Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

10-toro alebo Micvot 613 prikazov a zakazov.

19
reakcií
1415
prečítaní
Tému 29. februára 2016, 11:22 založil gabor.

podobné témy:1.
označiť príspevok

gabor muž
   29. 2. 2016, 11:22 avatar
Podla mnohych krestanov nesme pod zakonom alebo nikto nemoze obstat prednim a snazia sa visvetlit versom Rim 10:4.--JE TO TAK?---Nerusi Micvot., 10-Toro zuzuje na 2.Cize zhrnuje do dvoch.PRECO SA MILIA KRESTANIA ZAKONOM 10-TORO--ZAKONOM MICVOT.


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 2. 2016, 21:09 avatar
1,....celý Kristov zákon ,bez akýchkoľvek pochybností vysvetľuje,že už nie sme pod zákonom Mojžiša,ktorého súčasťou bolo aj desať prikázaní! Naopak,....jeho dodržiavaním sa vzdialime od Krista,a nezískame jeho priazeň.
V roku 49 n. l. apoštoli a starší, ktorí sa stretli v Jeruzaleme, poslali do zborov list, v ktorom vysvetlili, že veriaci spomedzi ľudí z národov sa nemusia dávať obrezať a nemusia ani dodržiavať mojžišovský Zákon. (Sk. 15:23–29)
Písmo obšírne opisuje,že Ježišovou smrťou sa skončila platnosť Zákona a že spravodlivosť je možné získať na základe viery, nie na základe skutkov Zákona. (Rim. 2:28, 29; 3:21–26)


4.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   29. 2. 2016, 21:12 avatar
Nie na základe skutkov, ale viery...No mám dosť! 


5.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   29. 2. 2016, 21:13 avatar
A Desatoro bude platiť stále, aj sám Ježiš povedal, že neprišiel zákony zrušiť, ale naplniť!


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 2. 2016, 21:44 avatar
5,....desatoro neplatí. Vieš si predstaviť ,že keby platil,tak by mala cirkev povinnosť ukameňovať tých,čo pracujú v sabat/sobotu/,....alebo podla nich v nedelu. A to porušuje takmer každý katolík,pravidelne. Alebo si zoberieme z desatora len polovičku,čo nám vyhovuje a to ostatné budeme prehliadať? Nemáš pravdu mierotvorca,....Pavol povedal,že "každý kto sa pridŕža zákona skutkov,zákona Mojžiša je oddelený od Krista"!
A ak sa zákon Mojžiša naplnil v Kristovom zákone,tak to znamená,že máme dodržiavať Kristov zákon viery,lásky,zásad vpísaných do srdca. Nemôžu platiť obe zmluvy! A problém bude aj to,že nechápeme,čo to znamená-"naplmiť"?!
A ak to spojíme s tvrdením,že Ježiš je aj "pánom sabatu", a že sabat predtieňoval skutočný sabatný odpočinok/ak vieme čo to je/,.....tak potom pochopíme,že žiadny deň nemusíme dodržiavať!


7.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   29. 2. 2016, 21:46 avatar
Vy jehovisti máte na všetko odpoveď, tak ako vám pasuje tiež...


9.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   29. 2. 2016, 21:47 avatar
A ak naplniť, tak nič nad rámec nich, lebo to nie je ani možné!


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 2. 2016, 22:25 avatar
9,....pochop,zákon Mojžiša bol iba "tieňom,predobrazom" skutočnosti. Bol "vychovávateľom" ku Kristovi. Doslovný chrám Izraela predtieňoval "veľký duchovný chrám",....pesach,ovečka predtieňovala "obeť Ježiša Krista",.....opona v doslovnom chráme /ktorá oddelovala svätú od najsvätejšej/predtieňovala ,to čo sa umožnilo obetnou smrťou Krista, a to "odstránenie zábrany,a následny vstup do neba, na základe viery v Krista". A tak aj sabat len predtieňoval niečo omnoho viac,ako len nejaký deň,....ale poukazoval na to,na čo sa skutočne tešia všetci praví kresťania ........na skutočný,Boží odpočinok/predtieňovaný sabatom/....."Dnes,‘ ako sa už predtým hovorilo: ‚Dnes, ak počúvate jeho hlas, nezatvrdzujte si srdcia.‘ Totiž keby ich bol Jozua uviedol na miesto odpočinku, nehovoril by potom Boh o inom dni. Pre Boží ľud teda zostáva sabatný odpočinok. Lebo kto vošiel do Božieho odpočinku, aj sám si odpočinul od vlastných skutkov, ako si Boh odpočinul od svojich. Vynasnažme sa preto zo všetkých síl, aby sme vošli do toho odpočinku tak, aby niekto neklesol podľa toho istého vzoru neposlušnosti.“ Hebr.4 kap.
Od čoho si podľa tohto nabádania majú kresťania odpočinúť? Od svojich „vlastných skutkov“. Od akých skutkov? Od skutkov, ktorými sa predtým usilovali dokázať ako spravodliví. A to aj tak,že sa snažia dodržiavať sabat,nedelu,...atd. To,čo preferuješ aj ty! Kresťania,čo majú poznanie už neveria, že si môžu vyslúžiť Božie schválenie a dosiahnuť večný život dodržiavaním istých nariadení a predpisov. To bola chyba neverných Židov, ktorí .....„sa nepodriadili Božej spravodlivosti... ale usilovali sa ustanoviť si svoju vlastnú“. (Rim. 10:3) Tak nerobme Mierotvorca rovnaké chyby a poučme sa!


