Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako sa zo žida stal katolícky kňaz.

21
reakcií
245
prečítaní
Tému 26. novembra 2020, 14:26 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 02. 2018
27
30. 09. 2019
91
17. 01. 2014
43
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 11. 2020, 14:26 avatar
Alfonz Ratisbonne pochádzal z francúzskeho Štrasburgu, z jednej z najbohatších a najvplyvnejších rodín židovskej komunity.

Alfonz plánoval svatbu so svojou priateľkou Florou. Ešte pred tým sa však rozhodol, že navštívi Izrael. Počas cesty urobil nepredvídanú a neplánovanú zastávku v Ríme. Písal sa rok 1842, Alfonz mal 28 rokov. V Ríme prišiel do kontaktu so skupinou horlivých francúzskych katolíkov. Mnohí z nich boli konvertiti, medzi nimi aj priateľ jeho brata Teodora - barón de Bussiéres, pôvodne luterán. Barón prosil priateľov, aby sa modlili za Alfonza a za jeho obrátenie.

Keď sa chystal odísť do Izraela, barón ho presvedčil aby zostal v Ríme ešte jeden deň aby ho sprevádzal na pohrebe jeho známeho. Bolo to 20. januára 1842 v kostole svätého Andreja. Alfonz pre svoj postoj ku katolíkom nemal vôbec záujem ísť s ním do kostola, preto zostal čakať v kočiari. Po chvíli ho však premohla zvedavosť a aspoň nakukol dnu. A tu sa stalo to, čo ho ako blesk z neba radikálne zasiahlo.

,,Z ničoho nič som sa začal cítiť zaplavený zvláštnym nepokojom a videl som padať ako by závoj predo mnou. Kostol sa mi zdal tmavý, okrem jednej kaplnky, v ktorej sa zdalo akoby sa koncentrovalo všetko svetlo. Neviem, ako som sa ocitol na kolenách pred mramorovým oltárom tej kaplnky. Vskutku bol som v druhej časti kostola a medzi mnou a kaplnkou bolo mnoho vecí pripravených na pohreb, ktoré mi bránili k priamej ceste k nej. Akokoľvek sa to stalo ocitol som sa v tejto kaplnke a zdvihol som oči k svetlu, ktoré tak silno žiarilo. Vtedy som videl postavenú nohami na oltári, živú, veľkú, majestátnu, prekrásnu svätú Pannu Máriu. Viackrát som sa snažil pozdvihnúť k nej svoje oči, ale jej jas a môj rešpekt mi to nedovolili. Vždy som nakoniec oči sklopil, ale to mi nebránilo, aby som jasne cítil zrejmosť a realitu zjavenia. Uprel som teda oči na jej ruky a videl som v nich výraz odpustenia a milosrdenstva. Neovládateľná sila vnútri ma pobádala k nej. V jej prítomnosti, i keď mi nepovedala ani jediné slovo, razom akoby úderom som pochopil hrôzu stavu, v ktorom som sa nachádzal, deformáciu hriechu a zároveň krásu viery v Evanjelium. Jedným slovom, naraz som všetko pochopil. Nemôžem si uvedomiť, akým spôsobom v jednom momente som nadobudol poznanie viery. Všetko, čo môžem povedať je, že v okamžiku gesta tých rúk mi spadol závoj z očí. Nie jeden, ale veľa závojov, ktoré dovtedy zahaľovali môj zrak. Zmizli tak rýchlo, ako mizne sneh, ľad alebo blato, keď naň naplno zažiari slnečné svetlo. Videl som na dne priepasti krajnú mizériu, z ktorej som bol vytrhnutý vďaka činu nekonečného milosrdenstva.,,
Jeho svedectvo sa končí slovami: ,,Ona mi nepovedala nič, ale ja som pochopil všetko“.

