Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Bol Ježiš podvodník alebo Boží Syn?

21
reakcií
554
prečítaní
Tému 24. augusta 2019, 23:19 založil the X.

podobné témy:1.
označiť príspevok

the X žena
   24. 8. 2019, 23:19 avatar
len pre zaujímavost

Kazateľ Paul Washer často hovorí, že ľudia sa na Ježiša môžu pozerať tromi uhlami. Ježiš je buď blázon, podvodník, alebo Boží Syn.
Ježiš – blázon?
Ježiš o sebe povedal: Ja som cesta i pravda i život. Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa. (Ján 14:6)
Ježiš hovorí, že jedine skrze Neho je možné prísť k Bohu, že on je Boží Syn. Hovorí sám o sebe to, že on nekoná svoju vôľu, ale vôľu Boha Otca, ktorý ho poslal na svet: Ja nič nemôžem činiť sám od seba; súdim, ako počujem, a môj súd je spravodlivý, pretože nehľadám svoju vôľu, ale vôľu Toho (Boha), kto ma poslal. (Ján 5:30)
Ak Ježiš plne veril tomu čo hovoril, plne si stál za tým, že je Boží Syn ale by nebol – bol by bláznom. Keby som ja o sebe tvrdil že som Napoleon, ale by som ním nebol, tak si ľudia budú ťukať na čelo a onedlho skončím na psychiatrii v roli pozorovaného. Tak aj Ježiš, ak by úprimne a z celého srdca veril že je Boží Syn a nebol by – je blázon!
Ježiš – podvodník?
Ak by Ježiš hlásal o sebe, že je Božím Synom, ale by dobre vedel, že to nie je pravda, bol by veľmi zlým a nebezpečným človekom. Aj dnes je mnoho ľudí, mnoho učiteľov a guruov, ktorí o sebe tvrdia, že sú poslaní od Boha, že sú vtelením Boha a podobne – pritom to nie je pravda a oni to dobre vedia – sú to zlí a nebezpeční klamári a podvodníci. Klamár a podvodník je pochopiteľne zlý človek, ktorý podvádza ľudí. Podvodník dobrým človekom byť nemôže. Ak teda Ježiš o sebe hovoril, že bol Boží Syn a nebol, bol podvodník a klamár.

Ježiš – Boží Syn?
Zostáva nám ešte tretia možnosť, že keď Ježiš hovorí o sebe, že ho poslal Boh, že On sám je Božím Synom, tak nie je ani blázon, ani podvodník, ale hovorí o sebe plnú pravdu, ktorú dokazuje skutkami, vyliečeniami, proroctvami, obeťou za hriešnych, o ktorej predom zvestuje.
Ľudské názory
Mnoho ľudí tvrdí, že Ježiš bol veľmi morálny človek, je hodný úcty a nasledovania, ale nebol Boží Syn. Ak Ježiš ale nebol Boží Syn, tak je klamár a nie je hodný k nasledovaniu, alebo je úprimný blázon, ktorý veril tomu, čo hovoril. Kto by však nasledoval klamára a blázna?
Často taktiež počúvame tvrdiť, že Ježiš bol iba človekom. Ak bol Ježiš človekom, nebol tým pádom Božím Synom a z toho opäť vyplýva že buď klamal, alebo bol blázon. Ježiš predsa o sebe hovorí, že je Boží Syn, Písmo o ňom svedčí že sa nenarodil zo semena muža, ale z Ducha. Ak by však bol Ježiš iba človek, klamal by nás ľudí na plnej čiare a bol by veľmi nebezpečným zločincom, ktorý zvádza ľudí k večnému zatrateniu.
Ak sa nad tým zamyslíme, musíme sa dostať k pravde – Ježiš hovoril o sebe pravdu. Bol človekom podľa výzoru, ale jeho duchovná stránka bola Božia, bol Boží Syn. Ak poprieme že bol Božím Synom, robíme z neho buď blázna ktorý veril že bol Božím Synom ale nebol, alebo klamára a podvodníka, ktorý zviedol mnoho ľudí na falošnú cestu.
Ježiš o sebe hovorí: Prečo tomu (Kristovi), ktorého Otec posvätil a poslal na svet, hovoríte: Rúhaš sa! preto, že som povedal: Syn Boží som? (Ján 10:36)
Židia Ježišovi hovorili že sa rúha, keď sám seba nazýva Božím Synom. Ak by Ježiš naozaj nebol Boží Syn, ale by to o sebe na verejnosti tvrdil, tak by bol potom podvodník, blázon a pre Židov rúhač, pretože sa rovnal Bohu.
Záver
Písmo nám jasne svedčí, že Ježiš je Božím Synom, rovnal sa Bohu, bol teda Boh, ktorý v koži človeka prišiel na našu zem a vykonal tu dielo spásy. Ak niekto tvrdí, že uznáva Ježiša ako veľkého učiteľa, alebo morálneho človeka, no neverí že bol Božím Synom, tak nemôže ani veriť v Ježiša ako veľkého učiteľa a morálneho človeka, pretože Ježiša tým stavia do pozície podvodníka.
V momente keď človek neuzná Ježiša rovného s Bohom, robí z neho klamára. Lebo Ježiš hovorí: Ja a Otec sme jedno. (Ján 10:30)
A Otec ani nesúdi nikoho, ale celý súd odovzdal Synovi, aby všetci ctili Syna tak, ako ctia Otca. Kto nectí Syna, nectí ani Otca, ktorý Ho poslal. (Ján 5:22-23)
Povedal Mu Filip: Pane, ukáž nám (Boha) Otca, a postačí nám to. Ježiš mu riekol: Taký dlhý čas som s vami, a nepoznal si ma, Filip? Kto mňa videl, videl Otca. Akože môžeš hovoriť: Ukáž nám (Boha) Otca? (Ján 14:8-9)
Ježiš hovorí, že kto Jeho videl, Boha Otca videl. Ak povieš – neverím že Ježiš je Boh, že je Boží Syn, robíš z neho klamára alebo blázna. On ti hovorí, že kto Jeho vidí, vidí Boha Otca, ale ty hovoríš, že Ježiš bol iba morálnym dobrým človekom, čo je protirečenie a nepoznanie Boha.
archazmluvy.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


