Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Akom zarobiť bez práce...

82
reakcií
1758
prečítaní
Tému 10. júla 2011, 09:24 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   10. 7. 2011, 09:24 avatar
Keď už nevieš ako zarobiť peniaze, založ si vlastnú sektu.
Keď už nevieš ako zarobiť peniaze, predávaj čo neexistuje.
Keď už nevieš ako zarobiť peniaze, predávaj čo neexistuje, zabaľ to do vedeckých kecov a hovor, že to pomáha ľuďom.

Vývoj komerčnej mágie prešiel rovnakým vývojom ako všetok ostatný priemysel. Od jednotlivých remeselníkov, cez cechy, až na priemyselné nasadenie. Pretože ľudia idú po tajomne, nie je divu, že existujú organizácie a firmy, ktoré tieto potreby uspokojujú. V tejto časti uspokojovania duchovných potrieb je však trochu preplnené.

Cirkvi
Historicky najstaršie firmy na uspokojovanie potrieb tajomnosti sú cirkví. Cirkví majú prepracovanú mytológiu, ponúkajú posmrtné požitky a za to vyžadujú celoživotnú poslušnosť a dodržiavanie nimi stanovených pravidiel. Účasť na spoločných rituáloch nie je povinná. Žijú z darov veriacich. Ak je cirkev štátnym náboženstvom, dostáva peniaze aj od štátu. Cirkvi vlastný majetok a vôbec si vedú, ako zavedené firmy. Presadiť sa s novou cirkvou dá dosť práce a nie je to záležitosť na jednu generáciu (Mormóni, Svedkovia Jehovovi). Prísun nových klientov je väčšinou zabezpečovaný pomocou infikovania memplexom v mladosti.
Prevádzka cirkví má vysoké náklady, je potrebné zaobstarať veľa nehnuteľnosti na prevádzkovanie rituálov, platiť oficiálnych predstaviteľov, financovať výučbu. Preto potrebuje cirkev veľké množstvo klientov, alebo aspoň nejaký historický majetok na podnikanie. Náklady na členstvo si hradí každý sám.

Sekty
Ak chceme zbohatnúť v priebehu jedného života, je najvýhodnejšie založiť sektu. Sekty sú vedené vizionárom (guru), ktorý udáva smer. Mytológia nebýva zďaleka tak kvalitná a môže čerpať inšpiráciu aj v televíznom seriáli (Vesmírni ľudia). Požitky ktoré sú ponúkané sa môžu týkať posmrtného i súčasného života - osobné stretnutie s guru, prísľub odstránenia pochybností, prísľub šťastia. Sekty väčšinou vyžadujú absolútnu poslušnosť voči svojim predstaveným. Žijú z osobnej práce a majetku svojich členov. Účasť na spoločných rituáloch je väčšinou povinná. Sekty sú liahňou nových cirkví a ak sa im podarí prežiť generačnú výmenu, stanú sa z nich mladé cirkví. Keď sa nová cirkev zavedie, potom už väčšinou nemá problémy s prísunom peňazí od svojich veriacich. Prísun nových klientov zabezpečuje osobný nábor pevného jadra členov sekty. Scientológovia používajú k náboru falšované psychologické testy, z ktorých vyplynie, že dotyčný jedinec je na tom zle, načo mu okamžite ponúknu platený výukový kurz na odstránenie týchto neexistujúcich chýb. Na záver kurzu sa vykonáva ďalší psychologický test. Kontrolná otázka: "Čo nasleduje po teste?"
Sekty sú na tom lepšie v tom, že im väčšinou stačí jedno sídlo, kde sa odohráva život sekty. Väčšinou stačí nejaké vidiecke sídlo, či statok (Hare Krišna). Náklady na prevádzku siekt sú rádovo menšie, pretože je potrebné financovať len guru a jeho najbližších. Náklady na členstvo v sekte môžu dosiahnuť až výšky všetkého majetku člena.
Súhlasí Boris, absolut, Petrana


70.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 7. 2011, 07:05 avatar
...človek je už taký tlupovitý typ. Keď nevlezie do cirkvi tak do politiky určite. 


71.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 7. 2011, 07:14 avatar
....tých politických strán je tiež ako nasraných...a zárobky tiež vysoké a bez práce.... 
Súhlasí Ónya


2.
označiť príspevok

Martinekk muž
   10. 7. 2011, 09:53 avatar
na tu cirkev:
udržiava ako-tak moralku a slušnost

predstav si ešte taky pripad: keby sa nerozširilo krestanstvo, možno by sme teraz palili morenu  


3.
označiť príspevok

Martinekk muž
   10. 7. 2011, 09:57 avatar
a pohanski obrancovia by možno nemali heslo "ku každemu v dobrom"


4.
označiť príspevok

fajer
   10. 7. 2011, 10:04 avatar
čo udržiava,morálku a slušnosť,ty kde žiješ,pozri zlodejskú cirkev,čo je morálne na prepychu v ktorom žijú...


