Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

17 znakov typických pre sektu

130
reakcií
197
prečítaní
Tému 30. júna 2020, 13:55 založil Johny Pravda.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 13:55 avatar
Vláda Německa vydala traktát, který se měl rozšířit po školách v Německu, který identifikuje 17 znaků, které jsou typické pro všechny totalitní sekty. Zveme Vás k prostudování těchto znaků:

1. V skupině najdeš přesně to, co si do teď usilovně, ale neúspěšně hledal. Tato skupina ví přesně, co potřebuješ.
2. Již první setkání ti odkrývá, úplně nový pohled na věci kolem tebe.
3. Pohled skupiny na svět kolem tebe je ohromující a tato skupina odpovídá na všechny otázky.
4. Je těžké charakterizovat tuto skupinu. Jsi veden, aby si nepřemýšlel a neprověřoval. Tvoji noví přátelé ti říkají: „To není možné vysvětlit, ty to musíš pouze prožít, proto se pojď podívat do naší skupiny.“
5. Ve skupině je učitel, médium, vedoucí, nebo guru. Jenom on zná celou pravdu.
6. Učení skupiny se jeví jako skutečně jediné pravdivé, věčně pravdivé poznání. Tradiční poznání, racionální myšlení jsou zavrženy, protože jsou považovány za negativní, satanské, neduchovní.
7. Kritika ze strany těch, kteří nepatří do skupiny, se považuje za důkaz její pravosti.
8. Svět se zmítá v katastrofě, ale jenom skupina zná, jak je možné svět zachránit.
9. Tvoje skupina — je elitou. Ostatní lidé jsou hluboce ztraceni: protože nespolupracují se skupinou a nedovolují ji, aby je ona zachránila.
10. Musíš se stát okamžitě členem této skupiny.
11. Skupina odděluje sama sebe od okolního světa, například oblečením, potravou, svým typickým jazykem, který používá a přesnými vzorci chování se.
12. Skupina si přeje, aby si přetrhal svoje staré přátelství, protože oni ti brání ve tvém osobním rozvoji.
13. Tvoje sexuální vztahy, jsou upraveny zevnitř. Například tím, že ti vedení vybírá partnery, předpisuje skupinový sex, nebo opačně, aby si se plně stranil sexu.
14. Skupina vyplňuje celý tvůj volný čas různými úkoly: prodáváním knih, nebo časopisů, získáváním nových členů, navštěvováním kurzů, meditacemi…
15. Je velmi těžké zůstat sám, vždy někdo ze skupiny je spolu s tebou.
16. Jestli začínáš pochybovat a slíbený úspěch se nedostavuje, vina je vždy jenom na tobě, protože na tom nedostatečně pracuješ ty sám, a tvoje víra je příliš slabá.
17. Skupina vyžaduje absolutní poslušnost ke svým pravidlům, protože to je jediná cesta k záchraně.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 14:48 avatar
To sú pletky, s ktorými sa nedá súhlasiť. To pasuje aj na vlastencov. Aj na veľké cirkvi. Sú to táraniny.

1. V skupině najdeš přesně to, co si do teď usilovně, ale neúspěšně hledal. Tato skupina ví přesně, co potřebuješ.

To platí pre štát, pre celú Slovenskú republiku. Mečiar vedel presne, potom Fico vedel presne, a teraz Matovič vie presne, čo občan potrebuje.     
Súhlasí Zuzka8


40.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 6. 2020, 16:13 avatar
Súhlasím s prvým odstavcom.  


16.
označiť príspevok

gabriel pb
   30. 6. 2020, 14:55 avatar
johny pravda, to nie sú znaky sekty, to sú pravidlá dobrej etiky


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 15:29 avatar
Ďalšia hlúposť: 11. Skupina odděluje sama sebe od okolního světa, například oblečením, potravou, svým typickým jazykem, který používá a přesnými vzorci chování se.

Skupina babiek, stareniek, sa oddeľuje pokrývkou hlavy, šatkou. Vegáni nie sú sektári, aj keď jedia inú potravu, ale racionalisti. Majú v úcte živé tvory. Pre potravinový reťazec si vystačia s rastlinami, orechmi.


81.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 23:17 avatar
1, .... a už sme doma.
Citujem ťa: .... " Jsi veden, aby si nepřemýšlel a neprověřoval. "
---------------------------------------------------------------------------------------------
A to je naozaj znak sekty. A kde môžme tento znak vidieť? Všade, ale u JS nie. Prečo, ..... pretože tým sa stále vyčíta, že stále zdôrazňujú presné poznanie, .... schopnosť premýšľať, .... silu rozumu, ...... preosievanie cez Božie slovo a podobne.
A zrejme aj vieme, že tradičné kresťanstvo je pasívne, .... formálne a len zlomok kresťanov z tohto tradičného /trinitárskeho/ kresťanstva skúma Bibliu, alebo má ako tak základné poznanie Biblie.
A ja sa s tým deň čo deň stretávam v praxi. Ako tak isté poznanie majú hlavne adventisti a iné, menšie protestantské skupiny!
----------------------------------------------------------------------------
Tiež súhlasím s tým tvrdením : .... „To není možné vysvětlit, ty to musíš pouze prožít,"
A tak tu máme "vieru zážitkov" a rôzne nepochopiteľné tajomstvá, ktoré sa nedajú vysvetliť! /trojica,Bohočlovek, atď/
Ale Biblia tvrdí opak, ... že my musíme "spoznať pravdu a tá nás oslobodí".
Alebo súhlasím aj s tým "guroum", a takým je napríklad aj pápež ako svojho času povedal aj Wiliam Tyndale!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samozrejme, Johny odsúdil aj Boha, .... Bibliu pretože uviedol aj veci ktoré tvrdí sama Biblia.
Napríklad to, že "pravda je len jedna", ..... "že kresťania budú prenasledovaní, ohováraní", ..... " že Boží ľud ako jediný pozná pravdu", .... "že zjavuje cestu záchrany", ..... "že nesmie byť súčasťou sveta", .... a podobne.
Kto si prečíta napríklad knihu :"Rané kresťanstvo a apokryfy", tak tam sa spomínajú dané prvky v súvislosti s prvotnou kresťanskou obcou.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A čo myslíte, .... boli aj v prvom storočí odborníci na sekty? SAMOZREJME !!! Tí vedeli presne zadefinovať apoštolov, Krista a jeho ďalších učeníkov ako - "NAZARETSKÚ SEKTU !!! Skutky 24,5,. 28,22.,
Teda, ak svet hovorí niečo k náboženskej tématike /hlavne ohľadom pravých kresťanov/ , tak nikdy nemôže mať pravdu. Prečo? Nuž preto, že jeho vládcom /sveta/je Boží odporca, satan, .... a ten sotva môže mať porozumenie duchovných vecí! Ján 12,31., Zjav.12,9.      


