Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Ako može satan vyhánať satana ?

116
reakcií
339
prečítaní
Tému 30. mája 2020, 21:16 založil tomas12345.

podobné témy:1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 5. 2020, 21:16 avatar
Ako može RKC vyhánať satana, pokial sa v nej satan nachádza ?

"Ale počuli to farizeji a hovorili: „Tento len mocou Belzebula, kniežaťa zlých duchov, vyháňa zlých duchov.“ 25 Ale on poznal ich myšlienky a povedal im: „Každé kráľovstvo vnútorne rozdelené spustne a nijaké mesto ani dom vnútorne rozdelené neobstoja. Mt 12, 25 26 Ak satan vyháňa satana, je vnútorne rozdelený - akože potom obstojí jeho kráľovstvo? 27 Ak ja vyháňam zlých duchov mocou Belzebula, čou mocou ich vyháňajú vaši synovia? Preto oni budú vašimi sudcami. 28 Ale ak ja Božím Duchom vyháňam zlých duchov, potom k vám prišlo Božie kráľovstvo. " Mt 12: 24-28


20.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 5. 2020, 21:43 avatar
Ako môže sudca súdiť sudcu?
Ako môže policajt biť policajta?
Ako môže učiteľ učiť učiteľa?
Potom tak isto môže Satan vyháňať Satana.
 


115.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 6. 2020, 11:17 avatar
seba samého ?
Tak potom to už sme naozaj došli, stará mama.

Čítal som tie shagarove príspevky pod týmto. má veľa dobrých vecí, ale občas tak pribije, že ide z toho hlava kolem.
Ježiš je prvý exorcista, on to založil a on to učeníkom aj nakázal. Všimnite si kolko času tomu venuje v evanjeliu v tom práve v tom on sám vidí nejväčšie nebezpečenstvo pre nás. zložením rúk by to mal ovládať každý vysvätený kňaz.
Ale to by nemel byť vysvätený v cirkvi, ktorá je zaťažená dogmami a prekliatím a ktovie čím všeličím. Preto aj v tomto vidím velkú slabosť cirkvi, že má velmi málo kňazov schopných postaviť sa proti zlým duchom, či teda by nemalo byť prevedené vyhnanie zlého ducha ešte pred vysvätením, alebo,exorcita je pre zlého ducha odpor a strach a snaží sa človeka bez zlého ducha odohnať, alebo on sám ide preč.
Možno práve aj marianske zjavenia boli ukázané pevážne deťom, Toto sú veci, ktorými by sa cirkev mala zaoberať veľmi vážnepretože zlý duch sa vie v človeku dobre ukryť a takýto človek navonok výborný a svätý, je v podstate posadnutý a má pri podrobnejšom skúmaní jeho chovanie obrátený rebrík hodnôt naopak. Predsa len, akokolvek sa prejavuje na vonok a akokolvek sa aj on sám cíti dobrý a svätý. práve takíto ľudia napáchali najviac zla v cirkvi, lebo n ie sú nástrojom ježiša, ale toho druhého.
Takíto duchovný ani nemôže byť dlho na mieste zjavení, lebo ten zlý, čo ho má v sebe a ani o ňom nevie, sa v ňom cíti velmi zle a to miesto nenávidí a prenáša to do jeho myslenia.
Lebo slúžiť omše, plniť iné potrebné veci pre nás veriacich, to je potrebné, ba by som povedal, životne dôležité pre večný život, ale zapnúť viacej v tomto smere, to by sa začala meniť cirkev ináč. Ja nikomu nič nevyčítam, to nie, nie každý má tu odvahu a aj v evanjeliu sú varovanie pred zlými duchmi, ktorí sa len tak lahko nedajú vyhnať,ale ak by sa z cirkvi vyhodili veci mimo evanjelia, respektíve, ktoré sú proti evanjeliu, bola by pre cirkev oveľa ľahšia situácia aj v tomto smere. Ja som mal to šťastie, že sa mi to stalo od niekoho dobrého, jeho dobrého ducha, ale aj keď som sa dozvdel, že ježiš nie je boh, hrozné, ale nakoniec sa mi podarilo si to zdôvodniť podľa evanjelia a odvtedy nedám na evanjelium dopustiť.
ja myslím, že netreba žiadne okultné vedy, či špiritizmus, aj keď niektoré využívajú práve vec i z evanjelia.


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 5. 2020, 23:01 avatar
1, .... Bretislav Kafka sa zaoberal špiritizmom a raz keď používal isté veštecké médium sa pýtal istého "anjela" /ducha/, ktorá cirkev je správna, tak sa dozvedel, že "Katolícka cirkev".
A tu je zároveň aj odpoveď na danú otázku. Satan vždy používal falošné náboženstvo. Koho použil aby zabil Božieho syna Ježiša? Nuž - náboženských vodcov Izraela /vyvoleného národa/.
A tak aj dnes používa falošné náboženstvo, aby zvádzal ľudí/väčšinu/ a náramne sa mu to darí!
Teda, jednoznačne za exorcizmom je satan. Prečo? Nuž preto, že satana sa zbavujeme dnes úplne inak. A v Biblii je presný návod. Ale dnes sa to určite nedeje tak ako v 1 storočí! A ani tak ako to robí RKC.
Preto tvrdím, že satan najviac používa RKC. Celá história kresťanstva je toho dôkazom. /inkvizícia, hon na čarodejnice, atď/
Boh lásky takéto ukrutnosti nemôže robiť!
A boli časy keď takéto "vyháňanie" napáchalo obrovské škody na psychike a aj na ľudských životoch!
Vyháňanie musí mať biblickú podobu: Pavol spoluveriacich vyzýval: .... „Oblečte si úplnú výzbroj od Boha, aby ste boli schopní pevne stáť proti Diablovým úkladom.“ ?(Efezanom 6:11) Táto rada je stále aktuálna. Kresťania sa musia duchovne posilňovať, aby sa dokázali chrániť pred zlými duchmi. A hlavne získať presné poznanie Boha a potom za pomoci jeho /modlitby/ sa môžme zbaviť istých démonských atakov.


63.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 5. 2020, 23:06 avatar
Ako oslobodíš posadnutého satanom ?


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 5. 2020, 23:42 avatar
63, .... napísal som. Tak ako to uvádza Biblia.
príklad: Niekto trpí depresiu v dôsledku zlých vzťahov, nedostatku lásky a neschopnosti riešiť osobné problémy! Taký človek ide ku psychiatrovi a ten mu nasadí antidepresíva. Samozrejme, že často to pomôže a z najhoršieho sa dostane na čas von. Ale ak sa niečo nezmení na tých vzťahoch, láske a ak sa daný pacient nenaučí riešiť rozumne osobné problémy je len otázkou času, kedy do toho znovu spadne! Proste, medikamenty ti nemôžu zabezpečiť šťastie a trvale odstrániť niečo, čo ty nemáš! nemôžu ti dať hodnoty a zmysel života a podobne.
Tak je to aj s nejakým "posadnutým". Zbaviť sa posadnutosti môžeme poznaním pravdy , .... zmenou života, .... modlitbou!
Inak sa to nedá! Exorcizmus RKC je len kamufláž!
Poznám prípady aj u JS, kde sa mnohí ľudia /hlavne z krajín, kde sa prevádzali rôzne formy špiritizmu, šamanizmus, vúdú, atď/ zbavili obťažovania démonmi. A ver, že v niektorých prípadoch to boli viac ako viditeľné prejavy!
A uvedom si, že "posadnutý satanom" môže byť aj naoko šťastný a duchovný /falošne/ človek! Tak ako nimi boli náboženskí vodcovia Izraela z 1 storočia, ktorých "otcom bol satan", ako povedal ježiš!
Súhlasí Lemmy


71.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 5. 2020, 23:44 avatar
Súhlasím: Exorcizmus RKC je len kamufláž!


72.
označiť príspevok

Starý chren muž
   31. 5. 2020, 06:09 avatar
Sahara. Ale v prvom storočí kresťania vyháňali zlých duchov. Prečo by to nemohli robiť aj teraz?Okrem toho, satan nemôže vyháňať satana, lebo by bolo jeho kráľovstvo rozdelené, inak povedané, bojoval by proti sebe.


73.
označiť príspevok

Starý chren muž
   31. 5. 2020, 06:09 avatar
Oprava: Sagara.


74.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 5. 2020, 06:25 avatar
V 1. storočí si mohli kresťania namýšľať, že vyháňajú zlých duchov, nakoľko boli ohľadom zdravovedy negramotní. Nevedeli, že ide o chrípku, kiahne, leukémiu, psychické poruchy atď.


75.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 5. 2020, 10:03 avatar
A čo ak tí "negramotní ohľadom zdravovedy" vyhnaním zlých duchov predsa len dokázali vyliečiť chrípku, kiahne, leukémiu či psychické poruchy?

Nie je predsa dôležité, ako chorobu nazveme, ale ide o to, či z pacientovi od choroby uľavíme.


