Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako zapadá dianie v USA do proroctva Biblie?

39
reakcií
181
prečítaní
Tému 29. novembra 2020, 03:58 založil teolog.

podobné témy:1.
označiť príspevok

teolog
   29. 11. 2020, 03:58 avatar
"V čase konca sa s ním bude drgať kráľ juhu. Kráľ severu naňho zaútočí s bojovými vozmi, jazdcami a mnohými loďami, vtrhne do krajín a preženie sa nimi ako záplava.Vstúpi aj do krajiny Okrasy+ a mnoho krajín padne. Ale títo z jeho rúk uniknú: Edom, Moáb a poprední z Ammóncov.Rozprestrie svoju moc nad krajinami, ani Egypt neunikne.Bude vládnuť nad skrytými pokladmi, nad zlatom, striebrom a všetkými cennosťami Egypta. “ - Daniel 11:40-43.


22.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 11. 2020, 14:41 avatar
teolog, ešte tak napísať, čo s tým majú USA spoločné? ...  


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2020, 14:51 avatar
22, ... to nepovie, ... odkáže ťa na ich odpadlícku stránku! 
A USA s tým "drganím" mali mnoho spoločného! O tom bola aj studená vojna!  


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 13:08 avatar
USA je už i v biblii.    
Súhlasí J.Tull


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2020, 13:49 avatar
2, .... a vieš o tom, že Biblia na mnohých miestach až detailne opisuje sled svetových veľmocí, ale aj iných vlád/mocností/ od samého začiatku až po samí koniec,záver? 
To nespochybňovali ani takí vládcovia ako Alexander Macedónsky, .... Cýros Veľký, .... Dárius, .... a ani Nabuchonodozor, vládca Babylonu! 
Napríklad, Biblia, ....... Boh prostredníctvom Daniela oznámil, že Grécko nečakane porazí vtedajšiu svetovú mocnosť, Médo-Perziu, a že krátko nato, ako sa grécky kráľ „stane mocným“, bude jeho kráľovstvo „zlomené“.
A že bude rozdelené na štyri kráľovstvá! (Daniel 8:5–8, 20–2)
NA tak, keď vo veku 32 rokov náhle zomrel, jeho štyria generáli si rozdelili túto obrovskú ríšu na štyri časti, tak ako to napísal Daniel.
Ako sa píše v knihe The Hellenistic Age (Helenistické obdobie), štyria jeho poprední generáli, Lysimachos, Kassandros, Seleukos a Ptolemaios, ..... „sa vyhlásili za kráľov“ a prevzali moc nad ríšou.  
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A to o niečo svedčí!  


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 13:13 avatar
Propaganda naprieč dejinami: Výmysly a dezinformácie

Dnes sa pozrieme na pár príkladov dezinformácii v histórii. Túto techniku propagandy používali už starí faraóni, či piráti na oklamanie nepriateľa a ľahšie dosiahnutie svojho cieľa – bohatstva či politických bodov.
Chrabrý veliteľ v hieroglyfoch

Začnime zmienkou spred vyše 3000 rokov o slávnom egyptskom faraónovi Ramzesovi II. Ten sa zapísal do dejín ako najväčší a najmocnejší panovník starovekého Egypta. Zatieňuje ho však jeho chvastúnstvo a podvádzanie.

Známym príkladom je bitka pri Kádeši (1274 p.n.l, dnešná Sýria), ktorá sa stala kľúčom faraónovej propagandy a dezinformácií. Prostredníctvom papyrusových zvitkov a nákresov na chrámoch rozšíril medzi Egypťanmi domnienku, že slávne a nepopierateľne v tejto bitke vyhral proti Chetitom. Doslova sa tam písalo, že sám porazil celé vojsko a z nepriateľov nezostal nik na žive.

Pravdou však je, že táto bitka bola skôr porážkou ako nesporným víťazstvom. Hoci aj Chetiti utrpeli straty, ale podstatné je, že si udržali provinciu Kádeš a dokonca sa mohli rozšíriť smerom na juh. O niekoľko rokov neskôr Ramzes uzavrel prvú známu mierovú zmluvu s Chetitmi, podľa ktorej práve Kádeš patrila Chetitom.