95.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   1. 7. 2020, 08:14 avatar
Shagara, Johny nikoho neodsudil. Totiž Johny nevymyslel znaky sekty .. Áno, možte skumat, studovat , pouzivat rozum, ale aká je prax? Mate urcené mantineli v ktorých sa mozte pohybovat. A vy nestudujete, neskumate len citate co vam vase vedenie napise a naivne si myslite ze ako dokladne studujete bádate. Staci ,ze si nejak inak vysvetlis nejaký text a uz mas problem, uz niesi jednotný, uz nedoverujes vedeniu a pod. Takze mna neoklames  


101.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:08 avatar
95, ... poviem to tak. Tie znaky sekty najviac používajú tí, čo sú sektou ,alebo sú úplne mimo poznanie ako také!
A ja naozaj mám poznanie a hneď tak niečomu neuverím a idem pritom do hĺbky tak ako máloktorý JS.
Myslíš si, že som nepostrehol ,že som vlastne aj zavádzaný?
A uisťujem ťa, že väčšina JS má vynikajúce poznanie a premýšľajú viac ako hociktorý iní kresťania. To sa ani nedá porovnávať, ... lebo to poznám zo služby , keď deň čo deň zisťujem poznanie iných kresťanov, a to ako oni premýšľajú?!
Komické na tom je to, že väčšina tých akože "kresťanov" nikdy nečítalo Bibliu! A niektorí ani nevedia čo je to Biblia. Pletú si ju s "katolíckym spevníkom", .... "knižkou o svätých", ..... "s pseudoproroctvami Sibyly" a podobne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ty nemusíš u JS so všetkým súhlasiť, nedávno som o tom písal a uvádzal stránku JS o tom. Ale pokorný človek je trpezlivý a kvôli jednote čaká na nápravu. Určite rozumný človek kvôli nepodstatnej náuke, /nejakému textu/ nezavrhne 99% pravdy. To robia iba hlupáci!
Zatiaľ všetko čo si ty uviedol, a aj iní odpadlíci na nete, .... sú nepodstatné veci /aj keď niektoré mohli mať dopad na nejakých jednotlivcov/, ..... teda, nie je to nič, čo by mohlo narušiť vieru rozumného človeka, čo má poznanie. 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dnes sme mali istý rozbor toho, ako Mojžiš bol poverený vyviesť Izrael z Egypta, .... a aký to malo prvotný dopad na samotných Izraelitov.
Citujem, ....... Útlak Izraelitov sa zväčšuje - "Tu videli izraelskí predáci, že sú v zlom položení, lebo sa im prikazovalo: "Nič sa vám nezľaví z vašej dennej výroby tehál!" 20 Keď vyšli od faraóna, stretli sa s Mojžišom a Áronom, ktorí na nich čakali, a povedali im: 21 "Nech vás vidí Pán a nech súdi! Veď ste nás urobili nenávidenými v očiach faraóna a jeho služobníkov. Meč ste mu vtisli do rúk, aby nás povraždil!" 22 Nato sa Mojžiš obrátil na Pána a prosil: "Pane, prečo dávaš tomuto ľudu toľko trpieť? 23 Veď odvtedy, čo som vkročil k faraónovi, aby som hovoril v tvojom mene, on gniavi tento ľud a ty svoj národ vôbec nevyslobodzuješ!" 2 Mojž.5 kap.
----------------------------------------------------------------------------------------
Už viem ako by si reagoval, keby si bol v Egypte židom?! 
Všimni si, že ako tu, tak aj v mnohých iných biblických prípadoch najprv prišli problémy, nepochopenie, bolesť a až neskôr to, čo je dobré!
Tiež poznáš aj príklad, ked Mojžiš viedol Izrael k Červenému moru, ako "neprekonateľnej prekážke". Vieš si to predstaviť takú hlúposť toho, čo viedol Boží ľud? Viedol ich do "záhuby"! Alebo nie? Vedeli Izraeliti, že Boh rozdelí more? Nie, nevedeli,.... a ani Mojžiš to nevedel! Chápeš Johny o čom ti tu píšem, hovorím?
A vieš prečo tie príklady? Takto "Boh skúšal srdcia Izraelitov"!
A ty si v danej skúške neobstál!
Pretože ty by si chcel stále "lízať len med a smotanu"!   A nedôveruješ tým, čo vedú dnešný Boží ľud!
Lenže byť Božím ctiteľom v terajšej dobe je o niečom inom! Mat.16,24., 2 Tim.3,12., Skut.14,22. 


2.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 6. 2020, 14:00 avatar
Asi to dávaš v súvislosti s JS.
Môj bývalý kolega je JS aj s manželkou a neboli oddelení od sveta, priatelili sa s tými čo neboli JS, mali voľný čas ktorý si vypĺňali po svojom...
Súhlasí Shagara


3.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 14:04 avatar
Nedávam.. treba sa mat na pozore pred všetkými , ktorí naplnaju znaky sekty ak sa chceme vyhnut problémom..  


