Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Atómový premier cgce zhodiť druhú atómovú bombu.

265
reakcií
266
prečítaní
Tému 13. januára 2021, 20:33 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   13. 1. 2021, 20:33 avatar
Tak ako zhodili Američania dve A-bomby v Japonsku , tak to chce urobiť aj Matovič na Slovensku.
Tento človek má nezastaviteľnú ilúziu a nikto ho nevie zastaviť.


134.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 1. 2021, 08:05 avatar
havran, ty si riadny fašista! 3 163 mŕtvych. A ty to tak zľahčuješ! spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


135.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2021, 16:02 avatar
Lemmy ty naozaj nechápeš a nevieš čítať realitu. Fašista je Matelko a ty si jeho šašo. Ten náras úmrtí testovaním nezastavíš tak ako to v chorej hlavičke Matelka skrslo. Asi nie si schopný vnímať ani to, čo hovoria odborné kapacity. Tebe stačí odborník Matelko s falošným diplomom. Rozmýšľam, prečo tak ľúbiš toho vola. To kvoli mne a chceš ma dráždiť? Ja ťa už dávno mam v tel najmenšej dierke a pochopil som, že ty mie si schopný premýšľať , jedine čo vieš sa zmietať v kŕčoch zlosti a nenávisti. Vlastne aké máš vzdelanie? Ty si jednoducho pako. takže choď sa objať s Osvieteným, ten ťa občas, keď nu to vyhovuje ah pochváli.


136.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2021, 16:07 avatar
Lemmy preštuduj si názory skutočných odborníkov a pochopíš aký je rozdiel v celoplošnom testvovaní celého Slovenska a testovanie najviac postihnutých oblastí. Veď nebuď taký zaťatý ako somár do kopy sena. Uber zo svojej nenávisti a použí
zdravý rozum.


137.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 1. 2021, 16:12 avatar
havran tie najviac postihnuté oblasti ako zistia bez celoplošného testovania ?         
Súhlasí kntsz


138.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2021, 16:15 avatar
Osvietený to je záhada pre teba však? Môžem ti to povedať hneď, ale skús ponamáhať ten svoj kulacký mozog. Ako to robili ostratné krajiny po celom svete a sú lepší ako my? No čo prídeš na to?


149.
označiť príspevok

peter67 muž
   14. 1. 2021, 18:30 avatar
137. Edo. No nejako to musia zistiť!! Možno náhodným výberom!! Tak ako náhodne určili za najviac postihnuté oblasti 2 okresy na Orave a Bardejovský. Uznaj, že vtedy sa bez celoplošného testovania nedalo určiť, kto je najviac postihnutý!! Alebo to Duch Svätý zjavil p. ministrovi zdravotníctva, alebo iba zobrali matriky všetkých okresov a po vete uja Igora - nevesty bude dobre -podľa sobášnych záznamov ich určili. Isto nejako to urobili, lebo celoplošné pred tým nebolo.    


150.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 1. 2021, 18:49 avatar
Vtedy to bol odhad podľa PCR testov . Ten však nebol správny , lebo až celoplošné testovanie ukázalo , že horia i iné .

Osobne som neveril , že to logisticky zvládnu. Ale podarilo sa . Toto druhé už bude oveľa menej náročné 24 -25 ak teda bude .
Súhlasí kntsz


151.
označiť príspevok

peter67 muž
   14. 1. 2021, 19:09 avatar
Ako, že nebol správny?? Obviňuješ z nesprávnosti uja Igora a jeho tým odborníkov? Vari Orava a BJ neboli postihnuté?


141.
označiť príspevok

Scarlette žena
   14. 1. 2021, 16:34 avatar
34. lemmy   Matovič uráža všetkých, ktorí s ním nesúhlasia, tvrdá reakcia odborníkov: Igor, si hanbou, skonči!Vyrába si jedného nepriateľa za druhým! Mnohí odborníci premiérovi Igorovi Matovičovi (47) plošné testovanie neodporúčajú. Ako jeden z hlavných dôvodov uvádzajú fakt, že by sa zbytočne zaťažoval aj tak vyčerpaný zdravotnícky personál a zhromažďovanie ľudí pri šírení britského variantu vírusu nie je najšťastnejším nápadom.

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


142.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 1. 2021, 16:37 avatar
Scarlette: Matovič uráža všetkých, ktorí s ním nesúhlasia.

Reakcia SaS na aktuálne politické dianie:

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


145.
označiť príspevok

Scarlette žena
   14. 1. 2021, 16:45 avatar
142. Lemmy dik za odkaz, potom si prečítam .
Súhlasí Lemmy


148.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2021, 16:52 avatar
Lemmy a nič ti to nepripomína?


152.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2021, 00:31 avatar
142. Lemmy, prečítala som si . čo ti na to poviem  


153.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2021, 00:35 avatar
152. Sulík je ekonóm, sulík je racionálny viac nez emocionálny . a hodí sa aj velmi do politiky , a je profi .
Súhlasí djjaro


154.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2021, 00:45 avatar


155.
označiť príspevok

djjaro muž
   15. 1. 2021, 07:18 avatar
Má predvídavosť....153.... 


158.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 1. 2021, 13:50 avatar
153-
no už sme sa dlho nedostali do polemiky....
Sulík bol škodnou v Radičovej vláde a je škodnou aj v tejto.
* Pravda o Sulíkových raňajkách u Kočnera je taká, že ako predseda parlamentu chodil na tieto raňajky asi pol roka....čo si tam asi tak mohli rozprávať?
* Dlho som si myslel, že pád Radičovej vlády prišívajú Sulíkovi neprávom, lebo on "len" držal slovo. Nie je to celá pravda.
Ak by si povedzme ty bola predseda parlamentu ako Sulík v koalícii, tak už bez politických skúsenosti by si si na jednej ruke spočítala, že ak nezahlasuješ za euroval a ak ani - a to je dôležité - neodídeš z parlamentu pred hlasovaním, čím dáš jednoznačne najavo svoj zámer nehlasovať, tak musíš vedieť, že vláda padne a ak budú nové voľby s ohľadom na aktuálne preferencie ich vyhrá Smer. Takže ak nepripustíme, že Sulík bol dement na N-tú, tak cielene chcel vládu povaliť.
Ono to však má väčšiu logiku ako by sa zdalo.
* Galko ako minister obrany za SAS začal odhaľovať (tak, ako sa konečne odhaľuje teraz) korupcia a iné podvody na ministerstve obrany. Čo mohla mafia robiť? Našili mu odpočúvanie inak bezvýznamnej osoby , hysterická "demokratka" na to naletela a Galka odvolala. Sulík sa mohol brániť ako hlavný koaličný partner ešte pred týmto odvolaním. On však ochotne s odvolaním súhlasil.
* Teraz to bude vyzerať ako konšpirácia, ale je to tvrdá realita: Koalícia v zastúpení Dzurinda, Mikloš, Sulík, Bugár (pozícia KDH je nejasná) sa v momente ak sa odhalila Gorila, podvody na MO, ... a iste i ďalšie smerujúce k Bugárovmu oligarchovi Výbohovi, na ktorých vyšetrovaní trval Matovič so svojim tromi kolegami a teraz vieme, že už aj s Galkom, Rajtárom a Blahovou, nemohla pokračovať, lebo by boli odhalení aj účastníci koalície.
Nasledovala dohoda s Ficom o predčasných voľbách. Komédia s eurovalom bola hlúposť. Dodnes ho neschválil všetky krajiny EU a Brusel si našiel iné riešenie. Tento dôvod pádu vlády bol bluf. Sulík o tomto všetkom vedel a vedel, že ani on nie je čistý, tak po dohode zahral komédiu. O tom, že to bola komédia, hovorí jeden hlavný fakt: Pádom vlády nestratila koalícia väčšinu v parlamente a mohla zostaviť vládu novú. Nevraviac o tom, že mohla vládnuť aj v menšinovej pozícii čo je vo svete bežné.
* Pozrime sa ešte čo urobil Sulík so svojou stranou. Za celý čas nasledujúcej vlády Smeru, boli najaktívnejší v odhaľovaní mafiánov Galko, Rajtár a Blahová. Nik iný a Sulík už vôbec nie. On len "múdro" vystupoval ako veľký politik s prehľadom. Áno s prehľadom sofistikovaného podrazáka a farizeja. To, že zo svoje kandidátky s veľkým pátosom vystrnadil tých najväčších bojovníkov proti mafii, ktorý riskovali naozaj veľa, je už iba čerešnička na torte.
Matovič nie je hlúpy a nie je blázon. Matovič je a vždy bol najviacej informovaným, lebo ľudia mu veria a informácie sa u neho zbiehajú. Odhalil Procházku, Bugára ako farizejov v čase keď boli miláčikmi národa a teda nebol problém z neho vtedy urobiť blázna a šaša. Aj ja som krútil hlavu nad jeho výstupmi proti týmto dvom.
Aj dnes má priveľa informácií o Sulíkovi a preto sa pri zostavovaní koalície vyjadril, že ak nebude štvorkoalícia, tak bude trojkoalícia, ale bez Sulíka. Za týmito prekáračkami s Matovičom je toho podstatne viacej.
Ešte sa o Sulíkovi veľa dozvieme a on to vie a preto je nervózny a začína robiť už okaté chyby.
Sulík je škodnou a je otázkou času, kedy sa prevalia jeho minulé a možno ešte pretrvávajúce väzby na mafiu, cez ktoré je vydierateľný a preto robí to, čo robí. Myslieť si, že mu ide o Slovensko je chybou. Ide mu len a len o jeho imidž pred národom, aby mal na vrch, keď sa to prevalí, ak sa to nepodarí oddialiť novým pádom vlády.


159.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   15. 1. 2021, 13:58 avatar
Pravdou je aj to, že Sulík spolu s ujom Igorom boli spolu škodnou vo vláde p. Radičovej. Tak prosím ťa nerob terazky z uja Igora obeť!! Tajne nahráva svojich partajníkov a potom to zverejní, len aby sa pomstil!! Prečo to nezverejnil okamžite? -o polovičke DPH za reklamu uja Procházku?-- Tak sa nečuduj že takého podrazáka čaká niečo obdobné na jeho ceste politikou.
Správa sa ako hovädo, papuľa mu predbieha myšlienky, vydáva vyhlásenia, ktoré o pár hodín mení s dodatkom, že on to tak nemyslel a sme ho zle pochopili, potom sa vyplačká, ospravedlní sa a je čistý ako Poncius, ktorý si iba ruky umyl.


