Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

10 rokov po

21
reakcií
330
prečítaní
Tému 31. januára 2019, 19:32 založil Boris.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 1. 2019, 19:32 avatar
Kto si pamatá, ako sa Island postavil finančnej kríze?

Ako jediná krajina odmietla platiť dlhy, do ktorých ich zbytočne natiahli skorumpovaní politici. Znárodnili banky v štáte, zodpovedných, ktorí nestihli utiecť odsúdili a zavreli, zmenili si ústavu tak, aby bola pre občanov, nie pre nadnárodné firmy a dnes?!
Dnes je to krajina, kde neexistujú kasína, ani fastfoody, kde sú energie a školy zadarmo...

Ako poniektorí kričali, že krajina, ktorá nebude počúvať nadnárodný kapitál je odsúdená na stredovek.... chcel by som taký stredovek.
mysmezeny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Mil@níčko, panoramix

2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   31. 1. 2019, 19:34 avatar
Ja si to pamätám, a potom spustili na tie kurvy sopku..............a už boli ticho !!!!!!!!!!!!!
Súhlasí Boris

3.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 1. 2019, 19:38 avatar
Urobili presne to, čo by mal každý normálny človek. Nenechali sa vydierať, ani zastrašovať, verili sebe, nie hajzlom...

http://www.youtube.com/watch?v=_-BJgwWx57U Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí panoramix

4.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   31. 1. 2019, 19:45 avatar
kde sa plati za skolu ? jedine za sukromnu. ale energie nie su zadarmo. a niekde som citala, ze je to narod s najvyssou spottebou coly a pizze , cize netrep

5.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 1. 2019, 19:51 avatar
Poniektorí ľudia sú hold celý život evidentne mimo...

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A ja som čítal, že je dobré jesť sušené psie hovno, lebo má liečivé účinky..

8.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   31. 1. 2019, 20:14 avatar
5. no v hlave mas nasrate, stipendia su aj na slovensku , ( vsade) ale to nie je skolstvo zadarmo  

9.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 1. 2019, 20:14 avatar
Nepochopila, nečudo...

11.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   31. 1. 2019, 20:16 avatar
9. ty nevies co je stipendium ?

13.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 1. 2019, 20:19 avatar
Nie, ja to neviem, ja neviem nič, som najtupejší tvor na planéte a so mnou sa nemá cenu baviť. Preto v tvoj osobný záujem sa so mnou nebav. Normálne ma ignoruj, veď čo by si chcela od niemanda.

15.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 1. 2019, 20:21 avatar
Konečne si si uznal, že si tupý
Súhlasí Boris

16.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 1. 2019, 20:22 avatar
Už ostávaš len ty  

18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 1. 2019, 20:23 avatar
Tak uznávam aj ja
Súhlasí Boris, ZBielychKarpatov

19.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 1. 2019, 20:25 avatar
Vitajme v klube teda  
Súhlasí ZBielychKarpatov

21.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   31. 1. 2019, 20:31 avatar
18. skorumpovany

17.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   31. 1. 2019, 20:23 avatar
On nie je tupý!! On je najtupejší a to je sakra rozdiel!!! 

6.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 1. 2019, 20:08 avatar
Bol som na Islande a rozprával som sa s ľuďmi čo tam žijú.......a fakty sú trochu iné......zdravotníctvo je zadarmo iba po istú vekovú skupinu- myslím deti, chorý dospelý má smolu či cvaká. Fastfoody som nevidel ale na každej čerpacej stanici je niečo podobné . Majú vysokú životnú úroveň to ano, ale pečené holuby som tam nevidel lietať. Energiu majú geotermálnu lebo žijú na sopkách, to si radšej budem platiť tú našu......... 
Súhlasí Boris, Osvietený

7.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 1. 2019, 20:13 avatar
To mi neznie, ako stredovek majko.

10.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 1. 2019, 20:15 avatar
Iste, ja som také niečo o nich ani netvrdil . Island je zaujímavá krajina, doporučujem každému tam ísť.