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 2. 2016, 22:00 avatar
7,...to sú biblické odpovede. Pavol na viacerých miestach hovorí,že nie že nemáme dodržiavať zákon Mojžiša,ale ani nesmieme! A to je už iná rétorika.
"Preto nech vás nikto nesúdi+ pre jedlo a pitie+ alebo pre nejaký sviatok alebo zachovávanie novmesiaca či sabatu; 17 lebo tieto veci sú tieňom budúcich vecí, ale skutočnosť patrí Kristov". Kolosanom 2:16-17
Pavol hovorí tým,čo ešte ani dnes nepochopili zmysel sabatu a to,že už ho nemusíme dodržiavať slová...."Úzkostlivo zachovávate dni a mesiace a obdobia a roky. 11 Bojím sa o vás, že som sa kvôli vám lopotil akosi bezúčelne".
Bezúčelne iba u tých,....čo nechápu ani základné náuky Písma!
Preto Pavol pokračuje na adresu tých,čo trvajú na obriezke,sabate,...atd....."ale teraz, keď ste poznali Boha, alebo skôr teraz, keď vás poznal Boh, ako to, že sa opäť obraciate k slabým a biednym základným veciam a chcete im zase znovu slúžiť ako otroci?" To platí na zákon Mojžiša,....lebo Kristov zákon je "zákon slobodných"! Gal.4 kap.
A ak to niekomu nestačí,tak Pavol pokračuje v tom,aby osvetlil to,čo predtieňoval sabat...."Pre Boží ľud teda zostáva sabatný odpočinok.+ 10 Lebo kto vošiel do [Božieho] odpočinku+, aj sám si odpočinul od vlastných skutkov,+ ako si Boh odpočinul od svojich.
11 Vynasnažme sa preto zo všetkých síl, aby sme vošli do toho odpočinku/sabatný odpočinok/ tak, aby niekto neklesol podľa toho istého vzoru neposlušnosti."
Nuž,ale ked mnohí opäť kladú kamene potknutia,a trvajú na tom,čo nedokázali plniť ani židia pod zákonom!


12.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   29. 2. 2016, 22:04 avatar
Pavol je Boh? Nie, nie je!


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 2. 2016, 22:27 avatar
12,....nie nie je! Ale Pavol písal pod inšpiráciou. Odmietanie toho,čo je v Písme /Bohom inšpirovanom/ ,znamená odmietať Boha! Je tu priama úmera.


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 2. 2016, 21:46 avatar
4,....ale to je len tým,že si nepochopil základné rozdelenie zákonov Písma. A je to definícia Písma,nie moja!


10.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   29. 2. 2016, 21:48 avatar
Ak nepochopil, no čo už, že vy ich jehovisti chápete tak, ako máte... 


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 2. 2016, 22:04 avatar
10,....mierotvorca,...tie state ,čo som uviedol, sú jasne zrozumiteľné,a Pavol nás pred tým vystríha. Prečo opakovať chyby Izraelitov? Biblia/hlavne Pavol/ podrobne rozpráva o tejto problematike/znázorňuje symbolickú drámu, Sára,Hagar,...atd/,.....a tu nie je priestor tvrdiť inak. Ide až tak daleko,že tvrdí,že ak budeme dodržiavať zákon/ktorého súčasťou bolo i desatoro/,tak "nám je zbytočný Kristus". Tak čo ešte treba k tomu dodať?


14.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   29. 2. 2016, 22:06 avatar
A od koho dostal Mojžiš Desatoro?


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 2. 2016, 22:44 avatar
14,...od Boha ...."rukou anjela"! Ale to nič nemení. Aj chrám v Izraeli bol "od Boha",ale dnes už nie je! Aj židia boli "Bohom vyvolený národ",....a dnes už nie sú,...Boh ich zavrhol ako národ. Iba jednotlivci sa môžu približovať k Bohu,ale iba na základe viery v Krista!