46.
označiť príspevok

Martinekk muž
   10. 7. 2011, 12:33 avatar
hlavne misionári v afrike a v indii žijú v prepychu,nie ?

a aký teda prepych ? majú limuzíny ? plazmové televízory ? tanky ? ženy ?


76.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 7. 2011, 09:29 avatar
Hriechy misionárov: www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Sme svedkami snahy evanjelizácie ovládnuť svet. V celom svete sa vydávajú ročne milióny dolárov prostredníctvom zbierkových kampaní a nedeľných ofier na podporu zdanlivo humanitárnych zámorských misií. Toto dielo - kŕmiť hladných, zaodievať nahých, dať liek chorým - sa zdá dobrou vecou, navonok nezištnou snahou robiť dobre, nepošpinenou necudnými titulkami, sprevádzajúcimi trpké diskusie, ktoré strpčujú život cirkvi doma.

No misionári kresťanstva majú svoj podiel na kontroverzii. Väčšina súkromných darcov a korporatívnych sponzorov to síce nevie, ale zámorskí misionári sú oddávna zapletení do škandálov, pri ktorých sa im vytýka koristnícke správanie voči slabým a zraniteľným.


77.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 7. 2011, 09:34 avatar
Nadpis článku: Cirkvi patrí asi tretina krajiny

Pozemky.

Miliónovú farmu, ktorú katolícka cirkev vysúdila, nepredajú.

Cirkvám patrí asi tretina Slovenska.

V uplynulých šiestich rokoch získali podľa informácií od Slovenského pozemkového fondu pozemky s rozlohou vyše 13-tisíc štvorcových kilometrov. Celé Slovensko má len niečo viac ako 49-tisíc.

www.tkkbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


78.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 7. 2011, 09:38 avatar
Inak, táto téma bola otvorená aj na fóre: Patrí im tretina republiky a stále nemajú dosť


79.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 7. 2011, 09:39 avatar
Prečítaj si čosi o misionároch: Dlhé prasa

www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


80.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 7. 2011, 09:40 avatar
Alebo: Kedysi misionári, dnes evanjelizácia

www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


81.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 7. 2011, 09:44 avatar
Cirkev? Má viac, ako si myslíme

Znižujúce sa príjmy z daní, prázdne kasy - to hovoria cirkvi. Nedávno však vyšla kniha, ktorá predkladá celkom inú bilanciu - dokazuje, že obidve cirkvi sú najbohatší podnikatelia Nemecka:

www.zosity-humanistov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


52.
označiť príspevok

farmakum žena
   10. 7. 2011, 13:32 avatar
A to že farári preťahujú malým chlapcom zadky je podľa Teba udržiavanie morálky????


66.
označiť príspevok

Martinekk muž
   10. 7. 2011, 18:57 avatar
mediálna mafia ako argument neobstojí. o jedných nepíšu vôbec a o druhých píšu dookola.  


74.
označiť príspevok

Vlado muž
   11. 7. 2011, 09:08 avatar
Ach, ty tak primitívne brániť pedofilov a uchylákov, že až ti hanba. Mal by si sa aspoň poobzerať po svete, aby si sa spamätal, povedzme návštevou Východoslovenskej galérie v Košiciach: spolprom.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

prometheus.unas.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

starec muž
   10. 7. 2011, 10:13 avatar
Ľudia,keď sú na tom zle väčšinou uveria všetkému,čo im sľubuje nejaké zlepšenie ich stavu.Jehovisti verbujú ľudí pri nemocniciach a využívajú momentálne zlú psychickú situáciu oslovených.Oslovujú aj ženy s malými deťmi.Rozbitím manželstva majú potom z detí istých členov,lebo matka ich už vychováva ich učením.
Som prekvapený,koľko ľudí uverilo klamlivým reklamám o zlepšení ich zdravia a nosia rôzne nezmyselné veci,ktoré údajne zlepšujú ich zdravotný stav.  


6.
označiť príspevok

mariposa
   10. 7. 2011, 10:23 avatar
Nikto z tých, ktorí založia sektu nesleduje finančný zisk. Ten je podružný. Každý jeden zakladateľ nejakej sekty jedná vo viere v to čo robí. Preto majú úspech.
Toto zjavne bežne uvažujúci laik nikdy nepochopí.
Súhlasí Vlado


7.
označiť príspevok

starec muž
   10. 7. 2011, 10:42 avatar
Malé sekty sú riadené fanatikmi,ktorí majú svoje predstavy a dá sa pochybovať aj o ich dobrom duševnom stave.Veľké sekty sú kolosy riadené z centrály a využívajúce svojich členov na plnenie určitých úloh.Určite to robia pre nejaký nie len finančný zisk.


8.
označiť príspevok

Alexander muž
   10. 7. 2011, 10:45 avatar
Ako hovorí môj manžel, všetko je o peniazoch a moci, a kto to nevidí alebo odmieta nie je realista, ale snílek alebo žije vo svojej fantázii.
Súhlasí Ónya, infinity1


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 11:00 avatar
To je dobré, že ak sú malé skupinky, akože sekty, tak sa ľudia snažia im prisúdiť úlohu fanatizmu.   (Nemyslím si, že sú fanatici, odlišnejší od tých fanatikov vo veľkých cirkvách, nevidím rozdiel v ich "fanatizme".)