7.
označiť príspevok

kntsz muž
   25. 8. 2019, 14:33 avatar
1- nie je to iba pre zaujímavosť.
Nepoznám toho kazateľa, ale otázka nestojí čím bol Ježiš, ale kto je ten "kazateľ", keď nepíše celú pravdu. O čo mu vlastne ide?
Dali by sa odvolávky na "Jána" rozobrať podrobnejšie, kto chce si to vyhľadá - ja len poznámočky:
K 14:6 bolo napr. povedané: 14:12 - "Aspoň pre samé skutky verte. "
K 5:30 bolo tiež povedané napr: 5:36 - "No ja mám väčšie svedectvo, než Jánovo., lebo skutky, ktoré mi dal Otec aby som ich vykonal, tieto skutky, ktoré ja činím, vydávajú svedectvo o mne, že Otec ma poslal."
Mimochodom, Ježiš nespočetne krát opakoval, že je Synom človeka !!! Tam, kde by sa dalo povedať, že zo seba na Zemi robí Boha, (z toho ho obviňovali židovskí zákoníci a farizeji) je vždy aj iné - logickejšie vysvetlenie samotným Ježišom, že On sám nikdy zo seba Boha na Zemi nerobil.
Dokonca pri jeho súde na otázku či je Syn Boží, odpovedal len konštatovaním - "Sám si to povedal." - s poznámkou, že podľa Tóry sú všetci Hebreji synmi Božími.....

Až spätný pohľad na Ježišove slová a skutky vypovedajú o tom, že nemohol byť iba obyčajným človekom, ale že jeho slovami a činmi sa k nám prihováral sám Boh.


