Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

100 000 ľudí..

17
reakcií
1400
prečítaní
Tému 24. januára 2012, 12:17 založil Boris_I..

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   24. 1. 2012, 12:17 avatar
Na 100 tisíc lidí přišlo do centra Budapešti vyjádřit podporu vládě konzervativního premiéra Viktora Orbána, která se v poslední době stala terčem kritiky ze strany Evropské unie za některé kontroverzní zákony. Při pochodu centrem maďarské metropole demonstranti nesli maďarské vlajky, pochodně nebo transparenty se jmény měst, odkud přijeli. Objevovaly se mezi nimi i názvy měst na Slovensku a v Rumunsku, kde žijí početné maďarské menšiny.
"Ruce pryč od Maďarska," "Nebudeme kolonií"
www.tyden.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Mojka

4.
označiť príspevok

Mojka žena
   24. 1. 2012, 12:34 avatar
čítala som to..lenže Slováci sú iná mentalita..( nechcem nikoho uraziť )..holubičí národ a to hovorí samo o sebe  
Súhlasí rains, Boris_I.

5.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 1. 2012, 12:37 avatar
slovaci nemaju národnu hrdost. Neviem prečo, dovod nepoznam a ani tomu nerozumiem.
Súhlasí red rose

6.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2012, 12:39 avatar
Dôvod je jasný, Stovky rokov im bolo predkladané, že okolité národy sú vyspelejšie, cennejšie.
Súhlasí Kasafran, Otilia

8.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 1. 2012, 12:41 avatar
a čo ciganom?

9.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2012, 12:43 avatar
Aj. Veď sa pozri na výsledky pri sčítaní ľudu, koľkí cigáni sa prihlásili k rómskej menšine.

11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 1. 2012, 12:49 avatar
A na koho maju byt slovaci hrdí? Nemaju na koho. Ak mame nejakeho politika, tak je to odron, za ktoreho sa hanbíme pred zvyskom sveta.
To si vzdy sami zvolíme nejakeho potkana a ten nasu hrdost zabíja este aj tam.
Na športovcov mozeme byt ešte ako tak hrdí v novodobych dejinach a na zopar vedcov.
áme mnohych naozaj vyznamnych ludí, ale v spravach sa o ich objavoch, tkroé maju celosvetovy vyznam nedozvies. Daju namiesto toho nejakeho chudaka, co si prelepí ruru z ohrady lepiacou páskou a ide vykradnut samoobsluhu.
A nejake inštitucie ako matica slovenska hrdost v nikom neprebudia. Rbia to vzdy len osobnosti a slovaci osobnosti nemaju a ked sa nejaka nahodou objaví, tak je vzdy o temnej stranke sily.

12.
označiť príspevok

Mojka žena
   24. 1. 2012, 12:49 avatar
a čo ti hovorí...Maďari a Turci?....
papa, čas ma súri
madarsko.orbion.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

15.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 1. 2012, 13:33 avatar
Ranexill,
súhlasím s Nadjou a k jej názoru ešte pridávam:
Slováci nemajú dostatočne vyvinutý cit národnej hrdosti najmä preto, že od pádu/rozpadu Veľkomoravskej ríše až do konca roku 1938 im bolo upierané právo nazývať sa národom - boli súčasťou tzv. uhorského alebo českoslovenkého národa. Samostatným politickým národom sme sa stali len nakrátko počas II. SV a teraz sme ním od 1. januára 1993.
Avšak jedným z poprevratových paradoxov samostatnej Slovenskej republiky je krutá skutočnosť, že sme nemali a nemáme žiadnu relevantnú zákonodarnú, súdnu a vládnu reprezentáciu, štátnu alebo očiansku inštitúciu, ani politickú stranu, ktorá by sa tomuto negatívnemu fenoménu Slovákov venovala. Opak je však denno-dennou pravdou. Aj ja sa pýtam dokedy?

16.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 1. 2012, 13:39 avatar
No dost ma to mrzí hlavne vonku( v zahraničí) , ešte že poliaci sa tam spravaju horšie než my- myslím tým ako nejakí otroci bez hrdosti.
A velkomoravsak ríša, sa nazývala ináč. Toto pomenovanie je čechocentricky nazov, keďže Morava dneska je anektovana ich narodnostou.
Takže slovak ma byt hrdy na tzv. Velku Moravu, ktorej meno nesie čast čiech? Nezmysel. Nikdy nebude, vzdy mi an tom čosi prekažalo.
Kdesi som čítal, ze to bola Slovienska ríša a nie Moravska. Prečo to nezemením v učebniciach, veď už nie sme vazalmi Ceskeho štatu ako za federacie, takže by sme si amli svoju minulost pomenovat tak, ako sa skutocne volala.
Súhlasí Kasafran

18.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 1. 2012, 14:29 avatar
Ranexill,
veď aj o toto mi šlo v mojom predchádzajúcom príspevku, kde som konštatoval, že ani od vzniku samostatnej SR sme nemali a stále nemáme relevantnú inštitúciu, ktorá by sa vedecky venovala k pozdvihnutiu prirodzenej hrdosti nášho štátotvorneho národa. Mal som na mysli predovšetkým Historický ústav SAV, Ministerstvo školstva SR, Ministerstvo kultúry SR a Maticu slovenskú. Ich nedostatočná alebo skoro žiadna aktivita v tomto smere je priam zarážajúca - ba až vlastizradne trestuhodná!