"Ak jeden človek trpí falošnými predstavami, hovoríme o duševnej chorobe. Ak falošnými predstavami trpí veľa ľudí, hovoríme o náboženstve." (Pirsig)

…že sa stávajú extrémne prípady v sektách, neznamená, že v každej sekte sú fanatici.

Mne sa tam to slovo akosi ani nehodí.

fanatizmus – náruživá a obyčajne neznášanlivá zaujatosť za niečo, slepá horlivosť (názorová a podobne): náboženský, športový fanatizmus;


10.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 10:53 avatar
Súhlasím, až na to, že naopak, bežný laik to práve tak chápe, že pri tom nejde o zisk, ale o vnútorné presvedčenie, že to, čo robí, je práve to najlepšie. Takže, nie laikom to treba vyčítať, ale tým, čo sa tvária ako nejakí filozofi, tí zvyčajne čosi také tárajú.

(Dobre je to napísané, čiže súhlasím, okrem vety: Toto zjavne bežne uvažujúci laik nikdy nepochopí. )

Moje skúsenosti s laikmi sú presne opačné. Oni chápu, že ak niekto založí nejaké nové náboženstvo, že to robí kvôli tomu, že si myslí, že ten jeho názor stojí za pozornosť. Až časom sa pridružia ťažkosti, a začne sa obzerať aj po peniazoch, lebo zistí, že bez tých peňazí si ten svoj názor ani nedokáže umiestniť na veľkom trhovisku rôznych názorov, nie to ešte ho aj presadiť. Na to by potreboval oveľa viac peňazí... z toho vyplynie potom tá honba za peniazmi. Najlepšie to podľa mňa vymysleli klasickí klerici, kňazi, keď zaviedli zber peňazí do zvončeka. To je vynález, pomocou ktorého sa najľahšie získajú financie pre svoj biznis, prevádzku, udržiavanie náboženstva. Robí sa to verejne, a jeden na druhého vidí, a tak je ťažké, keď už tam je človek, pri tom zbere do zvončeka, aby nejakú tú mincu nevhodil. To sa ťažko odmieta. Ale tie drobné mince nemajú ten priamy efekt, oni nie sú dôležité, lebo ide o malý obnos, dôležité je to, že takýmto spôsobom človeka naučia samozrejmosti, že je to úplne normálne financovať dané náboženstvo... ide o princíp, že človek hľadí na financovanie svojho náboženstva ako na samozrejmosť, až toto dosiahli, potom sú to už len maličkosti, malé, nepodstatné rozdiely, že či v danom mesiaci alebo roku získali kňazi viac alebo menej peňazí... v globále je to už nepodstatné... základ sa splnil, a to je to, že majú neustály (hoci v číselnom vyjadrení aj kolísavý) príjem... a tak majú z čoho žiť, a ak majú viac peňazí, tak aj rozširovať svoj vplyv ďalej...

To je úplne rovnaké ako s politickými stranami. Sú strany (ako cirkvi), ktoré majú tak postavený svoj program, že zaujali veľa ľudí, a tak sa dostali aj k väčšiemu množstvu peňazí, a sú strany (ako sekty), ktoré doslova živoria. Na Slovensku je vyše 50 strán, rôzne vznikajú, iné zanikajú, a sú len také "na papieri". Len s registráciou, bez nejakej výraznej činnosti. Podobne je to so sektami. Nejaký človek má nejaký názor, a snaží sa ho presadiť v spoločnosti, a vyvíja svoju činnosť smerom k iným občanom... myslím, že on sám, prípadne už nejaká menšia skupinka ľudí, oni... sú presvedčení o tom, že ich názor je dobrý... a boli by radi, keby ich názory malo viac ľudí... tak sa ľahšie dosahujú potom výsledky, ľahšie sa čokoľvek dosiahne, ak za takým programom stojí viac ľudí... to isté sa deje s hocijakým mémom, aj s revolúciami... aj s demonštráciami...

Však, keď si myslím niečo, prečo by som to nemal povedať verejne? teda, ak mám takú potrebu. A tí ľudia, ktorí patria do nejakej sekty, cirkvi, strany, združenia, a podobnej organizovanej skupiny, jednoducho idú za svojim cieľom... tak robili aj prví kresťania, keď si ešte ani poriadne neuvedomovali, že raz z ich názorov sa vytvorí veľká organizovaná cirkev...
Súhlasí mariposa


13.
označiť príspevok

mariposa
   10. 7. 2011, 11:26 avatar
Vlado veď je to len o tom istom, ako keď si založíš útulok pre psov. Možeš ryžovať, ak dokážeš dosť ľudí presvedčiť, že to robíš pre nich, alebo ...
Všetko, každé združenie majúce akýkoľvek charakter má svojho šéfa a ten je nútený sa postarať o chod združenia. Musí platiť bežné veci(voda, el...atď.) A okrem toho musí investovať do aktivít. Upovedomovať verejnosť, lebo je odkázaný na ich peniaze. Niekto si kúpi knihu a niekto zájde na prednášku a zaplatí vstupné.
Takým sektárom je trebárs aj Daniken, a pritom nejde o sektu, ale sposob je zhodný. Ide za svojou ideou. A to či idea, ktorú prezentuje, osloví ľudí, alebo nie, je otázkou príťažlivosti danej idei.
Súhlasí Vlado