76.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 5. 2020, 10:21 avatar
Nie, viditeľnw išlo o hlupákov alebo klamárov. I dnes sú takí podvodníci, ktorí predstierajú nárast krátkej nohy.     
Súhlasí Shagara


78.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 5. 2020, 10:27 avatar
Dôležité nie je to, čo si o tom myslíme v našej hlave, ale to, čo pacient prežíva ako realitu úľavy alebo neúľavy.


98.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 01:24 avatar
78, .... ale to býva často komplikované. Napríklad, jeden maďarský psychológ spomínal prípad pacienta s chronickou, ťažkou formou depresie. Tento pacient zhodou okolnosti spadol pod vlak a odtrhlo mu nohu. Tento šok ho dostal z depresie, a danú nohu vnímal ako len "malé zlo" proti danej depresií a stal sa z neho šťastný človek. Pre neho daný úraz bol naozaj "veľkou úľavou".
Ale ono to má ešte jeden háčik, .... ale to som už spomínal v inom príspevku!


77.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 5. 2020, 10:25 avatar
Za 2 000 rokov sa nábožní nijako nezdokonalili. Ako boli vtedy poverčiví a naivní, tak sú aj dnes.


79.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 5. 2020, 10:29 avatar
Kedysi sa už rozkladajúce telo prebralo k životu, a človek potom žil šťastne, až kým opäť nezomrel.    


80.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 5. 2020, 10:32 avatar
Možno ide skôr o to, či to malo nejaký význam, alebo nemalo


81.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   31. 5. 2020, 11:08 avatar
77, zaujimave, ze Cesi, ako najateistickejsi narod v Europe......je fanaticky povercivy.....
Súhlasí Starý chren


85.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 6. 2020, 02:17 avatar
72,....... OK, ..... myšlienka Ježišových slov je logická a správna. Pretože on vyháňal démonov "Božou mocou".
Ale robí tak RKC? A ak by údajne z niekoho RKC vyhnala démona, je ten človek už zbavený od satana, a je na ceste záchrany?
NIE! Exorcizmus nie je založený na presnom poznaní a viere toho, kto je posadnutý! Samozrejme, sú prípady, keď sa akože vyliečení/zbavení posadnutosti/ stali kresťanmi, alebo to istým spôsobom zmenilo ich život a podobne. Ale ak tí ľudia zostali pripútaní k falošnému náboženstvu, nič sa nezmenilo. Naopak, ešte títo "vyliečení" boli utvrdení v omyle a chytení do pasce toho zlého.
Pozri dôkaz mojich slov: Mat.12,43-45 /prečítaj/. Pochopil si danú myšlienku týchto slov?
A dnes sa zázraky, mocné skutky /k čomu patrilo aj vyháňanie démonov/ skončili! Vtedy tým ježiš a aj apoštoli dokazovali to, že sú vyvolený Bohom/že Ježiš je mesiášom/ a že majú jeho schválenie.
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ..... Čo môže robiť človek, ktorého obťažujú démoni, aby sa ich zbavil?
A práve tu sa rozoberá biblický návod ako sa môžeme zbaviť démonov, a o exorcizme ala RKC tam nie je ani slovo!
Teda, .... exorcizmus je naozaj kamufláž, a zastierací manéver toho zlého.
Mnohí kresťania tvrdia, že RKC je súčasťou "Veľkého Babylonu" a ten ako píše Biblia, je "bydliskom démonov". Zjavenie 18,2
A tak znovu opakujem .... exorcizmom sa len posilňuje "posadnutosť", ....aj keď v inej forme!
Satan rafinovane klame ľudí v dnešnej dobe. Apoštol Pavol napísal, že sa nemusíme dať oklamať Satanom, lebo .... „nie sme v nevedomosti o jeho zámeroch“. (2. Kor. 2:11)
Ale kto túto "vedomosť" nemá,/o satanových zámeroch, klamstvách/ tak ten už je oklamaný!
                


82.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 5. 2020, 11:12 avatar
Je písané, že Kristus vyháňal démonov, nehovoril posadnutým poznajte pravdu, modlite sa, tým by démoni asi ťažko opustili človeka a preto ich vyhnal
Súhlasí Starý chren


83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 5. 2020, 11:15 avatar
Mohol ich vyhnať len preto, že bol ich šéf


84.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 5. 2020, 11:18 avatar
Alebo preto, že držal aj ich šéfa pod papučou


86.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 6. 2020, 02:31 avatar
82, ..... to je pravda, s tým súhlasím. Kristus aj zadarmo liečil,uzdravoval a dnes mnohí takzvaní liečitelia a uzdravovatelia vierou berú peniaze a podobne. A vtedy ani tí uzdravení z rôznych chorôb nemuseli mať vieru a boli predsa uzdravení.
To je ako keby niekto, koho Kristus vzkriesil z mŕtvych /syn vdovy z Nain/mal už vyhrané a spásu zaručenú. Nie, ak sa nestal kresťanom a v roku 66 n.l, neušiel z Jeruzalemu, ...tak zahynul. A ak odmietal uveriť v mesiáša, tak nebude ani vzkriesený!
A tak aj tí, čo boli Ježišom uzdravení z posadnutosti nič ešte nemali vyhrané. Museli uveriť v mesiáša a verne nasledovať kresťanskú cestu. A už som písal, že vtedy bola úplne iná situácia, .... ako je dnes. Dnes Biblia dáva úplne iný návod. Aj ten text z Matúša 12,43-45 o tom hovorí a slová Pavla o "úplnej výzbroji od Boha proti démonickým silám". Ef.6,10-18 !!!


65.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 5. 2020, 23:32 avatar
Takže Shagara nevie ako oslobodiť posadnutého satanom ale len prázdne frázy.


88.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   1. 6. 2020, 17:03 avatar
62) "Vyháňanie musí mať biblickú podobu: Pavol spoluveriacich vyzýval: .... „Oblečte si úplnú výzbroj od Boha, aby ste boli schopní pevne stáť proti Diablovým úkladom.“ ?(Efezanom 6:11) Táto rada je stále aktuálna."

Toto slúži len ako prevencia, ale nie ako liečba ked je už niekto posadnutý. Ked je niekto posadnutý, vtedy ten človek nerozmýšla normálne, a je na tom podobne ako ten človek ktorému išla z úst pena a hádzalo ho to raz do ohna a raz do vody. Takýto človek sa nedokáže sám brániť, ale je zcela bezmocný, on sám nemože nič spraviť, a preto mu musí pomoct niekto iný - exorcista.


93.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 00:35 avatar
88, ,..... v poriadku, povedzme že máš pravdu. Ale aj iní vyháňajú démonov /šamani, vúdú,moslimovia,atd/, ..... povedz, a oni to ako robia? Akým duchom? Satan vyháňa satana? Alebo je vúdú tá správna, Božia cesta? A uisťujem ťa, že aj oni sú akože "úspešní" pri danom vyháňaní démonov.
Alebo ak sa dejú zázraky u moslimov, budhistov , animistov a podobne, .... kto za týmito zázrakmi stojí?
Tomáš, ..... nemáš poznanie o týchto veciach. Ale ak správne odpovieš na dané otázky, dám ti jeden bod.  
------------------------------------------------
A pozri sa, .... ja pripúšťam , že môže navonok prísť k zlepšeniu u posadnutého, ale to nič nedokazuje.
príklad: .... Zlý človek, hriešnik bol v klinickej smrti a po prebratí sa radikálne zmenil k lepšiemu a stal sa kresťanom, katolíkom.
Myslíš si, že takto pôsobí pravý Boh /tunel, svetlo, rozhovor s Bohom/, že takto priťahuje ku sebe ľudí? NIE !!! NIE !!! NIE !!!
Takto robí iba vládca tohto sveta a Biblia to aj potvrdzuje!
Boh nie je stranícky, že by niekoho takto pritiahol, a niekto nemôže Boha nájsť celý život. A aj Ho prosí a nič! Samozrejme, to má svoje dôvody, ale nakoľko odmietame si ich priznať, poznať, .... tak Boh mlčí!
Boh pomáha skrze svoje SLOVO a svätého ducha a svoju vyvolenú cirkev,zbor! Ale RKC to nie je!


100.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 6. 2020, 22:29 avatar
93)

Kedže sa jedná o iné náboženstvo tak pochopitelne ich vyhánanie demonov nemože byť pravdivé a ani nie je účinné. To dokazujú aj zázraky, ktoré sa nedejú v žiadnom inom náboženstve než v kresťanstve.

"Zlý človek, hriešnik bol v klinickej smrti a po prebratí sa radikálne zmenil k lepšiemu a stal sa kresťanom, katolíkom.
Myslíš si, že takto pôsobí pravý Boh /tunel, svetlo, rozhovor s Bohom/, že takto priťahuje ku sebe ľudí? NIE !!! NIE !!! NIE !!!"