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 15:05 avatar
1,......spočiatku sa mi zdalo že sa snažíš vyvrátiť trojicu,....a potom v závere dospeješ k takému čudnému obratu, že ma to posadilo na stoličku. Zdôrazňuješ ,že Ježiš je Božím synom a potom to dorazíš tvrdením , že je "rovný Bohu",...."teda Boh".
Definuj si slovo "Boží syn" alebo "Boží synovia". To sú anjeli,....a Biblia v Žalme hovorí ,že "nikto z Božích synov sa nemôže rovnať Bohu". Teda, ak ty tvrdíš opak, tak ideš proti Písmu a zdravému rozumu, lebo Písmo toto pravidlo, zdôrazňuje veľmi často, že "nikto sa nemôže rovnať Bohu"! Ak by tomu tak bolo, Otec/Jehova/ by už nebol zvrchovaným Bohom. Ak je Ježiš "syn Najvyššieho", nemôžeme tiež tvrdiť ,že je "Boh Najvyššieho",....alebo "Najvyšší Boh Najvyššieho Boha"! Používate niekedy aj rozum pri svojom štúdiu Písma a svojich záveroch?
Tiež spomínaš, že Ježiš "neprišiel konať svoju vôľu, ale Otcovu",....a že "sám nemôže nič robiť sám od seba".....že on "neučí svoje učenie, ale Otcovo", a podobne.
Povedz, čo vyplýva z týchto textov? To, že Ježiš je rovný Bohu? Ak by som nemal mozog, ale len miechu, nikdy by som si to nedovolil tvrdiť! Nakoniec Pavol jasne hovorí , že Ježiš sa podriadi Otcovi a iba Jehova bude ZVRCHOVANÝM BOHOM a bude vládnuť všetkému a aj Kristovi!

"Lebo, je napísané, všetko podrobil pod jeho nohy. Ale keď povie, že je všetko podrobené, je zrejmé, že krome toho, ktorý mu to všetko podrobil. 28 A keď mu bude všetko podrobené, vtedy sa i sám Syn podrobí tomu, ktorý mu všetko podrobil, aby bol Bôh všetko vo všetkom. " 1 Korinťanom 15,26-27

A ešte raz: Kresťania majú byť presne tak "JEDNO" ako aj Otec so synom/Ježišom/. Manželia majú býť tiež "jedno". Ale podla trinitárov to znamená, že všetci kresťania sú teda "jednym kresťanom" a aj manželia sú "jednou osobou" a to doslovne, tak ako je to aj s trojicou bohov, ktorý sú vraj "jeden Boh". Tu si opäť niekto pletie spoločenskú jednotu/jednotu hodnôt,cieľov,konania/ , za doslovnú jednotu viacerých osôb. A to je biblický, matematický, antropologický nonsens.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Záver: Podvodníci sú tí, čo prekrúcajú Písma a do popredia dávajú ľudské,pohanské ,nelogické náuky a filozofie a hlásjaú "iného Krista", pred čím varoval Pavol! Mat.15,3-9,. Kol.2,8,. 2 Jána 9


19.
označiť príspevok

to-mi muž
   26. 8. 2019, 16:08 avatar
Shagara. To je sice pekne co pises, ale u Scarlet s versami nepochodis. 


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 8. 2019, 00:42 avatar
Kazateľ Paul Washer často hovorí, že ľudia sa na Ježiša môžu pozerať tromi uhlami. Ježiš je buď blázon, podvodník, alebo Boží Syn.

Ide o tri tupé uhly. Je ešte aj jeden ostrý uhol: Existoval vôbec nejaký Ježiš, z ktorého vyrobili ľudia Krista?


9.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 8. 2019, 15:14 avatar
Lemmy, existuje aj 5. pohľad. Ježiš existoval, ale nebol blázon, podvodník, ani Boží Syn, bol prorokom ako mnohí pred ním... pričom tento pohľad má viacero "podpohľadov"...
 


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 15:21 avatar
9,....OK, bol prorokom, a tak ho aj vnímali židia. A tiež ako "poslaného Bohom",....."posla/malaka,anjela/". Nikdy ho nevnímali ako Boha/všemohúceho/. Zrejme aj oni boli oklamaní?

Opakujem:.....pravé kresťanstvo skončilo so smrťou apoštolov. Až v čase konca si mal Boh vyvoliť svoj ľud, zjednotiť ho a očistiť pravdu od nánosov "Helénskeho kresťanstva"/náhražka pravého kresťanstva/.
Podla podobenstva o rozsievačovi/žatve/ mala burina zatieniť pšenicu a praví kresťania neboli rozpoznateľní. To iba Boh schvaloval istých jednotlivcov , ktorí aj v tejto "dobe nevedomosti" sa snažili konať v súlade s láskou.


15.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 8. 2019, 15:27 avatar
Shagara, od počiatkov Ho kresťania vnímali "ako boha"... problém mali, po prijatí viery v Jeho zmŕtvychvstanie, vnímať Ho ako človeka... lenže sa moc nad tým nezamýšľali, pretože verili v Jeho skorý príchod a za oveľa podstatnejšie považovali pripravovať sa naň, vytrvať vo viere, napriek prenasledovaniam... než dumať o týchto otázkach...
 