94.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 23:57 avatar
3, .... lenže aj názor na to čo je sekta a čo nie je , .... je veľmi vela názorov!
Ktorý je ten správny?
Ten tvoj?
Alebo je správny názor sveta a jeho odborníkov?
Aké je poučenie z 1 storočia, keď sa svet a vyvolený Boží ľud na celej čiare mýlil?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                       


96.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   1. 7. 2020, 08:16 avatar
Koho? samozrejme ze tvoj jediný je správny..                   


114.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:41 avatar
96, ..... správny je pohľad Biblie na danú vec! A svet nikdy nebude/aj s jeho vládcom/ chváliť a vyvyšovať Boží ľud. Hádam nemusím písať, že prečo?! 


5.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 14:14 avatar
Nie všetci JS sa bezhlavo podriaduju nariadenia vedenia z USA, ale pouzivaju aj zdravý rozum a vlastne svedomie.. Aj ja mam v rodine vela JS a tiez z mnohými vecami u JS nesuhlasia..


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 6. 2020, 14:23 avatar
Oni súhlasili s učením JS, ale asi ich nikto nenúti aby boli oddelené od sveta atď., majú priestor na vlastné súkromie
Súhlasí Shagara


7.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 14:29 avatar
ak by dosledne dodrziavali nariadenia a suhlasili s ucením tak by boli "oddelení od sveta" . Ako ty chápes tento pojem ?


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   30. 6. 2020, 14:33 avatar
Často sme sa zhovárali a nikdy sa nesťažoval žeby ho JS nejako obmedzovali a bežne vo voľnom čase sa stretával s ne JS takže aké oddelenie od sveta ?


10.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 14:40 avatar
Nikde som nepisal, ze sa nemozu stretavat s ne JS.. Mozu chodit do kina, na pivo, futbal.. Len sa im "neodporúča" stretavat s ne JS , ktorí sú podla nich "castou sveta" , lebo su pre nich " zlou spolocnostou" , ale niesu za to napr vylucený ..Ked tak mozno ich niekto napomenie nech si davaju pozor na ludi ne JS ,alebo nemozu vykonavat nejake funkcie v zbore ak to "prehánaju so stretavanim sa zo zlou spolocnostou"


11.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 14:48 avatar
10. Johny Pravda, sektu vzdy charakterizujú finančné - ekonomické - sociálne aspekty . ked členovia často nemozu z podobnych siekt vystúpit, pretoze im hrozí ze stratia prácu , ubytovanie, rozne vyhody.
čo sa stane ak človek vystúpi napr, z rkc ? no nič  
Súhlasí Johny Pravda


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 14:55 avatar
Podľa mňa najcharakteristickejšia črta je povinnosť. Napríklad jehovisti sú povinní stáť na ulici, a ponúkať svoju literatúru. Alebo povinne vo dvojici chodia otravovať po domoch, vo dvojici, aby jeden bonzoval na druhého.


18.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 14:59 avatar
neber vsetko vazne co pocujes.. Niesu povinní stať na ulici.. chodiť vo dvojici.. mas zle info  
Súhlasí Shagara


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 15:06 avatar
Nejde o to, čo počuješ, ale čo vidím. A vidím dobre, že zásadne chodia vo dvojici po domoch. Zásadne minimálne dvaja stoja na ulici, a sú to vždy tí istí, alebo sa pravidelne striedajú podľa rozpisu. Ako vojaci. Znakom sektárstva je fanatizmus, a jehovisti sú fanatici. Až takí, že u nás im nepovedia inak, než, že sú to salviši. Čo je dosť ostrá nadávka.


22.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 15:08 avatar
20. fanatizmus, povinnost , brainwashing mozeš nájst v hociakej nábozenskej komunite  


24.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 15:11 avatar
reagoval som na to ze niesu povinní. Tak ako píses, pri stojanoch na ulici vidis pravidelne tých istých sa striedať. Je to preto, ze nie kazdý JS moze takto stať. Sú na to vybraný "vzorný,príkladný" členovia JS. teda napr zo 100 ludi zo zboru moze takto stat mozno 10+-. To ze chodia po dvoch, je také nepísane pravidlo .. vraj je to bezpecnejsie, mozu sa doplnat a asi aj ako pises kontrolovat a donasat na seba ak nieco o sebe zistia, co by mohlo zaujímat starsich   Áno, fanatizmus tam tieź je..


29.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 15:34 avatar
24. Johny Pravda, v podstate sú povinní . viem to od SJ  


33.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 15:40 avatar
nikto ich nenúti.. Mozno len taký psychický natlak typu : ked to od teba Boh chce, tak preco by si nesiel... a pod. , ale potrestaní za to urcite niesu.. aj ked vobec nechodia zvestovat, niesu vylucení, len su v papieroch vedení ako "nečinný zvestovatel" a starsi by im mali pomahat aby zase zacali zvestovat.. Ale túto nalepku mozu mat aj 10rokov ze su necinny a nemaju s toho ziadny problem.


42.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 16:45 avatar
33. ono je to asík podobné ako podávanie správy zo sluzby. oficiálne nemusia  
jwfakty.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


44.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 16:54 avatar
nepodávajú správu =nechodia zvestovať.. vtedy sú vedený ako nečinný


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 17:01 avatar
Katolíci na to majú vycvičených klerikov.


53.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 18:26 avatar
44. Johny ty sa rozhodni či SJ kritizuješ alebo obhajuješ . si vyber konečne  
Súhlasí Lemmy


54.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 18:29 avatar
čo je podľa mňa zle to kritizujem, čo je dobré pochválim, ak niekto klame tak poukazom na to,a keď treba tak aj obhajujem. Je na tom niečo zle?


