeme zastať pered 500 rokmi a ni na to nemeniť, lebo takto si to vymyslel satan a tn nedovilí na tom nič meniť, lebo má v cirkvi takú moc , ktorú zatiaľ z vedenia cirkvi nik neprekonal a asi ani neprekoná, lebo nevedia rozlíšiť ani pri tých najjednoduchších veciach, ťo je kristove a čo satanove.
A pre toto je katolícka cirkev nenávidená a nepriťahuje na seba neveriacích, aby im duch svätý otvoril novú dimenziu svetov a aby nemohli byť spasení.
Za toto všetko musí tiež niekto niesť zodpovednosť.

Boh nie je idot, že miu cirkev prikáže modly ,dogmy a učenia svätých otcov. Boh nám dal cez ježiša evanjelium a povedal, že na spasenie nám to musí stačiť, ježiš nám zoslal ducha pravdy a cirkev nič, No samozrejme, ako by aj mohla, ak je pod prekliatím na čo si satan dávy výsostný pozor a nemnechá si to vytrhnúť z rúk.
Ježiš založil svoju cirkev na jednej osobe petra apoštola a po nom každý pápež je zodpúopvedný sám za seba a za cirkev, žiadne radyy komcila a zjhromaždenia, lebo to by sa každý vyhovoriil na zhromaždenie viacerý.
len a len pápež je zodpovedný, žiadne výhovorky, ty si skala a na tzebe postavím cirkev.


69.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 6. 2019, 16:21 avatar
68 Elemír, nesúhlasím s tebou. Nevadí, však?


70.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 16:28 avatar
elimír , máš toho teraz dosť,
Ale prišiel si na dosť podstatnú vec ,,
A to vidno na tvojich prispevkoch,,


71.
označiť príspevok

djjaro muž
   18. 6. 2019, 16:35 avatar
A dúfam ze všetci veriaci prídu na to čo tá cirkev vlastne znamena v duchovnom význame,,držím palce''


258.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 6. 2019, 07:15 avatar
astax 65
ešte by som k tomu dodal, čo sa týka založenia novej cirkvi, to by nebol problém na základe toho, čo som tu popísal a možno by som v priebehu nesiacov, či týždňov mal zrazu mal na konte miliony a možno aj stámiliony, ak by sa to pustilo do celéhosveta, lebo sú miliardy ľudí, ktorí túžia vyznávať boha a ježiša ale čisto len ako evanjelium. to ostatné, čo si k tomu každá cirev pridala, jednoducho nechcú. Neveria tomu a skôr to považujú za prekážku, než pomoc.
A to nemusím byť ja, čo by to mal urobiť, to môže hocikto kto to pochopil tak, ako to chápem ja. Ale v katlíckej cirkvi je množstvo bezbreho oddaných ľudí voči bohu , ktorýmuž len toto jediné chýba a toto by sa malo stratiť ???
Neustále ich vyzývam, aby sa striasli dejín stredovekuA hlavne toho prekliatia a stanú sa z nich veriaci, ktorým by už nič nevhýbalo, ani to jedno jrdiné.


36.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   17. 6. 2019, 12:43 avatar
Pozerám že Astax sa tu mihol. Tak snáď niečo aj on napíše.


43.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   17. 6. 2019, 13:10 avatar
Vy neviete co sa dnes deje ?
Kto stojí za vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej?
Skupina bývalého siskára odhaľuje pozadie mocenského boja oligarchie vygenerovanej zamatovým podvodom v novembri 1989.

Preberie sa konečne zbabelý a ľahostajný slovenský národ alebo tieto závažné skutočnosti odignoruje ako odignoroval svedectvo o konkurznej mafii a "vzorci" Zoroslava Kollára a ďalšie kauzy publikované už roky na necenzurovaných stránkach ?

V každom právnom a demokratickom štáte by odvysielanie týchto informácii vyvolalo politické zemetrasenie. Na Slovensku však zbabelo mlčia všetky politické strany vrátane Kotlebovej ĽS NS.

