Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Co rusi Jezis? 10-toro alebo Micvot 613 prikazov a zakazov.

9
reakcií
1064
prečítaní
Tému 29. februára 2016, 11:20 založil gabor.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

gabor muž
   29. 2. 2016, 11:20 avatar
Podla mnohych krestanov nesme pod zakonom alebo nikto nemoze obstat prednim a snazia sa visvetlit versom Rim 10:4.--JE TO TAK?---Nerusi Micvot., 10-Toro zuzuje na 2.Cize zhrnuje do dvoch.PRECO SA MILIA KRESTANIA ZAKONOM 10-TORO--ZAKONOM MICVOT.

2.
označiť príspevok

gabor muž
   29. 2. 2016, 11:37 avatar
Ospravedlnujem sa vyslo to iste 2X.

3.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 2. 2016, 12:35 avatar
Ak chceš opdoveď, napíš to po slovensky alebo anglicky, lebo tvoj jazyk v 1 nepoznám.

4.
označiť príspevok

gabor muž
   29. 2. 2016, 13:18 avatar
A milky 945 cize som napisal Madarsky? ty nevies coje MIKVOT 613 prikazov a zakazov.Madarsky neviem aj ked moje prizvisko je.CO JE NA TOM NEZROZUMITELNE. POD AKYM ZAKON KRESTANIA NEMOZU OBSTAT? CI JE TO 10-TORO ALEBO MICVOT-613 PRIKAZOV A ZAKAZOV.

5.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 2. 2016, 13:56 avatar
Nie som si celkom isty, ci v 3 milky narazal na slovicko micvot, alebo na tvoju slovensku gramatiku...

Mitzvot nie je 613 prikazov a zakazov, maximalne tak "zakony".
Taryag (613) mitzvot (zakonov) je!
Tak ako mas bar mitzvah (chlapec/syn zakona/prikazani) / bat mitzvah (dievca/dcera zakona/prikaza) (nieco na styl birmovky/konfirmacie - osobne si myslim, ze je to to iste, v podstate ide o to ze sa chlapec ci dievca stavaju dospelymi a mozu citat z tory... u nas sa hovori tiez, ze je krestansky dospely)

mitzvot je plural od mitzvah

Teraz nieco k teme.. Ak chce niekto vyznavat judaizmus a nie je Zid, teda pre Zidov je gentile , tak mu staci dodrziavat 7 (Noeho) prikazov...
Zidia ako taki musia dodrziavat vsetky..

Nie je 10 viac ako 7?  

6.
označiť príspevok

gabor muž
   29. 2. 2016, 14:38 avatar
Wolfe k 5 Micvot 613 prikazov --je 248 pozitivnich prikazov a 365 prikazov podla Talmudu----Pocet zakazov odvedeneho od poctu dni solarneho roku a pocet pozitivnich zase od kosti v tele. .Nejde oto Wolfe ide oto ze krestania si milia ze to nikdo nemoze dodrzavat lebo inac by bol ukamenovani za sabaty atd. DESATORO NEKAMENUJE nikoho ale MICVOT. CIZE Jezis prisiel z novym ucenim uz nekamenuje ale odpusta dava milost. RUSI sa nektore prikazi zakazi smrt a dava Milost. CIZE RUSI MICVOT kde bolo za nedodrzavanie Sabatu Smrt.Prostitutku nekamenuju odpusta.,atd. Naopak 10-toro nerusi len zhrna do Dvoch.Zdvoraznujem ze Jezis poucal zakonikov a farizejov ako sa ma dodrzavat Sabat (dovolene pomoct bliznemu ak je to nutne) No nerusi a v tom je rozdel.

7.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 2. 2016, 17:15 avatar
29 Ježiš odpovedal: "Prvé je toto: "Počuj, Izrael, Pán, náš Boh, je jediný Pán.
30 Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!"
= Desatoro 1 - 3

31 Druhé je toto: "Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!" Iného, väčšieho prikázania, ako sú tieto niet."
= Desatoro 4 - 10

8.
označiť príspevok

gabor muž
   2. 3. 2016, 16:30 avatar
Spravne Wolf a ako chces milovat Boha? Dobre si vistihol;tak ti polozim len jednu otazku? PLATI ZAKON O MODLARSTVE?

10.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 3. 2016, 23:39 avatar
8,......Gabor,...kto chápe podstatu tohto konania/modlárstva/ ,tak nepotrebuje nejaké usmernenie, Aj Ján v NZ napísal:"Dieťatka chránte sa modiel"! Preto je tvoja otázka pre mňa nepochopiteľná! A na druhej strane "modlárstvo" má dnes viac podôb.
Nie je to len o "sochách" ,...atd. Modlárstvo je preto dnes na vrchole!
Súhlasí Wolfe

9.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 3. 2016, 23:00 avatar
Nebudes ma inych bohov okrem mna, neurobis si vyrezavanu atd.... ved to vsetci pozname..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:08,  To je v poriadku, vyhovieš mi nabudúce. *18 *55 *04
dnes, 16:05,  Dosť bolo Trampa.
dnes, 16:05,  (2) Dosvietený, to si skutočne až natoľko aj dedične sprzneným a zdeformovaným...
dnes, 16:02,  Zuzka. Tešíš sa, že si dáš beztrestne Marišku?*39
dnes, 16:00,  Kasafran. A občania na vyššej úrovni poznania čo o nej hovoria?
dnes, 15:46,  Takže tá koalícia nie je až tak pozadu, ako som si myslela, oni zrejme dva mesiace dozadu...
dnes, 15:40,  CBD (kanabidiol) nepsychotropná látka vyskytujúca sa v marihuane bude v SR legalizovaná....
dnes, 15:40,  Na každú otázku existuje jednoduchá nesprávna odpoveď :)
dnes, 15:27,  Samozrejme.
dnes, 15:12,  Takáto správa SIS môže "očariť" len občanov SR na nižšej úrovni poznania....
dnes, 15:03,  Tieto konšpiračné weby, on nooou
dnes, 15:03,  Nemyslím si, že toto je najlepšia baliaca hláška na začiatok :D
dnes, 15:02,  Každý máme niečo na tričku, za čo sa môžeme hanbiť a každý máme hanbu. Však...
dnes, 14:58,  Kasafran, pravdu povediac len veľmi málo navštevujem internetové weby, stránky,...
dnes, 14:57,  Trump sa len nevie zmieriť s tým, že prehral a vinu hádže na všetkých okolo
dnes, 14:53,  už sa na to teším
dnes, 14:52,  Veľmi pekná myšlienka
dnes, 14:40,  kasafran veď minule si písal že covid 19 neexistuje a dnes o jeho prekonaní ???
dnes, 14:36,  prvnízpravy odnož ruskeho hovnometu hlavnespravy . Tuviánec Šojgu by sa mal deda opýtať...
dnes, 14:33,  (15) J.Tull, touto svojou reakciou ma chceš nebodaj presvedčiť, že prekonanie koronavíru sa...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(62 561 bytes in 0,209 seconds)