Len takýto prípad sa nedá vyhlasovať za potvrdení zázrak. To aby sa dalo na istotu určiť že ide o skutočné vyhnanie diabla, musia byť pritom i rozne biblické deje, napríklad Zlí duchovia musia s kričaním vystupovať z človeka, alebo ked sa posadnutý človek vznáša nad zemou, tak vtedy sa dá s istotu povedať že je posadnutý a pokial sa po vykonajní exorcizmu prestane vznášať nad zemou a je normálny, dá sa s istotou povedať o úspešnom vyhnaní diabla.

"Boh pomáha skrze svoje SLOVO a svätého ducha a svoju vyvolenú cirkev,zbor! "

Ježiš a apoštoli ked vyhánali zlých Duchov nerobili tak že posadnutému začali čítať Písmo, ale robili to skrze exorcizmus.


110.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2020, 01:48 avatar
100, .... problém RKC je v tom, že vychováva takých ľudí ako si aj ty. Ty "hľadáš pravdu" len v priestore vlastného náboženstva.
Ty si v skutočnosti pravdu nikdy nehľadal, ty si ju zdedil,....tak ako väčšina.
Preto ani nemáš vedomosť ani o protestantizme a ani o iných náboženstvách!
Tvrdíš, že zázraky sa dejú len v RKC, .... a tak len ukazuješ svoju nevedomosť a zarputilosť. To, že ty nič nečítaš, nesleduješ zahraničné stránky/iné vierovyznania/ tak si myslíš že RKC je stred vesmíru!
---------------------------------------------------------------------------
A znovu opakujem , .... nemôžeš zrovnávať prax 1 storočia/Ježiša/ s dneškom! Prečo potom aj neliečite choroby, tak ako Ježiš? Prečo neutíšite búrku, ktorá pácha škody na zemi? Prečo nekriesite mŕtvych a podobne?
To, čo robíte vy sa opisuje tu: ...."Ten bezbožník, podporovaný Satanom, príde so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi 10 a so všetkým zvádzaním neprávosti pre tých, čo idú do záhuby, lebo neprijali lásku k pravde, ktorá by im bola priniesla spásu. 11 Preto na nich Boh posiela vplyv, ktorý ich zavedie, aby uverili lži 12 a boli odsúdení všetci, čo neuverili pravde, ale dali prednosť zlu. " 2 Tes.2,9-12
Vieš kto je ten "bezbožník"? Je to RKC !!! To tvrdím ja a povedal si to aj ty. Pretože si povedal, že "zázraky robí len RKC". A tak potom tie zázraky ktoré sa opisujú v danom texte môžte konať len vy. Ale "mocou od satana". Pochop, takto koná satan, nie praví kresťania. A ak by boli aj pravé a nepravé zázraky/od satana/, .... povedz ako ich rozoznáš?
A v texte sa opäť hovorí aj o ten "neprávosti". A naozaj , "človekom neprávosti" je duchovenstva kresťanstva, čo sa "posadilo do chrámu Boha a robí sa bohom". Ale to prišijeme ateistom? To sedí len na vás!
Aj tá "neúcta k pravde", nakoľko učíte len ľudské a pohanské náuky!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
                          *
                           


114.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 6. 2020, 22:06 avatar
110) Skúmal som dávnejšie či sa aj v iných náboženstvách konajú zázraky, a nič takého som nenašiel, pričom ak by tie zázraky boli podobné veľké ako napríklad Fatima alebo Zeitoun, potom by zmienky o nich určite boli. Ale ak vieš o nejakých zázrakoch v iných náboženstvach, povedz o nich.

"A znovu opakujem , .... nemôžeš zrovnávať prax 1 storočia/Ježiša/ s dneškom! Prečo potom aj neliečite choroby, tak ako Ježiš? Prečo neutíšite búrku, ktorá pácha škody na zemi? Prečo nekriesite mŕtvych a podobne?"

Dnes sa už nedejú zázraky v takom množstve ako to bolo v 1 storočí. Boh má na to svoj dovod, zrejme preto že kebyže sa maju každý den diať zázraky, bolo by to 100% potvrdenie Boha a potom by už nebola potrebná viera. Preto aj hoci sa zázraky v RKC dejú nedejú sa zázraky každý den a na počkanie.

"A tak potom tie zázraky ktoré sa opisujú v danom texte môžte konať len vy. Ale "mocou od satana". Pochop, takto koná satan, nie praví kresťania. A ak by boli aj pravé a nepravé zázraky/od satana/, .... povedz ako ich rozoznáš?"

No však písal som, že podľa ovocia. Cirkev ktorá má správne ovocie a súčasne sa v nej konajú aj zázraky je perfektným potvrdením pravosti. Ale hlavný dovod prečo verím v RKC je jej apoštolská postupnosť (AP). RKC ako jediná cirkev dokáže preukázať AP, jediná má apoštolský povod a bola tu už od čias Ježiša. Zostavila biblický kanon, zachovala a prepisovala historicke rukopisy Biblie a obranovala kresťanstvo pred bludármi ako boli gnostici a ostatní. Cirkevní predstavení pred tým ako sa stanú biskupmi/diakonmi/knazmi a pred tým ako vyučujú svojich veriacich musia absolvovať dlhé teologické štúdium a prax.

Na druhej strane tu máme Jehovisticku cirkev, ktorá vznikla len nedávno, zo dna na den a jej zakladateľ Russell je človek pochybný. Bol doslova „prorokom“, pretože v knihe hlásal, že v roku 1914 nastane koniec sveta. K tomuto roku dospel výpočtami rozmerov egyptských pyramíd, čo však neskôr zavrhol, pretože sám povedal, že sú to len pohanské stavby faraónov. JS nemajú apoštolskú postupnosť, a ich pastori ani nemajú teologické vzdelanie. Teologické vzdelanie a znalosť hovorových štýlov Izraelskej doby nemajú ani autori nového prekladu Jehovistov. Vzhladom na tieto fakty, naozaj si nemyslím že Boh to zariadil tak, aby sme verili nejakej pochybnej cirkvi.

"duchovenstva kresťanstva, čo sa "posadilo do chrámu Boha a robí sa bohom". Ale to prišijeme ateistom? To sedí len na vás!"

Ateisti sú ale najpravdepodobnejší, pretože pohanskí rímsky cisári sa hrali na Bohov a Rím okupoval Izrael, je preto dosť možné že nejaky rímsky cisár ako na znak porážky Jeruzalema sa posadil do židovskej synagogy a hral sa na Boha.


116.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 6. 2020, 14:27 avatar
114 , .... ale nie každý tak "skúma" ako ty Tomáš! Uvedomuješ si to? Ja som počul a videl takých "zázrakov" veľa, a diali sa takmer všade!
Poviem ti ako je to s danými pseudozázrakmi. Aj satan má veľkú moc. V Egypte kňazi tiež zmenili svoju hodenú palicu na hada. A podobne. Ale satan určite nedokáže všetko, tak ako Ježiš a jeho Otec. Určite nevie kriesiť a mnoho iných vecí. A tak aj tie "vzkriesenia" v RKC a iných , kresťanských náboženstvách sú podvod. A to veľmi veľký podvod pre tých, čo chodia len "videním" a nie "vierou"!
Alebo ani o tých vzkrieseniach si nečítal? Pozri videá na Yotube a podobne. A prečítaj si životopisi "svätých", a aj tých menej "svätých".
Ja som nedávno vytýkal Barkoccimu pod jeho videom , na jeho akože zázraky, videnia, znamenia. A takých kazateľov a šarlatánov je viac. Ale pretože ľudia nemajú takmer žiadne poznanie/akokoľvek si to myslia/, tak sa ľahko dajú oklamať. A to vyplýva aj z toho textu: "Pretože neuverili pravde"!
A ak si hovoril, že "iba RKC je známa zázrakmi", ....a Biblia opisuje páchateľov neprávosti, že budú robiť zázraky, divy, znamenia", .... tak potom si sa sám posúdil? Uvedomuješ si to!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
K apoštolskej postupnosti ..... aj tu vidno, že nemáš ani len elementárne poznanie Písma. RKC vznikla ediktom Konštantína v 4 storočí. To je historický fakt. Pred tým to boli rôzne denominácie a rozdelení kresťania a učenie, ako som písal.
A aj laik musí vedieť že prvé storočia to boli len bidkupovia istých lokálnych cirkví/Jeruzalemská, Antiochijská, Rímska, Konštatinopolská,atď/, ale určite nie žiadny pápež. Ale Tomáš ver si čomu chceš. Ak v tom zostaneš, ZAHYNIEŠ !!!
Pretože "vyjdenie z Veľkého Babylonu" je dnes životne dôležitá vec. milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - „Vyjdi môj ľud z Veľkého Babylonu“! Ide vám o život! . .. .. .. .. .. .. . /ale kto to je? /
-------------------------------------------------
K tým omylom v biblickej chronológií/koncom/ ..... vieš, že RKC a iní prorokovali omnoho viac koniec sveta ako JS. Teda, máš rovnaký meter aj na vás?
-----------------------------------------------------
K tej školenej kňazskej triede: ..... povedz, koho si Boh vyvolil v 1 storočí? Vzdelaných/teologicky/, farizejov, kňazov, znalcov Písma, lévitov, .... alebo "pochabé a nevzdelané, slabé veci sveta"?
Aké mali školy apoštoli a učeníci Krista?
Tyndale, výnimočný biblický učenec raz povedal istému - vzdelancovi, biskupovi: .... „Ak ma Boh nechá nažive, o pár rokov spôsobím, že chlapec, ktorý chodí za pluhom, bude vedieť z Písma viac než vy.“
----------------------------------------------------
A k tomu "ovociu" a posúdeniu toho, kto je Kristovým nasledovníkom: Katolícky teológ Hans Küng napísal: .... „Niet pochýb o tom, že [náboženstvá] mali a stále majú obrovský podiel na tom, čo je negatívne a deštruktívne. Sú zodpovedné za toľko bojov, krvavých konfliktov, áno, ,náboženských vojen‘... a to platí aj v prípade dvoch svetových vojen.“
A povedal ešte, že RKC "prináša hnilé ovocie". Iným spôsobom to tvrdil aj katolícky kňaz Porubčan v knihe Apokalypsa a v iných svojich knihách. A nielen on. Tých výrokov ti môžem citovať viac z úst vašich predstaviteľov! Hádam len vidíš tem morálne a duchovne skazený svet, kde práve vy ste toho značnou príčinou!?
                                 