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 18:32 avatar
Jehovistov vieš len pochváliť. Si prehľadný.


58.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 18:51 avatar
54. Johny, túto tému si nezalozil len tak, pre srandu králikov. asi si mal nejaky podnet?  
Súhlasí Lemmy, Shagara


59.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 18:53 avatar
Chce nám dokázať, že jehovisti nie sú sektári. Lebo aj má v tom pravdu, pretože ide o riadne registrovanú cirkev, z právneho pohľadu rovnocennú RKC.
Súhlasí Shagara


60.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 18:57 avatar
59. Lemmy, SJ sú na Sk uz cirkev?  lebo viem v minulosti nemali dost členov aby sa mohli registrovat ako cirkev


62.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 18:59 avatar
Áno, dá sa to tak povedať. Sú riadnou náboženskou organizáciou, na rovnakej úrovni ako Rímskokatolícka cirkev. Na rovnakej, po právnej stránke. Máme 18 riadne registrovaných cirkví a náboženských organizácií. Na názve si potrpí len nedouk. Pozor na to!!!


63.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:01 avatar
Študuj slovenské náboženské organizácie: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


64.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:02 avatar
Toto nie sú sekty. Keby štát ich považoval za sektu, tak by nezískali štatút.


69.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 19:08 avatar
záleží aj na tom, či uviedli pravdivé informácie na základe ktorých získali registráciu...


71.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:11 avatar
Zbytočne sa snažíš robiť z úradníkov na ministerstve idiotov, nepomôže ti to, sám nakoniec tu budeš za hlupáka. Ty si myslíš, že úradníci sú hlupáci? Sú stokrát múdrejší ako ty. Inak by si sám bol pracovníkom na vysokom úrade.
Súhlasí Shagara


87.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 23:42 avatar
69, .... už sme zase doma! JS len klamú a klamú, .... a aj daných odborníkov z ministerstva oblafli!  
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Registráciu získali právom, .... už aj preto aby sa naplnili isté proroctvá z Biblie a aby sa tak mohlo rozšíriť dobré posolstvo po celom svete: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - Najväčšie - znamenie - v dejinách sveta!  


97.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   1. 7. 2020, 08:19 avatar
www.straznavez.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk odsek : Registrace


105.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:32 avatar
97, .... samozrejme, ... odpadlíci vodia do srdca JS a vnímajú aj ich pohnútky a vedia kedy klamú a kedy nie?!  
Zaujímavé je ale to, že si to nevšimli tí zainteresovaní, čo poznali fakty o JS z prvej ruky, pri registrácií!
Ty inak tvrdíš, že ..... Judáš z prvého storočia je hovorcom a arbitrom pravdy, .... a že on najlepšie vedel kto sú kresťania a kto je Kristus ktorého on zradil!?
----------------------------------------------------
Johny, .... nakoniec aj ty zahodíš ten Judášsky groš a zrútiš sa a padneš dole!   


67.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 19:06 avatar
62. no nie sú, pretoze len cirkvi dostávajú finančné dotácie od štátu . na názve zálezí . preto sa aj SJ snazia registrovat ako cirkev na Sk


89.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 23:48 avatar
LEN CIRKVI = nepravda. Lebo aj Ústredný zväz židovských náboženských obcí v Slovenskej republike berie peniaze.


90.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 23:49 avatar
Mýliš sa, na názvoch nezáleží. Slovenská katolícka charita berie peniaze od štátu.


61.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 18:59 avatar
a aha aká debata sa tu rozprúdila. Ale tu traba založiť asi len poriadne nezmyselnú trápnu tému aby ste boli spokojní   viď rôzne nezmyselné témy len za dnešný deň. Aspoň máte o čom špekulovať .. Či sú jehovisti sekta alebo nie, nechám každému na vlastné posúdenie.
Súhlasí Kacír


65.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:02 avatar
A čo by si čakal? 


66.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:04 avatar
Pre mňa nie sú sektou na Slovensku, pretože ide o riadne registrovanú náboženskú organizáciu, na rovnakej úrovni ako Rímskokatolícka cirkev. To by museli byť aj katolíci sektármi, čo nie je tak, nemáme až takých idiotov na ministerstve, aby nevedeli rozpoznať riziko sekty.
Súhlasí Shagara


68.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:06 avatar
Pre mňa sú jehovisti čestnejší, pretože neberú peniaze od štátu, teda od daňových poplatníkov. RKC vlastní dosť pozemkov a lesov. Má majetky, a stále nastavujú dlane. Nikdy im nebude dosť!!!
Súhlasí Shagara


70.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 19:10 avatar
68. Lemmy, neberú pretoze nemajú dostatok členov , inak by sa dávno registrovali ako cirkev .


72.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:13 avatar
To je hrubý omyl, nepravda. Peniaze sa neberú z dôvodov členov, vidno, že sa v tom nevyznáš, nepoznáš smernice, zákony. Jehovisti odmietli ponuku od štátu, nakoľko nechcú mať nič spoločné so svetskou mocou. Mali by krv na rukách ako katolíci. Pozri kauzy inkvizícia alebo husiti.
Súhlasí Shagara


75.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 19:21 avatar
72. Lemmy, neviem o tom ze by Sj odmietli , ale asi máš presnejšie info nez ja .
peniaze sa berú od štátu ak splnia podmienky , jednym z nich je aj min. 20 tisíc členov. ale ak vravíš ze SJ odmietajú tak či tak štátne dotácie, tak je to zbytočné riešit  


76.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:23 avatar
Vidno, že veľa nevieš. Jehovisti majú zo zákona nárok na peniaze, ale nechcú ich. To, že to nedokážeš pochopiť, je len tvoj problém.
Súhlasí Shagara


77.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 19:26 avatar
76. Lemmy zase nečítaš s porozumením písany text? ja sa s tebou vobec nehádam. píšem ze máš lepšie info nez ja .
Súhlasí Johny Pravda


78.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:34 avatar
Podstata je taká, že zo zákona majú nárok na peniaze od štátu, na chod organizácie, rovnako ako RKC, len jehovisti odmietli zobrať peniaze od štátu.