161.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 1. 2021, 14:22 avatar
159-
to čo si vyprodukoval je plné lží, nepodložených polopravd, plné nenávisti a osočovania.
No a zloba je veľmi zlý radca pri hľadaní pravdy......
Mimochodom to bola v prvom rade odozva z mojej strany ohľadne chvály Sulíka Scarlett.
O Matovičovi môžem tiež napísať, ale iba na zvláštne želanie a tým, čo nemajú pred sebou červené súkno lebo Matovič. Tým je úplne zbytočné niečo písať, oni už vedia pravdu a iná by im rozbila osobnú integritu.  
Súhlasí Osvietený


163.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   15. 1. 2021, 17:21 avatar
161.
kntsz
Takže klamstvom je to, že ujo Igor tajne nahral Procházku, keď si dohadovali polku na faktúru a polku reklamy bez DPH???
Takže je klamstvom, že ujo Igor bol spolu so Sulíkom v strane, ktorá položila vládu p. Radičovej?
Takže je klamstvom, keď ujo Igor na Veľkú noc nariadil kontrolovať každého pri prechode hraníc okresu aj do aj z a musia to strpieť??? A na druhý deň prehlásil, že myslel, že to majú byť náhodné kontroly?? Že občas na plačovkách narieka a ospravedlňuje sa za svoje slová a skutky??? To čo som napísal je klamstvom?? To mi chceš tvrdiť??
kntsz nože skús v čom klamem? Čo z toho čo som napísal nie je pravda?
Alebo sa zaradíš medzi tých, ktorým nemôžeš napísať nič proti ich novodobému Kristovi = ujovi Igorovi? Narúšam ti tak tvoju integritu?
Súhlasí kesha1


164.
označiť príspevok

kesha1
   15. 1. 2021, 17:31 avatar
Peter  
Svedkovia ti zaprú aj nos medzi očami .
Ty toto môžeš aj sto krát tu opakovať , realitu si oni nahrádzajú vierou .
Máš to rovnakú diskusiu , ako s náboženskými fanatikmi .
Súhlasí ZBielychKarpatov


166.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   15. 1. 2021, 17:38 avatar
Veru, ťažko sa im so mnou nábomužským fanatikom diskutuje.
Ujo Igor je asi reinkarnácia Krista, to preto je nedotknuteľný.   
Súhlasí kesha1


167.
označiť príspevok

kesha1
   15. 1. 2021, 17:41 avatar
Peter
Si zober , že tým ľuďom nevadí taký charakter človeka , ktorý si tajne nahráva iného......
O čom toto vypovedá ?
Čo sú to vlastne za ľudia ?
Tfuj
Súhlasí ZBielychKarpatov


170.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   15. 1. 2021, 19:12 avatar
To svedčí o tom, že mu nesmieš povedať, čo si ozaj myslíš a obchod s takým človekom ani zadarmo. 
Je to tak, s niektorými ľuďmi nebudem obchodovať aj keby čo bolo, ale na pokec sú skvelí parťáci. A platí to aj naopak.  
Súhlasí kesha1


173.
označiť príspevok

kesha1
   15. 1. 2021, 19:28 avatar
170. Peter  
No to bochráň , hentakej špine niečo predať   , s udavačom mať len pokoj .
Ale najlepší gól je , že vlastne tuná ,,Judáša ,,obdivujú najväčší kresťania  
Súhlasí ZBielychKarpatov


174.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   15. 1. 2021, 19:35 avatar
Kesha. Niečo predať a obchodovať je veľký rozdiel. Neviem, ale nejako som sa za tie roky naučil vyberať si zákazníkov.
Keď prídu ku mne, idem otvoriť a takú koninu tresnem, že až,   keď sa smejú, tak obchod na 100% budeme robiť, ak sa pohoršujú, tak sa nič konať nebude, oberú ma o čas, kým si dajú vysvetliť, že mám kopec práce a na nich mi čas nezvýši. Možno som prišiel o pár skvelých obchodov, ale nemôžem robiť všetko a každému. Aj dnes som ponúkol moje zákazky "konkurencii" a bol som odmietnutý, tiež nemá čas. Uvidíme ako to bude o pár mesiacov, peny a aj ostatné materiály išli neskutočne hore, ľudia šetria kde sa dá, uvidíme.  
Súhlasí kesha1, -era-


176.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 1. 2021, 19:44 avatar
"takú koninu tresnem, že až"
No, to sa ani moc siliť nemusíš... to ti ide aj samé    
Súhlasí ZBielychKarpatov


180.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   16. 1. 2021, 12:11 avatar
To vie sestrička, že situačný humor je ten najlepší!! proste niečo sa nedá zopakovať, lebo, slnko je v inej polohe, vietor fúka menej.....Zákazníci ku mne chodia na odporúčanie iných zákazníkov, ich známych a isto sa o mne rozprávajú, lebo niektorí tie koniny priam očakávajú. 
Isto si vieš predstaviť distingvovanú pediatričku staršiu ako ja, ktorá sa rehoce na vtipoch o jej kolegoch , chirurgoch, patológoch, proste urobili sme skvelý obchod, ona mala krásne zrepasované stoličky a dobrú náladu.  A ja peniaze.  


181.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:19 avatar
Braček, toto poznám uplne presne, tiež mam klientov, ktorí prídu a vedia, že čakám na najnovší vtip, aký sa dozvedeli... ale ludia su rôzni a treba aj vycítiť, kto čo znesie alebo kto vyžaduje uctu, často sa debata zvrtne na filozofovanaie, ale najhoršie je, niekto príliš zapálený napr. anti ruškar, čo ma začne zahrňať adresami na infovojnu a mená a pod, ešte že som z df-ka zvyknutá  
Súhlasí ZBielychKarpatov


182.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:21 avatar
Takže počúvaš anti rúškara aj keď nechceš


183.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:25 avatar
Chcem ho počuvať, z toho dovodu, že ma živí...  
Nie preto, že by ma to zaujímalo.
Najradšej by som ho vyhodila.
Ale to by som potom umrela od hladu, takže to neurobím. A neurobím to preto, lebo to urobiť nechcem.
A daj mi už pokoj
Nepresvedšíš ma, a asi ani ja teba, ok.


184.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:27 avatar
A ešte mam aj možnosť sa vyhovoriť, že mam moc roboty, že by som ho velmi rada počuvala, ale nemožem...  


185.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:27 avatar
Neurobíš to preto lebo MUSÍŠ

Priznaj si že ho chceš vyhodiť, nebuď tvrdohlavá


186.
označiť príspevok

djjaro muž
   16. 1. 2021, 12:28 avatar
185 Ona musi byt KRAWA-teda BYK     tvrdohlava     


187.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:29 avatar
Ona MUSÍ mať posledné slovo, nie chce


188.
označiť príspevok

djjaro muž
   16. 1. 2021, 12:30 avatar
Premenila Chcenie na MUSENIE?


189.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:31 avatar
Nič nepremenila, najradšej by sa nehádala ale MUSÍ

Lebo je skurweta žena


190.
označiť príspevok

djjaro muž
   16. 1. 2021, 12:32 avatar
Mozno len proste musi aby sa nenudila 


191.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:32 avatar
Nech ide povysávať, na iné sa nehodí


193.
označiť príspevok

djjaro muž
   16. 1. 2021, 12:33 avatar
Ktovie ci uz navarila 


195.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:35 avatar
Hej tušim som tu aj tak zbytočná  
Nemám koberce.
Súhlasí djjaro


196.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:35 avatar
No isto, celý deň vysedáva na dfku
Súhlasí djjaro


197.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:35 avatar
Homeoffice. Neteším sa z toho


204.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   16. 1. 2021, 12:46 avatar
To mám od r 2007    
Súhlasí Nadja


198.
označiť príspevok

djjaro muž
   16. 1. 2021, 12:36 avatar
Ze ju riť nebolí   


199.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:37 avatar
To musí tak ako JA, ľahnúť do postele, len sem tam cigu vyfajčiť


201.
označiť príspevok

djjaro muž
   16. 1. 2021, 12:38 avatar
idem na cigu         


206.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:51 avatar
Nahodou som baran, ste neuhadli klingačikovia  


207.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:52 avatar
Nie, nie, jednoznačne KRAWA a dupľovaná


208.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:54 avatar
Chceš ma jedovať, alebo musíš?  


210.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:54 avatar
Je mi to jedno, asi tak


211.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:57 avatar
Akakolvek činnosť vyžaduje vôlu k činnosti, nechcieť znamená nič neurobiť


213.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:59 avatar
Minule SOM sa posral, síce SOM nechcel ale stalo sa


214.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 13:02 avatar
Chcieť záleží na našej voli... dýchanie, prehltanie, tlkot srdca, peristaltika atd na nej nezaleží
Súhlasí -era-


215.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:05 avatar
Nie, lebo dá sa stolica zadržať ale túto SOM nezvládol


216.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 1. 2021, 13:05 avatar
Trochu do nich naša vôľa dokáže zasiahnuť - do dýchania, do prehĺtania, ale nie absolútne, iba trochu.

Ale do rastu a odumierania našich buniek nesiahame vôľou vôbec.
Súhlasí Nadja


219.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 13:11 avatar
Su ludia, ktorí vedia aj svoju teplotu vôlou ovplyvniť, ale treba to asi velmi cvičiť, veda zatial netuší ako... či vieme niečo?


220.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:12 avatar
Vieme, že kresťania nekonajú svoju vôľu ale vôľu svojho pána Kristusa


192.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:32 avatar
Takto teda... mám rozum, ktorým sa riadim, aby som robila to, čo je dobre, užitočné, a to potom aj chcem urobiť. Darmo ma pocity presviedčaju, že mam chcieť niečo iné tak, spokojný?
Stane sa občas, že pocity prevládnu nad rozumom, a potom chcem uskutočniť ich diktát. V ostatných prípadoch chcem robiť to, čo mi káže rozum.