Informačná vojna 29.3.2019 Téma: Vraždy Hostia: Pavol Forish a Stanislav Žiaran
www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Forisch: Za vraždou Kuciaka je šéf Penty Haščák. Cieľom bol štátny prevrat, zmarenie vyšetrovania Gorily a s podporou USA dosadenie pravicovej vlády
V relácií Informačná Vojna s Norbertom Lichtnerom, ktorú 29. marca odvysielalo internetové rádio InfoVojna, boli hosťami bývalí príslušníci tajnej služby Stanislav Žiaran a Pavol Forisch, ktorí sa počas svojho pôsobenia v SIS venovali ekonomickej kriminalite. Boli zároveň tými osobami, ktoré zavraždenému novinárovi poskytli dôležité informácie ohľadne Mariana Kočnera, kauzy Mecom a finančnej skupiny Penta. Český portál investigace.cz zverejnil 27. marca správu od Jána Kuciaka, ktorú poslal svojej kamarátke a kolegyni. Vysvetľuje v nej, že krátko po rokovaní v budove Penty, kde sídli aj firma Mecom, na začiatku septembra 2017, mu zatelefonoval Marian Kočner. Ide o známy telefonát, v ktorom sa Kočner Kuciakovi vyhrážal. Kuciak bol v Pente hovoriť o kauze Mecom, na ktorej intenzívne pracoval. Pokračovanie na www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

V relácii sa spomínajú aktéri sprisahania rozkladu štátu, Haščák, Kočner, Zoroslav Kollár, Kiska, Lipšič, Penta -Eset a ďalší, zahraničné tajné služby a mnoho ďalších. Kto stojí na čele organizovaných vrážd? Témy- daňové miiardové podvody, kunkurzná mafia, krádež nemocníc a ďalšie...
http://www.youtube.com/watch?v=k0R-BjO9RtI Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


331.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 6. 2019, 11:25 avatar
Mate vazne starosti


494.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 6. 2019, 08:32 avatar
A ešte čo sa týka eucharistie, je to najdôležitejšia vena cirkvi a preto bolo toto tjomstvo podobené mnohým skúškam a teoretickým debatám, ktoré spôsobili, že sa na eucharistiu zvalilo mnoho nesprávnych vysvetlení až nakoniec to mnohí zakončili tým, že je to modla.
Ježiš v evanjleiu už skôr pred tým, ako bola posledná večera, hvoril,učenníkom o jdení jeho tela ako chleba a pití vina, ako jeho krvi, ba dokonca krv stanovil ako zmluvu mdzi ním a veriacím. A tí, čo to nedokázali pochopiť, od neho odišli, ako tí 60 učeníci, ktorí sa vrátili, potom čo ich vyslal do sveta.
Dokonca aj samotná katolícka cirkev prispela do tohoto mlyna asi anjviac, zvlášť, ak uznali ježiša, ako boha. V takýchto debatách je najlepšie sa vrátiť k samotnému evanjeliu a všetkz osotané teorie od loveka, ktré by mohli byť aj od toho druhého zvrhnúť.
Čo sa vlasne stalo, o čom tu traz píšeme?
Ježiš vzal do rúk chleba, láml ho a dával hovoriag, toto je moje telo potom zobral klich ína dal piť aj iným hovoril: tento kalich je nová zmluva mojej krvi, ktorá sa vylieva za vás.
Ja si myslím, že tu išlo iba o premenenie, obeta bola priamo na kríži, A ešte ak od toho zoberieme, že ježiš nie je boh, zostáva nám iba premenenie chleba na jeho telo a vína na jeho krv a premenenú krv stanovil za novú zmluvu.
A ja to vidím iba ako premenenie chleba vína, ktoré máme aj my na našom sole, a ešte nesmieme zbudnúť na je ho príkaz, toto rote ne moju pamiatke a nestanovuje podmienky, za akých to človek môže prijať-
A kto tomuto neuiveril, je ako tí 60 učenícim keď to neuverili, tak odišli, napriektomu, že pred tým udravovali a zlí duchovia sa im poddávali, neuverili,


