Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Čo je skutočne Boh?

78
reakcií
2312
prečítaní
Tému 2. marca 2010, 09:59 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 01. 2013
190
21. 07. 2009
14
01. 10. 2010
74
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 09:59 avatar
Existuje jedna jedíná najvyššia Skutočnosť (najvyššia Bytosť) a mimo nej nič neexistuje. Všetko čo existuje je jej časťou a nemá samostatnú existenciu, ale iba ako ona a v nerozdeliteľnom spojení s ňou. Všetky svety a bytosti sú len jej časťou. Táto Skutočnosť (Boh) je mimo čas a priestor, tie sú jej výtvormi. Nemá preto začiatok ani koniec, je neobmedzená a nekonečná. Je vždy a všade, vo všetkom aj za či nad tým.

Základnými stavmi Skutočnosti sú neprejav (kľudový stav) a prejav (činnosť, pohyb, tvorenie). Oba tieto stavy sa nenachádzajú mimo Skutočnosť, nevylučujú sa navzájom a sú rovnocenné. Najvyššia Skutočnosť ako taká je vždy božská (dokonalá) a nie je možné jej nič z božskosti ubrať ani pridať. Vo svojej dokonalosti je nemenná: v tomto zmysle nepodlieha premenám. To ale neznamená, že je nečinná, ale práve naopak, tvorivá činnosť, ktorá nie je ničím od nej odlišným, ale je jej pohybom, je jej rovnakým aspektom ako jej nemenná, beztvará časť. Je rovnako božská (dokonalá) v prejave aj neprejave, v kľude aj v činnosti. Všetky rozdiely v prejavenom stave su len relatívne a nie absolútne. Nič stvoreného preto nie je objektívnou ale subjektívnou, relatívnou realitou, ktorej existenčným základom je jedno jediné, ktoré je samo nemenné.

**** zdroj ani nebudem uvadzat.. na co.. toto zatial niesu nijako overene veci.. zatial sa overit nedaju (mozno ani nebudu dat) a ako sa tam pise je to len o osobnej skusenosti..

Ak sa niektoré bytosti odchýlili od jej božského stavu, na samej Skutočnosti a jej stave tento pád nič nemení. Zabudnutie svojho božstva a tomu odpovedajúci pokles nie su podstatnou, ale iba relatívnou a dočasnou skúsenosťou. Skutočnosť je stále sama sebou, vo svojej božskosti (dokonalosti) zostáva nedotknutá aj tam, kde u stvorených bytostí a ich svetov nastáva pád, ktorý je iba otázkou času a priestoru, teda relatívny a nie absulútny a podstatný.

Táto najvyššia Skutočnosť, nazývame ju Boh, má niekoľko aspektov, ktoré ale neexistujú oddelene, ale tvoria nedeliteľnú jednotu.

1.Jej neprejaveným aspektom je rýdze vedomie, šiva, ktoré je jej bytím. Najvyššia Skutočnosť je seba si vedomou existenciou, je seba si vedomým vedomím, ktoré nemá tvar, je neobmedzené, všetko preniká, všetko obsahuje a preto aj všetko presahuje. Všetko čo existuje, existuje iba vo vedomí a nikde inde. Vedomie predmetov je mnohé a premenlivé, avšak to, čo si všetko uvedomuje, je len jedno jediné a je to rýdzi uvedomovací princíp, schopnosť byť si vedomý a to v prvom rade seba samého: som vedomie a viem, uvedomujem si, že som rýdzim vedomím. Tento vedomý princíp je jeden jediný a prejavuje sa vo všetkých bytostiach a dáva im vedomý život.
2.Tvorivým aspektom Skutočnosti-Boha je inteligená tvorivá sila, šakti (tiež sa nazýva logos), ktorá je princípom vytvárajúcim prejav (vesmír) a jeho bytosti. Nie je len silou tvoriť, ale aj samotnou inteligenciou a múdrosťou, ktorej prejavy sú všade rozpoznateľné. Skutočnosť tvorí zo seba a svojou časťou do stvorenia vchádza. Táto inteligentná sila a schopnosť tvoriť je večná, nie je obmedzená časom ani priestorom, a existuje aj keď je nečinná, bez ohľadu na existenciu či neexistenciu jej prejavu (svetov a vesmírov). Vesmír nie je ničím od tvorivej sily oddeleným, ale je jej prejavom. Tvorivý aspekt sa tiež nazýva kozmickou mysľou, pretože Skutočnosť, Boh, tvorí tým, že myslí. Celé stvorenie je preto svojou podstatou duševnou látkou mysle. Je preto podstatne zhodné s výtvormi našej mysle a zdanie hmotnosti mu dodáva len väčšie množstvo energie: čím viac energie je do myslenia vloženej, tým väčšiu silu, v prípade sveta hovoríme objektivitu, má.
3.Tretím princípom je ničím nepodmieňovaná božská láska, ako samotná schopnosť milovať. Ona je zložkou božstva, ktorá udeľuje šťastie, blaženosť a udržuje božské vzťahy. Ako v prípade vedomia prepadáme omylu, že venujeme pozornosť len vedomiu predmetov a prehliadame samotné vedomie, rovnakého omylu sa dopúšťame aj v prípade lásky, keď ju viažeme na niečo alebo niekoho a tým ju podmieňujeme a obmedzujeme. Láska je samostatnou existenciou, samostaným princípom a nepotrebuje ku svojej existencii nič okrem seba, nemá predmet ani dôvod, je sama svojim dôvodom, predmetom aj cieľom..