194.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 12:34 avatar
Ale je mi jasné prečo si sama, lebo nedokážeš sa podvoliť druhého vôli


217.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:08 avatar
A okrem iného si len potvrdila, že sa neriadiš tým čo chceš ale rozumom


218.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 1. 2021, 13:11 avatar
A ty vieš o niečom, čo chceš, aj inak, než rozumom?
Súhlasí Nadja


222.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:13 avatar
Viem, rozum mi hovorí, že nechcem ísť do obchodu a aj napriek tomu tam idem


223.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:14 avatar
Lebo SOM hladný


224.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 13:14 avatar
A hladovka je podla teba čo?


226.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:15 avatar
Pocit, ktorý nechcem a tak urobím aj to čo nechcem, idem do obchodu


227.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:18 avatar
Môžem sa rozhodnúť čo nechcem viac

Či pocit hladu alebo ísť do obchodu


228.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   16. 1. 2021, 13:18 avatar
To je priľahké ísť do obchodu, keď Ťa hlad núti, to doslova vystrelíš. ..  


229.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:18 avatar
No JA prežívam muky keď tam musím kráčať


230.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   16. 1. 2021, 13:21 avatar
Tak ak máš na to dg.


231.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:23 avatar
Jo, volá sa to LENIVOSŤ


234.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   16. 1. 2021, 13:26 avatar
Dva pivá, či dve pivá, dva čaje, či dve čaje.  
A ešte môže byť aj dve čaji, poprosím.   ...či nemôže?  


232.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 1. 2021, 13:23 avatar
229. Vezmi svoj kríž a nasleduj hlad


233.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:24 avatar
Robím tak každý boží deň


235.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   16. 1. 2021, 13:27 avatar
...tak ale normálne ten vzduch ľuďom občerství hlavu, vieš ako. ..  ja mám obchodisko hneď za rohom.    


236.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:29 avatar
JA si občerstvujem hlavu cigaretkou, nepotrebujem kvôli tomu do obchodu


239.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   16. 1. 2021, 13:30 avatar
To je Tvoja vec.  


240.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:31 avatar
Presne tak


237.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   16. 1. 2021, 13:29 avatar
..a aj tak idem občas ďalej do obchodu, lebo musím chodiť. ..  


238.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:30 avatar
Podotýkam Nadja, použila slovko MUSÍM Nie CHCEM


241.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   16. 1. 2021, 13:32 avatar
Neviem, nedovidím tam, mne veľa krát príde niečo čo musím urobiť vhod.  


242.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   16. 1. 2021, 13:34 avatar
Idem off, a potom si musím niečo čítať o ponteciály z neurológie, musím a chcem.  


221.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 13:12 avatar
Hehe to je veta bohovska, to si niekde zapiš    


225.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 1. 2021, 13:15 avatar
Načo?

Aj blbý rozum je rozum


200.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   16. 1. 2021, 12:38 avatar
Sestrička, ja to mám lepšie, niekedy takého vyšmarím ani do dielne nevojde. 
Mne nikto nedáva adresy, lebo si všetci myslia, že som presne opačné, čo oni vyznávajú, alebo to isté??  
O politike sa so zákazníkmi nebavím, lebo krv by isto tiekla, zo mňa.    
Tak tečú aspoň slzy smiechu od tých konín, ktoré mám v talóne. 
Včera boli zákazníci, skúšali madrace = skladbu pien, dohodli sme sa, že niekedy v pondelok budú hotové. Večer do 19:20 som ich vylepil, dnes ráno vystrihol, ušil, navliekol, zabalil. Pred chvíľou som ho volal a tri krát, slovom 3 x som ho presviedčal, že sú fakt hotové. A tak si vytváram povesť čarodejníka, že nemožné na druhý deň. 


202.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:42 avatar
... a zázraky do troch... to poznáme...  
Tak to máš lahšie, ako ja... ale ja mám šťastie, že mam svoju robotu aj ľudí rada, cez tie momenty nesuladu sa prenesiem coby dub alebo aj iný strom...
Súhlasí ZBielychKarpatov


203.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   16. 1. 2021, 12:45 avatar
Myslíš na Strom V od Suzuki?    
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


205.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:49 avatar
To je tá sedačka poniže? To V... na nič iné neviem prísť čo by mohlo byť v storm


209.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   16. 1. 2021, 12:54 avatar
Storm je si anglické slovo. V strom je motorka. 
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


212.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 1. 2021, 12:59 avatar
Takže všetky motorky su V Strom?
Súhlasí ZBielychKarpatov


247.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   16. 1. 2021, 16:15 avatar
Okrem skútrov.  
Skúter nie je motorka.


179.
označiť príspevok

kesha1
   16. 1. 2021, 10:04 avatar
Peter  
Mňa život všeličo naučil , viem o čom píšeš , ale dobre si rozumieme  
Súhlasí -era-, ZBielychKarpatov


171.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 1. 2021, 19:21 avatar
Fakt neviem čím to je ale ja osobne som nikdy nevolil stranu pri ktorej by som ľutoval že by som mal voliť nejakú inú.
Ja som volil stranu ktorá má výborných odborníkov . I tieto voľby som volil dobre . Ale mám rešpekt i k výborným osobnostiam ako je Korčok ale i Naď .


172.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 1. 2021, 19:25 avatar
Buď to bude tým, že si voľbu naozaj dobre premyslíš, alebo tým, že si skvelo dokážeš sám sebe obhájiť, ako super si volil


175.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 1. 2021, 19:41 avatar
-era- to nie . Samozrejme každá strana i jej predstavitelia maju i veľa chýb . Ale v danej dobe by som volil presne rovnako . Nikdy sa mi nestalo ani to že by som volil stranu ktorá sa do parlamentu nedostala .


169.
označiť príspevok

Scarlette žena
   15. 1. 2021, 19:04 avatar
166. ludia ZBielychKarpatov/kntsz nehádajte sa kvoli politikom. aj tak sú všetci na jedno kopyto a beznych ludí majú srdečne na háku . keby politici poberali priemernú mzdu a boli prísne kontrolovaní , kolko myslíte ze by sa hrabalo do politiky, kolko by ich tam zostalo


243.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 1. 2021, 13:42 avatar
161-
peter napíšem, aj keď viem, že pre teba je to zbytočné - lebo červené súkno a "pravdu" vieš skorej ako Matovič niečo povie.
To je prvý tvoj problém.
No a druhý, nemenej dôležitý fakt je, že ty vlastne nechceš, aby som ti odpovedal, lebo ty už vieš predom kde sa podľa teba zaradím a ty už vieš predom, že Igor je pre mňa novodobý kristus. No uznaj, má význam, aby som ti vôbec niečo písal? Potom sa čuduješ, že napíšem, že píšeš polopravdy a lži?
Opakujem: Písal som Scarlett o Sulíkovi, nie o Matovičovi.
Procházka: Skús nechať červené súkno bokom a ak to dokážeš, tak sa skús vžiť do osoby Igora v tom čase. Matovič ako kolega dochádzal na dennej báze s ním do pracovných kontaktov a zistil čo je to za ko.ota. Videl aké má ambície - dokonca na prezidenta a národ z neho priam šalie. Keď videl, že ešte si chce aj uliať peniaze cez inzeráty, ktoré vydáva pôvodne Matovičova firma a videl do akého svinstva ho chce zatiahnuť (nešlo o malé peniaze), tak si klikol pre istotu na mobile nahrávanie a pochopiteľne odmietol ponuku na vydanie inzerátov na čierno, lebo ak by to neurobil a nebodaj súhlasil, tak povalí Procházka jeho za podvod.
Ku zverejneniu nahrávky došlo až potom, keď Procházka začal verejne na Matoviča útočiť.
Mimochodom ak si odmyslíme slovenskú bežnú prax zisku keš, tak Matovič len splnil svoju zákonnú povinnosť - upozornil na Procházkové navádzanie k trestnému činu.
Realita však bola ešte iná. Matovič o ňom vedel podstatne viacej ako my všetci a vedel, že je poskokom Penty a jeho strana bola financovaná Pentou. Potvrdzuje to jeho následná koalícia so smerom a tým jeho zrada vlastných voličov.
Matovičov čin ochránil Slovensko od ďalšieho klonu Gašparoviča v prezidentskom kresle. To, že ťa to trápi, ani príliš nezakrývaš - Kiska ti nebol po vôli. Gašparovičov klon zjavne áno.
K Sulíkovi a k jeho povaleniu vlády si dôslednejšie prečítaj moju 158, kde to rozvádzam podrobnejšie. Matovič bol rok a pol po prvý krát v živote v politike - poslancom na kandidátke SAS a čiastočne aj vďaka Sulíkovi (čiastočne). Konal preto tak ako šéf zavelil. No ak by bol konal aj inak nič sa nedeje - bola to všetko dohoda medzi Dzurindom, Miklóšom, Sulíkom, Bugárom..... KDH neviem akú rolu zohralo. Vláda musela padnúť v záujme všetkých štyroch menovaných, lebo v Gorile a mafiánskych svinstvách boli a stále sú namočení. (Ešte sa dozvieme podrobnosti.) Opakujem - vôbec nešlo o euroval, ale o pád Radičovej o zastavenie vyšetrovaní a odovzdanie moci Ficovi, s ktorým už Dzurinda mal dohodu, že sa vyšetrovať nebude. Všetci štyria vedeli, že nové voľby vyhrá Fico a tiež vedeli predom, že novú vládu zostavovať nebudú aj keď stále mali v parlamente väčšinu.
Nakoniec nechápem, prečo chceš opakovane vedieť túto skutočnosť. Však ako sledujem tvoje názory na minulosť a aj súčasnosť, tebe následné 8-ročné bačovanie Smerákov vyhovovalo. Takže by si mal byť vďačný aj Igorovi, že vôbec bol nejakým radovým a v tom čase úplne, ale úplne bezvýznamným radovým poslancom.
K tomu ostatnému sa nevyjadrujem. Jednak sú to nepodstatné hlúposti a jednak sme tam ani ty a ani ja neboli.