504.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 10:29 avatar
Otázka pre tých, ktorí tak vehementne „bojujú“ proti trinitárom a zároveň tvrdia, že je dôležité poznať Boha: Kto je Kristus?
Ako si vysvetľujete napríklad tieto verše, verše v príbehu o snahe Židov ukameňovať Ježiša, pre „súc človek robíš sa bohom“, čo im Ježiš nijako nevyvracal, ale skôr naopak...
Evanjelium podľa svätého Jána kapitola 10
25 ...Skutky, ktoré ja konám v mene svojho Otca, tie svedčia o mne; 26 ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec, ako som vám už povedal. 27 Moje ovce čujú môj hlas, a ja ich znám, a nasledujú ma, 28 a JA IM DÁVAM VEČNÝ ŽIVOT, a nezahynú na veky, a nikto ich nevytrhne z mojej ruky. 29 Môj Otec, ktorý mi ich dal, je väčší od všetkých, a nikto ich nemôže vytrhnúť z ruky môjho Otca. JA A OTEC SME JEDNO. 31 Vtedy zase zodvihli Židia kamene, aby ho ukameňovali. 32 Ale Ježiš im odpovedal: Mnoho dobrých skutkov som vám ukázal od svojho Otca, pre ktorý z tých skutkov ma kameňujete? 33 Židia mu odpovedali: Za dobrý skutok ťa nekameňujeme, ale za rúhanie sa a preto, že ty SÚC ČLOVEK ROBÍŠ SA BOHOM. 34 Ježiš im odpovedal: Či nie je napísané vo vašom zákone: Ja som povedal: Bohovia ste? 35 Ak tedy tých nazval bohmi, ku ktorým sa stalo slovo Božie, - a Písmo nemožno zrušiť - 36 vy hovoríte tomu, ktorého posvätil Otec a poslal na svet, vraj rúhaš sa, pretože som povedal: Syn Boží som? 37 Ak nečiním skutkov svojeho Otca, neverte mi; 38 ale ak činím, aj keby ste mne neverili, verte tým skutkom, aby ste poznali a uverili, že JE OTEC VO MNE A JA V OTCOVI.
 
Súhlasí ondrej61


509.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 6. 2019, 11:00 avatar
Tull, ty sice neveríš, ale rozumieš písmu ovela viac ako poniektorí zufalci(nezavidím im to).......clovek ako kôl v plote, s nikým nesuhlasí, ale vykrikuje, že ma zjavenie.....to je na diagnozu......


513.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 6. 2019, 11:36 avatar
Teraz sa zamyslime. Ateisti a trinitari veria ze Boh v pisme je trojjediny. Nieco tu nesedi.  


515.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 11:43 avatar
t-e-ó-m-a, tak sa zamysli... ten kto verí, že Boh je trojjediný, či stojediný, monojediný... alebo makový... nie je ateista.
 
Súhlasí havran


516.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 6. 2019, 11:46 avatar
Ty mozes neverit v Boha a pritom napisat ze v biblii vidis skor trojjedinost. 


517.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 6. 2019, 11:46 avatar
Cize pohlad ateistu na pismo


520.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 11:51 avatar
t-e-ó-m-a, prečítaj si "514" a "zamyslime sa" /"513"  /...
 


521.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   20. 6. 2019, 11:59 avatar
J Tuĺl. Ja chapem ze si ateista a beriem tvoj nazor. Ale veriaci ludia vedia, ze zakladom je verit v sprabneho Boha, lebo ak maju pravdu trinitari, tak unitari nedali taku uctu Kristovi aku by si zasluzil a potom by sa aj ruhali Bohu kedze su proti trojjedinosti. A ked maju pravdu unitari, tak ti co veria ze Kristus je Boh sa dopustaju modlarstva a modlari nezdedia Bozie kralovstvo a samozrejme sa ruhaju jedinemu Bohu kedze su proti jedinemu pravemu Bohu.


528.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 6. 2019, 12:12 avatar
Ježiš je to Slovo, ktore bolo u Boha a bolo Boh...a to Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami a my sme videli jeho slávu...My netvrdime že Ježiš je Otec....je to podstata trojjedinneho Boha....Nevznikol, bol vždy u Boha.....bez neho nič nepovstalo čo povstalo....

Boži Syn to nie je ako u človeka....ktorý musi byť splodený so ženou......Boží Syn je v Bohu automatický......Boh stvoritel tohto sveta ,takto vlastne okusil bolesť na kríži, ako to pocituje clovek, jeho výtvor.....Vy mate Boha vlastne za takého zbabelca, ktorý obetoval niekoho mimo seba......a sam pri tom nič nepocitoval......