12.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 1. 2019, 20:18 avatar
Táto téma je o tom, ako nás médiá kŕmili nezmyslami o tom, ako Island skolabuje, lebo sa stavia proti medzinárodným bankovým domom. No a potom už nič. Potom už nič o Islande nepísali.
Je to niečo podobné, ako strašia britov, ako skolabujú, keď opustia úniu.
Príklady účelovej propagandy.

14.
označiť príspevok

majko1 muž
   31. 1. 2019, 20:21 avatar
12. To ano, tie mediálne informácie o čomkolvek beriem so značnou rezervou.........
Súhlasí Boris

20.
označiť príspevok

Pesimisticky anjel žena
   31. 1. 2019, 20:30 avatar
Tlač
Islandská revolúcia utajená pred Islanďanmi
[11.06.2013, Ivan Kuhn, ČLÁNKY]
Nielen slovenskí ľavičiari niekoľko rokov šírili konšpiračnú teóriu o tom, že médiá pred nami zatajujú „islandskú revolúciu,“ v ktorej občania Islandu v januári 2009 zvrhli vládu, cez internet si schválili novú ústavu a zaviedli priamu demokraciu. A „kapitalistické“ médiá o tom nechcú informovať, pretože nejaké temné kruhy sa obávajú, že by sa podobné revolúcie mohli uskutočniť v celej Európe.

Táto konšpiračná teória svedčí o jedinom. O nevedomosti a hlúposti tých, ktorí tieto informácie šíria. Iste, prispel k tomu aj nedostatok informácií. Veď koľko správ o Islande sa za rok objaví v slovenských médiách? Koľko ľudí na Slovensku ovláda islandčinu? A koľko Slovákov niekedy bolo na Islande?

Island je zaujímavá krajina, o ktorej priemerný Slovák vie asi toľko, že je to krajina gejzírov, že tam majú aktívnu sopku s nevysloviteľným menom Eyjafjallajökull a futbaloví fanúšikovia si budú pamätať, že v roku 2008 Slovensko prehralo na domácej pôde s Islandom 1:2.

Strávil som v polovici mája na Islande štyri krátke dni a tri takmer biele noci. Nestal som sa expertom na túto krajinu, pochopil som však niektoré veci.

V prvom rade si myslím, že Island je zrejme posledná krajina, ktorá by zrušila tradičnú parlamentnú demokraciu a nahradila ju priamou demokraciou. Prečo? Lebo Island je krajina, ktorá má najstarší parlament na svete. Ten Islanďania založili už v roku 930, teda pred viac ako tisíc rokmi. Tento parlament, zvaný Al?ingi, funguje dodnes s krátkou prestávkou v rokoch 1799 až 1844, o ktorú sa postaral dánsky kráľ pokúšajúci sa upevniť si svoju absolútnu moc.

Islanďania sú na históriu svojho parlamentu patrične hrdí a tak niet divu, že nás naši islandskí hostitelia vzali nielen na prehliadku súčasného sídla parlamentu (postaveného v roku 1881) v hlavnom meste Reykjavík, ale aj do ?ingvellir, kde bolo sídlo pôvodného parlamentu.

Druhý dôvod, prečo Islanďania nepotrebujú revolúciu nastoľujúcu priamu demokraciu, je skutočnosť, že v krajine s 320-tisíc obyvateľmi, 237-tisíc voličmi a šesťdesiatimi tromi poslancami majú islandskí občania k svojim poslancom bližšie než v ktorejkoľvek inej európskej demokratickej krajine. A pri žiadnych z posledných štyroch parlamentných volieb za posledných desať rokov neklesol počet zúčastnených voličov pod osemdesiat percent.