Existenciu jedinej Skutočnosti, Boha, objavili a popísali mudrci a svetci všetkých dôb, krajín a náboženstiev. Nie je myšlienkovou konštrukciou, rozumom vymysleným filozofickým záverom, ale priamou a osobnou skúsenosťou tých, ktorí sa vydali cestou hladania rýdzej pravdy o sebe, o svete a sile a inteligencii, ktorá ich stvorila. Objav jedinej Skutočnosti je výsledkom osobného experimentu. Je to postup všeobecne prijímaný aj vo vede, kde je vždy na prvom mieste experiment a potom na druhom teória, ktorá ho vysvetľuje. Západná filozofia bohužiaľ volí opačný postup, snaží sa dopátrať Boha rozumom. Rozum však nemôže poznať Skutočnosť, ktorej je časťou, môže si len vytvoriť názor na Pravdu na základe vlastnej skúsenosti, ale len pokiaľ ju má. Tento názor je však len popisom Skutočosti pomocou slov a Pravde samotnej je vzdialený ako tlačené A jeho zvuku.

Život je väzba všeprenikajúceho základu a hmotného utvárania. Tým všeprenikajúcim základom je všadeprítomné, neprejavené to jest beztvaré a nehmotné vedomie. Hmotou je sama inteligentná tvorivá energia, veď dokonca ja veda uznáva, že hmota nie je nič iného než energia. Vázbou ktorá všetko spája je Láska. Všetky tieto aspekty sú nedeliteľné. Akýkoľvek prejav existuje výhradne vo vzťahu k vedomiu (pozorovateľovi). Existencia prejavu bez vedomia je jednak nedokázateľná, jednak protizmyselná: nemôžem pozorovať niečo čoho si nie som vedomý. Aj samotná existencia mylnej predstavy objektívnej existencie sveta nezávislej na vedomí vyžaduje vedomie na svoje uvedomovanie. Svet nie je objektívna ale vysoko subjektívna realita a je tvorený pohybom inteligentnej tvorivej sily, od ktorej nie je oddelený. Pokiaľ však žijeme v nevedomosti o svojej božskej podstate, to jest bez jej priameho poznania a ešte v hmotnom tele, jeho moc nad nami je nepopierateľná.

Keďže existuje len jedna jediná Skutočnosť a nič iného neexistuje, je všetkým a vo všetkom a jej princípy sú prítomné vo všetkom stvorenom a teda aj v človeku. Boh, Jednota, má rôzne aspekty, ktorých presnú obdobu nájdeme aj v človeku, lebo človek je "obrazom" Boha a súčasne tiež mikrokozmom. Základným neprejaveným božským princípom je božské vedomie, ktorého časťou je ľudské vedomie. Vedomie človeka oživuje, je jeho životom a nositeľom totožnosti v čase a priestore. Človek je vedomím, ale vplyvom svojej nevedomosti to nepoznáva a mylne sa preto stotožňuje so svojim telom a mysľou a vytvára tak nepravé ja, ego. Telo aj svet človeka sú vytvárané a oživované najvyššou inteligenciou, všemocnou božskou tvorivou a životnou silou. Tento boží aspekt, nazývaný šakti alebo logos, je v človeku prítomý ako myseľ, mysliaci princíp a prána, životná sila, "či". Boh je aj láska a preto aj človek má schopnosť milovať. Božská láska v človeku nie je len citom, ale je zaujatím celej ľudskej bytosti Bohom, zameraním všetkých jej schopností, hlavne sily, mysle a pozornosti vedomia k Bohu. Táto láska je základom všetkých duchovných systémov, hlavne jógy, kresťanskej mystiky, buddhizmu, sufizmu aj taoizmu.
Súhlasí Petrana, *game*


25.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 3. 2010, 13:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 14:07 avatar
tak sa presvedc. je to len na tebe. pocit mas dobry.. uz za nim len ist.


51.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 3. 2010, 16:36 avatar
Boris, moja reč! Vedomie, to je to, o čo tu beží... 


54.
označiť príspevok

fajer
   2. 3. 2010, 18:12 avatar
tí mudrci,popísali pekné hlúposti,tak ako ty vo svojom príspevku,papier znesie ešte vedšie hlúposti...


55.
označiť príspevok

fajer
   2. 3. 2010, 18:45 avatar
Dátum: 2.3.2010

„To jsou přece ty císařovy nové šaty. To je ale nádhera!" volali nadšeně lidé. Nikdo nechtěl dát znát, že je nevidí. Až najednou zvolalo jedno malé dítě: „Císař je nahý!"

Andersen krásně předvádí dětskou bezelstnou upřímnost, která umí odhalit nahotu falešného světa dospělých. Není to nic moc záhadného, prostě nějaký čas trvá, než se dítě naučí lhát a než se vplete do přediva sociálních vztahů, jenž mu nalinkují, co má říkat a co si má myslet.

V této souvislosti jsou poměrně zajímavé závěry nové studie publikované časopisem Child Development. Harris a Melissa Koenigovi z University of Chicago sepsali review o tom, jak se děti dozvídají a učí o věcech, na které si obecně nejde sáhnout, o vědě a o pánubohu. Oba jsou psychologové, navíc filozoficky orientovaní, takže samotný text není příliš stravitelný. Nicméně, dali si tu práci a sestavili přehled prací, v nichž se autoři dotazovali dětí, zda určitá věc existuje a jak moc si tím jsou jistí.