532.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 12:17 avatar
Keby ti tu hinduista stále dokolečka písal že najvyšší boh je Išvára, reprezentovaný trojicou Brahma-Višna-Šiva, tak by si mu uveril, lebo ti napíše tisíckrát?


538.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 12:28 avatar
Veľký Kocúr, čo má spoločné Išvára, Brahma-Višna-Šiva s trojjediným Bohom Biblie kresťanov?


551.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 15:24 avatar
538. Zle si ma pochopil Tull. Netvrdil som predsa, že je medzi nimi je podobnosť. Pýtal som sa, či by sa stal hinduistom ak by si tisíckrát prečítal čomu verí hinduista. Lebo on mi sústavne opakuje ako je jeho Boh trojjediný a tie ostatné veci čo napísal v 528 a zrejme si od toho slubuje moje "obrátenie", keď mi adresuje to isté po x-týkrát...
Súhlasí J.Tull


529.
označiť príspevok

havran
   20. 6. 2019, 12:13 avatar
t-e-ó-m-a- Nemotaj to Veriaci ľudia veria, že vedia, že základom je veriť?.... To ako dokážu? To je chorá tautológia.


535.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 12:25 avatar
t-e-ó-m-a, uveď verše, ktoré hovoria o tom, že základom je veriť v správneho Boha... máš napísané:
"Miluj Pána, svojho Boha, celým svojím srdcom, celou svojou dušou a celou svojou mysľou! To je najväčšie a prvé prikázanie. Druhé je mu podobné: Miluj svojho blížneho ako seba samého! 40 Na týchto dvoch prikázaniach spočíva celý Zákon i Proroci."

Iste je uvedené, že nemáš veriť cudzím, nehovoriac o klaňaní sa... ale je "trinitársky Boh" skutočne cudzí, rovnako ako sú cudzími bohovia, hlavne cudzími v ich skutkoch, ovocí, ktoré prinášajú? Podľa môjho názoru, nie je rúhaním viera trinitárna, či unitárna, pokiaľ sa drží základu... rúhaním je domýšľanie si, namyslenosť, že len oni poznajú pravdu o Bohu... odsudzovanie ostatných nie pre ich skutky, ale len preto, že neuverili "pravde", ktorej uverili oni...
Chápem, že je výsostne dôležité pre kresťana, zmŕtvychvstanie, že Kristus sa obetoval pre svoje hriechy... ale už nerozumiem, prečo medzi sebou, nie polemizujú, ale sa hašteria, pričom každý z nich sa tvrdohlavo drží svojho názoru, jeden i druhý ako čerešničky z koláča vyberá hodiace sa verše a tie, ktoré odporujú ignoruje, či vrtí s nimi na svoj obraz... neuvedomujúc si, že týmto svojim hašterením nekonajú v súlade s uvedeným základom...
 


537.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 12:28 avatar
Tull, keď ťa "trinitársky" Boh (podla učení niektorých protestantov) vrhne do pekla na večné muky lebo si sa neklaňal Ježišovi ako Bohu, tak by som povedal, že sa dosť odlišuje od Boha v ktorého veria "unitári"...


541.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 6. 2019, 12:32 avatar
Veľký Kocúr, neodlišuje sa moc od Boha unitárov, ktorý /podla učení niektorých z nich/, vrhne do pekla na večné muky lebo som sa klaňal Ježišovi ako Bohu...


543.
označiť príspevok

the X žena
   20. 6. 2019, 12:36 avatar
541. J.tull neotravuj v nabozenskych témach. na Df maju rezervovane právo sa vyjadrovat k nábozenskym otazkam len naši fundovani odbornici , rozumej kripli za PC


550.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 15:18 avatar
Odlišuje sa výrazne ak neveríš že Ježiš je Boh...


552.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 6. 2019, 15:24 avatar
Ježiš je Boh v ľudskom tele.....je to súčasť Boha.....Je to cesta, pravda i život.....ukazal nam presne čo mame robiť a ako to mame robiť.....Len takýto Boh s takými vlastnosťami sa može zjaviť v cloveku.....ktorý je teraz novozákonným chrámom......kde sa zjavuje Boh.....


553.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   20. 6. 2019, 15:25 avatar
Viem že v to veríš. Načo mi to teda opakuješ? Píšem ti ja stále dokolečka svoje vyznanie viery?


555.
označiť príspevok

ondrej61 muž