Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Analytické myslenie znižuje náboženskú vieru, ukazuje výskum

42
reakcií
2532
prečítaní
Tému 26. apríla 2012, 23:25 založil ruwolf.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ruwolf muž
   26. 4. 2012, 23:25 avatar
ScienceDaily.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Zajtra vraj vyjde v Science, dúfam, že viac, ako abstrakt.
Súhlasí Boris_I.


2.
označiť príspevok

blueevil
   27. 4. 2012, 00:32 avatar
pod terminom "náboženska viera" sa da chapat čokoľvek, aj upaľovanie bosoriek, čo prave teraz robiš ty  


3.
označiť príspevok

Kasafran
   27. 4. 2012, 00:37 avatar
Blueevil,
myslím, že si teraz strelil vedľa - šetri muníciou...


12.
označiť príspevok

blueevil
   28. 4. 2012, 05:44 avatar
neviem kde teraz konkretne mieriš, ale podľa ruwolfovho ateistickeho-darwinistickeho zamerania je zrejme o čo ide. ale chapem že niekto potrebuje si určit mantinel. nieje komicke vedecky podložit "nabožensku vieru" ?   je to potreba sa možno zbavit toho elementu strachu, nepoznaneho. ale ak mysliš že sila myšlienky dokaže zazrak, maš pravdu


13.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 4. 2012, 06:16 avatar
No neviem o tom, že by to bolo zrejmé, pretože ani ja ani Kasafran sme neprišli na to, o čo v Tvojom príspevku ide.

Skús ozrejmiť.


14.
označiť príspevok

blueevil
   28. 4. 2012, 06:33 avatar
v ktorom teraz ?   ked si mal "spor" s Fotonom, tak som ti dal članok o tom ako prišli vedatori na to, že šimpanz nieje vyvojova linia, alebo sučast nas, nezareagoval si na to, naopak, na moju otazku nedavno, si použil zasa šimpanza. chapem, že chceš poznat pravdu čo najskôr, lebo iste si si všimol, koľko je problemov dostat sa ku kvalitnemu zdroju, jednak ked uplne všetko drži v rukach par zhyralcov a všetko na okolo je vlastne blud bez vyznamu, len k požitiu... ale taky vplyv mimonov tu vidiš nonstop, všetko vyklonovali, nič nieje dane evoluciou, tak sa neteš zbytočne, ako svojou smrtou všetko splachneš


15.
označiť príspevok

blueevil
   28. 4. 2012, 06:40 avatar
vysmiatim ma, holy fakt nezmeniš ! a je to ešte daleko horšie ako si vôbec dokažeme predstavit, lepšie nič nevediet  


21.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 4. 2012, 12:18 avatar
Neviem, nepamätám si ten článok o šimpanzochh, ale určite by som sa na to pozrel a aj zareagoval, keby som to zbadal.


22.
označiť príspevok

blueevil
   28. 4. 2012, 12:38 avatar
bolo to niečo o lucy a šimpanzoch, tam bolo popisane, že prave šimpanz je uplne z inej linie, hoci pred tym tvrdili, nie, nie nieje to možne. neviem to najst, ale najdem to dufam. to je aj tak jedno, nič na veci nemeni, že su to špekulacie a hypotezy. ten medzičlanok fiktivneho vyvoja homa im stale chyba a to vdaka tomu, že su mylne presvedčeni o modernej antropoplogii, ktora vychadza stale z nieakeho darwinizmu, ktory sa nema o čo opriet samozrejme. alebo je to len take hranie sa na piesočku a všetci o tom vedia, to len preto, aby sa nikto nenudil ?  


23.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 4. 2012, 12:42 avatar
Tá príbuznosť vychádza z porovnania DNA.
Ľudský aj šimpanzí genóm už bol zosnímaný celý.
Súhlasí mysoulflies


24.
označiť príspevok

blueevil
   28. 4. 2012, 12:48 avatar
ked si pozrieš vraj predchodcu Lucy, tak dva a pol miliona rokov nieje vôbec moc   nehovoriac, že sa našli druhy, ktore nevedia vôbec zatriedit, alebo taky erektus sa našiel uplne sam bez niektorych špecialnych časti skeletu a "špecialnou dierkou" v hlave   uznaj prečo by mali povedat pravdu ? ľudia by sa zľakli a nastal by chaos, vzbura, tak preto


25.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 4. 2012, 13:06 avatar
A čoho by sa to vlastne mali zľaknúť?


