Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Aké prosté - alebo sprosté?

7
reakcií
108
prečítaní
Tému 25. februára 2020, 18:55 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 2. 2020, 18:55 avatar
JAK PROSTÉ - NEBO SPROSTÉ??

Sledoval jsem v televizi,? ?že byl nějaký autosalon a tam všichni předváděli elektromobily.? ?Tedy čistý pohon na elektriku.? ?Dole v knize na konci autor píše,? ?že jsou to všichno blázni a vysvětlil jednoduchou matematikou,? ?že nechápe,? ?jak takovou hloupost může vůbec někdo propagovat?? ?A hlavně,? ?proč žádná politická strana neřekne,? ?že je toto totální hloupost?? ?Nebo jsou všechny politické strany hloupé?? ?Jen stručně z knihy:

Pokud si představíme,? ?že všechny osobní auta na Slovensku budou na elektriku,? ?dále průměrný počet ujetých kilometrů za rok bude? ?15? ?000,? ?průměrná spotřeba při jezdění průměrnou rychlostí? ?70? ?km/hod.? ?bude? ?15? ?kWh,? ?tak bude spotřeba elektrické energie? ?taková,? ?že je potřebný neustálý výkon? ?900? ?MW.?
Ale protože všichni budou dobíjet auta večer,? ?tak bude potřebný okamžitý večerní a noční výkon cca? ?2 500? ?MW.? ?Jestliže má jeden blok v Mochovcích výkon? ?440? ?MW,? ?tak třeba postavit asi? ?5? ?nových bloků,? ?tedy? ?2? ?nové elektrárny jako Mochovce.? ?To ale není všechno.? ?Na takový večerní výkon není dimenzovaná elektrická síť,? ?trafostanice...?
Pokud na benzínové stanici natankujete benzín za? ?10? ?minut,? ?tak při dobíjení baterií aut,? ?které rvá cca? ?4? ?hodiny,? ?je třeba postavit? ?24? ?krát více dobíjecích stanic,? ?jako je současných benzínových pump.? ?A kde je postavíte?? ?Dále baterie vydrží asi jen? ?200? ?000? ?km,? ?pak je třeba ji vyměnit.? ?Ale cena baterie je jako cena poloviny auta.? ?Dále baterie musí být stále v teple.? ?Tedy v zimě musíte mít garáž a udržovat teplotu cca? ?20? ?°? ?C,? ?jinak ji zničíte.? ?Nebo ji neustále celou zimu na vnějších parkovištích ohřívat,? ?tedy musí být napojena na elektriku...?
Chápete??
Vzdělávejte se a neposlouchejte zdegenerované demokratické politiky,? ?pokud Vám ani takovou základní věc neřeknou.?
Prostě záměrně lžou!


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 2. 2020, 19:14 avatar
Supernatural Theme Song With Lyrics


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   25. 2. 2020, 19:24 avatar
REVOLTA - Stále Běžím CZ/EN


4.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 2. 2020, 21:35 avatar
Pokus o likvidáciu otáznikov v téme:

JAK PROSTÉ - NEBO SPROSTÉ?

Sledoval jsem v televizi,že byl nějaký autosalon a tam všichni předváděli elektromobily. Tedy čistý pohon na elektriku. Dole v knize na konci autor píše, že jsou to všichno blázni a vysvětlil jednoduchou matematikou, že nechápe, jak takovou hloupost může vůbec někdo propagovat?A hlavně, proč žádná politická strana neřekne, že je toto totální hloupost? Nebo jsou všechny politické strany hloupé? Jen stručně z knihy:

Pokud si představíme, že všechny osobní auta na Slovensku budou na elektriku, dále průměrný počet ujetých kilometrů za rok bude 15 000, průměrná spotřeba při jezdění průměrnou rychlostí 70 km/hod. bude 15 kWh, tak bude spotřeba elektrické energie taková, že je potřebný neustálý výkon 900 MW.
Ale protože všichni budou dobíjet auta večer, tak bude potřebný okamžitý večerní a noční výkon cca 2 500 MW. Jestliže má jeden blok v Mochovcích výkon 440 MW, tak třeba postavit asi 5 nových bloků, tedy 2 nové elektrárny jako Mochovce. To ale není všechno. Na takový večerní výkon není dimenzovaná elektrická síť, trafostanice...
Pokud na benzínové stanici natankujete benzín za10 minut, tak při dobíjení baterií aut, které rvá cca 4 hodiny, je třeba postavit 24 krát více dobíjecích stanic, jako je současných benzínových pump. A kde je postavíte? Dále baterie vydrží asi jen 200 000 km, pak je třeba ji vyměnit. Ale cena baterie je jako cena poloviny auta. Dále baterie musí být stále v teple. Tedy v zimě musíte mít garáž a udržovat teplotu cca 20° C, jinak ji zničíte. Nebo ji neustále celou zimu na vnějších parkovištích ohřívat, tedy musí být napojena na elektriku...?
Chápete?
Vzdělávejte se a neposlouchejte zdegenerované demokratické politiky, pokud Vám ani takovou základní věc neřeknou.
Prostě záměrně lžou!


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 00:14 avatar
Slušný pokus ale konina zostala .

Toľko debilín po hromade ti je zrkadlom ty teplá bateria

Vzdělávejte se a neposlouchejte zdegenerované demokratické politiky, pokud Vám ani takovou základní věc neřeknou.

                

Mýty o elektromobiloch

Elektrické autá majú svojich priaznivcov aj odporcov. Niektorí ich považujú za novodobý fenomén, iní za hračku pre bohatých. Názory na ich prínos sa významne líšia, preto by sme vám radi priniesli prehľad najväčších mýtov, ktoré sú s elektromobilmi spojené. Možno vám pomôžu pri rozhodovaní, či sa pustiť do kúpy elektromobilu.

Elektromobily sú drahé

Mýtus!

Elektromobily sú drahšie ako klasické automobily, ale dá sa to vlastne porovnávať?

Tichý chod, ekologické vozenie, určitý druh prestíže, nižšie prevádzkové náklady aj náklady na údržbu sú snáď dostatočným dôvodom, prečo majú elektromobily svoju cenu nastavenú vyššie.

Ak ste milovníkom elektromobilov a nadchla vás myšlienka ekologického jazdenia, ešte stále máte možnosť rozhodnúť sa pre elektromobil z druhej ruky. 3-ročný elektromobil tak môžete mať za 14000 eur.

Karty zamiešala aj Tesla, ktorá tento rok predstavila Model 3. Kúpiť si ho budete môcť za 30 000 - 40 000 eur, už v roku 2017. Pre náročných sú samozrejme stále k dispozícií tie najprestížnejšie značky a modely, takže vybrať si môže naozaj každý.

Batérie sú drahé a je potrebné ich meniť

Mýtus!

Batérie do elektromobilov tvoria podstatnú časť ceny elektromobilov. Ich cena závisí od výrobcu a jej kapacity. Ak je životnosť batérie 2000 nabití a elektromobil prejde na jedno nabitie 200 km, batériu treba vymeniť po najazdení 400 000 km. Novú batériu so štandardným výkonom môžete získať za 4000 eur.

Niekoľko zahraničných výrobcov ponúka možnosť prenájmu batérie, formou lízingu. Mesačne vás prenájom batérie môže stáť okolo 100 eur.

Vyššia cena batérií súvisí s tým, že výskum a vývoj elektromobilov nie je lacná záležitosť a majiteľov elektromobilov je stále málo. Okrem toho batérie do elektromobilov donedávna vyrábalo len niekoľko tovární.

Situácia by sa mala v priebehu niekoľkých rokov výrazne zmeniť. Novootvorená továreň Tesla v Nevade totiž bude produkovať masívnu produkciu batérií, čo by malo postupne viesť k nižším cenám batérií a celkovo dostupnejším cenám elektromobilov.

Batéria sa veľmi dlho nabíja

Kedysi pravda, dnes už nie.

Tento fakt platil najmä v minulosti, keď boli elektromobily v začiatkoch. Staršie typy nabíjacích staníc potrebovali na dobitie elektromobilov desiatky hodín.

