Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

102. výročie Októbrovej revolúcie 7. novembra 2019

19
reakcií
349
prečítaní
Tému 7. novembra 2019, 12:06 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 11. 2019, 12:06 avatar
102. výročie Októbrovej revolúcie 7. novembra 2019
Jalal Suleiman

Dnes si pripomíname 102. výročie Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie, udalosť, ktorá otriasla svetom. Najvýznamnejší revolucionár 20. storočia, Vladimíra Iľjiča Lenin o tejto revolúcii povedal:

„My sme tí, ktorí začali toto dielo. Kedy presne, za ako dlho, kde a akého národa proletári toto dielo dokončia, nie je podstatné. Podstatné je ale to, že ľady boli prelomené, cesta bola otvorená.“

Pod vlajkou sovietskej revolúcie po prvýkrát v histórii vznikla beztriedna spoločnosť na nových základoch, trvajúca nie 72 dní, ako to bolo v prípade Parížskej komúny, no celých 72 rokov! Bol ustanovený i osem hodinový pracovný čas. Po prvýkrát v histórii mohli byť tiež obsadené v riadiacich funkciách ženy. I na úrovni ministeriek. Po prvýkrát v histórii sa dostal človek do vesmíru. Pod touto vlajkou padli desiatky miliónov ľudí, v záujme porážky nacizmu a fašizmu.

Poďme ďalej, súdruhovia. Tento marazmus tu nebude večne. Je hlúposť, ba i luxus hľadať jeden jediný dôvod k vypuknutiu revolúcie. Príčiny môžu byť nad úrovňou nášho chápania a sú snáď akumulované v duchu historického materializmu, t.j. spejú od malých kvantitatívnych zmien v zmeny s širokým kvalitatívnym významom. Tieto zmeny však môžu byť v konečnom dôsledku šokujúce! Takýto obrat priniesla i VOSR. A nie je poslednou.

Sláva a česť jej boľševickým aktérom)
Súhlasí Boris


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 11. 2019, 13:29 avatar
Nemyslím, že im patrí sláva a česť. Skôr zármutok, ako sa hanebne správali v 50. rokoch. Kauzu Slánsky nevyliečia žiadni komunisti!!! Žiadni, ani sionfašista František Kasanický. ktorého predseda KSS Hrdlička ocenil čestným pamätným diplomom. Všetci komunisti majú sa za čo hanbiť!!!


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 11. 2019, 15:26 avatar
A fašistická krysa, člen smútočnej KSS, pohrobok sionistického fašizmu, František Kasanický mlčí. Lebo je eštebáčka sviňa!


4.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   7. 11. 2019, 15:35 avatar
Sion fašistom sa cnie po estebackych korytach....
A bude aj šupa z aurory, sion fašista a lepič hoaksov? .....Boris už chytá bojovú náladu ....


5.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 11. 2019, 16:33 avatar
A odvtedy poznáme sociálny štát. Z tejto revolúcie sa poučili aj kapitalistické krajiny.
Bol to zatiaľ jediný pokus našej civilizácie vymaniť sa zo stredovekého myslenia, ale presnejšie nemyslenia, len pudového prežívania. Nevyšla, posrali to konkrétni komunisti a nebolo ich málo.
Ale príde dalšia.. nevyhnutne.
Súhlasí Kacír, Kasafran


6.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 11. 2019, 16:38 avatar
Ale kedy príde ? Nebolo už včera neskoro ?
Súhlasí Boris, Kasafran


7.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 11. 2019, 16:42 avatar
Jasné, že bolo už včera neskoro. No a príde vtedy, keď tohoto "systému" bude mať dostatočne vela ľudí tak akurát dosť.
Lebo ako sa hovorí, človek zvolí to správne rozhodnutie až vtedy, keď už vyčerpal všetky ostatné možnosti.
Súhlasí Kasafran


8.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 11. 2019, 16:48 avatar
Ale demokracia má neobmedzené možnosti, či ?


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 11. 2019, 17:18 avatar
Žiaľ, demokracia má obmedzené možnosti. Je obmedzená vôľou ľudu.


