Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ani atómový výbuch v Hirošime nedokázal zabiť 4 mníchov, ktorí sa modlili Ruženec!

5
reakcií
1323
prečítaní
Tému 25. októbra 2016, 01:27 založil Klein.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 10. 2016, 01:27 avatar
Hirošima – toto meno bude v dejinách neustále spojené s totálnym zničením a nevýslovným utrpením po zhodení prvej atómovej bomby počas druhej svetovej vojny. Bol pondelok, 6. august 1945, medzi druhou a treťou hodinou v noci. Z ostrova Tinian vyštartovalo lietadlo typu Boeing B-29 Superfortress smerom k japonskej pevnine. Hirošima mala byť vymazaná zo zemského povrchu, a tým mala byť zničená japonská vojnová moc.

Existuje však ešte jedno iné, velkorysé, nepoznané posolstvo z Hirošimy, utešujúce posolstvo nádeje:„Modlitba je silnejšia ako atomová bomba!”

Panna Maria, zázračným spôsobom zachránila malé, štvorčlenné spoločenstvo pátrov jezuitov, ktorí žili na fare vzdialenej len 8 blokov domov od centra explózie.

Páter Hubert Schiffer SJ, ktorý zomrel 27. marca 1982 vo Frankfurte, podal o tom ako očitý svedok svedectvo na jednom eucharistickom kongrese vo Philadelfii (USA).

Ako 30-ročný kňaz pôsobil na fare „Nanebovzatia Panny Marie” v Hirošime. Pred desaťtisícami učastníkov podal nasledujúce svedectvo: „Úplne náhle, akoby medzi jedným a druhým nádychom, sa modré nebo nad Hirošimou osvietilo zaslepujúcim, neopísateľne oslňujúcim intenzívnym svetlom. Obklopovalo ma len trblietavé svetlo. Nemohol som ani vidieť, ani rozmýšľať. Na moment všetko stíchlo. Plával som v oceáne svetla, bezbranný a ustráchaný. Zdalo sa, že miestnosť prestala dýchať naplnená smrtelným tichom.

Zrazu sa ozvalo hromobilie hroznej explózie. Neviditeľná sila ma zhodila zo stoličky. Vo vzduchu ma to triaslo, hádzalo, krútilo ako list v jesennom vetre. Potom sa všetko ponorilo do tmy, do ticha, do ničoty. Nestratil som vedomie, lebo som sa snažil myslieť na to, čo sa stalo. Cítil som, že aj já sám som v tejto totálnej trne. Ležal som tvárou k zemi na drevených troskách.

Ťažký predmet ťažil môj chrbát a po tvári mi stekala krv. Nič som nevidel a nepočul. Myslel som si, že som mrtvy! Potom som počul svoj vlastný hlas. To bola tá najhroznejsia skúsenosť zo všetkého. Ukázala mi,že som ešte živý a vo mne rástlo strašné vedomie, že sa musela stať hrozná katastrofa! Jeden celý deň som strávil ja a moji traja spolubratia v tomto ohnivom pekle, dyme a žiarení, pokiaľ nás nenašli záchranári a nepriviedli nás do bezpečia. Boli sme sice všetci zraneni, ale vďaka Božej milosti sme prežili.”

Ľudsky si nikto nevie vysvetliť, prečo zo stotisícok obyvateľov mesta prežili len títo štyria jezuitskí pátri, P. Hugo Lasalle, P. Kleinsore, P. Cieslik a P. Schiffer. Zostáva to hádankou pre všetkých expertov, prečo ani jeden zo štyroch pátrov neutrpel škody rádioaktivneho žiarenia a prečo ich dom vzdialený 8 blokov od centra explózie zostal stáť, hoci všetky budovy okolo boli zničené a spálené.

Ani 200 amerických a japonských lekárov a vedcov nemohlo nájsť vysvetlenie, prečo páter Schiffer napriek všetkému žil po explózii bez následkov ešte 33 rokov, a to pri dobrom zdraví! Na mnohé otázky počuli všetci udivení vždy tú istú odpověď: „Ako misionári sme chceli žiť v našom živote jednoducho posolstvo z Fatimy, a preto sme sa denne modlili ruženec.”