26.
označiť príspevok

blueevil
   28. 4. 2012, 13:32 avatar
zľaknut civilizacie, ktora nas vytvorila a na nas umyselne zabudla, všetko by sa zmenilo, padol by system... k tej 23/ pribuznost asi nieaka musi byt, ked prijima potravu podobnu človeku (lovi aj ine opice pre mäsko) a dycha vzduch, to je dôkaz čoho presne ? maš XX stranok: www.cez-okno.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ktore ti budu oponovat, seriozny vedec sa boji o tom hovorit na hlas, aby neprišiel o grant, asi vie prečo kukni v googli: evolucia lucy šimpanz, tam to niekde je


27.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 4. 2012, 13:43 avatar
Civilizácia, ktorá je schopná sem doletieť je schopná dokonale zahladiť všetky stopy po sebe - ak to potrebuje či považuje za potrebné.

Čo všetko by sa zmenilo? Aký systém by padol?

Oponovať môžeš vždy voči čomukoľvek - ale musíš mať argumenty, aby Ťa niekto bral vážne.


29.
označiť príspevok

Krištof
   28. 4. 2012, 15:20 avatar
A čo toto? Nová data z výzkumu chromozómu 2 u lidí a šimpanzů popírají společného předka
www.kreacionismus.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 4. 2012, 15:42 avatar
Nič v tom článku nepotvrdzuje to, čo vraví nadpis.
Nepoužívané časti genómu sa môžu presunúť a aj pozoruje, že sa presúvajú, na tom nie je nič nezvyčajné.

en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
The evidence includes:
* The correspondence of chromosome 2 to two ape chromosomes. The closest human relative, the chimpanzee, has near-identical DNA sequences to human chromosome 2, but they are found in two separate chromosomes. The same is true of the more distant gorilla and orangutan.[5][6]
* The presence of a vestigial centromere. Normally a chromosome has just one centromere, but in chromosome 2 there are remnants of a second centromere.[7]
* The presence of vestigial telomeres. These are normally found only at the ends of a chromosome, but in chromosome 2 there are additional telomere sequences in the middle.[8]