Islanďania nepotrebujú nielen revolúciu a priamu demokraciu, nepotrebujú ani Európsku úniu, akokoľvek sa to našincom zdá nepochopiteľné. Island je, podobne ako Nórsko a Lichtenštajnsko, súčasťou Európskej ekonomickej oblasti (EEA) a Schengenu, čo jeho ekonomickým záujmom dostatočne postačuje. Navyše, krajina, ktorej hlavnou ekonomickou činnosťou je rybolov a následný spracovateľský priemysel, vôbec netúži byť súčasťou regulovanej, dotovanej a neefektívnej Spoločnej rybárskej politiky EÚ. Keď k tomu pridáme súčasné problémy v eurozóne, ani euro nie je pre Islanďanov žiadne lákadlo. Svoje problémy s bankami a hrozbou štátneho bankrotu si vyriešili aj bez eurovalu, aj keď bez pôžičiek – ktoré už na rozdiel od niektorých bankrotujúcich krajín eurozóny začínajú splácať – sa nezaobišli. Práve naopak, Islandu pomohlo, že má svoju vlastnú menu (korunu). Devalvácia meny bola v danej situácia nevyhnutná a zároveň pomohla väčšej konkurencii pri vývoze domácej produkcie na európske i svetové trhy a zatraktívnila Island ako turistickú destináciu.

Apropo, turizmus. Napriek tomu, že na Island sa nedostanete ani autom, ani autobusom, ani vlakom a už vôbec nie na bicykli, Island stále láka veľké množstvo turistov. A Islanďania im dokážu ponúknuť kvalitné služby a „predať“ krásy svojej krajiny. Rozhodne je to krajina, ktorú sa oplatí navštíviť a vidieť. Štyri dni je málo. No a keď už tam pôjdete, pokojne sa spýtajte na „islandskú revolúciu“. A nečudujte sa, ak o žiadnej nepočuli.

Autor je analytik KI.

Článok bol publikovaný v Konzervatívnych listoch 05/2013.

22.
označiť príspevok

Boris muž
   31. 1. 2019, 20:35 avatar
Je strašne zaujímavé, že keď sa to dialo, mali sme takmer dennú aktualizáciu a ešte zaujimavejšie je, že niekto v veku internetu tliacha o aute, vlaku, lietadle.........................
To fakt?!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:43,  Sankcie sa týkajú neziskových organizácií, ktoré konali "zle" pri nedávnych...
dnes, 08:40,  Dal by som si pirôzky zo zemiakov lúčneho cesta plnené lekárom a kakaové pol Evou...
dnes, 08:35,  V zjavení sa píše niečo iné... Ako tvrdis..
dnes, 08:33,  Až začne vládnuť v tebe, zistis že všetko je mu podriadene
dnes, 08:32,  Maďarsko je najmenej demokratickou krajinou Európskej únie. Uvádza to správa Freedom House k...
dnes, 08:31,  Isteze tak bude ako ty povies
dnes, 08:29,  Skus jej to povedať...
dnes, 08:23,  Human Rights Watch kritizuje aj Slovensko za snahu spájať útoky v Paríži s utečencami....
dnes, 08:15,  "Vyjadrujeme znepokojenie nad stupňom nekorektnosti a vysokou úrovňou polarizácie,...
dnes, 08:01,  “Lebo zakaždým, keď jete tento chlieb a pijete z tohto pohára, zvestujete Pánovu smrť,...
dnes, 07:39,  Je to sila. Minuli 978 miliárd dolárov, ktoré nazbíjali z celého sveta, a nedosiahli v...
dnes, 07:30,  Je to jednoduchší človek a nedá si poradiť.
dnes, 07:25,  Boha co to neciti???:)))
dnes, 07:22,  15/ Ondrejkova slovna zasoba...demokracia sloboda potkan mufko kamzik!!!!:)))
dnes, 07:19,  62/ Ondrejko ty si znovuzrodeny kokot alebo predajna kurva ci oboje??? Jezisko ta miluje ako...
dnes, 06:12,  ale zas ty vieš sa rozhodovat v partii šachu....vieš ja šachistov obdivujem.....vy vidite...
dnes, 05:50,  hokejis je rasista
dnes, 05:48,  nenavisť sirite vy ruskí potkani......nenavidite vlastnu prezidentku.....*10*10*10
dnes, 05:29,  tiež som si vsimol panoramix je teraz uplne v pohode....dokonca ma nadhľad nad vecami ktore my...
dnes, 05:17,  Boris už ťa prikazania nezaujimaju?*04*04*04
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(89 452 bytes in 0,738 seconds)