Dnes sa v centre novovystavaného mesta Hirošimy nachádza kostol zasvätený Panne Marii. 15 sklených okien znázorňuje 15 tajomstiev ruženca, ktorý sa tam ľudia deň a noc modlia. Biskup Fulton J. Sheen, nebohý biskup New Yorku, povedal v jednom rozhlasovom vysielaní:

„Tretia svetová vojna nemusí byť; ani žiadna nebude – KEĎ – proti hrozbe atómovej bomby postavíme ‘Ženu – Pannu Máriu'”!
Súhlasí lea_pragmaticka1


2.
označiť príspevok

Klein muž
   25. 10. 2016, 01:48 avatar
Prečo má Panna Mária v živote katolíkov tak významné miesto? A prečo práve cez jej modlitby za nás Boh-darca života koná v celej histórií cirkvi takéto mocné znamenia?

Lebo Boh na počiatku utvoril jedno večné nepriateľstvo a to medzi ženou s potomstvom a diablom, pričom potomstvo tejto ženy diabla zničí... Od prvých storočí nástupci apoštolov učia, že toto proroctvo z knihy genezis je tzv. protoevanjeliom, je to proroctvo o ďalekej budúcnosti ktoré sa naplnilo v Panne Márií a Kristovi ktorý premohol diabla na dreve kríža.

Celé písmo ziadni proroci toto proroctvo dalej nespominaju az odrazu apostol Jan vo svojom zjaveni pise o zene ktorá porodila syna chlapca ktory ma zeleznym zezlom panovat nad vsetkymi narodmi... A pise dalej ze drak (diabol) sa na zenu nahneval a odisiel bojovat z ostatnymi z jej potomstva, ktory zachovavaju Bozie prikazania a maju Jezisovo svedectvo...
Tymi ostatnymi z jej potomstva sme my vsetci lebo vsetci sme v Kristovi jedno telo a jeden duch....

A tuto zenu na pokyn Ducha Svateho budu blahoslavit vsetky pokolenia!
A my katolici a pravoslavni na Bozi prikaz naplname 4. Bozie prikazanie Ktore nas uci: Cti Otca svojho i matku svoju... V aramejcine je doslovnym prekladom Chvál otca svojho i matku svoju....

A preto :

Prečistá Matka, Panna Mária, moja biedna duša poškvrnená zlobou a hriechom volá k tvojmu Materinskému Srdcu. Ráč vo svojej dobrote vyliať na mňa čo len trochu tej milosti, ktorá sa z Najsvätejšieho Ježišovho Srdca preliala do teba ako nekonečné more. Touto milosťou posilnený a povzbudený nech ešte viac milujem a lepšie slúžim Všemohúcemu Bohu ktorý naplnil tvoje srdce až po okraj a ktorý stvoril chrám tvojho tela, v okamihu tvojho nepoškvrneného počatia.
Súhlasí lea_pragmaticka1


5.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   25. 10. 2016, 07:57 avatar
Bez hriechu počatá Panna Mária oroduj za nás,ktorí sa k Tebe utiekame aj za tých, ktorí sa k Tebe neutiekajú a nemilujú Ťa. Amen.


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   25. 10. 2016, 08:14 avatar
Existuje krásna modlitba súkromného zasvätenia sa, ktorá má imprimatur (je overená a správna) k Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie:

Zasvätenie sa Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie II.

Panna Mária fatimská, Matka milosrdenstva, Kráľovná neba i zeme, Matka Sedembolestná, útočište hriešnikov! My sa pripájame k Mariánskemu hnutiu a zasväcujeme sa celkom osobitným spôsobom Tvojmu Nepoškvrnenému Srdcu.

Týmto zasvätením rozumieme žiť s Tebou a skrze Teba všetky svoje záväzky, ktoré sme na seba vzali svojím krstným zasvätením.

Preto sa zaväzujeme usilovať sa o svoje vnútorné obrátenie, tak veľmi požadované evanjeliom, aby sme sa zbavili každej náklonnosti k sebe samým, k ľahkým kompromisom so svetom, aby sme boli ako Ty, vždy ochotní plniť jedine Božiu vôľu.

Dobrotivá a milosrdná Matka!

Zverujeme Ti seba samých a svoje kresťanské povolanie, aby si ho v tejto rozhodujúcej hodine, ktorá ťažko dolieha na svet, použila pre svoje spánonosné zámery a na záchranu duší. Zaväzujeme sa preto žiť svoje kresťanské povolanie podľa Tvojho priania. Predovšetkým sa chceme usilovať o obnovu ducha modlitby a pokánia, horlivú účasť na slávení Eucharistie, apoštolát, každodennú modlitbu svätého ruženca a prísny spôsob života v zhode s evanjeliom, aby sme tak dávali dobrý príklad v zachovávaní Božieho zákona a v praktickom žití kresťanských čností, predovšetkým čistoty.

papez fatima zasvatenieTiež Ti sľubujeme, že chceme byť spojení so Svätým Otcom, s hierarchiou s ním zjednotenou a so svojimi kňazmi a tak postaviť hrádzu pokračujúcemu odboju proti učiteľskému úradu Cirkvi a brániť ho proti útokom, ktoré ohrozujú samotné základy Cirkvi.