79.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 19:35 avatar
78. Okey , nikto sa s tebou neháda , uz aj Johny to isté potvrdil.
Súhlasí Lemmy


80.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:37 avatar
Na tomto odkaze o financovaní je dobre vidno, kto je kto, aký: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


92.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 23:52 avatar
Metodistov je len 10 328, a berú od štátu peniaze. Na počtoch nezáleží.


73.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 19:15 avatar
Baptistov je menej ako jehovistov, a berú od štátu peniaze, lebo im nesmrdia ako katolíkom. Pozri: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Bijoux


74.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 19:21 avatar
peniaze sami odmietli, ale mali nárok.
Súhlasí Shagara, Lemmy


85.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 23:37 avatar
70, .... ale JS sú právnym subjektom, .... aj keď sa nevolajú cirkev, ale náboženská spoločnosť! A vieme čo znamená slovo - cirkev, od čoho je odvodené? 
Súhlasí Lemmy


86.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 23:41 avatar
Lebo na názvoch nezáleží.


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 18:30 avatar
Johny hrá diablovho advokáta. Tvári sa, akože je kritický, a potom víťazoslávne vykríkne v orgazme: Sláva, jehovisti sú skvelí. Už som ho prekukol.


57.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 18:36 avatar
vieš asi ako ma to zaujíma , čo si práve ty o mne myslíš.. Ale Shagara asi nebude s tebou súhlasiť , že len chválim JS. Asi ani ty nevieš čítať s porozumením..


88.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 23:46 avatar
24, .... Je BOH FANATIK ?

Poukazuje Biblia /Boh/ ako sa má zachovať kresťan ak vidí robiť zlú vec brata? Jednoznačne áno!
Dokonca aj vo svete to častokrát u múdrych ľudí tak chodí. Bolo by láskavé ak by som mal priateľa a on by bral drogy a ja by som mlčal?
Pomohol by som mu tak?
Fanatizmus je to, ak vidím zlo a ja sa tvárim, že má do toho nič nie je! A nechám brata padnúť!  


19.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 15:04 avatar
15. Lemmy čize nesloboda  

komplexne nesloboda vo všetkom, komunita zalozená na slobode ta nechá íst kam chceš, s kym chceš
Súhlasí Lemmy


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 15:07 avatar
Mám v rodine 2 salvišky, takže viem, že kto im padne do rúk, už má problém od nich odísť. Tam vznikajú choré väzby, ani katolíci si to nedovolia, čo salviši.
Súhlasí Johny Pravda


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 15:30 avatar
Mne vadí, že nechodia ani príbuzným na pohreby, lebo to sú katolícke pohreby.


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 15:30 avatar
Ale aj medzi katolíkmi sa nájdu fanatici, ktorým vadí, že sa koná občiansky pohreb, bez kňaza.
Súhlasí Johny Pravda


28.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 15:33 avatar
Môžu chodiť na hocijaké pohreby, len sa nemozu zapajat do rôznych zvykov.. napr prezehnavat sa, vstavat alebo klacat na pokyn farara ,spievať ich piesne atd atd ..
Súhlasí Shagara


30.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 15:35 avatar
ale ako si písal, mnohí sú fanatici , tak radsej ani na katolicky pohreb nepojdu. Zalezi na jednotlivcovi ,ale zakazane to naisto nemajú.. len sa im to mozno "neodporuca", to neviem.
Súhlasí Lemmy


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 15:38 avatar
Mne nerobí problém ísť na katolícky pohreb. Horšie sú pohreby pravoslávne, lebo sú časovo dlhšie, vzniká väčšina únava z tých chorálov.


83.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 23:29 avatar
30, .... neviem si predstaviť, že ak moji príbuzní sú takmer všetci katolíci a ak zomrú, že by som im nešiel na pohreb?!
Samozrejme, ..... že môžu a dokonca aj musia, lebo je to prejav kresťanskej lásky. Opak by bol fanatizmus, keby niekto z JS nešiel niekomu príbuznému na katolícky/alebo iný/pohreb.
Teda, nie je ani pravdou to, "že sa to neodporúča". 


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 15:38 avatar
Ale nechodia.


84.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 23:33 avatar
21, ... a keby odišli, ... tak ich podrežú a zjedia!   
Stredovek už skončil, .... prebudme sa!   
-----------------------------------------------------------------------------------
Skúste si to prečítať! :www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - Early Christians Were Despised – AD 1-300 Church History


119.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   2. 7. 2020, 08:19 avatar
Ano to sú jasne znaky sekty......


91.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 23:52 avatar
11, ... a je exkomunikácia biblickou požiadavkou? JE !!!
A ak by napríklad "nič nestratili", .... k čomu to podnieti previnilca, priestupníka? Nuž k ničomu, .... a tak priestupník zostane naďalej priestupníkom. A potom aj tak vyzerajú tradičné cirkvi. Dodnes sa vyčíta RKC prečo nebol Hitler a iní dodatočne vylúčení z RKC!?
A tak svätý zbor sa niekedy podobá na zbor hriešnikov a bezbožníkov.   
 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/vylucenie-je-to-biblicka-poziadavka">Vylúčenie-je to biblická požiadavka? - Vylúčenie-je to biblická požiadavka? 