112.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 6. 2020, 10:37 avatar
Shagara ten Boh ktorý stvoril tento svet....vyposobil aj celosvetovu potopu a aj olutoval, že stvoril cloveka......to neni len taký dedko čo sedi na oblacku a rozdava len cukríky.....Maš bázeň pred tým bohom?.......alebo si si v mysli vytvoril svojho Boha,


70.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 5. 2020, 23:43 avatar
Keby si bol zdravý, racionalista, nemal by si také hlúpe otázky. Si postihnutý teizmom, tak sa nečuduj, že máš také otázky, ktoré sú pre bežný život zbytočné.


87.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 6. 2020, 02:43 avatar
1, .... židia svojho času tiež mali niečo na spôsob exorcizmu. A predsa ich Ježiš nazval "synagógou satana". Alebo im povedal že ich "otcom je satan", .... a že sú "diablove deti",..."synmi zničenia", ...."hadmi" a podobne.
Tak ako mohli oni vyháňať satana? Vieš odpovedať?
A oni aj tvrdili takmer presne niečo na spôsob tvrdenia RKC, že "ich brány pekelné nepremôžu" a predsa ich premohli a v roku 70n.l, Boh dovolil zničiť Jeruzalem, chrám a Izrael zavrhol ako vyvolený národ! Izaiáš 28,15, atď
A ešte aj predtým sa naplnilo dané proroctvo, keď boli židia odvedení do zajatia v Babylone. Vtedy sa ešte obnovilo čisté uctievanie po ich 70-ročnom zajatí, ale v roku 70.n.l., .... to už nerozchodili!
A dnes je RKC na tom ešte horšie ako židia svojho času!


89.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   1. 6. 2020, 17:05 avatar
87)

"židia svojho času tiež mali niečo na spôsob exorcizmu."

Skús to bližšie definovať, o aký exorcizmus sa jednalo, kto vykonával daný exorcizmus ?


97.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 01:18 avatar
89, .... pozri si spisy židovské a návody ako sa brániť "zlým duchom". Aj Biblia /SZ/ niečo spomína. Neviem, či aj ja som niečo nespomenul od Maimonidesa/žid.učenca/ v jednom svojom blogu.
A táto prax ako som už spomenul v inom príspevku sa deje v mnohých náboženstvách.
Citujem: ... "Exorcizmus – grécky „vyháňanie“ – je pradávna duchovná technika. Vychádza z predpokladu, že človeka môže napadnúť duchovná bytosť, na zjednodušenie ju nazvime „duch“, dočasne sa v ňom usalašiť, a tým mu škodiť. Exorcizmus je potom súhrn úkonov, ako takéhoto ducha vyhnať. O tejto praxi nachádzame zmienky vo všetkých známych kultúrach. Od prírodných národov z Amazónie, Afriky či aborigéncov cez Egypťanov, Grékov, Inkov, Mayov, Židov až k buddhistom, moslimom a kresťanom."
Ale to je samozrejmosť, .... len ty ako obyčajne o tom nemáš známosť.
Viem, že by si chcel výhradú exkluzivitu pre RKC. Ale know how je od židov! Tí boli prví, a až potom kresťanstvo!
Ale ani židia to nepraktizovali tak ako RKC. RKC to preexponovala a dala tomu pohanský šmrnc. 


101.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 6. 2020, 22:34 avatar
97)

neviem aké návody si mám pozrieť, ak o nejakých vieš daj na ne link a tiež ukáž kto vykonával exorcizmus, či to boli farizeji, saduceji, alebo ľud.

"Ale ani židia to nepraktizovali tak ako RKC. RKC to preexponovala a dala tomu pohanský šmrnc."

No a v čom sú teda rozdiely ?


109.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2020, 01:30 avatar
101, .... RKC je vo všetkom mimo, lebo ako v uctievaní Boha , tak aj pri exorcizme sa viac sústredila na rituálnu stránku, .... a nie na to zásadné, čo naozaj môže nielen nakrátko, ale trvalo pomôcť posadnutému!
---------------------------------------
Opakujem slová Ježiša aby si porozumel:
Návrat nečistého ducha
"43 Keď nečistý duch vyjde z človeka, blúdi po vyschnutých miestach. Hľadá odpočinok, ale ho nenachádza. 44 Vtedy si povie: ‚Vrátim sa do svojho domu, odkiaľ som vyšiel.‘ Keď ta príde, nájde ho prázdny, vyzametaný a vyzdobený. 45 Vtedy odíde a vezme so sebou sedem iných duchov, horších ako on, vojdú dnu a usadia sa tam. A stav toho človeka býva na konci horší ako na začiatku. Takto to bude aj s týmto zlým pokolením.“
---------------------------------------------------------------------------------------------
Pochopil si pointu Ježišových slov?
A dnes nemôžeš dávať do súvisu to, čo robil Ježiš a to čo robí dnes exorcista RKC. To je "deň a noc".
V Biblii sa o tom výstižne píše: „Podriaďte sa teda Bohu; ale vzoprite sa Diablovi, a utečie od vás.“ — Jakub 4:7. A tak nepotrebuješ ani exorcistu, .... ale stačí presne poznať Božiu vôľu a konať podla nej. Spolu s modlitbou!


117.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 02:43 avatar
1, .....ešte raz k tejto téme. Kladieš otázku: .... "Ako môže RKC vyháňať satana, pokiaľ sa v nej satan nachádza ? "

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Tak odpoviem znovu. Ak by tvrdil Boh Biblie že tak bude niekto robiť - "vyháňať satana satanom" veril by si tomu?
A kde to hovorí Boh v Písme?
Nuž tu: ..... "Mnohí mi v onen deň povedia: “Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene? Nevyháňali sme v tvojom mene zlých duchov a neurobili sme v tvojom mene veľa zázrakov?” 23 Vtedy im vyhlásim: Nikdy som vás nepoznal; odíďte odo mňa vy, čo páchate neprávosť! Mat.7,222-23.

Tu niekto z z Bohom zavrhnutých kresťanov v čase konca sa odvoláva, že ... "vyháňal démonov". A Boh týchto exorcistov vyženie od seba a označí ich ako "páchateľov neprávostí".  

A tak, ....čo sa z toho učíme? Nuž, to, že naozaj niekto akože vyháňal démonov, ale nebol Božím ctiteľom. A mohol taký človek, exorcista naozaj vyháňať démonov? Nuž kontext nutne napovedá ,že nie! Ak by tomu tak bolo, taký človek by nebol posúdený ako "páchateľ neprávosti". A to ešte konali "mocné zázraky" a "zvestovali, prorokovali evanjelium" a podobne. Nakoľko iné texty to ešte rozširujú! Tak prečo to odvrhnutie?
Nuž preto, že naozaj všetky tie veci, ktorými je známa RKC, sa diali pod taktovkou "toho zlého". Pozri: 2 Sol.2,9
A ak RKC tvrdí, že "iba ona je známa zázrakmi a vyháňaním démonov", tak je jasné, že sa tak sama odsúdila a naplnila tak význam proroctva z Matúša 7,22-23, a iných textov Biblie!    

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak naozaj premýšľame a používame Písma, tak ľahko zistíme, ako to je s tým "vyháňaním satana", a že platí, že .... "naozaj môže satan vyháňať satana"! A RKC tak robí, ale samozrejme len naoko. Satan naďalej kočíruje svoju mocenskú matrónu a ovláda ju!   


