Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako získavajú porozumenia pravdy?

22
reakcií
377
prečítaní
Tému 10. decembra 2019, 05:07 založil teolog.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
20. 03. 2019
1
 
 


1.
označiť príspevok

teolog
   10. 12. 2019, 05:07 avatar
Strážna Veža v roku 2017 v jej februárovom študijnom vydaní pod názvom “Kto dnes vedie Boží ľud?” v dvanástom odstavci hovorí takto: ‘Vedúci zbor nedostáva zjavenia od Boha ani nie je neomylný. Preto sa môže mýliť v náukových či organizačných otázkach’! Ak im Jehova Boh nezjavuje pravdu cez ducha pomazania, ako potom prichádzajú k jej poznaniu? A ak sú neomylní, je potom možné, že iní, časom skúsení a vyskúšaní pomazaní bratia so správnym pochopením (ktorí nie sú členmi vedúceho zboru) ich môžu opraviť alebo pomôcť so správnym pochopením? Otázky sú položené na základe inšpirovaného slova apoštola Jána: “Milovaní, neverte každému učeniu, ktoré tvrdí, že je od Boha, ale overujte si, či pochádza od Boha, lebo do sveta vyšlo mnoho falošných prorokov.” - 1. Jána 4:1.
Súhlasí Altair


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 12. 2019, 11:46 avatar
1,...... všetko má svoj správny postup, a deje sa tak ako má. Ak ty spochybňuješ tých, čo vedú zbor a teda aj pomazaných, tak sa búriš proti Bohu a nie proti človeku. Jedno nechápem,....ako si nemôžeš tohoto byť vedomí, a odvolávať sa na to, že si Jehovov svedok? Nemáš pravdu! Stojíte v opozícií voči JS, a ste presne na druhej strane. Aké to musí byť zvrátené ego, ak si hŕstka nespokojencov myslí, že ich Boh používa a nie organizovaný Boží ľud /právny subjekt/ s vyše osem-miliónovou základňou?!
Aj ja by som sa mohol na niečom potknúť a byť trebárs vylúčený,....ale nikdy by som nemal postoj ako vy. Pokora a zdravý rozum by mi to nedovolil!
A ako si prišiel na to, že pomazaní/nie z vedúceho zboru/ nemôžu poukázať na niečo? A vy ste pomazaní? Ak je skutočne niekto pomazaný, tak vie ako sa správať a čo môže a čo nie?! A ten záver/text/ platí úplne na niečo iné, a ty si len text vytrhol z kontextu. Tak to robíte často a hráte sa tu na šíriteľov pravdy. A tými nie ste a zrejme nikdy ani neboli.


22.
označiť príspevok

Altair muž
   13. 12. 2019, 23:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Altair muž
   13. 12. 2019, 23:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 12. 2019, 10:09 avatar
Schizofrenia strážnej veže

časť verejnosti im vyčíta odmietanie krvných transfúzií.
časti verejnosti sa nepáči ich aktívna misijná činnosť (obchádzanie všetkých ľudských obydlí, v skupinách, zväčša vo dvojiciach).

Protichodná zmena výkladu Biblie a rôznych zákazov a príkazov počas existencie organizácie:

zakazujú očkovania, ktoré považujú za požívanie krvi a prirovnávajú ho k smilstvu (Zlatý vek, 4. 2. 1931)
povoľujú očkovania (Strážna veža, 15. 12. 1952)
vyzdvihujú prednosti očkovania (Prebuďte sa!, 22. 8. 1965)
odsudzujú transplantácie ako kanibalizmus (Strážna veža, 15. 11. 1967)
povoľujú transplantácie (Strážna veža, 15. 3. 1980)
vyzdvihujú prednosti transplantácie (Strážna veža, 15. 5. 1984)
zakazujú krvné transfúzie ako „pohanské a Boha znesväcujúce" (Strážna veža, 1945)
povoľujú niektoré zložky krvi v liekoch na hemofíliu, Faktor VIII, imunoglobíny a albumín (Prebuďte sa!, 22. 7. 1982)

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   10. 12. 2019, 11:01 avatar
V jednom videu Geoffrey Jacksn priznal, ze literaturu píšu iní a jeho ulohou je len si to prečitať a schválit.. Teda od koho vlastne pochádza váš "duchovný pokrm" ,kedze ten "otrok" je podla ucenia len veduci ,teda pár muzov , a oni literaturu vlastne ani nepísu?
Otazka je skor na Shagaru, kedže teolog nieje ofic. JS.