10.
označiť príspevok

Kacír muž
   7. 11. 2019, 17:24 avatar
Tak to je potom totalita a nie demokracia !!


17.
označiť príspevok

Čeka muž
   8. 11. 2019, 01:29 avatar
Borat to som ani netušil že to oné vosr novembrove bolo aj na slovensku ba aj v europe .

V Norskej konštitučnej monarchii asi zabudli to oné vosr vykonať a tak sa im prihodila takáto štrapacia

Všetci Nóri sa stali milionármi – vďaka bohatstvu ropného fondu

Každý, kto žije v Nórsku sa počas tohto týždňa stal teoretickým milionárom, čo je ďalším úspechom jedného z najväčších svetových suverénnych fondov, ktoré dosahujú väčší objem aktív, vďaka vysokým cenám ropy a zemného plynu.

Tento fond bol založený v roku 1990, vlastní okolo 1 percenta svetových akcií, ako aj dlhopisov a nehnuteľnosti z Londýna do Bostonu, ako ostatní bojujú s hromadou svojich dlhov.

Predbežný majetok na webových stránkach centrálnej banky, ktorá spravuje fond vzrástol na 5,11 biliónov korún (828,66 miliardy amerických dolárov), čo je nepatrne viac než milión-násobok najnovšieho oficiálneho odhadu populácie Nórska vo výške 5 096 300.

( Súvisiace: Nórsky ropný fond o veľkosti $ 815 miliárd čelí kľúčovým rozhodnutiam )

Hovorca centrálnej banky – Thomas Sevang uviedol: Bolo to prvýkrát, kedy by každý občan dosiahol ekvivalent milióna nórskych korún.

Nóri k týmto prostriedkom samozrejme nebudú mať prístup, alebo ich míňať, práveže budú slúžiť na negatívne obdobia pre nich aj pre budúce generácie. Nórsko odolalo pokušeniu utrácať všetky príjmy, odkedy v Severnom mori začali vŕtat ropu počas roka 1969.

Minister financií Siv Jensen agentúre Reuters povedal, že tzv. vládny fond menom “Government Pension Fund Global” pomohol vyžehliť veľké nepredvídateľné výkyvy v cenách ropy a zemného plynu. Nórsko je siedmym najväčším vývozcom ropy na svete.

V e-maile uviedol: “Mnoho krajín zistilo, že dočasné veľké príjmy z využívania prírodných zdrojov vytárajú relatívny krátkotrvajúci boom, ktorý nasleduje zložitým obdobím správy fimancií.”

( Súvisiace: Najlepšie svetové ekonomiky roka 2013 )

Fond zodpovedá 183 percent hrubého domáceho produktu roka 2013 a očakáva, že na vrchol dosiahne okolo roku 2030, vo výške 220 percent.

Oeystein Doerum, hlavný ekonóm firmy DNB Markets povedal: “Úspechom fondu je v zmysle, že parlamentu sa podarilo dať stranou peniaze pre budúcnosť. Existuje mnoho príkladov krajín, ktorým sa to nepodarilo.”

Nórsko sa snaží, aby sa zabránilo cyklu boom-u a krachu a skôr než doma investovalo peniaze do zahraničia. Vlády môžu každým rokom minúť v Nórsku štyri percentá z fondu, čo je o niečo viac než 1-ročná návratnosť investícií.

Napriek tomu, ropné bohatstvo Nórsku môže vytvárať averziu k reformám a zníženiu nemysliteľných dotácií inde. Poľnohospodárske dotácie napríklad umožňujú poľnohospodárom, aby stodoly pre dojnice boli v Artktíde vykurované.

( Súvisiace: Stretnutie združenia KAZENERGY o budúcnosti ropy a plynu )

Môže to viesť k tomu, že niektorím Nórom a nechce pracovať. Doerum ďalej povedal: “Jeden z piatich ľudí v produktívnom veku, dostáva sociálne poistenie miesto práce,” hoci oficiálna miera nezamestnanosti je na úrovni 3,3 percenta.