2.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 21:25 avatar
Myslíš exorcizmus? .. No malo by to fungovať na prvý krát. .. Boh keď bol na Zemi nikdy neuzdravoval alebo nevyháňal démonov na 10 sedení. .. Kristus vždy na jeden krát, až na výnimku slepého muža, ktorý videl ľudí a videlo sa mu to akoby sa hýbali stromy. To bola jediná výnimka. To preto, lebo chcel poukázať na to, ako zachraňuje ľudí, že im najprv On Sám musí otvoriť oči, až potom vidia. .. Preto na ňom vykonal akt uzdravovania na dva krát.

Tam ale katolícky kňazy aj na dlhšie vyháňajú. Nie je to v stopách vzoru evanjelia.
Súhlasí Shagara


9.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 5. 2020, 21:30 avatar
Pri exorcizme treba aj silnú vieru knaza, a to možno nie všetci knazi majú, no každopádne ked aj sa im to nepodarí na prvýkrát, na dalšie pokusy sa im to podarí, a kebyže Ducha Svätého nemajú, nepodarilo by sa im to nikdy.


13.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 21:34 avatar
Ňo to sú zjavné výhovorky. Tak apoštoly neliečili a ani Pán. .. Ale nemám nič proti tým kňazom. .. Ale nie je to pravé. .. Veľa krát ani nemajú na danú légiu, alebo podobne. ..
Súhlasí Shagara


25.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 5. 2020, 21:48 avatar
13) Ani apoštolom sa nie vždy podarilo vyhánať zlých Duchov. V Mt 17: 19-20 Keď boli učeníci s Ježišom sami, pristúpili k nemu a spýtali sa ho: „Prečo sme ho nemohli vyhnať my?“ 20 On im povedal: „Pre svoju malú vieru... A teda pokiaľ je viera malá, nepodarí sa vyhnať zlých duchov.

Mimochodom ked si si nevšimla, dnes sa nedejú verejné zázraky v každom čase a na každom mieste ako to bolo v čase apoštolov, ktorí ked prišli do mesta, uzdravili hned a všade všetkých a zlí duchovia verejne s krikom vystupovali z posadnutých ľudí. Zázraky sa vtedy diali neustále, no dnes sa tak nedeje. Je to zrejme aj preto že Boh chce aby sme mali vieru, a pokial by sa diali zázraky vždy a všade, nebola by už potrebná viera, pretože by to dokazovalo na 100% Božiu existenciu. A možno aj preto sa vyhánanie diabla nedeje vždy a zakaždým na prvý pokus, pretože ak by sa u všetkých osob vyhnal diabol na prvý pokus, potom by to bolo jednoznačným dokazom Božej existencie, a už by nebola potrebná viera. RKC síce je naplnená Duchom Svätým, a Boh to dokazuje tak že skor neskor sa RKC vyhnať diabla podarí (ak by Duch Svätý prítomný nebol, nepodarilo by sa to nikdy), no nedeje sa tu vždy na prvý pokus, pretože v takomto prípade by išlo o jednoznačné potvrdenie existencie Boha, a nebola by potom potrebná už viera, a Boh chce aby sme mali vieru. Aj ostatné zázraky sa síce v RKC dejú (napr. Fatima, obraz z Guadalupe) no nikdy nejde o 100% zázrak, pretože potom by zanikla viera.


66.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 23:34 avatar
Mám na to trochu iný pohľad. .. Dobrú noc.  


67.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 5. 2020, 23:39 avatar
Hmm, chudáci kresťania. Bez tzv. Ducha nespravia nič. Kedysi podľa biblie Egypťania aj bez tzv. Ducha konali zázraky, a menili napríklad palice na hadov.


3.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 21:26 avatar
tomas12345 to je normalne zevsade sa nejako snazia  


6.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 21:28 avatar
A što si tu stále? Si dnes nič nerobil?  . .. Snažia sa,, čo majú robiť. .. Nechcela by som takúbrobotu.


7.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 21:29 avatar
Mam odist ?


10.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 21:31 avatar
Neee.   len či si nič nemal.


12.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 21:33 avatar
Mal som to co som si zasluzil


15.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 21:35 avatar
Jaj voľno, jasné.  


16.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 21:36 avatar
uz zaplo
Súhlasí Zuzka8


18.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 21:38 avatar
Som Ťa nevyháňala, len ma napadlo sa opýtať, či si niečo nemal, akože povinnosti. .. No ja mám tiež zaslúžené voľno. .. A too celkom častoo. ..


19.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 21:40 avatar
Som chcela byť slušná.  


21.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 21:44 avatar
Mna sa nemusis bat ja ludi nejem


23.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 5. 2020, 21:45 avatar
Ty ich žerieš??   
Ako cigáni momentálne koňa žerú??


27.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 21:49 avatar
najlepsia je salama


29.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 5. 2020, 21:52 avatar
Najlepšie je na saláme mať všetko a každého.     


31.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 21:53 avatar
No na salame ked mas vsetko a vsetkeho je to privela vahy
Najlepsie je mat pod salamou 


32.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 5. 2020, 22:00 avatar
Nie je priveľa. Musíš mať iba pevnú salámu.  


34.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:02 avatar
konsku?    


37.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 5. 2020, 22:07 avatar
Konská, to je taká obec v okr. L. Mikuláš.     


64.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 23:30 avatar
Konská, Konská pri Rajci, Zbyňov, Kľače a Rajec. ..


39.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 22:10 avatar
Naučila som sa lepšie palacinkové cesto..časom..   to pri tom malom.
Súhlasí djjaro


41.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:13 avatar
No uz len naucit sa LOKSE a amozes sa vydavat


44.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 22:22 avatar
Okik, naučím sa. .. A musím, oci?


46.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:23 avatar
nemusis,,, ale ked ti ostanu varene zemiaky ide to raz dva 
Súhlasí Zuzka8


47.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 22:24 avatar
Naučím sa, neboj. ..  


48.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:25 avatar
nebojim sa teba  


51.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:28 avatar
Ale SEBA


53.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 22:30 avatar
Prečo veľkyyym, že SEBA.


56.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:32 avatar
lebo Velke je EGO cloveka


54.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 22:31 avatar
..vieš ako sa píše, Boha sa boj a Jeho prikázania zachovávaj.
Súhlasí djjaro


57.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:33 avatar
Nepoklames -ale trosku mozes ?     


61.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 22:41 avatar
Neee. To je to egoo. ..,v čom by si chcel klamat. .. Idem ja preč. .. 


52.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 22:29 avatar
   ..   Dobré sú tie zemiakové placky a vnútri fazuľa a mäso.  


55.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:31 avatar
No to je tiez pre brusko,,


4.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 21:27 avatar
Žiaľ.


5.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 21:27 avatar
Preco zial?


11.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 21:32 avatar
Žiaľ, je to tak, nie je to pravé. .. Xi
Súhlasí djjaro


8.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 5. 2020, 21:30 avatar
Ticho, nikomu to nehovorte, ale v Amerike je taký zbor, kde sa lieči, a počas korony majú vyvesené, že nie sú proste k dispozícii, že nemajú liečebné miesta či niečo v takom zmysle. ..     ..


14.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   30. 5. 2020, 21:34 avatar
tomas, zacinas sa mi pacit
len obhajuj ucenie RKC, je to jedina stabilna cirkev po 2000 rokov !!!!
jehovisti, milost, slovo zivota a podobne sekty.....sa o par rpkov rozpadnu a zaniknu, je to ich osud !!!!
jedine co ich drzi pokopeke je nenavist voci katolicizmu......:(
pozri na protestantov ako zanikaju....
Súhlasí tomas12345


17.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 5. 2020, 21:37 avatar
Sú vnútorne rozdelený.


22.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 5. 2020, 21:44 avatar
Sú navonok súdržní. 
Súhlasí djjaro


26.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 5. 2020, 21:49 avatar
iba navonok. Je to len pretvárka.


33.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   30. 5. 2020, 22:02 avatar
ani navonok nie su sudrzni....


35.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:03 avatar
33, ale nehovor


105.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 6. 2020, 00:30 avatar
prave naopak.....približuju sa stale viac a viac ku zborom, ktore vznilki po zmrtvýchvstaní.........     RKC sa svojim ucením odlucila od prvých cirkvi udialo sa to za cias Konnštantína.......z krersťanstva sa stalo štátne náboženstvo a trvá to dodnes


108.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2020, 00:42 avatar
105, .... je komické, že mnohí protestanti hovoria o RKC ako o "Babylonskej neviestke", ale nebráni im aby od RKC prebrali jej babylonské učenie. /trojica, peklo, nesmrteľná duša , atď/
Aj tieto náuky vznikli v čase formovania RKC od pohanských konvertitov, a hlavne sa ustálili až keď bola RKC už ustálenou štátnou a mocenskou matrónou.
Verili by ste tomu, koho ovláda satan? Ja ani slovo!    