Takže Ramzes si budoval doma kult osobnosti na základe vysloveného klamstva.
Keď si nevieš vybrať rodinu

O tisíc rokov neskôr sme stále v Egypte. Pár rokov po smrti Alexandra Veľkého (323 p.n.l) začínajú Vojny Nástupníkov v jednotlivých častiach jeho rozsiahlej ríše. Jedným z nich bol aj blízky Alexandrov generál Ptolemaios. Ten sa uchýlil v oslobodenom Egypte, kde sa vyhlásil rovno za faraóna.

Aby si zabezpečil podporu miestnych, prišiel s historkou, že Alexander bol synom niekdajšieho faraóna, ktorého však Peržania vyhnali do Macedónie. V tom istom čase rozšíril po krajine chýry, že aj on je nevlastným synom kráľa Filipa II., a teda Alexandrovým bratom, čím len posilnil svoju legitimitu vládnuť v Egypte.

Vo svojich snahách bol pomerne úspešný, keďže týmto založil na 300 rokov dynastiu Ptolemaiovcov, ktorí vládli Egyptu až do smrti Kleopatry a do príchodu Rímskej ríše v roku 30 pred naším letopočtom.
Oklamaný milenec

Pri Kleopatre a Egypte ešte chvíľu zostaneme. V polovici prvého storočia pred našim letopočtom mladý Oktávian – adoptovaný syn Júlia Cézara a budúci cisár Augustus – vykresľoval svojho súpera Marka Antónia ako zradcu Rimanov.

Po ríši rozšíril, že Marcus opustil rímskych bohov a rímske zvyky a najmä chce premiestniť hlavné mesto ríše do Alexandrie, prepadol čarom bosorky Kleopatry, a že jeho dedičstvo pripadne ich deťom, teda nie republike. Všetko však boli z dnešného pohľadu hoaxy.

Napríklad, Oktavián si vymyslel, že si Markus v poslednej vôli želá preniesť svoje pozostatky do Alexandrie, a teda tam aj presunúť hlavné mesto ríše. Pravdou však je, že Antónius už počas života začal stavať rodinné Mauzóleum v centre Ríma, kde plánoval byť pochovaný. Budúci cisár Augustus si takýmito výmyslami zabezpečil odpor senátorov voči Markusovi a vytvoril základ pre svoje vlastné neobmedzené vládnutie.

Dôkazom, že nielen zdravotnícke hoaxy a dezinformácie môžu byť smrteľné, je aj samotný Markus Antónius. Toho zabil Augustov hoax. Popri obliehaní Alexandrie Augustovými vojskami sa k Markovi Antóniovi dostala falošná správa o Kleopatrinej samovražde (ktorú inak sama nafingovala). Zdrvený zo smrti svojej milenky, s ktorou mal tri deti, tak obrátil meč proti sebe.

Dezinfovojna náboženstiev

Rimania to s dezinformáciami vedeli. O niekoľko storočí neskôr sa objavila pre nich ďalšia hrozba – kresťania. O nich v druhom a treťom storočí nášho letopočtu rozširovali legendy, že praktizujú kruté a smilné rituály.

Tieto prekrútené pravdy sa týkali praktizovania eucharistie – teda pripomínania si Večere Pánovej, kedy veriaci prijímajú telo a krv Kristovu. Spomínaná smilnosť zas súvisí s oslovovaním „brat“ a „sestra“ vnútri tejto spoločnosti.
Židia zabíjajú kresťanské deti

Protižidovská propaganda nie je produktom nacistického Nemecka, ale nadviazala na oveľa staršie „tradície“ výmyslov. V roku 1475 sa v talianskom Trente (vtedy súčasťou nemeckej Svätej rímskej ríše) rozšírilo, že židovská komunita zámerne vraždí kresťanské deti a ich krv využíva vo svojich okultistických rituáloch.

Tento konšpiračný blud sa pritom až veľmi nápadne podobá na súčasnú hoaxovú superstar – teóriu Qanon, podľa ktorej americkí demokrati unášajú deti a používajú ich k svojim satanistickým rituálom.