Pri východe z kostola hovoril takmer nezrozumiteľné slová o Božej láske a o milosrdenstve Panny Márie. Keď prechádzal okolo rakvy zosnulého, povedal: "Koľko sa modlil za mňa tento pán!" Toho pána však vôbec nepoznal. Bol to priateľ baróna de Bussiéres, veľmi horlivý katolícky šľachtic de La Ferronay, ktorý zomrel neočakávane pred dvoma dňami na infarkt. Barón mu už predtým niekoľkokrát rozprával o mladom židovi zo Štrasburgu. A až po jeho smrti sa prezvedelo, že šľachtic požiadal svojho spovedníka o dovolenie, aby smel obetovať svoj život za obrátenie toho izraelitu, ktorého ani osobne nepoznal. Boh prijal túto ponuku života a Alfonz to vo svojom mystickom zážitku pochopil.
Hľa aká dôležitá je pravda katolíckej viery o spoločenstve svätých. Keď na to pozeráme z pohľadu viery, bola to reťaz modlitieb a obiet okolo Alfonza, ktorá vyprosila Boží zásah, na príhovor, ako tisíce krát, Panny Márie.

V tomto dotyku milosti pochopil aj význam a nevyhnutnosť krstu, po ktorom od tej chvíle dychtivo túžil. Bol pokrstený o jedenásť dní neskôr a prijal meno Mária. Neskôr, v roku 1848 bol vysvätený za kňaza. Najskôr bol jezuita, potom s bratom Teodorom, ktorý sa taktiež stal katolíkom založil kongregáciu Našej Panej zo Sionu, ktorá ešte existuje. Jej poslaním je napomáhať obráteniu židov na evanjelium. Zomrel v roku 1884 ako sedemdesiat ročný vo Svätej Zemi v Ain Karim. Pred smrťou povedal tieto slová: ,,Moja dôvera v Máriu dosiahla stupeň, ktorý videné čisto ľudsky by bol považovaný za ľahkovážnosť. Nič iné som nerobil, iba som sa snažil byť znakom, ktorý by bratom ukazoval na Pannu Máriu, ktorej orodovanie je všemohúce“.

Jeho následný odchod zo židovstva, odtrhnutie od rodiny a rozchod zo snúbenicou neboli pokojné. Vyvolali vlnu nevôle a nepochopenia. Ale jeho pevná vôľa vyrvať a zrieknuť sa toho, čo ľudia považujú za najsilnejšie sú dôkazom pevnosti, pravdivosti a sily jeho obrátenia. Sám pápež Pius IX. ustanovil riadny kanonický proces skúmania zázračného obrátenia a zveril ho svojmu kardinálovi - vikárovi. Z tohto procesu je dekrét s dátumom 03.06.1842 o zázračnom obrátení žida Alfonza Ratisbona na katolícku vieru. Alfonz bol až do svojej smrti, teda celých 42 rokov po svojej konverzii pevný kresťanskej viere, verný rehoľnému životu, vytrvalý v odriekaní a modlitbe a kontemplácii a aktivite. Nikdy nespochybnil pravdivosť toho, čo zažil.


2.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 11. 2020, 14:28 avatar
Krátko pred smťou napísal:

“Keby mi ono ráno 20. januára 1842 niekto povedal: ,Ty, pyšný žid sa staneš katolíkom’, mal by som ho za najväčšieho blázna na svete. Keby mi niekto v okamihu, keď som vstupoval do kostola sv. Ondreja – bolo to na poludnie – ,povedal: ,Za štvrť hodiny sa budeš klaňať Ježišovi Kristovi, Bohu
a svojmu Pánovi, budeš ležať v prostrácii v tomto chudobnom kostolíku a budeš sa biť v prsia pri nohách kňaza v jezuitskej koľaji, kde prežiješ fašiangy, aby si sa pripravil na krst, za štvrť hodiny budeš ochotný obetovať sa pre katolícku vieru, zriekneš sa sveta, svojich záľub, svojho majetku, svojich cti, priateľov, svoje sľubne sa rozvíjajúcej kariéry, zriekneš sa aj lásky svojej rodiny, rešpektu svojich priateľov, vážnosti u Židov a nebudeš mať záujem o nič iné ako slúžiť Ježišovi Kristovi a niesť Jeho kríž až do smrti’, hovorím, že keby mi nejaký prorok toto predpovedal, mal by som za to, že nie je bláznivejšieho človeka, než je tento: snáď len taký, ktorý by niečomu tak šialenému, tak bláznivému veril. A predsa toto bláznovstvo je dnes mojou múdrosťou a mojím šťastím. Čo som z toho kroku mohol získať, aký som z toho mohol mať prospech? Bol som predsa bohatý Žid z rodiny, ktorá sa zriekla môjho brata, ktorý sa stal kňazom, mal som navyše dediť po svojom bohatom strýkovi, mal som sa ženiť, mal som pred sebou žiarivú kariéru! Čo ma
k tomu prinútilo? Čítanie katolíckych kníh? Žiadne som
sa nikdy ani nedotkol! Rozhovory s katolíckymi priateľmi? Ja žiadne nemal!
Prenasledoval som svojho brata a voči kresťanskej viere som bol nastavený výhradne nepriateľsky!
Alebo to Rím a jeho pamiatky na mňa tak zapôsobili? Veď ja v rímskom gete vzplanul na kresťanstvo ešte väčšie nenávisťou! Alebo ma snáď chcete obviniť zo samoľúbosti, že na seba chcem upútať pozornosť?! Nie!
Dôvod môjho obrátenia má len jedno meno – Mária!”


3.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 11. 2020, 14:45 avatar
Cesty Božie sú nevyspytateľné.


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2020, 21:32 avatar
2, .... a ak je dôvodom tvojho obrátenia - "Mária", ...... tak si stále pohan/ani nie žid/, ..... pretože skôr sa zemeguľa začne točiť opačne ako by žiž videl v Písme ženský, božský kult, .... alebo uveril v trojicu!
A neviem či si "samoľúby", .... ale určite si sa neobrátil k Bohu Biblie, .... nakoľko skutočné obrátenie sa deje úplne inak.
A to Biblia presne opisuje. Takéto "obrátenia" a rychlokvasení kresťania sú len niečim, nad čím je mi smutno!  
A oni stále len opakujú rovnaké chyby, .... majú oči a predsa nevidia, .... majú uši ale nepočujú!      


4.
označiť príspevok

peter67 muž
   26. 11. 2020, 18:55 avatar
Ono opačne to asi nejde!! Lebo Židom sa musíš narodiť*!!! Takže asi ak je cesta jednosmerná, tak je to možné.  


5.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   26. 11. 2020, 19:43 avatar
Klein prečo si mi neodpovedal na moje predchádzajúce komentáre ?

A ten kňaz o ktorom píšeš, on tiež prejavuje k protestantskej viere úctu a prejavuje protestantsku vieru za bratskú ?


6.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 11. 2020, 21:20 avatar
Protestantizmus je pre mna falosne, rozkolnicke a nejednotne nabozenstvo. Ale chcem sa v zivote sustredit na Krista a nie na vecne vycitanie protestantom ich vieru. Aj ja som v minulosti zastaval protestantske nazory a taktiez som odmietal aj uctu k Panne Marii a svatym.. Ale hladal som, cital som, modlil sa a prosil, aby mi Boh ukazal kde je pravda a nasiel som ju v Katolickej viere. Verim, ze kto bude pravdu hladat z celeho srdca, tak ju istotne najde. Preto neodsudzujem protestantov, ale modlim sa za nich. Mnohi z nich veria a miluju Krista a chcu ho nasledovat a nevedia o tom ze sa mylia, tak isto ako si to ani ty nevedel predtym ako si prijal katolicku vieru... Na tomto malom svete sme vsetci jedna rodina a slnko svieti rovnako na kazdeho. No taktiez niesom ziaden modernista, preferujem tradicnu cirkev s jej latinskou tridentskou omsou, spiritualitou, umenim, hudbou a podobne...