2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 1. 2012, 12:29 avatar
ZaujíMA VÉ SU ODHADY počtu ludi. Novinari tvrdia že 100 000 a iní 400.000 a dalsi do miliona.
Ktorí novinari tvrdia ze prislo len 100.00 ludí? Tí, tkorí pri 200 ludoch strajkujucich proti Kadafímu tvrdili, ze ich tam bolo 10000  
Tento svet je skvely v tom, ze akakolvek demagogia, ktorá vyhovuje vladnucej mensine je pravdou.
Súhlasí Boris_I.

7.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   24. 1. 2012, 12:41 avatar
Akonahle ekonomicka moc nebude stacit (staty sa uz nebudu dat vydierat dlhmi) pride na radu moc vojenska.

Toto natocil jeden nahodny okoloiduci niekde v amerike (santa cruez) a to po uzakoneni NDAA ktory umoznuje zatknut kohokolvek na zaklade podozrenia bez moznosti na pravne zastupenie. Od noveho roku je amerika vo vojenskej moci, Obama to podpisal par dni pred silvestrom.
http://www.youtube.com/watch?v=OS-PmhhxPG4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=player_embedded

Zatva zacina.

10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 1. 2012, 12:44 avatar
To je nic. Bezvyznamný transport , smer kovošrot.

13.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   24. 1. 2012, 12:54 avatar
Smer kovosrot  
Jeden taky "fesak" stoji 3.200.000 dolarov A podla vzhladu su to novsie modely niestarsie ako 5-10 rokov M2 Bradley APC.
Mozno uplne nove. K tomu su pri nich tankery co naznacuje, ze by mohlo ist aj o pohotovostny transport.
Súhlasí Kasafran

14.
označiť príspevok

Ranexill muž
   24. 1. 2012, 12:59 avatar
Ved Boris, niekto je na rane, pravdepodobne nejaky pozemny utok, ale ktora krajina je tak velkym trnom v pate USA, zeby ju potrebovala uplne anektovať?

3.
označiť príspevok

rains
   24. 1. 2012, 12:31 avatar
to asi tak, ako tie protiputinosvkse masove demonstracie v Moskve. heh

17.
označiť príspevok

pollio
   24. 1. 2012, 14:29 avatar
...a o pár rokov ho budú hnať.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:58,  to sme radi teoma, si na dobrej ceste......
dnes, 10:57,  teoma bludi (nezavidim mu)......
dnes, 10:55,  ...to hovorím o rokoch 2000 až 2006
dnes, 10:55,  to je pekne od teba teoma*03*03*03*03.....už to máš jasné ako je to s Božou...
dnes, 10:54,  ....A stále som bol na tom lepšie, ako väčšina sveta aj vtedy, keď som robil technika v už...
dnes, 10:52,  16 - ved si pozri videa, potom zistis ze skoro o vsetkom ohladom Pluta mali vedci zle dojmy. Nik...
dnes, 10:51,  Teoma má srdce narozdiel od teba a fotóna ;)
dnes, 10:51,  Väčšinou Je to len o nárokoch, aké ľudia majú. Tu v európe sú ľudia príliš...
dnes, 10:49,  teoma tz si prípad*03*03*03*03
dnes, 10:45,  J.Tull. za socíku chýbala sloboda. Preto som uviedol, že v EÚ kde je demokracia. A preto som...
dnes, 10:41,  F=G.m1.m2/r^2, ľudia najčastejšie štrajkujú vtedy, keď im pri poctivo vykonávanej práci,...
dnes, 10:32,  F=G.m1.m2/r^2, šťastní sme podľa Tvojich kritérií predsa boli aj v socíku... aj vtedy...
dnes, 10:32,  Fotón tvrdí, že tvorcovi nič nie je nemožné ;) Zaujímalo by ma ako by vytvoril taký...
dnes, 10:28,  Vyplnil som.
dnes, 10:24,  ....Čo sa týka tej fotky z Hubble telescope,...
dnes, 10:23,  Kľudne :)
dnes, 10:20,  Škoda, že sa mu nechce riešiť hlad v Afrike ;)
dnes, 10:18,  No tak to prrr ;) Prasa som tu JA ;)
dnes, 10:17,  2. prasa :)
dnes, 10:15,  Nie, len ukázala ako sa fotónovi do riti dostať treba ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 353 bytes in 0,399 seconds)