V roku 1475 sa všetko začalo, keď u jedného židovského mešťana našli mŕtve telo dva a pol ročného chlapca Šimona. Tamojším katolíckym duchovným ale potrestanie vinníka (ak bol vôbec vinný) nestačilo a okamžite rozšírili chýry o spomínaných rituáloch. Následne začali pogromy na Židov. Boli zatváraní, týraní a upaľovaní za živa.

Mýty o krvilačných Židoch sa postupne dostali do celej Európy a zasiali semeno antisemitizmu. O vyše 400 rokov neskôr sa táto vymyslená fáma dokonca objavila aj v prejavoch nacistov.
Povesť kapitána Edwarda Teacha

Najslávnejší pirát svojej doby – kapitán Čierna brada – nemal v britských novinách veľmi dobré meno. Vládna propaganda o ňom šírila, že má diabolský výzor a záľubu v mučení a zabíjaní zajatcov. Zaujímavosťou je, že žiadna z jeho vrážd (až na tie v jeho poslednej bitke, kedy bojoval o život) nie je dokázaná.

Napríklad, aj pri blokáde a vydieraní mesta Charlestown (Južná Karolína, USA) – paradoxne požadoval lieky a nie zlato – svojich rukojemníkov prepustil. Síce nahých, ale bez ujmy.

Je inak dosť pravdepodobné, že chýry o svojej krutosti roznášal sám. Samozrejme si dopomohol aj svojím strašidelným výzorom. Bolo predsa jednoduchšie vydesiť posádky obchodných lodí na smrť a kradnúť bez boja, ako riskovať bitku, svoju posádku a v neposlednom rade aj poškodenie svojho lupu.
Keď karikatúra porazí cisára

Najväčším úspechom „marketingu“ je, keď slovné spojenie zľudovie. Tento majstrovský kúsok sa podaril britskej propagande v prípade francúzskeho cisára. Napoleonov komplex sa dostal dokonca aj do vedeckej literatúry ako kompenzácia napríklad nízkeho vzrastu prejavmi dominancie a agresivity. Bol však Napoleon Bonaparte naozaj taký nízky?

No nebol. Išlo iba o britskú propagandu. Pravdou je, že cisár meral okolo 169 centimetrov. Avšak v tom čase to bola dokonca nadpriemerná výška (!!!) dospelého muža vo Francúzsku.

Celá predstava o malom cisárovi bola práca britského karikaturistu Jamesa Gillraya, ktorý ho vo svojich obrázkoch vykresľoval ako zúrivé a urevané dieťa.

Karikatúry sa svojou popularitou stali také vplyvné, až sám Napoleon žiadal britskú vládu, aby ich prestali uverejňovať – samozrejme neúspešne. Známy je aj výrok Napoleona, v ktorom hovorí (parafrázujem): „(Gillray) dokázal viac než všetky armády Európy, prinútil ma padnúť na kolená.“
Nacisti vyhrávajú vo filmoch

Nacistická propaganda bola taká prepracovaná, že má dokonca vplyv na vnímanie dejín doteraz. Mnohé aj súčasné dokumenty totiž vychádzajú z pohľadu nacistického Nemecka. Aj Američania počas vojny priznávali, že na poli propagandy výrazne prehrávajú.

Nemci boli totiž po prvej svetovej vojne presvedčení, že ich porazila britská a americká propaganda. Po prvej vojne sa teda začali zaujímať o reklamu a marketing. S nástupom tej ďalšej založili dokonca Ministerstvo propagandy a ľudovej osvety.

Z propagandy urobili pre Nemcov veľkolepú šou. Nepropagovali svoju ideológiu len ako inú politiku, ale ako značku. Svojmu hrôzostrašnému produktu dali aj svoj obal – farby, uniformy, vlajky, znaky a iné symboly. Sám Adolf Hitler vo svojej knihe Mein Kampf spomína propagandu v celej jednej kapitole.