11.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   26. 11. 2020, 22:15 avatar
6 : Klein, a čo ti prekáže alebo bráni k tomu, odísť zo súčasnej RKC a prísť k nám do tradičnej RKC, ktorí praktizujeme Tridentskú omšu, tradičné učenie RKC a odmietame modernistické bludy RKC ?

Správne si definoval protestantizmus, ale zrejme vieš o tom, že 2 Vat.koncil a aj súčasní katechizmus učí, že protestantská viera je od Krista, že je to bratská a kresťanská viera ku ktorej treba prejavovať úctu, že je to jeden z viacerých prostriedkov na získanie spásy ? Pokial toto spochybnuješ, je to hriech z ktorého sa treba spovedať, ked si v súčasnej RKC..... Neexistuje teda iná možnosť, len vyjsť zo súčasnej RKC. Nemože byť tradiční katolík v súčasnej RKC, to jednoducho neexistuje a nie je možné...


14.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 11. 2020, 23:08 avatar
Katolícka Cirkev učí, že len ona je pravou Kristovou Cirkvou, ja toto učenie prijímam a môžem spokojne žiť a zomrieť... Odmietať legitímne zvoleného pápeža je to isté ako odmietať Krista.

Cirkev je jedna, svätá, katolícka a apoštolská
„Toto je jediná Kristova Cirkev,750 ktorú v Symbole viery vyznávame ako jednu, svätú, katolícku a apoštolskú.“259 Tieto štyri znaky, navzájom neoddeliteľne spojené,260 označujú podstatné vlastnosti Cirkvi a jej poslania. Cirkev ich nemá sama od seba. To Kristus skrze Ducha Svätého dáva svojej Cirkvi, že je jedna, svätá, katolícka a apoštolská.

„Toto je jediná Kristova Cirkev... ktorú náš Spasiteľ po svojom zmŕtvychvstaní zveril Petrovi, aby bol jej pastierom, a poveril jeho i ostatných apoštolov, aby ju šírili a viedli... Táto Cirkev, ustanovená a usporiadaná na tomto svete ako spoločnosť, pretrváva (subsistit) v Katolíckej cirkvi, ktorú spravuje Petrov nástupca a biskupi v spoločenstve s ním.“269
Dekrét Druhého vatikánskeho koncilu o ekumenizme vysvetľuje: „Jedine prostredníctvom Kristovej Katolíckej cirkvi, ktorá je všeobecným prostriedkom spásy, možno dosiahnuť celú plnosť prostriedkov spásy.830 Veríme totiž, že Pán zveril všetko bohatstvo Novej zmluvy jedine apoštolskému kolégiu, na ktorého čele stojí Peter, na budovanie jediného Kristovho tela na zemi, do ktorého sa majú plne začleniť všetci, ktorí už nejakým spôsobom patria k Božiemu ľudu.“270


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2020, 23:14 avatar
14, .... to ale netvrdí Biblia, ... ale sama RKC , ....a samozrejme, aj iné cirkvi!
A tvrdiť, že "pravou", je dnes trochu nadnesené, .... ak RKC už umožňuje spásu aj Africkým animistom a šamanom, a aj ateistom!
A tým sa úplne znehodnocuje obeť Ježiša Krista!         


17.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 11. 2020, 23:20 avatar
tomas12345, kto je tvojim knazom a biskupom? A koho pocuva tvoj biskup?
Kto ho ustanovil za biskupa?
Pochop,
že bez papeza a poslušnosti tradiční katolici su takou istou sektou ako protestanti, ktorí vzišli z neposlusnosti...
Súhlasí ondrej61


18.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   26. 11. 2020, 23:26 avatar
tomas je katolicky rebal, a neuvedomuje si to....Niekolko krát som sa ho spýtal, či ludia v RKC vedia o jeho postoji.....Nič, ničovatwe nič nenapísal....Ano je vlastne protestant, a kuriozne je že protestantov považuje za bludarov.....Už mi tu chýba na tomto DF nejaký moslim.....