Keď chcete elektromobil využívať na aktívnu jazdu, je to nepredstaviteľne dlhý čas. Výrobcovia sa preto snažili prísť s novými technológiami, ktoré by výrazne skrátili čas nabitia. Začali vznikať výkonnejšie typy nabíjačiek a rýchlo nabíjacie stanice.

V súčasnosti máme na Slovensku vybudovanú sieť rýchlo nabíjacích staníc, každých 60 kilometrov. Elektromobil dokážu nabiť už do 20 minút, čo je pre majiteľov elektromobilov skvelá informácia.

Elektrické autá majú malý dojazd

Nie všetky.

Staršie typy elektromobilov bol kritizované pre malý dojazd, ktorý predstavoval len 100 km. Rýchlejšia jazda, používanie klimatizácie alebo vykurovania v aute, tento dojazd ešte skrátili. Elektromobily tak boli na dlhšie trasy doslova nepoužiteľné, pretože nabíjanie každých 30 minút bolo veľmi zdĺhavé.

Najnovšie elektromobily majú dojazd minimálne 200 kilometrov a pri luxusnejších značkách sa môžete spoľahnúť nato, že vás nenechajú v štichu aj keď prejdete 400 kilometrov.


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 00:18 avatar
elektromobily pracujú v zime lepšie ako spaľováky

Elektromobily štartujú v zime bez problémov

Väčšina z nás už zrejme zažila neúspešný pokus o naštartovanie auta po mrazivej noci. Áno, aj spaľovacie vozidlá sú pri štartovaní závislé od batérie, ale na tej s 12-timi voltmi. Elektromobil ale prináša koniec týmto nepríjemným prekvapeniam, pretože 12-voltová batéria je v stand-by režime podporovaná vysokonapäťovou trakčnou batériou s podstatne väčšou kapacitou.
Tepelný manažment pre lepšiu účinnosť

Dnešné moderné elektromobily sa nezaobídu bez tepelného manažmentu trakčných batérií. Zjednodušene povedané, systém sa snaží udržiavať batériu v čo najlepšej prevádzkovej teplote. Pri nízkych teplotách batériu vyhrieva, pri vysokých zase ochladzuje. Systém je možné prirovnať k súčinnosti tepelného čerpadla a klimatizačnej jednotky v bytových a kancelárskych objektoch.

Sub-zero balíček pre väčší komfort v zime

Tesla dokonca ponúka na trhoch s tuhšími zimami špeciálny „sub-zero“ balík výbavy za príplatok 750 $. Obsahuje vyhrievané ostrekovače, zadné vyhrievané sedadlá a vyhrievané stierače.

Ďalšou výhodou elektromobilu je fakt, že po zapnutí rozmrzne rýchlejšie než spaľovák, a to bez vrčania studeného spaľovacieho motora. Takmer samozrejmosťou je možnosť nastaviť si požadovanú teplotu v interiéri vozidla ešte pred odchodom, pričom ak je auto stále pripojené k nabíjačke, neukrátite sa o drahocenné kilometre na dojazde.

Jednoduchšie manévrovanie

Skúsenosti majiteľov časom potvrdzujú aj lepšiu manévrovateľnosť elektromobilov v snehových podmienkach, i keď mieru bezpečnosti výrazne ovplyvňuje typ pneumatík.

Automobilový reportér portálu Roadshow skúšal v testovacom stredisku Tesly na Aljaške všetky tri modely automobilky, Model S, Model 3 a Model X. Video krásne demonštruje vyspelé elektronické bezpečnostné systémy a potvrdzuje tvrdenia o vysokej bezpečnosti. Bezpečnosť ale nejde na úkor zábavy. Veď napríklad tzv. track mode softvérovo „priškrtí“ elektroniku Modelu 3 Performance a uspokojí nejedného driftéra.

Stále podstatne lepšia efektivita

Mnoho majiteľov benzínových a dieselových áut nerado priznáva, že len jedna tretina paliva v hlbokých mrazoch je premenená na pohyb kolies. Zvyšok sa stráca v menej účinnom motore a pri tepelných stratách. Samozrejme že aj elektromobily bojujú s nižšou účinnosťou pri nízkych teplotách, ale v porovnaní s benzínovou a dieselovou konkurenciou sú stále podstatne efektívnejšie.