Aj pri ťažení na Sovietsky zväz nacisti využili efekt dezinformácii. Spolu s vojakmi totiž na front posielali tzv. Propagandakompanie, ktoré všetky bojové strety natáčali a fotografovali. Samozrejme pre Nemcov, ktorí zostali doma z nich vybrali len tie úspešné zábery – stovky postupujúcich moderných panzerov či hrdinských „Árijcov“ bojujúcich za svoju vlasť.

Zdroj: wikimedia.org

Väčšina vojska sa však musela presúvať vlakom, koňmi a vozmi alebo peši, zatiaľ čo ich nepriateľ vyrábal omnoho viac techniky. To, že prehrávali vojnu na oboch frontoch, vraždili postihnuté deti, Židov, komunistov a ďalších, sa tam akosi nevošlo. Prečo by aj obyvateľom predvádzali pravdu, keď sa malo konať mnohokrát spomínané „konečné víťazstvo“.

Aj preto kvôli nacistickej propagande ostalo mnoho nemeckých vojakov prekvapených, resp. zdesených, keď im krátko po vojne ukázali skutočné zábery z koncentračných táborov.

A prečo sa používajú vojnové scény od nacistov aj dnes? Jednoducho sú najkvalitnejšie, je ich najväčšie množstvo a sú ľahko dostupné.
HIV vymysleli Američania

Počas studenej vojny sa po celom svete a najmä v komunistickom bloku rozniesla správa, že vírus HIV pochádza z amerických laboratórií. Vírus mal vraj slúžiť na vojenské účely a predovšetkým na vyhladenie gejov a Afroameričanov. Išlo však o operáciu KGB s názvom Infektion, ktorú viac rozoberáme v tomto článku.

Niektoré zahraničné vlády dokonca výmyslu uverili, čo poškodilo dôveryhodnosť Spojených štátov.

Dezinformáciu nakoniec vyvrátil sovietsky prezident Michail Gorbačov. Následne sa ospravedlnil americkému prezidentovi Ronaldovi Reaganovi a sľúbil, že falošná správa sa nebude šíriť ďalej.

Jedna z najväčších a najefektívnejších dezinformačných operácií tak bola uzavretá. Kauza však poukazuje na premyslenosť sovietskych stratégií, z ktorých niečo zdedili aj súčasné ruské tajné služby.

antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 11. 2020, 14:02 avatar
Známy youtuber Ben Shapiro opúšťa rodnú Kaliforniu a opisuje tamojšie reálie.
V skratke: stupajuca kriminalita, problemy s drogami a bezdomovcami, demokraticke "vedenie" statu zle rozhodnutia nahradza katastrofalne, stupajuce dane pre tych par nestastnikov co su ich este ochotni platit, maju za nasledok precitnutie a deziluziu normalnych obcanov, ktori aj so svojimi firmami utekaju z tohoto statu.
Posledny rozumny clovek opustajuci CA nech zhasne.

http://www.youtube.com/watch?v=qUHPfHqbVLk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=emb_logo


6.
označiť príspevok

-era- muž
   29. 11. 2020, 14:04 avatar
Prežijú len najsilnejší.


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 11. 2020, 14:17 avatar
Darwinizmus.
Súhlasí -era-


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2020, 14:59 avatar
6, .... Pochybujem! 
" Ten, ktorý každému zvlášť stvárnil srdce, všíma si všetky ich skutky. Kráľa nezachráni veľké vojsko, hrdinu neoslobodí veľká sila. Kôň je klamná pomoc, nezachraňuje ani svojou veľkou silou". Žalm 33,15-17

     


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 14:07 avatar
Sťahuje sa

www.forum24.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2020, 14:08 avatar
6, ... čo jedia cereálie! Takí nikdy nezhasnú!  


9.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 11. 2020, 14:16 avatar
V Moskve ročne 300 vrážd v niekoľkonásobne menšom Chicagu v tomto roku 716 vrážd.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 14:22 avatar
to vyratal vocca s Erdoganom ?    