Ukázalo se, že pokud jde o věci z loviště vědy, jako kupříkladu choroboplodné zárodky, dotazované děti typicky odpovídali, že ano, ty existují a že jsou si tím velmi jisté. V případě pánaboha, víl a skřítků tohle uváděli méně často. Američtí komentátoři si s tím roztomile neví rady a říkají, že „nemají ucelený pohled na to, proč jsou si děti jistější vědeckými informacemi."

Náboženští komentátoři zase jásají, že děti vnímají neviditelné objekty vědy a víry podobným způsobem, jako by to bylo nějak zvláštní, a pro jistotu prohlašují, že větší důvěra dětí v bakterie není žádné překvapení. Přitom jim možná ani nedochází, jak tím svoji víru staví do nelichotivého světla. Že by si dítě mělo snáz představit chřipkový virus než staříka na obláčku?

Pozorovaný jev je podle badatelů kultury velmi zajímavý a inspirativně vznáší mnohé otázky. Nabízená vysvětlení se motají kolem kulturního a socioekonomického kontextu, v jakém jsou dětem podávány informace. Podle některých komentářů rodiče podvědomě mluví o choroboplodných zárodcích nebo třeba vnitřních orgánech velmi věcným stylem a nepoužívají výroky typu „věřím v bakterie".
Sečteno a podtrženo, ani to nevyznívá pro postavení náboženství v moderní společnosti příliš příznivě. Pak se přidali i ostatní, staří i mladí a volali: „nahý, nahý, císař je úplně nahý!"
Súhlasí Ónya


56.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 18:47 avatar
fajer ty si ocividne nepochopil, ze tento /boh/ je sam clovek..  
cau a nevzdavaj sa.. cirkev je v kazdom pripade klam.
Súhlasí Mojka


77.
označiť príspevok

*game* žena
   5. 3. 2010, 16:11 avatar
Vies, ja necitam ziadne svate knihy, mozno zamerne a mozno nie..no vobec nepochybujem o tomto, co si napisal... 


2.
označiť príspevok

leila žena
   2. 3. 2010, 10:08 avatar
..niečo, čo zatial neviem presne pomenovať a dá sa povedať že to spadá do nejakej ,,inej roviny vnímania" so mnou zvláštne spolupracuje, i ked moj životný systém nie je veľmi ,,dobrý." nastáva to vtedy ak sa absolútne a pravdivo oddám akémukolvek riešeniu danej situácie a som teda naoazj pripravená i na ,,zlé" veci./akoby vyrovnaná s nim/ zahrnuje to askúsi ,,vyššiu spravodlivosť"..ale ťažko sa to opisuje...
Súhlasí Boris


8.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 10:31 avatar
absolutne leila!!! prijat skutocny stav je nevyhnutne.
aj s negativami.. nesmu ta vobec vyviest z miery ani tie najhorsie skutocnosti.. vtedy.


3.
označiť príspevok

leila žena
   2. 3. 2010, 10:13 avatar
..zvláštne znamená že sa vtedy stanú veci, ktoré doslovne nepredpokladané..ked nad tým meditujem, akoby som to bola ja, ael iba akási časť vo mne, a potom niečo čo je ,,mimo" mna.. a to niečo je absolútne inteligentné, obsahujúce úplne všetko a do vedomia sa mi to manifestuje do pocitu nejakej ,,bytosti" ktorú však nedokážem identifikovať..nejedná sa pritom o ,,hlasy" ktoré by mi hovorili že mám ,,niečo urobiť", naopak, je to skôr iba energia..jedná sa o pre mna zatail neznámu energiu, ktorá len ,,je"..


9.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 10:32 avatar
znie to naozaj povedome leila.


10.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 10:33 avatar
Az ked tu "energiu" uzriete spoznate pravdu...tapajte dalej deti, ale i tma ma svoje čaro.(uf hnusny a arogantný som, ale mohli ste si uz zvyknut)


13.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 10:35 avatar
nie.. ty si len nevedomy.


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 10:40 avatar
Je rozdiel medzi nevedomostou a hlupostou?


20.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 10:44 avatar
zvedavy som uz len na Petrine pripomienky.. aj leila znie daleko zaujimavejsie.


16.
označiť príspevok

leila žena
   2. 3. 2010, 10:37 avatar
..tma je priam fascinujúca...


24.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 3. 2010, 13:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 13:41 avatar
najprv musela byt tma piskot, aby mohlo byt aj svetlo. najprv muselo byt nic, aby mohlo vzniknut nieco..
nemoze ta nieco ubijat, ak je to tvojou sucastou.
tak si robis iba sama sebe zle. mam dojem.


28.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 3. 2010, 13:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 13:51 avatar
nieje mozne, aby si videla len cast skutocnosti piskotka.
tu sa nejedna o to, ci sa ti paci viac dobro, alebo zlo.. aj tak si ho mylis.. resp. nechavas sa nim mylit..
ak chces vidiet.. musis vidiet oboje.. celok. skutocnost.
to nijako nesuvysi s tym, co chces konat.. to je zase o inom.


39.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 3. 2010, 14:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 14:25 avatar
Piskotka nechci odo mna, aby som ta chapal.. ja som prilis uprimny a nehladim na to, co si o tom kto mysli  
staci, ak sa o to posnazis ty sama.


