Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Ako sa robí POLITICKÁ HVIEZDA (POLITIK STAR)

9
reakcií
198
prečítaní
Tému 10. júla 2019, 17:40 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
21. 04. 2018
85
16. 12. 2011
13
14. 09. 2008
17
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2019, 17:40 avatar
Ako sa robí POLITICKÁ HVIEZDA (POLITIK STAR)
Úvaha pred voľbami v roku 2020

Zahučala hora a porodila myš. Celé mesiace tu počúvame, aký bude Kiska mesiáš pravice a ako to tu všetko zachráni a potom príde toto?

KISKA SI ZALOŽIL STRANU LEN KVÔLI KOMPLEXU Z FICA
Provinčná tlačovečka, kde ex-prezident prská ako malý pubertiak, vylieva si zlosť na Roberta Fica a vlastne z neho srší, že jediný dôvod, pre ktorý je v politike, je ten, že má komplex z predsedu Smeru? To ako toto mal byť ten záchranca pravice? Veď to je smiešne.

MR. ŽALUĎ
Polovica Slovenska sa zabáva na "Žaluďoch" a druhá krúti hlavou, ako sa mohol Kiska prepadnúť na 6% - toľko do neho investovali, roky o ňom písali obdivné zväzácke článočky v SME, ofukovali ho, ovievali a on?
On potom dôjde a založí stranu so svojim hovorcom a sekretárkou, priberie jej tatko a zopár popletených starostov, plus mu CIA doručí svojho agenta... a najtrápnejší tím v dejinách Slovenska sa postaví pred kamery - na čele s upotenčekom, čo nevie nič iné, len hejtovať Fica.
Však z toho musí byť mdlo aj pravičiarom. Detinské, infantilné, otravné.
Daňový podvodník sa hrá na záchrancu Slovenska. Toho Slovenska, ktoré je preňho mafiánskym štátom. To nevymyslíš, to je Kiska!

TEN ISTÝ SCENÁR V CELEJ EURÓPE
Ale takto to dnes funguje v celej Európe. Včera sme sa o tom rozprávali v rámci V4 a český kolega to opísal neuveriteľne vtipne. Ten scenár je všade rovnaký:

1. Najskôr treba nájsť nejakého človiečika, ktorý nemá žiadne skúsenosti s politikou, aby mohol tvrdiť, že je čistý. Buď je to biznismen, ktorý robí charitu (Kiska), baba, čo premiestnila skládku z Pezinka do Senca (v podstate vyniesla smeti), v Česku to bol vedátor s tučnými brýlkami (Drahoš), vo Francúzsku vyrehlený bankár (Macron).

2. Tento človiečik nesmie za žiadnu cenu povedať nič konkrétnejšie o svojej politike. Ani ľavica, ani pravica, nič. Musí hovoriť, že je tu "za ľudí" (Kiska), že chce "slušnosť" (PS), „lepšiu budúcnosť“, „lepšie Slovensko“ a proste milión neuchopiteľných fráz, ktoré sa v praxi nedajú nijako verifikovať.
Slušnosť, dobro, ľudskosť chce vlastne každý. Je to niečo na spôsob prostoduchých missiek, ktoré si po víťazstve v súťaži krásy zo všetkého najviac obvykle želajú "svetový mier". Hlavne nič konkrétne. Žiadne riešenia, žiadne programy. Len tárať.

3. Takýto človiečik dostane nekritickú podporu médií, zaplatia mu bombastickú kampaň, vyskakuje na vás z telky, z pračky, z auta, z chladničky. Mimovládky sa zhodujú, že je najlepší, médiá o ňom či o nej píšu ako o novom spasiteľovi, politológovia hovoria – toto je budúcnosť.
Už žiadna ľavica, žiadna pravica, už nikdy žiadne spory, toto je koniec politiky, koniec dejín – už sa budeme všetci len radovať, veseliť, milovať a ľúbiť. Už bude len Zuzana, už bude len Andrej.
Náš človiečik. Ten nemusí veľa. Milo sa na vás cerí z obrazovky, teflónový hlások, pekné načuchorené vlásky ako z reklamy na Taft, úsmev ako z reklamy na zubnú pastu, proste nejaký Macron, Čaputová a tak.

4. Zásadnou úlohou je vytvoriť nášmu človiečikovi nepriateľa. To je totiž kľúčom k úspechu. Jeho jedinou agendou je, že je alternatívou k číremu zlu. Čiže - k Ficovi, Zemanovi, Orbánovi a tak.
Ale pozor - on nie je ten, čo bude kopať do tohto číreho zla. Na to má médiá a mimovládky. Tie vytvoria dojem, že Fico či Zeman sú stelesnené monštrá, ktoré musia "slušní", "lepší" a "progresívni" ľudia poraziť.
Náš človiečik má dokola tvrdiť, že on sa nechce hádať, on chce len ponúknuť zmenu. Úsmev, póza, prehodenie vláskov, ustarostený výraz. Nič viac. Špinavú robotu urobia iní.