82.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 23:23 avatar
6, .... a Johny ani nevie, čo to znamená "byť oddelení od sveta"?!
Ale mal Ježiš pravdu , ked povedal: .... "Keby ste boli časťou sveta, svet by vás mal rád, lebo by ste boli jeho. Keďže však nie ste časťou sveta,+ ale ja som si vás vybral zo sveta, svet vás nenávidí". Ján 15,19
Alebo bol aj Ježiš SEKTÁR ???
-------------------------------------------------
Alebo čo hovorí Jakub 4,4 ..... "Cudzoložnice, či neviete, že priateľstvo so svetom je nepriateľstvom proti Bohu? Kto teda chce byť priateľom sveta, prejavuje sa ako nepriateľ Boha."
Ako chápať daný text? 

Johny má len značne preexponovaná pohľad na JS a na Bibliu! 


98.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   1. 7. 2020, 08:25 avatar
Robíš sa veľmi múdrym .. tak si to užívaj pán boh  


104.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:25 avatar
98, ..... povedz, čo znamená "byť oddelený od sveta"?


106.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 01:33 avatar
Jehovovi svedkovia sú oddelení od svetských záležitostí, nie sú v politike, nie sú v štátnych orgánoch, ktoré majú rozhodujúci hlas v štáte, nezúčastňujú sa vojenských operácií.
Súhlasí Shagara


112.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:38 avatar
106, ....OK, .... ale má to aj širší význam! 
Súhlasí Lemmy


109.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:34 avatar
98, .... odpovedz radšej na nadhodenú otázku, .... a ukáž, že ty si múdry! 


110.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 01:36 avatar
Neodpovie, pretože je diablov advokát. Jeho úlohou je navodiť atmosféru kritiky, ktorá nakoniec skončí víťazoslávnym, že Jehova je boh.
Súhlasí Shagara


118.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 7. 2020, 08:12 avatar
Keď sa hádaš s hlupákom viac ako minútu, tak už sa hádajú dvaja hlupáci...
Súhlasí -era-


93.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 6. 2020, 23:54 avatar
5, .... si vedľa ako tá jedľa!
Drvivá väčšina JS sa úplne stotožňuje s učením JS!
A maj na pamäti, že stále prebieha selekcia a prečisťovanie aj u JS. To tvrdí Biblia! 


99.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   1. 7. 2020, 08:27 avatar
aha pán inteligent vidí drvivej vacsine do hláv a pozna ich zmyslanie a pohnutky.. gratulujem pán boh Shagara  


102.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:21 avatar
99, ..... nevidím do hláv, .... ale dôverujem Bohu že naozaj vyberá pokorných a úprimných ľudí . A iba málo jednotlivcov sú "semenom čo padli na neúrodnú pôdu" a neskôr odpadnú, alebo sa sami vzdajú! Alebo "viac milujú svet ako Boha"!
Teda, verím Bohu a Biblii, .... a tu jej kontext neklame.
Boh totiž nevyberá takých, čo neskôr sa preukážu ako odpadlíci, a tí, čo pustia do gatí!  Prís.29,26., 2 Petra 2,20-22.
Takí sa sami urobia neskôr odpadlíkmi, .... pretože sa "nepridržali vzoru zdravých slov" Písma!   


4.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 14:06 avatar


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 14:51 avatar
Pozor, Wikipédiu tvoria bežní ľudia, nie odborníci. Neber všetko vážne, čo sa píše na Wikipédii.


9.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 14:38 avatar
nebolo JK učenie najskor označované za sektu?
Súhlasí Lemmy, Shagara


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 14:50 avatar
Bolo, išlo o odštiepeneckú skupinku, ktorá sa odtrhla od židovstva.


17.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 6. 2020, 14:57 avatar
Nazorejská sekta
Súhlasí Lemmy


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 15:08 avatar
Ale boli aj esénci, ktorí tiež vyznávali Veľkého Učiteľa, ale nepodarilo sa im presadiť na trhu.
Súhlasí Bijoux


43.
označiť príspevok

Bijoux žena
   30. 6. 2020, 16:47 avatar
23. ty máš naozaj prehlad. rúško dole .


34.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 6. 2020, 15:49 avatar
V nejakých historických súvislostiach ani nebolo slovo "sekta" brané negatívne. Tá negativita je záležitosť posledných zopár desaťročí.
Súhlasí Lemmy, Shagara


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 15:51 avatar
Veľké náboženské organizácie slovom sekta označujú menšie, lebo majú strach, že dôjde k odlivu veriacich z veľkých do menších cirkví.
Súhlasí Shagara


36.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 6. 2020, 16:01 avatar
Nazorejska sekta bola brana veľmi negativne.....


37.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 16:03 avatar
nazorejska alebo nazarejska??


38.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 6. 2020, 16:06 avatar
Prvotná cirkev v Jeruzaléme.

Po nanebovstúpení Pána sa začala formovať prvotná církev kresťanov. Tvorili ju prevažne Ježišovi učeníci spolu s tými, ktorí kladne reagovali na kázanie apoštolov. Ako prvé bolo založené spoločenstvo v Jeruzaléme. Skupina pokrstených veriacich vzbudzovali dojem sekty vo vnútri judaizmu, v Skutkoch sa o nej píše ako o "nazorejskej sekte" 1

Cirkev sa začala rozrastať a jej členmi sa stali i kňazi a farizeji. Sk 6:7; 15:5; 21:20. Od samotného počiatku boli medzi nimi i grécky hovoriaci židia z diaspóry, ktorí z rôznych príčin prebývali v Jeruzaléme. Väčšina z nich bola majetnejšia ako židia jeruzalémski a prispievali do spoločnej pokladnice. Bolo nutné ustanoviť komisiu, ktorá by rozdelovala podporu tým, ktorí ju potrebovali. Podľa mien týchto členov komisie 2 išlo o spomínaných helénistov (grécky hovoriacich židov). Práve tento moment naznačuje, ako Evanjelium presiahlo úzke hranice judaistického kresťanstva. Okrem rozdeľovania podpory, mali títo siedmi zastávať v spoločenstve i službu okolo "stolov". Nešlo o nič viac ako o vnútorný poriadok v spoločenstve aby tí, ktorí boli poverení službou slova sa jej mohli plne venovať a tí, ktorí boli v spoločenstve prítomní mohli (ako bolo zvykom) prijať pohostenie bez toho aby vyrušovali a bez toho aby sa cítili byť o niečo ukrátení voči iným. 3

Po ukameňovaní Štefana a následnom prenasledovaní nasledovníkov Krista, to znamenalo rozptýlenie najmä helénistickej časti jeruzalémskej cirkvi. Filip, jeden zo siedmych priniesol Evanjelium do Samária a šiel kázať na pobrežie a došiel až do pohanskej Ceasereje. Helénisti odišli i do Antiochie a tam kázali pohanom.