58.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 3. 2010, 20:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

darkB2266 muž
   2. 3. 2010, 13:35 avatar
suhlasim, tak nejak sa to javi aj mne, niekedy sa s tou "bytostou - existenciou" hadam, nieze by mi nieco odpovedala, skor je to taky monolog. Takze hadka to asi ani nieje. Iba staznosti, alebo otazky. Niekedy aj vdaka.
Niekedy ked si spomeniem na niektorych svojich kolegov, alebo ludi, co som niekedy stretol, tak mam pocit, akoby ma zaplavil pocit, ze o tom vedia. Ale deje sa to iba u niektorych.
Nechcem sa prilis na nich "napajat" aby som ich neobtazoval.


27.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 13:43 avatar
ak si si isty.. mal by si tomu prenechat co najvacsiu volnost..
mozno tak budes vediet casom tie osoby aj kontaktovat.. nie priamo, ale len v naznakoch.. uvidis.


29.
označiť príspevok

darkB2266 muž
   2. 3. 2010, 13:46 avatar
isty si niesom, su to iba take pocity, taka intuicia.
Vies, len ja ich nechcem obtazovat, oni maju svoj zivot.
Snazim sa na veci prist sam.
Mozno ked mi bude naozaj zle, budem po nich v duchu volat.


31.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 13:48 avatar
intuicia je dobre voditko.


35.
označiť príspevok

darkB2266 muž
   2. 3. 2010, 13:55 avatar
suhlasim
ale idem na to opatrne, niekedy sa naskytne aj vhlad na konkretnu situuaciu, to je tiez dobra vec.
Hlavne nic neberiem (nemyslel som to na nikoho konkretneho)
A este aj katarzia je dôlezita, aby clovek nemal pretlak.


38.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 13:59 avatar
iste.. vsetko s pravou mierou... to je dolezite prave na drzanie svojho ega v opratoch..
prilis vela je zle prilis malo tiez..
cerpal si uz informacie? napadlo ta niekedy, ze sa v tvojej hlave nachadzaju veci, ktore nemas odkial vediet?


41.
označiť príspevok

darkB2266 muž
   2. 3. 2010, 14:03 avatar
nie, to som nerobil, mne skor ide o sebaprijatie a sebapoznanie.
Konieckoncov mi ide o stastie, pocul som ze k nemu vedie pravda.
Sam niekedy neviem, o co mi ide.
Ale poviem ti, ze sa nechcem prilis zamotavat do svojich myslienok.
Mam rad aj pohyb, sport, hudbu, sex, turistiku a ine veci.
Bez urazky samozrejme.


45.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 14:15 avatar
co si vymenoval patri k zivotu.. a zivot je predsa to, preco tu sme.
vsetko je v poriadku..
precitaj si nieco o hladani seba. o fixovani sa na tu a teraz.. to este neznamena, ze nemozes sexovat  


48.
označiť príspevok

darkB2266 muž
   2. 3. 2010, 14:28 avatar
vies o tom, ze preco tu sme, tak pocul som to uz niekolko krat.
Nehovorim, ze odmietam o tom uvazovat ale prilis mi to nesedi.
Ja som dost egoista, beriem to tak, ze tu som preto, aby som sa trebars nasiel, a uzil si.
Ale zasa nehovorim, ze treba vyuzivat inych vo svoj prospech. To netvrdim.
Skor som taky, ze mi je jedno naco tu som, dolezite je...
Neviem co je dolezite, asi uzit si a nerobit zle druhym,, skor dobre... ale nie na svoj ukor. 


49.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 14:50 avatar
darkB no dla mna to chapes celkom presne, tak hlavu hore..
Zober si to tak, ze si programator.. navrhnes nejaku 3D hru a chces si ju pozriet co urobis?
Ides si ju zahrat.
Tvojou ulohou je skutocne uzivat si zivota.. to je ciel tej hry.. popozerat co ako vyzera, co ako funguje a nieco dorobit v ramci moznosti priamo in game   Na to, aby si si mohol ten zivot co najlepsie uzivat potrebujes k tomu aj nejake podmnienky a tam je miesto pre nejaku sluzbu v prospech celku.
ale pozor na ublizovanie.. vedome ublizovanie ti /strhava score/


50.
označiť príspevok

darkB2266 muž
   2. 3. 2010, 15:34 avatar
Tvoj pohlad na vec je celkom zaujimavy,
to prirovnanie mi celkom sedi, len tam mam trosku dojem ze to pojimas ako keby bez citov.
Chladne. Mozno sa mylim.


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 10:13 avatar
Cesta je len osobne presvedcenie, ku ktoremu si postrčená. Cim viac zijes v pravde, tym viac si presvedcena, ze konas dobre, aj ked to vyzera pre niekho zle. Jew to dost sialene, lebo , nie vsetky cesty su pokojamilované...ale to koniec koncov vies. Na zaklade poznania o moznostiach, ktoré su a schopnosti riesit vselico naozaj nadcasovym spravovaním, je na cloveku viac menj co si iba zela ,aby jeho cestou bolo -ako inac v Bohu.


5.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 10:20 avatar
zdroj zamerne neuvadzam nieje vobec dolezity.. kedze tieto informacie sa nedaju overit inak ( ako je aj v clanku pisane ) ako osobnou skusenostou..
Prikladam aj moj osobny zazitok z augusta minuleho roku resp. jeden z prvych, ktoreho opis som posielal cloveku o ktorom som mal dojem, ze chape o co ide.. mylil som sa.