15.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 11. 2020, 14:26 avatar
Vraždy v Chicagu - graphics.suntimes.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 14:23 avatar
Požehnanú nedeľu vy bezbožné červy!!!!!!!!!!!

scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2020, 14:24 avatar
9, .... a vieš, že niektorí aj tak budú tvrdiť, že žijeme v tom najlepšom svete!
Včera dávali dokument zo Salvádoru, ... to tiež bol horor, ohľadom tej zločinnosti!
Pre nás úplne niečo nepochopiteľné!
Ale čudujeme sa, ... ako aj včera to mladé dievča zabila svojho spolužiaka a to 40 ranami nožom.
Nechápem to, kde sa to v ľudoch/často ešte v deťoch/ berie!?     


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 14:27 avatar
Tiež si myslím že 39 by bolo aj dosť
Súhlasí Shagara


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2020, 14:54 avatar
16, .... /súhlasím/ale, keby si sledoval správy aj na viacerých kanáloch, tak by si sa dozvedel aj o tých 40 ranách nožom! 


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 14:56 avatar
Ja som tu info zachytil . Ale píšem že by bolo stačilo aj 39


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 14:58 avatar
ešte že namala po ruke bodak zo samopalu vzor 58 keby ho pichla do chrbáta modrina jak dlaň . By si zapästie vyklbila .


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 15:00 avatar
Žartovne bolo že sme sa na ZVS učili ešte stále bojovať s bodákom na samopale ako pobežíme a imperialisti v zakopoch a nabodneme ich ako jednohubky tým tupým bodákom . To neviem či chceli súdruhovia napadnúť nejaký kmeň v amazonskom pralese alebo čo tým vlastne sledovali .    


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 15:01 avatar
To by musel mať ten indian konzistenciu ako puding


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 14:25 avatar
Rubrika: Rusko - krajina pre život!!!!!!!!!!!!!

Počet teroristických trestných činov vzrástol v Rusku medziročne o 33,3%.
Od októbra do januára 2020 zaznamenali v Rusku 1990 teroristických trestných činov.

Počet teroristických trestných činov za desať mesiacov tohto roka vzrástol o viac ako 33%, extrémistických - o takmer 40%. Uvádza sa to v štatistikách Ministerstva vnútra Ruska.
„V januári - októbri 2020 bolo zaregistrovaných 1 990 teroristických trestných činov (nárast o 33,3%) a 708 trestných činov extrémistického charakteru (nárast o 39,9%),“ uvádzajú materiály.

Celkovo sa podľa ministerstva vnútra od začiatku roku 2020 stalo v Rusku 1,7 milióna trestných činov.

scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

tass.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 11. 2020, 14:28 avatar
Slovensko je krajina pre život !


18.
označiť príspevok

ninka
   29. 11. 2020, 14:31 avatar
To bude motto dňa, hokejisko.
Idem si zaliať kávu, a tam to napíšem kriedou na tabuľu. Bude to stáť biele na čiernom...  
Keď sa mama opýta, čo to za myšlienka, poviem, že to do hokina. Môžem povedať, nie?
Peknú nedeľu, hipko hopko!  
Ajoj


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 14:35 avatar
Biele na čiernom to je výrok súdruha prezidenta Gašparoviča .

tivi.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

ninka
   29. 11. 2020, 14:50 avatar
Netuším, ako to mal pán Gašparovič, ale použila som bielu kriedu a podkladom bola čierna tabuľka, chi :D


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 14:32 avatar
Neblazni vieš čo je tu migrantov ??? Len sám prezident Harabin ich videl deň pred tým ako vyhral i parlamentne voľby z električky 11000 . Išli na benzinky ihly s HIV štelovať .


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2020, 14:36 avatar
A to ešte aj rúška musíme nosiť ako jediná krajina na svete .
V Rusku to vyriešili diametrálne inak
scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 11. 2020, 14:49 avatar
Rúška musia nosiť v Česku atď.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2020, 14:52 avatar
23, ...Ruska musí nosiť aj v Česku rúško, atd! 