111.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 6. 2020, 10:18 avatar
Shagara......kresťanstvo ma svoje dejiny...a vieme ako sa to vyvýjalo.....vdaka protestantom sa krestanstvo vracia pomaly ale iste na samý pociatok......to je ta jedina a spravna cesta. Dnešne zbory sa musia podobať na tie zbory ktore vidíme aj v biblii....Jehovisti to nepochopitelne popieraju.....ved vy jehovisti čo ste vlastne ani protestanti, ani kresťania, žeby svedkovia satana?.......Ako može niekto o sebe tvrdiť, že je krestan, ked popiera a je proti uzdrtavovaniu.....ked popira hovorenie v jazykoch?.....ved to su presne tie veci, ktore vidíme v božom slove.......
ako može niekto prirovnavať cloveka ku zvieraťu a hovoriť si, kresťan?.....ved to je šialené


24.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 21:48 avatar
17, Ak je v cirkvi 1 hriesny cela cirkev je hriesna


28.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 5. 2020, 21:49 avatar
Prečo by to tak malo byť ?


38.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 5. 2020, 22:08 avatar
24. Ak je v cirkvi jeden dobrý, celá cirkev je dobrá.  
Súhlasí djjaro


42.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:19 avatar
Cirkev to nieje len sbor ludi
cirkev svetska je cirkus
cirkev duchovna su skutky a viera


30.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 21:52 avatar
Lebo tvoj postoj k cirkvi je silnejsi nez postoj k veriacemu ved nik nieje dobry iba BOH


36.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   30. 5. 2020, 22:04 avatar
ontologicky su vsetci dobri , aj Lemmy


68.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 5. 2020, 23:41 avatar
NPS, ty si posadnutý mnou? Že sa stále o mňa obtieraš.


40.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:12 avatar
nauc sa byt milostivy a nesud cirkevne sbory
lebo uz v 1 storoci ich bolo7


43.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 5. 2020, 22:20 avatar
ktoré ?


96.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 01:04 avatar
43, .... Celsus [odporca kresťanstva z druhého storočia] sarkasticky poznamenal, že kresťania sú ..... ‚rozštiepení na množstvo strán a každý jednotlivec chce mať svoju vlastnú stranu‘. Okolo roku 187 [n. l.] Ireneus vymenoval dvadsať odrôd kresťanstva a Epifanios ich okolo roku 384 [n. l.] napočítal osemdesiat.“ — The Story of Civilization: Part III—Caesar and Christ.
Zrejme si myslíš, že bola len RKC a nikto iný! Nuž čo, si len jednostranne zameraný a máš klapky na očiach. 


102.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 6. 2020, 22:38 avatar
96)

Však ja nehovorím že v prvých storočiach neexistovalo viacej denominácií, existovali, a všetci sa odvolávali na Písmo a citovali z neho a snažili sa pomocou neho dokázať svoju "pravdu" (Sola Scriptura v praxi) . A preto jediným smerodajným ukazovatelom bola apoštolská postupnosť.

Církevní Otcové prvních staletí se odvolávali na apoštolskou posloupnost jakožto určitou zkoušku pravověrnosti té které nauky – zda je pravověrná a nikoli heterodoxní. To bylo v dobách velkých kontroverzí a zvláště střetu mezi křesťanskou církví a gnostickými sektami naprosto nezbytné. Všichni se odvolávali na svatá Písma a bylo proto potřebné mít k dispozici ještě jiné měřítko.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


45.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:22 avatar
Tie o ktorych si myslis ze niesu ako RKC


49.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 5. 2020, 22:26 avatar
45) VšAk vymenuj ako sa volali


50.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:27 avatar
tie v ktorych si suhlasil v 14


60.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   30. 5. 2020, 22:41 avatar
jehovisti, milost, slovo života boli cirkvi ktoré existovali v prvom storočí ?


95.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 00:59 avatar
60, .... tým oponovali aj židia kresťanom: .... "Aha sekta, teraz sa zjavili a myslia si, že sú Bohom vyvolení. A pritom my /židia/ sme vyvoleným národom a "brány pekelné nás nepremôžu". A čuduj sa svete, ani ich takmer 2000-tisíc ročná tradícia, a ani ich vyvolenosť im nepomohla a Boh ich zavrhol. A vyvolil si "kresťanský zbor" /novozaložený/, tých, ktorých "vyvolení" onálepkovali ako "Nazaretskú sektu"!
Ján keď bol už posledným, žijúcim a starým apoštolom napísal: ... "Deti, je posledná hodina", ....a ja dodávam to, čo nedopovedal: "Posledná hodina čistého uctievania deti končí", .... ", a teraz nastúpi antikrist", ..... "a posadí sa v 4 storočí /ediktom Konštantína/ do chrámu Boha a bude sa robiť bohom", a ..... "bude páchať neprávosť", .... "bude konať klamlivé zázraky, divy, znamenia", .... "bude zakazovať ženiť sa" ...."jesť pokrmy", .... "bude vyháňať démonov", .... "učiť pohanskú filozofiu a ľudské náuky a nebiblickú tradíciu", ..... a "podobne"! Ale ja/Boh Jahve/ mu potom poviem: .... "odstúpte odo mňa páchatelia neprávostí!"       
------------------------------------------------------------------------
Vieš čo znamenajú tieto prorocké slová? .... " Kto pohŕda dňom malých začiatkov? " Zach.4,1O ....????
Alebo .... "Iz 60,22 "Ten najmenší sa stane tisícom, nepatrný národ veľkým. Ja, Jahve, v určenom čase to rýchlo vykonám."
Dnes sa to deje!    


103.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   3. 6. 2020, 23:59 avatar
95)

Je tu však viacero problémov. V prvom rade "nazaretsku sektu" založil dlho očakávaný Mesiáš, ktorý splnil proroctva Starého Zákona a robil veľké divy, kým Jehovistov založil kto ?

A navyše "nazaretska sekta" konala zázraky a tým potvrdzovala svoje ucenie, zatiaľ čo jehovisti žiadne zázraky nerobia.

"Vieš čo znamenajú tieto prorocké slová? .... " Kto pohŕda dňom malých začiatkov? " Zach.4,1O ....????"

Čo to znamená ?

"Alebo .... "Iz 60,22 "Ten najmenší sa stane tisícom, nepatrný národ veľkým. Ja, Jahve, v určenom čase to rýchlo vykonám."
Dnes sa to deje! "

Tu sa hovorí o pohanoch, a pod označením "najmenší" sa neoznacuje jeho veľkosť, ale dolezitost.

A určite sa tu nehovorí o jehovistoch, ktorý tvoria len asi okolo 0,1% krestanov a teda určite veľkým národom nie su.


104.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 6. 2020, 00:08 avatar
jehovisti sa zjavili až v niekedy v 19 storoci ako demon......nemaju žiadnu historiu......
Ine su protestanti....tí vzišli prave z nespravneho ucenia RKC.......dakujme takým ako Luther, ktorý zacal s reformou


107.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2020, 00:38 avatar
104, .... máš pravdu. To tvrdili aj židia na adresu kresťanov a prirovnávali svoju takmer 2000-ročnú tradíciu k ich krátkemu a náhlemu objaveniu sa. A to sa dnes presne opakuje a ľudia sú nepoučiteľní!
-----------------------------------------------------
A Luther urobil kus práce, ale to nedotiahol do konca, ako sa mu vyčíta. A prevzal od RKC mnoho nebiblického učenia. A aj správania. Tridsaťročná vojna je ukážkou ako by kresťanská "láska" nemala byť!!!


