Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo píše Biblia a cirkevné spisy o Ježišovi?

9
reakcií
1252
prečítaní
Tému 22. júna 2013, 14:48 založil Lucifero.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lucifero muž
   22. 6. 2013, 14:48 avatar
Bol počatý z ducha svätého. Čo to značí. Že jeho skutočným otcom je Duch svätý a nie Pán, ako sa to o ňom obecne tvrdí. Teda nie je jediným a milovaným Pánovým synom. Vraj ho počala ale aj porodila panna. No v Markovom evanjeliu niet zmenky o nepoškvrnenom počatí ani o panenskom pôrode. V tomto evanjeliu by sme márne hľadali aj ďalšie známe prvky o Ježišovi. Napríklad o kázni na Hore, alebo o modlitbe Pána, ktorá vraj pochádza od samého Krista. Cirkev svätá freneticky brojí proti nemanželskému sexu. Ale bola panna Mária vydatá za Ducha svätého? Tak ako je to v Biblii so sexom, proti ktorému Pán nielen že nič nenamieta, ale sex dokonca odporúča. V Knihe kazateľovej 9/9 Pán jasne prezentuje slovo božie: „Uži života so ženou, ktorú si si obľúbil, po všetky dni nestáleho žitia tvojho.“
Cirkevní hodnostári by sa mali zamyslieť nad Listom Titovi 1/15, 16: „Čistým je všetko čisté; ale poškvrneným a neveriacim nie je nič čisté; ešte aj ich myseľ a svedomie sú poškvrnené. Vyznávajú, že poznajú Boha ale skutkami ho popierajú...“
Vidíte, že samotné písmo popiera názory katolíckej cirkvi svätej na sex. Písmo sex dokonca ani neobmedzuje. Nezmyselné sú tiež tvrdenia tých čo hlásajú, že sex možno realizovať len za účelom plodenia detí. Nie je to tak. Dôkazom je Kazateľ 9/9, ktorý nabáda užívať si života s obľúbenou ženou. A to po všetky dni nestáleho života. A to všetko sa vraj deje pre Ježiša. Teda podľa Pána sex bez obmedzenia. Pohlavný styk podľa Písma nie je ani hrešením, hoci tento akt cirkev tak prezentuje. Pochopiteľne tým poškodzuje mnohých sexuálne založených veriacich. Ako je to s celibátom? Trvalé zdržanie sa sexu na počesť Ježiša cirkev svätá prezentuje akoby ona objavila Ameriku. Pritom z biologického hľadiska spôsobuje trvalé zrieknutie sa pohlavného života značné psychické poruchy. Takže milé ovečky, učia vás narušení, t. j. jebnutí kňazi. Okrem toho je prijatie celibátu porušením slova božieho ktoré hovorí že: V liste Sv. Pavla Timoteovi sú stanovené kritéria pre cirkevných hodnostárov. Biskup, okrem toho, že musí byť bezúhonný musí byť mužom jednej ženy. To isté aj diakon. A ak čítame ďalej dozvieme sa, že prijatím celibátu sa cirkev svätá dostala pod vplyv démonov. Aha: Je zrejmé, že požiadavky Písma svätého na hodnostárov cirkev svätá nedodržuje, a to ani napriek varovaniu, ktoré sa nachádza v štvrtej kapitole 1. epištoly Sv. Pavla Timoteovi. Duch (nevie sa, či ide o Ducha svätého) varuje, že v neskorších časoch niektorí odstúpia od viery. Budú to tí, čo podľahnú hlasu bludných duchov a učeniu démonov. Títo bludní duchovia a démoni, ktorých prejavy sa budú niesť v znamení pokrytectva a lži budú zabraňovať ženiť sa a prikazovať zdržiavať sa pokrmov, ktoré Boh stvoril... No nedeje sa práve teraz toto a na počesť Ježiša?
Autor listov Timoteovi tvrdí, a celkom logicky, že každé stvorenie božie je dobré, a nič nie je na zahodenie, čo pochádza z ruky Božej. Teda ani sex nie! No a o ďalších Kristových anomáliách, ako o žiadaní nenávisti k celému svetu pre tých, čo by chceli byť jeho učeníkmi a pod. Nechcem to opakovať. Ale treba si povšimnúť aj slaboduché Ježišove podobenstvá. Za všetky spomeniem aspoň to, kde trepe o tom, že jeho slová sú ako semeno, ktoré rozsieva roľník. Časť z neho padne do tŕnia, časť na skaly a podobne. To musí byť riadne strelený roľník, ktorý vzácne osivo seje do tŕnia a na skaly. Bodaj by mu ho tam nepozobali vtáci. Nuž milé ovečky, skúste sa pozrieť pravde priamo do očí. Poznáte skutočného Ježiška. Vraj čistú lásku.