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 11. 2020, 01:32 avatar
18, ... ale ak je v RKC musí poslúchať tých, čo vedú RKC.
A ak s nimi nesúhlasí, musí opustiť túto denomináciu, .... lebo sotva pred Bohom obchodí so slovami: ... "Ja som neposlúchal RKC, /modernistov/lebo som veril len tej tradičnej RKC"!   

A na Postoji som dlhý čas diskutoval s moslimom, aj moslimkou a dobre sme to tam "premiešali"!  
A každý kto nevyšiel z Veľkého Babylonu je BLUDÁR !!!
Tak to máš jedno, či katolík, moslim, protestant, budhista, hinduista, a podobne!    


22.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   27. 11. 2020, 23:13 avatar
18 : Ja som tradičný katolík, nenavštevujem kostoly súčasnej RKC.


21.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   27. 11. 2020, 23:13 avatar
17 : Podla CIC z roku 1906 može existovať až 96 ročné obdobie pápeža. My tradiční katolíci sedevakantisti sme skupinka tradičných katolíkov spolu s našimi tradičnými knazmi a biskupmi. Naši knazi boli vysvätení knazmi a biskupmi, ktorí sú tiež tradičnými knazmi.

Vy ste sa tým, že ste si oblubili protestantskú vieru automaticky dostali do exkomunikácie, vy už teda netvoríte pravú katolícku cirkev, podobne ako ju netvorili Arianisti v 4 storočí. Len malé skupinky tradičných katolíkov verných apoštolskej Tradícii tvoria Kristovu Cirkev.


20.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   27. 11. 2020, 23:09 avatar
14 :

"Katolícka Cirkev učí, že len ona je pravou Kristovou Cirkvou, ja toto učenie prijímam a môžem spokojne žiť a zomrieť..."

Poznámka : V 4 storočí ovládol RKC Arianizmus. Arianizmus si podmanil cirkevné budovy i úrady a len zopár biskupov na čele so svätým Atanázom sa zachránilo. Vtedy to tiež tak platilo, že kto mal budovy a úrady bol pravou cirkvou ? Alebo tou pravou Cirkvou bola hrstka biskupov verná apoštolskej Tradícii, ktorí síce nemali budovy a úrady, ale mali apoštolskú vieru ? .......................................................................................................... Ty by si vtedy tiež padol do Arianizmu, pretože by si sa držal budovy, ale nie viery a Tradície.
.................................................................................................................................................................................................................
"Odmietať legitímne zvoleného pápeža je to isté ako odmietať Krista."

Poznámka : Klein, myslel som si že poznáš Tradíciu RKC, inak by si vedel že aj pápež právoplatne zvolený može byť heretikom a zbaviť sa pápežského úradu :

O EXKOMUNIKÁCII. Cum ex Apostolatus Officio. (Pavol IV. 1559)

"Preláti a biskupi, ktorí pred nastúpením svojho úradu zjavne
odpadli od katolíckej viery, strácajú eo ipso všetku autoritu aj svoj
úrad. Ich povýšenie do úradu je neplatné a nijako nemôže byť platné.
Dodávame k tomu, že, ak by sa malo niekedy stať zjavné, že biskup aj
keby zastával úrad arcibiskupa či patriarchu či prímasa alebo bol
kardinálom menovaným svätou Cirkvou rímskou, ba aj keby bol
legátom alebo RIMSKYM PAPEZOM - ako už bolo vyššie poznamenané -
ak by sa pred svojím vymenovaním do kardinálskej hodnosti alebo
pred svojou voľbou rímskym pápežom bol odchýlil od katolíckej
viery, upadol do bludu alebo sa dostal do rozkolu, či taký vyvolal a
zapríčinil, že bol menovaný alebo zvolený neplatne a neúčinne, aj
keby bol svorne zvolený jednomyseľnou voľbou všetkých kardinálov,
tak povýšenie alebo vymenovanie je neplatné, nulové a bezcenné.
................................... Všetko vcelku i jednotlivo, čo skrze nich bolo kedykoľvek vyrieknuté, urobené, vykonané alebo rozhodnuté a všetko, čo z toho vyplýva,
nemá platnosť a vôbec nikomu nemôže poskytnúť nejakú istotu
alebo dať nejaké právo. Títo, takýmto spôsobom vymenovaní alebo
zvolení do úradu, strácajú eo ipso a bez akéhokoľvek vyhlásenia,
každú dôstojnosť, postavenie, česť, každý titul, každú autoritu, každý
úrad a každú právomoc, aj keby títo takýmto spôsobom do úradu
vymenovaní alebo zvolení, všetci vcelku a každý jednotlivo, sa
predtým neodklonili od katolíckej viery a nestali sa bludármi a
nedostali sa do rozkolu, či taký nevyvolali a k takému nedali podnet,
ale stalo sa tak až POTOM."