106.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2020, 00:35 avatar
103, .... a hádaj ako to malo byť pri Ježišovom druhom príchode? Alebo si myslíš, že dnes si vyvolil /založil/ pravý, kresťanský zbor - Russel?
Boh vždy používal jednotlivcov/Mojžiš,Zorobábel,Ježiš,Russel/, .... ale je to Kristus určil /a vyvolil/ daný ostatok. Pavol o tom píše v liste Rimanom. A tak aj dnes. Vieš čo znamenajú slová, že "Boží súd začína od Božieho domu"? 1 Petra 4,17
Ježiš na konci "časov pohanov" /ustanovených časov=7 časov/..... prišiel k rozdelenému, kresťanskému domu a skúmal, kto najviac koná jeho vôľu? Trinitárske cirkvi sa vtedy pripravovali na 1 svetovú vojnu /tie hneď zavrhol/ a vyvolil si ostatok "Bádateľov Biblie". Tí v čase "súdu" boli najbližšie ku pravde a úprimne skúmali Bibliu!
A "zázraky" boli v 1 storočí, nakoľko potvrdzovali to, že Ježiš je mesiáš a boli potrebné aj pre "rozbeh kresťanskej cesty". Ale to malo časom skončiť, a Biblia súčasne zázraky priraďuje satanovi a nie Bohu! 2 Sol.2,9-10.
Už som o tom písal, že práve na ne sa budú daní "páchatelia neprávosti" odvolávať a Ježiš im povie: ... "Odstúpte odo mňa páchatelia neprávosti"! Mat.7,22-23.
--------------------------------------------------------
"Deň malých začiatkov".... je niečo čo sa udialo aj v 1 storočí. Ježiš najprv sám začal svoju cestu. Potom si vyvolil 12 apoštolov, ... neskôr ich bolo 70 /učeníkov/ a postupne sa kresťanský zbor rozrastal. Teda , od malého počiatku až po niekoľko tisícovú skupinu kresťanov. A tak ten .... "najmenší sa stal tisícom a potom mocným národom".
A to sa stalo aj pri druhom príchode Krista. Presne ako aj v 1 storočí! Od tých malých počiatkov až po súčasných vyše osem miliónový duchovný národ.
A píšeš že tu ide o "pohanov". Asi si nečítal celú kapitolu, tam je jasne napísané že ide o "Boží ľud". A tak nechápem ako si k tomu záveru došiel?
A Boh má iné počty ako ty. V potope to bola jedna rodina, osem zachránených. V 1 storočí sa tiež málo zachránilo. A osem miliónov je počet z ktorého môže byť národ. Aj Slovensko ma menej obyvateľov a aj tak sme národom.
A rátaj, .... ak Boh hovorí o "jednom z tisíca" čo majú jeho priazeň, tak k čomu dospeješ? Je to ešte menej ako 0,1%.
Pozri: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- Smrtiaca ilúzia.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Apropó ..... keby si bol žid v 1 storočí, uveril by si v Krista? Pri tvojich názoroch asi prvý by si kričal: ... "Pribite ho na kríž". ....sektára
                  


113.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   4. 6. 2020, 17:54 avatar
106)

"Boh vždy používal jednotlivcov/Mojžiš,Zorobábel,Ježiš,Russel/, "

Mojžiš a Ježiš robili zázraky a tým dokazovali svoje poslanie.

".... ale je to Kristus určil /a vyvolil/ daný ostatok. Pavol o tom píše v liste Rimanom."

Kde o tom píše, daj verše.

"A tak aj dnes. Vieš čo znamenajú slová, že "Boží súd začína od Božieho domu"? 1 Petra 4,17
Ježiš na konci "časov pohanov" /ustanovených časov=7 časov/..... prišiel k rozdelenému, kresťanskému domu a skúmal, kto najviac koná jeho vôľu? Trinitárske cirkvi sa vtedy pripravovali na 1 svetovú vojnu /tie hneď zavrhol/ a vyvolil si ostatok "Bádateľov Biblie". Tí v čase "súdu" boli najbližšie ku pravde a úprimne skúmali Bibliu!""

Boží súd začina od Božieho domu a teda od židov. Naozaj nerozumiem ako si si z toho verša vyvodil že Ježiš začne súdiť v 20 storočí a v nom si vyvolil JS.

"A "zázraky" boli v 1 storočí, nakoľko potvrdzovali to, že Ježiš je mesiáš a boli potrebné aj pre "rozbeh kresťanskej cesty". Ale to malo časom skončiť, a Biblia súčasne zázraky priraďuje satanovi a nie Bohu! 2 Sol.2,9-10."

Ježiš hovorí že dobrý strom poznať po ovocí. A teda pokial RKC učí správne učivo a súčasne sa v nej vyskytuju aj zázraky, je to skvelým potvrdením, rovnako tak to bolo i v prípade apoštolov ktorí konali zázraky a mali aj správne ovocie. Zázraky samo o sebe nie sú zlé, len nemožu byť spojene s nesprávnym učením.

"Už som o tom písal, že práve na ne sa budú daní "páchatelia neprávosti" odvolávať a Ježiš im povie: ... "Odstúpte odo mňa páchatelia neprávosti"! Mat.7,22-23."

Ano, pretože oni sa budú odvolávať len na zázraky, ale pritom ich ovocie bolo skazené. Zázraky samo o sebe nikoho nespasia, ale zázraky musia byť spojené aj so zdravím ovocím.

"A píšeš že tu ide o "pohanov". Asi si nečítal celú kapitolu, tam je jasne napísané že ide o "Boží ľud". A tak nechápem ako si k tomu záveru došiel?"

Pohania v Mojžišovej dobe nepatrili medzi vyvolený národ, ale stali sa ním až v Novom Zákone. A práve preto je tu reč o pohanoch.

"A Boh má iné počty ako ty. V potope to bola jedna rodina, osem zachránených. V 1 storočí sa tiež málo zachránilo. A osem miliónov je počet z ktorého môže byť národ. Aj Slovensko ma menej obyvateľov a aj tak sme národom."

Lenže v čase Noeho ešte neexistoval Zákon. Ked ale vznikol Zákon Boh sa postaral o to aby ho Izraeliti pochopili.

"A rátaj, .... ak Boh hovorí o "jednom z tisíca" čo majú jeho priazeň, tak k čomu dospeješ? Je to ešte menej ako 0,1%.
Pozri: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk- Smrtiaca ilúzia."

No zaujímavé že tento verš si aplikuješ doslovne, ale iné podobné verše aplikuješ symbolicky a teda aplikuješ si to tak ako ti to vyhovuje. Každopádne však Ježiš hovorí o tom že mnoho ľudí je povolaných, ale málo vyvolených. A ked hovorí Ježiš o povolaných, znamená to že títo ľudia obsiahnu a pochopia Božiemu učeniu, čo sa od nich očakáva.


58.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:36 avatar
tomas, vies o tom ze viera ma ludi spajat a anie rozdelovat?


59.
označiť príspevok

djjaro muž
   30. 5. 2020, 22:37 avatar
To ze niekto s vlastnej vole opusti tu ci onaku cirkev uz neznamena ze je koniec
Súhlasí Shagara


90.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 6. 2020, 01:23 avatar
V súčasnej dobe je exorcizmus aj säčasžou modernj medicíny, res. psychyatrickej liečby. Exorcista a psychiater ak sa spolu pozrú na pacienta, takmer hneď vedia, ktorému z nich dvoch patrí. Či sa jedná o depresiu duchovnú, alebo organickú. Najťažšie prípady liečia spolu a vraj ich to tak vyčerpá, že robia maximálne dva tri prípady za týždeň.Robí sa to len v najnutnejších prípadoch, väčšinou sú to deti, ktoré ani nie sú veriace, ale dochádza u nich , alebo ani nestačili pochopiť základy duchovného sveta. Už som tu raz o tom písal,že si škriabu kožu do krvi, hrýzu sa a dochádza u nich k seba poškodzovaniu, zrejme musia by pred tým chránené v rôznych odevoch, sú zviazané a podobne,
Takmer nikdy sa nejedná o priame vyháňanie satana, jedná sa väčšinou o zlých duchov rôznej sily a niekedy sa podarí vyhnať slabšieho aj obyčajnému človeku a v to práve je to nebezpečenstvo, že najprv sa musí stanoviť sila, teda duchovní negatívna sila, vtedy dochádza aj ku komunikácii zlého ducha s exorcistom, ale dieťa, či človek vtedy hovorí veľmi zmeneným hlasom a všemožne sa bráni proti vyhnatiu. Exorcista používa na to svoju vlastmú duchovnú silu, ale hlavne aj ježišovu prítomnosť, ktorú neustále demonštruje ukazovaním kríža. S každým posadnutým a zlým duchom jeto vždy iné, preto sa musí postupovať veľmi opatrne, pozorovať a študovať a získať, čo najviac informácii. Exorcista sa neustále pýta na jeho meno ak nedokáže utajiť zlý duch meno, stratí,ochranu a podporu pred exorcistom azrejme ho potom zavrhnú aj zlí duchovia, lebo jeho zlyhanie cítia ako zradu. Potom mu hrozí odvrhnutie zlými aj dobrými, už nemôže vojsť do iného človeka, vyhnanie znemená niečo ako smrť, preto asi aj legia,ktorú vyhnal ježiš s posadnutého, ho prosila, aby ich vohnal do stáda svíň a tie sa potom rozbehli dolu brehom až do mora a zahynuli.
Tu tiež platí že ty mu zraníš pätu a on ti rozšliape hlavu.
Takýto zlý duch zrejme strati všetku svoju istotu a oporu a vôjdením do zvierat, ktoré zahynú nájde druhú smrť.
treba si tieto veci presne naštudovať v evanjeliu, ak sa teda chce o to niekto hlbšie zaujímať a teda, kto vlastne môže vyháňať v dnešnej dobe zlých duchov ?
Mal by to byť predovšetkým človek, ktorý vyznáva boha v duchu a v pravde, ako to povedal ježiš samaritánke. A toto môže byť veľmi kruté zistenie pre niektorých vyšších predstaviteľov cirkvi. A najhlavnejšia príčina môže byť. že nedokáže vyznať boha v duchu a v pravde, teda nedokáže ho vyznať podľa evanjelia a to mu zrejme ani nedovolí, duch posadnutia v ňom, lebo by prišiel a svpj príbytok v ňom. a ak to nedokáže urobiť 95% kňazov v cirkvi, budú mať všetci rovnaký problém, v prvom rade v tom, že netušia, že oni samotní sú posadnutí, lebo uverili a praktizujú niečo, čo je mimo evanjelia.
A čo by to mohlo byť ? Tpho je naozaj veľa, treba to skúšať a hľadať modlitbou, ktoré kokretne koho ako poškodzuje, mňže to byť dokonca dogmy, prekliatie z tridentu, niektoré nesprávne učenia svätých otcov a mnoho iného zlého, ale sám na to nikto nikdy nepríde, ak sa nebude modliť a žiadať o dar ducha svätého, najmenej jeden ruženec denne, je to veká námaha, ale aj obrovská sila, pravidelné pokánie a spoveď, aj keby sa tomu mala prispôsobiť životospráva a komplet duchovný život. Práve po spáchaní hriechu sa väčšinou nájde v človeku úprimná ľútosť utiahnúť sa sám A prosiť a prosiť a ľutovať, prať si svoju bielu košelu v krvi baránkovej, to neznamená, že ak je niekto kňaz, biskup, či arcibdkup, zhodiť zo seba všetko, odev aj a hlavne duchovné zlo obnažiť a neustále ju prať v krvi baránkovej, ale nikdy nezahodiť svoje meno, svoje krstné, svoje birmovné, každé meno, ktoré vám bolo dané v prítomnosti ducha svätého, lebo práve duch svätý vám vložil všetku vašu duševnú silu, všetku jeho ochranu proti zlému práve do vašeho mena, ktoré bude napísané na kamienku a ktoré meno nebude poznať nik okrem vás a neho. To meno je váš život, večný život.
Toto nie je ale žiadna záruka, bezpečný návod hľadanie, toto vám mže pomôcť, ako nájsť samého seba v samom sebe.Toto je približný návod na to, ako postaviť z vášho ducha chrám ducha svätého ako nedobytnúá pevnosť proti všetkému zlému.