3.
označiť príspevok

Krištof
   22. 6. 2013, 16:11 avatar
Lucifero sa zase predviedol so svojimi "múdrosťami".

"Bol počatý z ducha svätého. Čo to značí. Že jeho skutočným otcom je Duch svätý a nie Pán, ako sa to o ňom obecne tvrdí."

Keby si nebol taký zaujatý, mohol by si vedieť, že Duch svätý je Boží Duch, Pánov Duch a medzi ním a Otcom je jednota. Izaiáš 63, 7-10: "Milosrdenstvo Pánovo chcem hlásať, Pánovu chvályhodnosť, pre všetko, čo nám Pán urobil, pre veľkú dobrotu k domu Izraela, čo im preukázal vo svojom zľutovaní a v množstve svojej milosti... Ale oni sa búrili a zarmucovali jeho Ducha svätého."
A tak vzniklo len Kristovo ľudské telo, jeho Duch žil už predtým s Otcom v nebi, prišiel na svet cez Máriu. Ako hovorí Písmo: "Slovo sa stalo telom a prebývalo medzi nami." (Jn 1, 14) Alebo: "Keď však prišla pl­nosť času, Boh po­slal svoj­ho Syna narodeného zo ženy" (Galatským 4, 4). A: "...ako aj Ježiš Kristus, ktorý mal podobu Božiu a svoju rovnosť s Bohom ne­po­kladal za lúpež, ale vzdal sa hodnosti, vzal na seba podobu služobníka, podobný sa stal ľuďom, a keď sa zjavil ako človek..." (Filipským 2, 5-7).

"No v Markovom evanjeliu niet zmenky o nepoškvrnenom počatí ani o panenskom pôrode."

Markovo evanjelium predsa nehovorí o počatí a narodení. O tom hovorí Matúšovo a Lukášovo evanjelium. (Inak, asi si mýliš tzv. nepoškvrnené počatie s panenským počatím.)

"Cirkev svätá freneticky brojí proti nemanželskému sexu. Ale bola panna Mária vydatá za Ducha svätého?"

Kde je v Písme uvedené, že Mária mala sex s Duchom svätým? To máš zo svojich primitívnych snov? Ako hovorí teológ a filozof Dr. W. L. Craig: "...ak naozaj verím v Boha, ktorý stvoril vesmír, potom je preňho stvorenie ypsilonových chromozómov detskou zábavkou!" Boží Duch v Máriinom vajíčku musel stvoriť ypsilonové chromozómy.

"Biskup, okrem toho, že musí byť bezúhonný musí byť mužom jednej ženy. To isté aj diakon."

Tak vidíš, sám hovoríš, že podľa Biblie môže mať len jednu ženu. Inak, aj v niektorých iných náboženstvách žijú mnísi v dobrovoľnom celibáte. Problém je, že RKC to prikazuje a neponúka len ako dobrovoľnú možnosť pre kňazov.

Chápem cirkev, že principiálne trvá na určitých veciach, ako je Nescudzoložíš. Mimochodom je to v zhode aj s buddhizmom, pozri päť prikázaní buddhizmu - 3. Necudzoložiť. Budha žil tiež v dobrovoľnom celibáte (keď sa dal na duchovnú cestu). Ja osobne to beriem o niečo voľnejšie, hoci uznávam monogamiu vo vzťahu, nie nutne manželskom. Hovorím, že najlepšie je mať len jednu ženu a pokoj :-) Myslím si, že RKC to mierne preháňa s prísnosťou v sexuálnej oblasti.