31.
označiť príspevok

Krištof
   28. 4. 2012, 16:02 avatar
Hovorí sa tam aj toto (článok dole).
"Nový výzkum nyní vážně zpochybňuje oprávněnost modelu fúze a lidské evoluce vůbec. Autor tohoto článku a profesor dr. Jerry Bergman ze Státní Univerzity Northwest v Ohiu analyzovali vědeckou literaturu a dostupné sekvence DNA. Výsledkem bylo několik vzrušujících zjištění, která shrnujeme zde.
1. Umístění domnělé fúze na lidském chromozómu 2 se ve skutečnosti nachází na jiné pozici chromozómu 2 než předpokládal model spojení. Hypotetické místo spojení je také v oblasti s potlačenou možností rekombinace (což znamená, že fúzní sekvence je velmi původní) a s nízkým projevem degenerace ve srovnání se standardní sekvencí teloméry. Telomérové sekvence se běžně u lidí vyznačují tisíci repetic standardní sekvence 6ti bází „TTAGGG“. My jsme zjistili, že oblast údajné fúze je zcela degenerována a jen matně by mohla reprezentovat něco blízkého neporušeným spojeným telomérám. Původní zpráva z výzkumu v roce 2002 od evolučních molekulárních biologů rovněž uvádí tuto extrémní sekvenční degeneraci a tím i zřejmou neshodu s evolučním modelem. (3)
2. Na místě údajné fúze je jen velmi malé množství neporušených telomérových sekvencí a jen velmi málo z nich je v tandémovém nebo správném čtecím rámci. Malé množství náhodně rozptýlených telomérových sekvencí, jak dopředných („TTAGGG“) tak reverzních („CCCTAA“), které se hojně vyskytují na obou stranách údajného místa fúze, neukazuje na to, co by mělo být nalezeno, pokud by skutečně došlo ke spojení chromozomálních konců.
3. Jaderná sekvence 798 bází, která obklopuje místo fúze, není vůbec výjimečná vzhledem k údajnému místu spojení, ale nalézá se po celém lidském genomu s podobnými sekvencemi (totožnost je 80 % či vyšší) na téměř každém chromozómu. To ukazuje, že místo fúze je běžně se vyskytujícím určitým druhem fragmentované DNA v lidském genomu.
4. Žádné polohově ekvivalentní oblasti o této sekvenční podobnosti nebyly nalezeny v šimpanzím genomu k údajnému místu fúze u člověka. Sekvence v místě jaderné fúze o 798 bázích se nedá přiřadit žádným korespondujícím oblastem v šimpanzím genomu. Ve skutečnosti je tato sekvence u šimpanzů podstatně méně běžná a velmi nepodobná.
5. Prohledáváním (query) šimpanzího genomu na fragmenty sekvencí lidské DNA (alphoid sekvence) se ukázalo, že údajné latentní centromérové místo na lidském chromozómu 2 nedává žádné podstatné odezvy při použití adekvátního DNA algoritmu (BLAT a BLASTN).
6. Údajná latentní centroméra na lidském chromozómu 2, stejně jako místo fúze, jsou na velmi rozdílném místě než by předpokládal model spojení.
7. Alphoidní DNA sekvence na údajném místě latentní centroméry jsou velmi různorodé a tvoří tři oddělené podskupiny. Také se nějak blíže nepodobají známým lidským funkčním prvkům alphoid v centroméře. Sekvence alphoid nalézáme běžně všude v lidském genomu, a některé typy alphoid sekvencí nejsou vázány na centroméry. A toto velmi značně snižuje pravděpodobnost, že by byly částí původní, deaktivované (latentní) centroméry.
Tento výzkum na lidském chromozómu 2 bude detailněji popsán v následném vydání časopisu Journal of Creation. V protikladu k evolucionistickému lpění na tom, že model fúze chromozómu 2 potvrzuje společného předka šimpanzů a lidí, ona údajná podpůrná data chybí."
www.kreacionismus.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


32.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 4. 2012, 16:21 avatar
Prvý argument vôbec nezpochybňuje - to, že gény v našom 2. chromozóme sa nachádzajú v 2 a práve 2 rôznych šimpanzích chromozómoch, tiež gorilích a orangunaních.

Veci, ktoré sa už nepoužívajú, môžu byť v chromozóme posunuté, to nie je nič výnimočné, to sa deje bežne.


33.
označiť príspevok

Krištof
   28. 4. 2012, 16:43 avatar
Ide tam o to, že: "Model spojení /fúze/ chromozómu 2“ je jeden z hlavních argumentů používaných pro podporu představy o společném předku člověka a opic, konkrétně šimpanzů. Tento scénář zahrnuje názor, že došlo ke spojení dvou konců malých chromozómů, podobajících se šimpanzím (nyní mají označení 2A a 2B u šimpanzů), a tak vznikl jeden stabilní velký chromozóm lidský (chomozóm 2). Tím se míní, že je vysvětlen rozdíl mezi 23 lidskými chromozómy a 24 chromozómy velkých opic."
A čo je nové, že sa ukazuje: "dokončili nedávno novou analýzu vědecké literatury a dostupných výsledků DNA sekvencí, což vážně zpochybňuje správnost modelu fúze a lidské evoluce vůbec..." Ďalej sú tam uvedené výsledky a argumenty, prečo "Model spojení /fúze/ chromozómu 2“ pravdepodobne neplatí. No je asi potrebné aby sa tieto nové výsledky podrobili ďalšiemu skúmaniu iných vedcov. Buď sa potvrdia alebo vyvrátia.


34.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 4. 2012, 16:52 avatar
Ako kreacionizmus vysvetľuje ten prvý argument? (Gény v našom 2. chromozóme (1ks chromozómu) sa nachádzajú v 2 a práve 2 rôznych šimpanzích chromozómoch, tiež gorilích a orangunaních.)

Veď Ti vravím, že žiadny spochybňujúci argument tam nie je, len pseudo-argumenty.