91.
označiť príspevok

Bijoux žena
   2. 6. 2020, 01:30 avatar
myslím ze psychiater sa najskor pozrie na toho "exhorcistu" 
Súhlasí Shagara


92.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 6. 2020, 08:15 avatar
1 Bijox, chlapci moji zlatí,netušíte, čo všetko sa okolo nás deje.
Základným princípom každej špinavej propagandy je najprv nasčkovať do mysle priemerných a podpriemerných inteligentov falošnú suverenitu, na ktorú sa potom môže namontovať kadejaká hlúposť a falošný suveren to žere aj s navijakom. Dokonca jeho suverenita ide tak ďaleko, že každý inteligent, z ktorého mal dovtedy mindraky menšej inteligencie, je po obdržaní falošmej identity väčší idiot ako on sám.
Uvažuje celkom opačne, čo sa týka reality a dokonca aj jeho vlastnej peňaženky, Nedokáže si uvedomiť, že obhajuje násilie a vraždy, okradanie nás všetkých a všetci, ktorí chcú zabrániť tejto krvilačnosti a zlodejine, všetkých sa snaží pošpiniť, potupiť a obhajuje si hada na prsia, ktorého si chová iba preto,aby ho ten had nakoniec zožral , pretože falošná suverenita otočila v ňom všetko naopak.
A toto je základ boja so zlom, satanom, ale aj nové zbrane tretej svetovej vojny.
Stačí ukázať pár lietadielok a podpísať pod obrázok technické parametre, ktoré takmer žiadne lietadlo nemôže dosiahnúť, pretože v novej vojne už nebudú rozhodovať zbrane , ale idioti s falošnou suverenitou a otočeným rebríčkom hodnôt, ktorých nielen na slovensku, ale vo vo väčšine demokratických krajín, drasticky stúpa a viac ako realne hrozí, že túto taktiku vlastne chce od nepamäti ľudstva využiť na zotročenie ľudstva na celej zemi.
Majú to otočené a sú nastavení bojovať proti systému, ktorý dosiahol najvyššie životné úrovne na zemi a tvrdo obhajujú systém, ktorý tamer vždy končí hladomorom po niekolkých desiatkách rokov.
Pre nikoho jednoduché, nie je o čom rozmýšľať. ale pre tých, čo to majú otočené, tých nepresvedčí nikto, aj keď skončia v koncetračnom tábore, alebo sa stanu obeťou hladomoru

Skúste niekedy sa zastaviť a prehodnotiť situáciu aj týmto filtrom, aj keď si myslím, že podľa počtu otočených je už neskoro.
A najviac bolí, ako sa dali odrbať pomerne vysokointeligentní ľudia.
Najprv sa ale musí začať v cirkvi a to bude to najhoršie prekonať a práve tu je najväčšia beznádej, takmer istota, že sa rútime do záhuby za jasotu obrátených suverenov a seba istých vysokých cirkevných predstaviteľov, ktorí si myslia, že sú ježišovi, ale už dávno patria tomu druhému. Zoberte si hociakú dogmu, ktorej mimo cirkvi neuveria ani malé deti, ale oni práve si myslia akí su nebojácni bojovníci za krista a nevedia sa spamätať, že idú opačným smerom proti tomu, ,ktorého milujú a na ktorého sa spoliehajú-
Presne ako židia, zabili práve toho, na ktorého sa najviac spoliehali.

Ale toto práve chce boh od človeka,že človek sám musí prísť na to, ako nezabiť dobrého a odlúčiť od moci zlého, lebo inak mu boh nemôže zveriť starosť a zodpovednosť za tento jeho raj, ktorý stvoril svojmu synovi a človek nedokázal vybojovať tento raj od satana a dať ho jeho synovi,akože mu tento svet patrí od stvorenia sveta.

Toto sú problémy a hriechy tohoto sveta a nie že si sadnem pri polievku a zabudnem sa prežehnať.
Nebojte sa bojovať proti zlu, lebo tí, čo zomrú v tomto boji , tím sa toto utrpenie skončí skôr.

Pripravte svoje duše na to, aby v nich mohol prebývať duch dobrý a svätý, aby vás ochránil pred zlým.


94.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 6. 2020, 00:42 avatar
92, .... v mnohom ti dávam za pravdu. A neboj sa, tie "lietadielka" proti nebeským, bojovým vozom /Ezechiel/ si ani neprdnú! 
Mi tento svet nielenže nezmeníme , ale to sa ani nedá, lebo stojí na úplne chybných základoch. Nakoľko ešte stále tu vládne satan, a vie že "má krátky čas", ...."tak zúri"!
Ale nič mu to nepomôže, a Boh to tu všetko za chvíľu dá do poriadku!
Jehova vojsk hovorí: .... "‚Moja rada bude stáť a urobím všetko, čo je mojím potešením.‘“ ?(Izaiáš 46:9, 10)  


99.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 6. 2020, 06:29 avatar
94 shagara
myslím, že stojí za to založiť na túto temu novú temu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:13,  Ja som tiež rasista. Rozlišujem rôzne rasy. Netvrdím, že všetci ľudia sú len bieli, alebo...
dnes, 00:10,  Hlupák Kasafran ti dá súhlas, pritom: a dochází k názoru, že jde o chybu softwaru, který...
dnes, 00:06,  Vám fašistom načisto šibe z toho rasizmu, ktorým trpíte. Ty i hokejkár.
včera, 23:53,  (15) Osvietený,l opäť pletieš piate cez deviate - nuž, ale čo iné sa dá od týpka Tvojho...
včera, 23:46,  (66) Hokejis, a to obojstranne - z bielych i čiernych rovnakých figúrok...
včera, 23:39,  Ja nie som tvoj bráško Julko Tri mesiace unikal muž útočiaci na česko - taliansku...
včera, 23:37,  https://www.google.com/search?q=uspore+žiarivky&oq=uspore+žiarivky&aqs=chrome..69i57.4083j0j7&c...
včera, 23:37,  už sa len opakuješ ty blbeček, čo iné ti ostáva?...to samé teľa zo...
včera, 23:31,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:31,  Kasafran to sa o tvojom prerode z bolševíka na fašistu povedať nedá. To je dosť bežným...
včera, 23:27,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:26,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami) To...
včera, 23:26,  Osvietený, ten Tvoj prerod z mesiáša na žaka je skutočne obdivuhodne nevídaný...
včera, 23:24,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:23,  Tvoj nick okokoteneho ti admin zabanoval cumel náš milaničko Miňo dviňo a ine debilnosti...
včera, 23:23,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:22,  Moje nervy, moje nervy...začínam mať o neho obavy. Pôsobí nejako divne. K: Milanko! Máme...
včera, 23:20,  Podvodník nemôže. ..
včera, 23:19,  NESMRTEĽNÝ! Slovenský Highlander! To je on! KONIEC NESMRTEĽNÝ!...
včera, 23:18,  Okokotený odporúčam Ti, aby si sa pokúsil zdržať, alebo aspoň trochu viac šetril svoju...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(304 536 bytes in 0,238 seconds)