V roku 49, bolo nutné vyriešiť otázku dodržiavania Zákona u pohanov. Bolo rozhodnuté, že židovskí kresťania majú i naďalej obrezávať svoje deti a dodržiavať Zákon, ale u pohanov sa toto vyžadovať nebude, s výnimkou oblasti sexuálnej čistoty a modlárstva4. Keďže sa rozhodovalo v Jeruzaléme, môžeme povedať, že miestne spoločenstvo malo prioritné postavenie vo veciach morálky a viery voči iným, novozaloženým spoločenstvám.


39.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 6. 2020, 16:09 avatar
Myslím, že kedysik sa hovorila nazorejská, za čias keď ešte žil Roháček, čo prekladal Bibliu.  


103.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:24 avatar
39,..... Nazaretská, .... odvodená od miesta bydliska Krista, - NAZARETU!


107.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:33 avatar
37, .... nepletiete si nazareja s nazaretským!? 


108.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 01:34 avatar
To je len hra so slovami.


111.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:37 avatar
108, .... NIE !!! Nazarej /zasvätenie Bohu/ je úplne niečo iné, ako opis niekoho, kto je od nejakého miesta, .... jeho bydliska- NAZARETU !
Príklad - Ježiš Galilejský, .... tiež len opisuje istú oblasť, ktorého súčasťou bol aj Nazaret ! 


113.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 01:38 avatar
Nazaret v čase Ježiša neexistoval. Vymyslí si lepšiu výhovorku.


115.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 01:45 avatar
113, ... lepšiu nepoznám. 
Už sme sa o tom v minulosti bavili/zrejme s tebou/ a mám dojem že som vtedy poskytol dosť dôkazov. Niekde je to tu na DF, nebudem sa opakovať! 


50.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 6. 2020, 17:22 avatar
36 Môže byť, ale predsa len tá "negativita" vtedy bola niečím úplne iným, než negativita dnes.


41.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 6. 2020, 16:15 avatar
Tie pravidlá sú úpne vymyslené. =}}

Sekta Ťa proste vedie k tomu, že ak ich opustíš, tak stratíš spasenie pred Bohom. Hovoria, že ja som cesta,pritom odporujú Bohu, ktorý hovorí, že Ja som cesta, pravda a život. .. =) Jednoduché. =)


45.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 16:57 avatar
ktoré náboženstvo a sekta netvrdí, že ak ich opustis nestratis spasenie?


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 17:01 avatar
Všetky kresťanské organizácie očakávajú spasenie.


48.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 6. 2020, 17:03 avatar
Dávaš si dokopy náboženstvo a sektu, je to kus zavádzajúce. =}}


49.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 6. 2020, 17:09 avatar
Nie, pretože náboženstvá môžeme podľa vlastností deliť na riadne organizácie, cirkvi, a na sekty.


51.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 6. 2020, 17:46 avatar
No však práve to je zavádzajúce a písala som to Johnymu nepravdovi. ..


52.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   30. 6. 2020, 17:51 avatar
čo je zavádzajúce? kde som dával do kopy? treba čítať s porozumenim


100.
označiť príspevok

Myslitel
   1. 7. 2020, 09:44 avatar
Uvadzas citat, a nemas v sebe ani tolko slusnosti dat link na zdroj.
Nevadi. Ja to prezijem.
Keby sa mi chcelo, s textom ktory si tu dal si ho viem vyhladat aj sam.
Ale sa mi nechce, lebo text ktory si tu prekopiroval je zaujaty jednym smerom . Mne osobne odporny. Strata casu ho vobec citat.
Keby bol objektivny, tak by v prvom rade spomenul na ktorom zaklade spociva definicia sekty. Z coho sa ta sekta vlastne odsektarovala, oddelila.
Ty tu prekopirujes zaujate predsudky druheho cloveka, pritom podstata definicie sekty ti unika.
Ano, SJ su sektou, ale katolicka cirkev je od svojho pociatku dokonca tou najvacsou a zial Bohu, najpocetnejsou sektou na svete.
Objektivny pohlad zalozeny na pevnom zaklade - Svatom Pisme - potvrdzuje kto je sektou.
Kazda denominacia ktora uci v rozpore s Kristovym ucenim hoci len v jednom, je sektou.
Lebo Kristus je tym zakladom z ktoreho definicia sekty vyplyva. Nie prekopirovane nazory akehosi zaujateho cloveka.
Katolicka cirkev pudom sebazachovy oznacuje kazdeho mimo nej za sektara, len aby zakryla svoje vlastne sektarstvo.


116.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 7. 2020, 02:35 avatar
100, .... ešteže ty nie si v sekte, .... to som si vydýchol! 
--------------------------------------------------------------------------------------
A práve ty nevieš čo je ....... čo znamená slovo "sekta" a od čoho je odvodené!? 
A tak podla tvojej definície ty si potom naozaj v sekte, .... lebo veríš tomu, čo nie je v Písme!       


117.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 07:04 avatar
Sekta je zvyčajne menšia náboženská skupina, ktorá ešte nemá na to, aby bola uznaná ako registrovaná náboženská spoločnosť. Buď majú veľmi málo členov, alebo sú v rozpore so zákonmi daného štátu.