35.
označiť príspevok

Krištof
   28. 4. 2012, 17:05 avatar
Ten prvý model je o tom, ako vysvetliť rozdiel medzi dvoma malými chromozómami šimpanza (chr 2A a chr 2B) a jedným veľkým chromozómom človeka (chr 2). Ľudia majú 23 chromozómov a veľké opice 24. Pôvodný model bol, že došlo k fúzii. Avšak tieto nové výsledky ukazujú, prečo je pôvodný model chybný. Inak genetik nie som, nevyznám sa v tom lepšie ako uvedení autori. Predpokladám, že ani ty nie si špecialista lepší než oni; preto som poznamenal, že je potrebné aby to preskúmali ďalší príslušní vedci.


36.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 4. 2012, 17:09 avatar
Stále si neodpovedal si na otázku:
Ako kreacionizmus vysvetľuje ten prvý argument? (Gény v našom 2. chromozóme (1ks chromozómu) sa nachádzajú v 2 a práve 2 rôznych šimpanzích chromozómoch, tiež gorilích a orangunaních.)

A ja som Ti už viac krát povedal, že nespochybňujú, pretože hovoria o posunutí nepoužívaných častí, čo nie je nič nezvyčajné, po takej dlhej dobe. Ale to jak hrach na stenu...


37.
označiť príspevok

Krištof
   28. 4. 2012, 17:19 avatar
Píšem k téme (www.kreacionismus.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk "Autor tohoto článku a profesor dr. Jerry Bergman ze Státní Univerzity Northwest v Ohiu analyzovali vědeckou literaturu a dostupné sekvence DNA". Ide o príslušného odborníka na danú tému. Vyzná sa v tom určite lepšie a aj tu podľa príspevku 31. to vyzerá celkom inak ako len "posunutie nepoužívaných častí". Neviem o čom točíš ty, zrejme o inej téme


38.
označiť príspevok

ruwolf muž
   28. 4. 2012, 17:29 avatar
Píšem o tom istom.

A stále si neodpovedal na otázku:
Ako kreacionizmus vysvetľuje ten prvý argument? [Gény v našom 2. chromozóme (1ks chromozómu) sa nachádzajú v 2 a práve 2 rôznych šimpanzích chromozómoch, tiež gorilích a orangutaních.]

Pseudo-argumentum ad verecundiam nie je argument.


39.
označiť príspevok

regulus muž
   28. 4. 2012, 17:46 avatar
Takmer suhlasim s Tvojim tvrdenim, len je tu tiez treba spochybnit aj vyznam analytickeho myslenia. Ak totiz analyticke myslenie vedie k nabozenstvu a upalovaniu bosoriek, potom veda ide ruka v ruke s nabozenstvom prave tym, ze odburava dogmy, ktore by mohli byt v dosledku nespravnej interpretacie Boha. V tomto pripade je to smiesne. Ale ak analyticke myslenie nevedie k nabozenstvu a teda ani k upalovaniu bosoriek, potom dojde k pochybam ohladom Tvojho tvrdenia. Kriterium sa zameriava na to, ci bosorky skutocne existovali, alebo nie. A kedze rozhodnut sa v tejto otazke je tazke, je lahke si vybrat jednu z alternativ, ale aspon viem, akym sposobom vlastne uvazujes a mozem dodat len tento smajlik, ktory s Tebou zdielam:  , hoc je to moj subjektivny nazor, nie chladne logicky.


8.
označiť príspevok

ruwolf muž
   27. 4. 2012, 14:34 avatar
Článok už vyšiel, ale nie je zadarmo.
Tu je aspoň popis, aj podobnej predošlej štúdie:
news.ScienceMag.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk To Keep the Faith, Don't Get Analytical  


4.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 4. 2012, 07:32 avatar
Ešte by ma zaujímalo, či sa u skupiny, nezaoberajúcej sa analytickými úlohami, znížuje ateizmus  


5.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   27. 4. 2012, 08:54 avatar
no.... logicky


6.
označiť príspevok

regulus muž
   27. 4. 2012, 11:39 avatar
A preto by bolo dolezite, co do toho analytickeho myslenia dame a... ze z akych predpokladov vychadza to nase analyticke myslenie. A hlavne, nech je v tej mysli bezchybna logika a respekt k neomylnosti, aby pri narazeni na nelogickost, neignorovala nelogickost a neurobila si zaver, ze logiku treba zmenit, aby to odpovedalo skutocnosti - aby sa jej lahsie spalo  .