244.
označiť príspevok

Scarlette žena
   16. 1. 2021, 13:59 avatar
243. kntsz spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kntsz


245.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   16. 1. 2021, 14:13 avatar
kntsz.
Prečítal som, čo si písal. Stále sa dá polemizovať, že prečo ujo Igor vytiahol nahrávku s Procházkom "včas"?? Až keď ho potreboval utopiť?? Nemusíš odpovedať, politika je svinstvo.
Neverím, že ten kto podniká, živnostníči, že nikdy neurobil nič proti zákonu!!! Že neurobil podvodík, do nákladov dal aj auto, ktorým jazdia jeho deti do škôl, že nepredal niečo mimo kasu.....proste taký človek neexistuje!!!!
Malý človiečik robí podvodíky malého charakteru veľký podnikateľ veľkého!! Percento môže byť to isté, ale 10% z tisícky a 10% z milióna je stále iba 10 %   Hoci výsledná čiastka je diametrálne iná. Ak by bol ujo Igor všeobecne známy, že kšefty mimo faktúru odmieta a pokušiteľa okamžite hlási orgánom, tak si to Procházka nedovolí, pravdepodobne dostal dobrozdanie o možnosti sa dohodnúť. Nešpekulujme o tom, je to iba môj dohad na základe znalostí.
Takže ja som p. Kisku volil a to hneď 2x, aj v prvom aj v druhom kole, Lebo som p. Fica nechcel za prezidenta!!! Ako živnostník vieš prečo som sa tak rozhodol.
že p. Kiska sa prejavil ako sa prejavil, hlavne ohľadom vyhlásení po skončení prezidentovnia, nikdy nazaložím.....Ver, že ak by p. Kiska kandidoval za prezidenta, tak má opäť moje dva hlasy, minimálne preto, že som lakomcom a viem, že terazky má republika náklad na jeho prezidentský dôchodok, osobného strážcu a ešte nejaké paušálne náklady na to, na čo má nárok. Okrem toho by asi opäť rozdal plat a polepšili si nejakí menej šťastní. Preto by som mu hlas dal!!!
Že ryjem? To si moc nevšímaj, ja som už raz taký, ako Ondrej ma odhalil - starý provokatér.
Ak chceš ísť na pivo, tak sa stretnime, hneď skraja ti vynadám, pošlem do...urobím to zočí do očí, ale na df nikdy!! Lebo tak si písal, že s Milanom pôjdeš, lebo ti vynadal. Ešte musím poznamenať, že pivo si dáš ty, ja tak max 0,00% radler.  Platím samozrejme ja starý lakomec!!! 


246.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 1. 2021, 15:40 avatar
245-
peter pôjdem hneď k veci a nebudem s tebou polemizovať o hlúpostiach.
Jediné rozumné a dôležité čo si napísal je, že ma pozveš na pivo a najväčšiu kobolinu si napísal, že ty budeš piť radler.
Teraz si ma fakt dorazil.  
Súhlasí ZBielychKarpatov


248.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   16. 1. 2021, 16:19 avatar
kntsz, takže sa nazdávaš, že môj hlas p. Kiskovi bola hlúposť?    
Nuž ja alkohol nepijem, tak aspoň nech a to na pivo trošku podobá.     A pamätaj aj na moju ponuku, že ti môžem pred pivom sprosto vynadať.      Ale to musíš chcieť ty.  
A pamätaj, že ja viem prekvapiť vždy.
To pivo necháme na leto, hádam už krčmy otvoria, na skútriku sa dovalím, kam povieš.  


255.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 1. 2021, 12:00 avatar
248-
Kisku som volil aj ja, ale ja nepochybujem a neľutujem.
Útoky na jeho osobu od fico-kalinakovej mafie som aj tuná už riešil. Nechce sa mi k tomu vracať, ale opäť vypichnem dva najdôležitejšie fakty.
1. Bolo už veľkým pokrokom, že mecárov epigon Fico (potomok v zmysle následovník - vychovaný vzorom mecárom - Fico v HZDS zakladal mládežnícku skupinu), použil už len miernejšie metódy na likvidáciu protivníka (pozemkový podvodník, daňový podvodník....) a neuniesol mu niektoré dieťa alebo ženu ako to urobil mecár Kováčovi.
2. Majetok Kisku je iste vo viacej ako v desiatkach milionov € a biznis stále beží.
Za 5 rokov prezidentovania rozdal chudobným všetok svoj prezidentský plat čo činí asi 300 000 € !!!
Za tejto situácie obviniť niekoho, že chcel okradnúť štát na daniach o cca 24 tis. € a že chcel niekoho okradnúť o pozemok v reálnej hodnote asi 15 tis. € je šialenstvo psychopatov. No a vidíš - národ im to stále žerie.

S Matovičom je to presne to isté. Jemu (jeho žene) mesačne pribúda na účet min. 1 mil. eur z reklamných časopisov v okresných mestách Slovenska (Bratislavsko, Topolčansko, Trnavsko ......) a to už cez 20 rokov. Len psychopat si môže myslieť, že jemu ide o nejaký možno 30 tis. daňový únik, či zarábanie na služobných cestách, alebo i nejaký posraný plat premiera.....
Ak si živnostník, tak vieš, že každý z nás sa snaží istým spôsobom optimalizovať daňový základ od počiatku podnikania. Avšak v momente ak sa človek dostane za vodu, že už biznis šlape, tak tá optimalizácia odchádza do stratena, aby nebola v budúcnosti daňovou kontrolou napadnuteľná a pribúdajú naviac investície do poistenia podnikania, do bezpečnosti práce a poistenia zamestnancov.
Viem o čom píšem, lebo projektujem dlhodobo aj pre súkromné firmy a vedieme spolu debaty o investíciách do bezpečnosti práce.
Na úrovni ziskov v miliónoch, je nemysliteľné, aby sa súkromník nechal nachytať na pár tisícoch a ohroziť svoj biznis. Iste stane sa chyba, ale určite nie na pokyn majiteľa, ale chyba napr. účtovníčky alebo audítora, ktorý osobne za kontrolu zodpovedá. Učtovníctvo aj Kisku aj Matoviča iste každoročne prechádza audítorstvom a teda ak sa niečo pochybí, majiteľ je mimo obliga.

To, že nepiješ alkohol, ktorý v malých dávkach neškodí v akomkoľvek množstve je chyba. Ospravedlniteľne to je iba ak by si bol v karanténe po protialkoholickom liečení.  


256.
označiť príspevok

havran
   17. 1. 2021, 12:02 avatar
Lebo ho nepoznáš a svoj charakter nedal na bilbord        


257.
označiť príspevok

havran
   17. 1. 2021, 12:04 avatar
kntsz máš úvahy ako absolven 1 stupňa ZŠ 
Súhlasí kesha1


258.
označiť príspevok

kesha1
   17. 1. 2021, 12:16 avatar
257. havran
No to teda jednoznačne .
Až detská naivita , ale šmrcnut? obrovským egom .
Súhlasí havran


266.
označiť príspevok

kntsz muž
   18. 1. 2021, 10:47 avatar
258-
poradím ti kesha.
Vieš ako prestaneš mať pocit menejcennosti ?
Nerieš ho a vzdelávaj sa.  


265.
označiť príspevok

kntsz muž
   18. 1. 2021, 10:39 avatar
25-26-
urobil si chybu havran.
Ak by so bol toho rehotajúceho sa panáka dal aspoň na dva riadky, tak ma máš a určite by som ti uveril.
Takto si taký nepresvedčivý - nedá sa ti veriť. 


165.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   15. 1. 2021, 17:36 avatar
142) aľe, čo nás do ich vzťahu.  
My sa starajme dostatočne o tie svoje.   ...


168.
označiť príspevok

havran
   15. 1. 2021, 18:19 avatar
Zuzka starať sa len o to svoje je najhoršia cesta pre ľudstvo. Takto sa stratí to najsilnejšie, čo ľudia majú. To sa volá SYNERGIA!


177.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   15. 1. 2021, 22:51 avatar
Synergia, mám si to zasky vygoogliť, že. ..
Mňa tie hádky nezaujímajú nejak extra.   sledujem všetkoo..


178.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   15. 1. 2021, 22:56 avatar
Jaaaj, synergia, tak táto synergia je súčasťou toho kolektívneho vedomia, že...   ??
Ty to tvrdíš, že spoločenské povedomie má silu.

...tak ja občas napomeniem niekoho, keď treba   a niekedy zvážim, že je to zbytočné, unáhlené,..a tak.....


156.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 1. 2021, 12:52 avatar
141-
vôbec nepripúšťaš možnosť, že obraz o urážajúcom Matovičovi a neviem ešte akom o ňom cielene vyrábajú média o ktorých vieme, kto ich ovláda?
Skús len ako príklad zo včerajška, kedy všetky média a následne aj so starostami obcí sa do neho pustili, že sa usvedčil a že celé plošné testovanie chce ponechať na starostov a zároveň tvrdia, ako sa Matovič zverejnením záznamu z rokovania vlády z dôvodu dokázania klamstva Sulíka chytil do vlastnej pasce.
A národ šalie proti Matovičovi.
Pravda je však taká, že Sulík naozaj klamal.
Celé usvedčenie Matoviča pritom so Sulíkovým klamstvom nemá nič spoločné a vety o zainteresovaní samospráv do celoplošného testovania boli vytrhnuté z kontextu debaty na vláde o potrebe a ak bude treba i nariadením samosprávam účasť na celoplošnom testovaní. (Išlo o debatu na vláde a nešlo o žiadne Matovičové prikazovanie.
Jediný, kto to pochopil bol Rybníček primátor Trenčína, ktorý to práve zažíva.
Samosprávy musia byť do toho zainteresované, bez nich sa to centrálne nedá zvládnuť.
Ale Matovič sa usvedčil, už je nacista a všetkých uráža......
Súhlasí Osvietený


157.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 1. 2021, 12:56 avatar
Ja neviem, kto ovláda médiá. Povieš mi to?


160.
označiť príspevok

kntsz muž
   15. 1. 2021, 14:12 avatar
157-
nechce sa mi teraz vyhľadávať fakty, ale len z pakruky:
ta3- oligarcha Kmotrík, SME - Penta, JOJ - Kmotrík, Plus 7 dní - Penta, Pravda je Smerácky plátok.....No a potom sú tam v každom médiu aj platení novinári, nevraviac o rôznych pozývaných "analytikoch"..... , ale ak by si si dal námahu, iste by si našiel aj nejaké investície od JaT a väzby na Lexovcov, širokého či Póra.....
Súhlasí Osvietený


162.
označiť príspevok

-era- muž
   15. 1. 2021, 15:13 avatar
Ďakujem.

Len mi nie je jasné, prečo Fico tak nadával novinárom, ak sú média jemu poplatné.