23.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 11:48 avatar
lenze sekty vecsinou zdruzuju psychicky nevyrovnanych jedincov, idea tam nieje ziadna, vecsinou len ponukaju (udajne) zlepsenie kvality zivota


51.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 13:27 avatar
To aj cirkevníci; nevidím rozdiel. (Akurát vo veľkom sa nevyrovnaní jedinci strácajú, akože v dave. )


35.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 12:05 avatar
Presne: veď je to len o tom istom, ako keď si založíš útulok pre psov.


42.
označiť príspevok

absolut muž
   10. 7. 2011, 12:18 avatar
Vlado,porovnávaš neporovnateľné.
Súhlasí infinity1


48.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 13:22 avatar
Porovnávam porovnateľné.


50.
označiť príspevok

absolut muž
   10. 7. 2011, 13:27 avatar
Psy dané do útulku nemajú na výber.Ľudia,vstupujúci do sekty áno.
Ale tvoj názor ti neberiem,každý robíme závery na základe iných poznatkov,skúseností a empatie.


55.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 14:13 avatar
Použil si chybný úsudok. Pretože reč je o zakladateľovi útulku, a vôbec nezáleží na tom, čo tam bude mať, ale o jeho pohnútkach. Vráť sa vyššie, kde ti to uniklo.


60.
označiť príspevok

absolut muž
   10. 7. 2011, 16:13 avatar
Vlado,píšeš si v profile,že si misijný fabulóg.Je mi smiešne,ak mi misijný fabulóg napíše "použil si chybný úsudok".Máš patent na nie chybné úsudky?Fabuluj si ďalej,ako vidím nižšie,s tebou debata nikem nevedie,alebo vedie k urážkam a to nie je nič pre mňa.


62.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 16:23 avatar
Argumentum ad hominem

adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


47.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 13:07 avatar
su sekty a su nabozenski fanatici, lenzeti prvi sleduju financne zaujmy, ktore im boli aj dokazane, mnohe su preto zakazane,
na zaklade vierovyznania by ich dosadit mimo zakon nemohli


49.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 13:25 avatar
Ktoré sekty zakázali, lebo im dokázali, že sledovali finančné záujmy?


53.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 13:36 avatar
hod si do googl
Súhlasí absolut


54.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 14:10 avatar
Načo robíš zo seba hlupáka! Však pokojne napíš, že si vymýšľaš, že nevieš, že to len tvoj výcuc z prsta, čokoľvek, len sa neznižuj tak lacno ako šľapka v diskusii, že, to, čo ty tvrdíš, si ja mám teraz hľadať na internete. Hoď si to ty, a napíš, len nerob zo seba hlúpeho viac než je to potrebné.


56.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 15:13 avatar
neviem preco by som si mala vymyslat, ty vulgarne hovädo!
uz len najznamejsia, jehovisticka sekta je tusim v rusku zakazana, a urcite by sa ich naslo aj viac


57.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 15:20 avatar
Tak sa aspoň nestrapňuj! Teraz si zjavne preukázala svoju neznalosť. Vidno akurát toľko, že táraš. Skús sa vyjadrovať k veci.


58.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 15:26 avatar
napriklad
www.cs.cmu.edu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

a kvoli takemu opiciemu ksichtu, urcite nejdem hladat kde


59.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 16:10 avatar
No vidíš! Sama si sa usvedčila, že táraš (vyjadruješ sa veľmi nepresne). Táto stránka, ten text totiž nič nehovorí o tom, na čo som sa pýtal:

Ktoré sekty zakázali, lebo im dokázali, že sledovali finančné záujmy?

Namiesto trápneho „vygúgli si to!“ si mohla pokojne napísať, že máš na mysli scientológov, a bol by pokoj, a nemusela by si sa ďalej strápňovať.

Finančné kauzy v Scientologickej cirkvi sa v ničom zásadnom neodlišujú od finančných káuz v povedzme Rímsko-katolíckej cirkvi.

Takže si oprav svoju pôvodnú mienku, lebo je chybná (veľmi nepresná).

Napísala si: „su sekty a su nabozenski fanatici, lenzeti prvi sleduju financne zaujmy, ktore im boli aj dokazane, mnohe su preto zakazane…

Spravila si logickú chybu, lebo si nesprávne dala viacero informácií dokopy.

To, že scientológovia čelia mnohých finančným, aj iným, škandálom, neznamená, že si to môžeme dovoliť zovšeobecňovať na sekty ako také.

Veď rovnako s pozadím finančného podvodu ako je to u scientológov môžeme hovoriť aj o „veľmi profitujúcom globálnom podvode“ v prípade serióznej kresťanskej korporácie , ktorú ovláda podvodník Harold Camping.