7.
označiť príspevok

pollio
   27. 4. 2012, 13:15 avatar
týchto zbytočných výskumov je toľko, že to už je pomaly priemyselné odvetvie))
asi by sa takéto perly mali riadne zdaňovať.


9.
označiť príspevok

Krištof
   27. 4. 2012, 17:21 avatar
Tak tieto výskumy treba brať s určitou rezervou (najmä ak ich robia vedci naturalisti), hoci môžu mať nejaký význam.

Ako sa o tom píše už aj v sme.sk: Tím ukázal, a to je všetko, čo sa vlastne ukázať dá, že keď myslíte viac kriticky, odmietate aj postoje, s ktorými by ste inak súhlasili. Odborníci zdôrazňujú, že ich výskum nehovorí, že nejaké myslenie je lepšie ako druhé. Ani že viera nemá zmysel.

Jedna definícia viery hovorí, že je to spoliehanie sa na to a dôverovanie tomu, čo človek pokladá za pravdivé. Teda je to nielen o nejakom vnútornom chápaní, lež aj o dôvere a spoliehaní sa. Existujú určité základné filozofické témy, na ktoré si veriaci odpovedajú opačne ako ateisti resp. naturalisti: Vznik a presné nastavenie vesmíru; Slnečná sústava, Zem, vznik života; život v jeho komplexnosti; človek, ľudia; duchovno a náboženstvo ako typicky ľudský fenomén; morálne, etické hodnoty; umenie a krása; láska; vedomie a rozum; teológia, filozofia, veda... Tieto otázky v prospech viery dokážu rozumovo, aj vďaka analytickému mysleniu výborne spracovať najmä veriaci intelektuáli, filozofi a vedci... ;-)


10.
označiť príspevok

ruwolf muž
   27. 4. 2012, 19:01 avatar
Náboženstvo možno nie je len ľudský fenomén

Tie otázky vôbec nedokáže spracovať lepšie, ako naturalisti - oni na ne nevedia totiž odpovedať vôbec, len používajú pomestné magické mambo džambo en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

ruwolf muž
   27. 4. 2012, 19:25 avatar
Jak vraví Krištof, niečo o tom je aj na sme:
veda.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Analytické myslenie zabíja vieru


16.
označiť príspevok

havran
   28. 4. 2012, 07:26 avatar
ruwolf - vidím , že ešte všetci spíte po ťažkej nočnej diskúsii. Ale téma je zaujímavá - toto jednoznačné prehlásenie má v sebe hodne racionálneho. S tým sa stotožňujem od doby , keď som o definícii "analytické myslenie" nemal ani páru , ale začal som ho rozvíjať od môjho ranného veku - to ma však priviedlo k tomu , že ma považovali za rebela - nikdy som tvrdenie neprijal bez analýzy , len preto , že ho vyslovila autorita , hoc aj s fúzami a bradou.


17.
označiť príspevok

havran
   28. 4. 2012, 08:19 avatar
Analytické myslenie vždy začína otázku "pre čo?". Ananlytické myslenie je disciplína , ktorá si vyžaduje určité vybavenie ako je systém organizácie vedomosti , metódy uvažovania , precíznu heuristiku , schopnosť zapájať kreatívne poznatky nie len svoje pre riešenie problému. Analytické myslenie však musí byť zastrešované syntetickým myslením , bez ktorého sa stáva v mnohých prípadoch samoúčelným.


18.
označiť príspevok

havran
   28. 4. 2012, 08:28 avatar
Analytické myslenie je ako rytier bez bázne - nerešpektuje obmedzenia a nestačia mu dogmy prijímané so sklonenou hlavou a sklopenými očami. Ľudia opúšťajú analytické myslenie najmä preto , že si vyžaduje precíznosť a čas a nakoniec syntetické spracovanie poznatkovdo praktického riešenia. To však v dnešnej uponáhľanej dobe pod tlakom života nestihajú.