5. V televíznych debatách hlavne nič nepovedať. Krásny príklad - Truban. Keď sa ho spýtate, ako môže mať v strane gaunerov, všetko odráža tým, že on je nová generácia a nechce sa hádať. A že sa chce baviť o programe. Tak sa spýtate na program, ale ten vraj ešte nemá. Tak sa spýtate, čo vlastne chce. No predsa - slušnejšie a lepšie Slovensko.
"A čo to v praxi znamená?" "Ale no, nebudeme sa predsa hádať. Veď to bude v programe." "Však ten nemáte?" "Už zasa sa chcete hádať, my sme nová generácia, my sa len usmievame."
Zásada číslo jedna - nepovedať nič. Len teplé frázy, veselé slová, úsmevy. Proste - progresívne, za ľudí, spolu a odvážne. Len bľabotať. Čistý gýč.

6. A posledný bod je úplná klasika. Ak po tomto všetkom váš človiečik náhodou nevyhrá voľby, tak treba povedať, že za to môže ruská hybridná vojna. A že láska a pravda prehrali so zlom a nenávisťou. A že treba vyhnať „extrém“. A extrém je každý, kto nie je s našim človiečikom.
Naplnia sa ulice metropolitnými študentíkmi a tí vrieskajú, ako treba dať do basy Fica, Babiša, Zemana, Orbána, lebo všetci sú extrém. Demokracia je fajn, len ak vyhráva náš človiečik. Ak nevyhráva, je to populizmus a môže za to Putin.

POCHODOM-VCHOD K SVETLEJŠÍM ZAJTRAJŠKOM
A takto si tu žijeme. S rôznymi prázdnymi cirkusantmi, za ktorými stoja finančné skupiny, veľmoci a liberálne mimovládky. A pchajú do tejto šou kopu prachov. Ide o marketing, o nič iné.
Blonďavé dievčatko sa prechádza v modrých šatočkách a rozdáva úsmevčoky. Upotený podvodníček statočne vyhlasuje, že chce bojovať za ľudí. Všetci sú strašne dynamickí, flexibilní, moderní, progresívni, ach.
A chcú poraziť zlo. A priniesť slušnosť. A dobro. A pravdu. A lásku.
A hlúpučké ovečky v stádečku pekne poslušne pochodujú vpred. Za Zuzanku, za Andrejka, za Emmanuela. Pochodom-vchod. Na porážku...

Dodatok
Že ste manipulovaní tými čo, sa snažia vládnúť v štáte?
Že o tom, že vami manipulujú neviete?, veď o to ide, aby ste si to neuvedomovali, vtedy sú použité tie správne metódy.
Aké metódy, aké manipulácie? No tých spôsobov je veľmi veľa, sú tak vymyslené, aby ste o nich nevedeli. Sú založené na slabostiach ľudskej psychiky, na nevedomostiach o tom ako funguje manipulácia, na nevedomostiach o slabostiach ľudskej psychiky. Proste v škole sa to neučí, musíte sa sami dovzdelávať. Treba mať základy sociálnej psychológie, sociológie, sociálneho inžinierstva, štatistiky, žurnalistiky a krasorečnenia.
Doteraz som si myslel, že piliere moci v štáte sú polícia – vojsko – vláda. No nik nepoukazuje na to, že tu vládne JUSTÍCIA, ktorá určuje čo je ideologicky správne a čo je trestné.
Politické strany - starého typu - mali členskú základňu, svojich sympatizantov aj v najmenšej obci. Strany nového typu - nemajú členov, len 1 - 2 podnikateľov v okrese a ten pôsobí hlavne v predvolebnom období ako manager. Voliči sú potom oslovení najmä cez noviny, rozhlas, televíziu ale v modernej dobe cez internet, sociálne siete - Facebook, Instagram, You Tube a podobne.
Strany najnovšieho typu, ktoré sú označované ako PROGRESÍVNE (asi vo význame pokrokové, práve tie pre mňa...), sú veľmi sofistikované (riadené najmodernejšími postupmi), sú to počítačoví programátori, ktorí využívajú metódu takzvaného „modelovania“ čiže hľadanie najlepšieho spôsobu ako dosiahnuť cieľ - rozumej získať čo najviac hlasov vo voľbách.
A tak sa hľadajú koalície (spojenectvá) už pred voľbami - teda strana nie je založená na volebnom programe, ktorý má získať voliča, ale na získaní čo najvyššieho percenta vo voľbách. To samozrejme voličovi nehovoria, vtĺkajú mu do vedomia, že je v jeho záujme voliť len a len práve ich, oni sú najlepší, najlepšie vedia, čo je pre Slovensko to najlepšie.
Politickými hviezdami sa stávajú neznáme osoby, ktoré v krátkom čase získajú v takzvanom prieskume verejnej mienky (teda vo vymyslenom postupe - najznámejší, najdôveryhodnejší, naj... budúci politik, ten naj-správnejší, ten jediný, ktorý môže byť prezident, predseda vlády...) záhadne vysoké preferencie – štatistické percentá popularity.
Nikto sa nepýta - čo ten kandidát doteraz pre mňa urobil...!
Občan je dokopaný do stavu, keď nerozmýšľa, ale len slepo príjíma názor niekoho druhého.
Dokedy občania nebudú mať politický cit, politický inštinkt pre potreby seba a svojho štátu...?