Camping vlastní sieť kresťanských rozhlasových staníc Family Radio International, a preslávil sa najmä snahou vylákať peniaze od ľahkoverných kresťanov. Viac: forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tu na fóre, sa raz, jeden diskutujúci, na tom len pousmial, že čo si ľudia všímajú, rovnako tak platí aj pre tvoj názor, že myslíš snáď len na nejaké finančné kauzy u scientológov, aj to v iných štátoch, len v niektorých, pričom svoje názory chybne prezentuješ, akoby to bolo pravidlom u siekt, vo všeobecnosti.

Mohla si vtedy pokojne uviesť napríklad vetu: „Činnosť Scientológie ako cirkvi bola doteraz explicitne zakázaná vo Francúzsku a v Grécku, a aj iné štáty vyslovujú výhrady proti ekonomickej činnosti organizácie.“

Namiesto trápneho „vygúgli si to!“

Čiže poznáš jednu organizáciu, konkrétne Scientologickú cirkev, o ktorej vieš, že má rôzne finančné kauzy. To by mi stačilo (vtedy), a pokojne môžeš aj vedieť, že z času na čas sa objavia na verejnosti (preniknú na verejnosť) rôzne finančné kauzy z prostredia Vatikánu, v súvislosti s „vatikánskou bankou“, a podobne. (Čo môžeme považovať za finančné kauzy cirkvi. Pričom kvôli tomu sme ich ešte nezakázali.) 


61.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 16:21 avatar
ano mohla, som ti sem hodit z wiki, ale mam vztato ze vseobecne znama zalezitost


63.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 16:32 avatar
To by platilo, keby si namiesto chybného "su sekty a su nabozenski fanatici, lenzeti prvi sleduju financne zaujmy, ktore im boli aj dokazane, mnohe su preto zakazane" napísala:

Sú sekty, a sú náboženskí fanatici, lenže tí prví sledujú finančné záujmy, ktoré im boli aj dokázané, niektoré, napríklad v prípade scientologickej cirkvi, ktorú v niektorých krajinách aj zakázali.

Keby si to tak nejako napísala, tak by ma to nijako zvlášť nezaujímalo, lebo na tom nie je nič extra.

Preto som sa vtedy opýtal, aby som vedel, či pod „mnohé“ máš na mysli jednu Scientologickú cirkev. O ktorej je to, pravda, všeobecne známe, pritom je potrebné aj poznať súvislosti, že platí to len pre niektoré krajiny.


18.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 7. 2011, 11:31 avatar
prečo by niekto ( náhodne cudzí ) robil niečo pre niekoho len tak ..pre "dobro" druhého aby z toho nič nemal ? Za všetkým sa skrýva účel - z danej veci "osoh" .. alebo vidina istého zisku ...tak prečo by nešiel za svojim cieľom ?
Súhlasí Vlado


25.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2011, 11:52 avatar
Sorávne Ónya - vždz treba odhaliť účelovosť konania. Tie prostoduché dobré duše sú len nástreoj
Súhlasí Ónya


36.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 7. 2011, 12:08 avatar
havran..pochopiteľne nemala som na mysli cudzích ľudí, ktorí pomáhajú nezištne napr. pri rôznych haváriách -úraze, či dobročinnosti , či zo súcitu...alebo iba tak . Chcela som tým povedať, že ak niekto ma do niečoho tlačí a presviedča o niečom čo bude pre mňa "dobré..vidím za tým práve niečo podozrivé ..s otázkou , o čo a o koho mu vlastne ide ? O mňa ..či o neho ...či o dobro veci..a čo a kto za tým všetko je.


39.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2011, 12:11 avatar
Ónya - jasné - prečo by si potil tričko , však z toho sa žiť nedá , tak za tým musí niečo byť.


64.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 16:40 avatar
Súhlas, ide skôr o to, že aj vojak ide za svojim cieľom, akurát, že ak sa nebudem brániť, a zastrelí ma, tak už to jedno nebude…

V prípade tých siekt, cirkví súhlasím s názorom, že: „Čo chceš, aby robili tebe, rob aj ty druhým, čo nechceš, aby tebe robili, nerob ani ty iným.“


65.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 7. 2011, 18:49 avatar
Vlado 64/ ..trošku zvláštne prirovnanie si dal,.. ten vojak " vykonáva svoju prácu - povolanie ".. ide/bo musí ísť za cieľom toho, kto mu to prikázal..).
V sektách je úmysel presvedčiť ľudí o účelnosti pre ich dobro.."aby účel splnil poslanie " ..to, že niektorí sú magori a fanatici je už iná vec. Tu je rozhodujúci človek aký má intelekt a či podľahne fanatizmu tiež alebo ho ignoruje. Myslím si, že väčšinou sú to skupinové ošiale jednoduchších ľudí, či inak zmýšľajúcich - v zmysle jednoty..).


67.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 21:00 avatar
Áno, jasne.  