Ja mám totiž pocit, že po Matovičovi ide aj Markíza, a to bude asi úplne iný smer, než Ficov.


259.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 1. 2021, 12:16 avatar
162 -
doplním ešte jeden fakt o tom ako je to s nadávaním či lepšie - bolo s nadávaním koncom 90- tych rokov a začiatkom 2000..., kedy mi blízky rodinný príslušník robil na FNM SR.
Ak sme sa bavili o politike a ja som napr. držal stranu KDH alebo SDKU, tak dotyčný sa chytal od smiech za brucho a váľal sa po zemi (obrazne).
Na dennom poriadku mal pred sebou obraz ako si tam podávajú kľučky zástupcovia všetkých strán a mojkajú sa, kávičkujú a zabávajú a večer alebo v nedelu pred televíznymi kamerami si nevedia prísť na meno. Všetko to bola komédia - česť ojedinelým výnimkám.
Teraz to už tak nie je, lebo už sa trestne stíhajú a zatvárajú.
V minulosti bol kľud a všetci politici aj s oligarchami v pozadí boli chránenou zverou.


260.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 1. 2021, 12:18 avatar
259. Ten príklad zo života je fajn. Len neviem, prečo by som mal veriť, že dnes je to naozaj iné.


264.
označiť príspevok

kntsz muž
   17. 1. 2021, 19:53 avatar
260-
áno, ale to už "starosti tvoje jsou moje ne".
Súhlasí -era-


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 20:39 avatar
Učili sme sa v škole ako malý japončík stojí a zrazu imperialistické atomove varenie hento.

Teba sa o tom Matovičovi i sníva    

jasne že budúci víkend bude testovania a hnusobu zničí viac ako minule ked ju znižilo testovanie o 60 %

Celoplošné je veľmi potrebné a následne v lockdowne do veľkej noci každý týžden lokalne testovanie a povinne !!!!!!!!!!

www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prakticky robíme to čo v Nemecku . Na veľku noc by sme si už mohli troška vyfúknuť . A je dosť možné že bude zaočkovaných už 100% najrizikovejších skupín čiže dôchodci a chorí .


6.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 20:47 avatar
Až budúci?? Veď ujo Igor sľuboval už tento.    
Prečo opäť raz sľúbil niečo, čo nemôže dodržať? zase mu Sulík nohy podkopol? Koľký krát už?
Ako sa mám k sebe zachovať, keď v pondelok naklušem bez testu do práce? Čo mi radí ujo Igor? Odložiť to o týždeň?


7.
označiť príspevok

havran
   13. 1. 2021, 20:49 avatar
Osvietený si unikátny hlupáčik. Táraš čo sa ti hodí. Ty si iste posledný čo je schopný tomu rozumieť. Keď dvaja robia "to isté" a pozerá sa na to hlupák ako si ty , tak nevidí, že to nie ej to isté. Truľo , vôbec nie je potrebné , aby bolo zaočkovaných 100 percent populácie, nechaj si to vysvetliť od odborníka a nie od Matoviča. Choromyseľný škriatok nie je dobrý radca.
Hovoríš úplne nesúvisle a od veci. Máš horúčku?


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 20:54 avatar
havran skús bez urážok . Ja som nepísal o populácii.
Nemám horučku po vakcíne od pfizera sa cítim skvele .
Súhlasí ondrej61


143.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 1. 2021, 16:39 avatar
havran to nevie bez urážok.....
Súhlasí Osvietený


144.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 1. 2021, 16:39 avatar
Edo to nevie bez urážok


147.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 1. 2021, 16:48 avatar
havran sa v tejto teme uráža sám, Osvietený ho doslova inteligentým sposobom dostava do situacii, kde nevie inak, len kopat a uražať ako poranene zviera.....
Súhlasí Osvietený


139.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2021, 16:26 avatar
Osvietený Keď človek prečíta tie tvoje progózy a návody ako na to, tak sa musí žiaľ rozrehotať. Aj toto by som ti vysvetlil , ale nepochopil by si , máš malú hlavu na to a veľa tuku v nej.
Súhlasí Osvletený, Scarlette


140.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 1. 2021, 16:29 avatar
havran kľudne sa rehoc . Smiech ti pomôže ku zdraviu . Len neviem či to na covid 19 bude dosť či nebude treba hompeopatika a bromexin


146.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2021, 16:48 avatar
Osvietený- mal by som ti poďakovať, veď tie tvoje koniny čo nás tu rozrehotáš pôsobia aj proti Covidu. Zavolaj si na pomoc Lemmyho. On ti síce nadáva, ale keď ide o mňa, rád ťa anektuje.


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 20:42 avatar
KORONAVÍRUS Britský Guardian píše o Slovensku: Hromadné testovanie obmedzilo šírenie nákazy o 60 %

LONDÝN - Hromadné testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré sa konalo na Slovensku, pomohlo znížiť šírenie nákazy o 60 percent. K tomuto zníženiu však prispeli aj tvrdé karanténne opatrenia, uvádza sa v štúdii britských vedcov, o ktorej v pondelok informoval denník The Guardian.

Výskumníci dospeli k záveru, že hromadné testovanie obyvateľstva v SR antigénovými rýchlotestami viedlo k zhruba 60-percentnému obmedzeniu šírenia nákazy počas jedného týždňa. Tento pokles sa však podarilo dosiahnuť aj vďaka prísnym karanténnym a ďalším opatreniam, ktoré testovanie sprevádzali.

Autori štúdie, na vypracovaní ktorej sa podieľal tím expertov z Londýnskej (vysokej) školy hygieny a tropickej medicíny (LSHTM), dali tento vývoj do kontrastu s anglickým Liverpoolom, kde sa konalo masové testovanie, avšak bez súčasného uplatňovania tvrdých reštrikcií. Štúdia britských vedcov zatiaľ neprešla recenzným procesom.

"Existujú pomerne presvedčivé dôkazy, že lockdown v kombinácii s hromadným testovaním viedli na Slovensku k veľmi výraznému obmedzeniu záťaže infekciou COVID-19," uviedol docent Stefan Flasche z LSHTM. To, čo sa podarilo dosiahnuť v SR, prirovnal k vyliatiu veľkého vedra vody do ohňa, zredukoval sa rozsah plameňov, hoci nedošlo k ich úplnému uhaseniu. "Minimálne sa podarilo získať určitý čas, nebolo potrebné zavádzať štvor- alebo päťtýždňový lockdown," domnieva sa Flasche. Obzvlášť pritom vyzdvihol význam toho, že v SR boli umiestňovaní do karantény aj členovia domácnosti infikovaných osôb.

K úspechu plošného testovania na Slovensku viedla podľa jeho slov aj citlivosť použitých antigénových rýchlotestov od firmy Biosensor, ktoré schválila aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), a tiež skutočnosť, že ich vykonávali výterom z nosa profesionálni zdravotníci. "Spomedzi nakazených, ktorí podstúpili testovanie, Slovensko pravdepodobne zachytilo až 90 percent," tvrdí Flasche.

Naproti tomu v anglickom Liverpoole, kde sa taktiež vykonávalo masové testovanie, sa zrejme nepodarilo zachytiť až 50 percent z celkového počtu aktuálnych prípadov nákazy a 30 percent vysokoinfekčných osôb. Pri testovaní v Británii sa používali antigénové testy od firmy Innova. V Liverpoole si okrem toho ľudia pod dohľadom zdravotníkov vykonávali odbery tyčinkami sami, avšak menej invazívnou formou než v SR.

Iní vedci však v súvislosti so štúdiou výskumného tímu z LSHTM zaujali opatrnejší postoj. Docent Alexander Edwards z univerzity v Readingu varuje pred predčasnými závermi. Zdôrazňuje, že metóda plošného testovania nemusí byť univerzálne použiteľná a aplikovateľná v iných, napríklad britských podmienkach. "Ťažko možno pripisovať zníženie počtu prípadov len samotnému hromadnému testovaniu. (Štúdia) napriek tomu uvádza niektoré indície, že plošný testovací program môže pomôcť zredukovať počet prípadov," uviedol Edwards.

Testovanie na Slovensku si v čase jeho realizácie všimli aj tlačové agentúry AFP a Reuters či britská verejnoprávna stanica BBC. Výsledky použitých antigénových testov sú - ako tieto médiá uviedli - síce rýchlo dostupné, no menej spoľahlivé než výsledky PCR testov. Reuters i BBC poukázali na pomerne vysokú nepresnosť týchto testov, BBC písala až o 30-percentnej. Kritici testovanie spochybnili vzhľadom na čas a vynaložené finančné prostriedky, a pritom vysoký počet falošne negatívnych výsledkov, uviedol Reuters.

Plošnému testovaniu na Slovensku sa v novembri venoval aj britský odborný časopis The British Medical Journal (BMJ). Vypočítal, že približne 25 percent ľudí s pozitívnym testom v skutočnosti zrejme nebolo nakazených. Magazín tiež poukázal na možnosť nákazy na testovacích miestach. "Z dlhodobého hľadiska sú pri takýchto skríningových programoch problematické aj etická stránka, náklady a efektivita v pomere k nákladom," napísal v BMJ emeritný profesor verejného zdravotníctva na Univerzite v Edinburghu Raj Bhopal.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk--


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 20:44 avatar
Plošné testovanie na Slovensku si všimol prestížny vedecký časopis

Slovensko plánuje byť prvou krajinou na svete, ktorá celú svoju populáciu otestuje na koronavírus SARS-CoV-2, napísal medicínsky týždenník The Lancet v článku do svojho sobotňajšieho čísla. Experti však podľa magazínu zároveň upozorňujú na logistické a technické "výzvy".

Ako uvádza The Lancet , podporovatelia hromadného testovania v iných krajinách plány Slovenska vítajú ako možnú prípadovú štúdiu pre zvyšok sveta. Čínske úrady v októbri otestovali v priebehu troch dní viac ako sedem miliónov ľudí v meste Čching-tao na východe krajiny. Jednotlivé vzorky tam zozbierali a vyhodnocovali po desiatich prostredníctvom testu na nukleovú kyselinu. V máji otestovali deväť miliónov ľudí v čínskom meste Wu-chan. Otestovať celé obyvateľstvo krajiny sa však dosiaľ nikde nepokúsili.