11.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 11. 2019, 20:14 avatar
2,3 Lemmy,
opäť si sa predviedol ako typický neoliberálny sluha sionfašizmu, ktorý za ten povestný judášsky groš svojimi úbohými aktivitami dlhodobo dokáže znevažovať akéhokoľvek oponenta antihumánnej ideológie a politiky NWO...
Vo viacerých príspevkoch na tomto DF si už dokonca nielen dostihol, ale aj predstihol "úroveň" vyjadrovania nášho znovuzrodeného Veriaceho - a to je už čo povedať...


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 11. 2019, 20:21 avatar
Viem, si fašista, a hanba medzi komunistami. Taká špinavá hnedá hrdza medzi komunistami. Už si neraz dal súhlas fašistom. Ľutujem komunisov z KSS, najmä súdruha Hrdličku, že má medzi sebou takého hada ako si ty.
Súhlasí Čeka


13.
označiť príspevok

Esenc
   7. 11. 2019, 20:23 avatar
P. Hrdlička má medzi sebou nejakého hada?
Ach ty maďarčina naša krásna.     


14.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 11. 2019, 21:52 avatar
12/ Lemmy,
nebodaj si už až natoľko zasiahnutý tou sionfašistickou pomätenosťou, že Ty, dávny neoliberálny antikomunista, antislovan a antihumanista, už vo svojich opakovaných útokoch voči mne začínaš ľutovať komunistov, že som členoml KSS 65 rokov...?
No, ktože by to už len od Teba očakával, že sa budeš niekedy až takým "vycibreným" štýlom starať a bojoval o čistotu Komunistickej strany Slovenska...?


16.
označiť príspevok

zaktmcy
   8. 11. 2019, 01:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 11. 2019, 09:31 avatar
/16/ Zaktmcy,
človeka by ani nenapadlo, že sa nájde až taký veľký hlupák z Osvieteného gangu, ktorý si aj po jednej hodine po polnoci založí nový nick len preto, aby ma mohol nazvať podľa seba samého...


19.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 11. 2019, 10:09 avatar
Kasafran, po dlhoročných skúsenostiach na tomto fóre by človek už nemal byť prekvapený ničím


20.
označiť príspevok

zaktmcy
   8. 11. 2019, 10:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Čeka muž
   8. 11. 2019, 01:09 avatar
Najmasovejšie vraždenie nevinných ľudí ake nemá obdobu

Veľká Októbrová Socialistická Revolúcia - historický zlom v dejinách ľudstva!!!!

Na dobových kresbách a akvareloch očitého svedka Ivana Vladimirova (1869-1947).

V rokoch 1917-1918 pracoval Vladimírov na petrohradskej polícii, kde podľa opisu obetí namaľoval fotografické portréty hľadaných zločincov. Počas prevratu v roku 1917 Vladimirov urobil mnoho náčrtov, ktoré sa neskôr stali predlohou k jeho obrazom, ktoré ukazujú realitu tých dní a pravú tvár bolševikov.

1.
Obsadenie Zimného paláca na jeseň roku 1917. Tváre a typy mužov Červenej armády nie sú ani zďaleka tými „silnými a cieľavedomými súdruhmi“, ako ich zobrazovali všetky sovietske učebnice. Horda opitých červenoarmejcov strieľa do obrazov a ničí starožitné sochy.

vysvetlenie k obrazom

2.
A tento obrázok zobrazuje boľševikov v uliciach „revolučného Petrohradu“. Ako vidíte, muži Červenej armády nielen pochodovali za spevu budovateľských piesní, ale nepohrdli ani triviálnym rabovaním obchodu s alkoholom.

3.
Mimosúdne represálie proti „ideologickým oponentom“

4.
Popravy v pivniciach, ktoré sa začali bezprostredne po boľševickom puči.

5.
Realita z roku 1918. Červenoarmejci rabujú vagón Červeného kríža so zásobami pre hladujúcich

6.
Rabovanie v banke

7.
Obraz s názvom „Zábava adolescentov v cárskej záhrade.“ Tu, ako sa hovorí, bez komentára - po revolúcii sa umenie stalo „prístupným pre všetkých“.