Išlo mi o vykreslenie extrému s tým vojakom. Smrť je totiž to najhoršie. A pri sektách (aj cirkvách, a iných náboženských organizácií) som chcel poukázať aj na to, že niektoré ich prejavy sú zhubné, ale dá sa voči nim brániť, napríklad práve známym skepticizmom, ale stanú sa prípady, pri ktorých umierajú ľudia, a také prejavy sú už ozaj nebezpečné. Preto opatrnosť je vždy na mieste. Finančné techtle-mechtle, že ošklbú naivných ľudí je tiež poľutovaniahodné, ale nebezpečnejšie sú tie aktivity, pri ktorých dochádza k úmrtiam. A sú to z môjho pohľadu zbytočné úmrtia. Ako napríklad atentátnici z Óm šinrikjó (v preklade „Najvyššia pravda“), keď použili voči ľuďom v tokijskom metre prudko jedovatý sarín. O život vtedy pripravili dovedna 12 ľudí a zranili 3 796 až 5 500 ľudí – údaje sa rôznia.

Óm šinrikjó je známe japonské náboženské hnutie, ktoré v roku 1984 založil Asahara Šókó. Neskôr sa premenovali, ale to nie je dôležité.

(Viem, že zabili menej ľudí ako vojaci NATO. Aj tak sú nebezpečné isté prejavy v náboženských hnutiach.)
Súhlasí Ónya


68.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 7. 2011, 21:17 avatar
67/ Vlado..tu sú niektoré sekty ktoré zabíjali :

Davidiáni – hnutie založil David Koresh. Jeho prívrženci ho považovali za zvestovateľa, ktorý začne apokalypsu. Polícia v roku 1993 dva mesiace obliehala tábor. Dráma sa skončila smrťou 80 ľudí.

Óm Šinrikjó – japonský kult, zodpovedný za plynové útoky v tokijskom metre pred 13 rokmi. V roku 1984 ho založil Šoko Asahara.

Chrám ľudu – založil v roku 1955 reverend James Warren Jones. Koncom 70. rokov spáchalo masovú samovraždu 913 jeho členov vrátane 270 detí. Zomrel vtedy aj americký Congressman Leo Ryan, ktorého postrelili pri odchode z Guyany, kde sekta žila.

Nebeská brána – kult, ktorý skončil v roku 1997, keď sa objavila Hale-Boppova kométa.
38 členov potom spáchalo samovraždu, aby ich duše mohli odletieť vesmírnou loďou, ktorá
mal byť schovaná za kométou.

Rád slnečného chrámu – údajne pokračovanie templárov. Asi sto jej členov spáchalo samovraždu v Kanade, Švajčiarsku a vo Francúzsku, vrátane niektorých jej prominentných členov.
...

a koľko je vodcov sekty takých, že svojich "blížnych" obrali o všetok majetok.., nemajú kam ísť aj keby chceli a keby sa tak rozhodli, sú sekty ktoré ich nájdu a neskôr zabijú..alebo útek zo sekty je niečo ako samovražda..nevie sa taký človek zaradiť do normálneho života.
Súhlasí Vlado


69.
označiť príspevok

starec muž
   11. 7. 2011, 06:56 avatar
Myslím si,že Rád slnečného chrámu bola kriminálna,dobre organizovaná skupina,veď všetci mali drahé limuzíny atď. Boli nebezpeční pre niekoho a museli ich zlikvidovať.Spravili z nich sektu a zinscenovali ich masovú samovraždu.


28.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 11:55 avatar
ano? keby tomu verili, prirodzene by sa aj podla toho sami riadili,
len ich privatny zivot vyzera trosku inak nez vyzaduju od svojich (pesiakov) clenov, ktori im zarabaju na luxusne zivoty


33.
označiť príspevok

Ónya žena
   10. 7. 2011, 12:03 avatar
neviem ..možno aj ..aj , ..nemôže predsa na to vhupnúť co by dub, ,..chce to čas na získanie maximálnej dôvery svojich ovečiek.. 


9.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2011, 10:50 avatar
Ano svedci o tom aj cez 5000 registrovanych nabozenskych smerov v USA. Prizivnici.


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   10. 7. 2011, 11:03 avatar
Boris, akí príživníci? Veď v USA je odluka cirkví od štátu. A sloboda združovania. Ako môžeš im hovoriť, že sú príživníci? Na čom sa priživujú?


14.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2011, 11:27 avatar
na naivite a dovercivosti ludi.
Súhlasí infinity1, Ónya


15.
označiť príspevok

mariposa
   10. 7. 2011, 11:28 avatar
A čo Daniken?


16.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2011, 11:29 avatar
Daniken rozprava o moznosti a nie o fakte. Cize neklame.


17.
označiť príspevok

mariposa
   10. 7. 2011, 11:30 avatar
To aj sektári rozprávajú o možnosti.


19.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2011, 11:36 avatar
Nerozpravaju o moznosti.. nabozenstva a sekty su zalozene na domnienke pravdy. Tak to je a inak nie bo tak povedal pan....