...Uz predtym sa mi obcas stavala zvlastna vec s ktorou som sa nikomu nezveril. Da sa povedat, ze som sa za nu hanbil, pretoze som ani nikoho nikdy nepocul o nieco takom rozpravat. V momentne na mna prisiel pocit neopisatelnej euforie, tak silny, ze mi hned vyhrkli slzy a cele telo sa triaslo. Bol to moment neopisatelne nadherny... intenzivny a zrazu po par sekundach odisiel no ja som nerozumel co presne sa stalo. Ten pocit prichadzal prevazne vo chvilach, kedy som pocuval hudbu, alebo sa zaoberal nejakym inym umenim. Ale pri hudbe najcastejsie. Hovoril som si, ze az tak silno sa mi to paci?? no budiz a viac som sa tym nezaoberal. Teraz to chapem trosku inak a podla ucenia to moze byt moment prave pri tom pocuvani, kedy som najcistejsi-najotvorenejsi bez zaplav myslienok iba vycibrene zmysli, aby som co najlepsie vnimal tu hudbu. No vtedy som si to vobec neuvedomoval. A teraz pred par dnami presnejsie pred troma som bol u priatela a pozerali sme jeden koncert. Vtedy to na mna opat prislo, ale nie na par sekund a nie raz. Trvalo to o mnoho dlhsie a prichadzalo to opakovane.. Reval som a hanbil som sa, pretoze ten kamarat si to vsimol a ja som nevedel co si moze o mne mysliet. Ked prisla prva vlna, tak som sa na to zameral. Skusil som sa akoby tomu prihovorit, alebo som to len nechal viac prejavit a mal som pocit, ze to ku mne prehovorilo cez moje vlastne myslienky. Ten pocit bol taky krasny a plny porozumenia. Odpovedalo mi to na moje dlhorocne otazky, akoby sa mi rozuzlil obrovsky uzol, ktory som doteraz nosil v mojej mysli. A presne ako si napisal tykalo sa to aj tohoto sveta, zriadenia a ludi, vsetko mi zrazu davalo zmysel a bol som pokojny ulavilo sa mi... odpadol zo mna ten hnev, ktory som casto daval citit aj na fore sam urcite vies co mam na mysli. Plakal som a smial sa zarovet a to nieco mi vravelo "tak vidis ty somar" ) a ja som tomu rozumel a s pokorou som prijal, ze som naozaj bol obrovsky somar a teraz placem tiez lebo si na to intenzivne spominam no nieje to ono len ta spomienka sama o sebe je neuveritelne silna...nikdy pred tym som nic podobne nezazil. Ked presla ta prva vlna, tak som sa len usmieval a citil tu obrovsku ulavu.. zacal pomalicky rozoberat sam v sebe co sa vlastne stalo a povedal som si "nieje toto vlastne ono? nespojil som sa s bohom, tatkom, vsevedomim, alebo neviem ako to nazvat ??? a v tom momente ma to obarilo znova presne tak isto intenzivne a zase mi vyhrkli slzy a sam som si odpovedal "samozrejme ze ano" a smial som sa. Ked to opat ustupilo, tak som bol o tom na 101% presvedceny, ze som to prave prezil, ze som sa naozaj konecne spojil s tym o com som si myslel, ze to nejestvuje aj ked som mal stale niekde v podvedomy to strasne nutkanie, ten strasny nepokoj a tuzbu sa tomu venovat, zistit to... ved preto som sa tomu aj otvoril a zacal s ucenim. Ked som sa opat spamatal uz som ani neriesil reakcie kamarata, lebo som mal dolezitejsie veci v hlave. Hovoril som oukej a co teraz ? Co s tym urobis ? Ako sa zachovas ? Mal som chut vyskocit a vykricat to vsetkym podelit sa o tu nadheru o to zistenie, ze nikto nieje sam a nosime to vsetci v sebe len sme prilis namysleny, aby sme sa tomu mohli poddat. Ale uvazoval som dalej a povedal si, ze to nemozem. Budu ma mat vsetci za blazna a duplom by som sa vsetkym vzdialil co prave nechcem, chcem sa ludom priblizovat mat ich rad, pretoze su to krasne stvorenia plne lasky, umenia, energie, ktoru si mozeme vymienat. A v tom to prislo opat a potvrdilo, ze moje zmyslanie je spravne nesmiem o tom rozpravat ako o nejakom beznom zazitku, ale musim sa o tom najprv hodne naucit, pochopit to. Ten kamarat sa ma nastastie nic nepytal.. mozno aj preto, lebo som si velmi silno prial, aby to pustil z hlavy Od tohoto momentu som naozaj pokojny a stastny aj ked vlastne neviem preco, alebo som iba doteraz nevidel tie dovody byt stastny a moj rozum ma iba miatol. Som sustredenejsi a davam si viac pozor sam na seba co robim aj nad cim rozmyslam... snazim sa selektovat myslienky a tie zbytocne vyradovat. Citim kazdu sekundu, ze to co robim je velmi dobre ako pre mna tak pre moje okolie a musim v tom pokracovat. Ale mam z toho aj strach, ktory si ale az tak nepripustam. Co ak je to stale iba moj rozum, co sa so mnou zahrava ? Pretoze predtym som bol naozaj na pokraji sialenstva.. nenavidel som tento svet a tak velmi nerozumel a zrazu je to prec z okamihu na okamih som volny a so vsetkym zmiereny. No vidim samozrejme chyby krasy, ale tie pocity su oproti tym predoslim smiesne. Asi som sa zmenil aj navonok a ludia to skor ci neskor zistia a z toho mam tiez trochu paniku, ale nemyslim si, ze ma odvrhnu.... len si musim davat pozor na to, co a ako hovorim.
Tak to by bolo asi vsetko co som ti chcel napisat. Ten strach spociva v tom, ci niesom mesuge, ci to nieje schizofrenia ked sa sam sebe prihovaram a este mi to sposobuje taky pocit podobny orgazmu citov Ci je to skutocne, ci nahodou nevies o niekom, kto by zazil nieco podobne, ci si to nebol napriklad aj ty sam. A mozno este jedna vec, ktoru som si uvedomil.. Niekedy som pisal aj na fore o veciach, ktorym som sam uplne nerozumel, ale porozumel im uplne az neskor. Je mozne, ze som cerpal od niekial uz skor ani som o tom nevedel ? ....

neriesit pravopisne nedostatky je to original neupravovany..