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 7. 2019, 22:52 avatar
To musel písať nejaký kvalitný umelec teoretik ktorý v politike ešte nesiahol ani na 1 percento hlasov     Odhadujem to na Paľceva


4.
označiť príspevok

hokejis muž
   10. 7. 2019, 23:12 avatar
Nepísal to blázon, ktorý si hovorí umelec ako Kalmus
Súhlasí Kasafran


3.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 7. 2019, 23:02 avatar
(2) Osvietený,
písal to človek, ktorému po žiadnej stránke nesiahaš ani pod Achilovu pätu...


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 7. 2019, 15:19 avatar
to ma teši .take hov?do by som nechel stretnut


6.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   11. 7. 2019, 15:43 avatar
Tak sa nikdy nepozri do zrkadla.  


7.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 7. 2019, 21:50 avatar
(6) Mil@níčko,
náš chudák Osvietený si stále neuvedomuje, že je už dávno na tomto DF a skoro v každej téme tým všade zapáchajúcim exkrementom (výlučkom, výkalom i močom)...


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 7. 2019, 21:51 avatar
Kasafran ty máš výborný čuch na vnútorných nepriateľov a zdielanie hoaxov    

V štb boli majstri    


9.
označiť príspevok

Milanôčko muž
   11. 7. 2019, 21:57 avatar
To vy v cíájéj ste len slabý odvar !!!!   
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 7. 2019, 22:30 avatar
(8) Osvietený,
veru tak - no Tvoji babrácki inštruktori CIA a Mossadu Ti ho nedokázali aj cez rodičov nainštalovať ani z polovice za celé polstoročie...
Uspokojíš sa s ich až takým babráctvom? Zrejme áno, pretože svoj čuch/ňuch aj na akékoľvek spoločenské vývojové zmeny k pokroku pre všetkých/väčšinu občanov si už dávno stratil. Ani ho už nehľadaj, pretože už si nie schopný čokoľvek nové nájsť a osvojiť - choď radšej na chmel a skús sa poriadne ochmeliť...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:20,  Tak tak, pravda, rovnako ako humor, niektorým ľuďom smrdí :)
dnes, 15:19,  Nezavádzaj, nie som obdivovateľ Steinera. Som jeho študentom :)
dnes, 15:19,  Presne tak. Záleží od skills. Aj tu na Slovensku.
dnes, 15:18,  49. - era- je obdivovatel steinera :)
dnes, 15:18,  49. To ty diskriminuješ proruských trolov. :)
dnes, 15:17,  era je smrad.....ktorý to všetko bagatelizuje.....*10*10*10
dnes, 15:15,  46. súhlad, bez toho "smrada" *39
dnes, 15:15,  37. a to nie je diskriminácia ? *39 odsúdit na základe predsudkov , ešte aj slušného a...
dnes, 15:15,  su na kazdom kroku ty smrad.....su uplne vytlacaní zo spoločnosti!!!!.....sme v podstate...
dnes, 15:13,  39. nemyslím *39 práve som napísala ze jeho skúter je pre deti *39 aj ked lingv. je skúter...
dnes, 15:12,  Nie sú.
dnes, 15:11,  co to trepeš, su diskriminovaní a to jednoznačne, ty smrad..!!!!!....
dnes, 15:11,  Jasné, akože inak *13*13*13
dnes, 15:04,  motorkár je jasne pomenovamie......nejde tu o tom na akom druhu motorky ten člocek...
dnes, 15:00,  Keď ti napíše pravdu, tak je škaredá :)
dnes, 14:58,  motorkar ťa za to bude mať rád škaredá víla*04*04*04
dnes, 14:57,  To je ich druh slobody. Tzv. korektná sloboda *03*03*03
dnes, 14:56,  Zahraničím myslíš všetky možné štáty sveta okrem Slovenska? :)
dnes, 14:56,  Vo švédsku a sloboda? Nesmie sa tam hovoriť pravda o migrantov
dnes, 14:55,  33. Nie sú diskriminovaní. Ľudia sú iba opatrní na základe minulých skúseností.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(67 665 bytes in 0,557 seconds)