"Biblia neodsudzuje prirodzenú túžbu muža po žene a naopak, ale odsudzuje nezodpovednú žiadostivosť (1Tes 4, 3-8), ktorá rozbíja či už vlastnú alebo cudziu rodinu, ktorá špiní mňa i môjho blížneho." www.ecavrk.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Lucifero muž
   22. 6. 2013, 17:55 avatar
Fajn Krištof,3. Potešil si ma a dokázal si, že tvoja viera na rozum ľudí mysliacich nestačí. Vy kresťania určite máte rozum, čo rozdával Pán. A ešte aj ten odmietate používať. No a potom to takto dopadá. Vy rozum nepotrebujete, veď máte vieru. Takže niet sa čo čudovať tomu, čo si tu popísal. Vraj Boží Duch. Čo je Boží Duch? V lexikone Biblie sa nenachádza. Do Googlu sa nedá ani napísať taký pojem. Register Katechizmu katolíckej cirvi obsahuje všeličo božie, okrem Božieho ducha. Ak ten tvoj Craig použil tento pojem, tak jestvuje len v jeho a tvojej mysli. Že vraj v Máriinom vajíčku musel stvoriť ypsilonove chromozómy. Takže už nestačilo ucápať panáka z blata, fuknúť do neho a poslať ho na Zem, aby sa dal ukrížovať. Asi tvoj boh už zabudol ako urobil Adama. Ale veď mohol urobiť Ježiška aj z nejakého rebra. A čo keby bol nechal Jozefa, aby mal so svojou ženou dieťa. Aký význam má, že Ježišova matka mala byť panna? Asi nejaký strelený. Nuž Krištof možno za teba písali tvoje ypsilonove chromozomy. Mimichodom, čítal som ten článok. Craig v ňom tvrdí, ža ak boh stvori vesmír, nebo a zem, nie je pre neho problém stvoriť aj tie chromozómy. Lenže to nie je pravda. A vieš prečo? Lebo Pán nestvoril nič okrem zla a v tom je naozastný odborník. Jedine toto jeho stvorenie bezchybne funguje. Ešte ti to nezaplo? Že čo? No že Craig sa mýlil lebo vychádzal z nesprávneho predpokladu. Ale to asi tebe nič nehovorí. Nonaprik tomu nevzdávaj sa. A keď nabudúce budeš niečo písať, píš múdro. Ale nakoniec aj niektoré sprostosti sú celkom zábavné.


2.
označiť príspevok

fajer
   22. 6. 2013, 15:34 avatar
Ježiša pri obriezke vykastrovali,preto o sexe hovno vedel....


5.
označiť príspevok

Chiara
   22. 6. 2013, 19:58 avatar
Akosi mi nejde to spojenie duchovného života bez sexu, teda dobrovoľné odriekanie by som pochopila, ale zákaz mať ženu v kresťanstve mi príde ako prežitok doby. Predsa na to je človek tiež stvorený fyzicky tak, aby žil aj telesne. Krásne je to vidieť na evanjelických farároch, ktorí sú ženatí - sa môžu oženiť, a uznávajú len Ježiša a P.Máriu nie ? (zaujímavé že RKC zakazuje manželstva duchovných) a doposiaľ nie je poukazovanie na pedofilných evanjelických duchovných, ako je tomu v RKC. (evanjelikov som uviedla len ako príklad.) Boh je len jeden sa píše, ale ľudstvo si vytvorilo svoju vlastnú predstavu a povahu Boha, každá cirkev si vytvorila vlastné Božie zákony , uvažujte, kde sa stala chyba?


6.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   22. 6. 2013, 20:32 avatar
Smejem sa na vasich prispevkov od ucha k uchu!!! Pre mna je jezisko a satan ta ista osoba!!!ved kto sa moze prizerat na utrpenie tohoto sveta??? Jedine nejaky riadny masochista!how
Súhlasí Lucifero, fajer


7.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   22. 6. 2013, 21:01 avatar
Ozaj...je pravda ze chlieb je telo kristovo??? Lebo jeden kulturista a velky sportovec mi povedal ze najvacsia kurva je chleba /pre spravnu zivotospravu/.