................................................................................................................................................................................................................

Dekrét o ekumenizme vyhlasuje to, že protestantská viera je od Krista a máme jej prejavovať úctu, a že protestanti možu byť spasení aj ked nevstúpia do RKC a nezrieknu sa protestantskej viery. Vstupit do RKC maju povinnosť len vtedy ak sa presvedčia o tom, že RKC založil Boh pre spásu nevyhnutnú, v inom prípade nemusia vstúpiť.

Klein, toto je lahostajnosť ku katolíckej viere ako vyšitá!!!

Cirkev je jedna, svätá, katolícka a apoštolská
„Toto je jediná Kristova Cirkev,750 ktorú v Symbole viery vyznávame ako jednu, svätú, katolícku a apoštolskú.“259 Tieto štyri znaky, navzájom neoddeliteľne spojené,260 označujú podstatné vlastnosti Cirkvi a jej poslania. Cirkev ich nemá sama od seba. To Kristus skrze Ducha Svätého dáva svojej Cirkvi, že je jedna, svätá, katolícka a apoštolská.

„Toto je jediná Kristova Cirkev... ktorú náš Spasiteľ po svojom zmŕtvychvstaní zveril Petrovi, aby bol jej pastierom, a poveril jeho i ostatných apoštolov, aby ju šírili a viedli... Táto Cirkev, ustanovená a usporiadaná na tomto svete ako spoločnosť, pretrváva (subsistit) v Katolíckej cirkvi, ktorú spravuje Petrov nástupca a biskupi v spoločenstve s ním.“269
Dekrét Druhého vatikánskeho koncilu o ekumenizme vysvetľuje: „Jedine prostredníctvom Kristovej Katolíckej cirkvi, ktorá je všeobecným prostriedkom spásy, možno dosiahnuť celú plnosť prostriedkov spásy.830 Veríme totiž, že Pán zveril všetko bohatstvo Novej zmluvy jedine apoštolskému kolégiu, na ktorého čele stojí Peter, na budovanie jediného Kristovho tela na zemi, do ktorého sa majú plne začleniť všetci, ktorí už nejakým spôsobom patria k Božiemu ľudu.“270


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2020, 23:15 avatar
11, .... z blata do kaluže!        


8.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 11. 2020, 21:30 avatar
tomas12345, vo vela veciach s tebou po teologickej stranke suhlasim. Ale dam ti priatelsku radu, sustred sa viac na svoju osobnu vieru, na modlitbu a lasku k bliznym ako na protireformaciu. Skor ci neskor kazdy z nas predstupime pred Krista a jeho prisny súd a citim z tvojich slov velku nenavist. Neviem ci to co pises, robis z lasky ku Kristovi alebo aby si si dokazal, ze ty si ten co ma pravdu.


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2020, 22:12 avatar
8, ..... a hádaj, ako skončia tí, čo nevyšli z Veľkého Babylonu, .... a volili si svoju vlastnú cestu?
Ktorí povýšili pohanské a ľudské nwww.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.skáuky nad Božie slovo?       
Potom, ked budeme pred Kristom sa už reparát nebude konať!
Teraz je dôležité zistiť čomu veríme a ako? Myslíš si, že je láska k blížnemu ak niekomu lichotíme a sme tolerantní k rôznym, rozporuplným názorom?         
------------------------------------------------------------------------------------------
Príslovie 28,23 ...... "Kto druhého karhá, dočká sa neskôr väčšej vďaky ako ten, kto lichotí." 