Davam to sem, pretoze je mnoho ludi, ktori by sa radi ucastnili tohoto uvedomenia resp. spojenia a nevidim na tom nic zle len dobre pre buducnost vsetkych... je to pre nas ako mysliace bytosti prirodzene...a dalej si myslim, ze som nadobudol dost dobry obraz o tom.. co to vlastne je.
..ze bazime po tomto poznani je samozrejme.. je to ako hladanie stratenych rodicov.. preto ten nepokoj..
Osobne si myslim, hlavne podla pocitov, dalej vsimanim reakcii, ze jediny clovek tu z tohoto fora, ktory ma ponatia o co ide je Petrana. Preto aj jej zaujem o vedu a co objavi.. mozno sa tato energia predsa len niekedy bude dat nejakym sposobom potvrdit-dokazat.. neviem..

Ja len pre tych, ktori maju skutocny zaujem nieco v tejto zalezitosti dosiahnut..
Je to zalezitost naseho vedomia.. je to prijimac a vysielac.. nase ego je rusic signalu.. preto ak sa clovek skurtocne nedokaze odosobnit.. nedokaze nahliadnut za svoju osobnost-ego-odpojit ho.. osobne som si toto overoval disciplinou.. ten kto sa nedokaze odosobnit nema /volne kanaly/ ..
Nalozte s touto informaciou ako chcete... kazdy jeden ma tu moc sa sa pripojit a cerpat.. zalezi len na jeho vnutornej sile.. sebaovladani, discipline.. arogancia, ci posmech, neschopnost vidiet veci aj ludi skutocne take/takych ake su.. to vsetko vam v tom vzdy bude branit.
Súhlasí Petrana


52.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 3. 2010, 16:46 avatar
Skutočne veriť v Boha je taký pocit, ako byť stále zamilovaný.  
Súhlasí Boris


57.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 19:52 avatar
Presne Petrana.. ako zamilovany.
Opatruj sa Petrus..
obcas tajne kuknem, co nove si zistila  


6.
označiť príspevok

dorota
   2. 3. 2010, 10:29 avatar
skutocne neviem, ale som si ista ze neskutocnym je brad pitt  


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 10:31 avatar
Ja keby som mal prečítat na jeden raz tolke mlatenie prazdneju slamy , tak skapem nudou po troch vetach.


11.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 10:34 avatar
pre teba urcite ... a nechci aby som sem dal aj to.. ako si suhlasil a pripustal podobne zazitky u seba sameho... klamar.
cim dalej tym viac si mi odpornejsi svojim egoizmom a permanentnym klamstvom.
ty v zivote vidiet nebudes. citaj si dalej knizky to je pre teba.  


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 10:36 avatar
Tesí ma tvoj odpor, vzdor atp. Vysvetlim ti to-odo mna je to milodar pre teba.. aj ked si decko v tomto smere. Vies ako vrestia decka, ked si nutrený im dat nejake antibiotika? Iste aj neznasaju, ale sak ty nato prídes za roky, kto som ja.


17.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 10:39 avatar
Ale chod niekam   pajac.


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 10:42 avatar
Idem , idem...uz si zozral co som chcel , no tak niekedy nabuduce. 


12.
označiť príspevok

dorota
   2. 3. 2010, 10:34 avatar
neskapes. mrtvica na pol tela a pridelia ti peknu osetrovatelku. to je vyzva, ci nie?


14.
označiť príspevok

dorota
   2. 3. 2010, 10:35 avatar
ou ou odchaaaadzim lebo schytam aj ja 
Súhlasí ranexil


21.
označiť príspevok

Natalia žena
   2. 3. 2010, 13:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 13:26 avatar
Naco nam to bude.. na co je nam internet? zober si to tak.
okrem toho.. kto nema rad, ak mu nieco sposobuje pozitok, spokojnost? a dalej ak mas problem, tak tam najdes riesenie.
..je to tvoriva energia, ktora tvori aj tvoje nalady, myslienky.
A dalej premyslaj Natalka.. bude cirkvam vyhovovat taketo vnimanie boha? jednoznacne nie.. tym stracaju na moci a ich nestastnom vplyve na masu..
a dalej.. toto je forma dusevnej slobody.. ta robi ludi smelsimi a kreativnejsimi, tak sa mozno casom dopracujeme aj k rieseniam pre tie deturence.. dla mna je to zlomova skusenost u kazdeho cloveka.. a co poznam osobne jedneho cloveka (zial len jedneho) tak aj on je totalne mierumilovna bytost.. oslobodenie = strata zbytocnych tuzob.. ostava len pohlad na krasny a zmysel davajuci svet + ochota robit nieco pre celok. kedze celok je on.. a on je celok.. nepozera na seba, ale na vsetko. to je zakladna zmena myslenia. preco ludia bojuju medzi sebou? pretoze sa citia byt ini.. a ked zistia ze niesu? a ked zistia, ze nie hmota ich dokaze robit najstastnejsimi?
iste problem je sa k tomu dopracovat.. to chce disciplinu. a vieru.. vieru v tom zmysle, ze to clovek mysli uprimne sam so sebou.