16.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   26. 8. 2019, 15:30 avatar
Dokáž, že ho odpočiatku vnímali ako boha. Opakuješ len frázu trinitárov. Pokiaľ viem, tak apoštoli ohlasovali Ježiša ako služobníka Boha Izraela a Mesiáša. Stačí si prečítať Skutky apoštolov...


17.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 8. 2019, 15:41 avatar
Veľký Kocúr, napísal som: "ako boha" - vnímali ho s atribútmi /vlastnosťami/ Boha - verili nielenže robil zázraky, ale mal moc odpúšťať hriechy, súdiť i na konci dní, že má "slávu Boha"...
 


18.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   26. 8. 2019, 15:48 avatar
Ak to definuješ takto, tak potom áno. Ale vnímaný ako Bohu rovný, resp. že je to Boh sám, tak takto Ježiš prvými kresťanmi vnímaný nebol, alebo ak chceš presnejšie a bez jednoznačnosti čo ťa dráždi, nedá sa to Písmom dokázať.
Súhlasí J.Tull


21.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 8. 2019, 17:36 avatar
Veľký Kocúr, ešte som zabudol k "Opakuješ len frázu trinitárov"
Nepoznám vyjadrenia trinitárov o tom, ako vnímali prví kresťania Krista... gro toho, čo som o tom písal, poznám od Mircea Eliade /niečo od Barta Ehrmana... /, pričom si overoval aj z iných zdrojov. Vôbec si však nezakladám na autorite...
Či bol vnímaný ako Bohu rovný neviem... z NZ, ako aj z histórie, však podľa toho čo poznám, vyplýva, že bol vnímaný "ako boh", viac ako hociktorý človek, anjel, či iná podobná duchovná bytosť... ako aj to, že sa nezaoberali týmito otázkami, ktoré nadobudli svoju dôležitosť až potom, keď sa ukázala praktická potreba vytvoriť všeobecne uznanú "písomnú náuku"...
 


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 15:15 avatar
2,.....A bol Paul Washer Bohom inšpirovaný,.....alebo jeho slová sú len filozofickou hatlaninou?
Ja by som tak povedal: "Ježiš bol bud podvodník, blázon alebo Boží syn"! A nie "Boh". Nikdy o sebe Ježiš netvrdil že je Boh,....tvrdil presný opak!
"Otec je HLAVA",......"Otec je väčší ako som ja/Ježiš/",......"Ježiš zomrel a Otec je nesmrteľný a nemôže zomrieť",....."Ježiš bol stvorený, splodený, zrodený Božím počiatkom",....ale Otec je jediný VEČNÝ!......"Ježiš sa nakoniec podriadi Otcovi".

KTO TU KLAME ???

Trebárs jezuita Edmund Fortman priznáva vo svojej knihe Trojjediný Boh (angl.): „Starý zákon... nám výslovne nehovorí nič ani z neho nevyplýva nič o trojjedinom Bohu, ktorý je Otec, Syn a Svätý Duch... Nie sú žiadne dôkazy, že by ktorýkoľvek svätý pisateľ čo i len tušil niečo o existencii [trojice] v Božstve".......a to platí aj na Nový Zákon!


11.
označiť príspevok

havran
   26. 8. 2019, 15:20 avatar
Cirkev hovorí o trojjedinosti Boha: Boh otec- Boh syn a Duch svätý. Trojjedinnosť nakoniec zakotvil do svojho idealizmu i Hoegel. Idealizmus potreboval mať svoje historické spojenie nemateriálnej povahy. Toto bol základ jeho dialektiky, ktorú nakoniec prevzali i materilistickí filozófovia. Idealisti hovorili o prvotnosti ídeí, potom materie a nakoniec znova ídei . Materializmus staré príslovie predefinoja tak, že vychádzal z "prach si , žiješ a v prach sa obrátiš. Môžete si vybrať podľa toho, či ste bližšie k idealizmu, alebo materializmu.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 8. 2019, 15:24 avatar
11,.......Marx v knihe "O náboženstve" píše ,že "v roku 68 n.l, nebola možná žiadna trojica , ale že stále to bol starý a nedeliteľný Boh Jehova, Boh židov". Aj osvietenci sa vysmievali trojici a iným nebiblickým náukám a spôsobu života "kresťanov"/RKC/.
Rád doložím fakty!