20.
označiť príspevok

mariposa
   10. 7. 2011, 11:44 avatar
Nepravda. Máš možnosť veriť, alebo neveriť tézam, ktoré dávajú tie ktoré sekty. Možeš si to overiť aj na vlastnej koži. A podľa toho, čo ti to dá máš možnosť podporovať nejakú sektu, alebo nie.
Každá vec je pravdou, len treba sa naučiť rozoznávať kedy ku nej prijde.
Aj Ježiš povedal židom, že uvidia syna človeka po pravici otca na nebesiach, či prichádzať s oblakmi a smiali sa z neho. Dnes keď vidíš lietadlo, ktoré má tvar kríža letieť a sedí v ňom otec aj syn ti to príjde normálne a ani ťa nenapadne, že šlo o proroctvo Ježišovo.


21.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2011, 11:46 avatar
kecy nepotrebujem komentovat.. pre mna za mna ver aj v svateho kacera donalda..


34.
označiť príspevok

mariposa
   10. 7. 2011, 12:04 avatar
To by som musel veriť tým tvojim kecom.


38.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 12:10 avatar
aaa uz nie si mariposa?  

Imariposa súhlasím reagovať ? včera, 17:53
infinity, mala by si byť ticho a nešíriť svoje paranoje ďalej. Ja viem ranexil je pre teba Boh, ktorý ti nedáva spávať, ale ja bohužiaľ nie som renaxil, tak si to utrieď v tej svojej chorej hlave.
Sem sa vrátim, až keď ťa vyrazia, lebo také ako ty nepatria na žiadne fórum. Akonáhle si sa objavila diskusia ku témam skončila. A to nevravím o tej infinity 11 -to je čo za psycho? ...tvoja dvojička?

Viac na: Čo je súcit?#ixzz1RhBpkai3


41.
označiť príspevok

mariposa
   10. 7. 2011, 12:18 avatar
musel-a občas sa to stane, aj tebe.

No veď ja idem pokiaĺ tu budeš ty, ja tu nebudem.
Fórum patrí psychopatke(teda tebe infinity1)...pokračujte ďalej v negativizme a vyhľadavání zla na komkoľvek, okrem seba.
Takže diskusia skončila ako sledujem, budeš tu zase prezentovať svoje choré výlevy. Nezabudni na svoju choromyseľnú dvojičku z bordelu z ktorého si vzišla.


45.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 12:32 avatar
no mne slo o princip vsetci su paranojicki psychopati a nakoniec vylezie ze je to predsa ranexil  


22.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2011, 11:48 avatar
myslíš , že každý na to má , aby sa zorientoval a nie je to len otázka jasného úsudku.


29.
označiť príspevok

mariposa
   10. 7. 2011, 11:56 avatar
Havran, ak má niektorá osobnosť tak veľkú schopnosť vymývať mozgy iným ľudom tak to svedčí o jeho nadradenosti a tí ďalší, ktorí sa stanú obeťami jeho manipulácií možu poďakovať len vlastnej hlúposti, nevzdelanosti, negramotnosti, svojim rodičom atp.
Hádam je lepšie keď sa vďaka hierarchiám v nejakych firmách dostanú hore zvyčajne slizkejší, často donášači i keď intelektuálne hlúpejší a menej morálni a potom z postu, ktorí získajú devastujú spoločnosť kde sú v prospech samých seba?
Bežná vec.
No a neber ma, že schvaľujem takéto zneužívanie iných ľudí v prospech napĺňania vlastnej idei, ale keď nato majú, tak im to miesto patrí. Mnohí z nich dali svetu veľa. Mnohí sektári. Nikto by ich nenasledoval, ak by ich myšlienky neboli pre ľudí prijateľné a lákavé.


37.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2011, 12:08 avatar
mariposa - zatiaľ históriou overené - genialita vždy vedie k nestabilite a zhorí vo víre histórie ako meteór. Realita ich vyselektuje a aj za cenu obrovských strát ich eliminuje. JE TO MOžNO IBA NáHODA , ALE LOKáLNE EXTRéMY nemajú vlastný potenciál.


24.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 11:50 avatar
su zalozene a manipulacii, brainwashingu, poslusnosti za cielom financneho profitu
Súhlasí Boris, havran


26.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 7. 2011, 11:53 avatar
niekto nepotrebuje ani ten fin. profit a odbavuje sa proste len na to, ze ma nad druhymi akusi dezinformacnu moc.
Súhlasí carybdeida


31.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2011, 12:00 avatar
využívanie moci môže byť racionálne / problém definície/ ,ale aj choré , tam potom ťažko hľadať racionalitu.


32.
označiť príspevok

infinity1
   10. 7. 2011, 12:02 avatar
ver tomu, ze prachy by tiez neodmietol/li
Súhlasí havran


75.
označiť príspevok

carybdeida
   11. 7. 2011, 09:22 avatar
- niekto nepotrebuje ani ten fin. profit a odbavuje sa proste len na to, ze ma nad druhymi akusi dezinformacnu moc.

Viď klamára Borisa.