30.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 3. 2010, 13:47 avatar
hm Boris vies kolko som sa modlila k "architektovi" ,aby ma zbavil zavislosti od d.f. ? ..a nist...asi fakt neexistuje a mozno az od zajtra,necham sa prekvapit..
aj som sa modlila,aby zachranil chudobne deti a poslal pre ich rodicov dazd a urodnu podu..a nist ..
Súhlasí Natalia


33.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 13:53 avatar
myrai, co ak si ty ten architekt?
co ak mas doteraz chaos, pretoze nehladas v sebe, ale snazis sa hladat v druhych?
Súhlasí clear1, Mojka


40.
označiť príspevok

Natalia žena
   2. 3. 2010, 14:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 3. 2010, 14:11 avatar
myrai, nedá neosloviť ťa.. ..prestaň sa( podľa mňa)"modliť" k akémusi bradatému a fuzatéme Bohu. Aspoň ja ho tak nevnímam..aLe ako zdroj mojej energie..každý večer pred spaním, poďakujem sa za poskytnutý "zdroj mojej enegie".. ktorú som dostala a aj využila.Neprosím o nič..však ten ( nazvi ho ako chceš ) vie koľko zvládnem a len toľko na mňa uloží. Môžem ti z vlastnej skúsenosti povedať..pomáha mi prekonávať všetky životné prekažky a ťažkosti. Je mi fuk, či tomu niekto hovorí..ateistka, alebo veriaca..pre mňa dôležitá je vriera v ten "zdroj enegie"..neviem či si ma správne pochopila...


34.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 3. 2010, 13:54 avatar
coze ? to co si to tu dovolujes ! bud taky laskavy a odstran si ten prispevok a ja si odstranim svoj..mna nenazyvaj architektom !!


36.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 13:56 avatar
a budem   lebo si.. vsetci sme.. ci uz vedome, alebo nevedome.


37.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 3. 2010, 13:58 avatar
ty hajzel..tak toto som si od teba fakt nezasluzila  


43.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 3. 2010, 14:09 avatar
hadaj Borisko co mam na avatare,ludia vidia a pocuju to,co chcu vidiet a pocut..
Súhlasí Boris


46.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 3. 2010, 14:21 avatar
myrai presne tak. preto by sa mali pozerat na veci take, ake su a nie na take, ake si ich sami vytvoria svojimi myslienkami pod taktovkou svojich zaujmov.
ked to zvladnes.. uvidis sama. ten tvoj chaos je zvonka.. nie z vnutra.. uvazuj o tom.


53.
označiť príspevok

jack_stap muž
   2. 3. 2010, 17:52 avatar
Boh nepochybne existuje. Videl som ho na roznych videach z OH vo Vancouveri. Mal na sebe modry dres so slovenskym znakom na hrudi a v ruke hokejku. Akurat si nie som isty ci to bol ten co mal na hlave prilbu a na chrbte cislo 38, alebo ten druhy co mal na hlave brankarsku masku a na chrbte cislo 41.
Súhlasí fajer


59.
označiť príspevok

scirocco muž
   2. 3. 2010, 20:54 avatar
Čo je boh som už dávno vysvetlil v tejto básničke:
bezboha.forumup.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk60.
označiť príspevok

Mojka žena
   2. 3. 2010, 21:11 avatar


61.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 21:20 avatar
Brahma-sanhita 5.1
Kršna, Góvinda, je Najvyššia Osobnosť Božstva.
Jeho telo je večné, blažené a plné poznania.
Nemá počiatok, pretože je počiatkom všetkého,
a je príčinou všetkých príčin.


62.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 23:00 avatar
Niekedy tak rozmyslam, ze boh sa naozaj divil, kym je. 


65.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 3. 2010, 00:30 avatar
urcite sa divil a myslim, ze sa divit neprestava.


63.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 3. 2010, 00:17 avatar
Je Slnko Boh , alebo galakticke jadro, alebo obe jadra-galaxie strelca a Mliečnej cesty?


64.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 3. 2010, 00:28 avatar
si nahnevany? vazne sa pytam.. ja nie. popravde.. neviem co vies.. ale nevysvetlujes to vobec dobre.
Vsetko je boh. ty si boh ja som boh ta klavesnica do ktorej tukam je boh.. je to len jeho tvoriva energia.. jeho princip stvorenia. nas..
som to ja a my, ci ono?


66.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 3. 2010, 00:31 avatar
Iste niet vo mne hnevu, smutok, nie je hnev.


67.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 3. 2010, 00:39 avatar
ale co.. kasli na to. sustred sa na to, co je.
ja sa tu uz nechcem ukazat.. len mi prislo divno ze sem pises.. nechcem, aby si si myslel, ze sa naozaj hnevam.
a tiez nechcem, aby si bol ty smutny, alebo sa hneval.. ma neser .. ak si myslis, ze je to tvoje miesto.. ja si myslim, ze moje uz nie.. potrebujem zmenu.
a to hore.. to uplne hore je cista pravda.. jedina skutocnost, jeho principy.. to sme my.. suhlasis s tym ranex?
ja som to dnes dostal niekolko krat potvrdene..


68.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 3. 2010, 00:45 avatar
Ind. mudrost z ved tvrdí, ze poslednou nastrahou a najmocnejsou tzv. MAji je, ze cloveka zbožští a da mu schopnosti , ktoré mu nasepkaju, ze Bohom je ,ako aj ta klavesnica . A kto tomu uverí strasne spadne -je vas dost .