19.
označiť príspevok

havran
   28. 4. 2012, 08:33 avatar
A prečo je rozpor medzi AM a náboženstvom ? Náboženstvo ako samo hovorí je dogmatické a prikazuje nepátrať a veriť bez premýšľania - nepochybovať! Zdravá skepsa - ako vedecká metóda je v náboženstve neprípustná. Máš vewriť a hotovo - lebo ináč sa rúhaš Bohu a to si už dušička od maladá valcovaná musíč dobre premyslieť. 
Súhlasí ruwolf, mysoulflies


20.
označiť príspevok

starec muž
   28. 4. 2012, 10:42 avatar
Potom,kto nerozmýšľa,neanalyzuje povedané a napísané inými,ale zhltne všetko,čo mu tvrdia má väčšiu pravdepodobnosť stať sa veriacim nejakého náboženstva. 


28.
označiť príspevok

Krištof
   28. 4. 2012, 15:17 avatar
Istá miera kritického myslenia je vo všeobecnosti prospešná. Veriť sa však dá aj teóriám ako je (neo)darvinizmus, marxizmus a pod. Proste človek to prijíma, verí tomu, odmieta argumenty proti a pod. Darmo by niekto údajne analyticky a kriticky myslel, keby nakoniec dospel k názoru, že intelektuálne a duchovne je na úrovni obrazne povedané...

www.sevcik.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
img.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


42.
označiť príspevok

ruwolf muž
   15. 5. 2012, 20:04 avatar
To si si čo za tupého straw-mana zase uplietol?


40.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 5. 2012, 19:59 avatar
...čau Ruwko, ak máš tv, tak na Viasat history začal seriál o bunke od a až po z, teda až kam sa dostala súčasná veda. Každý pondelok večer o 20, a repríza utorok o 12.  Je to dobré.


41.
označiť príspevok

ruwolf muž
   15. 5. 2012, 20:01 avatar
Čau, vďaka, mám.  


43.
označiť príspevok

ruwolf muž
   30. 5. 2012, 18:05 avatar
Už je to aj OSeL.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Analytické myšlení a víra nejdou dohromady  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:55,  Mam pocit ze ano
dnes, 16:54,  Funguje veľmi veľa z toho, čo popieraš, lebo si sa dobrovoľne obmedzil :)
dnes, 16:53,  Didžejaaaa. *21. .. Žiješ? .. *21
dnes, 16:52,  18, .... odpovedz, .... ak zomrie duša, čo vlastne zomrie? Ez.18,4 Alebo nevieš?*56*15 Ok,...
dnes, 16:50,  A si nič nepovedal na naše darčeky?? .. *03. ..
dnes, 16:50,  JAKUB DĚKAN - Děda (Official Lyric Video)
dnes, 16:50,  2, ....... Keď si uvedené texty zhrnieme, môžeme povedať, že ľudia po smrti Končí...
dnes, 16:49,  8, .... toto je z netu: ...... Celý človek je „živou dušou“ Pozostáva človek z troch...
dnes, 16:48,  Iba frajeríš, keď si za vodou. .. *04 ..
dnes, 16:47,  No a čo si myslíš, že život tu je plne márny? .. To by som si ja osobne už dávno hodila....
dnes, 16:45,  To preto, lebo jemu už hrabe dlho.*13
dnes, 16:44,  Nulasvietený, keby mne niekto postavil pred dom rakvu, tak mi v hlave asi hrabne. .. a on ide...
dnes, 16:44,  Kiez by si pochopil ze Kristus je PAN
dnes, 16:43,  Panebože....*57
dnes, 16:43,  A teda tvoja odpoved na otázku, ako pôsobí zotrvačnosť na vákuum? Čo keby si radčej...
dnes, 16:42,  Veľa katastrof sa deje nato, aby boli zjavené myšlienky sŕdc. .. *52*52 Alebo na...
dnes, 16:41,  Vela vecí už o covide vieme, veľa ešte nevieme, ale je tu viac kriterií, a do toho ešte...
dnes, 16:40,  Nadja Nájdi si definíciu troch pohybových zákonov. Ani toto čo si tu povedala nie je...
dnes, 16:38,  Havranko ved ja sa tu snažim dobrať k tomu, či fyzikálne javy sú prítomné mimo...
dnes, 16:38,  Neviditeľná vojna. .. *04 .. nezávidím. .. Čo bolo bolo, teraz už by sa mali rozhodnúť...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neexistuje cesta ku šťastiu, pretože šťastie je cesta.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(133 663 bytes in 0,272 seconds)