                            


12.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   26. 11. 2020, 22:16 avatar
8 : Ano, neznášam protestantskú vieru, tak isto ako ju neznášal Trident, a všetci tradiční pápeži. Píšem to z lásky k tomu, aby sa všetky stratené ovce zjednotlili v jedinej pravej katolíckej cirkvi.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2020, 22:33 avatar
12, .... brzdi, .... čo ked na rok už budeš zas protestant?   
Ale ak sa má niekto zjednotiť, ..... musíte aj niečo robiť aby tomu tak bolo.
Napríklad boli pokusy RKC napodobniť JS a po pár týždňoch bol aj ukončený, ... tento pokus.   
Dnes po celom svete ZJEDNOCUJÚ iba svedkovia! 
A tak mnohí opúšťajú Veľký Babylon a stávajú sa súčasťou jednotného Božieho spoločenstva. Pozri. EF.1,9.10

                 
RKC naopak sa triešti a za chvíľu padne úplne!  


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2020, 21:25 avatar
6, ...... ak je dnes "rozkolnícke a nejednotné" náboženstvo, tak je to dnes hlavne katolícke náboženstvo.
Ale tam už ani nemožno hovoriť o nejakom uctievaní, ... pretože to je už dehonestácia Biblie, ...Boha a ..... aj zdravého rozumu! 
Súhlasím , že "slnko svieti na každého", ..... ale v RKC či už modernej/súčasnej/ alebo tej tradičnej nesvieti nič, .... tam je duchovná tma!      milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
            
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:24,  Evanjelium podľa Lukáša 5 : 1 - 10 "1 Keď raz stál pri Genezaretskom jazere, tlačil...
dnes, 00:56,  Naši odlúčení bratia protestanti tvrdia, že existuje len nebo a peklo a nič medzi tým. My...
dnes, 00:54,  V kategórií nákladných áut ide na Rely Dakar ruský Kamaz svoju vlastnú ligu. Z...
dnes, 00:20,  Tým, že odmietaš uveriť, že Donald Trump vyhral.
dnes, 00:18,  Jaj ale ja som písala o tých zadarmo, tie obsahuju 25 mcg. Zasa ale 100 g rybky asi by na...
dnes, 00:11,  Ako sa to pozná?
včera, 23:56,  To je ten fundamentalizmus. V tomto máš pravdu.
včera, 23:53,  https://www.youtube.com/watch?v=PTyd3uLZli8 Scarlet počúvaj.
včera, 23:52,  Popozeraj sa, čo sa tu kvôli nej deje
včera, 23:50,  Zakázal bibliu? Prečo?*21 V stredoveku ju zakazovala RKC bežným ľuďom čítať. *21
včera, 23:47,  Biden a spol.
včera, 23:47,  Niektorým by som ju na rok zakázal :)
včera, 23:47,  No tak to točili live. Nič to aj tak nemení na situácii. Sú tam obklopení plotom.
včera, 23:43,  A ak by ubzikol tak priamo do náručia vojska. Nikam inam.
včera, 23:42,  Cez leto si zvykol honit v koryte na zahrade, ibaze teraz v tej zime by si ho nenasiel. :-))))))))))
včera, 23:41,  37. uz zase odbavuješ na youlove ?
včera, 23:39,  ani nie, ja nefičím na konšpi *19
včera, 23:37,  16. tot má v profile videjko. ale nie je on - line . ale ona určo nevolila trumpa *19
včera, 23:37,  Scarlet keď si si pozrela to video a počúvala Trumpa v poslednom období tak ti to musí byť...
včera, 23:36,  Zbytočne sa snažíš nejako bibliu samovykladať, pretože stále platí, že stlp a opora...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(114 021 bytes in 0,381 seconds)