22.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 8. 2019, 17:38 avatar
havran, "Trojjedinnosť nakoniec zakotvil do svojho idealizmu i Hoegel"
V ktorom svojom diele? 


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 8. 2019, 00:44 avatar
Ak by bola pravda, že Ježiš je Syn boží, súčasť svätej trojice, potom to znamená, že všetky ostatné náboženstvá sa mýlia. Vrátane judaizmu a islamu. Ja by som si nedovolil tvrdiť také nehorázne tvrdenie, že kresťania majú pravdu.


4.
označiť príspevok

the X žena
   25. 8. 2019, 01:15 avatar
Ok lemmy, teraz nejdeme preberat bozi blud prečítaj si -www.etrend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   25. 8. 2019, 12:01 avatar
Článok uverejnený na stránke eTrend napísal človek, ktorý sa pracovne živí rečami o Novom zákone. On za to berie peniaze. Takže jeho názory majú nulovú výpovednú hodnotu (pre mňa). A klame, lebo už sa vie, že do historických rímskych záznamov bola neskôr vložená vsuvka o Ježišovi, prípadne o kresťanoch. Nie je žiaden hodnoverný historický záznam o existencii Ježiša.


6.
označiť príspevok

the X žena
   25. 8. 2019, 13:49 avatar
5. pre teba zivot Jk je príliš detailne opísany aby to bol vymysel. otazka je či bol JK mystik, liečitel, učitel etc alebo naozaj syn bozí
Súhlasí ondrej61


20.
označiť príspevok

to-mi muž
   26. 8. 2019, 16:15 avatar
To je zla dedukcia. Cize vsetko co je detajlne opisane musi byt pravdive?
Súhlasí J.Tull


13.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 8. 2019, 15:22 avatar
Lemmy, súhlasím, mimobiblické záznamy, vzhľadom k tomu, že čerpajú z kresťanských zdrojov, z ich správania, tvrdení ... nie sú hodnoverným dôkazom... ale napríklad z Pavlových listov, ale aj z evanjelií, či iných poznatkov tej doby vyplýva, že je viac ako pravdepodobné, že Ježiš existoval, kázal a bol ukrižovaný...
 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:25,  kráľovstvo ľadu a horúceho srdca, niekto klope a niekto už hodnú chvíľku škrabká sklo...
dnes, 07:02,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm za tie 2 mesiace som si pisal s hromadou bab a...
dnes, 07:01,  Internetové zoznámenie - http://hespac.com/zoznamka.htm Mne pomohlo toto.
dnes, 07:00,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm za tie 2 mesiace som si pisal s hromadou bab a...
dnes, 06:56,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm za tie 2 mesiace som si pisal s hromadou bab a...
dnes, 06:54,  Tabletky na erekciu - http://tonzes.com/erecsk.htm Lekár mi predpísal Viagru, ktorá mi...
dnes, 06:53,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm za tie 2 mesiace som si pisal s hromadou bab a...
dnes, 06:50,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm
dnes, 06:47,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm
dnes, 06:42,  +1 Vermox bez predpisu - http://ibright.lv/vermoxee.htm Mne pomohlo toto.
dnes, 05:37,  Toho roku nikto neprišiel oberať ovocie a hrozno, a tak ostalo na konároch, a hnije teraz.
dnes, 05:35,  Iba tak.
dnes, 05:24,  Havran. S Patrickovým názorom, že neveriaci nedokáže, alebo nechce pomáhať druhým...
dnes, 05:08,  Pozrel sa do mapy.*39
dnes, 01:45,  Cieľ je prežiť mesiac.
dnes, 01:45,  No vidíš, a ty sa zasa zaoberáš hlúposťami z FB.
dnes, 01:43,  to nie je ciel
dnes, 01:42,  havran ja nič nevymýšlam to je dielo slavenov
dnes, 01:40,  Ja viem prežiť so 70 €, pretože dokážem diskutovať, a to je dôkaz. 1 polievka stojí...
dnes, 01:28,  Lemmy z akej čiastky ? 400€ . Zo 70 € sa žiť samozrejme nedá . na to všetko ti viem dať...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš a priateľovi veríš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(93 288 bytes in 0,222 seconds)