4.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 12. 2019, 11:03 avatar
Shagara, ako vnímaš ty skutočnosť, že vlastne literaturu píse niekto iný ? a teda ten "pokrm" prakticky nieje od veduceho zboru


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 12. 2019, 11:36 avatar
3,......vaše konšpiračné teórie sú ako bubliny a prásk. JS v tom majú jasno, a dnes určite duch svätý nepôsobí tak, ako si to mnohí predstavujú. Ledaže by aj RKC bola správne vedená daným duchom a to neomylne. Ak to všetci, nielen protestantizmus odmietajú,.....tak je jasné, že my ostatní sme omylní! Ak by tomu tak nebolo, tak už sme bohovia.
Ale ak sa pravda prijíma nadprirodzeným spôsobom a niekto nám ju naleje do hlavičky a my máme neomylné presvedčenie vo všetkom, tak načo nám bola daná Biblia?
Je to práve táto kniha, skrze ktorú má "Bohom vyvolený ostatok", dnes už duchovný národ spoznávať, očisťovať biblickú pravdu a tú potom šíriť. A to si z času na čas vyžaduje menšie úpravy. Podotýkam nie už v zásadných veciach. Pretože sme už len predsa hlboko v čase konca a viac sa to týka istých proroctiev, ktoré sa stali v týchto časoch/naplnili/, alebo sa len ešte majú naplniť.
-----------------------------------------------------
"Ale keď príde ten duch pravdy, uvedie vás do celej pravdy.“ ?(Ján 16:12, 13) Týmto výrokom Biblia poukazuje, že prostredníctvom svätého ducha budú duchovné veci odhaľované postupne. Zoberme si taký príklad "obriezky". Vieme koľko rokov trvalo aby sa tento . nám na prvý pohľad jasný fakt/pravda/ prijala všeobecne v celom kresťanskom zbore?
Trvalo to desaťročia.
Ale i veľa ďalších vecí bolo objasnených v listoch Jána, Petra, Jakuba a Pavla. Ale treba tu povedať, že určitý čas po dopísaní Kresťanských Písiem prestali dary prorokovania a zázračného zjavovania poznania. (1. Kor. 13:8) Dnes teda Boh zjavuje pravdu inak. A hlavne v "čase konca" sa malo ....."pravé poznanie rozhojniť", a to tak že sa skúmali Písma.


11.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 12. 2019, 13:06 avatar
Shagara, este raz prosim a k veci.. teda k tomu ,ze literaturu pise niekto iný a nie veduci zbor .. Ak je to podla teba konsp.teoria tak si nájdi vyjadrenie, kde to sám Geoffrey Jacksn povedal..


12.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 12. 2019, 14:26 avatar
Aby si sa nemusel namáhat hladanim a obviňovať ma z konšpirácie , vypučuj si to sam. Je to na youtube alebo tu aj s prekladom: www.badatelebible.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk klikni na Geoffrey Jackson vypovídá před Královskou komisí v Austrálii


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 12. 2019, 15:33 avatar
12,..... to, čo píšeš ma vôbec netrápi. Reagoval som na 1 a 3 , na tvoje "nepresnosti". Pozerám pravidelne našu televíziu a žiadne zhromaždenie nevynechám,....tak som v obraze. A na to, čo sa odvolávaš som už reagoval toľko-krát, že už som z toho unavený. A opakujem stále, že ako dnes, tak aj po armagedone mnoho JS nebude zachránených. A to je správne,....pretože , každý to čo zaseje aj zožne. /či už dobré, alebo zlé/
Len samotná príslušnosť k JS nikoho nezachráni! Poznáme všetci o tom podobenstve o svadbe a o tom čo nebol "správne oblečený" a potom bol "vyhodený"!?
Som realista,.....a moja viera nestojí na zlyhaniach niekoho,....ale na pravde a láske drvivej väčšiny, a to je nespochybniteľný fakt. Aspoň pre mňa. A môžem aj porovnávať, ale lepší Boží ľud nenájdem inde! A ani pravdu. A ja sa neuspokojím s pasivitou a nejakými 2%-30% alebo aj 50-70%% /protestantizmus/!


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 12. 2019, 15:23 avatar
11,..... reagoval som na niečo iné. Tiež nerozlišuješ akú literatúru a podobne?! O tom ja viem svoje. Ale to je opäť nepodstatné.
Ja som za, nech si každý vyjadrí svoj názor, a ak je akceptovateľný väčšinou, tak nech sa príjme.Ale o tom to vôbec nie je. A ak niekto tvrdí , že áno,....tak klame. Sú za tým iné skutočnosti.
Alebo ak nejaký kňaz povie pápežovi, že on to inak vidí ako on, bude ho niekto počúvať? Alebo aj v protestantizme? Uisťujem vás , že nie! Aj preto je aj v katolicizme a aj v iných denomináciách toľko "krídel", smerov....od liberálov až po ortodoxných.
Teda to o koze a ja o voze.