8.
A tu je len úžasný obrázok s názvom „Niet nikoho, kto by ma ochránil“. Dvaja násilníci „červenej armády“ obťažujú dámu v kaviarni. Jeden z červených banditov drží ju pevne za ruku a dá sa predpokladať, že tento príbeh sa nemohol skončiť dobre.

9.
Tváre víťazov v opere

10.
„postrevolučná realita“. Hladomor v Petrohrade - ľudia krájali kúsky mäsa z mŕtvoly padlého koňa, zatiaľ čo v pozadí vlajú červené zástavy.

11.
Hladomor v Petrohrade a snaha mestských obyvateľov nájsť kúsok obživy.

12. a 13.
Rabovanie na dedinách bolo rovnako kruté ako v mestách.
Život roľníkov sa však nezmenil a prišli ďalšie obdobia represálií a hladu.

14.
Červenoarmejci zabavujú obilie roľníka

15.
Miestni alkoholici a asociáli tvorili trestné tribunály, ktoré súdili nepriateľov revolúcie proletariátu.

16.
Červenoarmejci rabujú chrám.

17.
Pravoslávni kňazi kydajú hnoj pod dozorom červenoarmejca

18.
Agitátori revolúcie proletariátu

19.
Mešťania unikajú z Petrohradu

20.
Úradníci vynášajú hnoj z maštale

21.
Červenoarmejci s prostitukou

22.
Pálenie obrazov cárskej rodiny
.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:58,  hokejis, Tebe doteraz nedošlo, že protesty nie sú len proti rasizmu, ale hlavne proti...
dnes, 15:55,  9, ....istým spôsobom máš pravdu, nakoľko pochádzajú z Božieho slova! A tak sú to Božie...
dnes, 15:54,  J.Tull a trápi ťa aj zabitie belocha Tonyho Timpa podobným spôsobom ? :)
dnes, 15:53,  teolog, nehovoriac o tom, že minimálne rovnako hrozné zmeny - zem zmáčaná krvou miliónov...
dnes, 15:53,  Lemmy samozrejme a kedy si odsúdil zavraždenie belocha Tonyho Timpa podobným spôsobom ?
dnes, 15:51,  9, .... vyvolený Izrael je toho dôkazom a hlavne kresťanský zbor. Ale nie ten...
dnes, 15:49,  Shagara, lenže z kontextu "On im však povedal: „Vidíte toto všetko? Veru, hovorím...
dnes, 15:47,  Niekedy vedia ľudia vytvoriť aj veľmo falošný pocit viny. .. *19 Alebo vedia vinu...
dnes, 15:45,  Takže toto "pokolenie" je dnes už asi 106 rokov...?!
dnes, 15:41,  na sto tisícu ...
dnes, 15:40,  hokejis, čo sa stalo s Floydom, je chobotina? *01 ...možno by sa to dalo aj takto nazvať, len...
dnes, 15:39,  Floydom sa zaoberáme, pretože sa celý čas snažíš vraždu zneuctiť. Každý zločin je...
dnes, 15:38,  5, .... súhlas, .... to je kontext danej správy a je aj širší kontext a len niečo málo som...
dnes, 15:37,  Takže podľa teba je to "duchovný správca, ktorý je dnes jediný, ktorý má PRÁVO...
dnes, 15:32,  Shagara, výklady, ktoré si uviedol, sú výklade neľudské?*17 *21
dnes, 15:27,  J.Tull mimo tvojho dosahu ? Tak prečo sa zaoberáš Floydom ? To je v tvojom dosahu ? :)
dnes, 15:26,  J.Tull neodpovedal si. Cítiš sa vinný ? :)
dnes, 15:25,  J.Tull je zábavné sledovať ako odvádzaš pozornosť od tém ktoré ti nevyhovujú :)
dnes, 15:24,  Jedna OPERÁCIA KLAMU v prvom storočí, ako aj dnes je, že vzkriesenie pomazaných bratov...
dnes, 15:23,  hokejis, neriadim sa chobotinami ...nebyť Tvojej témy, ani by som nevedel, že takáto...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena sa vydáva s nádejou, že manžela zmení. Ale on sa nemení.
Muž sa žení s nádejou, že sa žena nezmení. Ale ona sa mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 313 bytes in 0,253 seconds)