120.
označiť príspevok

Myslitel
   2. 7. 2020, 12:54 avatar
116 - neobvinuj bez dokazov.
Mozem s cistym svedomim tvrdit ze SJ su sektari a s nimi aj katolici.
Mam na to totiz spustu dokazov.
Ale ze verim tomu co nie je v Pisme?
Naozaj?
Comu konkretne?


121.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 13:01 avatar
Táraš, lebo RKC je riadna cirkevná organizácia.


122.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 7. 2020, 13:17 avatar
Sekta je náboženská obec, ktorá sa vyčlenila z väčšej oficiálnej cirkvi.
Z akej cirkvi sa vyčlenila katolícka ?


126.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 13:46 avatar
Od Pravoslávnej cirkvi sa vyčlenili katolíci. Predtým bola jedna hlavná cirkev, so sídlom v Byzancii, Carihrade.


129.
označiť príspevok

hokejis muž
   2. 7. 2020, 14:49 avatar
Katolícka


123.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   2. 7. 2020, 13:30 avatar
„Sekta“ je definovaná ako „skupina, ktorá sa pridŕža charakteristických náuk alebo nejakého vodcu“. Podobne tí, ktorí patria k nejakému „kultu“, sú „veľmi oddaní nejakej osobe, myšlienke alebo veci“. V skutočnosti členovia ktorejkoľvek náboženskej skupiny, ktorí silne lipnú na ľudských vodcoch a na ich myšlienkach, sú v nebezpečenstve, že sa stanú otrokmi ľudí. Silný vzťah k vodcovi môže viesť k nezdravej citovej a duchovnej závislosti. Nebezpečenstvo sa môže zvýšiť, keď je niekto v sektárskej atmosfére vychovávaný od malička. Dúfam, že Shagara súhlasí s definíciou
 


124.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 13:42 avatar
JP: „Sekta“ je definovaná ako „skupina, ktorá sa pridŕža charakteristických náuk alebo nejakého vodcu“.

Chybná definícia, lebo vyhovuje aj riadnym cirkvám, taká definícia nemá význam v praxi. Pápež je vodca. Dokonca aj Mariánsky kult by bol sektou, kde akože vodkyňou je Panna Mária. To je riadny blud.


125.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 7. 2020, 13:44 avatar
Pri sekte musia byť nejaké patologické javy, ktoré sa u bežných cirkví nevyskytujú.


127.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 7. 2020, 14:30 avatar
Ako sa hovorí: Kto chce psa biť, palicu si nájde. Keď chceme niekomu naložiť, upravíme si definíciu slov.
Súhlasí Osvietený


128.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 14:47 avatar
-era- prečo dôvod? Ja si udriem a keď sa ma pýtajú na dôvod, tak - lebo som mohol.  
Súhlasí -era-


130.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 7. 2020, 14:54 avatar
Ja nepíšem o dôvode...
Súhlasí Temnýmyseľ


131.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   2. 7. 2020, 14:57 avatar
Ja viem, píšeš o úprave definície slov. Ja to mám jednoduchšie, nič nemusím upravovať.    
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:59,  Existuje niekoľko spôsobov zistiť ako sa to dnes splňuje a kto je ten zlý otrok!
dnes, 01:56,  “Všetci tvoji synovia budú vyučovaní Jehovom a pokoj tvojich synov bude hojný.” -...
dnes, 01:29,  Čítal si vôbec môj príspevok ? Jezisova cirkev sa sama nenazyvala sektou, to ju tak...
dnes, 01:23,  ano aj nazorejska sekta mala problem.....to boli uplne iní a novi zastancovia zmrtvýchvstaleho...
dnes, 01:09,  Význam slova sekta je zrejmý : je to denominacia ktorá sa oddelila od hlavného nabozenskeho...
dnes, 00:58,  otazka čo je vlastne sekta......žeby to nefalšovane krestanstvo v prvom storočí?....alebo...
dnes, 00:49,  no na jeho zabery(osvieteného) asi nedosiahneš....ale nič sa nedeje....Ja ti Milan naozaj...
dnes, 00:34,  Osvietený tu dal neuveriteľne zabery a zjavne su jeho.....ja si myslím, že aj ty maš čosi...
dnes, 00:27,  Davaj svoje fota , ktore su tvoje a budeme ich hodnotiť....Ja si myslím že vieš urobiť...
dnes, 00:15,  zbytočne sa čapuríš....najdi si miesto niekde na pokecu....tam si myslím zapadneš.....
dnes, 00:13,  az na jeden detail.....Osvietený dava seriozne odpovede a zdroje....vy telata len skučíte a...
dnes, 00:09,  A ty si vhodný akurát tak do sekty, lebo normálni kresťania by ťa prisámbohu tou lopatou...
dnes, 00:08,  klameš, kecaš, kradneš foto.....chvališ sa inými snímkami....a nie si absolutne vhodny na...
dnes, 00:07,  To ste nás naučili Vy, vyjebaní slniečkári, podsúvať niečo čo nie je pravda , my len...
dnes, 00:06,  už si ako zahorák.....snažíš sa podsuvať a klamať a zjavne sa ti to zapacilo.....Povim...
dnes, 00:03,  A prečo si to robil ? Pre prachy, pre seba, pre nich ? *10*10*10*10*10*10
dnes, 00:02,  Ja som férový, ja píšem pravdu o sebe na rozdiel od jeho výmyslov a bludov, už to konečne...
dnes, 00:02,  to asi ťažko chorý kamzíku.....nevedel by som nikdy udavať a žalovať........
dnes, 00:00,  Osvietený ti dal svoj životopis v skratke.........čo to tu zas skučíš?......ved bud ferový...
včera, 23:59,  A prečo si bol jedným z nich ? *46*23*46*23*46
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(290 026 bytes in 0,778 seconds)