14.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 12. 2019, 15:30 avatar
Shagara, tak na teba to plati ako uliate ze : ja o koze a ty o voze.. Vypucuj si záznam a budes vediet o aku literaturu sa jedná. No ty asi dôkazy nepotrebujes, uz mas nejaku predstavu v hlave, ktorú vám tam nanutila organizacia a teda aj keby si na vlastne usi pocul co povie clen veduceho zboru tak neuverís, lebo nemozes ,vies predca svoje  


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 12. 2019, 16:17 avatar
14,....ja nerobím spornú otázku z toho, čo vy. Povedz, prečo by ma to malo trápiť to, čo píšete? Kde je tam nejaký problém? Vy naozaj budete poukazovať aj na také veci, kto je ako očesaný,.....aké ma hodinky,....alebo prstene na ruke,.....aké má auto,.....ako si zaväzuje topánky,....koľko rezňov zje na obed,..... a či šušne utiera pod stolom a podobne?! 

Som dostatočne pokorný a vážim si Bohom ustanoveného duchovného správcu,.....a netlačím sa dopredu!
Nebudem uvádzať biblické príklady tých, ktorí sa nevmestili do kože a ako skončili! Hlavou múr nikto neprerazí! Nie sme silnejší ako Boh!


17.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   11. 12. 2019, 17:03 avatar
aka sporna otazka? Pytal som sa ,ako je mozne ze tvrdite ze pokrm vam dava otrok a pritom sam otrok otvorene povie ze on nic nepise,len cita. Ak zlozi niekto slub chudoby ,a sa prezentuje verejne hodinkami ,alebo sperkemi ktore stoja viac ako rocny rozpocet niektorych miest v afrike, tak len zaslepeny clovek v tom nic nevidi. A o reznoch a susnoch sa ti asi snivalo tak sa nevyjadrujem.


18.
označiť príspevok

djjaro muž
   11. 12. 2019, 17:17 avatar
17 Hodinky musia byt , 


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 12. 2019, 02:26 avatar
17,....to čo uvádzaš nie je pravda. Tak ako tie drahé prstene a hodinky. A nijako to nedokážeš. A nedokážeš ani to, odkiaľ na to vzali, ak by to boli čo len trochu drahšie veci? Sú to len tvoje dohady. Takéto "zaručené a presné informácie" mali aj náboženskí odporcovia v 1 storočí a všetci odporcovia Ježiša, a vtedajšieho kresťanstva!
A iba hlupák povie, že "dnes sa to nemôže stať"! Nie? Presne naopak! Všetko sa opakuje tak ako v 1 storočí. "Zničíš povesť, - zničíš tých, čo sa ti nepáčia"! milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
                        


20.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   12. 12. 2019, 09:27 avatar
Shagara, staci si pozriet video, a ked neveris slovam ktore tam vlastnoústne povedal Geoffrey Jacksn, tak to nieje môj problém   Mozno to nieje pravda, ale potom Geoffrey úmyselne klamal pred súdom.. tak si vyber, ktorá moznost je pre teba prijatelnejsia  


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 12. 2019, 20:09 avatar
20,.....a koľkokrát si ho mám pozrieť? Na iných stránkach som sa mesiac o tom bavil a rozoberali všetko do detailov. Ja viem čo tam povedal, a je to aj preložené v Češtine /kto nevie anglicky/, a sú na tú tému rôzne články, hlavne v Austrálskych a Amerických stránkach. Neviem o čom to stále točíš?
My sme sa bavili predtým o niečom inom. A ja viem čo sa stalo, ako to je a určite nebudem zakrývať to, čo je nekresťanské. A tu neriešim či je to moja alebo iná organizácia, cirkev. Opakujem, keby som mal také porozumenie ako iní/teológ,Pozorovateľ,atd/, tak by som sa možno potkol, ale kto pozná pravdu/biblickú/, tak sa na týchto veciach nemôže potknúť a mnohé veci tam vnímam ako pozitívum, nápravu! Božia organizácia nepozostáva z malej časti hriešnikov, odpadlíkov, z tých čo majú nesprávne pohnútky, zlé porozumenie, a slabé svedomie,....ale z pevného,väčšinového Božieho ľudu, /drvivá väčšina/ktorý vie kam patrí a zodpovedne koná Božiu vôľu. A nemusíš sa báť,....Bohu neunikne nikto ktorý len predstiera zbožnosť, alebo koná zlo! Dúfam , že aspoň tomu veríš?  