The Lancet pripomína pilotné testovanie, ktoré sa uskutočnilo 23. - 25. októbra v najviac zasiahnutých okresoch na Orave a v okrese Bardejov. Otázky však podľa tohto časopisu vyvoláva účinnosť a bezpečnosť tejto operácie, ktorú vláda na Slovensku oznámila len pred dvoma týždňami. Vedci podľa The Lancet spochybňujú použitie antigénových testov, ktoré podľa Svetovej zdravotníckej organizácie nie sú vhodné na hromadné testovania, ak nie sú použité spoločne s PCR testami. Experti takisto poukazujú na zvýšené riziko nákazy na testovacích miestach a pripomínajú i možné ťažkosti v oblasti logistiky.

Slovensko si vo svete získalo uznanie za postup počas prvej vlny pandémie, píše The Lancet. Takisto však uvádza, že počty prípadov nákazy v krajine od leta prudko stúpajú. Vláda pribúdajúce počty nakazených označila za znepokojivé a varovala, že nemocnice v krajine sa môžu dostať na pokraj kolapsu v prípade, že sa šírenie vírusu nespomalí. The Lancet ďalej popisuje postup pri testovaní i povinnosti občanov. Takisto pripomína, že osoby, ktoré sa na testovaní nezúčastnia, musia absolvovať domácu izoláciu.

www.ta3.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

havran
   13. 1. 2021, 20:55 avatar
Osvietený aj teba si môžu všimnúť psychiatri , pritom to nemusí znamenať, že si kapacita v tom vednom odbore. Premier, ktorý sa priznal, že diplom získal podvodne , je asi posledný ktorý má buzerovať odborníkov svetového významu. Ten jeho šialený pokus zopakovať plošné testovanie na celú krajinu už nikto nezopakoval. Tak prečo by sa nepozreli na mágiu hlupáka, ktorý čaruje a vidí svoj úspech len on.


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 21:02 avatar
Nemali na to logisticky ale u nás na to máme . Lebo máme premiera ktorý dokazal prve kolo a dokaže i druhe


26.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:08 avatar
On dokáže aj piate, ale dostane doživotie kokot fašistický !!!!!!!


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 21:16 avatar
ja viem že ma miluješ aký otec taký syn

najnovšie príspevky od tohto účastníka

Poď zaspammmuj celé fórum, veď je to tvoja práca ty piča spammerská zajebaná skokotená chuja ... (pred chvíľou)
No daj to ešte pár krát pičus, zajeb tým celé fórum, poď do toho maringotkár pichajúci zajace. (pred 2 minútami)
Možno tak ojebeš zajace, ale nie nás ty troska zdrogovaná pojebaná. (pred 4 minútami)
On dokáže aj piate, ale dostane doživotie kokot fašistický !!!!!!! (pred 6 minútami)
Osvietený je akurát tak kokot ojebovací a nie zdravotník do piče. (pred 8 minútami)
No vidíš to ty kurva jedna pojebaná zdrogovaná z maringotky zajebaná. (pred 12 minútami)
A vedia žuvačkári, že hlavné mesto kokotov sú Haluzice ? (pred 14 minútami)
Ty si buď kokot alebo hej, platí to druhé. (pred 18 minútami)
A semeno striekaš po maringotke ako kokot ? (pred hodinou)

Masturbuješ si toho svojho malého kokota aj gumičkou od sieťky ? (pred hodinou)
Aj si honíš nad peknou mŕtvou buchtou ? (pred hodinou)

Ty robíš na pitevni ? (pred hodinou)
Pojebanec drogovo závislá osoba si. (pred hodinou)

On má hoúm ofis, pichá na diaľku. (pred 2 hod.)
Vidíš to, zapni si porno v maringotke na tom svojom 160cm monitore ty socka zdrogovaná pojebaná. ... (pred 2 hod.)
Pichni si ešte jednu dávku, lebo si nejaký dojebaný do piče. ... (pred 2 hod.)
Zatiaľ to nieje možné. (pred 2 hod.)
Tak s piči dym je zdravotník, poľovník a fotograf, ak by to bola pravda, tak by tu nebol zavesený 23 ... (pred 2 hod.


33.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:17 avatar
A terazky nám daj ty zdrogovaná sviňa najstaršie príspevky od tohto účastníka, no poď ty prasací ksicht, davaj het.


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 21:18 avatar
Neplakaj zase bude jablčne ked za matky vytrieskaš drobné


35.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:18 avatar
Honíš si ho pri monitore a papáš svoje semeno ?


38.
označiť príspevok

havran
   13. 1. 2021, 21:26 avatar
Osvietený urážať na to ťa človek užije. Čo keby si kápol prečo tvoja matka sa nechachala osemeniť plesnivým amereickým vtákom a kopol ju ...., že sa zastavila až na Slovensku a teraz tu predvádzaš svoju "čistú" rasu -fašistickú. Pozri zatiaľ ti nenadávam , lebo viem , že si vlastne postihnutý úbožiak. Pohovor nám niečo o tej story.
Súhlasí Osvletený


40.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:27 avatar
Je to skurvená rodina, drogujú, bonzujú, za totáča museli zdrhnúť za veľkú mláku a ten kokot Edu je výsledok takéhoto jebania !!!!!!!!!!!!!     


41.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:28 avatar
Teda Havran, ja zíram... to čo je
Súhlasí Čeka


42.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:28 avatar
To je realita pani slniečkárka.  
Súhlasí Nadja


43.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:29 avatar
Netreba iluzie mať, no jo
Súhlasí Čeka


55.
označiť príspevok

havran
   13. 1. 2021, 21:39 avatar
Nadja chceš byť objektívna? Pozri ako sa chová , ja som mu dal len bodku za jeho sprostosťami. Všimni si, že som nepoužil žiadne hrubé slovo, čo o ňom povedať nemôžeš. Pozri ako tu prská jed. Prečo sa neopýtaš Osvieteného ako "šťavnato" sa vyjadruje na adresu Milanovej mami. Myslím, že som bol naň ešte veľmi jemný. To nechávam na tvoju úvahu.
Súhlasí Scarlette


44.
označiť príspevok

Čeka muž
   13. 1. 2021, 21:29 avatar
havran ako ťa doma naučili tak sa vyjadruješ . Vlastne pardon teba poslali na žižkareň nech sa štat postará o debila . Proste slovan sa nam na gumaka prerodil


45.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:30 avatar
Ty kurva germánska, nejeb do Slovanov do piče kokot !!!!!!!!!!!!!!!


48.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:33 avatar
Ano, ty ako arijec vieš najlepšie, ako posielať slovanov do plynu, viem.


49.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:34 avatar
Si prijebaná, alebo máš neskoré kramy ? Ja sa Slovanov zastávam, to ten tvoj kokot haluzický jebe do Slovanov tak sa uvedom do piče !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


51.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:36 avatar
Pamäť akosi zlyháva?

48.
označiť príspevok
Osvletený muž súhlasím reagovať nahlásiť ? 14. 12. 2020, 22:40 avatar
Árijská rasa som tak si dajte bacha !!!!!!!!!!!!!!
?

73.
označiť príspevok
Nadja žena reagovať nahlásiť ? 14. 12. 2020, 23:23 avatar
My sme SLOVANIA na nás nemáš
?

74.
označiť príspevok
Osvletený muž súhlasím reagovať nahlásiť ? 14. 12. 2020, 23:23 avatar
Pôjdete do SPP, rozumej plynu synu.
?

75.
označiť príspevok
Nadja žena reagovať nahlásiť ? 14. 12. 2020, 23:25 avatar
Konečne si sa prejavil, ako ti duša pišti


52.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:37 avatar
Si prijebaná, alebo máš neskoré kramy ? Ja sa Slovanov zastávam, to ten tvoj kokot haluzický jebe do Slovanov tak sa uvedom do piče !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


54.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:38 avatar
Počuj, nemáš ty schizu či čo?


58.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:42 avatar
Tam pojeb Edu za jeho pičoviny, no poď, buď objektívna !!!!!!


61.
označiť príspevok

Scarlette žena
   13. 1. 2021, 21:47 avatar
58. Mil@n prestan nadju vulgárne napádat, nevieš normálne odpísat?
Súhlasí peter67


59.
označiť príspevok

Scarlette žena
   13. 1. 2021, 21:43 avatar
54. ty čo zas rypeš?  
Súhlasí Nadja


63.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:47 avatar
Sa musim trochu odreagovať  


65.
označiť príspevok

Scarlette žena
   13. 1. 2021, 21:50 avatar
63. teraz osvieteny zase zmoenil mil@novho otca . čo čakáš ti bude kreslit ruzové poníky . je nasraty


66.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:51 avatar
Milanove otrasne spravanie tu prehliada každý, nechci po mne, aby som ho lutovala. Snažila som sa aj tak, ale už nemam sil na to.


67.
označiť príspevok

Scarlette žena
   13. 1. 2021, 21:53 avatar
66. keby si tak upozornovala osvieteného ako poluješ na mil@níčka . mozno by nebol taky vytočeny


70.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:54 avatar
Trhni si  
Ne fakt, ne. Má ignore, to je všetko čo možem slubiť, ale ked tak strasne klame, ach... nič to
Súhlasí peter67


72.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 21:56 avatar
Neverím!!! Ja jediný tak činím, tak som zvedavý, či dokážeš nereagovať.  


74.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:59 avatar
To si piš že viem, len vždy sa necham ukecať, že to nejak s nim pojde, ale nie, lámem palicu a končím s nim... dufam nikdy nehovor nikdy

Zas už moc riešime mna, je tolko zaujimavých tém


76.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:01 avatar
Kontrolná otázka. Na koho nereagujem? 
Vieš aký je tu potom kľud?     


113.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:40 avatar
Viem na koho
Ale ved ti pomohol


116.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:42 avatar
Prečo tak skromne? Iba jeden?  


68.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 21:53 avatar
Lásko mně ubýva sil.
Súhlasí Nadja


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 20:45 avatar
Oči celého sveta sa upreli na Slovensko: Obdivné slová o testovaní v denníku Wall Street Journal

Mnoho epidemiológov a medicínskych vedcov na svetových univerzitách obhajuje hromadné testovanie, keďže uvedené riešenie pre vlády štátov znamená, že namiesto tzv. lockdownov akurát pristúpia k izolácii menších skupín infikovaných ľudí. "Toto je krok vpred, o tom niet pochýb. Predstavuje to dobrý príklad. Ak to zafunguje, bude to dobrá správa pre zvyšok sveta," uviedol pre The Wall Street Journal Luke O'Neill, profesor biochémie na Trinity College v írskom Dubline.