8.
označiť príspevok

Lucifero muž
   22. 6. 2013, 21:32 avatar
7. Ak je to pravda, potom sú všetci kresťania katolíci ľudožrúti, pretože jedia ľudské telo. A tí, čo vraj pijú aj Kristovu krv sú zasa upíri. Pretože ľudskú krv pijú len upíri. A vetci kresťania katolíci porušujú tým Pánov zákaz jesť ľudaké mäso a jesť krv, a to nielen ľudskú. Pán v Starom zákone ľudožrútstvo aj upírstvo zakázal. Úryvok z knihy Posledné prikázanie: Viď v Ezechielovi 36/13, 14: „Ľudojedom si, vlastný národ robíš bezdetným: preto nebudeš viac jesť ľudí.“ No napriek otcovmu zá-kazu, syn káže ľuďom jesť ľudské mäso – telo syna človeka.
Ako je to s krvou?
Krv jesť bolo zakázané navždy, tvrdia poznámky pod čiarou v SSV, 1. diel str. 309.
1. M – Levitikus 7 o tom píše v 26. a 27. verši. Pán – Hospodin odkazuje po Mojžišovi, že nijaká krv sa nesmie jesť, a to v nijakom bydlisku. Nesmie sa jesť z vtákov ani zo štvornohých zvierat.
To je Pánov – Hospodinov príkaz doprevádzaný, akože ináč, sankciou: Každý, kto by jedol akúkoľvek krv, nech je vyhubený zo svojho národa.


9.
označiť príspevok

veriaca žena
   23. 6. 2013, 16:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

veriaca žena
   23. 6. 2013, 16:59 avatar
pokracujte dalej a bude sa mi zvysovat normalne sebavedomie
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:52,  To sú dievčatá? Prečo sú také namosúrené?
dnes, 10:52,  Boris amorálny človek v zmysle konania vedomého zla a taký človek môže byť z pohľadu...
dnes, 10:51,  SSEdo raz troluješ že moslimov tu nechceš potom zasa ich tu chceš ved si len elfí trol
dnes, 10:50,  SSEdo EU ani USa nič neurobili ked sa dozvedeli o padémii v Číne
dnes, 10:33,  Nech je váš deň krajší!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dievčatá odeté v sviatočných krojoch...
dnes, 10:32,  Slävänsky hrdina bojuje proti moslimom...
dnes, 10:30,  hakovySS čínsky hnus ti zaklope na dvere neboj nič ani moslima v živote neuvidíš .
dnes, 10:28,  hokejis, ešte raz sa pokúsim zhrnúť, prečo morálny človek svoju myseľ ovláda a amorálny...
dnes, 10:16,  moslimovia obohacujú švédov a spol obohatia aj teba :)
dnes, 10:14,  neboj mojko bude lepšie ....uživaj aj nadalej ukľudnujúce medikamenty ...paranoja
dnes, 10:08,  islamofašista mufík moslimovia ťa obohatia :)
dnes, 09:58,  už idu mufik, už idu......do bunkra!!!!
dnes, 09:54,  Chorí ľudia ako mufík tu budujú totalitu a likvidujú Europu presadzovaním islamofašizmu
dnes, 09:40,  antroposofia to poškodila mozog
dnes, 09:38,  Ty máš čo hovoriť *13
dnes, 09:36,  Ty máš čo hovoriť............
dnes, 09:27,  mufík je tiež islamofašista :)
dnes, 09:27,  Totaliťák mufík je v ráži :)
dnes, 09:26,  ten clanok je dokonalý, mufik sa nam našušoril*03*03*03*03
dnes, 09:25,  Obdivovateľ totalitných praktík mufík nabehol :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kľud je najlepší spôsob prevencie proti chorobe.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(72 902 bytes in 0,488 seconds)