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 00:22 avatar
A nakoniec trocha sedliackeho rozumu . Severské Norsko má 50 % všetkých automobilov na elektrinu a do 5 rokov bude mať 100 % ale to ti na sputniku nepovedali    

Nórsko zažíva elektrický ošiaľ. Elektrické autá v predajoch výrazne predbehli tie klasické

Podiel elektromobilov na celkovom predaji nových áut už v Nórsku prekročil hranicu 50 percent.

V Nórsku sa minulý mesiac prvýkrát počet novo predaných čisto elektrických áut podieľal na celkovom predaji áut viac ako polovicou. Elektrické autá mali v marci na celkovom predaji áut rekordný podiel vo výške 58,4 percenta.

Vyplýva to z údajov nezávislého nórskeho cestného zväzu NRF. Nórsko plánuje úplne ukončiť predaj áut so spaľovacím motorom do roku 2025.

Líder v elektromobilite

Za prvý štvrťrok mal predaj elektrických áut na celkovom predaji podiel 48,4 percenta a za celý rok by sa mal pohybovať na úrovni okolo 50 percent. Vlani mali elektrické autá na celkovom predaji podiel 31,2 percenta, čo je však viac ako v ktorejkoľvek inej krajine na svete.

Autá, ktoré majú výhradne spaľovací motor, a nie hybridný, mali v marci podiel na celkovom predaji len 22,7 percenta, čo je v Nórsku rekordné minimum.

auto.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2020, 00:22 avatar
A máš po bubakoch Kasafran zase si len písal bludy ako každý den
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:13,  Tož, keď to vravíš, tak aj sonar môže byť *13*13*13. Ďalší krásne elektrotechnicky...
dnes, 10:13,  V takom prípade by si ty bol na tom zozname skôr ako jehovisti Borat
dnes, 10:13,  193 - ako som napisal o tvojej predoslej reakcii - podla a spinava taktika hodna charakteru...
dnes, 10:11,  pozorovateľ kde sa stala chyba demonizovať zdravotníctvo následne ho glorifikovať ??? Kde...
dnes, 10:05,  Raz jehovisti zakazujú, raz to isté povoľujú. Pokrytci, hadie plemeno, dnešní farizeji.
dnes, 10:04,  Čiže jehovisti sú odporcovia Krista. Si sa vyznamenal. :-)
dnes, 09:44,  Podobný postoj, nie tak detailný, mali odporcovia Krista a jeho učeníkov...:-)
dnes, 09:37,  Pravda je taká, že dezinformácii sem dávaš najviac ty sám..... Ty náš elf klamstiev.
dnes, 09:35,  No čo Osvietený? Prečo jednostaj skáčeš na hoaxy?
dnes, 09:33,  https://www.worldpoliticsreview.com/articles/28655/what-does-rosneft-cutting-ties-with-venezuela-...
dnes, 09:32,  https://www.washingtonpost.com/world/the_americas/in-the-us-embargo-on-venezuelan-oil-russia-is-a...
dnes, 09:31,  pozorovateľ keď ste tak presní čitatelia biblie ako si vysvetluješ toto ??? Kritika...
dnes, 09:31,  A zase raz skúšaš manipulovať. klamať. Bez úspechu.......
dnes, 09:28,  www.czechfreepress.cz *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Jeden z top...
dnes, 09:21,  Jeden zo spôsobov, akým môžu vlády krajín (a podobne aj OSN v budúcnosti) 'nútiť...
dnes, 09:19,  Najhumornejšie je , že na obranu dáva Slovensko 1,2 % z HDP Nie 2 % ako sa naša krajina pri...
dnes, 08:56,  Máš vlhké sny, keď blúzniš o tom, že moc prevezme Rusko.*13
dnes, 08:56,  Daniela byla až do svých osmnácti let členkou církve Svědkové Jehovovi. Pak ale přišel...
dnes, 08:19,  po kolapse ameriky, pretoze ma daleko od Ciny ci Europy, moc prevezme Russia vid.fatima
dnes, 08:08,  Cely svet je velika OSADA
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš a priateľovi veríš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 120 bytes in 0,496 seconds)