27.
označiť príspevok

hokejis muž
   29. 11. 2020, 14:54 avatar
Shagara potvrdil realitu
Súhlasí Shagara


34.
označiť príspevok

teolog
   1. 12. 2020, 08:28 avatar
Čím viac sa to zamotáva, tým tažšie sa to chápe...okrem tých, čo správne poznajú biblické proroctvá!


35.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 12. 2020, 08:45 avatar
...a SPRÁVNE poznať biblické proroctvá sa nedá len čisto na základe textov Biblie.
Súhlasí peter67


36.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 12. 2020, 09:31 avatar
Ešte je nutné zaplatiť SPRÁVNY poplatok?     


37.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 12. 2020, 09:37 avatar
To bezpochyby


38.
označiť príspevok

teolog
   1. 12. 2020, 09:42 avatar
35 - tí, čo to nechápu SPRÁVNE, si po čase zakladajú nové náboženstva...:-)

jehovajekralom.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí peter67


39.
označiť príspevok

0svietený muž
   1. 12. 2020, 10:35 avatar
Napriklad, taky protestant Charles Taze Russell, to nechapal spravne, preto zalozil Spolocnost straznej veze, alias jehovistov. :-))))))))
Súhlasí peter67


40.
označiť príspevok

peter67 muž
   1. 12. 2020, 10:50 avatar
Takže asi založím nové náboženstvo - zlámanej grešle- a bude to iba nábomužstvo!!!!! 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:29,  "era ti povie, že nič sa nestalo, aspon dieťa malo novu skusenosť a v novom živote ju...
dnes, 14:29,  419..prečo posudzujes svojho blizneho ako zleho? Uz sme doma?
dnes, 14:26,  djjaro, veď som Ti písal ohľadne "zlých": "snaha o taký systém, budovanie...
dnes, 14:21,  Isteže......keci.keci..kecy... Ved aj zlodej ide kradnut v dobrej vôli....ze si prilepší*58*39
dnes, 14:20,  ninka, aj keby neboli nahuckané... museli predtým vidieť, že sa dá kameňom hádzať, museli...
dnes, 14:19,  Ale ľudia dobrej vôle sa musia spojiť vedome, slobodnou vôľou. A to je ťažké.
dnes, 14:16,  Ešte lepšie
dnes, 14:14,  Nie sú spojení v pravom zmysle, iba prepojení skrze podvedomie.
dnes, 14:13,  No veď ok, boli to nedokonalí ľudia, kresťanstvo im bolo vnútené, vysvetľovali si ho...
dnes, 14:12,  Isteže. V zmysle .ludia dobrej vole spojte sa A zlí?...ved tí su uz spojený*39
dnes, 14:09,  Mám na mysli denné snívanie, voľné fantazírovanie, snívanie, vyzualizovanie... Niekomu je...
dnes, 14:09,  Presne, napodobnovali rodičov, to maju deti zakodovane v genoch
dnes, 14:07,  405. Deti boli nahuckané. Aká to mohla byť vôľa v takom štádiu? Vedeli? Opičili sa skôr.
dnes, 14:07,  Tullko, rozmýšľam o probléme intenzivne... lebo kresťania, resp veriaci, píšem to...
dnes, 14:05,  Lemmy, pamätáš si aký bol Tvoj syn, keď mal päť rokov?*04 *21
dnes, 14:03,  djjaro, nuž, takto sa ľudia dobrej vôle nespoja*13 Nepotrebuješ riešiš ani:...
dnes, 14:00,  Nadja, veď to, boli spokojní. Dokonca presvedčení o tom, že urobili dobrý skutok... *17 Ty...
dnes, 13:56,  Ako ktoré. Také päťročné deti už dokázali hádzať na dedine kamene do idúceho Žida....
dnes, 13:54,  Prečo nezakázať potraty? https://www.adamroman.sk/2001/01/05/preco-nezakazat-potraty/
dnes, 13:53,  Ondrej, ale to robia aj znovuzrodení, líškavým, záludným spôsobom sa snažia odviesť...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena krásna a verná je tak ojedinelý prípad ako
dokonalý preklad poézie. Preklad obvykle nie je pekný, keď je verný, a nie je verný, keď je pekný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(132 065 bytes in 0,179 seconds)