7.
označiť príspevok

salbea žena
   11. 12. 2019, 11:51 avatar
Biblia mala ostat za murmi klastorov
pretoze ju citaju aj laici, Biblia sa stava ohniskom zla, vid.sekta 12 kmenov a mrte inych siekt ktorych clenovia su aj tu na df
ochrannym faktorom proti neporozumeniu by mala byt verbalna komunikacia, avsak problemom ostavaju slova, komplikovane slova, sektari nevedia odhalit ich vyznam a tak ti, ktori sa snazia vedomostami ohurit, nedavaju svojim slovnym vykladom ziadny vyznam, iba svoje konspiracne teorie a tei su konjunkciou v presvedceniach, bez uvedomelej podstaty biblie
tak


8.
označiť príspevok

salbea žena
   11. 12. 2019, 11:54 avatar
nepodliehat sektarom v ich presvedceniach , zamyslat sa nad jednotlivymi aspektami uvedomeleho zvazenia logiky a zdraveho usudku pri sektaroch, posudzovat vlastnym myslenim svoje emocie a mat svoje vyroky, svoje dokazy
vzdy mudrejsie, ako podliehat tlakom konspiracnych siekt a tym autorom, ktori maju tendenciu k aroganci pri nesuhlase s ich vyrokmi


9.
označiť príspevok

salbea žena
   11. 12. 2019, 11:59 avatar
nepodliehat sektarom v ich presvedceniach , zamyslat sa nad jednotlivymi aspektami uvedomeleho zvazenia logiky a zdraveho usudku pri sektaroch, posudzovat vlastnym myslenim svoje emocie a mat svoje vyroky, svoje dokazy
vzdy mudrejsie, ako podliehat tlakom konspiracnych siekt a tym autorom, ktori maju tendenciu k aroganci pri nesuhlase s ich vyrokmi


10.
označiť príspevok

salbea žena
   11. 12. 2019, 12:00 avatar
sektari stracaju slobodne uvazovanie cim zasahuju aj do socialnych kruhov
to je to zlo a preto sa stavaju rizikovou skupinou
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:55,  Milosh jednej veci nerozumiem....Napr. Allimax, tvrdi sa, že je v tom vyťažok trebars 100...
dnes, 10:55,  Elfí trol zabáva. Denník n či SME sú slobodné médiá :) Slobodné médiá sú Slobodný...
dnes, 10:53,  Zlyhal západ ! Vedel o víre mesiace kým sa rozšíril po západných krajinách a neurobili...
dnes, 10:52,  No , shagara, svet a my veriaci máme iné skúsenosti, vrátane sily ruženca.Napriek tomu, ako...
dnes, 10:49,  Cena nie je teda dôkaz, že je to podfuk.
dnes, 10:48,  Allimax nie je o veľa drahší, ako bežné multivitamíny, napr. Spektrum. Samozrejme, keď...
dnes, 10:48,  Švajčiarsko a Nórsko sú dobré príklady - krajiny, ktoré majú dosť peňazí nemajú...
dnes, 10:44,  A máš odkaz na taký rozbor aj v prípade Allimaxu? Lebo ja používam Allimax. Ak sem dáš...
dnes, 10:42,  Tak, tak. Od vrcholu epidémie sme ešte ďaleko. Bolo treba sprísniť, nie povoľovať.
dnes, 10:40,  Čítal som članok kde rozoberali prírodný a neviem aký BIO výživový doplnok ktorý bol...
dnes, 10:40,  My, "osvietení" präkäkäti máme skoro dva metre a rozumu ako desaťročný fagan....
dnes, 10:37,  Samozrejmá vec, o Orbánovi treba pochybovať, aj keď má k dispozícii odborníkov....
dnes, 10:37,  Pozrel som si znovu ten článok o cesnaku v invivomagazíne:...
dnes, 10:32,  Len aby sa nezabudlo...
dnes, 10:30,  V prípade cesnaku zjavne áno, pretože to, čo píšu je v rozpore s vedevkými výskumami...
dnes, 10:29,  Nie len to ale nič od EU nedostane ani Švajčiarsko či Norsko . Mňa fascinuje keď niekto...
dnes, 10:26,  Peter ja som ti písal , že STK zatvorili potom otvorili . Ale trocha som ťa zaviedol , lebo k...
dnes, 10:23,  A pritom Moldavsko, Ukrajina, Bielorusko sú geograficky v Európe :) Takže aká Európa, že? :)
dnes, 10:17,  Miloš nemyslím si že invivo magazín píše bludy . Všetko je zazdrojované z...
dnes, 10:12,  Keď je v núdzom režime môže všeličo meniť . Len neviem či je Orbán skúsenejší...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(101 718 bytes in 0,360 seconds)