27.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2011, 11:55 avatar
systém manipulácie je prepracovaný až do absurdnosti - len uvažujem , dokedy takýto nárast bude schopný udržať ľudský systém v stabilite
Súhlasí Ónya


30.
označiť príspevok

mariposa
   10. 7. 2011, 11:58 avatar
Keď už sa o tom bavíte, tak najvačšími sektármi sú banky. Uplne megademagogmi najvyššej úrovne. Ich naboženstvom je zisk ktorí ponúkajú iným ľudom, ale pravdou je že ide len a len o ich vlastný zisk. Vždy vám tvrdia, že im záleží na vás, ale záleží im len na vlastnom profite.
Súhlasí Ónya, havran


40.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2011, 12:16 avatar
Majte sa krásne priatelia , bežte von ak môžete - v modrej oblohe a zelenej lúke je veľa inšpirácie , pre telo i ducha - pekný deň
Súhlasí Ónya


43.
označiť príspevok

absolut muž
   10. 7. 2011, 12:20 avatar
Tam si mal byť doteraz,už je neznesiteľne dusno,lepšie sa schovať dnu.


44.
označiť príspevok

havran
   10. 7. 2011, 12:26 avatar
ASi is "južan" - ale aj tam musia byť nejaké tône s riečkou , ale dá sa aj doma s chladeným pivom
Súhlasí absolut, Ónya


72.
označiť príspevok

Petrana žena
   11. 7. 2011, 07:26 avatar
...nelúčim sa, dám si dlhšiu pauzu ničnerobenia...a možno si založím aj nejakú politickú sektu. 
Súhlasí Ónya


73.
označiť príspevok

Ónya žena
   11. 7. 2011, 08:02 avatar
mala by som ťa nasledovať ..nie v ničnerobení , ale v tej "pauze ..  


82.
označiť príspevok

zarobnainternetelahko7
   27. 6. 2019, 21:41 avatar
Netreba kradnúť ani podvádzať, minule som narazil na túto stránku a sám som neveril žeby to mohlo fungovať a fakt funguje a kvoli tomu váam radím skuste sa aspoň pozrieť a pouvažovať nad tými slovami čo tam pišu tu je odkaz : lnk.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


83.
označiť príspevok

Esenc
   27. 6. 2019, 21:50 avatar
Že netreba kradnúť a podvádzať s tým s tebou súhlasím, ale netreba ani špekulovať ako k peniazom prísť ľahko a rýchlo a bezpracne, aj tak sa dá, ale...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:03,  Odhadujem že to mohlo stať okolo 200 libier . Keď natankuješ plnu nadrž dvojnasobne stupne...
dnes, 01:02,  d0d0...best to si mal pekne . Ako biletár som bral 60 000 v roku 1994. Len v Trnave nedošlo...
dnes, 01:01,  ...trapk0 v 2001 ???..expert...asp0n si kukni 2001 masku ty trapk0...jaaaj,ty si fakt...
dnes, 00:59,  Tento vrak ??? Neblázni ??? Veď to je ročník 2001 *13*13*13 To u nás len na vrakovisku...
dnes, 00:57,  ...ked s0m 0dchadzal,b0li k0runy...36 000 mesacne v cist0m s0m mal...*39*39*39
dnes, 00:56,  Julius ja nie som tvoja mati . 50 kilový alkoholik a bezdak čo ma každodene chce zmlatit to je...
dnes, 00:55,  ...chrun0 v gumak0ch,mam h0 0d jari 2020,predtym s0m mal a4..*39*39
dnes, 00:53,  ...chrun0 v gumak0ch,ja s0m na sl0vakii nechal 4 izb0vy ,zariadeny d0m a audi v garazi...ty...
dnes, 00:53,  d0d0...best ty máš všeličo a tu obstarožitnu audinu z vrakoviska máš od roku 2016 v...
dnes, 00:52,  Netreba, to bolo len na výstrahu, ale zase som vyhodňar, u mňa nikdy človek nevie. *03*03*52
dnes, 00:50,  Hlavne sa treba zobudiť že na Slovensku sa nezaraba 100€ mesačne ako keď si odchadzal ....
dnes, 00:50,  ...chrun0 v gumak0ch...ja mam sv0j byt,kazdy r0k ine aft0...ty chudacik z k0panic,kde ma kazdy...
dnes, 00:49,  Nie, je to zákerný pojebaný fašista a takých emeriká potrebuje. *04
dnes, 00:48,  104. to isto, daš na p**u debilovi a zavrú ta jak za normálného . toto ti je treba? *39
dnes, 00:48,  ...myslis pret0,ze ma *0d0lnu* five hviezdick0vu 15 r0cnu kabanicu???
dnes, 00:46,  d0d0...best neber si to k srdcu až sa raz vratiš na Slovensko z tej anglickej kutice kde vas 12...
dnes, 00:46,  ...jeeeee...)))
dnes, 00:46,  ...n0,sak haluzice je extrem,aj chrun0m,v gumak0ch...*39*39*39
dnes, 00:45,  preto je dodo " best ". *06*06*63
dnes, 00:44,  103. aj tak je to sranda, on ti produkuje vylevy a ty ho odpinkneš dvomi slovami *39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(202 043 bytes in 0,528 seconds)