15.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   29. 2. 2016, 22:11 avatar
Nikdy by som takú lož nepovedal, lebo ak by ľudstvo dodržiavalo Desatoro, teda žilo podľa neho, tak by Ježiš sem nemusel prísť!


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 2. 2016, 22:41 avatar
15,....aj tu vidieť Mierotvorca,že si nič nepochopil! Desatoro skôr či neskôr muselo skončiť. To ,čo židia dostali prostredníctvom zákona bolo len "duchovné mlieko" a niečo,čo ich malo pripraviť na Krista a na zákon lásky a zásad.
Samozrejme,nemohol sa preskočiť tento "detský krok",ale musel byť daný najprv,a až potom Kristus a jeho vyšší zákon.
Píšeš odveci,....ved daný zákon Mojžiša už prorocky predpovedal príchod Krista a Novej Zmluvy,ktorá stojí omnoho vyššie ako Stará zmluva. Samozrejme na daný čas a daných ľudí/Izraelitov/ bol zákon skutkov/Mojžiša/ dostačujúci,ale sa ukázal v porovnaní s Novou Zmluvou,...."ako slabý a nedostatočný"!
Apoštol Pavol napísal, že........ ‚Boh odstránil Zákon z cesty tým, že ho pribil na mučenícky kôl‘. (Kolosanom 2:14)
"Odstránil",....tak zbytočne už nepolemizuj!
Mojžišovská zmluva Zákona prestala platiť,...... keď Ježiš Kristus vystúpil do neba a predložil Jehovovi Bohu hodnotu svojho ľudského života, ktorý obetoval. Tým položil základ predpovedanej ......‚novej zmluvy‘. — Jeremiáš 31:31–34.


20.
označiť príspevok

gabor muž
   1. 3. 2016, 20:07 avatar
Shagara spitam sa ta takto? Platine zakon o modlarstve? Platine zakon nezabyjes? Otpoved. Ak ano tak précoce nie ostatne.


2.
označiť príspevok

gabor muž
   29. 2. 2016, 11:36 avatar
Ospradelnujem sa vislo to iste 2X.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:08,  Nikde v Pisme necitam ze clovek je/su 3 bytosti ktore tvoria jednu celu bytost. To tam najde len...
dnes, 16:01,  Stalo sa mi to prvý krát v živote, že som niekoho predbehol.*05 Ešte seba a budem lepší...
dnes, 16:00,  3, .... ty ale hovoríš o pohanskej triáde o troch bohoch!*57 Polyteizmus nepatrí do Biblie!...
dnes, 15:58,  Nikdy nie je neskoro. My postarší to už nejako doklepeme, ale mladí?? Na čo budú...
dnes, 15:57,  1, .... uveď biblickú podporu pre svoje tvrdenie! Duša a telo je jedno a to isté. A aj ten...
dnes, 15:55,  50 Neberiem ti tvoj názor :)
dnes, 15:52,  3, .... genetický problém tu je, ale bojím sa o teba Ondrej, lebo píšeš od veci!*10 Hlavne...
dnes, 15:48,  20, ... je hriech čo privodí smrť, ... a je hriech čo ju neprivodí a je len prejavom...
dnes, 15:46,  33, ..... Matúč 19,7-12 ..... "Povedali mu: „Prečo potom Mojžiš dovolil rozviesť sa...
dnes, 15:43,  Letia na Vianoce v lietadle Regan , Brežněv a Im . Nad Amerikou , tam všetko svieti a Regan...
dnes, 15:40,  Podľa mna problem je v tom, že Matovic aj chápe nutnosť obmedzení, ale bojí sa ich...
dnes, 15:38,  37, ..... ale takých kresťanov je väčšina! A ak hovoríme o rozvojových krajinách, tak tam...
dnes, 15:34,  Si ma predbehol .
dnes, 15:34,  No je to tak . U nás sa všetko stavilo len na testy . Opatrenia čo sa spustili v októbri ,...
dnes, 15:33,  46, .... poetické ale nepravdivé!*18*40
dnes, 15:33,  Mal z toho uremické potiaže??*06*06*06
dnes, 15:32,  Nuž robíte z neho prču, ale ON vám ukáže!!! Na Ježiška budete doma bručať. Teda okrem...
dnes, 15:32,  16, .... ale aj tak o Dávida by som sa nebál, ...... skôr pracuj na svojej záchrane, .......
dnes, 15:31,  Krištof, spochybňovanie ET nie je predsa nijaká novinka, je tu od počiatku jej vzniku :),...
dnes, 15:30,  1, ..... ale najväčšia tragédia je tá Tomáš, že ani neviete čo je to ten súd?! A vy ho...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 838 bytes in 0,205 seconds)