Pod Tvojím materským vedením a ochranou chceme byť tiež apoštolmi tejto, dnes tak nutnej jednoty modlitby a lásky s pápežom a vrúcne Ťa prosíme preňho o zvláštnu ochranu.

Napokon Ti sľubujeme šíriť medzi tými, s ktorými sa stretáme, obnovenú úctu a dôveru k Tebe.

Sme si vedomí, že ateizmus spôsobil u mnohých veriacich stroskotanie vo viere, že znesvätenie vo viere vniklo i do svätého Božieho chrámu a neušetrilo ani mnohých našich kňazov, že sa zlo a hriech stále viac šíri vo svete. Preto sa s plnou dôverou odvažujeme pozdvihnúť svoje oči k Tebe, Ježišova a naša milosrdná a mocná Matka a znova Ťa dnes prosiť o pomoc pre záchranu všetkých Tvojich detí a s veľkou dôverou ju od Teba očakávať, Ty milostivá, dobrotivá, sladká Panna Mária. Amen.

(Podľa knihy „Kňazom, najmilším synom Panny Márie“ – Imprimatur František Tondra, spišský biskup. Tiež mnohonásobné imprimatur biskupov z celého sveta, dodnes platné)
modlitba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   25. 10. 2016, 02:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

asmodei muž
   25. 10. 2016, 07:46 avatar
Klasicke krestanske polopravdy a lzi. Normalni ludia vam to nezozeru.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:36,  Po námietkach menších miest voči číslam o testovaní sa vyslovil nakoniec i primátor...
dnes, 10:18,  Ten čas pre seba nachádzam v noci, ked zaspím - a trvá mi to cca 5 až 9 hodín potom......
dnes, 09:40,  1 a uz je tu tema ktorá mi zmizla co je pranajáma? kazdy by si mal najst cas pre seba...
dnes, 09:36,  13 nie je to vsak take jednoduche, najskor tomu porozumiet, nájst cestu k sebe *03
dnes, 09:35,  planéta Zem je preľudnená, lebo ekonomika nie je nastavená pre všetkých, keby každý...
dnes, 09:31,  14 k dnesnej rannej tvojej uprimnej výpovedi dodám, ze rozumne na to ides, kazdy by si mal...
dnes, 09:30,  na zmenu sa je potrebné pripraviť, lebo zmena môže znamenať aj koniec, kto nie je...
dnes, 09:27,  Atlas mraků CZ - oficiální český HD trailer (2012)
dnes, 09:07,  vládca ticha, KungFuPanda, a ranné slniečko pred pol deviatou na streche ..rastieš a...
dnes, 09:05,  Dusan Fajnor, zmizla ti dnesna ranna téma, zmizla?
dnes, 08:29,  Instamag je moderný podvodník, ktorý si pýta peniaze, službu spúšťa o týždeň neskor a...
dnes, 08:24,  A mám tu ďalšiu zmenu a to hneď ráno. Presunul Som pranajámu a tréning mozgu na večierku...
dnes, 08:08,  Meaculpa... kasika To nie ja..... to s ludo vit... To je klasická odpoveď RKC. To nie ja...
dnes, 07:53,  tie listy bolia už iba v spánku, čo sa nedá vyspať...
dnes, 07:34,  Mozno si davas otazku ako namocim to co nevidim? Odpoved znie...presne tak ako veríš v to v...
dnes, 07:32,  Len prosim hokejis..netvrď ze krst je nepotrebny... A neberte moje slova ako presviedcanie......
dnes, 07:24,  115.. To pises ty.. Ja pisem ze namocis aj to co nevidis....
dnes, 07:22,  Povedz to Bohu ON poslal Jána... Boh nerobi ciastocne veci...ludske zmyslania.....ojojooj
dnes, 07:20,  Hladaj mozno najdes ... Mozno nenajdes
dnes, 07:20,  Veď samozrejme, že ide o dušu. Ale dušu do fyzickej vody nenamočíš.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(63 696 bytes in 0,263 seconds)