69.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 3. 2010, 00:54 avatar
ale nie.. to si ma zle pochopil.. ja si nemyslim ze som bohom.. mozem sa na nom iba podielat..
cast z neho a ak konam, myslim v jeho sulade som "pozehnany" pohladeny neviem ako to nazvat. som s nim..
ja som sa skor pytal na ten celok hore.


73.
označiť príspevok

Natalia žena
   3. 3. 2010, 01:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

scirocco muž
   3. 3. 2010, 13:06 avatar
Ranexil ty si asi Hare Krishna, ze ?


74.
označiť príspevok

scirocco muž
   3. 3. 2010, 13:06 avatar
Boris, takze boh je klavesnica! Sleduj mozno vyhras!
bezboha.forumup.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


76.
označiť príspevok

činčin žena
   3. 3. 2010, 13:17 avatar
chalan, ver že tu boli už aj lepšie blbiny


70.
označiť príspevok

david lane muž
   3. 3. 2010, 00:58 avatar
...jak tak zistujem...tak s0m na tejt0 zemskej gule jediny,c0 nepatrim zadnemu bohu,alebo neakemu fluidu,alebo jekehosik-neceho...s0m jen0m syn mojej maminy...a t0 mi uplne staciii...


72.
označiť príspevok

Boris muž
   3. 3. 2010, 01:06 avatar
cau david. tym ze nikomu nepatris si nim sam    


71.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 3. 2010, 01:00 avatar
Neviem ti odpovedat.


78.
označiť príspevok

*game* žena
   6. 3. 2010, 18:10 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=bS7Qqw9-2CA Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

no a tato hudba je nadherna, skoda.. ze ju inde neviem najst.. 
http://www.youtube.com/watch?v=i_AEuGsEWfU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


79.
označiť príspevok

steamy
   9. 3. 2010, 20:46 avatar
To je zle polozena uz samotna otazka.Boh nie je co ale kto.Je to stvoritel vsetkeho co existuje, zivych aj nezivych bytosti a veci.Je to duch ktory ovlada vsetko a o vsetkom rozhoduje ako bude.Nikto nevie zmenit jeho rozhodnutie a predstavuje absolutnu moc, rozhoduje o vsetkom a o kazdom.Je predstavitelom absolutnej mudrosti, dokonalosti a absolutneho dobra.Boh je stelesnenim vsetkeho a vsetko je stelesnenim Boha.Je to nepredstavitelna moc a vsetci, ktori maju to statstie ze o tom vedia by ho mali absolutne uznavat.Verme ze bude cim viacej takych ludi...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 06:33,  Žobravý neúspešný politik Eduard Chmelár falošne ohovára predsedu vlády Slovenskej...
dnes, 05:51,  Tu len okomentujem 7 časov. Daniel žil ako lykožrút počas siedmych rokov podľa proroctva...
dnes, 05:16,  4...Nebudem komentovať všetko v čom si tam protirečíš, lebo by to bolo na veľmi dlhý...
dnes, 04:42,  Dobre, tak okomentujem tvoj 12. bod, kde sa na konci pýtaš: "Kedy podla teba/samovýkladu/...
dnes, 04:35,  3, .... a čo ti hovorí text: .... „Jehova vystrie žezlo tvojej moci zo Sionu a...
dnes, 04:12,  23, .... hovorím že odpadlík ako BRNO! Ty nepoznáš ani len základné fakty! Z celej Biblie...
dnes, 03:51,  25, ..... ale si necitoval celý môj výrok o tom "nerozumení". Ale zrejme si to ty...
dnes, 03:43,  Ježiš Kristus začne vládnuť nad svetom po svojom druhom príchode. To sa ešte nestalo, lebo...
dnes, 03:42,  34, .... a čo to má spoločné s mojim tvrdením o trojici? Lebo neverím, že mŕtvy Ježiš...
dnes, 03:35,  19, ..... armagedon je len iný názov pre "Pánov deň", ale je jedinečný v tom, že...
dnes, 03:29,  1, .... Jedno proroctvo v biblickej knihe Daniel znie: ..... „Zotnite strom a skazte ho....
dnes, 02:52,  1, ..... SOS, ..... SOS , .... Fotoonko, zachráň Ondreja! Už mu došli biblické argumenty,...
dnes, 02:45,  35, .... a akého ducha?*15 A ta ta ma zabila?*15*13 .... tak ja už nežijem?*15
dnes, 02:43,  1, .....ešte raz k tejto téme. Kladieš otázku: .... "Ako môže RKC vyháňať satana,...
dnes, 01:40,  Otázka 13: Keď Ježiš hovoril svojim učeníkom o blížiacom sa zničení chrámu a...
dnes, 01:18,  17...je mnoho chýb, ktoré vám dnes servíruje SV. Po prvé: Armagedon je posledná vojna medzi...
dnes, 01:18,  Jehovisti tu znova strašia a oblbuju......ja nemam take vedomosti aby som to...
dnes, 01:03,  12...citujem tvoje slová: "V každom prípade neviem čo si tým chcel povedať?" Ak...
dnes, 01:01,  12...citujem: "V každom prípade neviem čo si tým chcel povedať?" Ak nevieš, čo...
dnes, 00:52,  Sagara myslim si, že prave týmto veciam nerozumieš.....darmo sa ohanas písmom(litere) ale ta...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(219 419 bytes in 0,215 seconds)