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 20:49 avatar
Mám obavu, že si celý svet nás mýli so Slovinskom.    


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 20:51 avatar
Nemyslím si že autori štúdie, na vypracovaní ktorej sa podieľal tím expertov z Londýnskej (vysokej) školy hygieny a tropickej medicíny (LSHTM), boli na pozorovaní v Slovinsku.


13.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 20:54 avatar
To isto neboli, ale prostý USA občan dobre vie kde leží Slovensko, hneď pri Taliansku.    


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 20:58 avatar
Veľa ľudí na Slovensku má možno pocit že v USA sa nevyučuje zemepis .

Ono veľa ľudí na Slovensku by možno nevedelo že hlavným mestom štátu New york je Albany či hlavné mesto štátu Washington je Olympia a kadečo iné .
Súhlasí peter67


19.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:00 avatar
A vedia žuvačkári, že hlavné mesto kokotov sú Haluzice ?


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   13. 1. 2021, 21:11 avatar
Veľa ľudí na Slovensku by asi nevedelo že hlavným mestom Adygejskej republiky je Majkop, či Buriatskej republiky Ulan-Ude


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 21:12 avatar
Buriatskej republiky je MIlan-Ude z Birobidžanu


37.
označiť príspevok

hokejis muž
   13. 1. 2021, 21:23 avatar
A štátu New York je Edo-Ude z Amík banánistanu


39.
označiť príspevok

Čeka muž
   13. 1. 2021, 21:27 avatar
A štátu New York je Edo-Ude z Amík banánistanu


47.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 21:32 avatar
Samozrejme, že neviem hlavné mestá, ale ani som nepísal, či boys z USA vedia, či hlavné mesto Slovenska je Lubljana.    
Ani neviem, kde leží štát Washington, ba dokonca neviem vymenovať posledných 44 prezidentov USA.     


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:34 avatar
A prvých 44 vieš?
Súhlasí peter67


56.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 21:39 avatar
Ani prvého, ani posledného.     
Proste som gauner, čo vie nič.    


57.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:41 avatar
Tak aspoň prveho robotnickeho u nas... noo ideeeš
Súhlasí peter67


60.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 21:43 avatar
U nás prvým bol bankár!!! Druhý bol remeselník!!!
Schuster.       


62.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:47 avatar
To si to zobral nejak od konca... som myslela Gottwalda a Zápotockeho a tak  


64.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 21:49 avatar
Kdybys se ptala u nás, tak to bych doguglil. Pýtala si sa u nás, tak som písal u nás.     
Súhlasí Nadja


69.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:53 avatar
Ano, rozumiem...  
Súhlasí peter67


71.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 21:54 avatar
Plagát uja Antonína N. mám doma. Myslím, že to bol tretí robotnícky, u vás.    
Súhlasí havran


73.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 21:56 avatar
Hele nehádž ho na nás
Teda nie u nás, ale u nás, a okamžite to oprav!!!
Súhlasí peter67


75.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 21:59 avatar
*Oprava.
tak nie u nás, ale u nás tretí boj ujo Antonín topiči elektrárenská...     


77.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:03 avatar
Sto roků v šachtě žil, mlčel jsem,
sto roků kopal jsem uhlí,
za sto let v rameni bezmasém
svaly mi v železo ztuhly.

Uhelný prach sed mi do očí,
rubíny ze rtů mi uhly,
ze vlasů, z vousů a z obočí
visí mi rampouchy uhlí.
Súhlasí peter67


78.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:04 avatar
Utichly továrny, utichly ulice,
usnuly hvězdy okolo měsíce
a z města celého v pozdní ty hodiny
nezavřel očí svých jenom dům jediný,
očí svých ohnivých, co do tmy křičí,
že za nimi uprostřed strojů, pák, kotlů a železných tyčí
dělníků deset své svaly železem propletlo,
aby se ruce a oči jim změnily ve světlo.

toto som chcela, pardon
Súhlasí peter67, Osvietený


80.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:06 avatar
Chyby a úspech nikomu neodpustím!!! Proste som Slováčisko z veľkej dediny.      


81.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:08 avatar
Jedným okom sledujem:www.nss.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Bože ten čas letí.    


85.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:15 avatar
Ja že je to Šíp... jak jeho dvojička


88.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:17 avatar
Uhliar bol dvojička Šípa!! Alebo sa mýlim?  
Súhlasí Nadja


90.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:18 avatar
Dvojička Šiepa
Súhlasí peter67


92.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:20 avatar
Kto bol dojička Gotta?     


93.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:22 avatar
Matuška? Alebo Limonadovy Joe

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


94.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:23 avatar
Jaj... aha  
Súhlasí peter67


97.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:26 avatar
Asi si myslela Martuška, alebo Marfuška, či ako sa jeho dcérky volajú, tie z prvého/ druhého nemanželstva volajú.    


132.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2021, 07:59 avatar
Šachy je krásna hra. Venoval som sa jej od 10 rokov, hral som divíziu v krajskej súťaži no radosť nebola o nič menšia ako keby som vyhral majstroský súboj. Svet šachu pohltí človeka tak, že nevníma krivdy sveta.


133.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 1. 2021, 08:01 avatar
Veru, pri šachu človek aj zabudne, že kedysi bonzoval eštebákom.


79.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:04 avatar
Viem, čo je rampouch.   Len, či ty vieš, čo je cencúľ.    


82.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:10 avatar
Pche, ja som irečitejšia ako ty...  
Len japonku neviem a hentoo.. no... to Edove čo to bolo...  


83.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:12 avatar
šriegom
Súhlasí peter67


84.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:14 avatar
Po našom je to vzpříčně.     
Ale ako sa po našom povie tliachať?  


86.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:15 avatar
Klábosit


87.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:17 avatar
Ale či ty vieš, čo je to hovník? ha
Súhlasí peter67


89.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:18 avatar
Od nášho slova hověti si.     


91.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:19 avatar
Kurňa ja ťa nenachytám na šviestkach?
Súhlasí peter67


95.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:23 avatar
Ale nachytáš. Iba sa sústreď.  


96.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:24 avatar
Pulec
Súhlasí peter67


98.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:26 avatar
Kudlit...
to nebudeš vedieť ani ked sa rozglejiš  
Súhlasí peter67


99.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:28 avatar
To ja možem urobiť suťaž celemu dfku, kto uhadne čo to je, ale ak neuhad... no ok


102.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:29 avatar
To bude nejaký špecifický výraz.
Ja by som ho preložil ako rýpať sa brušnej dutine nožom.     


103.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:31 avatar
Nie, ale sloveso to je


104.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:32 avatar
Nič spoločné s kudlou, a možeš aj gugliť, povolujem  
Súhlasí peter67


107.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:35 avatar
Samozrejme ešte knihy v češtine -Hříšní lidé......Švejk + hudobná scéna rokov 90 -tych -Orlík, 3 sestry a moje obľúbené Morčatá na útěku...
Ale kudlit to som nikde nečítal.  


108.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:36 avatar
Tak prezradím?


111.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:38 avatar
Dočkaj!!
Niečo s kudlankou nábožnou to má niečo spoločné?
Tak potom spínať ruky?  


115.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:42 avatar
Nie nie nie... ma to niečo s vlasmi, a to už uhodneš


118.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:44 avatar
S vlasmi???
Strapatiť?    


119.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:45 avatar
aaach nie, inak sa to povie aj "krákat"


123.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:48 avatar
To robí havran,alebo vrana.
Ako sa po česky povie strapatiť?
Myslíš, že sa vlasy vtedy do seba nerozpletiteľne zapletú?? Ako keď dievčina na motorke si nechá vlasy z prilby trčať a potom má z toho jednu krásnu hrču?


126.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:51 avatar
Ono to nie je daleko od toho významu, je to pri rozčesávaní vlasov, ked ti to nejde rozčesať

slovnik.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


128.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:52 avatar
Aj toto je po slovensky?  
To vieš mňa s max 2 cm vlasmi sa to nejako netýka, takže ....   
Súhlasí Nadja


129.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:53 avatar
Ale deckam si vlasy česal, nie?


100.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:28 avatar
Ach ty moja žubrienka.   
Šeřík?
Hmoždíř?
Ani tam cesta nevedie.    


101.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:28 avatar
oook,si vyguglil
ale to druhe nikdy


105.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:32 avatar
Nie, nie ja neguglim. Ale 9 mesiacov som slúžil v zemých Českých.     Takže som niečo pochytil a na škole 4 roky s Moravákmi a Čechmi tiež niečo vo mne zanechalo. 
Súhlasí Nadja


106.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:33 avatar
Tak sa snaž, mám dalšie slovo... pudlo, čo to je? Podstat. meno


109.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:37 avatar
Pudlo mi niečo hovorí, ale ani keby ma rezali si nespomeniem, možno to má niečo spoločné s delostrelectvom, ale neprisahám.  


110.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:37 avatar
Nie, s nohavicami


112.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:39 avatar
Tie nosia aj delostrelci, takže som sa moc nemýlil.     


114.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:41 avatar
no ok heh
je to to miesto na nohaviciach, v ktorom je zadoček
Súhlasí peter67


117.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:44 avatar
ty brdo šak to je aj po slovensky

slovnik.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí peter67


120.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:45 avatar
Veď hovorím, po našom neviem poriadne.     
Musí to byť neskutočne starý výraz.
Niečo ako hustka.    
Súhlasí Nadja


121.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:46 avatar
To je, ale každý vie, čo to znamená-... aj dnes...  
Súhlasí peter67


124.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:49 avatar
Vidíš? Ja nie som každý.    


122.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:48 avatar
Hustka bude niečo na zahustenie


125.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:50 avatar
V podstate áno, ale je to časť ženského ošatenia.


127.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:52 avatar
takže šatka?
Súhlasí peter67


130.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 22:54 avatar
Presne!!!
Dobrú noc ti prajem.
Súhlasí Nadja


131.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2021, 22:55 avatar
Som čakala, že v podstate ano, ale je to uplne niečo ine

BRU


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 20:49 avatar
havran budeš musieť nejako tú chvalu od celeho sveta a najšpičkovejších odborníkov prežuť .

chapem že teba by potešilo keby svet písal po testovaní 23-24 januara ako sme to dodrbali ale budeš sa musieť zmieriť s ďalším velkým uspechom čo budeš ťažko znášať .


10.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 20:50 avatar
Čo je to " chvalu " ?


21.
označiť príspevok

havran
   13. 1. 2021, 21:02 avatar
Osvietený si choromyseľný "jasnovidec". Matelko je taký odborník ako ten čo ti povie , že keď sa porežeš a pofúka ti prst , že sa to zahojí. Asi by urobil lepšie, keby nerobil manévre s ľuďmi a neoberal zdravotníctvo o energiu ľudí a milióny. Nakoniec sa ukáže , že mu ide o prachy , ktoré zrobí s kamarátom za nákup rúšiek.


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 21:03 avatar
Tak nákup rušiek teda           

Prečo bolševícky zlodej vidí všade zlodeja ???
Súhlasí ondrej61


36.
označiť príspevok

havran
   13. 1. 2021, 21:20 avatar
Osvietený je mi jasné, že tvoj kôň už ťahá v iíných bažinách a nemáš koho hájiť, aj keď si sám priznal , že ?atovič spočiatku nebol tvoj kôň. Tak sa tu teraz strápňuješ.


46.
označiť príspevok

Čeka muž
   13. 1. 2021, 21:31 avatar
Ja sa volieb zúčastnujem a nemám problem ani napísať koho volím v tom je veľký rozdiel medzi ujčekom s bolavým srdiečom schovaným za rohom a mnou .


53.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 1. 2021, 21:38 avatar
Čo zase ryješ do p. Kisku?? Môže on za to, že na srdce ochorel z toho nebývalého volebného úspechu? Veď sa dušoval, že nebude zakladať stranu, ale donútili ho!! Aj to mu na srdce nedobre pôsobilo a najviac ho dorazilo, keď prebral vládu. Proste je to obeť systému.    
Súhlasí havran


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 20:52 avatar
To je to čo bude celý svet písať už v pondelok 25 januara


16.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 20:56 avatar
Ty si buď kokot alebo hej, platí to druhé.      


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 21:00 avatar
V rodine kde mamu volaju piča a tatu kokot lezu bežne takéto slova a stavaju sa taketo veci

i.ibb.co Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www1.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

Osvletený muž
   13. 1. 2021, 21:02 avatar
No vidíš to ty kurva jedna pojebaná zdrogovaná z maringotky zajebaná.


25.
označiť príspevok

havran
   13. 1. 2021, 21:07 avatar
Osvietený vidím, že sa už nevieš udržať pri slušnosti a istotne máš na to "dôvod". Choď niekam a nesmraď tu. Choď s tým "géniom" a držte sa za ruky na najbližšiu psychiatriu.


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 21:10 avatar
havran ty už nie si lampasino . Si zabudol že už negumuješ ?


251.
označiť príspevok

havran
   16. 1. 2021, 19:57 avatar
Osvietený magor. Ja som vypracoval investičné zámery na výrobné haly v Chemosvite, Vagónke a Tatramate. V 30 školách som zriadil výpočtové strediská. Ty o takých veciach nemáš ani páru. Ty si myslíš, že ľudia v socializme len okrádali a podrývali štát ako tvoj dedo, mama a nakoniec ty. Takých krys ako si ty bolo viac a potom sa ešte vysmievali, keď niečo nevyšlo.
Ty by si najradšej všetko búral zdochliak.


253.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 1. 2021, 20:14 avatar
havran možno tvoj dedo arizator vypracoval zámer ako olúpiť Baťu .

Vysmievali sa socilalizmu keď niečo nevyšlo             

Nebodaj okrem znárodnenia niečo i vyšlo ???           


24.
označiť príspevok

meaculpa muž
   13. 1. 2021, 21:03 avatar
Američania zapisovali krajiny na mapu Európy:

img.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


250.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   16. 1. 2021, 16:34 avatar
Ja som s výsledkom spokojný!!
Rusko a Francúzsko trafili.
Nečakal som taký skvelý výsledok!!


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 1. 2021, 21:08 avatar


30.
označiť príspevok

havran
   13. 1. 2021, 21:11 avatar
meaculpa .... tak ako v Južnej Amerike?


249.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 1. 2021, 16:24 avatar
... dúfam, že vo vláde nakoniec zvíťazí zdravý rozum, že sa premiér vzdá svojej fixnej idey a konečne dá na rady odborníkov epidemiológov, zdravotníkov... realite... 


252.
označiť príspevok

havran
   16. 1. 2021, 20:01 avatar
J. Tull a keď násovíš tiež dúfaš, že ti budeš mať správny výsledok?


254.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 1. 2021, 09:50 avatar
havran, nerozumiem, što eta "násovíš" a v čo to mám dúfať, správny výsledok čoho? 
 


261.
označiť príspevok

havran
   17. 1. 2021, 12:19 avatar
JJ.Tull pri tvojej inteligencii vylučujem, že nerozumieš. To bola len pripomienka k k tomu, že nie je možné
nahrádzať realitu túžbou. Ale keď dovolíš, necháme to tak len som si trošku do teba rýpol, lebo v ostatnej dobe sa príliš štylizuješ do pozície idealistu, aj keď viem že je to tvoje základné nastavenie.


262.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 1. 2021, 12:48 avatar
havran, realita je taká, že korona tu je a zamoruje svet.... ak ju necháme i ďalej šíriť sa, vyľahneme všetci, i tí, ktorí z nej zatiaľ majú osoh. Nie preto, žeby ochoreli, či dokonca umreli, ale preto, že nebude dosť zdrojov k tomu, aby ich zisky rástli...
Celoslovenské testovanie antigénmi však nemôže priniesť želaný efekt. Vyplýva to už z charakteristiky:
"Momentálne je RT-PCR test jednoznačne najcitlivejšia možnosť z hľadiska spoľahlivosti."
Odchytí koronu hneď. Je tak citlivý, že stačí, "temer nič" a identifikuje vírus...
Antigénový:
"Tento typ testov je založený na stanovení bielkoviny, ktorá sa nachádza v obale vírusu. Sú citlivé v čase, keď je množstvo vírusu v sliznici nosa a hrdla najvyššie, t.j. 3-5 dní od nástupu prejavov ochorenia" www.sukl.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Z uvedeného vyplýva, že je vhodný na testovanie v ohniskách, pretože tam je veľa ľudí, ktorí majú vírusu väčšie množstvo. Je výhodný aj tam, kde je možné testovať častejšie /napríklad vo firmách, v komunitách.../.
Nezanedbateľnou otázkou sú aj "ľudské zdroje" potrebné na realizáciu testovania, ako aj rad iných rozumných opatrení, teda opatrení, ktoré nie sú papalášistické, sú bez neobjektívnych výnimiek... a nie v poslednom rade jasná, zrozumiteľná komunikácia, komunikácia bez zmatovičnosti...
 


263.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 1. 2021, 14:21 avatar
... ešte poznámka k testom. Slovensku patrí v počte používania PCR testov na počet obyvateľov jedno z posledných miest krajín Európy.... je "nepochopiteľné" ako kleslo ich používanie po ceslovenskom testovaní... a až "hrôznostrašné" fixovanie sa na antigénové. Krajiny, ako napríklad Belgicko, sa dostalo v podstate lockdownom z oveľa horšieho stavu,... prudko skresali počty infikovaných...
Pred chvíľou som sa dozvedel o tom, že v Čechách našli spôsob PCR testovania, ktorý je lacnejší ako antigénové a zadarmo ho ponúkajú aj Slovensku...  
 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:52,  13. -era- ja sa bavím o vojnách .( a to uz je trochen vyšší level ako interpersonálne...
dnes, 13:52,  69- peter, ak by som chcel reagovať na všetky nepravdy, ale hlavne polopravdy a nepresnosti a...
dnes, 13:48,  a škoda KDH
dnes, 13:47,  Matovič padá Hlas - SD (23%) SS (12,9%) OĽANO (10,4%) Smer-SD (9,2%) Progresívne...
dnes, 13:47,  Ondrej. Presne to isté mi tu tvrdí každý z vás!! Úplne každý - ty - Shagara - Tomáš....
dnes, 13:41,  7) hej, to v šestke sú takí pipiškovia. .. *21 .. ale oni normálne keď vyrastú tú...
dnes, 13:40,  tomas, však ti Patrik vysvetľoval, že dogma "Mimo cirkvi niet spásy" stále platí....
dnes, 13:36,  attis, máš na mysli takéto pudy /pricapím o slonoch/: "V období sucha sa črieda...
dnes, 13:35,  19) myslíš ironicky? Lebo mečiarizmus bol neskôr fakt zavrhovaný, aj uznávaný politológ...
dnes, 13:33,  73- už si nepamätám čo to bolo, ale bola to nejaká malá motorka. Narazil si koleno, ani...
dnes, 13:33,  Petrův nástupce: Církvi se nikdy nevedlo tak dobře jako nyní Pápež František:...
dnes, 13:33,  konečne slušný príspevok
dnes, 13:33,  7., 9. Aj takýto názor je však len jeden z viacerých. Povedzme "náboženský...
dnes, 13:32,  ..ten Lasica bol fajn, nehovoril iba sladko, ale aj to konal .. Rada od starkého je vždy súca....
dnes, 13:29,  len sa divím takemu Astaxovi, Kleinovi.....ti su radšej ticho
dnes, 13:29,  Sektari ondrej a tomas...alebo jeden a ten isty tu hra trapne divadlo ???
dnes, 13:28,  28. -era- ešte aj na Dfku rozlišuješ kto je ti viac sympaticky . a do koho rypes a do koho nie...
dnes, 13:28,  Nadja, našli sa viaceré osady, ktoré vyzerali podobne ako osada staviteľov asi najstaršieho...
dnes, 13:26,  44. aky egoizmus , ak niekto nevychováva svoje biologické ale cudzie dieta.
dnes, 13:24,  151) Chcel som len poukazat na to,ze moralka cloveka,sa znizuje -v pomere medzi vztahom ludi,ku...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Deti nie sú zlé, ani neslušné. Deti sú iba odrazom spoločnosti, v ktorej vyrastajú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(544 862 bytes in 0,955 seconds)